hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.06.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 20 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ilustrowany słownik ortograficzny (Lucyna Szary), na drugim Długopis Super Soft, mix wzorów (Cresco). Kolejny produkt to Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń, wersja C (Zofia Bolałek, Małgorzata Dobrowolska, Adam Mysior, Piotr Zarzycki, Stanisław Wojtan) oraz Lewa wolna (Józef Mackiewicz).
1
Ilustrowany słownik ortograficzny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik ortograficzny
Dostępny125 szt.

Ilustrowany słownik ortograficzny zawiera przystępnie opisane reguły ortograficzne, dzięki którym każde dziecko z łatwością zapamięta najważniejsze zasady, wyjątki i przykłady. Słownik zawiera ponad 30 000 słów, a każda ze stron ozdobiona jest barwnymi, zabawnymi ilustracjami, dzięki którym sprawdzanie słówek w słowniku i nauka ortografii staną się niesamowitą przygodą! Ilustrowany słownik ortograficzny jako jedyny na rynku posiada hasła z podziałem na sylaby. Słówka opatrzone zostały odmianą całych wyrazów, a najtrudniejsze z nich wyjaśniono w przystępny dla dziecka sposób. Słowniczki są polecane przez nauczycieli i metodyków pracujących z dziećmi. Atrakcyjna graficznie i niezwykle trwała twarda oprawa sprawi, że słownik będzie służył dzieciom przez lata!

29,95 zł
17,67 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 12,28 zł

57 osób kupiło
2
Długopis Super Soft, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Super Soft, mix wzorów
Cresco, 1
Dostępny551 szt.

Długopisy z kolekcji Super Soft to znakomita kolorystyka oparta na najnowszych trendach. Cały długopis posiada gumową powłokę, co zapewnia pewne trzymanie w dłoni. Długopisy wyposażone są we wkład piszący w kolorze niebieskim z cienką końcówką. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 szt.

1,49 zł
53 osoby kupiły
3
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń, wersja C - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń, wersja C
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.24

Czytelnik odnajdzie w książce: • Liczby i działania, • Własności liczb naturalnych, • Ułamki zwykłe, • Figury na płaszczyźnie, • Ułamki dziesiętne, • Pola figur, • Liczby całkowite, • Graniastosłupy.

14,80 zł
13,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,78 zł

11 osób kupiło
4
Lewa wolna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lewa wolna
Dostępny82 szt.

Józef Mackiewicz na osnowie ludzkich przeżyć pisze historię, ona jest bohaterką książki. Nie umiem sobie inaczej wyjaśnić, dlaczego gdzieniegdzie świetną kompozycję powieści rozrywa, rozsadza jakby, publicystyka dowodów, cytatów, cyfr, skąd nagle pośrodku znakomitego toku narracji mapy, po co dokumentacja rozkazów dziennych, listów, telefonogramów, świadków i raportów? Rzecz to niezmiernie ciekawa, jak to suche, rzeczowe autentyzowanie przydaje książce napięcia miast je przerywać, jak podnosi zainteresowanie czytelnika na jakiś wyższy poziom, bardziej jeszcze chciwy tych wszystkich faktów. W tym właśnie niemal „antypowieściowym” chwycie ujawnia się najżywiej rasowy, nieomylny artyzm Józefa Mackiewicza. Osobno trzeba by napisać o języku Mackiewicza – nie o zaletach prozy, znakomitych stylistycznie skrótach, śpiewnych frazach, ale o jej werystycznym, okrutnym słownictwie żołnierskim, o dosadności przekleństw i wulgarności. W tym szczególnym języku odkryć można najbardziej rozmaite pierwiastki – i kabalistyczne zaklinanie losu, i jego prowokację, i celowe bluźnierstwo, jako kompensację podświadomej religijności, i samoobronę przed strachem i psychicznym szokiem, i ucieczkę przed słabością, i wmawianie sobie męskiej krzepy, i próbę sprostania grozie życia przez brutalność ekspresji – To wszystko i jeszcze coś poza tym, jeszcze coś tajemniczego, nie rozwiązanego dotychczas przez dociekania psychologiczne – to wszystko składa się na język żołnierski, który Mackiewicz oddaje, notuje z muzyczną wiernością jego kadencje.

69,90 zł
9 osób kupiło
5
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń. Ułamki dziesiętne i liczby całkowite, wersja A - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń. Ułamki dziesiętne i licz...
Dostępny3 szt.

Zeszyty ćwiczeń zawierają taką liczbę zadań, by zapewnić najbardziej efektywną naukę przedmiotu i umożliwić pełną realizację podstawy programowej. Ćwiczenia w wersji A przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą korzystać ze sprawdzonych metod nauczania na najwyższym poziomie. Zeszyty są dostosowane do zawartości nowego podręcznika.

14,60 zł
12,85 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,75 zł

8 osób kupiło
6
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń. Geometria, wersja A - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń. Geometria, wersja A
Dostępny9 szt.

Zeszyty ćwiczeń zawierają taką liczbę zadań, by zapewnić najbardziej efektywną naukę przedmiotu i umożliwić pełną realizację podstawy programowej. Ćwiczenia w wersji A przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą korzystać ze sprawdzonych metod nauczania na najwyższym poziomie. Zeszyty są dostosowane do zawartości nowego podręcznika.

14,60 zł
12,85 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,75 zł

8 osób kupiło
7
Matematyka z plusem. Klasa 8. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 8. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny30 szt.

Zeszyt zawiera zadania, które można wykorzystać do urozmaicenia lekcji i pokazywania uczniom zagadnień w innym ujęciu. Pozwala ćwiczyć wszystkie umiejętności i stanowi praktyczne uzupełnienie nowego podręcznika.

17,60 zł
15,49 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,11 zł

6 osób kupiło
8
Inwazja porywaczy ciał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inwazja porywaczy ciał
Dostępny25 szt.

Ostrzegam cię, że to, co zaczynasz czytać, jest pełne luźnych wątków i pytań bez odpowiedzi. To wszystko nie zostanie na samym końcu zgrabnie rozwiązane i zadowalająco wyjaśnione. W każdym razie nie przeze mnie. Albowiem ja sam nie mogę powiedzieć, że rzeczywiście wiem dokładnie, co się stało i dlaczego, albo przynajmniej, jak się zaczęło, skończyło – czy się skończyło – i czy mam rację co do istoty rzeczy. Jeżeli nie lubisz tego rodzaju historii, to jest mi przykro, a dla ciebie będzie najlepiej, jeśli nie będziesz czytał dalej. Wszystko, co mogę zrobić, to opowiedzieć tyle, ile wiem… Małe kalifornijskie miasteczko Mill Valley w hrabstwie Marin. Pewnego dnia do gabinetu miejscowego lekarza, Milesa Bennella, przychodzi jego dawno niewidziana przyjaciółka, Becky Driscoll. Jest zaniepokojona dziwnym zachowaniem swojej kuzynki, która twierdzi, że jej wujek Ira zmienił się i jest całkiem inną osobą, niczym pozbawioną uczuć i emocji skorupą. Miles decyduje się odwiedzić rodzinę Becky, chcąc zweryfikować jej opowieść, ale niczego nie może potwierdzić – nie widzi żadnych różnic ani w wyglądzie, ani w zachowaniu Iry. Kilka dni później dowiaduje się jednak, że coraz więcej osób w Mill Valley zauważa znaczące zmiany u swoich bliskich... Pisarz Jack Belicec znajduje w piwnicy swojego domu tajemniczy kokon. W środku nocy jego wystraszona żona Theodora przybiega do doktora Bennella, by donieść mu o zatrważającym odkryciu – kokon zaczął zmieniać kształt i przemienia się w jej męża. Przerażony pisarz niszczy znalezisko. Wspólnie postanawiają rozwikłać zagadkę tajemniczych przemian w miasteczku. Udają się zatem po pomoc najpierw do kolegi Milesa – doktora Kaufmana, a potem do profesora Budlonga, autora artykułu opisującego niewyjaśnione wydarzenia w hrabstwie Marin na przestrzeni ostatnich miesięcy. Czyżby Ziemię czekała inwazja nieznanej formy życia tworzącej duplikaty ludzkich istot? Na podstawie powieści Jacka Finneya w 1956 roku powstał klasyczny horror science-fiction w reżyserii Dona Siegela.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

3 osoby kupiły
9
Apollo i boskie próby. Tom 3. Labirynt Ognia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Apollo i boskie próby. Tom 3. Labirynt Ognia
Dostępny92 szt.

Wspaniały bóg Apollo strącony przez Zeusa za karę na ziemię jest teraz nieporadnym nastolatkiem Lesterem Papadopoulosem. Aby odzyskać należne miejsce na Olimpie, Lester musi przywrócić do życia pięć Wyroczni, które zamilkły. W dodatku staje do tego niemożliwego wyczynu pozbawiony boskich mocy i związany obowiązkiem posłuszeństwa wobec wprowadzającej go nieustannie w zakłopotanie młodocianej córki Demeter imieniem Meg. Wielkie dzięki, tato. Z pomocą przyjaciół półbogów Lester zdołał przetrwać dwie próby: pierwszą w Obozie Herosów i drugą w Indianapolis, gdzie Meg otrzymała Mroczną Przepowiednię. Słowa, które wypowiedziała, siedząc na Tronie Pamięci, ujawniły, że złowrogi triumwirat rzymskich cesarzy planuje atak na Obóz Jupiter. Podczas gdy Leo leci na Festusie, aby ostrzec rzymski obóz, Lester i Meg muszą przedostać się przez Labirynt, by odnaleźć trzeciego cesarza – oraz Wyrocznię, która mówi zagadkami – gdzieś na południowym zachodzie Ameryki. W tej ponurej przepowiedni jest iskra nadziei: „Kopyta przewodnikiem będą w drogi trudach” – bohaterom będzie towarzyszył satyr, a Meg wie, do kogo zwrócić się o pomoc…

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

2 osoby kupiły
10
Wkład do segregatora A5/50 kratka kolor (5szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
19,90 zł
18,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,99 zł

2 osoby kupiły
11
Bankowość elektroniczna. Istota i innowacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bankowość elektroniczna. Istota i innowacje
Dostępny9 szt.

W ostatnich kilku latach obserwuje się bardzo szerokie wykorzystanie technologii informatycznych w świadczeniu usług bankowych. W szybkim tempie rozwija się tradycyjna bankowość internetowa, w ramach której pojawiło się szereg nowości. Szczególnie dynamicznie rośnie wykorzystanie smartfonów, a wraz z nim na pierwszy plan wysuwa się tzw. bankowość mobilna. Autorzy publikacji szczególną uwagę zwracają na najnowsze tendencje, tj. na Bank Web 2.0 oraz Bank Web 3.0. Liczba użytkowników tych nowych systemów ciągle rośnie, ułatwiają bowiem znacząco korzystanie z usług bankowych. Podręcznik jest adresowany do studentów kierunków ekonomicznych. Rozważania w nim prowadzone mogą również zainteresować klientów banków korzystających z bankowości elektronicznej. Recenzowana praca ma niezaprzeczalny walor aktualności i przyczynia się do poszerzenia wiedzy na temat najnowszych zjawisk i procesów zachodzących w ważnym segmencie rynku finansowego. Ograniczenie zakresu rozważań do kilku wybranych zagadnień jest założeniem zasadnym, gdyż obecny stan rozwoju bankowości elektronicznej utrudnia przedstawienie wszystkich jej aspektów w ramach jednej pracy. Czytelną i zasadną intencją autorów było skoncentrowanie się na w miarę dogłębnym przedstawieniu kilku najnowszych zjawisk i procesów zachodzących w ramach bankowości elektronicznej, rzadko dotychczas prezentowanych w polskiej literaturze fachowej.– prof. dr hab. Jerzy Węcławski, Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Twórcy podręcznika to międzyuczelniany zespół autorski złożony z pracowników naukowo-dydaktycznych Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, Uniwersytetu Warszawskiego i Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Za redakcję naukową odpowiada Andrzej Gospodarowicz.

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

2 osoby kupiły
12
Polskie prawo antymonopolowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie prawo antymonopolowe
Dostępny7 szt.

Autorzy publikacji dążą do wyważenia teoretycznego wykładu akademickiego i uwag praktyki stosowania prawa antymonopolowego. Koncentrują się na unormowaniach polskich, a jeżeli istnieje taka potrzeba – odwołują się do prawodawstwa i orzecznictwa Unii Europejskiej. Odniesienia do prawa unijnego zostały dokonane w niezbędnym zakresie, umożliwiającym zrozumienie jego powiązań z prawem polskim. Opracowanie zawiera szeroki wybór najnowszego orzecznictwa organu antymonopolowego i sądów z zakresu prawa ochrony konkurencji i konsumentów. Uwzględnia również wszystkie ostatnie nowelizacje tej gałęzi prawa, w tym przede wszystkim: • przepisy o prywatnoprawnym dochodzeniu roszczeń z tytułu naprawienia szkody wyrządzonej przez naruszenie prawa ochrony konkurencji, • zmiany związane z wejściem w życie ustawy Prawo przedsiębiorców. Wiedza z zakresu prawa antymonopolowego jest niezbędna nie tylko każdemu prawnikowi, lecz także ekonomistom. Związek prawa i ekonomii w dziedzinie, jaką jest normatywna regulacja publicznoprawnych reguł ochrony konkurencji, jest specyfiką norm tego prawa, dlatego autorzy uzupełniają omawiane instytucje prawne o odniesienia do pojęć i kategorii ekonomicznych. Praca pod redakcją naukową Cezarego Banasińskiego.

65,00 zł
58,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

2 osoby kupiły
13
Slash. W jamie węża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slash. W jamie węża
Dostępny7 szt.

W latach osiemdziesiątych samym tylko riffem „Welcome To The Jungle” porozstawiał glammetalową konkurencję po kątach. Wstępem do „Sweet Child O’ Mine” zabił ćwieka tym, który gderali, że w rocku już wszystko zagrano. W dłoniach Gibson Les Paul, w ustach Marlboro, pod ręką butla Jacka Danielsa. To wiemy o Slashu od lat. Dlaczego więc warto czytać jego biografię? Aby dowiedzieć się, jak muzyk odkrywał swój talent i jak go doskonalił. Jak wdrapywał się na rockowy Olimp, przywracając hard’n’heavy właściwe, klasyczne proporcje. Przede wszystkim jednak jest to opowieść o pasji do muzyki, o specyficznym, intuicyjnym podejściu do jej tworzenia. Jest to również wnikliwa analiza wkładu gitarzysty w dokonania Gunsów, omówienie wszystkich albumów tego zespołu, jak również intrygujących projektów Slash’s Snakepit, Blues Ball, Velvet Revolver oraz płyt solowych. Slash. W jamie węża to obowiązkowa lektura dla fana, przede wszystkim dlatego, że bardziej aktualna biografia artysty nie istnieje! Opowieść została doprowadzona do marca 2018 (z odnotowaniem polskich koncertów i, a jakże, „wątku Dodowego”). Zamieszczono też zaktualizowaną dyskografię, wykaz używanych przez Slasha instrumentów oraz mnóstwo innych ciekawostek.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2 osoby kupiły
14
Normalni inaczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Normalni inaczej
Dostępny745 szt.

Opowieść o miłości, nadziei i marzeniach. O poświęceniu, bólu i śmierci. Dla każdego, kto pokochał Gwiazd naszych wina i Zanim się pojawiłeś. Jeśli nie złamie ci serca, to nie miłośćŻycie Maddy jest do bólu uporządkowane i przewidywalne. Musi takie być, aby jej autystyczna siostra mogła w miarę normalnie funkcjonować. Jako pełnoetatowa opiekunka Bee Maddy nie ma czasu na komplikacje takie jak przyjaciele, nie mówiąc już o chłopaku. Więc kiedy poznaje Alberta, ostatnią rzeczą, o jakiej myśli, jest zakochiwanie się.Jednak nawet Maddy nie nad wszystkim ma kontrolę.Albert pogodził się, że zawsze był i będzie wielkim rozczarowaniem swojego ojca, i marzy tylko o tym, by wyrwać się z domu. Kiedy poznaje Maddy, dowiaduje się, jak to jest być częścią kochającej się rodziny i jak ogromne ofiary ludzie potrafią ponieść dla tych, których kochają. Ale czy Maddy i Albert są gotowi ponieść takie ofiary dla siebie?

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
15
Ziemia Kłodzka. Mapa turystyczna, 1:50000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziemia Kłodzka. Mapa turystyczna, 1:50000
Dostępny12 szt.

Jest to mapa dwustronna w skali 1:50000. Prezentuje cały obszar Ziemi Kłodzkiej – historycznej krainy (teren dawnego hrabstwa kłodzkiego) obejmującej Kotlinę Kłodzką i otaczające ją tereny górskie: Góry Stołowe, Góry Sowie, Góry Bardzkie, Góry Złote, Góry Bialskie, Masyw Śnieżnika, Góry Bystrzyckie, Góry Orlickie. Zasięg mapy wyznaczają od wschodu Złoty Stok i Javornik po czeskiej stronie, od zachodu Kudowa Zdrój, Nachod, Police, Teplice (zatem praktycznie całe Góry Stołowe) po czeskiej stronie. Od północy zasięg wyznaczają: Ząbkowice Śląskie i Srebrna Góra, od południa obrzeża miasta Zamberk po czeskiej stronie. Ziemia Kłodzka to niezwykle atrakcyjny region wyróżniający się zróżnicowaną rzeźbą terenu, bogactwem form skalnych, bogatą historią i dużym nagromadzeniem zabytków. Znajduje się tu wiele uzdrowisk, znane sanktuaria maryjne, budowle obronne, liczne trasy narciarskie, rozbudowana baza turystyczna, dziesiątki szlaków turystycznych. Jest to doskonała mapa zarówno dla turystów pieszych, rowerowych, jak i osób zmotoryzowanych. Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu.

10,90 zł
7,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,27 zł

1 osoba kupiła
16
Uzdrowienie po udarze. Cofanie skutków i zapobieganie kolejnym udarom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uzdrowienie po udarze. Cofanie skutków i zapobieganie kolejnym udarom
Dostępny32 szt.

Książka zawiera 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich zostało opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy i terapeutów. Skutki udaru można cofnąć! Jeśli zwróciłeś uwagę na tę książkę, prawdopodobnie oznacza to, że Ty lub ktoś, kogo kochasz, miał udar. Radzenie sobie z natłokiem informacji dotyczących udarów może być mylące i przytłaczające. A jeśli pacjent doświadczył zaburzeń umiejętności językowych, może być mu szczególnie trudno zrozumieć wszystko, co mówią lekarze, pielęgniarki i specjaliści. Czas z tym skończyć! Ta książka składa się ze 100 najważniejszych pytań zadawanych przez osoby, które przeżyły udar oraz członków ich rodzin. Każde z nich zostało opatrzone odpowiedziami czołowych lekarzy i terapeutów. Pytania zaczynają się od podstawowych, ale potem stają się bardziej złożone, aby zająć się różnymi obszarami odzyskiwania sprawności mózgu. A dla osób po udarze, które wciąż zmagają się z czytaniem ze zrozumieniem lub dla członków rodziny, którzy są po prostu zbyt zmęczeni, by czytać długie teksty, każdy rozdział zakończony został zwięzłym podsumowaniem umożliwiającym wyszczególnienie tego, co w nim najważniejsze. Poznaj odpowiedzi na najważniejsze pytania: • co to jest udar i kto jest zagrożony? • jaka jest najlepsza dieta dla osoby, która go przeżyła? • w jaki sposób terapia grupowa jest porównywana z terapią indywidualną? • czego pacjent powinien szukać u terapeuty? • ile czasu zajmie powrót do zdrowia i jak chorzy mogą zmaksymalizować efekty rekonwalescencji? • co można zrobić, aby zapobiec kolejnemu udarowi? Niniejsza publikacja stanowi wspólny projekt trojga wybitnych autorów: Mike Dow – doktor psychologii, psychoterapeuta, autor oraz prezenter prozdrowotnych audycji radiowych i telewizyjnych. Bazując na własnych doświadczeniach Mike wierzy, że mózg posiada zdolność do samoregeneracji. Ten autor bestsellerów „New York Timesa” jest regularnie zapraszany do programów telewizyjnych i radiowych. David Dow – przeżył w dzieciństwie rozległy udar. Obecnie jest współzałożycielem i wicedyrektorem fundacji dla afatyków Aphasia Recovery Connection oraz internetowej grupy wsparcia, która organizuje rozmaite wydarzenia na terenie Stanów Zjednoczonych. Opisał swoje doświadczenia w książce. Regularnie opowiada swoją historię biorąc udział w konferencjach dla patologów mowy i języka oraz spotkaniach dla chorych po udarze. Megan Sutton – dyplomowany i wielokrotnie nagradzany patolog mowy i języka, ekspert w zakresie wykorzystywania zaawansowanych rozwiązań technicznych w procesie rehabilitacji poudarowych zaburzeń komunikacyjnych. Zaprojektowała przeszło dwadzieścia aplikacji elektronicznych adresowanych dla dorosłych pacjentów z zaburzeniami mowy i języka. Prowadzi spotkania dla afatyków na całym świecie i poprzez konsultacje, publikacje oraz wykłady pomaga specjalistom medycznym i chorym po udarze zintegrować technikę z rehabilitacją. Rewolucyjny przewodnik na temat zapobiegania oraz leczenia udaru. – Doktor Daniel Amen, bestsellerowy autor „New York Timesa” Będąc matką dziecka, które doznało zagrażającego życiu urazu mózgu, wiem, jak ważna jest rola nadziei w połączeniu z najnowszymi osiągnięciami medycyny. Książka Mike’a i Davida zawiera obydwa te elementy i jest adresowana do chorych po udarze oraz do ich najbliższych, którzy im kibicują. – JJ Virgin, bestsellerowa autorka „New York Timesa” Mike i jego brat David dotykają niezwykle głębokiej prawdy w tej fantastycznej książce – wiara i siła ducha są niezbędne do pokonania najtrudniejszych życiowych zakrętów. – Gabrielle Bernstein, autorka bestsellerów Możesz czynić cuda i Szczęście to Twój wybór Uwierz, że skutki udaru można cofnąć!

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

1 osoba kupiła
17
Laboratorium w szufladzie. Modelarstwo i robotyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laboratorium w szufladzie. Modelarstwo i robotyka
Dostępny61 szt.

W publikacji tej autorzy pokazują, jak budować i jak programować modele maszyn. W pierwszej części, poświęconej budowie modeli, poznasz proste i umiarkowanie złożone konstrukcje techniczne. Druga część pomoże Ci odkryć, jak można je wyposażyć w autonomię działania, namiastkę inteligencji i elastyczność reagowania na zmienne środowisko użytkowania. Przekonasz się, że programowanie wymaga mniej wysiłku fizycznego niż klasyczne modelarstwo, ale niezwykle silnie pobudza intelektualnie. Zachęcamy więc do twórczej zabawy! Seria „Laboratorium w szufladzie” to cykl książek przeznaczonych dla osób ciekawych świata, pasjonatów, hobbystów, a przede wszystkim praktyków i eksperymentatorów. Czytelnicy znajdą w nich wiele inspiracji do doświadczeń i eksperymentów. Każda z książek cyklu jest bogato ilustrowana materiałami graficznymi i zdjęciami. Każdy poruszony temat zawiera wyczerpujący, praktyczny opis zjawiska, doświadczenia, przyrządu czy aktywności. Autorzy nie stronią od wejścia na poziom wyższy, niż tylko popularne ujęcie tematu. To zamierzona prowokacja intelektualna. Pogłębione ujęcie pozwala poczuć smak eksperymentu, doświadczyć radości poznawania i odkrywania różnorodności świata oraz stojącej wobec niego – twórczej wyobraźni.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

1 osoba kupiła
18
Król awanturników. Powieść z życia hrabiego Cagliostra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król awanturników. Powieść z życia hrabiego Cagliostra
Dostępny38 szt.

Historia XVIII wieku przyniosła światu opowieść o niejednym awanturniku i oszuście, jednak postać hrabiego Aleksandra Cagliostra, czy raczej Giuseppe Balsama, naprawdę warto poznać. Choćby dlatego, że świetnie pokazuje specyfikę tamtego stulecia, ale także po to, by dać się uwieść niezwykle barwnej i wciągającej historii jego życia. Szczególnie, że Stanisław Wotowski biografię Cagliostra przedstawia w sposób niezwykle powieściowy, i chociaż ujawnia jego kolejne tajemnice, nie pozbawia swojego bohatera aury wyjątkowości. Na szczególną uwagę zasługuje również epizod przygód hrabiego, w którym jedną z głównych ról odgrywa Kazimierz Poniatowski.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

1 osoba kupiła
19
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń. Liczby naturalne i ułamki zwykłe, wersja A - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 5. Zeszyt ćwiczeń. Liczby naturalne i ułamk...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.04

Zeszyty ćwiczeń zawierają taką liczbę zadań, by zapewnić najbardziej efektywną naukę przedmiotu i umożliwić pełną realizację podstawy programowej. Ćwiczenia w wersji A przeznaczone są dla nauczycieli, którzy chcą korzystać ze sprawdzonych metod nauczania na najwyższym poziomie. Zeszyty są dostosowane do zawartości nowego podręcznika.

14,60 zł
12,85 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,75 zł

1 osoba kupiła
20
Aby nie ustać w drodze. Zeszyt ćwiczeń do religii dla klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Aby nie ustać w drodze. Zeszyt ćwiczeń do religii dla klasy 8 szkoły p...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Program nauczania religii w klasie 8 szkoły podstawowej wprowadza uczniów w tajemnicę wiary i ukazuje prawdę, że Chrystus obdarza każdego człowieka łaską życia i przywraca do jedności z Bogiem poprzez sakramenty.

9,90 zł
9,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,79 zł

2 osoby kupiły
21
Zestaw Kreatywny do malowania - Golden Retriver - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Kreatywny do malowania - Golden Retriver
Dostępny15 szt.

Wypukłe Plastikowe obrazki 3D od Mirage Hobby do samodzielnego malowania.Stwórz niepowtarzalną dekorację. Odkryj malowanie na nowo i to w wymiarze 3D. Nowa linia zestawów kreatywnych to możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej galerii ulubionych zwierząt.Zestawy Kreatywny od Mirage Hobby jest to wspaniały prezent dla każdego miłośnika psów, kotów, koni i futrzaków.Zestawy kreatywne od Mirage Hobby proponują kolekcję obrazków, których bohaterami są konkretne rasy zwierząt. realistyczne odzwierciedlenie danej rasy psa, kota, konia, czy futrzaka, wyróżnia tę serię na tle innych zestawów do samodzielnego malowania.Obrazek pupila w Zestawach Kreatywnych Mirage Hobby, to wypukła wytłoczka 3D. Ponieważ jest ona wykonana z plastiku, możliwe jest umycie obrazka ciepłą wodą z mydłem i powtórne jego pomalowanie. Dzięki temu można poprawiać i dopracowywać swoje dzieło do uzyskania pożądanego efektu.

27,10 zł
24,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
22
Owocna edukacja SP 2 Moja czytanka MAC - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owocna edukacja SP 2 Moja czytanka MAC
Dostępny25 szt.

Moja czytanka wprowadza dzieci w fascynujący świat literatury.Zawiera duży wybór tekstów literackich z kanonu zarówno współczesnej, jak i klasycznej literatury dziecięcej.Zachęca do samodzielnego czytania różnych form literackich wierszy, legend, opowiadań.Dodatkowo uwrażliwia na piękno języka literackiego.Umożliwia indywidualizację procesu nauczania w zakresie rozwijania umiejętności czytania.

6,10 zł
1 osoba kupiła
23
Inteligentna plastelina Dr Cormic, zorza polarna kameleon - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inteligentna plastelina Dr Cormic, zorza polarna kameleon
Astra
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.20

Inteligentna plastelina stanowi niezapomnianą edukacyjną zabawkę dla dziecka, nowatorski gadżet dla nastolatka czy też antystres dla osoby dorosłej. Relaksacyjna, świetna do rehabilitacji, jako prezent lub gadżet reklamowy. Nie tłuści, nie brudzi rąk, nie wysycha. Przeznaczona dla dzieci powyżej 3 roku życia. Wymiary opakowania: 10.5 x 10.5 x 3.0 cm

40,60 zł
38,57 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,03 zł

1 osoba kupiła
24
Zestaw Kreatywny do malowania - Dino.Brachiosaurus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw Kreatywny do malowania - Dino.Brachiosaurus
Dostępny14 szt.

Wypukłe Plastikowe obrazki 3D od Mirage Hobby do samodzielnego malowania.Stwórz niepowtarzalną dekorację. Odkryj malowanie na nowo i to w wymiarze 3D. Nowa linia zestawów kreatywnych to możliwość stworzenia własnej, niepowtarzalnej galerii ulubionych zwierząt.Zestawy Kreatywny od Mirage Hobby jest to wspaniały prezent dla każdego miłośnika psów, kotów, koni i futrzaków oraz dinozaurów.Zestawy kreatywne od Mirage Hobby proponują kolekcję obrazków, których bohaterami są konkretne rasy zwierząt. realistyczne odzwierciedlenie danej rasy psa, kota, konia, czy futrzaka, wyróżnia tę serię na tle innych zestawów do samodzielnego malowania.Obrazek pupila w Zestawach Kreatywnych Mirage Hobby, to wypukła wytłoczka 3D. Ponieważ jest ona wykonana z plastiku, możliwe jest umycie obrazka ciepłą wodą z mydłem i powtórne jego pomalowanie. Dzięki temu można poprawiać i dopracowywać swoje dzieło do uzyskania pożądanego efektu.

27,10 zł
24,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,71 zł

1 osoba kupiła
25
Karteczki samoprzylepne 76x76 neon.pomarańcz MILAN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne 76x76 neon.pomarańcz MILAN
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.11

Karteczki samoprzylepne 76x76 neonowe pomarańczowe - 100 kartek.

5,40 zł
1 osoba kupiła
26
Brulion A4/160K linia (3szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brulion A4/160K linia (3szt)
Dostępny5 szt.

Brulion A4/160K linia3 sztuki w opakowaniu zbiorczym

56,10 zł
53,30 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,80 zł

1 osoba kupiła
27
Mazaki dwustronne Bonnini Jumbo 12 kol. NOSTER - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
18,90 zł
1 osoba kupiła
28
TULIPANY. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TULIPANY. Winyl
BLOOM, DANIEL, Warner Music Polska
Dostępny91 szt.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

29
WSZYSTKO CO KOCHAM. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WSZYSTKO CO KOCHAM. Winyl
BLOOM, DANIEL, Warner Music Polska
Dostępny91 szt.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

30
Pod światło, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod światło, LP
Grzegorz Turnau, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Spis utworów: 1. Krótka bajka 4:05 2. Trąbki 3:19 3. Wielki Odkrywco Wyobraźni 2:33 4. W miasteczku anioły 2:04 5. Sowa 3:01 6. Tak samo 2:26 7. Gdy kwitnie żonkil 1:33 8. Pamięć 4:26 9. Rozmowa z kobietą bez twarzy 2:12 10. Cichosza 3:15 11. Kawałek cienia 5:29 12. Rzeźbione zmierzchem 2:21 13. Dotąd doszliśmy 2:41

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

31
Lucky Man, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Man, 2 CD
Emerson, Lake & Palmer, Warner Music Polska
Dostępny32 szt.

Wraz ze śmiercią Keitha Emersona i Grega Lake'a zakończyła swój wspaniały żywot jedna z największych grup z kręgu rocka progresywnego. Emerson, Lake & Palmer, powstała w 1970 roku. „Lucky Man” to wybór kompozycji z jej niesamowitego dorobku. Składanka zawiera 28 utworów, zarówno studyjnych, jak i koncertowych. Wszystkie zostały zremasterowane. Znajdziemy tu zarówno progresywne klasyki, jak „Tarkus”, a także bardziej komercyjne, piosenkowe dzieła ELP, jak „Lucky Man”, czy „C'est la vie”. Lista utworów: CD 1: 1. The Barbarian 2. Take A Pebble 3. Knife Edge 4. Lucky Man 5. Tank 6. Tarkus: Eruption/Stones Of Years/Iconoclast/Mass/Manticore/The Battlefield/Aquatarkus 7. Bitches Crystal 8. A Time And A Place 9. The Sage (Live At Newcastle City Hall '71) 10. Nutrocker (Live At Newcastle City Hall '71) 11. From The Beginning 12. The Sheriff CD 2: 1. Hoedown 2. Jerusalem 3. Stil ... You Turn Me On 4. Karn Evil 9 1st Impression Part 1 5. Karn Evil 9 1st Impression Part 2 6. Toccata 7. Piano Concerto No.1, 1st Movement (Allegro Giojoso) 8. Fanfare For The Common Man 9. I Believe In Father Christmas 10. Honky Tonk Train Blues 11. Bullfrog 12. C'est La Vie 13. Peter Gunn Theme 14. Canario 15. Romeo And Juliet 16. Hand Of Truth

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

32
Easy Livin, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Easy Livin, 2 CD
Uriah Heep, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Płyta 1: 1. Easy Livin' (2017 Remastered) 2. Gypsy (2016 - Remaster) 3. Stealin' 4. One Way or Another 5. Firefly 6. July Morning (2017 Remastered) 7. Wonderworld 8. The Wizard (2017 Remastered) 9. No Return 10. The Easy Road 11. The Magician's Birthday (2017 Remastered) 12. Different World 13. Sweet Freedom 14. Return to Fantasy (Single Version) Płyta 2: 1. Free 'n' Easy 2. Look at Yourself (Single Edit) 3. Salisbury (Edit) 4. Misty Eyes 5. Come Away Melinda (2016 Remaster) 6. On the Rebound 7. Love Machine (2017 Remastered) 8. Bird of Prey (2016 - Remaster) 9. Why 10. The Park (2016 - Remaster) 11. The Hanging Tree 12. Wake the Sleeper 13. Suicidal Man 14. Sweet Lorraine (2017 Remastered)

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

33
Ballade Pour Adeline, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ballade Pour Adeline, 2 CD
Richard Clayderman, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Płyta 1: 1. Ballade pour Adeline 2. I Will Always Love You (From "The Bodyguard") 3. When A Man Loves A Woman 4. How Deep Is Your Love (Gounod) 5. The Power of Love 6. Beyond the Sea 7. Volare 8. We've Only Just Begun 9. You're Beautiful 10. The Windmills Of Your Mind (From "The Thomas Crown Affair") 11. Stuck on You 12. Wind Beneath My Wings (From "Beaches") 13. What a Wonderful World (Theme from "Good Morning Vietnam") 14. Que Sera Płyta 2: 1. Unchained Melody (Gounod) 2. Love Me Tender 3. Nights in White Satin 4. Only You 5. My Way 6. Blue Hawaii 7. Bridge over Troubled Water 8. Love Is A Many Splendored Thing 9. Love Is Blue 10. Eternal Flame 11. How Do I Live 12. Mandy 13. Root Beer Rag 14. Hill Street Blues

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

34
Colours, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colours, 2 CD
Donovan, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.02

Lista utworów: Płyta 1: 1. Catch the Wind 2. Colours 3. Universal Soldier 4. The War Drags On 5. Remember the Alamo 6. Ramblin' Boy 7. Jersey Thursday 8. Little Tin Soldier 9. Ballad of a Crystal Man 10. Turquoise 11. Cuttin' Out 12. Josie 13. Ballad of Geraldine 14. Every Man Has His Chain Płyta 2: 1. Hey Gyp (Dig the Slowness) 2. Summer Day Reflection Song 3. Oh Deed I Do 4. Sunny Goodge Street 5. To Sing for You 6. Candy Man 7. Tangerine Puppet 8. Donna Donna 9. Why Do You Treat Me Like You Do 10. Belated Forgiveness Plea 11. Car Car (Riding In My Car) 12. Do You Hear Me Now 13. Keep On Truckin' 14. Goldwatch Blues

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

35
The Best Of, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best Of, CD
Fun Boy Three, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. It Ain't What You Do It's the Way That You Do It (with Bananarama) 2. Summertime 3. The Lunatics (Have Taken Over the Asylum) 4. The More I See (The Less I Believe) 5. The Telephone Always Rings 6. Our Lips Are Sealed (Edit) 7. The Tunnel Of Love 8. We're Having All The Fun 9. The Farmyard Connection 10. The Pressure Of Life (Takes The Weight Off The Body)

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

36
Night & Day (Day Edition) PL, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Night & Day (Day Edition) PL, CD
The Vamps, Universal Music Polska
Dostępny6 szt.

"Night & Day (Day Edition)" to druga odsłona bestsellerowego albumu "Night & Day (Night Edition)" The Vamps. Na krążek trafiło 10 utworów, w tym "Hair Too Long", "Personal" z Maggie Lindemann oraz "Too Good To Be True" nagrane wspólnie z Dannym Avilą oraz Machine Gun Kelly. Dodatkowo na "Day Edition" trafiło 8 utworów z "Night Edition", w tym wielki hit "All Night". The Vamps to jeden z najciekawszych młodych zespołów z Wielkiej Brytanii. Mogą liczyć na olbrzymie wsparcie fanów: na samym Facebooku śledzi ich ponad 6 mln fanów, na Twitterze - ponad 4 mln, a na Instagramie liczba obserwujących przekroczyła 2,3 mln. Lista utworów: 1. Just My Type 2. Hair Too Long 3. Talk Later 4. Too Good To Be True - Danny Avila & The Vamps feat. Machine Gun Kelly 5. For You 6. What Your Father Says 7. Cheap Wine - Vamps & Kris Kross Amsterdam 8. Personal featuring Maggie Lindemann 9. Time Is Not On Our Side 10. Pictures of Us 11. Middle Of The Night 12. All Night 13. Hands 14. Same To You 15. Paper Hearts 16. Shades On 17. It's a Lie 18. Stay

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

37
Night & Day (Day Edition), CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Night & Day (Day Edition), CD
The Vamps, Universal Music Polska
Dostępny20 szt.

"Night & Day (Day Edition)" to druga odsłona bestsellerowego albumu "Night & Day (Night Edition)" The Vamps. Na krążek trafiło 10 utworów, w tym "Hair Too Long", "Personal" z Maggie Lindemann oraz "Too Good To Be True" nagrane wspólnie z Dannym Avilą oraz Machine Gun Kelly. Dodatkowo na "Day Edition" trafiło 8 utworów z "Night Edition", w tym wielki hit "All Night". The Vamps to jeden z najciekawszych młodych zespołów z Wielkiej Brytanii. Mogą liczyć na olbrzymie wsparcie fanów: na samym Facebooku śledzi ich ponad 6 mln fanów, na Twitterze - ponad 4 mln, a na Instagramie liczba obserwujących przekroczyła 2,3 mln. Lista utworów: 1. Just My Type 2. Hair Too Long 3. Talk Later 4. Too Good To Be True - Danny Avila & The Vamps feat. Machine Gun Kelly 5. For You 6. What Your Father Says 7. Cheap Wine - Vamps & Kris Kross Amsterdam 8. Personal featuring Maggie Lindemann 9. Time Is Not On Our Side 10. Pictures of Us 11. Middle Of The Night 12. All Night 13. Hands 14. Same To You 15. Paper Hearts 16. Shades On 17. It's a Lie 18. Stay

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

38
Wszystko o świętym Janie Pawle II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o świętym Janie Pawle II
Dostępny1 szt.

Książka Wszystko o św. Janie Pawle II ukazuje się z racji 40. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Jest więc okazja do zastanowienia się, jak wykorzystaliśmy dziedzictwo jego pontyfikatu. Pomóc w tym ma nam niniejsza publikacja, w której chcemy ponownie oddać głos Ojcu Świętemu poprzez cytaty z jego autobiograficznych książek, poezji, homilii, encyklik itd. Pragniemy, aby naoczni obserwatorzy życia Jana Pawła II jeszcze raz zaświadczyli o tej niezwykłej postaci. Nie jest to jednak żaden almanach czy obszerna antologia, raczej pojedyncze zdania ilustrujące biografię człowieka, który nieprzerwanie promieniuje swoją świętością i mobilizuje do lepszego życia. Książka jest napisana z myślą o trzech pokoleniach. Najpierw tym, które nazywamy tzw. „pokoleniem JP2”. Potem tym, co jest już w jesieni życia, a w dorosłość wchodziło, kiedy rozpoczynał się pontyfikat św. Jana Pawła II. Wreszcie dla pokolenia, które nie poznało bezpośrednio Karola Wojtyły, który został Papieżem. Dla wszystkich zaś wspólnie, niech książka ta będzie przewodnikiem, przygotowującym do pielgrzymowania na grób Wielkiego Polaka – świętego Jana Pawła II. Dla ułatwienia przyswojenia sobie niektórych szczegółów z przebogatego życia Świętego oraz dla uczynienia swoistego rachunku sumienia z nauczania Jana Pawła II, proponujemy mały quiz. Odpowiedzi na pytania mogą stanowić chwilę zadumy i osobistego zjednoczenia z tym Wielkim Patronem Rodzin. Dla tych, którzy chcą dodatkowo sprawdzić swoją wiedzę, umieszczamy odpowiedzi na ostatniej stronie. Całość wzbogacona przepięknymi, unikatowymi zdjęciami.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

39
Broń strzelecka Wojska Polskiego 1943-2016 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Broń strzelecka Wojska Polskiego 1943-2016
Niedostępny
Brak

Niniejsza książka jest prezentacją broni strzeleckiej używanej przez żołnierzy polskich na froncie wschodnim II wojny światowej, następnie w okresie Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej, będącej członkiem paktu militarnego zwanego Układ Warszawski. W końcowych rozdziałach została zaprezentowana broń strzelecka z okresu transformacji ustrojowej (lata 1989–2000) i ostatnich lat, gdy nasza armia stała się członkiem NATO. Za sprawą archiwalnych fotografii oraz cytowanych liczne materiałów źródłowych (głównie instrukcji wojskowych, które w większości były utajnione do 1999 roku) staraliśmy się pokazać dokładnie typy broni i warunki ich wykorzystania oraz proces szkolenia żołnierzy. Z opisywaną w tej książce bronią strzelecką zetknęło się kilkadziesiąt milionów Polaków. Działo się tak za sprawą obowiązkowej niegdyś służby wojskowej, pracy w milicji/policji, straży przemysłowej czy firmach ochroniarskich. Miłośnicy militariów mogli ją oglądać w muzeach lub postrzelać z niej w klubach sportowych i w komercyjnych strzelnicach. Dziś wiele modeli opisywanej tu broni to zabytki owiane legendą, na przykład pistolet maszynowy PPSz. 41 czy karabin maszynowy DP 28. Każdy pełnoletni obywatel Polski może bez problemu kupić – pozbawione cech użytkowych – opisywane tu pistolety i karabiny. Taka broń popularnie nazywana jest „deko” i może służyć jako ozdoba kolekcji lub rekwizyt do wszelkiego rodzaju spektakli realizowanych przez grupy rekonstrukcji historycznej. Nie jest to monografia tytułowego tematu, bardziej przegląd tego, co faktycznie było używane przez wojsko. A dzięki licznym ilustracjom staraliśmy się pokazać, a nie opisywać, sposoby wykorzystania owej broni.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

40
Ferajna. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ferajna. Tom 2
Dostępny9 szt.

Niełatwo jest być bossem gangu i jednocześnie ojcem, wujkiem, dziadkiem… Malina siedział na krześle jak na rozżarzonych węglach. Wstał natychmiast, gdy do gabinetu wszedł Bosy. – Cześć, co jest? – Bosy jednym spojrzeniem zlustrował starego kumpla i ruszył w stronę biurka. Kosiara został w drzwiach, blokując wyjście. Malina poczuł się nieswojo. – Cześć – wydukał cicho i usiadł z powrotem na „palenisko”. Obracał głowę, nie spuszczając wzroku z twarzy przemieszczającego się gospodarza. Poczekał, aż Bosy usiądzie. – Sprawę mam – oznajmił pewnym siebie, jak mu się wydawało, głosem. Czuł jednak za sobą oddech tego cholernego goryla. Kosiara doskonale wiedział, jaką rolę spełnia na początku takiego spotkania. Uwielbiał patrzeć, jak delikwenci miękną, jak schodzi z nich powietrze, jak na ich czole pojawia się pot. Podejrzewał, że również szef znajdywał w tym jakąś przyjemność. – fragment Najbliżsi są najgorsi. Z wrogami sprawa jest jasna, prędzej czy później pośle się ich do piachu. Ale co zrobić, gdy w tryby świetnie kręcącego się gangsterskiego biznesu piasek sypie własna rodzina? Jak karać – za lekkomyślność czy zwykłą głupotę – tych, których się kocha? Niemal równo rok po pierwszej części Ferajny – obyczajowo-kryminalnej powieści, świetnie przyjętej przez czytelników – trafia w ich ręce część druga. Kto czekał, by dowiedzieć się, jakie będą skutki spotkania Bosego z Fantomem i dalsze losy klanu Nieznańskich, ten wreszcie zaspokoi swoją ciekawość. Kto nie wie, o co chodzi – bo nie czytał tomu pierwszego – ma teraz szansę, dzięki wydawnictwu Vesper, nadrobić zaległości, kupując obydwie części.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

41
W blasku nocy, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W blasku nocy, DVD
Scott Speer, 2018
Niedostępny
Brak

Znana z serialu „Famous in Love” Bella Thorne oraz Patrick Schwarzenegger („Długa droga do domu”) we wzruszającej miłosnej historii, zilustrowanej nastrojową muzyką. 17-letnia Katie od dzieciństwa cierpi na rzadką chorobę genetyczną. Nawet najdrobniejszy promień słońca może być dla niej śmiertelnym zagrożeniem. Dzień spędza więc w domu, za specjalnymi zasłonami, mając za towarzystwo tylko swojego ojca. Dopiero w nocy wychodzi na zewnątrz. Od dawna przez okno obserwuje pewnego przystojnego chłopaka z sąsiedztwa, marząc o tym, że kiedyś ich drogi się skrzyżują. I oto pewnej nocy, kiedy dziewczyna gra na gitarze na miejscowej stacji kolejowej, Charlie pojawia się obok, zauroczony jej muzyką. Uszczęśliwiona Katie postanawia jak najdłużej zachować swoją chorobę w tajemnicy… Dodatkowo na płycie: • zwiastun, • zapowiedzi.

29,99 zł
29,39 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,60 zł

42
Czwarta władza, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czwarta władza, Blu-ray
Steven Spielberg, 2017
Niedostępny
Brak

Laureaci Oscarów – Meryl Streep i Tom Hanks – w opartym na faktach filmie zdobywcy dwóch nagród Akademii Filmowej, Stevena Spielberga. Opowieść o najsłynniejszym w dziejach dziennikarstwa śledztwie, które zmieniło oblicze nie tylko tego zawodu, ale także całego świata, doprowadzając do ujawnienia najgłębiej skrywanych sekretów władz Stanów Zjednoczonych. Wydawca dziennika „The Washington Post” Katherine Graham (Meryl Streep) oraz jego redaktor naczelny Ben Bradlee (Tom Hanks) stają na czele bezprecedensowego starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami USA, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących, ukrywanych przez cztery dekady tajemnic.

69,99 zł
68,59 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,40 zł

43
Łupawa, Bukowina. Szlaki kajakowe Polski. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łupawa, Bukowina. Szlaki kajakowe Polski. Przewodnik
Niedostępny
Brak

Najdokładniejszy przewodnik po Łupawie i Bukowinie, jaki kiedykolwiek powstał, zawiera: • niezwykle precyzyjne kilometraże tworzone na podstawie pomiarów GPS, • opis wszystkich zabytków nad rzeką, • zaznaczone miejsca niebezpieczne, • informacje praktyczne: kiedy, jak i czym spływać, • po raz pierwszy opisane spławne dopływy Jeziorki, • opis rzek Łupawa i Bukowina na całej długości. Polecamy miłośnikom ambitniejszych szlaków kajakowych.

22,70 zł
16,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,36 zł

44
Doświadczenie dwóch totalitaryzmów. Interpretacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doświadczenie dwóch totalitaryzmów. Interpretacje
Dostępny52 szt.

Książka zawiera eseje naukowe uczestników seminarium, w ramach którego dwunastu uczonych przygotowało autorskie interpretacje kluczowych elementów polskiego doświadczenia dwóch totalitaryzmów. Członkowie grupy badawczej, której prace organizowało czworo opiekunów naukowych, reprezentowali wrażliwości i metody badawcze charakterystyczne dla rożnych dyscyplin: historii i historii idei, politologii, filozofii politycznej, literaturoznawstwa, socjologii czy prawoznawstwa. W Norymberdze głównym oskarżycielem sowieckim był Roman Andriejewicz Rudienko, prokurator odpowiedzialny za skazanie przywódców Polskiego Państwa Podziemnego w tzw. procesie szesnastu. Ten obraz doskonale opisuje sytuację Polski po II wojnie światowej. Po 6-letniej brutalnej okupacji niemieckiej, w której zginął co 6 obywatel Polski, kraj popada w ponad 40-letnią zależność od Związku Sowieckiego. Ten fakt zmienia znacząco perspektywę badacza – ani nazizm, ani komunizm nie były wyborem Polaków, ale były ich doświadczeniem.– ze wstępu dr Joanny Lubeckiej

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

45
Ptaki. Kwiaty. Kobiety / Flowers. Birds. Women - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki. Kwiaty. Kobiety / Flowers. Birds. Women
Dostępny16 szt.

Kwiaty. Ptaki. Kobiety. Flowers. Birds. Women Magdy Słomskiej to dwujęzyczny album prezentujący przegląd prac autorki z lat 1995–2018. Są to prace pełne radosnej fantazji, harmonii i piękna. Słowo wstępne do albumu napisały Joanna Figuła-Czech i Agnieszka Zawadzka.

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

46
Generation B2. Podręcznik +  ćwiczenia + CD mp3 + DVD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generation B2. Podręcznik + ćwiczenia + CD mp3 + DVD
Dostępny19 szt.

Seria „Generation”: - „Wszystko w jednym” metoda: podręcznik + zeszyt ćwiczeń + CD mp3 i DVD. - wzmocnienie nauki gramatyki i leksykonu. - materiały wideo pokazujące francuską młodzież w codziennym życiu. - strony „Kultura”, aby odkryć świat francuskojęzyczny. - przygotowanie do DELF. - podręcznik metodyczny z testami dla wszystkich jednostek –i testuje bilans co dwie jednostki.

136,50 zł
128,31 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 8,19 zł

47
Od Hookera do Benthama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Hookera do Benthama
Niedostępny
Brak

Każdy czytelnik zainteresowany współczesnymi debatami o właściwym kształcie ustroju politycznego powinien zapoznać się z pracą Tomasza Tulejskiego. Autor przedstawia bowiem poszukiwania prowadzone w angielskiej myśli politycznej przez dwa stulecia, od schyłku doby Tudorów, zatem od czasów Elżbiety I, po schyłek XVIII stulecia, po wystąpienie Benthama i jego projekty nabudowane na tak dzisiaj wpływowej refleksji utylitarystycznej. Szuka nie tyle prawidłowości „mechaniki ustrojowej”, ile podstaw ustroju, a szuka, analizując jakże różne, do dzisiaj przywoływane podejścia, uzasadniające panowanie jednostki lub „ludu” potrzebę lub brak potrzeby uwzględniania religijnych (czy szerzej: kulturowych), nie tylko politycznych zatem, uwarunkowań władania, legitymacje panujących znajdowane w Bogu, naturze ludzkiej bądź potrzebie umacniania społeczeństwa, relacje władzy i wolności oraz jednostki i grupy, do której ona należy, zmienności i stałości, faktyczności władzy i norm ją ograniczających. Niekiedy prowokując czytelnika, łamiąc jego „potoczny ogląd”, Tulejski zachęca do refleksji potrzebnej także, a może szczególnie, dzisiaj.– prof. Bogdan Szlachta

59,90 zł
51,51 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,39 zł

48
Planowanie przestrzenne gmin wiejskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Planowanie przestrzenne gmin wiejskich
Niedostępny
Brak

Współczesne badania nad planowaniem przestrzennym wskazują na coraz większą rolę świadomego kształtowania polityki przestrzennej, która powinna wykorzystywać dowody naukowe oparte na rzeczywistych danych. Na tego rodzaju podejście wpływa w głównej mierze rozwój społeczeństwa informacyjnego oraz podnosząca się świadomość mieszkańców obszarów wiejskich, którzy pragną uczestniczyć w procesach decyzyjnych. Wynika to również z potrzeby wdrażania rozwiązań promujących ideę zrównoważonego rozwoju, który powinien przyjmować bardziej radykalny kształt w politykach cząstkowych na różnych szczeblach władzy. Odpowiedzią na połączenie wskazanych koncepcji z nurtem ekonomicznym w polityce przestrzennej jest zaprezentowana w publikacji polityka oparta na dowodach. Celem głównym książki jest identyfikacja metod i narzędzi tej polityki, pozwalających na prowadzenie badań i wykorzystanie ich w planowaniu przestrzennym z uwzględnieniem specyfiki zastosowania tego podejścia w gminach wiejskich.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

49
Amour Fou - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Amour Fou
Dostępny2 szt.

Czy będziesz umiał zaufać temu, co niewidzialne? Można by powiedzieć, że Czarek to zwykły nastolatek. Chodzi do szkoły, spotyka się z kumplami, gra w piłkę nożną. Ma jednak swój sekret, a jest nim gorące uczucie, którym darzy Asię, siostrę jednego ze swoich przyjaciół. Gdy po długim czasie dziewczyna dojrzewa do tej miłości, dochodzi do tragedii, która wstrząsa okolicą. Jej zapach pojawił się, gdy tylko otworzyła drzwi, a ja tonąłem w tych brązowych oczach, które jeszcze nigdy nie poświęciły mi tyle zainteresowania co dziś – chociaż nie mogłem rozszyfrować, co one mówią, to jednak stałem w centrum uwagi, na czym bardzo mi zależało. Cała reszta? Nie wiem. Serce waliło jak oszalałe, ręce drżały, miałem dziwny posmak w ustach i ciężko było mi przełknąć ślinę. Chciałem jednocześnie ją przytulić oraz chronić przed całym złem tego świata. Zdawało mi się, że wariuję. Ona miała dwanaście, a ja piętnaście lat! Teraz wiem, że w życiu nie może nas spotkać nic piękniejszego od młodzieńczej miłości.– fragment

38,00 zł
11,40 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 26,60 zł

1 osoba kupiła
50
Przygotować się do małżeństwa pod kierunkiem papieża Franciszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygotować się do małżeństwa pod kierunkiem papieża Franciszka
Dostępny6 szt.

Biorę sobie ciebie... za żonę/męża i ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz, że cię nie opuszczę aż do śmierci. Małżeństwo to sakrament na całe życie. To decyzja, która powinna być podjęta świadomie i dobrowolnie. W dzisiejszych czasach kiedy tyle pokus czuwa za rogiem, kiedy tyle problemów spada na człowieka każdego dnia – małżeństwo powinno być siłą, wsparciem, podporą. Aby tak było, do przyjęcia tego sakramentu trzeba się dobrze przygotować. Papież Franciszek podkreśla, iż należy maksymalnie wykorzystać czas kursu przedmałżeńskiego, należy odpowiedzieć sobie na podstawowe pytania takie jak: • Co to znaczy wziąć ślub? • Jak realizować ten projekt razem? • Jak radzić sobie z kryzysami? • Jak budować wspólnie fundamenty małżeństwa? Dla chrześcijanina małżeństwo to nie tylko ludzka przygoda, ale prawdziwe powołanie i misja. Ta książka to swego rodzaju poradnik dla par, łączy w sobie przydatne porady oraz wskazówki. Przekonuje, że – dzięki pracy obojga – dobry związek jest realną i osiągalną wartością.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry