hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.10.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 października 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Bazgraki w podróży (praca zbiorowa), na drugim Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 2 (Niko). Kolejny produkt to Nić Ariadny. Mity i labirynty (Jan Bajtlik) oraz Bazgraki wśród zwierząt, 3-6 lat (praca zbiorowa).
1
Bazgraki w podróży - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki w podróży
NiedostępnyBrak

Bazgraki w podróży to wspaniała książeczka dla dzieci w wieku 3-6 lat. Ćwiczenia i łamigłówki rozwijają koncentrację i spostrzegawczość, trenują pamięć wzrokową i orientację w przestrzeni, a także przygotowują do nauki pisania. Pogodne ilustracje Poli Augustynowicz zabiorą dzieci w niezwykłą podróż. Przedszkolaki poznają różne środki transportu, znajdą wyjście z labiryntu i zbudują bałwana w krainie lodu. Dzięki dołączonemu do zestawu suchościeralnemu flamastrowi odpowiedzi można zmazywać i poprawiać bez końca, a wygodny, większy format sprawi, że z rozwiązywaniem zadań nie będą miały problemu już trzylatki. Co to za wesoła grupa macha z pokładu statku? Kolorowe Bazgraki wyruszyły w podróż dookoła świata! Bazgraj i baw się z Bazgrakami!

25,90 zł
18,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2
Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 2 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Piaskowe obrazki. Pakiet świąteczny nr 2
Niko
Dostępny39 szt.

„Piaskowe obrazki” to wspaniała zabawa polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji za piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Odkryte części posypujemy różnymi kolorami piasku i powstaje obrazek. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic! W zestawie świątecznym nr 2 znajdują się: • skarpeta z reniferem, • wieniec bożonarodzeniowy, • miś z prezentem. Wymiary opakowania: 25.5 x 17.0 x 6.0 cm

17,99 zł
6,84 zł

Rabat 62,0%
oszczędzasz 11,15 zł

3
Nić Ariadny. Mity i labirynty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nić Ariadny. Mity i labirynty
Dostępny92 szt.

Wielkoformatowy album, w którym efektownie narysowane labirynty wprowadzają czytelników w świat mitów i kultury starożytnej Grecji. Ta książka pełna jest ścieżek i opowieści. Każda z ogromnych ilustracji zaprasza do zabawy w poszukiwanie właściwej drogi na kolejną stronę, przedstawiając przy okazji wybrane wątki najsłynniejszych mitów greckich. Przechodząc przez kolejne labirynty, spotkacie Heraklesa, Minotaura, Argonautów, Odysa, Syzyfa i wiele innych legendarnych postaci, odwiedzicie też olimpiadę, teatr grecki czy ateński Akropol. Na końcu książki znajdują się objaśnienia rozszerzające i uzupełniające informacje zawarte na ilustracjach.

59,90 zł
37,74 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 22,16 zł

4
Bazgraki wśród zwierząt, 3-6 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki wśród zwierząt, 3-6 lat
NiedostępnyBrak

Bazgraki wśród zwierząt to niezwykła książeczka dla przedszkolaków już od trzeciego roku życia! Różnorodne, pięknie ilustrowane zadania zapewnią dzieciom wiele godzin rozrywki, a dzięki zmywalnym kartom zabawa będzie mogła trwać bez końca! Urozmaicone ćwiczenia i łamigłówki rozwijają koncentrację i spostrzegawczość, trenują grafomotorykę, orientację w przestrzeni i pamięć wzrokową, a także przygotowują do nauki pisania. Sympatyczne ilustracje Poli Augustynowicz zabiorą dzieci do fascynującej krainy zwierząt, gdzie mali odkrywcy poznają różne gatunki i ich środowisko życia, pomogą hipopotamowi znaleźć drogę do wodopoju, połączą żółwie w pary i narysują biedronce brakujące kropki. Dołączony do zestawu suchościeralny flamaster pozwala zmazywać i poprawiać odpowiedzi bez końca, a wygodny, większy format sprawi, że z rozwiązywaniem zadań nie będą miały problemu już trzylatki. Kto tu wygląda zza krzaka? Kto kąpie się w rzece? To futrzasta ekipa Bazgraków w odwiedzinach u swoich zwierzęcych przyjaciół! Bazgraj i baw się z Bazgrakami!

25,90 zł
18,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,25 zł

5
Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii
Dostępny50 szt.

Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii to świeże spojrzenie na Ostatnią Wieczerzę opisaną z perspektywy tradycji judaizmu. Brant Pitre dzięki swojej dogłębnej wiedzy biblijnej odpowiada na kluczowe pytania: Jak wyglądała żydowska Pascha w czasach Jezusa? Dlaczego Jezus ustanowił Eucharystię w czasie tego święta? I przede wszystkim: co miał na myśli Zbawiciel, mówiąc: „To jest Ciało moje... To jest Krew moja”? Aby odpowiedzieć na te pytania, autor przestudiował starożytne wierzenia żydowskie dotyczące Paschy Mesjasza, cudownej manny z nieba i tajemniczego Chleba Obecności. To trzy klucze do odkrycia pierwotnego, właściwego znaczenia słów Chrystusa, które wypowiedział podczas Ostatniej Wieczerzy. Autor wyjaśnia, w jaki sposób Jezus połączył ze sobą wydarzenia Wielkiego Czwartku ze swoją śmiercią w Wielki Piątek oraz zmartwychwstaniem w Niedzielę Wielkanocną. Przełomowa i inspirująca praca wyjaśniająca największą zagadkę chrześcijańskiej wiary: tajemnicę obecności Jezusa „przy łamaniu chleba”. Brant Pitre – profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie, autor książek poświęconych Biblii i wierze, ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

6
Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych dzieci z autyzmem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczne historyjki społeczne dla młodszych dzieci z autyzmem
Dostępny87 szt.

Historyjki społeczne są uznawane za jedną z najskuteczniejszych metod nauczania dzieci z autyzmem zagadnień dotyczących funkcjonowania społecznego. Doktor Siobhan Timmins w swoich historyjkach społecznych opracowanych dla jej syna i innych młodszych dzieci opisuje tę problematykę przystępnie i błyskotliwie, ukazując ją z perspektywy dziecięcej. Od nauki podstawowych umiejętności społecznych, takich jak słuchanie, cierpliwe oczekiwanie i dzielenie się, aż po radzenie sobie z lękami, książka ta wskazuje, w jaki sposób stworzyć spójny zestaw historyjek, które dziecko zrozumie i do których będzie mogło się odnosić w miarę dorastania.

37,00 zł
29,23 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,77 zł

7
Chemia. Podstawy klasyfikacji związków nieorganicznych w teorii i zadaniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chemia. Podstawy klasyfikacji związków nieorganicznych w teorii i zada...
Dostępny121 szt.

Książka z serii „Trening przed maturą”, obejmuje materiał z zakresu systematyki związków nieorganicznych, przedstawiony w formie teoretycznego wprowadzenia, zadań i odpowiedzi. Pomoże usystematyzować wiedzę i sprawdzić umiejętności dotyczące następujących zagadnień: wzory i nazwy związków nieorganicznych, związki pierwiastków z tlenem, związki pierwiastków z wodorem, wodorotlenki i zasady, kwasy, sole. Do wszystkich zadań zostały podane odpowiedzi, dodatkowo umieszczone zostały przykładowe zadania z egzaminów maturalnych wraz z odpowiedziami, tematycznie związane z treścią publikacji. Książka jest przeznaczona nie tylko dla osób przygotowujących się do egzaminu maturalnego z chemii, ale także dla uczniów klas przedmaturalnych.

49,00 zł
37,24 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 11,76 zł

8
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy V - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy V
Dostępny79 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 394 zadania o różnym stopniu trudności. Są zadania typowe i zadania dla uczniów, którzy lubią matematykę, interesują się nią i chcą uczestniczyć w konkursach szkolnych oraz pozaszkolnych. Do rozwiązania zadań zawartych w zbiorze nie zawsze będzie potrzebna wiedza wyniesiona z lekcji matematyki, czasami wystarczy spostrzegawczość, umiejętność logicznego myślenia oraz intuicja. Większość zadań to zadania zamknięte, które nie wymagają od ucznia sformalizowanego zapisu. W zbiorze znajdują się również zadania otwarte, które uczą, jak stosować matematykę przy różnych sytuacjach życia codziennego i zadania w formie krzyżówek. Na końcu książki umieszczone zostały odpowiedzi do zadań zamkniętych.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

9
Piaskowe obrazki. Pakiet nr 7 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piaskowe obrazki. Pakiet nr 7
Niko
Dostępny162 szt.

„Piaskowe obrazki” to wspaniała zabawa polegająca na tworzeniu barwnych ilustracji z piasku. Każdy zestaw zawiera trzy obrazki, woreczki z kolorowym piaskiem oraz patyczek, za pomocą którego odkrywamy klejącą warstwę ilustracji. Odkryte części posypujemy różnymi kolorami piasku i powstaje obrazek. Przy tej zabawie wyobraźnia nie zna granic! W zestawie nr 7 znajdują się: • Pterodaktyl, • Triceratops, • Tyranozaur. Wymiary opakowania: 25.5 x 17.0 x 6.0 cm

17,99 zł
12,95 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

10
Bazgraki w kosmosie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bazgraki w kosmosie
Dostępny40 szt.

Bazgraki w kosmosie to wyjątkowa książeczka dla dzieci w wieku 3-6 lat. Pomóż sympatycznym Bazgrakom uniknąć zderzenia z meteorytem, zaprojektuj pojazd kosmiczny i rozszyfruj tajemnicze wiadomości. Różnorodne ćwiczenia i łamigłówki na 24 stronach trenują koncentrację i spostrzegawczość, ćwiczą pamięć wzrokową i orientację w przestrzeni, a także przygotowują do nauki pisania. Pogodne ilustracje Poli Augustynowicz zabiorą dzieci w niezwykłą wyprawę w kosmos. Dzięki dołączonemu do zestawu suchościeralnemu flamastrowi odpowiedzi można zmazywać i poprawiać bez końca, a wygodny, większy format sprawi, że z rozwiązywaniem zadań nie będą miały problemu już trzylatki. Co tak błyska na niebie? Dokąd leci rakieta? To odważne Bazgraki wyruszają na podbój kosmosu! Bazgraj i baw się z Bazgrakami!

25,90 zł
18,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,25 zł

11
Skarb templariuszy. Ostatni potomek Poncjusza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarb templariuszy. Ostatni potomek Poncjusza
Dostępny6 szt.

Książka dla lubiących zarówno powieści, jak i pasjonujących się historią, będąca kontynuacją powieści o Poncjuszu Piłacie i szacie Zbawiciela. Tym razem autor przenosi czytelnika do czasów średniowiecznych wypraw krzyżowych, które miały na celu wyzwolenie Ziemi Świętej z rąk muzułmanów. A głównym bohaterem czyni Hugona z Payens, francuskiego rycerza, założyciela zakonu templariuszy w Jerozolimie. Razem z nim mamy szansę przeżyć niezwykłą przygodę, wziąć udział w bitwach oraz w walce o władzę i intrygach toczących się w Królestwie Jerozolimskim. Dowiedzieć się, jakich tajemnic strzegli templariusze, kim był ostatni potomek Poncjusza Piłata oraz co się stało z bezcennym darem Zbawiciela. Atutem tej oryginalnej, a przy tym misternie skonstruowanej powieści jest wciągający język.

30,00 zł
27,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,00 zł

12
Pamięć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć
Dostępny149 szt.

Najnowsze informacje na temat doskonalenia pamięci, budowy i funkcji mózgu oraz rodzajów pamięci, skuteczne metody zapamiętywania (m.in. zakładkowa, słów zastępczych, mapy myśli), wskazówki – co jeść, by lepiej pamiętać.

3,90 zł
3,59 zł

Rabat 7,9%
oszczędzasz 0,31 zł

13
Klocki konstrukcyjne Mini Waffle (70 elementów), dziewczęce - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne Mini Waffle (70 elementów), dziewczęce
Mario-inex
Dostępny122 szt.

Przedstawiamy zestaw, który zawiera nowe klocki, rozszerzające możliwości konstrukcyjne dzieci. Produkt jest dedykowany dla dziewczynek. Mini Waffle to nowatorski, miękki, przypominający w dotyku gumę materiał o znanym nam kształcie. Pomniejszony rozmiar daje znacznie większą mobilność oraz całkiem nowe możliwości. Dzięki nowej technologii produkcji, którą zastosowaliśmy klocki dają się wyginać oraz są ciche i bezpieczne w zabawie. Dzieci mogą tworzyć nowe budowle o znacznie mniejszym formacie niż dotychczasowe klocki Waffle, dzięki temu nasze pociechy nie muszą się martwić o zagospodarowanie większej przestrzeni. Ostrzeżenie: • zabawka jest nieodpowiednia dla dzieci poniżej 36 miesięcy, • zawiera małe elementy, łatwe do połknięcia. Ten produkt spełnia europejskie standardy. Usuń elementy opakowania przed podaniem zabawki dziecku, • zachowaj etykietę, ponieważ zawiera ważne informacje, • kolorystyka elementów może różnić się od prezentowanych na opakowaniu, • konserwacja: zabawkę należy myć pod bieżącą wodą z dodatkiem mydła. Wymiary klocka standardowego: 3.5 x 3.5 x 0.5 cm Wymiary opakowania: 9.0 x 16.0 x 6.0 cm

36,15 zł
32,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,61 zł

14
Tradycje kulinarne Finlandii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycje kulinarne Finlandii
Dostępny73 szt.

Finlandia ma dużo do zaoferowania poszukiwaczom niezwykłych smaków. Ze względu na burzliwą przeszłość historyczną we współczesnych potrawach odnajdziemy wpływy szwedzkie, rosyjskie czy saamskie. Tradycyjna kuchnia jest niezwykle ujmująca w swojej prostocie. Charakteryzuje ją ogromny szacunek do produktów, które przez wieki często były trudno dostępne. Umiejętność wykorzystania tego, co oferuje świat natury, i racjonalne zarządzanie składnikami to jej kolejne cechy. Tradycje kulinarne Finlandii to kolejna książka Magdaleny Tomaszewskiej-Bolałek – badaczki kultury żywieniowej, dziennikarki i zdobywczyni wielu światowych kulinarnych nagród.

64,00 zł
50,56 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 13,44 zł

15
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy VI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kangurek Niko i zadania matematyczne dla klasy VI
Dostępny123 szt.

Treści książki są zgodne z Rozporządzeniem MEN z dnia 14 lutego 2017 r. w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej. Zbiór zawiera 415 zadań o różnym stopniu trudności. Są w nim zadania rachunkowe kształcące sprawność liczenia, zadania rozwijające logiczne myślenie, zadania uczące dostrzegania związków między elementami figur. Książka zawiera zadania typowe do samodzielnej pracy w domu oraz zadania dla uczniów, którzy lubią matematykę, interesują się nią i chcą uczestniczyć w konkursach szkolnych i pozaszkolnych. Do rozwiązania zadań nie zawsze będzie potrzebna wiedza wyniesiona z lekcji matematyki, czasami wystarczy spostrzegawczość, pomysłowość, umiejętność logicznego myślenia oraz intuicja. Większość zadań to zadania zamknięte, które nie wymagają od ucznia sformalizowanego zapisu, jednak pobudzają myślenie matematyczne i uczą, jak stosować matematykę w życiu codziennym. Na końcu książki znajdują się odpowiedzi do zadań zamkniętych.

15,99 zł
11,51 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

16
Nowe dyktanda - szkoła podstawowa, klasy 7-8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe dyktanda - szkoła podstawowa, klasy 7-8
Dostępny55 szt.

Nowe dyktanda 7-8 to trzecia część cieszącej się dużą popularnością serii „Nowe dyktanda”, przeznaczona dla najstarszych uczniów szkoły podstawowej – klas 7 i 8. Zawiera zbiór tekstów dyktand o różnorodnej tematyce, do czytania na głos. Dyktanda różnią się między sobą długością i poziomem trudności. Aby łatwo można było odnaleźć teksty dotyczące odpowiedniej trudności ortograficznej, wprowadzono wyraźnie widoczny na stronach podział według ćwiczonej trudności. Oprócz niego pojawia się też skala dzieląca dyktanda na łatwe, średnie i trudne, aby dodatkowo ułatwić pracę z uczniami i zróżnicować ją w zależności od potrzeb konkretnej klasy i konkretnego ucznia. Teksty mają różnorodną tematykę, część jest humorystyczna, inne nawiązują do wiadomości z programu szkolnego. Teksty dyktand poprzedza wstęp gramatyczny, zawierający reguły gramatyczne z przykładami, opisane zrozumiałym, przystępnym językiem. Dzięki specjalnemu klejeniu każdą stronę książki można łatwo wyrwać i dać uczniowi lub powielić. Dodatkowym atutem jest ładne, estetyczne, kolorowe opracowanie graficzne. Nowe dyktanda 7-8 to książka, która sprawdzi się idealnie zarówno w codziennej pracy nauczycieli przygotowujących dyktanda dla całej klasy, jak dla rodziców i opiekunów samodzielnie pracujących z uczniem w domu. Gorąco polecamy!

14,85 zł
10,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,45 zł

17
Rząd wszechmogący - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rząd wszechmogący
Dostępny15 szt.

Rząd wszechmogący to pierwsza anglojęzyczna książka Ludwiga von Misesa. Jej wydanie w 1944 roku stało się ozdrowieńczym szokiem dla umęczonych wojną elit zachodniej Europy i Ameryki. Współcześnie, w dobie powracającej mody na kontrolowanie przez instytucje państwa kolejnych sfer życia gospodarczego i osobistego, Rząd wszechmogący to znakomita przestroga przed rozwojem etatyzmu, a także narzędzie edukacji historycznej, politologicznej i ekonomicznej. Mises w swojej książce rozważa i odrzuca kilka popularnych w tamtym czasie wyjaśnień powstania nazizmu, takich jak wrodzone ułomności niemieckiego charakteru narodowego. Zamiast tego patrzy na powstanie złowieszczej ideologii, którą określa mianem etatyzmu. Mises na początek wskazuje, w jaki sposób upadł pruski liberalizm. Intelektualiści odrzucili wolny rynek na rzecz rozwiązań, które nie miały żadnego wsparcia ze strony poprawnej teorii ekonomii, a za to wskazywały na rolę państwa w tworzeniu narodowej potęgi i dobrobytu. System nazistowski był rozszerzeniem wcześniejszych tendencji etatystycznych w czasach Bismarcka i Wilhelma. Austriacki ekonomista stanowczo odrzuca marksistowski wymysł, że nazizm był wyrazem monopolistycznego kapitalizmu. Wręcz przeciwnie, nazizm stanowił odmianę socjalizmu: zachowano formę własności prywatnej, jednak kontrolę i planowanie przekazano w ręce państwa. Na koniec Mises omawia reformy, które należy podjąć po zakończeniu drugiej wojny światowej. Opowiada się za pokojem i wolnym rynkiem, a propozycje centralnego planowania w skali światowej poddaje miażdżącej krytyce. „Wydany podczas drugiej wojny światowej Wszechwładny rząd to jedna z pierwszych książek Misesa napisanych po angielsku. Jest to przede wszystkim analiza podstawowych cech państw nazistowskich i faszystowskich. Po publikacji zdobyła popularność w kręgach nauk politycznych jako podstawowa antyteza dla dominującej wówczas marksistowskiej analizy faszyzmu i nazizmu, wedle której stanowiły one „ostatnie stadium” kapitalizmu – kiedy to „klasa kapitalistyczna” zwraca się do państwa o pomoc, by maksymalnie zwiększyć swój ucisk w celu sterroryzowania marksistów i ruchu „klasy robotniczej”. Mises był jednym z pierwszych analityków poddających tę koncepcję krytyce i wskazujących na to, że nazizm i faszyzm były systemami totalitarnymi i kolektywistycznymi, a jako takie miały więcej wspólnego z komunizmem niż z wolnorynkowym kapitalizmem. Co więcej, były one logiczną konsekwencją galopującego etatyzmu i militaryzmu w społeczeństwach przedfaszystowskich. Dla zafascynowanych Marksem intelektualistów z lat czterdziestych powiązanie przez Misesa faszyzmu z marksistowskim socjalizmem było rzeczą szokującą, a jednocześnie utorowało drogę dla koncepcji stworzonej przez Arendt i Friedricha, wedle której „totalitaryzm” był wspólną cechą trzech wielkich etatyzmów XX wieku”.Murray Rothbard

59,00 zł
41,89 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,11 zł

18
Strażak Sam. Zestaw 2 figurek z akcesoriami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Strażak Sam. Zestaw 2 figurek z akcesoriami, mix wzorów
Simba Toys
Dostępny57 szt.

Figurki z bajki „Strażak Sam” zachwycą wszystkich wielbicieli serialu. Mają ruchome kończyny, dzięki czemu można ustawiać je w różnych pozycjach. Całość wzbogacają dołączone akcesoria tematyczne. W zestawie znajdują się 2 figurki i akcesorium. Możliwe 4 kombinacje postaci: Sam i Arnold, Elvis i Penny, Ellie i Sam, Sarah i James z kotkiem Lionem. Przykładowy zestaw: figurka strażaka Sama z hełmem, figurka strażaka Arnolda z kaskiem, akcesoria strażackie, m.in.: kilof, lampa naftowa, grabie, wiaderko, łom, pachołek, pila ręczna, palenisko i płomień. Wysokość figurki: 7.5 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

36,66 zł
26,76 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,90 zł

19
Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Mówców. Myśl i prezentuj inaczej niż wszyscy
Dostępny42 szt.

Wystąpienia publiczne rządzą się swoimi prawami. Świat biznesu codziennie się zmienia, więc metody i techniki prezentacyjne również powinny podlegać modyfikacjom. Chcąc być skutecznym i osiągać swoje biznesowe cele, musisz się wyróżniać i używać nowych metod, odpowiednich do współczesnego, szybko rozwijającego się biznesu. Szkoła mówców jest napisana przez trenera, nie przez pisarza. To nie wydumane teorie, ale treści wynikające z wieloletniego doświadczenia autorki w pracy z żywym człowiekiem. Nie znajdziesz tu ogólników i łatwych rozwiązań. Dostaniesz za to mnóstwo praktycznej wiedzy i ćwiczenia, które realnie wpłyną na Twój sposób prezentowania. Dowiesz się, jak myśleć i prezentować swoje idee inaczej niż inni. W książce: • Jak występować publicznie inaczej niż wszyscy. • Jak skutecznie i szybko tworzyć strategię i strukturę nowoczesnej prezentacji. • Jak być pewnym siebie, radzić sobie ze stresem oraz budować swój autorytet i pozycję eksperta. • Jak wzmacniać swój przekaz głosem, mową ciała i wyjątkowymi slajdami. Lidia Buksak – trener wystąpień publicznych, logopeda medialny. Od ponad 20 lat szkoli, konsultuje i doradza w zakresie wystąpień publicznych, prezentacji biznesowych, wystąpień w mediach, emisji głosu i dykcji. Szkoliła najbardziej znanych dziennikarzy telewizyjnych i radiowych. Od 10 lat prowadzi indywidualne treningi dla menedżerów. Pracowała między innymi dla: TVP, TVN, Ministerstwa Finansów (rzecznicy prasowi MF, izb skarbowych i izb celnych), Wirtualnej Polski, BZ WBK Leasing, BZ WBK, CITI Handlowego, Konsalnetu, Millenium TFI, Sygnity, portalu Trójmiasto.pl, GlaxoSmithKline, Promedica, S4E. Stworzyła jedyne w Polsce studia podyplomowe dla osób występujących publicznie Szkoła Mówców i realizowała ten autorski projekt pod szyldem Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni. Wykładała na uczelniach. Występuje jako ekspert na wielu konferencjach w Polsce.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

20
Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów, jak odkrywać świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteczka Montessori. 100 pomysłów, jak odkrywać świat
NiedostępnyBrak

Nie masz pomysłów, w jaki sposób przekazać dziecku wiedzę o otaczającym świecie i jak zachęcić je do nauki? Proponujemy innowacyjne metody nauczania, zebrane przez Eve Hermann, specjalistkę metod nauczania Marii Montessori, według której uczenie się polega na działaniu. Nie trzymajmy się sztywnych reguł. Pozwólmy dzieciom badać, dotykać, budować i czuć się częścią Ziemi. W tym poradniku znajdziesz propozycje 100 pomysłów-konspektów, które pobudzą twoje dziecko do empirycznego poznawania świata, obserwacji, szukania odpowiedzi na nurtujące je pytania, wyciągania wniosków z doświadczeń. Książka krok po kroku pomaga pogłębiać i rozbudowywać zasób wiadomości dziecka. Eve Hermann zwraca uwagę na trójstopniowość przygotowania lekcji, opisuje, jak wykorzystywać i prezentować karty edukacyjne, znajdujące się w zestawach Biblioteczki Montessori oraz jak przeprowadzać doświadczenia, aby zainteresować młodego odkrywcę.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

21
Koty, kotki, koteczki... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koty, kotki, koteczki...
Dostępny23 szt.

Przedstawiamy książeczkę z naklejkami. W jej wnętrzu znajduje się aż 38 naklejek najróżniejszych kotków. Wybierz swoich ulubieńców!

10,10 zł
7,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,03 zł

22
Skuteczni Święci. Święta Małgorzata Maria Alacoque - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni Święci. Święta Małgorzata Maria Alacoque
NiedostępnyBrak

Św. Małgorzacie Marii Alacoque (1647-1670), wizytce, mistyczce, apostołce Najświętszego Serca Jezusowego, zawdzięczamy w Kościele ustanowienie święta Serca Jezusowego, nabożeństwa do Serca Jezusowego, a także praktyki Godziny świętej i Komunii św. w 9 pierwszych piątków miesiąca. To święta, do której przychodził w objawieniach Jezus i dzięki której świat poznał obietnice związane z kultem Jego Najświętszego Serca. Stąd to patronka wszystkich potrzebujących szczególnej pomocy, zwracających się za jej pośrednictwem do Serca Jezusowego. Książeczka w serii „Skuteczni Święci” tradycyjnie przybliży nam dzieje życia i powołania św. Małgorzaty, historię czterech głównych objawień, w wyniku których przyszła święta doznała wielu cierpień i przykrości. Ponadto dowiemy się, jak wyglądała jej droga na ołtarze, jak rozwijał się jej kult czy jak jest przedstawiana i gdzie do dziś można oglądać cudem zachowane jej doczesne szczątki. A przede wszystkim poznamy obietnice Jezusa Chrystusa dane za jej pośrednictwem tym, którzy czcić będą Serce Najświętsze. Bardzo ważną częścią tej serii są modlitwy za przyczyną konkretnego świętego, ułatwiające osobistą z nim relację i dotarcie do Boga. W książeczce znajdziemy więc m.in. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa czy nowennę do św. Małgorzaty. Prezentowana seria będzie się rozrastać, aby powstała jedna wielka rodzina „Skutecznych Świętych”, do których każdy będzie się mógł zwracać w różnych potrzebach. Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

8,80 zł
7,92 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,88 zł

23
Król - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król
Dostępny207 szt.

Patryk po bankructwie firmy ojca i utracie domu ląduje z dnia na dzień w lokalu zastępczym w odrapanym dwupiętrowym bloku. W przeciwieństwie do matki szybko przystosowuje się do życia w Brooklynie, jak nazywają blok osiedlowe dzieciaki. Zapomina o dawnym życiu o jego dobrych stronach, luksusach i znajomych, którzy wraz z tym wszystkim zniknęli.Podczas wakacji na szarym, betonowym podwórku Patryk poznaje Celestyna bezdomnego mężczyznę, który staje się jego mentorem, od którego uczy się, jak przetrwać w nowym środowisku.Ciepła i wzruszająca powieść o sile przyjaźni, o tym, że nie można oceniać ludzi po pozorach i nie wszystko jest takie, jak się zdaje w pierwszej chwili.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

24
Edward I. Wielki, budzący postrach król - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edward I. Wielki, budzący postrach król
Dostępny4 szt.

Oto pierwsza duża biografia prawdziwie potężnego króla człowieka, który narodził się, by rządzić Anglią, i który wierzył, że należy mu się prawo do rządów nad całą Brytanią. Jego panowanie należało do najbardziej imponujących i najważniejszych na przestrzeni całego średniowiecza; doprowadziło do wojen i podbojów na niespotykaną wcześniej skalę; pozostawiło też narody Brytanii podzielonymi, a podział ten utrzymał się od czasów Edwarda aż do współczesności. Miliony ludzi znają Edwarda I jako Długonogiego, człowieka, który podbił Szkocję, i nemezis sir Williama Wallace'a (Waleczne Serce). Opowieść ta stanowi jednak tylko końcowy rozdział w życiu monarchy, które w zdumiewający sposób przepełnione było aktywnym działaniem. Wcześniej Edward pokonał i zabił w walce słynnego Szymona de Montfort; odbył podróż przez Europę do Ziemi Świętej, podążając na krucjatę; podbił Walię, na zawsze kładąc kres dynastii jej rodzimych władców, a także budując najwspanialszą sieć zamków, jaką w ogóle stworzono w dziejach. Zbierał największe armie, jakie widziały wieki średnie, i zwoływał największe parlamenty; dokonał niesławnego czynu wypędzenia wszystkich Żydów ze swojego królestwa. Był najdłużej żyjącym z królów średniowiecznej Anglii i spłodził aż piętnaścioro dzieci z pierwszą żoną, Eleonorą Kastylijską, zaś po jej śmierci wzniósł Krzyże Eleonory najokazalsze tego rodzaju pomniki, jakie kiedykolwiek stworzono dla angielskich monarchów czy monarchiń.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

25
Owoce uwielbienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owoce uwielbienia
NiedostępnyBrak

Świadectwa ludzi, których życie zmieniła Moc uwielbienia. Czy doświadczasz tego, że Bóg naprawdę jest twoim dobrym Ojcem? Zastanawiasz się, jak być blisko Niego? Merlin Carothers, autor wyjątkowej książki Moc uwielbienia, która zmieniła życie milionów ludzi na całym świecie, daje jedną odpowiedź: uwielbiaj Go nieustannie! Przeczytaj niezwykłe świadectwa osób, które osobiście doświadczyły Jego nieskończonej hojności i potęgi błogosławieństwa nawet w najtrudniejszych sytuacjach. „Niniejsza książka składa się z prawdziwych historii ludzi, którzy poznają moc uwielbienia. Ja zaś modlę się o to, aby te świadectwa pobudziły do uwielbienia i ciebie, byś mógł doznać pełni Bożego życia w swoim sercu”. – od Autora

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

26
33 dni z Miłością Miłosierną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
33 dni z Miłością Miłosierną
Dostępny10 szt.

Książka ta, podobnie jak 33 dni do Chwały Poranka, to 33-dniowe rekolekcje indywidualne, przygotowujące do aktu ofiarowania poprzez modlitwę serca. Są one oparte na nauczaniu św. Teresy z Lisieux. Autor ukazuje nam potężne działanie prostego oddania się Miłości Miłosiernej w życiu największych świętych naszych czasów, przygotowuje nas do pójścia w ich ślady oraz wyjawia, jakie może mieć ono znaczenie dla nas i dla innych, jeśli – i kiedy – na nie się zdecydujemy. Książka jest również zaproszeniem do tego, żebyśmy - tak jak św. Teresa - zamiast zasługiwać na niebo, zaufali Miłości, zawierzyli się Jej i każdego dnia starali się Ją odwzajemniać. Ks. Michael E. Gaitley MIC mieszka w Stockbridge w Stanach Zjednoczonych, gdzie mieści się Sanktuarium Miłosierdzia Bożego Zgromadzenia Księży Marianów Niepokalanego Poczęcia NMP. W posłudze duszpasterskiej skupia się zwłaszcza na działalności formacyjnej i ewangelizacji, uczestniczy w rozmaitych misjach zgromadzenia, organizuje rekolekcje i wykłady tematyczne. Jego książki cieszą się ogromną popularnością na całym świecie.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

27
Lucky Luke. Tom 11. Lucky Luke kontra Joss Jamon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lucky Luke. Tom 11. Lucky Luke kontra Joss Jamon
Dostępny17 szt.

W 1865 roku, pod koniec amerykańskiej wojny secesyjnej, sześciu oszustów pod przywództwem Jossa Jamona przybywa do Frontier City. Tam stopniowo przejmują własność wszystkich placówek miasta, zaczynając od banku, a kończąc na zakładzie pogrzebowym. W ten sam sposób Jamon zostaje wybrany na burmistrza miasta, mianując swoich akolitów na kluczowe stanowiska. Czy Samotnemu Kowbojowi uda się rozbić gang i doprowadzić złoczyńców przed oblicze sprawiedliwości? Tym razem czeka go trudne zadanie. Serię Lucky Luke wymyślił znakomity francuski rysownik Morris (właśc. Maurice de Bevere, 1923–2001), który później tworzył ją wraz ze sławnym pisarzem René Goscinnym (1926–1977). Po śmierci Goscinnego scenariusze kolejnych odcinków serii były przygotowywane przez licznych kontynuatorów.

24,99 zł
19,24 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 5,75 zł

28
Skuteczni Święci. Święta Katarzyna Aleksandryjska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni Święci. Święta Katarzyna Aleksandryjska
Dostępny2 szt.

Św. Katarzyna Aleksandryjska, męczennica chrześcijańska, jedna z Czternastu Świętych Wspomożycieli, czczona w Kościele katolickim i prawosławnym, urodziła się ur. ok. 282 r. w Aleksandrii, w Egipcie, zmarła ok. 300 r. ścięta mieczem. Podobnie jak w przypadku innych świętych chrześcijaństwa pierwszych wieków w dokumentach źródłowych przetrwały nieliczne ślady jej istnienia, natomiast jest dostępna bogata literatura o charakterze legendarnym. I to z niej w głównej mierze czerpiemy wiedzę o tej świętej. Katarzyna to chrześcijanka z królewskiego rodu, zaślubiona mistycznie Chrystusowi, niezłomna w cnocie czystości aż do męczeńskiej śmierci, u której cnota wiary była wspomagana przez niezwykłą mądrość. Dziś to patronka sióstr katarzynek, kobiet, naukowców, uczniów, studentów, kolejarzy i podróżnych. W książeczce tradycyjnie już znajdziemy modlitwy za przyczyną świętej, m.in.: nowennę do św. Katarzyny Aleksandryjskiej, litanie, a także np. modlitwę o siłę i mądrość. Prezentowana seria będzie się rozrastać, aby powstała jedna wielka rodzina „Skutecznych Świętych”, do których każdy będzie się mógł zwracać w różnych potrzebach. Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

8,80 zł
7,92 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,88 zł

29
Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i porywającym przekazie + 40 inspirujących ćwiczeń. Wydanie 2, rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autentyczność przyciąga. Jak budować swoją markę na prawdziwym i poryw...
Dostępny10 szt.

„Atakowani przez szybkie zmiany i bombardowani natłokiem informacji nie jesteśmy w stanie przyswoić wszystkich danych. Podświadomie wychwytujemy więc sygnały o tym, co prawdziwe. I do tego lgniemy. Wyczerpani sprzedawaniem siebie, stawianiem się w dobrym świetle i udawaniem, przestajemy drżeć o własny wizerunek. Odpuszczamy. Zwracamy się ku tym, którzy wydają się na tyle naturalni, by móc im ufać. I sami się tacy stajemy. Zdaniem socjologów robimy właśnie historyczny zwrot ku autentyczności”.Dorota Mierzejewska-Floreani, Radary na prawdziwość („Zwierciadło” nr 5/2017) Autentyczność jako trend marketingowy cały czas się rozpowszechnia. Pierwsze wydanie książki ukazało się w 2015 roku. Trafiła ona na listy marketingowych bestsellerów i wzbudziła zainteresowanie mediów. Ale przede wszystkim skłoniła setki osób do przyglądania się sobie, zadawania sobie ważnych pytań i szukania własnej drogi do autentyczności — w biznesie i w życiu. Budowanie marki na autentycznym przekazie to wciąż rewolucja w podejściu do biznesu! Autentyczność w biznesie pozwala Ci być sobą w tym, co robisz. Wyróżnia Ciebie i Twoje usługi. Sprawia, że Twoja marka staje się nie do podrobienia. Dzięki temu możesz docierać do właściwych osób — Twoich idealnych klientów. Bo autentyczność ma moc przyciągania! Masz przed sobą praktyczny przewodnik zawierający mnóstwo ćwiczeń oraz pytań, które warto sobie postawić. Książka pokazuje też przykłady osób, które zaczęły budować swoją działalność na szczerym przekazie — pochodzącym z ich wnętrza, czyli zgodnym z tym, kim są, w co wierzą i co jest dla nich ważne. Drugie wydanie książki zostało wzbogacone o 40 inspirujących ćwiczeń. Nowe ćwiczenia — w pięknej oprawie graficznej — zachęcają do przyglądania się sobie, poznawania i pokazywania siebie. Pomogą Ci wydobyć na zewnątrz to, co jest w Tobie najbardziej wartościowe i wyjątkowe. Zainspirują do łapania myśli w locie oraz twórczej zabawy. Pracuj z książką! Notuj swoje pomysły, podkreślaj to, co chcesz zapamiętać, rysuj, bazgraj i pisz bez obaw. Dzięki temu Twój egzemplarz będzie jedyny i niepowtarzalny — taki jak Ty. Zapytaj siebie: Co Cię wyróżnia? Co potrafisz? Jaka jest wyjątkowa umiejętność, którą masz? Zapisz to! Anna Piwowarska — przez sześć lat pracowała jako copywriterka w agencjach reklamowych. Pisała i wymyślała hasła oraz kampanie dla dużych marek. Obecnie jako freelancerka pisze teksty na zlecenie i rozwija własną markę pod nazwą Autentyczny Copywriting. Wiedzę zdobytą w agencjach i przetestowaną na sobie przekazuje podczas warsztatów i konsultacji właścicielom małych biznesów, tworzonych z pasją i sercem. Podpowiada, jak budować swoją markę na autentycznym przekazie, jak pisać o sobie i jak się promować. Pisze o tym również na swojej stronie: www.autentycznycopywriting.pl.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

30
RMF na imprezę 2018, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RMF na imprezę 2018, 2 CD
różni, Universal Music Polska
Dostępny201 szt.

Lista utworów: CD 1 1. Alvaro Soler - La Cintura 2. Ariana Grande - No Tears Left To Cry 3. Shanguy - King Of The Jungle 4. Sean Paul, David Guetta Feat. Becky G - Mad Love 5. Michał Szczygieł - Nic Tu Po Mnie 6. Margaret - In My Cabana 7. C-Bool - Wonderland 8. Jax Jones Feat. Ina Wroldsen - Breathe 9. Dj Antonio - Out My Mind 10. Axwell /\ Ingrosso Ft. Trevor Guthrie - Dreamer 11. 5 Seconds Of Summer - Youngblood 12. Nico Santos - Rooftop 13. Brave - I Just Called To Say I Love You 14. Jonas Blue Ft. Jack & Jack - Rise 15. Chiara Grispo & Michał Szczygieł - Since You Left Me 16. Betta Lemme - Bambola 17. Dennis Lloyd - Nevermind 18. Sarsa - Zakryj 19. Imagine Dragons - Natural 20. Maroon 5 - Girls Like You CD 2 1. Avicii Ft. Rita Ora - Lonely Together 2. Tiësto & Dzeko Feat. Preme & Post Malone - Jackie Chan 3. Filatov & Karas - Highway 4. Kush Kush Feat. Marta Gałuszewska - Sweet & Bitter 5. Merk & Kremont, Ady Suleiman - Sad Story (Out Of Luck) 6. L.B.One Feat. Laenz - Tired Bones 7. Cleo - Film 8. M-22 Ft. Medina - First Time 9. Vize - Glad You Came 10. Alesso - Remedy 11. Vanotek Feat. Eneli - Back To Me 12. Marta Gałuszewska - Jeden Dzień 13. Tess Clare - Lovey 14. Dj Antoine Feat. Kidmyn, Armando & Jimmi The Dealer - Symphony 15. Midi Culture - Let You Go 16. Remady & Manu-L Vs. I.Got.U - Heaven 17. Inna - No Help 18. Luis Fonsi Feat. Stefflon Don - Calypso 19. Morandi - Kalinka 20. Federico Scavo - Blow It

45,90 zł
44,52 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,38 zł

31
Świt między dobrym i złym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świt między dobrym i złym
Dostępny17 szt.

W Wilczej Dolinie licho nie śpi! Od kiedy Bratmił rozpoczął nauki u Chaberki, oboje mają ręce pełne roboty. W chacie kowala coś harcuje nocami i pozbawia gospodarzy snu. Należąca do rybaków krowa nagle traci mleko, jakby ktoś rzucił na nią urok. Kłopoty zdają się nie mieć końca, opiekunka jednak nie załamuje rąk, ale beznamiętnie egzekwuje prawa boskie i ludzkie. Bratmił obawia się, że może się stać równie bezwzględny jak Chaberka, a jednocześnie zdaje sobie sprawę, że rola opiekuna tego wymaga. Chłopiec zaczyna się bać, że albo zatraci siebie, albo nie sprosta pokładanym w nim nadziejom. Początek nauki jest niczym świt. Jeszcze nie wiadomo, czy nadchodzący dzień będzie pełen smutku, czy radości. O świcie wszystko jest możliwe, a Bratmił musi wybrać właściwie. Marta Krajewska ponownie zabiera nas do Wilczej Doliny, na spotkanie z Bratmiłem. Pierwsze rozterki, troski, trudne wybory i pierwsza miłość? To mądra opowieść dla rodziców i ich dorastających dzieci.

44,99 zł
32,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,60 zł

32
Wbrew zasadom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wbrew zasadom
Dostępny22 szt.

Jocelyn Butler pragnie tylko teraźniejszości, ale przyszłość czeka. Wkrótce wszystkie jej sekrety ujrzą światło dzienne... Kilka lat temu Jocelyn pożegnała się w Stanach Zjednoczonych ze swoją tragiczną przeszłością i zaczęła nowe życie w Szkocji. Zakończyła żałobę, przepędziła demony i postanowiła już nigdy nie obdarzyć nikogo uczuciem. Życie samotniczki układało jej się całkiem nieźle, dopóki nie wprowadziła się do nowego domu na Dublin Street w Edynburgu, gdzie poznała mężczyznę, który wtargnął w jej starannie strzeżoną prywatność. Braden Carmichael zawsze dostaje to, czego chce – a tym razem ma wielką ochotę zaciągnąć Jocelyn do łóżka. Wiedząc, jak bardzo obawia się ona stałych związków, proponuje układ bez zobowiązań, który zadowoli ich oboje. Zaintrygowana Jocelyn zgadza się, ale wkrótce zauważa, że Bradenowi nie wystarcza namiętność. Uparty Szkot chce poznać prawdziwą naturę dziewczyny – przeniknąć aż do jej duszy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

33
Psy, pieski, pieseczki... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psy, pieski, pieseczki...
Dostępny15 szt.

Przedstawiamy książeczkę z naklejkami. W jej wnętrzu znajduje się aż 38 naklejek najróżniejszych psów. Wybierz swoich ulubieńców!

10,10 zł
7,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,03 zł

34
Laura. Lalka wydająca dźwięki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laura. Lalka wydająca dźwięki
Simba Toys
NiedostępnyBrak

Każda mała dziewczynka powinna mieć taką lalkę, aby mogła ją przytulać i opiekować się nią. Nasza pociecha będzie mogła zająć się swoją ulubienicą i ułożyć ją do snu. Miękka lalka renomowanej firmy Simba została wykonana z najwyższej jakości materiałów. Lalka ubrana jest w szaro-różowe ubranko z wyszytym słonikiem oraz czapeczkę. Elementy ubioru można zdjąć. Tułów lalki jest miękki i idealny do przytulania. Głowa i dłonie lalki są gumowe. Zestaw zawiera butelkę i smoczek. Lalka wydaje 24 niemowlęce odgłosy (gaworzenie, płacz, itp.) Ma mrugające oczy. Wymiary opakowania: 38.0 x 23.5 x 15.5 cm Wysokość lalki: ok. 40.0 cm Zasilanie: 3 baterie 1,5V R44

110,90 zł
99,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

35
Pate gra w piłkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pate gra w piłkę
Dostępny41 szt.

Pate chce założyć własną drużynę piłkarską. Do gry próbuje zwerbować Messiego, Lewandowskiego i Neymara, chociaż trudno się z nimi skontaktować. Na szczęście chłopiec poznaje nowych przyjaciół, którymi może uda się skompletować drużynę. Ale czy pies o trzech łapach, dziewięćdziesięcioletni Eino z sąsiedztwa oraz poznany w parku pan z reklamówką mają zadatki na mistrzów piłki?

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

36
Śleboda. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śleboda. Audiobook
Małgorzata Kuźmińska, Michał Kuźmiński, Aleksandria
Dostępny12 szt.

Anka Serafin, młoda doktor antropologii z Krakowa, jedzie w Tatry, by szukać własnej tożsamości. Znajduje trupa. Zmasakrowane zwłoki z Doliny Suchej Wody należą do starego górala Jana Ślebody. Jego historia wiedzie ku wstydliwie skrywanej podhalańskiej przeszłości. To zabójstwo jest dopiero pierwszą ze zbrodni, które zdają się karą za stare grzechy. Czy Anka i tabloidowy dziennikarz Sebastian Strzygoń odkryją, kto zabija w Murzasichlu? Dlaczego krwią ofiar maluje swastykę? I czy przekonają się, ile dla górali warta jest śleboda, czyli wolność?

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

37
Monopoly. Edycja Poznań - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Edycja Poznań
Winning Moves, od 8 lat
Dostępny65 szt.

Wykup najważniejsze miejsca w Poznaniu i doprowadź znajomych do bankructwa! W tej edycji przeniesiesz się do Poznania. Kupuj najlepsze poznańskie obiekty, hotele i dostawców usług. Inwestuj w mieszkania i kamienice, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Znajdź własną drogę do zdobycia fortuny! Jest wiele sposobów na zajecie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden. Zawartość opakowania: • plansza, • 8 pionków, • 28 kart „tytuł własności”, • 16 kart „fifny knyf”, • 16 kart „bejmy do wiary”, • 1 plik banknotów Monopoly, • 32 mieszkania, • 12 kamienic, • 2 kostki, • instrukcja.

155,10 zł
133,39 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 21,71 zł

38
Strategiczny brand marketing. Praktyczny poradnik skutecznego marketingu dla menedżerów i nie tylko. Wydanie II, poszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strategiczny brand marketing. Praktyczny poradnik skutecznego marketin...
Dostępny15 szt.

Teraz marketing jest prosty! Czy można szybko opanować sztukę marketingu, nie tracąc czasu na odkrywanie tego, co wymyślono przed nami? Oczywiście! Wystarczy sięgnąć po tę książkę. Pomoże Ci ona zrozumieć, na czym polega skuteczny brand marketing, czym jest marka i jakie są zależności między nią a rynkiem. Wskaże rolę innowacji w rozwoju brandu. Ułatwi skonstruowanie odpowiedniej strategii i portfela. Innymi słowy - dostarczy kompletnej wiedzy, dzięki której zaczniesz działać efektywnie. Książka jest owocem dwudziestu lat praktyki, formalnych studiów, setek przeczytanych książek, dziesiątek sympozjów i bezpośrednich rozmów z wybitnymi specjalistami ds. marketingu. Powstała, bo od lat prosili o nią współpracownicy i klienci autora oraz szkoleniowcy. Nowe wydanie zostało wzbogacone o rozdział o strategiach detalistów i sklepowych markach. Jarek Szczepański od ponad dwudziestu lat intensywnie zgłębia światową wiedzę o strategii i marketingu, nieustannie ją weryfikuje w praktyce rynkowej. Doradza przedsiębiorstwom działającym w obszarze dóbr konsumpcyjnych i usług. Wcześniej pracował na wyższych szczeblach międzynarodowych firm konsumenckich na kilku rynkach europejskich, a także w strategicznym konsultingu i brand designie. Zarządzał dużymi zespołami marketingu i sprzedaży. Ma na koncie wymierne sukcesy biznesowe osiągane dzięki manewrom strategicznym na rozmaitych rynkach, w różnych sektorach. Jest autorem książek: Strategiczny brand marketing (Onepress, 2015, 2018) i Złota Strategia Marki (Onepress, 2018). Ukończył studia na trzech uczelniach i ma dyplom MBA. Można się z nim skontaktować poprzez stronę: jsmarketing.pl.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

39
Przesłuchanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przesłuchanie
Dostępny4 szt.

Poruszająca historia prostej, naiwnej dziewczyny, Toni, która z bardzo niejasnych powodów zostaje zatrzymana przez UB. Po absurdalnym oskarżeniu o bycie dywersantką przyjdzie jej spędzić na Rakowieckiej pięć długich lat, podczas których walczyć będzie nie tylko o swoje życie, ale – przede wszystkim – o swoją godność. Bardzo realistyczne opisy więziennej rzeczywistości oraz zbrodniczych metod, jakimi posługiwali się śledczy w czasach stalinizmu, przeplatają się z doskonałymi kreacjami psychologicznymi bohaterów. Autor pragnął pokazać historię człowieka miażdżonego przez ekstremalną ideologię tak prawdziwie, tak przekonująco, jak tylko się da. Człowieka słabego, ani dobrego, ani złego, który pozostanie, jakim jest – jednocześnie wspaniałym i potwornym. Na podstawie tej książki, będącej przejmującym świadectwem tamtych czasów, powstał najważniejszy film w karierze Ryszarda Bugajskiego, uznany przez ówczesne władze za „najbardziej antykomunistyczny w historii PRL-u”. Do niniejszego wydania książki został dołączony specjalny wstęp Ryszarda Bugajskiego, w którym ceniony reżyser i pisarz opisuje, jak powstały film i powieść.

32,90 zł
7,57 zł

Rabat 77,0%
oszczędzasz 25,33 zł

40
Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych. Wydanie II, rozszerzone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowanie. Najtrudniejsza ze sztuk pięknych. Wydanie II, rozszerzone
Dostępny18 szt.

Od kołyski, do dorosłości. A nawet dłużej Relacja rodzic - dziecko jest najważniejszym z życiowych związków. Dla dziecka – to oczywiste, bo to, czego doświadczamy, czym nasiąkamy w młodych latach, wzorce zachowań, jakie wówczas obserwujemy i przyjmujemy za swoje, czy przeciwnie – odrzucamy, rzutują na naszą dorosłość, predysponując nas do sukcesów, bądź porażek. Dla rodzica więź z dzieckiem jest także niezwykle istotna. Rola wychowawcy, opiekuna, kogoś, kto nie tylko zapewnia niezbędne środki utrzymania, lecz także uczy, wskazuje drogę, towarzyszy w dobrej i złej doli i pomaga ukształtować charakter, to najodpowiedzialniejsze zadanie, jakie mamy do wykonania. Jak się z niego właściwie wywiązać? Rodzicem zostaje się bez przygotowania. Jedynym „rodzicielskim” doświadczeniem, jakim można się wesprzeć tuż po narodzinach pierwszego potomka, są te wyniesione z własnego domu. Czasem warte powielenia, innym razem takie, których lepiej nie naśladować. Jednak skoro nie możemy w pełni bazować na naukach wyniesionych z obserwacji swojej mamy i swojego taty, to czym powinniśmy się kierować? Do dziecka nie dołącza się przecież instrukcji obsługi... I bardzo dobrze, bo każde dziecko jest inne! Każde – pierwsze, drugie, kolejne – wymaga nieco odmiennego podejścia, indywidualnego traktowania. A jeszcze dzisiejszy, niepewny, wciąż zmieniający się świat. A jeszcze wszystkie niespodziewane sytuacje, które stają się udziałem członków rodziny i na które trzeba jakoś sensownie zareagować! Wychowanie dziecka wymaga wytrwałości i kreatywności. A rodzic potrzebuje mądrego wsparcia. Wsparcia, jakie znajdzie na stronach tej książki.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

41
Metternich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metternich
Dostępny28 szt.

Biografia Klemensa von Metternicha (1773-1859), dyplomaty i wieloletniego kanclerza Austrii, jednej z najważniejszych postaci Kongresu Wiedeńskiego i głównego architekta porządku politycznego, któremu kres przyniosła dopiero I wojna światowa. Metternich urodził się w Koblencji, pochodził z nadreńskiej szlachty. Z myślą o karierze w dyplomacji studiował prawo w Strasburgu i Moguncji. W 1795 ożenił się z wnuczką ówczesnego kanclerza Austrii Wenzela Antona Kaunitza i zamieszkał w Wiedniu, co związało go z Austrią. Służbę dyplomatyczną rozpoczął w 1897 roku. Po misjach w Dreźnie i Berlinie został ambasadorem Austrii we Francji, potem ministrem spraw zagranicznych. Był jednym z głównych organizatorów Kongresu Wiedeńskiego, przyczynił się również do powstania Świętego Przymierza. W 1821 roku został kanclerzem Austrii. W czasie Wiosny Ludów uciekł do Londynu. Do Wiednia powrócił w 1851 roku, ale nie objął już żadnego stanowiska i nie odzyskał poprzedniej pozycji, choć nieoficjalnie doradzał cesarzowi i ministrom spraw zagranicznych. Uznawany za jednego z najbardziej uzdolnionych i skutecznych polityków w XIX wieku, Metternich kierował się dyplomatycznym realizmem i hołdował zasadzie zachowania równowagi sił w Europie. Po upadku Napoleona dążył do przywrócenia ładu politycznego bez dominującego mocarstwa. Ukoronowaniem jego starań był Kongres Wiedeński. Przez całe dekady Metternich zawierał pragmatyczne – formalne lub nie – koalicje z innymi państwami i jednocześnie dbał, by sprzymierzone kraje nie urosły zanadto w siłę, a inne nie zostały zbytnio osłabione. Prowadził politykę utrzymującą rozdrobnienie Niemiec i Włoch, przez lata uniemożliwiał powstanie Rzeszy Niemieckiej. Aranżował polityczne małżeństwa władców. Z niezwykłym talentem wykorzystywał sprzeczne interesy innych państw dla wzmacniania Austrii, niekiedy przypisując jej rolę mediatora. Obraz bohatera byłby niepełny bez wspomnienia o burzliwym życiu prywatnym i otoczeniu Metternicha. Franz Herre barwnie przedstawia młode lata przyszłego kanclerza, jego romanse oraz środowisko z którego się wywodził, czyli tracących znaczenie panów feudalnych gasnącego Cesarstwa. Biografia jednego z najpotężniejszych i kontrowersyjnych polityków swoich czasów, którego ocena do dziś budzi emocje, to również interesujący obraz ścierających się prądów konserwatywnych z coraz silniejszymi dążeniami narodowościowymi i rewolucyjnymi.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

42
Lwowskie wykłady akademickie. Tom 1. Wykłady o idei Uniwersytetu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lwowskie wykłady akademickie. Tom 1. Wykłady o idei Uniwersytetu
Dostępny8 szt.

„Prezentujemy Czytelnikom, po raz pierwszy w całości, lwowskie wykłady akademickie Profesora Kazimierza Twardowskiego. Prowadził je nieprzerwanie w latach 1895–1931, tj. od przyjazdu do Lwowa, aż do przejścia na emeryturę. Wykłady próbujemy odczytać i poddać krytycznemu opracowaniu na podstawie rękopisów i maszynopisów archiwalnych złożonych w Archiwum Połączonych Bibliotek WFiS UW, IFiS PAN i PTF oraz Polskiej Akademii Nauk Archiwum w Warszawie, Archiwum Profesora Kazimierza Twardowskiego. Całość przedsięwzięcia rozpoczyna wykład poświęcony rozwojowi i organizacji uniwersytetów oraz mowa o dostojeństwie Uniwersytetu. Kolejne dotyczą: historii filozofii, logiki, metodologii nauk, teorii poznania i metafizyki, psychologii oraz etyki i dydaktyki (razem dziesięć obszernych tomów). Lwowskie akademickie wykłady Twardowskiego należy traktować jako kontynuację jego działalności naukowo-dydaktycznej, rozpoczętej na Uniwersytecie Wiedeńskim, gdzie wykładał jako docent prywatny w latach 1894-1895. W tym czasie czynił też starania o pozyskanie katedry filozofii na Uniwersytecie Lwowskim, zakończone sukcesem w dniu 1 listopada 1895 roku. Wykład inauguracyjny Profesor poświęcił pojęciu filozofii. Wygłosił go 15 listopada 1895 roku. Pracę akademicką rozpoczął we Lwowie w znamiennych dla siebie i Uniwersytetu okolicznościach, gdzie sale wykładowe zastał prawie puste. Kilku znajomych z Jezupola – jak pisał Władysław Witwicki – kilku śmielszych słuchaczy obcych zaglądało trochę z grzeczności a trochę przez ciekawość, jak wygląda i jak wykłada młody nowy profesor. Z wolna sala się zapełniać zaczęła i niedługo miejsc w niej brakło...”.– od redakcji

49,30 zł
34,51 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,79 zł

43
Chamo Sapiens - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chamo Sapiens
Dostępny88 szt.

Ze zwierzeń wstępnych: „W roku 2018 skończyłem 81 lat. Od lat sześćdziesięciu pięciu zajmuję się rozśmieszaniem. Nie tylko rozśmieszaniem,ale rozśmieszanie było zawsze najbardziej widoczne, więc się nie dziwię,że z tym się głównie kojarzę i nie mam nic przeciwko temu. (...) Mimo wszelkich moich niedostatków autorskich usiłowałem rozśmieszać przez całe dziesięciolecia, na różne sposoby. A to w filmie, a to na scenie, w telewizji, w kabarecie, w radiu, okresowo przy pomocy żartów rysunkowych, karykatur, nawet poprzez podśpiewywanie – tak to nazywam, bo słowo „śpiewać” był oby tu grubą przesadą. Każde rozśmieszenie radiosłuchaczy, telewidzów, widowni kinowej, kabaretowej, czy teatralnej, musiało zostać poprzedzone napisaniem tekstu. W ciągu sześćdziesięciu paru lat powstało więc tych tekstów tyle, że mój mózg ogólnej ich liczby ogarnąć nie jest w stanie. Umówmy się, dużo tego było. I teraz ciekawostka: nigdy w ciągu tych sześćdziesięciu paru lat nie wydałem najmniejszego bodaj zbioru tych tekstów. Nigdy!” Aż do teraz.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

44
Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla uczniów klas 7 i 8. Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla uczniów klas 7 i 8. Część 2
Dostępny157 szt.

Licz ze mną. Zbiór zadań z matematyki dla uczniów klas 7 i 8. Część 2 to druga część serii z zakresu umiejętności matematycznych przeznaczonej dla uczniów klas siódmych i ósmych. Zadania zostały przygotowane zgodnie z nową podstawą programową kształcenia ogólnego wynikającą z rozporządzenia MEN z dnia 14 lutego 2017 r. Zbiór przygotowuje uczniów do egzaminu ósmoklasisty. Część pierwsza zawiera zadania związane z własnościami liczb, wyrażeniami algebraicznymi oraz równaniami, statystyką i elementami teorii prawdopodobieństwa, w drugiej są zadania o treści geometrycznej, które uczą dostrzegania związków między elementami figur płaskich, przestrzennych i symetrii. Zbiór może być pomocą dla nauczyciela jako zestaw zadań wspomagających realizację treści kształcenia zawartych w podręcznikach klas siódmych i ósmych, jako materiał pozwalający doskonalić umiejętności matematyczne ucznia, do wykorzystania podczas utrwalania zagadnień z danego działu, podczas kształcenia analizowania i wnioskowania koniecznego przy rozwiązywaniu zadań tekstowych. Uczniom zbiór może służyć jako przewodnik, który pozwala w prosty, dostępny i zrozumiały sposób utrwalić wiedzę i umiejętności, a także sprawność matematyczną, w samokształceniu, gdyż zadania o różnym stopniu trudności sprzyjają samodzielnej pracy w domu i przygotowaniu się do prac pisemnych oraz egzaminu ósmoklasisty.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

45
Skuteczni Święci. Święty Walenty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skuteczni Święci. Święty Walenty
NiedostępnyBrak

O św. Walentym, patronie zakochanych, słyszał każdy. Dzień jego narodzin dla nieba, 14 lutego, jest kojarzony jednoznacznie z walentynkami. Mało kto jednak sięga do historii tego świętego, aby dowiedzieć się, że życie tego biskupa było naznaczone specyficznym rodzajem miłości, bo miłością do Jezusa Chrystusa aż po męczeństwo. Ten męczennik pierwszych wieków chrześcijaństwa, z wykształcenia lekarz, z powołania duchowny, urodził się ok. 175 r., zmarł ok. 270 r. Jako kapłan błogosławił związki legionistów, podczas gdy prawo tego zabraniało, dlatego Kościół ogłosił go patronem narzeczonych i małżeństw. Święty nie wyrzekł się wiary ani nie zaniechał jej szerzenia nawet za cenę okrutnej śmierci męczeńskiej. Czczony jako patron zakochanych, narzeczonych, małżeństw, podróżnych, chorych psychicznie i cierpiących na epilepsję. Warto odnotować, że św. Walentego czci się w Kościołach: katolickim, prawosławnym i anglikańskim. Dzięki lekturze książeczki poznamy bliżej dzieje świętego, dowiemy się też m.in., gdzie w Polsce są przechowywane jego relikwie. Tak jak w poprzednich częściach serii znajdziemy tu modlitwy za przyczyną świętego, by wymienić nowennę i litanię do św. Walentego czy modlitwę zakochanych i modlitwę o uleczenie złamanych serc. Prezentowana seria będzie się rozrastać, aby powstała jedna wielka rodzina „Skutecznych Świętych”, do których każdy będzie się mógł zwracać w różnych potrzebach. Wszystkie książki z serii posiadają nihil obstat władz duchownych.

8,80 zł
7,92 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,88 zł

46
Mój szef jest idiotą. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój szef jest idiotą. Audiobook
Thomas Erikson, Wielka Litera
Dostępny22 szt.

Znany szwedzki trener i behawiorysta rozprawia się ze złymi szefami. I przekonuje, że nawet z najcięższymi przypadkami można się dogadać. Czy wiecie, że ludzie najczęściej zwalniają się z powodu szefa, a nie z powodu pracy? Zastanawiasz się czasami, dlaczego szef zachowuje się tak a nie inaczej? Rozmyślasz, jak powinieneś ułożyć sobie z nim relacje, by praca przestała być horrorem? A może sam jesteś szefem i codziennie zmagasz się z pracownikami, którzy ewidentnie się obijają? Jeśli tak, to ta książka jest właśnie dla Ciebie. Powiedzmy sobie szczerze: świat jest pełen złych szefów. Na każdym szczeblu, w każdej firmie znajdziemy szefów, którzy przysparzają problemów sobie, współpracownikom, są niekompetentni i zwyczajnie wredni. Mamy szefów, którzy unikają odpowiedzialności, i takich, przez których przemawia czyste zło. Część z nich jest tak nieudolna, że firma w zasadzie dałaby sobie lepiej radę bez nich. Jesteś tego świadomy, a mimo to codziennie musisz wykonywać ich głupie polecenie. I do tego z uśmiechem? Pewnie często zadajesz sobie pytanie, co właściwie myśli twój szef i skąd się biorą jego irracjonalne zachowania. Dlaczego więc nie przyjrzeć się źródłom niektórych jego dziwactw, aby zabezpieczyć się przed ich przykrymi skutkami? Unikanie bycia palantem nie wymaga żadnego wykształcenia. Wystarczy tylko trochę zdrowego rozsądku.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

47
101 zabaw z klockami. Nauka matematyki poprzez zabawę. Podręcznik dla rodziców i nauczycieli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 zabaw z klockami. Nauka matematyki poprzez zabawę. Podręcznik dla ...
Dostępny34 szt.

Schody, wieże, węże, a może zegary? Odkryj radość nauki z klockami! Klocki to podstawa udanej zabawy! Wie o tym każde dziecko. Otwierają przestrzeń aktywności i kreacji. Ich wszechstronne możliwości często wykorzystuje się we wczesnej, nieformalnej edukacji matematycznej dzieci. Zabawy i zadania proponowane przez autorów tej niezwykle pomysłowej książki będą inspiracją dla każdego. Znalazły się tu zadania indywidualne i grupowe, interesujące pytania i mnóstwo propozycji wspólnej zabawy. Specjalnie dla nauczycieli autorzy przygotowali opisy celów i rozwijanych przez dziecko umiejętności matematycznych. Co można zbudować z drewnianych klocków w czterech kolorach? Jak można je pogrupować? Jak podpowiadać dziecku różne sposoby ich liczenia? Jak uczyć się szacowania, porównywania, działań matematycznych? Jak pomóc najmłodszym wypracować własne strategie rachunkowe? Sprawdź, jakie łamigłówki Twoje dziecko lubi najbardziej! Matematyka to także zabawa!

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

48
Transformers Cyberverse. Figurka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transformers Cyberverse. Figurka, mix wzorów
Hasbro, Transformers
Dostępny12 szt.

Walka między Autobatami i Decepticonami trwa! Odkryj ukryte zdolności bohaterów Transformers z kolekcją zabawek Action Attackers Warrior. Każda figurka transformuje się z bota w pojazd w 9 bojowych krokach. Dokonuj przemiany niczym serialowi bohaterowie Transformers Cyberverse i chroń Ziemię przed złem i występkiem. Uwaga. Mix wzorów – dostępne różne wersje zabawki – wysyłka losowa. Cena dotyczy 1 sztuki.

90,90 zł
82,72 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 8,18 zł

49
Perełka 291. Mierz wysoko! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perełka 291. Mierz wysoko!
Dostępny44 szt.

Perełka Mierz wysoko! sprawdzi się jako prezent dla kogoś, kogo chcemy zmotywować lub utwierdzić w jakimś działaniu. Będzie też swojego rodzaju wskazówką postępowania, bo Bóg nie tyle patrzy na wielkość naszych dzieł, ile na miłość, z jaką te dzieła wykonujemy (św. Teresa z Ávili).

5,20 zł
4,68 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,52 zł

50
Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Z ludem wielkopolskim przeciw zaborcom. Wspomnienia
Dostępny21 szt.

Znamienity pamiętnik z czasów Powstania Wielkopolskiego. I to pamiętnik nie byle kogo, bo jednego z liderów powstania w północnej części kraju – nie tylko Wielkopolski, bo zakusy Jacobsona sięgały znacznie dalej. Autor zamyka opisywane perypetie powstańcze w ramach czasowych od grudnia 1918 do połowy lutego 1919 roku. Opowiada, jak będąc jeszcze oficerem niemieckim, trafił w szeregi powstańców, jak objął zwierzchnictwo nad powstańczym „pospolitym ruszeniem” w Gnieźnie i jak zarządzał operacjami powstańców na terenach na północ od Gniezna. Przy czym wszystkie te funkcje sprawował nieformalnie. Jako że działał poza strukturami Naczelnej Rady Ludowej, nie musiał podporządkowywać się jej zarządzeniom i kursowi polityki pójścia na ugodę z Niemcami (co z satysfakcją przyjmować miał formalny komendant Gniezna). Swoje wspomnienia Jacobson kończy krótkim podsumowaniem. Ocenia zdarzenia, których był uczestnikiem, w kontekście efektów, jakie udało się osiągnąć. Sporo uwagi poświęca „czynnikowi ludzkiemu” – tak pod względem statystyki, jak i sprawowania. Sprawowania nie zawsze tak bohaterskiego i zorganizowanego, jakby mogło się zdawać. Dr Wojciech Jacobson podzielił całość swoich wspomnień na cztery części. W pierwszej ukazał swoje ostatnie tygodnie w szeregach wojsk niemieckich jesienią 1918 roku, panujące wówczas nastroje oraz sytuację Polaków w jej szeregach. Druga część obejmuje udział autora w Powstaniu Wielkopolskim na terenie Gniezna oraz północnej Wielkopolski. Część trzecia traktuje o udziale autora w wojnie polsko-bolszewickiej 1919-1920. Ostatnia, czwarta, stanowi swego rodzaju załącznik i dotyczy różnych zagadnień z okresu Powstania Wielkopolskiego, takich jak: działania kontrwywiadowcze, zdobycie pociągu pancernego pod Rynarzewem, relacje z gnieźnieńską Strażą Ludową czy stosunek kolonistów niemieckich do powstania.– z opracowania dra Bartosza Kruszyńskiego Wojciech Jedlina-Jacobson (ur. 14 kwietnia 1885 roku w Starogardzie Gdańskim) – major, lekarz, pisarz, żołnierz, patriota. Zmarł 9 października 1961 roku w Anglii.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

Wróć do góry