hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.09.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 5 września 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie (Mel Robbins), na drugim Patyczki do liczenia (Adamigo). Kolejny produkt to Ukryta siła. Jak stałem się jednym z najsprawniejszych ludzi na świecie i odnalazłem siebie, wydanie rozszerzone (Rich Roll) oraz Północ. Jak odnalazłem siebie na szlaku Appalachów (Scott Jurek).
1
Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Reguła 5 sekund. Masz wszystko, czego potrzebujesz, aby odmienić swoje...
Dostępny807 szt.

Międzynarodowy bestseller! Przetłumaczony na 31 języków! Reguła 5 sekund, czyli jak chwytać byka za rogi. W trakcie lektury odkryjesz, że wystarczy tylko pięć sekund, aby: • podjąć działanie mimo wątpliwości, • przełamać nawyki odkładania spraw na później, • pokonać strach i niepewność, • przestać się martwić i poczuć się szczęśliwszym, • odważnie przedstawiać swoje pomysły. Reguła 5 sekund przedstawia proste i uniwersalne rozwiązanie zasadniczego problemu, który trapi nas wszystkich: nie podejmując działań, sami rzucamy sobie kłody pod nogi. Tajemnica nie tkwi w wiedzy, co zrobić, ale w tym, jak się do tego zabrać. Mel Robbins tłumaczy potęgę chwili przełomu. Opisuje proste narzędzie, które pomoże ci stać się skuteczniejszym. Jej wystąpienie na TEDx obejrzało ponad 8 milionów ludzi, a menedżerowie takich marek jak Starbucks, Microsoft czy Marriott wykorzystują regułę 5 sekund do zwiększania produktywności i zaangażowania pracowników oraz usprawniania współpracy. Mel Robbins jest cenioną komentatorką CNN, autorką felietonów, współpracowniczką magazynu „Success”, poczytną pisarką i jedną z najbardziej rozchwytywanych prelegentek w Ameryce. Karierę zawodową zaczęła w Nowym Jorku jako adwokat, potem założyła i sprzedała kilka przedsiębiorstw, prowadziła programy telewizyjne oraz radiowe dla stacji A&E, FOX, Cox Media i CNN.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

2
Patyczki do liczenia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Patyczki do liczenia
Adamigo
Dostępny114 szt.

Patyczki to przydatna pomoc dydaktyczna w nauce liczenia.

7,20 zł
5,90 zł

Rabat 18,1%
oszczędzasz 1,30 zł

3
Ukryta siła. Jak stałem się jednym z najsprawniejszych ludzi na świecie i odnalazłem siebie, wydanie rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryta siła. Jak stałem się jednym z najsprawniejszych ludzi na świeci...
Dostępny29 szt.

Osiem stopni schodów do pokonania… Takiemu wyzwaniu musiał stawić czoło Rich Roll w przeddzień swoich czterdziestych urodzin. Dwadzieścia kilogramów nadwagi skutecznie utrudniało podjęcie jakiegokolwiek wysiłku. Obciążeniem był też przeklęty bagaż dawnego alkoholizmu i jeszcze wcześniejszego braku akceptacji przez rówieśników. Zawał serca… Tak można by zakończyć kilka zdań o życiu Richa Rolla, gdyby nie fakt, że wstrząśnięty niewydolnością swojego organizmu, postanowił oszukać kostuchę i pójść inną drogą. Dieta roślinna zamiast dotychczasowej mięsnej i fastfoodowej oraz konsekwentne, codzienne ćwiczenia w miejsce leniwego bezruchu zmieniły otyłego mężczyznę w średnim wieku w maszynę wytrzymałościową. A po półrocznych przygotowaniach Roll dotarł na linię startu (i mety!) elitarnych zawodów Ultraman – 515 km współzawodnictwa w pływaniu, jeździe na rowerze i bieganiu. Dwa lata po tym wyczynie okazało się, że Rich potrafił dokopać się do jeszcze większych pokładów własnej ukrytej siły. Wraz z przyjacielem opracowali plan EPIC5 – porwali się na pięć triatlonów na dystansie Ironmana, każdy na innej hawajskiej wyspie, a wszystkie razem w mniej niż tydzień! Ukryta siła to fascynująca opowieść o wytrwałości, odwadze, walce z własnymi słabościami i o tym, że każdy może osiągnąć więcej, niż mu się wydaje.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

4
Północ. Jak odnalazłem siebie na szlaku Appalachów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Północ. Jak odnalazłem siebie na szlaku Appalachów
Dostępny27 szt.

Nowa książka autora bestsellera Jedz i biegaj. Pasjonująca opowieść o wyczerpującej, a zarazem inspirującej czterdziestosześciodniowej wyprawie po rekord prędkości na Szlaku Appalachów. Północ to 3523 kilometry morderczej, górskiej trasy, 80 kilometrów każdego dnia, przez prawie siedem tygodni. Jurek zdawał sobie sprawę, że zmusi swój organizm do skrajnego wysiłku, wyrzekając się wygód i dłuższego odpoczynku. Nie mógł jednak przewidzieć fizycznej i emocjonalnej ceny, jaką przyjdzie mu zapłacić – a także satysfakcji, jaką zrewanżuje mu się szlak. Północ jest olśniewającą opowieścią o wytrwałości i wewnętrznej przemianie, jest portretem człowieka stawiającego czoła najbardziej wymagającemu, wyjątkowemu i wzniosłemu wyzwaniu swego życia. To historia, która natchnie zarówno biegaczy, jak i każdego, kto dąży do poznania swoich możliwości.

42,90 zł
31,32 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,58 zł

5
Wietnam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wietnam
Dostępny127 szt.

Wietnamskie metropolie: Hanoi i Ho Chi Minh Imponująca Perfumowa Pagoda Zatoka Ha Long i delta Mekongu Gdzie znajduje się najwyższa kolej linowa na świecie? Czy wódka z wężem jest zdrowa? Skąd się wzięło 1969 wysp w Zatoce Ha Long? Jakie jest najtańsze piwo na świecie? Wietnam, czyli nowe spojrzenie na Azję Południowo-Wschodnią. Podczas podróży z Pascalem wykrzykniesz: „Goood morning, Vietnam!”. „Od zachodu góry, od wschodu morze, pomiędzy nimi na drodze – ty. Krajobrazy Wietnamu złamią ci serce. W tym kraju zrozumiesz, co to znaczy mieć rozmach, stojąc na tarasach widokowych wieżowców w Hanoi i Ho Chi Minh. Wędrując po zakamarkach Hu, z łatwością wyobrazisz sobie, jak żyli władcy dynastii Nguy'n, a poranna wycieczka do ruin M' Son zachwyci cię grą świateł na ścianach hinduistycznych budowli w samym środku dżungli” – Emilia Krywko, autorka przewodnika i bloga Wietnam.info.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

6
PLAYMOBIL® City Life 9266. Nowoczesny dom - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL® City Life 9266. Nowoczesny dom
Playmobil ®, Playmobil ®
Dostępny2 szt.

Przestronny dom ma pięć pomieszczeń do urządzenia. Na parterze znajduje się kuchnia, salon, sypialnia rodziców i taras. Na piętro prowadzą kręcone schody i tu znajdziemy dużą łazienkę, pokój dla dziecka i balkon. Dom posiada dzwonek i światło zewnętrzne. Akcesoria i meble do poszczególnych pomieszczeń są sprzedawane oddzielnie. Zawartość opakowania: • nowoczesny dom, • 2 figurki, • piesek, • okrągły stolik, • 2 krzesełka, • leżak, • grill, • kwiat w doniczce, • fartuszek, • sztućce i akcesoria grillowe, • dzwonek i światło zewnętrzne. Zasilanie: 2 baterie AAA (brak baterii w zestawie) Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

450,00 zł
351,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 99,00 zł

7
Śmierć Komandora. Tom 1. Pojawia się idea - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śmierć Komandora. Tom 1. Pojawia się idea
Dostępny1019 szt.

W Hong Kongu została uznana za nieprzyzwoitą, ocenzurowana i zakazana dla czytelników poniżej 18. roku życia. W Japonii w środowisku skrajnej prawicy wywołała oskarżenia wobec Harukiego Murakamiego o zdradę narodową, choć jednocześnie została okrzyknięta jednym z największych dokonań tego pisarza. „Śmierć Komandora” to obszerna dwutomowa powieść, na którą fani Murakamiego czekali aż pięć lat. Żona malarza w średnim wieku porzuca go – z dnia na dzień. Podobnie, z dnia na dzień, on sam podejmuje decyzję, by wyprowadzić się z domu. Rezygnuje ze zleceń, wsiada w samochód i przez parę miesięcy włóczy się po północno-wschodniej części wyspy Honsiu. Gdy zmęczony tułaczką wraca do Tokio i prosi przyjaciela o nocleg, ten ma mu do zaoferowania coś znacznie lepszego: opuszczony dom w górach należący do jego ojca, sławnego malarza. W nowym, inspirującym otoczeniu bohater zamierza wieść spokojne życie poświęcone twórczości – korzysta z pracowni mistrza, zaczyna prowadzić lekcje malarstwa w pobliskiej Odawarze i wdaje się w niewiele znaczące romanse. Dom ten dla bohatera powieści stanie się epicentrum przemiany i szczególnej formy odrodzenia – i w sztuce, i w życiu. Pierwszym epizodem tej przemiany będzie odnalezienie na strychu nieznanego obrazu starego mistrza: niemal wiernego odtworzenia sceny zabójstwa Komandora z „Don Giovanniego”. Od momentu tego odkrycia realistyczna narracja zaczyna się stopniowo przeplatać z surrealistycznymi wątkami, a fabułę zaludniają niezwykłe postaci, które uosabiają symbole, idee i metafory. Murakami z lekkością kreśli niezwykłe wizerunki swoich bohaterów, subtelne podważając granicę między marzeniem i rzeczywistością.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

8
W samym środku zimy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W samym środku zimy
Dostępny27 szt.

Nowa powieść supergwiazdy literatury iberoamerykańskiej. Pierwszy nakład w Hiszpanii – 300 tys. W samym środku brooklyńskiej śnieżycy sześćdziesięcioletni Richard Bowmaster, profesor uniwersytecki, wjeżdża w bagażnik samochodu Evelyn Ortegi, młodej nielegalnej imigrantki z Gwatemali. To, co z początku wydawało się zaledwie drobnym wypadkiem, staje się czymś o wiele poważniejszym i niespodziewanym, z chwilą gdy Evelyn staje w progu domu profesora w poszukiwaniu pomocy. Zakłopotany całą sytuacją, w ząb nie rozumiejąc, co po hiszpańsku mówi dziewczyna, prosi o pomoc swoją lokatorkę, Lucię Maraz, sześćdziesięciodwuletnią Chilijkę, która przyjechała na jakiś czas do Stanów Zjednoczonych z serią gościnnych wykładów na tym samym uniwersytecie, na którym uczy Richard. Te zupełnie różne osoby wyruszają ku dramatycznej i niezwykłej przygodzie, która ma miejsce na współczesnym Brooklynie, lecz jej korzenie sięgają niedawnej przeszłości w Gwatemali, lat siedemdziesiątych w Chile i oraz osiemdziesiątych w Brazylii. To właśnie w przeszłości bohaterowie znajdują swoją wewnętrzną siłę. Dla Lucii i Richarda będzie to przede wszystkim nowa szansa na miłość. Jedna z najbardziej osobistych powieści tej autorki. W przeciągu roku od premiery powieść ukazała się w 14 krajach.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

9
Maanam i goście, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maanam i goście, 2 CD
Maanam, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista muzyków, którzy grali w zespole Maanam jest długa. Tylko część z nich dało się zaprosić na jubileuszowy koncert zespołu, a właściwie dwa koncerty w warszawskiej Sali kongresowej w Pałacu Kultury. Maanam wielokrotnie grał w tym miejscu. Kora je lubiła. Ma ono w sobie coś z pluszowego blichtru stalinowskiego komunizmu. Maanam powstał w 1975 roku a 16 kwietnia 2000 świętował swoje XXV lecie. Zespół był w świetnej formie – nagrywał płyty, koncertował w Polsce i na świecie, kręcił wysmakowane artystyczne teledyski. Kora i Marek stanowili diamentowy tandem autorski. Ich dzieła weszły na trwałe do kanonu polskiej kultury, zaś teksty Kory wtopiły się w tkankę języka. Sama Kora została okrzyknięta ikoną wolności. Korę i Marka wspomagał synergetycznie Ryszard „Placho” Olesiński, jeden z najcudowniejszych melodyków gitary. Gitarowe współgranie i muzyczne pojedynki mistrzów – Marka i Plachy – słyszymy na wielu płytach studyjnych, a przede wszystkim na licznych płytach koncertowych. Słyszymy ich też na nagraniach „Maanam i Goście”. Osobną kategorie stanowi sekcja rytmiczna Maanamu: Paweł Markowski na perkusji i Krzysztof Olesiński na przemian z Bogdanem Kowalewskim na basie. To właśnie Bogdanowi zawdzięczamy nieśmiertelny bas na evergreenie „Lucciola”. Pawła wspomaga na instrumentach perkusyjnych David Saucedo Valle, zaś na organach Cezary Kaźmierczak. Ze starych muzyków pra- Maanamu zaproszono Milo Kurtisa i Johna Portera. Apokaliptyczną wersję „Się ściemnia” Kora zaśpiewała razem z Kasią Nosowską. Dla tego jednego nagrania można pokochać cały koncert. Inni znamienici goście to: Justyna Steczkowska, Muniek Staszczyk, Zbigniew Namysłowski, Sławek Wierzcholski, Artur Rojek, uwielbiany przez Korę Boguś Łyszkiewicz, nasz stary druh z kontrkulturowych i psychonautycznych ścieżek Robert Brylewski i na koniec sam mistrz – Staszek Soyka. Kora na tych koncertach tryskała szamańską energią, którą przekazuje muzykom i publiczności. Całość jest wyjątkowa ze względu na zbiór tak wielu wybitnych artystów. Lista utworów: 1.1. Zapowiedź koncertu (Wojciech Jagielski) 1.2. Boskie Buenos (Maanam) 1.3. Anioł – miłość to wieczna tęsknota (Gościnnie Bogdan Łyszkiewicz) 1.4. Żądza pieniądza (Gościnnie Robert Brylewski i Milo Kurtis) 1.5. Eksplozja (Gościnnie Artur Rojek) 1.6. Tylko tango (Gościnnie John Porter) 1.7. Szare miraże (Gościnnie Muniek Staszczyk) 1.8. Mówią, że miłość mieszka w niebie (Maanam) 1.9. Jestem kobietą (Gościnnie Stanisław Soyka) 1.10. Karuzela marzeń (Gościnnie Muniek Staszczyk) 1.11. Raz-dwa-raz-dwa (Gościnnie Justyna Steczkowska) 1.12. Sie ściemnia (Gościnnie Kasia Nosowska) 1.13. Oprócz błękitnego nieba (Gościnnie Robert Brylewski, Milo Kurtis, Bogdan Łyszkiewicz) 2.1. Och, ten Hollywood (Gościnnie Zbigniew Namysłowski, Stanisław Soyka) 2.2. Ta noc do innych jest niepodobna (Gościnnie Zbigniew Namysłowski) 2.3. Oddech szczura (Gościnnie Sławomir Wierzcholski, Milo Kurtis) 2.4. Krakowski spleen (Gościnnie John Porter) 2.5. Lucciola (Maanam) 2.6. Szał niebieskich ciał (Gościnnie Justyna Steczkowska) 2.7. Paranoja jest goła (Gościnnie Kasia Nosowska) 2.8. Cykady na Cykladach (Maanam) 2.9. Kocham Cię, kochanie moje (Maanam i wszyscy goście)

42,90 zł
39,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

10
Portfel z Rzepem Derform Ksiezniczki 10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
15,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,79 zł

11
Prawda jest w Tobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawda jest w Tobie
Dostępny35 szt.

Każda „myśl prawdy” zawarta w tej książce ma jeden jedyny cel – pomóc ci zrozumieć samego siebie oraz twoje miejsce w świecie. Prawda nigdy nie jest skomplikowana ani irracjonalna; jest zawsze łatwa i słuszna. Jeśli ciągnie się za tobą jakiś nierozwiązany problem albo potrzebujesz porady, po prostu zapytaj: „Jaka jest dla mnie wiadomość na dziś?”, a następnie otwórz tę książkę i zobacz, jaką ma dla ciebie wskazówkę. Gordana Biernat jest jedyną Europejką w gronie Oprah Winfrey Supersoul 100 Teachers. Jej bezpośrednie i dodające sił tweety zdążyły już zainspirować setki tysięcy osób na całym świecie, a książka, którą właśnie trzymasz w rękach, jest skarbcem jej najgłębszej mądrości. Prawda jest w tobie pozwoli ci dostrzec twój prawdziwy potencjał i wrodzoną wewnętrzną moc; przypomni ci, kim jesteś i po co tutaj jesteś.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

12
Atlas medycyny naturalnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas medycyny naturalnej
Dostępny46 szt.

Opracowany przez zespół specjalistów w dziedzinie Atlas medycyny naturalnej podpowie Czytelnikowi, po jakie popularne naturalne metody leczenia może sięgnąć, by poprawić kondycję swojego organizmu. Poradnik zawiera informacje na temat terapii oddechem (Maria Kerth, psycholog, terapeuta), a także wiedzę z zakresu aromaterapii (Ewelina Pióro-Jabrucka, z Katedry Roślin Warzywnych i Leczniczych SGGW oraz Polskiego Towarzystwa Aromaterapeutycznego) oraz ziołolecznictwa.

29,95 zł
21,86 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,09 zł

13
Puzzle progresywne 4w1. CzuCzu. Zwierzątka na wsi - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle progresywne 4w1. CzuCzu. Zwierzątka na wsi
Bright Junior Media, 4, 5, 6, 7
Dostępny62 szt.

Puzzle progresywne to zaproszenie maluchów do świata coraz trudniejszych układanek! Aby dobrze ułożyć puzzle, trzeba pomóc małym zwierzątkom znaleźć mamy. Zestaw składa się z 4 układanek o zróżnicowanej liczbie elementów (4, 5, 6 i 7), dzięki czemu dzieci stopniowo uczą się radzić sobie z coraz trudniejszymi puzzlami, a wesołe ilustracje przedstawiające ulubione zwierzątka ze wsi zachęcają je do zabawy. Zabawa z puzzlami: • ćwiczy zdolności manualne i spostrzegawczość, • rozwija wyobraźnię, • uczy cierpliwości i wytrwałości. Wymiary opakowania: 17.0 x 19.5 x 7.0 cm

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

14
Royal. Tom 3. Zamek z alabastru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Royal. Tom 3. Zamek z alabastru
Dostępny7 szt.

W pałacu pozostało już tylko dwanaście dziewcząt, a tożsamość księcia nadal jest tajemnicą. Zasady gry są wciąż takie same, jednak Tatianie coraz trudniej akceptować powszechny brak skrupułów i egoizm kandydatek. Zresztą dla głównej bohaterki korona jest bez znaczenia. Jej serce, głuche na głos rozsądku, bije tylko dla jednego z młodzieńców. Czy to się zmieni, gdy Tania przypomni sobie, co zdarzyło się w noc deszczu meteorytów? Odważne dziewczyny, wymagające zadania i aura tajemnicy stanowią o uroku tej historii, w której stawką jest nie tylko serce księcia!

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

15
PLAYMOBIL ® City Life 9271. Sypialnia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
PLAYMOBIL ® City Life 9271. Sypialnia
Playmobil ®, Playmobil ®
Dostępny15 szt.

Klocki wykonane są z wysokiej jakości plastiku, solidne i mocne. Zawartość opakowania: • figurka, • łóżko z półkami na lampki nocne, • lustro stojące z półką świecąca, • lampa, • szafa z wyposażeniem (dwa wieszaki oraz dwie sukienki), • dywan, • pufa, • kosmetyki. Zabawa rozwija wyobraźnię dziecka. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

75,99 zł
61,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,44 zł

16
13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie ludzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13 rzeczy, których nie robią silni psychicznie ludzie
Dostępny67 szt.

Rewolucyjne działania dla każdego: gospodyń domowych i żołnierzy, nauczycieli i dyrektorów… Książka łączy fascynujące anegdoty z informacjami opartymi na badaniach, aby nauczyć czytelników, jak prowadzić szczęśliwszy, zdrowszy styl życia. Z tej książki dowiesz się m.in., jak: • nie tracić czasu na użalanie się nad sobą, • nie pozbywać się swojej władzy (na rzecz innych), • akceptować zmianę, • nie skupiać się na rzeczach, na które nie masz wpływu, • nie starać się zadowolić wszystkich, • podejmować ryzyko, • nie rozpamiętywać przeszłości. Amy Morin – medyczna pracowniczka socjalna, wykładowczyni psychologii w college’u i psychoterapeutka. Udziela się w portalu Verywell jako ekspertka od wychowywania nastolatków i dzieci. Pisuje regularnie dla „Forbesa” i „Psychology Today”. Jedyna osoba w branży psychologicznej na świecie, która podejmuje temat siły psychicznej. Mieszka w Enfield w stanie Maine.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

17
Sklep z kawą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sklep z kawą
Smoby
NiedostępnyBrak

Kawiarnia Coffee House została wyprodukowana przez cieszacą się ogromną popularnością firmę Smoby. Zabawka jest wykonana z plastiku i przeznaczona do samodzielnego montażu. W zestawie Coffee House znajduje się kawiarnia w uniwersalnej, beżowo-brązowej kolorystyce, dzięki czemu będą mogły się nią bawić nie tylko dziewczynki, ale także chłopcy. Kawiarnia składa się z dużego, brązowego blatu, ekspresu do kawy z szyldem Coffee House, menu i zegarem z ruchomymi wskazówkami oraz licznych półek na produkty z cenami. Na blacie kawiarni znajduje się: • kasa sklepowa wyposażona w prawdziwy, w pełni funkcjonalny kalkulator oraz zamykaną szufladę na pieniądze i mikrofon (atrapa), • skaner z efektem świetlnym i dźwiękowym (uruchamiany przyciskiem), • czytnik kart z drukarką paragonów (imitacja). W zestawie z kawiarnią znajdują się aż 63 akcesoria, w tym: • 3 pomarańczowe kubki, • 2 białe talerzyki, • taca do serwowania, • srebrne sztućce, • banknoty i monety, • kapsułki z kawą, • plastikowe i kartonowe imitacje produktów spożywczych, takich jak rogale, babeczki, mleko, owoce, itp. Ten wspaniały zestaw z pewnością zachwyci każdego malucha, który uwielbia zabawkę w sklep. Dzięki stonowanej kolorystyce będzie stanowić gustowne wyposażenie pokoju każdego dziecka. Blat kuchni znajduje się na wysokości ok. 50 cm Wymiary kawiarni: 89.0 x 60.0 x 59.0 cm Wymiary opakowania: 65.0 x 49.0 x 20.0 cm Wymagane baterie: 1xLR1131/LR54, 1xCR2032 (w zestawie)

279,05 zł
253,94 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 25,11 zł

18
Religie dawnych Słowian - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religie dawnych Słowian
Dostępny84 szt.

Cała prawda o słowiańskiej religii! Czy Słowianie posiadali zorganizowany system wierzeń religijnych? Jak wyglądały ich świątynie i czy w ogóle istniały? Co było sercem ich systemu religijnego – panteon bogów czy magiczne rytuały? Wierzenia słowiańskie rozpalają wyobraźnię badaczy, rodzimowierców i fascynatów od prawie dwóch stuleci. Niepewne dane archeologiczne i nieliczne teksty sprawiają, że kwestia słowiańskiej religii jest niekończącym się źródłem trudnych do udowodnienia hipotez, narastających kontrowersji, gorących sporów a czasami bezczelnych fałszerstw. Dariusz Sikorski, sprawnie poruszając się w gąszczu przekłamań i romantycznych wizji przedchrześcijańskiej Słowiańszczyzny, prezentuje własną, oryginalną odpowiedź i pogląd na kwestię duchowości naszych przodków. Opierając się na niewielu pozostałościach i badając ich powiązania, rozprawia się z tymi mitami i legendami, które zaciemniają nam ogląd sytuacji. Jego książka to popis historycznego kunsztu, a zarazem fascynująca podróż dla wszystkich poszukujących prawdziwej wiedzy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

19
Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija
Dostępny23 szt.

Prawdziwa przyjaźń może wszystko! Livy wraz z mamą, tatą i młodszą siostrzyczką odwiedzają babcię w Australii. Ostatni raz byli u niej pięć lat temu. Dziewczynka nie może oprzeć się wrażeniu, że zostawiła wtedy w domu babci coś bardzo, ale to bardzo dla niej ważnego. W pokoju, który kiedyś należał do mamy Livy, znajduje się szafa. A w szafie czeka… Bob! Czy ten dziwny stworek, który wygląda jak zombie w przebraniu kurczaka jest tym, kogo zostawiła Livy? Tak! Livy przypomniała sobie, że wyjeżdżając pięć lat temu od babci poprosiła Boba, aby poczekał na nią w starej szafie. I Bob czekał… Teraz nareszcie są razem! Mogą nareszcie wyjaśnić tajemnicę pochodzenia stworka i odszukać jego rodzinę. Tylko dlaczego kurczaki babci są wobec niego tak podejrzliwe?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

20
Kolumbia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolumbia
Dostępny197 szt.

• Szlak Niewolników w Cartagena de Indias • Valle de Cocora i kawowe wzgórza Salento • Cano Cristales – rzeka w kolorach tęczy • Co kryje się pośrodku dżungli? • Ile kolorów ma morze? • Gdzie rodzą się humbaki? • Jak pachnie kawa? Kolumbia, czyli nowe spojrzenie na kraj realizmu magicznego. Podczas podróży z Pascalem poczujesz się jak w powieści Márqueza. Kolumbii się nie zwiedza – Kolumbię się doświadcza! Tylko tutaj poczujesz, jak rzeczywistość miesza się z magią: spróbujesz dosięgnąć gwiazd, odszukasz zaginione indiańskie miasto, zjesz mrówki, odkryjesz kolebkę legendy o El Dorado, obejrzysz spektakl godów humbaków, zwiedzisz wiejską posiadłość Pabla Escobara, zachłyśniesz się wiatrem na paralotni i wodą na surfingu lub raftingu, pochodzisz po kocich łbach w kolonialnym mieście, przedrzesz się przez tropikalne puszcze, poczujesz w biodrach prawdziwą latynoską salsę, ukłonisz się mnichowi z paramo, zwiedzisz plantacje kawy i kakao, wykąpiesz się w tęczowej rzece, spotkasz prawdziwych Indian, złowisz piranię, wejdziesz na śnieżny szczyt, prześpisz się w kolorowym hamaku i zanurkujesz w lazurowych karaibskich wodach. Czyli przeżyjesz wakacje swojego życia! „Jako Polka i rezydentka potwierdzam: jedynym ryzykiem przyjazdu do Kolumbii jest to, że będziesz chciał w niej pozostać!” – Aleksandra Małyska-Del Río, autorka przewodnika oraz bloga o Kolumbii.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

21
Flet prosty, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flet prosty, mix kolorów
MAREK
Dostępny100 szt.

Flet prosty sprawdzi się świetnie do nauki grania dla dzieci. To jeden z najprostszych instrumentów muzycznych. Wywodzi się od ludowej fujarki i ma podobną konstrukcję. Długość instrumentu: 32.5 cm Wymiary opakowania: ok. 34.0 x 4.0 x 4.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

11,80 zł
10,50 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,30 zł

22
Bali i Lombok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bali i Lombok
Dostępny174 szt.

• Jaką ofiarę składa przed każdym dniem pracy Balijczyk? • Ciało czy świątynia? • Gdzie na festiwal latawców? • Którędy na wyspę demonów? Bali i Lombok, czyli nowe spojrzenie na wyspy. Z Pascalem każdy wyjazd na Bali wypali. W miejscowym języku słowo „Bali” oznacza „ofiarowanie”. Dlatego właśnie przebywając na wyspie, widzimy wszechobecne ofiary „canang sari”. Słówko „canang” składa się z dwóch sylab: „ca” oznacza istotę, natomiast „nang” – cel. Pochodzi z języka kawi, bazującego na starym języku jawajskim, którym z kolei mówili przodkowie współczesnych Jawajczyków. To właśnie wszędobylskie „canang” z kadzidełkami, złożone na tle przepięknych świątyń, w towarzystwie fantastycznie kolorowych kwiatów frangipani o specyficznym, rajskim zapachu i charakterystycznych rzeźb, z jednej strony przyciągające dobre moce, z drugiej odstraszające te złe, tworzą niepowtarzalną atmosferę, tajemniczość, wyjątkowość, magię – jednym słowem duchowy krajobraz.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

23
Descubre A2/B1. Podręcznik + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Descubre A2/B1. Podręcznik + CD
Dostępny214 szt.

„Descubre” to nowoczesny, sześcioczęściowy kurs języka hiszpańskiego, napisany z myślą o polskich uczniach, zgodnie z najnowszymi wytycznymi Ministerstwa Edukacji Narodowej. Zapewnia wszechstronny rozwój umiejętności językowych.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

24
Joga z krzesłem. Praktyka jogi Iyangara z użyciem krzesła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga z krzesłem. Praktyka jogi Iyangara z użyciem krzesła
Dostępny17 szt.

Joga według metody Iyengara wyróżnia się precyzją nauczania technik wykonywania asan. Autor, Eyal Shifroni, w ciekawy sposób opisuje rolę pomocy mających na celu wsparcie praktykującego w wykonaniu asan. Jasno tłumaczy, jak wykonać dany ruch, i omawia korzyści płynące z różnorodnego zastosowania krzesła podczas ćwiczeń. Ten wartościowy, bogato ilustrowany przewodnik dla praktykujących i nauczycieli jogi zawiera ponad 350 zdjęć przedstawiających 150 najtrudniejszych asan. Stanowi bogate źródło wiedzy umożliwiające dogłębne poznanie swojego ciała. Wskazówki zawarte w tej książce pozwolą praktykującemu: • utrzymać stabilność pozycji i pozostać w rozluźnieniu, tak aby doświadczyć głębi wykonywanych asan, • przywrócić elastyczność mięśni i powięzi, • poszerzyć zakres i wydłużyć czas trwania asan, • rozwinąć świadomość i kontrolę ciała. Eyal Shifroni jest nauczycielem jogi Iyengara od 1985 roku, studiował i praktykował jogę od 1978 roku. Pracuje w ośrodku Iyengara Yoga Center of Zichron-Ya’akov w Izraelu. Warsztaty z zakresu jogi Iyengara prowadzi m.in. w Ameryce Południowej, Azji i Europie, w tym w Polsce.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

25
Leah gubi rytm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leah gubi rytm
Dostępny176 szt.

Leah Burke, perkusistka żeńskiego zespołu Emoji, mistrzyni sarkazmu i najlepsza przyjaciółka Simona przejmuje ster we własnej historii o przyjaźni, pierwszej miłości i ostatnim roku szkoły. Leah zazwyczaj trafia we właściwe dźwięki, w porównaniu do prawdziwego życia, w którym czasami gubi rytm. Jako jedynaczka i córka młodej, niezbyt zamożnej samotnej matki, zdecydowanie wyróżnia się w kręgu znajomych. Uwielbia rysować, lecz jest zbyt nieśmiała, żeby się tym chwalić. I chociaż jej mama wie, że Leah jest biseksualna, dziewczyna nie zebrała się jeszcze na odwagę, żeby powiedzieć o tym przyjaciołom – nawet swojemu BFF, Simonowi, który otwarcie przyznaje się do bycia gejem. Kiedy dotychczas nierozerwalna więź łącząca grupkę przyjaciół zaczyna się rozpadać, Leah nie wie, co zrobić. Na horyzoncie majaczy bal na koniec szkoły i college, a napięcie w grupie z każdą chwilą rośnie coraz bardziej. Leah wypada ze swojego życiowego rytmu, gdy ludzie, których kocha, zaczynają się kłócić – a już zwłaszcza wtedy, gdy zdaje sobie sprawę, że wobec jednej z tych osób zaczyna rodzić się w niej uczucie, którego wcześniej nie znała. Bestseller „New York Timesa”! Autorka, którą pokochały miliony nastolatków. Sequel zekranizowanego hitu „Simon i inni homo sapiens”.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

26
Trener w rolach głównych. Podręcznik pracy trenera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trener w rolach głównych. Podręcznik pracy trenera
Dostępny153 szt.

Praca trenera nie zaczyna się z wejściem na salę szkoleniową i nie kończy po rozejściu się uczestników. Obejmuje także wiele aktywności odbywających się poza miejscem szkolenia. Justyna Matras i Rafał Żak, doświadczeni trenerzy biznesu, prezentują kompleksowy podręcznik pracy trenera, którego role i zadania opisują według autorskiego modelu ról. Czytelnik dowie się z tej książki, jak powinien pracować trener jako: • PROJEKTANT Jak na podstawie diagnozy potrzeb formułować cele rozwojowe? Jak projektować ustrukturyzowane sesje szkoleniowe skutecznie wspierające realizację celów szkoleniowych i celów służebnych? Jak projektować autorskie narzędzia precyzyjnie dostosowane do potrzeb grupy i organizacji? • TRENER Jak wykorzystać narzędzia i sprawną komunikację, by zrealizować cele sesji szkoleniowych? Jak budować i podtrzymywać atmosferę pracy wspierającą grupowe uczenie się przez doświadczenie? W jaki sposób skutecznie reagować na zmieniające się potrzeby grupy? • FACYLITATOR Jak zapewnić konstruktywny i bezpieczny przebieg procesów grupowych? Jak wspierać grupy w rozumieniu procesów grupowych? W jaki sposób facylitować procesy komunikacji wewnątrzgrupowej ukierunkowanej na cel? • KONSULTANT Jak diagnozować potrzeby szkoleniowe i pozaszkoleniowe osób, grup i organizacji na podstawie dowodów? Jak edukować i wspierać klienta w wyborze adekwatnych do potrzeb, etycznych i skutecznych rozwiązań rozwojowych? Jak prowadzić ewaluację procesów rozwojowych? • LIDER ROZWOJU Jak tworzyć i skutecznie realizować strategie rozwoju zasobów ludzkich w organizacjach? Jak projektować i rozwijać zintegrowane systemy zarządzania kompetencjami w organizacjach? Jak zarządzać złożonymi projektami i programami rozwojowymi w organizacji? Celem publikacji jest umożliwienie czytelnikom zdobycia lub poszerzenia kompetencji w zakresie prowadzenia działań rozwojowych. Autorzy dają wskazówki, jak kształtować współpracę z klientem usług rozwojowych od momentu dotarcia do niego do oceny efektów zrealizowanego projektu.

119,00 zł
104,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 14,28 zł

27
Dominikana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominikana
Dostępny162 szt.

Którędy przemykał Michael Corleone? Gdzie pili kawę spiskowcy? Jak wyssać mango? Cygara: dominikańskie czy kubańskie? Dominikana, czyli nowe spojrzenie na wyspę. Podczas wyjazdu z Pascalem odkryjesz niebiańskie plaże! Poza mnogością pięćsetletnich murów, prawdziwym rajem dla scenografów filmowych jawi się fascynujący, bujny i jakże zmienny interior Dominikany. Jest to kraj szalonej geografii. Gdzieś na północy na półwyspie Samaná i wschodzie w okolicach Punta Cana można usiąść w cieniu kokosowych, rozwichrzonych palm, targanych morską bryzą, albo na plaży w kolorze mąki kukurydzianej. W centrum kraju, w dolinie Cibao należy najpierw popatrzeć na wodniste pola ryżowe, jakby wyjęte z azjatyckich pejzaży, potem – na rozległe plantacje bananów, a jeszcze dalej – na grzbiety Kordyliery Środkowej wyższe niż Tatry. Następnie ruszyć pod samą granicę z Haiti przez „dziki dominikański zachód”, mijając po drodze czerwone ziemie, spłaszczone akacje, suchy niepokorny busz i gdzieniegdzie kaktusy, pod którymi snują się ospałe legwany. Świat zmienia się w meksykańską prerię, znaną z westernów, albo w afrykańską sawannę. Robi się jakby przestronniej, zarówno dla ciała, jak i ducha, otwiera się jakaś przestrzeń, podróż dochodzi do kresu, który uszczęśliwia. The west is the best Jima Morrisona nabiera tam nowego wymiaru.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

28
Wrzesień 1939. W szponach dwóch wrogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzesień 1939. W szponach dwóch wrogów
Dostępny32 szt.

We wrześniu 1939 roku Polska została zdradziecko zaatakowana przez hitlerowską III Rzeszę i stalinowski Związek Sowiecki. Pozbawiona realnego wsparcia sojuszników ‒ Francji i Wielkiej Brytanii, mimo heroicznej obrony poniosła klęskę. Autor tego opracowania przedstawia w sposób przejrzysty i syntetyczny materiał mogący stanowić podstawę do wypracowania własnych ocen i uzupełnienia posiadanej wiedzy.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

29
Joga - indyjski system leczniczy. Podstawowe metody i zasady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga - indyjski system leczniczy. Podstawowe metody i zasady
Dostępny12 szt.

Nauka jogi i możliwości wykorzystania niektórych jej metod w terapii wielu chorób, głównie o charakterze psychosomatycznym, cieszą się obecnie coraz większym zainteresowaniem. Leczenie jogą jest logiczną konsekwencją systemu filozoficznego traktującego człowieka jako integralną całość psychofizyczną i dążącego do utrzymania zarówno psychiki, jak i czynności fizjologicznych organizmu w stanie równowagi i na najwyższym poziomie ich możliwości. Książka ta pozwoli lekarzom, biologom, psychologom oraz osobom zajmującym się wychowaniem fizycznym (zdrowotnym) na dokładne zapoznanie się z istotą tego systemu. Swami Kuvalayananda oraz S.L. Vinekar, prekursorzy jogi, opisują jej wpływ na układy narządów człowieka (układ nerwowy, sercowo-naczyniowy, oddechowy, pokarmowy) i pomagają zrozumieć fizjologiczne skutki prawidłowego wykonywania asan, ćwiczeń oddechowych oraz praktyk oczyszczania. Książka Joga – indyjski system leczniczy napisana została na specjalne życzenie Ministerstwa Zdrowia rządu Indii, aby każdy mógł zapoznać się z koncepcją terapii jogą. Człowiek to integralna całość składająca się z umysłu, ciała oraz duszy. Joga – indyjski system leczniczy, klasyczny podręcznik, który pomimo upływu lat jest nadal w pełni aktualny, pozwoli ci zadbać o każdy z tych elementów!

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

30
Profilaktyka stopy cukrzycowej Praktyczne rady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Profilaktyka stopy cukrzycowej Praktyczne rady
Dostępny21 szt.

Monografia przedstawia czynniki rozwoju przewlekłych powikłań cukrzycy i sposoby unikania ich powstawania. Szczegółowo omówione są predylektory i drogi rozwoju zespołu stopy cukrzycowej. Opracowanie zawiera także praktyczne rady:: co zrobić, aby ustrzec się wystąpienia tego powikłania. Są olbrzymie możliwości, aby uratować stopy przed wystąpieniem owrzodzenia i w rezultacie kończyny przed amputacją. Publikacja zawiera przesłanie w tej mierze dla chorych na cukrzycę. Przeznaczona jest przede wszystkim dla nich, ale także dla pielęgniarek, pracowników rehabilitacji oraz dla lekarzy POZ. prof. dr hab. n. med. Waldemar Karnafel - specjalista chorób wewnętrznych, specjalista diabetologii.

31,00 zł
24,80 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,20 zł

31
Ana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ana
Dostępny1012 szt.

Brutalne zabójstwo Bohaterka, która zawsze stawia na swoim Mroczne kulisy świata hazardu Bitwa, którą wszyscy z góry uznali za przegraną Ana Tramel jest zdolną prawniczką, o silnym charakterze, ale słabej woli, uzależnioną od alkoholu, seksu i leków. Kilka lat temu biły się o nią najlepsze kancelarie. Pewne mroczne wydarzenie sprawiło, że zrezygnowała z kariery adwokackiej i pracuje w małej kancelarii swojej przyjaciółki. Niespodziewany telefon od brata Alejandra, z którym od dawna nie miała kontaktu, wywraca jej życie do góry nogami. Okazuje się, że Alejandro nie tylko zamordował szefa wielkiego kasyna, w którym regularnie przesiadywał, lecz także przegrał tam blisko milion euro, których nie miał. Ana decyduje się pomóc bratu, choć wszystko świadczy przeciwko niemu. Wspierana przez osobliwy zespół (stary detektyw, początkująca prawniczka i uzależniony od hazardu stażysta), wypowiada wojnę potężnemu koncernowi z branży gier liczbowych. Pełne zawirowań śledztwo i proces przypominają walkę Dawida z Goliatem. Ana się jednak nie poddaje nawet wtedy, gdy zostaje na polu walki sama, zdradzona przez najbliższe osoby. Jest niczym filmowy Rocky Balboa: tak jak on potrafi wytrzymać każdy cios.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

32
Playmobil ® City Life 9269. Duża rodzinna kuchnia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Playmobil ® City Life 9269. Duża rodzinna kuchnia
Playmobil ®, Playmobil ®
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy wspaniały komplet uzupełniający do Nowoczesnego domku 9266 lub niezależny zestaw do zabawy figurkami i akcesoriami Playmobil. Zawartość opakowania: • 2 figurki rodziców, • figurka dziecka, • w pełni wyposażona kuchnia w lodówkę, piekarnik i zmywarkę, • nowoczesna wyspa kuchenna ma dwa pola ceramiczne, • kredens na akcesoria kuchenne, • toster, mikser, ekspres do kawy, • 3 krzesełka, • krzesełko wysokie dla dziecka, • nosidełko dla dziecka, • garnki, patelnia, rondelek, blaszka, • sztućce, talerze, kubeczki, • produkty spożywcze, • akcesoria do przechowywania produktów. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

103,37 zł
93,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,34 zł

33
Zaczekaj na mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczekaj na mnie
Dostępny177 szt.

Kontynuacja najgłośniejszego debiutu 2018 roku! Po burzliwym rozstaniu Matyldzie został tylko jeden list, który czekał w skrzynce od roku. Zawarte w nim wyjaśnienia Kosmy wszystko komplikują, bo przez ten czas życie kobiety całkowicie się zmieniło. Jej nową codzienność wypełnia samotne macierzyństwo i powracające myśli o ukochanym. Czy Matylda będzie nadal na niego czekać, gdy obok pojawi się inny mężczyzna? Kosma musi teraz poświęcić wszystkie swoje siły na walkę o własne zdrowie. Jak pogodzi porywczy temperament z przestrzeganiem zaleceń lekarzy? Czy drogi tych dwojga jeszcze się zejdą?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

34
Lekarz zestaw w walizce. 227   HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
41,90 zł
38,13 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 3,77 zł

35
Lekarz z fartuchem w pud.   HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
69,90 zł
63,61 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 6,29 zł

36
Romans ze śmiercią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Romans ze śmiercią
Dostępny16 szt.

Pułkownik Paweł Szymański, pracujący w szczecińskiej milicji, otrzymuje zadanie rozwikłania zagadki śmierci obywatela NRF, Eryka Bauera. Niemiec został zasztyletowany podczas nurkowania. Miesiąc wcześniej inny członek tego samego zespołu badawczego utonął w trakcie pracy. Jego aparat tlenowy doznał awarii i śmierć uznano za nieszczęśliwy wypadek. Czy naprawdę tak było? Czy wody jeziora Wicko Wielkie kryją jakąś tajemnicę? Pawłowi Szymańskiemu rusza z pomocą jego przyjaciel, znany detektyw Arystoteles Bax.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

37
Tęgi umysł. Tajemnice inteligencji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tęgi umysł. Tajemnice inteligencji
Dostępny12 szt.

Czy wiesz, że Albert Einstein był słabym uczniem? Albo że szympansy mają lepszą pamięć do liczb niż studenci? Czy oznacza to, że wielki fizyk tak naprawdę nie był inteligentny, a małpy są bystrzejsze od uczniów? Oczywiście, że nie. Po prostu inteligencja może się przejawiać na wiele różnych sposobów. To nie tylko kwestia pamięci i logicznego rozumowania. To także ciekawość świata i kreatywne myślenie. W książce Tęgi umysł. Tajemnice inteligencji znajdziesz odpowiedzi na piętnaście pytań dotyczących działania ludzkiego rozumu. Podczas lektury dowiesz się, o czym świadczy wysokie IQ, czy inteligencja jest dziedziczna i czy mieszkańcy krajów bogatych są inteligentniejsi od innych. Autorką tekstu jest Florence Pinaud, francuska dziennikarka współpracująca z „Wiedzą i Życiem”. Konsultowali go uznani neurobiolodzy i psychologowie. Dzięki zabawnym ilustracjom Séverine Assous czytanie tej szalenie wciągającej książki będzie jeszcze przyjemniejsze.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

38
Maszyny elektryczne i transformatory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyny elektryczne i transformatory
Dostępny80 szt.

Jest to kolejna publikacja z serii „Maszyny elektryczne”. W tej książce znalazły się podstawowe i najważniejsze zagadnienia z transformatorów i maszyn elektrycznych. Są one tak przedstawione, aby były zrozumiałe i przyswajalne dla uczących się studentów studiów inżynierskich i magisterskich, a także dla inżynierów zajmujących się eksploatacją transformatorów i maszyn elektrycznych. Książka jest napisana zrozumiałym językiem, co istotne w przypadku trudnych, technicznych zagadnień, zilustrowana jest też rysunkami, wykresami, oscylogramami. W publikacji zawarto m.in. przypomnienie podstawowych praw elektromagnetyzmu wykorzystywanych w budowie i działaniu transformatorów i maszyn elektrycznych, w tym maszyn: indukcyjnych, synchronicznych, prądu stałego i wzbudzanych magnesami trwałymi. Porównano energochłonność różnych rodzajów maszyn elektrycznych. Podręcznik jest kierowany m.in. do studentów uczelni technicznych (kierunki studiów: Elektrotechnika, Mechatronika, Mechanika i Budowa Maszyn, Energetyka, Transport), ale także do praktyków – inżynierów elektrotechników, inżynierów zajmujących się układami napędowymi itp.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

39
Kryształowi. Tom 1. Świeża krew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowi. Tom 1. Świeża krew
Dostępny926 szt.

Cała brudna prawda o polskiej policji i jej związkach z gangsterami. Marek, były funkcjonariusz BSWP. Nadużywają władzy, siłą wymuszają zeznania, ochraniają narkotykowe transporty, kiedy tylko mogą – świecą służbową legitymacją. Skorumpowani policjanci uwikłani są w niebezpieczne relacje z gangami. By ich wyeliminować i oczyścić własne szeregi, powołano elitarne Biuro Spraw Wewnętrznych Policji. Funkcjonariusze Biura nazywani są „kryształowymi”, choć bezustanny emocjonalny rollercoaster sprawia, że i oni sięgają po dragi, są uzależnieni od adrenaliny i mają skłonność do autodestrukcji. Walkę ze sprzedajnymi glinami rozpoczyna też antyterrorysta, Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver. Outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Jego pierwsze zadanie – ma znaleźć haki na kumpla z pododdziału, który pracuje dla narkogrupy. Rozpoczyna niebezpieczną i ryzykowną grę. Giną kolejni ludzie. Zostaje zamordowana kochanka jego przyjaciela. On sam nie ufa już nikomu ze swojego otoczenia. Nawet osobie, na której zlecenie działa. Kto właściwie jest dobrym policjantem, a kto fałszywym gliną? „Brutalna. Brudna. Brawurowa. Ostra jazda! Polecam!” – Paulina Świst.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
Biochemia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biochemia
Dostępny150 szt.

• Najpopularniejszy podręcznik biochemii na świecie! • Najnowsze polskie tłumaczenie Biochemii Stryera, w całości oparte na VIII wydaniu amerykańskim. • Nieocenione źródło wiedzy na temat pojęć i szczegółów struktur molekularnych, metabolizmu i technik laboratoryjnych prezentowanych w przystępny i zarazem zajmujący sposób. Najnowsza wersja podręcznika zawiera ogrom informacji dotyczących biochemii, genetyki i fizjologii organizmów, ze szczególnym uwzględnieniem procesów zachodzących w organizmie człowieka. Autorzy jeszcze bardziej skupili się na klarownym i sprawnym przedstawianiu zagadnień biochemicznych oraz omówili ważne dla biochemii nowe odkrycia. W całym podręczniku jaśniej zdefiniowano wiele podstawowych pojęć wzmacniając ich opisy licznymi zastosowaniami w nowych badaniach naukowych. Każdy z 36. rozdziałów rozpoczyna się krótkim spisem treści danego rozdziału, a kończy podsumowaniem omawianego materiału. Poszczególne rozdziały zawierają zadania umożliwiające samoocenę zrozumienia zagadnień, testy wielokrotnego wyboru, testy, w których udziela się krótkich odpowiedzi, testy dopasowania, zadania problemowe oraz rozwiązania wszystkich typów zadań. Przystępny tekst i porządek przedstawianych zagadnień uzupełniają rysunki obrazujące poszczególne zagadnienia. Podręcznik przeznaczony jest przede wszystkim dla studentów: biologii, medycyny, farmacji, chemii, biotechnologii, bioinformatyki i różnych działów rolnictwa oraz dla doktorantów i początkujących pracowników nauki w tych dziedzinach.

259,00 zł
227,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 31,08 zł

41
Kto ty jesteś? Polak mały! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto ty jesteś? Polak mały!
Dostępny135 szt.

Malowanka o motywach patriotycznych, bazuje na wierszu Władysława Bełzy Katechizm polskiego dziecka. Dzieci bawiąc się równocześnie uczą się historii i ćwiczą sprawność manualną, dokładność i kreatywność. Kolorowanka przeznaczona jest dla dzieci od 5 lat.

12,90 zł
9,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,61 zł

42
Copper Creek. Tom 1. Brzoskwiniowy świt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Copper Creek. Tom 1. Brzoskwiniowy świt
Dostępny9 szt.

Buntownicza Zoe Collins poprzysięgła sobie, że jej stopa już nigdy nie postanie w Copper Creek. Nie chciała już nigdy rozmawiać z mężczyzną, który złamał jej serce. Śmierć ukochanej babci zmusza ją jednak do powrotu – starsza kobieta zapisała Zoe w testamencie rodzinną spuściznę, jaką jest brzoskwiniowy sad u podnóża gór Pasma Błękitnego. Kiedy Zoe wraca do domu z córeczką i chłopakiem Kyle’em, okazuje się, że wszyscy wokół oczekują od niej, by porzuciła swoje dotychczasowe życie, które ułożyła sobie daleko od Copper Creek. Uważają, że jest wprost stworzona do prowadzenia sadu – ale niby jak po tylu latach ma poczuć się tutaj jak w domu? Cruz Huntley nigdy nie uporał się z utratą swojej pierwszej miłości, Zoe Collins, młodszej siostry swojego najlepszego przyjaciela Brady’ego. Nawet po tym, jak zdradziła go podczas krótkiej „przerwy” w ich związku, ani po tym, jak wyjechała w nieznane z tym łajdakiem, Kyle’em Jimmersonem, ani nawet teraz – gdy minęło już pięć lat. W miarę jak Zoe mierzy się z życiowymi decyzjami, a jej przeszłość z Cruzem daje o sobie znać, między nią i Kyle’em narasta napięcie. Chociaż Zoe godzi się z tym, że jej relacje ulegną zmianom, wciąż nie jest pewna, czy może pozostać w Copper Creek, gdzie czekają na nią nowe obowiązki… I pierwsza miłość.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

43
The Others. Apokalipsa, dodatek do gry - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Others. Apokalipsa, dodatek do gry
Portal Games, od 14 lat
Dostępny1 szt.

Uwaga. To nie jest samodzielna gra. Do rozgrywki wymagana jest podstawowa wersja gry: „The Others” (edycja polska). Przygotujcie się na ostateczną zagładę I tak oto dotarłem na kraniec czasu. Tam, gdzie Głód i Zaraza pochłonęły wszystko, co żywe, a Wojna i Śmierć zabrały tych, którzy przeciwstawili się nieubłaganemu upływowi czasu. A jednak i one były niczym w swych trudach, w porównaniu do samej Apokalipsy, której paszcza otwiera się szeroko, gotowa pochłonąć świat. Rozszerzenie gry pozwala zmierzyć się z ostatecznym przeciwnikiem – Apokalipsą i jego czterema demonicznymi sługami: Głodem, Zarazą, Wojną i Śmiercią! Opowieść o Apokalipsie nadaje nowy wymiar rozgrywce, w której Bohaterom przyjdzie zmierzyć się z wieloma ogromnymi potworami, podczas gry gracz kontrolujący grzech zyskuje większą kontrolę nad miastem, mogąc przejmować dzielnice na potrzeby swoich akcji miasta. Samo miasto również zyskuje cztery nowe płytki miasta i kilka różnych map. Dodatek zawiera też 6 nowych rodzajów kart ulepszeń, które pomogą bohaterom w walce z nadchodzącą apokalipsą! Zawartość opakowania: • 5 figurek, • 4 płytki miasta, • 1 plansza apokalipsy, • 12 kart ulepszeń, • 5 kart apokalipsy, • plansza przygód, • instrukcja wraz z atlasem map.

180,00 zł
153,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 27,00 zł

44
Program lojalnościowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Program lojalnościowy
Dostępny37 szt.

Książka stanowi doskonałe narzędzie zarówno dla firm chcących stworzyć własny program lojalnościowy, jak i dla tych, którzy już program posiadają. Dzięki zaprezentowanym case study można dostrzec trendy i rozwiązania, jakie współcześnie oferują programy lojalnościowe swoim uczestnikom. Wśród przeanalizowanych przykładów znajdują się programy nagradzane w ogólnopolskich konkursach zarówno w obszarze B2B, jak i B2C. Książka zawiera także rozważania teoretyczne dotyczące omawianego pojęcia oraz wskazuje na decyzje, które należy podjąć, tworząc program lojalnościowy.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

45
Umowa przewozu osób - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa przewozu osób
Dostępny60 szt.

Przewóz osób jest regulowany wieloma aktami prawnymi ? przepisami krajowymi, umowami międzynarodowymi (konwencjami ratyfikowanymi przez Rzeczpospolitą Polską) oraz rozporządzeniami wydanymi przez uprawnione organy Unii Europejskiej. Przepisy te mają charakter gałęziowy (odrębne akty w odniesieniu do poszczególnych gałęzi transportu). Celem monografii jest naukowe omówienie przepisów prawa regulujących umowę przewozu osób w poszczególnych gałęziach transportu, pochodzących od różnych prawodawców i tworzonych w różnym czasie. Chodzi przede wszystkim o ukazanie w usystematyzowany sposób obowiązującej regulacji oraz omówienie wybranych szczegółowych problemów, wynikających ze stosowania przepisów, które nie zawsze są ze sobą spójne. Monografia zawiera też próbę określenia kierunków postulowanych zmian regulacji umowy przewozu w prawie wewnętrznym.

64,00 zł
51,84 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 12,16 zł

46
Satelitarne sieci teleinformatyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Satelitarne sieci teleinformatyczne
Dostępny32 szt.

Książka skierowana przede wszystkim do studentów elektroniki i telekomunikacji w wyższych szkołach technicznych, a także do wszystkich zainteresowanych łącznością satelitarną, zarówno profesjonalistów jak i amatorów Książka jest poświęcona analizie rozwiązań technicznych umożliwiających świadczenie takich usług masowemu odbiorcy w dowolnym miejscu na kuli ziemskiej i z właściwą dla danej usługi jakością. Opisano zagadnienia związane z orbitami i z zapewnieniem łączności na powierzchni całej Ziemi, co jest możliwe dzięki stosowaniu konstelacji satelitów. Przedstawiono zagadnienia dotyczące bilansu energetycznego łącza satelitarnego, a także modulacji i demodulacji sygnału. Podano sposoby realizacji usług multimedialnych, która wymaga właściwego sterowania przepływem danych i stosowania odpowiednich protokołów transmisyjnych. Omówiono kwestie związane ze skuteczną obsługą wielu milionów abonentów, możliwe dzięki stosowaniu odpowiednich mechanizmów zwielokrotnienia łącza i dostępu. Przedstawiono także techniczne aspekty działania sieci VSAT oraz zaprezentowano systemy do wolnej transmisji danych, do przenoszenia ruchu IP, do świadczenia usług telefonicznych, szerokopasmowych usług multimedialnych. Opisano również systemy udostępniane przez jedną z najstarszych firm łączności satelitarnej, jaką jest Inmarsat, a w szczególności systemy zwiększające bezpieczeństwo żeglugi morskiej i powietrznej. Zaprezentowano także możliwości zastosowania do łączności tzw. platform stratosferycznych. Wielką zaletą książki jest to, iż oprócz podstaw teoretycznych Czytelnik znajdzie bogato zilustrowany opis wielu rozwiązań technicznych oraz omówienie właściwości różnych współczesnych systemów satelitarnych.

84,00 zł
73,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,08 zł

47
Bojaźń i drżenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bojaźń i drżenie
NiedostępnyBrak

Książka jest komentarzem fragmentu Księgi rodzaju Starego Testamentu, w którym stary Patriarcha Abraham zostaje postawiony w obliczu nakazu Boga do uśmiercenia swojego syna Izaaka. Duńczyk zarysowuje tu w sposób niebanalny, a jednocześnie przejmujący, tak zwaną sytuację konfliktową, doniosły problem etyczny, wskazując jednocześnie na różne sposoby jej rozstrzygania, jako że od czasu zamordowania Abla w izraelskiej społeczności obowiązywała norma „nie zabijaj”, a teraz ten sam Normodawca żąda dokonania zabójstwa, który to czyn ma się okazać ofiarą, a nakaz ma być próbą wiary. Na temat wyżej zarysowany napisano dziesiątki książek i setki artykułów, ponadto powstała cała galeria malarstwa pędzla najbardziej znanych europejskich malarzy, żeby wspomnieć choćby Rembrandta czy Caravaggio, a w XX wieku na przykład M. Chagalla. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

26,70 zł
18,69 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,01 zł

48
Obudowa metodyczna programu wychowania fizycznego "Rusz się człowieku". Klasa 1 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obudowa metodyczna programu wychowania fizycznego "Rusz się człowieku"...
NiedostępnyBrak

Ruch daje radość, zadowolenie, odpręża, wzmacnia organizm, sprzyja ogólnemu rozwojowi fizycznemu i psychicznemu dziecka. Zajęcia wychowania fizycznego prowadzone w ramach edukacji wczesnoszkolnej powinny być dla uczniów przyjemnością i zabawą. Nauczyciel powinien dążyć do rozwoju naturalnej potrzeby ruchu. Zadaniem wychowania fizycznego na wszystkich etapach edukacji jest przygotowanie ucznia do stałego uczestnictwa w kulturze fizycznej, czyli wyposażenie w umiejętności, wiedzę, przekonania i wartości, które w dorosłym życiu owocować będą aktywnym, zdrowym stylem życia. Główną formą pracy w nauczaniu wczesnoszkolnym jest dzień aktywności dziecka. Treści kształcenia i wychowania powinny być spójne dla wszystkich edukacji. Wychowanie fizyczne jest integralną częścią nauczania i wychowania. Niestety pojawiają się tendencje do traktowania tego przedmiotu jako przerywnika w innych zajęciach, dodatkowego, niezbyt ważnego elementu nauczania. Zminimalizowane, ograniczone do dwudziestominutowych zabaw i gier wychowanie fizyczne pozostaje na uboczu procesu edukacji. W większości programów nauczania wychowaniu fizycznemu poświęcono niewiele uwagi, a przecież realizacja czynności ruchowych oraz zdobycie wiedzy i umiejętności opisanych w podstawie programowej wymagają przemyślanych sposobów działania, odpowiednich warunków, specjalistycznego sprzętu, właściwego przygotowania nauczyciela i uczniów. Jedną z najważniejszych potrzeb dzieci jest potrzeba ruchu. Zajęcia ruchowe powinny odbywać się każdego dnia jako składnik kształcenia zintegrowanego. Nie mniej istotne jest, by przynajmniej jedna godzina zajęć wychowania fizycznego w tygodniu prowadzona była w sali gimnastycznej z dostępem do wszelkich środków i sprzętów sportowych.

58,00 zł
40,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,40 zł

49
Równość w prawie administracyjnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Równość w prawie administracyjnym
NiedostępnyBrak

Monografia dokumentuje dorobek siódmych Krakowsko-Wrocławskich Spotkań Naukowych Administratywistów. Wzięli w nich udział pracownicy naukowi i doktoranci Instytutu Nauk Administracyjnych Uniwersytetu Wrocławskiego oraz Katedry Prawa Administracyjnego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Książka obejmuje artykuły związane z problematyką równości w prawie administracyjnym. Pogrupowano je w cztery części: począwszy od zagadnień ogólnych, poprzez ukazanie równości w prawie materialnym i ustrojowym, aż do zagadnień procesowych. Publikacja dostarcza wielu cennych przemyśleń zarówno dla podmiotów administrowanych, jak i administrujących, dzięki czemu potwierdza złożoność materii charakterystycznych dla nauki prawa administracyjnego.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

50
Prawo do sądu w zamówieniach publicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo do sądu w zamówieniach publicznych
NiedostępnyBrak

Publikacja uwzględnia problematykę respektowania prawa do sądu w systemie zamówień publicznych, ustalania kognicji poszczególnych sądów oraz sposobów rozwiązywania sporów kompetencyjnych. Ponadto, w opracowaniu omówiono: - funkcjonowanie systemu środków ochrony prawnej tj. odwołania do Krajowej Izby Odwoławczej i skargi do sądu; - prawo do sądu i rolę sądownictwa w innych sferach, w których powstają spory na tle udzielania lub realizacji zamówień publicznych; - zakres sporów poddanych właściwości sądów powszechnych w toku realizacji zamówień; - kognicję sądownictwa administracyjnego, w tym spory związane z oceną poprawności dokonywania wydatków ze środków UE; - odpowiedzialność za naruszenie dyscypliny finansów publicznych; - rolę sądu ochrony konkurencji i konsumentów w kształtowaniu linii orzeczniczej dotyczącej przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Książka przybliża najnowsze zmiany legislacyjne wynikające z ustawy z 22.06.2016 r. o zmianie ustawy ? Prawo zamówień publicznych związane z przepisami dotyczącymi dopuszczalnego zakresu zmiany umów, które w istotny sposób wpływają na spory sądowe z umów o zamówienie publiczne.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

Wróć do góry