hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.09.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 22 września 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ołówek Hb-2b-4b-6b Koh-i-noor 1860/4 Kpl4szt B/c (Koh-I-Noor), na drugim Matematyka. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Część 3 (Agnieszka Borowska-Kociemba, Małgorzata Krukowska). Kolejny produkt to Moja wielka księga odpowiedzi. Dinozaury oraz Orły imperium. Tom 3. Polowanie (Simon Scarrow).
1
Ołówek Hb-2b-4b-6b Koh-i-noor 1860/4 Kpl4szt B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
10,30 zł
9,27 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,03 zł

2
Matematyka. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Karty pracy dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualn...
Dostępny231 szt.

Publikacja przeznaczona jest dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – z niepełnosprawnością intelektualną, niepełnosprawnościami sprzężonymi i innymi deficytami rozwojowymi. Może być stosowana w przedszkolach i szkołach specjalnych, klasach integracyjnych i oddziałach edukacyjno-terapeutycznych oraz podczas zajęć korekcyjno-kompensacyjnych. Może być również wykorzystana jako materiał przygotowujący do edukacji wczesnoszkolnej, czyli w przedszkolach masowych. Karty pracy mogą posłużyć także rodzicom do pracy z dziećmi w domu. Zostały one przygotowane z myślą zarówno o pracy z całym zespołem, jak i w trakcie zajęć indywidualnych. Materiał zawiera zadania dotyczące: • poznawania i utrwalania podstawowych pojęć kalendarzowych, • orientacji w stosunkach przestrzennych, • umiejętności wyodrębniania zbiorów, • wyodrębniania i porównywania cech wielkościowych, • rozpoznawania figur geometrycznych, • poznawania i utrwalania znajomości cyfr w zakresie 12, • podstawowych działań matematycznych.

43,00 zł
35,26 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,74 zł

3
Moja wielka księga odpowiedzi. Dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka księga odpowiedzi. Dinozaury
Dostępny25 szt.

Który dinozaur jest największy? Czy kurczaki są dinozaurami? Które dinozaury miały rogi na głowie? Otwórz okienka, żeby znaleźć odpowiedzi na te i wiele innych pytań. Poznawaj mezozoiczny świat, znajdując odpowiedzi na pytania z tej niesamowitej książeczki pełnej zabawnych faktów o dinozaurach.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

4
Orły imperium. Tom 3. Polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orły imperium. Tom 3. Polowanie
Dostępny35 szt.

Kontynuacja bestsellerowego cyklu rzymskiego Jest zima roku 44 naszej ery. Po serii krwawych bitew celtycki gród Camulodunum poddaje się rzymskim najeźdźcom. W czasie gdy Aulus Plaucjusz, naczelny wódz armii, planuje nową kampanię, jego żona i dzieci wpadają w ręce klanu druidów, żądających w zamian za ich życie uwolnienia swoich pobratymców. Dwaj ochotnicy z legionów rzymskich muszą udać się w głąb wrogiego terytorium, aby uratować zakładników, zanim zostaną złożeni w ofierze okrutnym bogom. Czy Macro i Katon odnajdą uwięzioną rodzinę Plaucjusza? I czy zdołają ją uratować, nim będzie za późno?

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

5
Sztuka. Encyklopedia dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka. Encyklopedia dla dzieci
Dostępny31 szt.

Ta piękna książka przedstawia ewolucję największych osiągnięć w malarstwie, rzeźbie i fotografii. Śledzi rozwój malarstwa od prehistorycznych rysunków jaskiniowych poprzez Mona Lisę aż do współczesnej sztuki ulicznej. Prezentuje słynne na całym świecie rzeźby, takie jak terakotowa armia w Chinach czy Dawid Michała Anioła. Pokazuje, jak fotografia odzwierciedla (albo deformuje) rzeczywistość. Dzięki trafnemu doborowi obiektów, ciekawym opisom i wspaniałym ilustracjom stanowi znakomite wprowadzenie dziecka w świat sztuki.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

6
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pomoc psychologiczno-pedagogiczna, dostosowanie wymagań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczniowie ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pomoc psychologiczno...
Dostępny319 szt.

Książka ta adresowana jest do nauczycieli i specjalistów chcących uporządkować swoją wiedzę na temat specyfiki funkcjonowania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, form i metod pracy pozwalających zindywidualizować wobec nich wymagania, a także procedur udzielania im pomocy psychologiczno-pedagogicznej i możliwości formalnych, jakie stwarza system oświatowy dla wyrównywania szans edukacyjnych. Dodatkowo książka zawiera propozycję arkuszy służących opracowaniu wielospecjalistycznej oceny poziomu funkcjonowania ucznia i indywidualnego programu edukacyjno-terapeutycznego (IPET) dla dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego.

38,00 zł
30,02 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,98 zł

7
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 5. Mroczny talent - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alcatraz kontra Bibliotekarze. Tom 5. Mroczny talent
Dostępny661 szt.

Złowrogim Bibliotekarzom przez całe lata udawało się trzymać tę książkę w ukryciu... Jeśli masz ją w ręce, należysz do nielicznych szczęściarzy! Alcatraz Smedry zdołał pokonać armię złych Bibliotekarzy i uratować królestwo Mokii. Szkoda, że przy okazji udało mu się zepsuć talenty Smedrych. Co gorsza, jego ojciec próbuje wprowadzić w życie sekretny plan, który może doprowadzić do zagłady świata, a Bastylia leży pogrążona w śpiączce. Aby się ocknęła, Alcatraz musi dokonać infiltracji Wielkoteki zwanej przez Ciszlandczyków Biblioteką Kongresu źródła groźnej bibliotekarskiej mocy. Czy pozbawiony możliwości korzystania ze swego talentu Alcatraz znajdzie sposób, by ocalić Bastylię i na dobre pokonać Bibliotekarzy? Długo oczekiwana, zabawna i pełna akcji zamykająca część serii „Alcatraz kontra Bibliotekarze” wreszcie na księgarskich półkach!

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

8
Porysuj mnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porysuj mnie
Dostępny7 szt.

Oto interaktywna książka zasilana dziecięcą wyobraźnią, pełna zadań i zabaw. To książka, w której możesz rysować, kolorować, bazgrać i ozdabiać kropki znane z bestsellera Naciśnij mnie!. Herve Tullet to francuski autor oraz ilustrator wielu bestsellerów dla dzieci, z których najgłośniejszy Naciśnij mnie! osiągnął nakład 3 mln egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Niesłabnącą popularnością wśród małych czytelników cieszą się też inne tytuły tego autora: Kolory, och! Książka pełna dźwięków, Supertata, Figle migle czy seria przygód kosmicznej postaci Turlututu (ukazały się m.in. Turlututu na wakacjach, Turlututu. A kuku to ja!, Turlututu. Historie magiczne, Turlututu abrakadabra).

34,90 zł
28,62 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,28 zł

9
Mały Książę. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały Książę. Audiobook
Antoine de Saint-Exupery, Audio Liber
Dostępny33 szt.

Jedna z najpiękniejszych historii przedstawionych w literaturze, baśń filozoficzna, która od lat urzeka kolejne rzesze czytelników. Teraz w formie audiobooka czytanego przez Piotra Fronczewskiego. „Dla mnie to najpiękniejszy i jednocześnie najsmutniejszy obraz świata. To ten sam obraz, który jest na poprzedniej stronie, lecz narysowałem go jeszcze raz, abyście dobrze zapamiętali to miejsce, w którym zjawił się na ziemi i znikł Mały Książę. Przyjrzyjcie się uważnie, abyście mogli rozpoznać ten krajobraz, jeśli któregoś dnia będziecie wędrować przez afrykańską pustynię. A jeśli kiedyś znajdziecie się w tym miejscu, nie spieszcie się, błagam was, zatrzymajcie się na chwilę pod gwiazdą! Jeśli przyjdzie do was śmiejące się dziecko o złotych włosach, nie odpowiadające na pytania – zgadniecie, kto to jest. Nie zostawiajcie mnie wtedy w moim smutku: bądźcie tak mili i napiszcie mi szybko, że wrócił”. – fragment

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

10
Cukrzyca bez lekarstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cukrzyca bez lekarstw
Dostępny1769 szt.

Suzy Cohen jest dyplomowaną farmaceutką z ponad dwudziestoletnim stażem zawodowym, wykładowcą, autorką artykułów w prasie fachowej oraz książek: Tarczyca. Diagnoza i leczenie, The 24-Hour Pharmacist, Drug Muggers: How to Keep Your Medicine from Stealing the Life Out of You! i Real Solutions from Head to Toe. Suzy jest absolwentką Uniwersytetu Florydzkiego oraz członkiem Instytutu Medycyny Funkcjonalnej, Akademii Medycyny Przeciwstarzeniowej, Amerykańskiego Kolegium Postępu Medycznego i Amerykańskiego Stowarzyszenia Farmaceutycznego. Większość lekarzy i instytucji służby zdrowia traktuje cukrzycę jak jednokierunkową ulicę: kiedy już ją masz, pozostaje ci tylko łagodzenie objawów restrykcyjną dietą, regularne kontrolowanie poziomu cukru we krwi oraz przyjmowanie kosztownych leków. Ale to nieprawda! Autorka Suzy Cohen uważa, że cukrzycę można wyleczyć bezpiecznymi, naturalnymi metodami. Jej zdaniem organizm należy traktować jako całość i wspomagać go suplementami diety, minerałami i mądrym dobieraniem produktów, które trafiają na nasze talerze. Prezentowany w książce program, oparty na wynikach badań naukowych, wykorzystuje naturalne alternatywy. Pomaga organizmowi odbudowywać zdolność produkowania insuliny niezbędnej do utrzymania stężeń glukozy na prawidłowym poziomie, naprawić uszkodzone komórki oraz złagodzić efekty uboczne przyjmowanych leków, z których wiele pozbawia nas ważnych składników odżywczych. Pozbycie się nadwagi, unormowanie poziomu cukru we krwi i naturalne leczenie cukrzycy wymaga tylko pięciu kroków: Etap 1: picie zielonych koktajli bogatych w składniki odżywcze, spirulinę, chlorellę i młody jęczmień, dzięki którym uzupełnimy niedobory witamin, minerałów, mikroelementów i przeciwutleniaczy. Etap 2: przyjmowanie suplementów witaminy D, która pomaga unormować poziom cukru i zmniejsza ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory. Etap 3: zwiększenie zawartości błonnika w diecie w celu obniżenia ciśnienia tętniczego i poziomu złego cholesterolu LDL. Etap 4: przyjmowanie suplementów obniżających poziom cukru i działających przeciwzapalnie, takich jak resweratrol, kurkuma i kwas liponowy. To pozwoli podkręcić metabolizm oraz ułatwi spalanie tłuszczu i cukru. Etap 5: włączenie do diety minerałów, takich jak chrom, magnez, żelazo i wanad, które pobudzają procesy metaboliczne. Dzięki tym pięciu niewielkim zmianom ochronimy serce, nerki, oczy i kończyny przed uszkodzeniami wywoływanymi przez cukrzycę oraz zmniejszymy ryzyko powikłań.

70,00 zł
50,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,60 zł

11
Łamigłówkowy zawrót głowy. Matematyka, część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łamigłówkowy zawrót głowy. Matematyka, część 3
Dostępny14 szt.

Seria ta zawiera zbiór zadań o różnym stopniu trudności, które pozwalają dzieciom zmierzyć się z ciekawymi matematycznymi problemami. Rozwiązując zadania, dzieci ćwiczą spostrzegawczość i koncentrację, rozwijają umiejętność logicznego myślenia, dostrzegania prawidłowości i reguł, a także stają się samodzielne i kreatywne. Łamigłówkowy charakter zadań pozwala dzieciom na utrwalanie nabytych umiejętności oraz zapewnia dobrą zabawę edukacyjną. Dodatkowo do każdej książeczki dołączony jest ołówek segmentowy z przekładanymi rysikami.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

12
Mądry Przedszkolak. Maluszek + nalepki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądry Przedszkolak. Maluszek + nalepki
Dostępny13 szt.

Książki z serii „Mądry Przedszkolak”: • ćwiczą wyobraźnię i koncentrację dziecka, • rozwijają spostrzegawczość i twórczą inwencję, • poprawiają umiejętności manualne, • rozwijają słownictwo i umiejętność opowiadania, • przygotowują do pisania i czytania.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

13
Widzę, słyszę, czuję. Zabawy aktywizujące zmysły kilkulatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Widzę, słyszę, czuję. Zabawy aktywizujące zmysły kilkulatków
Dostępny17 szt.

Czytelnicy znajdą w tej książce fabularyzowane zabawy, które ułatwiają integrowanie doznań zmysłowych dzieci z deficytami rozwojowymi. Mogą one zachęcić kilkulatków do ilustrowania ruchem narracji nauczyciela oraz twórczego przetwarzania „dostarczanych” im bodźców odbieranych poszczególnymi zmysłami. Zaprezentowany materiał nie jest alternatywą dla rozwiązań stosowanych przez specjalistów metody integracji sensorycznej, lecz jest ich twórczą interpretacją. Publikacja adresowana jest przede wszystkim do nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej i przedszkolnej, pedagogów i wolontariuszy pracujących w świetlicach terapeutycznych oraz studentów, którzy w przyszłości zamierzają prowadzić zajęcia przeznaczone dla kilkulatków. Zamieszczone pomysły mogą wykorzystywać także rodzice podczas domowych ćwiczeń, które mają wspomagać rozwijanie sprawności ich własnych dzieci.

32,00 zł
25,28 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

14
Fizyka dla inżynierów. Część II. Fizyka współczesna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka dla inżynierów. Część II. Fizyka współczesna
Dostępny37 szt.

Książka została napisana z myślą o inżynierach różnych specjalności, a także studentach wyższych uczelni technicznych. Przedstawiono w niej podstawowe wiadomości z: • fizyki atomowej, • fizyki ciała stałego, • fizyki jądrowej. Książka jest napisana zwięźle i przystępnie, co ułatwia przyswojenie zawartych w niej treści.

99,00 zł
87,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,88 zł

15
Wojskowy zawrót głowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojskowy zawrót głowy
NiedostępnyBrak

„Nawet głupi ma swoją opowieść i warto jej posłuchać. Przedstawiam tu świat, którego nie znają politycy, prawnicy, lekarze, księża czy inne osobistości, o których się mówi, które są na świeczniku. Opisuję przygody człowieka z nizin, szaraczka, jakich wielu wśród nas, który nie wstydzi się przyznać do błędów i potknięć, który poznał inny smak życia – ten bardziej pikantny, może zwariowany, ale prawdziwy – i nie boi się o tym mówić. Marszałek Piłsudski powiedział kiedyś: Kto nie był buntownikiem za młodu, ten jest świnią na starość. I ta opowieść jest opisem buntowniczych i prawdziwych przeżyć autora. Moja droga życia wiedzie przez margines społeczny – światek przestępczy – i wiele miejsc odosobnienia. Jestem alkoholikiem, ale trzeźwym od osiemnastu lat. Inwalidą, który nie poddał się chorobie, zrzekłem się zasiłku dla inwalidów i ciężko pracuję na godne życie. Jestem poprawnym mężem, ojcem i dziadkiem. W wieku pięćdziesięciu ośmiu lat zdałem do klasy maturalnej i... już za rok matura. Morsuję, biegam, pływam i uprawiam jogę... Przebiegłem wiele półmaratonów i w przyszłym roku (2019) spróbuję swoich sił w koronnej konkurencji – maratonie. W 2011 roku wydałem pierwszą książkę pt. Przez kraty do zrozumienia. Opisałem w niej moje zdrowienie, trzeźwienie i wyrwanie się z macek ciemnej strony mocy...”.– od autora

41,00 zł
29,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,48 zł

16
20th Century Boys. Chłopaki z dwudziestego wieku. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20th Century Boys. Chłopaki z dwudziestego wieku. Tom 1
NiedostępnyBrak

Kolejna (po „Pluto” i „Monsterze”) seria Naokiego Urasawy ukazuje się w Polsce. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, dzieciństwie, dorastaniu, ale przede wszystkim pop-kulturowa uczta, gdzie nawiązania do wydarzeń z XX wieku wypełniają kolejne kartki. Akcja skacze między dekadami drugiej połowy ostatniego stulecia poprzedniego millenium, ukazując kolejne zmiany społeczne. 20th Century Boys. Chłopaki z XX wieku to zdobywca całego wachlarza nagród japońskich i najważniejszych światowych – Festiwalu w Angoul'me oraz Eisnera (aż dwukrotnie!). Naoki Urasawa urodził się w 1960 w Tokio. Sławę przyniosła mu seria „Yawara!” – opowieść o dziewczynie uprawiającej judo. Obecnie jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych japońskich twórców komiksowych. Na Zachodzie znany głównie z ostatnich dzieł – „Monster”, „20th Century Boys” i „Pluto”. Otrzymał wiele nagród i nominacji, w tym jako jedyny twórca zdobył dwukrotnie Tezuka Osamu Sh. Wśród swoich inspiracji wymienia prace Katsushiro Otomo (autora Akiry).

65,00 zł
51,35 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,65 zł

17
System prawa administracyjnego procesowego. Tom II. Część 1. Zakres przedmiotowy i podmiotowy postępowania administracyjnego ogólnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
System prawa administracyjnego procesowego. Tom II. Część 1. Zakres pr...
NiedostępnyBrak

Drugi tom podejmujący temat systemu prawa administracyjnego procesowego, w sposób szczególny pochylający się nad zagadnieniem zakresu przedmiotowego i podmiotowego postępowania administracyjnego ogólnego. Wojciech Chróścielewski – profesor zwyczajny doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Zakładu Polskiego Postępowania Administracyjnego w Katedrze Postępowania Administracyjnego Uniwersytetu Łódzkiego, sędzia Naczelnego Sądu Administracyjnego w stanie spoczynku; autor i współautor około 180 opracowań naukowych z zakresu prawa i postępowania administracyjnego. Grzegorz Łaszczyca – profesor doktor habilitowany nauk prawnych, kierownik Katedry Postępowania Administracyjnego i Sądowoadministracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; radca prawny; autor i współautor wielu opracowań z zakresu prawa i postępowania administracyjnego, w szczególności komentarza do przepisów kodeksu postępowania administracyjnego (2005, 2007 i 2010), podręcznika Postępowanie administracyjne ogólne (2003) oraz monografii: Akta sprawy w ogólnym postępowaniu administracyjnym (2014), Postanowienie administracyjne w ogólnym postępowaniu administracyjnym (2011), Rozprawa administracyjna w ogólnym postępowaniu administracyjnym (2008), Zawieszenie ogólnego postępowania administracyjnego (2005), Umorzenie ogólnego postępowania administracyjnego (2002), Zażalenie w ogólnym postępowaniu administracyjnym (2000) i Doręczenie w postępowaniu administracyjnym ogólnym i podatkowym (1998). Andrzej Matan – profesor doktor habilitowany nauk prawnych, pracownik naukowy w Katedrze Postępowania Administracyjnego i Sądowo-administracyjnego na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach; sędzia Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Gliwicach; autor i współautor wielu opracowań z zakresu prawa i postępowania administracyjnego, w szczególności komentarza do przepisów kodeksu postępowania administracyjnego (2005, 2007 i 2010), podręcznika Postępowanie administracyjne ogólne (2003) oraz monografii: Rażące naruszenie prawa jako przesłanka odpowiedzialności majątkowej funkcjonariusza publicznego (2014), Umorzenie ogólnego postępowania administracyjnego (2002), Zastępstwo procesowe w ogólnym postępowaniu administracyjnym (2001), Doręczenie w postępowaniu administracyjnym ogólnym i podatkowym (1998).

329,00 zł
296,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 32,90 zł

18
Odliczenia i zwroty w VAT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odliczenia i zwroty w VAT
NiedostępnyBrak

Odliczenia i zwroty w VAT. Pytania i odpowiedzi to publikacja, w której zawarto odpowiedzi na 126 najczęściej pojawiających się pytań dotyczących zagadnień związanych z korzystaniem z prawa do obniżania kwot podatku należnego VAT o poniesiony koszt podatku naliczonego (czyli tzw. prawo do odliczenia) oraz otrzymywaniem zwrotu VAT. Są to instytucje fundamentalne dla podatników VAT, zapewniające im jego neutralność (co stanowi jedną z cech konstrukcyjnych podatku VAT). Autor, doświadczony praktyk, odpowiada m.in. na pytania dotyczące takich zagadnień jak: - odliczanie VAT z faktur wystawianych przez podatnika wykreślonego z rejestru podatników VAT, - zakupy opłacane kartami paliwowymi, - prawo do odliczenia VAT przy zakupie prezentów (w tym w postaci alkoholu) dla kontrahentów, - zakup telefonu w celu odsprzedaży pracownikowi, - nabywanie mieszkań służbowych dla pracowników, - odliczenie VAT z tytułu zakupu artykułów spożywczych do swobodnego spożycia przez pracowników, - prawo do odliczenia a sfinansowanie zakupu kredytem zaciągniętym prywatnie, - prawo do odliczenia z tytułu zakupu nieruchomości wykorzystywanej do działalności gospodarczych obojga małżonków, - prawo do odliczenia VAT od zakupów związanych z pogrzebem zmarłego pracownika, - odliczenie VAT z faktury za opłatę stosunkową, - odliczanie VAT na podstawie paragonów, - zakupy związane z podwyższeniem kapitału zakładowego, - prawo do odliczenia przy dokonywaniu zakupów sfinansowanych w całości lub częściowo ze środków ZFŚS, - zakupy dokonywane przez jednego ze współwłaścicieli, - odliczenie VAT z faktur otrzymanych po likwidacji działalności, - odliczenie VAT z dokumentu SAD zawierającego błąd w nazwie eksportera, - dokonywanie pełnych odliczeń wydatków od pojazdu pomocy drogowej, - hurtowe zakupy paliwa, - termin złożenia informacji VAT-26 przy wykupie samochodu z leasingu, - obliczanie prewspółczynnika w przypadku otrzymywania dotacji, - proporcja wstępna a sprzedaż z odwrotnym obciążeniem, - obliczanie proporcji przez podatnika prowadzącego działalność handlową oraz pośredniczącego w udzielaniu kredytów, - jednoczesne stosowanie proporcji oraz prewspółczynnika, - odliczenie VAT przed przerejestrowaniem samochodu, - prawo do odliczenia w przypadku rezygnacji ze stosowania metody kasowej, - data otrzymania faktury w formie elektronicznej, - ujemny podatek należny a prawo do wnioskowania o skrócenie zwrotu do 25 dni, - zwrot VAT w terminie 25 dni w przypadku regulowania faktur w drodze potrącenia, - korekta w związku ze zmianą przeznaczenia części budynku, - zniszczenie samochodu w wypadku samochodowym a odliczony podatek VAT.

119,00 zł
107,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,90 zł

19
57 problemów zarządzania oświatą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57 problemów zarządzania oświatą
Dostępny3 szt.

Książka zawiera wskazówki pozwalające na zrozumienie procesów zarządzania specyficznych dla systemu oświaty. Autorzy omawiają podstawowe umiejętności praktyczne i kompetencje społeczne, które ułatwiają wstępną interpretację i zrozumienie powszechnie występujących problemów w oświacie. Opracowanie wpisuje się w nurt współczesnych rozważań na temat modeli zarządzania organizacją oświatową i badań nad jej skutecznością.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

20
Rachunkowość jednostek oświatowych, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość jednostek oświatowych, wydanie 3
NiedostępnyBrak

Książka przybliża i systematyzuje zagadnienia dotyczące gospodarki finansowej jednostek oświatowych, w tym w szczególności ich rachunkowości. Autorka omawia wytyczne w zakresie organizacji rachunkowości w jednostkach oświatowych pozwalające na prawidłowe oraz sprawne prowadzenie ksiąg rachunkowych, niezależnie od przyjętej formy obsługi finansowej. Publikacja pomoże w opracowaniu planu kont dostosowanego do potrzeb jednostki oświatowej, a także: • przedstawia sposoby ewidencji typowych zdarzeń zachodzących w jednostkach oświatowych umożliwiające szybkie rozwiązanie wątpliwości ewidencyjnej, • zawiera przykładowy plan kont jednostki oświatowej, • prezentuje schematy księgowań pogrupowane w poszczególne obszary tematyczne. W trzecim wydaniu zostały uwzględnione wprowadzone w 2017 r. nowelizacje przepisów prawnych regulujących funkcjonowanie jednostek oświatowych, ich gospodarkę finansową i rachunkowość. Autorka analizuje zmiany w prawie podatkowym oraz w rachunkowości jednostek systemu oświaty, w tym w obszarze planu kont i sprawozdawczości finansowej, obowiązujące od 1.01.2018 r., jak również zmiany w sprawozdawczości budżetowej, klasyfikacji budżetowej oraz w zakresie planowania finansowego.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

21
Zestaw do gry w kręgle, 6 kręgli + kula - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do gry w kręgle, 6 kręgli + kula
Lean Toys, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Zestaw do Gry w Kręgle Gra w kręgle to rewelacyjna zabawa dla całej rodziny - nie tylko dla jej najmłodszego członka. Taka zabawa dostarcza niezwykłych emocji i uczy zdrowej rywalizacji. Gra w zbijanie kręgli będzie dobrym powodem do zwiększenia aktywności fizycznej malucha, a także przyczyni się rozwinięciu jego precyzji, zdolności manualnych i motorycznych, które są bardzo istotne w pierwszych latach życia dziecka. Kolejną zaletą przedstawionego zestawu jest to, że mały sportowiec może grać w kręgle w pojedynkę, kiedy rodzice lub rodzeństwo są zajęci swoimi obowiązkami. Zabawa z wykorzystaniem kręgli polega na pokonaniu konkurentów poprzez uważne wycelowanie i strącenie wszystkich kręgli. Co istotne, wykonanie kręgli z wytrzymałego plastiku pozwala na zabawę nie tylko w domu, ale i na podwórku. Elementy z zestawu posiadają certyfikat CE, co oznacza, że są bezpieczną zabawką dla malucha. Zawartość zestawu: - 6 różnokolorowych kręgli, - kula. Wymiary elementów zestawu do kręgli: - kręgle: 26 cm, - kula: 14 cm. Wymiary opakowania: - 39 cm x 26,5 cm x 17 cm.

25,40 zł
22,86 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,54 zł

22
Gra elektroniczna Tetris, niebieska - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra elektroniczna Tetris, niebieska
Lean Toys, od 5 lat
NiedostępnyBrak

Bricks Game to jedna z najbardziej znanych gier trenujących umysł. Składa się z klocków o różnych kształtach, które należy odwracać tak, by ułożyć kwadraty na planszy w taki sposób, by zapełniły cały wiersz. Uzupełniony wiersz znika, pozostawiając miejsce na kolejne elementy - aż do czasu, gdy nie zabraknie go na wyświetlaczu. W czasie gry dziecko może sprawdzić, jaki klocek będzie następny, dzięki czemu ma możliwość analitycznego przemyślenia, jaki będzie jego kolejny ruch. Z każdym usuniętym wierszem wzrasta prędkość gry, a elementy opadają szybciej. Zabawka posiada certyfikat CE, co oznacza, że jest bezpieczna dla dzieci - według zaleceń producenta, polecana jest dla dzieci od piątego roku życia wzwyż. Wymiary produktu: 14.5 x 7.5 cm Wymiary opakowania: 22.0 x 13.5 cm Zasilanie: 3 x AAA 1.5 V (brak w zestawie)

11,00 zł
9,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,10 zł

23
Gra elektroniczna Tetris, żółta - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra elektroniczna Tetris, żółta
Lean Toys, od 5 lat
NiedostępnyBrak

Bricks Game to jedna z najbardziej znanych gier trenujących umysł. Składa się z klocków o różnych kształtach, które należy odwracać tak, by ułożyć kwadraty na planszy w taki sposób, by zapełniły cały wiersz. Uzupełniony wiersz znika, pozostawiając miejsce na kolejne elementy - aż do czasu, gdy nie zabraknie go na wyświetlaczu. W czasie gry dziecko może sprawdzić, jaki klocek będzie następny, dzięki czemu ma możliwość analitycznego przemyślenia, jaki będzie jego kolejny ruch. Z każdym usuniętym wierszem wzrasta prędkość gry, a elementy opadają szybciej. Zabawka posiada certyfikat CE, co oznacza, że jest bezpieczna dla dzieci - według zaleceń producenta, polecana jest dla dzieci od piątego roku życia wzwyż. Wymiary produktu: 14.5 x 7.5 cm Wymiary opakowania: 22.0 x 13.5 cm Zasilanie: 3 x AAA 1.5 V (brak w zestawie)

11,00 zł
9,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,10 zł

24
Słowacki - wielki nieobecny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowacki - wielki nieobecny
NiedostępnyBrak

W roku 2009, w dwusetną rocznicę urodzin poety, stwierdzono, że wbrew powszechnemu pesymizmowi ?Kordian nie chce zejść ze sceny?, co miało znaczyć, że dramaty Słowackiego utrzymują się na scenach polskich z dostateczną częstotliwością. Ale czy liczba teatralnych realizacji przekłada się na fortunne teatralnie koncepty interpretacyjne? Jestem pesymistką, stąd tytuł tej książki: Słowacki ? wielki nieobecny. Nieobecny w lekturze, myśleniu, rozumieniu poza wąską grupą specjalistów. Nie jest jedyny w tym blednięciu swojego obrazu i zanikaniu własnej obecności w pamięci, wrażliwości słuchowej, poruszeniach wyobraźni w naszej współczesnej epoce, niechętnej czytaniu, słuchaniu, myśleniu? Zgromadzone tutaj teksty, widziane z dzisiejszej perspektywy, mówią przede wszystkim o mnie jako ich autorce, a poprzez moje świadectwo czytania i rozumienia mówią też o tym, jak lektura romantyzmu, Słowackiego, Mickiewicza zmieniała się przez lata, bo też zmieniać się musiała.

45,00 zł
37,80 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,20 zł

25
Dzieje grzechu. Dyskurs pornograficzny w polskiej prozie XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje grzechu. Dyskurs pornograficzny w polskiej prozie XX wieku
Dostępny4 szt.

„Procesy przeciw pornografii literackiej, a później również filmowej i artystycznej, które rozpoczęły się od słynnej sprawy Pani Bovary i trwały przez prawie cały wiek XX, dotykają problemu prawnych, formalnych i gatunkowych wyznaczników pornografii. Czy dzieła pornograficzne mają jakąś wspólną cechę? Pomimo rozlicznych problemów definicyjnych można wyodrębnić jedną – pornografia nie jest i nie była nigdy formą seksualności spotykaną w naturze. Innymi słowy – pornografia jest dziedziną kultury. Dlatego celem tej książki jest potraktowanie pornografii jako kategorii kulturowej, przyjrzenie się jej z dystansu, ograniczenie obiegowej oczywistości, zanalizowanie teoretycznego i praktycznego kontekstu oraz naszkicowanie chociaż w uproszczony sposób jej historii. Praktycznym celem jest zaś zaproponowanie metodologicznej podstawy porn studies, a także pokazanie, jak w krytyczny sposób czytać pornografię literacką. To znakomita praca, bogata w wiedzę, frapująca interpretacyjnie. Zamysł autorki polega na ujęciu pornografii nie jako wstydliwych marginesów kultury, lecz jako moralnego i estetycznego wyzwania idącego z marginesów ku centrum”. Przemysław Czapliński „Pracę Ewy Stusińskiej uważam za pionierskie i oryginalne opracowanie zagadnienia trudnego, dotąd tak rzetelnie i twórczo niepodejmowanego na naszym gruncie”. Krzysztof Kłosiński

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

26
Zarządzanie marką obszaru recepcji turystycznej przez narodowe organizacje turystyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie marką obszaru recepcji turystycznej przez narodowe organiz...
NiedostępnyBrak

Inspiracją do napisania niniejszej książki było stwierdzenie N. Morgana i A. Pritchard (2000), według których walka o klienta na współczesnym rynku turystycznym nie rozgrywa się już w oparciu o cenę, natomiast w oparciu o serca i umysły turystów. Kluczem do osiągnięcia sukcesu jest zbudowanie silnej marki obszaru, której najważniejsze, często unikatowe atrybuty stanowić będą decydujące czynniki, przy podejmowaniu przez turystów decyzji w zakresie wyboru docelowej destynacji. Istotną rolę w tym względzie odgrywają narodowe organizacje turystyczne (NTO), które oprócz swojego głównego zadania (promocja kraju jako atrakcyjnej destynacji turystycznej), realizują kompleksowy proces zarządzania turystyczną marką kraju. Podjęta w opracowaniu problematyka, dotycząca zwłaszcza oceny skuteczności działań realizowanych przez NTO, w ramach procesu zarządzania marką obszaru recepcji turystycznej (ORT) na szczeblu krajowym, jak dotąd nie była przedmiotem wielu analiz. Dotyczy to zarówno krajowej, jak i zagranicznej literatury przedmiotu. Jest to zatem opracowanie, w którym po raz pierwszy zaprezentowano rzeczywiste obszary funkcjonowania tak wielu współczesnych NTO (81 organizacji), z uwzględnieniem ich przydatności dla całego procesu zarządzania turystyczną marką kraju. Główne zalety publikacji to m.in.: • przejrzysty układ, • logiczna i spójna merytorycznie struktura, • zrozumiała forma przekazu, • szczegółowa analiza działalności NTO oparta na wynikach badań empirycznych, • szeroki zakres podmiotowy i przedmiotowy zaprezentowanych analiz, • omówienie problematyki rzadko podejmowanej zarówno w krajowej, jak i zagranicznej literaturze przedmiotu (m.in. ocena skuteczności działań podejmowanych przez NTO), • wiele autorskich propozycji rozwiązań dotyczących zarządzania marką destynacji turystycznych, • duża liczba tabel i rycin ilustrujących rozważania teoretyczne, • bogata bibliografia (ponad 500 źródeł). Publikacja skierowana jest do podmiotów odpowiedzialnych za działania podejmowane w zakresie szeroko rozumianej promocji oraz zarządzania destynacjami turystycznymi zarówno na szczeblu lokalnym, jak również regionalnym i krajowym.

76,00 zł
61,56 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,44 zł

27
Polska w świecie krążących umysłów. Zagraniczni pracownicy naukowo-dydaktyczni na uczelniach krakowskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska w świecie krążących umysłów. Zagraniczni pracownicy naukowo-dyd...
Dostępny100 szt.

Autorzy badają proces migracji, pracy i życia uczonych przybyłych do Polski z zagranicy, zatrudnionych na pełnym etacie w Krakowie, w jednej z polskich „dolin krzemowych”. Zajmują się krakowskim światem akademickim, analizując strony internetowe uczelni i przeprowadzając wywiady pogłębione w dwóch kontekstach: światowych migracji wysoko wykwalifikowanych specjalistów i strukturalnej złożoności współczesnych fal migracyjnych, a także całej zbiorowości cudzoziemców zatrudnionych w polskich placówkach naukowych. Publikacja jest pierwszym obszernym tekstem poświęconym kompleksowej analizie imigracji uczonych do Polski.

32,00 zł
26,88 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 5,12 zł

28
Kultura bezpieczeństwa pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura bezpieczeństwa pracy
Dostępny4 szt.

„Połączenie refleksji teoretycznej z badaniami empirycznymi, badań jakościowych i ilościowych pozwoliło na stworzenie bardzo wartościowej i potrzebnej rozprawy dotyczącej jednego z najważniejszych problemów współczesności, zawierającej jednocześnie wiele wskazań natury prakseologicznej. (...) Pani Sadłowska-Wrzesińska udziela odpowiedzi na wiele ważnych pytań, a Jej rozprawa wnosi istotny wkład w rozwój humanistycznej, personalistycznej koncepcji samej pracy i gwarantującej jej nową jakość kultury bezpieczeństwa pracy. Wysoka świadomość metodologiczna Autorki pozwoliła na przedstawienie kultury bezpieczeństwa pracy w sposób holistyczny i interdyscyplinarny, miejscami nowatorski, co jest rysem charakterystycznym dynamicznie rozwijanych w ostatnich latach nauk o bezpieczeństwie”.– z recenzji prof. zw. dr. hab. Ryszarda Rosy „Opracowanie zawiera bogatą wiedzę z zakresu kultury bezpieczeństwa pracy – ze szczególnym ukierunkowaniem wysiłku badawczego na modelowanie zrównoważonego bezpieczeństwa pracy. Wiedzę tę zaprezentowano w czterech rozdziałach. Całość wieńczy uzasadnione i logiczne Podsumowanie, w którym odniesiono się syntetycznie do całości materiału badawczego. Publikacja jest przykładem naukowego obrazowania i rozwiązania istotnego problemu. Merytorycznie wyczerpuje w zasadniczej mierze treści zakreślone jej tematem i może stanowić istotną wartość twórczą w procesie dydaktycznym wyższych uczelni w Polsce”.– z recenzji prof. zw. dr. hab. Ryszarda Jakubczaka

39,00 zł
32,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,63 zł

29
Jak żyć? Poradnikowe funkcje periodycznych mediów adresowanych do kobiet w Polsce w XXI wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak żyć? Poradnikowe funkcje periodycznych mediów adresowanych do kobi...
NiedostępnyBrak

„Problematyka podjęta przez Autorkę wydaje się niezwykle ważna we współczesnej kulturze konwergencji, w której przecinają się media, kanały dystrybucji i produkcji treści, a więc także i ich konsumenci, producenci i prosumenci. Relatywnie łatwy dostęp do mediów społecznościowych oraz ogromna oferta mediów tradycyjnych sprawiają, że wzrasta liczba osób, które korzystają z tzw. poradnictwa medialnego. Publikacja jest istotnym i atrakcyjnym źródłem informacji dla studentów i badaczy, zwłaszcza zainteresowanych prasoznawstwem, medioznawstwem oraz współczesną socjologią mediów”.– z recenzji prof. zw. dr hab. Agnieszki Ogonowskiej, Instytut Filologii Polskiej, Katedra Mediów i Badań Kulturowych, Uniwersytet Pedagogiczny w Krakowie „Praca dr Olgi Dąbrowskiej-Cendrowskiej pojawiła się w momencie, gdy nasz kraj ma już rozwinięty system medialny, w którym nie tylko media tradycyjne (prasa, radio telewizja) pełnią od dawna m.in. funkcję poradnikową, ale ta ostatnia przeszła już w znacznym (jak się okazuje) stopniu do tego, co nazywamy mediami internetowymi. Autorka próbuje całościowo, ilościowo i jakościowo ogarnąć te zmiany, przyglądając się jednym (starym) i drugim (nowym czy nowym nowym) mediom. Bazując na swoim wieloletnim doświadczeniu badawczym, w pełni podołała temu zadaniu. Uzyskujemy tym samym obraz zmian ilościowych wzbogacony o jakościowe analizy reprezentatywnych dla nich mediów. Cennym uzupełnieniem tego studium jest sondaż opinii ukazujący stronę subiektywną, stan świadomości konsumentek w zakresie możliwości korzystania z tych porad medialnych”.– z recenzji dr. hab. Ryszarda Filasa, Instytut Dziennikarstwa, Mediów i Komunikacji Społecznej, Uniwersytet Jagielloński

49,00 zł
40,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 8,33 zł

30
Jaskiniowcy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaskiniowcy
Jawa, od 12 lat
NiedostępnyBrak

Gracze poruszają się po planszy, na której ułożone są Karty Ewolucji. Przy każdym ruchu odkrywają Kartę Ewolucji, wykonując polecenie z karty. Dzięki losowanym Kartom gromadzą wszelkie dobra, powiększają swoje plemię, tworzą siły zbrojne, które pomogą obronić plemię przed atakiem sił zbrojnych przeciwnika. Zwycięstwo to wygrana z przeciwnymi siłami zbrojnymi lub wybudowanie Wiekopomnej Budowli. W zestawie: • plansza do gry, • 4 pionki, • 4 podstawki do pionków, • 116 kart ewolucji, • moc żetonów i sterta kamieni, • instrukcja. Wymiary opakowania: 25,0 x 25,0 x 6,0 cm

55,10 zł
39,67 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,43 zł

31
Techniki pisania ikon bizantyjskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Techniki pisania ikon bizantyjskich
NiedostępnyBrak

Pisanie ikon nie jest sztuką schematyczną. Łączy czystość formy i bogactwo kolorystyki, rzetelność i kreatywność. Wciela miłość, by poprzez piękno zwrócić wzrok ku temu, co boskie. Po co, a przede wszystkim, jak dziś pisać ikony? Ta książka odkrywa tajemnice ikon i krok po kroku uczy technik ich pisania: od przygotowania deski, poprzez rysunek, złocenie, mieszanie farb i warstwowe nakładanie, aż po wykonanie napisów i werniksowanie. Świetnie zilustrowana, posłuży zarówno nowicjuszom, jak i pasjonatom pisania ikon.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

32
A... wszyscy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
A... wszyscy
Dostępny1 szt.

Życie potrafi zaskoczyć. Przekonał się o tym główny bohater książki – socjolog, naukowiec, pracownik uczelni, w ręce którego wpadają listy wielbiciela jego żony sprzed lat. Czytając w zabawny sposób napisaną historię, można odnieść wrażenie, że bohater jest zawiedziony swoim małżeństwem i synem. Zrzędliwa żona, która zawsze stawia na swoim, powierzchowna relacja z dorastającym synem, towarzystwo przyjaciół, którzy mają lepiej niż on i grupa prymitywnych jego zdaniem studentów – wszystko to tworzy obraz mężczyzny fajtłapy, świadomego swojej nieudolności, który dał się podporządkować niemal wszystkim, a każda próba buntu kończy się fiaskiem. Czytając listy pisane infantylnym językiem, nawet nie spodziewa się, że padł ofiarą żartu, którego konsekwencją były jego życiowe decyzje, jakby ktoś inny, a nie on sam był kowalem jego losu. Humorystyczna historia z zaskakującym zakończeniem.

26,00 zł
13,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 13,00 zł

33
Z miłości do dzikiej przyrody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Z miłości do dzikiej przyrody
Dostępny2 szt.

Krzysztof Jarosław Pawłowski. Od dzieciństwa zakochany w przyrodzie, do dziś pasjonuje się dzikimi roślinami i zwierzętami. Uwielbia fotografować naturę, ale zwłaszcza o niej pisać. Prowadzi stronę www.przyroda.net.pl, na której dzieli się z czytelnikami faktami i swoimi przemyśleniami dotyczącymi dzikiej przyrody. Jego pasję można wyczytać w każdym z wierszy zamieszczonych w jego debiutanckim tomiku.

22,00 zł
6,60 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 15,40 zł

34
Cała prawda o miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Cała prawda o miłości
Dostępny2 szt.

Jaka jest miłość? Ktoś może powiedzieć, że jest piękna, wymagająca, słodka, a czasem zupełnie odwrotnie – niebezpieczna, niszcząca. Ma tyle obliczy, ile jest ludzi na świecie. A każdy człowiek może ją czytać na wiele sposobów. Marek Wojdyła prowadzi czytelnika po świecie miłości, widzianym przez niego nie tylko oczyma wyobraźni, ale także po uniwersum, które przyniosło mu wiele doświadczeń. Na swój indywidualny sposób wskazuje jak piękne, a zarazem niebezpieczne może być uczucie łączące dwoje ludzi. Poprzez swoje utwory zdradza nam Całą prawdę o miłości. Każdy utwór wprowadza odpowiedni nastrój zmuszający Czytelnika do zadumy, zastanowienia się choć na chwilę, którą twarz miłość chce nam pokazać.

24,00 zł
12,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 12,00 zł

35
Moje niebezpieczne związki z filmem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje niebezpieczne związki z filmem
NiedostępnyBrak

Bogdan – to był Gość z klasą o poetyckim zacięciu. Z Italii przywiózł południowe słońce, błyszczące na garniturach marki Bytom, choć bardziej na butach marki Moschino. Władał dobrze językiem włoskich dyktatorów mody, zatem wykorzystywał mnie jedynie do oficjalnych spotkań w czasie Zgromadzeń Wspólników, na początek powierzając mi biurową korespondencją z resztą świata i okolic.– fragment Moje niebezpieczne związki z filmem, czyli tłumacz aktorem to pełna pasji i humoru historia łącząca polsko-włoskie akcenty miłosne z biurowymi perypetiami. Opowiedziana wyjątkowo plastycznie i pełna odwołań do filmów i produkcji telewizyjnych będzie doskonałą rozrywką dla tych, którzy połączą wszystkie tropy i nawiązania. Główna bohaterka, rozpoczynając pracę w pewnej firmie, niespodziewanie zostaje wysłana do Włoch. Poznając obcą kulturę, zgłębia tajniki nowej pracy, która nie do końca mieści się w kręgu jej zainteresowań. Jednocześnie nie może zapomnieć Gościa, z którym, cóż – jak to w filmie – wikła się w zawodowo-osobisty układ, coś jakby romans korporacyjny. Ciekawe studium przypadku, które potwierdza zasadę, że życie płaci rachunki. Czy bilans zdarzeń wyjdzie na plus?

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

36
Gra zręcznościowa łowienie ryb basen wędki kaczki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra zręcznościowa łowienie ryb basen wędki kaczki
Lean Toys, od 3 lat
NiedostępnyBrak

Wędki w dłoń! Zręcznościowa gra rodzinna, która dostarczy mnóstwo uśmiechu i radości, a przy tym poprawi refleks i koncentrację. Pamiętajcie, by się skupić – rybki i kaczuszki są bardzo sprytne! Zabawka posiada trzy przyciski, które posiadają różne funkcje, dodatkowo aktywując przyjemne melodyjki. Przełącznik, znajdujący się obok nich, włącza zabawkę, rozpoczynając świetną zabawę. By dziecko mogło poczuć pełnie szczęścia podczas korzystania z basenu do wędkowania, należy wlać wodę na czubek palmy. Dziurka, przez którą się przedostanie, dostarczy wodę do całej wanny, wydostając się przez zjeżdżalnie. Zasady gry są bardzo proste i logiczne. Uruchamiamy basen, który napełniony jest wodą, następnie na jej powierzchni kładziemy rybki i kaczuszki. Woda wzburza się, falując, utrudniając schwytanie naszego celu. Wygrywa ten uczestnik, który złapie na swą wędkę jak najwięcej rybek i kaczuszek. Gra sprawdzi się podczas rodzinnych zabaw, a także umili dziecku samotnie spędzany czas. Zdrowa rywalizacja z pewnością spodoba się każdemu maluchowi. Ze względu na małe elementy znajdujące się w grze, zabawka przeznaczona jest dla dzieci powyżej 3. roku życia. Produkt posiada oznaczenie CE, odpowiadające za spełnienie dyrektyw bezpieczeństwa. By uruchomić zabawkę należy użyć trzech sztuk baterii AA 1.5 V, które nie są dołączone do zestawu. Zabawka jest prosta w montażu, co ułatwia obrazkowa instrukcja znajdująca się w tylnej części kartonu. Gra składa się z elementów takich jak: • błękitnego basenu wykonanego z mocnego materiału, • dwóch wędek, • haczyków do wędek, • dwa lejki, jeden z dziurkami w dnie, • trzy rybki i trzy kaczuszki. Zasilanie: 3 baterie AA 1.5 V Wymiary zabawkowego basenu: 32.0 x 23.5 x 8.0 cm Wymiary opakowania: 39.5 x 26.0 x 8.0 cm

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

37
Straż pożarna do złożenia, 59 elementów 3371 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Straż pożarna do złożenia, 59 elementów 3371
Lean Toys
NiedostępnyBrak

Wyjątkowy zestaw z motywem Straży Pożarnej dla przyszłego poskromiciela ognia. Komplet składa się z imponującej liczby 59 elementów – każdy z nich wykonany jest z bezpiecznego i wysokogatunkowego materiału, dzięki czemu czas spędzony na zabawie będzie tym najlepszym. Ze względu na małe rozmiary wspomnianych części, zabawka przeznaczona jest dla dzieci, które osiągnęły 6. rok życia. Komplet składający się z wozów strażackich i bazy będzie sposobem na świetną zabawę szkraba z rodzeństwem lub rodzicami. Z małą pomocą opiekuna w krótkim czasie złoży budynek straży pożarnej, umieszczając na nim najważniejsze wyposażenie -– antenę satelitarną i kamery – obrazkowa instrukcja umieszczona na pudełku z pewnością ułatwi to zadanie. Poszczególne elementy bazy i samochodów są ruchome, co dodatkowo zwiększa frajdę z zabawy. Dlaczego warto zdecydować się na zabawkowy zestaw małego strażaka? Ten zestaw zawiera w sobie wszystko, co potrzeba, a dodatkowo świeci, wydaje dźwięki i posiada odbiornik – po naciśnięciu odpowiedniego przycisku dziecko usłyszy muzyczkę lub nagranie. Na zestaw dla małego strażaka składa się 59 elementów, między innymi: • przypinany do budynku straży odbiornik, • dwa auta, • znaki bezpieczeństwa, • elementy do budowy bazy strażackiej, • śrubokręt, • śrubki, • naklejki. Wymiary budynku straży pożarnej: 33.0 x 49.5 x 19.5 cm Wymiary opakowania: 48.0 x 35.5 x 8.0 cm Zasilanie: 2 baterie AAA (brak w zestawie)

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

38
Kartka do samodzielnej kreacji - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kartka do samodzielnej kreacji
Beniamin
Dostępny7 szt.

Zestaw kartka zawiera: 3 x kartka biała, format a5 ( łamana na a6 ) 3 x kolorowa koperta 8 obrazków 39 naklejek 3 x papier ozdobny, format a4 1 x szablon, format a5

11,00 zł
9,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,10 zł

39
Torebka do samodzielnej kreacji - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka do samodzielnej kreacji
Beniamin
Dostępny6 szt.

Zestaw torebka zawiera: 1 x torebka + sznureczki, wymiar: 24 x 16 cm 1 x torebka + sznureczki, wymiar: 22 x 10 cm 8 obrazków 39 naklejek 3 x papier ozdobny, format a4 1 x szablon, format a5

10,60 zł
9,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,06 zł

40
Auta. DXV29 Samochód Sterling - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Sterling
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Bohater filmu „Auta 3” produkcji DisneyPixar nadjeżdża! Pojazd został zbudowany z wysokiej jakości materiałów, w skali 1:55. Baw się w wyścigi i odtwarzaj ulubione sceny z filmu. Wzbogać swoją kolekcję. Zbierz wszystkie autka. W serii dostępnych jest wiele samochodów, m.in. Zygzak McQueen, Cruz Ramirez, Jackson Sztorm.

36,99 zł
33,29 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

41
Autko Slammin Racers. Policja - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autko Slammin Racers. Policja
Little Tikes
NiedostępnyBrak

Weź udział w wyścigu z zawodnikami Slammin! Wystarczy jeden dotyk, by twój wymarzony pojazd wprawić w ruch i uruchomić realistyczne dźwięki i szumy. Sensor dotyku został umieszczony na dachu w formie dużego żółtego wytrzymałego przycisku. Nowatorskie rozwiązanie zachwyci każdego malca, który w prosty sposób będzie mógł bawić się i czerpać z tego prawdziwą radość. Wciśnij przycisk na dachu i obserwuj, jak pojazd odjeżdża na ok. 4,5 metra, jeśli nie więcej! Cechy pojazdu: • uruchamianie dźwięków za pomocą przycisku (dźwięk uruchamianego silnika, dźwięk jazdy, dźwięk syreny – w zależności od rodzaju pojazdu), • wprawianie pojazdu w ruch za pomocą żółtego przycisku na dachu, • wytrzymała i trwała konstrukcja, • przycisk włączania i wyłączania funkcji on/off. Wymiary opakowania: 12,5 x 8,0 x 8,0 cm Zasilanie: 2 x AA (baterie testowe w zestawie)

42,21 zł
37,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,22 zł

42
WILHELM FURTWANGLER ? BEETHOVEN THE COMPLETE SYMPHONIES. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
471,90 zł
434,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 37,75 zł

43
EUROARTS - BERLINER PHILHARMONIKER - WALDBUHNE 2018 - OPEN AIR BERLIN. Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

44
EUROARTS - BERLINER PHILHARMONIKER - WALDBUHNE 2018 - OPEN AIR BERLIN. DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

45
Season of Peace. The Christmas Collection, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Season of Peace. The Christmas Collection, CD
Michael McDonald, Warner Music Polska
Dostępny45 szt.

Lista utworów: 1. That's What Christmas Means To Me 2. White Christmas/Winter Wonderland (feat. Jonny Lang) 3. Children Go Where I Send Thee (feat. Twinkie Clark) 4. God Rest Ye Merry Gentlemen 5. Wexford Carol (feat. Amy Holland) 6. Christmas On The Bayou 7. To Make A Miracle 8. Peace 9. Through The Many Winters 10. Every Time Christmas Comes Around 11. On Christmas Morning 12. World Out Of A Dream 13. O Holy Night 14. Winter Wonderland (feat. Jake Shimabukuro) 15. Have Yourself A Merry Little Christmas

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

46
Always in Between. Deluxe Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Always in Between. Deluxe Edition, CD
Jess Glynne, Warner Music Polska
Dostępny98 szt.

Drugi studyjny album jednej z najgorętszych młodych gwiazd popu na Wyspach, pochodzącej z Londynu Jess Glynne, która zasłynęła najpierw z featuringu w piosence Clean Bandit „Rather Be”. Płyta „Always In Between” pojawia się prawie trzy lata po znakomitym debiucie londyńskiej wokalistki „I Cry When I Laugh”, który sprzedał się w ponad 2 milionach egzemplarzy na świecie i przyniósł przebojowe single „Hold My Hand”, „Take My Home” oraz „Don't Be So Hard On Yourself”. Na debiucie Jess śpiewała i śpiewa o tematach, które są bliskie milionom ludzi na świecie. Także na albumie „Always In Between”. To z kolei opowieść o akceptacji samego siebie, radzeniem sobie z wielką sławą, presją. Złamane serce powraca jako jeden z tematów. Na płycie można znaleźć brytyjski singlowy numer jeden „I'll Be There”, który Jess napisała z Edem Sheeranem, a także drugą singlową piosenkę „All I Am”. Lista utworów: 1. Intro 2. No One 3. I'll Be There 4. Thursday 5. All I Am 6. See Me On Top 7. Never Let Me Go 8. Broken 9. Hate/Love 10. Won't Say No 11. Rollin 12. Nevermind 13. These Days (Feat. Jess Glynne, Macklemore & Dan Caplen) - Rudimental 14. [on'yomi] 15. Million Reasons 16. Insecurities

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

47
Caustic Attack, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Caustic Attack, LP
Terrorizer, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

Powrót jednej z największych legend grind core'a i death metalu, wciąż z doskonałym Petem Sandovalem za bębnami. W nagraniu „Caustic Attack” pomagali mu Sam Molina (wokal, gitara basowa) oraz Lee Harrison (gitara). Całość promowała kompozycja „Invasion”. To pierwsze wydawnictwo Terrorizer po sześcioletniej przerwie, jaka minęła od płyty „Hordes Of Zombies”. Lista utworów: Strona A: 1. Turbulence 2. Invasion 3. Conflict And Despair 4. Devastate 5. Crisis 6. Infiltration 7. The Downtrodden Strona B: 1. Trench Of Corruption 2. Sharp Knives 3. Failed Assassin 4. Caustic Attack 5. Poison Gas Tsunami 6. Terror Cycles 7. Wasteland

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

48
Hurry Up & Hang Around, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hurry Up & Hang Around, LP
Blues Traveller, Warner Music Polska
Dostępny1 szt.

Lista utworów: 1. Accelerated Nation 2. She Becomes My Way 3. The Touch She Has 4. When You Fall Down 5. The Wolf Is Bumpin' 6. Daddy Went A Giggin' 7. Tangle Of Our Dreaming 8. More Than Truth 9. Prayer Upon The Wind 10. Miss Olympus 11. Phone Call From Leavenworth 12. Ode From The Aspect

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

49
ONCE MORE AROUND THE SUN. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ONCE MORE AROUND THE SUN. Winyl
Mastodon, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

220,90 zł
203,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 17,67 zł

50
Parasolka przeźroczysta, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Parasolka przeźroczysta, mix wzorów
Simba Toys
NiedostępnyBrak

Przezroczysta parasolka dziecięca z różnymi wariantami nadruku – słoneczko, gwiazdki lub księżyc. Wymiary: 70.0 x 56.0 cm. Uwaga Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena za 1 szt.

17,90 zł
16,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,79 zł

Wróć do góry