hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.09.04

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 4 września 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku! (Anita Głowińska), na drugim Ania z Zielonego Wzgórza (Lucy Maud Montgomery, Zuzanna Orlińska). Kolejny produkt to Dwór cierni i róż. Tom 4. Dwór szronu i blasku gwiazd (Sarah J. Maas) oraz Kapitalne zagadki. Dla bystrzaków (praca zbiorowa).
1
Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kicia Kocia i Nunuś. Pa, pa smoczku!
Dostępny397 szt.

Kartonowa książeczka o małym Nunusiu i jego starszej siostrze. Ze smoczkiem w buzi Nunuś nie może zjeść jabłuszka. Nie może też powiedzieć Kici Koci, że chciałby iść na spacer. Kicia Kocia tłumaczy braciszkowi, że jest już duży i nie potrzebuje smoczka. Czy Nunuś to zrozumie?

12,00 zł
7,80 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 4,20 zł

2
Ania z Zielonego Wzgórza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ania z Zielonego Wzgórza
Dostępny296 szt.

Ania z Zielonego Wzgórza w serii Kolorowa Klasyka to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Nie dość, że trafiła na Zielone Wzgórze przez przypadek... Nie dość, że ma ognistorude włosy i całą masę piegów... Nie dość, że posiada niezrównaną wyobraźnię... To jeszcze do tego wszystkiego ma niesamowity talent do wpadania w kłopoty! Czy słyszeliście kiedyś o osobie, która przefarbowała włosy na zielono, pomyliła sok malinowy z winem albo omal się nie utopiła podczas zabawy w teatr? Nie? W takim razie poczytajcie o Ani – z nią nie sposób się nudzić! Ania z Zielonego Wzgórza, wydana w ramach serii Kolorowa Klasyka, została pięknie zilustrowana przez Zuzannę Orlińską. Wydanie w twardej oprawie gwarantuje trwałość książki, a także wyśmienicie prezentuje się na półce!

34,99 zł
19,59 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,40 zł

3
Dwór cierni i róż. Tom 4. Dwór szronu i blasku gwiazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór cierni i róż. Tom 4. Dwór szronu i blasku gwiazd
Dostępny104 szt.

Uwielbiana autorka powraca z kolejną odsłoną cyklu „Dwór cierni i róż”! Akcja powieści toczy się kilka miesięcy po wydarzeniach z Dworu skrzydeł i zguby. Historia opowiedziana jest z perspektywy Feyre i Rhysa, którzy wraz z przyjaciółmi zajmują się odbudową Dworu Nocy oraz miasta, które uległo znacznym zniszczeniom podczas wojny. Na szczęście zbliża się czas Przesilenia Zimowego, a z nim wyczekiwane ułaskawienie. Jednak mimo świątecznej atmosfery duchy z przeszłości nie dają o sobie zapomnieć. Feyre, która będzie obchodziła swoje pierwsze Przesilenie Zimowe, odkrywa, że najbliższe jej osoby są znacznie bardziej poranione niż można by przypuszczać. A to może mieć znaczący wpływ na przyszłość Dworu i całego ich świata.

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

4
Kapitalne zagadki. Dla bystrzaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitalne zagadki. Dla bystrzaków
Dostępny82 szt.

Kapitalne zagadki. Dla bystrzaków to zeszyt z ćwiczeniami dla dzieci od 6 roku życia. Prawie 100 wciągających, podchwytliwych zagadek ćwiczy spostrzegawczość, skupienie uwagi, umiejętności grafomotoryczne i matematyczne. Każda strona to jedno ćwiczenie. Skupienie i koncentracja przedszkolaka gwarantowane! Do współpracy przy serii „Kapitalnych zagadek” zostali zaproszeni utalentowani, polscy ilustratorzy. Ilustracje Kamili Kozłowskiej przyciągną uwagę każdego, ciekawego świata bystrzaka! W środku dzieci znajdą rożne typy zadań, takie jak: porównywanie, zakreślanie, odnajdywanie różnic i podobieństw! Odpowiedzi do zadań będą zamieszczone na stronie internetowej Kapitana Nauki.

19,99 zł
12,59 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 7,40 zł

5
Mapa turystyczna Bornholm, 1:45 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna Bornholm, 1:45 000
Dostępny24 szt.

Nowe wydanie popularnej mapy wyspy Bornholm. Dzięki dokładnej skali (1:45 000) mapa może służyć zarówno piechurom jak i rowerzystom. Mapa posiada aktualny przebieg szlaków pieszych i rowerowych. Na rewersie umieszczono opis turystyczny najważniejszych atrakcji wyspy.

12,60 zł
6,93 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 5,67 zł

6
Dasz radę, cukierku! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dasz radę, cukierku!
Dostępny71 szt.

Ósmy tom pełnych humoru i zabawnych wydarzeń opowiadań o kocich sprawach i sprawkach. Cukierek, najbardziej niezwykły kot na świecie (znany jest Czytelnikom m.in. z książki Cukierku, ty łobuzie!, która w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych), kotka Tradycja, a także Maciek, Marcel oraz mama i tata po raz kolejny zapraszają wielbicieli dobrej zabawy do swojego świata. Nasz bohater znowu będzie miał pełne łapy roboty i mnóstwo do opowiedzenia: Maciek postanowi zostać sławnym iluzjonistą i spowoduje zniknięcie Tradycji, z powodu spodziewanych mrozów tata wyda domowym zwierzakom zakaz wychodzenia z domu, wszyscy będą sobie łamali głowy, usiłując rozwiązać tajemnicę kotleta schabowego oraz deszczu padającego... od spodu. Trzeba też będzie przekonać pewnego chłopca, że nadaje się na właściciela kota; wymyślić, jak wygrać konkurs internetowy i rozwiązać problem strajku głodowego. Niezwykłe wydarzenia, humor i fenomenalne rysunki autorstwa Dariusza Wanata stały się już wizytówką książek z cyklu o Cukierku. Nie rozczarujecie się i tym razem jest jeszcze śmieszniej, jeszcze ciekawiej i jeszcze bardziej szalenie.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

7
Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepowtarzalny urok likwidacji. Reportaże z Polski lat 90.
Dostępny47 szt.

Lata 90. w Polsce to jedna z najciekawszych dekad ubiegłego stulecia. Z jednej strony dziki kapitalizm i szybki awans społeczny, z drugiej zachłyśnięcie się zachodnim stylem życia i rosnące bezrobocie. Czy nasz sentyment do tej dekady jest uzasadniony? I czy na pewno pamiętamy, jak wyglądała naprawdę? Zbiór reportaży Michała Matysa i Piotra Lipińskiego z lat 90. jak soczewka skupia w sobie największe kurioza tego dziesięciolecia. Odkurzacze Rainbow i zachodnie teleturnieje. Sądowe teczki pękające od pocztowych potwierdzeń odbioru i kioski pełne erotycznych pisemek. Przebrani górale zachwalający towary w supermarketach i uzdrowiciele z gazetowych ogłoszeń. Niezliczone dziwności lat 90., bez których nie bylibyśmy Polską, jaką jesteśmy teraz Niepowtarzalny urok likwidacji to powrót do czasów, które choć bywały trudne, otworzyły nam drzwi na Zachód.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

8
Kapitalne zagadki. Dla spryciarzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitalne zagadki. Dla spryciarzy
Dostępny60 szt.

Kapitalne zagadki. Dla spryciarzy to zeszyt z zadaniami dla wszystkich dzieci od 6 roku życia. Blisko 100 wciągających, podchwytliwych zagadek ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność skupienia uwagi, myślenie logiczne a także pierwsze umiejętności matematyczne. Każda strona to jedno ilustrowane, ciekawe zadanie. Skupienie i koncentracja gwarantowane! Do współpracy przy serii „Kapitalnych zagadek” zostali zaproszeni utalentowani, polscy ilustratorzy. Ilustracje Anny Kleszczewskiej przyciągną uwagę każdego, ciekawego świata przedszkolaka! W środku dzieci znajdą rożne typy zadań, takie jak: porównywanie, zakreślanie, odnajdywanie różnic i podobieństw! Odpowiedzi do zadań będą zamieszczone na stronie internetowej Kapitana Nauki.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

9
Portret Doriana Graya - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portret Doriana Graya
Dostępny34 szt.

Portret Doriana Graya jest powieścią uniwersalną, w której współczesny czytelnik może odnaleźć własne problemy i rozterki. To lektura obowiązkowa dla wszystkich, którzy w świecie wszechobecnych obrazów i wizerunków szukają własnego oblicza i kształtują obrazy innych, a także dla wszelkiej maści moralistów, którzy nazbyt łatwo szafują potępiającymi wyrokami. Moglibyśmy powiedzieć za Gombrowiczem, który wyciągnął z lektury Wilde’a znakomitą lekcję, że „człowiek jest najgłębiej uzależniony od swego odbicia w duszy drugiego człowieka, chociażby ta dusza była kretyniczna”. Portret Doriana Graya jest bez wątpienia duchową autobiografią Oscara Wilde’a. Sam artysta uważał, że bohaterowie tej powieści odzwierciedlają różne cechy jego osobowości. Autor pisał w jednym z listów – Portret… „zawiera wiele ze mnie. Bazyli Hallward jest tym, za kogo się uważam; lord Henryk – tym, za kogo uważa mnie świat; Dorian – tym, kim chciałbym zostać – być może w innych czasach”. Pośmiertne życie Portretu Doriana Graya zaczęło się w Polsce w 1905 roku, kiedy to nakładem „Przeglądu Tygodniowego” ukazał się pierwszy polski przekład powieści autorstwa Marii Feldmanowej. Przekład ten, zachowujący niepowtarzalny klimat epoki, celebrujący modernistyczną dbałość o styl i poetyckie piękno, może pretendować do arcydzieł sztuki translatorskiej. „Prezentowane wydanie Portretu Doriana Graya w przekładzie Marii Feldmanowej wzbogacone zostało pięknymi ilustracjami i secesyjnymi zdobieniami autorstwa Henry’ego Westona Keena (1899–1935), znanego ilustratora książek i litografa, symbolisty i dekadenta tworzącego pod wpływem tradycji Aubreya Beardsleya i secesji”. – z posłowia dr. Tomasza Kaliściaka, Uniwersytet Śląski

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

10
Podniebny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podniebny
Dostępny19 szt.

Nowa powieść Kerstin Gier, autorki bestsellerowej „Trylogii czasu” i „Silvera”. Siedemnastoletnia Fanny rzuciła szkołę i odbywa praktykę w alpejskim hotelu Château Janvier, zwanym Podniebnym. W święta nieco podupadły hotel przeżywa oblężenie. Zjeżdżają tu najróżniejsi goście: od słynnej łyżwiarki, przez autora thrillerów, po... właścicieli kolii z legendarnym diamentem carycy Katarzyny. Z pomocą Bena, przystojnego syna właściciela, oraz tajemniczego Tristana, Fanny spróbuje pokrzyżować szyki pewnym złym ludziom. Postara się też zachować zimną krew (i pracę!), oraz znaleźć pomysł na życie, a może nawet miłość... Niebanalny, trzymający w napięciu thriller dla młodzieży, w zachwycającej oprawie graficznej.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

11
Puzzle 260 elementów. Three Grey Kittens - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 260 elementów. Three Grey Kittens
Castorland, 260
Dostępny89 szt.

Znajdziemy tutaj motywy motoryzacyjne, samoloty, księżniczki, zwierzęta i inne. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość, oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych marki Castorland.

15,99 zł
12,47 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 3,52 zł

12
Stand by me - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stand by me
Dostępny6 szt.

Jest tylko jedna taka noc w roku. Noc, podczas której liczy się tylko miłość. Sara właśnie zakończyła fatalny związek z Damianem. Sposobem na uleczenie jej zranionego serca i pozbycie się złych wspomnień mają być wakacje spędzone w rodzinnym mieście. Przypadek sprawia, że w tym samym czasie zjawia się tu Paweł przystojniak, który ma opinię pożeracza kobiecych serc. Kiedy ich drogi się skrzyżują, rozpocznie się zacięta walka żywiołów. Sara bowiem doskonale zdaje sobie sprawę, z kim ma do czynienia. Jako najbliższa przyjaciółka jego siostry słyszała już wiele historii na temat kolejnych podbojów Pawła i wie, że ten typ mężczyzn zupełnie jej nie interesuje. A przynajmniej tak jej się wydaje... Kiedy jednak nadejdzie Noc Kupały, ten magiczny czas, gdy wszystko sprzyja miłości, oboje nie będą mogli już ukrywać, że łączy ich znacznie więcej, niż chcieliby przyznać...

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

13
Pakiet. Mroczna Moskwa. Tomy 1-3. Maestro z Sankt Petersburga / Handlarz z Omska / Uśpiony szpieg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Mroczna Moskwa. Tomy 1-3. Maestro z Sankt Petersburga / Handla...
Dostępny3 szt.

Trylogia „Mroczna Moskwa” – wstrząsający obraz Rosji za rządów Putina. Niewyobrażalne bogactwo, skrajna bieda i ludzie, którzy nie cofną się przed niczym w pogoni za władzą i pieniędzmi. Maestro z Sankt Petersburga To znakomity thriller, w którym przedstawiono Rosję początku XXI wieku, kiedy w okamgnieniu powstały największe współczesne fortuny. Bohaterem cyklu jest szwedzki finansista, Tom Blixen, dla którego lojalność i uczciwość to wciąż wartości cenniejsze od pieniędzy. Jednak Toma ścigają demony przeszłości... Handlarz z Omska W gorącą letnią noc Oscar Rieder, syn ambasadora Szwecji, zostaje znaleziony martwy na terenie rezydencji ambasady w Moskwie. Obok niego leży w ciężkim stanie prostytutka, której jednak wbrew przewidywaniom udaje się przeżyć. Na miejsce przybywa prokurator Siergiej Skurow, który ma prowadzić dochodzenie przy wsparciu młodego i ambitnego inspektora policji, Antona Lewina. Skurow podpowiada swojemu przyjacielowi Tomowi Blixenowi, że rosyjska spółka Maratech szuka władającego szwedzkim następcy zmarłego Riedera. Tom otrzymuje posadę i wkrótce stwierdza, że firma jest zamieszana w nielegalny handel bronią. Krok po kroku Tom i Skurow rozwikłują kłębowisko, które, jak się okazuje, sięga najwyższych sił politycznych w Szwecji. Życie Toma zależy od tego, czy znajdzie dowody, które zdemaskują Maratech i szwedzkich partnerów spółki. Uśpiony szpieg Sztokholm 2014. Polityczne relacje Szwecji z Rosją są niemal równie lodowate jak wyjątkowo mroźna zima, która trzyma ją w okowach. Tom Blixen po wielu latach spędzonych w Moskwie wrócił do Sztokholmu i zaczął pracę w firmie energetycznej Swekraft. Po tajemniczym spotkaniu z wysoko postawionym urzędnikiem rosyjskim umiera wskutek otrucia szef Toma, prezes spółki. Splot wydarzeń zapoczątkowany tą skrytobójczą zbrodnią szybko przeradza się jednak w coś znacznie groźniejszego, kiedy jedna z największych szwedzkich elektrowni atomowych pada ofiarą bezwzględnego sabotażu. Chcąc zapobiec międzynarodowemu konfliktowi i nie dopuścić do potencjalnej katastrofy jądrowej, Tom Blixen i inspektor Sonny Hellkvist podejmują pościg za sprawcą.

79,90 zł
62,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 17,58 zł

14
Złota księga bajek. Masza i Niedźwiedź. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złota księga bajek. Masza i Niedźwiedź.
Dostępny65 szt.

Masza i Niedźwiedź z serii „Złota księga bajek” to zbiór 13 nowych opowieści opartych na odcinkach uwielbianego przez maluchy serialu o przygodach psotnej Maszy i jej cierpliwego przyjaciela Niedźwiedzia. Poznaj kolejne, szalone perypetie tej dwójki – stań oko w oko z robotem, który słucha się tylko sam siebie, przeczytaj o wizycie kosmitów w chatce Niedźwiedzia i o niezwykłym instrumencie znalezionym w lesie. Przed snem policz z Maszą wszystkie owce, a nawet... małego wilczka. Czytaj opowiadania, oglądaj piękne ilustracje i baw się dobrze!

39,99 zł
30,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

15
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę śpiewaczkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądra Mysz. Mam przyjaciółkę śpiewaczkę
Dostępny27 szt.

Przyjaciółka Oskara, Paula, jest śpiewaczką operową. Oskar chciałby dowiedzieć się czegoś więcej o tym zawodzie, przyjaciółka zaprasza go więc do opery. Prezentuje salę prób, fosę orkiestrową oraz rekwizytornię, odpowiada też na wszystkie pytania dotyczące pracy w tym ciekawym zawodzie.

7,90 zł
5,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,97 zł

16
Bayala. SLH70569. Wróżka Eyela z jednorożcem księżniczką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70569. Wróżka Eyela z jednorożcem księżniczką
Schleich
Dostępny2 szt.

Zanurz się w Bayala, magicznej krainie, gdzie żyją długowieczne i niezmiennie piękne elfy, dla których magia nie ma żadnych tajemnic. Znajdziesz tu gwiezdne elfy, elfy słońca, morskich głębin oraz magiczne stworzenia, które im towarzyszą. W tym zaczarowanym świecie mnóstwo jest niezwykłych przepełnionych magią miejsc, altan, pałaców, karoc i akcesoriów, o których istnieniu nie miałeś pojęcia! Właściwości: • bezpieczne trzymanie za pomocą magnesów, • z ruchomym ramieniem, • wymienne akcesoria. Zawartość: • elf Eyela, • jednorożec, • różdżka. Wymiary: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges. mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postacie rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

98,20 zł
90,34 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,86 zł

17
Anioły i demony na Bukowinie. Rowerem na pograniczu kultur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioły i demony na Bukowinie. Rowerem na pograniczu kultur
Dostępny5 szt.

Fascynująca podróż w poszukiwaniu siebie pośród Innych. Ten dziennik z podróży to niezwykła i wielowątkowa opowieść o Bukowinie – historycznej krainie położonej na pograniczu Rumunii i Ukrainy. Przybliża przede wszystkim złożoną tożsamość Bukowińczyków, którzy od wielu pokoleń pielęgnują tradycję i kulturę polską na obczyźnie, gdzie zepchnięci w niepamięć, często egzystują na skraju nędzy. Publikacja podkreśla niepowtarzalną różnorodność kulturową i religijną regionu stanowiącego prawzór Unii Europejskiej. Jednocześnie buduje intrygujące podłoże historyczno-polityczne, będące nieodłącznym tłem dla tego barwnego tygla kulturowego. Opis tej ciekawej, bo odbytej na dwóch kółkach, podróży w poszukiwaniu samego siebie, autor wzbogacił o ironiczne anegdotki, własne wnikliwe spostrzeżenia, a także historie spotkanych w drodze ludzi. Nie pominął przy tym szerszego kontekstu globalnych przemian zdominowanych przez konsumpcjonizm i przyspieszony rozwój technologii, które marginalizują prawdziwe wartości ludzkie oraz często utrudniają komunikację i wzajemne zrozumienie. Na kartach dziennika można jednak znaleźć drogę wyjścia z wszechobecnego wyobcowania i przytłaczającej matni. Poza tym całość przyozdobiono niebanalną fotografią i obszyto grubą nicią czarnego humoru. „Dzieło to z wielu względów jest nietypowe, wymyka się standardowym konwencjom. Na pewno jest książką podróżniczą, relacją z drogi (…) Lektura pozwoliła mi przywołać wiele wspomnień z moich długotrwałych kontaktów z opisywaną krainą i ludźmi ją zamieszkującymi. Podążając za Autorem, odbyłem swoistą „podróż”. Dostarczyła mnóstwo reminiscencji. Wróciły odległe już w czasie obrazy. Nie muszę dodawać, że było to przyjemne (…) Z podróży wracamy odmienieni, uzbrojeni w nowe doświadczenia. Po niej już nie jesteśmy tacy sami… Następuje „przejście do innego wymiaru”(…)”. – prof. UWr. dr hab. Eugeniusz Kłosek – kierownik Katedry Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Wrocławskiego, antropolog, badacz kultur pogranicza. „Podróż rowerowa odbyta przez Andrzeja Paradysza staje się pewnego rodzaju zmierzeniem z marzeniami i możliwościami młodego człowieka (…). Sam autor pisze, że książka jest owocem podróży w głąb siebie. I faktycznie, tak też się ją odbiera. Czytelnik może tu znaleźć wiele bardzo osobistych relacji i otwarcie wyrażanych opinii na tematy określane w badaniach społecznych jako „drażliwe”. – Dr Magdalena Pokrzyńska, adiunkt na Uniwersytecie Zielonogórskim, antropolog i socjolog, badaczka Bukowiny. Andrzej Paradysz Rocznik 1986. Z wykształcenia pedagog, którego zainteresowania skupiają się na szeroko pojętej humanistyce, ze szczególnym naciskiem na kulturoznawstwo i antropologię współczesności. Na co dzień stawia czoła wyzwaniu, jakie rzucił współczesnemu człowiekowi Edgar Faure: „uczyć się, jak żyć; uczyć się, jak się uczyć, aby przez całe życie móc przyswajać nową wiedzę; uczyć się myśleć swobodnie i krytycznie; uczyć się kochać świat i czynić go bardziej ludzkim”. Miłośnik muzyki reggae i poezji śpiewanej. Włóczykij z aparatem fotograficznym. Obecnie pracuje w branży motoryzacyjnej. Pisanie traktuje jako rodzaj podróży w głąb siebie. „Anioły i Demony na Bukowinie” do pewnego stopnia są owocem takich ekspedycji.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

18
Zestaw kreatywny Księżniczki. Gry, zabawy, zagadki + kredki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw kreatywny Księżniczki. Gry, zabawy, zagadki + kredki
Dostępny19 szt.

Baw się razem z pięknymi księżniczkami i baśniowymi jednorożcami! Koloruj! Rozwiązuj zagadki! Zestawy kreatywne dla dzieci, które potrafią już czytać i wykonywać proste działania matematyczne. Rozbudzają wyobraźnię i wrażliwość plastyczną, uczą spostrzegawczości i logicznego myślenia. Każdy zestaw, w pięknym twardym etui z gumką, zawiera zeszyt z kolorowankami oraz zeszyt z różnymi typami zagadek (diagramy, labirynty, zadania typu znajdź różnice, itp.). Uzupełnia go 12 kolorowych kredek.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

19
Ciechocinek. Uzdrowisko pełne kwiatów. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciechocinek. Uzdrowisko pełne kwiatów. Przewodnik
Dostępny7 szt.

Bogato ilustrowany przewodnik z mapami po Ciechocinku. Opis uzdrowiska z uwypukleniem zabytków i atrakcji na terenie miasta, całość bogato ilustrowana, urozmaicona mini planem miasta oraz opisami jednodniowych wycieczek do najbliższych miejscowości.

13,50 zł
9,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,78 zł

20
Droga wspólnoty zbawionych. Katechizm dla klasy 7 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Droga wspólnoty zbawionych. Katechizm dla klasy 7 szkoły podstawowej
Dostępny210 szt.

Numer dopuszczenia: WK/7-8/2017/7/D Katechizm przeznaczony do edukacji duchowej uczniów klasy 7 szkoły podstawowej.

33,00 zł
21
Bayala. SLH70566. Wróżka Surah z migoczącym pegazem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70566. Wróżka Surah z migoczącym pegazem
Schleich
Dostępny2 szt.

Cudowna podróż do świata fantasy. Świat Elfów Bayala to piękna seria figurek Schleich, nawiązująca do świata fantazji i mitologii. Elfy, żyjące w lasach, charakteryzuje niezwykły, piękny głos, zamiłowanie do tańca, długie, szpiczaste uszy oraz magiczne zdolności. Kraina Elfów pełna jest także tajemniczych stworzeń, takich jak smoki, pegazy, jednorożce, feniksy, syreny i inne magiczne istoty. W kolekcji znajdziesz także zestawy przedstawiające niezwykłe miejsca spotkań tych pięknych stworzeń. Zawartość zestawu: • figurka wróżki Surah, • figurka migoczącego pegaza, • figurka ptaka. Wysokość figurki: 13.5 cm Rozmiar opakowania: 18.0 x 15.0 x 16.0 cm Schleich Produktions – und Handelsges. mbH została założona w 1935 r. przez Friedricha Schleicha. W latach 60. firma rozpoczęła produkcję zabawek, głównie plastikowych figurek znanych i lubianych postaci komicznych, takich jak: Smurfy, pszczółka Maja, Snoopy, rodzina Mapetów i wiele, wiele innych. W latach 80. do oferty wprowadzono figurki zwierząt. Zwierzęce środowisko stało się odzwierciedleniem natury na małą skalę. Począwszy od minionego świata gadów kopalnianych aż do oswojonych i dzikich zwierząt współczesności. Zwierzęce figurki są tak wierne naturze, jak to tylko możliwe. W ten sposób dzieci poznają bogactwo i różnorodność przyrody. W kolekcji Schleich są także postacie rycerzy z czasów średniowiecza oraz bohaterów mitycznych, czy istot ze świata Fantasy, jak elfy, smoki, syreny i inne. W powstawaniu zabawek Schleich biorą udział dzieci, pedagodzy i rodzice. Dlatego przy tworzeniu figurek zwraca się szczególną uwagę na to, aby były one odpowiednie dla dziecięcych rączek oraz niosły odpowiedni przekaz edukacyjny. Każda figurka Schleich wykonana jest z najwyższą dbałością o szczegóły. Starannie odlana z tworzywa, ręcznie pomalowana – wiernie oddaje rzeczywisty wygląd zwierzęcia czy postaci. Materiały, z których są produkowane figurki Schleich zostały wyselekcjonowane i przebadane tak, aby spełniać najwyższe normy bezpieczeństwa.

90,40 zł
83,17 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,23 zł

22
Społeczeństwo i polityka Podstawy nauk politycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczeństwo i polityka Podstawy nauk politycznych
Dostępny16 szt.

Książka pomyślana jest jako komplementarny wykład podstaw nauk politycznych i wiedzy o społeczeństwie. Jest adresowana do: - studentów studiów I i II stopnia kierunków politologicznych i pokrewnych; - studentów studiów uzupełniających i słuchaczy studiów podyplomowych w zakresie szeroko rozumianych nauk społecznych; - nauczycieli wiedzy o społeczeństwie oraz przedmiotów pokrewnych; - uczniów szkół średnich. Szczególnie cenną pomocą może stać się dla uczestników Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym oraz Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej. Tom 4 - System rządów w Polsce (Instytucje polityczne w latach 1989-2018)

59,00 zł
48,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 10,03 zł

23
Krowa Matylda nie chce się kąpać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krowa Matylda nie chce się kąpać
Dostępny1 szt.

Podczas wspólnych harców krowa Matylda i jej przyjaciele z gospodarstwa bardzo się pobrudzili. Przed snem wszyscy muszą się porządnie umyć! Matylda nie ma na to ochoty. Wystarczy, że tylko trochę się opłucze. Gospodyni jednak nie ustępuje i chwyta ogrodowy wąż. Zaczyna się zabawa…

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

24
Dokonywanie wyborów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dokonywanie wyborów
Dostępny7 szt.

Sztuka podejmowania mądrych decyzji Każdego dnia dokonujemy nawet kilkuset wyborów. Niejednokrotnie wiąże się to z dużym stresem. Margaret Silf daje wskazówki, jak sprawnie i umiejętnie podejmować decyzje. Pomaga uczynić proces decydowania mniej stresującym, a jednocześnie bardziej wnikliwym i owocnym. Uczy prostych metod, które łączą w sobie mądrość wielowiekowej tradycji ignacjańskiej z dynamiką życia na miarę XXI wieku. Poznaj pięć kluczowych elementów dokonywania wyborów: - Które decyzje są naprawdę ważne, a którymi nie warto zaprzątać sobie głowy? - Jak być szczerym wobec siebie i świadomie oceniać własną sytuację? - Jak usłyszeć głos intuicji i korzystać z porad innych osób? - Jak przekształcić kompromisy w wybory odzwierciedlające najlepszą cząstkę nas samych? - Czy powinno się zmieniać podjęte decyzje? Margaret Silf przez wiele lat pracowała jako programistka systemów informatycznych. Po odbyciu rekolekcji z Ćwiczeniami duchowymi św. Ignacego Loyoli postanowiła poświęcić cały swój czas na pisanie i pomaganie innym w zmierzaniu do Boga. Jest autorką kilku bestsellerowych poradników. Regularnie współpracuje z magazynem „America”, wydawanym przez amerykańskich jezuitów, i głosi konferencje dla słuchaczy BBC.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

25
Substancja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Substancja
Dostępny13 szt.

Niektóre odkrycia powinny na zawsze pozostać tajemnicą. Julia Przybysz ma talent do nauki i… wpadania w tarapaty. Świetnie zapowiadająca się studentka biotechnologii dołącza do koła naukowego, którego odkrycie ma zrewolucjonizować świat medycyny i stać się innowacyjnym lekiem. Tymczasem życie sześciorga ambitnych studentów zostaje przewrócone do góry nogami… Kiedy pojawiają się pierwsze ofiary, Julia przestaje wierzyć w przypadek. Dziewczyna będzie musiała rozpocząć grę, w której stawką okaże się jej własne życie. Klaudia Kloc-Muniak powraca w świetnym stylu. Jej druga powieść łączy trzymającą w napięciu fabułę i dopracowane portrety psychologiczne bohaterów z przerażającą wizją badań naukowych, które – gdy raz wymkną się spod kontroli – mogą stać się śmiertelną pułapką dla ich twórców. „Świetny thriller, który aż się prosi o ekranizację. Substancja to inteligentna fabuła – trudno się oderwać od tej książki!” – Adriana J. Chodakowska, redaktor naczelna portalu londynek.net „Tylu emocji, takiej niepewności i tak zawiłej fabuły się nie spodziewałam. W głowie autorki siedzi mnóstwo świetnych historii, aż nie mogę się doczekać, jak dalej rozwinie się jej kariera. A na pewno się rozwinie!” – Skalska Karolina, @ebookoholic „Niecodzienna, genialnie skonstruowana historia, idealnie wykreowane postacie i porządna dawka emocji – Klaudia odkryła przepis na thriller doskonały! Substancja to jedna z najlepszych książek, jakie czytałam”. – Anna Koczmara, @zaczytana.ana „Substancja to niepowtarzalna podróż do świata biotechnologii, eksperymentów medycznych i pierwszej młodzieńczej miłości. Powieść Klaudii Kloc-Muniak to kawał dobrego, polskiego thrillera medycznego!” – Marta Szewczak, @zapach_ksiazek „Czuję, że mam déjà vu! Klaudia ponownie stworzyła przepełnioną paletą emocji historię, która wciąga nas w wir zaskakujących zdarzeń. Rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i dajcie się jej porwać!” – Katarzyna Dąbrowska, czytamiogladam.pl Klaudia Kloc-Muniak (ur. 1987) – pochodzi z małej miejscowości koło Dębicy na Podkarpaciu. Z wykształcenia biotechnolog, absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pracuje w innowacyjnej firmie biotechnologicznej Tecrea w Londynie na stanowisku research scientist. Wolne chwile poświęca największej pasji, czyli książkom. Uwielbia swoją czarną kotkę – Fiśkę.

33,00 zł
24,09 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,91 zł

26
Puzzle 260 elementów. Kabriolet na Riwierze - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 260 elementów. Kabriolet na Riwierze
Castorland, 260 elementów
Dostępny59 szt.

Ta kategoria obejmuje kilka grup elementacyjnych i tematycznych, dzięki czemu każde dziecko może czerpać radość z układania ulubionego obrazka, o indywidualnie dobranym stopniu trudności. Znajdziemy tutaj motywy popularnych bajek, samochody i specjalistyczne pojazdy, jak również domowe, dzikie oraz prehistoryczne zwierzęta. Starannie dobrane wzornictwo, doskonała jakość oraz cenne walory dydaktyczno-wychowawcze to niewątpliwe atuty puzzli klasycznych, dzięki którym marka Castorland jest znana i ceniona w ponad 40 krajach. Cechy produktu: – wysoka jakość nadruku, – idealnie dopasowane elementy, – różnorodność kształtów, – wykonane z tektury o zwiększonej grubości, – odporne na zginanie. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 35.0 x 33.0 cm Rozmiar opakowania: 24.5 x 17.5 x 3.7 cm

12,15 zł
9,48 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 2,67 zł

27
Ruda, córka Cwiego. Historia Żydów na warszawskiej Pradze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ruda, córka Cwiego. Historia Żydów na warszawskiej Pradze
Dostępny53 szt.

Każdy z warszawskich brzegów Wisły opowiada własną, odmienną historię. Prawobrzeżna Praga to kamienice, bramy, bazar, kominy, kolej, hardy, nieco lumpenproletariacki charakter. Lekko tylko ranna w powstaniu, wyszła z tragedii zburzonego miasta bez wielkich strat. Do dziś cieszy się opinią jedynej dotykalnej enklawy mitycznej Warszawy sprzed zniszczenia. Przez kilka wieków mieszkali tu Żydzi. Ruda, córka Cwiego, spoczęła na praskim cmentarzu, Szmul Zbytkower dał nazwę Szmulowiznie, Gabriel Bergson ufundował Wielką Synagogę, Manas Ryba otworzył bazar, Dawid Rosenblum i Stanisław Najman stworzyli zręby potęgi fabryk Labor i Wulkan. Swój ślad odcisnęli fanatyczny Bal-Czuwe, mistrz bokserski Samuel Kenigswein i Miss Judea Zofia Ołdak. Prascy Żydzi, podobnie jak cała prawobrzeżna dzielnica, jednocześnie byli częścią Warszawy i czuli swoją odrębność. Nierzadko były to związki bardzo silne, czego dowodzi wydanie praskiej księgi pamięci w Tel Awiwie i utworzenie praskiego ziomkostwa w Paryżu. W relacji z archiwum Ringelbluma opisującej wysiedlenie praskich Żydów do getta czytamy: „Na dzień przed zamknięciem dzielnicy jeden z praskich Żydów, były pracownik mykwy, popełnił w niej samobójstwo – zgodnie ze swoją zapowiedzią, że on Pragi nie opuści”. Kto był „praskim gaonem”, a kto „genialnym dzieckiem z Pragi”? Gdzie się podziały istniejące jeszcze po wojnie praskie synagogi i domy modlitwy? Adam Dylewski odkrywa te i inne tajemnice żydowskiej Pragi.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

28
Podniebny Harry. Tom 1. Wakanda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podniebny Harry. Tom 1. Wakanda
Dostępny6 szt.

Marzec 1933 roku. Stany Zjednoczone w samym środku kryzysu ekonomicznego. Niegdysiejszy as przestworzy i członek eskadry Lafayette, Harry Faulkner, został po wojnie pilotem-kaskaderem, przez chwilę miał nawet własny latający cyrk. Dziś jednak jest bez pracy, bez grosza i bez perspektyw. Co innego burmistrz Nowego Jorku, który przymierza się właśnie do wystawnej inauguracji masztu do cumowania Zeppelinów, które mają zapewnić połączenie lotnicze USA ze Starym Kontynentem. Podniebne przyjęcie w elitarnym gronie, prestiżowi goście i szampan lejący się strumieniami... mimo obowiązującej prohibicji. Szykuje się ważne i bardzo upolitycznione wydarzenie. Nikt jednak nie wziął pod uwagę scenariusza, w którym grupa terrorystów porywa sterowiec i żąda okupu, grożąc rozbiciem maszyny w samym środku Manhattanu wraz ze wszystkimi notablami na pokładzie. To zadanie w sam raz dla Podniebnego Harry’ego... Autorem komiksu jest Étienne Willem, twórca m.in. "Miecza Ardeńczyka".

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

29
Bruno i siostry. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruno i siostry. Audiobook
Dorota Suwalska, Biblioteka Akustyczna
Dostępny3 szt.

Bruno, miłośnik literatury gotyckiej i muzyki rockowej, ma mnóstwo kłopotów z siostrami, osiemnastoletnią Kaśką i rezolutną siedmiolatką Miłką. Do tego niedawna przeprowadzka ze stolicy do podmiejskich Brzezin sprawia, że ten małomówny szóstoklasista okazuje się całkiem gadatliwy w swoim dzienniku, w którym bez skrupułów ujawnia rodzinne sekrety i obsmarowuje siostry... Ale czy mógłby bez nich żyć? Sympatyczna, ciepła i pełna humoru książka – idealna do szkolnego plecaka.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

30
Papeteria box 10 karnetów i 10 kopert BSC 403 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papeteria box 10 karnetów i 10 kopert BSC 403
NiedostępnyBrak

Papeteria w ozdobnym pudełku, papier o gramaturze 240g/m2. W zestawie znajduje się 10 kopert i 10 karnetów. Produkt z ekskluzywnej galanterii wyprodukowany we włoskiej manufakturze.

47,70 zł
42,93 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,77 zł

31
Asynchroniczne metody radiolokalizacyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Asynchroniczne metody radiolokalizacyjne
Dostępny60 szt.

Głównym celem powstania monografii było wypełnienie luki publikacyjnej na rynku literatury naukowo-technicznej, obejmującej zagadnienia związane z asynchronicznymi metodami radiolokalizacyjnymi w sposób możliwie zwięzły i przekrojowy z jednoczesnym usystematyzowaniem wiedzy w tej dziedzinie nauki. Zawarty w monografii materiał bazuje na doświadczeniach, zebranych przez autora na przestrzeni ostatniej dekady, a przedstawione autorskie rozwiązania są unikatowe w skali światowej literatury przedmiotu.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

32
Filoteknos vol 7 (2017) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filoteknos vol 7 (2017)
NiedostępnyBrak

W zeszycie teksty m.in.: Ryszarda Waksmunda U źródeł postaci mentora w polskiej literaturze dziecięcej, Alicji Baluch Samospełnienie pod kierunkiem mistrza (od Żelaznego Jana do Paracelsusa) w utworach dla dzieci i dorosłych), Jeanette Hoffmann Graphic Novels as an Invitation to Read, See and Imagine.

32,00 zł
24,96 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,04 zł

33
Ponieważ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ponieważ
NiedostępnyBrak

Paweł Majcherczyk (ur. 1988 w Warszawie) ? logopeda, nauczyciel akademicki. Prowadzi stronę Współczesna Polska Poezja. Pomysłodawca ogólnopolskiego konkursu poetyckiego: ?Brwinowski Parnas?. Publikował swoje wiersze m.in. w ?Zeszytach Poetyckich?, ?Nowym BregArcie?, ?Śląskiej Strefie Gender?, ?Helikopterze?, ?2Miesięczniku?, ?Akancie?, ?Aspiracjach?. Eseje, recenzje, artykuły publikował m.in. w: ?Twórczości?, ?Odrze?, ?eleWatorze?, ?artPAPIERZE? i ?Projektorze?. poeta w biedronce przy kasie w biedronce jestem skittlesem durexem jestem gumą be fresh batonami wafelkami i swymi zakupami czyli mięsem i czosnkiem które za chwilę zamienią się w ceny jestem kasjerem z przypiętym imieniem i uwagą uczę się

16,80 zł
12,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,37 zł

34
Jak pomagać (a nie szkodzić) uczniom ocenianiem szkolnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak pomagać (a nie szkodzić) uczniom ocenianiem szkolnym
NiedostępnyBrak

Ocenianie osiągnięć uczniów jest najtrudniejszym zadaniem nauczyciela. Oczekiwania, co do jakości oceniania w szkole są bardzo wysokie. Uczniowie, ich rodzice, władze szkolne i opinia publiczna chcą wierzyć, że nauczyciel uznaje wartość wszystkich swoich obowiązków, potrafi zdobyć pełną informację o wynikach nauczania i skutecznie unika jakichkolwiek uprzedzeń wobec uczniów. Niełatwo sprostać tym oczekiwaniom. Ocena szkolna powinna być jednoznaczna dla wszystkich jej odbiorców. W ich poczuciu to symbol słowny lub liczbowy mówi jasno, czy cel został osiągnięty, natomiast potok słów ukrywa wartość uzyskanego wyniku. Wielu uczniów potrzebuje sukcesów i zachęt, które mogłyby w nich obudzić zainteresowanie przedmiotem. Ocena, jak wiedzą nauczyciele, pełni dla nich funkcję głównego motywatora. To dotyczy zwłaszcza najmłodszych, niedojrzałych do samoregulacji, lecz motywacja jest chwiejna w każdym wieku i niezbędne bywają jej wzmocnienia z zewnątrz. Oceniając osiągnięcia uczniów, nauczyciel ocenia zarazem swoją pracę. Zdaje więc sobie sprawę z tego, że osoby z zewnątrz mogą uznać niskie oceny uczniów za jego porażkę dydaktyczną, a wysokie oceny za brak należytych wymagań. Jedne i drugie obawy deformują ocenianie, zwężając jego skalę. Te oraz inne zagadnienia związane z ocenianiem szkolnym będą przedmiotem tej książki. W gąszczu faktów, poglądów i ryzykownych zachowań pedagogów potrzebny jest psychologiczny poradnik oceniania. Autor wciąga czytelnika w dyskusję edukacyjną, która dotyczy wpływu nauczyciela na ucznia. Ocenianie daje szansę wzmocnienia tego wpływu, ale by to uzyskać, trzeba wiedzy i doświadczenia. Poradnik jest przeznaczony dla wielu odbiorców: psychologów, którzy będą mogli wykorzystać swoją wiedzę naukową do pogłębiania teorii i ulepszania praktyki oceniania szkolnego; nauczycieli, kandydatów i tych czynnych zawodowo, którzy zechcą wzbogacić swoje przygotowanie pedagogiczne o psychologiczne podstawy systemów oceniania osiągnięć uczniów; studentów pedagogiki poszukujących wiedzy, która może uzasadnić ich dążenie do rewizji tradycyjnych systemów oceniania szkolnego; wykładowców pedagogiki, którzy mogą chcieć porównać poglądy autora książki ze swoimi przekonaniami; członków komisji egzaminacyjnych, pragnących dokonać jasnego odróżnienia treści i funkcji egzaminu zewnętrznego od oceniania wewnątrzszkolnego; władz szkolnych i pracowników nadzoru pedagogicznego potrzebujących wsparcia w poszukiwaniu nowych rozwiązań w dziedzinie oceniania osiągnięć uczniów i nauczycieli.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

35
Historia psychologii w Europie Środkowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia psychologii w Europie Środkowej
Dostępny101 szt.

Współczesna psychologia naukowa narodziła się na uczelniach Europy Środkowej, a jej pionierami była środkowoeuropejska kadra akademicka. Zapoczątkowany programem „nowej psychologii” Wilhelma Wundta spór o oblicze dyscypliny, który rozgorzał w drugiej połowie XIX wieku w europejskich uniwersytetach, stał się początkiem emancypacji psychologii jako samodzielnej dyscypliny badawczej. Dziś, w czasach prymatu psychologii amerykańskiej, warto przypominać, że kolebką współczesnej psychologii była centralna Europa. W tej książce przedstawione zostały podstawowe fakty i godne uwagi nazwiska psychologów, którzy żyli i pracowali w Polsce, Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji, na Węgrzech oraz w Słowenii. Jej główne ramy czasowe to okres od 1879 do 1939 roku, a więc od daty zorganizowania przez Wilhelma Wundta w Lipsku pierwszej pracowni psychologicznej do wybuchu drugiej wojny światowej. Obie te daty wytyczają istotny etap w dziejach psychologii. W wykładzie historii psychologii znalazły się życiorysy osób zajmujących się psychologią, ich teorie i prowadzone przez nich badania oraz wynikające z tej działalności szeroko pojęte związki intelektualne. Wybór nazwisk jest subiektywny. Zostały tu przypomniane również i takie postacie, które nie pojawiają się w innych syntezach dziejów nauki, warto bowiem na historię psychologii spojrzeć sięgając głębiej, niż proponuje to większość dotychczasowych opracowań. Tylko wtedy można w dużej przecież grupie uczonych dostrzec tych, którzy starali się wnieść swój wkład w rozwój psychologii, lecz pozostawali dotąd niezauważeni, a także niedocenieni. Wydaje się, że często jedynym powodem nieobecności pewnych osób w analizach dziejów nauki jest to, że nikt się nimi nie zainteresował, nie przypomniał ich biografii i dokonań. Co roku pojawiają się artykuły mające w tytule przymiotniki „nieznany” lub „zapomniany”, wydobywające z przepastnej historii nauki postaci o istotnym dorobku, a niekiedy ciekawym życiorysie. Zamierzeniem autora było zaprezentowanie czytelnikom przynajmniej niektórych spośród takich osób.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

36
Wynagrodzenia pracowników samorządowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wynagrodzenia pracowników samorządowych
NiedostępnyBrak

Książka zawiera praktyczne porady dotyczące możliwości rozwiązania bieżących problemów powstających w codziennej pracy w jednostkach samorządu terytorialnego. W drugim wydaniu uwzględniono zmiany wprowadzone rozporządzeniem Rady Ministrów w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych, które weszły w życie 19.05.2018 r. i dotyczą: - obniżenia wynagrodzenia zasadniczego osób zatrudnionych na podstawie wyboru lub powołania, - wynagrodzenia prowizyjnego, - wypłacania dodatku za wieloletnią pracę, - wypłaty nagrody jubileuszowej oraz odprawy emerytalnej, - tabeli stanowiskowych. Autorzy wskazują, jak obliczyć wysokość odprawy, odszkodowania i wynagrodzenia za pracę wadliwą, omawiają również kwestie wynagrodzenia za czas niewykonywania pracy z uwzględnieniem urlopu oraz w warunkach niezdolności do pracy.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

37
Zestaw 4 pisaków black&white - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 4 pisaków black&white
Dostępny16 szt.

Zestaw zawiera: ? 3 białe pisaki Pitt Artist Pen z końcówkami B, 1.5, C ? 1 czarny pisak Pitt Artist Pen czarny z końcówką S

50,90 zł
43,27 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,63 zł

38
Rozszyfrować szczęście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozszyfrować szczęście
Dostępny7 szt.

Kilka rozmów z Bogiem Rozmowa 1 „Dzieci moje glina najwdzięczniejszy materiał do rzeźbienia tylko czy rzeźbiarz odpowiedni? Panie dałeś mi tę glinę daj mi teraz mądrość i natchnienie daj moc i siłę i dopomóż by powstały z niej dzieła sztuki dzieła Tobie podobne i Tobie posłuszne nie głuche – lecz słyszące Ciebie w tupocie nóżek jeża w szumie wiatru w kroplach deszczu w trzepocie skrzydeł ptaka w ciszy nie ślepe – lecz widzące Ciebie w malinie i w róży w płatku śniegu w tęczy w tańcu siostry w liście brata we mnie i w sobie nareszcie.”

30,30 zł
21,82 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,48 zł

39
Gra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra
Dostępny6 szt.

Książka na pewno nie jest dla ortodoksów religijnych, nie dla wyznawców PiS-u czy „religii smoleńskiej”, dla których będzie solidnym policzkiem, ani też dla osób mówiących, że „aborcja jest ok”. Nie dla wojujących feministek ani zacietrzewionych osób ze środowisk LGTB. Nie dla kiboli, nazioli i podobnych oszołomów. Dla kogo zatem? Dla wszystkich, którzy chcą przewietrzyć umysł, a także zastanowić się, bo z pozoru łatwa, lekka i przyjemna fabuła, ubarwiona jeszcze humoreskami, fraszkami, świetnymi erotykami czy genialną interpretacją mitu o Inannie, w miarę rozkręcania się podejmuje coraz trudniejsze tematy, zmusza do refleksji, ukazując kolejne warstwy treściowe. A końcowe Nokturny, śmiem twierdzić, nie mają swojego odpowiednika we współczesnej literaturze polskiej… Mieczysław Stolarczyk Dzięki przyjaźni z Autorem miałem możliwość patrzeć, jak Gra powstaje we wszystkich swoich wymiarach. Jak, dramatycznie dojrzewając w czasie, zmienia się z internetowych erotycznych gierek i pogrywek na poziomie nowicjuszy, przeciwników z zasady, w team, w poważny związek. Życie czy fikcja? Nieistotne… Wartka historia, baczna obserwacja otaczającego świata, zwłaszcza polityki, posunięta do granic absurdu krytyka obozu władzy wskazująca „prawdziwych sprawców zamachu smoleńskiego” to nieodłączne i najwartościowsze treści Gry. Andrzej Zaremba Całość, po raz pierwszy, przeczytałam na prośbę Autora, z którym znamy się od wielu lat na tyle dobrze, że miał czelność wykorzystać tę znajomość w treści, osadzając mnie w roli zaprzyjaźnionej lekarki. Początek nawet mnie wkurzał, banały – pomyślałam, ale szybko przyszło zainteresowanie. Drugi raz przeczytałam z czystej przyjemności, starając się śledzić tropy porozsiewane przez Autora. Dopiero jednak trzecie czytanie, bez pośpiechu, z dogłębnym zrozumieniem liryków, ze wsłuchaniem się w muzykę podawaną niekiedy w odnośnikach, pozwoliło mi uświadomić sobie głębokie relacje łączące bohaterów, dostrzec też niebywałe piękno i autentyzm tej opowieści. Teresa, ginekolog i wierna czytelniczka

43,00 zł
30,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,04 zł

40
Arhe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arhe
NiedostępnyBrak

W pierwszym świecie atak elfów przerywa długo oczekiwaną koronację. Młodzi i niedoświadczeni bohaterowie powołują do życia rebelię przeciw nadciągającej tyranii. Gabriel postanawia szukać sojuszy nie tylko w swoim świecie, lecz także w ojczyźnie aniołów. Wraz z nowymi wydarzeniami pradawne moce oraz rasy budzą się ze snu zapomnienia. Jedno jest pewne – wielka wojna nie oszczędzi nikogo. Czy wybraniec zdoła sprostać oczekiwaniom i wyzwaniom postawionym na jego drodze? Im dłużej trwają zmagania, tym bardziej jego serce ginie w ciemności. Tymczasem wielkiej wojnie będą przypatrywać się sami bogowie...

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

41
Ukarani w Motku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukarani w Motku
Dostępny6 szt.

Skąd taki pomysł na wiersze? Poniekąd z wyrośnięcia z sielankowego pejzażu towarzyszącego całej mojej młodości. W wierszach da się wyczuć związanie z urokliwym miejscem, jakim jest Dolny Śląsk. A że zbyt blado to na co dzień postrzegamy, postanowiłam to dowartościować i docenić. Dobrze posługującym się literacką wersją wydarzeń dedykuję tę książkę. To, że jesteśmy częścią natury, jak i reakcji odwrotnej, nawet bardziej pozytywnej, wymaga od nas faktu usprawnionej kontemplacji nad biorytmem. Gdy niszczymy zamiast odbudowywać więzi z przyrodą, tracimy szansę na odpowiedź pod postacią uzupełnienia pustki co do natury. To droga nie bez powrotu, okryta tajemnicą. Naturalne jest modne i coraz częściej powracamy do tego w szumnym związku. Warto spróbować i się popisać.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

42
Dzieci z trójkątnego podwórka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci z trójkątnego podwórka
Dostępny3 szt.

„Urodziłem się 26.09.1954 r. w Radoszycach w woj. świętokrzyskim. Od czterdziestu lat mieszkam w Krakowie i z tym miastem jestem związany na stałe. Moją przygodę z pisarstwem zacząłem rok temu od wydania książki Przerwany sen. Teraz przekazuję czytelnikowi drugą powieść, do której napisania skłoniły mnie przemyślenia dotyczące tego, czym tak naprawdę jest ludzkie życie i czy istnieje przeznaczenie. Przystępując do pisania, chciałem uzmysłowić czytelnikowi, jak ważne w naszym życiu jest to, z jakiego domu pochodzimy i w jakim środowisku dorastamy. Wszyscy rodzimy się czyści i bez uprzedzeń, więc jak to możliwe, że nawet wtedy gdy żyjemy pod wspólnym dachem i wychowujemy się na tym samym podwórku, jedni wyrastają na wielkich uczonych albo księży, a inni na bezwzględnych morderców…”

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

43
Autko Slammin Racers, SUV terenowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autko Slammin Racers, SUV terenowy
Little Tikes
NiedostępnyBrak

Autko Slammin Racers - SUV terenowy

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

44
Build or Boom - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Build or Boom
Goliath, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Wylosuj kartę i zbuduj budowlę znajdującą się na niej. Zrób to bezbłędnie i szybciej niż przeciwnik! Kto pierwszy skończy – wciska detonator! Tym samym wysadza dzieło przeciwnika! Zawartość opakowania: • platformy do budowania, • detonator – dynamit, • przewody, • materiał budowlany, • podstawka do kart, • karty ze wzorami. Wymiary opakowania: 26.7 x 26.7 x 6.0 cm

96,90 zł
86,24 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 10,66 zł

45
Bayala. SLH70565. Wróżka Sera z kwiecistym jednorożcem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bayala. SLH70565. Wróżka Sera z kwiecistym jednorożcem
Schleich
Dostępny4 szt.

Zanurz się w Bayala, magicznej krainie, gdzie żyją długowieczne i niezmiennie piękne elfy, dla których magia nie ma żadnych tajemnic. Znajdziesz tu gwiezdne elfy, elfy słońca, morskich głębin oraz magiczne stworzenia, które im towarzyszą. W tym zaczarowanym świecie mnóstwo jest niezwykłych przepełnionych magią miejsc, altan, pałaców, karoc i akcesoriów, o których istnieniu nie miałeś pojęcia! Właściwości: • bezpieczne trzymanie za pomocą magnesów, • z ruchomym ramieniem, • wymienne akcesoria. Zawartość: • elf Sera, • jednorożec, • kwiat. Wymiary: 18.0 x 15.0 x 8.0 cm

90,40 zł
83,17 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,23 zł

46
Slammin' Racers. Straż pożarna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Slammin' Racers. Straż pożarna
Little Tikes
NiedostępnyBrak

Ten pojazd zachwyci małych fanów motoryzacji i wyścigów. Kolorowa straż pożarna została wyposażona w napędzane koła - wystarczy nacisnąć duży, żółty przycisk, który znajduje się na dachu autka, by zobaczyć, jak z zawrotną prędkością rusza przed siebie. Jego zasięg Cię zaskoczy - aż 4.5 metra! To jednak nie wszystkie niespodzianki. Podczas jazdy pojazd wydaje realistyczne dźwięki. Cechy pojazdu: - dźwięki uruchamianego silnika, - dźwięki jazdy, - dźwięki syreny (w zależności od rodzaju pojazdu), - wprawianie pojazdu w ruch za pomocą żółtego przycisku na dachu, - dbałość o detale, - wytrzymała konstrukcja. Zasilanie: 2 baterie AA Wymiary produktu: 14.0 x 7.6 x 7.6 cm

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

47
Kołozeszyt A5/100k kratka Pukka Neon Nieb - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
48
Teczka z gumką Pp A4/25mm/12przegr Pukka Roz - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
29,80 zł
49
Teczka z gumką A4 6 przegród, fioletowa - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka z gumką A4 6 przegród, fioletowa
PUKKA
NiedostępnyBrak

Teczka z gumką to idealne miejsce do przechowywania posegregowanych dokumentów. Wykonanie z trwałego, mocnego tworzywa gwarantuje długie użytkowanie. 6 przegród zapewni łatwe sortowanie i szybki dostęp do zawartości. Zamykanie na klapę, guzik i gumkę zapewni bezpieczeństwo przechowywanych dokumentów.

21,90 zł
50
Schowek
THE BIG BAD BLUES. CD
GIBBONS, BILLY, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

Wróć do góry