hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.06.26

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 26 czerwca 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Matematyka z plusem. Zbiór zadań. Klasa 5 (Krystyna Zarzycka, Piotr Zarzycki), na drugim Matematyka z plusem. Zbiór zadań do klasy 8 szkoły podstawowej (Marcin Braun, Jacek Lech, Marek Pisarski). Kolejny produkt to Matematyka z plusem. Klasa 8. Ćwiczenia podstawowe (Jacek Lech) oraz Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata (Stephen Hawking).
1
Matematyka z plusem. Zbiór zadań. Klasa 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Zbiór zadań. Klasa 5
Dostępny1057 szt.

Książka zawiera zadania o różnym stopniu trudności, zarówno dla uczniów słabszych, jak i uzdolnionych. Każdy dział kończą: • praca badawcza, • zadania rachunkowe, • łamigłówki, • test sprawdzający. Zbiór zadań jest dostosowany do nowego podręcznika dla 5 klasy szkoły podstawowej, zgodnego z podstawą programową z 2017 r.

19,50 zł
16,77 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,73 zł

2
Matematyka z plusem. Zbiór zadań do klasy 8 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Zbiór zadań do klasy 8 szkoły podstawowej
Dostępny767 szt.

Książkę wyróżnia innowacyjna konstrukcja rozdziałów. Każdy z nich jest podzielony na 4 części: • „Przypomnij sobie” – zawierającą proste ćwiczenia powtórzeniowe, • „Poćwicz” – obejmującą zadania, które pomagają opanować umiejętności z danego działu, • „Pomyśl” – wypełnioną zadaniami na zastosowanie, problemowymi oraz wymagającymi opracowania własnej strategii, • „Sprawdź się” – będącą krótkim testem z kilkoma zadaniami.

23,60 zł
20,30 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,30 zł

3
Matematyka z plusem. Klasa 8. Ćwiczenia podstawowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka z plusem. Klasa 8. Ćwiczenia podstawowe
Dostępny742 szt.

Książka pomaga uczniom opanować podstawowe umiejętności i nadrobić możliwe braki w wiedzy, a nauczycielom ułatwia wyrównanie poziomu klasy.

18,40 zł
15,82 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,58 zł

4
Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teoria wszystkiego, czyli krótka historia wszechświata
NiedostępnyBrak

Nie tak dawno temu w całkiem nieodległej galaktyce naukowcy postanowili zmierzyć się z siłami natury, zarówno tymi, których działanie możemy obserwować w życiu codziennym – elektromagnetyzmem i grawitacją, jak i tymi, których zasięg jest znacznie mniej zauważalny – silnymi i słabymi oddziaływaniami jądrowymi. Celem tej utarczki było udowodnienie, że tak naprawdę wcale nie są to cztery odrębne typy oddziaływań, ale jedna siła, manifestująca się na różne sposoby. Po co komu te wszystkie teoretyczne wywody? Naukowcy mają nadzieję, że dzięki temu uda się odkryć, czy wszechświat powstał według jakiegoś sensownego projektu, czy jest po prostu dziełem przypadku. Jedni twierdzą, że to rzucanie się z motyką na słońce, inni zaś uważają, że spójna i jednolita kwantowa teoria grawitacji, opisująca wszystkie cechy kosmosu i procesy w nim zachodzące, stanowi klucz do zrozumienia wszechświata oraz miejsca, jakie zajmuje w nim człowiek. Dlatego właśnie nazwano ją teorią wszystkiego. Czy sformułowanie teorii wszystkiego jest rzeczywiście możliwe? Stephen Hawking przez wiele lat naukowej kariery był przekonany, że to zadanie wykonalne. A jednak nawet wielcy miewają czasem wątpliwości... Niezwykły naukowiec w serii krótkich i pasjonujących wykładów referuje nam historię wszechświata od samych jego narodzin w chwili Wielkiego Wybuchu. W zajmujący sposób i z poczuciem humoru opowiada o tym, jak człowiek postrzegał kosmos setki, a nawet tysiące lat temu, i jak nasza wiedza stopniowo ewoluowała – od Arystotelesa, przez Kopernika i Galileusza, aż po Newtona, Einsteina i Hubble'a. Wyjawia, jak odkryto, że wszechświat wcale nie jest statyczny, lecz nieustannie się rozszerza, a także przewiduje konsekwencje tego procesu. Zdradza najściślej chronione tajemnice czarnych dziur, o których mówi, że badanie ich jest jak szukanie czarnego kota w piwnicy pełnej węgla. To dopiero początek całej zabawy... ale o tym musisz przeczytać już sam. (...) przezwyciężył wyniszczającą chorobę, by stać się supergwiazdą światowej fizyki. Pozbawiony możliwości sprawnego mówienia i pisania, sięga wzrokiem poza Wielki Wybuch, podglądając „taniec geometrii”, którego efektem było powstanie wszechświata. – Timothy Ferris, „Vanity Fair” (...) bez wątpienia posiada wrodzone cechy dobrego nauczyciela – łagodne poczucie humoru i umiejętność ilustrowania nawet najbardziej skomplikowanych koncepcji analogiami zaczerpniętymi z życia codziennego. – „The New York Times” Stephen Hawking – brytyjski astrofizyk, kosmolog i teoretyk – jest bez wątpienia jednym z największych umysłów na świecie, wielkim popularyzatorem nauki i genialnym naukowcem. Chociaż przez większość swego życia zmaga się ze stwardnieniem rozsianym, które wywołało u niego niemal całkowity paraliż, nie przeszkodziło mu to zostać profesorem matematyki na uniwersytecie w Cambridge, członkiem Towarzystwa Królewskiego, Papieskiej Akademii Nauk i laureatem niezliczonej ilości nagród.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

5
Przygody Fenka. Tęsknota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Tęsknota
Dostępny82 szt.

Czy wiecie, czym zajmuje się tata Fenka? Nasz bohater uważa, że to bardzo ciekawa praca i uwielbia mu towarzyszyć. Czasem jednak obowiązki taty sprawiają, że chłopcu jest bardzo przykro i strasznie tęskni... Może wspólnie wymyślimy, jak go pocieszyć?

10,70 zł
6,53 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 4,17 zł

6
Przygody Fenka. Emocje 2. Wyrzuty sumienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Emocje 2. Wyrzuty sumienia
Dostępny71 szt.

Czy zdarzyło wam się kiedyś skłamać? Fenek wie, że nie powinien tak robić, jednak tym razem coś poszło nie tak i okłamał swojego tatę. Czy tata będzie bardzo zły? Czy Fenek naprawi swój błąd i powie prawdę? Przekonacie się tym sami!

10,70 zł
6,63 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,07 zł

7
Zdrowe przetwory. 80 przepisów. Konfitury, kiszonki, pesto i wiele innych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowe przetwory. 80 przepisów. Konfitury, kiszonki, pesto i wiele inn...
Dostępny45 szt.

Ciesz się pysznymi smakami przez cały rok. Zdrowe przetwory to niemal 80 przepisów na wyjątkowe przetwory – nie tylko pyszne, ale i zdrowe. W książce znajdziesz przepisy na tradycyjne przetwory – zarówno słodkie jak i wytrawne, w nowej, zdrowej odsłonie, a także autorskie receptury na wyjątkowe przysmaki, które wzbogacą Twoją spiżarnię i stół, m.in. ekspresowy dżem truskawkowy z chia, pesto z czosnku niedźwiedziego lub chutney z jabłek z czerwonym pieprzem i rozmarynem. Oprócz tego – garść przepisów na oliwy smakowe, octy owocowe oraz naturalne ekstrakty. Pasteryzacja, kiszenie, marynowanie, fermentacja – oto techniki, które pozwolą ci zamknąć w słoikach i butelkach smaki, którymi zachwycisz swoich bliskich. „Zapraszam was w sentymentalną podróż do czasów mojego dzieciństwa: do lata na wsi, które przebiegało w rytm pojawiających się owoców i warzyw, czekających tylko na zawekowanie; do słoików, które dumnie czekały na swoją kolej w zimowej spiżarni; do przepisów, które do tej pory były pilnie strzeżoną rodzinną tajemnicą. Zabiorę was też w wyprawę po smakach, które odkrywałam podczas podróży i zdradzę moje ulubione przepisy z całego świata, m.in. na ajvar, pesto czy chutney. Mam nadzieję, że książka, którą właśnie trzymacie, będzie dla was ogromną inspiracją i sprawi, że powrócicie do tej wspaniałej tradycji, jaką jest przygotowywanie własnych przetworów” – – Jolanta Naklicka-Kleser. Jolanta Naklicka-Kleser to matka trójki dzieci, żona i spełniona kobieta, która kilka lat temu postawiła wszystko na jedną kartę: z dnia na dzień zrezygnowała z pracy, aby sprawdzić się wśród najlepszych kucharzy w 2 edycji programu Masterchef. Dzięki temu rozpoczęła nowe życie, w którym może robić to, co kocha najbardziej. Bogactwo smaków i zdrowa kuchnia – tym chce dzielić się z innymi. Autorka książki Lodovo (Wydawnictwo Zwierciadło).

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

8
Przygody Fenka. Ufność. Emocje II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Ufność. Emocje II
Dostępny74 szt.

Pani Panda przygotowała dla swoich przedszkolaków niecodzienne zadanie. Aby je wykonać, trzeba wykazać się odwagą, odpowiedzialnością i zaufaniem. Czy Fenek sobie poradzi? Przekonajcie się o tym sami!

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

9
Komiksowe wprowadzenie do statystyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komiksowe wprowadzenie do statystyki
Dostępny100 szt.

Statystyka jest Twoją zmorą? Nieuchronnie zbliżający się egzamin spędza Ci sen z powiek? Przedstawiamy nieocenioną pomoc w nauce statystyki i ostatnią deskę ratunku dla tych, którzy próbowali już wszystkiego. Komiksowe wprowadzenie do statystyki to jasne, przejrzyste, a do tego podane z humorem kompendium wiedzy na temat wnioskowania statystycznego. Studenci znajdą w niej zobrazowane intrygującymi przykładami informacje na temat podstawowych pojęć statystyki: populacji i próby, statystyk opisowych, podstaw wnioskowania statystycznego i testowania hipotez. Dla dociekliwych Czytelników do komiksu włączono „Jaskinię Matematyków” – dodatkową część, w której Czytelnik znajdzie potrzebne wzory i objaśnienia najważniejszych pojęć.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

10
Zarys psychologii penitencjarnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys psychologii penitencjarnej
Dostępny10 szt.

Osoby pozbawione wolności pozostają dalej ludźmi i posiadają niezbywalne prawa przynależne każdemu człowiekowi, jednak ich sposób postrzegania rzeczywistości na skutek umieszczenia w więzieniu się zmienia, a pobyt w izolacji pozostawia trwały ślad w ich psychice. Psychologia penitencjarna próbuje opisać życie umysłowe osób poddanych izolacji więziennej, sposób ich myślenia i odczuwania, wyjaśnić psychospołeczne przyczyny zachowań oraz motywy, jakimi kierują się, podejmując takie, a nie inne działania. Niniejsza książka próbuje w sposób syntetyczny zebrać podstawowe informacje dotyczące procesów psychicznych, jakie zachodzą u osób pozbawionych wolności, wpływu tych procesów na funkcjonowanie więźniów i bariery, jakie stwarzają, oraz możliwości wykorzystania ich w procesie resocjalizacji penitencjarnej. Ponieważ środowisko więzienne oddziałuje również na pracujący tam personel, w podręczniku starano się w sposób uporządkowany opisać także psychikę funkcjonariuszy Służby Więziennej oraz wskazać, jak służba wpływa na ich psychospołeczne funkcjonowanie. Książka w sposób metodyczny wprowadza czytelnika w trudną dziedzinę psychologii człowieka – przestępcy uwięzionego w opresyjnej instytucji totalnej. Autor przystępnie, wykorzystując przykłady z praktyki oraz przegląd badań, opisuje psychologię penitencjarną jako dziedzinę nauki stosowanej. Następuje w niej połączenie teorii psychologicznej z metodyką pracy z osobami pozbawionymi wolności. Głównym adresatem podręcznika są studenci resocjalizacji, psychologii, bezpieczeństwa oraz funkcjonariusze Służby Więziennej.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

11
Język polski. Klasa 8. Nauka o języku, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Klasa 8. Nauka o języku, część 2
Dostępny206 szt.

Nauka o języku dla klasy 8 to kontynuacja systematycznego kursu wiedzy o języku rozpoczynającego się w klasie 4. Zeszyty realizują materiał określony w nowej podstawie programowej. Zadania z zeszytów Nauka o języku są funkcjonalne i koncentrują się na rozwijaniu niezbędnych umiejętności praktycznych. Są pomysłowe i atrakcyjne, dzięki czemu wpływają na motywację uczniów do nauki gramatyki i rozwijania sprawności językowej. Nauka o języku może być uzupełnieniem dowolnie wybranego podręcznika.

15,90 zł
13,67 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,23 zł

12
Przygody Fenka. Wzruszenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Wzruszenie
Dostępny69 szt.

Czy można płakać z radości? Oczywiście! Z książeczki dowiesz się, kto i z jakiego powodu się wzruszył.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

13
Quo vadis Polska Niezwykła. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Quo vadis Polska Niezwykła.
Dostępny1 szt.

Przewodnik Polska niezwykła. Quo vadis? to nasza kolejna propozycja z serii Polska Niezwykła ? serii, która spotkała się z pozytywnym odbiorem Czytelników stale nas zachęcających do jej kontynuacji. Czego zatem możecie się Państwo spodziewać w tym przewodniku? Nie bez przyczyny w tytule znalazł się łaciński zwrot Quo vadis? (Dokąd idziesz?) spopularyzowany przez naszego noblistę Henryka Sienkiewicza. Chcemy, by nasz przewodnik był dla Państwa wskazówką, DOKD warto się wybrać na ekscytującą wycieczkę krajoznawczą, DOKD na plażowanie, DOKD na górskie wędrówki, DOKD na narty, DOKD na jazdę konną, DOKD na ryby, DOKD na ciekawą imprezę. Dlatego zawiera opisy miejsc, których odkrywać nie trzeba, ale znać je wypada, a podczas wędrówek wakacyjnych i weekendowych odwiedzić je warto. W szczególności polecamy wizyty w parkach narodowych i obiektach wpisanych na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO, którym poświęcono specjalne hasła i ? dla Państwa wygody ? wyróżniono je graficznie tak, żeby ich odnalezienie nie sprawiało problemu. By ułatwić wybór kierunku wakacyjnych wojaży, przewodnik podzieliliśmy na pięć części: morze, jeziora, lasy ? łąki ? zdroje, góry i pagóry oraz lato w mieście. Każdy z 52 rozdziałów rozpoczyna krótka charakterystyka opisywanego obszaru oraz mapa samochodowa wzbogacona treściami turystycznymi w skali 1:300 000. Ma ona ułatwić Państwu zlokalizowanie opisywanych atrakcji, wskazanych przez dobrze widoczne strzałki z numerami, i dotarcie do tych miejsc. Ponieważ potrzeby i preferencje urlopowe są różne ? jedni spragnieni są kontaktu z naturą, inni z historią, a jeszcze inni myślą, jak zająć choć na chwilę swoje pociechy ? przy tekstach wprowadzono piktogramy pozwalające szybko zorientować się, kogo mogą zainteresować. Wraz z rozwojem technologicznym zmienia się charakter i sposób podróżowania. Chcemy, by nasz przewodnik nie konkurował, ale współistniał z zasobami Internetu. Nie podajemy więc szybko dezaktualizujących się informacji o godzinach otwarcia polecanych muzeów, skansenów czy terminach imprez. W zamian umieściliśmy QR-kody stron internetowych, które po przeskanowaniu smartfonem z odpowiednią aplikacją przekierują Państwa na właściwą stronę internetową zawierającą aktualne informacje. W przewodniku znalazły się także propozycje wycieczek pieszych, rowerowych i spływów kajakowych ? każda z nich zawiera mapę polecanej trasy, którą po zeskanowaniu QR-kodu można wydrukować i zabrać ze sobą. la turystów lubiących łamigłówki i rozwiązywanie ciekawych zadań zamieściliśmy QR-kody questów ? edukacyjnych gier terenowych, czyli wycieczek z zagadką. To nowa, coraz bardziej popularna forma aktywności turystycznej, którą polecić można zwłaszcza rodzicom chcącym zainteresować swoje dzieci naturą, historią, aktywnym poznawaniem świata. Wycieczki nie są męczące, a na końcu każdej czeka ?skarb?. Propozycje questów, które nie zostały opisane w naszym przewodniku, znajdziecie Państwo na stronach: http://questing.pl/, http://questy.com.pl/, http://bestquest.pl/, a także na stronach lokalnych organizacji turystycznych. Na końcu przewodnika znajduje się samochodowa mapa Polski w skali 1:800 000, która ułatwi takie zaplanowanie trasy dotarcia do odwiedzanego regionu, by podczas podróży zboczyć nieco z drogi i ? przy okazji ? zobaczyć coś, co zobaczyć wypada?

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

14
Nauka o języku 5. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka o języku 5. Język polski. Zeszyt ćwiczeń. Część 1
Dostępny404 szt.

Zeszyty z serii „Nauka o języku” umożliwiają przeprowadzenie pełnego systematycznego kursu wiedzy o języku w nowej szkole podstawowej. Zawierają materiał zgodny z podstawą programową obowiązującą od 2017 roku. Ćwiczenia znajdujące się w zeszytach pomagają w rozwijaniu praktycznych umiejętności językowych, niezbędnych do prawidłowego i świadomego posługiwania się językiem polskim. Zeszyty są uniwersalne – mogą być uzupełnieniem każdego podręcznika. Pomysłowe i atrakcyjne ćwiczenia są zarazem rzeczowe i przemyślane. Dlatego z powodzeniem spełniają także ważne funkcje dydaktyczne – motywacyjną i samokształceniową.

15,90 zł
13,67 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,23 zł

15
Przygody Fenka. Restauracja, miejsca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Restauracja, miejsca
Dostępny71 szt.

Restauracja jest tylko pretekstem do wspaniałej zabawy w nakrywanie do stołu. Jak mama sobie z tym poradziła i czy Fenkowi udało się wykonać to trudne zadanie? Może dzięki tej książeczce również Twoje dziecko zacznie pomagać w nakrywaniu stołu. Powodzenia.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

16
Mowa tatuażu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mowa tatuażu
Dostępny39 szt.

Termin „tatuaż” wywodzi się z języka polinezyjskiego („tatau” – dosłownie: zostawić ślad – znak, malowidło) i został przywieziony, i po raz pierwszy użyty w relacji z podróży dookoła świata, przez angielskiego podróżnika Jamesa Cooka w 1773 roku. W 1873 roku został wprowadzony do słownika języka francuskiego, jako tatouage. W Biblii Marcina Lutra z 1534 roku można znaleźć wyraz stygmat, a w XVII wieku pojawiły się takie określenia, jak grafizm, hieroglif czy piętno. Późniejsze nazwy były przyjmowane w pewnych środowiskach, np. przestępczych. W zakładach penitencjarnych tatuaż jest nazywany: wzorem, wzorkiem, dziargą, dziarganką, grawerką, haftem, kalką, malowanką, malunkiem, obrazem. Sam proces tatuowania nazywany jest analogicznie: dziarganiem, grawerowaniem, haftowaniem, malowaniem, rysowaniem, kłuciem oraz odkuwaniem. W tym specyficznym środowisku także sposoby tatuowania są różne: skórę nakłuwa się lub nacina, drapie czy też wciera się różne substancje po wcześniejszym odbiciu na ciele wzoru tatuażu. Tatuaż jest jedną z najstarszych form dekorowania własnego ciała, stosunkowo łatwo dostępną. Jest nie tylko kolorowym rysunkiem wykonanym na własnym ciele, lecz czymś znacznie więcej – symbolem, który ma swe korzenie sięgające daleko w przeszłość, w antykultury plemienne i pogańskie. Tatuowanie jest sposobem nadawania własnemu ciału osobistych cech, „tworzeniem z niego prawdziwego domu i świątyni dla mieszkającego w nim ducha”. Znamię, zwłaszcza gdy przyjmuje formę rysunku lub ornamentu na ciele, jest niczym pieczęć, znak lub sygnał, zaś jego najgłębsze znaczenie jest zakorzenione w symbolice blizn, jako ślad „kłów ducha”. Czym więc jest dla wielu amatorów takiego sposobu znaczenia swojego ciała?

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

17
Jaś i Janeczka 2. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaś i Janeczka 2. Audiobook
Annie M.G. Schmidt, Dwie siostry
Dostępny18 szt.

Drugi tom przygód najsłynniejszych holenderskich 5-latków teraz także w formie audiobooka – czyta Jarosław Boberek – Ja będę królową – mówi Janeczka. – A ty będziesz królem. Janeczka wkłada sobie na głowę zasłonę. A potem koronę. Jaś znajduje futrzaną pelerynę. Koronę też ma. – Idziemy coś zjeść, mężu? – pyta Janeczka. – Tak się nie mówi – mówi Jaś. – Królowa tak nie mówi. Królowa mówi: „Czy wasza wysokość zechce zjeść kolację?”. – A właśnie że nie – mówi Janeczka. – Nie będę tak mówić do swojego męża. Jaś i Janeczka to para nierozłącznych przyjaciół. Są ciekawscy, mają szalone pomysły i mnóstwo przygód. Bawią się, rozrabiają i razem odkrywają świat. Napisane prostym językiem opowiadania o ich codziennych perypetiach to klasyka niderlandzkiej literatury dziecięcej. Teraz prezentujemy je polskim czytelnikom w nowym przekładzie – i w interpretacji Jarosława Boberka. Przygody Jasia i Janeczki były publikowane w odcinkach w holenderskim dzienniku „Het Parool” w latach 1952–1957. Później zostały zebrane w 5-tomową serię książkową i doczekały się licznych wydań w wielu językach. Pierwsze polskie wydanie nosiło tytuł „Julek i Julka?.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

18
Pęknięta korona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pęknięta korona
Dostępny75 szt.

Kraków, rok 1273 Na brzegu Wisły zostaje odnalezione ciało brutalnie zamordowanego mężczyzny. W śledztwo angażuje się brat Gotfryd, doświadczony inkwizytor, mający za sobą dochodzenia w Prowansji oraz Italii przeciwko katarom i waldensom. U boku mnicha staje dwóch rycerzy z Małopolski − Jaksa, pogrążony w dekadencji członek zasłużonego rodu Gryfitów, oraz Lambert z Myślenic, szlachcic drobnego znaku, a zarazem wybitny fechmistrz. Dawni kompani szybko natrafiają na ślady wiodące do ruin owianego złą sławą zamku Lemiesz. Poszukiwania zabójcy zostają jednak przerwane przez doniesienie o kolejnym zgonie. W zgorzałym dworze pewnego magnata zostaje odkryte ciało zwęglonego rycerza – zginął w czasie odprawiania pogańskiego rytuału przed obrazem, którego nawet ogień nie odważył się tknąć. Rozpoczyna się awanturnicza przygoda, prowadząca towarzyszy prosto w cień doliny mieczy. Teraz mogą ufać już tylko sobie nawzajem.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

19
Przygody Fenka. Miejsca. Teatr - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Miejsca. Teatr
Dostępny45 szt.

Fenek razem z panią Pandą i kolegami z przedszkolnej grupy odwiedzą dziś bardzo szczególne miejsce. Pełno tam świateł, dekoracji, jest też wspaniała czerwona kurtyna, a co najważniejsze: prawdziwi aktorzy! Czy byliście tam kiedyś?

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

20
PKB. Krótka, lecz emocjonująca historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PKB. Krótka, lecz emocjonująca historia
Dostępny38 szt.

Produkt krajowy brutto jest najlepszym przykładem tego, jak statystka może wpływać na rzeczywistość. To obecnie jeden z najważniejszych wskaźników, jakim dysponują ekonomiści i politycy. PKB wykorzystywane jest do szacowania wzrostu gospodarczego, określania tego, jak bardzo się bogacimy oraz do uzasadniania bieżących decyzji politycznych. Pytanie tylko, czy PKB faktycznie dostarcza nam wszystkich tych informacji? W drugim wydaniu swojej bestsellerowej książki Diane Coyle, jedna z czołowych brytyjskich ekonomistek, wyjaśnia, czym tak naprawdę jest PKB. Kolejne pomysły i koncepcje określania wartości narodowych gospodarek układają się w fascynującą historię nowoczesnej ekonomii sięgającą XVIII wieku. W opowieści Coyle ścierają się ze sobą idee oraz ideologie, a kolejne wynalazki międzynarodowej rachunkowości opisują dynamicznie zmieniający się świat kryzysów, wojen i przemian gospodarczych. Coyle rozkłada PKB na czynniki pierwsze, przygląda się jego przemianom i obecnemu funkcjonowaniu. Jako uczestniczka dyskusji na temat stanu ekonomii po ostatnim kryzysie finansowym, rozważając argumenty za i przeciw, stawia pytanie, czy PKB to wskaźnik, na którym możemy polegać, a jeśli tak – to w jakich obszarach. Okazuje się bowiem, że mimo wszystkich jego wad, możemy nie mieć innego wyjścia? W tej bardzo ciekawej książce, napisanej jasnym i przystępnym językiem, ekonomistka Diane Coyle wyjaśnia, czym jest PKB – wskaźnik wykorzystywany powszechnie do oceny gospodarki kraju, jej wielkości i międzynarodowej pozycji, a także do kształtowania polityki gospodarczej, a w rezultacie do wpływania na los wielkich grup społecznych. Autorka śledzi historię stosowania tej sztucznej, złożonej, ale niezwykle ważnej miary statystycznej. Pokazuje, jak zmieniła się przez dziesięciolecia oraz jakie są jej mocne i słabe strony; zwraca uwagę na niedoskonałość miernika w obrazowaniu rozkładu kosztów i korzyści związanych z działalnością gospodarczą. Wyjaśnia, dlaczego nawet niewielkie zmiany w PKB mogą wpływać na najważniejsze decyzje polityczne zarówno w kraju, jak i za granicą, a nieraz decydować o tym, czy kraj może dalej zaciągać pożyczki na rynku międzynarodowym oraz uchronić się przed katastrofą gospodarczą i społeczną. Autorka wskazuje na czynniki, które decydowały dotychczas o tym, co wlicza się do PKB i jakie polityczne cele mogą być przy tym realizowane. Książkę powinien przeczytać każdy, kto chce lepiej zrozumieć pojawiające się często w przestrzeni publicznej informacje o PKB, a także decyzje polityczne i gospodarcze, które są podejmowane na ich podstawie. Lektura książki daje nowe spojrzenie na wiele kwestii ważnych nie tylko dla ekonomistów, ale przede wszystkim dla szerokich rzesz społeczeństwa. prof. Leokadia Oręziak, kierownik Katedry Finansów Międzynarodowych Szkoły Głównej Handlowej Istotne jest, aby dokładnie rozumieć, czym się różni PKB oraz jakie ma funkcje do spełnienia w porównaniu z innymi miarami przemian społeczno-gospodarczych, w tym dobrobytu i jakości życia (…). Książka ta służy właśnie lepszemu zrozumieniu tych złożonych kategorii i współzależności między nimi. Dlatego też z pełnym przekonaniem rekomenduję jej lekturę. prof. Elżbieta Mączyńska, prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego

49,00 zł
43,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,88 zł

21
Język polski. Nauka o języku. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podstawowej. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski. Nauka o języku. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 8 szkoły podsta...
Dostępny208 szt.

Nauka o języku dla klasy 8 to kontynuacja systematycznego kursu wiedzy o języku rozpoczynającego się w klasie 4. Zeszyty realizują materiał określony w nowej podstawie programowej. Zadania z zeszytów Nauka o języku są funkcjonalne i koncentrują się na rozwijaniu niezbędnych umiejętności praktycznych. Są pomysłowe i atrakcyjne, dzięki czemu wpływają na motywację uczniów do nauki gramatyki i rozwijania sprawności językowej. Nauka o języku może być uzupełnieniem dowolnie wybranego podręcznika.

15,90 zł
13,67 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,23 zł

22
Cykada - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cykada
Dostępny49 szt.

Najnowsza książka Shauna Tana to historia cykady, pracownika biurowego, którego nikt nie ceni. Cykada pracuje w biurowcu, dzień w dzień sumiennie wykonując nudne i powtarzalne czynności. Cykada pracuje w wysoki budynek. Wprowadza dane. Siedemnaście roków. Bez chorobowe. Bez pomyłka. Tok, tok, tok! Nie ma jednak co liczyć na wdzięczność szefostwa, a współpracownicy go prześladują. Aż pewnego dnia cykada udaje się na dach wysokiego budynku, gdzie wydarzy się coś niezwykłego...

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

23
Depresja. Jedzenie, które leczy. 90 przepisów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Depresja. Jedzenie, które leczy. 90 przepisów
Dostępny63 szt.

Jak wspomóc ciało i umysł, aby jak najdłużej cieszyć się zdrowiem i szczęściem? Depresja jest jedną z najczęściej występujących chorób. Według statystyk WHO w 2017 r. na świecie cierpiało na nią około 350 mln osób. Polskie statystyki mówią o 1,5 mln osób. Jak w naturalny sposób możemy zapobiegać depresji, jak wspomagać organizm w czasie choroby? Na te pytania odpowiadają Karolina i Maciej Szaciłło, autorzy książki. Korzystając z najstarszego systemu medycznego ajurwedy oraz współczesnej dietetyki, autorzy radzą, w jaki sposób przeciwdziałać depresji, jak podnieść życiową energię oraz jak odróżnić depresję od okresowego spadku nastroju. W książce Depresja. Jedzenie, które leczy znajdziesz m.in.: • 80 przepisów na główne posiłki i przekąski, a także kiszonki, mieszanki przypraw, naturalne suplementy oraz napoje podnoszące poziom energii, • książkę uzupełniają przykłady technik oddechowych, medytacji oraz zabiegów olejowych. Karolina i Maciej Szaciłło – eksperci od zdrowego żywienia oraz ekologicznego trybu życia. Wspólnie prowadzą szkolenia oraz warsztaty zdrowego odżywiania, a także medytacji. Są autorami popularnych poradników dietetycznych, m.in. Jedzenie, które leczy, Zdrowa tarczyca, Dieta Raw Food (wszystkie pozycje wydane przez Wydawnictwo Zwierciadło).

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

24
Lex cryptographia. Znaczenie prawne umów i jednostek rozliczeniowych opartych na technologii blockchain - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lex cryptographia. Znaczenie prawne umów i jednostek rozliczeniowych o...
Dostępny8 szt.

Technologia blockchain stanowi wyzwanie dla porządków prawnych. Powodem tego jest zastosowanie kryptografii dla zapewnienia niezmienności danych. Umożliwia ona tworzenie bezpiecznych rejestrów, które mogą zapisywać wartości ekonomiczne i odwzorowywać instytucje społeczne. Zgodnie z zamierzeniami jej twórców technologia ta ma stanowić – przynajmniej częściową – alternatywę dla bezpieczeństwa transakcji dotychczas gwarantowanego przez sądy. W najbardziej skrajnej wersji tego poglądu mowa jest nawet o zastąpieniu norm prawnych kodem komputerowym (code is law). W monografii omówiono zagadnienie znaczenia technologii blockchain dla prawa. Autor poruszył problematykę kwalifikacji jednostek rozliczeniowych stosowanych na blockchainach oraz oświadczeń składanych za ich pomocą, starając się odpowiedzieć na pytanie o to, czy kod może zastąpić prawo. Podejmowana jest dyskusja z poglądami występującymi w literaturze przedmiotu, którą ze względu na wczesne stadium rozwoju problematyki cechują ogromne rozbieżności pomiędzy poszczególnymi autorami. W książce eksplorowana jest także kwestia ewentualnych zmian w prawie cywilnym, które mogłyby integrować technologię blockchain i prawo. Niniejsza monografia jest obszernym i krytycznym opracowaniem istotnego współczesnego problemu prawoznawstwa nie tylko w dziedzinie teorii prawa cywilnego, ale również teorii i filozofii prawa. Wnikliwie analizuje powstałą w 1997 roku ideę „sprytnych kontraktów”. Idea ta powstała jako rezultat nurtu głoszącego zastąpienie istniejących, sankcjonowanych przez państwo, instytucji społecznych takich jak pieniądz czy prawo umów przez nowe instytucje społeczne oparte na zastosowaniu kryptografii. Jest to idea nieznana wielu prawnikom i uczestnikom obrotu gospodarczego, a nabierająca znaczenia faktycznego i prawnego w ostatnich latach. Fenomen sprytnych kontraktów jest zjawiskiem bardzo młodym z perspektywy prawno-historycznego wglądu w istniejące relacje społeczne. Jest obecnie ważnym zagadnieniem obrotu gospodarczego, bez względu na to czy będziemy go postrzegali jako problem prawny, quasi-prawny czy alegalny – a w szczególności jest to istotne z perspektywy teorii prawa cywilnego. Analizy dokonywane przez autora mają dla teorii prawa cywilnego oraz teorii i filozofii prawa w ogóle nowatorski charakter, gdyż pokazują problematykę związaną z koniecznością redefinicji tradycyjnych pojęć prawoznawstwa i dostrzegają konieczność zmian niektórych paradygmatów tegoż (w szczególności prawa umów). Niniejsza monografia skierowana jest do szerokiego grona odbiorców, począwszy od dogmatyków prawa cywilnego, po teoretyków i filozofów prawa, ekonomistów oraz praktyków, którzy coraz częściej będą musieli spotykać się z problemami natury prawnej co do fenomenu „sprytnych kontraktów”. Niewątpliwą zaletą prowadzonych przez autora analiz są autorskie propozycje konkretnych rozwiązań, służące umiejscowieniu zagadnień związanych ze „sprytnymi kontraktami” na mapie teorii prawa cywilnego i norm prawa pozytywnego (de lege ferenda). Autor w wielu miejscach proponuje ciekawe rozwiązania legislacyjne, podając kształt treści poszczególnych przepisów prawnych. Należy to uznać za niezwykle cenne i stanowiące potencjalnie istotny wkład w kształtowanie się nowych rozwiązań prawnych – dr hab. Tomasz Bekrycht, prof. Uniwersytetu Łódzkiego. Praca może być wyśmienitym przewodnikiem dla prawników w materiach prawnych budzących współcześnie żywe zainteresowanie praktyki gospodarczej i doktryny. Blockchain i kryptowaluty to zjawiska, jakie trzeba umiejętnie opisać w kategoriach prawnych. Autorowi to się udało; zaletą pracy jest też pokazanie aspektów informatycznych odnoszących się do technologii blockchain i kryptowalut, w sposób przystępny i ciekawy – dr hab. Andrzej Szlęzak, prof. SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. Jakub J. Szczerbowski – doktor nauk prawnych, adiunkt w Katedrze Prawa Porównawczego na Wydziale Prawa SWPS Uniwersytetu Humanistycznospołecznego. W działalności badawczej skupia się na komparatystyce prawniczej i ekonomicznej analizie prawa prywatnego. Autor i redaktor kilkudziesięciu publikacji z tego obszaru, a także współorganizator dwóch dorocznych cyklicznych konferencji Annual International Conference on Comparative Law oraz Polish Law and Economics Conference. Jest członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Ekonomicznej Analizy Prawa (Law & Economics) oraz redaktorem naczelnym czasopisma naukowego „Law and Forensic Science”. Wykonuje zawód radcy prawnego.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

25
Cambridge Primary Science Teacher?s Resource 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Science Teacher?s Resource 1
NiedostępnyBrak

Cambridge Primary Science fully covers the Cambridge Primary Science curriculum framework and can be used to prepare learners for the Cambridge Primary Checkpoint. The course offers plenty of teaching ideas to give flexibility, allowing teachers to select activities most appropriate to their classroom and pupils. An enquiry-based style of teaching and learning is stimulated, with the Scientific Enquiry objectives integrated throughout to encourage learning of these skills alongside the scientific concepts. The language level is carefully pitched to be accessible to EAL/ESL learners, with concepts illustrated through diagrams to allow visual understanding and learning. There is dedicated support for practising scientific language and vocabulary. Comprehensive teaching support helps teachers to bring all elements of the course together in the classroom.

155,00 zł
136,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,60 zł

26
Edukacja i sfera publiczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja i sfera publiczna
NiedostępnyBrak

Henry A. Giroux: Jestem ogromnie zobowiązany i wdzięczny za to, że moje prace są czytane w Polsce, i głęboko doceniam – oraz jestem poruszony przez – naród polski za jego nieustającą siłę, odwagę i wytrwałość w walce o sprawiedliwość, wolność i godność ludzką. Jestem zaszczycony faktem tłumaczenia moich prac na język polski i dziękuję mojemu przyjacielowi Lechowi Witkowskiemu za tę możliwość publikacji. Lech Witkowski: Mam głęboką nadzieję, że inicjatywą tej publikacji umożliwię bardziej intensywny kontakt polskich pedagogów z przenikliwością poznawczą, determinacją intelektualną i szlachetną postawą duchową i profesjonalizmem akademickim znakomitego uczonego amerykańskiego i humanisty – Henry’ego Armanda Giroux . Możliwość kontaktu z jego tekstami od lat 80., przez stan wojenny i dalej, a zwłaszcza osobiste poznanie go, dostarczyły mi wielu inspiracji i radości, które niniejsza książka dokumentuje i nią też staram się spłacić przyjacielski dług wdzięczności intelektualnej młodszego kolegi akademickiego, otwierając tę przestrzeń dla kolejnych pokoleń polskich pedagogów. Oddajemy tę książkę szczególnie do rąk młodych pedagogów w Polsce i wszystkich czytelników zainteresowanych krytycznym dyskursem wokół edukacji, z nadzieją, że wygeneruje impulsy do zajmowania się samodzielnie już podjętymi przez nas kwestiami. Zachęcamy do sporów i wnikliwości poznawczej w rozwijaniu wątków, które być może będą tu podjęte zbyt marginalnie czy nie dość respektując złożoność materii. Odsyłamy także do naszych innych publikacji.

50,90 zł
35,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,27 zł

27
Niepewność w społeczeństwie współczesnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepewność w społeczeństwie współczesnym
NiedostępnyBrak

Książka Bożeny Majerek konstruktywnie wpisuje się w obecne [...] dyskusje na temat przemian kultury współczesnej i związanych z nimi rekonstrukcji tożsamości człowieka. [...] To publikacja stojąca na bardzo wysokim poziomie merytorycznym ? i to zarówno w kontekście [?] założeń teoretycznych i metodologicznych, narracji oraz argumentacji, jak i konkretnych rezultatów analitycznych. [...] Autorka dobrze porusza się w niej po ?teoriach? i ?rzeczywistościach? [...], a przeprowadzane narracje są mocno osadzone ? w wyznaczonej przez tytułowy problem ? logice pracy. [...] Bożena Majerek nie konfrontuje wyłaniających się z analiz obrazów teorii, myśli i rzeczywistości, czy wyników dociekań badawczych z jakimkolwiek obrazami ?idealnymi? czy ?postulowanymi?. [...] Literatura [?] jest bardzo reprezentatywna dla badanego problemu; jej bogactwo i dogłębność wykorzystania stanowi bardzo ważną zaletę książki. Autorka wykazuje przy tym dużą wrażliwość na przemiany kultury współczesnej i przemiany tożsamości, potrafiąc je jednocześnie bardzo dobrze ?skonceptualizować? oraz poddać wnikliwej analizie. Wykazuje się przy tym ogromną erudycją, a także umiejętnością myślenia w kategoriach interdyscyplinarnych (nauka o edukacji, socjologia kultury, psychologia itd.). Fragment recenzji prof. zw. dr. hab. Zbyszko Melosika

45,90 zł
32,13 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,77 zł

28
Cambridge Checkpoint Science Teacher's Resource CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Checkpoint Science Teacher's Resource CD
NiedostępnyBrak

This Teacher's Resource CD-ROM for Stage 7 gives suggestions for how to introduce concepts in the classroom and how to deal with common misconceptions. A large collection of worksheets offers more ideas for practical and other activities. Answers to all questions in the Coursebook and Workbook, as well as guidance and safety notes for all practical activities, are also included.

360,10 zł
316,89 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 43,21 zł

29
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 6
NiedostępnyBrak

Children will enjoy learning mathematics with this fun and attractive learner's book for stage 6. A variety of questions, activities, investigations and games that are designed to reinforce the concepts learnt in the core activities in the teacher?s guide and address misconceptions are included along with hints and tips. Clear, often pictorial, explanation of mathematical vocabulary will help children learn new terms whether they are native English speakers or second language speakers and great care has been made to ensure language is accessible.

85,80 zł
75,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,30 zł

30
Cambridge Primary English Learner?s Book 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary English Learner?s Book 6
Dostępny20 szt.

This colourful Learner?s Book includes the following features. Nine thematic units on exciting topics to engage young learners. Activities encourage learners to actively explore, use and apply their core listening, speaking, reading and writing skills through individual, pair and group work. Lively international fiction, non-fiction and poetry texts which form the basis for teaching reading and writing skills. Language focus boxes throughout which help to teach and reinforce grammar points.

74,70 zł
65,74 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,96 zł

31
Cambridge Primary English Learner?s Book 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary English Learner?s Book 3
Dostępny4 szt.

This colourful Learner?s Book includes the following features. Nine thematic units on exciting topics to engage young learners. Activities encouraging learners to actively explore, use and apply their core listening, speaking, reading and writing skills through individual, pair and group work. Lively international fiction, non-fiction and poetry texts which form the basis for teaching reading and writing skills. Language focus boxes throughout which help to teach and reinforce grammar points.

77,70 zł
68,38 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,32 zł

32
Cambridge Primary English Learner?s Book 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary English Learner?s Book 1
NiedostępnyBrak

Cambridge Primary English is a flexible, endorsed course written specifically to support Cambridge International Examinations' curriculum framework (Stages 1?6).

56,30 zł
49,54 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,76 zł

33
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 5
NiedostępnyBrak

Children will enjoy learning mathematics with this fun and attractive learner's book for stage 5. A variety of questions, activities, investigations and games that are designed to reinforce the concepts learnt in the core activities in the teacher's guide and address misconceptions are included along with hints and tips. Clear, often pictorial, explanation of mathematical vocabulary will help children learn new terms whether they are native English speakers or second language speakers and great care has been made to ensure language is accessible.

85,80 zł
75,50 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,30 zł

34
Cambridge Primary English Activity Book 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary English Activity Book 4
NiedostępnyBrak

This write-in Activity Book includes the following features. Activities which support, enrich and reinforce the core teaching in the Learner's Book, using the same themes and texts to enhance comprehension. Activities which are designed to build, practise and consolidate the reading and writing skills of all learners. Further activities and games targeting specific grammar and language points, extra writing and spelling activities.

30,60 zł
26,93 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,67 zł

35
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 4
Dostępny3 szt.

Children will enjoy learning mathematics with this fun and attractive learner's book for stage 4. A variety of questions, activities, investigations and games that are designed to reinforce the concepts learnt in the core activities in the teacher?s guide and address misconceptions are included along with hints and tips. Clear, often pictorial, explanation of mathematical vocabulary will help children learn new terms whether they are native English speakers or second language speakers and great care has been made to ensure language is accessible.

85,70 zł
75,42 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,28 zł

36
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Learner?s Book 3
Dostępny2 szt.

Children will enjoy learning mathematics with this fun and attractive learner's book for stage 3. A variety of questions, activities, investigations and games that are designed to reinforce the concepts learnt in the core activities in the teacher?s guide and address misconceptions are included along with hints and tips. Clear, often pictorial, explanation of mathematical vocabulary will help children learn new terms whether they are native English speakers or second language speakers and great care has been made to ensure language is accessible.

85,70 zł
75,42 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,28 zł

37
Cambridge Primary English Activity Book 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary English Activity Book 6
Dostępny13 szt.

This write-in Activity Book includes the following features. Activities which support, enrich and reinforce the core teaching in the Learner's Book, using the same themes and texts to enhance comprehension. Activities which are designed to build, practise and consolidate the reading and writing skills of all learners. Further activities and games targeting specific grammar and language points, extra writing and spelling activities.

40,70 zł
35,82 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,88 zł

38
Cambridge Primary English Learner?s Book 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary English Learner?s Book 5
Dostępny14 szt.

This colourful Learner?s Book includes the following features. Nine thematic units on exciting topics to engage young learners. Activities encourage learners to actively explore, use and apply their core listening, speaking, reading and writing skills through individual, pair and group work. Lively international fiction, non-fiction and poetry texts which form the basis for teaching reading and writing skills. Language focus boxes throughout which help to teach and reinforce grammar points.

74,70 zł
65,74 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,96 zł

39
Cambridge Primary Mathematics Challenge 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Challenge 2
Dostępny2 szt.

Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written for the Cambridge Primary Maths Curriculum. Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written specifically for Cambridge Primary Mathematics Curriculum Stages 1 to 6. The course offers a discussion-led approach with problem-solving integrated throughout. The language is pitched to ESL learners with illustrations to support visual understanding. The Challenge Books provide extension activities for children who need more challenging activities to stretch their skills beyond the required standard for success. They include a full range of carefully levelled activities which help deepen a child?s understanding, plus helpful guidance for explaining to the learner, teacher or parent the key mathematical concepts underpinning each exercise.

36,70 zł
32,30 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,40 zł

40
Cambridge Primary Mathematics Challenge 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Challenge 4
NiedostępnyBrak

Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written specifically for Cambridge Primary Mathematics Curriculum Stages 1 to 6. The course offers a discussion-led approach with problem-solving integrated throughout. The language is pitched to ESL learners with illustrations to support visual understanding. The Challenge Books provide extension activities for children who need more challenging activities to stretch their skills beyond the required standard for success. They include a full range of carefully levelled activities which help deepen a child?s understanding, plus helpful guidance for explaining to the learner, teacher or parent the key mathematical concepts underpinning each exercise.

37,00 zł
32,56 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,44 zł

41
Cambridge Primary Mathematics Challenge 6 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Mathematics Challenge 6
NiedostępnyBrak

Cambridge Primary Mathematics is a flexible and engaging course written specifically for Cambridge Primary Mathematics Curriculum Stages 1 to 6. The course offers a discussion-led approach with problem-solving integrated throughout. The language is pitched to ESL learners with illustrations to support visual understanding. The Challenge Books provide extension activities for children who need more challenging activities to stretch their skills beyond the required standard for success. They include a full range of carefully levelled activities which help deepen a child?s understanding, plus helpful guidance for explaining to the learner, teacher or parent the key mathematical concepts underpinning each exercise.

32,20 zł
28,34 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,86 zł

42
Cambridge Checkpoint Science Skills Builder 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Checkpoint Science Skills Builder 7
Dostępny2 szt.

Checkpoint Science Skills Builder Workbook 7 provides tailored and scaffolded exercises that offer targeted support to students to help reinforce key skills and understanding when studying science. Using an active-learning approach the workbook aims to build students? confidence, promote scientific enquiry and enable students to continue to access the Checkpoint Science curriculum.

54,70 zł
48,14 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,56 zł

43
Cambridge Checkpoint Science Challenge 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Checkpoint Science Challenge 7
NiedostępnyBrak

Checkpoint Science Challenge Workbook 7 provides targeted additional exercises that aim to stretch students to develop deeper knowledge and understanding, and to further refine their scientific skills. Using an active-learning approach the workbook aims to encourage and motivate students and promote scientific enquiry.

50,00 zł
44,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,00 zł

44
Biology for the IB Diploma Workbook with CD-ROM - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biology for the IB Diploma Workbook with CD-ROM
NiedostępnyBrak

Biology for the IB Diploma, Second edition covers in full the requirements of the IB syllabus for Biology for first examination in 2016. This Biology for the IB Diploma Workbook is for students studying for the IB Biology syllabus, for examination from 2016. Easy to navigate chapters build learning in a gradual way, outlining key terms and concepts before providing opportunities for students to apply their knowledge to practice questions. Each chapter concludes with exam-style questions, helping students to prepare for assessment. This structured chapter approach of define, practise and apply builds students' confidence with practical scientific skills, such as handling and interpreting data, evaluating information and problem solving. Answers to all of the workbook exercises are on the CD-ROM.

82,10 zł
72,25 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,85 zł

45
Physics for the IB Diploma Exam Preparation Guide - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Physics for the IB Diploma Exam Preparation Guide
NiedostępnyBrak

Physics for the IB Diploma, Sixth edition, covers in full the requirements of the IB syllabus for Physics for first examination in 2016. This Exam Preparation Guide contains up-to-date material matching the 2016 IB Diploma syllabus and offers support for students as they prepare for their IB Diploma Physics exams. The book is packed full of Model Answers, Annotated Exemplar Answers and Hints to help students hone their revision and exam technique and avoid common mistakes. These features have been specifically designed to help students apply their knowledge in exams. The book also contains lots of questions for students to use to track their progress. The book has been written in an engaging and student friendly tone making it perfect for international learners.

156,00 zł
137,28 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 18,72 zł

46
Mathematics Standard Level for the IB Diploma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mathematics Standard Level for the IB Diploma
Dostępny11 szt.

This exam preparation guide for the IB Diploma Mathematics Standard Level course breaks the course down into chapters that summarise material and present revision questions by exam question type, so that revision can be highly focused to make best use of students' time.Students can stretch themselves to achieve their best with 'going for the top' questions for those who want to achieve the highest results. Worked solutions for all the mixed and 'going for the top' questions are included, plus exam hints throughout. Guides for Mathematics Higher Level and Mathematical Studies are also available.

305,70 zł
269,02 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 36,68 zł

47
Schowek
Puzzle 3D Urbania Fire Station 285 elementów
Dostępny120 szt.

Buduj, twórz i zbieraj z URBANIA Puzzle 3D! Zaprojektuj główną ulicę swojego miasta dzięki kolekcji miejskich sklepów i charakterystycznych budynków. Spraw, by Twoje miasto było bezpieczniejsze dzięki obecności ochronnych wyszkolonych strażaków i wrażliwych oczu psów dalmatyńczyków straży pożarnej. Kolekcjonerzy przekonają się, że ta 285-elementowa Straż Pożarna jest idealnym uzupełnieniem istniejącej kolekcji Urbania!

123,00 zł
108,24 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,76 zł

48
Schowek
Puzzle 3D Christmas Village 116 elementów
Dostępny4 szt.

Puzzle 3D Wrebbit Christmas Village od razu wprowadzą wszystkich w świąteczny nastrój! Niezależnie od tego, czy wykonasz tę zabawną i łatwą działalność samodzielnie, z rodziną lub bliskimi osobami, te pięć przytulnych budynków będzie idealnym dodatkiem do wystroju wnętrza. A gdy już zakończą się święta, zdemontowana łamigłówka wróci do porządku w pudełku, gotowa, by w przyszłym Boże Narodzenie stworzyć nowe, miłe wspomnienia. Obejmuje 5 budynków: Christmas Barn Sklep ze słodyczami Ojczyzna Sklep spożywczy Kaplica

186,00 zł
163,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,32 zł

49
Bright Line Eating. Jak stać się szczupłym, szczęśliwym i wolnym człowiekiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bright Line Eating. Jak stać się szczupłym, szczęśliwym i wolnym człow...
NiedostępnyBrak

Jeśli uważasz, że epidemia otyłości jest jednym z najpoważniejszych problemów ludzkości, to... masz całkowitą rację. W niektórych grupach społecznych osoby o właściwej wadze stanowią wyraźną mniejszość. Równocześnie nadwaga i otyłość przekładają się na liczne schorzenia i ciała, i ducha. Poczucie, że jest się gorszym, brzydkim i nic nie wartym, jest równie szkodliwe, jak choroby serca, naczyń krwionośnych i stawów. Niestety, pozbycie się nadmiaru kilogramów i utrzymanie zgrabnej sylwetki jest niezwykle trudne. Mimo opracowania tysięcy odchudzających diet i preparatów problem otyłości wciąż nęka setki milionów ludzi. Z tej książki dowiesz się, jak schudnąć skutecznie i bez efektu jojo. Dzięki połączeniu zdobyczy nauki o mózgu i odkrycia, co blokuje nasz wewnętrzny mechanizm utrzymania właściwej wagi ciała, udało się skonstruować holistyczny program uwzględniający specyficzne funkcje mózgu i likwidujący problem „braku silnej woli”. Naucz się czterech prostych zasad Bright Line Eating, zmień podejście do jedzenia i poznaj niezwykle ciekawą filozofię odżywiania się. Bez trudnych wyrzeczeń, bez wyniszczającej samokontroli schudniesz, odzyskasz zgrabną sylwetkę i zdrowie. Wreszcie spełnisz swoje marzenie: będziesz szczupłym, szczęśliwym i wolnym człowiekiem!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

50
Costa Rica Insight Guides - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Costa Rica Insight Guides
Dostępny4 szt.

Costa Rica?s national parks offer fantastic hiking, birdwatching, and adventure sports, plus great coffee, and its idyllic beaches are a big draw, too. Be inspired to visit by the new edition of Insight Guide Costa Rica, a comprehensive full-color guide to this spectacular Central American country.

94,90 zł
66,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 28,47 zł

Wróć do góry