hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.09.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 7 września 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Genialnie prosta nauka liter (Grażyna Woźniak-Głowacz), na drugim Mój pierwszy atlas (Philip Steele). Kolejny produkt to Dwa, trzy, cztery. Słowa i litery (Joanna Bartosik) oraz Święty Jan Paweł II. Biografia (Marek Balon).
1
Genialnie prosta nauka liter - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Genialnie prosta nauka liter
Dostępny176 szt.

Przewodnik dla każdego, kto chce wprowadzić dziecko w świat liter. Niniejsza publikacja w przystępny, przejrzysty i zaskakująco prosty sposób przedstawia krok po kroku efektywną metodę poznawania liter przez dziecko. Prezentowana metoda opiera się ona na założeniach mnemotechniki i pozwala na ukonkretnienie materiału abstrakcyjnego, jakim są litery. W książce wykorzystano mnemotechniczną zasadę skojarzenia i podobieństwa kształtu litery do kształtu dobrze znanego zwierzęcia, przedmiotu, znanej rośliny lub osoby.

15,50 zł
12,25 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,25 zł

11 osób kupiło
2
Mój pierwszy atlas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój pierwszy atlas
Dostępny100 szt.

Otwórz ten pięknie ilustrowany atlas i ruszaj w podróż do najdalszych zakątków naszego globu! Ponad 20 kolorowych map i dołączona duża mapa świata zabiorą cię na niezwykłą wyprawę przez setki miejsc i kultur.

21,99 zł
17,37 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

10 osób kupiło
3
Dwa, trzy, cztery. Słowa i litery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa, trzy, cztery. Słowa i litery
Dostępny41 szt.

W trzeciej książce w serii Joanna Bartosik z właściwym dla siebie wyczuciem i pomysłowością zaprasza do szukania ukrytych liter i pierwszych słów. Taka nauka to czysta radość! Książeczka całokartonowa.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

7 osób kupiło
4
Święty Jan Paweł II. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Jan Paweł II. Biografia
Dostępny16 szt.

W jubileuszowym, monumentalnym wydaniu prezentujemy pełną ilustrowaną biografię św. Jana Pawła II. Rzetelność opisów, mnogość faktów współgra ze wspaniałą artystyczną oprawą i plastycznym ujęciem życia papieża z Wadowic. Niezwykłym i unikatowym walorem albumu są niepublikowane wcześniej fotografie wykonane specjalnie na potrzeby niniejszego wydania, ukazujące miejsca, z którymi związany był Karol Wojtyła, późniejszy święty papież. Spuścizna życia największego z Polaków jest świadectwem tego, jak wiele może osiągnąć człowiek, który całkowicie zaufa Bogu oraz Matce Najświętszej. Biografia św. Jana Pawła II to dla każdego chrześcijanina lekcja pobożności i mocy płynącej z zawierzenia Chrystusowi.

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

6 osób kupiło
5
Jaskinia. Droga rebeliantów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaskinia. Droga rebeliantów
Dostępny10 szt.

Czy filozofia wyszła z jaskini? To pytanie nasuwa się w kontekście lektury tzw. metafory jaskini Platona. Łatwo bowiem sobie wyobrazić, że człowiek wszedł do jaskini z własnej woli: bądź szukając wygodnego „mieszkania”, gotowego „domu”, bądź ze strachu przed otaczającym go światem. Nie możemy też wykluczyć, że to ciekawość „światła” zwyciężyła strach, a nie odwrotnie, i wyprowadziła człowieka na powrót z jaskini do „świata zewnętrznego”, tak jak niepokój intelektualny wyprowadza kajdaniarza z jaskini, czyniąc go filozofem. Czy Platońska metafora jest więc echem doświadczeń człowieka pierwotnego, który zdobył się na odwagę opuszczenia jaskini, tak jak czyni to Platoński filozof? A może jest ona literackim żartem Platona, który sięgnął do przygód Odyseusza w jaskini Polifema, chcąc przedstawić filozofa jako sprytnego i odważnego niczym Odys. A może Platon inspirował się kultami misteryjnymi, w ramach których inicjowany napotykał w ciemnościach światło, wskazujące mu drogę do nowego życia. W tym sensie filozofowanie i podążanie za światłem słonecznym byłoby wyborem nowej drogi życia dla wtajemniczonych w filozofię? A może metafora jaskini jest daleką reminiscencją biblijnej przypowieści o Danielu zamkniętym w jaskini z lwami, ocalonym przez swoją wiarę, a z jaskini może wyjść (stać się filozofem), tylko ten, kto „wierzy” w słuszność wybranej przez siebie drogi? A może wreszcie chodzi po prostu o to, że ta i inne metafory Platona zawładnęły myśleniem filozoficznym, czy też myśleniem jako takim, zniewalając ludzkość owym „jaskiniowym” sposobem myślenia, z którego ludzie nie zdołają się już wyzwolić?

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

6 osób kupiło
6
Puzzle 20 elementów MiniMaxi. Psi Patrol, mix wzorów - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 20 elementów MiniMaxi. Psi Patrol, mix wzorów
Trefl, 20
Dostępny95 szt.

Puzzle 20 elementów MiniMaxi to rewelacyjny zestaw dla najmłodszych. Puzzle zapakowane w małe, wygodne pudełeczku, które swobodnie zmieści się w dziecięcym plecaczku i na półce z zabawkami. Po ułożeniu układanki dziecko otrzymuje obrazek przedstawiający bohaterów bajki „Psi Patrol” z wozami ratunkowymi. Puzzle przyjazne dziecku – do produkcji użyto ekologicznych farb spożywczych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy. Wymiary opakowania: 8,0 x 4,2 x 10,8 cm Dostępne różne wzory. Towar wysyłany losowo.

3,67 zł
3,19 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 0,48 zł

6 osób kupiło
7
Jajko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jajko
Dostępny762 szt.

Jajko jakie jest, każdy widzi. Jak smakuje – no właśnie, to wcale nie musi być oczywiste! Sposobów na jego podanie jest całe mnóstwo. Można próbować nietuzinkowo: na miękko z karmelem, w jajecznicy z kardamonem, z macą na słodko. Można też tradycyjnie: przygotować własny majonez, sos zabaione czy mousse au chocolat. Można, z duchem czasu, ukisić. Serio można? Tak! Jajko to podstawa w kuchni. Bez niego nie ma gęstych sosów i puszystych biszkoptów. Idealne na śniadanie, obiad, podwieczorek – można je jeść cały czas nie zważając na porę dnia, czy roku. „Jajko” to książka stworzona w hołdzie najstarszemu składnikowi świata. Napisana przez Kasię i Zosię Pilitowskie, mamę i córkę, właścicielki baru śniadaniowego, które doskonale wiedzą, jak wykluwają się najpyszniejsze przepisy. Inspirujące przepisy przeplatają się z opowieściami Kasi i Zosi Pilitowskich i ich krakowskich przyjaciół – kucharzy i artystów, którzy dzielą się wspomnieniami z dzieciństwa i sekretnymi recepturami na najlepsze jajka na świecie. Jak się bowiem okazuje, każdy ma swój ulubiony smak. A jaki jest twój?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

5 osób kupiło
8
Plastyka. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastyka. Podręcznik. Klasa 5. Szkoła podstawowa
Dostępny21 szt.

Podręcznik zawiera wiadomości o sztuce, jej narodowym i ogólnoludzkim dziedzictwie kulturowym. Został napisany przystępnym, zrozumiałym językiem trafiającym do uczniów. Wiadomości dotyczące sztuki zostały wprowadzone problemowo. Podręcznik Plastyka to: 1) Praktyczny kurs plastyki • Treści teoretycznej lekcji towarzyszy najczęściej ćwiczenie plastyczne, wprowadzające w praktyce podane zagadnienia, inspirujące do twórczości, aktywizujące ucznia – autorką ćwiczeń jest Barbara Neubart. • Niektóre ćwiczenia poprzedzone są domową kuchnią plastyczną, czyli informacjami, jak przygotować materiały plastyczne potrzebne do wykonania pracy plastycznej. • Inspiruje ucznia do własnej twórczości dzięki ciekawym propozycjom zadań plastycznych, które pozwalają zastosować w praktyce zdobytą wiedzę. 2) Przejrzysta struktura podręcznika • Działy, a w nich rozdziały dzielące materiał nauczania – każdy rozdział stanowi jednostkę lekcyjną. • Przed każdym zamieszczono spis zagadnień i umiejętności, które pozna uczeń w tym dziale (w punktach). • Po każdym rozdziale – pytania i polecenia „Pomyśl i odpowiedz”. • Indeks pojęć plastycznych na końcu podręcznika. 3) Zagadnienia plastyczne krok po kroku • Podręcznik napisany prostym, „gawędziarskim” językiem, bliskim uczniom, co daje gwarancję dobrego zrozumienia treści. • Zagadnienia plastyczne są wprowadzane stopniowo – od kropki i kreski do bardziej złożonych, co gwarantuje wygodne i efektywne kształcenie. • Nowością w klasie 5 są nawiązania do dziejów sztuki charakteryzujące style różnych epok, dające obraz warsztatu plastycznego artystów. Duży nacisk został położony na odnajdowanie inspiracji omawianymi stylami w kolejnych epokach, zwłaszcza w sztuce współczesnej. 4) Atrakcyjne ilustracje zachęcają do twórczej pracy • Podręcznik jest swoistym zaproszeniem do świata sztuki – duże, barwne ilustracje i reprodukcje dzieł sztuki, rysunki, infografiki, które są doskonałym uzupełnieniem zagadnień teoretycznych, działają i kształtują wyobraźnię uczniów.

13,30 zł
11,84 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,46 zł

5 osób kupiło
9
Ortograffiti z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortograffiti z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej...
Dostępny11 szt.

Zeszyt ćwiczeń dla dzieci wykazujących trudności w nauce czytania i pisania. Publikacja zawiera bajki terapeutyczne wraz z ilustracją do pokolorowania. Zadania zawarte w ćwiczeniach dla klasy 2 pomagają w wielozmysłowy sposób utrwalać litery, zapamiętać pisownię m.in. zmiękczeń i dwuznaków (ś, ź, ć, ń, si, zi, ci, ni). Dziecko uczy się również pisania podstawowych form użytkowych, np. listu, ogłoszenia, opowiadania.

29,20 zł
26,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,92 zł

4 osoby kupiły
10
Silniki pojazdów samochodowych. Budowa, obsługa, diagnostyka i naprawa. Kwalifikacja MG.18 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Silniki pojazdów samochodowych. Budowa, obsługa, diagnostyka i naprawa...
Dostępny155 szt.

Napisany zgodnie z podstawą programową kształcenia w zawodach z 2017 roku, bogato ilustrowany podręcznik poświęcony podstawom budowy, głównym zespołom mechanicznym silników spalinowych pojazdów samochodowych oraz ich diagnozowaniu i naprawie. Opisano w nim zagadnienia teoretyczne dotyczące pracy silnika oraz jego podstawowe parametry konstrukcyjne i eksploatacyjne. Przedstawiono budowę i działanie oraz zasady eksploatacji, obsługi i naprawy głównych zespołów i układów mechanicznych, czyli kadłubów i głowic, układu korbowego i układu rozrządu silników spalinowych. Materiał nauczania bogato zilustrowano przykładami, uwzględniając najnowsze rozwiązania konstrukcyjne silników. Na końcu każdego rozdziału zamieszczono pytania kontrolne umożliwiające uczniowi samoocenę w zakresie opanowania materiału, a w niektórych rozdziałach podano również rozwiązania przykładowych zadań oraz zadania do samodzielnego rozwiązania. Książka jest przeznaczona dla uczniów kształcących się w zawodach technika pojazdów samochodowych i mechanika pojazdów samochodowych oraz uczestników kursów zawodowych w zakresie kwalifikacji MG.18. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych. Numer ewidencyjny w wykazie podręczników MEN: 1.41.28/2018

85,00 zł
65,45 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 19,55 zł

4 osoby kupiły
11
Niemieccy słuchacze! Przemówienia radiowe z lat 1940-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemieccy słuchacze! Przemówienia radiowe z lat 1940-1945
Dostępny13 szt.

Zbiór audycji emitowanych przez radio BBC od października 1940 do maja 1945 roku, w których Thomas Mann próbuje odwieść Niemców od fascynacji Hitlerem. Przemówienia stanowią doskonałe uzupełnienie zagadnień poruszanych w Doktorze Faustusie, gdzie pisarz szukał m.in. odpowiedzi na pytania o przyczyny nazizmu i niemiecką tożsamość. Mann nie utożsamia ideologii nazistowskiej z narodem, co potwierdzają jego programowe teksty Brat Hitler (1939) oraz Niemcy i naród niemiecki (1945). Zło nie bierze się znikąd, choć trudno wytłumaczyć jego genezę. Dotyka całych społeczności, jego źródłem są jednak jednostki, o których czasem można pomyśleć, że zło jest im przeznaczone. Niektórzy ludzie z konieczności schodzą na manowce, ponieważ właściwej drogi w ogóle dla nich nie ma – pisał Mann w tomie zatytułowanym Tonio Kröger i inne opowiadania. Jednak w przypadku pisarza, zwłaszcza tak wybitnego jak autor Czarodziejskiej góry, na poglądach trudno poprzestać. Jakkolwiek to zabrzmi, trzeba powiedzieć, że Niemieccy słuchacze! to modelowe studium języka w służbie propagandy. Książka prowokuje do pytań o cenę tak pojętego zaangażowania artysty w sprawy wspólnoty i o jego skuteczność w roli trybuna. Publikacja przygotowywana we współpracy z Nowym Teatrem. Niemieccy słuchacze! Mówi do was niemiecki pisarz, którego twórczość i osobę wasi władcy skazali na wygnanie i którego książki, nawet gdy traktują o czymś najbardziej niemieckim – na przykład o Goethem – mogą przemawiać tylko do obcych, wolnych narodów w ich języku, dla was zaś muszą pozostać nieme i nieznane. Wiem, że pewnego dnia moje dzieło wróci do was, nawet jeśli ja sam nie będę już mógł. Ale dopóki żyję, choćby jako obywatel nowego świata, będę Niemcem i cierpię pod brzemieniem losu Niemiec oraz wszystkich krzywd, moralnych i fizycznych, jakie Niemcy z woli zbrodniczych tyranów od siedmiu lat wyrządzili światu. Niewzruszone przekonanie, że to nie może się dobrze skończyć, kazało mi w ciągu tych lat wciąż na nowo występować z ostrzeżeniami, z czego niektóre, jak sądzę, do was dotarły. Teraz, gdy trwa wojna, słowo pisane nie zdoła już przebić muru, wzniesionego wokół was przez tyranię.– fragment Mann – sądzę – bał się ujednoznacznienia poprzez politykę. Przez tyle lat bronił swego statusu „człowieka apolitycznego”, pisarza niezależnego od partii i doktryn; chroniącego się w ironię przed prostactwem, brudem i manicheizmem świata polityki, że – wolno przypuszczać – dobrze wiedział, czym grozi twórcy redukcja do politycznego medium.– Andrzej Jagodziński, Don Kichot i wyzwiska (1986) Thomas Mann (1875–1955) – wybitny prozaik niemiecki, od 1933 roku na emigracji, autor esejów, pism publicystycznych i autobiograficznych oraz dzienników. Laureat Literackiej Nagrody Nobla z roku 1929 za powieść Buddenbrookowie (1901). Jego najważniejsze dzieła to opowiadanie Śmierć w Wenecji (1912) oraz powieści: Czarodziejska góra (1924), Józef i jego bracia (tetralogia publikowana w latach 1933–1943), Doktor Faustus (1947) i Wyznania hochsztaplera Feliksa Krulla (1954). W 1936 roku został pozbawiony niemieckiego obywatelstwa. Od października 1940 roku nadawał za pośrednictwem BBC comiesięczne mowy do niemieckich słuchaczy Deutsche Hörer!. Był reinterpretatorem niemieckiej tradycji romantycznej, a w swoich utworach często poruszał wątki biblijne. Jego powieści mają głęboko intelektualny i humanistyczny charakter.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

3 osoby kupiły
12
Dwa, trzy, cztery. Cyfry i numery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa, trzy, cztery. Cyfry i numery
Dostępny62 szt.

W tej książce królują cyfry, liczby i numery! Czy znajdziesz je wszystkie? Cyfry tworzą liczby i numery. Otaczają nas ze wszystkich stron. Są potrzebne i mogą oznaczać różne rzeczy. Dlaczego? Wystarczy zajrzeć do książki, żeby się przekonać. Domy, autobusy i telefony mają numery. Towary w sklepach mają ceny. Zawodnicy walczą o pierwsze miejsce w zawodach – na koszulkach też mają numery… A w niektórych miejscach dozwolona jest prędkość 30 km/h. Książka zachęca najmłodszych do liczenia i uważnego wypatrywania i rozpoznawania wszędobylskich cyfr. Szukając ich w książce, dzieci utrwalą je w pamięci, a także dowiedzą się, dlaczego są takie ważne. A ile cyferek znajdziecie podczas spaceru? Książeczka całokartonowa.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

2 osoby kupiły
13
Tobie, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tobie, CD
Natalia Kukulska, Universal Music Polska
Dostępny301 szt.

Piosenkarce udało się zgromadzić wiele dobrych, melodyjnych kompozycji, którym towarzyszą nowoczesne, ciekawe i różnorodne aranżacje . Muzykę napisali: Piotr Siejka, Filip Siejka, Michał Dąbrówka, Jarosław Kukulski. W balladach można usłyszeć muzyków znakomitej orkiestry Simfonia Varsovia. Na płycie znajdziecie 15 doskonałych utworów oraz bonus w postaci piosenki pt. „Z głębi serc”, którą Natalia wykonywała w Wadowicach z okazji 80. urodzin Ojca Świętego. Lista utworów: 1. Jeśli ona 2. Niepotrzebny 3. Cicho ciepło 4. Od kiedy nie ma Cię 5. Byleś jak ja 6. Za kogo ty się masz 7. Przychodzą 8. Zapomnieć Ciebie 9. Nie wiem jak 10. Choć raz 11. Kogoś przypomni 12. Wiem gdzie to jest 13. Nie powiem Tobie nic więcej 14. Nie obudźmy się 15. Tobie 16. Bonus: Z głębi serc

21,90 zł
21,46 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,44 zł

2 osoby kupiły
14
Ortograffiti z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortograffiti z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 2 szkoły podstawowej...
Dostępny5 szt.

Zeszyt ćwiczeń dla dzieci wykazujących trudności w nauce czytania i pisania. Publikacja zawiera bajki terapeutyczne wraz z ilustracją do pokolorowania. Zadania zawarte w ćwiczeniach dla klasy 2 pomagają w wielozmysłowy sposób utrwalać litery, zapamiętać pisownię m.in. zmiękczeń i dwuznaków (ś, ź, ć, ń, si, zi, ci, ni). Dziecko uczy się również pisania podstawowych form użytkowych, np. listu, ogłoszenia, opowiadania.

29,20 zł
26,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,92 zł

1 osoba kupiła
15
Ortograffiti z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 1 szkoły podstawowej. Część 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ortograffiti z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń dla klasy 1 szkoły podstawowej...
Dostępny38 szt.

Zeszyt ćwiczeń dla dzieci wykazujących trudności w nauce czytania i pisania. Publikacja zawiera również bajki terapeutyczne wraz z ilustracją do pokolorowania. Zadania zawarte w ćwiczeniach pomagają w wielozmysłowy sposób poznawać i utrwalać litery, składać je w wyrazy i zdania. Zastosowana metoda pozwala również na sprawniejszą naukę czytania, w tym ze zrozumieniem. Metoda jest zalecana dzieciom ze specyficznymi trudnościami w nauce: ryzykiem dysleksji, obniżoną koncentracją uwagi, problemami wychowawczymi, nadpobudliwym, niedostymulowanym dydaktycznie. Jest ona przeznaczona do prowadzenia zajęć zarówno przez nauczycieli, terapeutów jak i pedagogów podczas zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych, opiekuńczo-wychowawczych jak i podczas terapii pedagogicznej. Praca może odbywać się w szkole i w domu. Przyjazna i zabawna postać Bratka motywuje do rozwiązywania zadań.

29,20 zł
26,28 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,92 zł

1 osoba kupiła
16
Sztuka porządkowania życia po szwedzku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka porządkowania życia po szwedzku
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.28

Margareta Magnusson sprzątała po śmierci trzy razy. Kiedy umarła jej mama, kiedy odeszła teściowa i – ostatni raz – po śmierci ukochanego męża. Te trzy trudne doświadczenia zaważyły na jej podejściu do otaczającej przestrzeni oraz przedmiotów i nauczyły jednego: zostaw po sobie tylko to, co inni będą chcieli oglądać. Jej bestsellerowa książka to ciepły poradnik przepleciony anegdotami, który w praktyczny sposób opowiada, jak przygotować swoją przestrzeń przed odejściem. Co zostawić? Jak poradzić sobie z nadmiarem listów i fotografii? Jak ukryć sekrety, którymi nie chcemy dzielić się nawet po śmierci i jak przejść przez bolesny proces pożegnania?

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

2 osoby kupiły
17
Uczę się czytać, pisać i liczyć. Przewodnik dla nauczyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się czytać, pisać i liczyć. Przewodnik dla nauczyciela
Dostępny31 szt.

Prezentowany przewodnik dla nauczyciela odnosi się do treści nauczania zawartych w publikacjach Alicji Tanajewskiej i Renaty Naprawy Uczę się czytać, pisać i liczyć. Karty pracy dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, cz. 1–4. Jest skierowany do nauczycieli uczących: uczniów ze specjalnymi potrzebami; uczniów edukacji wczesnoszkolnej z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim; uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym; uczniów z trudnościami w uczeniu się wynikającymi z deficytów rozwojowych; sześciolatków w normie intelektualnej, których rozwój przebiega typowo; nauczycieli szkół masowych i specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych; rodziców uczniów. Przewodnik umożliwi nauczycielom zapis tematów zajęć w dziennikach lekcyjnych oraz monitorowanie realizacji podstawy programowej.

24,00 zł
18,96 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,04 zł

2 osoby kupiły
18
Bracia Slater. Tom 4. Ryder - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Slater. Tom 4. Ryder
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.14

Czwarty tom serii z braćmi Slater autorstwa jednej z najsłynniejszych autorek New Adult na świecie Branna jest załamana tym, że jej związek z ukochanym mężczyzną okazał się pomyłką. Chociaż kocha Rydera ponad życie, to nie może w żaden sposób do niego dotrzeć. Nie pomagają kłótnie, płacz ani niekończące się ciche dni. Ryder Slater jest wściekły. Nie dość, że od wielu miesięcy okłamuje najważniejszą kobietę w życiu, to jeszcze ukrywa coś, co naraża wszystkich na śmiertelne niebezpieczeństwo. Nie może jednak nic powiedzieć i zrobić. Kiedy ich związek znajdzie się nad krawędzią, Ryder zmierzy się z mrocznymi siłami. Jedno jest pewne – mężczyzna zrobi wszystko, aby uratować miłość i rodzinę. Ryder chciał mieć Brannę od pierwszej chwili. Ryder zatrzymuje to, czego pożąda. L.A. Casey – bestsellerowa autorka „The New York Times” i „USA Today”. Pochodzi z Irlandii, mieszka w Dublinie. Jej życie składa się z dwóch podstawowych elementów: wychowywania cudownej córeczki oraz „czarowania” kolejnych powieści. Uwielbia rozmawiać ze swoimi fankami na Facebooku. Zainspirowana literaturą erotyczną ciężko pracowała nad własną książką i determinacją wywalczyła jej wydanie. Całe szczęście! Tak powstał kultowy Dominic z serii „Bracia Slater”. Choć miała zaledwie dziewiętnaście lat, przygodę z pisarstwem rozpoczęła od hitu. Dominic według recenzji sklepu internetowego Amazon to spektakularny sukces i bestsellerowa książka.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

1 osoba kupiła
19
Espacio Joven 360 A2.1. Podręcznik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Espacio Joven 360 A2.1. Podręcznik
Dostępny24 szt.

„Espacio joven” to czteropoziomowy kurs języka i kultury hiszpańskiej, zgodny z ESOKJ i programem nauczania Instytutu Cervantesa. Przeznaczony jest dla nastolatków, pozwala osiągnąć poziom B1 i przygotowuje do nowych egzaminów DELE.

95,60 zł
87,00 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,60 zł

1 osoba kupiła
20
Dwa, trzy, cztery. Wspólne spacery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa, trzy, cztery. Wspólne spacery
Dostępny59 szt.

Każda wycieczka – czy do lasu, czy na bazarek – może okazać się fantastyczną przygodą. Niektóre miejsca są wyjątkowe, a inne – całkiem zwyczajne. W niektórych należy się zachowywać w szczególny sposób… Dlaczego na plac zabaw chodzimy często, a na dworzec, albo cmentarz tylko od czasu do czasu?Jakie zwierzęta spotkać możemy w parku, a jakie w lesie? Dlaczego warto wybrać się do muzeum? Wspólne spacery to sposób na oswajanie świata, poznawanie nowych miejsc lub wracanie do tych bardzo dobrze znanych. Zaczynają się od najbliższej okolicy, pozwalają dziecku eksplorować otoczenie i doświadczać jego różnorodności. Książeczki z serii „Raz, dwa, trzy” wspomagały rozwój dziecka w zakresie wzroku, słuchu i mowy. Teraz Joanna Bartosik zaprasza do rozmowy o znanych i nieznanych miejscach i o tym, co nam się w danym dniu przytrafiło, albo gdzie byśmy chcieli się wybrać. Książką można się bawić na wiele sposobów – znajdować szczegóły, opowiadać historie – śmieszne, albo całkiem poważne, które pomogą zrozumieć świat. Oglądanie może być wspaniałą okazją do wspominania i marzenia. Poręczny format i porządne wykonanie sprawią, że będzie można się nią cieszyć przez długi czas. Te książki – dosłownie – rosną razem z dzieckiem! Seria została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej, a także wyróżniona w konkursie Instytutu Książki i Polskiej Sekcji IBBY. Książeczka całokartonowa.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

1 osoba kupiła
21
Święty Antoni, módl się za nami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty Antoni, módl się za nami
Dostępny4 szt.

O chwalebny Święty Antoni, patronie rzeczy, które warto odnaleźć, kto zdoła zliczyć wszystkich, którzy od Ciebie otrzymali pociechę i pomoc? Uciekamy się więc do Ciebie i błagamy o pomoc i radę w sprawach, które pragniemy Ci powierzyć.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

1 osoba kupiła
22
Live, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live, CD
Marcin Wasilewski Trio, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.01

Sympatycy Tria Marcina Wasilewskiego domagali się albumu koncertowego od dawna. Polska grupa spełniła to życzenie „przez przypadek”, nie zdając sobie sprawy, że ich występ w sierpniu 2016 w Jazz Middelheim w Antwerpii został nagrany przez organizatorów festiwalu. Po wysłuchaniu zapisu uznali, że bardzo dobrze uchwycono ducha koncertu, może dlatego, że nie wiedzieliśmy, że gramy do mikrofonu. Swoją nieświadomą dynamiką trio wywołuje entuzjastyczną reakcję publiczności. Granie przed 4000 publicznością nie zmienia poziomu twojej gry ani twoich umiejętności – tłumaczy Marcin Wasilewski – ale przed tak dużym tłumem musisz wykrzesać z siebie więcej energii. Słychać to na tym nagraniu. Basista Sławomir Kurkiewicz dodaje: Wydaje mi się, że ten album ładnie oddaje to, co wypracowaliśmy przez lata grania na żywo, ukazując, jak bardzo muzyka może się zmieniać w trakcie koncertu. To dla nas ważny zapis. Lista utworów: 1. Spark Of Life / Sudovian Dance 2. Message In A Bottle 3. Three Reflections 4. Night Train To You 5. Austin 6. Actual Proof

41,90 zł
41,06 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,84 zł

1 osoba kupiła
23
Kronos 3/2012 Adorno - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

1 osoba kupiła
24
Srebro i władza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Srebro i władza
Dostępny32 szt.

Przez około 300 lat miliony arabskich, a następnie niemieckich i anglosaskich monet docierało do Europy Wschodniej i Północnej, wpływając istotnie zarówno na ekonomiczny, jak i na społeczno-polityczny rozwój tych obszarów. Srebro stało się wtedy strategicznym instrumentem władzy, który Piastowie oraz inne kształtujące się dynastie chciały poddać swojej kontroli czy nawet zmonopolizować. Gromadzenie i dystrybucja kruszców pozwalały opłacić drużyny wojowników i pozyskać politycznych klientów, służyły więc konsolidacji i stabilizacji panowania. W związku z tym pojawia się wiele pytań: jak potrzeba zdobycia dóbr i niewolników, których można było wymienić na srebro, stymulowała ekspansję wczesnych państw? W jakim zakresie nowe dynastie ściągały trybuty już w formie kruszcu? I w końcu, jak reagowały one na przesunięcia zasięgu importu monet oraz jego załamania? Autor bada temat w szerokiej perspektywie chronologicznej i geograficznej na podstawie skarbów, źródeł pisanych oraz archeologicznych wykopalisk. Analiza materiału sugeruje, że geneza państw w Europie Środkowej i Wschodniej daje się wyjaśnić tylko przy uwzględnieniu (trans)kontynentalnych powiązań i kontaktów. Monografia naukowa powstała w Niemieckim Instytucie Historycznym w Warszawie i stała się podstawą habilitacji autora na Wydziale Filozoficznym Uniwersytetu Gottfrieda Wilhelma Leibniza w Hanowerze. Jej pierwsze wydanie ukazało się w języku niemieckim w 2014 r. w Wiesbaden nakładem wydawnictwa Otto Harrassowitz.

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

1 osoba kupiła
25
Między nami między słowami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między nami między słowami
Dostępny26 szt.

Jak rozpoznać, kiedy ludzie są sobie bliscy, a kiedy nie umieją się porozumieć, kiedy wspierają się, a kiedy sprawiają sobie przykrość, kiedy sprzeczają się, a kiedy żartują? Relacje, które tworzą się między nami, często nie potrzebują słów. To, co najważniejsze, kryje się między słowami – w wymownym uśmiechu, znaczącym geście lub spojrzeniu pełnym emocji. Nauce dostrzegania, rozpoznawania i interpretacji tych małych (a zarazem wielkich) znaków w codziennych sytuacjach służy zbiór fotografii i pytań, które znajdują się w tej publikacji. Może być ona pomocą edukacyjną i terapeutyczną w pracy z dziećmi (i nie tylko), które lubią widzieć i wiedzieć więcej, a także dla tych, które mają trudności na przykład w wyrażaniu lub odczytywaniu emocji.

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

1 osoba kupiła
26
Wierszyki ćwiczące samogłoski a e i o ó u y - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszyki ćwiczące samogłoski a e i o ó u y
Dostępny5 szt.

Książka to zbiór 60 wierszyków dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz wczesnoszkolnym. Materiał przeznaczony jest do utrwalania prawidłowej wymowy głosek: a, e, i, o, ó, u, y. Publikacja polecana jest logopedom, rodzicom, nauczycielom wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej oraz terapeutom i animatorom.

19,00 zł
17,86 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,14 zł

1 osoba kupiła
27
Emigrantka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emigrantka
Dostępny60 szt.

Emigrantka" to historia pary młodych ludzi, którzy zaraz po studiach wyjeżdżają do Irlandii w poszukiwaniu perspektyw i lepszego życia. Oczywiście, jak większość, wyjeżdżają tylko na chwilę. Jak się okazuje, irlandzka rzeczywistość zupełnie nie pokrywa się z ich wyobrażeniami, zwłaszcza że nadchodzi największy kryzys ekonomiczny w Europie. Tośka i Kostek walczą o pracę i godne życie, jednocześnie próbując nie zgubić po drodze własnej tożsamości i nie zapomnieć, kim są i skąd pochodzą. To typowa opowieść o niejednym z nas, a przez to dość uniwersalna. To historia o Irlandii, ale uczucia emigracyjne są przecież wszędzie takie same.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

1 osoba kupiła
28
Bracia Slater. Tom 4,5. Branna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bracia Slater. Tom 4,5. Branna
Dostępny33 szt.

Kontynuacja czwartego tomu bestsellerowej serii o braciach Slater! Po ciężkich przeżyciach Branna i Ryder pragną spokoju. Jednak oboje mają zupełnie inną wizję tego, jak będzie wyglądało wspólne rodzinne życie. Ryder marzy o tym, aby mieć dużo dzieci, co nie przekonuje nowej pani Slater. Branna cieszy się z tego, że ma wokół siebie kochające osoby i czuje się bezpieczna. Woli nie wybiegać za bardzo w przyszłość i skupić się na miesiącu miodowym, który ich czeka. Jednak niewinny wyjazd na łono natury zamieni się w koszmar, kiedy niebezpieczeństwo przyjdzie z najmniej oczekiwanej strony. Czy Ryder i Branna po raz kolejny wyjdą z tego obronną ręką? Branna ceni nad życie Rydera. Branna chroni to, co ceni najbardziej. L.A. Casey – bestsellerowa autorka „The New York Times” i „USA Today”. Pochodzi z Irlandii, mieszka w Dublinie. Jej życie składa się z dwóch podstawowych elementów: wychowywania cudownej córeczki oraz „czarowania” kolejnych powieści. Uwielbia rozmawiać ze swoimi fankami na Facebooku. Zainspirowana literaturą erotyczną ciężko pracowała nad własną książką i determinacją wywalczyła jej wydanie. Całe szczęście! Tak powstał kultowy Dominic z serii „Bracia Slater”. Choć miała zaledwie dziewiętnaście lat, przygodę z pisarstwem rozpoczęła od hitu. Dominic według recenzji sklepu internetowego Amazon to spektakularny sukces i bestsellerowa książka.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

29
Blood Red Roses, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blood Red Roses, CD
Rod Stewart , Universal Music Polska
Dostępny28 szt.

Rod Stewart wydaje trzydziesty album w karierze! „Blood Red Roses” trafi do sklepów oraz serwisów cyfrowych 28 września. Pierwszym utworem promującym wydawnictwo jest „Didn’t I”. „Blood Red Shoes” zostało wyprodukowane przez wieloletniego współpracownika Roda Stewarta, Kevina Savigara. Na krążku usłyszymy akustyczne folkowe utwory, kawałki w duchu wytwórni Motown, nieskrępowany rock’n’roll oraz chwytające za serce ballady. Rod Stewart dzięki swojemu niezaprzeczalnemu talentowi umiejętnie łączy w piosenkach pop, rock, folk, soul, R&B oraz amerykańskie standardy. W każdej dekadzie swojej kariery artysta może pochwalić się wydawnictwami, które trafiały na szczyty list przebojów. Gwiazdor zdobył wszystkie najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego, w tym m.in. Grammy. Od 2016 może także poszczycić się tytułem szlacheckim, który odebrał z rąk księcia Williama w Buckingham Palace. W trakcie kariery Rod Stewart sprzedał ponad 200 milionów albumów i singli na całym świecie. Lista utworów: 1. Look In Her Eyes 2. Hole In My Heart 3. Farewell 4. Didn’t I 5. Blood Red Roses 6. Grace 7. Give Me Love 8. Rest Of My Life 9. Rollin' & Tumblin' 10. Julia 11. Honey Gold 12. Vegas Shuffle 13. Cold Old London

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

30
Świnie w kinie? Film w okupowanej Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świnie w kinie? Film w okupowanej Polsce
Dostępny16 szt.

Okupując ziemie polskie, hitlerowcy dążyli do objęcia kontrolą i regulacją prawną wszelkich aspektów życia. W ten system została włączona także kultura, rozwijająca się w ekstremalnych warunkach. Komu podlegały kina w Generalnym Gubernatorstwie? Czy cieszyły się popularnością? Na co przeznaczano dochód z biletów? Czy w kinach ściśle przestrzegano zasad segregacji? Na te i inne pytania odpowiada książka Krzysztofa Trojanowskiego wypełniająca lukę w polskiej literaturze poświęconej tematowi kina w okupowanej Polsce. Publikacja ma charakter pionierski, a jej celem jest konfrontacja ze stereotypami, jak powszechne przekonanie o pustych kinach czy wyłącznie niskim poziomie artystycznym wyświetlanych filmów. Praca zawiera dokładną charakterystykę repertuaru kinowego w Generalnym Gubernatorstwie (filmy fabularne i dokumenty propagandowe, w tym także kroniki), informacje na temat funkcjonowania kin, zachowań publiczności, akcji małego sabotażu i prób bojkotu kin. Autor opisuje wojenne losy gwiazd ekranu. Ponadto czytelnik znajdzie tu liczne ciekawostki, dane z prasy okupacyjnej: tej jawnej i podziemnej, historie niezrealizowanych planów, niepublikowane dotychczas materiały ikonograficzne. Autor dotarł nie tylko do filmów, w tym tych najbardziej kontrowersyjnych, lecz także jako pierwszy przeanalizował całą prasę okupacyjną. Zdobył oryginały programów filmowych i fotosów, jak również dokumenty z IPN dotyczące powojennych procesów o kolaborację środowiska filmowców. „Książka Krzysztofa Trojanowskiego oferuje kompleksowe przedstawienie, analizę i interpretację zagadnienia wskazanego w drugiej części tytułu – Film w okupowanej Polsce. Autor bierze pod uwagę zarówno realizowane wówczas pozycje, jak i losy ich autorów, nie tylko reżyserów, lecz całej plejady współtwórców z aktorami na czele. W równej mierze przedmiotem zainteresowań doktora Krzysztofa Trojanowskiego są sprawy repertuaru ówczesnych kin (dystrybucja, eksploatacja, reklama) i publiczności, której repertuar ów, starannie wyselekcjonowany, proponowano. Chodzi, oczywiście, o publiczność polską. […] Doktor Trojanowski rewidując te potoczne przeświadczenia nie zajął stanowiska moralisty, który miałby postawy widzów uczęszczających wówczas do kin potępiać bądź rozgrzeszać. Autor pisał swoją książkę z pozycji historyka – filmoznawcy, który na podstawie źródeł rekonstruuje stan rzeczy przede wszystkim w sferze faktów. Mogą one podlegać różnej interpretacji, ale przede wszystkim muszą być stwierdzone i zweryfikowane. Ich ocena moralna zależy od zbyt wielu czynników, by stosować jedną miarę, jedno kryterium wobec sytuacji, które, choć wydają się identyczne, są w gruncie rzeczy różne. Doktor Trojanowski wydaje się szczególnie wyczulony w tej mierze, a tym samym skłonny traktować każdy przypadek rzeczywistej bądź domniemanej kolaboracji w sposób indywidualny”. – Prof. dr hab. Alicja Helman

74,00 zł
65,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,88 zł

31
Heroina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heroina
Dostępny3 szt.

Wszyscy bohaterowie rodzą się z tragedii. Oblężone przedmieście, zaginiona kobieta i dwadzieścia cztery godziny na rozwikłanie zagadki. W Stallhagen, dzielnicy Sztokholmu zamieszkanej głównie przez imigrantów, kontrolę przejęły walczące ze sobą gangi. Policyjny radiowóz zostaje wysadzony w powietrze, a na ulicach dochodzi do krwawych zamieszek. Ktoś umieszcza w Internecie film przedstawiający brutalnie zgwałconą młodą kobietę. Napastnicy pozostawili ją na niechybną śmierć. Policja otacza przedmieście żelaznym pierścieniem. Ludzie domagają się zemsty. Inspektor policji kryminalnej Zack Herry postanawia odnaleźć kobietę, zanim będzie za późno. Nie wie, że w ukryciu działają potężne siły i że będzie musiał przejść najtrudniejszą próbę w swoim życiu. Heroina to czwarta część serii. Mit o Herkulesie i stajni Augiasza na naszych oczach przemienia się w ultranowoczesny thriller, odzwierciedlający lęki, z którymi każdy mieszkaniec cywilizowanego świata musi się mierzyć na co dzień. Kolejne strony przewraca się w żarłocznym szale. – „Le Monde” Wartkie tempo od samego początku. – „Upsala Nya Tidning” Niesamowicie trzyma w napięciu… Fantastyczne tempo... Świetny język. – „Gomorron Sverige” W tej otchłani okropności wszystko okazuje się proste, logiczne i niemal powszednie. – „Norrköpings Tidningar”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

32
Drach. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drach. Audiobook
Szczepan Twardoch, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak

Drach wie. Wraz z kilkuletnim Josefem przygląda się świniobiciu. Jest październikowy poranek 1906 roku i, choć chłopiec nie ma o tym pojęcia, ryk zarzynanego zwierzęcia oraz smak wusztzupy powrócą do niego kilkanaście lat później, gdy po zakończeniu wojny będzie powracał na Śląsk. Nikodem nigdy nie był w wojsku. Jest za to wziętym architektem. Z poprzedniego związku ma pięcioletnią córkę, a po samochodowym wypadku bliznę nad lewym uchem. Właśnie rozstaje się z żoną, by ułożyć sobie życie z inną. Drach jest jednak świadomy, że dziewczyna coraz bardziej wymyka się mężczyźnie. Między Josefem a Nikodemem piękne, podłe, smutne i — ostatecznie — tragiczne losy dwóch rodzin; wiek wojen i powstań, śmierci i narodzin, miłości, zdrad i marzeń, które nigdy się nie spełnią. Drach o nich wie. Widzi przeszłość i zna przyszłość. Dla niego wszystko jest teraz... Saga rodzinna? Wielka opowieść o Śląsku? A może powieść totalna, która wymyka się wszelkim kategoryzacjom? Autor Morfiny w szczytowej formie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

33
Dziewczynka, która wypiła księżyc. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka, która wypiła księżyc. Audiobook
Kelly Barnhill, Wydawnictwo Literackie
Niedostępny
Brak

Bestseller „New York Timesa”, nagrodzony prestiżowym Medalem Johna Newbery’ego za wybitny wkład w amerykańską literaturę dziecięcą. Od wieków mieszkańcy Protektoratu wierzą, że pobliski las zamieszkuje okrutna wiedźma, której gniew obłaskawić może tylko najmłodszy mieszkaniec osady złożony w ofierze złej czarownicy. Co roku pozostawiają więc w lesie niemowlę, licząc na to, że danina z niewinnego życia powstrzyma wiedźmę przed terroryzowaniem ich miasta. Ale Xan jest dobra. Dom w leśnym zaciszu dzieli z mądrym potworem Glerkiem i maleńkim smokiem Fyrianem o wielobarwnych skrzydłach. Ratuje ona porzucone dzieci i oddaje w opiekę rodzinom po drugiej stronie lasu, karmiąc niemowlęta blaskiem gwiazd. Jednemu z nich przypadkowo daje jednak do wypicia blask księżyca, napełniając je magią o niewyobrażalnej mocy. Xan postanawia sama wychować tę niezwykłą dziewczynkę. Kiedy zbliżają się trzynaste urodziny Luny, jej moc przybiera na sile... Mnożące się dokoła złowrogie znaki wzmagają strach mieszkańców Protektoratu. Jeden z nich postanawia zabić wiedźmę, by uwolnić swój lud od trwającego od lat terroru. Do czego doprowadzić może wiara w zabobony? Jak niebezpieczna jest moc, którą posiadła Luna i jak potoczą się losy Xan, Glerka oraz Fyriana, którzy stali się rodziną dziewczynki? Nie sposób się od niej oderwać... Jest równie ekscytująca i wielowarstwowa, jak klasyki Piotruś Pan czy Czarnoksiężnik z Krainy Oz.– „New York Times” Przepięknie napisana fantazja o dziewczynce, która otrzymuje niezwykłe magiczne moce, po tym, jak wiedźma Xan karmi ją blaskiem księżyca.– „People”

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

34
Komisarz Ricciardi. Tom 1. Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisarz Ricciardi. Tom 1. Łzy pajaca. Zima komisarza Ricciardiego
Dostępny5 szt.

Neapol, rok 1931. Kończy się marzec, ale wiosny jeszcze ani śladu. Przez miasto razem z lodowatym wiatrem przebiega wiadomość: Arnoldo Vezzi, wielki tenor, artysta światowego formatu, przyjaciel Duce, został znaleziony martwy w swojej garderobie w teatrze San Carlo tuż przed występem. Śledztwo ma prowadzić komisarz Luigi Alfredo Ricciardi. Niezwykły śledczy, nielubiany przez przełożonych przez swoją krnąbrność, przez podwładnych oceniany jako nieprzystępny, ma głęboko skrywany sekret: od dzieciństwa widzi zmarłych w ostatnich chwilach życia i z daleka czuje ich ból. Dni mijają, szef się niecierpliwi, obawiając się nacisków z Rzymu i domaga się schwytania winnego. Mroczna atmosfera dociera do najmniejszych zaułków miasta, niepokój ogarnia mieszkańców wąskich uliczek i pięknych pałaców. Wyczulony na krzywdę ludzi, wierząc w sprawiedliwość, Ricciardi rozpoczyna niebezpieczną wyprawę przez światło i cień w poszukiwaniu mordercy. Wyjątkowe połączenie jednego z najpiękniejszych miast świata – Neapolu – z piękną muzyką i zbrodnią w czasach ponurej dyktatury czynią z Łez pajaca wyjątkowo fascynującą i oryginalną lekturę. We Włoszech powstaje właśnie serial o przygodach komisarza arystokraty, a w Polsce – tłumaczenia kolejnych książek jemu poświęconych.

29,00 zł
21,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,25 zł

1 osoba kupiła
35
Straine Dystrykt Galicja, okładka B - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straine Dystrykt Galicja, okładka B
Dostępny40 szt.

Dawno temu, gdy komiksów było mało, no oprócz „Giganta”, „Kaczora Donalda” czy „Asteriksa”, dwóch Amerykanów mieszkających w Krakowie stworzyło pierwszego polskiego superbohatera. Nikt nie znał wtedy Iron Mana a Deadpool był martwą strefą na basenie. W komiksach dla dorosłych szczytem przekleństwa było O rany! albo Cholera!. Porównajcie je ze słowotwórstwem w Wilq, czyli drugim dziecku autora Straine'a. I wtedy właśnie pojawił się Straine, facet z brzytwą oraz zaminowany Wawel, miś, gang inwalidów, seans Gwiezdnych wojen, śmiercionośna broń biologiczna w Wieliczce, Rodzina (czyli gang dilerów), VR, zapchany zlew, sterowce, Stocznia Gdańska, tort z niespodzianką, śmieciarze z giwerami i... Simon Josue Piehonsky. Arcymistrz zła i godny spadkobierca Karola Kota. Aha, komiks jest zakazany w Unii Paneuropejskiej zgodnie z dyrektywą nr 2018/83/UP.

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

36
Straine Dystrykt Galicja, okładka A - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straine Dystrykt Galicja, okładka A
Dostępny43 szt.

W czasach kiedy nie było Netflixa i streamingu, epizody Straine'a publikował uznany krakowski magazyn „KKK” oraz oficjalne pismo Loży Poziomkowe Wróżki „Cyrkielnia”. Dacie wiarę, że opublikowali cały materiał zaledwie w kilka lat. A przecież mogli iść śladami krajowej edycji „Rorka” (tylko 18 lat) lub „Funky Kovala” (tom czwarty po 18 latach przerwy). Zaraz, zaraz na tom drugi Straine'a też czekamy już te długie18 lat... Pewnie dlatego, że jeden z autorów rysuje teraz niejakiego Wilq. Aha, nakład Straine'a pochodzący z czarnobylskiej drukarni przechowywany jest w kompleksie militarnym Stanów Zjednoczonych Obu Ameryk (tam gdzie Arka Przymierza).

38,00 zł
27,36 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,64 zł

37
Ekspres reporterów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspres reporterów
Dostępny150 szt.

Ekspres reporterów” powstał w 1976 roku i szybko stał się regularnym bestsellerem. W najlepszych latach osiągał co miesiąc nakład 130 tysięcy egzemplarzy – i to w czasach, kiedy papier był reglamentowany! To przede wszystkim na łamach „Ekspresu” kształtowała się słynna „polska szkoła reportażu”. Historia „Ekspresu” została zawieszona w roku 1985. Przyczynił się do tego niepokorny styl działania redakcji, którą tworzyli wówczas: Jerzy Ambroziewicz, Stefan Kozicki, Stanisław Małecki i Aleksander Rowiński (autor koncepcji serii). A przede wszystkim numer specjalny z roku 1980, w którym „nieodpowiednio” zrelacjonowali przebieg strajku w stoczni: Wojciech Giełżyński, Ewa Juńczyk, Ryszard Kapuściński, Jacek Poprzeczko, Cezary Rudziński, Ernest Skalski, Lech Stefański, Małgorzata Szejnert, Mariusz Ziomecki. Historia nie kończy się jednak – zatacza kręgi. I tak po 33 latach (sic!) „Ekspres reporterów” powraca. Życzymy miłej lektury! W tym tomiku: Mirosław Prandota o Szwedach w potopie. Andrzej Mularczyk – as polskiego reportażu w utworze Kropka, ale nie koniec. O trwałe miejsce dla Szmula Zygielbojma wśród bohaterów wojennych walczy Aleksander Rowiński. Romuald Karaś omawia cześć dla generalissimusa Stalina i cenę jego fajki. Wywiad Stefana Truszczyńskiego ze Stefanem Hamburą – niemiecko-polskim adwokatem albo – można też inaczej – adwokatem polsko-niemieckim.

15,00 zł
12,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 2,70 zł

38
Fresh Hits. Jesień 2018, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fresh Hits. Jesień 2018, CD
różni wykonawcy, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Rozovoe Vino 2. God Is A Woman 3. Familiar 4. Nervous 5. Girls Go Wild 6. Natural 7. Since You Left Me 8. No Es Justo 9. Zawsze tacy sami 10. Oh Mama 11. Skok na bank 12. Bed 13. Growing Pains 14. W moje oczy patrz 15. Dancing Alone 16. Angelina 17. Sober 18. Zakryj 19. No One 20. Broken Love

8,90 zł
8,72 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,18 zł

39
Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mniej. Intymny portret zakupowy Polaków, wydanie II
Niedostępny
Brak

„Nie pamiętam już, kiedy i dlaczego przyszło mi do głowy, że kluczem do codzienności może być portfel. Jego zawartość (bądź jej brak) i to, co się z nią robi. Piszę o tym, co się dzieje, gdy spróbuje się – na jakiś czas – radykalnie ograniczyć codzienną konsumpcję. Oskubać ją do tego, co naprawdę niezbędne. Tymczasowy zakupowy post, na podjęcie którego zdecyduje się kilkanaście gospodarstw domowych z całej Polski, stanie się też częścią mojej codzienności. Na dwanaście eksperymentalnych miesięcy. Na cały roczny cykl. Przez ten rok zaglądam do nie swoich portfeli, spiżarni, szaf i głów. Dowiaduję się, ile może kosztować przetrwanie, wykończenie mieszkania, zaproszenie na świat człowieka. Ile płacimy za poczucie bezpieczeństwa, szacunek, spokój. Jaka jest cena dostępu do zdrowia, wiedzy, czystego powietrza, wody, chlorofilu. Jak przeliczyć czas na pieniądze, pieniądze na przedmioty, przedmioty na relacje. Czy redukcja we wszystkich tych dziedzinach daje swobodę, a może wręcz przeciwnie – uwiera? Czy mniej w jednej dziedzinie oznacza więcej w innej? I dlaczego bilans między nimi nie chce się zgodzić?”.– fragment Marta Sapała – dziennikarka i felietonistka magazynu o podróżach „Voyage”, współpracuje też m.in. z „Polityką”. Napisała kilka książek, ale nigdy tak intymnych. Lubi się przyglądać, ceni długodystansowe relacje.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

40
Mała trylogia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała trylogia
Dostępny5 szt.

Lata sześćdziesiąte i początek siedemdziesiątych XIX wieku. Życie w polskim majątku ziemiańskim oraz partyzanckie potyczki na zapleczu wojny francusko-pruskiej. On – panicz Henryk – zamknięty w sobie, opiekuńczy, wręcz zaborczy syn zamożnego ziemianina. Ona – Hanna Suchowolska – niewinna, dorastająca wnuczka starego szlacheckiego sługi. A także Selim Mirza -Dawidowicz – dziki, gwałtowny, fantazyjny hulaka, czarnooki potomek uszlachconych Tatarów. A pomiędzy nimi: brutalność i bezwzględność, męska przyjaźń i rywalizacja, poczucie honoru i porywczość, tajemniczość i przebiegłość, gorąca krew i zimne wyrachowanie. Sienkiewicz w trzech odsłonach lekkim piórem kreśli obraz wzlotów i upadków, dramatów i przygód czasu dojrzewania, młodości i wczesnej dorosłości bohaterów w latach pokoju i podczas wojny.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

41
Moja pierwsza encyklopedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza encyklopedia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Ta bogato ilustrowana encyklopedia wprowadzi cię w tajniki naszego zadziwiającego świata. Dzięki niej poznasz wiele ciekawych informacji o najróżniejszych roślinach oraz zwierzętach i nauczysz się je rozpoznawać. Dowiesz się ciekawostek o pogodzie, rolnictwie, energii, transporcie, kosmosie i o wielu innych sferach naszego życia.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

42
Adrenalyn XL. Karty kolekcjonerskie FIFA 365 2019 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adrenalyn XL. Karty kolekcjonerskie FIFA 365 2019
Panini
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Fifa 365 Adrenalyn XL 2019 to kolekcja piłkarskich kart Panini na licencji FIFA przedstawiających topowe światowe drużyny oraz piłkarzy z sezonu 2018/2019. Od najważniejszych drużyn europejskich po wybitne zespoły z Ameryki Południowej, od zawodników, których podziwia cały świat, po potencjalne gwiazdy przyszłości, od nowych nabytków, po mistrzów, którzy popisali się na Mistrzostwach Świata w Rosji, a także drużyny, które wiele osiągnęły w ubiegłym sezonie. I to wszystko na 540 kartach. Blister zawiera: • 30 kart w 5 saszetkach, • 1 kartę z edycji limitowanej. Wymiary opakowania: 20.9 x 9.6 x 1.9 cm

15,90 zł
14,15 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 1,75 zł

43
Puzzle 108 elementów 3D. Porsche - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 108 elementów 3D. Porsche
Ravensburger, 108
Dostępny12 szt.

Puzzle 3D to niesamowita gratka dla każdego, kto uwielbia puzzlowe zabawy. Mają łatwą technologię „Easy click” co sprawia, że ich układanie jest proste i przyjemne. W zestawie znajduje się 108 elementów i wiele z nich zostało wyprofilowanych tak, aby miło się je ze sobą łączyło. Czy jesteś w stanie ułożyć duże Porsche 911? Doskonałe dla każdego wielbiciela puzzli, ale także wspaniałe dla miłośników motoryzacyjnych perełek. Który z małych (i większych!) mężczyzn nie marzy o postawieniu na swojej półce superszybkiego samochodu tejże marki? Produkty Ravensburger są rezultatem wieloletniego doświadczenia i zaangażowania na rzecz jakości. Ravensburger zdobył uznanie za najwyższą jakość i nadal utrzymuje pozycję światowego lidera w zakresie nowatorskiego kunsztu. Jako firma wykazująca przywiązanie do wartości rodzinnych, na pierwszym miejscu stawia: zaangażowanie, edukację, rozwój kreatywności łącząc wszystkie pokolenia we wspólnej zabawie. Wymiary opakowania: 30.0 x 21.0 cm

119,01 zł
107,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

44
Niezwykłe dary i łaski. SMS od świętej Siostry Faustyny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niezwykłe dary i łaski. SMS od świętej Siostry Faustyny
Niedostępny
Brak

Dla wszystkich czcicieli Bożego Miłosierdzia przygotowaliśmy niezwykłą edycję najważniejszych i najpiękniejszych myśli zaczerpniętych z Dzienniczka św. Siostry Faustyny. Są one zapisem bezpośredniej relacji Apostołki Bożego Miłosierdzia ze Zbawicielem. Przygotowane jako krótkie, proste w zrozumieniu wiadomości, ujęte zostały w formę SMS-ów. W przekazach tych odnajdujemy obietnice nieskończonych łask i darów obiecanych przez miłosiernego Chrystusa wszystkim, którzy Mu zawierzą. Książka posiada akceptację Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia oraz imprimatur Kościoła katolickiego. Dzienniczek św. Siostry Faustyny jest dziełem niezwykłym przede wszystkim z tego względu, że zawiera przesłanie Boga dla naszych czasów. Jest to słowo, które przypomina o Jego miłosiernej miłości, bliskości, czułości, o Jego pragnieniach, które dotyczą szczęścia ludzi teraz i w wieczności, a także o niezwykłej godności i wartości człowieka, o jego wyborach i perspektywie zjednoczenia z Bogiem, które zaczyna się już na ziemi. – ze wstępu s. Elżbiety Siepak

14,90 zł
10,88 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,02 zł

45
Kronos nr 3/2013. Gogol Rozanow - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos nr 3/2013. Gogol Rozanow
Niedostępny
Brak

Literatura rosyjska stanowi wyzwanie dla europejskiej racjonalności. Założycielski akt powieści rosyjskiej – czytamy u Deleuze’a – polega na wyrwaniu jej z sideł rozumu, na stworzeniu postaci, które istnieją w nicości i mogą przetrwać jedynie w pustce, chroniąc do końca tajemnicę, odrzucając logikę i psychologię. Chodzi tu o zupełny brak kokieterii w podejmowaniu pytań fundamentalnych, który bierze się stąd, że Rosjanie odczuwają cieleśnie to wszystko, o czym zdołają pomyśleć. Uczucie jest formą rosyjskiej wrażliwości religijnej, w której treść założona jest jako całkowicie przypadkowa, ponieważ treść może być założona przez moje upodobanie, arbitralność, jak i przez przyrodę (Hegel). Rosjanin nie myśli, nie modli się – on myślą i modlitwą uwzniośla świat, wychodząc poza ramy zdrowego rozsądku, wciągając w wir, jaki sobą wznieca, to, co znajduje się w pobliżu, co stoi obok. Ludzie, którzy przeżyli Wschód w sobie, na ogół świadomi są niebezpieczeństw, jakie on niesie. Kimś takim był z pewnością Marian Zdziechowski, jeden z tych Polaków, którzy Rosjan rozumieli akurat bardzo dobrze. Bez wątpienia łączył go z nimi ten sam słuch religijny, o czym on sam pisze wyraźnie w listach do Rudolfa Euckena. Co to za sprawy, do których powołano Rosjan, i na czym polega powaga tych spraw? Najogólniej rzecz ujmując, to sprawy ostateczne. O nich też – o sprawach poważnych, ostatecznych – traktuje przedkładany Czytelnikowi numer naszego pisma. Spis treści: Prezentacje: Nikołaj Gogol: Boris Godunow. Poemat Puszkina, Kilka słów o Puszkinie, Wybrane fragmenty korespondencji z przyjaciółmi. Cztery listy do różnych osób z powodu Martwych dusz, Rzeźba, malarstwo, muzyka, O architekturze w teraźniejszych czasach, Ostatni dzień Pompejów (obraz Briułłowa), Życie Eseje: Wasilij Rozanow: Zarodki, Nowe zarodki, Odśmiertne, Modląca się Ruś, A gdzie „religia młodości”?, M.W. Niestierow, Puszkin i Lermontow, Ruś i Gogol, Geniusz formy, Gogol i Petrarka, Zagadki Gogola, Magiczna stronica u Gogola, O Konstantinie Leontjewie, Estetyczne pojmowanie historii Piotr Nowak: Rozmowa o końcu świata. Z listów Konstantego Leontjewa do Wasilija Rozanowa W.H. Auden: Rosyjski esteta Mikołaj Wiśniewski: Na wpół Mnemozyne: Maszeńka i problem pamięci w twórczości Vladimira Nabokova Archiwum filozofii polskiej: Tadeusz Zatorski: Wokół „wielkich kwestii” Listy Mariana Zdziechowskiego i Rudolfa Euckena Michał Rogalski: W samą głąb duszy. O pamiętniku Mariana Zdziechowskiego Marian Zdziechowski: Тетрадь 191... года Antykwariat: Nikołaj Bierdiajew: Powieść astralna Recenzje i polemiki: Irena Księżopolska: Motyl nad szachownicą: metafizyka a styl w rozprawie Leszka Engelkinga o Nabokovie Aleksander Temkin: „Zmarli wszystkich krajów, łączcie się”. Socjaldemokratyczne chrześcijaństwo Włodzimierza Sołowjowa Tadeusz Zatorski: Oświadczenie

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

46
Kronos 4/2013 Finis Christianismi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

47
Pozostań ze mną, Panie. Modlitwa wdzięczności Ojca Pio - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pozostań ze mną, Panie. Modlitwa wdzięczności Ojca Pio
Niedostępny
Brak

Oddajemy do rąk czytelników najpiękniejszą modlitwę, którą św. Ojciec Pio wypraszał niezwykłe łaski i dary. To modlitwa, w której się rozkochasz i której pozostaniesz wierny na całe swoje życie, gdyż dzięki niej trafisz wprost do miłosiernego serca Chrystusa. Pozwól, by ogromna wdzięczność dla Zbawiciela działała jak balsam na wszystkie bolączki duszy i by wypełniła ją miłość Jezusa. Wołaj słowami modlitwy wdzięczności, najpiękniejszej modlitwy św. Ojca Pio:Pozostań ze mną, Panie: • jeśli pragniesz, aby Jezus usłyszał Twój głos, • jeśli pragniesz, aby podtrzymał cię, gdy błądzisz w rozpaczy, ciemności i upadasz na duchu, • jeśli lękasz się pokus, oschłości, krzyża i cierpienia, • jeśli w godzinę śmierci chcesz być zjednoczony z Chrystusem. Pozwólmy, by słowa modlitwy, którą pozostawił nam Ojciec Pio, wyrażały to, co ma tak wielką wartość w oczach samego Jezusa.

9,90 zł
7,23 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,67 zł

48
Różaniec za zmarłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec za zmarłych
Niedostępny
Brak

Kościół od pierwszych wieków zachęca do modlitwy za dusze czyśćcowe, które zdane są na naszą pomoc. Różaniec – czy to odmawiany indywidualnie, czy wspólnotowo – będzie niezwykle skuteczną formą wstawiennictwa za nie do miłosiernej Matki. Ofiarowując go za dusze zmarłych, zyskujemy orędowniczkę, która jak nikt rozumie potrzeby naszych serc i zanosi je bezpośrednio przed oblicze miłosiernego Zbawiciela. Modlitwa różańcowa ma wielką moc – potrafi zmienić rozpacz i żal po stracie bliskich w nadzieję ich zbawienia oraz wieczną dla nich szczęśliwość. Jeśli synowie Hioba zostali oczyszczeni przez ofiarę ich ojca, dlaczego mielibyśmy wątpić, że nasze ofiary za zmarłych przynoszą im jakąś pociechę? Nie wahajmy się nieść pomocy tym, którzy odeszli, i ofiarujmy za nich nasze modlitwy. – św. Jan Chryzostom

8,80 zł
6,42 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,38 zł

49
Wielki pontyfikat Św. Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki pontyfikat Św. Jana Pawła II
Dostępny3 szt.

16 października 1978 roku stał się dla Polski datą przełomową. Wybór Karola Wojtyły na głowę Kościoła katolickiego odmienił oblicze świata, ale także odmienił oblicze „tej ziemi”, naszej Ojczyzny. Nieodmiennie – z wdzięcznością dla Jana Pawła II – powinniśmy przypominać kolejnym pokoleniom rodaków o wielkim pontyfikacie papieża Polaka. Czterdziesta rocznica pamiętnego wyboru i setna rocznica odzyskania niepodległości są do tego znakomitym pretekstem. Niniejsza publikacja, będąca kompendium wiedzy o pontyfikacie Jana Pawła II, wpisuje się w tę ożywczą misję promowania pamięci o dokonaniach, nauczaniu i przesłaniu polskiego papieża. Atrakcyjna, ilustrowana formuła, świetnie napisany, zwięzły tekst w połączeniu z bardzo wysokim nakładem i niską ceną dają szansę, że książka spełni swoją rolę i dotrze do domowych bibliotek większości polskich domów. To my jesteśmy odpowiedzialni za to, aby owoce wielkiego pontyfikatu św. Jana Pawła II nie zostały zaprzepaszczone, by wraz z nowymi pokoleniami nie zatarło się jego przesłanie, ponieważ słowa i wskazania, które nam zostawił, to uniwersalne i ponadczasowe prawdy. Korzystajmy z nich, żyjmy według nich i przekazujmy je naszym dzieciom.

10,60 zł
7,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,86 zł

50
Życie Chrystusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Chrystusa
Niedostępny
Brak

Pięknie ilustrowana opowieść o życiu Chrystusa od narodzin do wniebowstąpienia, w której dzieci poznają najważniejsze wydarzenia, nauczanie i cuda Jezusa. Książka prezentowa, znakomita na każdą okazję.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

Wróć do góry