hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.10.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 30 października 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pakiet Kultowa Trylogia Grzesiuka. Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia (Stanisław Grzesiuk), na drugim Wielkie mycie zębów w zoo (Sophie Schoenwald, Gunther Jakobs). Kolejny produkt to Najgorszy człowiek na świecie (wydanie specjalne z ilustracjami autorki) (Małgorzata Halber) oraz Znajomy świat (Hwang Sok-Yong).
1
Pakiet Kultowa Trylogia Grzesiuka. Boso, ale w ostrogach / Pięć lat kacetu / Na marginesie życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Kultowa Trylogia Grzesiuka. Boso, ale w ostrogach / Pięć lat ka...
Dostępny108 szt.

Kultowa trylogia po raz pierwszy bez skreśleń i cenzury! Z okazji 100-lecia urodzin słynnego barda Czerniakowa porównano pierwsze wydania książek z rękopisem i przywrócono fragmenty usunięte przez cenzurę PRL-u. Stanisław Grzesiuk (1918-1963) – pisarz i pieśniarz, urodzony w Małkowie koło Chełma, od drugiego roku życia mieszkał w Warszawie. W trakcie okupacji aresztowany i wysłany na roboty przymusowe do Niemiec, następnie do obozów koncentracyjnych. W lipcu 1945 roku wrócił do kraju. Autor autobiograficznej trylogii: Boso, ale w ostrogach, Pięć lat kacetu, Na marginesie życia. Pochowany na cmentarzu wojskowym na Powązkach. Obok Stefana Wiecheckiego zaliczany do grona najbardziej zasłużonych twórców kultury warszawskiej ulicy.

89,90 zł
56,64 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 33,26 zł

2
Wielkie mycie zębów w zoo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie mycie zębów w zoo
Dostępny394 szt.

W całym zoo czuć było nieprzyjemny zapach, ponieważ nikt nie chciał myć zębów. Wszystkie zwierzęta uznały, że to głupie i niepotrzebne. Pewnego dnia dyrektor zoo, pan Niecierpliwiec, postanowił zmienić ten stan rzeczy. Wymyślił zatem sprytny plan, który zamierzał przeprowadzić z pomocą nieustraszonego jeża Ignacego Miętusa. Ta książeczka to niezwykle oryginalna, zabawna i zarazem bardzo pouczająca opowieść, która na długo pozostaje w pamięci!

29,00 zł
18,56 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 10,44 zł

3
Najgorszy człowiek na świecie (wydanie specjalne z ilustracjami autorki) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najgorszy człowiek na świecie (wydanie specjalne z ilustracjami autork...
Dostępny1028 szt.

„I jak się czuję? Jak się czuję? Jakby ktoś mnie wysmarował błotem i smołą i wrzucił na dno studni. Taka karma – kto zadzierał z rzeczywistością i od niej uciekał, ten potem musi zapłacić. Jestem przerażona, bo domyślałam się, że to ucieczka przed samotnością, a teraz samotność kładzie się przede mną, rozściela się i pokazuje, i dokazuje”. – fragment „Bohaterka Małgorzaty Halber jest naga. Pisze bez krygowania się, bez masek, z bolesną, brutalną szczerością. Chciałem sięgnąć po kielicha, przeczytałem parę stron i mi przeszło”. – Łukasz Orbitowski „Ta książka jest blisko nas, czy tego chcemy czy nie. Bo to nie jest historia o alkoholu, ale o zdzieraniu warstw, żeby przedrzeć się do siebie. To relacja bardzo intymna, a jednocześnie czujny zapis tego, jak pijanym krajem jest Polska, jak wiele zmienia odstawienie, w jaki niepokój wprowadza innych i z jakim niezrozumieniem się spotyka. Po tej książce inaczej patrzę na osoby, które rozwiązują krzyżówki”. – Anna Cieplak „Małgorzata Halber bez wytchnienia zadaje pytanie: czemu nikt – rodzice, szkoła – nas tego nie uczą? Dlaczego tak trudno mówić o emocjach, przyznawać się do nich, skąd ten wszechogarniający wstyd? Autorka zastosowała w swojej książce magiczną metodę: postawiła na radykalną odwagę i szczerość, przez co czytając Najgorszego…, trudno mi było uciec przed poczuciem, że to też książka o mnie. Podziwiam Małgosię za tę odwagę i jestem jej za nią wdzięczna”. – Anna Smolar

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

4
Znajomy świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajomy świat
NiedostępnyBrak

Gdy ojciec czternastoletniego Wytrzeszcza zostaje wywieziony do „obozu reedukacji”, chłopak wraz z matką dołączają do tysięcy miejskich wyrzutków żyjących na Wyspie Kwiatów – ogromnym wysypisku śmieci na obrzeżach Seulu. „Społeczne odpady”, jak nazywa się mieszkańców tego miejsca, utrzymują się z tego, co uda im się znaleźć wśród resztek produkowanych przez konsumpcyjne społeczeństwo wielkiego miasta. Kiedy pewnej nocy między górami śmieci Wytrzeszcz zauważa tajemnicze światełka, wszystko wskazuje na to, że jego los się odmieni – ale czy na zawsze? Ta tętniąca życiem, urzekająca opowieść to nie tylko obraz społeczeństwa u progu zawrotnych zmian ekonomicznych i społecznych, lecz także niezwykle aktualne przypomnienie, że powinniśmy zastanowić się dwa razy, zanim coś wyrzucimy. „Potężna refleksja nad kapitalizmem w wykonaniu jednego z najznakomitszych koreańskich pisarzy. Hwang wzywa nas do spojrzenia w przeszłość i namysłu nad tym, jakim kosztem dokonała się ewolucja społeczeństwa”. – „The Guardian”

34,90 zł
27,22 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,68 zł

5
Relacyjne ćwiczenia z ks. Janem Kaczkowskim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Relacyjne ćwiczenia z ks. Janem Kaczkowskim
Dostępny3 szt.

„Przejdźmy wspólnie te rekolekcje. Może Was zaskoczą? Adwent nazywany jest często „radosnym czasem oczekiwania”, ale – na litość boską – czy wszystko w Kościele musi być zawsze radosne? Czy nie może to być choć trochę wytężony czas poważnej refleksji, tęsknoty? I na taki właśnie czas – w skupieniu, w ciszy, w słuchaniu siebie i Boga Was zapraszam”. – ks. Jan Kaczkowski Na czym polega szczęśliwe życie? Co człowiek, to inna odpowiedź, ale raczej zgodzimy się, że bez uporządkowania relacji ze sobą, z bliskimi, i z tym Kimś, przez wielkie „K” – szczęście będzie czymś bardzo trudnym do osiągnięcia. Zapraszamy Cię do specjalnie przygotowanych ćwiczeń, które poprzedzone niepowtarzalnymi refleksjami ks. Jana poprowadzą Cię przez analizę najważniejszych relacji Twojego życia, aby pomóc Ci je poprawić i czerpać z nich więcej satysfakcji. Nie tylko w szczególnym czasie Adwentu, ale przez cały rok!

22,00 zł
21,34 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,66 zł

6
Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę
Dostępny507 szt.

Niepokorne damy. Kobiety, które wywalczyły niepodległą Polskę. Przekonywano je, że są słabe, chwiejne, pozbawione właściwej tylko mężczyznom determinacji oraz siły. Nie uwierzyły. Olka na niebezpieczeństwo patrzyła z pogardą. Zarządzała tajnym arsenałem, w którym trzymano tysiące sztuk broni. Szmuglowała karabiny, rewolwery i prowizoryczne bomby. Gdy inni stchórzyli, ona osobiście przerzuciła przez granicę setki tysięcy rubli zrabowanych z pociągu. Igrała z carską ochraną i z niemiecką policją. Zawsze o krok przed wrogiem. Maria niezwykły szyk i grację łączyła z żelazną wolą i niezłomną wiarą w Wielką Sprawę. Mało kto wiedział, że sławna lwica salonowa, łamiąca serca niezliczonych adoratorów, to jednocześnie bojowniczka o niezwykłym harcie ducha. Nie dała się złamać, nawet gdy zamknięto ją w ponurych lochach Cytadeli warszawskiej. Wanda od dziecka marzyła tylko o jednym: by ruszyć na wojnę w mundurze polskiego żołnierza. Nie zdołały jej zniechęcić drwiny kolegów ani rechot dowódców, którzy w armii nie widzieli miejsca dla żadnej kobiety. Wiedziała, że udowodni im, jak bardzo się mylili. Nawet jeśli będzie musiała to zrobić w męskim przebraniu i pod fałszywym nazwiskiem. Kobiet takich jak one były setki. Niepokornych i nieugiętych. Prawdziwych wojowniczek, bez których nie byłoby wolnej Polski.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

7
Biochemia, wydanie 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biochemia, wydanie 7
Dostępny149 szt.

Biochemia – (Lippincott Illustrated Reviews) to pierwsze polskie wydanie bestsellerowego podręcznika znanego i uznawanego od wielu lat jako pierwsze i najlepsze źródło informacji. Studenci i wykładowcy na całym świecie cenią go za niezwykle czytelną formę, dzięki której można szybko odnaleźć, zrozumieć i zapamiętać duże ilości istotnych i złożonych wiadomości. Wielką wartością dydaktyczną są niezrównane schematy i ilustracje, które sprawiają, że nawet najbardziej skomplikowane struktury molekularne i procesy metaboliczne zachodzące w organizmie człowieka stają się proste i czytelne. Podsumowania najważniejszych informacji i pytania wraz z odpowiedziami, znajdujące się na końcu każdego rozdziału, znacznie ułatwiają studentom usystematyzować i sprawdzić nabytą wiedzę, a umieszczone w załączniku omówienie przypadków klinicznych pomaga zrozumieć zastosowanie biochemii w codziennej praktyce klinicznej. W tłumaczeniu polskiego wydania brali udział wybitni dydaktycy, profesorowie ze wszystkich uniwersytetów medycznych w Polsce.

154,00 zł
8
Fiszki. Kiedy nie ufać statystykom? Przypadki Juliusza z Bytomia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki. Kiedy nie ufać statystykom? Przypadki Juliusza z Bytomia
Dostępny14 szt.

To nie jest kolejny podręcznik do statystyki. Ani zestaw dowodów na to, że statystyki kłamią. To praktyczny kurs zadawania demaskujących pytań tym, którzy statystykami manipulują. Naucz się krytycznie i mądrze patrzeć na dane. Minimum teorii, maksimum humorystycznych przykładów. Kompaktowe narzędzie do błyskawicznego zastosowania. Rozwiń się! Teraz! „(...) Nazywam się Janina Bąk. Jestem wykładowcą. Statystyki właśnie. Poza tym robię w życiu kilka innych rzeczy, ale – do rzeczy. Gdybym dostawała jednego ptysia za każdym razem, gdy słyszę zdanie o tym, że statystyki kłamią, to w chwili obecnej mogłabym już sobie budować w ogródku ptysiowy Taj Mahal. Ludziom, którzy tak mówią, zawsze odpowiadam tak samo: Statystyki nie kłamią. Ale ludzie bardzo często kłamią na temat statystyk. Czasem manipulują nimi celowo, żeby zwyciężyć w dyskusji czy wyborach. Często jednak robią to nieświadomie – zwyczajnie dlatego, że nie umieją z tych liczb, statystyk i badań naukowych poprawnie korzystać. Te fiszki powstały dla ludzi, którzy chcą taki stan rzeczy zmienić – chcą wiedzieć, jak poprawnie czytać statystyki czy doniesienia naukowe. I jak nie dać się oszukać liczbom. Będziecie mieli niepowtarzalną okazję podpatrzeć przypadki Juliusza z Bytomia. Zapraszam na kurs przestania bycia naiwnym i nabycia odporności na źle prezentowane statystyki.” – Janina Bąk Zestaw zawiera 38 przejrzystych kart i wersję elektroniczną (PDF).

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

9
Zwierzogród, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzogród, DVD
Howard Byron, Moore Rich, 2018
Dostępny200 szt.

Kinowy hit studia Walt Disney Animation! Zwierzogród to jedyne miasto zamieszkiwane wyłącznie przez zwierzęta. Tu możesz zostać kimkolwiek chcesz. Jednak ambitna Judy Hops szybko przekonuje się, że jako pierwszy królik w policji, nie będzie miała łatwego życia. Aby udowodnić swoją wartość, musi rozwiązać pewną kryminalną zagadkę. Jej partnerem w śledztwie zostaje gadatliwy i szczwany lis Nick Bajer.

29,90 zł
27,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,39 zł

10
Summoner. Zaklinacz. Tom 4. Rebelia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Summoner. Zaklinacz. Tom 4. Rebelia
Dostępny820 szt.

Swego pierwszego demona przyzwał z eteru będąc zaledwie ubogim stajennym. Jako pierwszy w dziejach Hominum pochodzący z ludu zaklinacz Arcturus okazuje się kluczową postacią, najważniejszego sekretu arystokracji królestwa. Tymczasem prości ludzie stają do walki o sprawiedliwość, a możni są gotowi zrobić wszystko by utrzymać dawny porządek. Arcturus trafia do akademii Vocanów, gdzie dzieci arystokratów poznają tajniki zaklinania, magii i demonologii. Prawie natychmiast uświadamia sobie, że otaczają go niemal wyłącznie wrogowie. Zanim jeszcze ma szansę poszukać przyjaciół, niespodziewanie trafia w sam środek przygody, która zaprowadzi go w serce orkowych dżungli, gdzie sojusze i animozje przestają być oczywiste. Arcturus, sierota z niedawno odkrytym talentem magicznym, staje przed wyborem – po czyjej stronie się opowiedzieć… Ceną może być rozpad całego królestwa. Tessa i Cole, każde w innym mieście, muszą odnaleźć własne drogi w zmieniającej się rzeczywistości. Z pomocą starych przyjaciół, zwariowanej Nany, przyrodnich braci i złośliwych współpracowników, przygotowują się na wspólne wkroczenie w dorosłość.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

11
Podróż zimowa Schuberta. Anatomia obsesji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż zimowa Schuberta. Anatomia obsesji
Dostępny15 szt.

Jak pisze Ian Bostridge – autor Podróży zimowej Schuberta: „Książka ta jest owocem kilku lat pisania i kilku dekad obsesji na punkcie „Winterreise”, wykonywania jej – chyba więcej razy niż cokolwiek innego w moim repertuarze – i poszukiwania nowych środków wyrazu, rozumienia i przedstawiania tego utworu. W książce tej pragnę wykorzystać każdą z pieśni jako punkt wyjścia do zbadania jej historii, osadzenia dzieła w kontekście historycznym, a także odkrycia nowych, niespodziewanych powiązań – teraźniejszych i zamierzchłych – ze sferą literacką, wizualną, psychologiczną, naukową i polityczną. Analiza muzyczna będzie nieodłączną częścią mojego ujęcia, ale nie stawiam sobie za cel systematycznego opracowania Podróży zimowej, gdyż takich prac nie brakuje. Za pomocą masy rozmaitych materiałów będę się starał naświetlić, wyjaśnić i pogłębić naszą wspólną reakcję na tę muzykę; zintensyfikować przeżycia tych, którzy już znają to dzieło, i zachęcić tych, którzy nigdy go nie słuchali, albo nawet nie słyszeli o nim. Centralnym punktem zawsze pozostanie sam utwór – jak go wykonujemy?, jak powinniśmy go słuchać? – ale umieszczając go w o wiele szerszym kontekście, uzyskamy nieznane, nieoczekiwane perspektywy, które – mam nadzieję – okażą się fascynujące”. Ukończony w ostatnich miesiącach życia młodego Schuberta cykl pieśni „Winterreise” stał się jednym z największych, a także najbardziej zagadkowych utworów w historii muzyki. Złudnie proste wiersze, zaaranżowane na głos i fortepian, są wciąż wykonywane w największych salach koncertowych na całym świecie. Młody człowiek, odrzucony przez ukochanego, opuszcza dom, w którym mieszkał, wychodząc w śnieg i ciemność. Gdy wędruje z wioski do pustej krainy, doświadcza lawiny emocji: straty, smutku, gniewu, samotności, nadziei, a na samym końcu rozpaczy. Ian Bostridge – jeden z najlepszych interpretatorów twórczości Schuberta – rozwiązuje tajemnice każdego z dwudziestu czterech tekstów, odkrywa świat, w którym egzystował kompozytor, a także pozwala wejrzeć w jego umysł i pracę.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

12
Top Trumps. Harry Potter i Czara Ognia. Gra karciana - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps. Harry Potter i Czara Ognia. Gra karciana
Winninig moves, od 6 lat
Dostępny53 szt.

Gra karciana „Harry Potter i Czara Ognia”, z serii Top Trumps, to wspaniała rozrywka dla dla każdego fana czarodzieja! W tej edycji gry bohaterowie książek i filmów – Harry, Ron i Hermiona – zaczynają czwarty rok nauki w Hogwarcie. Ma się tam odbyć Turniej Trójmagiczny, którego uczestników wskazuje tytułowa Czara Ognia. Ty też możesz rozegrać własny turniej – sprawdź, która postać odznacza się największym sprytem, mądrością czy odwagą. Walcz na cechy, zbierz wszystkie karty i wygraj!

25,80 zł
21,93 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,87 zł

13
Drwal, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drwal, wydanie 2
Dostępny596 szt.

Zmęczony warszawskim światkiem literat Michał wyjeżdża do leśniczówki w wyludnionych poza sezonem Międzyzdrojach. Z walizką na kółkach, ciężkim laptopem i strojami nieprzydatnymi w lesie jedzie odwiedzić Roberta, którego właściwie nie zna. Ma nadzieję, że przy okazji w spokoju zacznie pracę nad kryminałem. Niestety, mroczna przeszłość leśniczówki i jej właściciela, tytułowego Drwala, sprawia, że kryminałem staje się samo życie pisarza, a dawne, skrywane tajemnice domagają się ujawnienia. Michał Witkowski, jeden z najciekawszych współczesnych polskich pisarzy, stworzył kryminał przekorny, autoironiczny, pełen groteski i czarnego humoru. Drwal to powieść-fenomen, jeden z tych nielicznych przypadków literatury z wyższej półki, który nie tylko zyskał aprobatę krytyki, ale i zachwycił setki tysięcy czytelników. Przetłumaczony na wiele języków, został nominowany do Literackiej Nagrody Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej Angelus. Gdyby Federico Fellini nakręcił „Dom zły”, dostalibyśmy właśnie „Drwala”. „Drwal to jedna z najlepszych obok Lubiewa książek Witkowskiego. Lekko poprowadzona, z dopracowaną (choć zawikłaną) intrygą kryminalną, rozmaitymi literackimi odniesieniami, pełna humoru i – co najważniejsze – autoironiczna” – Justyna Sobolewska, „Polityka”. „Witkowski z jednej strony serwuje nam kryminał z trupem pięknej kobiety w tle, z drugiej autoironicznie nawiązuje do swojej najgłośniejszej powieści Lubiewo. Sięga też po Gombrowicza (język, klimat), Prousta (wspomnienia). (…) Napisał powieść o dojrzałości, jej braku, smutku i poszukiwaniu miłości” – Piotr Kępiński, „Newsweek”. Wydanie uzupełnione

43,90 zł
33,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,10 zł

14
Zielone sari - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zielone sari
Dostępny65 szt.

Dom w sercu Mauritiusa. W jego wnętrzu stary, umierający doktor i trzy kobiety: córka, wnuczka i żona, której śmierć przed laty stała się największym rodzinnym tabu, skrzętnie przemilczaną tajemnicą. Doktor przez całe życie sprawował wobec swojej rodziny niepodważalną władzę domowego tyrana i cynicznego manipulatora. Teraz, na łożu śmierci, we wspomnieniach, rozmowach oraz monologach podejmuje być może ostatnią próbę odtwo­rzenia i utrzymania dawnej uprzywilejowanej pozycji patriarchalnego despoty. Zielone sari to pierwsza powieść Anandy Devi przełożona na język polski; zaliczana jest do najważniejszych i najbardziej oryginalnych utworów maurytyjskiej pisarki. Ukazała się pierwotnie w wydawnictwie Gallimard (2009), w prestiżowej serii „Collection blanche”. W 2010 roku została wyróżniona nagrodą Prix Louis-Guilloux.

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

15
Nowa Zelandia (New Zealand); laminowana mapa samochodowo-turystyczna 1:1 000 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa Zelandia (New Zealand); laminowana mapa samochodowo-turystyczna 1...
NiedostępnyBrak

Malownicze plenery z Władcy Pierścieni, Pancake Rocks, czyli skały naleśnikowe, wulkaniczne krajobrazy, piękne czarne plaże oraz lodowce to tylko niektóre z atrakcji Nowej Zelandii. W ich odnalezieniu pomoże dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa samochodowo-turystyczna tego kraju. Na mapie znajdują się: • atrakcje turystyczne, m.in. obiekty UNESCO, plenery filmowe z Władcy Pierścieni, • plastyczna rzeźba terenu, • aktualny stan dróg, • szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, • odległości drogowe w kilometrach, • plany najważniejszych miast: Auckland, Wellington i Christchurch, • skorowidz nazw. Mapa w angielskiej wersji językowej.

29,90 zł
20,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,97 zł

16
Indie południowe - przewodnik z mapą w etui Marco Polo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Indie południowe - przewodnik z mapą w etui Marco Polo
Dostępny8 szt.

Podróż z poradami ekspertów Przewodnik w całkowicie nowej odsłonie. Z nowym przewodnikiem Marco Polo zwiedzisz najwspanialsze zabytki, odkryjesz niebanalne miejsca i przeżyjesz cudowną przygodę. Ze wskazówkami naszych autorów nie ominą Cię również wydarzenia i imprezy, które pozwalają poczuć prawdziwą, lokalną atmosferę. „Best of” polecane przez ekspertów Marco Polo to wybór, który trafia w gusta tych, którzy wymagają więcej. Butikowe hotele, gustowne restauracje, ekscentryczne kluby, ale także niskobudżetowe zakupy, wskazówki i pomysły na zwiedzanie z dziećmi, sport i wiele innych, czasem nietypowych, aktywności. Przewodnik jest kopalnią informacji praktycznych i namiarów na linki, blogi, aplikacje... Co ważne w podróży, przewodnik Marco Polo posiada wygodny format oraz: - atlas drogowy; - dodatkową mapa w poręcznym etui.

29,99 zł
22,19 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,80 zł

17
Fiszki. Jak zadbać o finanse? Po ludzku o pieniądzach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki. Jak zadbać o finanse? Po ludzku o pieniądzach
Dostępny10 szt.

To nie jest kolejny poradnik o ciułaniu i kredytach. To narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauczysz się racjonalnie zarządzać pieniędzmi. Będzie o psychologii finansów, wpływie innych ludzi na Twój budżet, produktach finansowych i bezpieczeństwie. Bez zbędnej teorii. Tylko reguły do natychmiastowego wdrożenia i solidna porcja praktycznych ćwiczeń. Na pewno się opłaci. Rozwiń się! Teraz! (...) W naszej kulturze pieniądze wciąż są tematem tabu. Spójrz na ogłoszenia rekrutacyjne: gdzie jest informacja o pensji? „Dżentelmeni nie rozmawiają o pieniądzach ” – mówi znane powiedzenie. Tymczasem codziennie podejmujemy decyzje finansowe, od których zależy standard naszego życia – pożyczamy, oszczędzamy, inwestujemy. I rzadko kiedy ze zrozumieniem czytamy treść umów. Te fiszki powstały z potrzeby otwartej i zrozumiałej rozmowy o pieniądzach. W tytule znajdziesz między innymi: – podstawy – rodzaj finansowego ABC, – elementy psychologii – czyli co w Twojej głowie pomaga lub przeszkadza w bogaceniu się, – relacje – czyli jak inni ludzie wpływają na Twoje decyzje finansowe, – najefektywniejsze rozwiązania finansowe niezbędne w codziennym życiu, – listę ważnych spraw, które odkładamy na potem, chociaż nie warto. Zapraszam do zadbania o finanse osobiste. Na pewno się opłaci... – Radosław Budnicki Zestaw zawiera 38 przejrzystych kart i wersję elektroniczną (PDF).

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

18
Sprzedawca początków powieści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzedawca początków powieści
Dostępny2 szt.

Pewien mężczyzna budzi się któregoś ranka sam w mieście i zaczyna wieść życie bez innych istot. Historia miłosna między pisarzem a tajemniczą kobietą napotkaną w jednej z paryskich księgarń. Fragmenty biografii starszego brata. Stary księgarz poszukujący weny twórczej na morskim wybrzeżu. Mężczyzna i kobieta, których samochód utknął na środku pustyni. Maszyna zapisująca marzenia senne swojego użytkownika. Oto powieść światów równoległych traktująca o samotności współczesnego człowieka w zderzeniu z lawiną początków. Książka Mateia Vişnieca, czołowego rumuńskiego postmodernisty, przywołuje na myśl formalne eksperymenty grupy OuLiPo i groteskową twórczość międzywojennych awangardzistów. To zabawna dystopia w niebywałym stylu, ukazująca w krzywym zwierciadle nasze uzależnienie od iluzji początku. Matei Vişniec (ur. 1956) – rumuński dramatopisarz, prozaik, poeta i dziennikarz. Od 1987 roku mieszka we Francji, gdzie poprosił o azyl polityczny. Pracuje w Radio France Internationale. Polskiej publiczności znany przede wszystkim z teatru. Europejską sławę przyniosła mu sztuka Zatrudnimy starego klowna przełożona i wystawiona w Polsce po raz pierwszy w 1996 roku przez Krzysztofa Warlikowskiego. Najgłośniejszy z dramatów Vişnieca, Historia komunizmu opowiedziana umysłowo chorym, został uhonorowany wieloma nagrodami. Autor przyznaje się do sympatii dla surrealistów i dadaistów, interesuje go teatr absurdu i groteska. Duży wpływ na jego pisarstwo wywarła twórczość Franza Kafki. Książka Sprzedawca początków powieści, wyróżniona we Francji w 2016 roku nagrodą Jeana Monneta, to jego pierwsza powieść przetłumaczona na język polski.

15,00 zł
10,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,05 zł

19
Dziewczyny. W objęciach sekty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Dziewczyny. W objęciach sekty
Dostępny1 szt.

Historia inspirowana jest życiem Charlesa Mansona, charyzmatycznego przywódcy sekty. To dla niego urzeczone rzekomą wolnością i swobodą dziewczyny były gotowe zrobić wszystko. Ich kruchość, ekstatyczne przywiązanie i pragnienie przynależności – to istota tej powieści dla czytelników Przekleństw niewinności Jeffreya Eugenidesa. „Nie mitologizuje tego, co nazywa zjawami lat sześćdziesiątych, ponieważ generalnie jest pozbawiona złudzeń. Ten brak iluzji w połączeniu z przenikliwością psychologiczną i niebanalnym, bogatym w dość wypracowane porównania i metafory językiem składają się na powieść, którą można uznać za sukces”. – „Nowe książki” „Są takie tematy, które każda generacja pisarzy musi na nowo wymyślić. Dorastanie jest jednym z nich. To jest książka, która ma szansę stać się powieścią kultową”. – „Do rzeczy” „Dla Cline autentyczna historia dziewczyn Mansona stała się pretekstem do subtelnego studium dorastania, duchowego uwodzenia, samotności i identyfikacji z drugim człowiekiem”. – „Newsweek Polska” „Jej pisarstwo sprawia, że chce się spędzić trochę czasu w wyobraźni autorki, by zobaczyć, dokąd zmierza”. – „Paris Review” Północna Kalifornia, burzliwy koniec lat 60. XX wieku. Na początku lata samotna i delikatna nastolatka Evie Boyd widzi w parku grupę dziewcząt i od pierwszego spojrzenia uwodzi ją ich wolność, niedbały ubiór, niebezpieczna aura nieskrępowania. Wkrótce Evie ulega całkowicie wpływowi Suzanne, hipnotyzującej starszej dziewczyny, i jak magnes przyciąga ją sekta, która wkrótce zyska złą sławę, oraz jej charyzmatyczny lider. Ukryte wśród wzgórz rozległe ranczo jest upiorne i zrujnowane, Evie jednak odbiera je jako egzotyczne, ekscytujące i energetyczne miejsce, w którym rozpaczliwie pragnie zostać zaakceptowana. Spędza coraz więcej czasu z dala od matki i rytmu codziennego życia, jej obsesja na punkcie Suzanne przybiera na sile. Evie nie uświadamia sobie, że krok po kroku zbliża się do niewiarygodnej przemocy.

38,90 zł
21,01 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 17,89 zł

20
Jak zrumunizowała się Rumunia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zrumunizowała się Rumunia
Dostępny2 szt.

Ceniony i poczytny rumuński historyk Lucian Boia proponuje nowe spojrzenie na relacje Rumunów z innymi narodami. Każda nacja ma własne doświadczenia z Innymi, jednak tylko nieliczne doświadczyły ich obecności w takim stopniu i z podobną intensywnością co Rumuni. Aktualny obszar państwa rumuńskiego na przestrzeni dziejów stykał się z wieloma etnicznymi i kulturowymi wpływami oraz zaznał dominacji ze strony różnych kultur i narodów. Lucian Boia ukazuje, jak – począwszy od drugiej wojny światowej, a następnie w okresie komunizmu i później – ta różnorodność zanikała. Rumunia jest dziś bardziej rumuńska niż kiedykolwiek. Niestety, jak udowadnia autor, także Rumuni zrumunizowali się, zrywając, w znacznym stopniu za sprawą praktykowanego przez reżim komunistyczny izolacjonizmu, z wartościami kultury zachodniej, na której zbudowano współczesną Rumunię.

15,00 zł
10,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,05 zł

21
Fiszki. Jak dobrze popełniać błędy? Bezbłędny trening - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki. Jak dobrze popełniać błędy? Bezbłędny trening
Dostępny11 szt.

To nie jest kolejny poradnik, jak być mądrym po szkodzie. To narzędzie edukacyjne, dzięki któremu nauczysz się przekuwać w sukces to, co na pierwszy rzut oka wydaje się porażką. Dowiesz się, jak prawidłowo analizować niekorzystne sytuacje i wyciągać z nich konstruktywne wnioski. Minimum teorii, solidna garść życiowych ćwiczeń. 38 kart gotowych do natychmiastowego użycia. Rozwiń się! Teraz! (...) Błąd, porażka, blamaż, niepowodzenie, pomyłka, niedopatrzenie, wpadka, wtopa, fiasko, katastrofa, klęska, klapa, przegrana, zawód, obciach, krach, niewypał, upadek, niefart, tarapaty, plama czy wreszcie fuck-up. O błędach potrafimy mówić na wiele sposobów. Na wiele sposobów umiemy o nich myśleć i w różny sposób je przeżywać. Czy potrafimy się na nich uczyć? Jak wykorzystać do tego karty szkoleniowe? Każda karta to wybrany przeze mnie element opisujący radzenie sobie z błędami i porażkami. Kiedy piszę „radzenie sobie”, mam na myśli zarówno sposoby postrzegania niepowodzeń, jak i metody zabezpieczenia się przed nimi, przeżywania ich, wyciągania z nich wniosków i uczenia się za ich pomocą. Na fiszkach znajdziesz gotowe narzędzia, teorie, wyniki badań, metody, inspiracje i anegdoty. Niektóre rozdziały będą instrukcjami działania, inne będą miały formę przypowieści. Najczęściej poruszałem się po obszarze psychologii i nauki o zarządzaniu, choć zapuszczałem się też na tereny medycyny, lotnictwa czy optymalizacji procesów produkcji. Drogi Czytelniku! To nie tylko karty służące uczeniu się, to karty służące wprowadzaniu zmian w życie. Przed Tobą szansa na bezbłędny trening popełniania błędów. Zapraszam gorąco. – Rafał Żak

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

22
Kobieta na krawędzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta na krawędzi
Dostępny4 szt.

I wydanie pod tytułem Hausfrau Anna Benz, trzydziestosiedmioletnia Amerykanka, mieszka ze szwajcarskim mężem Brunonem, bankierem, i trojgiem małych dzieci na idealnym jak na pocztówce przedmieściu Zurychu. Chociaż prowadzi wygodne, uporządkowane życie, Anna wewnętrznie się rozpada. Dryfująca, coraz bardziej niezdolna do nawiązania łączności z emocjonalnie niedostępnym Brunonem czy nawet własnymi uczuciami i myślami, Anna próbuje się pobudzić nowymi doświadczeniami: kursem niemieckiego, jungowską analizą i seksualnymi przygodami, z zaskakującą nawet ją samą łatwością. Anna jednak nie potrafi wyplątać się z tych przygód. Kiedy chce je zakończyć, przekonuje się, że nie jest to łatwe. Napięcia narastają, życie zaczyna wymykać się jej spod kontroli. Przekroczywszy moralny próg, Anna odkryje, dokąd idzie kobieta, kiedy droga powrotna jest dla niej zamknięta. Intymna, intensywna, napisana z precyzją noża armii szwajcarskiej, debiut Jill Alexander Essbaum jest niezapomnianą opowieścią o małżeństwie, wierności, seksie, moralności, a przede wszystkim o jaźni. Manewrując pomiędzy pożądaniem a miłością, winą a wstydem, wymówkami a powodami, Anna Benz jest elektryzującą bohaterką, której namiętności i wybory czytelnicy będą rozważać z furią i świadomością, że wszystko to jest im znane. Jej historia ze szczerością i wielkim pięknem ujawnia to, jak sami siebie tworzymy, jak siebie tracimy – i jak czasami dokonujemy katastrofalnych wyborów, żeby siebie odnaleźć.

36,90 zł
28,78 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,12 zł

23
Tajemnica pod jemiołą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica pod jemiołą
Dostępny8 szt.

Los nagradza tych, którzy mają odwagę sięgnąć po szczęście. Po odejściu żony Alex zostaje sam, z pustym kontem i raną w sercu. Pragnie poznać bratnią duszę – kogoś, kto zrozumie, jak bardzo jest samotny i spragniony miłości. Przypadkowo trafia na blog, którego autorka codziennie wysyła wzruszające listy do wszechświata. Jej wrażliwość ożywia te zakamarki duszy Alexa, które on sam od dawna uważał za martwe. Mężczyzna decyduje się wyruszyć w szaloną podróż do urokliwego, zaśnieżonego miasteczka na drugim końcu kraju. Zamierza odnaleźć kobietę, która skradła mu serce, chociaż zna tylko jej inicjały… Tajemnica pod jemiołą to ostatnia część trylogii „Pod Jemiołą” Richarda Paula Evansa – lekarza dusz i mistrza świątecznych opowieści. Tym razem pisarz przypomina, że szczęście wymaga odwagi, a Boże Narodzenie to najlepszy moment, żeby podarować komuś miłość.

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

24
Flirtując z życiem, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flirtując z życiem, wydanie 2
Dostępny275 szt.

Wydanie specjalne uzupełnione o nowe rozmowy! Piękna, emocjonalna, wrażliwa, kobieta sukcesu, gwiazda ekranu. Wykreowany przez media wizerunek Danuty Stenki nawet w połowie nie oddaje prawdy o jej niezwykłej osobowości. Szczere rozmowy z Łukaszem Maciejewskim odsłaniają jej inne, nieznane oblicze. Aktorka opowiada o swoim dzieciństwie spędzonym w maleńkiej kaszubskiej wsi, o wyboistej ścieżce kariery, o fascynującej pracy w teatrze, na planie filmowym, w telewizji. Anegdoty z życia zawodowego przeplatają się z wyznaniami na temat prywatnych spraw. Danuta Stenka nie waha się otwarcie mówić o kosztach, jakie wiążą się z jej wymagającym zawodem – o towarzyszącym jej przez lata stresie i braku pewności siebie. Z poruszających wspomnień wyłania się opowieść o dojrzewaniu kobiety do niezależności i spełnienia, w której każdy łatwo odnajdzie cząstkę własnego życia.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

25
PtaKostki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PtaKostki
Hobbity.eu, od 8 lat
Dostępny9 szt.

Pomóż PtaKostkom znaleźć drogę do domu Każdego dnia na płocie Twojego ogrodu na wsi zasiadają dziesiątki ptaków. Kiedy odlatują, robią zamieszanie i nie są w stanie zorganizować się w stada tak, aby powrócić do swoich gniazd. Pomóż im znaleźć drogę do domu. „PtaKostki” to niezwykle dynamiczna gra karciana, w której każdy z graczy stara się zebrać zestaw kart przedstawiający 7 różnych gatunków ptaków lub dwa różne zestawy kart po 3 ptaki w każdym. Chcąc to uczynić, należy odpowiednio zagrywać i dobierać karty, niejednokrotnie wybierając nieoczywiste rozwiązania tak, aby przechytrzyć przeciwników. Jednak jeden ptaszek gry nie czyni, więc w „PtaKostkach” znajdziecie aż 8 różnych gatunków ptaków. Przystępne zasady, ogrom możliwości i niebagatelna grafika kojarząca się z grą Minecraft to kluczowe zalety tej sprytnej gry. Zawartość opakowania: • karty, • instrukcja.

69,99 zł
58,09 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 11,90 zł

26
Zamek Beauchamp Hall - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zamek Beauchamp Hall
Dostępny27 szt.

Winona czuje, że dusi się we własnym życiu. Praca bez perspektyw i związek z mężczyzną, którego nie kocha, nie dają jej szczęścia. Kiedy prześladują ją cienie niespełnionych marzeń, kobieta ucieka do magicznego świata ukochanego serialu – Beauchamp Hall. Ale czasem nasze życie musi przewrócić się do góry nogami, by nastąpił nowy początek. Kiedy Winona traci pracę, a partnera przyłapuje na zdradzie, postanawia rzucić wszystko. Choć jej serce jest pełne obaw, wie, że nie ma już nic do stracenia. Rusza w podróż do magicznego miasteczka w zachodniej Anglii, by na własne oczy zobaczyć serialowy zamek Beauchamp Hall. Co czeka ją w tym magicznym miejscu? Czy marzenia, po które nareszcie sięgnęła, naprawdę się spełnią?

37,90 zł
29,18 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,72 zł

27
Fiszki. Jak opowiadać dobre historie? Storytelling (nie tylko) dla biznesu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki. Jak opowiadać dobre historie? Storytelling (nie tylko) dla biz...
Dostępny49 szt.

To nie jest kolejny poradnik o roli historii w prezentacjach i wystąpieniach. To narzędzie edukacyjne, którego natychmiast użyjesz w swojej pracy. Fiszka po fiszce wytrenujesz nową kompetencję i przykujesz uwagę słuchaczy. Tylko niezbędna, sprawdzona teoria i praktyczne ćwiczenia. Bo storytelling to nie bajanie. To technika, którą można – i warto! – wytrenować. Rozwiń się. Teraz! (...) Dawno, dawno temu... Brzmi znajomo? Jasne. Tak zaczynały się bajki, opowieści, historie. W ten sposób z pokolenia na pokolenie uczyliśmy się odróżniać dobro od zła, przekazywaliśmy sobie wiedzę. Dziś historiom przywraca się należne im znaczenie. Badania naukowców (znajdziecie je w przypisach do tytułu) potwierdzają, że nie ma lepszego sposobu na przekazywanie wiedzy, wartości i... sprzedawanie! Karty szkoleniowe do nauki storytellingu, które dla Ciebie przygotowałem, bazują na nauce, dobrych praktykach i starannie dobranych przykładach. Wykorzystaj skuteczne narzędzia i zacznij opowiadać historie. Takie, których słuchają. Takie, które sprzedają... – Piotr Bucki

29,00 zł
20,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,70 zł

28
Policyjny van - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Policyjny van
Siku
Dostępny29 szt.

Wytrzymała zabawka dla małego stróża prawa. Samochód policyjny odwzorowuje kolorystykę i inne szczegóły prawdziwego wozu. To wiele godzin inspirującej zabawy!

11,90 zł
10,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,19 zł

29
451 stopni Fahrenheita. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
451 stopni Fahrenheita. Audiobook
Ray Bradbury, StoryBox
Dostępny9 szt.

„W poniedziałek spal Millay, w środę Whitmana, w piątek Faulknera. Spal ich na popiół, a potem spal popiół. To nasz oficjalny slogan”. Antyutopijna opowieść o świecie przyszłości, w którym indywidualizm jest całkowicie stłamszony, wiedza nikomu niepotrzebna, a analfabetyzm mile widziany. Książki są złem, za ich posiadanie grozi kara, a strażacy palą je na wielkich stosach. 451 stopni Fahrenheita to temperatura, w której zaczyna palić się papier. Najsłynniejsza powieść Raya Bradbury'ego wciąż szokuje i wzbudza pozytywne emocje. Kiedyś odbierana jako głos przeciwko totalitaryzmowi, teraz ukazuje drugie dno i zmusza do namysłu nad losem cywilizacji. Reżyseria: Waldemar Raźniak Wystąpili: Narrator – Adam Ferency Guy Montag – Eryk Lubos Mildred Montag – Kamilla Baar-Kochańska Clarisse McClellan – Michalina Łabacz Kapitan Ridley Beatty – Mirosław Zbrojewicz Faber – Wiesław Komasa W pozostałych rolach: Michał Breitenwald, Jacek Brzostyński, Stanisław Brudny, Paulina Dylewska, Grzegorz Gutkowski, Justyna Kowalska, Józef Obertyn, Maciej Orłoś, Waldemar Raźniak, Szymon Roszak, Ziemowit Pędziwiatr, Henryk Sajewicz, Katarzyna Skarżanka, Jacek Szczepanek, Wiktoria Wolańska Gwary: Piotr Szwajgier, Tomasz Bogacki Muzyka: Wojciech Błażejczyk Miks i opracowanie muzyczne: Kamil Sajewicz Realizacja atmosfer i efektów dźwiękowych: Tomasz Bogacki Realizacja nagrań i montaż dialogów: Grzegorz Gutkowski Realizacja: Stereotyp Studio Produkcja: Audioteka Autor: Ray Bradbury Urodzony w 1920 roku pisarz, który trwale zapisał się w historii literatury anglosaskiej. Spod jego pióra wyszło 27 powieści i ponad 600 opowiadań tłumaczonych na 36 języków. Do najpopularniejszych utworów Amerykanina należą zbiór opowiadań fantastyczno-naukowych „Kroniki marsjańskie” z roku 1950 oraz opublikowane 3 lata później „451 stopni Fahrenheita” – antyutopia stawiana na równi z „Nowym wspaniałym światem” Aldousa Huxley’a i „1984” George’a Orwella. W roku 2007 jury Nagrody Pulitzera odznaczyło Bradbury’ego wyróżnieniem „za wybitną, płodną i głęboko wpływową karierę jako niezrównanego autora science fiction i fantasy”. Zmarł w roku 2012 w Los Angeles.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

30
Sylvanian Families. Zamkowy plac zabaw - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Zamkowy plac zabaw
Epoch, Sylvanian Families
Dostępny4 szt.

Zamek „Przygoda” to świetny plac zabaw dla dzieci. Dzieci mogą się wspinać po schodach i wyglądać z okna w wieżyczce. Z powrotem na dół mogą zbiec po schodach. Z małej zjeżdżalni zjadą prosto do piaskownicy, gdzie zrobią słodkie babki z pasku. Zestaw zawiera: – zamek, – figurka: czekoladowy króliczek. Rozmiar opakowania: 20.5 x 21.0 x 13.0 cm Sylvanian Families to idyllyczna kraina Sylvania, którą zamieszkują urocze zwierzątka. Całe rodziny żyją, pracują i cieszą się spokojem i otoczeniem przyrody Sylvanian Village. Marka Sylvanian Families powstała w 1987 roku w Japonii i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością w ponad 50 krajach świata. Asortyment obejmuje całą paletę produktów, a wśród nich pojedyncze figurki, zestawy mebli, czy całe domy i lokalizacje wakacyjne. Figurki zwierzątek o słodkich i uśmiechniętych twarzach zapraszają do zabawy, a ich mięciutka i cieplutka wynikająca z procesu flokowania tekstura sprawia, że maluszki chętnie po nie sięgają i razem z nimi tworzą Sylvanię. Elementy i całe zestawy Sylvanian Families można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc w ten sposób unikalne i zachwycające projekty i kolekcje.

60,43 zł
56,20 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 4,23 zł

31
Badanie kliniczne w fizjoterapii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badanie kliniczne w fizjoterapii
Dostępny150 szt.

Publikacja niniejsza powinna przyczyniać się do stopniowego rozwoju kompetencji fizjoterapeuty. Opisano w niej złożoność procesu badania, a następnie objaśniono poszczególne techniki badania struktur i funkcji układu mięśniowo-szkieletowego, w tym postawy i równowagi mięśniowej, a także funkcji krążeniowo-oddechowej. Szczególną uwagę zwrócono na ból jako główny objaw wielu dysfunkcji i jako jeden z głównych powodów poszukiwania przez chorych pomocy medycznej i fizjoterapeutycznej. Celem tej publikacji jest przekonanie czytelnika, iż diagnoza fizjoterapeutyczna jest niezbędnym warunkiem wstępnym indywidualnego i skutecznego leczenia pacjentów i poprawy ich jakości życia. Dokładne badanie pozwala na zidentyfikowanie głównego problemu pacjenta oraz wykorzystanie w procesie leczenia zasobów własnych pacjenta i uzyskanie zamierzonych rezultatów. Z Przedmowy

114,00 zł
32
Wywiad polski za Piastów i Jagiellonów. Dyplomacja i wojskowość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wywiad polski za Piastów i Jagiellonów. Dyplomacja i wojskowość
Dostępny79 szt.

Książka jest pierwszą na polskim rynku wydawniczym próbą usystematyzowania tematyki działań wywiadowczych w dawnej Polsce. Autor wychodząc ze współczesnych definicji wywiadu i szpiegostwa, odnosi je do czasów Piastów i Jagiellonów. W rezultacie odkrywa przed czytelnikiem wiele nowych aspektów naszej historii, którą – jak nam się wydaje – dobrze znamy. Niektóre z opisanych i udokumentowanych w książce wydarzeń mogą być gotowym materiałem do interesującego, opartego na faktach, scenariusza filmowego.

39,00 zł
31,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

33
Wartości i wskazówki dla mądrej główki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartości i wskazówki dla mądrej główki
Dostępny67 szt.

Jak kształtować charakter dziecka i odkrywać przed najmłodszymi bogactwo świata wartości? Jak wspierać dziecko, by wzmacniać w nim poczucie własnej wartości i indywidualności? Zbiór zabawnych i pouczających wierszy, zawarty w naszej nowatorskiej książce dla dzieci, pomoże w tym zadaniu rodzicom i wychowawcom i samym dzieciom. Wiersze zawierają wskazówki, jak mądrze postępować, uczą właściwego podejścia do życia, aby można było cieszyć się każdym nowym dniem. Poznawanie i odkrywanie ważnych, uniwersalnych prawd łączy się tu ze wspaniałą zabawą i dużą dozą humoru. Dzieci sprawdzą i przyswoją wiedzę poprzez quizy i zadania na czytanie ze zrozumieniem dołączone do każdego wiersza. Mogą także ćwiczyć samo czytanie metodą sylabową.

19,90 zł
14,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 4,97 zł

34
Dama z młodzieńcem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dama z młodzieńcem
Dostępny16 szt.

Zaskakujące połączenie subtelnej erotyki i rozliczeń z przeszłością. Dojrzała bohaterka opowiada swoje życie młodszemu mężczyźnie, łącząc wspomnienia z dzieciństwa w wielokulturowym Bukareszcie z barwnymi obrazami literackiego świata lat 70. XX wieku, ale także z późniejszymi wydarzeniami i postaciami. W rezultacie otrzymujemy gęstą, w dużej mierze autobiograficzną narrację, która oferuje bogatą panoramę współczesnej Rumunii z perspektywy „pierwszej damy rumuńskiej literatury”. Temat wybrany przez Norę Iugę drażni i prowokuje, dając nam poczucie profanowania tabu niczym w Lolicie Nabokova, oraz budzi ten rodzaj nienasyconej ciekawości, który staramy się na co dzień ukrywać. Dzięki językowej maestrii i elegancji opowieści możemy podziwiać niezwykłą umiejętność indywidualizowania uczuć bohaterów. Powieść Iugi to znakomite studium ludzkiej psychiki uhonorowane licznymi nagrodami, a także przetłumaczone na wiele języków. Nora Iuga (ur. 1931, właśc. Eleonora Almosnino) – wybitna rumuńska poetka, prozaiczka i tłumaczka z języka niemieckiego oraz szwedzkiego, autorka kilkudziesięciu cenionych zbiorów wierszy, opowiadań i powieści. Laureatka wielu nagród literackich, a także wyróżnień państwowych. W 2007 roku otrzymała nagrodę Friedrich-Gundolf przyznawaną przez Deutsche Akademie für Sprache und Dichtung tym, którzy przyczyniają się do propagowania niemieckiej kultury w świecie. Tłumaczyła na rumuński m.in. Augusta Strindberga, Fryderyka Nietzschego, Ernsta Jüngera, Paula Celana, Güntera Grassa, Elfriede Jelinek, Hertę Müller, Aglaję Veteranyi. Aktywna blogerka i komentatorka rumuńskiego życia literackiego.

15,00 zł
10,95 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 4,05 zł

35
Sylvanian Families. Pracownia projektantki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Pracownia projektantki
Epoch, Sylvanian Families
NiedostępnyBrak

Pracownia projektantki to prywatne studio Stelli, starszej siostry Królika z Czekoladowymi Uszkami, która pracuje w mieście jako projektantka sukienek. Twoi przyjaciele Sylvanian Families mogą udać się do tego studia na omówienie projektu sukni przy pysznym podwieczorku z herbatą. Budynek i meble są ślicznie zaprojektowane i ozdobione pięknym grawerunkiem. Stella w tym zestawie ma na sobie inną sukienkę, niż w zestawie „Seria dziewczynek z miasta – Królik z czekoladowymi uszkami”. Dzięki pracowni można stworzyć własną ulicę, łącząc ten produkt z innymi budynkami z serii „Miasto”, jak: „Elegancki dom towarowy”, „Wykwintna restauracja” oraz „Lodziarnia z lodami włoskimi”. Można również dostosować budynek do własnych preferencji, wymieniając okna, balustrady i daszki dołączone do budynku (wszystko sprzedawane oddzielnie). W zestawie: – elegancka pracownia Stelli z otwieranymi ażurowymi drzwiami, – figurka: starsza siostra Stella, – atłasowa sukienka z ozdobnym kwiatem przy pasku, – kapelusz, – torebka, – sofa, – stół, – dwie balustrady, – talerzyk z owocami i widelczykiem, – filiżanka ze spodkiem. Sylvanian Families to idyllyczna kraina Sylvania, którą zamieszkują urocze zwierzątka. Całe rodziny żyją, pracują i cieszą się spokojem i otoczeniem przyrody Sylvanian Village. Marka Sylvanian Families powstała w 1987 roku w Japonii i od tamtej pory cieszy się niesłabnącą popularnością w ponad 50 krajach świata. Asortyment obejmuje całą paletę produktów, a wśród nich pojedyncze figurki, zestawy mebli, czy całe domy i lokalizacje wakacyjne. Figurki zwierzątek o słodkich i uśmiechniętych twarzach zapraszają do zabawy, a ich mięciutka i cieplutka wynikająca z procesu flokowania tekstura sprawia, że maluszki chętnie po nie sięgają i razem z nimi tworzą Sylvanię. Elementy i całe zestawy Sylvanian Families można ze sobą dowolnie łączyć, tworząc w ten sposób unikalne i zachwycające projekty i kolekcje.

115,90 zł
107,79 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 8,11 zł

36
Sześć tysięcy gotówką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sześć tysięcy gotówką
Dostępny1 szt.

„Ellroy wbija się w amerykańską kulturę z zaciekłością piły mechanicznej w rzeźni... Przeczytaj, jeśli się odważysz, odłóż, jeśli jeszcze możesz” – „Time”. Sześć tysięcy gotówką to druga część trylogii „Underworld USA” obnażającej mroczne oblicze Stanów Zjednoczonych lat 60 „Świetna lektura... Ta książka to testosteron w najczystszej postaci” – „The Plain Dealer”. „Wspaniała, a zarazem straszna książka, o wspaniałym i zarazem strasznym czasie w historii Stanów Zjednoczonych”. – „The Village Voice”. „Jazda bez trzymanki... Amerykańska polityka zacieśniająca więzy ze spiskiem i zbrodnią. Temat tak twardy do zgryzienia, że łatwo połamać na nim zęby” – „The New York Times Book Review”/ „Spod ręki Ellroya wychodzą zdania drapieżne, jakby pisał je furiat miotany gorączką i krótkie niczym błysk flesza aparatu fotograficznego” – „Gazeta Wyborcza”. „Będziesz zmuszony robić rzeczy, z którymi nie będziesz potem umiał żyć. – Może już je robiłem. – Będzie coraz gorzej. I będziesz robił coraz gorsze rzeczy, żeby sobie udowodnić, że potrafisz je znieść”. Fragment książki 22 listopada 1963 roku. Zaledwie kilka godzin po zamachu na Johna F. Kennedy'ego w Dallas spotyka się trzech mężczyzn: Wayne Tedrow Jr. – młody i prawy policjant z Las Vegas, Ward J. Littell – zdeprawowany agent FBI oraz Pete Bondurant – specjalista od szantażu i brudnej roboty. Mają przed sobą jedno zadanie – posprzątać bałagan po zamachu na 53. prezydenta Stanów Zjednoczonych. Taki początek nie zwiastuje niczego dobrego. Przez kolejne pięć lat cała trójka będzie musiała zagłębić się nie tylko w sprawę morderstwa Kennedy'ego. Wszyscy zostaną wplątani w inne, równie nieprzyjemne kwestie: przejęcie Las Vegas przez Howarda Hughesa, wojna Hoovera przeciwko ruchowi praw obywatelskich, handel heroiną w Wietnamie a także zamach na Martina Luthera Kinga. James Ellroy – amerykański autor bestsellerowych powieści kryminalnych, najbardziej znany ze sfilmowanych przez Curtisa Hansona Tajemnic Los Angeles z Kim Basinger, Russellem Crowe i Kevinem Spaceyem w rolach głównych. Jego znakiem firmowym są telegraficzny styl pisania, zagmatwana akcja i pesymistyczna wizja świata. Według jego powieści nakręcono 6 filmów fabularnych, m. in. hit „Czarna Dalia” w gwiazdorskiej obsadzie z Hilary Swank i Scarlett Johansson w rolach głównych. W planach są także kolejne ekranizacje. Nakładem Wydawnictwa Sonia Draga ukazały się powieści Ellroya: Krew to włóczęga, Tajna sprawa oraz Czarna Dalia, Wielkie nic, Tajemnice Los Angeles i Biała gorączka – stanowiące tzw. pierwszy kwartet „Los Angeles”, pierwsza część drugiego kwartetu – „Perfidia”, a także powieść otwierająca tzw. trylogię „Underworld USA” Amerykański spisek.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

37
Pierwsze słowa maluszka. Zabawki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwsze słowa maluszka. Zabawki
Dostępny27 szt.

Książeczka z fotografiami to gratka dla małych dzieci poznających otaczający je świat. Ma poręczny format i doskonale pasuje do małych dziecięcych rączek. Będzie doskonałą pierwszą książeczką maluszka.

6,10 zł
4,88 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,22 zł

38
Fokus Deutsch B2 Erfolgreich in Alltag und Beruf Kurs- und Ubungsbuch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fokus Deutsch B2 Erfolgreich in Alltag und Beruf Kurs- und Ubungsbuch
Dostępny2 szt.

Das Lehrwerk passt zum neuen Basismodul B2 der berufsbezogenen Sprachförderung des Bundesamts für Migration und Flüchtlinge (BAMF). Es kombiniert in 15 Einheiten alltags- und berufssprachliches Lernen und trainiert die Anforderungen an das Alltags- und Berufsleben in Deutschland: bewerben, telefonieren, verhandeln, schreiben. Mit interaktiven Übungen vertiefen die Lernenden ihre Kenntnisse zu den wichtigsten Themen - und bereiten sich auf die Prüfungen Goethe-Zertifikat B2 sowie die telc-Prüfungen Deutsch B2, Deutsch B1-B2 Beruf und Deutsch B2+ Beruf vor.

119,40 zł
113,43 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 5,97 zł

39
Moja pierwsza książeczka z naklejkami. Od 3 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza książeczka z naklejkami. Od 3 lat
Dostępny15 szt.

Książeczka opracowana z myślą o najmłodszych dzieciach, które rozpoczynają zabawę z naklejkowymi zeszytami edukacyjnymi. Korzystając z tej książeczki, dziecko rozwinie spostrzegawczość i wzbogaci słownictwo. Moją pierwszą książeczkę z naklejkami wyróżniają: • duże, okrągłe i wygodne w użyciu naklejki, • intuicyjność zadań – książka nie ma poleceń, • ciekawa dla dziecka tematyka obrazków, • staranne ilustracje. Książeczkę z naklejkami w kółeczkach polecamy na dobry początek.

8,90 zł
7,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,78 zł

40
Sylvanian Families. Zamkowe przedszkole - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sylvanian Families. Zamkowe przedszkole
Epoch
Dostępny21 szt.

W zamkowym przedszkolu Sylvanian Families wszystkim dzieciom z rodziny Sylvanian dopisuje humor. Tutaj maluchy mogą szaleć i bawić się cały dzień. Mogą się huśtać, bujać i zjeżdżać na zjeżdżalni. Huśtawkę równoważnię można przekształcić w stół z dwoma taboretami, przy którym dzieci mogą czytać książki. Zjeżdżalnię można przymocować do zewnętrznej ściany lub ustawić osobno na stojakach. Przedszkole „Zamek” z serii „Sylvanian Families” ma dwa piętra pełne niespodzianek. Dzieci mogą również uczestniczyć w lekcji muzyki przy fortepianie. Domek można ustawiać na platformie w różnych pozycjach, dzięki czemu jest więcej miejsca na zabawę w środku lub na terenie przed przedszkolem. Chorągiewki, wieżyczki i wnętrze są uroczo ozdobione licznymi detalami. Zestaw nie zawiera figurek. Zawartość opakowania: • budynek przedszkola – zamek, • zjeżdżalnia, • huśtawka, • huśtawka wagowa z możliwością zmiany w stół z taboretami, • naklejki, • inne akcesoria.

145,90 zł
135,69 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 10,21 zł

41
Opieka farmaceutyczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opieka farmaceutyczna
Dostępny150 szt.

Wzrost rynku produktów OTC (over-the-counter) – leków sprzedawanych bez recepty, polityka zdrowotna rządów, a także wzrost samoświadomości i poziomu wiedzy medycznej zachęcają obywateli do zajmowania się własnym zdrowiem i podejmowania prób samoleczenia. Farmaceuci pracujący w ogólnodostępnych aptekach stanowią najbliższą pacjentom grupę zawodową w dziedzinie opieki zdrowotnej. To właśnie u nich często szukają pomocy w problemach zdrowotnych, licząc na bezpłatną i profesjonalną poradę bez konieczności umawiania się na wizytę. Stwarza to potrzebę zmiany orientacji zawodu farmaceuty i poszerzania kompetencji, aby mógł on stać się aktywnym partnerem i współtwórcą procesu leczenia. Opieka farmaceutyczna to publikacja mająca na celu dostarczenie farmaceutom wiedzy, w jaki sposób na podstawie informacji uzyskanych u pacjentów różnicować objawy i polecić leki dostępne bez recepty, a także rozpoznać objawy wskazujące na konieczność pomocy lekarza.

129,00 zł
43
THE COMPLETE CUBAN JAZZ SESSIONS (5CD). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE COMPLETE CUBAN JAZZ SESSIONS (5CD). CD
Various, Universal Music Polska
Dostępny101 szt.

353,90 zł
343,28 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 10,62 zł

44
Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Buduję swoją pierwszą drukarkę 3D
Dostępny17 szt.

Publikacja skierowana jest dla osób, które chcą poglądowo zapoznać się z technologiami przyrostowymi, a w szczególności technologią FDM (Fused Deposition Modeling), poznać historię technologii przyrostowych na świecie, a także dowiedzieć się jak można zbudować własną i tanią drukarkę 3D Nie jest to podręcznik teoretyczny, skupiający się na szczegółowym opisie każdej technologii czy też współczesnej drukarki. Stanowi natomiast pełny, praktyczny przewodnik, opisujący proces budowy i użytkowania drukarek 3D na przykładzie modelu Prusa i3. Zawiera także instrukcję montażu niecodziennego projektu drukarki 3D z odzyskanych, starych napędów CD ROM. Książka ta, to również dowód i przykład jak obecnie wygląda współpraca uczelni wyższej z wybranymi szkołami średnimi (Zespół Szkół Nr1 z Piekar Śląskich oraz Śląskie Techniczne Zakłady Naukowe z Katowic). Współpraca szkół średnich z pracownikami Politechniki Śląskiej to dowód na wspieranie młodych talentów, a owocem tego jest między innymi budowa własnych drukarek, czyli urządzeń mechatronicznych, łączących konstrukcję, napędy i sterowanie. Tematyka związana z drukiem 3D jest jednym z filarów przemysłu 4.0 i coraz więcej firm poszukuje osób, które potrafią drukować modele przestrzenne. Autorzy tej książki to zespół międzypokoleniowy i interdyscyplinarny. Utalentowany uczeń Śląskich Technicznych Zakładów Naukowych z Katowic, Szymon Terczyński i jego nauczyciel mgr inż. Marek Smyczek. Pracownik Politechniki Śląskiej, również mentor i opiekun naukowy Szymona, dr hab. inż. Damian Gąsiorek prof. PŚ. Ważnym ogniwem łączącym przemysł z edukacją jest otoczenie społeczno gospodarcze, które reprezentuje wiceprezes zarządu Grupy Azoty S.A. dr Grzegorz Kądzielawski.

84,00 zł
58,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 25,20 zł

45
AERIAL. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AERIAL. Winyl
Kate Bush, Warner Music Polska
Dostępny44 szt.

238,90 zł
219,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 19,11 zł

46
Demons And Wizards, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Demons And Wizards, CD
Uriah Heep, Warner Music Polska
Dostępny36 szt.

Lista utworów: 1. The Wizard 2. Traveller in Time 3. Easy Livin’ 4. Poet’s Justice 5. Circle of Hands 6. Rainbow Demon 7. All My Life 8. Paradise 9. The Spell

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

47
50 WORDS FOR SNOW. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
50 WORDS FOR SNOW. Winyl
Kate Bush, Warner Music Polska
Dostępny16 szt.

182,90 zł
168,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 14,63 zł

48
Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew z naszej historii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polskie triumfy. 50 chwalebnych bitew z naszej historii
Dostępny814 szt.

Niezłomne wojska Jagiełły łamiące teutońską butę na polach Grunwaldu. Skrzydlate oddziały husarii roznoszące w pył Szwedów pod Kircholmem i odsiecz Sobieskiego dla Wiednia, która odmieniła losy Europy i całego świata. Genialny manewr w bitwie warszawskiej, który w 1920 roku uchronił kontynent przed najazdem bolszewików. Heroiczne, okupione krwią natarcie Polaków na Monte Cassino i bohaterska szarża kawalerii pancernej Maczka pod Falaise. Historia Polski pełna jest zwycięskich bojów, wybitnych dowódców i nieugiętych wojowników śmiejących się śmierci prosto w twarz. Poznaj starcia, które zmieniły bieg dziejów. Od triumfalnych bojów w czasach Bolesława Chrobrego, po zacięte walki drugiej wojny światowej. Sukcesy, o których każdy Polak powinien pamiętać. 50 najważniejszych i najchwalebniejszych polskich zwycięstw opisanych przez czołowych historyków i najbardziej poczytnych publicystów. Książka przygotowana przez redakcję najpopularniejszego polskiego magazynu o historii – „Ciekawostek historycznych”.

79,90 zł
61,52 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,38 zł

49
Arnhem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arnhem
NiedostępnyBrak

Porywający opis największej w dziejach operacji powietrzno-desantowej i jednej z najboleśniejszych klęsk aliantów w starciu z hitlerowskimi Niemcami. Jest 17 września 1944 roku. Narastający ryk silników lotniczych wyrywa z zamyślenia generała Kurta Studenta, twórcę wojsk spadochronowych Trzeciej Rzeszy. Niebo jest pełne transportowych dakot i szybowców przewożących alianckie dywizje powietrznodesantowe. Z balkonu swojego holenderskiego mieszkania generał z zazdrością patrzy na największą w dziejach demonstrację siły oddziałów spadochronowych. Operacja Market Garden to odważna koncepcja. Ma zakończyć wojnę śmiałym uderzeniem z powietrza. Po przejęciu mostów na Renie droga do serca Trzeciej Rzeczy stanie przed aliantami otworem. Nikt jeszcze nie przypuszcza, że dla aliantów będzie to bolesna klęska, która da początek ostatniej ofensywie Hitlera w Ardenach. Ale Arnhem to także chwalebna karta, którą piszą żołnierze polskiej 1 Samodzielnej Brygady Spadochronowej. Wyszkoleni z myślą o oswobodzeniu okupowanej ojczyzny zostają wbrew woli dowódcy zrzuceni nad Arnhem. Pomimo dramatycznej sytuacji po wylądowaniu wykazują się odwagą i determinacją, ratując Brytyjczyków przed sromotną klęską. Tymczasem generał Montgomery oskarża Polaków o tchórzostwo i obarcza winą za rezultat operacji. W swojej najnowszej książce Antony Beevor opowiada dramatyczną historię bitwy o Arnhem, która od początku była skazana na niepowodzenie. Przywołuje zarówno nowe, jak i te już zapomniane źródła z holenderskich, brytyjskich, amerykańskich, polskich i niemieckich archiwów. Rekonstruuje straszliwą rzeczywistość tego epickiego starcia. Arnhem to jednak nie tylko opis pojedynczej bitwy. Dzięki niepowtarzalnemu i porywającemu stylowi narracji to wgląd w samo serce wojny.

64,90 zł
49,97 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,93 zł

50
Szósty sen - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szósty sen
Dostępny21 szt.

Po raz kolejny Bernard Werber nie tylko prowadzi nas za rękę ku przygodzie, ale też zachęca do zadawania sobie pytań na temat naszej przyszłości i umiejętności czerpania możliwości z otaczającego nas świata. Autor nie przestaje fascynować kreacjami wyjątkowych światów, w których nauka splata się z ezoteryką, wierzeniami i legendami. Najnowszą powieść Werber osadził w tajemniczym świecie snu. Główny bohater, Jacques Klein, spotyka tam samego siebie – tylko starszego. Dowiaduje się, że „przyszły on sam” opracował system umożliwiający podróżowanie w czasie. Czym grozi taka moc? Zostajemy wciągnięci w poruszającą odyseję po meandrach czasu. Werber znakomicie porusza się między teraźniejszością, przyszłością i przeszłością. Krzysztof Kolumb odkrył Amerykę, Bernard Werber żegluje ku przyszłości – „Le Parisien”. W wieku dwudziestu ośmiu lat Jacques Klein spotyka we śnie człowieka, którym stanie się za lat dwadzieścia dzięki maszynie umożliwiającej podróżowanie w czasie za pośrednictwem snu, wynalezionej przez czterdziestoośmioletniego Jacquesa. Kierując się jego wskazówkami, wyrusza na poszukiwanie zaginionej w Malezji matki. Po spotkaniu z plemieniem Senoi, ludem, który opanował umiejętność świadomego snu, Jacques usiłuje osiągnąć szóste stadium snu – stadium, gdzie wszystko jest możliwe.

36,90 zł
28,78 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,12 zł

Wróć do góry