hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.10.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 3 października 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Druga miłość (Marzena Rogalska), na drugim Nikt nie idzie (Jakub Małecki). Kolejny produkt to Dzieje kresów i granicy państwa polskiego na wschodzie od czasów najdawniejszych do roku 1945 (Henryk Dominiczak ) oraz Najgorsze dzieci świata (David Walliams, Tony Ross).
1
Druga miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Druga miłość
Dostępny972 szt.

Historia, dzięki której uwierzysz, że nie wolno rezygnować z miłości Agata wreszcie uporała się z demonami przeszłości. Otaczają ją wierni przyjaciele, firma odnosi spektakularne sukcesy, współpracownicy ją uwielbiają, a w domu zawsze czeka na nią piękny rudy kot. Dlaczego więc jej myśli wciąż wracają do tego, co kilka miesięcy wcześniej zdarzyło się w Londynie, do tajemniczego Patricka Reeda i do niespodziewanego spotkania z Markiem? Czy pojawi się w jej życiu ktoś, w kim los połączy to co najlepsze z obu jej wielkich miłości? Kto wie… Wiele może się zdarzyć w Paryżu i w Londynie, ale na wakacjach w Prowansji może wydarzyć się naprawdę wszystko! Marzena Rogalska, dziennikarka i pisarka, w Drugiej miłości, kontynuacji losów Agaty z uwielbianych przez czytelników Wyprzedaży snów i Gry w kolory, przekonuje nas, że miłości zawsze warto dać kolejną szansę. Nawet wtedy, gdy mogłoby się wydawać, że wszystko jest już za nami.

36,90 zł
24,35 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 12,55 zł

2
Nikt nie idzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nikt nie idzie
Dostępny57 szt.

Po tym, jak Olga zobaczyła go po raz pierwszy, uporczywie wracał do niej w myślach. Tajemnicza postać z kolorowymi balonami. Ni to mężczyzna, ni to dziecko. Ona samotna, on osobny i zamknięty we własnym świecie. Ich losy przetną się ponownie na skrzyżowaniu ulic w chwili tragicznego zdarzenia. Małecki prowokuje czytelnika, by na podstawie rozsypanych wspomnień stopniowo odkrywał prawdziwy bieg zdarzeń. Gdzieś są słowa niewypowiedziane, niespełnione relacje oraz gesty zawieszone między dwojgiem bliskich i obcych sobie ludzi. Wielkie miasto wypełniają miłość i samotność. Nikt nie idzie to powieść, w której buzują wielkie emocje. Hipnotyzuje, delikatnie sącząc czułe i ledwo wyczuwalne tony. Zostaje w pamięci na długo. „Do niedawna pytana o ulubionego polskiego autora miałam jedno nazwisko. Po Nikt nie idzie odpowiadam: Myśliwski i Małecki” – Joanna Bator. „Jedna z najbardziej wyjątkowych książek, jakie kiedykolwiek czytałam. Kameralna, subtelna i krucha. Po raz kolejny Małecki nie daje spać. Nadzwyczajna!” – Agnieszka Więdłocha. „Małecki uwiódł mnie żarłoczną Japonią, mężczyzną uporczywie oglądającym komody i Olgą od liści. To powieść, w której fragmenty wydarzeń subtelnie składają się w obraz intrygującej rzeczywistości. Takie rzeczy się po prostu zdarzają, a może nic samo się nie dzieje?” – Izabela Sadowska, lubimyczytać.pl. „Jedna z najpiękniejszych i najczulszych opowieści, jakie przeczytacie w tym roku! Jakub Małecki potrafi zamykać emocje w najprostszych słowach, poruszać najdelikatniejsze struny w sercu czytelnika. Warto poddać się jego magii! – Olga Kowalska z WielkiBuk.com.

36,99 zł
25,52 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 11,47 zł

3
Dzieje kresów i granicy państwa polskiego na wschodzie od czasów najdawniejszych do roku 1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje kresów i granicy państwa polskiego na wschodzie od czasów najda...
Dostępny24 szt.

Nowa książka Henryka Dominiczaka jest pierwszą pozycją monograficzną obejmującą całościowo, choć syntetycznie, bardzo złożoną problematykę dziejów kresów i granicy Rzeczypospolitej na Wschodzie – od czasów najdawniejszych po rok 1945. Polska wkroczyła na te ziemie zabużańskie w drugiej połowie XIV wieku w wyniku: 1) spadku dziedzicznego Kazimierza Wielkiego, który po Piaście mazowieckim otrzymał Ruś Halicką ze Lwowem; 2) zawarcia unii z Litwą wraz z podbitymi przez nią rozległymi obszarami Rusi. Powstało wówczas zjednoczone państwo polsko-litewskie rozciągające się od Bałtyku po Morze Czarne, a na Wschodzie sięgające granicami poza Dniepr. Polska nie podbiła tych ziem, jak to usiłuje wmawiać historiografia rosyjska, lecz stała się ich współwłaścicielem drogą legalną, zgodnie z panującym ówczesnym prawem międzynarodowym. Obejmując te ziemie, Polska traktowała je jak własne – na Zachodzie pilnie je zagospodarowując oraz broniąc. Unia z Litwą to nie tylko chwała wielkości i potęgi stworzonego państwa polsko-litewskiego, lecz ogromny wkład Polski materialny i ludzki w zagospodarowanie, ucywilizowanie i obronę tego terytorium, często odbywany kosztem ziem rdzennych Polski. Sytuacja była tam wielce skomplikowana wewnętrznie (duże zniszczenia, problemy etnograficzne, religijne i polityczne) i zewnętrznie – zagrożenia ze strony Tatarów, Turków, Moskwy, Szwedów i zakonu krzyżackiego. Mimo wielu trudności państwo polsko-litewskie przetrwało ponad czterysta lat (1385-1795; padło dopiero w wyniku zmowy trzech potężnych zaborców ówczesnej Europy. Znaczne obszary ziem tego państwa (około 170 tys. km2) przyłączyła w roku 1920 II Rzeczpospolita. Pamięć o ogromnym wysiłku pracy rąk i poświęceniu obrony tych ziem przez polskich przodków, których dziesiątki tysięcy tam poległo bądź zostali wchłonięci przez nację rosyjską, nie powinna nigdy zaginąć.

59,70 zł
57,31 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,39 zł

4
Najgorsze dzieci świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgorsze dzieci świata
Dostępny223 szt.

Chodźcie tu! No chodźcie! Poznajcie pięciu paskudnych chłopaków i pięć podłych dziewczyn! Jest wśród nich Kanapowa Kryśka, wielbicielka wszelkich programów telewizyjnych i Stach Ślinotok tonący w kłopotach podczas szkolnej wycieczki. A także Wicio Wszarz, który chciał zostać superłotrem! Do waszych rąk trafiła cała kolekcja opowieści o najgorszych szelmach i psotnikach genialnie zilustrowana przez Tony'ego Rossa.

49,00 zł
30,38 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,62 zł

5
Homo nie całkiem sapiens - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Homo nie całkiem sapiens
Dostępny199 szt.

Ludzie od tysięcy lat spoglądali w niebo, starając się przeniknąć tajemnice gwiazd. Tymczasem psychologia istnieje od zaledwie stu dwudziestu lat, tak jakby to, co tuż obok, pod ręką, w naszym bliskim otoczeniu, nie było aż tak interesujące. A przecież świat – zarówno ten wokół nas, jak i ten w naszych umysłach – staje się coraz bardziej skomplikowany i wciąż stawia przed nami nowe wyzwania. Do tego, by choć trochę go zrozumieć, nie wystarczy nam zdrowy rozsądek ani nasze jednostkowe doświadczenie. Potrzebna jest także dobrze udokumentowana wiedza, między innymi ta płynąca z badań psychologów. O tym, co psychologia ma dziś do powiedzenia na temat władzy, polityki i moralności, kobiet i mężczyzn, dobrych i złych ludzi, naszych zachowań, decyzji i wyborów (nie tylko politycznych) oraz o wielu innych sprawach z profesorem Bogdanem Wojciszke rozmawia Marcin Rotkiewicz. Każdy w tej książce znajdzie pytanie, które sam chciałby zadać, a co ważniejsze – uzyska na nie mądrą odpowiedź.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6
Narcyz i złotousty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narcyz i złotousty
Dostępny18 szt.

Narcyz i Złotousty to niesamowita historia przyjaźni ascetycznego mnicha z bezdomnym rzeźbiarzem. Narcyz reprezentuje świat duchowości, uważa, że równowagę wewnętrzną można osiągnąć tylko w klasztorze, gdzie zapomina się o istnieniu świata na zewnątrz. Przeciwnego zdania jest Złotousty, który powraca do klasztoru po tym, jak uciekł z niego wiele lat wcześniej, a podczas wędrówki po świecie doświadczył wiele smutków i radości, a natchnieniem dla jego twórczości były przygody miłosne. Przeniesienie akcji książki do średniowiecza umożliwia autorowi przekazanie czytelnikowi pewnej prawdy – losy bohaterów stają się bowiem punktem wyjścia do ukazania odwiecznego konfliktu duchowości ze zmysłowością oraz poszukiwania osobistej drogi do szczęścia każdego człowieka.

39,00 zł
29,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,75 zł

7
Chusty i szale. Modne projekty na drutach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chusty i szale. Modne projekty na drutach
Dostępny24 szt.

35 pięknych i różnorodnych chust i szali, które pozwolą Ci stworzyć zarówno modne okrycia dla siebie, jak i prezenty dla przyjaciół czy rodziny Laura Strutt zebrała w swojej książce nie tylko projekty, ale i instrukcje z ilustracjami i dokładnymi opisami poszczególnych ściegów. Każdy projekt opatrzony został wskazówkami, dodatkowymi radami oraz podpowiedziami, w jaki sposób można go zmodyfikować. Dzięki tej książce nie tylko samodzielnie wykonasz modne okrycia: ciepłe szale czy wieczorowe chusty, lecz także nauczysz się przygotowywać własne projekty, którymi podzielisz się z innymi miłośnikami robótek ręcznych. Zróżnicowana kolorystyka zawartych w książce projektów oraz różny stopień zaawansowania sprawiają, że każdy znajdzie w niej coś dla siebie. Robótki ręczne mają również moc terapeutyczną – to doskonały sposób na koncentrację i relaks oraz rozwijanie kreatywności czy umiejętności manualnych. Laura Strutt jest autorką licznych poradników lifestylowych. Była redaktor naczelna magazynu „Craft Business” oraz założycielka i była redaktor naczelna magazynu o szydełkowaniu „Sew”. Swoje projekty i porady zamieszcza na stronie internetowej www.madepeachy.com.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

8
Upiorna opowieść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upiorna opowieść
Dostępny17 szt.

Jaka była najgorsza rzecz, którą kiedykolwiek zrobiłeś? Stany Zjednoczone, lata siedemdziesiąte XX wieku. W Milburn, niewielkim miasteczku w stanie Nowy Jork, działa Stowarzyszenie Chowder. Tworzy je grupa starszych panów, przyjaciół, którzy spotykają się, by opowiadać sobie historie – niektóre prawdziwie, inne zmyślone, wszystkie przerażające. Jednak echa przeszłości domagają się sprawiedliwości – jedna z opowieści wraca, by ich prześladować. Opowieść o czymś, co zrobili dawno temu. Opowieść o tragicznym błędzie, przerażającym wypadku. Nad Milburn nadciąga nadnaturalna, gęstniejąca z każdym dniem groza... Wydana pierwotnie w 1979 roku Upiorna opowieść Petera Strauba to napisana z rozmachem i we wspaniałym stylu powieść, będąca hołdem dla największych twórców gotyckiej literatury grozy. To misternie skonstruowana metaopowieść, w której autor w wirtuozerią bawi się konwencją i motywami zaczerpniętymi z twórczości takich pisarzy jak Henry James, Washington Irving, Bram Stoker, Arthur Machen, M.R. James, Edith Wharton czy Nathaniel Hawthorne, tworząc w efekcie spójne, wielowymiarowe arcydzieło literackiego horroru. Powieść wysublimowaną, z niespieszną akcją, która bardziej przeraża samym klimatem, atmosferą niż krwawymi opisami i nagłymi zwrotami akcji. „Najlepsza powieść grozy XX wieku, a kto wie, czy nie najlepsza w historii tego gatunku”. – Robert Ziębiński, pisarz, redaktor naczelny „Playboy Polska”

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

9
Wyklęty król. Największa tajemnica polskiej historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyklęty król. Największa tajemnica polskiej historii
Dostępny1 szt.

Król Bolesław Mieszkowic, zwany też Zapomnianym lub Okrutnym, panujący po Mieszku II, należy do najbardziej tajemniczych postaci polskiej historii. Przeciwko niemu zjednoczyły się przez całe wieki władze świeckie i duchowne. Starannie wymazywano jego imię z kart naszej historii, zacierano po nim wszelkie ślady. Na szczęście pozostały pojedyncze zapisy. Wskazywały one, że Bolesław Mieszkowic istniał i Polska miała swojego koronowanego władcę po śmierci Mieszka II, a przed przybyciem z Niemiec księcia Kazimierza Karola, zwanego później Odnowicielem.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

10
Dwa domy, jedno dzieciństwo. Jak wychowywać dzieci po rozwodzie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwa domy, jedno dzieciństwo. Jak wychowywać dzieci po rozwodzie
Dostępny1 szt.

Dzieci mają tylko jedno dzieciństwo. Rozstanie rodziców jest dla nich sytuacją bardzo trudną. Można jednak o nie zadbać i sprawić, by problemy dorosłych nie burzyły dziecięcego świata. Nasze dzieci mogą mieć dwa kochające domy. Jeśli zdołamy – choć oddzielnie – być wspólnie rodzicami, to nasze dzieci pozostaną dziećmi, mimo że będą musiały dzielić czas między dwa domy. Autor książki, profesor psychologii, dzięki dziesięcioleciom badań i doświadczeń pomaga w zrozumieniu i kształtowaniu życia dzieci w dwóch rodzinach oraz pokazuje, jak sprawić, by ich dzieciństwo i dorastanie było lepsze.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

11
Zdalnie sterowane roboty, Robo Kombat - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdalnie sterowane roboty, Robo Kombat
Dumel Discovery, Silverlit
Dostępny4 szt.

Stocz walkę z przeciwnikiem i pokonaj go siłą swoich ciosów! Steruj robotem za pomocą dżojstika, słuchaj realistycznych odgłosów walki i obserwuj świecące oczy robotów. W zestawie znajdziesz 2 roboty i 2 dżojstiki. Sam zdecyduj czy chcesz walczyć z kolegą, czy z automatycznie zaprogramowanym robotem w trybie A.I. Zabawka jest przeznaczona dla dzieci od 5 roku życia. Cechy: • 2 tryby gry: walcz z kolegami (max 4 graczy), walcz z zaprogramowanym robotem, • światło LED (oczy robota), • realistyczne odgłosy walki, • możliwość zadawania serii uderzeń, • robot sterowany za pomocą dżojstika, • w zestawie 2 roboty i 2 dżojstiki.

176,83 zł
155,61 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 21,22 zł

12
Farma. Zestaw maszyn rolniczych, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farma. Zestaw maszyn rolniczych, mix wzorów
Dromader
Dostępny4 szt.

Zestaw maszyn rolniczych w pudełku spodoba się każdemu chłopcu. Po zebraniu całej kolekcji powstania prawdziwa farma! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

27,90 zł
25,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,79 zł

13
Dominikana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dominikana
Dostępny215 szt.

Karaibskie i filmowe Santo Domingo Papugi i flamingi w tropikalnym raju Turystyczne eldorado: Punta Cana „Poznałem ten kraj w 1974 r. i od tego czasu mam z nim historię miłości: burzliwej, tropikalnej i karaibskiej...” – Mario Vargas Llosa w Santo Domingo, przy odbieraniu nagrody literackiej Dominikanę trzeba zobaczyć, poczuć, posmakować, dotknąć i usłyszeć. Kolejność dowolna. No hay problema, czyli żaden problem! Tutaj zmysły są absorbowane bez przerwy. Robi się znacznie przyjemniej, gdy zaczynamy odmierzać własny czas na zwolnionych obrotach, jak południowcy, nie przebieramy nogami, opuszcza nas irytacja. Oczywiście, autentyczny dominikański świat żyje własnym rytmem poza murami hotelu. Dominikana to fascynujące miejsce, wabi niemal wszystkim: kolonialną historią, szaloną zmiennością pejzaży, obłędną przyrodą, przychylnością ludzi, kawą laną z termosu, gdzieś na ulicy w Santo Domingo, kawą mocną, pokrzepiającą, po prostu najlepszą… Oto all inclusive w pełnym wymiarze. Wypada skorzystać. Z pomocą tego przewodnika. „Wyspa Hispaniola to istny cud, wszystko jest tam wspaniałe”. – Krzysztof Kolumb Marcin Wesoły – podróżnik, organizator wypraw, zatwardziały miłośnik Karaibów. W Dominikanie bywa regularnie od 2006 r. Działał tam jako (foto)reporter, współpracując z lokalnymi mediami. Ma sentyment do Santo Domingo i kocha chaos latynoskiej ulicy. Odwiedził też m.in. Kubę, Trynidad i Tobago, Gwadelupę, Kolumbię oraz Panamę. Prowadzi bloga Caribeya, dzieląc się podróżniczymi pasjami. W 2017 r. na wystawie fotograficznej „Everyday Dominican Republic – Miradas Cotidianas” w Santo Domingo pokazano jego fotografie, zrobione oczywiście w dominikańskich rewirach. Wielbiciel cygar i café dominicano.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

14
Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wieża Eiffla nad Piną. Kresowe marzenia II RP
Dostępny34 szt.

Kresy to wbrew nazwie aż połowa odrodzonej w 1918 roku Rzeczypospolitej. Zniszczony pierwszą wojną światową i wojną polsko-bolszewicką kraj rozpoczyna wielką odbudowę. Także Kresów. Miało być tak jak na Zachodzie, tylko jeszcze piękniej. Wystartował program budowy domów dla urzędników państwowych. W Wilnie ruszyła nowa radiostacja – podniecony dyrektor Hulewicz spoglądał na chmury i rozstawiał nad Wilią mikrofony do eksperymentalnego słuchowiska w plenerze. W Pińsku zalśnił stalą port marynarki wojennej, a dowódca kazał budować nowoczesne bezzałogowce. Bracia Konopaccy postawili pod Grodnem wielką fabrykę sklejki, z której powstawały najlepsze polskie – i nie tylko – samoloty. W Janowej Dolinie na Wołyniu wśród ukraińskich wsi wyrosła przy kopalni bazaltu wzorcowa osada robotnicza. A doktor Parymończyk w Zaleszczykach leczył tak dobrze, że miejscowi przemienili zapyziałą miejscowość w polską Riwierę. Autorki przypominają historie zapomniane i zamiast opowieści o dworkach kreślą obraz Kresów nowoczesnych. A potem sprawdzają, co dziś z tej nowoczesności zostało.

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

15
Farma lalek. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farma lalek. Audiobook
Wojciech Chmielarz, Aleksandria
Dostępny14 szt.

Krotowice – miasteczko zagubione gdzieś w Karkonoszach. Jedenastoletnia Marta nie wraca do domu na noc. Policja rozpoczyna poszukiwania i szybko odnajduje pedofila, który przyznaje się do gwałtu i zabójstwa. Ale to tylko początek. Stare uranowe sztolnie kryją bowiem wiele tajemnic. Dla komisarza Jakuba Mortki praca w Krotowicach miała być odpoczynkiem i spokojną chwilą na przemyślenie własnego życia. Zamiast tego będzie zmuszony szukać sprawcy makabrycznej zbrodni, której okrucieństwo przerasta wszystko, z czym do tej pory się spotkał. „W napisanej z rozmachem Farmie lalek Wojciech Chmielarz potwierdza, że ma to, czego potrzebuje rasowy autor kryminałów: ucho do różnych odmian potocznego języka, oko na ciemne strony dzisiejszego świata i głowę do układania zagadek. Ma też jeszcze coś, czego wciąż brakuje większości polskich pisarzy kryminalnych: wierzy mu się, że pracę policjantów zna nie tylko z telewizji”. – Piotr Bratkowski Wojciech Chmielarz (ur. 1984) – dziennikarz. Publikował m.in. w „Pulsie Biznesu”, „Pressie”, „Nowej Fantastyce” i „Polityce”. Redaktor naczelny serwisu internetowego niwserwis.pl, zajmującego się tematyką przestępczości zorganizowanej, terroryzmu i bezpieczeństwa międzynarodowego. Jest autorem trzech książek z serii kryminałów o komisarzu Mortce. Dwukrotnie nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru (za Podpalacza w 2013 i Farmę lalek w 2014 roku). Zdobywca Nagrody Wielkiego Kalibru 2015. TVN przygotowuje film fabularny na podstawie jego drugiej książki, Farmy lalek. Janusz Zadura – aktor i dziennikarz, absolwent warszawskiej PWST. Znany słuchaczom audiobooków z mistrzowskiej interpretacji powieści Irvinga Stone’a, Jacka Piekary i Arthura Conan Doyle’a.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

16
Zwariowane przygody Pana Brumma, część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwariowane przygody Pana Brumma, część 3
Dostępny109 szt.

Pan Brumm jest misiem wszechstronnie uzdolnionym. Instrumenty muzyczne nie sprawiają mu kłopotów, nauka czytania idzie jak po maśle, żadna dyscyplina sportu nie kryje przed nim tajemnic. Każdy dzień przynosi nowe wyzwanie! W końcu mając takich przyjaciół jak Kaszalot i Borsuk, jest to nieuniknione. To już trzecia, ostatnia część Zwariowanych przygód Pana Brumma! Krótkie historyjki opatrzone genialnymi ilustracjami Daniela Nappa rozbawią do łez i dużych i małych.

26,00 zł
18,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,80 zł

17
Saladyn. Pogromca chrześcijaństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saladyn. Pogromca chrześcijaństwa
Dostępny1 szt.

Błyskawiczny awans, podboje, intrygi, rycerskość i honor – oto opowieść o jednym z najsłynniejszych wodzów w historii świata. W długiej historii konfrontacji chrześcijańskiego Zachodu ze światem islamu Saladyn jest jedną z nielicznych postaci, które nawet wrogowie darzyli szacunkiem. Ten obdarzony wyjątkowym talentem politycznym, świadomy swych celów wódz zjednoczył kraje muzułmańskie toczące ze sobą nieustanne walki. Podbił większość państw krzyżowców i zmierzył się z królem Anglii Ryszardem Lwie Serce w jednej z najsłynniejszych bitew w dziejach średniowiecznych wojen. Ale cechami, które nade wszystko wyróżniały Saladyna spośród innych władców tamtych czasów, były jego rycerskość i honor. Saladyn, w zachodniej tradycji nierozerwalnie związany z Ryszardem Lwie Serce, stał się romantycznym symbolem średniowiecza i jego rycerstwa. Ta książka to pełne pasji, doskonale napisane studium życia i czasów niezwykłe utalentowanego człowieka i wybitnego wodza i polityka, który zdominował Bliski Wschód w drugiej połowie XII wieku. Geoffrey Hindley to wybitny historyk średniowiecza. Autor wielu książek na temat średniowiecznych wojen, a przede wszystkim sztuki oblężniczej. Pisał też m.in. o zamkach, pielgrzymkach i wyprawach krzyżowych.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

18
Uwierz w miłość, Calineczko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwierz w miłość, Calineczko
Dostępny185 szt.

Usiądź wygodnie, zrelaksuj się i weź do ręki niezwykłą opowieść o Mai, która pozostaje wierna swoim marzeniom niczym baśniowa Calineczka... Nie ma nic wspanialszego niż dwie bratnie dusze, które spotykają się po latach. Chciałoby się wykrzyknąć, że miłość zawsze znajdzie właściwą drogę. Jednak rzeczywistość może nas zaskoczyć, a pozory potrafią mylić... Los pisze dla Mai swój własny scenariusz. Nadopiekuńcza ciotka usiłuje po swojemu ułożyć życie dziewczyny, lecz nie tylko ona… Czy świąteczny czas okaże się dla Mai łaskawy? Przekonaj się, że małe cuda są możliwe – wystarczy w nie tylko uwierzyć. Po bestsellerach Garść pierników, szczypta miłości i Obudź się, Kopciuszku Natalia Sońska po raz kolejny czaruje urzekającym, zimowym klimatem. Zakochasz się w jej powieściach!

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

19
Farby. Szkicownik artysty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby. Szkicownik artysty
Dostępny58 szt.

Szkicownik artysty to dodatek praktyczny do książki Czyje to farby? Tajemnice warsztatu artysty. Proponowane zadania nawiązują do poznanych technik plastycznych, przemycając gdzieniegdzie informacje i ciekawostki, z którymi czytelnik zetknął się w książceSzkicownik może być także traktowany jako samodzielna pozycja. Jest pełen ciekawych artystycznych zadań i wyzwań. Zaprasza do twórczej pracy z farbami, pastelami, kredkami czy ołówkiem, ale też zachęca do eksperymentowania z wycinankami i wydzierankami z gazet i kolorowych czasopism. Polecenia pozostawiają dziecku swobodę wyboru środka malarskiego, bo ścisłe podążanie za daną techniką nie jest głównym celem szkicownika. Bardziej liczy się zabawa sztuką. Każdy może być artystą! Jeśli podczas pracy ze szkicownikiem dziecko choć przez chwilę nim się poczuje nic więcej nie trzeba!

28,00 zł
19,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,40 zł

20
Anioł na śniegu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anioł na śniegu
Dostępny237 szt.

Pełna ciepła, radości i wzruszeń opowieść o rodzinnej bliskości Gdy na girlandach migoczą lampki, a bombki błyszczą wszystkimi kolorami, mieszkańcy miasteczka czują magię świąt. To czas przebaczenia i domowego ciepła, kiedy najbardziej cieszą drobiazgi, a codzienne nieporozumienia przestają być ważne. W ten wyjątkowy, wigilijny wieczór nikt nie powinien być sam. Bo najcenniejsze, co mamy, to czas spędzony razem. Pachnąca piernikami i jodłą kontynuacja Czterech płatków śniegu, które tysiące czytelniczek znalazły pod choinką.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

21
Sowiecka broń pancerna II wojny światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowiecka broń pancerna II wojny światowej
Dostępny4 szt.

Wszechstronny informator o czołgach wykorzystywanych przez Armię Czerwoną w czasie II wojny światowej, omawiający między innymi mało znane czołgi lekkie T-18 i T-70, wielowieżowe czołgi średnie T-24 i T-38, a także wszystkie wersje czołgów szybkich BT, słynnych T-34 i czołgów ciężkich Iosif Stalin. Przewodnik zawiera 120 ilustracji z dokładnymi oznakowaniami i autentycznymi schematami maskowania oraz malowania, a także wykresy rozwoju sowieckiej techniki pancernej od lat 30. do końca II wojny światowej.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

22
Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzkość poprawiona. Jak najbliższe lata zmienią świat, w którym żyjem...
Dostępny12 szt.

Rozwój nauki i technologii w ostatnich latach jeszcze bardziej przyspieszył. Wkrótce świat będzie wyglądał zupełnie inaczej. Nawet człowiek za kilkanaście lat może diametralnie różnić się od tego, kim jest dzisiaj. Ingerencje w DNA roślin, zwierząt i ludzi staną się powszechne. Z jednej strony pozwoli to na eliminację setek śmiertelnych chorób, z drugiej da szansę na ukształtowanie człowieka według naszych oczekiwań. Sztuczna inteligencja gwałtownie się rozwija i przejmuje coraz więcej naszych obowiązków. Świat, w którym nie będziemy musieli pracować, to niedaleka przyszłość, bo specjaliści dążą do tego, aby jak najszybciej stworzyć AI co najmniej równą ludzkiej. Możemy negować te procesy, ale nie zmieni to faktu, że one już się dzieją. Będziemy więc musieli odnaleźć się w nowej rzeczywistości i przewartościować nasze życie. Grzegorz Lindenberg opisuje, na czym polega rewolucja w genetyce, jak działa i co dziś potrafi sztuczna inteligencja. Pokazuje też świat, jaki czeka na nas za rogiem. To książka, którą musisz przeczytać.

36,90 zł
28,41 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,49 zł

23
Autobus 17,5cm KS7101D - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,84 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,06 zł

24
Siedem cudów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siedem cudów
Dostępny201 szt.

Nadchodzi czas cudów. Tylko czy każdy może na nie liczyć? Ta książka to wyjątkowa opowieść o tym, co w życiu naprawdę ważne. Będzie chwilami lekko, a chwilami wzruszająco – dokładnie tak, jak potrafi pisać tylko Agata Przybyłek! Zostało siedem dni do świąt, lecz Monice daleko do świątecznego nastroju. Ciągle wpada na byłego chłopaka, dlatego marzy, by już pojechać do rodzinnego domu. Jednak tam, mimo aromatu pieczonych już przez mamę pierników, nikomu nie udziela się radosna atmosfera. Tata Moniki stracił pracę, ale nie chce nikomu o tym powiedzieć. A brat niefortunnie myli datę urodzin swojej ukochanej z urodzinami dawnej partnerki, co stawia pod znakiem zapytania skrzętnie planowane zaręczyny. Co jeszcze może pójść nie tak? Czy bohaterowie mogą liczyć na to, że ich problemy znikną wraz z pojawieniem się pierwszej gwiazdki? Zapach świerku, lampki na choince i przyjemne trzaski w kominku to nie wszystko, co gwarantuje spokój w sercu. Grudzień staje się czasem radości i miłości, tylko gdy wyciągnie się rękę do drugiej osoby. Niech ta niezwykła atmosfera stanie się też częścią twojego świata.

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

25
Cela numer 17 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Cela numer 17
Dostępny5 szt.

Kolejny kryminał słowackiego autora z detektywem Richardem Krauzem w roli głównej. Boże Narodzenie to czas radości i odpoczynku, ale nie dla wszystkich – Krauz musi wstać od świątecznego stołu, by zbadać sprawę nieboszczyka znalezionego z bagnetem w plecach na jednej z ulic Naszego Miasta. To jednak dopiero początek zagadek. Kiedy w ręce detektywa trafia dziennik doktora Kamila Puskailera, skazanego przed laty za zabójstwo żony, ale uparcie powtarzającego, że jest niewinny, Krauz, łamiąc policyjne regulaminy, postanawia na własną rękę dociec prawdy i ostatecznie udowodnić jego winę… lub niewinność.

34,90 zł
19,54 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 15,36 zł

26
„Pan raczy żartować, panie Feynman!”. Przypadki ciekawego człowieka, nowe wydanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
„Pan raczy żartować, panie Feynman!”. Przypadki ciekawego człowieka, n...
NiedostępnyBrak

Nowe wydanie kultowej autobiografii z okazji stulecia urodzin Richarda P. Feynmana. „Wymaga trochę magii, żeby nauki ścisłe wydawały się takie rozrywkowe, wciągające i proste jak u Feynmana. Niezależnie od tego, czy czytacie Pan raczy żartować, panie Feynman! po raz pierwszy czy piąty, mam nadzieję, że sprawi wam to nie mniejszą przyjemność niż mnie” – Bill Gates. Richard P. Feynman – laureat Nagrody Nobla i jeden z najgenialniejszych fizyków w dziejach w brawurowy sposób opowiada o swoim niezwykłym życiu. Nie tylko przedstawia kulisy prac nad budową bomby atomowej i tajemnicami materii, ale też ujawnia się jako spec od otwierania zamków szyfrowych i mistrz gry na bongosach. Feynman opisuje spotkanie z Einsteinem, walki z rządową biurokracją, codzienne życie fizyków w ośrodku badawczym w Los Alamos i ich flirty z tancerkami w Las Vegas. Pan raczy żartować, panie Feynman! to rzecz kultowa – jedna z najsłynniejszych naukowych książek naszych czasów i jedna z najzabawniejszych autobiografii, jakie kiedykolwiek powstały.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

27
Pyszne kolacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pyszne kolacje
Dostępny257 szt.

Ania Starmach, jurorka MasterChefa i MasterChefa Juniora, dzieli się swoimi najlepszymi pomysłami na wyjątkowe kolacje. Pachnące świeżymi ziołami pasty i hummusy, apetyczne zapiekanki i smakowite tosty, do tego pieczone warzywa z aromatycznym farszem, lekkie, soczyste sałatki albo sycące naleśniki. I jeszcze coś, co osłodzi twój wieczór: pyszny deser w postaci kruchych ciasteczek lub owoców pod gorącą kruszonką. Kolacja to często jedyna okazja w ciągu zabieganego tygodnia, aby spotkać się przy jednym stole. Warto się postarać, by był to czas wyjątkowy. Pyszne kolacje to zestaw kulinarnych pewniaków. Przepisów, dzięki którym szybko i z łatwo dostępnych składników wyczarujesz wspaniały posiłek dla siebie i swoich bliskich. W książce znajdziesz też praktyczne porady, jak dobrać odpowiednie wino do potrawy, jak je smakować i przechowywać, aby móc w pełni cieszyć się jego walorami.

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

28
Walka piechoty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Walka piechoty
Dostępny32 szt.

Książka omawia zagadnienia związane z taktyką małych pododdziałów piechoty lekkiej (ang. minor tactics). W kontekście dwóch podstawowych działań: natarcia i obrony, autorzy omówili szczegółowo główne zasady taktyki lekkiej piechoty, dowodzenie, proces planowania działania oraz nowoczesne matryce decyzyjne wspomagające proces decyzyjny i dowodzenie w walce bezpośredniej. Omówiono również metody szkolenia w celu wypracowania zdolności taktyczno-decyzyjnych kadry dowódczej i żołnierzy do szczebla pluton-kompania lekkiej piechoty. Lektura obowiązkowa dla żołnierzy zawodowych, żołnierzy OT, grup paramilitarnych, organizacji proobronnych oraz grup ASG.

58,00 zł
47,56 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 10,44 zł

29
Kuchnia z akcesoriami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kuchnia z akcesoriami
Mega Creative
Dostępny14 szt.

Kuchnia od Mega Creative sprawi, że Twoje dziecko z chęcią będzie pomagać Ci w gotowaniu. Będziecie mogli spędzić wspólnie czas przy pichceniu ulubionych potraw! Ta wspaniała kuchnia w zestawie posiada: kuchnię do samodzielnego montażu, garnki, akcesoria kuchenne oraz imitację przypraw. Kuchnia posiada funkcje świetlne oraz dźwiękowe. Produkt ma ruchome elementy: otwierane drzwiczki, przekręcane włączniki piekarnika oraz kuchenki. Dodatkowo do kuchni dołączony jest zlew z kranem, dzięki czemu zabawa staje się atrakcyjniejsza. Zestaw składa się z 21 elementów. Całość wykonana z plastiku. Wymagane baterie: 2 x AA/LR6 (brak w zestawie) Wymiary opakowania: 50.0 x 30.0 x 14.0 cm

67,90 zł
50,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 16,97 zł

30
Spełnione życzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spełnione życzenia
Dostępny195 szt.

Czy wierzysz w magię wigilijnej nocy? Czy szept twojego życzenia przemienił się kiedyś w rzeczywistość? Wyobraź sobie dziewczynkę, której ludzie ofiarowują swoje historie. Nie przypuszczają, że słowa wypowiadane na głos mogą wpływać na ich przyszłość. Historia jak z bajki? W święta to możliwe! Tylko że marzenia mogą żyć swoim życiem i nie zawsze spełniają się w taki sposób, jak to sobie zaplanowaliśmy. Czasami los zgotuje nam zupełnie inną historię... Razem z bohaterami najnowszej książki Karoliny Wilczyńskiej poczuj siłę życzeń wypowiadanych u progu Bożego Narodzenia. A Ty, o czym dziś marzysz?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

31
Auto sportowe  KT5072D HIPO - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
22,90 zł
20,84 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,06 zł

32
Rzeczpospolita Obojga Narodów. Część 1. Srebrny wiek. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeczpospolita Obojga Narodów. Część 1. Srebrny wiek. Audiobook
Paweł Jasienica, Aleksandria
Dostępny13 szt.

Umiera Zygmunt II August. Jego bezpotomna śmierć kończy okres panowania Dynastii Jagiellonów. Rzeczpospolita Obojga Narodów. Srebrny wiek opowiada o burzliwym czasie wolnych elekcji, o nieudanych rządach Henryka Walezego, próbie przywrócenia i umocnienia władzy królewskiej Stefana Batorego oraz początkach panowania Dynastii Wazów. Wnikliwa, sumienna i błyskotliwa analiza naszej historii jest nie tylko rzetelnym esejem historycznym, ale także barwną opowieścią, która przybliża nam losy naszego państwa.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

33
Pierwsze słowo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze słowo
NiedostępnyBrak

Pewnej nocy do jednej zamkowej celi trafia trzech morderców carów, a każdy z nich słuszny i jedyny. Wallenrod, Winkelried i Wawrzyniec, namaszczony może nie pośród królewskiego truchła w kościelnych podziemiach, ale przecież też w podziemiach... gorzelni. Stanisław Kozik nieoczekiwanie dla siebie znajduje się w odmiennym stanie żywotności. Sokółek zamienia się w słup soli w pewnym rozkosznie fikuśnym przedsiębiorstwie. A Oda Kręciszewska w dniu pogrzebu w lustrze dostrzega wąsik swojej matki, co prowadzi ją do podjęcia pewnych niezbyt przemyślanych, ale całkiem udanych życiowych decyzji. W tomie opowiadań nie brakuje też postaci już czytelnikom znanych, jak choćby pewnego pisarza o wyglądzie zmiętego muszkietera i jego prywatnego anioła. W bamboszkach. Czasem dowcipnie, innym razem mrocznie, zawsze klimatycznie i z wielką klasą. Czy to zamtuz, czy biuro komisji przyznającej Certyfikat Międzynarodowej Jakości Fantastycznej, czy carski zamek, a może tonące we mgle zaułki miasta – Marta Kisiel udowadnia, że jej wyobraźnia (podobnie jak poczucie humoru) nie ma żadnych granic.

40,00 zł
34,40 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,60 zł

34
Kalendarz 2020 A5 dzienny Baladek czarny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2020 A5 dzienny Baladek czarny
NiedostępnyBrak

Wymiary 148x212mm Kalendarium PL/GB/D/RUS/ FR, imieniny i święta, fazy księżyca, wschody i zachody słońca, na dole kalendarium, plan całego roku,registry dwurzędowe nadrukowane. Wykończenie imitacja obszycia, blok klejony,wzmocniony krepą, dostępne wersje z perforacja narożników, tasiemka oraz kapitałka w kolorze kremowym. Kolorystyka druk szaro - bordowy Ilość stron 320 Papier chamois 70g/m2 Układ jeden dzień na stronie, sobota niedziela na jednej stronie Część informacyjna plan roczny 2020, 2021, miejsce na notatki Mapa Europy i mapa Polski na wyklejkach

17,20 zł
15,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,72 zł

35
Cambridge Primary Science Skills Builder 4 Activity Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cambridge Primary Science Skills Builder 4 Activity Book
Dostępny2 szt.

These activity books are designed to support Cambridge University Press? Primary Science series. They contain write-in exercises with completed examples where appropriate and teacher/parental guidance on key scientific methods and concepts before each exercise. The Skills Builder titles provide consolidation activities for children who need extra learning opportunities and also focus on scientific literacy for ESL children who find this a barrier to learning. They include a full range of activities to help raise a child?s scientific literacy and understanding to match that of their peers.

39,70 zł
34,94 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,76 zł

36
Light Years: the thrilling new - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Light Years: the thrilling new
NiedostępnyBrak

Reeling from the latest attack by a mysterious enemy, the Quatra Fleet Academy is finally admitting students from every planet in the solar system after centuries of exclusivity. Hotshot pilot Vesper, an ambitious Tridian citizen, dreams of becoming a captain - but when she loses her spot to a brilliant, wisecracking boy from the wrong side of the asteroid belt, it makes her question everything she thought she knew. Growing up on the toxic planet Deva, Cormak will take any chance he can get to escape his dead-end life and join the Academy - even if he has to steal someone's identity to do it. Arran was always considered an outsider on icy Chetire, always dreaming of something more than a life working in the mines. Now an incoming cadet, Arran is looking for a place to belong - he just never thought that place would be in the arms of a Tridian boy. And Orelia is hiding a dark secret - she's infiltrated the Academy to complete a mission, one that threatens the security of everyone there. But if anyone finds out who she really is, it'll be her life on the line. These cadets will have to put their differences aside and become a team to defend their world from a cunning enemy - but the danger might be lurking closer to home than they think...

45,00 zł
42,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

37
Kalendarz 2019 trójdzielny Wrzosowisko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2019 trójdzielny Wrzosowisko
NiedostępnyBrak

Kalendarz posiada trzy oddzielne kalendaria: miesiąc poprzedni, miesiąc bieżący (wyróżniony tłem) oraz miesiąc następny. Kalendarium zawiera: imieniny święta numeracja tygodni pasek z okienkiem czerwonym. Kalendarium jest duże i czytelne, tak aby było widoczne z daleka, bez konieczności podchodzenia.

12,30 zł
11,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,23 zł

38
Spółka publiczna a spółka akcyjna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spółka publiczna a spółka akcyjna
Dostępny2 szt.

Monografia poświęcona jest zagadnieniu dyferencjacji spółki publicznej i spółki akcyjnej w wymiarze typologicznym. Główny nurt analizy został ukierunkowany na elementy różnicujące obie te instytucje w trzech podstawowych płaszczyznach badawczych, odpowiadających poszczególnym zespołom znamion charakterystycznych dla stosunków prawnych związanych ze spółką publiczną. ?Z tej racji iż, na wyodrębnienie spółki publicznej, jako szczególnego rodzaju spółki akcyjnej, wpływa określony zamysł prawodawcy ? ściśle związany z całą architekturą współczesnego ryku kapitałowego ? ważnym obszarem pracy jest doskonale przybliżona przez Autora monografii korelacja pomiędzy regulacjami konstytuującymi i pozwalającymi funkcjonować spółce akcyjnej ? a regulacjami lex specialis, jakie wyróżniają typ wyspecjalizowany tej spółki ? tj. przywoływaną spółkę publiczną (?)? Prof. nadzw. dr hab. Piotr Zapadka

149,00 zł
123,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 25,33 zł

39
Kalendarz 2019 biurkowy mini poziomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2019 biurkowy mini poziomy
NiedostępnyBrak

Układ: 1 tydzień na stronie z miejscem na notatki Kalendarium: w języku polskim, angielskim, niemieckim, rosyjskim potrójne imieniny wschody i zachody Słońca numeracja tygodni skrócone kalendarium roku 2019, 2020 Grzbiet zaciskany spiralą do sztywnego kartonu formowanego w trójkątną podstawę

6,50 zł
5,85 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,65 zł

40
Kalendarz 2019 trójdzielny Zamek Olsztyn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2019 trójdzielny Zamek Olsztyn
NiedostępnyBrak

Wymiar 32 x 85 cm Ilość stron 3 osobne kalendaria po 12 stron Główka foliowana, wypukła, podklejona (kaszerowana) Papier 80g/m2 Plecki karton 350g Kolorystyka druk czarno - czerwony lub niebiesko - czerwony Kalendarium PL, GB, D, RUS z numeracją tygodni i z imieninami, trzy osobne kalendaria i, bieżący miesiąc wyróżniony kolorystycznie Wykończenie pasek z czerwonym lub niebieskim okienkiem

12,30 zł
11,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,23 zł

41
Kalendarz 2019 Mars granat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz 2019 Mars granat
NiedostępnyBrak

Nasz topowy kalendarz, idealnie mieści się do kieszeni oraz torebki. Układ miesięczny pozwala przejrzyście zaplanować każde wydarzenie.

3,30 zł
2,97 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,33 zł

42
Prawo rzeczowe i spadkowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo rzeczowe i spadkowe
Dostępny8 szt.

Podręcznik stanowi kompleksowe opracowanie problematyki polskiego prawa rzeczowego i spadkowego. Zagadnienia są przedstawione w przystępnej i przejrzystej formie pytań i od razu udzielanych na nie odpowiedzi, z najistotniejszymi informacjami zebranymi z aktów prawnych, doktryny i orzecznictwa sądowego. Taka konstrukcja książki ułatwia przygotowanie się do kolokwiów i egzaminu z prawa rzeczowego oraz spadkowego. Trzecie wydanie zostało poszerzone i zaktualizowane: – uwzględniono nowe, obecnie obowiązujące oraz znowelizowane akty prawne, m.in. ustawę z 20.07.2017 r. – Prawo wodne, – dodano najnowsze orzecznictwo sądowe dotyczące poruszanych zagadnień, – wprowadzono opracowania nowych obszarów tematycznych, takich jak odrębna własność lokali czy użytkowanie wieczyste.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

43
Kontrola administracji publicznej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrola administracji publicznej
NiedostępnyBrak

Autor całościowo analizuje zagadnienia kontroli administracji publicznej w Polsce, w tym m.in. ogólne teoretyczne i prawne aspekty kontroli administracji, a także kontrolę: zewnętrzną nad administracją, wewnątrzadministracyjną oraz wewnętrzną w jednostkach organizacyjnych administracji publicznej. W podręczniku kompleksowo przedstawiono prawny system kontroli administracji publicznej z uwzględnieniem aktualnego stanu prawnego, w tym najnowszych unormowań dotyczących wykonywania kontroli w administracji rządowej. Omówiono także nowe aspekty systemu kontroli, takie jak kontrola zarządcza czy audyt wewnętrzny. Wskazano międzynarodowe, zwłaszcza unijne, czynniki tendencji rozwojowych systemu kontroli. Rozważania prowadzone są z wykorzystaniem obszernej literatury przedmiotu oraz regulacji prawnych i orzecznictwa.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

44
Historyczna gra planszowa ?Piast? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historyczna gra planszowa ?Piast?
NiedostępnyBrak

Po raz pierwszy w swojej historii Zakład Narodowy im. Ossolińskich wydał grę historyczną. Jest to reprint gry planszowej ?Piast? z 1904 r. uzupełniony dodatkowymi elementami, które pozwolą zagrać na starej planszy w nowy sposób. Szczegółowe informacje dotyczące gry: W pudełku umieszczono nie tylko reprint oryginalnej gry z 1904 roku (plansza i instrukcja autorstwa Zofii D?Abancourt), ale także dodatkowe elementy sprawiające, że rozgrywka będzie atrakcyjna również dla dzisiejszych graczy (m.in. nowoczesną instrukcję, ilustrowaną ossolińskimi zbiorami i napisaną przystępnym językiem ?historyczną gry osnowę? oraz woreczek pełen kartonowych monet, które pełnią funkcję punktów, a wyglądają zupełnie jak autentyczne dukaty i talary bite przez dawnych królów). Liczba graczy: 2 ? 4. Wiek graczy: od 7 lat. Czas gry: 30 minut.

60,00 zł
42,60 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,40 zł

45
Współczesny interwencjonizm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesny interwencjonizm
Dostępny2 szt.

W monografii autor prezentuje zalety i wady współczesnego interwencjonizmu, a także bada, czy osiąga on zamierzone cele, wskazuje kierunki rozwoju i przedstawia konkretne propozycje zmian. Omawia ewolucję jego podstaw doktrynalnych; konstrukcję (przyczyny i cele, formy realizacji, instrumentarium, podstawy prawne, organizacja); funkcje (tworzenie strategii rozwoju, programowanie gospodarcze i planowanie finansowe, wsparcie finansowe gospodarki, kontrola i nadzór, ochrona konkurencji i konsumentów) oraz funkcjonowanie na rynku towarów i usług, rynku finansowym i rynku pracy.

89,00 zł
80,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,90 zł

46
Przedwieczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedwieczny
Dostępny22 szt.

Nazywam się Oskar i jestem pozytywnie nastawionym do życia dziewiętnastolatkiem, który pewnego dnia zapragnął stworzyć swój własny świat. Już od wielu lat miałem w głowie pomysł na wyjątkową historię, kreowałem ją przez spory kawał czasu, ale czegoś mi w niej brakowało. Przed rokiem udało mi się odnaleźć ten brakujący element i tak zaczęła powstawać pierwsza książka opowiadająca historię Piotra Reya. Na stworzenie pierwszej części Przedwiecznego poświęciłem wiele godzin i nieprzespanych nocy, ale każda litera, każde słowo, każde zdanie motywowały mnie do dalszego działania. Przedstawiony świat nie jest „jednorazówką”, lecz podłożem pod stworzenie dalszej historii Przedwiecznego oraz innych postaci ze swoimi własnymi przygodami. Przedwieczny to opowieść o chłopaku, który pewnego dnia usłyszał w swojej głowie głos, a ten całkowicie odmienił jego życie. Dowiedział się, że jest ewenementem na skalę wszechświata, ale czeka go również niesamowicie trudne zadanie, które może go zabić! Nim jednak wypełni się jego przeznaczenie, musi nauczyć się używać swojej mocy, czyli ciężko trenować pod okiem wcześniej usłyszanego głosu, z którym zwiąże się na resztę życia. Powolna na początku akcja przyśpiesza, a Przedwieczny trafia do przeszłości, gdzie szuka ratunku dla swojego przyjaciela i przypadkowo zostaje wmieszany w kolejną przygodę. Po powrocie do teraźniejszości nie ma zbyt wiele czasu dla siebie, ponieważ niemalże natychmiast rozpoczyna się ostateczna rozgrywka, walka o losy Ziemi, a przegrana oznacza koniec ludzkości. Czy Rey zdoła w pełni opanować swoje nowe umiejętności? Co zastanie po powrocie z podróży w czasie? Czy ocali Ziemię, i jakim to się stanie kosztem? Na razie nie mogę odpowiedzieć na te pytania, bo to ty, drogi czytelniku, musisz znaleźć na nie odpowiedzi, ale mogę ci obiecać, że to dopiero początek epickiej opowieści.

58,30 zł
43,14 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,16 zł

47
Saszetka pluszowa serduszko Rachael Hale - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka pluszowa serduszko Rachael Hale
NiedostępnyBrak

Saszetka wykonana w całości z pluszu, zamykana na zamek, ozdobne dekoracje wykonane z PVC na froncie.

19,70 zł
48
Saszetka pluszowa, serduszko Studio Pets - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka pluszowa, serduszko Studio Pets
NiedostępnyBrak

Saszetka wykonana w całości z pluszu, zamykana na zamek, ozdobne dekoracje wykonane z PVC na froncie.

21,70 zł
49
Bliscy nieznajomi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliscy nieznajomi
NiedostępnyBrak

?Bliscy nieznajomi? to historie politycznego angażowania turystów, wolontariatu, sponsoringu, wspierania lokalnej przedsiębiorczości, emancypacji kobiet i miłości w czasach turystyki. To opowieść o spotkaniach obcych sobie ludzi, do jakich dochodzi w nieformalnym sektorze turystycznym, i o możliwościach, które z nich wynikają; opowieść o wytwarzaniu bliskości i wzajemności. Zebrany materiał jest efektem badań etnograficznych zrealizowanych w dwóch popularnych miejscowościach turystycznych w Indiach, których mieszkańcy znajdują się w sytuacji podporządkowania. Wioska Hampi, położona na obszarze wpisanym na listę UNESCO, jest wysiedlana w imię ochrony materialnego dziedzictwa, podczas gdy Dharamsala to obóz uchodźców tybetańskich przekształcony w turystyczną atrakcję. Wbrew częstej krytyce turystyki do krajów tzw. globalnego Południa jako kontynuacji kolonialnych relacji władzy pracownicy i drobni przedsiębiorcy sektora postrzegają turystów jako sprzymierzeńców w walce politycznej oraz, na bardziej indywidualnym poziomie, jako szansę na poprawę sytuacji ekonomicznej i awans społeczny. Książka ukazuje zatem emancypacyjny potencjał turystyki w kontekście postkolonialnym.

38,00 zł
50
Mikrobiologia, wydanie 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrobiologia, wydanie 8
Dostępny150 szt.

Z pewnością istnieje wiele teorii na temat zakresu wiedzy potrzebnej studentowi i metod nauczania, co prawdopodobnie uzasadnia obfitość podręczników mikrobiologii, która w ostatnich latach zagościła na księgarskich półkach. Nie twierdzimy, że reprezentujemy jedyne skuteczne podejście do nauczania mikrobiologii medycznej (naprawdę nie istnieje jeden idealny sposób przekazywania wiedzy medycznej), jednak we wszystkich kolejnych wydaniach niniejszej książki opieraliśmy się na swoim doświadczeniu, zdobytym podczas wieloletniego nauczania studentów medycyny, rezydentów i lekarzy specjalistów chorób zakaźnych, a także przy pracy nad poprzednimi edycjami. Stawialiśmy sobie za cel przedstawienie podstawowych zagadnień mikrobiologicznych w sposób przejrzysty i zwięzły, zrozumiały dla różnego rodzaju odbiorców. Tekst ma przystępną formę; mamy też nadzieję, że wyjaśnienia nawet trudnych pojęć okażą się nieskomplikowane. W niniejszym wydaniu postanowiliśmy jeszcze bardziej wyjść naprzeciw potrzebom uczących się: • Na początku poszczególnych rozdziałów poświęconych drobnoustrojom znalazły się podsumowania rozdziałów. • Wiele rycin zyskało nową formę, która zwiększa ich przejrzystość. Liczne szczegóły podsumowano w postaci tabel, zastępujących drobiazgowe opisy. Dodano też kolorowe ilustracje, z pewnością istotne dla wzrokowców. • Przypadki kliniczne pozwalają odnieść podstawy teoretyczne do rzeczywistych zastosowań. • Najważniejsze informacje uwypuklono w ramkach, pomocnych studentom, zwłaszcza przy powtórkach. • Pytania sprawdzające umieszczone w poszczególnych rozdziałach, obejmujące także przypadki kliniczne, odnoszą się do aspektów o największym znaczeniu. Każda z części (dotyczących bakterii, wirusów, grzybów, pasożytów) rozpoczyna się rozdziałem opisującym choroby wywoływane przez omawiane drobnoustroje, w którym podano również materiał do powtórek. • Na końcu podręcznika znajdują się odpowiedzi na pytania zamieszczone w poszczególnych rozdziałach, dzięki którym studenci będą mogli ocenić stopień opanowania materiału oraz przygotować się do egzaminów zaliczeniowych i końcowych.

199,00 zł
Wróć do góry