hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.11.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 17 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Kreatywny pamiętnik BFF. Best Friends Forever (praca zbiorowa), na drugim Przedszkolak kocha czytać. Elementarz (Agnieszka Bala). Kolejny produkt to Trening poznawczy (Edward Nęcka) oraz Tradycyjne gry i zabawy świetlicowe (Piotr Winczewski).
1
Kreatywny pamiętnik BFF. Best Friends Forever - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kreatywny pamiętnik BFF. Best Friends Forever
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Hej! Właśnie zaczynasz swoją przygodę z kreatywnym pamiętnikiem dla BFF's i IBFF's. Zabieraj go ze sobą wszędzie! Dbaj i troszcz się o niego jak o samą siebie. Miej go pod ręką zawsze i wszędzie. Kiedy rano wstajesz i gdy wieczorem zasypiasz. Nigdy nie wiadomo, kiedy będzie ci potrzebny. Dzięki niemu będziesz mogła lepiej poznać swoje przyjaciółki: ich marzenia, to, co lubią i to, co nie za bardzo, co myślą o innych, także o tobie. Dzięki pamiętnikowi wzmocnisz więź ze swoimi BFF's i IBFF's. Na pewno poznasz nowe. Nie czekaj więc, zaczynaj gromadzić wspomnienia, spisuj swoje i wasze wspólne sekrety. Podejmij ze swoimi przyjaciółmi wyzwania, które ci stawiamy. Codziennie kreuj nowe pomysły na swój pamiętnik i wasz wspólny czas razem. Nawet gdy jesteście od siebie setki kilometrów...

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

16 osób kupiło
2
Przedszkolak kocha czytać. Elementarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedszkolak kocha czytać. Elementarz
Dostępny150 szt.

Publikacja przygotowująca dzieci do podjęcia nauki czytania w klasie pierwszej.• Elementarz umożliwia swobodne realizowanie różnych form i technik pracy.• Elementarz jest uzupełniony zeszytami ćwiczeń.Najpierw dzieci uczą się równolegle czytać samogłoski i wyrazy globalnie. Taka strategia umożliwia im szybkie odniesienie sukcesu w nauce czytania. Uświadamia, że czytanie jest łatwe i przyjemne. Na kolejnym etapie poznają sylaby. Rozpoczynając od zapisów prostych (sylaby otwarte) i przechodząc do trudniejszych, dzieci samodzielnie czytają teksty, dokonując syntezy sylabowej. Trenując czytanie według tej metody, wkrótce z przyjemnością będą mogły czytać dłuższe teksty.Pracując z Elementarzem, dzieci opisują zdarzenia, rozpoznają uczucia bohaterów, interpretują znaczenia zapisanych w dymkach samogłosek i sylab. Wypracowuje to gotowość do nauki czytania uczy prawidłowej techniki (np. zasady od lewej do prawej) oraz pokazuje, że każdy zapis ma swoje znaczenie, czyli odniesienie do rzeczywistości. Zapisy w dymkach stanowią prototyp słów, a nawet tekstów, które w przyszłości dzieci będą musiały czytać ze zrozumieniem.Elementarz jest przeznaczony dla dzieci w wieku przedszkolnym, które w sposób radosny mogą rozpocząć przygodę prowadzącą do świata pisma. Propozycje w nim zawarte zapewniają bogate doświadczenia związane z rozwijaniem umiejętności prawo- i lewopółkulowych. Pozwolą osiągnąć sukcesy w nauce czytania i rozwijać różnorodne zainteresowania na kolejnych etapach edukacji.

26,90 zł
23,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,50 zł

8 osób kupiło
3
Trening poznawczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trening poznawczy
Dostępny203 szt.

Czy umysł można trenować, tak jak trenuje się mięśnie? Jak trzeba zorganizować trening mentalny, aby miał sens? Czy efekty takiego treningu są wydatne? Czy są długotrwałe? Czy efekty treningu generalizują się, obejmując nie tylko ćwiczoną funkcję lub sprawność, ale również sprawności ogólne, w tym – inteligencję? Czy ma znaczenie, kto trenuje – jaką ma wyjściową sprawność umysłową lub poziom inteligencji? Ludzie zawsze marzyli o ulepszeniu samych siebie. Filozofia, szczególnie etyka filozoficzna, była uprawiana jako refleksja nad moralnością, ale też jako możliwa droga moralnego doskonalenia człowieka. Systemów religijnych właściwie nie sposób sobie wyobrazić bez takiego czy innego programu moralnego samodoskonalenia. Czy te wysiłki coś dały, to osobna kwestia. Wraz z rozwojem nowożytnej nauki, marzenia o ulepszeniu człowieka objęły inne, poza moralnością, obszary i dziedziny życia. Rozwój biologii i medycyny poprawił stan naszego zdrowia, wydłużył czas życia i poprawił jego jakość. Rozwój fizyki i chemii zmienił otoczenie człowieka i zwielokrotnił jego możliwości. O rewolucji informacyjnej można powiedzieć, że zmieniła nasze życie gwałtownie i radykalnie. Czy poprawiła, to się dopiero okaże. Na tym tle ostatnio szczególnie wyróżniają się treningi poznawcze. W przeciwieństwie do psychoterapii, ich praktykowanie nie wymaga żadnego certyfikatu. A ponieważ daje się zauważyć silna i szeroko rozpowszechniona wiara w ich skuteczność, coraz więcej osób i firm funduje sobie lub swoim pracownikom tego rodzaju usługi. Trening poznawczy dzisiaj to nie tylko dziedzina badań, ale również coraz bardziej rosnący biznes. Na rynku działają liczne firmy sprzedające zestawy ćwiczeń poznawczych, zwykle w postaci gier komputerowych. Produkty te są na ogół reklamowane jako ćwiczenia rozwijające mózg, a konkretny zestaw ćwiczeń poznawczych zazwyczaj nosi nazwę zawiązującą do euronauka, np. neurobik (ang. Neurobics), w analogii do aerobiku. Nie znaczy to oczywiście, że mamy tu do czynienia z oddziaływaniem bezpośrednio ulepszającym mózg, dane empiryczne dotyczące skuteczności „neurotreningów” nakazują daleko posunięty sceptycyzm. W związku z możliwymi nadużyciami, a także ze względu na naturalną potrzebę poznawczą, trzeba postawić pytanie o skuteczność treningu poznawczego. Temu służy ta książka. Jej głównym celem jest przedstawienie czytelnikowi ogólnej panoramy tego obszaru badawczego i aplikacyjnego współczesnej psychologii, który dotyczy różnych form treningu poznawczego. Opisując treningi, będziemy wielokrotnie stawiać pytanie, czy są one skutecznym narzędziem usprawniania różnych funkcji umysłu ludzkiego. A badając skuteczność, trzeba poddać się rygorom intelektualnym wymaganym od metodologicznie poprawnego badania naukowego.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

8 osób kupiło
4
Tradycyjne gry i zabawy świetlicowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tradycyjne gry i zabawy świetlicowe
Dostępny79 szt.

W książce przypomniano 125 najatrakcyjniejszych gier i zabaw świetlicowych z lat 1821–1936. Jak łatwo ocenić, zdecydowanie przewyższają one walorami dydaktycznymi i wychowawczymi wiele z najpopularniejszych obecnie. Zbiorek adresowany jest przede wszystkim do nauczycieli zatrudnionych w świetlicach szkolnych. Opisane gry i zabawy towarzyskie okażą się przydatne także w pracy środowiskowej i terapeutycznej. Można również sięgnąć po nie, organizując wakacyjny wypoczynek dzieci oraz zielone szkoły. By ułatwić pedagogom korzystanie z przypomnianych zabaw, zaadaptowano je do wymogów stawianych przez dzisiejszą szkołę. Dlatego każdą z nich sfabularyzowano oraz precyzyjnie opisano ich cele w sferze dydaktycznej i wychowawczej.

28,00 zł
22,12 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,88 zł

7 osób kupiło
5
Ignacy Jan Paderewski 1860-1941 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ignacy Jan Paderewski 1860-1941
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.22

Album poświęcony jest życiu, karierze muzycznej, działalności społecznej i politycznej Ignacego Jana Paderewskiego – polskiego pianisty, kompozytora, działacza niepodległościowego, męża stanu, polityka, premiera i ministra spraw zewnętrznych II RP. Bogato ilustrowany obrazami, grafikami, karykaturami, zdjęciami, kopiami listów, pism urzędowych i artykułów prasowych, w tym w dużej mierze zagranicznych – utrzymany został w układzie tematycznym.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

4 osoby kupiły
6
Zakładka 3D Mikołaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka 3D Mikołaj
Dostępny44 szt.

Zakładka 3D o gramaturze 10 g, wykonana jest na papierze kamiennym, w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej.  Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) zakładka"ożyje" i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

11,00 zł
9,35 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,65 zł

3 osoby kupiły
7
Kultura pisma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultura pisma
Dostępny11 szt.

Oto pierwsze polskie wydanie tomu esejów jednego z najwybitniejszych i najbardziej „kultowych” intelektualistów XX wieku, na dodatek z naszych stron środkowej Europy, bo urodzonego w Pradze. Vilém Flusser (1920–1991), filozof mediów i ich „prorok”, który przewidział niektóre dzisiejsze instytucje medialne, wyemigrował z Czechosłowacji po zajęciu jej przez nazistowskie Niemcy (był pochodzenia żydowskiego) i na koniec znalazł się w Brazylii. W latach siedemdziesiątych XX wieku wrócił do Europy. Pisał w pięciu językach na całe spektrum tematów od sztuki po technologię. Jego zainteresowania skupiały się jednak wokół stworzonej przezeń nowej dyscypliny, którą nazywał „komunikologią”. W Polsce znany jest tylko z obszernego eseju Ku filozofii fotografii (Wydawnictwo Aletheia, Warszawa 2015). Niniejszy wybór (tekstów pisanych po angielsku) stanowi po części premierę światową, jako że niektóre z ponad dwudziestu zamieszczonych w nim esejów nie były jeszcze nigdzie publikowane. Są to prace z lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych XX wieku, skupione wokół problematyki pisma i obrazu. Autor dostrzega, że kultura pisma doświadcza kryzysu w konfrontacji z kulturą obrazu (film, telewizja), bo pismo, z natury linearne, a więc jednowymiarowe, niejako „przegrywa” z dwuwymiarowym obrazem. Nie ma jednak na myśli tak potępianej dziś „kultury obrazkowej”, lecz obraz jako nową, pozytywną możliwość komunikacyjną. Flusser, przedwcześnie zmarły po wypadku samochodowym, zdążył nam wiele powiedzieć o naszych czasach.

64,00 zł
44,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 19,20 zł

2 osoby kupiły
8
Prado - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prado
Dostępny4 szt.

Madryckie Museo del Prado należy do największych muzeów świata – jego zbiory obejmują około 8000 obrazów, 5000 rysunków, 2000 grafik, 700 rzeźb i 2000 innych dzieł sztuki Nie istnieje porównywalna pod względem wielkości kolekcja klasycznego malarstwa hiszpańskiego, a są tu również obecne arcydzieła z innych krajów, które cieszą się światową sławą, na trwałe bowiem wpisały się w historię sztuki Zachodu. Należą do nich przykłady renesansowego malarstwa tablicowego z północnych obszarów Europy, flamandzkie obrazy barokowe, włoskie arcydzieła powstałe między XV a XVIII wiekiem oraz prace reprezentujące francuski i niderlandzki klasycyzm.

99,90 zł
83,92 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 15,98 zł

2 osoby kupiły
9
Historia Polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski
Dostępny33 szt.

Historia Polski. Tysiąc lat burzliwych dziejów to kompendium wiedzy o państwie i narodzie polskim, obejmujące okres od X do XXI w. Zajmujące teksty – wzbogacone o liczne mapy, zdjęcia (także archiwalne), ilustracje i ciekawostki – w przejrzysty sposób wyjaśniają zawiłe historyczne procesy, odsłaniają nieznane fakty oraz przybliżają sylwetki postaci kształtujących od wieków dzieje Polski.

69,99 zł
53,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 16,80 zł

2 osoby kupiły
10
Armie wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armie wojny polsko-bolszewickiej 1919-1921
Dostępny4 szt.

W roku 1917 Polska została uznana przez Rosję jako odrębne państwo, jednak jej sytuacji zagroził przewrót bolszewicki. Marszałek Piłsudski pośpiesznie zaczął formować armię, jako jej jądro wykorzystując polskich weteranów walk I wojny światowej, a w 1918 roku wybuchła wojna o niepodległość Polski. Były w nią zaangażowane wojska polskie, armie Białych i Czerwonych, co najmniej dwie różne armie ukraińskie, a także alianckie siły interwencyjne. Umundurowanie, dystynkcje, wyposażenie i uzbrojenie poszczególnych uczestników tych kampanii były nadzwyczaj zróżnicowane. Kiedy zaś w 1921 roku podpisano traktat pokojowy, Polska po raz pierwszy od 1794 r. osiągnęła uznanie swej państwowości. To absorbujące opracowanie, zawierające barwne ilustracje, podaje informacje i przedstawia armie, które wzięły udział w imponującej walce o odrodzenie niepodległego Państwa Polskiego, jaka rozegrała się w bolesnym okresie po zakończeniu I wojny światowej.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

1 osoba kupiła
11
Mini kartka 3D. Skarpeta - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini kartka 3D. Skarpeta
Worth Keeping
Dostępny5 szt.

Mini kartka 3D wykonana jest na papierze kamiennym, w najwyższej jakości technologii trójwymiarowej. Firma Worth-Keeping ApS jest producentem pocztówek, zakładek, magnesów i małych kartek, które wytwarzane są w unikalnej technologii polegającej na nakładaniu na siebie kolejnych warstw obrazu w taki sposób, aby otrzymać w rezultacie efekt trójwymiaru, zachwycający niezwykłą głębią ostrości. Produkty Worth-Keeping, firmy będącej jednym z nielicznych wytwórców obrazów trójwymiarowych powstających w tak nowoczesnej i precyzyjnej technologii, były dotąd obecne na rynkach kilku krajów europejskich, m.in. Finlandii, Holandii, Niemiec, Norwegii czy Szwajcarii. Worth-Keeping jest innowacyjną pracownią specjalizująca się w najwyższej jakości obrazach trójwymiarowych. Całość procesu przygotowania poszczególnych produktów, począwszy od pomysłu i etapu projektowania graficznego aż po druk i moment, w którym produkt trafia do rąk zadowolonego autora, odbywa się na terenie Danii, gdzie w otoczeniu skandynawskiego starodrzewia, w zaciszu leśnej otuliny powstają magiczne obrazy wychodzące spod dłoni utalentowanych i doświadczonych grafików oraz fotografów. Produkty oferowane przez Worth-Keeping ApS cechują się szczególną troską o detal i precyzję wykonania, powstają bowiem przy zachowaniu dbałości o najwyższą jakość i przy użyciu nowoczesnych technologii. Ponadto są one gwarancją wykorzystania najlepszych gatunkowo materiałów, dzięki którym nasi Klienci mogą się cieszyć tak niezwykłym efektem wizualnym. Dzięki aplikacji 4D Scan (dostępnej na smartfony z system Android oraz iOS) pocztówka „ożyje” i zostaniemy przeniesieni do rzeczywistości 4D!

5,00 zł
4,25 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,75 zł

2 osoby kupiły
12
Życie w społeczeństwie sieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie w społeczeństwie sieci
Dostępny4 szt.

Struktura książki, logiczna i spójna, prowadzi czytelnika od opisu nowego paradygmatu antropologicznego i etycznego w społeczeństwie sieci, poprzez społeczno-kulturowe implikacje społeczeństwa sieciowego, aż po część poświęconą Kościołowi i jego społecznej nauce w relacji do teorii społeczeństwa sieci. Ta ostatnia, bodaj najistotniejsza część publikacji, odnosi się do kilku wybranych kwestii: do personalizmu, wspólnotowości oraz zasad życia społecznego traktowanych jako kluczowe z perspektywy społeczeństwa sieci widzianego jako wyzwanie dla Kościoła. Praca tak skomponowana doskonale wpisuje się w postulowany współcześnie paradygmat multidyscyplinarności badań. Pani Kosche realizuje bowiem rzecz niełatwą i – w znacznym stopniu – nowatorską. Nie jest bowiem łatwo płynąć pod prąd współczesnych trendów badawczych, zwłaszcza na styku socjologii i etyki. Autorka jednak z powodzeniem eksploruje niepewne tereny pograniczne. Czytelnik ma okazję śledzić wraz z Autorką odpowiedź na arcyważne pytania: na ile opisane przez Castellsa procesy usieciowienia społeczeństwa winny znaleźć swoje odniesienie we współczesnym działaniu i formach pracy apostolskiej Kościoła? Jak dalece wpływają one na dotychczasowe kategorie antropologiczne i etyczne oraz jakie mają konsekwencje w życiu społecznym? Czy Kościół w swoim posłannictwie korzysta z dorobku Castellsa? Jak połączyć życie z wiarą oraz działanie w sieci? Czy chrześcijanin powinien uciekać od technologii, czy też włączyć się aktywnie w jej tworzenie? Czy wizja Castellsa jest całościowa i odpowiada doktrynie katolickiej, czy też redukcyjna i wymaga uzupełnienia o jakieś aspekty?

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

1 osoba kupiła
13
Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych. Część 3. Jak prosić i rozkazywać? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych. Część 3. Jak prosić i rozkazywać...
Dostępny19 szt.

Ćwiczenia sprawności komunikacyjnych to zbiór zadań dla młodzieży i dorosłych cierpiących na zaburzenia sprawności komunikacyjnych w związku z zespołem czołowym, pragnozją, spektrum zaburzeń autystycznych oraz innymi trudnościami ograniczającymi zdolność do wchodzenia w interakcje z innymi ludźmi. Pracując z terapeutami czy logopedami, pacjenci usprawniają swoje zachowania językowe. Trzecia część ćwiczeń ma służyć rozwijaniu umiejętności wydawania poleceń, zarówno w sytuacjach o charakterze oficjalnym, jak i nieoficjalnym, jak również gdy polecenie jest kierowane do jednej i wielu osób. Różnorodne ćwiczenia uwzględniają różną rangę rozmówców, rodzaj relacji (równorzędna i nierównorzędna), a także rodzaj kontaktu pośredni i bezpośredni. Trening komunikacyjny opiera się tu na seriach ćwiczeń typu: • dopasowanie poprawnego komunikatu lub odpowiedniego komentarza do zamieszczonego zdjęcia, • uzupełnianie bądź poprawianie dialogów wymienionymi propozycjami wyrażeń, • tworzenie krótkich wypowiedzi zgodnie z zasadami porozumiewania się, • odgrywanie ról sytuacyjnych, • używanie frazeologizmów, interpretowanie aforyzmów, rozmowa o absurdach semantycznych.

24,00 zł
20,88 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,12 zł

1 osoba kupiła
14
BUNT MAS czy kryzys elit? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BUNT MAS czy kryzys elit?
Dostępny3 szt.

Trzon publikacji stanowią teksty napisane na podstawie referatów wygłoszonych w trakcie dorocznej konferencji Sekcji Wykładowców Katolickiej Nauki Społecznej i Instytutu Politologii Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego, która odbyła się w dniach 19-21 czerwca 2017 r. Wspomnianych 7 referatów oraz 8 tekstów niezależnych porusza tematykę przemian społecznych zachodzących we współczesnym świecie. Jak sugeruje tytuł, autorzy przyczyn wydarzeń szukają zarówno w kryzysie elit, jak i tendencjach obejmujących całe społeczeństwo. Przedstawione są historyczne przykłady ?buntu mas?, analiza obecnej sytuacji w Polsce i na świecie oraz to, jak Kościół radzi sobie z wyzwaniami codzienności i jak odbierany jest przez Polaków.

33,00 zł
27,06 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,94 zł

1 osoba kupiła
15
Endtroducing..., 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Endtroducing..., 2 LP
DJ Shadow, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1 A1. Best Foot Forward 0:49 A2. Building Steam With A Grain Of Salt 6:40 A3. The Number Song 4:40 B1.a Changeling 7:51 B1.b **Transmission 1 B2. Stem/Long Stem 9:21 LP 2 C1.a **Transmission 2 C1.b Mutual Slump 4:02 C2. Organ Donor 1:57 C3. Why Hip Hop Sucks In '96 0:43 C4. Midnight In A Perfect World 4:57 D1. Napalm Brain/Scatter Brain 9:23 D2.a What Does Your Soul Look Like (Part 1 - Blue Sky Revisit) 7:28 D2.b **Transmission 3

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

16
The Very Best Of Diana Krall, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Very Best Of Diana Krall, LP
Diana Krall, Select Music
Dostępny15 szt.

Lista utworów: LP 1 1. 's wonderful 2. Peel me a grape 3. Pick yourself up 4. Frim fram sauce LP 2 1. East of the sun (west of the moon) 2. I've got you under my skin 3. All or nothing at all 4. Only the lonely

147,90 zł
133,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,79 zł

17
1989, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1989, 2 LP
Taylor Swift, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: LP 1 A1. Welcome To New York A2. Blank Space A3. Style B1. Out Of The Woods B2. All You Had To Do Was Stay B3. Shake It Off LP 2 C1. I Wish You Would C2. Bad Blood C3. Wildest Dreams D1. How You Get The Girl D2. This Love D3. I Know Places D4. Clean

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

18
The Great Twenty-Eight, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Great Twenty-Eight, 2 LP
Chuck Berry, Universal Music Polska
Dostępny300 szt.

Lista utworów: LP 1 1. Maybellene (Single Version) 2. Thirty Days (Single Version) 3. You Can't Catch Me (Single Version) 4. Too Much Monkey Business (Single Version) 5. Brown Eyed Handsome Man (Single Version) 6. Roll Over Beethoven (Single Version) 7. Havana Moon (Single Version) 8. School Day (Ring Ring Goes The Bell) (Single Version) 9. Rock And Roll Music (1958 Single Version) 10. Oh Baby Doll (1957 Single Version) 11. Reelin' And Rockin' (Single Version) 12. Sweet Little Sixteen (Original Demo) 13. Johnny B. Goode 14. Around And Around (Single Version) LP 2 1. Carol (Single Version) 2. Beautiful Delilah (Single Version) 3. Memphis, Tennessee 4. Sweet Little Rock 'n' Roller (Single Version) 5. Little Queenie (Single Version) 6. Almost Grown (Single Version) 7. Back In The U.S.A. 8. Let It Rock (Single Version) 9. Bye Bye Johnny (Single Version) 10. I'm Talking About You (Single Version) 11. Come On (Single Version) 12. Nadine (Single Version) 13. No Particular Place To Go (Single Version) 14. I Want To Be Your Driver

154,90 zł
151,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 3,10 zł

19
Dangerous Woman, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dangerous Woman, 2 LP
Ariana Grande, Universal Music Polska
Dostępny101 szt.

Lista utworów: LP 1 A1. Moonlight A2. Dangerous Woman A3. Be Alright B1. Into You B2. Side To Side B3. Let Me Love You B4. Greedy LP 2 C1. Leave Me Lonely C2. Everyday C3. Sometimes C4. I Don't Care D1. Bad Decisions D2. Touch It D3. Knew Better / Forever Boy D4. Thinking Bout You

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

20
Electric Warrior, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Electric Warrior, LP
T.REX, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: 1. Mambo Sun 2. Cosmic Dancer 3. Jeepster 4. Monolith 5. Lean Woman Blues 6. Get It On 7. Planet Queen 8. Girl 9. The Motivator 10. Life's A Gas 11. Rip Off

110,90 zł
108,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

21
Urban Hymns, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Urban Hymns, 2 LP
The Verve, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Debiutancki album The Verve „A Storm in Heaven” był wysoko ceniony przez krytykę, lecz nie zyskał szerokiej popularności. Grupa zyskała ją dopiero wydając kolejne dwa albumy („A Northern Soul” w 1995 r. oraz „Urban Hymns” w 1997 r.). Pod koniec lat 90. uznawani przez krytykę za jeden z najbardziej innowacyjnych i wpływowych zespołów brytyjskich, szczególnie po wydaniu albumu „Urban Hymns” w 1997 r. Największym przebojem zespołu jest utwór „Bitter Sweet Symphony” z tego krążka, zawierający sampel z symfonicznej wersji „The Last Time” grupy The Rolling Stones. Na początku roku 1999, będąc u szczytu popularności, zespół uległ niespodziewanemu rozpadowi, spowodowanemu serią ostrych kłótni między muzykami. Frontman zespołu – Richard Ashcroft rozpoczął karierę solową, która zaowocowała wydaniem trzech płyt. W 2007 roku muzycy podjęli decyzję o reaktywacji The Verve. 18 sierpnia 2008 roku ukazał się czwarty album w dorobku Brytyjczyków, zatytułowany „Forth”. Krążek promował singiel „Love Is Noise”, a The Verve z powodzeniem koncertowali na letnich festiwalach. Ashcroft zapowiada jednak, że w przyszłości zamierza jeszcze powrócić do solowej działalności. Lista utworów: LP 1 A1. Bitter Sweet Symphony A2. Sonnet A3. The Rolling People B1. The Drugs Don't Work B2. Catching The Butterfly B3. Neon Wilderness LP 2 C1. Space And Time C2. Weeping Willow C3. Lucky Man C4. One Day D1. This Time D2. Velvet Morning D3. Come On

147,90 zł
144,94 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,96 zł

22
MOTORCYCLE.LPG. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MOTORCYCLE.LPG. Winyl
SLAUGHTER BEACH, DOG, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

23
Oxnard, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oxnard, CD
Anderson .Paak, Warner Music Polska
Dostępny12 szt.

Lista utworów: 1. The Chase (Feat. Kadhja Bonet) 2. Headlow (Feat. Norelle) 3. Tints (Feat. Kendrick Lamar) 4. Who R U? 5. 6 Summers 6. Saviers Road 7. Smile/Petty 8. Mansa Musa (Feat. Dr. Dre & Cocoa Sarai) 9. Brother's Keeper (Feat. Pusha T) 10. Anywhere (Feat. Snoop Dogg & the Last Artful, Dodgr) 11. Trippy (Feat. J. Cole) 12. Cheers (Feat. Q-Tip) 13. Sweet Chick (Feat. BJ the Chicago Kid) 14. Left to Right

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

24
HEAD IN THE CLOUDS. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HEAD IN THE CLOUDS. Winyl
88RISING, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

25
HEAD IN THE CLOUDS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HEAD IN THE CLOUDS. CD
88RISING, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

52,90 zł
48,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,23 zł

26
Looking for stars, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Looking for stars, LP
Hooverphonic, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Strona A: 1. Lethal Skies (3:56) 2. Paranoid Affair (3:05) 3. Romantic (3:15) 4. Uptight (3:24) 5. Concrete Skin (3:29) Strona B: 1. Looking For Stars (3:23) 2. Horrible Person (3:20) 3. On And On (3:10) 4. Feathers And Tar (2:59) 5. Sleepless (2:43) 6. Long Time Gone (4:15)

73,90 zł
72,42 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,48 zł

27
MILOSC JEST WSZYSTKIM. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MILOSC JEST WSZYSTKIM. CD
ROZNI WYKONAWCY, Warner Music Polska
Dostępny24 szt.

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

28
Looking for stars, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Looking for stars, CD
Hooverphonic, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Belgijski zespół „Hooverphonic” wydał dziesiąty już album „Looking For Stars” O nowej wokalistce muzycy mówią: „Luka jest kluczowa dla historii, którą opowiadamy. Nie jest po prostu kolejną wokalistką w Hooverphonic. To jej głosem wybrzmią wszystkie piosenki na koncertach. Luka świetnie radzi sobie także ze starszymi utworami. Niesamowita dziewczyna”. Lista utworów: 1. Lethal Skies 2. Paranoid Affair 3. Romantic 4. Uptight 5. Concrete Skin 6. Looking For Stars 7. Horrible Person 8. On And On 9. Feathers And Tar 10. Sleepless 11. Long Time Gone

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

29
Wszystkie kolory Peru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystkie kolory Peru
Niedostępny
Brak

Książka oparta jest na wyprawie do Peru odbytej w 2018 roku. Nie zabraknie w niej zarówno zabawnych historii podróżniczych, porad praktycznych, opisów odwiedzanych miejsc jak i sporej dawki historii Peru, która od samego początku jest niezwykła. Odwiedzone miejsca podczas wyprawy to: Cuzco, liczne stanowiska archeologiczne oraz przyrodnicze w okolicach Cuzco, Góry Tęczowe, Machu Picchu, Paracas, Pustynia Atakama, Wyspy Ballestas, Lima. Peru to jedno z tych miejsc, które warto umieścić na swojej podróżniczej liście.

36,75 zł
25,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,02 zł

30
Lokalne obywatelstwo społeczne w polityce społecznej. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokalne obywatelstwo społeczne w polityce społecznej.
Dostępny100 szt.

Politykę społeczną zwykło się pojmować jako działalność państwa ukierunkowaną na podnoszenie standardu i jakości życia ludzi. Książka Lokalne obywatelstwo społeczne w polityce społecznej. Przykład wychowania przedszkolnego proponuje spojrzenie dopełniające tę perspektywę. W jego centrum jest zainteresowanie polityką społeczną jako zbiorem formalnych i nieformalnych zasad członkostwa we wspólnocie politycznej na poziomie lokalnym. Praca rozwija autorską koncepcję lokalnego obywatelstwa społecznego rozumianego jako status osób we wspólnocie politycznej, wyrażony w realnym dostępie do usług publicznych świadczonych w gminie. Jej zastosowanie w badaniach nad polityką wychowania przedszkolnego w Polsce ujawniło mechanizmy różnicowania pozycji obywateli między gminami i wewnątrz nich. Badania empiryczne zrealizowane w czterech miejscowościach pozwoliły przy tym stwierdzić, że wzorce lokalnego obywatelstwa społecznego w edukacji przedszkolnej przełamują dychotomie teoretycznych stanowisk ? są specyficznym połączeniem ideału egalitaryzującego uniwersalizmu i koncepcji zespolenia uprawnień z określonymi obowiązkami rodzica-obywatela gminy. Atutem książki jest jej temat ? obywatelstwo społeczne. Aktualność tej problematyki w czasach wyłaniania się nowego ładu społeczno-politycznego oraz nowego, opartego na usługach społecznych (do których należy opieka przedszkolna) modelu polityki społecznej jest niekwestionowana. Zaletą opracowania jest też bez wątpienia przyjęte w pracy nowatorskie podejście do lokalnego obywatelstwa społecznego oraz przeprowadzona starannie analiza empiryczna. Choćby dla tych powodów warto podjąć lekturę książki intersującej nie tylko dla czytelników zajmujących się zawodowo tą problematyką,lecz także dla wykładowców i studentów polityki społecznej i innych nauk społecznych. Z recenzji wydawniczej prof. UŁ dr hab. Jerzego Krzyszkowskiego W tomie publikują: Piotr Binder, Marta Bożewicz, Anna Cybulko, Anna Kurowska, Maria Theiss, Klaudia Wolniewicz-Slomka.

39,90 zł
35,11 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,79 zł

31
Home Extended - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Home Extended
Dostępny4 szt.

Najciekawsze adaptacje i rozbudowy starych budynków mieszkalnych dostosowujące je do współczesnego stylu życia. Dobrze zaplanowana rozbudowa może zwiększyć powierzchnię pomieszczeń i poprawić funkcjonalność całego budynku. „Współcześnie projektanci mają pod ręką zupełnie nowy świat materiałów i technologii do budowy naszych nowych domów”, mówi architekt Paul Archer z Paul Archer Design w Londynie. Te rozwiązania architektoniczne nie tylko przewidują modernizacje, które dostosowują stare budynki do aktualnych potrzeb mieszkańców, ale również przywracają blask wiekowym konstrukcjom. Ponad 30 projektów z Europy, Azji i Ameryki Północnej, uzupełnionych o rzuty, plany i przekroje.

79,90 zł
67,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,78 zł

32
Small Interiors - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Small Interiors
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.29

Projekty zawarte w tej książce są przykładami pomysłowości i talentu architektów oraz projektantów, którzy stworzyli doskonałe miejsce do życia na niedużej powierzchni. Projekty zawarte w tej książce to efekt poszukiwań wygody, funkcjonalności i komfortu, które w pełni wykorzystują każdy centymetr przestrzeni. Wśród pomysłowych rozwiązań znajdują się m.in. ściany, które ukrywają sprzęt gospodarstwa domowego czy meble, które mają wiele zastosowań. Niektóre projekty oparte są na prostych meblach, inne są eksperymentalnymi prototypami, wszystkie są przykładami niezwykłych i godnych naśladowania rozwiązań architektonicznych. Książka zawiera ponad 50 projektów wnętrz wraz barwnymi fotografiami z planami i rzutami.

79,90 zł
67,12 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 12,78 zł

33
Kierunki wpływu funduszy unii europejskiej na rozwój inteligentny, zrównoważony i sprzyjający - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kierunki wpływu funduszy unii europejskiej na rozwój inteligentny, zró...
Dostępny100 szt.

Autorka odpowiada m.in. na pytania: ? Czym jest rozwój inteligentny, zrównoważony i inkluzywny i jakie jest jego miejsce w teorii ekonomii? ? Jak można mierzyć rozwój oraz jaka jest pozycja Polski i jej regionów w tym zakresie? ? Jak dotychczasowe wykorzystanie funduszy UE (w latach 2007?2015) wpływało na rozwój inteligentny, zrównoważony i inkluzywny w Polsce i jej regionach i jakie można z tego wyciągnąć wnioski na lata 2014?2020? Dorota Murzyn zaprezentowała nowatorskie ujęcie problemu wpływu funduszy unijnych na rozwój społeczno-gospodarczy krajów i regionów. Podjęła się oceny poziomu rozwoju inteligentnego, inkluzywnego oraz zrównoważonego w sposób syntetyczny, przy uwzględnieniu wszystkich polityk UE, określonych zgodnie z pozycjami jej budżetu. (?) Bardzo ciekawa, przejrzyście, zrozumiale i konsekwentnie skonstruowana monografia. Imponująca jest dyscyplina i konsekwencja w realizacji założonych celów. Z recenzji wydawniczej prof. UEK dr hab. Joanny Kudełko Tematyka wybrana przed Autorkę stanowi niewątpliwie interesujący i ważny obszar badań naukowych zarówno w Europie, jak też w Polsce. Korzyści wynikające z inwestycji z budżetu UE, koncentrujących zaledwie około 1% dochodu narodowego Unii Europejskiej, są bowiem rejestrowane w wielu sferach i lokalizacjach, czasami odległych od miejsca i sfery interwencji podejmowanej ze środków UE. Efekt mnożnikowy, demonstracyjny oraz związany z rozpowszechnianiem najlepszych praktyk jest także znaczący. (?) Zaproponowana przez Autorkę struktura pracy jest zgrabna. Oczywiście gros wartości dodanej jest zawarte w rozdziale czwartym, rozdział trzeci budzi szacunek ze względu na przedarcie się przez wszystkie tytuły (kierunki) aktywności Unii Europejskiej. Z recenzji wydawniczej prof. dr. hab. Jacka Szlachty Dorota Murzyn ? doktor nauk o polityce, magister ekonomii, adiunkt w Katedrze Ekonomii i Polityki Gospodarczej Uniwersytetu Pedagogicznego im. KEN w Krakowie. Jej zainteresowania naukowe obejmują: politykę gospodarczą, rozwój społeczno-gospodarczy, finanse publiczne, integrację europejską, politykę spójności Unii Europejskiej. Opublikowała m.in. książki: Polityka spójności Unii Europejskiej a proces zmniejszania dysproporcji w rozwoju gospodarczym Polski (2010), Politics, Society and the Economy in Contemporary Poland: An Introduction (wspólnie z D. Kasprowicz i G. Forysiem, 2016).

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

34
Masaż klasyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masaż klasyczny
Niedostępny
Brak

Książka pt. Masaż klasyczny obejmuje dwa główne rozdziały: 1. Podstawy teoretyczne masażu klasycznego 2. Praktyczne wykonanie masażu klasycznego Rozdział 1. „Podstawy teoretyczne masażu klasycznego”: Na początku rozdziału dotyczącego podstaw teoretycznych masażu klasycznego Autor przedstawił rys historyczny masażu leczniczego, słusznie zwracając uwagę na jego początki sięgające starożytności, a następnie opisał genezę masażu klasycznego. W dalszej części rozdziału Autor zawarł istotne informacje dotyczące warunków przeprowadzania masażu klasycznego z uwzględnieniem higieny i ergonomii pracy masażysty, roli i zasad stosowania środków poślizgowych podczas wykonywania masażu klasycznego oraz wyposażenia gabinetu masażu. W sposób rzeczowy i zwięzły Autor przedstawił również podstawowe mechanizmy oddziaływania masażu klasycznego na organizm człowieka. Autor zaproponował zwięzły podział masażu klasycznego – podzielił zabiegi w zależności od wielkości obszaru ciała objętego masażem, co jest na ogół opisywane w literaturze, ale zwrócił też uwagę, że masaż klasyczny może być wykonywany, jako masaż leczniczy, relaksacyjno-profilaktyczny, sportowy i kosmetyczny. A ze względu na główny cel masażu Autor podzielił masaż na pobudzający i rozluźniający. Dużą pomocą praktyczną dla masażystów i fizjoterapeutów będą fotografie przedstawiające dokładne ułożenia ciała pacjenta podczas masażu w pozycjach leżących i siedzących. Moim zdaniem na uwagę zasługuje również bardzo rzeczowy, prosty i praktyczny podział technik masażu klasycznego zaproponowany przez Autora oraz równie praktyczny opis ruchów (chwytów) stosowanych w poszczególnych technikach. W rozdziale pierwszym zostały również ujęte podstawowe wskazania i przeciwwskazania do wykonywania masażu klasycznego. Rozdział pierwszy zawiera 9 fotografii i jedną rycinę własnego autorstwa. Fotografie i ryciny są dobrej jakości i w pełni uzupełniają treści rozdziału. Rozdział 2. „Praktyczne wykonanie masażu klasycznego” stanowi główną część podręcznika. Autor opisuje oraz obszernie obrazuje graficznie masaż poszczególnych części ciała. W każdym podrozdziale Autor konsekwentnie, zwięźle i starannie podaje informacje dotyczące pozycji ułożenia ciała masowanego podczas zabiegu, kierunków prowadzenia ruchów przez masażystę oraz wymienia mięśnie objęte zabiegiem. Każdorazowo podaje również istotne uwagi metodyczne niezbędne przy przeprowadzaniu masażu poszczególnych części ciała, jak kolejność masażu poszczególnych elementów ciała, ułożenie dłoni masażysty, zaangażowania lewej bądź prawej ręki masażysty. Masaż poszczególnych części ciała jest zobrazowany wieloma, dobrej jakości fotografiami własnego autorstwa Autora książki. W sumie w rozdziale 2 praktyczne wykonanie masażu klasycznego zostało zobrazowane aż 305 fotografiami. Książkę Masaż klasyczny autorstwa Marka Kowalcze wyróżnia przede wszystkim jej doskonałe opracowanie pod względem praktycznym. Książka zawiera niezbędne i rzeczowo przedstawione informacje teoretyczne. Ale jej główna treść skoncentrowana jest na wykonaniu masażu klasycznego. Na szczególne uznanie zasługuje bogata i starannie przygotowana oprawa graficzna obrazująca metodykę wykonywania masażu klasycznego.

68,00 zł
47,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,40 zł

35
Bobas w różowym ubranku - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bobas w różowym ubranku
Askato
Niedostępny
Brak

Ten uroczy bobasek zachwyci każde dziecko Lalka wyglądem przypomina prawdziwe niemowlę. Ubrana w niebieskie ubranko i czapeczkę. Wykonana z wysokiej jakości, przyjemnej w dotyku gumy. Posiada ruchome nóżki, główkę i rączki, co pozwoli przybrać jej różne pozycje. Wysokość lalki: 40.0 cm Wymiary opakowania: 40.0 x 17.0 x 26.5 cm

124,90 zł
106,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 18,73 zł

36
Bieguni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bieguni
Niedostępny
Brak

Olga Tokarczuk – pisarka uhonorowana Nagrodą Nobla i Literacką Nagrodą Nike, jedna z najgłośniejszych pisarek ostatnich lat Co mamy wspólnego z biegunami – prawosławnym odłamem starowierców, ludźmi, którzy zło oswajają ruchem? Ile jest w nas z biegunów? Od dawnych sułtańskich pałaców przez siedemnastowieczne gabinety osobliwości po współczesne hale odlotów – Olga Tokarczuk zabiera czytelników w niezwykłą podróż przez różne miejsca i czasy. Zaprasza do wspólnego oswajania migotliwej, fragmentarycznej rzeczywistości, do porzucania utartych szlaków. Ta powieść nie ma granic – dzieje się na całym świecie. „Czym jest powieść? Książkę zdobywczyni Międzynarodowej Nagrody Bookera czyta się jak wnikliwą odpowiedź na to właśnie pytanie (…). cechuje charakterystyczna dla intymnego dziennika Biegunów fragmentaryczność i mariaż magii z atmosferą cudowności. To zaskakująca, zabawna podróż do najbardziej nieuchwytnego z miejsc – istoty człowieczeństwa”. – „Entertainment Weekly” „Oryginalna, pasjonująca i znakomicie napisana”. – „Le Figaro”

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

37
Kolorowanka z naklejkami. Na budowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Na budowie
Niedostępny
Brak

Malowanki z naklejkami to ulubione książeczki najmłodszych – pomagają rozwijać zdolności manualne i wyobraźnię dziecka oraz zapewniają udaną zabawę.

5,00 zł
4,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,00 zł

38
Stanisław Białata z Kotlin. Bohaterstwo żołnierzy 1 Pułku Piechoty Legionów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Stanisław Białata z Kotlin. Bohaterstwo żołnierzy 1 Pułku Piechoty Leg...
Dostępny2 szt.

Losy Stanisława Białaty są nicią przewodnią opowieści o żołnierzach POW i ochotniczych obrońcach Ojczyzny w latach 1918–1920. Jego życiorys jest charakterystyczny dla całego pokolenia młodzieży: aktywność w ruchu skautowskim w okresie dzieciństwa i młodości, a następnie działalność konspiracyjna w POW, ochotnicza służba w Wojsku Polskim i obrona niepodległości oraz działalność społeczna w wolnej Polsce. Książka ma wielu bohaterów indywidualnych i zbiorowych – najważniejszymi są działacze Polskiej Organizacji Wojskowej Lubelszczyzny i powiatu puławskiego, ich komendanci: Stefan Lelek, Władysław Szczypa i Stanisław Białata oraz żołnierze 1 Pułku Piechoty Legionów.

34,00 zł
18,02 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 15,98 zł

39
Eduterapeutica Problemy wychowawcze - Uzależnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eduterapeutica Problemy wychowawcze - Uzależnienia
Dostępny17 szt.

Uzależnienia to program z serii Eduterapeutica pozwalający w sposób spójny i planowy wdrożyć działania zwiększające bezpieczeństwo psychologiczne i społeczne uczniów szkół podstawowych. Program pomaga w uświadomieniu mechanizmu powstawania uzależnienia, rozpoznawaniu symptomów oraz właściwego reagowania na zdarzenia. Przeznaczony jest dla szkoły jako placówki edukacyjnej, a jego poszczególne części i materiały są adresowane do: 1.dyrektorów placówek, którzy wdrażają odpowiednie procedury w szkole; 2.pedagogów i psychologów, którzy poza kluczową rolą w wypadku zaistnienia problemów związanych z uzależnieniami wspierają i przygotowują nauczycieli m.in. prowadząc wewnętrzne szkolenia; 3.nauczycieli-wychowawców, którzy zawsze stanowią pierwszą, kluczową linię profilaktyki, rozpoznawania i reagowania na symptomy uzależnień; 4.wszystkich nauczycieli w szkole, którzy podobnie do wychowawców powinni potrafić rozpoznawać problemy z zakresu uzależnień, odpowiednio na nie reagować, a także, przez tworzenie przyjaznego środowiska nauczania zapobiegać ich występowaniu. Przeciwdziałanie i rozwiązanie problemu uzależnień wymaga w pierwszej kolejności przygotowania do działań profilaktycznych wszystkich nauczycieli a szczególnie wychowawców. Z materiałów szkoleniowych nauczyciele dowiedzą się: ?na czym polega uzależnienie, ?jakie są fazy uzależnienia, ?po czym można poznać, że uczeń jest uzależniony, ?jakie są czynniki ryzyka wejścia w uzależnienie, ?jak media i otoczenie przyczyniają się do uzależnień, ?jak pomóc uczniowi i jego rodzicom poradzić sobie z uzależnieniem, ?jak budować zdrową, silną i odporna na uzależnienia osobowość młodych ludzi. Zakres tematyczny modułu obejmuje nie tylko ?klasyczne? uzależnienia od alkoholu, nikotyny i substancji psychoaktywnych, ale też inne formy i źródła uzależnień takie jak: ?gry komputerowe, ?Internet, ?zakupy, ?ryzykowne zachowania. Uzależnienia zawierają komplet materiałów potrzebnych szkole do zapobiegania i reagowania na uzależnienia: ?opis obowiązków prawnych oraz propozycje tworzenia programu zapobiegania uzależnieniom w szkole, graficzne schematy procedur; ?poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne i kompletne materiały na wewnętrzne szkolenia nauczycieli prowadzone przez pedagogów i psychologów; ?narzędzia ułatwiające rozpoznanie uzależnień ? formularze diagnostyczne ?scenariusze i materiały na lekcje wychowawcze ? prezentacje multimedialne, karty pracy ?scenariusze i materiały na spotkania z rodzicami ? m.in. ulotki informacyjne dla rodziców. Zestaw zawiera: 1.płytę CD z 40 elektronicznymi dokumentami (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku, 2.poradnik metodyczny, 3.gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów: ?6 większych kół z symbolami różnych sfer naszego życia z białymi polami do umieszczania mniejszych kół (rodzina, rówieśnicy, szkoła, plan dnia, emocje w ciągu dnia, życie bez tego co nas może uzależniać), ?12 mniejszych kół symbolizujących potencjalne źródła uzależnień ? celowo wybrano obszary, które nie są w oczywisty sposób negatywne, a jednak mogą powodować uzależnienia, ?12 dwustronnych kół z różnymi ocenami sytuacji, służących do wyrażania opinii przez uczniów. Zastosowane na kartonowych kołach ilustracje kojarzą się z ikonami stosowanymi w portalach społecznościowych, co sprawia, że są zrozumiałe nawet dla najmłodszych uczniów, a jednocześnie akceptowane nawet przez ósmoklasistów

390,00 zł
40
Eduterapeutica Problemy wychowawcze - Problemy emocjonalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eduterapeutica Problemy wychowawcze - Problemy emocjonalne
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.03

Problemy emocjonalne objawiają się nadmierną nieśmiałością, wycofaniem, autoagresją, wyuczoną bezradnością, a nawet zaburzeniami jedzenia. Pakiet ?Problemy wychowawcze: problemy emocjonalne? pomoże określić: ?jakie reakcje emocjonalne mieszczą się w normie rozwojowej, a jakie wymagają już korekty, ?co to jest inteligencja emocjonalna, jakie jest jej znaczenie i jak ją rozwijać u uczniów, ?jaka jest natura emocji i dlaczego trzeba uczyć dzieci radzenia sobie z emocjami, zamiast ich tłumienia, ?jakie mogą być negatywne skutki tłumienia emocji, ?jak rozpoznawać problemy emocjonalne u uczniów. Program opiera się na założeniu, że rozwój emocjonalny, jest jednym z najważniejszych obszarów funkcjonowania człowieka, ponieważ zaburzenia w na tej płaszczyźnie nie pozwalają na rozwinięcie swojego potencjału w innych dziedzinach. W skrajnych przypadkach np.: autoagresji, prowadzą wręcz do destrukcji i śmierci. Zestaw zawiera: 1.płytę CD z elektronicznymi dokumentami (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku, 2.poradnik metodyczny, 3.gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów: ?6 większych kół z ?emotikonami? symbolizującymi główne kategorie uzewnętrznianych emocji (szczęście, radość, smutek, strach, złość, inne), ?24 mniejsze koła z symbolami twarzy reprezentujących warianty powyższych emocji. Kartonowe koła służą młodszym dzieciom do poznawania emocji, ich nazywania i kojarzenia, a dla starszych uczniów są doskonałym materiałem wprowadzającym do klasowej lub grupowej dyskusji o emocjach. Zastosowane na kartonowych kołach ilustracje kojarzą się z ikonami stosowanymi w portalach społecznościowych, co sprawia, że są zrozumiałe nawet dla najmłodszych uczniów, a jednocześnie akceptowane nawet przez ósmoklasistów.

490,00 zł
41
Biblia - droga do Życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Biblia - droga do Życia
Dostępny2 szt.

Odczytujemy w tych świętych Zwojach świadomość Izraela o wydarzeniach jego historii, ich interpretację w świetle wiary. Bóg objawia się nie tyle w historii, co w świadomości wiary, jaką ma lud wierzący odnośnie do swojej historii. To, co faktycznie przydarzyło się ludowi o charakterze historycznym i teologicznym, a jednak w swojej treści zawiera żydowskiemu w chwili przechodzenia przez Morze Czerwone, z punktu widzenia historycznego i naukowego (przypływ, silny wiatr czy cokolwiek innego) znaczy mniej niż to, co dokonało się w jego świadomości. Biblia wprowadza nas w rzeczywistość zbawienia, wobec której stoimy. Gdzie, w jakim punkcie, jesteśmy w naszym życiu? Można być poza. Nie dlatego, że Bóg nie działa w nas, ale dlatego, że my się tym nie interesujemy, że nie obchodzi nas Boże działanie, żyjemy tylko sytuacjami czysto psychicznymi, w wymiarze naturalnym. Czasem jest tak bez jasnej świadomości z naszej strony; czasem, w niektórych momentach „zaczepiamy” o Drogę, jaką jest Jezus, ale bez dojścia do rzeczywistej więzi; jesteśmy częściowo wewnątrz, częściowo na zewnątrz. Trzeba być uważnym, ponieważ życie jest dynamiczne. Wierzy się w Jezusa, ale do tej wiary nie wchodzi się raz na zawsze. Czasem się cofa. Droga wiary jest drogą wolności.

58,50 zł
31,59 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 26,91 zł

42
Eduterapeutica. Problemy wychowawcze. Przemoc, problemy emocjonalne, uzależnienia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eduterapeutica. Problemy wychowawcze. Przemoc, problemy emocjonalne, u...
Dostępny14 szt.

„Problemy wychowawcze” to zbiór kilkuset dokumentów, konspektów i pomocy dydaktycznych w wersji elektronicznej, który kompleksowo wspiera szkołę (dyrektora, nauczycieli, wychowawców i specjalistów) oraz rodziców w obszarach problemami rozwojowymi w zakresie psychologicznym i społecznym uczniów w rożnym wieku. Dokumenty ze względu na swoją obszerność oraz łatwość dostępu dla całej kadry pedagogicznej, zostały zamieszczone w programie komputerowym gwarantując wygodę w ich użytkowaniu. Dokumenty można wydrukować i w łatwy sposób przeszukiwać. Zestaw „Problemy wychowawcze” pozwala przygotować szkołę podstawową do skutecznego przeciwdziałania przemocy, agresji i uzależnieniom, a także wspierania rodziców i dzieci z problemami emocjonalnymi. Zestaw obejmuje szkolenia, propozycje działań i gotowe materiały dla psychologów i pedagogów, wychowawców, nauczycieli przedmiotowych, rodziców i dzieci. Materiały podzielono na trzy grupy wiekowe odpowiadające klasom 1-3, 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej. Zestaw zawiera scenariusze szkoleń i szkoleń dla nauczycieli, scenariusze lekcji wychowawczych, spotkań z rodzicami, gier społecznych dla dzieci i kompletne programy profilaktyczne, diagnostyczne i terapeutyczne. Kompleksowe materiały, które przygotowaliśmy pomogą nauczycielom realizować działania wychowawcze a zajęcia z uczniami staną się atrakcyjne i wartościowe. Materiały dla nauczycieli: • poradniki metodyczne podzielone na moduły tematyczne i grupy wiekowe uczniów, • scenariusze zajęć wychowawczych oraz materiały do ich prowadzenia, • prezentacje tematyczne (w tym na wywiadówki dla rodziców) oraz poradniki, • ulotki informacyjne dla rodziców. Zestaw zawiera zebrane materiały trzech osobnych publikacji: • Przemoc i agresja, • Problemy emocjonalne, • Uzależnienia, • bardzo obszerny moduł terapeutyczny. Moduł terapeutyczny oparty jest na rozwijaniu 6 kompetencji niezbędnych do prawidłowego wypełniania ról społecznych: • funkcjonowania w grupie społecznej, • komunikacji interpersonalnej, • empatii, • radzenia sobie z emocjami, • samooceny. Scenariusze zajęć uzupełnione są materiałami szkoleniowymi i informacyjnymi dla nauczycieli i rodziców w tym szkoleniami online przeznaczonymi dla użytkowników programu. Zestaw zawiera: • płytę CD ze zbiorem różnorodnych materiałów (poradniki, scenariusze, prezentacje multimedialne, ulotki, formularze) z możliwością użycia ich na ekranie i wydruku, • poradnik metodyczny, • gry na zajęcia wychowawcze w formie kartonowych elementów: Przemoc i agresja: – 6 większych kół symbolizujących typowe reakcje na przemoc lub agresję wokół nas, – 24 mniejsze koła służące do oceniania przedstawianych sytuacji i reakcji. Problemy emocjonalne: – 6 większych kół z „emotikonami” symbolizującymi główne kategorie uzewnętrznianych emocji (szczęście, radość, smutek, strach, złość, inne), – 24 mniejsze koła z symbolami twarzy reprezentującymi warianty powyższych emocji. Uzależnienia: – 6 większych kół z symbolami różnych sfer naszego życia z białymi polami do umieszczania mniejszych kół (rodzina, rówieśnicy, szkoła, plan dnia, emocje w ciągu dnia, życie bez tego co nas może uzależniać), – 12 mniejszych kół symbolizujących potencjalne źródła uzależnień – celowo wybrano obszary, które nie są w oczywisty sposób negatywne, a jednak mogą powodować uzależnienia, – 12 dwustronnych kół z różnymi ocenami sytuacji, służącymi do wyrażania opinii przez uczniów. Te proste pomoce ułatwiają zaangażowanie całej klasy lub grupy uczniów w zajęcia wychowawcze. Zastosowane na kartonowych kołach ilustracje kojarzą się z ikonami stosowanymi w portalach społecznościowych, co sprawia, że są zrozumiałe nawet dla najmłodszych uczniów, a jednocześnie akceptowane nawet przez ósmoklasistów.

1 990,00 zł
43
Bentley Continental GT3 20cm św/dźw 1:24 68266A - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
70,90 zł
67,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,54 zł

44
Sea Cruiser 20cm św/dźw CT-17-02DB - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

45
Audi R8 LMS 18cm św/dźw 1:24 68262A - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
68,90 zł
65,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,44 zł

46
E-EDU. Pianinko Piesek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E-EDU. Pianinko Piesek
Artyk
Niedostępny
Brak

Pianinko piesek – to radosne urządzenie, które pozwoli poznać nowe kolory, cyferki oraz dźwięki! Pianinko wydaje dźwięki po naciśnięciu każdej z kostek oraz gra piosenkę „Piesek szuka kostki”. 5 kolorowych przycisków to 5 wesołych piosenek. Wielkość pieska ok. 20.0 x 20.0 cm i wymaga użycia baterii – brak w zestawie.

51,60 zł
44,89 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 6,71 zł

47
Domek dla lalek z windą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek dla lalek z windą
Norimpex
Niedostępny
Brak

Ten domek zachwyci każdą dziewczynkę! W pełni wyposażony drewniany domek dla lalki to propozycja, którą każda młoda dama musi mieć w swoim pokoju. Jest to propozycja dla wszystkich dzieci powyżej 3 roku życia. Zabawka ta pozwala na stworzenie własnego, niepowtarzalnego domu, który dziewczynka może urządzić wedle własnego gustu. Konstrukcja domku jest bardzo przemyślana i sprytna. Domek może stanowić przyciągającą wzrok ozdobę pokoju dziecięcego. Domek odznacza się nowoczesnym, rzeczywistym wyglądem, a także bogatym wyposażeniem, z tarasem. Układ willi przedstawia się następująco: • parter, na którym znajduje się kuchnia i łazienka oraz klatka schodowa prowadząca na pierwsze piętro, • pierwsze piętro to salon oraz pokój muzyczny, • na drugim piętrze znajduje się w pełni wyposażona sypialnia, • wszystkie pokoje w domu są wyposażone, • w kuchni jest duży stół i dwa krzesła w stonowanym kolorze, • wszystkie te elementy tworzą wspaniały klimat do spędzania wspólnego czasu podczas przygotowania i spożywania posiłków, • kiedy przyjdzie czas na odpoczynek możemy przenieść się do salonu, gdzie ustawiona jest sofa z klimatyczną lampą, • kiedy zajrzymy na górę znajdziemy sypialnię z wygodnym łóżkiem. Zawartość opakowania: – duży, drewniany domek: • 3 poziomy, • 4 pomieszczenia (duża kuchnia, łazienka, ogromny salon, sypialnia) oraz taras, • schody (na dwóch poziomach), • umeblowana sypialnia, • umeblowany salon, • kuchnia, • łazienka, • 2 tarasy z mebelkami, • wanna, umywalka, stół kuchenny, 2 krzesła, kanapa, fotel, stolik, lampa, fortepian + krzesełko, duże łóżko, szafka nocna, lampka, toaletka, pufa, bujany fotel, kwiatuszek. Wymiary domku: 112.0 x 74.0 x 29.0 cm

397,90 zł
48
Domek drewniany, walizka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domek drewniany, walizka
Norimpex
Niedostępny
Brak

Śliczny, drewniany domek, to spełnienie marzeń każdej dziewczynki. W dwupiętrowej rezydencji z poddaszem i jej gustownie urządzonych wnętrzach, zakochają się od pierwszego wejrzenia! Każdy szczegół jest tutaj precyzyjnie dopasowany i wszystko idealnie się ze sobą komponuje. Przestronne wnętrza i ich utrzymana w różowej tonacji kolorystyka spełnią wymagania najbardziej wymagającej właścicielki. Przepiękna, składająca się z trzech dużych pomieszczeń, kompleksowo umeblowana rezydencja będzie idealnym miejscem do zamieszkania przez ukochaną lalę Twojej pociechy. Gustowny budynek zachwyca dopracowanymi w najdrobniejszych szczegółach detalami i pięknymi, starannie wykonanymi mebelkami. Wymiary: • wysokość domku: 39.0 cm, • szerokość domku: 31.5 cm, • głębokość domku: 18.0 cm, • wysokość poddasza: 8.5 cm, • wysokość lalki Evi: ok. 12.0 cm. Zawartość opakowania: • drewniany domek z otwieraną boczną ścianą, wygodną rączką i otwieranym dachem, • mebelki: kanapa, łóżko, stół, 2 krzesła, pufa i ława, • śrubki, • instrukcja.

87,90 zł
49
Glina księżycowa. Zamki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glina księżycowa. Zamki
Norimpex
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.16

Magiczna glina to zestaw z nietoksyczną masą plastyczną do zabawy o niezwykłych właściwościach. Magiczna glina bez problemu pozwala na uformowanie dowolnego kształtu. Wykonana jest z naturalnych składników, nie brudzi nie przykleja się do rąk. W zestawie znajduje się 41 elementów: • księżycowa glina w różnych kolorach (aż 300 g), • akcesoria, m.in. pinceta, bezpieczne nożyki, • mata ochronna do zabezpieczenia powierzchni, na której dziecko będzie tworzyło budowle, • foremki w różnych kształtach i kolorach. Cechy produktu: • glina jest wyjątkowo lepka i plastyczna, • z łatwością można ją dowolnie formować, • nie brudzi, nie przykleja się do rąk czy ubrań, • nie wymaga użycia wody, • idealnie nadaje się do zabawy w domu. Rozmiar opakowania: 37.0 x 7.0 x 27.0 cm

54,90 zł
50
Range Rover 20cm św/dźw 1:24 68263A - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
75,90 zł
72,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,79 zł

Wróć do góry