hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.11.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 15 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sprawdziany. Przyroda klasa 4 (Grzegorz Wrocławski), na drugim Najpiękniejsze wiersze. Zapach czekolady (Danuta Wawiłow). Kolejny produkt to The Mind. Gra karciana (FoxGames / GW Foksal) oraz Integracja sensoryczna w autyzmie (Bożenna Odowska-Szlachcic).
1
Sprawdziany. Przyroda klasa 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Sprawdziany. Przyroda klasa 4
Dostępny30 szt.

Tematycznie ułożone sprawdziany z przyrody dla klasy czwartej (z odpowiedziami) – doskonałe jako materiały pomocnicze dla nauczycieli oraz do samodzielnej pracy ucznia i powtórek przed klasówką.

12,90 zł
11,22 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,68 zł

128 osób kupiło
2
Najpiękniejsze wiersze. Zapach czekolady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najpiękniejsze wiersze. Zapach czekolady
Dostępny312 szt.

Najpiękniejsze wiersze. Zapach czekolady w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie wierszy Danuty Wawiłow na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Wiersze Danuty Wawiłow wpisują się w znany od lat kanon literatury dla dzieci. Nic dziwnego – poruszają najważniejsze dla dzieci tematy, pełne są zwariowanej zabawy, uśmiechu i radości, ciepła i bliskich relacji z rodzicami. Nie jest to jednak świat przesłodzony, sztuczny – utwory dotykają też różnych problemów, są nastrojowe, liryczne, czasem smutne, a niekiedy zaskakują i skłaniają do refleksji. Bez wątpienia poetka kochała dzieci, rozumiała je i umiała tworzyć wiersze, które przemawiają do małych czytelników, a jednocześnie potrafią wywołać uśmiech również na twarzy czytającego dorosłego. Zapach czekolady. Najpiękniejsze wiersze dla dzieci to zbiór przepięknie ilustrowanych tekstów, które zabiorą każdego w niezapomnianą, magiczną podróż przez świat, w którym wszystko może się zdarzyć. Zapraszamy do lektury!

12,98 zł
9,09 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,89 zł

22 osoby kupiły
3
The Mind. Gra karciana - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mind. Gra karciana
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny2930 szt.

Gra pełna magii... „The Mind” to kooperacyjna, imprezowa gra karciana. Sercem rozgrywki jest talia kart z numerami od 1 do 100. Żeby wygrać, gracze muszą przebrnąć przez 12 etapów. Na każdym z nich, każdy z graczy otrzymuje liczbę kart zgodną z aktualnym etapem (np. w 5 etapie każdy otrzyma po 5 kart). Zaczynamy na słowo „Start”. Naszym zadaniem jest zgrać się ze wszystkich kart – od najmniejszej do największej. Co w tym trudnego? Ano to, że nie możemy się ze sobą komunikować – ani werbalnie, ani za pomocą gestów. Jak więc wygrać? W tym kryje się cała magia! Gra została nominowana do Spiel des Jahres 2018!

54,99 zł
42,89 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 12,10 zł

16 osób kupiło
4
Integracja sensoryczna w autyzmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Integracja sensoryczna w autyzmie
Dostępny156 szt.

Książka Integracja sensoryczna w autyzmie ma charakter popularnego poradnika skierowanego do terapeutów SI, oligofrenopedagogów, psychologów, neurologopedów, logopedów i innych specjalistów pracujących z dziećmi z zaburzeniami neurorozwojowymi oraz do rodziców takich dzieci. Zawiera propozycje konkretnych, opartych na teorii integracji sensorycznej technik, ćwiczeń i strategii terapeutycznych, a także sposobów modyfikacji środowiska oraz sugestii dla opiekunów pod kątem domowego programu terapii. W aneksach umieszczono spis akcesoriów przydatnych podczas terapii zabawek, pomocy i przedmiotów codziennego użytku. Czytelnik znajdzie tu także wykaz ogólnie dostępnych kwestionariuszy i skali do wczesnego wykrywania autyzmu.

44,90 zł
35,47 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,43 zł

7 osób kupiło
5
Live At The Royal Albert Hall BLURAY. Blu-ray - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The Royal Albert Hall BLURAY. Blu-ray
Hart Beth, Mystic Production
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Blu-ray Track list: 1 As Long As I Have A Song 2 For My Friends 3 Lifts You Up 4 Close To My Fire 5 Bang Bang Boom Boom 6 Good As It Gets 7 Spirit Of God 8 Baddest Blues 9 Sister Heroine 10 Baby Shot Me Down 11 Waterfalls 12 Your Heart Is As Black As Night Bonus content: Behind The Scenes Video Beth Hart Interview 13 Saved 14 The Ugliest House On The Block 15 Spiders In My Bed 16 Take It Easy On Me 17 Leave The Light On 18 Mama This One's For You 19 My California 20 Trouble 21 Love Is A Lie 22 Picture In A Frame 23 Caught Out In The Rain

75,90 zł
69,83 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,07 zł

5 osób kupiło
6
SS. Nowy początek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SS. Nowy początek
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.30

O świcie 17 czerwca 1982 roku w Londynie znaleziono zwłoki mężczyzny zwisające na nylonowej lince z przęsła mostu Blackfriars. Ręce miał związane na plecach, do nóg przytroczony worek z sześcioma kilogramami cegieł i kamieni. Roberto Calvi nazywany był „Bankierem Boga”. Do niego należał wielki i wpływowy mediolański Banco Ambrosiano. To on stracił 1,5 miliarda dolarów. Były to pieniądze mafii i Propaganda Due, tajnej organizacji trzęsącej włoską polityką. Kierował nią Licio Gelli, faszysta, który w czasie wojny był łącznikiem między rządem Mussoliniego a niemiecką dywizją „Hermann Göring”. Czyżby ta nigdy niewyjaśniona sprawa sięgała końca drugiej wojny światowej, która pozostawiła wiele nierozwiązanych tajemnic? Jakie siły wciąż blokują wyjawienie prawdy? Czy tajne służby USA i Rosji? A może organizacja Odessa utworzona w ostatnich miesiącach drugiej wojny światowej? Wiążą się z nią nazwiska Otto Skorzenego, dowodzącego tą tajną organizacją esesmanów, Reinharda Gehlena, szefa niemieckiego wywiadu „Org” i Josepha Spacila, bankiera SS.

54,00 zł
37,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 16,20 zł

4 osoby kupiły
7
Bohaterowie Biblii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bohaterowie Biblii
Dostępny11 szt.

Ta książeczka z pewnością podbije serca naszych najmłodszych czytelników i ich rodziców. Jest bowiem szczególna. Historie biblijnych bohaterów: Noego, Mojżesza, Dawida, królowej Estery, Maryi i Józefa, Jezusa, ubogiej wdowy oraz Pawła Apostoła są tu opowiedziane niestandardowo: poprzez barwne ilustracje z mnóstwem szczegółów. Bo to obrazy pełnią tu rolę nadrzędną. Krótki tekst je jedynie dopełnia. Książeczka doskonałe łączy naukę z zabawą: dziecko może wykazać się spostrzegawczością, odnajdując np. przedmioty niepasujące do biblijnych czasów. Rozwija jego zmysł obserwacji i pamięć, pomaga ćwiczyć koncentrację oraz poszerza słownictwo. Przekaz obrazkowy, co jest celem książek typu pictures book, zachęca dziecko do aktywnego opowiadania i tworzenia swojej własnej historii, tym samym dając nieograniczone pole popisu dla dziecięcej wyobraźni. Dla rodziców to świetny pomysł na twórcze wykorzystanie czasu z dziećmi. Dla dzieci niebanalny sposób, by odkryć fascynujący świat Biblii. A dla jednych i drugich doskonała forma rozrywki.

35,00 zł
31,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

4 osoby kupiły
8
Przy moim stole. Świętowanie codzienności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy moim stole. Świętowanie codzienności
Dostępny1721 szt.

Publikacja Nigelli Lawson zawiera zbiór 110 potraw, które „domowa bogini” gotuje we własnym domu i podaje na stół Teraz wszystkie mogą trafić i na wasz stół. Nigella jest wielką orędowniczką domowego gotowania, a jej nowa książka to pean na cześć jedzenia, które przygotowuje dla przyjaciół i rodziny. Po prostu pochwała codzienności. Rozgrzewające i kojące potrawy zachęcają do sięgnięcia po klasyczne przepisy – na potrawkę z kurczaka czy pudding toffi – ale też do odważnego próbowania nowości, takich jak fatteh z wołowiną i bakłażanem lub hummus z miso. Książka Przy moim stole zainspiruje każdego, kto lubi gotować i jeść. Nie musicie znać wyrafinowanych technik, posiadać wielkiej zręczności ani wyjątkowego doświadczenia, aby przygotować potrawy z książki. Znajdziecie tam przepisy na morszczuka z boczkiem, groszkiem i cydrem czy kurczaka z ziemniakami w indyjskich przyprawach. Do tego mnóstwo kolorowych dań warzywnych, na przykład sałatka śródziemnomorska czy marchewka i fenkuł z harissą. Oczywiście nie obejdzie się bez słodkości. Nigella proponuje ratunkowe brownie, sernik z białą czekoladą oraz biszkopt z kardamonem, pomarańczą i creme fraîche, które na pewno wejdą do kanonu rodzinnych przysmaków. Przy moim stole to wspaniały podręcznik do gotowania oraz zbiór opowieści i wspomnień. Życie jest skomplikowane, ale gotowanie wcale nie musi takie być!

69,99 zł
53,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 16,80 zł

3 osoby kupiły
9
Czasowniki angielskie z odmianami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czasowniki angielskie z odmianami
Dostępny150 szt.

Najistotniejsze zagadnienia dotyczące czasowników angielskich, przedstawione w atrakcyjnej formie ułatwiającej efektywną naukę, wytłumaczone w prosty, zrozumiały sposób. Z książki korzystać mogą zarówno osoby początkujące, jak i bardziej zaawansowane, traktując ją jako repetytorium gramatyczne. Jest ona cenną pomocą dla uczniów, studentów, słuchaczy szkół językowych i samouków.

10,00 zł
9,50 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,50 zł

3 osoby kupiły
10
Budujemy drugą Polskę. Wielkie inwestycje PRL-u - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Budujemy drugą Polskę. Wielkie inwestycje PRL-u
Dostępny18 szt.

„Budujemy drugą Polskę” – to hasło propagandy sukcesu pojawiało się wszędzie w czasach PRL. Wielkie inwestycje miały wprowadzić Polskę do światowej czołówki gospodarczej. Lista jest długa… Huta Katowice, odkrywkowa kopalnia węgla brunatnego i elektrownia w Bełchatowie, Port Północny w Gdańsku, połączony rurociągiem z rafinerią zaliczaną do największych w Europie Środkowo-Wschodniej, odbudowany Zamek Królewski w Warszawie i Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. W dekadzie rządów Edwarda Gierka wszystko nagle miało stać się możliwe. Na polskich drogach pojawiły się maluchy, a miliony Polaków zamieszkało w seryjnie wznoszonych blokach z wielkiej płyty. Właśnie o tych i wielu innych inwestycjach, które znacznie odmieniły polski krajobraz, opowiada ta książka. Przypomina atmosferę tamtych dni, zawiera fragmenty z gazet, kronik filmowych, zapisanych relacji, wierszy i piosenek. Wszystko po to, by spróbować odpowiedzieć na pytanie – jak było naprawdę?

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

3 osoby kupiły
11
Klucze od Echa. Osobność. Wiersze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klucze od Echa. Osobność. Wiersze
Dostępny38 szt.

Norwid nie chciał być wieszczem. Inaczej projektował powołanie poety. Inaczej czuł i wypracował sobie własny idiom poetyckiej mowy. Wiedział, że tą decyzją skazuje się na osobność. Ale jego osobność niesłusznie utożsamia się z samotnością. Nie jest samotny, kto pragnie zrozumieć. Pojąć epokę i społeczeństwo, do którego należy. Jak streścić to zadanie? Poeta to ten, który widzi głębiej i dalej. Ponieważ widzi głębiej, jest po trosze sędzią. Ponieważ widzi dalej, jest organizatorem wyobraźni narodowej. Jego działanie jest dyskretne i niedoraźne. Pisał dla późnych wnuków, którymi my jesteśmy. Zamiast prowadzić, wybrał los kogoś, kto się najgłębiej w kulturze polskiej zastanawia. I sam żąda dla siebie zastanowienia. Testuje każde kolejne pokolenie, czy jest do tego zdolne. Posiadł bowiem klucze od Echa. Jego myśl jednostkowa, osobna, domaga się konfrontacji. Jedną z takich prób jest i niniejsza książka. Czytamy go, czasem go śpiewamy. Myślmy Norwidem. Eliza Kącka

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

2 osoby kupiły
12
Tutti Frutti. Gra logiczna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tutti Frutti. Gra logiczna
FoxGames / GW Foksal, od 4 lat
Dostępny28 szt.

Gra pełna kolorów, witamin i emocji doda wam energii oraz umili każde spotkanie. Czy jesteś wystarczająco szybki i na tyle zręczny, żeby połączyć ze sobą dwie połówki owocu, zanim zrobi to ktoś inny? Czy uda Ci się zebrać najwięcej owoców? Takiej sałatki owocowej na pewno jeszcze nie próbowałeś!

44,99 zł
35,09 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,90 zł

2 osoby kupiły
13
Lublin, którego nie ma. A Lublin that no longer exists - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lublin, którego nie ma. A Lublin that no longer exists
Dostępny30 szt.

Lublin to wyjątkowe miasto o wielowiekowej tradycji, które zachwyca bogactwem i różnorodnością architektury. Dziś zapraszamy na spacer po nieistniejącym Lublinie. Zatrzymane w kadrze obrazy oddają klimat miasta sprzed lat. Przed nami dzielnica żydowska i ulica Szeroka – najstarsza ulica Podzamcza, na której skupiało się życie lubelskich Żydów. Dalej widzimy niegdyś pełen rozemocjonowanej publiczności tor wyścigów konnych. Czas odcisnął na mieście swoje piętno. Zniknęły ulice, budynki, pomniki, mosty, a zakłady przemysłowe uległy zniszczeniu lub przekształceniu. Na próżno szukać słynnego baru „Pod Sosnami”, który był miejscem spotkań lublinian, spędzających wolny czas nad Zalewem Zemborzyckim. Nie ma już śladu po wieży spadochronowej przy Alejach Racławickich czy pomniku Wdzięczności na placu Litewskim, a w miejscu dawnej synagogi znajduje się ruchliwa aleja Tysiąclecia. Lublin, którego nie ma to opowieść o miejscach przez dziesięciolecia tworzących krajobraz miasta – tętniącego życiem, wielokulturowego, przemysłowego, uniwersyteckiego. Miasta opisywanego przez poetę Józefa Czechowicza i fotografowanego przez Edwarda Hartwiga. Zobaczmy, jak zmienił się Lublin, odkryjmy zapomniane miejsca i udajmy się w sentymentalną podróż do przeszłości.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

2 osoby kupiły
14
Live At The Royal Albert Hall DVD. DVD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Live At The Royal Albert Hall DVD. DVD
Hart Beth, Mystic Production
Dostępny20 szt.

DVD Track list: 1 As Long As I Have A Song 2 For My Friends 3 Lifts You Up 4 Close To My Fire 5 Bang Bang Boom Boom 6 Good As It Gets 7 Spirit Of God 8 Baddest Blues 9 Sister Heroine 10 Baby Shot Me Down 11 Waterfalls 12 Your Heart Is As Black As Night Bonus content: Behind The Scenes Video Beth Hart Interview 13 Saved 14 The Ugliest House On The Block 15 Spiders In My Bed 16 Take It Easy On Me 17 Leave The Light On 18 Mama This One's For You 19 My California 20 Trouble 21 Love Is A Lie 22 Picture In A Frame 23 Caught Out In The Rain

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

2 osoby kupiły
15
Miłość budzi nadzieję każdego dnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość budzi nadzieję każdego dnia
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.12.07

Codziennik na biurko z tekstami autorstwa ks. Jana Twardowskiego, który przynosi myśli o miłości. Każdy kolejny dzień odsłania jej inny wymiar i odcień. Są tu tak jak w życiu blaski i cienie, zachwyty i smutki, uśmiech i łzy. Aforyzmem, sentencją, krótką refleksją, wyrażonymi wierszem i prozą, autor uderza w samo sedno ludzkich przeżyć oraz wprowadza w świat miłości ludzkiej i Bożej. Wybrane teksty ks. Jana z pewnością pomogą spojrzeć na życie poprzez miłość, wywołają uśmiech, dodadzą odwagi lub skłonią do chwili zastanowienia. Wystarczy tyko codziennie przełożyć kartkę i zapoznać się z myślą dnia. Warto zwrócić uwagę na akwarele, których autorką jest Aneta Szoltis-Mencina, wyjęte niczym z dawnego podręcznika do przyrody, które subtelnie dopełniają cytowane słowa. Codziennik to doskonały pomysł na prezent i to niezależnie od wieku obdarowanych. Inspiruj się dobrą myślą każdego dnia roku przez wiele lat!

50,00 zł
45,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,00 zł

2 osoby kupiły
16
Brelok z cekinami, gwiazda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok z cekinami, gwiazda
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Cekinowy brelok w pięknym, ciemnoróżowym kolorze spodoba się każdej dziewczynce. Można przyczepić go np. do plecaka, piórnika lub kluczy. Dobry pomysł na prezent!

7,90 zł
7,51 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,39 zł

2 osoby kupiły
17
Sekrety rosyjskich carów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety rosyjskich carów
Dostępny36 szt.

Walka o tron, władzę, pozycję. Przed kolejnymi władcami Rosji stawały wyzwania, którym należało sprostać, a wbrew pozorom nie było to łatwe. Rodzinne relacje, związki z dworami Europy, carskie rezydencje mają swoje sekrety, a życie potężnej dynastii Romanowów pełne jest tajemnic. Dlaczego królowa Wiktoria nie została cesarzową Rosji? Czy ostatnim carem Rosji był Mikołaj II, czy jego młodszy brat Michał? Dlaczego Polka – caryca Agafia, z domu Gruszecka stała się prekursorką rosyjskiego ruchu feministycznego? Do kogo z carskiej rodziny wcześniej należał ulubiony diadem królowej Elżbiety II? Dlaczego Mikołaj II i jego rodzina nie znaleźli schronienia na dworze króla Anglii Jerzego V? O tym wszystkim fascynująco opowiada Violetta Wiernicka, która przedstawiła ponad 30 historii – sekretów rosyjskich carów. Członkowie rodziny panującej zostali przedstawieni jako ludzie pełni uczuć, pasji, wątpliwości, targani namiętnościami. A ich osobiste wybory, czasami zwyczajne pójście za głosem serca nie pozostawały bez wpływu na sprawy państwowe. Zapraszamy na carskie salony, poznajmy z bliska rodzinne perypetie i sprawy wagi państwowej…

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
18
Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku
Dostępny14 szt.

Modernizm w architekturze Łodzi XX wieku, autorstwa Błażeja Ciarkowskiego z Politechniki Łódzkiej i Krzysztofa Stefańskiego z Uniwersytetu Łódzkiego, jest pierwszym, nowatorskim opracowaniem ważnego dla dziejów miasta zagadnienia. W usystematyzowany, chronologiczny sposób prezentuje pojawienie się i rozwój w architekturze Łodzi modernizmu – nurtu, który odcisnął piętno na sztuce XX wieku, a szczególnie ważny był dla architektury. Modernizm oznaczał zerwanie z formami historycznymi i przy wykorzystaniu nowych technologii: żelbetu, stali i szkła, wprowadzał estetykę prostych, kubicznych form i odejście od ornamentu. Był także swoistą rewolucją w budownictwie mieszkaniowym, mającą poprawić katastrofalną sytuację bytową niższych warstw ludności. Publikacja podzielona jest na trzy części. Pierwsza opisuje początki łódzkiego modernizmu – pojawienie się secesji i nowych konstrukcji żelbetowych przed I wojną światową. Część druga ukazuje triumf modernizmu w latach międzywojennych, kiedy nowe formy zaczęły przekształcać architektoniczny obraz miasta. Część trzecia to modernizm czasów PRL-u, zwany też „socmodernizmem”, który zmienił istotnie obraz miasta, zarówno w centrum, jak i na obrzeżach, w formie wielkich osiedli mieszkaniowych („blokowisk”). Autorzy zwracają też uwagę na architektów związanych z tym nurtem, twórców o dużym i ważnym dorobku. Książka przedstawia znaczenie modernizmu dla architektury Łodzi. Pozwala na zerwanie ze stereotypowym spojrzeniem na miasto przez pryzmat jedynie architektury XIX wieku: kamienic, fabryk i fabrykanckich rezydencji. Ukazuje inne oblicze Łodzi, która konsekwentnie w ciągu XX wieku zmieniała swój wizerunek. Całość ilustrują liczne unikalne plany i zdjęcia.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

2 osoby kupiły
19
Henryk Pobożny. Książę męczennik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Henryk Pobożny. Książę męczennik
Dostępny40 szt.

Opowieść o życiu bohaterskiego księcia, który z odwagą stanął do walki z pogańskimi wojskami pustoszącymi polskie ziemie. Mimo że od czasów Henryka Pobożnego minęło niemal 800 lat, jego życie wciąż fascynuje nie tylko historyków, lecz także wiernych, którzy w jego niezłomnej postawie i męczeńskiej śmierci za wiarę widzą wzór prawdziwego oddania się Chrystusowi. To właśnie dzięki staraniom wiernych doprowadzono w ostatnich latach do rozpoczęcia procesu beatyfikacyjnego tego pochodzącego z dynastii Piastów władcy, który był bliski zjednoczenia podzielonej wówczas na dzielnice Polski. Monika Bachowska w swej kolejnej książce z cyklu poświęconego wybitnym postaciom polskiej historii przedstawia niezłomnego księcia, który z odwagą podjął się walki przeciw najazdowi mongolskiemu i w obronie wiary chrześcijańskiej zginął w stoczonej w 1241 roku słynnej bitwie pod Legnicą. Rzetelny opis losów bohaterskiego władcy autorka umieszcza na tle burzliwej historii późnego średniowiecza w Polsce, łącząc go z barwną opowieścią o dworze książęcym, panujących na nim obyczajach, a także o wybitnych postaciach tamtych czasów, w tym o matce Henryka – świętej Jadwidze Śląskiej. Rozpoczęcie w 2017 roku procesu beatyfikacyjnego sługi Bożego Henryka Pobożnego to znakomita okazja, by bliżej poznać księcia, który sam odważył się stanąć w obronie wartości chrześcijańskiej Europy przed zagrożeniem płynącym ze strony mongolskiej ordy. Monika Bachowska jest absolwentką filologii polskiej oraz historii Uniwersytetu Jagiellońskiego, autorką książek: Kresy. Historia, wspomnienia, literatura, sanktuaria, błogosławieni i święci, Święci w historii Polski oraz opowieści biograficznych o św. Franciszku z Asyżu, św. Andrzeju Boboli i księdzu Piotrze Skardze.

18,90 zł
13,61 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,29 zł

1 osoba kupiła
20
Wczesne dzieje Polan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczesne dzieje Polan
Dostępny14 szt.

Kim tak naprawdę był Mieszko I? Czym trudniła się ludność zamieszkująca tereny dzisiejszej Polski? Na te i inne pytania znajdziemy odpowiedź w książce Wczesne dzieje Polan. Autor opisuje w niej czasy przed- i wczesnopiastowskie. Porusza kontrowersyjne tematy związane z narodzinami słowiańszczyzny: przybliża pochodzenie Polan, wbrew powszechnym teoriom przekonuje, że nie byli oni Słowianami, ukazuje potęgę oraz okrucieństwo zeslawizowanej ludności. Wiele miejsca poświęca kulturze, różnorodności językowej, religii oraz funkcjonowaniu plemion koczowniczych, zamieszkujących tereny dzisiejszej Polski. Opierając się na licznych źródłach, głównie kronikach, w sposób obiektywny przybliża historię państwa Mieszka i nawiązuje do korzeni pierwszego władcy. Mimo dużej ilości faktów oraz dokumentów, książce nie towarzyszy styl naukowy. Autor prowadzi czytelnika poprzez kolejne etapy rozwoju państwowości, zostawiając mu miejsce na własne przemyślenia oraz wnioski.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

2 osoby kupiły
21
Lotnictwo Armii "Łódź" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lotnictwo Armii "Łódź"
Dostępny14 szt.

We wrześniu 1939 r. do walki w obronie Łodzi stanęło ok. 50 polskich samolotów. Za ich sterami zasiadało wielu pilotów, którzy później odegrali wielką rolę w historii polskiego lotnictwa. Wśród nich można wymienić m.in. Franciszka Kornickiego i Czesława Główczyńskiego. Polacy przez kilka dni mężnie stawiali opór przeważającym siłom Luftwaffe. Pomimo upływu lat męstwo i poświęcenie pilotów lotnictwa Armii „Łódź” nie zostało do tej pory opisane przez historyków. Niektórzy badacze wręcz powątpiewają, czy w rejonie Łodzi znalazły się jakiekolwiek jednostki polskiego lotnictwa… Autor odtworzył losy lotnictwa Armii „Łódź” na podstawie dokumentów archiwalnych i relacji ostatnich żyjących świadków, wśród nich – majora Franciszka Kornickiego, zmarłego w listopadzie 2017 r. Jest to pierwsza praca przedstawiająca działalność lotnictwa Armii „Łódź” podczas kampanii wrześniowej. Książkę ilustrują unikalne fotografie.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

1 osoba kupiła
22
Gawędy o wilkach i innych zwierzętach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gawędy o wilkach i innych zwierzętach
Dostępny133 szt.

Tak pięknie i wzruszająco o polskich zwierzętach jeszcze nikt nie pisał! Wychowany w rodzinie myśliwych nie wyobrażał sobie życia bez polowań, dopóki nie zrozumiał, że euforia po strzale jest radością z zabójstwa. Strzelbę zamienił na aparat fotograficzny, a jego miejscem na ziemi stał się drewniany dom w środku lasu, do którego zaprosił potrzebujące pomocy zwierzęta. Zyskał sympatię milionów Polaków, gdy udało mu się wyrwać z rąk myśliwych rannego w wypadku wilka i uratować mu życie. Do jakiej zabawy małym wilczkom był potrzebny kabel USB? Czym posmarować kamerę, aby zrobić idealne ujęcie uroczej lisiej rodzinie? Jak rozrabiał w dziczy Gang Krzywego Ryjka? Ile czasu potrzeba, żeby pozyskać zaufanie jeleni? Gawędy o wilkach i innych zwierzętach Marcina Kostrzyńskiego to nie tylko zabawne i pełne nadziei historie, które z zapartym tchem przeczytają zarówno dorośli, jak i starsze dzieci. To także przykład wielkiej miłości do polskiej przyrody i przejmujący apel o zachowanie naszego wspólnego dziedzictwa. Marcin Kostrzyński, urodzony w 1970 roku w Górznie, autor filmów, obserwator przyrody. Z wykształcenia dziennikarz, leśnik, operator kamery. Autor kanału na YouTube „Marcin z Lasu” oraz wideobloga na Facebooku. Od 1994 roku pracował jako operator kamery oraz prowadzący programy o tematyce przyrodniczej dla nadawców telewizyjnych. Jest współautorem wielu filmów i cyklicznych audycji dla dzieci i młodzieży: „Teleranek”, „Wkoło Natury”, „Król Zwierząt”, „Sówka”, „Leśne zwyczaje”, „Jedyneczka”, „Magazyn Przyrodniczy” oraz dla widzów dorosłych: „Animals”, „Arka Noego”, „Dzika Polska”, „Przyroda i ludzie”. Za filmy w cyklu „Dzika Polska” wraz z innymi twórcami otrzymał Nagrodę Popularyzator Nauki, Puchar Prezydenta RP, Grand Prix na III Festiwalu Filmów Popularnonaukowych w Sopocie w 2008 roku oraz Grand Prix X Ogólnopolskiego i VI Międzynarodowego Festiwalu Filmów Ekologicznych im. Macieja Łukowskiego EKOFILM. Zdobywca Medalu Polskiej Niezapominajki 2017, Pozytywki Dzień Dobry TVN 2018, Nagrody Esencja Natury 2018. „U wilków niezwykle ważne jest wychowanie. One nie żyją w watahach, one żyją w rodzinach. Te rodziny bardzo przypominają nasze. Jest mama i tata, starsze i młodsze rodzeństwo. Wszyscy biorą udział w wychowaniu najmłodszego pokolenia. Młode wilczki uczą się pracy w zespole i sztuki polowania, każdego istotnego aspektu życia. Poznają wilcze prawo i zasady, którymi będą się kierować przez całe życie. W takiej rodzinie tworzą się więzy, nie pozorne, ale trwałe, silne. (…) Wychowanie sprawia, że wilk staje się wilkiem, istotą powszechnie szanowaną przez innych mieszkańców lasu. Trudno sobie wyobrazić większą krzywdę, którą można wyrządzić szczenięciu, jak pozbawienie go dzieciństwa, wolności, radości, poznawania i odkrywania świata” (fragment).

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

1 osoba kupiła
23
Brelok z cekinami, gwiazda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brelok z cekinami, gwiazda
Starpak
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Cekinowy brelok w pięknym, niebieskim kolorze spodoba się każdej dziewczynce. Można przyczepić go np. do plecaka, piórnika lub kluczy. Dobry pomysł na prezent!

7,90 zł
7,51 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,39 zł

1 osoba kupiła
24
Fabryka zabawy. Masza i Niedźwiedź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fabryka zabawy. Masza i Niedźwiedź
Dostępny1 szt.

Ten niezwykły blok wprawi Cię w zachwyt! Rozwiązuj zadania, koloruj obrazki i przyklejaj naklejki. Czekają Cię godziny fantastycznej zabawy!

19,99 zł
10,19 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 9,80 zł

1 osoba kupiła
25
Artyści, PRL i bezpieka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artyści, PRL i bezpieka
Dostępny45 szt.

Dlaczego Marek Hłasko nie chciał iść do wojska? Dlaczego Edwardowi Linde-Lubaszence chciano złamać karierę? Czy Zbigniew Herbert przechytrzył bezpiekę? Czy polscy artyści odważyli się protestować przeciwko inwazji na Czechosłowację w 1968 r.? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań Czytelnik znajdzie w książce Artyści, PRL i bezpieka. Miłosz, Herbert, Hłasko, Kulmowa, Raszka, Kaczmarski… To między innymi biografie pisarzy, aktorów, muzyków naznaczyły czasy PRL, kiedy władza nie tylko nagradzała, ale także skutecznie karała. W książce zostały opisane trudne relacje władze – twórcy, zostały ukazane także postawy artystów wobec przełomowych wydarzeń w Polsce, które znacząco wpłynęły na ich losy. Te fascynujące opowieści w sposób bezpretensjonalny, obiektywny i zgodny z faktami opisują rzeczywistość PRL. Pozycja obowiązkowa dla każdego, kogo interesują losy polskich artystów i tropiących ich „smutnych panów” z Rakowickiej i nie tylko.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
26
Witrażowe lampki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Witrażowe lampki
Dostępny17 szt.

Jeśli lubisz projektować, ozdabiać, dekorować i wykonywać plastyczne prace, to ten zestaw będzie dla Ciebie wprost idealny! Stwórz niebanalne, witrażowe lampki i pomaluj światłem swój pokój, tworząc bajkowy, magiczny nastrój. W zestawie od Ranok Creative znajdziesz wszystko, czego potrzebujesz folię, marker, wyjątkowe szablony (trzy wzory), farbki witrażowe (cztery kolory), brokat, świeczkę, pędzelek i instrukcję. Szablony pozwolą Ci na precyzyjne pomalowanie folii w witrażowej konwencji, a wiele ciekawych pomysłów znajdziesz w szczegółowej instrukcji.Zestawy kreatywne to świetny pomysł na spędzanie wolnego czasu dla całej rodziny oraz możliwość rozwoju zainteresowań i umiejętności dziecka.

34,40 zł
30,96 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,44 zł

1 osoba kupiła
27
Wojny i wojskowość Polska XVI wieku. Tom II. Lata 1548-1575 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny i wojskowość Polska XVI wieku. Tom II. Lata 1548-1575
Dostępny4 szt.

Niniejsze opracowanie to pierwsza w krajowej historiografii synteza dotycząca problematyki historyczno-wojskowej „złotego wieku” dziejów polskich. Tom II obejmuje lata 1548-1575 i podzielony jest na trzy części. W pierwszej omówiono organizację sił zbrojnych. Opisano tutaj sposoby finansowania wojska, metody rekrutacji, liczebność i strukturę, uzbrojenie i wyposażenie wojsk, skład narodowościowy i społeczny, sytuację materialną żołnierzy, pochodzenie terytorialne, wyszkolenie i piśmiennictwo wojskowe, a także ówczesne fortyfikacje. Część II przedstawia działania wojenne polskiego oręża w XVI wieku. W kolejnych rozdziałach autor omówił: walki z Tatarami w latach 1548-1567 i 1568-1575, interwencje polskie w Mołdawii z lat 1551-1563 i 1566-1574, wojnę z zakonem inflanckim 1556-1557, pierwszą wojnę północną, osobno prezentując walki z Moskwą 1560-1570, Szwecją w latach 1561-1568 oraz Niemcami i Duńczykami.

65,00 zł
50,05 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 14,95 zł

1 osoba kupiła
28
KOLEDY. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KOLEDY. CD
MAJEWSKA/POLOMSKI/PRUS, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

1 osoba kupiła
29
Sekrety Gorzowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Gorzowa
Dostępny13 szt.

Leżący na zachodnich rubieżach Polski Gorzów szczyci się wieloma ciekawymi i niezwykłymi historiami. Losy miasta toczyły się dość skomplikowanie. Przez wieki gospodarzami Landsberga an der Warthe byli Niemcy. Po II wojnie światowej propagandowo nadano miastu drugi człon nazwy „Wielkopolski” – choć Gorzów w Wielkopolsce nie leży… I na tym polega paradoks Gorzowa. Historia… tak skomplikowana i nieprzewidywalna. By ją poznać, sięgnijmy po Sekrety Gorzowa. Autor Paweł Staszak zabierze nas na nietuzinkową wyprawę w przeszłość, podczas której zdradzi sekrety nadwarciańskiego miasta. Dowiemy się, dlaczego na jednej łodzi spotkali się weselnicy i kondukt pogrzebowy, jakiego pecha miało miasto do pożarów, czy wybornie smakuje szarlotka z renety landsberskiej i jak trudny był dla Papuszy czas pobytu w Gorzowie. Dajmy się uwieść „miastu parków wschodniego pogranicza”, poznajmy unikatową kolekcję pamiątek po najsłynniejszych niemieckich romantykach, poczujmy atmosferę legendarnych gorzowskich knajpek. Przed nami niezwykła podróż.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
30
Maskotka zwierzątko kuliste, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maskotka zwierzątko kuliste, mix wzorów
Deef
Dostępny100 szt.

Urocze, kuliste maskotki zachwycą każdego malucha! W kolekcji między innymi pluszowa żabka i świnka. Zabawki w naturalnych kolorach, wykonane z dużą dbałością o szczegóły. Uwaga! Mix wzorów, produkt wysyłany losowo. Cena za 1 maskotkę.

11,90 zł
10,83 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 1,07 zł

1 osoba kupiła
31
Teściową oddam od zaraz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teściową oddam od zaraz
Dostępny21 szt.

Nadmiar zawsze rodzi problemy. Z upiornie życzliwą teściową tak samo trudno wytrzymać, jak z jędzą. Kłopot, z jakim boryka się Iza Łęcka, to jednak drobnostka w porównaniu z tarapatami, w jakie popadnie jej serdeczna przyjaciółka, Anna Maria Rozbicka zwana Amą. Despotyczna matka, nieoczekiwane zgony w rodzinie, tajemniczy stolik z podejrzaną zawartością, a na dokładkę przystojny prokurator prowadzący śledztwo. Czy niepokornej Amie uda się pomóc policji i uporządkować własne życie? Czy Iza wreszcie uwolni się od swojej uciążliwej teściowej?

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

1 osoba kupiła
32
Latarnik. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latarnik. Lektura z opracowaniem
Niedostępny
Brak

Seria „Lektura Znak” została przygotowana specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera dokładne opracowania lektur stworzone przez najlepszych nauczycieli języka polskiego. Znajdziesz tu m.in.: biografię autora, kontekst historyczny, charakterystykę gatunku i epoki, a także omówienie najważniejszych zagadnień. Seria „Lektura Znak” zapewni najlepsze przygotowanie do lekcji i sprawdzianu! Latarnik to oparta na prawdziwych wydarzeniach nowela Henryka Sienkiewicza. Stary emigrant Józef Skawiński podejmuje wymarzoną pracę latarnika na samotnej wyspie Aspinwall. Kiedy w jego ręce trafia niespodziewana paczka z polskimi książkami, przypomina sobie o ojczyźnie i wzrusza się tak bardzo, że zapomina o swoich obowiązkach – nie zapala lampy na czas.

6,90 zł
5,31 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 1,59 zł

33
Dziady, część II. Lektura z opracowaniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady, część II. Lektura z opracowaniem
Niedostępny
Brak

Seria „Lektura Znak” została przygotowana specjalnie dla uczniów szkół podstawowych. Zawiera dokładne opracowania lektur stworzone przez najlepszych nauczycieli języka polskiego. Znajdziesz tu m.in.: biografię autora, kontekst historyczny, charakterystykę gatunku i epoki, a także omówienie najważniejszych zagadnień. Seria „Lektura Znak” zapewni najlepsze przygotowanie do lekcji i sprawdzianu! Dziady Adama Mickiewicza to jedno z najważniejszych dzieł polskiej literatury. Część II opisuje pogański obrzęd odprawiany w wigilię Wszystkich Świętych na pamiątkę zmarłych. W przycmentarnej kaplicy gromadzą się mieszkańcy wsi. Duchy dzielą się ze zgromadzonymi historiami ze swojego życia – ku przestrodze, by nie popełnili takich samych błędów jak one. Nie wszystkie z nich mogą bowiem dostąpić zbawienia.

6,90 zł
5,31 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 1,59 zł

34
Monster Slaughter: Horror w Głębi Lasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monster Slaughter: Horror w Głębi Lasu
Niedostępny
Brak

OPIS PRODUKTU: Przygotuj się... NA KRWAW JATKĘ! W MONSTER SLAUGHTER wcielisz się w potwora wyjętego żywcem z kultowych horrorów z lat 80! Stań na czele potwornej rodziny i wproś się na imprezę organizowaną przez smakowitych studentów. Napełnij nimi żołądek, nim zrobią to pozostałe bestie! W głębi lasu nikt nie usłyszy ich krzyków? Wybierz swoją rodzinę potworów! (Wilkołaki, Zombi, Wampiry, Koszmary, Obcy, Mumie lub Kreatury) Wytrop swoje ofiary! ? i dopadnij je! Węsz, strasz i poluj, by zostać najbardziej przerażającym nocnym stworem! Rozgrywka toczy się na planszy, reprezentującej trójwymiarową chatę. Do wersji podstawowej gry dołączony jest dodatek Szopa na Narzędzia, modyfikujący i rozwijający zasady gry. Oprócz tego w ręce graczy trafi zestaw 8 scenariuszy do gry! Monster Slaughter: Horror w Głębi Lasu czerpie z najpopularniejszych horrorów ubiegłego wieku. Przerażające bestie i ich spanikowane, poszukujące ratunku ofiary to hołd złożony klasykom kina gore. Jeszcze w tym roku gracze będą mogli poczuć na własnej skórze, co to znaczy dreszczyk strachu! ZAWARTOŚĆ PUDEŁKA: - 1 chata 3D; - 8 scenariuszy; - 4 wewnętrzne ściany; - 9 Kafelków Terenu; - 1 Szopa na Narzędzia 3D; - 8 kolorowych znaczników; - 9 par Drzwi oraz 5 Barykad; - 10 kości; - 200 żetonów i znaczników; - 21 figurek Potworów; - 5 figurek Niespodziewanych Gości; - 5 Studentów; - 102 karty. INFORMACJE DODATKOWE: Liczba graczy: 2-5 I Czas gry: 45-60 min I Wiek: 14+

369,90 zł
332,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 36,99 zł

35
Diablero - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diablero
Dostępny14 szt.

Powieść, na podstawie której powstał serial „Diablero”. Demony, duchy, strzygi, diabły i upiory, wynocha, jazda, won, precz! Elvis Infante nadchodzi! Diaboliczne połączenie thrillera i horroru z akcją toczącą się w niebywałym tempie. A wszystko to podszyte przewrotnym czarnym humorem! Po dramatycznej śmierci brata były więzień Elvis Infante, weteran wojny w Afganistanie, błąka się po podejrzanych dzielnicach Los Angeles, pracując jako diablero: łowca demonów, upadłych aniołów i innych nadprzyrodzonych istot, którymi handluje się na czarnym rynku i organizuje z ich udziałem nielegalne walki. Jest doskonale świadomy, że prędzej czy później nadarzy mu się sprawa taka jak ta: mocno skomplikowana, z udziałem księdza o uwodzicielskim talencie, bezlitosnej zabójczyni, która wygląda jak gotycka lolitka, oraz potężnej międzynarodowej organizacji związanej z owym nielegalnym handlem. „Oniemiałem…” – Graham Masterton.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

36
"Zgody nie wyrażono". Problem budownictwa sakralnego w diecezji łódzkiej 1945-1989 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
"Zgody nie wyrażono". Problem budownictwa sakralnego w diecezji łódzki...
Dostępny32 szt.

Konflikt między Kościołem rzymskokatolickim a władzami państwowymi w latach 1945–1989 to ważna i intrygująca kwestia, która do dziś wywołuje kontrowersje i prowokuje wiele pytań. Tym ważniejsza jest ta książka, która ukazuje, jak kształtował się problem budownictwa sakralnego w diecezji łódzkiej w czasach PRL. Autor w przenikliwy sposób opisał zmagania Kurii Biskupiej w Łodzi z władzami państwowymi o rozwój infrastruktury kościelnej. W ciągu 45 lat hierarchowie wskazali potrzebę wzniesienia 100 obiektów sakralnych. Do końca września 1989 r. władze państwowe zgodziły się na powstanie 67 nowych kościołów i kaplic… Praca ta bez wątpienia ma nowatorski charakter i wypełnia lukę w opracowaniach dotyczących dziejów diecezji łódzkiej. Jej autor dotarł do wielu cennych informacji. Przeprowadził badania w Archiwum Akt Nowych w Warszawie, w Archiwach Państwowych w Łodzi, Piotrkowie Trybunalskim, Sieradzu, Płocku i w Grodzisku Mazowieckim, w Archiwum Instytutu Pamięci Narodowej oraz w Archiwum Archidiecezji Łódzkiej. W książce zostały przedstawione także kulisy inwigilacji środowisk katolickich zaangażowanych w budownictwo sakralne. Całość uzupełniają mapy i liczne zdjęcia. „Opracowanie powstało na podstawie szerokich i żmudnych kwerend źródłowych, uwzględniających archiwalia centralne i lokalne o proweniencji partyjno-państwowej oraz w możliwym zakresie – kościelnej. (…) Podjęty projekt koresponduje z potrzebą wypełnienia luk badawczych, jakie odnoszą się do inwestycji sakralnych w poszczególnych diecezjach w Polsce. Wyniki potwierdzają ogólnopolskie tendencje oraz wykazują specyfikę Łodzi i regionu”. Z recenzji dr. hab. Ryszarda Gryza, prof. UJK

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

37
Bystrzyca Kłodzka. Zarys rozwoju miasta na przestrzeni wieków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bystrzyca Kłodzka. Zarys rozwoju miasta na przestrzeni wieków
Dostępny8 szt.

Dzieje Bystrzycy Kłodzkiej, niewielkiego dolnośląskiego miasta, sięgają początku XIV w. W 1319 r. otoczone już obwarowaniami pełniło ono rolę ważnego ośrodka w południowej części Ziemi Kłodzkiej. Jego mieszkańcy przybywali z ziem niemieckich i śląskich. Średniowieczna Bystrzyca miała układ typowy dla lokacji na prawie niemieckim, który doskonale widać do dziś. W kolejnych stuleciach rozwój Bystrzycy był zależny nie tylko od wydarzeń w tym pogranicznym regionie, ale i w sąsiadujących Czechach i na Śląsku. Ziemia Kłodzka i jej miasta przez wieki przynależały politycznie do Czech, a kościelnie do praskiego biskupstwa. Herb Bystrzycy pozostaje do dziś tego pamiątką. Wraz z Czechami miasto dostało się po 1525 r. pod władzę Habsburgów, a wraz ze Śląskiem podbitym w 1740 r. przez króla Prus, stało się częścią państwa Hohenzollernów. W historii Bystrzycy nie brakowało dramatycznych wydarzeń: wojen, zaraz i pożarów, ale zdarzały się także okresy rozwoju i dobrobytu. Stopniowo rosła liczba ludności, a w XIX w. Bystrzyca jako miasto powiatowe umocniła pozycję lokalnego ośrodka administracyjno-gospodarczego i kulturalnego. „Krótki wiek XX” przyniósł jednak i tu burzliwe zmiany. Miejsce wysiedlonych Niemców zajęli pod koniec lat 40. XX w. Polacy. Upadek komunizmu otworzył dla Bystrzycy nową epokę, niezwykle trudną ekonomicznie, ale też rozbudzającą aktywność w różnych dziedzinach. Książka jest drugim, poprawionym i poszerzonym wydaniem monografii autorstwa trojga historyków z Uniwersytetu Wrocławskiego, specjalistów historii Śląska: Stanisława Rosika, Małgorzaty Ruchniewicz i Przemysława Wiszewskiego. Jej podstawą są przede wszystkim różnorodne źródła archiwalne, prasa lokalna, materiały wspomnieniowe oraz dzieła dawnych badaczy przeszłości Bystrzycy i Ziemi Kłodzkiej. Na bogatą szatę graficzną składają się historyczne widoki miasta, utrwalone na dawnych grafikach, pocztówkach i fotografiach, plany, fotokopie najstarszych dokumentów i dzieł drukowanych, portrety czołowych osobistości, a także liczne współczesne zdjęcia najcenniejszych i najciekawszych zabytków miasta.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

38
GORECCY. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
GORECCY. CD
SINFONIA VARSOVIA ORCHESTRA, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

39
Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolejowe budownictwo mieszkaniowe na Śląsku i w Wielkopolsce
Dostępny7 szt.

Książka opowiada o powstawaniu i przemianach zabudowy mieszkaniowej dla kolejarzy. Specyficzne warunki pracy na kolejach – wymagające dyspozycyjności służbowej, odpowiedzialności i szczególnej dyscypliny – były powodem budowy mieszkań dla pracowników w pobliżu miejsca ich zatrudnienia. Zarządy kolei od początku istnienia dróg żelaznych starały się zapewnić personelowi i jego rodzinie tanie, wygodne i dobre mieszkania. Wraz z rozwojem kolei powstawały nowe typy domów. W zależności od znaczenia linii, stacji i węzłów kolejowych tworzyły się zespoły, kolonie, osiedla, a nawet miasteczka kolejarzy. Oprócz tego wzdłuż linii wznoszono domy dla pełniących odpowiedzialną służbę toromistrzów i dróżników. Publikacja przedstawia przekształcenia tej grupy zabudowy od początku istnienia kolei do pierwszych lat XXI w. na wybranych przykładach z terenu Śląska i Wielkopolski – obszarów kraju, które otrzymały najlepiej rozwiniętą sieć kolejową. W książce zostały także ukazane zagrożenia, jakie dotyczą tych obiektów. Całość wzbogacają plany, schematy i liczne unikalne fotografie.

129,90 zł
93,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 36,37 zł

40
Podgórz. Toruńskie przedmieścia sprzed lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podgórz. Toruńskie przedmieścia sprzed lat
Dostępny20 szt.

To niezwykłe miejsce jest położone na lewym brzegu Wisły. Do 1938 roku było samodzielnym miastem. Historię Podgórza kształtowali wyjątkowi mieszkańcy i dwa szczególne miejsca. Na skraju Podgórza położony był poligon artyleryjski Twierdzy Toruń, a na lewobrzeżu wzniesiono główny dworzec kolejowy Torunia. Dziś trudno wyobrazić sobie, jak wyglądałby Podgórz bez kolei i garnizonu. Przez wieki Podgórz opierał się włączeniu do Torunia. Ta książka to opowieść o życiu podgórzan w XIX i XX w., cywilów i wojskowych, mieszkańców wielokulturowego, wielonarodowego i wielowyznaniowego miasta istniejącego nieopodal wielkiego, równie różnorodnego kulturowo Torunia. Bogato ilustrowana książka zawiera wiele nowych ustaleń i niepublikowanych wcześniej fotografii.

79,90 zł
57,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,37 zł

41
Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną / Wysiedlenia / Powroty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiedle Montwiłła-Mireckiego. Opowieść mieszkańców. Przed wojną / Wysi...
Dostępny19 szt.

Jak to jest, kiedy niespodziewanie pukają do drzwi, w 20 minut każą się spakować i opuścić ciepłe mieszkanie? Jak to jest pozostawić miejsce urządzane przez kilka lat i udać się w nieznane? Co stało się z rzeczami w opuszczonych domach? Czy po wojnie mieszkańcom udało się do nich powrócić? Osiedle Montwiłła-Mireckiego powstało w Łodzi w okresie międzywojennym. To perła modernistycznej architektury. Na osiedlu mieszkali lekarze, urzędnicy, wojskowi i policjanci, a także artyści, m.in. Katarzyna Kobro i Władysław Strzemiński. Ta książka to opowieść o tym niezwykłym miejscu. Autorka uczyniła jej bohaterem mieszkańców. Wywiady z 50 osobami, 60 stron maszynopisów i rękopisów ze wspomnieniami stały się podstawą historii o tym, jak wyglądało życie na przedwojennym osiedlu. Dowiadujemy się, gdzie były sklepy, jak były urządzane mieszkania, czym się zajmowano aż do dramatu wysiedlenia w styczniu 1940 roku… W 1945 roku powróciła ponad połowa dawnych mieszkańców. Wielu ich potomków mieszka na osiedlu do dziś. Czasami to piąte pokolenie. Wiele nigdy dotąd niepublikowanych zdjęć i anegdot związanych z osiedlem przywraca głos tym, którzy zamieszkując je przez lata, złączyli z nim swoje życie.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

42
Analiza dyskursu w badaniach szkolnictwa wyższego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Analiza dyskursu w badaniach szkolnictwa wyższego
Dostępny3 szt.

Antologia tłumaczeń pięciu tekstów anglo- i niemieckojęzycznych została przygotowana u progu kolejnej reformy systemu nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce. Ma cechy dobrego podręcznika metodologii badań społecznych oraz dostarcza użytecznych narzędzi opisywania zmian zachodzących w rodzimym szkolnictwie wyższym. Pozwala jednocześnie uzyskać perspektywę porównawczą zapoznając czytelnika z konkretnymi kategoriami analitycznymi stosowanymi do opisu stanu sytuacji bieżącej i scenariuszy rozwoju szkolnictwa wyższego w przyszłości w innych krajach. Używane w tekstach narzędzia analizy dyskursu stają się szczególnie przydatne w warunkach wyraźnie nasilonej, publicznej dyskusji na temat problemów polskiej nauki i edukacji akademickiej, w której głos zabierają różni aktorzy społeczni: dziennikarze, akademicy, politycy, przedsiębiorcy. Teorie i badania dyskursu zastosowane w rozprawach zamieszczonych w antologii dostarczają pojęć i kategorii zapewniających bardziej świadomy udział w tej debacie oraz pozwalają zrozumieć, w jaki sposób dzieje uniwersytetu zależą od tego, kto, co i jak o nim mówi. Dla badaczy i badaczek uniwersytetu kwestie związane z dyskursem nie powinny być obojętne.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

43
Sekrety Szczecina, część 3 - PRL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Szczecina, część 3 - PRL
Dostępny37 szt.

Szczecin to niezwykłe miasto o barwnej historii. Kto wie, czy jej najciekawszy okres nie przypada na lata PRL-u? Z jednej strony mewki, Baltona, bony PKO, Pewex, podejrzana „Bajka”, Kaskada, Karel Gott oraz pierwszy striptiz. Z drugiej robotnicze protesty grudnia 1970 roku i sierpnia 1980 roku, Marian Jurczyk, „Solidarność ’80”, agenci SB, a nawet podstawione panienki mające być przynętą dla marynarzy z Zachodu. W trzeciej części Sekretów Szczecina, poświęconej okresowi od 1945 do 1989 roku, zapraszamy do poznania historii, które stały się legendą, ale też o takich, o których nikomu się nie mówiło. Słynny paprykarz, motocykle Junak, kargerówka, kasety z „Wiskordu”, hydrobusy, pierwszy wodolot, hotel Arkona, kino Kosmos i kulisy wybuchu armaty pod Zamkiem Książąt Pomorskich. Także szokujące informacje o handlowaniu szczątkami na Cmentarzu Centralnym oraz tajemnicze świecące pociągi. Tajemnice, które skrywano przez lata. Pechowy rejs „Gaudeamusa”, statek, który zabijał, i taksówkarze naciągający klientów. Rajd Monte Carlo, mecz Polska – NRD, wieża spadochronowa oraz loteria „Gryf”, która przyciągała… przestępców! Kto kochał „Arkonkę” i „Gontynkę”, kto umawiał się na randki pod Grzybkiem przy Bramie Portowej, kto robił zakupy na Turzynie, odnajdzie w tej książce swoją młodość. Autorem jest Roman Czejarek, dziennikarz i kolekcjoner pamiątek z Pomorza Zachodniego. Polecamy!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

1 osoba kupiła
44
Córki Spartakusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Córki Spartakusa
Dostępny42 szt.

Książka opisuje fascynujące losy trzech starożytnych władczyń: królowej Halikarnasu Artemizji, celtyckiej królowej Boudiki i królowej Orientu Septymii Zenobii, dwóch arystokratek: Litwinki Emilii Plater i Greczynki Laskariny Boubouliny oraz dwóch kobiet wywodzących się z ludu: lotaryńskiej pasterki Joanny d’Arc i Indianki Lozen. Córki Spartakusa to opowieść o mądrych, dzielnych, szlachetnych kobietach, które walcząc z niewolą i poniżeniem, zaciągały się do wojska, stawały na czele oddziałów, a nawet całych armii, rzucając wyzwanie potężnym, bezwzględnym przeciwnikom. Biografie duchowych córek słynnego wodza Spartakusa pokazują, że kobiety potrafią walczyć, rządzić i prowadzić politykę, często lepiej od mężczyzn, nie tracąc nic ze swojego naturalnego wdzięku i kobiecości. Pełne wytrwałości, odwagi i poświęcenia w realizacji celów często zmagały się nie tylko z wrogami, ale musiały pokonywać bariery mentalne i kulturowe tkwiące w ich własnym otoczeniu.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

1 osoba kupiła
45
Mauzoleum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mauzoleum
Dostępny56 szt.

Ludzie, którzy nie powinni się narodzić... Historia, która nie powinna się wydarzyć... Po tragicznej śmierci rodziców oraz żony milioner Tom McCain musi zmierzyć się nie tylko z żalem po stracie, ale też z samotnym wychowaniem dwóch synów. Gdy i on ginie, a także młodszy z braci, ostatnim dziedzicem zamieszkującym olbrzymią rezydencję pozostaje Derrian McCain. W tym samym czasie w lokalnej gazecie pojawia się artykuł o enigmatycznym tytule: „Klątwa McCainów czy domu Meyerów”, jednak ktoś dokłada wszelkich starań, aby nic, co związane z poprzednimi właścicielami rezydencji, nie wyszło na jaw. Osiem lat później w ręce Zacka Seegera przypadkiem trafia błędnie zaadresowany list, w którym Derrian McCain, jak gdyby nigdy nic, zwraca się do swego nieżyjącego brata i wysyła mu klucze do domu, gdyż sam musi się udać na operację poza granice kraju. Zack oraz jego partnerka Nicole nie mają pojęcia o zaszłościach w rodzie McCainów. Z pewnością nie zwróciliby na list większej uwagi, lecz wstępnie trafił on do Adama Athertona – zmarłego przed dwoma tygodniami sąsiada, o którym mieszkańcy osiedla wiedzieli bardzo niewiele.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

46
Ze sportem za pan brat, ze sportem na bakier. Pasje sportowe elit politycznych w dwudziestoleciu międzywojennym i w pierwszych latach Polski Ludowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ze sportem za pan brat, ze sportem na bakier. Pasje sportowe elit poli...
Dostępny31 szt.

W II Rzeczypospolitej sport był postrzegany przez polityków jako element kształtowania społeczeństwa sprawnego i odważnego, które w każdej chwili stanie w obronie suwerenności kraju. Działalność na rzecz rozwoju sportu okazała się również niezwykle ważna z punktu widzenia promocji państwa i zamanifestowania jego niepodległości. Było to widoczne zwłaszcza w 1924 r., kiedy reprezentacja Polski wyjechała po raz pierwszy w historii na igrzyska olimpijskie do Paryża oraz cztery lata wcześniej, kiedy z uwagi na wojnę z bolszewikami polscy sportowcy zostali w kraju, by walczyć za ojczyznę. Rozwojowi sportu sprzyjały osobiste zainteresowania polityków, m.in. z rodowodem legionowym, którzy stanęli na czele m.in. kilkunastu związków sportowych i Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Władze II RP szczególną wagę przykładały np. do piłki nożnej, jeździectwa, lekkoatletyki, szermierki, strzelectwa kulowego, kolarstwa, łucznictwa, boksu i zapasów. Nie szczędziły też wsparcia dla sportu balonowego, szybownictwa oraz sportu samolotowego. Uznaniem cieszyły się szachy – ulubiona gra Józefa Piłsudskiego. Nie wywołuje więc zdziwienia to, że elity polityczne były ze sportem za pan brat. W Polsce Ludowej elity polityczne były ze sportem na bakier. Działacze komunistyczni, często sterowani przez sowieckich doradców, nie mieli żadnego doświadczenia w działalności sportowej. Ich braki w przygotowaniu nie były przypadkowe. Wszak w dwudziestoleciu międzywojennym przebywali albo w polskich więzieniach za działalność komunistyczną wymierzoną przeciwko państwu, albo w Sowietach na szkoleniu partyjnym. Dopiero prognozy związane z możliwością wybuchu III wojny światowej oraz militaryzacja na tę okoliczność społeczeństwa spowodowały ich większe zainteresowanie rozwojem sportu. Pojawili się w Polskim Komitecie Olimpijskim, Głównym Komitecie Kultury Fizycznej, Państwowym Urzędzie Wychowania Fizycznego i Przysposobienia Wojskowego oraz Powszechnej Organizacji „Służba Polsce”. O tym, że polityka komunistów wobec sportu i kultury fizycznej była chybiona, zaświadczył skromny liczbowo udział Polaków (również pod względem sukcesów) w olimpiadach w Londynie i Helsinkach. Prof. dr hab. Tadeusz Wolsza pracuje w Instytucie Historii PAN w Warszawie (m.in. jest redaktorem naczelnym „Dziejów Najnowszych”) oraz w Instytucie Nauk Politycznych Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Od kilku lat prowadzi badania naukowe dotyczące dziejów polskiej powojennej emigracji w Wielkiej Brytanii, historii więziennictwa w Polsce po 1944 r., zbrodni katyńskiej, postaw dziennikarzy w kraju i na emigracji oraz historii sportu w II Rzeczypospolitej i PRL. W dorobku naukowym posiada ok. 260 publikacji naukowych, m.in. monografie: Więzienia stalinowskie w Polsce. System, codzienność, represje (Warszawa 2013) i „To co widziałem przekracza swą groza najśmielsze fantazje”. Wojenne i powojenne losy Polaków wizytujących Katyń w 1943 roku (Warszawa 2015). Ostatnia publikacja została wyróżniona nagrodami Klio oraz Fundacji im. Janusza Kurtyki.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

47
Znajdź różnicę. Gra karciana - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź różnicę. Gra karciana
FoxGames / GW Foksal, od 5 lat
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Poznajcie fenomen gry, w której każda partia jest inna! Wyszukiwanie różnic to jedna z najpopularniejszych zabaw dla dzieci. Co się jednak stanie, kiedy dodamy do niej atrakcyjne zasady gry karcianej? Powstanie światowy hit, który pokochają setki tysięcy dzieci w kilkudziesięciu krajach. Jak grać? 1. Gracze wybierają jedną z 4 talii i rozdają karty po równo. 2. Na środku stołu leży jedna karta. Znajdź różnicę pomiędzy nią a swoją wierzchnią kartą. 3. Udało się? Teraz twoja karta zakrywa tę na środku stołu. Kto pierwszy pozbędzie się wszystkich kart – wygrywa!

45,00 zł
35,10 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,90 zł

48
Gatunki. Gra edukacyjna - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gatunki. Gra edukacyjna
FoxGames / GW Foksal, od 6 lat
Dostępny55 szt.

Gra, w której gracze starają się przyporządkować wybranym gatunkom zwierząt ich cechy. Na przemian rzucają kośćmi i muszą jak najszybciej znaleźć zwierzę, do którego pasują wylosowane właściwości. W tej grze liczy się wiedza, refleks i spostrzegawczość. Bądź szczwany jak lis, szybki jak gepard i czujny jak ważka. Ucz się, grając!

44,99 zł
35,09 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,90 zł

49
Kolorowanka. 100 lat niepodległości + flaga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. 100 lat niepodległości + flaga
Niedostępny
Brak

Kolorowanka dla chłopca i dziewczynki, wprowadzająca w świat historii. Wydanie inspirowane 100. rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości. Wraz z kolorowanką flaga Polski gratis!

7,00 zł
3,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 3,50 zł

50
Pistolet pneumatyczny 2 w 1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pistolet pneumatyczny 2 w 1
Pierot
Niedostępny
Brak

Świetna zabawa – pistolet zmienia się w robota! W zestawie pistolet pneumatyczny, 16 strzałek oraz tarcza.

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

Wróć do góry