hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.06.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 14 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Połącz kropki. Dinozaury (praca zbiorowa), na drugim Połącz kropki. Transport (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Połącz kropki. Zwierzęta w ZOO (praca zbiorowa) oraz Marzi. Tom 1. Dzieci i ryby głosu nie mają (Marzena Sowa, Sylvain Savoia).
1
Połącz kropki. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Dinozaury
Dostępny83 szt.

Czy wiesz, jak wyglądał prehistoryczny Spinozaur, Welociraptor czy Iguanodon? Odkryj te i wiele innych gatunków dinozaurów, łącząc kropki i kolorując powstały obrazek.

13,40 zł
7,24 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 6,16 zł

2
Połącz kropki. Transport - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Transport
Dostępny161 szt.

Gratka dla wszystkich fanów wszelkiego rodzaju środków transportu! Znajdziecie tu zarówno nowoczesne quady, jachty czy skutery, jak i tradycyjną lokomotywę parową i balon.

12,90 zł
7,22 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 5,68 zł

3
Połącz kropki. Zwierzęta w ZOO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Połącz kropki. Zwierzęta w ZOO
NiedostępnyBrak

Seria „Połącz kropki” to idealny odpoczynek dla małych i dużych! Każda część składa się z 23 obrazków z ponad 500 ponumerowanymi kropkami. Twoje dzieło nie kończy się wraz z ich połączeniem – powstałe obrazy możesz również pokolorować. Poćwicz swoją cierpliwość i koncentrację. Poznaj wiele różnych gatunki zwierząt z ogrodu zoologicznego: kangura, lamę czy misia koala.

13,40 zł
7,37 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 6,03 zł

4
Marzi. Tom 1. Dzieci i ryby głosu nie mają - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marzi. Tom 1. Dzieci i ryby głosu nie mają
Dostępny21 szt.

Marzi to opowieść o Polsce lat 80. widzianej oczami kilkuletniej dziewczynki. Niepowiązane fabularnie historie ukazują świat, którego logikę narzuca wola przetrwania. Kolejki, zapisy na towary, zakupy na zapas, zabawy dzieci, pielgrzymka papieża, czołgi na ulicach. Nie ma tu wielkiej polityki, martyrologii ani sentymentalizmu, jest natomiast szczerość w portretowaniu postaci i relacji rodzinnych oraz dbałość o szczegóły. Marzi odwołuje się do emocji i wspomnień czytelników. Trafia do starszych i bardzo młodych. Pierwszym uzmysławia, ile się zmieniło w Polsce, drugim opowiada, jak było. Marzena Sowa mieszka i pracuje we Francji. Marzi powstała z myślą o czytelnikach nieznających realiów PRL i mimo dużych barier społeczno-kulturowych została ciepło przyjęta przez krytykę. W pierwszym zbiorczym tomie znalazły się 4 francuskie albumy.

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

5
Łowca posagów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łowca posagów
Dostępny10 szt.

Sisi, cesarzowa Austrii to ktoś, kogo pragnie każdy mężczyzna i komu zazdrości każda kobieta Piękna, wysportowana i inteligentna Sisi ma wszystko – z wyjątkiem szczęścia. Jest znudzona ogłupiającą etykietą na dworze Habsburgów i swoim znacznie starszym, sumiennym, lecz mało ekscytującym mężem, Franciszkiem Józefem. Musi wyrzec się prywatności, nieustannie towarzyszą jej damy dworu i służące. Sztywny rozkład dnia nie odpowiada przyzwyczajonej do swobody cesarzowej. Życia nie ułatwia też despotyczna teściowa. Sisi, żeby zabić nudę i uciec od rutyny, często wsiada na jacht, na grzbiet konia albo do swojego prywatnego pociągu. Na zaproszenie Korony Brytyjskiej przyjeżdża do Anglii na polowanie. Szuka tu wrażeń i znajduje je w osobie zawadiackiego kapitana Baya Middletona, jedynego człowieka w Europie, który jeździ na koniu lepiej niż ona. Młodszy od Sisi o dziesięć lat i zaręczony z bogatą i oddaną mu Charlotte Bay może stracić wszystko, zakochując się w kobiecie, która nigdy nie będzie należeć do niego. Ale Middleton i cesarzowa są jednakowo nierozważni, a ich wzajemny pociąg to siła, której nie da się powstrzymać. Pełny namiętności i dramatyzmu Łowca posagów opowiada prawdziwą historię XIX-wiecznej Królowej Serc i kapitana kawalerii, historię o walce między miłością a obowiązkiem. „Fenomenalne połączenie suspensu, namiętności i imponującego zaplecza historycznego”. – „The Times” „Dzięki dowcipnym dialogom i gościnnym występom królowej Wiktorii oraz innych koronowanych głów powieść Goodwin stanowi przyjemną wycieczkę do krainy Downton Abbey, w której nie brakuje arystokratycznych ślubów, wystawnych bali, a nawet zapierającego dech w piersiach finałowego wyścigu konnego”. – „Kirkus Reviews” Daisy Goodwin, absolwentka szkoły filmowej Uniwersytetu Columbia i historii na Uniwersytecie Cambridge, jest jedną z czołowych producentek telewizyjnych w Wielkiej Brytanii. W 2010 roku była przewodniczącą jury Orange Prize for Fiction. W tym samym roku wydała swoją pierwszą powieść, po niej Łowcę posagów, a niedawno Wiktorię (Marginesy 2017). Napisała także scenariusz do serialu „Wiktoria”, emitowanego w TVP1, i pracuje nad kontunuacją. Regularnie pisuje recenzje dla „Timesa” i „Sunday Times”, a także prowadzi dział biblioterapii na łamach „Daily Mail”. Ma trzy psy, dwoje dzieci i jednego męża.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6
Thor.  Tom 2. Kto dzierży młot? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Thor. Tom 2. Kto dzierży młot?
Dostępny9 szt.

Odkąd okazał się niegodny, Thor nie ustaje w wysiłkach, by odkryć prawdziwe imię kobiety, która przejęła jego rolę. Gdy śledztwo pochłania go bez reszty, narasta konflikt między Odynem a Freyją, a mroczny elf Malekith zawiera groźne przymierze. Tymczasem nowa Gromowładna przygotowuje się do starcia z niezwyciężonym Niszczycielem. Kim okaże się bohaterka godna dzierżyć młot bogów? Scenariusz tego tomu napisał Jason Aaron, znany z serii „Skalp”, „Thor Gromowładny” czy „Wolverine” i „X-Men”. Rysunki stworzył Russell Dauterman (Supurbia).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

7
Sześć prawd wiary oraz ich skutki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześć prawd wiary oraz ich skutki
Dostępny23 szt.

Nie ma dla człowieka większego skarbu niż to, co Bóg mu objawia o Sobie. W przekładzie na ludzki język i ludzki system pojęć nazywa się to teologią albo dogmatyką. I wielką krzywdę robimy sobie i innym, jeśli naukę wiary zbywamy jako coś mniej potrzebnego, a ograniczamy się do systemu etyki jako „egzystencjalnego” w przeciwieństwie do „teorii”. Już nie mówiąc o tym, że etyka niewypływająca ze znajomości Boga traci oparcie i autorytet, wisi w pustce i szybko zanika – ale to jest także zatajenie głównej życiowej prawdy. Tej mianowicie, że żyjemy w świecie nie przez nas stworzonym, ani nie dla naszych małych celów, i że póki o tym nie chcemy wiedzieć, nigdy w nim nie znajdziemy żadnego sensu. Na tym należy oprzeć zarówno życie modlitwy, jak i katechezę i formację w zakonach. Ta książka powstała właśnie jako pomoc dla formatorek w zakonach żeńskich. W męskich większość braci kończy seminarium – i oby po zaliczeniu traktatów dogmatycznych nie odkładali Prawdy Bożej do lamusa jako „teorii”, co się, niestety, zdarza. Dla ich uporządkowania i powtórki zaproponowałam serię wykładów na temat sześciu podstawowych prawd wiary. Każdej z tych prawd poświęcone są dwa lub więcej wykładów, których treść tak jest ułożona, by ukazać łączność między teologią dogmatyczną i moralną. Teologia moralna jest w tym ujęciu konsekwencją teologii dogmatycznej i stanowi z nią jedno; a z jednej i drugiej wypływają nadto zasady życia zakonnego, tworząc razem spójny system przekonań i wskazówek.

24,20 zł
17,42 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,78 zł

8
Historyczna wiarygodność Starego Testamentu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyczna wiarygodność Starego Testamentu
Dostępny39 szt.

„Książkę dr. Alfreda Palli przeczytałem z wielkim zainteresowaniem i równocześnie satysfakcją. Autor, znakomity teolog chrześcijański i pisarz, wybitny znawca zagadnień biblijnych, zaprezentował w niej całą gamę cennych wiadomości dotyczących dziejów dawnego Izraela. Książka, napisana w sposób przejrzysty i fascynujący, wzbogaca naszą wiedzę o Piśmie Świętym, jego powstaniu i dziejach oraz zawartym w nim przesłaniu zbawczym. Książkę oceniam bardzo wysoko i z całego serca polecam”. – ksiądz prof. Zachariasz Łyko, Katedra Filozofii i Socjologii, Chrześcijańska Akademia Teologiczna w Warszawie „Książka jest napisana językiem bardzo przystępnym, zawiera wiele wiedzy archeologicznej i historycznej niezbędnej do właściwego rozumienia tekstu biblijnego i przekonania się o jego wiarygodności oraz wielowiekowej nadzwyczajnej wierności jego przekazu”. – ksiądz prof. Zdzisław Żywica, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie „Autor łączy rozległą wiedzę w dziedzinie starożytnej literatury Bliskiego Wschodu z archeologią i translatologią. Książka podejmuje szereg ważnych zagadnień, analizowany materiał pozwala dostrzec kontekst literacki i historyczno-kulturowy opisanych w Biblii wydarzeń. Umożliwia to uchwycić fenomen, jakim są dla Żydów księgi Tanach, a dla chrześcijan Stary Testament. Z całego serca polecam lekturę tej książki”. – prof. Wojciech Gajewski, Zakład Historii Starożytnej, Uniwersytet Gdański „Książkę czyta się z ciekawością i zainteresowaniem, szczególnie zawarte w niej wyniki badań archeologicznych, odnoszące się do wielu aspektów historycznych i literackich Biblii”. – ksiądz prof. Zdzisław Pawłowski, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu Alfred Palla to pisarz, historyk, biblista i podróżnik. Studiował w Pedagogicznym Studium Technicznym w Gliwicach, a następnie historię w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Krakowie, specjalizując się pod kierunkiem prof. Aleksandra Krawczuka w historii starożytnej. W USA ukończył studia na wydziale teologii biblijnej na Andrews University oraz doktorskie w Fuller Theological Seminary w Kalifornii. W Polsce uzyskał stopień naukowy doktora historii na Wydziale Filologiczno-Historycznym Akademii Pomorskiej.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

9
Pastele suche 12 kolorów EASY - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele suche 12 kolorów EASY
Dostępny14 szt.

CechySuche pastele EASY to 12 kolorowych sztyftów służących do rysowania i rozcierania. Kształt i konsystencja pasteli pozwala na ich precyzyjne nakładanie.12 żywych, nasyconych kolorów pasteli pozwala na łatwy dobór potrzebnej w danym momencie barwy, a także na eksperymenty z zestawianiem i mieszaniem kolorów w celu uzyskania dodatkowych odcieni i bardziej subtelnych efektów.Bardzo ciekawa technika pasteli uważana jest za pośrednią pomiędzy rysunkiem, a malarstwem. Barwnym sztyftem można rysować po kartce jak miękką kredką, a większe powierzchnie zapełniać dociskając sztyft dłuższym bokiem, co pozwala na szybkie pokrycie kolorem. Jednak najciekawsze efekty uzyskuje się rozcierając pastele, co daje specyficzne dla nich malarskie wrażenie. Efekt zastosowania miękkich pasteli może zostać wzmocniony przez naniesienie ich na papier o widocznej fakturze.Dla dzieci wykorzystanie zarówno sztyftu jak i własnych palców dla osiągnięcia zróżnicowanych efektów jest świetną zabawą, ćwiczeniem wrażliwości sensorycznej i spostrzegawczości.Suche pastele EASY, jak wszystkie nasze produkty wykonane są z wysokiej jakości materiałów i barwników nie zawierają substancji toksycznych, są bezpiecznie dla użytkowników i środowiska.

19,50 zł
16,58 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,92 zł

10
Hawkeye. Tom 4. Rio Bravo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hawkeye. Tom 4. Rio Bravo
Dostępny5 szt.

Ostatni tom obsypanej nagrodami historii łucznika z Avengers. Odkąd podpadł nowojorskiej mafii, Clint Barton nie jest pewien dnia ani godziny. W jego kamienicy właśnie doszło do tajemniczego morderstwa, a gdy wydaje się, że już gorzej być nie może, na scenę wkracza jego brat, z którym łączy Hawkeye’a ponura przeszłość. Teraz Clint i Barney Bartonowie muszą odbudować wzajemne zaufanie i ocalić swój dom przed bezwzględnymi mafiosami. Scenariusz tego tomu napisał Matt Fraction („Iron Man”: Pięć koszmarów, Nieśmiertelny Iron Fist), laureat Nagród Eisnera i Harveya. Autorami rysunków są David Aja („Daredevil”: Nieustraszony!, Nieśmiertelny Iron Fist), Chris Eliopoulos i Francesco Francavilla („Strażnicy Galaktyki”).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

11
Świętość zaczyna się zwyczajnie... od uśmiechu! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świętość zaczyna się zwyczajnie... od uśmiechu!
Dostępny2 szt.

Przemyślenia jednego z największych autorytetów kościoła katolickiego tuż przed rekolekcjami wielkopostnymi. „Moi drodzy! Rozpocznijmy wspólnie te rekolekcje. Statystyki twierdzą, że w Polsce około połowa wiernych, czyli raczej osób wierzących, nie bierze udziału w Mszy św. Doroczne liczenie parafian przynosi wynik przechylający się w jedną czy drugą stronę o parę procent: 48%, 49%, tu i ówdzie 51%. Mnożą się więc często wywiady, podczas których pada pytanie: dlaczego przestałaś/eś chodzić do kościoła? Zastanówmy się dzisiaj nad tym i w ogóle zacznijmy myśleć, mając w tle całe nasze życie katolickie, jak to jest – dlaczego należymy do tej części Kościoła żywego, która umacnia swoją wiarę, a przez to spoistość Kościoła i przynależność do Ludu Bożego przez branie udziału w niedzielnej Mszy św”. – Leon Knabit OSB

24,50 zł
17,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,86 zł

12
Pluszak kot z głosem, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak kot z głosem, mix wzorów
Sun-day
NiedostępnyBrak

Kotek wykonany został z bardzo dobrego pluszu. Jego struktura jest falista, dzięki czemu maskotka ma kręconą sierść. Długi ogon jest bardzo gruby. Kotek siedzi i patrzy swoimi dużymi, pięknymi, szklanymi oczami. Został bardzo precyzyjnie i starannie wykonany. Dodatkowo kot ma wbudowany automat, dzięki czemu po naciśnięciu jego brzuszka rozlega się miałczenie. Wymiary: 35.0 x 15.0 x 20.0 cm – kot z ogonem 22.0 x 20.0 x 15.0 cm – kot z podwiniętym ogonem 17.0 x 9.0 cm – ogon

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

13
Przyjacielska odpowiedź krytykom. Amoris Laetitia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyjacielska odpowiedź krytykom. Amoris Laetitia
Dostępny1 szt.

„Czytajmy razem adhortację Amoris Laetitia bez wzajemnych oskarżeń i podejrzeń, ze zmysłem wiary (sensus fidei), w świetle całej tradycji doktryny Kościoła i z gorliwą duszpasterską troską o wszystkich, którzy znajdują się w trudnych sytuacjach małżeńskich i rodzinnych oraz szczególnie potrzebują macierzyńskiego wsparcia Kościoła”. – Kardynał Gerhard Ludwig Müller Od dawna żaden dokument papieski nie wzbudzał takich kontrowersji jak adhortacja Amoris Laetitia, zwłaszcza jeśli chodzi o kwestię dopuszczania do komunii świętej osób rozwiedzionych żyjących w nowych związkach. Kardynał Gerhard Ludwig Müller, emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary, proponuje interpretację adhortacji Amoris Laetitia, w której pokazuje, że stanowi ona pełną kontynuację nauczania Pawła VI, Jana Pawła II i Benedykta XVI, zaś Rocco Buttiglione udziela przyjaznej odpowiedzi na głosy krytyki teologów i duszpasterzy kwestionujących najbardziej kontrowersyjne punkty tej adhortacji apostolskiej. Ta książka stanowi istotny wkład w poważną dyskusję, której stawką jest jedność Kościoła. Rocco Buttiglione to polityk i uczony. Dwukrotnie minister w rządzie włoskim, europarlamentarzysta. Jest kierownikiem katedry św. Jana Pawła II na Uniwersytecie Laterańskim. Żonaty, ma cztery córki i dwanaścioro wnucząt. Kardynał Gerhard Ludwig Müller to emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary. Wydawca oryginalnej edycji Dzieł wszystkich (Opera omnia) Josepha Ratzingera. W Wydawnictwie WAM ukazały się jego Dogmatyka (2015) oraz Papież. Posłannictwo i misja (2017).

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

14
Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie
Dostępny17 szt.

Kawa na Petersburskiej, czyli spacer po XIX-wiecznym Piotrkowie to zbeletryzowany przewodnik po tym mieście, widzianym oczyma ówcześnie żyjącego Franciszka Ksawerego Spana (twórcy browaru i pierwszego piotrkowskiego teatru). Główny bohater, przechadzając się ulicami Piotrkowa, snuje opowieści o jego historii i uważnie przygląda się codziennemu życiu mieszkańców. Zabiera nas na spotkanie z Gabrielą Zapolską, występ Heleny Modrzejewskiej, do najlepszej cukierni w Piotrkowie, na dworzec kolei żelaznej i do parku Foksal, gdzie można chwilę odpocząć. Dowiadujemy się też, gdzie koncertował Ignacy Jan Paderewski, co i za ile kupowano wtedy w sklepach, jak obchodzono karnawał, kto miał pierwszy samochód w mieście, o czym pisała ówczesna prasa oraz wielu innych ciekawostek. Książka z pewnością zainteresuje nie tylko mieszkańców Piotrkowa i osoby zafascynowane jego bogatą historią, ale także wszystkich pragnących poznać realia XIX-wiecznego życia.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

15
Kim będę, gdy dorosnę. Wiersze o zawodach. Kto gdzie pracuje i czym się zajmuje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kim będę, gdy dorosnę. Wiersze o zawodach. Kto gdzie pracuje i czym si...
Dostępny54 szt.

Dzieci zwykle żywo interesują się tym, jaką pracę wykonują ich rodzice, dziadkowie i inni znani im dorośli. Czasem łatwo wyjaśnić, na czym ta praca polega, ale są też zawody, które nie tak łatwo wytłumaczyć. Przedstawiamy książeczkę, która w formie łatwych do zrozumienia, krótkich wierszyków wyjaśnia, czym zajmują się przedstawiciele ponad 170 zawodów – od bardzo tradycyjnych do nowoczesnych i nietypowych. Każdemu wierszykowi towarzyszy zdjęcie lub ilustracja. Maluchy dowiedzą się z tej książeczki wielu ciekawych rzeczy, poszerzą swoją wiedzę o świecie, a może też znajdą inspirację do tego, kim same zostaną w przyszłości? Zapraszamy do lektury!

8,99 zł
6,29 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,70 zł

16
Obcy astronom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obcy astronom
Dostępny29 szt.

Publikacja zbierająca wszystkie teksty piosenek Ciechowskiego dowodzi, że był on jednym z najważniejszych poetów polskiego rocka. W obszernym zbiorze znalazły się nie tylko utwory wykonywane z „Republiką” i jako „Obywatel G.C.” (od singli z roku 1982 po ostatnią płytę z 2002), lecz także pisane dla innych artystów i te nieznane, które pozostały jedynie „na papierze”. Całość uzupełniają unikatowe rękopisy oraz fotografie Ciechowskiego autorstwa Andrzeja Świetlika.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

17
Mity greckie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mity greckie
Dostępny127 szt.

Przedstawiamy pięknie ilustrowane, kolorowe wydanie Mitów greckich, przygotowane specjalnie z myślą o najmłodszych czytelnikach. Wszystkie opowieści napisane zostały przystępnym, zrozumiałym językiem, żywo i ciekawie. Mały odbiorca dowie się między innymi, jak według Greków powstał świat, jak nazywają się najważniejsi bogowie, skąd wziął się człowiek, a także pozna przygody najwspanialszych greckich herosów – Heraklesa i jego dwanaście niezwykłych zadań do wykonania, Tezeusza i jego bohaterską walkę z Minotaurem oraz historię miłości Orfeusza i Eurydyki. Znajomość tych historii przyda się kiedyś w szkole! Polecamy i zapraszamy do lektury!

11,95 zł
8,37 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,58 zł

18
Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco... inaczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarne wprowadzenie do szczególnej teorii względności nieco... in...
NiedostępnyBrak

Książka ta przedstawia niekonwencjonalne podejście do zagadnień nauczania STW, w szczególności na poziomie propedeutycznym. Tym stanowić może zachętę do podjęcia przez nauczycieli prób dydaktycznych o dużych szansach efektywności, między innymi dlatego, gdyż wskazuje na istotne przyczyny niepowodzeń dydaktycznych, odwlekających wprowadzenie teorii względności do programu nauczania; pomimo nieprzeciętnych walorów poznawczych i merytorycznej ważności tego działu fizyki. Niezależnie od tego książka ta, poprzez specyficzną dydaktykę, wnosi coś nowego także do interpretacji STW. Przedstawia niekonwencjonalny sposób dojścia do ustaleń Teorii, w tym oryginalne, nieznane (dużo prostsze) sposoby wyprowadzenia niektórych wzorów relatywistycznych. To praca nowatorska, nie tylko w sferze dydaktyki przedmiotu. Nowatorska między innymi dlatego, że także ujawnia istnienie specyficznych problemów natury filozoficznej, co wzbogaca bardzo narrację merytoryczną i wskazuje, poprzez dydaktykę, na możliwość nawet przewartościowań w odniesieniu do obowiązujących dziś paradygmatów. Zawiera też ciekawe odniesienia do kosmologii, stanowiącej główną dziedzinę zainteresowań autora. Właśnie wydana została jego druga książka, główny owoc naukowych poczynań: Wszechświat grawitacji dualnej. Książka ta służyć też może za pomoc dla studentów pierwszego roku fizyki uniwersyteckiej oraz dla studentów studiów technicznych jako materiał uzupełniający. Autor, dziś już na emeryturze, jest absolwentem Uniwersytetu Poznańskiego; nauczyciel i wykładowca. To już drugie wydanie tej książki. Józef Gelbard jest autorem trzech książek: Wszechświat grawitacji dualnej. De revolutionibus?; Pofantazjujmy o Wszechświecie I. Oscylujący? To nie takie proste; Pofantazjujmy o Wszechświecie II. W głąb materii: grawitacja w „podwymiarach”.

34,70 zł
24,98 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,72 zł

19
Słownik synonimów języka niemieckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik synonimów języka niemieckiego
Dostępny150 szt.

Słownik synonimów pozwalający poszerzyć zasób leksykalny języka niemieckiego. Dzięki tej pozycji można uatrakcyjnić oraz wzbogacić teksty i wypowiedzi. Na końcu zamieszczono wykaz czasowników nieregularnych. Kieszonkowy format.

6,90 zł
6,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,55 zł

20
English Plus. Options dla klasy VIII. Podręcznik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English Plus. Options dla klasy VIII. Podręcznik + CD
Dostępny24 szt.

English Plus to nowe wydanie bestsellerowego kursu English Plus dla uczniów VII i VIII klasy szkoły podstawowej, kontynuujących naukę po VI klasie. Podręcznik oferuje 100% nowego materiału i przygotowuje do egzaminu na koniec ósmej klasy. W pełni realizuje nową podstawę programową i jest zgodny z wymogami obowiązującego prawa oświatowego. Wszystkie cechy kursu cenione przez setki tysięcy uczniów i nauczycieli zostały zachowane, a dzięki wprowadzonym udoskonaleniom, podręcznik jest jeszcze lepiej dostosowany do potrzeb uczniów i nauczycieli. Nowe wydanie oferuje skuteczne przygotowanie do nowego egzaminu po ósmej klasie oraz bogaty zestaw materiałów wspierających nauczyciela w pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiał został zmodyfikowany tak, aby ułatwić pracę z podręcznikiem, w którym uczeń nie może pisać i efektywnie wykorzystać czas na lekcji. W nowych materiałach ćwiczeniowych z kodem dostępu do „Online Practice” uczeń znajdzie również więcej ćwiczeń do pracy w domu.

41,50 zł
37,35 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,15 zł

21
Kreuj swe życie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kreuj swe życie!
Dostępny123 szt.

„Droga Czytelniczko, drogi Czytelniku, przyznam Ci się do czegoś. Szczerze. Otóż sam nie wiem, co myśleć o książce, którą właśnie trzymasz w rękach. I nie jest to żadna kokieteria. (...) Do jej napisania zainspirowało mnie głębokie wewnętrzne przeświadczenie, wręcz absolutna pewność, że jesteśmy w stanie kreować swe życie. A bardziej precyzyjnie: że je kreujemy. Nieustannie. Co chwilę. A suma tych chwil, tych „minikreacji” daje cały obraz naszego świata. To jakim je widzimy. To, jakim według nas jest”. Ze wstępu

45,00 zł
38,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,75 zł

22
Historia Calandra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Calandra
Dostępny12 szt.

Historia Calandra – jedyna sztuka kardynała Bernarda Doviziego – wystawiona po raz pierwszy na dworze w Urbino w roku 1513, uważana jest za jedną z najlepszych XVI-wiecznych włoskich komedii. Cieszyła się wielkim powodzeniem, ucieleśnia bowiem typową dla utworów renesansowych misterną grę między tradycją a współczesnością. Historia Calandra, uznana przez współczesnych za modelowy przykład komedii renesansowej, odwołuje się do komedii antycznej, łącząc ją z włoską tradycją nowelistyczną. Prolog i pięcioaktowa kompozycja oddaje wzorzec klasyczny, a wybór prozy, nieśmiało zaproponowany przez Ludovica Ariosta w pierwszym włoskim utworze komediowym, nie wzbudza u autora najmniejszych choćby wątpliwości, podobnie jak użycie volgare. Nieliczne są zapożyczenia z Plauta, można więc zawierzyć Bibbienie, który zaklina się w Prologu, iż nic „pętakowi” nie ukradł. Motyw rozdzielonych w dzieciństwie bliźniaków pozwala – dzięki wprowadzeniu dwóch płci – nawiązać do tradycji platońskiej. Sprawia również, że ich liczne przebieranki nadają intrydze większą funkcjonalność, a wątek erotyczny nabiera pikanterii.

30,00 zł
22,20 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

23
Plecak szkolny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny
NiedostępnyBrak

Plecak jest najważniejszym elementem szkolnego wyposażenia, to w nim muszą zmieścić się wszystkie książki, akcesoria i ulubione gadżety. Wyposażony w wygodne szelki i wiele kieszeni. Ciekawa kolorystyka i nowoczesne wzornictwo znajdą uznanie w oczach uczniów. Parametry rodzaj: plecak szkolny, młodzieżowy materiał: poliester pojemność: 26l wymiary: 44 x 31 x 20 cm system nośny szerokie, regulowane szelki plecy wyłożone pianką w strategicznych miejscach dobra cyrkulacja powietrza kieszenie 2 komory i przednia kieszeń kieszeń na laptopa, kieszeń z organizerem kieszeń na drobiazgi i kieszeń na bidon po bokach plecaka inne udogodnienia wyjście na słuchawki dodatkowy, usztywniony uchwyt

140,30 zł
119,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 21,04 zł

24
Plecak szkolny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny
NiedostępnyBrak

Plecak jest najważniejszym elementem szkolnego wyposażenia, to w nim muszą zmieścić się wszystkie książki, akcesoria i ulubione gadżety. Wyposażony w wygodne szelki i wiele kieszeni. Ciekawa kolorystyka i nowoczesne wzornictwo znajdą uznanie w oczach uczniów. Parametry rodzaj: plecak szkolny, młodzieżowy materiał: poliester pojemność: 26l wymiary: 44 x 31 x 20 cm system nośny szerokie, regulowane szelki plecy wyłożone pianką w strategicznych miejscach dobra cyrkulacja powietrza kieszenie 2 komory i przednia kieszeń kieszeń na laptopa, kieszeń z organizerem kieszeń na drobiazgi i kieszeń na bidon po bokach plecaka inne udogodnienia wyjście na słuchawki dodatkowy, usztywniony uchwyt

140,30 zł
119,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 21,04 zł

25
Plecak szkolny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny
NiedostępnyBrak

Plecak jest najważniejszym elementem szkolnego wyposażenia, to w nim muszą zmieścić się wszystkie książki, akcesoria i ulubione gadżety. Wyposażony w wygodne szelki i wiele kieszeni. Ciekawa kolorystyka i nowoczesne wzornictwo znajdą uznanie w oczach uczniów. Parametry rodzaj: plecak szkolny, młodzieżowy materiał: poliester pojemność: 26l wymiary: 44 x 31 x 20 cm system nośny szerokie, regulowane szelki plecy wyłożone pianką w strategicznych miejscach dobra cyrkulacja powietrza kieszenie 2 komory i przednia kieszeń kieszeń na laptopa, kieszeń z organizerem kieszeń na drobiazgi i kieszeń na bidon po bokach plecaka inne udogodnienia wyjście na słuchawki dodatkowy, usztywniony uchwyt

140,30 zł
119,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 21,04 zł

26
Piosenka Pajączki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piosenka Pajączki
Dostępny24 szt.

Pojawienie się w czyimś samotnym życiu pracowitej pajączki i ciekawskiej dziewczynki może zmienić cały misternie zbudowany świat. Wyszomir Nataniel Dułański, zwany skrótowo Wynajdułą, uważa się za najbardziej genialnego wynalazcę wszechczasów. Przewyższył (swoim zdaniem) już w swej pomysłowości i możliwościach nawet Matkę Naturę. Jego pycha sprawia, że Wynajduła kompletnie odcina się od świata, pochłonięty swoimi dziełami i przekonany o swojej wyższości nad innymi. Zamyka się w tajemniczym warsztacie, który stopniowo zapełnia najdziwniejszymi stworzeniami (jak Szast-prasty, Kłopotliwce, Kałużniki, Situchy i Pukodźingle). Wszystko zmienia się, kiedy pewnego dnia do jego twierdzy wślizguje się pewien pajączek, a w zasadzie pajączka, bo przybysz jest pajęczą dziewczynką, a niedługo potem pojawia się, zupełnie niechcący, prawdziwa mała dziewczynka, Poppy... Piosenka Pajączki to intrygująca, nieoczywista historia z niejednym ważnym przesłaniem – o szanowaniu cudzych granic, o akceptacji, o samotności, ale i o tym, że bez telewizora i tabletu wcale nie musi być nudno, a osobisty kontakt z drugim człowiekiem jest tym ważniejszy, im więcej technologii w naszym życiu. Dla tych, którzy chcieliby porozmawiać o tym ze swoimi dziećmi, autor przygotował kilka zagadnień, które ułatwić mogą rozpoczęcie takiej rozmowy. Przecież, jak zawsze, warto rozmawiać. „Piosenka Pajączki przemawia zarówno do dorosłych, jak i do dzieci, ucząc ich wartości natury, akceptacji, człowieczeństwa i przyjaźni”. – „ABC24” „Pierwsza książka dla dzieci Longstaffa dotyczy... filozoficznych przemyśleń, ale ujętych w sposób subtelny, bardzo osobisty i serdeczny”. – Linda Morris, „Sun Herald Sydney” Dr Simon Longstaff jest filozofem, kuratorem Festiwalu Niebezpiecznych Idei, dyrektorem Centrum Etyki w Saint James. Z powodzeniem walczył o wprowadzenie zajęć etyki programu australijskich szkół podstawowych. Jego żona, Suzie, była przez wiele lat redaktor naczelną magazynu dla dzieci „Sydney's Child”. Simon był pierwszym prezesem Australijskiego Stowarzyszenia Etyki Zawodowej i Stosowanej oraz członkiem Światowego Forum Ekonomicznego. Tak odpowiada na pytanie o to, dlaczego napisał tę książkę: „Na początku chciałem po prostu stworzyć coś nowego dla moich dzieci; to miał być prezent dla nich ode mnie, coś, co należałoby tylko do nich. Nie jestem do końca pewien, skąd wzięła się ta historia, bohaterowie po prostu się pojawili i zaczęli żyć własnym życiem, inspirowani dziełami Lewisa Carrolla, Isaaca Asimova i opowieściami tkaczy dywanów z Dalekiego Wschodu”.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

27
Byłem dziennikarzem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Byłem dziennikarzem
Dostępny57 szt.

Autor pisze o swoim pierwszym zafascynowaniu radiem, gdy w czasie studiów trafił do Studenckiego Studia Radiowego Bielany Radio w Toruniu, opisuje swoją pracę w radiowej Jedynce, Trójce i Czwórce oraz szok jakiego doznał, gdy zobaczył od środka małe amerykańskie radio Waltera Kotaby i poznał kształt amerykańskiego rynku radiowego, na którym działało mnóstwo takich małych lokalnych stacji. Istotną część książki stanowi też wątek telewizyjny – Wojciech Reszczyński był w tym czasie prowadzącym najpierw „Teleexpress”, a później „Wiadomości” w telewizyjnej Jedynce – a także wyborczy. Przy okazji przedstawiania swojej drogi autor ujawnia kulisy działania ówczesnych mediów. Wspomina m.in. jak po przyznaniu pokojowej Nagrody Nobla Lechowi Wałęsie z anten Polskiego Radia zniknęła muzyka z krajów popierających tę kandydaturę – nie można było usłyszeć utworów urodzonego w Bonn Beethovena, ale kompozycje jego kolegów po fachu, którzy urodzili się na terenach należących po II Wojnie Światowej do NRD, były już prezentowane. Pisze też o niespełnionych nadziejach, gdy już po Okrągłym Stole miał być podwładnym tych samych osób, które szefowały mu w stanie wojennym. Książka ukazała się w roku 1991.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

28
Pan idealny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan idealny
Dostępny3 szt.

Przedstawiamy wzruszającą powieść o poszukiwaniu szczęścia i idealnego związku. Olaf Larsson to dobrze sytuowany i zajmujący wysokie, kierownicze stanowisko w międzynarodowej korporacji singiel. W jego życiu brakuje miejsca na poważny związek. Liczy się jedynie praca. Wkrótce jednak jego życie zaczyna diametralnie się zmieniać za sprawą jednej z podwładnych – młodej mężatki, Izabelli. Anna Dolatowska to z wykształcenia i powołania informatyk, choć towarzysząca jej od wczesnego dzieciństwa pasja do pisania wykreowała ją na ścisłowca z humanistycznym „interfejsem”. Prywatnie żona, matka i kocia mama. Bez granic zakochana w Skandynawii, ze szczególnym i nielogicznie wytłumaczalnym uwielbieniem Królestwa Norwegii. Ta ślepa miłość przywiodła ją na kurs języka norweskiego, gdzie odkryła swoją kolejną wielką pasję, jaką jest nauka języków obcych. Jej wybujała, wręcz dziecięca wyobraźnia pozwoliła odnaleźć inspirację nawet w pozornie szarych i nudnych murach korporacji.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

29
Romantyzm i polityka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romantyzm i polityka
NiedostępnyBrak

Zestawione ze sobą pojęcia romantyzm i polityka przywołują kilka przynajmniej ciągów problemowych wartych badawczej refleksji. Niektóre z nich podejmują au?torzy artykułów zgromadzonych w prezentowanej monografii, otwierając jedno?cześnie pole do dalszych poszukiwań. Z jednej strony mamy tu do czynienia z poli?tyczną działalnością romantyków, z drugiej zaś z wykorzystywaniem romantyzmu w programach i działaniach polityków w okresach późniejszych, a zawarte w mo?nografii teksty odnoszące się do naszej współczesności dowodzą, że relacja ta jest nadal aktualna. Czymś nieco odmiennym jest wreszcie pojęcie romantyzmu po?litycznego wnikliwie opisane przez Annę Citkowską-Kimlę, traktowane przez autorkę jako pewien zespół cech, tendencji i sposobów uprawiania polityki. Danuta Dąbrowska, Wprowadzenie

48,00 zł
30
Puzzle 2 elementy z dziurką. Przyjaciele - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 2 elementy z dziurką. Przyjaciele
Bright Junior Media, 2
NiedostępnyBrak

Baw się razem z przyjaciółmi! Puzzle z dziurką to kreatywny zestaw dużych, dwuelementowych układanek dla najmłodszych i idealny pomysł na pierwsze puzzle. Łączenie i dopasowywanie elementów to trening zręczności dla małych rączek oraz doskonałe ćwiczenie logicznego myślenia… i wyobraźni. Puzzle można wykorzystać do nauki kształtów, kolorów oraz poznawania zwierzątek i ich odgłosów. W zestawie znajduje się 12 trwałych układanek w rozmiarze 18.0 x 10.5 cm

25,90 zł
18,91 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,99 zł

31
Samochód Monster Dirt Digger - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samochód Monster Dirt Digger
Little Tikes
Dostępny4 szt.

Samochód Monster Dirt Digger to pojazd z ruchomymi częściami, dzięki czemu zabawka nie znudzi się dziecku. To wysokiej jakości pojazd i doskonała propozycja na długą i ciekawą zabawę. Produkt jest odpowiedni dla dzieci od 3 lat.

187,80 zł
169,02 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 18,78 zł

32
Jestem tu nowa (Deluxe Edition). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem tu nowa (Deluxe Edition). CD
Anna Wyszkoni, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

Na płycie Ania zdecydowanie postawiła na facetów. Do współpracy w charakterze producentów zaprosiła Marcina Limka oraz gitarzystę, z którym współpracuje na co dzień, Marka Raduli, a wśród autorów kompozycji znaleźli się: Jan Borysewicz, Robert Gawliński, Piotr Cugowski, Tomasz Banaś oraz wspomniani Marek Raduli i Marcin Limek.

41,90 zł
40,64 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,26 zł

33
Bravo. Hits lato 2018, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bravo. Hits lato 2018, 2 CD
Various Artists, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

„Bravo Hits Lato 2018” to składanka, którą powinien mieć każdy, kto lubi dobrą zabawę. Na dwóch płytach znajdują się najgorętsze hity ostatnich tygodni, piosenki najczęściej grane w stacjach radiowych. Album zawiera utwory topowych wykonawców polskich i zagranicznych, w tym wielkich gwiazd sceny muzycznej, których nikomu nie trzeba przedstawiać. Wśród nich m. in. Alvaro Soler, Sean Paul, Ariana Grande, Michał Szczygieł, Cleo, Shawn Mendes, Post Malone, Troye Sivan, Ewelina Lisowska, Maroon 5 czy Margaret. „Bravo Hits” to składanka nr 1 w Polsce. Tej muzyki nie może zabraknąć na Twojej imprezie! Lista utworów: Płyta 1: 1. Alvaro Soler – La Cintura 2. Sean Paul – Mad Love (Feat. Becky G & David Guetta) 3. Nico Santos – Safe 4. Rudimental/Macklemore/Jess Glynne – These Days 5. Betta Lemme – Bambola 6. Michał Szczygieł – Nic Tu Po Mnie 7. Chiara Grispo – Since You Left Me 8. Ariana Grande – No Tears Left To Cry 9. Dan Balan – Allegro Ventigo 10. Kalwi & Remi Feat. Joe Killington – Unbreakable 11. Agnieszka Adamczewska – Na Wszystko Przyjdzie Czas 12. Shawn Mendes – In My Blood 13. Post Malone – Better Now 14. Lanberry – Nieznajomy 15. Kush Kush Ft. Marta Gałuszewska – Sweet & Bitter 16. Roksana Węgiel – Żyj 17. Years & Years – If You're Over Me 18. Zuza Jablonska – Sami 19. Troye Sivan – Bloom 20. Tulia – Jeszcze Cię Nie Ma Płyta 2: 1. C-Bool – Wonderland 2. Cleo – Ewa 3. Filatov & Karas – Kid At Heart 4. 4dreamers – Też Tak Masz 5. J Balvin – Donde Estaras 6. Dj Antoine Feat. Karl Wolf & Fito Blanko – Ole Ole 7. Ewelina Lisowska – T-Shirt 8. Vanotek Feat. Eneli – Back To Me 9. Shanguy – King Of The Jungle 10. Marta Gałuszewska – Nie Mów Mi Nie (Dj Frodo Remix) Feat. Malik Montana 11. L.B. One Feat. Laenz – Trust Me 12. Monika Lewczuk – Brak Tchu 13. Nick Talos – Hey Gorgeous 14. Margaret – Byle Jak 15. Manuel Riva Feat. Alexandra Stan – Miami 16. Honorata Skarbek – Zasady ( Remix ) 17. Maroon 5 – Wait (Chromeo Remix) 18. Danielle Diaz Feat. Clint Jun – 'Anyone But You 19. Tiesto & Dzeko Feat. Preme & Post Malone – Jackie Chan 20. Kadebostany – Save Me

6,90 zł
6,69 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,21 zł

34
This is Morrissey, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
This is Morrissey, CD
Morrissey, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

Lista utworów: 1. The Last Of The Famous International Playboys 2. Ouija Board, Ouija Board 3. Speedway 4. Have-A-Go Merchant 5. Satellite Of Love (Live) 6. Suedehead (Mael Mix) 7. Lucky Lisp 8. Whatever Happens, I Love You 9. You're The One For Me, Fatty (Live) 10. Jack The Ripper 11. The Harsh Truth Of The Camera Eye 12. Everyday Is Like Sunday

18,90 zł
17,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,51 zł

35
DADA, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
DADA, LP
Alice Cooper, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

Lista utworów: 1. DaDa 2. Enough´s Enough 3. Former Lee Warmer 4. No Man´s Land 5. Dyslexia 1. Scarlet And Sheba 2. I Love America 3. Fresh Blood 4. Pass The Gun Around

91,90 zł
84,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,35 zł

36
Schowek
STEVEN WILSON LP BOX SET. Winyl
Yes, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

530,90 zł
488,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 42,47 zł

37
BLACK LABYRINTH. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BLACK LABYRINTH. Winyl
DAVIS, JONATHAN, Warner Music Polska
Dostępny7 szt.

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

38
Jerzy Milian. Nagrania 1975-1977, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Milian. Nagrania 1975-1977, CD
Dostępny101 szt.

Recital Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach pod dyrekcją Jerzego Miliana – płyta jest zbiorem nagrań orkiestry pochodzących z dwóch longplayów wydanych przez Polskie Nagrania w 1975 i 1977 roku. Lista utworów: 1. Wśród pampasów 2. Nieśmiały chłopiec 3. Czasem bez tercji 4. Gacek 5. Street 2000 6. Szkic dla choreografa 7. Kura-Kureka 8. Oddech lasu 9. Pierwszy ślizg 10. Dziewczyna z taszkientu 11. szklana pryzma 12. Tańce w barze 13. Waleczny Biedron 14. Niedzielne popołudnie 15. Słoneczna podróż 16. Kung to jest to Jerzy Jarosik 17. Biała magia 18. Nie widzisz a widzisz 19. Autostrada pełna słońca 20. Astrobolid 21. Nie martw się o wianek 22. Z nutą w herbie 23. Hop Zdziś Dziś 24. Przyjdź z jesienią

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

39
Zeszyty A5 32 kartki w wąskie linie (10 sztuk), mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyty A5 32 kartki w wąskie linie (10 sztuk), mix wzorów
Herlitz, 10
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy serię zeszytów z pięknymi grafikami. Dzieci będą nimi zachwycone. Każdy z zeszytów ma 35 kartek w formacie A5 i wąskie linie. W opakowaniu znajduje się 10 sztuk.

8,90 zł
8,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,89 zł

40
Pluszak koń z głosem, 45 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak koń z głosem, 45 cm
Sun-day
NiedostępnyBrak

Pluszowy konik o wymiarze 45.0 cm to świetna maskotka dla każdego chłopca i dziewczynki. Siedzący pluszak jest mięciutki i został wykonany z materiałów wysokiej jakości. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

41
Ninth - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ninth
Gazette, The, Mystic Production
Dostępny20 szt.

1.99.999 2.Falling -Ninth Mix- 3.Ninth Odd Smell 4.Gush 5.The Mortal 6.utsusemi 7.sonokoe wa moroku 8.Babylon`S Taboo 9.uragiru bero 10.Two Of A Kind 11.Abhor God 12.Unfinished

59,90 zł
55,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,79 zł

42
Długopis lisek, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis lisek, mix wzorów
moses
Dostępny51 szt.

Długopis świetnie sprawdzi się zarówno w pracy jak i szkole. Ładna grafika jest dodatkowym atutem. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo.

8,70 zł
7,66 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,04 zł

43
Polowanie na skarb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na skarb
NiedostępnyBrak

Komisariat w Vigacie ogarnęła nuda, wszyscy pogrążają się w marazmie i bezczynności. Montalbano czyta kryminał Simenona, Catarella dzielnie walczy z krzyżówkami. Od czasu do czasu komisarz wysłuchuje przez telefon skarg i narzekań swej jakże odległej narzeczonej, a mania religijna rodzeństwa Palmisano zaczyna ocierać się o szaleństwo. Żeby przezwyciężyć nudę komisarz daje się zwieść niespodziewanemu wyzwaniu. Zaczyna otrzymywać anonimowe listy zachęcające go do zabawy w poszukiwanie skarbu. Wskazówki zaciekawiają komisarza, jednak z biegiem czasu stają się coraz bardziej niepokojące i zaczyna gnębić go przeczucie, że nie jest to zwykła gra, tylko coś bardzo mrocznego i niebezpiecznego. Z pozoru zabawna gra wciąga go stopniowo w przerażające otchłanie umysłu psychopaty i erotomana, godnego Hannibala Lectera.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

44
Ślepa cytadela / Przystanek na Faragonescji / The Long Tomorrow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślepa cytadela / Przystanek na Faragonescji / The Long Tomorrow
Dostępny4 szt.

Edycja prezentująca wszystkie historie komiksowe zrealizowane przez Moebiusa do połowy lat 80., a przygotowana w 1986 roku specjalnie dla czytelnika amerykańskiego. Kolekcja, znana pod potoczną nazwą „Moebius USA”, zawiera również kolorowe wersje komiksów opublikowanych pierwotnie w formie czarno-białej. Starannie przygotowane „amerykańskie” albumy Moebiusa cieszyły się za Oceanem tak dużym powodzeniem, że w 2012 roku francuski wydawca postanowił zaprezentować je w tej samej postaci również rodzimej publiczności. Moebius to artystyczny pseudonim Jeana Girauda, francuskiego scenarzysty i rysownika komiksowego, mistrza opowiadania obrazem. Najsłynniejsze dzieła Girauda to Blueberry, Incal, Arzach. Współtworzył także scenografie do filmów „Obcy”, „Tron” oraz „Piąty Element”.

100,00 zł
77,00 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 23,00 zł

45
Star Wars Legendy. Yaviński artefakt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars Legendy. Yaviński artefakt
Dostępny6 szt.

Komiks poświęcony przestępczemu półświatkowi w uniwersum Star Wars. Trzej Huttowie zakładają się, który z nich zatrudni najlepszych pomagierów do zdobycia bardzo cennego, mitycznego skarbu. Do ścigających się po artefakt, konkurencyjnych ekip trafiają między innymi przemytnicy i najsłynniejsi łowcy nagród, w tym Han Solo, Chewbacca, Lando Calrissian, Dengar i IG-88. Zapowiada się wspaniała, a przy tym popłatna przygoda, lecz zwycięstwo – a także utrzymanie się przy życiu – w takiej rywalizacji nie będzie łatwe, zwłaszcza, że do akcji włącza się Boba Fett.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

46
Okrutnik. Dziedzictwo krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okrutnik. Dziedzictwo krwi
Dostępny6 szt.

Żyjecie w przekonaniu, że strzygi, wąpierze, topielcy i południce istnieją tylko w ludowych podaniach? To błąd! Te potępione dusze snują się po ziemi, uprzykrzając ludziom życie i czyhając na dogodny moment, by ich skrzywdzić. Jest jednak ktoś, kto może stanąć w obronie niewinnych i bezbronnych, zapewniając ochronę przed słowiańskimi demonami – Okrutnik, człowiek obdarzony przez bogów wielką odwagą, sprytem i intuicją, pozwalającą wytropić czyhające w kniei wrogie istoty. Jest tylko jedno pytanie: czy będzie w stanie sam zapobiec apokalipsie, gdy pewnego dnia rozwścieczone demony postanowią opuścić lasy i wtargnąć do świata ludzi? „Dziewczyna stanęła i odwróciła się do Stanisława. Patrzyła mu w oczy, a w końcu go pocałowała. Pocałunek był szybki, ale intensywny. Ugryzła przy tym Stanisława w wargę, jednak nie przeszkadzało mu to. Wręcz bardziej podnieciło. Odsunęła się od niego i ściągnęła bluzkę, ukazując małe, ale bardzo kształtne, piersi. Stanisław poczuł, jak twardnieje mu męskość. Wyciągnął rękę, by przyciągnąć do siebie dziewczę, a gdy dotknął jej skóry, okazała się w dotyku śliska, jakby oblana śluzem. – Co jest? – zbliżył dłoń do nosa i poczuł okropny smród. Gdy ponownie spojrzał na dziewczynę, prawie ugięły się pod nim kolana. – Co jest, kurwa?! Stała przed nim baba wodna w całej okazałości. Dał się nabrać na jakiś czar, jak to możliwe?! Nigdy nie pozwolił się omamić żadnemu stworowi, a teraz taka paskuda. Śmiała się odrzucająco, jakby była ropuchą. Jej piersi teraz sięgały kolan, całe ciało miała pokryte parchami”.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

47
Literkowe przedszkole. E jak eklerki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literkowe przedszkole. E jak eklerki
NiedostępnyBrak

„Akademia Mądrego Dziecka. Literkowe przedszkole” to wspaniała seria, dzięki której najmłodsi poznają litery i nowe słowa. Zabawne historie z życia przedszkola, kolorowanki, zagadki i rebusy pomogą dzieciom w łatwy sposób zapamiętać alfabet i przygotować się do nauki czytania i pisania. „Akademia Mądrego Dziecka” sprzyja poszerzaniu wiedzy o sobie samym, o świecie – tym najbliższym i tym dalszym, oraz rozwijaniu podstawowych umiejętności i wartości społecznych. Wszystko po to, by przygotować dzieci do codziennych wyzwań w świecie XXI wieku.

6,10 zł
4,64 zł

Rabat 23,9%
oszczędzasz 1,46 zł

48
Catch her in the rye - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Catch her in the rye
NiedostępnyBrak

Czasem dobrze się zgubić, by odnaleźć swoje miejsce Przedstawiamy kilka dni z życia siedemnastoletniego chłopaka, który u progu dorosłości postanawia wybrać się w spontaniczną podróż do Francji. Zostawia za sobą wszystko to, co go przytłaczało, i pozwala się poprowadzić drodze. Tylko on, jego motocykl i zmieniające się jak w kalejdoskopie, zachwycające krajobrazy – czy trzeba czegoś więcej do szczęścia? Ta niezwykła historia jednej podróży utkana jest z mglistych wspomnień, tęsknot za tym, co minione i planów cierpliwie czekających na realizację. Pierwszy seks, pierwsza miłość, pierwszy alkohol... Melancholia miesza się z humorem, przeszłość z przyszłością, a pewne jest tylko jedno: żeby odnaleźć swoje miejsce na ziemi, trzeba najpierw się zgubić. „Ściemniało się, gdy dojeżdżałem do znajomych przedmieść. Nie śpieszyło mi się. Chyba przeczuwałem, że dziś nie zasnę szybko. Trzymałem motocykl tylko jedną ręką, drugą zaś oparłem na lewym udzie. W lekko pochylonej pozycji wjeżdżałem do miasta i przypominałem sobie miejską dżunglę. Pode mną trzypasmowa droga, a tam, po prawej, znajomy przystanek, na którym często łapie za szybkich klientów policja w nieoznakowanych radiowozach; znajoma stacja, do której kiedyś pchałem motocykl dwa kilometry, gdy zabrakło mi paliwa, a nie wiedziałem, że mogę przełączyć kranik na rezerwę; znajome budynki, do których dojeżdżało się wieczorami, koczując kolejną imprezę, i te, których barwy znałem od małego, ale nigdy nie przechodziłem chociażby przylegającymi do nich uliczkami, w których mieszkali moi byli znajomi od kłopotów i pięknych chwil dzieciństwa. W końcu to znajome uczucie – że dojeżdżam”.

24,00 zł
17,52 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,48 zł

49
Pszczółka Maja. Wesoła kąpiel. Na łące - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczółka Maja. Wesoła kąpiel. Na łące
Media Service Zawada
NiedostępnyBrak

Mięciutka, urocza i zmieniająca kolory podczas kąpieli książeczka , którą dziecko wspaniale będzie się bawiło razem z ulubionymi bohaterami . Książeczka posiada niezbędne certyfikaty i oznaczenia.

19,00 zł
13,87 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 5,13 zł

50
Zakreślacze - Zestaw 4 Gorjuss - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacze - Zestaw 4 Gorjuss
NiedostępnyBrak

Zakeślacze - Zestaw 4 Gorjuss

30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

Wróć do góry