hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 10 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Strażak Sam. Ruszam na pomoc! (praca zbiorowa), na drugim Mój piękny syn (David Sheff). Kolejny produkt to Włochy. Część północna (Northern Italy). Laminowana mapa samochodowa, 1:650 000 (praca zbiorowa) oraz Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Audiobook (Astrid Lindgren).
1
Strażak Sam. Ruszam na pomoc! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Ruszam na pomoc!
Dostępny42 szt.

Ta bogato ilustrowana książka zawiera trzy opowiadania z ulubionym przez dzieci dzielnym, niezawodnym strażakiem Samem. Każde z nich opisuje przygody bohaterów filmu zawarte w poszczególnych odcinkach serialu. Prosty język i wyraźna czcionka zachęcą dzieci do samodzielnego czytania. Książeczka ma twardą oprawę z wypełnieniem z gąbki.

24,99 zł
17,74 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 7,25 zł

2
Mój piękny syn - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mój piękny syn
Dostępny157 szt.

Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie. Prawdziwa, przejmująca historia zwykłej rodziny, opowiedziana z dwóch perspektyw – Davida Sheffa (Mój piękny syn) i Nica Sheffa (Na głodzie). To pierwsza tak szczera historia buntu dorastającego chłopaka, opowiedziana przez ojca, który za wszelką cenę próbuje walczyć z uzależnieniem syna. Porywająca i rozdzierająca serce opowieść o miłości rodzica do dziecka, studium zdobywania życiowej mądrości. Przejmujące świadectwo ojca, który zadaje sobie pytanie, co zrobił (albo czego nie zrobił), że jego wspaniałe, zdolne i wrażliwe dziecko zaczęło się buntować, popełniać błędy i pogrążać w uzależnieniu. David bezustannie zadaje sobie pytanie, czy jest odpowiedzialny za nałóg syna. Czy zawinił rozpad małżeństwa rodziców Nica? Czy można było jakoś zapobiec zbliżającemu się dramatowi? Czy cała rodzina musi cierpieć z powodu uzależnienia najstarszego dziecka? „Mój piękny syn” na ekranach kin. Oparty na dwóch bestsellerowych książkach – świadectwach ojca i syna. W ich role wcielają się Steve Carell i Timothee Chalamet, którzy stworzyli wielkie, poruszające kreacje, docenione już przez amerykańskich recenzentów i widzów. Timothée Chalamet zdobył nominację do Złotego Globu za najlepszą rolę drugoplanową i jest również pewnym kandydatem do kolejnej oscarowej nominacji. Dystrybutorem filmu „Mój piękny syn” w Polsce jest M2 Films.

39,99 zł
29,19 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,80 zł

3
Włochy. Część północna (Northern Italy). Laminowana mapa samochodowa, 1:650 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włochy. Część północna (Northern Italy). Laminowana mapa samochodowa, ...
Dostępny11 szt.

Z mapą samochodową północnej części Włoch podróż od Turynu po Rzym będzie czystą przyjemnością. Publikacja zawiera informacje drogowe, a do tego jest całościowo pokryta laminatem, wyjątkowo trwała, wodoodporna i łatwa w składaniu. Na mapie m.in.: • aktualny stan dróg, odcinki w budowie, • autostrady wraz z nazwami węzłów, • szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, • odległości drogowe w kilometrach, • promy samochodowe, • ośrodki narciarskie wraz z największymi wyciągami, • opisy głównych pasm górskich oraz najważniejszych szczytów i przełęczy, • plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe. Wymiar po rozłożeniu: 100 x 48.0 cm

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

4
Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze żyje Emil ze Smalandii. Audiobook
Astrid Lindgren, Jung-off-ska
Dostępny1401 szt.

Kolejna porcja przygód Emila ze Smalandii. Posłuchajcie o szalonej aukcji w Backhorva, na której Emil musiał użyć strażackiej sikawki, o kilku (nie)zawodnych sposobach na wyrywanie chorego zęba, o ocaleniu małego prosiaczka, który z wdzięczności dał się wytresować a nawet upić oraz o tym, jak Emil uratował życie swojemu przyjacielowi Alfredowi. Czyta: Edyta Jungowska

36,99 zł
28,11 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 8,88 zł

5
Terapia osób z niepełnosprawnością intelektualną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Terapia osób z niepełnosprawnością intelektualną
Dostępny12 szt.

Prezentowana publikacja została opracowana dla nauczycieli, terapeutów, wychowawców, rodziców, studentów, a także innych osób, które zajmują się zagadnieniami związanymi z szeroko pojętą terapią osób z niepełnosprawnością intelektualną oraz autyzmem. Składa się ona z trzech części. Pierwsza traktuje o teoretycznych i praktycznych aspektach roli pedagoga specjalnego. W części drugiej zaprezentowano zagadnienia związane z terapią i rehabilitacją osób z niepełnosprawnością intelektualną. Część trzecia porusza problematykę terapii osób z autyzmem.

33,60 zł
26,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,06 zł

6
Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na głodzie. Moja historia walki z nałogiem
Dostępny14 szt.

Ojciec i syn. Miłość i żal. Uzależnienie i terapia. Bunt i pojednanie. Prawdziwa, przejmująca historia zwykłej rodziny, opowiedziana z dwóch perspektyw – Davida Sheffa (Mój piękny syn) i Nica Sheffa (Na głodzie). Książka Na głodzie to pamiętnik młodego Nica – pełna nadziei historia wyzwalania się z nałogu. Świadectwo Nica to przejmujący, surowy zapis walki z nałogiem. To portret chłopaka, który otarł się o śmierć, ale nigdy nie stracił nadziei. Książka ma formę pamiętnika, w którym Nic szczegółowo, bez znieczulenia opisuje swoje zmagania z uzależnieniem i drogę do wyzwolenia się z nałogu. Wspomina dzieciństwo i pierwszy raz, kiedy pił alkohol. Potem sięga po narkotyki, by wkrótce uzależnić się od metamfetaminy. Ostrym i przejmującym głosem Nic Sheff dzieli się z nami prawdziwą historią swojego upadku – mentalnego i fizycznego. Doświadczamy z nim chwil ekstazy i szaleństwa w narkotykowym odurzeniu, a także bólu i lęku przed odrzuceniem, i wreszcie – przed śmiercią.

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

7
Odwaga i strach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odwaga i strach
Dostępny5 szt.

Odwaga i strach to opowieść o postawach ludzkich w obliczu zagrożenia życia. Autorka ukazuje historię okupowanego Lwowa na poziomie mikrohistorii, z perspektywy historii osobistych. Jednak nie tylko na tym polega niezwykłość tej książki, opartej na pamiętnikach, wspomnieniach, listach, a nawet zeznaniach. To opowieść o ludzkich losach, a zarazem o historii polskiej, ukraińskiej i żydowskiej inteligencji, o skomplikowanych relacjach między jej przedstawicielami, o różnych przejawach solidarności i wrogości, u których podstaw leżały odwaga i strach. Jest to historia Lwowa, Polaków, Ukraińców i Żydów, opowiedziana w niezwykły sposób. Piękne i ciemne strony historii narodowych, heroiczne chwile i potworna tragedia wojny, etnicznych czystek, Holocaustu zyskują tu ludzki wymiar, by przemawiać tym mocniej i bardziej boleśnie. Nie jest to kolejna opowieść o tolerancji, nostalgiczny portret minionych czasów ani celebrowanie tragizmu utraty. To przekonujące studium pluralizmu, znajdującego odzwierciedlenie w konkretnych uczynkach, w konkretnym mieście, wśród przyjaciół, w rodzinie czy choćby własnym umyśle. Książka otrzymała najważniejszą ukraińską nagrodę literacką – Grand Prix Forum Wydawców we Lwowie oraz Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej. Została nominowana do finałów: Nagrody Historycznej Polityki, Nagrody im. Kazimierza Moczarskiego, Nagrody Historycznej Roku.

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

8
Czerwony Kapturek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony Kapturek
Dostępny73 szt.

Czerwony Kapturek wybrał się z wizytą do chorej babci, ale w gęstwinie czai się głodny wilk… Czy dziewczynka poradzi sobie z przebiegłym zwierzem? Ta książka z dużymi rozkładanymi obrazkami zachwyci wszystkie maluchy, a kolorowe ilustracje, które przygotował James Newman Gray uatrakcyjnią opowieść.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

9
Mały maszynista. Wesołe rymy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały maszynista. Wesołe rymy
Dostępny40 szt.

Zabawne rymowane książeczki opowiadające o postaciach rozbudzających dziecięcą wyobraźnię. Jak żyje królewna? Co lubią dinozaury? Dokąd jeździ maszynista i jakie przygody czekają na strażaka? Barwne ilustracje, okładka urozmaicona elementami dotykowymi i ciekawe historyjki, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym czytelnikom. W serii: Mały dinozaur, Mały strażak, Mała królewna, Mały maszynista.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

10
Oczami duszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oczami duszy
Dostępny36 szt.

Na początku jeszcze o tym nie wiedziałem, nie rozumiałem, jak ważną podróż odbyłem. Kilka tygodni życia w Tybecie sprawiło, że napisałem tam książkę. Jest ona wypadkową historii ludzi, których spotkałem w swoim życiu, własnych porażek, przemyśleń oraz podróży na około góry Kajlas.Teraz, gdy się obnażam przed Tobą, czuję, że granice wszystkiego się rozmywają. Wstydu, niemożności, zasad, głupoty, uśmiechów, opinii. Mądrości, podziwu, niewiedzy, zafajdanego społeczeństwa, spojrzenia w oczy. Ludzie odradzają się na nowo, nie z pięknych rzeczy i wzniosłych ideałów, lecz z sytuacji dla nich najbardziej słabych, wstydliwych i takich, o których chcieliby zapomnieć. Często z popełnionych błędów. Lecz nie należy się tego wypierać, bo to jest część nas i właśnie z niej powstaliśmy. To porażki nas wzmocniły, a nie sukcesy. Przyszedł czas, żeby tworzyć coś nowego, a nie utrzymywać to, co stare. Cóż znaczy to, co przeżyliśmy, w porównaniu z tym, co jest przed nami? Maciej Wiszniewski

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

11
Sekrety województwa łódzkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety województwa łódzkiego
Dostępny22 szt.

Jak wiele sekretów kryje województwo łódzkie? Na rozgrzewkę zacznijmy od 100. Usiądź wygodnie, zapnij pasy, uruchom silnik i gaz do dechy, zabieramy Cię w podróż przez 24 powiaty! Niemal do Łodzi poprowadzi Cię Gierkówka, czyli najbardziej hołubione „dziecko” Polskiej Rzeczpospolitej Ludowej. Czy skręcisz do Radomska i zagłębisz się w poezji Tadeusza Różewicza w jego rodzinnym mieście, czy też skierujesz się do Pajęczna, by obejrzeć miejsce, w którym pojawił się wizerunek Chrystusa? Po odkryciu kilku sekretów możesz zażyć śnieżnego szaleństwa na stoku Góry Kamieńskiej, w Grabowie zagrać w prawie zapomnianego dziś palanta, a w Kutnie w prawdziwy, amerykański baseball. Udaj się następnie na wycieczkę śladami ludzi sztuki i literatury – Marii Konopnickiej, Józefa Chełmońskiego i Władysława Reymonta. Uważaj, nie utknij nad rzeką Drzewiczką jak Stanisław Wyspiański! Obowiązkowym punktem na mapie Twojej wyprawy jest Łódź. Wypij kawę w „Honoratce” lub zaszalej w „Spatifie”. A nuż do Twojego stolika przysiądzie się niewolnica Isaura? Pamiętaj, że „czajnikówka” to wbrew pozorom napój wyskokowy, na szczęście w dalszą drogę możesz wyruszyć rawską koleją wąskotorową i odbyć przejażdżkę ponadstuletnią, historyczną trasą. Nie zapomnij odwiedzić geometrycznego „serca” – centrum – Polski, które także bije w województwie łódzkim. W 2019 roku świętujemy setną rocznicę urodzin województwa łódzkiego. Z okazji tego okrągłego jubileuszu oddajemy w Twoje ręce aż 100 sekretów i życzymy Ci udanej podróży!

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

12
Funkcje miasta a zawartość i rozmieszczenie metali ciężkich, metaloidów i pierwiastków ziem rzadkich w glebach miejskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Funkcje miasta a zawartość i rozmieszczenie metali ciężkich, metaloidó...
Dostępny10 szt.

Złożoność funkcjonowania gleby na obszarze miast i ich interakcji z działalnością człowieka nie jest jeszcze w pełni poznana, a wiedza na temat - znacząco rozproszona i wciąż niedostateczna. Komplementarne ujęcie złożoności funkcjonowania gleby na obszarach miejskich, uwzględniające wielorakie funkcje miast oraz degradujące czynniki zewnętrzne, przedstawione w pracy, jest potrzebne do opracowania uniwersalnej skali antropopresji oraz oszacowania wypadkowej naturalnej odporności gleb na degradację. Rezultaty przeprowadzonych badań będą podstawą oceny ryzyka ekologicznego obszarów miejskich wykorzystywanego przy opracowaniu planów zagospodarowania przestrzennego, wyznaczania kierunków ochrony obszarów o wrażliwym użytkowaniu, dokonywania wyboru najlepiej dopasowanych technik i technologii budowlanych, inżynierskich, ogrodniczych i rekultywacyjnych. Ponadto rozpoznanie występowania terenów pokrytych glebami o małej zdolności przeciwstawiania się degradacji czy już zdegradowanymi jest niezbędne dla monitoringu stanu obszarów miejskich pod kątem ryzyka utraty zdrowia jego mieszkańców czy skażenia środowiska. Uzyskane, w wielu aspektach nowatorskie, wyniki badań posiadają duże znaczenie poznawcze i aplikacyjne. Istotnie poszerzają wiedzę dotyczącą wpływu funkcji miasta na kształtowanie właściwości gleb, co sprawia, że będą podstawą oceny ryzyka ekologicznego obszarów miejskich przy opracowaniu planów zagospodarowania przestrzennego, monitoringu stanu obszarów miejskich oraz racjonalnej gospodarki glebami miejskimi. Praca jest znaczącą pozycją w piśmiennictwie traktującym o wiedzy z zakresu nauki o glebach obszarów zurbanizowanych. Badania w niej zaprezentowane zostały wykonane na dobrym poziomie naukowym. Daje to podstawę do stwierdzenia, że oceniane innowacyjne badania poszerzają wiedzę o wpływie różnych funkcji miasta na kształtowanie jakości gleb, co przyczyni się do racjonalnego nim zarządzania. - prof. dr hab. Stanisław Baran

37,80 zł
29,86 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,94 zł

13
Włóczęgi Północy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włóczęgi Północy. Audiobook
James Oliver Curwood, Qes Agency
Dostępny21 szt.

Włóczęgi Północy to pierwsza książka z cyklu „Opowieści z dalekiej Północy”, autorstwa Jamesa Olivera Curwooda, dedykowana wszystkim spragnionym mocnych wrażeń, miłośnikom zwierząt i niebezpiecznych przygód. Jest to historia niezwykłej przyjaźni psa i niedźwiedzia, które dorastają w arcytrudnych warunkach północnoamerykańskiej puszczy. Na swojej drodze zwierzęta spotykają ludzi zarówno szlachetnych, jak i złych i okrutnych. Ich wędrówka to prawdziwa szkoła przetrwania. Powieść wzrusza i skłania do refleksji, pochłania bez reszty. Zachwyca dzieci i młodzież, podoba się również dorosłym. James Oliver Curwood to klasyk literatury dziecięcej i młodzieżowej. Jego specjalnością były powieści o przygodach traperów i Indian w puszczach Ameryki Północnej, a także o życiu zwierząt. Materiały do książek czerpał z obserwacji w czasie swych podróży po rozległych przestrzeniach Stanów Zjednoczonych i Kanady.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

14
Być sobą. Żyć tak, by niczego nie żałować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być sobą. Żyć tak, by niczego nie żałować
Dostępny8 szt.

Twoja droga do szczęścia #Być sobą zaczyna się od powrotu do dzieciństwa, do własnych marzeń z tamtego okresu. Z czasu poprzedzającego ten, w którym zaczęło się udawanie i dopasowywanie do wizji: rodziców, nauczycieli, szefa w pracy, kultury i społeczeństwa. By odzyskać szansę na bycie autentycznym, a przez to szczęśliwym i spełnionym, trzeba usiąść w samotności i skupić się na pierwszych duchowych przeżyciach. Kim chciałeś być we wczesnym dzieciństwie, nim życie wmówiło Ci, że Twoje plany są nie do zrealizowania? Może odkrywcą nowych lądów? Może pragnęłaś być dzielną księżniczką, która celnie strzela z łuku? Usiądź wygodnie i zastanów się – o czym marzy Twoje wewnętrzne dziecko? A o czym marzysz Ty – człowiek dorosły? Uświadomienie sobie własnych autentycznych pragnień to pierwszy krok na drodze do szczęścia. Na drodze do bycia sobą. Podążą nią ci, którzy wiedzą, że ich bycie na tej planecie ma głębszy sens, niż tylko przeżyć. Poszczególne kroki będziesz wykonywać przez kolejne pięćdziesiąt pięć dni. Towarzyszyć Ci będzie ta niezwykła książka – Twój przewodnik bycia sobą w każdej dziedzinie życia i w każdym jego przejawie: od relacji z własnym ja, poprzez spotkania z innymi ludźmi w domu, w pracy i w przestrzeni publicznej, po sprawy wielkie, takie jak filozofia szczęścia, męska i żeńska energia wszechświata, spełnienie rozumiane odmiennie w różnych kulturach. Przygotuj się na niezwykłą, oszałamiającą i inspirującą podróż, z której powrócisz jako inny człowiek. Prawdziwy człowiek. Jako Ty. W książce znajdziesz też przemyślenia innych osób o szczęściu. O radości życia autorka rozmawiała między innymi z Grażyną Wolszczak, Bartkiem Jędrzejakiem, Rayem Wilsonem, Katarzyną Werner, Tomaszem Zimochem, Anną i Szymonem Brodziakami.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

15
Fantastyczne światy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fantastyczne światy
Rebel, od 14 lat
Dostępny7 szt.

Wykombinuj własną drogę do zwycięstwa! Wciel się we władcę i rozwijaj swoje królestwo najlepiej jak potrafisz! Którą drogę wybierzesz, na czym będziesz chciał się skupić? Czy zdecydujesz się podążać drogą siły, budując potężną armię i z jej pomocą zmiatać wrogów z powierzchni ziemi? A może zwrócisz się ku czarom, których źródło bije na niedostępnej, płonącej wyspie? Wybór należy do Ciebie, a dwie wybrane strategie nigdy nie będą takie same w tej prostej i niezwykle zmiennej karciance, jaką są „Fantastyczne światy”. Na czym to polega? Zasady „Fantastycznych światów” są banalnie proste – w swojej turze dobierasz jedną kartę, a następnie jedną odrzucasz. Do dobrania możesz wybrać kartę spośród tych, z których zrezygnowali Twoi przeciwnicy, albo zdać się na ślepy los i dobrać pierwszą z zakrytego stosu. Gra kończy się w momencie, w którym na stole znajdzie się 10 odrzuconych kart, więc to uczestnicy decydują, ile będzie trwała! Proste, prawda? Jedyne, na co trzeba zwrócić uwagę, to zależności między kartami. „Fantastyczne światy” to, mówiąc krótko, gra w combo – poszczególne karty zebrane w odpowiednie zestawy będą mnożyć sobie wzajemnie punkty. Konieczne jest zatem uważne czytanie ich opisów i dostosowanie tego, co nam się trafia, do już posiadanych kart. To właśnie gromadzenie unikalnych kombinacji zadecyduje o naszym zwycięstwie. Dlaczego pokochasz tę grę? To jedna z tych karcianek, których zasady tłumaczy się dosłownie w minutę, a sednem zabawy jest poznanie i umiejętne połączenie kart; samo odkrywanie możliwości zajmuje nieco czasu i jest bardzo przyjemne. W „Fantastycznych światach” nie ma dwóch identycznych partii – za każdym razem inne są karty, które do nas trafiają, a także strategia, którą zdecydujemy się (i będziemy mogli) przyjąć. Pojedyncza rozgrywka jest dość krótka – trwa około 20 minut – ale bez przeszkód możemy rozegrać kilka partii pod rząd. Dzięki temu gra świetnie sprawdzi się zarówno jako lekki tytuł na początek, przerywnik między cięższymi tytułami, jak i główna atrakcja wieczoru. W tej grze nie ma jednej, uniwersalnej drogi do zwycięstwa, a tym samym wraz z kolejnymi partiami staramy się odkryć coraz to nowsze drogi do zwycięstwa! Zawartość pudełka: • 53 karty, • instrukcja, •notes punktacji.

60,00 zł
52,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,20 zł

16
Jessica Jones. Tom 1. Wyzwolona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jessica Jones. Tom 1. Wyzwolona
Dostępny3 szt.

„Dzięki powrotowi Briana Bendisa i Michaela Gaydosa nowa seria ma urok oryginału”. – IGN.com Jessica Jones powraca we własnej, odrębnej serii! Wiele się zmieniło w Uniwersum Marvela, odkąd Jessica Jones była bohaterką własnej serii komiksowej. W cieniu czyha mnóstwo tajemnic, które może ujawnić tylko wyjątkowa kobieta – taka jak ona. Agencja detektywistyczna Alias Investigations zostanie ponownie otwarta, a spośród wielu sekretów do zbadania pierwsze śledztwo Jessiki może okazać się najniebezpieczniejszym! Niedawno wpadła na trop nowego, ukrytego zła – tak przerażającego, że była gotowa rozbić własną rodzinę, żeby ocalić przed nim najbliższych. Czy ta ofiara wystarczy? I czy istnieje sposób odbudowania jej dawnego życia? Twórcy postaci Jessiki Jones przygotowali nowy rozdział przygód słynnej pani detektyw, wyjaśniający niektóre z największych pytań, jakie zrodziło Uniwersum Marvel NOW! W skład albumu wchodzą materiały opublikowane pierwotnie jako Jessica Jones #1–6, autorstwa Briana Michaela Bendisa, Michaela Gaydosa i Matta Hollingswortha.

59,00 zł
53,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,90 zł

17
Bękarty z południa. Tom 4. Motywacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bękarty z południa. Tom 4. Motywacja
Dostępny3 szt.

Powód, dla którego trener Boss króluje niepodzielnie w hrabstwie Craw, jest prosty – jego drużyna futbolowa odnosi zwycięstwo za zwycięstwem. Gdy jednak jego dobra passa dobiega końca, a krąg wrogów zaczyna się zacieśniać, Boss nie ma innego wyjścia, jak tylko wynieść swoje przestępcze życie na całkowicie nowe wyżyny. Sytuację komplikuje Roberta Tubb, która pojawia się w mieście nie tylko z karabinem maszynowym pod pachą, ale także zamiarem odkrycia, jak zginął jej ojciec. Kontynuacja wielokrotnie nagradzanego komiksu kryminalnego z wątkami obyczajowymi autorstwa Jasona Aarona (Skalp, Thor), Jasona Latoura (Loose Ends, Spider-Gwen) oraz Chrisa Brunnera (Loose Ends), a wraz z nim – kolejna rundka amerykańskiego futbolu, żeberek i przelewu krwi. Bękarty z południa: • Nagroda Eisnera w 2016 roku w kategorii „najlepsza seria” • Nagroda Harveya w 2015 roku w kategorii „najlepsza nowa seria” Jason Aaron: • Nagroda Eisnera w 2016 roku w kategorii „najlepszy scenarzysta” Jason Latour: • Nagroda Reubena (National Cartoonists Society)

65,00 zł
58,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,50 zł

18
Scripta manent. Badania diachroniczne w Polsce V - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scripta manent. Badania diachroniczne w Polsce V
NiedostępnyBrak

Tom obejmuje piętnaście tekstów językoznawczych zajmujących się badaniem języka w jego aspekcie diachronicznym. Spektrum zainteresowań badawczych zaprezentowanych w tomie imponuje swoją różnorodnością: znajdziemy tu prace poświęcone zarówno zagadnieniom terminologicznym, zapożyczeniom czy historii języków na danym obszarze, jak i rozmaitym analizom prowadzonym pod kątem fonetycznym, morfologicznym, semantycznym, stylistycznym itd. Również wachlarz badanych języków jest bardzo szeroki, prace dotyczą bowiem rozmaitych aspektów języka polskiego, francuskiego, węgierskiego, fińskiego, rosyjskiego, czeskiego, portugalskiego, włoskiego, hiszpańskiego, a także języków bałkańskich. Badane korpusy obejmują szeroki przedział czasowy od średniowiecza po wiek XX, co dodatkowo nadaje recenzowanej pracy zbiorowej charakter przekrojowy. - z recenzji wydawniczej sporządzonej przez dr hab. Katarzynę Wołowską prof. KUL

31,50 zł
24,89 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,61 zł

19
Collector's Package. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

20
Langman's Medical Embryology 14E - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
220,00 zł
21
Brahms: Intermezzi; Rhapsodien; Capriccio - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
54,90 zł
53,25 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,65 zł

22
Zapomniane miejsca Lubuskie. Część środkowa. Przewodnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniane miejsca Lubuskie. Część środkowa. Przewodnik
Dostępny49 szt.

133 opuszczone miejsca województwa lubuskiego: część środkowa (okolice Zielonej Góry). Przewodnik zawiera opisy z miejsc w okolicach Zielonej Góry, Sulechowa, Sulęcina, Wschowy, Lubska, Krosna Odrzańskiego. W przewodniku przeczytacie przede wszystkim o zrujnowanych pałacach, zamkach i dworach, kościołach, cmentarzach, fortyfikacjach, budynkach pofabrycznych, opuszczonych wsiach, wapiennikach czy pawilonach ogrodowych. Opisywany region to przede wszystkim zabytki militarne, należące do kilku kompleksów: Międzyrzecki Rejon Umocniony, Pozycja Odrzańska oraz kompleks fabryk wojskowych zlokalizowanych koło Nowogrodu Bobrzańskiego, w tym wielka DAG Krzystkowice. Nieznanego przeznaczenia były odosobnione wielkie koliste bunkry w Świdnicy pod Zieloną Górą. Ciekawostką jest stodoła-bunkier w Różanówce na prawym brzegu Odry, znacznie oddalona od innych fortyfikacji. Do obiektów postpeerelowskich należą przede wszystkim koszary w Babimoście, nie ma za to na terenie ujętym w przewodniku wielu instalacji radzieckich (w przeciwieństwie do południa i północy województwa lubuskiego). Pozostałością po Armii Czerwonej jest okazały cmentarz w Cybince. Wyróżnikiem tomu są zabytkowe mosty na Odrze, z których najważniejszy i robiący duże wrażenie znajduje się w Kłopocie. Do zabytków przemysłowych należą opuszczone fabryki i cegielnie w Gubinie i Zielonej Górze oraz wielu mniejszych miejscowościach. Opisaliśmy również kilka zabytków kolejnictwa (m.in. Kolej Szprotawska).

42,70 zł
30,74 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,96 zł

23
Jeśli Bóg tego nie naprawi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeśli Bóg tego nie naprawi
Dostępny11 szt.

Życie liderki uwielbienia i piosenkarki Laury Story przybrało nieoczekiwany obrót, kiedy u jej męża, Martina, zdiagnozowano guza mózgu. Ich życie już nigdy nie miało być takie samo. Oczywiście, z Bogiem wszystko jest możliwe. Pojawiła się jednak wstrząsająca informacja, że nie istnieje żaden lek ani terapia, która mogłaby przywrócić Martinowi pamięć krótkotrwałą, wzrok i naprawić pozostałe komplikacje. Idealne życie, które wymarzyła sobie Laura, okazało się niemożliwe. A jednak, walcząc z Bogiem o pogrzebane marzenia, odkryła radość i głębszą intymność w relacji z Jezusem. Książka pomaga nam zrozumieć, że nie jesteśmy jedynymi, których życie niespodziewanie zmienia kierunek. Autorka bada biblijnych bohaterów wiary i przygląda się sytuacjom, które ich łamały. Pokazuje, jak pomimo błędów i trudnych historii, Bóg był w stanie posłużyć się nimi w niesamowity sposób. I nie było tak ze względu na ich wiarę, ale ze względu na Bożą wierność. Zdarza się, że Bóg nie wszystko naprawia. Prawda jest jednak taka, że choć Twoja sytuacja może już nigdy się nie zmienić, to Jezus w trudnościach może przemieniać ciebie.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

24
Wesoła farma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesoła farma
Dostępny18 szt.

Sprawdź, jakie zwierzęta mieszkają na farmie i pomóż je nakarmić! Ta książka z dużymi rozkładanymi obrazkami zachwyci wszystkie maluchy.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

25
1, 2, 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1, 2, 3
Dostępny9 szt.

Urocze kolorowe książeczki dla najmłodszych. Proste rymowane teksty zachęcą dzieci do liczenia czy poznawania dźwięków i kształtów, a miła w dotyku piankowa okładka sprawi, że rączki malucha będą po nie chętnie sięgać.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

26
Wewnątrz, na zewnątrz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wewnątrz, na zewnątrz
Dostępny28 szt.

Urocze kolorowe książeczki dla najmłodszych. Proste rymowane teksty zachęcą dzieci do liczenia czy poznawania dźwięków i kształtów, a miła w dotyku piankowa okładka sprawi, że rączki malucha będą po nie chętnie sięgać.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

27
Superkolor 3+ - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superkolor 3+
NiedostępnyBrak

Seria "Superkolor" to superzabawa! Dzięki zamieszczonym w książce kolorowankom powstaną wspaniałe prace plastyczne. Maluchy mogą rysować, dorysowywać nowe obrazki i kolorować. Przed nimi wspaniała przygoda z kredkami!

6,00 zł
4,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,26 zł

28
Świat maluszka. Zwierzątka. Książeczka z okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat maluszka. Zwierzątka. Książeczka z okienkami
NiedostępnyBrak

Te tematyczne książeczki z okienkami uczą i bawią: zachęcają najmłodsze dzieci do nauki mowy oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Książeczki całokartonowe z uroczymi prostymi obrazkami.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

29
Mała królewna. Wesołe rymy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mała królewna. Wesołe rymy
Dostępny8 szt.

Zabawne rymowane książeczki opowiadające o postaciach rozbudzających dziecięcą wyobraźnię. Jak żyje królewna? Co lubią dinozaury? Dokąd jeździ maszynista i jakie przygody czekają na strażaka? Barwne ilustracje, okładka urozmaicona elementami dotykowymi i ciekawe historyjki, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym czytelnikom. W serii: Mały dinozaur, Mały strażak, Mała królewna, Mały maszynista.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

30
Mały dinozaur. Wesołe rymy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały dinozaur. Wesołe rymy
Dostępny94 szt.

Zabawne rymowane książeczki opowiadające o postaciach rozbudzających dziecięcą wyobraźnię. Jak żyje królewna? Co lubią dinozaury? Dokąd jeździ maszynista i jakie przygody czekają na strażaka? Barwne ilustracje, okładka urozmaicona elementami dotykowymi i ciekawe historyjki, które z pewnością przypadną do gustu najmłodszym czytelnikom. W serii: Mały dinozaur, Mały strażak, Mała królewna, Mały maszynista.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

31
Baśnie Hansa Christiana Andersena i nie tylko... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśnie Hansa Christiana Andersena i nie tylko...
NiedostępnyBrak

Pięknie ilustrowane opowieści zapewnią małym czytelnikom niezapomniane chwile spędzone w krainie uroczych księżniczek i dzielnych królewiczów.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

32
Opowiadania dla chłopców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiadania dla chłopców
NiedostępnyBrak

Zbiorek zawiera cztery historie będące adaptacjami znanych powieści dla chłopców: Wyspa skarbów, W 80 dni dookoła świata, Biały Kieł, Chłopcy z Placu Broni. Młodzi czytelnicy poznają dzięki niemu niezapomniane przygody niezwykłych bohaterów, a lekturę umilą wspaniałe ilustracje.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

33
Strażak Sam. Czytamy maluchom. A kto wypuścił kota? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Czytamy maluchom. A kto wypuścił kota?
NiedostępnyBrak

Ta pięknie wydana seria książeczek całokartonowych przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Dzięki niej maluchy poznają przygody dzielnego strażaka Sama. Wszystkie historyjki nawiązują do treści odcinków filmów animowanych o strażaku Samie.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

34
Strażak Sam. Czytamy maluchom. Ognista piłka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Czytamy maluchom. Ognista piłka
NiedostępnyBrak

Ta pięknie wydana seria książeczek całokartonowych przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Dzięki niej maluchy poznają przygody dzielnego strażaka Sama. Wszystkie historyjki nawiązują do treści odcinków filmów animowanych o strażaku Samie.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

35
Brum, brum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brum, brum
Dostępny322 szt.

Urocze kolorowe książeczki dla najmłodszych. Proste rymowane teksty zachęcą dzieci do liczenia czy poznawania dźwięków i kształtów, a miła w dotyku piankowa okładka sprawi, że rączki malucha będą po nie chętnie sięgać.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

36
Strażak Sam. Czytamy maluchom. Trenuj i błyszcz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Czytamy maluchom. Trenuj i błyszcz
NiedostępnyBrak

Ta pięknie wydana książeczka całokartonowa przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Dzięki niej maluchy poznają przygody dzielnego strażaka Sama. Wszystkie historyjki nawiązują do treści odcinków filmów animowanych o strażaku Samie.

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

37
Kopciuszek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek
Dostępny349 szt.

Wsiądź z Kopciuszkiem do magicznej karocy z dyni i ruszaj do zamku na królewski bal! Ta książka z dużymi rozkładanymi obrazkami zachwyci wszystkie maluchy, a kolorowe ilustracje, które przygotował James Newman Gray uatrakcyjnią opowieść.

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

38
Strażak Sam. Dzielni Strażacy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Dzielni Strażacy
Dostępny6 szt.

Ta bogato ilustrowana książka zawiera trzy opowiadania z ulubionym przez dzieci dzielnym, niezawodnym strażakiem Samem. Każde z nich opisuje przygody bohaterów filmu zawarte w poszczególnych odcinkach serialu. Prosty język i wyraźna czcionka zachęcą dzieci do samodzielnego czytania. Książeczka ma twardą oprawę z wypełnieniem z gąbki.

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

39
Strażak Sam. Czytamy maluchom. Jaskiniowa wpadka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Czytamy maluchom. Jaskiniowa wpadka
NiedostępnyBrak

Ta pięknie wydana książeczka całokartonowa przeznaczona jest dla najmłodszych czytelników. Dzięki niej maluchy poznają przygody dzielnego strażaka Sama. Wszystkie historyjki nawiązują do treści odcinków filmów animowanych o strażaku Samie.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

Wróć do góry