hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.09.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 17 września 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się TOPR. Tom 1. Żeby inni mogli przeżyć (Beata Sabała-Zielińska), na drugim Atlas ciała człowieka z naklejkami i plakatem (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Szkoła memów (Marek Kaczmarzyk) oraz Jestem żoną terrorysty (Laila Shukri).
1
TOPR. Tom 1. Żeby inni mogli przeżyć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TOPR. Tom 1. Żeby inni mogli przeżyć
Dostępny729 szt.

Ile trwała najdłuższa reanimacja? Jakie szanse na przeżycie ma człowiek w lawinie? Dlaczego akcje jaskiniowe uważane są za jedne z najtrudniejszych? Jaka była najdłuższa wyprawa TOPR? Czy śmigłowiec Sokół przyleci po rannego zawsze i o każdej porze? Jaką rolę w ratowaniu ludzi odgrywają toprowskie psy? Jak dalece ratownicy ryzykują własne życie? Co ich motywuje? Co denerwuje? Jak się szkolą? Co umieją? Ta książka jest pierwszą tego typu pozycją w Polsce. Nikomu do tej pory nie udało się skłonić ratowników do opowieści o trudach ich pracy. O ich sukcesach, porażkach, wątpliwościach oraz bohaterskiej niezłomności. TOPR to hermetyczne środowisko ludzi, którzy „robią swoje”, nie bardzo o tym rozprawiając. Bo kto zrozumie ich strach, gdy zaglądają śmierci w oczy? Kto poczuje to brzemię odpowiedzialności za kolegów i ratowanego? Dla kogo te kilka słów: uroczyście przysięgam pod słowem honoru będzie życiowym mottem? TOPR to instytucja ze 110-letnią tradycją. Instytucja, którą tworzą ludzie z krwi i kości. Zwyczajni, a jednak – wyjątkowi. Zapraszamy do ich świata. Do historii o życiu, determinacji, bólu, nadziei i cudach. TOPR od początku swej działalności w 1909 roku skupia w swoich szeregach ludzi o różnych poglądach i losach, ale zawsze potrafiących połączyć swe siły i umiejętności dla wspólnego celu, jakim jest ratowanie ludzi. To największa siła naszego stowarzyszenia. „Zapraszam do odwiedzenia ratowników TOPR i poznania naszego spojrzenia na problem wypadków w górach, a może nawet bardziej na poznanie naszego podejścia do ratowania ludzi w Tatrach i wyzwań, z którymi na co dzień się spotykamy. Taką możliwość daje właśnie ta książka. Zapraszam do lektury” – Jan Krzysztof, naczelnik TOPR. Beata Sabała-Zielińska – urodzona w 1968 roku w Nowym Targu, dziennikarka radiowa. Jako rodowita góralka przez dekadę opowiadała słuchaczom Radia ZET o problemach i ciekawostkach z Podhala i okolic, nadając swoim relacjom niepowtarzalny, zadziorny charakter. Jest autorką swoistego dziennikarskiego pamiętnika pt. Radio-aktywna Sabała, czyli jak zostałam głosem z Zakopanego oraz wzruszającej opowieści o wierności i akceptacji Jak wysoko sięga miłość. Życie po Broad Peak, a także współautorką książek o Zakopanem: Zakopane, odkopane... i Zakopane, nie ma przebacz. Obecnie pracuje na Uniwersytecie Jagiellońskim, gdzie w studenckiej rozgłośni UJOT FM szlifuje nowe radiowe talenty.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

2
Atlas ciała człowieka z naklejkami i plakatem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas ciała człowieka z naklejkami i plakatem
Dostępny206 szt.

Książka aktywnościowa z naklejkami, dzięki której dzieci dowiedzą się, jak zbudowane jest ludzkie ciało, jak działają poszczególne organy, np. serce, dlaczego oddychamy, skąd się biorą dzieci i wielu innych, równie ciekawych rzeczy. A wszystko to przekazane w bardzo przystępny sposób, dostosowany do wieku dziecka. Ćwiczenia, quizy i naklejki pomogą utrwalić wiedzę. Na każde dziecko czeka również dyplom za wypełnienie całej książki. Dodatkowym walorem jest plakat, na którym znajduje się schemat ludzkiego ciała z zaznaczonymi kośćmi i głównymi organami.

14,99 zł
9,74 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 5,25 zł

3
Szkoła memów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła memów
Dostępny99 szt.

Dlaczego uczniowie się rozpraszają? Czy dziewczynki uczą się szybciej? Jak zapamiętujemy informacje? Czy dzieci potrzebują rówieśników? Dlaczego gwiazdor kinowy staje się autorytetem, a nauczyciel nie? Memy są „genami kultury”. Ich przykładami są idee, melodie, plotki, teorie naukowe czy elementy programu nauczania. Marek Kaczmarzyk w swojej najnowszej książce wyjaśnia, w jaki sposób memy przenoszą się między umysłami oraz jakie ma to znaczenie dla uczenia się i rozwoju dziecka. Nasza przeszłość świadczy o tym, że mamy spore możliwości, chociaż dotąd nie byliśmy w stanie wykorzystać ich najlepiej. Problem w tym, że utarte ścieżki ludzkiego myślenia, utrwalone tradycją i przyzwyczajeniem, zmieniają się czasami w wygodne autostrady, którymi mkniemy do celu tak szybko, że nie dostrzegamy mijanych po drodze krajobrazów. Zmiana perspektywy może w takim przypadku dać bardzo wiele. Nowy punkt widzenia nie zmieni rzecz jasna samej rzeczywistości, ale może da nam szansę na to, żeby mierzyć się ze starymi problemami w nowy sposób.– Marek Kaczmarzyk Ta książka pozwoli Ci w nowy sposób spojrzeć na szkołę i uczenie się.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

4
Jestem żoną terrorysty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem żoną terrorysty
Dostępny56 szt.

Wstrząsająca historia Polki, która miała urodzić terrorystę-samobójcę. Opowieść o kobiecie, która została rozkochana i uwiedziona, aby urodzić terrorystę-samobójcę. Przemilczana prawda o rodzinach zaangażowanych w terroryzm. Laila Shukri wysłuchała historii jednej z Polek, aby opowiedzieć ją światu. Po rozstaniu z partnerem Klaudia zostaje niespodziewanie wyrzucona z pracy. Podróż do Maroka ma pomóc jej odzyskać utraconą równowagę duchową. Poznany w egzotycznym kraju Raszid szybko zdobywa jej serce. Kiedy mężczyzna proponuje jej przyjazd do niego do Londynu, Klaudia ma nadzieję na znalezienie u jego boku szczęścia. Nie zdaje sobie sprawy, że znajdzie się w mackach niebezpiecznej siatki terrorystycznej, której głównym celem jest szkolenie dzieci na terrorystów-samobójców. Jak w XXI wieku wygląda terroryzm? Jak terroryści wykorzystują dzieci? Brutalna rzeczywistość tysięcy kobiet wykorzystywanych przez terrorystów, o której świat woli głośno nie mówić. Laila Shukri – ukrywająca się pod pseudonimem pisarka jest znawczynią Bliskiego Wschodu, Polką mieszkającą w krajach arabskich i podróżującą po całym świecie. Obecnie przebywa w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, ale już planuje kolejną podróż. Niezależnie od tego, czy zatrzyma się na dłużej w pustynnej oazie, czy w ociekającym luksusem hotelu, udaje jej się dotrzeć do najgłębszych sekretów świata arabskiego. Po całym dniu uwielbia zasiąść na tarasie i napić się campari. W 2014 roku ukazała się Perska miłość, jej debiut powieściowy, który podbił serca polskich czytelniczek. Kolejne tytuły: Byłam służącą w arabskich pałacach, Perska zazdrość, Jestem żoną szejka, Perska namiętność, Byłam kochanką arabskich szejków i Perska nienawiść, trafiły na listy bestsellerów.

36,00 zł
27,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,00 zł

5
Tappi i przyjaciele. Tom 7. Tappi i tajemnica bułeczek Bollego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tappi i przyjaciele. Tom 7. Tappi i tajemnica bułeczek Bollego
Dostępny29 szt.

Każdy poranek Tappi wraz ze swoim przyjacielem Chichotkiem zaczynają od wędrówki do karczmarza Bollego, aby zjeść jeszcze cieplutkie i przesmaczne bułeczki. Niestety pewnego dnia karczma jest zamknięta, a przed nią stoi kolejka mieszkańców Szepczącego Lasu. Coś widocznie musiało się stać. Czy Tappiemu i Chichotkowi uda się dowiedzieć z jakiego powodu Bolle nie otworzył swojej karczmy? No i czy mieszkańcy Szepczącego Lasu wrócą dzisiaj do swoich domów głodni?

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

6
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brakująca połowa dziejów. Krótka historia kobiet na ziemiach polskich
Dostępny71 szt.

Historia Polski napisana z perspektywy kobiet przez znaną dziennikarkę i blogerkę została wzbogacona rysunkami Marty Frej. Autorka opisuje fascynujące losy i dokonania kobiet zamieszkujących ziemie polskie, począwszy od czasów przedchrześcijańskich aż po współczesność. Opowiada o dziejach emancypacji kobiet, ich warunkach życia oraz funkcjach społecznych, a także o tym, dlaczego zabrakło dla nich miejsca na kartach historii i w zbiorowej pamięci.

40,00 zł
34,80 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,20 zł

7
Chirurdzy. Opowieści prawdziwe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chirurdzy. Opowieści prawdziwe
Dostępny9 szt.

Poznaj autentyczne historie z sal operacyjnych, izb przyjęć i sal zabiegowych, w których pracują chirurdzy! Tego nie zobaczysz w żadnym serialu! Lech Mucha, chirurg z wieloletnim stażem, w tej zupełnie niezwykłej książce postanowił podzielić się z czytelnikami opowieściami z pierwszej linii frontu codziennej walki o życie i zdrowie pacjentów. Walkę tę toczy nie w luksusowych salach operacyjnych, znanych z popularnych seriali, lecz naprawdę w warunkach pola bitwy, bo w zwykłym szpitalu powiatowym. Mimo takich niefilmowych realiów historie, które opowiada, z pewnością mogłyby się stać scenariuszem zarówno na trzymający w napięciu thriller, wzruszający film obyczajowy, jak i znakomitą komedię. Chirurdzy to jednak nie tylko zbiór świetnie napisanych opowieści i przezabawnych anegdot. Każdy rozdział autor kończy zestawem ciekawostek z historii medycyny, a także fachowych wskazówek, jak poradzić sobie z sytuacjami zagrażającymi zdrowiu i życiu, śmiesznymi tylko wtedy, gdy mają szczęśliwe zakończenie. Książka – którą przekazujemy w ręce czytelników z przekonaniem, że jej lektura będzie naprawdę wciągająca – to również piękne świadectwo wiary i budzącej szacunek postawy lekarza, który otrzymany od Boga talent dzięki swej ciężkiej pracy codziennie pomnaża, z poświęceniem wprowadzając w życie słowa z ewangelii św. Mateusza: I wysłał ich, aby głosili królestwo Boże i uzdrawiali chorych. Lech Mucha – absolwent Śląskiej Akademii Medycznej, specjalista chirurgii ogólnej. Doświadczenie zawodowe zdobywał w szpitalach w Zabrzu, Pyskowicach i Bytomiu. Poza salą operacyjną motocyklista, bloger i publicysta dwutygodnika „Polska Niepodległa”. Od 25 lat szczęśliwy mąż, a także ojciec dwójki dorosłych już dzieci.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

8
Cukiernia Pod Amorem. Tom 2. Dziedzictwo Hryciów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukiernia Pod Amorem. Tom 2. Dziedzictwo Hryciów
Dostępny14 szt.

Druga część serii „Cukiernia Pod Amorem”. Każdy dzień przynosi bohaterom nowe zawirowania, a historie sprzed czterdziestu lat ciążą do dziś. Sierpień 2016 roku. Cukiernia Pod Amorem znów zwycięża w dorocznym konkursie na Ciastko Roku. Wokół imprezy robi się duże zamieszanie, które powoduje, że największy beneficjent staje się jej największym przegranym. Waldemara Hrycia drogo kosztują wątpliwości związane z kwestią prawidłowego wyłonienia zwycięzcy. Okazuje się, że za jego plecami knuje bliska mu kiedyś osoba. Ta zapomniana już prawie historia wraca teraz, wpływając na losy całej rodziny oraz miasteczka. Burmistrz Gutowa, jako organizator konkursu, czuje się odpowiedzialny za jego konsekwencje, plecie więc misterną polityczną intrygę, aby załagodzić ewentualne roszczenia Hryciów, a zwłaszcza swego największego oponenta – byłego burmistrza, obecnie posła Grzegorza Hrycia. Zbyszek Hryć, chociaż zdążył się już zaręczyć, nabrał poważnych wątpliwości co do swego związku z dziewczyną z Płocka, Martyną Nowak. Na to wszystko nieco z boku, patrzą nadal przebywające w okolicy dawne mieszkanki Zajezierzyc: Monika Grochowska-Adams oraz Tessa Steinmeyer. Z bohaterami współczesnych wydarzeń wiąże je niemal pięćdziesięcioletnia więź, która okazuje się na tyle silna, że obie panie angażują się w rozgrywające się w Gutowie wypadki. Małgorzata Gutowska-Adamczyk – jedna z najbardziej rozpoznawanych polskich autorek, z wykształcenia historyk teatru, zadebiutowała jako scenarzystka serialu „Tata, a Marcin powiedział...”. Jest autorką kilkunastu poczytnych powieści dla młodzieży i dorosłych, spośród których 13 Poprzeczna zdobyła tytuł Książki Roku 2008. Cukiernią Pod Amorem, przedstawiającą losy Polski i Polaków na przestrzeni ponad stu lat, podbiła serca czytelników i rankingi sprzedaży. W dwóch planach czasowych, historycznym i współczesnym, będziemy śledzić losy znanych już i nowych bohaterów od 1945 roku do współczesności.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

9
Pan Apoteker - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Apoteker
Dostępny11 szt.

Pan Apoteker to po części opowieść o Tadeuszu Pankiewiczu, człowieku, który zdecydował się pozostać na terenie getta krakowskiego i nieść pomoc jego mieszkańcom podczas II wojny światowej. Apteka pod Orłem, dziś zamieniona w niewielkie muzeum, za jego sprawą stała się w tamtych strasznych czasach wyspą na wzburzonym oceanie, Arką pozwalającą przeżyć potop. Mała Bluma, jej siostra Dorina i starszy brat, Arik niejednokrotnie znajdą tam pomoc lub schronienie. Ale jak wyjaśnić sobie to wszystko, co dzieję się dokoła? Bluma ucieka w świat wyobraźni, obserwuje, próbuje tłumaczyć rzeczywistość i żyć w świecie, w którym być może jedynie szaleńcy czują się szczęśliwi.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

10
Jej ciało i inne strony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Jej ciało i inne strony
Dostępny10 szt.

Fantastyczne opowieści o okropnościach seksizmu. Najnowsze objawienie literackie z USA. Na podstawie książki powstaje serial o horrorze bycia kobietą, zapowiadany przez producentów jako „feministyczny BLACK MIRROR”. W 2018 roku New York Times umieścił debiutancki tom opowiadań Machado Her Body and Other Parties na prestiżowej liście „Nowa awangarda”, jako jedną z 15 książek napisanych przez kobiety, które kształtują sposób, w jaki czytamy i piszemy fikcję w XXI wieku. Żona odrzuca prośby męża o usunięcie zielonej wstążki z szyi. Kobieta opowiada o swoich seksualnych doświadczeniach, podczas gdy kataklizm pochłania ludzkość. Sprzedawca w centrum handlowym dokonuje przerażającego odkrycia w szwach sukienek na studniówkę. Gwałtowna utrata masy ciała, wywołana zabiegami chirurgicznymi, skutkuje niechcianym gościem w domu bohaterki. Machado burzy granice między realizmem psychologicznym i science fiction, komedią i horrorem. Naginając prawa gatunków stwarza unikalny styl. Buduje zaskakujące historie o życiu kobiet, przemocy fizycznej i psychicznej, z jaką ciągle muszą się mierzyć. Ta proza jest ziemska i nie z tego świata, klasyczna i seksowna, queerowa i uszczypliwa, komiczna i śmiertelnie poważna, przechodzi od przerażającej przemocy do najbardziej wykwintnych uczuć.

39,99 zł
24,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 15,00 zł

11
Bitwa o Gietrzwałd. Tryumf Królowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bitwa o Gietrzwałd. Tryumf Królowej
Dostępny4 szt.

Był czerwiec 1877 r., kiedy w niewielkiej miejscowości na Warmii rozpoczęły się objawienia Pięknej Pani, która zapytana kim jest, odpowiedziała: Jam jest Maryja Niepokalanie Poczęta. Dlaczego Maryja wybrała akurat to miejsce, zapomnianą zdawałoby się część zaboru pruskiego, którym – jak całym terytorium jednoczących się Niemiec – rządził kanclerz Otto von Bismarck, zwany Żelaznym Kanclerzem? Prowadzona przez niego polityka (niem. Kulturkampf) oznaczała dla Polaków przede wszystkim germanizację i walkę z katolicyzmem. Stąd też zdumiewającym jest fakt, że ukazująca się warmijskim dziewczynkom Maryja mówiła po polsku, prosząc o pobożne życie i odmawianie Różańca. Obiecywała, że łaski wyproszone przez tę modlitwę będą zbawienne. Trudno się więc dziwić, że przesłanie szybko rozeszło się po całej okolicy i do Gietrzwałdu coraz liczniej zaczęli przybywać ludzie, którzy tak bardzo potrzebowali przywrócenia nadziei. Prośba Królowej sprawiła, że wierny lud z prostotą powierzał i nadal powierza Jej w modlitwie wszystkie swe potrzeby. By przekonać się, jak wielki to oręż, trzeba z szerszej perspektywy spojrzeć choćby na naszą historię… Duchowa wojna, wojna o człowieka nadal trwa, jednak przywiązanie i wierność wobec Królowej pozwala mieć nadzieję, że ostatecznie Ona zatryumfuje.

24,90 zł
12
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Tom 5. Emilia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety z ulicy Grodzkiej. Tom 5. Emilia
NiedostępnyBrak

Piąta w cyklu powieść o klątwie, która wciąż ciąży nad rodziną. Jest rok 1957. Weronika, córka Matyldy, dopiero wkracza w dorosłość, a już musi dokonywać trudnych wyborów. Odbiją się one na jej całym późniejszym życiu. Przyjdzie jej walczyć o siebie i swoją rodzinę, tak jak robiły to Wiktoria i Matylda – kobiety z ulicy Grodzkiej. Jednak w odróżnieniu od nich zmuszona jest stawić czoło komuś, kogo wcześniej bardzo pokochała. W powojennej rzeczywistości wszystko trzeba zaczynać od nowa. Matylda straciła swoją aptekę, a Julek, były pilot RAF-u, jest teraz kimś podejrzanym dla nowej władzy w Polsce. Powracają postaci z przeszłości, a niektóre z nich odchodzą bezpowrotnie. Nie zmienia się tylko jedno, kobiety z ulicy Grodzkiej dalej potrafią sobie radzić, nie zważając na rodzinną klątwę, która wciąż jeszcze nie straciła swojej mocy. Lucyna Olejniczak urodziła się i mieszka w Krakowie. Z zawodu laborantka medyczna, były pracownik Katedry Farmakologii UJ, jako pisarka zadebiutowała już na emeryturze. Dużo podróżuje, lubi poznawać nowych ludzi, łatwo się zaprzyjaźnia. Wielbicielka kotów.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

13
Byle do przodu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Byle do przodu
Dostępny3 szt.

Trup był, ale już sobie poszedł. Maria marzy o własnej restauracji. O jej prowadzeniu, tak jak o gotowaniu, nie ma pojęcia, ale od czego jest kucharz i menedżer? Piotr, jej brat, zarządza centrum urody, choć nie odróżnia jogi od feng shui. Pomocy, zwłaszcza finansowej, w spełnieniu tych marzeń rodzeństwu udziela ojciec, bogaty przedsiębiorca. Maria i Piotr nie mają złudzeń. Za darmo umarło. Ta propozycja musi mieć drugie dno. Co tak naprawdę planuje ich ojciec? Za wszelką cenę postanawiają się tego dowiedzieć. Szpiegostwo, szantaż, przekupstwo... nie cofną się przed niczym, by dociec prawdy i ubiec knowania ojca. Wszystkie chwyty są dozwolone! Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

38,00 zł
24,70 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,30 zł

14
Dzieci Hurina. Pod redakcją Christophera Tolkiena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci Hurina. Pod redakcją Christophera Tolkiena
NiedostępnyBrak

Tolkien wiele lat pracował nad Dziećmi Húrina. Niestety nie dane było mu dokończyć opowieści. Podjął się tego jego syn, Christopher Tolkien, który ułożył tekst z istniejących materiałów. Całości dopełniają ilustracje Alana Lee. Prawie sześć i pół tysiąca lat przed wydarzeniami opisanymi we Władcy Pierścieni Śródziemie leży w cieniu Czarnego Władcy. Najwięksi wojownicy wśród elfów i ludzi zginęli. Wszystko pogrąża się w ciemności i rozpaczy. Nowy, śmiertelnie niebezpieczny przywódca, Túrin, syn Húrina, razem z bandą banitów przeciwstawia się Czarnemu Władcy i zmaga się z nałożoną przez niego klątwą. Historia wojny, nienawiści, walki o władzę, ale też nadziei i odwagi. Poznajcie losy Túrina i Niënor. J.R.R. Tolkien (1892–1973) jest twórcą Śródziemia oraz autorem wspaniałych klasycznych powieści Hobbit, Władca Pierścieni i Silmarillion. Jego książki zostały przetłumaczone na ponad pięćdziesiąt języków i sprzedały się w milionach egzemplarzy na całym świecie.

44,00 zł
33,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,00 zł

15
Rok 1984. Audiobook 1984 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok 1984. Audiobook 1984
George Orwell, Muza
Dostępny47 szt.

Wielki brat patrzy – to właśnie napisy tej treści, w antyutopii Orwella krzyczące z plakatów rozlepionych po całym Londynie, natchnęły twórców telewizyjnego show „Big Brother”. Czyżby wraz z upadkiem komunizmu wielka, oskarżycielska powieść straciła swoją rację bytu, stając się zaledwie inspiracją programu rozrywkowego? Nie. Bo ukazuje świat, który zawsze może powrócić. Świat pustych sklepów, permanentnej wojny, jednej wiary. Klaustrofobiczny świat Wielkiego Brata, w którym każda sekunda ludzkiego życia znajduje się pod kontrolą, a dominującym uczuciem jest strach. Świat, w którym ludzie czują się bezradni i samotni, miłość uchodzi za zbrodnię, a takie pojęcie jak „wolność” i „sprawiedliwość” nie istnieją. Na świecie są miejsca, gdzie ten stan wciąż trwa. I zawsze znajdą się „cudotwórcy” gotowi obiecywać stworzenie nowego ładu, który od wizji Orwella dzieli tylko krok. Niestety, piekło wybrukowane jest dobrymi chęciami...

29,99 zł
21,89 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

16
Jeszcze dzień życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze dzień życia
Dostępny23 szt.

Ten kultowy reportaż to głos przeciw wszelkiej wojnie.Ryszard Kapuściński nazywał go swoją pierwszą prawdziwą książką Wojnę domową w Angoli, tuż przed uzyskaniem przez ten kraj niepodległości 11 listopada 1975 r., reporter opisuje przez pryzmat doświadczeń indywidualnych swoich bohaterów i własnych. To książka bardzo osobista. Nie tyle o samej wojnie, ile o zagubieniu w chaosie, bezsensowności ponoszonych ofiar, niepewności jutra. „Były tam takie sytuacje, że człowiek właściwie wiedział, że nie będzie już żył. I każdego dnia mówiło się z ulgą: – O, jeszcze jeden dzień z życia mam za sobą, jeszcze jeden mnie czeka. Ale już nie więcej.” – pisze autor. Gdy rozpoczęła się chaotyczna, bezwzględna walka, która przeraziła całą Europę, Kapuściński udał się do miejsca, z którego wszyscy uciekali z przerażeniem. Był tam w pewnym momencie jedynym korespondentem zagranicznym. Reporter miał świadomość, iż może to być podróż w jedną stronę, ale nie wyobrażał sobie, aby jej nie odbyć. Równocześnie z wznowieniem książki do kin wchodzi polsko-hiszpański film pod tym samym tytułem, łączący techniki animacji i dokumentu. Reżyserzy szukają prawdy także poza książką mistrza, rozmawiając z ludźmi, których opisywał, prowadzą śledztwo na własną rękę.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

17
Wybacz mi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybacz mi
Dostępny60 szt.

W dniu urodzin Emilia otrzymuje zagadkowy list od swojej matki. Kobieta porzuciła córkę, gdy ta miała niespełna dwa latka. Od tego czasu dziewczyna żyje w przeświadczeniu, że była niekochana. Ciężar, jaki nosi w sercu, wypalił głębokie piętno. Gdy otrzymuje prośbę o spotkanie, nie waha się, by rozliczyć matkę, która zabrała jej to, co najcenniejsze – poczucie miłości. Bieszczady jednak skrywają więcej tajemnic, niż Emilia mogła przypuszczać. Okazuje się, że nic nie jest oczywiste. Czy będzie w stanie wybaczyć mamie oraz… sobie? Wybacz mi jest pierwszą częścią cyklu „Bieszczadzka Rapsodia”.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

18
Piłka miękka, 15 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłka miękka, 15 cm
Dromader
NiedostępnyBrak

Miękka piłka z dzwoneczkiem to idealna propozycja bezpiecznej zabawki dna najmłodszych dzieci. Żywe kolory pobudzają zmysł wzroku, a dzwoneczek umieszczony w środku wydaje przyjemny dźwięk, dzięki czemu zachęca maluszka do zabawy. Średnica piłki: 15.0 cm

16,90 zł
15,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,69 zł

19
Fantastyczna encyklopedia małych stworów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fantastyczna encyklopedia małych stworów
Dostępny2 szt.

Są wszędzie. Możesz je usłyszeć, możesz poczuć ich obecność, ale pewnie ich nie zobaczysz. Maleńkie istoty żyją w każdym, przeciętnym domu. Chowają się pod dywanem, w szafie, nawet w pralce. Krasnoludy, elfy, wróżki i inne zaskakujące istoty żyją razem z nami! Badaczka magicznej zoologii i botaniki, Catalina Plum, zdradza wszystkie sekrety tych niesamowitych maleńkich istot w bardzo błyskotliwej i zabawnej książce. Opisane stworzenia to: łazienkowe wróżki, duszek z supermarketu, wróżka biblioteczna, wróżka pościelowa, znana również pod pseudonimem „Wypoczęta” – ta wróżka śpi spokojnie w naszych łóżkach i prowadzi bardzo wygodne, przyjemne życie: zawsze w pozycji leżącej, z porannym kocem lub drzemiąc po obiedzie. Jej dieta pozostawia wiele do życzenia. Zjada wszystko, co znajdzie w prześcieradłach i kocach: brudne skarpetki, porzuconą bieliznę... Ta wróżka bawi się ukrywając skarpetki, które jej nie smakują, w najgłębszych zakamarkach łóżka. Inne to: lustrzana czarodziejka, wróżki parku i ogrodu, duszek szkolny, elektryczny mikrogremlin, wróżka kominkowa, mały troll futbolowy, stary troll klatek schodowych, wróżka domowych malowideł, szara deszczowa wróżka, biała wróżka śnieżna, elf choinki, skrzat cmentarny, plażowa wróżka, goblin tuneli metra, wróżka pralki, chochlik żyrandola, duszek spiżarniowy. Poznaj je wszystkie, uzupełnij o te, których my nie opisaliśmy, a Ty je masz w domu. Dzięki tej książce nigdy nie będziesz już zastanawiał się, dlaczego twoja żarówka w nocnej lampce nagle przygasa...

36,00 zł
19,08 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 16,92 zł

20
Piszczki. Kaczki w siatce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piszczki. Kaczki w siatce
Dromader
NiedostępnyBrak

Ten zestaw umili maluchowi każdą kąpiel. W jego skład wchodzi 5 kaczuszek (1 duża i 4 małe). Zabawki piszczą i pływają.

13,90 zł
12,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,39 zł

21
Jerzy Popiełuszko. Prawda przeciw totalitaryzmowi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jerzy Popiełuszko. Prawda przeciw totalitaryzmowi
Dostępny3 szt.

Ksiądz Jerzy Popiełuszko – współczesny prorok i męczennik niepodległości Czy przesłanie ks. Jerzego Popiełuszki wciąż jest aktualne? Bez względu na granice czasu i państw? Czy polski kapłan potrafi poruszyć też duszę laickiej Francji? Kapelan Solidarności został brutalnie zamordowany przez milicjantów w 1984 r. Ta zbrodnia głęboko poruszyła serca jego rodaków, tłumnie uczęszczających na msze za Ojczyznę i modlących się o wolną Polskę. Niemal trzydzieści lat później grób Popiełuszki odwiedził francuski kapłan Bernard Brien, który ze zdumieniem odkrył, że obaj urodzili się tego samego dnia – 14 września 1947 r. W niedługim czasie postać męczennika niepodległości tak zachwyciła ks. Briena, że stał się jego gorącym czcicielem. Stało się to głównie za sprawą zachwytu nad ewangelicznym radykalizmem Popiełuszki i jego przywiązaniem do prawdy oraz cudu, który wydarzył się we Francji za jego wstawiennictwem. Nawet totalitaryzm nie jest w stanie zabić prawdy. Ta książka jest tego dowodem.

26,90 zł
19,37 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,53 zł

22
Kaczka na taczce. Wiersze dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kaczka na taczce. Wiersze dla dzieci
NiedostępnyBrak

Antologia przezabawnych, uroczych historyjek o tym, co nas otacza. Autorka przez lata bawiła i uczyła najmłodszych czytelników, pisząc dla nich z niezwykłą lekkością i humorem wierszyki i rymowanki. Przygody nieśmiałego kotka, rozbrykanego misia czy wesołego pomidorka zachwycą i rozśmieszą każde dziecko.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

23
Mit pracy domowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mit pracy domowej
Dostępny2908 szt.

Alfie Kohn, autor wydanej w 2013 książki Wychowanie bez nagród i kar, zaprasza do refleksji nad pracą domową. Powszechnie uważa się, że praca domowa to nieodzowna część edukacji. Panuje tendencja do zadawania coraz więcej i coraz młodszym dzieciom. Jednak badania naukowe dowodzą, że potencjalne korzyści tych praktyk są minimalne i ograniczają się tylko do starszych uczniów. Alfie Kohn zachęca do debaty nad zaletami i wadami pracy domowej. Jego książka przynosi skrupulatną analizę badań naukowych oraz mitów narosłych wokół edukacji. Kohn zachęca nauczycieli i rodziców do odważnego i krytycznego stanowiska wobec tradycji, która odbiera radość z nauki i czas potrzebny na życie rodzinne. Ważne! • Badania naukowe nie potwierdzają skuteczności pracy domowej. •Odrabianie lekcji nie wpływa na poprawę wyników w nauce uczniów szkół podstawowych. • Praca domowa nie wspiera także rozwoju samodzielności ani odpowiedzialności. • Uczniowie powinni mieć wpływ na ilość oraz jakość pracy domowej. Alfie Kohn jest amerykańskim badaczem interdyscyplinarnym, cenionym ekspertem od edukacji i wychowania. Błyskotliwy krytyk kultury rywalizacji i wychowania opartego na kontroli. Autor wielu książek, m.in. Wychowanie bez nagród i kar, Mit rozpieszczonego dziecka, No Contest. A Case Against Competition. Spis treści: Część I. Prawda o pracy domowej Rozdział 1. Stracone dzieciństwo Rozdział 2. Czy dzięki pracy domowej uczymy się Rozdział 3. Czy praca domowa przynosi korzyści pozaszkolne? Część II. Sześć powodów, dla których praca domowa jest wciąż zadawana Rozdział 4. Badania dowodzą... – Czy faktycznie dowodzą? Rozdział 5. Pytania bez odpowiedzi Rozdział 6. Czego nie nauczyliśmy się o uczeniu się? Rozdział 7. Moda na wyższe standardy Rozdział 8. Lepiej Się Przygotuj! Rozdział 9. Bezczynność... Część III. Powrót do normalności Rozdział 10. Jeszcze raz zastanówmy się nad pracą domową Rozdział 11. Zmiany

34,90 zł
32,46 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,44 zł

24
Krowa kolorowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krowa kolorowa
Dostępny6 szt.

Pachnie trawą, mlekiem białym, oczy lśnią jej jak kryształy, gładka, w łaty, kolorowa, a na imię jest jej... O krowach pisało wielu poetów – od Gałczyńskiego przez Brzechwę po Chotomską, ale żaden nie napisał zbioru wierszy wyłącznie o krowach, tak w dodatku różnych. Dzieci lubią krowy, bo zwierzęta te nie są w swej naturze, pomimo dużych rozmiarów, agresywne. Wręcz przeciwnie – krowy zachowują się przyjacielsko, a nawet (co zostało naukowo potwierdzone!) lubią się bawić. Podobnie jak ludzie, źle znoszą samotność. Zaprzyjaźnijcie się ze stadem kolorowych krów, żyjących w poezji Ewy Karwan-Jastrzębskiej. Spotkacie tam Pyzię, krowę Józefa Wilkonia, krowę marzycielkę, szybkobiegaczkę, czy śmieszkę. A na złą pogodę polecamy krowę burzową. Widzieliście, że takie też istnieją? Ewa Karwan-Jastrzębska – absolwentka warszawskiej polonistyki, pisarka, scenarzystka i dziennikarka. Debiutowała filozoficzną baśnią o Misiu Fantazym, która została sfilmowana. Ma w swoim dorobku kilkanaście popularnych powieści dla dzieci i młodzieży, w tym: Duchy w teatrze, Hermes 9:10, Sobowtór oraz serię „Agata z placu Słonecznego”. Jest też współautorką dwóch tomów opowiadań o przygodach Bolka i Lolka. Stworzyła serię powieści sensacyjno-przygodowych „Misja Feniks” i „Misja Xibalba”, utrzymaną w klimacie książek Dana Browna i filmów o Indianie Jonesie. Razem z mężem Markiem zawiązała spółkę autorską, czego owocem był cykl książek o czarodziejkach „Witch” i literacki eksperyment w postaci pierwszej polskiej powieści transmedialnej Kaktus w sercu, wydanej na licencji TVN. Jest warszawianką, ale dzieciństwo spędziła w Afryce, która wielokrotnie powraca w postaci motywów w jej twórczości dla dzieci. Pomysłów do powieści dostarczają jej dzieci, Mikołaj i Julka – cykl „Banda Michałka” jest inspirowany przygodami jej syna i jego kolegów. Józef Wilkoń – jeden z najznakomitszych i znanych w świecie ilustratorów. Absolwent krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz Uniwersytetu Jagiellońskiego (historia sztuki). Zaczął ilustrować książki z założeniem, że będzie to tymczasowe zajęcie. Pierwszą zilustrowaną przez niego pozycją była książeczka Hanny Bechlerowej O kotku, który szukał czarnego mleka. Zilustrował ponad sto książek polskich i ponad sześćdziesiąt wydanych na świecie. Poza książkami dla najmłodszych czytelników tworzy ilustracje do czasopism i inne formy. Rzeźbi, głównie zwierzęta. W wywiadach podkreśla rolę, jaką w jego życiu i twórczości odegrała obserwacja przyrody. Propozycję ilustrowania wierszy o krowach przyjął między innymi ze względu na wspomnienie swojej ulubionej krowy o imieniu Pyzia. Nagrodzony Deutsche Jugendbuchpreiss (1966), japońską Owl Prize (1984), Premio Grafico w Bolonii (1974, 1991) oraz Andersen Premio w Genewie (1998). Nominowany do prestiżowej The Astrid Lidgren Memorial Award (2009).

28,00 zł
21,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,00 zł

25
Spinacze 28 mm, 100 sztuk w magnetycznym pudełku - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spinacze 28 mm, 100 sztuk w magnetycznym pudełku
Titanum, 100
NiedostępnyBrak

Spinacze okrągłe w pudełku magnetycznym. Rozmiar 28 mm. Niezastąpione w każdym biurze.

9,90 zł
26
Lalka 29 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka 29 cm, mix wzorów
Mega Creative
Dostępny142 szt.

Lalka Anita spodoba się każdej dziewczynce. Ma bardzo długie lśniące włosy spięte w warkocz i długą suknię. Uwaga. Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

27
Auta. DXV29 Samochód Shu Tudoroki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Shu Tudoroki
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Kolekcja samochodów z filmu „Auta”. Każdy samochodzik to filmowy bohater o niepowtarzalnej osobowości. Ścigaj się i zbierz całą kolekcję. Auta z metalowymi nadwoziami w skali 1:55. Wymiary opakowania: 14.0 x 16.5 x 4.1 cm

34,43 zł
30,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

28
Katarynka wiktoriańska - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katarynka wiktoriańska
Lena
NiedostępnyBrak

Katarynka została wykonana z wysokiej jakości materiałów. Ma śliczny, kolorowy wzór. Dzieci mogą grać na niej za pomocą kręcenia korbą, co powoduje ruch miechów, tłoczących powietrze do wiatrownicy, a także obraca wałek melodyczny, którego zadaniem jest otwieranie w odpowiedniej kolejności i na odpowiedni czas kanałów, kierujących powietrze do właściwych piszczałek. Zabawka rozwija zdolności słuchowe, muzyczne i pobudza wyobraźnię.

21,90 zł
19,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,19 zł

29
Zestaw do robienia opasek przyjaźni - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do robienia opasek przyjaźni
Lena
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy idealny zestaw dla najlepszych przyjaciółek Umożliwia on zrobienie opasek przyjaźni. Opakowanie zawiera: • krosna tkackie, • nici, • szklane koraliki 60 g, • instrukcję z wieloma wzorami.

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

30
Tor Kaskada Marble Track Curve - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

31
Auta. Samochodzik Marilyn - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Samochodzik Marilyn
Mattel
NiedostępnyBrak

Zbierz całą kolekcję pojazdów przedstawiających bohaterów filmu Cars. Samochodzik ma metalowe nadwozie, dzięki czemu jest bardzo trwały. Pojazd ma charakterystyczne malowanie i kształt. Skala: 1:55

29,37 zł
26,43 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,94 zł

32
Auta. DXV29 Samochód Nigel Gearlsley - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Nigel Gearlsley
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Kolekcja samochodów z filmu „Auta”. Każdy samochodzik to filmowy bohater o niepowtarzalnej osobowości. Ścigaj się i zbierz całą kolekcję. Auta z metalowymi nadwoziami w skali 1:55. Wymiary opakowania: 14.0 x 16.5 x 4.1 cm

36,99 zł
33,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

33
Auta. DXV29 Samochód Rip Clutchgoneski - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Rip Clutchgoneski
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Bohater filmu „Auta 3” produkcji DisneyPixar nadjeżdża! Pojazd został zbudowany z wysokiej jakości materiałów, w skali 1:55. Baw się w wyścigi i odtwarzaj ulubione sceny z filmu. Wzbogać swoją kolekcję. Zbierz wszystkie autka. W serii dostępnych jest wiele samochodów, m.in. Zygzak McQueen, Cruz Ramirez, Jackson Sztorm.

36,99 zł
33,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

34
Zestaw do robienia na drutach - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do robienia na drutach
Lena
Dostępny2 szt.

Przedstawiamy fantastyczny zestaw do robienia na drutach. Różowe kolory spodobają się każdej dziewczynce. Szalik można zrobić dla siebie albo na prezent dla najlepszej przyjaciółki.

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

35
Auto osobowe, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto osobowe, mix wzorów
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Tym nowoczesnym sportowym autem zachwyci się każdy chłopiec! Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Wymiary opakowania: 26.0 x 11.0 x 14.0 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

31,90 zł
23,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

36
Auto terenowe, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto terenowe, mix kolorów
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy niezwykłe auto terenowe Cross Country w skali 1:48. Duże koła i sportowy styl robią wrażenie. Pojazd został wykonany z wysokiej jakości materiałów z dbałością o szczegóły. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

12,90 zł
9,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,22 zł

37
Klocki magnetyczne, świecące - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki magnetyczne, świecące
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy śliczne klocki magnetyczne, które spodobają się każdej dziewczynce. Rozwijają wyobraźnię, kreatywność i zdolności manualne. Dodatkowym atutem jest to, że klocki świecą dzięki dołączonym światełkom LED. W zestawie są również elementy ozdobne w kształcie kwiatuszków, które można połączyć z klockami. W zestawie znajduje się 41 elementów.

174,90 zł
131,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 43,72 zł

38
Auto osobowe, czerwone - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto osobowe, czerwone
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Tym sportowym autem zachwyci się każdy chłopiec! Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Piękny, czerwony kolor przyciąga wzrok.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

39
Klocki magnetyczne, konstrukcyjne - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki magnetyczne, konstrukcyjne
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy klocki konstrukcyjne, które można łączyć w dowolny sposób i tworzyć wiele instrukcji. Do zestawu dołączono rurki, które można połączyć z klockami w sposób widoczny na opakowaniu. Wówczas powstanie tor dla kulki, która również znajduje się w zestawie. Ograniczeniem w zabawie jest tylko wyobraźnia. W zestawie znajduje się 30 elementów.

116,90 zł
87,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 29,22 zł

40
Auto osobowe, mix - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto osobowe, mix
Mega Creative
NiedostępnyBrak

To auto osobowe zachwyci każdego chłopca! Model został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

28,90 zł
21,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,22 zł

41
Mega Creative Kolejka B/o 50x38x10 Qs505a Cartoon Wb 6/12 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
99,90 zł
74,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 24,97 zł

42
Kasa sklepowa z wózkiem, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasa sklepowa z wózkiem, mix kolorów
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy zestaw idealny do zabawy w sklep. To jedna z ulubionych zabaw dzieci, którą urozmaici ten zestaw. Kasa połączona jest z wagą i czytnikiem. W zestawie znajduje się także sklepowy wózeczek. Gotowy na zakupy? Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo.

111,90 zł
83,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 27,97 zł

43
Karabin - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karabin
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Zabawkowy karabin spodoba się każdemu chłopcu. Z karabinem Mega Creative dostrzeżesz cel z najdalszej odległości, a przy regularnej zabawie zostaniesz wyborowym snajperem. Z karabinu można strzelać za pomocą gumowych nabojów z przyssawkami. Do broni dołączono 5 nabojów oraz lunetę. Zabawka wykonana z plastiku. Nie wymaga zasilania bateriami. Wymiary produktu: 69.0 x 15.0 cm

13,90 zł
10,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,47 zł

44
Figurki wojskowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki wojskowe
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Stwórz własną armię! Dzięki zestawowi żołnierzy w różnych kolorach, możesz zbudować swoją armię, jak i również armię wroga. Uruchom wyobraźnię i odtwarzaj różne bitwy z tym zestawem. Zestaw zawiera około 50 różnych żołnierzyków. Wymiary opakowania: 19.0 x 27.0 x 6.0 cm

10,40 zł
7,80 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,60 zł

45
Pojazdy wojskowe - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy wojskowe
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Stwórz własną armię! Dzięki zestawowi pojazdów wojskowych w różnych kolorach, możesz wzmocnić swoją armię. Uruchom wyobraźnię i odtwarzaj różne bitwy z tym zestawem. Polecamy również zestaw figurek żołnierzy, by zabawa była jeszcze lepsza.

9,60 zł
7,20 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,40 zł

46
Zestaw lekarski, niebiesko-żółty - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarski, niebiesko-żółty
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Zestaw lekarski spodoba się każdemu chłopcu. Niebiesko-żółte kolory przykują wzrok. W zestawie znajdują się między innymi: • nożyczki, • opakowanie na tabletki, • buteleczka na tabletki, • stetoskop, • okulary, • strzykawka, • młoteczek, • pojemnik na leki albo narzędzia.

28,75 zł
21,56 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,19 zł

47
Zestaw lekarski, różowy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw lekarski, różowy
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Zestaw lekarski spodoba się każdej dziewczynce. Różowe kolory przykują wzrok. W zestawie znajdują się między innymi: • nożyczki, • opakowanie na tabletki, • buteleczka na tabletki, • stetoskop, • okulary, • strzykawka, • młoteczek, • pojemnik na leki albo narzędzia.

28,75 zł
21,56 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,19 zł

48
Gra 2w1, Chińczyk i Gęś - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra 2w1, Chińczyk i Gęś
Mega Creative, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy planszową grę 2w1. W opakowaniu znajduje się 16 pionków i kostka ze specjalnym przyrządem do automatycznego rzucania. Pierwsza gra to popularny Chińczyk. Maksymalnie mogą w nią grać 4 osoby. Każdy ma zestaw 4 pionków w jednym kolorze. Pionki gracza na starcie zajmują 4 pola bazy o tym samym kolor pionków. Ruchy pionków określają rzuty kością, jakie wykona gracz. Rzuca się zwykle raz. Chyba, że wypadnie 6. Szóstka jest szczęśliwym rzutem i daje graczowi dodatkowy rzut. Rzut o wartości sześć pozwala graczowi wyprowadzić pionka z bazy na pole startowe. Gracze poruszają się na przemian. Pionki poruszają się po polach zewnętrznych w kierunku zgodnym z ruchem wskazówek zegara, a gdy zrobią pełne okrążenie nie idą na pole startowe, ale wchodzą na ścieżkę przy bazie, która jest oznaczona kolorem pionków gracza. Zwycięża ten z graczy, który pierwszy ustawi wszystkie cztery pionki na swojej ścieżce końcowej. Druga gra to Gęś (Oca). Jest rozgrywana na planszy o 64 polach przy użyciu pionów i kości. Celem gry jest szybsze niż przeciwnicy przejście na koniec planszy zgodnie z regułami gry. By to osiągnąć, trzeba omijać „pechowe” pola, a starać się stawiać pion na polach „szczęśliwych”. Wymiar: 38.0 x 38.0 cm

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

49
Zestaw figurek wojskowych w tubie, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw figurek wojskowych w tubie, mix wzorów
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Stwórz własną armię! Dzięki zestawowi żołnierzy w różnych kolorach, możesz zbudować swoją armię, jak i również armię wroga. Uruchom wyobraźnię i odtwarzaj różne bitwy z tym zestawem. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 tubki z figurkami.

11,40 zł
8,55 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,85 zł

50
Dogviolet, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dogviolet, CD
Laurel, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

Po fantastycznych, publikowanych od 2013 roku nagraniach w sieci, 24-letnia Brytyjka debiutuje albumem „Dogviolet”, w ramach Counter Records, sublabela słynnej Ninja Tune. Porównuje się ją do Lany Del Rey i Florence And The Machine. Jest w tym sporo racji, jej głos ma zbliżoną barwę, oraz operuje na podobnym poziomie emocji. Polscy fani mieli już okazję zobaczyć artystkę w roli supportu dla „Oh Wonder”. Lista utworów: 1. Life Worth Living 2. All Star 3. Same Mistakes 4. South Coast 5. Hold Tight 6. Adored 7. Sun King 8. Crave 9. Lovesick 10. Take It Back 11. Empty Kisses 12. Recover

70,90 zł
68,77 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 2,13 zł

Wróć do góry