hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.11.25

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w niedzielę 25 listopada 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Model amerykańskiego czołgu lekkiego M3 Luzon 1942, 1:72 (Mirage Hobby), na drugim Wypukła Malowanka. Kot turecki Van (Mirage Hobby). Kolejny produkt to Długopis ścieralny Flexi Abra, niebieski (Penmate) oraz Model czołgu lekkiego T-26 model 1933, 1:72 (Mirage Hobby).
1
Model amerykańskiego czołgu lekkiego M3 Luzon 1942, 1:72 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model amerykańskiego czołgu lekkiego M3 Luzon 1942, 1:72
Mirage Hobby
Dostępny2 szt.

Plastikowy model do sklejania w skali 1:72.

43,10 zł
38,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,31 zł

2
Wypukła Malowanka. Kot turecki Van - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka. Kot turecki Van
Mirage Hobby
Dostępny9 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny, który zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. koty, psy, konie, futrzaki, dinozaury, jednorożce czy kwiaty. Seria „Wypukła Malowanka. Zestaw Kreatywny” została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

27,60 zł
24,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,76 zł

3
Długopis ścieralny Flexi Abra, niebieski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis ścieralny Flexi Abra, niebieski
Penmate
NiedostępnyBrak

Końcówka kulkowa 0,5 mm, wymienny wkład. Zapisany tekst możliwy do usunięcia poprzez pocieranie silikonową gumką. Możliwość odzyskania tekstu poprzez schłodzenie. Antypoślizgowy uchwyt zwiększający komfort pisania.

4,00 zł
4
Model czołgu lekkiego T-26 model 1933, 1:72 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model czołgu lekkiego T-26 model 1933, 1:72
Mirage Hobby
Dostępny5 szt.

Model czołgu do sklejania w skali 1:72.

43,10 zł
38,79 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,31 zł

5
Wypukła Malowanka - Kot American Bobtail - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Kot American Bobtail
Dostępny12 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce czy Kwiaty. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

27,60 zł
24,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,76 zł

6
Wypukła Malowanka. Kot Japanese Bobtail - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka. Kot Japanese Bobtail
Mirage Hobby
Dostępny14 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny, który zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. koty, psy, konie, futrzaki, dinozaury, jednorożce czy kwiaty. Seria „Wypukła Malowanka. Zestaw Kreatywny” została nagrodzona wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

27,60 zł
24,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,76 zł

7
Rachunek sumienia dla rodziców (25 szt.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek sumienia dla rodziców (25 szt.)
NiedostępnyBrak

Rachunek sumienia oparty na relacji wobec Boga i bliźniego. Treści obejmują m.in.: problematykę wychowania, przekazywania wartości czy zaangażowania w życie rodziny. Sprawdzi się jako pomoc w przygotowaniu parafian do spowiedzi przed przyjęciem sakramentów przez dziecko (chrzest, komunia święta, bierzmowanie). Praktyczna pomoc także w przypadku spowiedzi wielkopostnych czy rekolekcyjnych.

11,00 zł
7,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,08 zł

8
Gra Dosa - rzucaj krążkiem - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Dosa - rzucaj krążkiem
od 9 lat
NiedostępnyBrak

Całkowicie nowa i bardzo wciągająca gra zręcznościowa. Rzuć krążkiem Dosa tak, aby, wykorzystując technologię Magdrop, bez poślizgu wylądował on na planszy. Gra wymaga zręczności, jednak do odniesienia zwycięstwa konieczne jest także zastosowanie odpowiedniej taktyki. W zestawie są duże plastikowe krążki wykonane z zastosowaniem unikalnej technologii. Łatwa w nauce, zapewnia świetną zabawę!

54,70 zł
9
Drewniane warcaby - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drewniane warcaby
Filipek, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Drewniane warcaby – doskonała gra dla dzieci i rodziców. Pozwoli na rozwój strategicznego myślenia.

72,90 zł
67,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,83 zł

10
Gra familijna. Kurka w rosole - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra familijna. Kurka w rosole
Madej, od 4 lat
NiedostępnyBrak

Kurka w rosole to fantastyczna gra zręcznościowa dla całej rodziny. Celem gry jest wyciąganie nitek makaronu tak, aby kurka nie wpadła do miski. Osoba, która wyciągnie makaron, strącając kurkę do miski – przegrywa. Zawartość opakowania: – figurka zabawnej kurki, – 24 nitki makaronu, – miskę, – kostkę.

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

11
Auto służby miejskie z wysięgnikiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto służby miejskie z wysięgnikiem
Madej
NiedostępnyBrak

Rewelacyjna zabawka pojazd podnośnik z pewnością spodoba się każdemu chłopcu i zapewni wiele godzin kreatywnej oraz radosnej zabawy. Atrakcje pojazdu: – pojazd napędzany mechanizmem typu Friction power, czyli rozpędzana poprzez poruszenie zabawki na gładkiej powierzchni, – na dachu znajdują się 3 przyciski, – kluczyk – odgłos odpalanego pojazdu, – klakson – odgłos klaksonu, – Literka R – sygnał ostrzegawczy, – podczas uruchamiania przycisków z przodu migają pomarańczowe światła, – zabawka w całości wykonana jest z wysokiej jakości plastiku, – samochód posiada gumowe koła. Zabawka bardzo atrakcyjnie wykonana, posiada skrętną przyczepkę, giętkie lusterka. Jest bardzo realistycznie odwzorowana Rozmiar opakowania: 32.5 x 18.5 cm Zabawka zasilana jest bateriami 3 x AG13 (dołączone do zabawki).

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

12
Gra Krzesło na szczyt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Krzesło na szczyt
Madej, od 5 lat
NiedostępnyBrak

Kolorowe Krzesła, to super zabawa dla całej rodziny! Gra pobudza wyobraźnię, uczy koncentracji i precyzji ruchów. Dziecko rozwija cierpliwość i ćwiczy percepcję wzrokowo-ruchową. Ustaw Krzesła jak najwyżej, tak aby wieża z krzeseł nie runęła! To trudne zadanie. Gra przypomina odwrotność popularnej gry Jenga, jest oparta na zasadach gry Mistakos.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

13
Madej Maszyna do szycia ze studiem projektowym - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
197,90 zł
178,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,79 zł

14
Lock Stars. Megapak, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Lock Stars. Megapak, mix wzorów
Hasbro, Hasbro
Dostępny2 szt.

Lock Stars to wyjątkowa kolekcja figurek – akcesoriów, które pomogą ci wyrazić Twój własny, indywidualny styl. Dzięki ich unikalnej budowie przypominającej kłódki, bez problemu przymocujesz je do swoich ubrań, plecaka, torebki, butów czy piórnika. Każdy Lock Stars wygląda zupełnie inaczej, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Pociągnij za kluczyk znajdujący się na opakowaniu, aby odblokować aż 22 niespodzianki znajdujące się w środku megapaki. Po oderwaniu paska, zawartość osunie się na dół opakowania i wypadnie przez otwarte usta. W zestawie znajduje się jeden Lock Star. Jest to wyjątkowa figurka kłódka z włosami – po przekręceniu kluczyka figurka otwiera się i możemy wtedy wyjąć akcesorium. Prócz figurki z włosami w zestawie znajdziemy także: 3 Lock Star, 4 mini Lock Star, 8 kluczyków do kłódek z kolorowymi sznureczkami oraz 8 ozdobnych akcesoriów. Pora rozpocząć modowy szał z kolekcją Lock Stars. Do zebrania aż 100 figurek. Sprzedawane osobno, w zależności od dostępności. Zawartość i cechy zestawu: – kolekcja specjalna, – 1 Lock Star - figurka kłódka z włosami, – 3 Lock Star - figurka kłódka, – 4 mini Lock Star, – 8 kluczyków do kłódek z kolorowymi sznureczkami, – 8 ozdobnych akcesoriów, – plakat kolekcjonerski, – wyjątkowe figurki dekoracyjne. Zestaw daje możliwość wyrażenia własnego stylu. Zabawka doskonała do kolekcjonowania. Wysokość figurki: ok. 6.0 cm Wymiary opakowania: 30.0 x 16.0 x 7.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

61,90 zł
48,28 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 13,62 zł

15
Upward Spiral. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
57,90 zł
56,74 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,16 zł

16
Nefertiti. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nefertiti. CD
Davis Miles, Sony Music Entertainment
NiedostępnyBrak

37,90 zł
37,14 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,76 zł

17
X-Men Apocalypse. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
X-Men Apocalypse. CD
Ottman John, Sony Music Entertainment
NiedostępnyBrak

46,90 zł
45,96 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,94 zł

18
Prometheus (Prometeusz). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prometheus (Prometeusz). CD
Various Artists, Sony Music Entertainment
NiedostępnyBrak

36,90 zł
36,16 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,74 zł

19
Christmas With Boney M. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Christmas With Boney M. CD
M Boney, Sony Music Entertainment
NiedostępnyBrak

23,90 zł
23,42 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,48 zł

20
Blue Oyster Cult. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blue Oyster Cult. CD
Blue Oyster Cult, Sony Music Entertainment
Dostępny200 szt.

37,90 zł
37,14 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,76 zł

21
Greatest Hits. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Greatest Hits. CD
La Bouche, Sony Music Entertainment
NiedostępnyBrak

28,90 zł
28,32 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,58 zł

22
Model niemieckiego czołgu średniego. Blitzkrieg na zachodzie, 1:72 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model niemieckiego czołgu średniego. Blitzkrieg na zachodzie, 1:72
Mirage Hobby
NiedostępnyBrak

Plastikowy model czołgu w skali 1:72.

56,80 zł
51,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,68 zł

23
Wypukła Malowanka - Kwiaty Bzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Kwiaty Bzy
Dostępny14 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce czy Kwiaty. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

24
Ubranko, 40 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ubranko, 40 cm
Llorens
Dostępny2 szt.

Ładne ubranko w rozmiarze 40.0 cm dla lalki. Uwaga! Mix wzorów. Produkt wysyłany losowo!

100,10 zł
92,09 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,01 zł

25
Wypukła Malowanka - Kwiaty Róże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wypukła Malowanka - Kwiaty Róże
Dostępny1 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce czy Kwiaty. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

27,60 zł
19,04 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 8,56 zł

26
Model niemieckiego okrętu podwodnego U-295, 1:400 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model niemieckiego okrętu podwodnego U-295, 1:400
Mirage Hobby
Dostępny4 szt.

Model niemieckiego okrętu podwodnego do sklejania. Model w skali 1:400.

31,00 zł
27,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

27
Pojazd zasilany wodą morską - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd zasilany wodą morską
4M Industrial Development Inc.
Dostępny158 szt.

Zbuduj pojazd i przygotuj jego baterię do działania. Następnie dodaj trochę osolonej wody i obserwuj, jak pojazd się porusza. Zawartość: – elementy pojazdu, – węgiel aktywny, – silnik z przewodami, – kroplomierz.

52,50 zł
47,25 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,25 zł

28
Model niemieckiego okrętu podwodnego U-571, 1:400 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model niemieckiego okrętu podwodnego U-571, 1:400
Mirage Hobby
Dostępny2 szt.

Model niemieckiego okrętu podwodnego do sklejania w skali 1:400.

31,00 zł
27,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

29
Wypukła Malowanka - Kwiaty Rumianki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Kwiaty Rumianki
Dostępny15 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce czy Kwiaty. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

27,60 zł
24,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,76 zł

30
Zegar zasilany wodą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zegar zasilany wodą
4M Industrial Development Inc.
NiedostępnyBrak

Czyta energia? Zasil ten cyfrowy zegar wodą i dowiedz się, czym jest zielona energia. Zegar nie wymaga baterii! Zawartość: – elementy obudowy zegara, – wyświetlacz cyfrowy, – płytki miedziane i cynkowe.

42,90 zł
38,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,29 zł

31
Model niemieckiej wyrzutni ramowej sWu.R. 40/28 cm, 1:35 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Model niemieckiej wyrzutni ramowej sWu.R. 40/28 cm, 1:35
Mirage Hobby
NiedostępnyBrak

Plastikowy model niemieckiej wyrzutni ramowej sWu.R. 40/28 cm do sklejania. Model w skali 1:35.

22,40 zł
20,16 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,24 zł

32
Wypukła Malowanka. Kwiaty frezje - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka. Kwiaty frezje
Mirage Hobby
Dostępny14 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny, który zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. koty, psy, konie, futrzaki, dinozaury, jednorożce czy kwiaty. Seria „Wypukła Malowanka. Zestaw Kreatywny” została nagrodzona wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

27,60 zł
24,84 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,76 zł

33
Wypukła Malowanka. Kot Sfinks - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka. Kot Sfinks
Mirage Hobby
Dostępny11 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to zestaw kreatywny, który zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie, np. koty, psy, konie, futrzaki, dinozaury, jednorożce czy kwiaty. Seria „Wypukła Malowanka. Zestaw Kreatywny” została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

34
Okręt Podwodny U-BOOT U-506 Japoński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okręt Podwodny U-BOOT U-506 Japoński
Dostępny3 szt.

Mirage (40046), 1/400 I-506 typ IXD1 turm IV - japoński okręt podwodny. Model do sklejania.

31,00 zł
27,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,10 zł

35
Cyrus Młodszy i Hellenowie. Irańsko-greckie relacje polityczno-militarne w latach 408-404 przed Chr. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cyrus Młodszy i Hellenowie. Irańsko-greckie relacje polityczno-militar...
Dostępny5 szt.

Cyrus, zwany powszechnie Młodszym, był irańskim księciem z rodu Achemenidów, synem Wielkiego Króla Dariusza II (424/423-404 r. przed Chr.) i jego żony Parysatis. Przyszedł na świat w roku 424/423 przed Chr., krótko po objęciu przez jego ojca władzy w imperium Achemenidów. Zmarł w roku 401 przed Chr., w bratobójczej bitwie stoczonej pod Kunaksą, nieopodal Babilonu, gdzie jego wojska starły się z wojskami Wielkiego Króla Artakserksesa II (404-359 r. przed Chr.), jego starszego brata, a zarazem następcy Dariusza II na achemenidzkim tronie. Bezpośrednim następstwem bitwy pod Kunaksą był tzw. odwrót Dziesięciu Tysięcy, czyli słynny marsz greckich najemników Cyrusa, którzy wyszli cało z bitwy, wiodący z Babilonii do północnych wybrzeży Azji Mniejszej. Przeważnie ukazuje się Cyrusa Młodszego w kontekście tych dwóch głośnych wydarzeń – bitwy pod Kunaksą i odwrotu Dziesięciu Tysięcy. Niniejsza książka przedstawia dzieje Cyrusa poprzedzające te dwa wydarzenia, koncentrując się przede wszystkim na latach 408-404 przed Chr. Był to czas jego pierwszego pobytu i aktywności w Azji Mniejszej, gdzie sprawował władzę jako karanos regionu. Głównym celem jego ówczesnej aktywności w tej części imperium Achemenidów było rozbicie tzw. Ateńskiego Związku Morskiego, od dekad zagrażającego zachodnim granicom imperium. Dokonał tego przy współpracy ze Spartą, walczącą wówczas z Atenami w ramach tzw. wojny jońskiej (413-404 r. przed Chr.), ostatniej fazy tzw. wielkiej wojny peloponeskiej (431-404 r. przed Chr.). Obecność Cyrusa w Azji Mniejszej i zaangażowanie się w wojnę jońską skutkowało jego licznymi kontaktami z Grekami. Analiza tych kontaktów pozwoliła na ukazanie także innej strony irańsko-greckich relacji aniżeli często podkreślany wzajemny konflikt. Michał Podrazik (ur. 1986 r.), wychowanek Uniwersytetu Rzeszowskiego, stypendysta programu Erasmus, pracownik Zakładu Historii Starożytnej i Orientalistyki Instytutu Historii Uniwersytetu Rzeszowskiego. Autor prac naukowych poświęconych imperium Achemenidów oraz Grecji epoki archaicznej i klasycznej, m.in. Cyrus the Younger, Greek Envoys, and the so-called Treaty of Boiotios (409-408 BC), Anabasis. Studia Classica et Orientalia 6 (2015), s. 78-93, The skēptouchoi of Cyrus the Younger, Anabasis. Studia Classica et Orientalia 8 (2017), s. 16-37. Współredaktor naukowy pracy zbiorowej Interakcje polityczno-kulturowe i religijne w dziejach starożytnych (Rzeszów 2015), asystent redakcyjny Anabasis. Studia Classica et Orientalia 8 (2017). Zajmuje się badaniem historii i kultury Iranu epoki Achemenidów (550-330 r. przed Chr.), w tym relacji między achemenidzkim Iranem a światem greckim.

55,00 zł
42,35 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,65 zł

36
I`m seeing (Reedycja) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I`m seeing (Reedycja)
NiedostępnyBrak

Debiutancka płyta `I`m seeing` zespołu South Blunt System jest podsumowaniem ich trzyletniej pracy. Płyta jest przekrojem rozwoju muzycznego wokalisty Szymona Chodynieckiego jak i pozostałych członków zespołu, dlatego pojawia się tu różnorodność oraz mix styli. Tematyką płyta porusza problemy i niekiedy ciężkie wybory życia codziennego. Mocne brzmienia, żywe instrumenty w połączeniu z tłustymi bitami na jednym krążku tworzą niesamowitą i wybuchową mieszankę. Płyta wnosi powiew świeżości na Polską scenę. Każdy odnajdzie tutaj coś dla siebie.

22,70 zł
19,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,40 zł

37
Bach, C.P.E.: Sonaty organowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bach, C.P.E.: Sonaty organowe
NiedostępnyBrak

Pierwsza polska płyta zawierająca komplet pięciu sonat organowych Carla Philippa Emanuela Bacha. Jest to niezwykle nowatorski projekt, który ukazuje całkiem nowe spojrzenie na organy i muzykę organową połowy XVIII stulecia. Impulsem do powstania albumu były światowe obchody 300. rocznicy urodzin C. Ph. E. Bacha - najwybitniejszego z synów Johanna Sebastiana Bacha. Płyta jest efektem pracy doktorskiej Marcina Augustyna - wyjątkowo utalentowanego organisty nowej generacji. Artysta ceniony jest przez publiczność za nadzwyczajne predyspozycje warsztatowe, wysoką kulturę gry, a także ponadprzeciętną wrażliwość dźwiękową. Koncertuje w kraju i za granicą, współpracuje z licznymi polskimi i zagranicznymi wykonawcami. Marcin Augustyn w swoim debiutanckim albumie przedstawia w nowej odsłonie twórczość organową C. Ph. E. Bacha, która z całą pewnością stanowi spore techniczne i artystyczne wyzwanie.

40,10 zł
34,09 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,01 zł

38
K8 O`Clock - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
45,30 zł
43,04 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,26 zł

39
Confession - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Confession
NiedostępnyBrak

Początki wrocławskiego zespołu SYNAPSA sięgają 2007 roku. Muzyka, którą wykonuje zespół oscyluje w klimatach metalowych. Pierwszym albumem, który wydała SYNAPSA są Cienie. Singlem promującym to wydawnictwo był Ogień. Na przestrzeni lat skład zespołu ulegał zmianom, lecz w 2011 doczekał się stabilizacji. W 2013 roku swoją premierę ma EP2013. W ramach trasy promującej to wydawnictwo udało się zagrać mnóstwo koncertów w Polsce oraz poza jej granicami (np. w czeskiej Pradze). Utwory SYNAPSY emitowane były wielokrotnie na antenie Radia Wrocław, Dolnośląskiego Radia czy Radia LUZ. W 2015 roku SYNAPSA wchodzi ponownie do studia w celu nagrania nowego albumu. Płyta zatytułowana Confession stanowi kompozycję ciężkich metalowych riffów, które zwieńczone zostają energicznymi partiami wokalnymi. Na płycie nie zabraknie również utworów dla fanów nieco lżejszego, balladowego brzmienia. Confession składa się z 10 utworów, które z pewnością dostarczą słuchaczowi sporej ilości emocji.

30,00 zł
40
Room 94 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Room 94
NiedostępnyBrak

Młodzi Brytyjczycy powracają w wielkim stylu! Room 94 to drugi album długogrający pop-rockowego zespołu z północnego Londynu. Na płycie znalazło się 12 premierowych kompozycji, które po raz kolejny zaskoczą fanów na całym świecie. Room 94 wciąż poszukują nowych brzmień, ich muzyka wciąż ewoluuje, a każdy kolejny album jest dużo dojrzalszy, całkiem inny od poprzednich piosenek zespołu. Utwory Room 94 są doskonale znane również polskim fanom. Poczynając od bardzo dobrze przyjętego debiutanckiego mini-albumu "Loud Noises" (2012), aż po pierwszy album długogrający "No Strings Attached" (2014), który wiosną br. trafił na 24 miejsce listy OLIS już w pierwszym tygodniu sprzedaży wyprzedzając takich gigantów muzyki pop jak One Direction, ich piosenki cieszą się wciąż rosnącą popularnością wśród polskiej młodzieży. Zespół gościł już wielokrotnie w naszym kraju grając dziesiątki wyprzedanych w większości koncertów w największych miastach Polski. Podczas ostatniej tylko trasy koncertowej "The No Strings Attached Tour 2014" Room 94 odwiedzili aż 12 polskich miast. Album promowany jest singlem "Dirty Dancing", do którego teledysk miał swoją premierę 20/09/2014. Na albumie, którego producentem jest Tim Morris (znany ze współpracy z takimi zespołami jak Enter Shikari czy Young Guns), znajdzie się 12 utworów.

45,30 zł
38,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,79 zł

41
Swing & Roll - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Swing & Roll
NiedostępnyBrak

`Swing & Roll` - Singin Birds zapraszają do tańca! Singin Birds prezentują swój najnowszy album, na którym wyraźnie słychać ich niezmienną fascynację stylem retro i klimatami vintage. Tymvrazem zespół postanowił jednak pokazać swoją bardziej zwariowaną stronę i jeszcze odważniej bawi się muzyką. "Swing &Roll" to prawdziwa eksplozja rytmów. Jak zapowiada tytuł szykuje się spora dawka swinga i rockandrolla, ale nie tylko! Na krążku znalazły się zarówno autorskie utwory zespołu, jak i ich znak rozpoznawczy - własne, bardzo oryginalne wersje znanych przebojów. Roztańczony album promują autorskie kompozycje - "George" i "Chcę więcej". Singin& Birds to zespół rodem z lat 50 ubiegłego wieku, którego myślą przewodnią jest brzmienie głosów w bliskiej harmonii. Szerokiej publiczności dali się poznać m.in. podczas 50. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, półfinału programu "Must Be The Music". Ich debiutancki album "Niech tak zostanie" ukazał się w listopadzie 2013 roku.

45,30 zł
38,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,79 zł

42
Złoty środek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złoty środek
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy płytę Rena `Złoty środek` wydaną nakładem wytwórni StoproRap. Za muzykę odpowiedzialny jest w większości utworów Juicy oraz Kieru i Paweland. Na płycie usłyszymy takich gości jak: Sobota, KaeN, Popek, Wu, Miss Money, Kieru, Zelo PTP i Buczer. Autorem zdjęć do okładki jest Paweł Smoliński, za stylizację odpowiada Agnieszka Piętka i Karolina Wierciak, a za makijaż Patrycja Pietkiewicz.

45,30 zł
38,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,79 zł

43
Jak nie dzisiaj, to kiedy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nie dzisiaj, to kiedy
NiedostępnyBrak

Pierwszy solowy album Głowy PMM `Jak nie dzisiaj, to kiedy?` jest połączeniem hardcorowych brzmień znanych fanom Polskiego Mistrzowskiego Manewru z pierwszych płyt zespołu oraz z dojrzałością i doświadczeniem wynikającymi z długoletniego stażu na scenie. Bezkompromisowość i mocne teksty przeplatają się z emocjonalnymi kompozycjami. W projekcie udzielili się tacy artyści jak Paluch, Wężu PMM, Sobota, Łona, Bonson, Rena, Cywinsky, TKZetor oraz Angelika Anozie. Zaskakująco zapowiada się utwór nagrany wspólnie z legendą polskiej sceny reggae Darkiem `Maleo` Malejonkiem. Na płycie słuchacze znajdą zarówno nowoczesne, jak i klasyczne produkcje, za które odpowiedzialni są Tom Sweden, Uraz, PSR oraz Webber skreczami zajął się natomiast DJ Flip. Głowa to artysta , który na muzycznej scenie zadebiutował w 2008 roku ze składem PMM. Od tego momentu wraz z Wężem nagrali 5 albumów. a ich krążek `Zatrzymać gniew` pojawił się w pierwszej dziesiątce notowania listy OLIS. Natomiast singiel `Pewnego razu w Szczecinie` zajął drugą pozycję. PMM wraz z Kalim nagrali utwór `Nie ma takiej chwili jak dziś`, który zdobył wyróżnienie ZPAV `Platynową Płytę` i osiągnął kilku milionowe wyświetlenia. Głowę można było również usłyszeć w wielkim przeboju `Wstawaj`, na którym udzielili się O.S.T.R i Grubson.

45,30 zł
38,51 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,79 zł

44
Okudżawa, Wysocki - Interpretacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okudżawa, Wysocki - Interpretacje
Dostępny8 szt.

Przed Państwem koncertowy album : "Okudżawa, Wysocki -interpretacje", w międzynarodowym wykonaniu, w sześciu językach. W 2017 roku mija dwadzieścia lat od śmierci jednego z największych poetów XX wieku - Bułata Okudżawy. Pieśni Bułata Okudżawy jednoczą od lat, nie tylko różne pokolenia słuchaczy i wykonawców, ale też różne narody. Tłumaczone na wiele języków świata - są przykładem sztuki, która niesie nadzieję i ukojenie. Pieśni Okudżawy opowiadają o wartościach ponadczasowych - o przyjaźni, miłości, uczciwości, odwadze i sprawiedliwości, ale też o potrzebie prawdy i wolności. W dobie zawrotnej prędkości, z jaką zmienia się świat, czasami potrzebujemy zatrzymać się i zapytać, co tak naprawdę jest dla człowieka ważne, bez czego istotnie nie da się żyć. Artyści z pięciu krajów sięgnęli po ten repertuar, by stworzyć spektakl muzyczny "Okudżawa w świecie", chcąc przypomnieć, że wszyscy żyjemy na jednej ziemi, cenimy te same wartości duchowe i potrzebujemy tego samego - przyjaźni, ciepła i pokoju. Projekt ma na celu zbliżenie i lepsze zrozumienie siebie nawzajem. Drugi krążek płyty zajmują pieśni giganta rosyjskiej poezji - Włodzimierza Wysockiego, legendarnego barda , poety i aktora. Jego pieśni brzmią na płycie zarówno w języku oryginału, jak też w językach poszczególnych wykonawców. Pieśni Okudżawy i Wysockiego w jednym albumie, to jak zestawienie wody i ognia, ale dzięki temu, płyta mieni się różnorodnością i daje możliwość porównania twórczości tych dwóch wielkich pieśniarzy. Na płycie, która jest zapisem koncertu zaśpiewali: - Olga Zalesskaja /Białoruś/ -pisarka, poetka, dziennikarka, autorka i wykonawczyni poezji śpiewanej, koordynator wielu festiwali i projektów muzycznych, Przewodnicząca Związku Artystów "Swoja Srieda", - Antoni Muracki /Polska/ - bard, poeta, tłumacz, twórca programów literackich i kabaretowych, pomysłodawca festiwali "Pieśni bez paszportu" i "Kultura bez granic", wykonawca pieśni rosyjskich i czeskich bardów, głownie Jaromira Nohavicy, którego postać spopularyzował w Polsce, będąc jego menadżerem i tłumaczem, - Sergiej Dżigurda /Ukraina/ -aktor, tłumacz i wykonawca poezji śpiewanej, - Jirży Vondrak /Czech/ - muzyk, tłumacz, dramaturg, filmowiec, pisarz i autor filmów o Bułacie Okudżawie, wykonawca i tłumacz pieśni Okudżawy i Wysockiego, koordynator projektów artystycznych, - Aleksiej Kudriawcew /Rosja/ - poeta, kompozytor, wykonawca poezji śpiewanej, - Jacek Beszczyński /Polska/ - autor, tłumacz, wyśmienity interpretator pieśni rosyjskich Płyta jest zwieńczeniem trasy koncertowej, która objęła następujące miasta: Berlin - Pruszków- Gda

52,90 zł
47,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,29 zł

45
A Ty Daj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Ty Daj
NiedostępnyBrak

Shantel to wschodząca gwiazda muzyki disco i dance. Zespół Shantel zadebiutował dwa lata temu utworem `A Ty daj`, który na YouTube obejrzano już ponad 10 mln razy. Kolejne produkcje zespołu, takie jak `Dlatego tańczyć chcę` i `Czasem Warto` przysporzyły zespołowi dalszej popularności i umożliwiły występy na ogólnopolskich festiwalach muzyki tanecznej.

33,10 zł
28,14 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,96 zł

46
Słowotwórstwo polskich i bułgarskich deminutywów rzeczownikowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowotwórstwo polskich i bułgarskich deminutywów rzeczownikowych
NiedostępnyBrak

`Niniejsza publikacja poświęcona jest konfrontatywnej analizie słowotwórczej rzeczownikowych formacji deminutywnych w języku polskim i w języku bułgarskim. Konfrontację poprzedza szczegółowa analiza typów słowotwórczych deminutywów w obu językach. Stwarza ona odpowiednią podstawę do porównań i jednocześnie pozwala dostrzec problemy interpretacyjne, o których dotychczas nie pisali autorzy opracowań polonistycznych i bułgarystycznych.` [ze Wstępu]

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

47
Oficerowie 2, HD DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oficerowie 2, HD DVD
Maciej Dejczer, 2007
NiedostępnyBrak

Na dwóch płytach znalazły się odcinki 7–13. Opowieść o starciu dwóch światów – specjalnej grupy pościgowej CBŚ ze światem wielkich pieniędzy i najwyższych kręgów władzy. Historia pełna emocji, napięcia i nieoczekiwanych zwrotów akcji, bo nic nie jest takie, jakie się wydaje, a pewna jest tylko śmierć!

100,00 zł
83,00 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 17,00 zł

48
A Dictionary of Modern Design - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Dictionary of Modern Design
NiedostępnyBrak

This fascinating new dictionary covers the period from the mid-nineteenth to the end of the twentieth century. It contains over 2,000 entries on names and movements from the past 150 years of design including ceramics, furniture, graphics, industrial design, interiors, and fashion, as well as biographical information on influential designers, manufacturers, major museums and heritage sites. The dictionary also covers major movements, key concepts, design terminology, and important design institutions of international focus. Features include funky illustrations at every letter`s opening page, with zeitgeist design concepts from Action Man and Barbie, to Ferrari and Electrolux. Complete with vivid illustrations this is an essential addition to every designer`s and artist`s studio shelf.

135,10 zł
121,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,51 zł

49
Wypukła Malowanka - Kwiaty Jaskry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wypukła Malowanka - Kwiaty Jaskry
Dostępny10 szt.

Wypukła Malowanka od Mirage Hobby to Zestaw Kreatywny dla osób powyżej 5. roku życia. Zestaw zawiera wypukły i kształtny obrazek, farbki akrylowe, pędzelek oraz ramkę z kartonu do postawienia lub powieszenia. Malowanka jest w całości plastikowa. Dzięki temu można ją powtórnie pomalować, zmywając zaraz po pomalowaniu ciepłą wodą z mydłem. Obrazek ma odpowiedni do wzoru wypukły kształt, który jest dobrze odczuwalny w dotyku. Produkt jest wymyślony i wyprodukowany w Polsce! Wszelkie prawa zastrzeżone. Każda Wypukła Malowanka to konkretny wzór z danej serii. Kolekcja jest podzielona na różne serie np. Koty, Psy, Konie, Futrzaki, Dinozaury, Jednorożce czy Kwiaty. Seria Wypukła Malowanka Zestaw Kreatywny została nagrodzona Wyróżnieniem Zabawka Roku 2018.

23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

50
Rachunek sumienia dla małżeństw (25 szt.) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek sumienia dla małżeństw (25 szt.)
NiedostępnyBrak

Rachunek sumienia oparty na rozważaniu fragmentów Pisma Świętego, nawiązujących do życia małżeńskiego. Sprawdzi się jako pomoc w przygotowaniu parafian do spowiedzi, szczególnie rekolekcyjnej czy wielkopostnej. Dyskretny format, mieszczący się w kieszeni czy torebce.

11,00 zł
7,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,08 zł

Wróć do góry