hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.06.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 24 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matematyka z plusem. Klasa 8. Lekcje powtórzeniowe (Marzenna Grochowalska), na drugim Karteczki samoprzylepne Króliczki. Kolejny produkt to Karteczki samoprzylepne Pandy oraz Karteczki samoprzylepne. Tęczowe serduszka (Kolorowe Baloniki).
1
Matematyka z plusem. Klasa 8. Lekcje powtórzeniowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 8. Lekcje powtórzeniowe
Dostępny90 szt.

Lekcje powtórzeniowe w formie konkursu? To dobry i sprawdzony pomysł. Teraz na dodatek łatwy w realizacji dzięki tej książce, w której znajduje się kilkaset zadań gotowych do powielenia i pocięcia na karteczki do losowania. A kto nie lubi konkursów, może wykorzystać te same zadania na kartkówkach lub do odpowiedzi ustnych. Zawartość książki została dopasowana do treści nowego podręcznika serii „Matematyka z plusem” dla klasy 8.

18,20 zł
16,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,18 zł

2
Karteczki samoprzylepne Króliczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Króliczki
Dostępny18 szt.

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych o wyglądzie wesołych króliczków. Karteczki Samoprzylepne Króliczki dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze.Karteczki Samoprzylepne Króliczki:wesołe króliczki;120 karteczek smoprzylepnych;doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
3
Karteczki samoprzylepne Pandy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Pandy
Dostępny4 szt.

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych w wesołe misie panda. Karteczki Samoprzylepne Pandy dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze.Karteczki Samoprzylepne Pandy:wesołe misie panda;120 karteczek smoprzylepnych;doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
4
Karteczki samoprzylepne. Tęczowe serduszka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne. Tęczowe serduszka
Kolorowe Baloniki
Dostępny24 szt.

Karteczki samoprzylepne Tęczowe serduszka dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze. Doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy. W opakowaniu 180 karteczek.

11,40 zł
5
Karteczki samoprzylepne Sushi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Sushi
Dostępny12 szt.

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych o wyglądzie pysznego sushi. Karteczki Samoprzylepne Sushi dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze.Karteczki Samoprzylepne Sushi:tematyka pysznego sushi;120 karteczek smoprzylepnych;doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
6
Droga do świętości. O modlitwie i lekturze duchowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga do świętości. O modlitwie i lekturze duchowej
Dostępny7 szt.

Trzecia część Drogi do świętości przypomina o potrzebie i sposobach modlitwy, trwaniu w Bożej obecności, o konieczności częstej spowiedzi, właściwym uczestnictwie we Mszy świętej i o tym, czym jest Komunia święta. Zawiera także rozmyślania rekolekcyjne i rozważania o Męce Pańskiej znakomicie nadające się do indywidualnego przeprowadzenia. Wszystkie te zapiski, pełne prostoty i praktycznych wskazówek sprawiają, że tekst pochodzący z XVIII w. jest niezwykle pociągający i wciąż aktualny. Przypomina bowiem o powszechnym powołaniu do świętości i sposobach, które pozwalają do niej dążyć.

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

7
Karteczki samoprzylepne Arktyczne Zwierzątka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Arktyczne Zwierzątka
Dostępny23 szt.

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych o tematyce arktycznych zwierzątek. Karteczki Samoprzylepne Arktyczne Zwierzątka dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze.Karteczki Samoprzylepne Safari:arktyczne zwierzątka;120 karteczek smoprzylepnych;doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
8
Karteczki samoprzylepne. Safari - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne. Safari
Kolorowe Baloniki
Dostępny5 szt.

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to, co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych o tematyce afrykańskiego safari. Doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy. Karteczki samoprzylepne – Safari dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze. 120 karteczek smoprzylepnych w opakowaniu.

11,40 zł
9
Go Movers. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Go Movers. Student's Book
Dostępny25 szt.

Seria kursów przygotowujących do egzaminu YLE (Cambridge Young Learners Exam), dostępna w wersji dopasowanej do najnowszych wymagań egzaminacyjnych. Podręczniki kompleksowo przygotowują do egzaminu na odpowiednim poziomie.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

10
Go Starters. Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Go Starters. Student's Book
Dostępny32 szt.

Seria kursów przygotowujących do egzaminu YLE (Cambridge Young Learners Exam), dostępna w wersji dopasowanej do najnowszych wymagań egzaminacyjnych. Podręczniki kompleksowo przygotowują do egzaminu na odpowiednim poziomie.

42,00 zł
35,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,30 zł

11
Karteczki samoprzylepne. Słodycze - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne. Słodycze
Kolorowe Baloniki
Dostępny22 szt.

Karteczki samoprzylepne – Słodycze dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze. Doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy. Karteczki samoprzylepne – Słodycze: cukierki, lizaki, gumy; 120 karteczek samoprzylepnych w opakowaniu. Doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
12
Wiersze sercem pisane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiersze sercem pisane
Dostępny2 szt.

To, że istnieje wiele definicji poezji, doskonale wiedzą współautorzy tomiku Wiersze sercem pisane. Edycja 7 wydanego w serii „Antologia poetów współczesnych” Wydawnictwa Astrum. Seria ta promuje z sukcesem autorów, którzy swoją wrażliwość przekuwają w strofy. Ponieważ jest to antologia, mamy tu do czynienia nie z jedną wrażliwością, ale ze spontanicznym nadmiarem silnych uczuć. Emily Dickinson powiedziała, że jeśli czyta książkę, a jej ciało staje się coraz bardziej gorące, to znaczy, że czyta właśnie poezję. Wrażliwość poety ogrzewa ją, jak dalej twierdzi, bardziej niż ogień w kominku. Dylan Thomas z kolei mówi, że poezja jest tym, co sprawia, iż chce mu się na przemian śmiać, płakać, cieszyć życiem lub ze smutku umierać. Słowa te wskazują, że poezja w literaturze jest czymś wyjątkowym, a skoro tak, to i piszący wiersze są osobami wyjątkowymi. Wrażliwymi, uczuciowymi, którzy inaczej niż zwykli ludzie postrzegają świat. Są i tacy, co twierdzą, że gdy poeta się rodzi, to jakby anioł przychodził z nieba na ziemię. Zapraszam zatem do lektury antologii poezji Wiersze sercem pisane. Edycja 7. Swoje piękne wiersze, wrażliwość oraz osobowość prezentują tu: Ewa Celińska-Bajorek, Katarzyna Cebula, Krzysztof Jerzy Drozd, Andrzej Feret, Stanisława Kalus, Małgorzata Tafil-Klawe, Henryka Łazaj, Paulina Basia Perczak, Elżbieta Rębosz, Tamara Mariola Tarasek.

19,50 zł
14,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,46 zł

13
Karteczki samoprzylepne Pączki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Pączki
Dostępny13 szt.

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych z babeczkami i donatami. Karteczki Samoprzylepne Donaty dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze.Karteczki Samoprzylepne Donaty:donaty i babeczki;120 karteczek smoprzylepnych;doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
14
Gryzak. Króliczek - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gryzak. Króliczek
Kolorowe Baloniki
NiedostępnyBrak

Sympatyczny przyjaciel do wykręcania, gryzienia, odkrywania. Cztery łapy niebieskiego króliczka można kręcić w kółko. Króliczek ma przyjazne białe oczy i uroczy uśmiech. Silikonowe części króliczka będą stymulować palce małego odkrywcy. Zręcznościowa zabawka i gryzak w jednym jest idealna do zabawy w domu, do zabrania ze sobą na spacer i w podróż. Króliczek Twistimals od Fat Brain Toy Co będzie rozwijać umiejętności motoryczne dziecka i stymulować je.

40,00 zł
15
Multipiórnik Super Heroes czarny MILAN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
173,40 zł
16
Piórnik dwupoziomowy z wyposażeniem. Knit, różowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwupoziomowy z wyposażeniem. Knit, różowy
MILAN
NiedostępnyBrak

Piórnik Milan trzypoziomowy z wyposażeniem z kolekcji Knit w kolorze czarno-różowym. Wyposażenie: – 3 długopisy P1, – ołówek sześciokątny HB, – linijka trójkątna 15 cm, – 18 flamastrów, – 12 kredek trójkątnych, – 10 kredek Plastipastel, – 5 zakreślaczy cienkich, – nożyczki, – temperówka, – gumka do ścierania. Przy produkcji piórników użyto najlepszych materiałów, bardzo wytrzymałych suwaków oraz wzmocnionych nici. Wykonany z poliestru. Niepowtarzalne wzornictwo. W piórnikach Milan znajdziesz m.in.: – Kredki Milan, przy produkcji których użyto drewna pochodzącego wyłącznie z plantacji gwarantujących nieużywanie drewna z lasów deszczowych. Rysik kredki na całej długości jest przyklejony do drewna, co zapobiega jego łamaniu. Dzięki trójkątnej budowie kredka jest ergonomiczna i zapewnia wygodne trzymanie w ręce przez dziecko; – Flamastry Milan posiadają wytrzymałą i elastyczną stożkową końcówką, która nie wpada do środka nawet przy silnym nacisku. Po chwilowym odkształceniu końcówka zawsze wraca do pierwotnego kształtu. Tusz na bazie wody. Flamastry nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych; – Temperówkę z bezpiecznym przykręconym ostrzem, dzięki czemu ostrze nie oddzieli się od obudowy temperówki; – Gumkę z naturalnym kauczukiem. Rozmiar produktu: 19.5 x 13.0 x 7.5 cm

113,40 zł
17
Pamiętnik z długopisem. Studio Pets, pies - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik z długopisem. Studio Pets, pies
Paso
NiedostępnyBrak

Pamiętnik w twardej oprawie zamykany na kłódkę o wymiarach 10.5 x 7.0 cm, 100 kartek w linie oraz długopis automatyczny z niebieskim wkładem. Rozmiar opakowania: 13.0 x 17.0 cm

17,20 zł
18
Gumka i temperówka Leśni przyjaciele - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gumka i temperówka Leśni przyjaciele
NiedostępnyBrak

Wszstyko czego potrzebujesz aby nie popełniać błędów i to w oprawie przyjacielskich, leśnych zwierzątek. Zestaw zawiera pomarańczowego liska i różowego zajączka. Zwierzątka mają temperówki w kształcie plecaka gdzie zmieszczą się wszystkie obierki.Leśni Przyjaciele Gumka i Temperówka w Jednym:gumka do ścierania i temperówka w jednym;gumka do ścierania w kształcie leśnych zwierzątek;temperówka w kształcie plecaka;2 sztuki - list i zając;

16,70 zł
19
Multipiórnik. Mimo, pomarańczowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multipiórnik. Mimo, pomarańczowy
MILAN
NiedostępnyBrak

Multipiórnik prestiżowej firmy Milan z kolekcji Mimo w kolorze pomarańczowym. Wykonany z najwyższej jakości trwałych i estetycznych materiałów. Piórnik składa się z podstawy zamykanej na rzep, w której znajdują się siateczkowa kieszonka. Do podstawy przyłączone są na rzep dwa piórniki typu saszetka zamykane na zamek błyskawiczny. Obie saszetki można nosić oddzielnie po odpięciu od podstawy lub jako zestaw. Piórnik posiada rączkę ułatwiającą jego przenoszenie. Piórnik posiada bogate wyposażenie. Wszystkie produkty są wysokiej jakości. Kredki są trójkątne, mają miękki grafit, dzięki czemu gładko rozprowadzają się po kartce. Mają żywe, intensywne kolory i dobrze się temperują. Idealnie nadają się zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Świetnie też sprawdzają się przy rysowaniu małych elementów, np. w kolorowankach antystresowych. Wyposażenie piórnika: – 12 kolorów trójkątnych kredek Milan, – 18 kolorów flamastrów stożkowych Milan, – 1 długopis Milan P1 w kolorze niebieskim, – 1 długopis Milan P1 w kolorze czarnym, – 1 długopis Milan P1 w kolorze czerwonym, – 1 ołówek sześciokątny Milan Graphite HB, – 1 temperówka Milan Afila, – 2 gumki syntetyczne Milan (biała i niebieska), – linijka trójkątna Milan 15.0 cm. Rozmiar produktu: 20.0 x 21.0 x 9.0 cm

149,00 zł
20
Piórnik dwupoziomowy z wyposażeniem. Super Heroes, różowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik dwupoziomowy z wyposażeniem. Super Heroes, różowy
MILAN
NiedostępnyBrak

Piórnik Milan dwupoziomowy z wyposażeniem z kolekcji Super Heroes w kolorze czarnym z różowym nadrukiem. Wyposażenie: – długopis P1 niebieski, – ołówek sześciokątny HB, – linijka trójkątna 15.0 cm, – 18 flamastrów, – 12 kredek trójkątnych, – temperówka, – 2 gumki do ścierania. Przy produkcji piórników użyto najlepszych materiałów, bardzo wytrzymałych suwaków oraz wzmocnionych nici. Niepowtarzalne wzornictwo. W piórnikach Milan znajdziesz m.in.: – Kredki Milan, przy produkcji których użyto drewna pochodzącego wyłącznie z plantacji, gwarantujących nieużywanie drewna z lasów deszczowych. Rysik kredki na całej długości jest przyklejony do drewna, co zapobiega jego łamaniu. Dzięki trójkątnej budowie kredka jest ergonomiczna i wygodna do trzymania przez dziecko; – Flamastry Milan posiadają wytrzymałą i elastyczną stożkową końcówką, która nie wpada do środka nawet przy silnym nacisku. Po chwilowym odkształceniu końcówka zawsze wraca do pierwotnego kształtu. Tusz na bazie wody. Flamastry nie zawierają ftalanów, metali ciężkich i innych; – Temperówkę z bezpiecznym przykręconym ostrzem dzięki czemu ostrze nie oddzieli się od obudowy temperówki; – Gumkę z naturalnym kauczukiem; Rozmiar produktu: 19.5 x 13.0 x 5.0 cm

113,40 zł
21
Multipiórnik. Super Heroes, różowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Multipiórnik. Super Heroes, różowy
MILAN
NiedostępnyBrak

Multipiórnik prestiżowej firmy Milan z kolekcji Mimo w kolorze różowym. Wykonany z najwyższej jakości trwałych i estetycznych materiałów. Piórnik składa się z podstawy zamykanej na rzep, w której znajdują się siateczkowa kieszonka. Do podstawy przyłączone są na rzep dwa piórniki typu saszetka zamykane na zamek błyskawiczny. Obie saszetki można nosić oddzielnie po odpięciu od podstawy lub jako zestaw. Piórnik posiada rączkę ułatwiającą jego przenoszenie. Piórnik posiada bogate wyposażenie. Wszystkie produkty są wysokiej jakości. Kredki są trójkątne, mają miękki grafit, dzięki czemu gładko rozprowadzają się po kartce. Mają żywe, intensywne kolory i dobrze się temperują. Idealnie nadają się zarówno dla najmłodszych, jak i starszych dzieci. Świetnie też sprawdzają się przy rysowaniu małych elementów, np. w kolorowankach antystresowych. Wyposażenie piórnika: – 12 kolorów trójkątnych kredek Milan, – 18 kolorów flamastrów stożkowych Milan, – 1 długopis Milan P1 w kolorze niebieskim, – 1 długopis Milan P1 w kolorze czarnym, – 1 długopis Milan P1 w kolorze czerwonym, – 1 ołówek sześciokątny Milan Graphite HB, – 1 temperówka Milan Afila, – 2 gumki syntetyczne Milan (biała i niebieska), – linijka trójkątna Milan 15.0 cm. Rozmiar produktu: 20.0 x 21.0 x 9.0 cm

149,00 zł
22
English - Dyslexia. Zestaw ćwiczeń dla dzieci dyslektycznych oraz z problemami w uczeniu się języków obcych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
English - Dyslexia. Zestaw ćwiczeń dla dzieci dyslektycznych oraz z pr...
NiedostępnyBrak

English-Dyslexia to ćwiczenia języka angielskiego dla dzieci dyslektycznych oraz z problemami w uczeniu się języków obcych.Dla dzieci w wieku 10-12 latĆwiczenia powstały, by wspomóc dzieci dyslektyczne oraz te, które mają trudności w opanowaniu języka obcego. Zadania zostały opracowane tak, aby zaprezentować dziecku w prosty i przejrzysty sposób podstawowe reguły języka, jednocześnie wzmacniając funkcje poznawcze: spostrzeganie wzrokowe i słuchowe, pamięć oraz myślenie przez analogię. English-Dyslexia służy nie tylko utrwalaniu słownictwa i reguł gramatycznych, ale przede wszystkim pomaga w rozwijaniu umiejętności używania języka obcego. Zeszyt jest przeznaczony dla dzieci w wieku 10-12 lat, ale dzięki uniwersalnemu charakterowi zadań, mogą z niego korzystać zarówno dzieci młodsze, jak i starsze. O autorce:Jowita Wilk jest anglistą i logopedą, pracuje zarówno jako lektor, jak i terapeuta. Od wielu lat zajmuje się nauczaniem języka angielskiego dzieci dyslektycznych. Prowadzi badania naukowe dotyczące wykorzystania terapii neurobiologicznej do nauki języka angielskiego dzieci z problemami w uczeniu się języków obcych.

48,00 zł
45,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

23
IELTS Practice Tests + 3 CD with key - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
IELTS Practice Tests + 3 CD with key
Dostępny16 szt.

This book includes five complete practice tests (listening, reading, writing and speaking) and one general training test (reading and writing), which follow the style and the format of the IELTS examination with key.

135,00 zł
114,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 20,25 zł

24
Karteczki samoprzylepne Kredki Ołówkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne Kredki Ołówkowe
NiedostępnyBrak

Zaznacz w swoich notatkach, książkach, kalendarzu to co ważne za pomocą uroczych karteczek samoprzylepnych o wyglądzie kolorowych ołówków. Karteczki Samoprzylepne Kredki Ołówkowe dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze.Karteczki Samoprzylepne Kredki Ołówkowe:kolorwe ołówki;180 karteczek smoprzylepnych;doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy.

11,40 zł
25
W zatracie słów. Tomik poetycki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W zatracie słów. Tomik poetycki
Dostępny5 szt.

Kolejny tomik poetycki Jerzego Mroza pod tytułem W zatracie słów w sposób oczywisty nawiązuje do pierwszego tomiku szukanie. Autor nadal poszukuje nowych, własnych środków wyrazu, aby w sposób niezwykle subiektywny pokazać czytelnikowi swoją wrażliwość na otaczający świat. Te poszukiwania owocują pojawieniem się w jego tekstach wielu neologizmów, gdzie nadal, jak w soczewce, skupia nietuzinkową formę językową i artystyczną, nie stroni także od symboli, parabol słownych. W swojej twórczości poeta często nawiązuje do swobodnych tekstów Jeremiego Przybory, nieco innych, w których przemijanie i upływający czas traktowane są z humorem, ale też z należytą powagą. Mottem życiowym może być piękny wiersz zaczynający się od słów: „jeszcze żyjemy – w złudnej piosence głos przekonuje siebie i ciszę jeszcze żyjemy choć wspomnień wieńce snadź zagraciły pokój i stryszek...” W tym tomiku autor bywa bezkompromisowy. Nie godzi się na rzeczywistość, która nie jest piękna i zaczyna skrzeczeć. Aby uniknąć rozdwojenia osobowości między tym, co widzi a tym, co czuje, że być powinno, ucieka w swoich wierszach w świat metafizyczny – chłonie kosmos i uważa, że przestrzeń tak potrzebna do życia jest ciszą, ciszą w nim i wokół. Wiersze Jerzego Mroza czyta się z przyjemnością. Warto po nie sięgać. A potem czekać na następny tomik.

19,50 zł
14,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,46 zł

26
Onirycznie. cegły - to już koniec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Onirycznie. cegły - to już koniec
Dostępny5 szt.

Tomik wierszy Andrzeja Fereta o intrygującym tytule Onirycznie nawiązuje bezpośrednio do stylu literackiego, jakim jest oniryzm. Wywodzi się on z greckiego słowa oneiros – marzenie senne - i jest konwencją literacką, polegającą na ukazaniu rzeczywistości na kształt snu, marzenia sennego, czasem koszmaru. Autorowi w sposób niezwykły udało się stworzyć wiersze o charakterze irracjonalnym, z elementami absurdu, nieraz sprzeczne z zasadami logiki, prawdopodobieństwa. W wierszach tego tomiku zacierają się związki przyczyna – skutek, a logiczne następstwa zdarzeń i wydarzeń mieszają się z rzeczywistością i snem. Aby tego dokonać, autor musi posługiwać się neologizmami, nowomową, doborem słów często wyszukanych, by nie rzec – na pierwszy rzut oka niezrozumiałych. Ale to tylko pozór. Wnikliwy czytelnik od razu odnajdzie w oniryczności tekstów Andrzeja Fereta konwencję Franza Kafki, wycieczki do własnych marzeń sennych, symboli codzienności, otaczających nas przedmiotów, do nauki Freuda i innych filozofów twórców psychoanalizy. Także do naszych rodzimych autorów: Brunona Schulza, Baczyńskiego czy Gajcy. To towarzystwo wyborne. Czy Andrzej Feret ze swoim tomikiem Onirycznie do nich dołączy?

19,50 zł
14,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,46 zł

27
Scythe. Najeźdźcy z dalekich krain, rozszerzenie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scythe. Najeźdźcy z dalekich krain, rozszerzenie
PHALANX, od 14 lat
NiedostępnyBrak

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry „Scythe” (edycja polska). Cały świat bacznie przygląda się starciu imperiów Wschodniej Europii. Dwie odległe frakcje – Klany Albionu i Szogunat Togawa – wysyłają swoich emisariuszy, by wziąć udział w tych zmaganiach. Najeźdźcy z Dalekich Krain to rozszerzenie do gry Scythe, które wprowadza dwie nowe frakcje i umożliwia epicką rozgrywkę w gronie sześciu i siedmiu graczy. Albion i Togawa oferują odmienne style gry i pozycje startowe, a dwie nowe plansze graczy dodają kolejne opcje na rozwój własnego imperium. Rozszerzenie zawiera 10 plastikowych figurek (z dedykowaną im specjalną wypraską), nowe monety o nominale $50, a także 62 drewniane znaczniki oraz zasady i karty Automy. Rozszerzenie wprowadza do gry: • 2 nowe frakcje: Klany Albionu (kolor zielony) oraz Szogunat Togawa (kolor fioletowy) wraz z ich planszami frakcji, figurkami mechów, pionkami i znacznikami; • 2 nowych bohaterów: Connora (i towarzyszącego mu dzika Maxa) z Albionu oraz Akiko (i towarzyszącą jej małpkę Jiro) z Togawa wraz z ich figurkami; • 2 nowe plansze graczy (Innowacyjność, Waleczność); • monety o nominale 50$; • zasady i znaczniki do gry w 6 i 7 osób; • karty i zasady Automy dla dwóch nowych frakcji. Zawartość opakowania: • 2 instrukcje (zwykła oraz Automa), • formatka z żetonami, • 2 plansze graczy, • 6 kart Automy, • 2 plastikowe woreczki, • plastikowa wypraska, • 2 plansze frakcji, • 2 znaczniki akcji, • 2 znaczniki popularności, • 2 znaczniki siły, • 12 znaczników gwiazdek, • 8 znaczników budowli, • 8 znaczników rekrutów, • 8 figurek mechów, • 2 figurki postaci, • 16 robotników, • 12 kostek technologii.

150,00 zł
142,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 7,50 zł

28
Cambridge Primary Science Learner's Book 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Science Learner's Book 2
Dostępny20 szt.

Cambridge Primary Science to kurs dla uczniów szkoły podstawowej. Seria stanowi doskonały wybór dla szkół międzynarodowych, gdzie językiem wiodącym jest angielski. Kurs ma bogatą obudowę merytoryczną, m.in. dodatkowe ćwiczenia online.

69,70 zł
62,73 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,97 zł

29
Artisena. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artisena. CD
Joachim Mencel Quintet, Rockers Publishing
NiedostępnyBrak

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

30
Bidadari, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidadari, CD
Laar Farobiansah Gamelan, Rockers Publishing
Dostępny2 szt.

Egzotyczne, ale uniwersalne. Mistyczne, ale i prozaiczne. Niezwykły splot indonezyjskiej liryki i uniwersalnej metafizyki. Ale też pamiętajmy, że jest to gamelan jawajski, nie balijski… Przepiękna płyta, typowa dla nurtu worldmusic. Bo nie tylko objawienie „ambasadora” Indonezji w postaci Sahnila Arifa Farobiansaha, który recytuje piękne teksty, nie tylko wspaniałe odkrycie, tj. Warszawska Grupa Gamelanowa z jej liderem Dawidem Martinem i spiritus movens Krzysztofem Dziubą, ale także dwóch wybitnych wymiataczy klarnetu: Michał Górczyński i Paweł Szamburski (którzy postanowili, występując w duecie, używać nazwy Laar). Taka synteza z poszukiwaniem źródeł i to gdzie? Na warszawskiej Starówce, gdzie Sahnil karmi nie tylko „muzyką do języków”, ale także bardziej dosłownie, bo gastronomicznie. Melorecytacje, egzotyczne instrumenty i siła rur – oto przepis na przekonywający melanż: oni naprawdę czynią muzykę razem, nie osobno. Skład: Sahnil Arif Farobiansah – śpiew & Laar: Michał Górczyński – klarnet, klarnet basowy Paweł Szamburski – klarnet & Warszawska Grupa Gamelanowa: Dawid Martin Krzysztof Dziuba Karolina Karwan Maria Białota Przemysław Piłaciński Neves Sulumuna Dampi Lista utworów: 1. Bidadari Kecilku (Trad.) 2. Cinta Dua Dunia 3. Motor Antik 4. Jangan Kau Bangunkanku (Trad.) 5. Berita Pagi Ini (Trad.) 6. Senja Di Balkoni

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

31
Liberator, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liberator, CD
Janczarski & Mccraven Quintet, Rockers Publishing
Dostępny2 szt.

Mówiło się kiedyś: Jazz wynaleźli Afroamerykanie… dla białych Europejczyków. Tak było jeszcze w latach 50., ale kolejne dziesięciolecia unieważniły tamten stan rzeczy. „Jazz zdołał bowiem stworzyć wspaniałą przestrzeń dla muzyków spod wszelkich szerokości i długości geograficznych; ta płyta to kolejny tego dowód. Zostały w tyle wszelkie granice i bariery, a słuchacz szybko ulega urokowi – wyraziście zarysowanych – przejrzystych kompozycji. [...] No i pianistka – dla mnie odkrycie. Stanowcza, ale niedominująca, doskonale osadzona w tradycji jazzowej, jak wszyscy pozostali muzycy i tak jak oni odważna. Znak Liberatora zobowiązuje, a Jazz, jak zawsze, i tym razem wyzwala” – tak w książeczce napisał prof. Jerzy Stępień. To już druga w naszym wydawnictwie płyta supergrupy z udziałem Stephena McCravena i Rasula Siddika. Poprzednia „Travelling East West” – też klasycznie mainstreamowa – dała słuchaczom porcję solidnego jazzu, a tytuł wskazywał na swoisty przeskok iskry między Zachodem, a Wschodem (ekipa z Polski rodem, w tym: współlider Borys Janczarski, Joanna Gajda i Adam „Szabas” Kowalewski). Na tym krążku otrzymujecie Państwo band dojrzały, bardzo zmotywowany, jeszcze mniej „skrępowany”, że nie gra fryty. Osiągnięcie wysokich lotów, na miarę Liberatora (nieprzypadkowy tytuł, bo materiał zagrany został w części w Muzeum Powstania Warszawskiego). Na koniec zwróćcie Państwo uwagę na krótki liryk (5, cz. 1) zaśpiewany przez Stephena McCravena na... body&soul. Lista utworów: 1. The Torn Veil (Joanna Gajda) 2. The Spark (For Jasia) (Borys Janczarski) 3. Sweet Love Of Mine (Woody Shaw) 4. Daddy's Bounce (Joanna Gajda) 5. Hambone*/Intertwining Spirits (Stephen McCraven) 6. I Want To Talk About You (Billy Eckstine) 7. Love Is (Joanna Gajda) * Lyric by Jalal Mansur Nuriddin.

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

32
Klasa Robotnicza, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klasa Robotnicza, CD
Sigma, Rockers Publishing
Dostępny6 szt.

Wizjoner prezentuje swoje wydawnictwo, Sigma „Klasa robotnicza”. Przygotujcie się na potężną dawkę klasycznego rapu, bo Sigma nie ogląda się na panujące muzyczne trendy. To płyta z duszą i przekazem, a o soczyste brzmienia zadbali m.in. O.S.T.R., DJ600V, Oer, KillaBreakz, Hirass, Johny Beats czy Ariel. Z kolei gościnne zwrotki dograli m.in. Edo.G (USA), Pono, Kuba Knap, Afu-Ra, Antone czy Fokis (USA). Lista utworów: 1. Dzień dobry 2. Nic z nieba nie spadło 3. Swoje musiałem przejść 4. Hiphokryci 5. Na lepsze 6. Outsider 7. W biegu 8. Czapki z głów 9. Nie mój styl 10. Sam to nazwij 11. Słabości 12. Pielgrzym 13. A gdybym ci powiedział 14. Bitwa 15. Monochrom 16. Od kołyski aż po grób

44,90 zł
40,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,49 zł

33
Dzień z życia przedszkolaka. Vol.1, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzień z życia przedszkolaka. Vol.1, CD
różni wykonawcy, Rockers Publishing
Dostępny2 szt.

„Dzień z życia przedszkolaka, czyli rodzinne piosenki do wspólnego śpiewania i… gotowania” to płyta zawierająca 10 premierowych kompozycji skierowanych do całej rodziny. W ciekawy i mądry sposób został przedstawiony dzień dziecka (od zabawy z kolegami, przez zabawę w kuchni, skończywszy na… pójściu spać). Poprzez melodyjne piosenki i mądre teksty każdy przedszkolak i nie tylko może miło spędzić czas w gronie najbliższych. Lista utworów: 1. Super Sport 2. Malinowy kisiel 3. Psa goni kot 4. Fajny kucharz 5. Czary gary 6. Moje urodziny 7. Fajnie jest bawić się 8. Piernikowy pies 9. Baju baj 10. Najpiękniejszy pluszowy miś

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

34
Okruchy człowieczeństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Okruchy człowieczeństwa
Dostępny3 szt.

Szaman Carlosa Castanedy powrócił! Don Juan był ojcem chrzestnym ruchu New Age. Ovo zaś wprowadzi świat w erę Wodnika. Jest jednym z ostatnich szamanów na ziemi. Wielokrotnie wspinał się na najwyższe szczyty duchowe. Potrafi wejść, zostać, jak długo chce i bezpiecznie zejść. Bywa też w krainach podziemnych. Zawsze jednak wraca. Korzysta z wiedzy szamańskiej oraz doświadcza i praktykuje szamanizm we wszystkich jego kosmicznych aspektach. Obecnie przebywa w Polsce, w Górach Izerskich. Książka jest aktualizacją, kontynuacją oraz zakończeniem książki Koegzystencja wydanej w 2012 roku.

19,50 zł
9,75 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,75 zł

35
Karteczki samoprzylepne. Lamy na farmie - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki samoprzylepne. Lamy na farmie
Kolorowe Baloniki
Dostępny6 szt.

Karteczki samoprzylepne Lamy na farmie dodadzą nudnym notatkom, książkom szkolnym zabawnego wyglądu i sprawią, że nauka i praca będą przyjemniejsze. Doskonale nadają się do porządkowania notatek, zaznaczania ważnych rzeczy. W opakowaniu 90 karteczek samoprzylepnych.

11,40 zł
36
Schritte international Neu 5, KB + AB + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Schritte international Neu 5, KB + AB + CD
Dostępny42 szt.

Schritte international neu jest nową edycją znanego wszystkim kursu Schritte international. Czym różni się nowa edycja od wcześniejszej? Schritte international neu zawiera kompletnie nowy layout i Fotohrgeschichten, nowością jest także sekcja Zwischendurch mal zawierająca szeroką gamę zadań dodatkowych, indywidualizujących pracę na lekcji w postaci małych zadań nawiązujących do projektów, filmów czy piosenek. Całkowicie nowe są również filmy i aplikacja na smartfony i tablety.Schritte international neu daje kursantom nie tylko możliwość opanowania języka codziennego, przygotowuje do funkcjonowania językowego również w środowisku zawodowym.

76,00 zł
72,20 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,80 zł

Wróć do góry