hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 11 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielski (Daniela MacIsaac), na drugim Karty pracy na koncentrację. Edukacja wczesnoszkolna (Magdalena Hinz). Kolejny produkt to Młodzi przyrodnicy. Pory roku (Emily Bone) oraz Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym + CD (praca zbiorowa).
1
Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielski
Dostępny274 szt.

Ilustrowany słownik angielsko-polski, polsko-angielski jest przeznaczony dla dzieci rozpoczynających naukę. Wstęp gramatyczny został napisany z myślą o najmłodszych – w przystępny i zrozumiały sposób. Liczne przykłady zostały zobrazowane wspaniałymi ilustracjami, przez co bardzo łatwo je zapamiętać. Cały słowniczek zawiera w części angielsko-polskiej około 6 000 haseł, a jako jedyny na rynku posiada cześć polsko-angielską. Wszystkie słówka mają podany uproszczony sposób wymowy, by każde dziecko wiedziało, jak dane słówko przeczytać. Dodatkowym atutem są pięknie ilustrowane plansze tematyczne – kolory, rodzina, ubrania, części ciała. Wspaniałe, zabawne ilustracje, znajdujące się na każdej stronie książki, zachęcą do nauki języka nawet najbardziej opornego malucha, atrakcyjna graficznie i niezwykle trwała twarda oprawa sprawi, że słownik będzie służył dzieciom przez lata!

24,95 zł
17,47 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,48 zł

2
Karty pracy na koncentrację. Edukacja wczesnoszkolna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty pracy na koncentrację. Edukacja wczesnoszkolna
Dostępny248 szt.

Publikacja zawiera 100 kart pracy z ćwiczeniami na koncentrację Koncentracja to umiejętność, którą powinien posiadać każdy uczeń. Bez niej żadne dziecko nie może efektywnie się uczyć i uczestniczyć w lekcjach. Ważne jest więc, aby wszyscy uczniowie, a szczególnie ci, którzy mają problemy z koncentracją, systematycznie wykonywali różnego rodzaju ćwiczenia kładące nacisk na usprawnianie tej umiejętności. Zadania znajdujące się w tej publikacji zostały przygotowane dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. W większości opierają się na materiale obrazkowym (w kilku ćwiczeniach również na materiale literowym i wyrazowym). Wykorzystane ilustracje w przeważającej części są kolorowe, dzięki czemu karty będą bardziej atrakcyjne dla dzieci.

39,50 zł
32,39 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,11 zł

3
Młodzi przyrodnicy. Pory roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Młodzi przyrodnicy. Pory roku
Dostępny1107 szt.

Wiosną przyroda budzi się do życia, pojawiają się pierwsze żonkile i tulipany. Potem przychodzi lato tak długo oczekiwane. Świat robi się zielony! Jesień obdaruje wszystkich brązowymi kasztanami, orzechami i różnokolorowymi liśćmi. A kiedy Niedźwiedź zapadnie w głęboki sen, to znak, że przyszła zima. Każda pora roku jest wyjątkowa. A wy którą lubicie najbardziej? Wyjątkowa seria przyrodnicza do pierwszego, samodzielnego czytania!

14,99 zł
11,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,75 zł

4
Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedszkolnym + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnoza i wspomaganie rozwoju psychoruchowego dziecka w wieku przedsz...
NiedostępnyBrak

Ta książka to wsparcie dla nauczycieli. Zawiera niezbędne wytyczne związane z przepisami oświatowymi, usystematyzowaną wiedzę merytoryczną oraz praktyczne wskazówki i gotowe projekty, które ułatwią stawienie czoła nowym wyzwaniom i obowiązkom. W jaki sposób ta publikacja pomoże nauczycielom? • przybliży pojęcie i metody diagnozy funkcjonalnej; • uporządkuje wiedzę z zakresu prawidłowości i rozwoju dziecka w poszczególnych sferach; • rozwinie umiejętności konstruowania prób diagnostycznych do oceny rozwoju dziecka; • omówi ogólne zasady dotyczące organizowania działań wspierających rozwój dziecka; • przedstawi zagadnienia dotyczące planowania terapii i doboru odpowiednich ćwiczeń; • pokaże, jak można organizować działania wspierające w sposób praktyczny, krok po kroku. Książka zawiera gotowe arkusze diagnostyczne! …czyli praktyczną pomoc przy indywidualnym traktowaniu każdego dziecka i postrzeganiu go w szerszym kontekście uwarunkowań biologicznych i środowiskowych. To bogaty zbiór doświadczenia zdobytego przez autorki w trakcie wieloletniej praktyki psychologicznej w pracy z dziećmi przedszkolnymi i nauczycielami, oparty dodatkowo o fachową literaturę z zakresu psychologii i pedagogiki. W aneksie oraz na płycie CD dołączonej do książki zamieszczamy gotowe arkusze diagnostyczne z podziałem na sfery dla poszczególnych etapów wiekowych. Nauczyciel może z nich skorzystać, wykorzystując tylko interesujące go zakresy, np. wybrać zadania do oceny wyłącznie jednej lub dwóch, czy trzech sfer. Może też wybierać zadania dla dzieci młodszych lub starszych – odpowiednio do potrzeb i stawianych sobie pytań diagnostycznych. Zachęcamy do indywidualnego traktowania każdego dziecka i uwrażliwiamy na konieczność postrzegania go w szerszym kontekście uwarunkowań biologicznych i środowiskowych.

52,10 zł
35,95 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 16,15 zł

5
Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gospodarka, rozwój, krach. Na czym to polega?
Dostępny47 szt.

Peter D. Schiff, który jest znany ze swojego zakładu o 1 centa z 2006 roku – o to że na rynku nastąpi krach – napisał wyśmienitą książkę o ekonomii. Na podstawie prostej historii mieszkańców pewnej wyspy wyjaśnia czytelnikowi kolejne pojęcia związane z gospodarką i jej zawiłościami. Ilustrowana zabawnymi rysunkami książka powinna stać się podstawową lektur wszystkich tych, którzy boją się podręczników do makroekonomii, a dzięki fantastycznemu wykładowi Schiffa mają szansę zrozumieć, o co tak naprawdę chodzi we współczesnych gospodarkach różnych krajów.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

6
Odnaleźć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i ducha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odnaleźć sisu. Fiński sposób na szczęście przez hartowanie ciała i duc...
Dostępny15 szt.

Zapomnijcie o „hygge” – pora zdmuchnąć świeczki i wyjść ze strefy komfortu! Kanadyjska dziennikarka Katja Pantzar tak właśnie zrobiła, przenosząc się do odległego, nordyckiego kraju: Finlandii. Styl życia, który tam poznała odmienił jej ciało i umysł. Ten ciekawy i praktyczny przewodnik pokazuje proste i racjonalne sposoby pozwalające obudzić drzemiącą w nas siłę, odporność i determinację w dążeniu do celu. To dzięki nim Finowie co roku zajmują czołowe miejsca w rankingach najszczęśliwszych ludzi na świecie. Z tej książki dowiecie się: • jak codzienne spacery, jeżdżenie rowerem i pływanie korzystnie wpływają na nasze dolegliwości – i to bez karnetu w klubie fitness, • dlaczego nic nie zastąpi regularnego kontaktu z naturą, • czego nordycka dieta może nauczyć nas wszystkich o odżywianiu ciała, umysłu i duszy, • dlaczego Finowie uczynili z sisu swoją cechę narodową – i jak każdy z nas może ją w sobie odnaleźć. Jeżeli kiedykolwiek zastanawialiście się, czy istnieje lepszy, prostszy sposób na znalezienie szczęścia i zdrowia, nie szukajcie dalej. Finowie wiedzą o tym wszystko, a ta inspirująca książka pokaże Wam, jak to osiągnąć. Katja Pantzar – pisarka, redaktorka i dziennikarka. Wychowana w Kanadzie córka fińskich imigrantów. Obecnie mieszka i pracuje w Helsinkach. Jest stałym współpracownikiem magazynu „Blue Wings”, występuje również w fińskiej telewizji i stacjach radiowych. Autorka dwóch przewodników po Helsinkach. Prywatnie wielka miłośniczka zimnych kąpieli w Bałtyku – bez względu na porę roku.

39,90 zł
33,12 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,78 zł

7
Italiano-polacco. Dizionario di frequenza. Włosko-polski słownik frekwencyjny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Italiano-polacco. Dizionario di frequenza. Włosko-polski słownik frekw...
Dostępny272 szt.

il, di, ?, questo, cosa… – jeśli weźmiesz do ręki dowolną książkę pisaną w języku włoskim, okaże się, że te – i 20 innych wyrazów – stanowi jedną trzecią wszystkich słów używanych w tekście. Tym samym, opanowanie 100 „najpopularniejszych” słówek staje się inwestycją wysoce opłacalną, choć oczywiście niewystarczającą do zrozumienia każdego tekstu. Ile trzeba się nauczyć wyrazów, aby biegle władać językiem włoskim? 3 tysiące słówek daje dostęp do ponad 90% zasobów języka, ale najważniejsze, to nauczyć się słów występujących najczęściej. Technologia komputerowa pozwala na stworzenie takiej listy, a tym samym – Słownika frekwencyjnego, który niniejszym oddajemy do twojej dyspozycji.

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

8
Procol Harum, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Procol Harum, 2 CD
Procol Harum , Rockers Publishing
Dostępny6 szt.

Zremasterowana z oryginalnych taśm reedycja debiutu z 1968 roku. Jeden z najlepszych albumów zespołu był zbiorem piosenek, które okażą się naprawdę przełomowe, mimo że zostały wydane w wersji mono pod naciskiem producenta Denny'ego Cordella. Na bonusowym dysku, dołączonym do tego wydania znalazły się alternatywne mixy i kawałki z sesji BBC. Lista utworów: CD 1. Original Album Released as Regal Zonophone LRZ 1001 in January 1968: 1. Conquistador 2. She Wandered Through The Garden Fence 3. Something Following Me 4. Mabel 5. Cerdes (Outside The Gates Of) 6. A Christmas Camel 7. Kaleidoscope 8. Salad Days (Are Here Again) 9. Good Captain Clack 10. Repent Walpurgis Bonus: 11. A Whiter Shade Of Pale (Single Version) 12. Lime Street Blues (Single Version) 13. Homburg (Single Version) 14. Good Captain Clack (Single Version) 15. Alpha 16. Salad Days (Are Here Again) 17. Understandably Blue 18. Pandora's Box (Instrumental) 19. Cerdes (Outside The Gates Of) 20. Something Following Me CD 2: 1. A Whiter Shade Of Pale 2. Homburg 3. Repent Walpurgis 4. Conquistador 5. She Wandered Through The Garden Fence 6. Something Following Me 7. Mabel 8. Kaleidoscope 9. Cerdes (Outside The Gates Of) 10. Homburg BBC "Easybeat" Session, June 1967: 11Morning Dew 12A Whiter Shade Of Pale 13Mabel BBC "Top Gear" Session, September 1967 14. Homburg 15. Good Captain Clack 16. She Wandered Through The Garden Fence 17. Kaleidoscope

88,90 zł
80,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

9
Skarby świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarby świata
Dostępny40 szt.

Publikacja Skarby świata to wspaniały przewodnik turystyczny po niezwykłych miejscach naszej planety. Za sprawą opisów i barwnych fotografii przeniesiesz się do egzotycznych krain, których scenerie zatykają dech w piersi. Będziesz wędrował śladami dawnych cywilizacji, oddasz się zadumie w miejscach kultu, a także poczujesz ogrom nowoczesnych budowli. Każdy z wybranych kierunków zapewni niesamowite wrażenia i wspomnienia na długie lata. Zapraszamy na wyprawę, o jakiej nawet Ci się nie śniło.

79,99 zł
60,79 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 19,20 zł

10
Mały strażak. Wesołe rymy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały strażak. Wesołe rymy
Dostępny2 szt.

Zabawne rymowane książeczki opowiadają o postaciach rozbudzających dziecięcą wyobraźnię Jak żyje królewna? Co lubią dinozaury? Dokąd jeździ maszynista i jakie przygody czekają na strażaka? Barwne ilustracje, okładka urozmaicona elementami dotykowymi i ciekawe historyjki z pewnością przypadną do gustu najmłodszym czytelnikom. W serii: Mały dinozaur, Mały strażak, Mała królewna, Mały maszynista Książeczka jest całokartonowa

10,70 zł
8,45 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,25 zł

11
Metamorfozy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Metamorfozy
Dostępny7 szt.

„Alex strzela tylko raz – w głowę. Zwłoki układa w plastikowym worku. Potem jedzie do lasu i przenosi trupa do miejsca, gdzie znajduje się wykopany przez niego dół. Po zrzuceniu ciała zakopuje je wydobytą ziemią. Powierzchnię pokrywa kawałkami darni. Po pierwszym deszczu grób będzie niewidoczny nawet z bliska i niewyczuwalny dla zwierzyny”. Fragment

15,75 zł
4,88 zł

Rabat 69,0%
oszczędzasz 10,87 zł

12
Ćwiczenia z biochemii dla studentów Wydziału Lekarskiego, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia z biochemii dla studentów Wydziału Lekarskiego, wydanie 2
Dostępny37 szt.

Książka stanowi zbiór materiałów do ćwiczeń z biochemii z elementami chemii, biochemii jamy ustnej oraz biochemii ogólnej i żywienia prowadzonych w Katedrze Biochemii Lekarskiej UJ CM dla studentów Wydziału Lekarskiego. Opracowane ćwiczenia mają na celu zaznajomienie studenta z podstawowymi technikami laboratoryjnymi oraz metodami badania procesów biochemicznych. Ich celem jest ułatwienie zrozumienia prezentowanych w toku nauczania zagadnień poprzez obserwację i interpretację wykonanych doświadczeń. Tematyka ćwiczeń obejmuje wybrane zagadnienia z chemii ogólnej i organicznej, biochemii białek i kwasów nukleinowych, enzymologii, przemian metabolicznych oraz biologii molekularnej. Pierwsza część opracowania stanowi zbiór instrukcji do ćwiczeń laboratoryjnych, zawierających krótkie wprowadzenia oraz listę wymaganych zagadnień teoretycznych do przygotowania przed przystąpieniem do zajęć. Druga część zawiera listę zajęć laboratoryjnych dla poszczególnych kursów oraz formularze sprawozdań z ćwiczeń. Oprócz podstawowych technik laboratoryjnych student poznaje nowoczesne metody badawcze, takie jak analiza ekspresji genów i badanie cytotoksyczności, a także uczy się korzystania z internetowych baz danych w celu uzyskania potrzebnych informacji o genach czy strukturze białek.

35,70 zł
29,63 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 6,07 zł

13
Doce cuentos peregrinos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doce cuentos peregrinos
Dostępny9 szt.

En Barcelona, una prostituta que va entrando en la vejez entrena a su perro para llorar ante la tumba que ha escogido para sí misma. En Viena, una mujer se vale de su don de ver el futuro para convertirse en la adivina de una familia rica. En Ginebra, el conductor de una ambulancia y su esposa acogen al abandonado y aparentemente moribundo ex presidente de un país caribe?o, solo para descubrir que sus ambiciones políticas siguen intactas. En estos doce relatos magistrales acerca de las vidas de latinoamericanos en Europa, García Márquez transmite la melancolía, tenacidad, pena y ambición que forma la experiencia del emigrante.

65,90 zł
56,02 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 9,88 zł

14
Feminist Fight Club. Jak przetrwać w seksistowskim miejscu pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Feminist Fight Club. Jak przetrwać w seksistowskim miejscu pracy
Dostępny30 szt.

Co zrobić kiedy kolega na każdym spotkaniu prosi cię o podanie mu kawy? Jak odpowiedzieć szefowi, który mówi do twojego dekoltu? Jaka jest granica między głupim żartem a molestowaniem? Autorka bierze na warsztat temat, o którym nasza „wyzwolona” kultura woli milczeć. W swoim poradniku nie tylko wymienia konkretne typy seksistowskich zachowań, ale udziela też porad, jak z nimi walczyć. W błyskotliwy i zabawny sposób rozprawia się ze stereotypami dotyczącymi kobiet i uczy, jak przetrwać w męskim środowisku pracy. Ważne, potrzebne i bardzo na czasie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

15
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Ja w rozmowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. ...
Dostępny23 szt.

Książka z tej serii została opracowana na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. Będzie ona pomocna dla nauczycieli i terapeutów podczas realizacji treści nauczania i wychowania zawartych w podstawie programowej. W publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące działu „Ja w rozmowie”. Do ich omówienia wykorzystano zdjęcia. Na stronach parzystych znajdują się fotografie dla ucznia. Na stronach nieparzystych – pytania, które czyta nauczyciel, terapeuta lub rodzic. Pierwsze pytania dotyczą zdjęcia. Kolejne pomagają zdobyć lub utrwalić dodatkowe wiadomości i umiejętności związane z omawianym tematem. Ostatnie pytania dotyczą doświadczeń ucznia. Pod pytaniami umieszczono ćwiczenia dla dziecka, dzięki którym ma ono utrwalić zdobyte informacje.

29,90 zł
24,52 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 5,38 zł

16
Essential Grammar in Use without Answers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Essential Grammar in Use without Answers
NiedostępnyBrak

The world's best-selling grammar series for learners of English. Essential Grammar in Use Fourth edition is a self-study reference and practice book for elementary-level learners (A1-B1), used by millions of people around the world. With clear examples and easy-to-follow exercises, this edition without answers is perfect for classroom use, covering all the areas of grammar that learners need at this level. The book has a tried-and-trusted, easy-to-use format of two-page units with clear explanations of grammar points on the left-hand page, and practice exercises on the right. It also includes plenty of additional exercises and a Study Guide to help learners find the grammar units they need to study.

90,00 zł
79,20 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 10,80 zł

17
Prepare Level 2 Workbook with Audio Download - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prepare Level 2 Workbook with Audio Download
Dostępny3 szt.

PREPARE 2nd edition Level 2 combines 'teen-appeal' topics with gradual preparation towards the revised 2020 A2 Key for Schools exam. The Level 2 Workbook provides additional reading, writing and listening practice of the language covered in the PREPARE Level 2 Student's Book units, and reinforces vocabulary. The accompanying Audio is available online for download via an access code in the Workbook. A Student's Book and Online Workbook is also available, separately.

77,00 zł
67,76 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,24 zł

18
Prepare Level 2 Student's Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prepare Level 2 Student's Book
NiedostępnyBrak

PREPARE 2nd edition Level 2 combines 'teen-appeal' topics with gradual preparation towards the revised 2020 A2 Key for Schools exam. Students will enjoy interactive, personalised lessons with themes and resources relevant to their interests. The new Life Skills approach inspires learners to expand their horizons and knowledge and includes insights from The Cambridge Framework for Life Competencies. Teachers can relax knowing every unit drives students towards exam success and that the course is creating confident English users with the enhanced vocabulary and grammar syllabus. A Student's Book and Online Workbook is also available, separately.

83,00 zł
73,04 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 9,96 zł

19
Moje Katowice III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moje Katowice III
Dostępny11 szt.

Prezentuję Państwu trzecią część moich felietonów. Większość zamieszczonych w tej książce tekstów poświęciłem wybitnym twórcom (Rafał Pomorski, Paweł Steller, Emanuel Imiela, Stanisław Szukalski, Jan Wysocki, Paweł Wróbel), naukowcom (Andrzej Brożek, Ludwik Musioł, Adolf Dygacz, Jerzy Szydłowski) i kapłanom (Teofil Bromboszcz, Ludwik Skowronek, Emil Szramek) działających w XX wieku w Katowicach. Wśród zasłużonych dla miasta nie mogło zabraknąć sylwetek przedstawicieli życia muzycznego (Stefan Marian Stoinski, Jan Fojcik, Grzegorz Fitelberg) oraz wybranych postaci wyróżniających się aktywnością na niwie życia kulturalnego i społecznego (Konstanty Prus, Józef Ligęza, Andrzej Mielecki, Edmund Bojanowski) Za godne przypomnienia uznałem dzieje takich instytucji kultury i nauki jak Śląski Teatr Lalki i Aktora ?Ateneum?, Zespół Szkół Plastycznych, Zespół Szkół Muzycznych im. Wojciecha Kilara w Katowicach i Galeria Szyb Wilson, a także dwóch świątyń na Osiedlu Tysiąclecia. Krajobraz Katowic, stolicy Górnego Śląska, przez dziesięciolecia głównego ośrodka przemysłu ciężkiego, uległ wielkiej zmianie, ale zazwyczaj jest kojarzony z dymiącymi kominami hut i kopalnianymi szybami wydobywczymi, dlatego przypominam równie, początki dziejów kopalni ?Wujek? do 1914 roku i kopalni ?Murcki? do 1945 roku oraz historie miejscowego biedaszybikarstwa w latach 1931?1936. Od Autora

39,00 zł
37,44 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 1,56 zł

20
Kluseczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kluseczka
Dostępny101 szt.

Willowdean to wygadana i korpulentna nastolatka z małego teksańskiego miasteczka, którą znajomi nazywają Will, a matka – Kluseczką. Will z dużą pewnością siebie zbywa docinki na temat swojej nadwagi i nałogowo słucha piosenek Dolly Parton. Nie przejmuje się swoim wyglądem, dopóki nie spotka chłopaka, w którym się zakocha – z wzajemnością. Żeby odzyskać pewność siebie i przeciwstawić się mamie, byłej królowej piękności, Will zgłasza się do organizowanego przez nią konkursu na miss nastolatek. Ta odważna decyzja inspiruje innych do pójścia w jej ślady, a to sprawia, że życie miasteczka wypada z utartych kolein...

34,80 zł
24,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,44 zł

21
Hirszfeldowie. Zrozumieć krew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hirszfeldowie. Zrozumieć krew
NiedostępnyBrak

Hirszfeldowie mieli kilka wspólnych cech – byli nadzwyczajnie zdolni, pracowici i stabilni. Ale ich życie wciąż ulegało dewastacji. Przetoczyły się przez nie dwie wojny, Holokaust i stalinizm, dobrobyt i getto, kariera i dyskryminacja. Wierzyli w medycynę. Odkrywanie szczepień i antybiotyków, grup krwi i procesów dziedziczenia to wszystko przypadło na lata ich aktywnej działalności naukowej i lekarskiej. Mieli w tym swój udział. Każdy człowiek ma grupę krwi. Jej nazwę zaproponował ponad wiek temu Ludwik Hirszfeld. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

22
Kultury oporu w szkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kultury oporu w szkole
Dostępny7 szt.

Książka ukazuje relacje pomiędzy kulturą dominującą szkoły a kulturą oporu tworzoną przez aktywnie działające podmioty (uczniów, nauczycieli, rodziców) i stanowiącą integralny element codzienności szkoły. Przedstawia fenomen tak zwanego ?drugiego życia szkoły?, w którym dochodzi do legitymizacji i walki o obowiązujące znaczenia i symbole. Autorka podkreśla, że szkoła jest nie tylko instytucją przekazującą wiedzę o obowiązujących normach, regułach i wartościach, lecz także przestrzenią umożliwiającą zaangażowanym podmiotom przekraczanie ograniczeń narzuconych przez kulturę dominującą. W książce zostały omówione takie zagadnienia jak: - cechy szkolnych kultur oporu, - uczestnictwo w grach szkolnych jako przejaw dominacji lub podporządkowania, - specyfika oporu uczniów, nauczycieli i rodziców wobec hegemonii szkoły, - przestrzenie występowania oporu w szkole, - potencjał wyzwolenia ulokowany w kulturach oporu.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

23
Zapobieganie błędom medycznym w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapobieganie błędom medycznym w praktyce
NiedostępnyBrak

W publikacji dokonano próby zdefiniowania błędu medycznego oraz przedstawiono zasady odpowiedzialności prawnej podmiotów udzielających świadczeń zdrowotnych w sytuacji wystąpienia szkody na osobie pacjenta. Omówiono przyczyny powstawania błędów medycznych oraz sposób ich eliminowania tak, aby ryzyko powstania błędów w opiece medycznej ograniczyć do minimum. Opracowanie zawiera wskazówki dotyczące m.in.: – sposobu postępowania podczas realizowania procedur medycznych, – zasad, które należy przestrzegać, aby nie naruszać autonomii pacjenta, – komunikacji z pacjentem i członkami zespołu terapeutycznego zapewniającej bezpieczną z perspektywy prawa opiekę zdrowotną. Poruszono także kwestię dochodzenia roszczeń odszkodowawczych z tytułu błędu medycznego – w tym informowanie o zaistnieniu błędu, reagowanie na skargi pacjentów oraz mediację w sporach medycznych. Publikacja uwzględnia najnowsze zmiany legislacyjne wynikające z Rozporządzenia Ministra Zdrowia z 16.08.2018 r. określającego standard organizacyjny opieki zdrowotnej w podmiotach wykonujących działalność leczniczą i udzielających świadczeń zdrowotnych w zakresie opieki okołoporodowej.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

24
Zasada jawności sądowego postępowania egzekucyjnego w dobie informatyzacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada jawności sądowego postępowania egzekucyjnego w dobie informatyz...
NiedostępnyBrak

Książka stanowi pierwsze kompleksowe opracowanie dotyczące zasad sądowego postępowania egzekucyjnego, ze szczególnym uwzględnieniem zasady jawności. Zostały w niej wszechstronnie zaprezentowane poglądy na temat gwarancji jawności w postępowaniu egzekucyjnym, wzięto też pod uwagę ostatnie zmiany związane z informatyzacją tego postępowania. Autor przedstawia zagadnienia odnoszące się do modernizacji egzekucji sądowej i jej wpływu na system postępowania cywilnego. Czytelnicy odnajdą tu również postulaty de lege ferenda dotyczące dalszej informatyzacji postępowania.

159,00 zł
143,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,90 zł

25
Zasada pewności w prawie podatkowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zasada pewności w prawie podatkowym
NiedostępnyBrak

Niniejsza monografia zawiera rozważania dotyczące istoty oraz realizacji zasady pewności prawa podatkowego. Analizy przedstawione w pierwszej części książki dotyczą stanowienia i stosowania przepisów prawa podatkowego. Kolejne części opracowania poświęcone zostały rozważaniom na temat konkretnych problemów związanych z realizacją zasady pewności prawa w świetle regulacji zawartych w Ordynacji podatkowej, ustawach kształtujących podatki pośrednie i bezpośrednie, a także w międzynarodowym i unijnym prawie podatkowym. Publikacja przeznaczona jest dla doradców podatkowych, adwokatów, radców prawnych, a także sędziów. Będzie cennym źródłem wiedzy zarówno dla pracowników administracji rządowej i samorządowej, jak i dla przedstawicieli nauki specjalizujących się w prawie podatkowym.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

26
Dracula. Student's Book. Level 4 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dracula. Student's Book. Level 4
Dostępny13 szt.

Jonathan Harker odwiedza w interesach zamek hrabiego Draculi w Transylwanii. Na początku podróży nie wie w jakie kłopoty się wpakował. Dracula okazuje się być czystym złem i rzuca swoje zaklęcie na Jonathana i jego bliskich. Pojawia się choroba, śmierć, ból i smutek. Klasyczny horror, który z pewnością zafascynuje czytelników swoją tajemniczością i napięciem. Oryginalne i klasyczne opowieści dla młodzieży i dorosłych wspomagają samodzielne doskonalenie języka angielskiego. Rozwijają umiejętności językowe i komunikację dla danego poziomu językowego CEFR. Zawierają szeroki zasób słownictwa. Do każdej powieści dodatkowo dokupić można zeszyt ćwiczeń „Activity Book” w celu utrwalenia i sprawdzenia swojej wiedzy.

22,00 zł
18,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,30 zł

27
Pandemia. Wydanie ekskluzywne - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pandemia. Wydanie ekskluzywne
Rebel, od 8 lat
NiedostępnyBrak

Pandemia w ekskluzywnym wydaniu Cztery choroby wydostały się na świat i przed drużyną specjalistów z różnych dziedzin stanęło zadanie odnalezienia szczepionek na te epidemie, zanim ludzkość zostanie unicestwiona. Gracze muszą współpracować ze sobą, wykorzystując silne strony swych postaci i dobrze planując strategię, jaką wykorzystają, by pozbyć się chorób, zanim, w serii coraz gwałtowniejszych epidemii, opanują one cały świat. Jakie zdolności posiadają postacie? Kierownik budowy potrafi budować laboratoria badawcze, potrzebne do tego, by wynajdywać szczepionki na choroby. Naukowiec potrzebuje tylko 4 kart konkretnej choroby, by ją wyleczyć, zamiast 5. Choroby rozprzestrzeniają się jednak przerażająco szybko, a czas ucieka. Drużyna musi starać się powstrzymywać napór epidemii na dotkniętych nimi obszarach oraz wynajdywać szczepionki. Rocznicowa edycja gry to prawdziwa gratka dla fanów serii. O ile mechanicznie gra nie różni się od oryginału, o tyle wykonanie gry świadczy o tym, że to produkt kolekcjonerski. Co wchodzi w skład rocznicowego wydania gry Pandemic (edycja polska): • metalowe pudełko w formie walizki medycznej do utrzymywania wszystkiego w należytym porządku, • 7 plastikowych figurek wysokiej jakości, • nowe ilustracje w stylu vintage, • powiększona plansza, • drewniane znaczniki. Zawartość opakowania: • plansza, • 7 kart postaci, • 48 kart infekcji, • 59 kart gry, • 4 szalki petriego, • 96 znaczników chorób, • 6 znaczników stacji, • 4 znaczniki lekarstw, • znacznik poziomu zachorowań, • znacznik rozprzestrzeniania się chorób, • 7 pionków graczy.

332,90 zł
292,95 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 39,95 zł

28
Elementy logiki matematycznej i metodologii nauk ścisłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementy logiki matematycznej i metodologii nauk ścisłych
NiedostępnyBrak

Prezentowany tom stanowi reedycję skryptu wykładów z logiki matematycznej i metodologii nauk ścisłych autorstwa Stanisława Jaśkowskiego (1906-1965), wybitnego polskiego logika i matematyka, reprezentanta Szkoły Lwowsko-Warszawskiej, twórcy m.in. systemów dedukcji naturalnej i logik parakonsystentnych. Skrypt został wydany w 1947 roku na potrzeby studentów matematyki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, z którym Jaśkowski był związany zawodowo przez ostatnie dwadzieścia lat życia. Książka jest oryginalnym, autorskim, niezwykle nowoczesnym ujęciem przedmiotu, w znaczący sposób różniącym się od innych podręczników. To pierwsza praca, w której logika prezentowana jest konsekwentnie w postaci systemu dedukcji naturalnej, co stało się później standardem w dydaktyce logiki. Biorąc pod uwagę, że Jaśkowski w latach trzydziestych XX wieku skonstruował pierwsze systemy tego typu, mamy do czynienia z niezwykle ważnym historycznym świadectwem ich pierwszego wykorzystania w nauczaniu. Wybitne walory dydaktyczne skryptu sprawiają, że jest interesujący dla specjalistów i może być nadal przydatny jako podręcznik logiki, pomimo ponad siedemdziesięciu lat, które upłynęły od jego pierwszego wydania.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

29
Karolina Marchewka, Piotrek Pietruszka, Tomek Pomidor. Wakacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karolina Marchewka, Piotrek Pietruszka, Tomek Pomidor. Wakacje
NiedostępnyBrak

Na początku pojawił się Piotrek – Piotrek Pietruszka. Wesoły chłopiec... no może mający zbyt wiele pomysłów, i to niekoniecznie przemyślanych. Piotrek na dobre zagościł w historyjkach opowiadanych na dobranoc. Wkrótce dołączyła do niego Karolina Marchewka. Równie miła, a co więcej spokojnie znosząca Piotrkowe psikusy. Lubili bawić się razem i to nie tylko dlatego, że mieszkali obok siebie. Ale kiedy do domu na ich ulicy sprowadziła się jeszcze jedna rodzina, dołączył do nich Tomek Pomidor – bo jakże mógłby nazywać się inaczej. Teraz cała trójka mogła spędzać wspólnie czas – w domu, w szkole, na wycieczkach czy podczas wakacji. To właśnie opisane w tej książce wakacje, choć może nie obfitujące w nadzwyczajne wydarzenia, ale spędzone razem, uczyniły ich prawdziwymi przyjaciółmi. Wszystkie wakacyjne przygody wymagały od dzieci rezolutnego działania, dlatego każdy rozdział książki kończą „Zadania do wykonania” – tym razem już przez Ciebie, młody czytelniku.

33,00 zł
29,37 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,63 zł

30
Słownik współczesnej kultury krajów języka niemieckiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słownik współczesnej kultury krajów języka niemieckiego
NiedostępnyBrak

Słownik współczesnej kultury krajów języka niemieckiego zasługuje na szczególną uwagę oraz zdecydowaną pochwałę. Pomyślany, przygotowany i opracowany pod czujnym okiem badawczym dwu wybitnych i doświadczonych znawców przedmiotu tom stanowi pierwsze w piśmiennictwie polskim zbiorowe opracowanie leksykogra?czne wielkiego obszaru (szeroko pojętych!) zachowań, instytucji oraz aktywności kulturowych w krajach niemieckiego obszaru językowego po 1945 r. prof. dr hab. Hubert Orłowski

60,00 zł
42,60 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,40 zł

31
Narracje miejskie w literaturze polskiej po 1989 roku. Pamięć, przestrzeń, dyskurs - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Narracje miejskie w literaturze polskiej po 1989 roku. Pamięć, przestr...
NiedostępnyBrak

Głównym obszarem badawczym publikacji jest relacja między pamięcią, przestrzenią miejską i kategorią dyskursu w literaturze polskiej po 1989 roku. W tekstach, które stanowią przedmiot analizy, można się dopatrzyć różnych strategii narracyjnych, za pomocą których autorzy próbują uchwycić i oddać relację między przestrzenią miejską, wyzwalaną przez nią (lub na nią projektowaną) pamięcią a podmiotami indywidualnymi bądź grupowymi. W toku analizy autorka wykazuje, że zwrócenie się ku miastu, miejskości oraz przestrzeni w kontekście procesów zachodzących w pamięci zbiorowej i kulturowej nie tylko pozwala odsłonić pewne wzory i schematy narracji pamięciowych (wpływających na sposób postrzegania rzeczywistości kulturowej oraz kształtujących relacje społeczne), ale również umożliwia dostrzeżenie pęknięć, fałd, napięć, potknięć i przemieszczeń w obrębie tych narracji.

29,40 zł
27,05 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,35 zł

32
Benchmarking doskonałości hoteli historycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Benchmarking doskonałości hoteli historycznych
NiedostępnyBrak

Każdy poszukuje ścieżek do doskonałości Niniejsza książka jest adresowana zarówno do profesjonalistów, jak i do turystów, zwłaszcza koneserów pałaców i zamków, pokazuje trajektorie wędrówek po luksusowych hotelach historycznych w wymiarach: wirtualnym (estetycznym, historycznym), sieciowym (relacje z innymi obiektami rozrywkowymi, rekreacyjnymi) oraz procesowym (degustacje, muzyka, taniec i śpiew). W wyniku pogłębionych badań odkryto oraz przedstawiono najlepsze benchmarki wirtualne, sieciowe, jak też procesowe hoteli historycznych w Szwajcarii, w Polsce i na Słowacji, które stanowią znakomite kryterium wyboru „doskonałych” destynacji dla koneserów turystyki pałacowozamkowej.

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

33
Samorząd terytorialny w systemie administracji publicznej, wydanie II zmienione i uaktualnione - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samorząd terytorialny w systemie administracji publicznej, wydanie II ...
Dostępny10 szt.

W ciągu ostatnich kilkunastu lat sektor publiczny, w tym samorząd terytorialny, przechodzi zasadnicze przeobrażenia. W ich wyniku tradycyjnie rozumiana administracja publiczna, kojarzona głównie z naukami prawnymi, staje się także ważną dziedziną dla ekonomistów, specjalistów od zarządzania, a także w coraz większym stopniu politologów i socjologów. Tym samym do sektora publicznego przenikają rozwiązania, które oparte są na negocjacjach, aktywnym udziale społeczności lokalnych, nowych modelach instytucjonalnych realizacji zadań publicznych. Zarządzanie sieciowe, administracja responsywna, partycypacja społeczna, współtworzenie usług publicznych to tylko pewne z pojęć, które na trwałe wpisały się w debatę nad administracją publiczną. Celem książki jest przedstawienie uwarunkowań organizacyjno-prawnych, ale i funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego w nowej rzeczywistości społeczno-gospodarczej. Autorzy przedstawili problematykę funkcjonowania administracji samorządowej w nowym kontekście zwracając uwagę na takie zagadnienia, jak: • relacje rządowo-samorządowe, • metropolie jako szczególne jednostki samorządu terytorialnego, • nowe narzędzia zarządzania publicznego stosowane w praktyce funkcjonowania jednostek samorządu terytorialnego, • ustrój poszczególnych stopni jednostek samorządu terytorialnego, • krajowa i międzynarodowa współpraca jednostek samorządowych.

90,00 zł
72,90 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 17,10 zł

34
Jechać nie jechać? Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jechać nie jechać? Tom 2
Dostępny35 szt.

„Jadę sobie do Tczewa i czytam pamiętniko-ranking Jechać, nie jechać? autorstwa Pablo. Cudowne skojarzenia opisu szczepienia świń z Mauritiusem oraz Wietnamu z pewnym PGR-em. Książka dowcipna i wielowątkowa z umiejętnym zaznaczeniem roli alkoholu w zwiedzaniu świata” – Anna Popek – dziennikarka. „Dzięki Jechać, nie jechać? nabrałam apetytu na podróże. Świetnie skonstruowany ranking i ocena pomagają w wyborze miejsca podróży” – Aleksandra Ciejek – aktorka. „Gdyby to był przewodnik, to wspomnienie o pijanym, szalonym i agresywnym operatorze ratraka, usiłującym rozsmarować całą rodzinę na austriackim stoku, byłoby jeszcze na miejscu. Ale sceny z kastracji stukilowych wieprzków lub działań lekko wstawionej fińskiej weterynarki by się nie zmieściły. Jechać, nie jechać? to nie przewodnik, nie pamiętniko-ranking po 36 krajach, jak możemy się dowiedzieć z okładki. To po prostu świetna książka” – Tomasz Marek Brzozowski – „Polska The Times”. „Planujesz wakacje? W wyborze odpowiedniego miejsca może pomóc ranking Pabla, autora książki Jechać, nie jechać?. Zaczął podróżować jako lekarz weterynarii jeszcze w czasach komuny. Nie dostał paszportu, więc poznawanie świata rozpoczął od Związku Radzieckiego. Gdy czasy się zmieniły, odwiedził ponad 140 krajów. Był m.in. w Korei Północnej czy Mali, jachtem płynął przez Pacyfik, zwiedził archipelag Markizy. Ostatnio fascynuje go Afryka Zachodnia, jej duchowość i obrzędy” – „Pokaż nam świat”, TVN BiS, Jakub Porada, Małgorzata Główka.

38,00 zł
33,82 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,18 zł

35
Praktyki performance management w kontekście wymogów koncepcji lean w środowisku usług - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praktyki performance management w kontekście wymogów koncepcji lean w ...
NiedostępnyBrak

Koncepcja szczupłego zarządzania (lean management) prowadzi do ograniczania marnotrawstwa i tworzenia wartości dla klienta. Sprawdziła się ona w produkcji, ale czy taki sam sukces może osiągnąć w środowisku usług? Cechy usług wskazują bowiem na trudności w ich standaryzacji oraz na wymóg jednoczesnego świadczenia usług i ich konsumpcji przez klienta. Tymczasem lean podkreśla wagę zespołowego działania i postuluje ograniczanie istotnych indywidualnych praktyk zarządzania efektywnością pracownika (performance management), takich jak opis stanowiska pracy, wynagradzanie indywidualnej efektywności, zrezygnowanie z oceny okresowej. Czy zatem w świecie zespołowego, szczupłego zarządzania nadal jest miejsce dla systemowego zarządzania indywidualną efektywnością pracy? W publikacji omówiono wpływ praktyk performance management na realizację wymogów lean w środowisku usług (lean service). Wynikiem po?wiązania obydwu koncepcji było opracowanie globalnego modelu PM-LS. Wskazuje on, że istnieje zestaw praktyk performance management, który ogranicza bariery wdrażania lean w usługach i wpływa na ograniczanie marnotrawstwa w badanych działach funkcjonujących w środowisku usług.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

36
Tokaido, edycja jubileuszowa - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tokaido, edycja jubileuszowa
Hobbity.eu, od 8 lat
NiedostępnyBrak

Odkryj tysiąc cudów na drodze Tokaido! Witaj na legendarnej Drodze Wschodniego Morza – Tokaido – łączącej Kioto i Edo. Rozpoczynasz właśnie niezwykłą podróż po dawnej Japonii, podczas której odkryjesz jej tysiące cudów. Nie spiesz się, znajdź czas na kontemplacje każdej panoramy, która otworzy się przed Tobą: od majestatycznych gór, poprzez spokojne wybrzeża, aż po rozległe pola ryżowe. Zbieraj wszystkie pamiątki podczas swojej wyprawy, a jeśli natkniesz się na mieszkańców, nie zmarnuj okazji do ciekawej rozmowy. Korzystaj z dobrodziejstw napotkanych miejsc, od zbawiennego spokoju gorących źródeł, aż do wielu rozkoszy kulinarnych, których dozna Twoje podniebienie. Czas jest Twoim największym sprzymierzeńcem. Bądź przewidujący, uważny i cierpliwy, aby niczego nie przeoczyć. Delektuj się doznaniami, a powrócisz z tej podroży bogatszy o najróżniejsze doświadczenia. Tokaido czeka na Ciebie! Wybierzesz się z nami w spokojną i piękną podróż po dawnej Japonii, by poznać jej zwyczaje, kulturę i kuchnię? Rodzinna gra „Tokaido” została doceniona przez Kapitułę Konkursu „Zabawka Roku” za wyjątkowe walory relaksacyjne i estetyczne, klimat dawnej Japonii oraz brak negatywnej interakcji pomiędzy graczami. Tokaido to znana marka na rynku gier planszowych. Niebagatelna mechanika, minimalistyczna grafika, harmonia, dopracowane komponenty to wszystko doskonale oddaje ducha kultury japońskiej. Od premiery, która miała miejsce w 2013 roku, gra nieprzerwanie święci triumfy wśród miłośników gier planszowych i kultury japońskiej. Gra „Tokaido” doczekała się do dnia dzisiejszego trzech różnych dodatków, a także specjalnego, kolekcjonerskiego wydania, które błyskawicznie zniknęło z półek sklepowych. Przyszła pora na wydanie jubileuszowe tej wspaniałej gry. „Tokaido. Edycja jubileuszowa” różni się od swoich poprzedniczek. Nowa edycja gry to przede wszystkim nowa szata graficzna. Co się zmieniło? • nowa szata graficzna pudełka jest teraz jeszcze bardziej szczegółowa i dopracowana, • nowa oprawa graficzna planszy powoduje, że jest ona bardziej przejrzysta, • karty są teraz czytelniejsze i jeszcze lepiej oddają ducha japońskiej kultury, • nowe karty postaci są dużo bardziej szczegółowe, • nowe ilustracje kart Panoram pozwalają poczuć piękno japońskich pejzaży, • nowe, wyjątkowe Kimeeple (meeple w kimono) zastępują klasyczny kształt pionków. Zawartość opakowania: • plansza, • 5 pionków podróżników, • 5 znaczników punktacji, • 5 żetonów bagażu, • 50 monet, • 10 dużych kart podróżników, • 12 kart gorących źródeł, • 60 kart panoram, • 25 kart posiłków, • 24 karty pamiątek, • 14 kart spotkań, • 7 kart osiągnięć, • instrukcja.

170,00 zł
141,10 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 28,90 zł

37
Nadchodzi poranek. Aleppo, Syria. Naprawić dom, uleczyć serce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadchodzi poranek. Aleppo, Syria. Naprawić dom, uleczyć serce
Dostępny66 szt.

22 grudnia 2016 roku. Po nasileniu się walk i istnym gradzie pocisków, który zdaje się nie mieć końca, nagle odgłosy wojny milkną. Aleppo zostaje ogłoszone „miastem wolnym”. Wydaje się to snem: można znów zacząć chodzić bez lęku po ulicach miasta. Czy wojna rzeczywiście się skończyła? Sen trwa krótko. To prawda, najostrzejsze walki przeniosły się gdzie indziej, ale miasto leży w gruzach, a ludzie są wyczerpani... W tym miejscu ojciec Ibrahim, franciszkanin i proboszcz z Aleppo, podejmuje wątek swej opowieści. O ile w poprzedniej książce – Tuż przed świtem – opowiedział o życiu pod oblężeniem, z ciągłym zagrożeniem ze strony pocisków i snajperów, o tyle teraz wprowadza nas w wielkie dzieło odbudowy. Do odbudowania są liczne domy, kościoły i meczety, ale przede wszystkim trzeba odbudować osobę. Ran jest wiele: jedne widać wyraźnie na każdym rogu ulicy, inne pozostają ukryte w sercach osób i w relacjach społecznych na każdym poziomie. „Przyszłość przesłonięta jest gęstymi chmurami. Wiemy, że wojna jest długa. Ale jesteśmy pewni zwycięstwa życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Nasze serce pozostaje otwarte. Czujemy się odpowiedzialni za bycie mostem pojednania, przebaczenia, pokoju”.

44,90 zł
30,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 14,37 zł

38
Diary of a Wimpy Kid. The Meltdown - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diary of a Wimpy Kid. The Meltdown
NiedostępnyBrak

It's the 13th hilarious book in Jeff Kinney's bestselling Diary of a Wimpy Kid series! „Kinney is right up there with J K Rowling as one of the bestselling children's authors on the planet”. – „Independent” When snow shuts down Greg Heffley's middle school, his neighbourhood transforms into a wintry battlefield. Rival groups fight over territory, build massive snow forts, and stage epic snowball fights. And in the crosshairs are Greg and his trusty best friend, Rowley Jefferson. It's a fight for survival as Greg and Rowley navigate alliances, betrayals, and warring gangs in a neighbourhood meltdown. When the snow clears, will Greg and Rowley emerge as heroes? Or will they even survive to see another day? „The world has gone crazy for Jeff Kinney's Diary of a Wimpy Kid” – „Sun” With millions of books sold around the world in 65 editions and 56 languages, Wimpy Kid has turned millions of kids into readers.

49,00 zł
45,08 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,92 zł

39
ABBADO REDISCOVERED. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ABBADO REDISCOVERED. CD
Claudio Abbado, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

19,90 zł
19,30 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,60 zł

40
Abysmal. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abysmal. CD
Thron, Mystic Production
NiedostępnyBrak

1. Beyond the gates 2. Under a bloodred sky 3. A spark of divinity 4. Dead souls 5. Hidden in shadows 6. A glorious ride 7. Liturgia 8. Blood of serpents 9. The wrath of gods 10. The shrines

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

41
Open Mind. The Best Of Blackfield, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Open Mind. The Best Of Blackfield, 2 LP
Blackfield, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Blackfield 2. Family Man 3. Open Mind 4. 1,000 People 5. Oxygen Strona B: 1. Hello 2. Once 3. How Was Your Ride? 4. Waving 5. From 44 to 48 LP 2: Strona A: 1. Pain 2. October 3. Faking 4. Dissolving with the Night 5. End of the World Strona B: 1. End Of The World

121,90 zł
112,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,75 zł

42
Bedford School Lp. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bedford School Lp. Winyl
Turnau, Grzegorz, Mystic Production
Dostępny23 szt.

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

43
Albedo 0.39, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Albedo 0.39, CD
Vangelis, Rockers Publishing
NiedostępnyBrak

Lista utworów: 1. Pulstar 2. Freefall 3. Mare Tranquillitatis 4. Main Sequence 5. Sword Of Orion 6. Alpha 7. Nucleogenesis Part 1 8. Nucleogenesis Part 2 9. Albedo

64,90 zł
58,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,49 zł

44
Objection Overruled, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Objection Overruled, CD
Accept, Rockers Publishing
NiedostępnyBrak

Po podboju świata rockowego z własną teutońską marką heavy metalu w latach 80. z „Balls To The Wall” (1983) i „Metal Heart” (1985), Accept rozstał się z oryginalnym wokalistą i frontmanem Udo Dirkschneiderem po wydaniu w 1986 roku „Russia Roulette”. „Objection Overruled” jest z pewnością powrotem do formy tych niemieckich legend metalowych i powrotem Udo do kapeli. Zawiera 11 utworów, w tym single „I Do not Wanna Be Like You”, „All or Nothing” i „Slaves To Metal”, które są napisane przez zespół w połączeniu z wieloletnim współpracownikiem Deaffy. Lista utworów: 1. Objection Overruled 2. I Don't Wanna Be Like You 3. Protectors Of Terror 4. Slaves To Metal 5. All Or Nothing 6. Bulletproof 7. Amamos La Vida 8. Sick, Dirty And Mean 9. Donation 10. Just By My Own 11. This One's For You

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

45
Little green men. Figurki żołnierzy, zielone - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little green men. Figurki żołnierzy, zielone
MGA
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy oryginalne figurki żołnierzy Spodobają się wszystkim chłopcom. Każda figurka jest inna. Zebrawszy całą serię można toczyć prawdziwe batalie!

31,90 zł
29,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,91 zł

46
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie
MGA
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy oryginalne figurki żołnierzy Spodobają się wszystkim chłopcom. Każda figurka jest inna. Zebrawszy całą serię można toczyć prawdziwe batalie!

31,90 zł
29,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,91 zł

47
Little green men. Figurki żołnierzy z akcesoriami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little green men. Figurki żołnierzy z akcesoriami
MGA
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy oryginalne figurki żołnierzy Spodobają się wszystkim chłopcom. Każda figurka jest inna. Zebrawszy całą serię można toczyć prawdziwe batalie! W zestawie znajdują się 4 figurki oraz militarne akcesoria.

58,90 zł
55,37 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 3,53 zł

48
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie i zielone (6 sztuk) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie i zielone (6 sztuk)
MGA
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy oryginalne figurki żołnierzy Spodobają się wszystkim chłopcom. Każda figurka jest inna. Zebrawszy całą serię można toczyć prawdziwe batalie! W zestawie znajdują się dwie drużyny: niebieskich i zielonych żołnierzy.

47,90 zł
45,03 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,87 zł

49
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie z breloczkiem - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie z breloczkiem
MGA
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy oryginalne figurki żołnierzy Spodobają się wszystkim chłopcom. Każda figurka jest inna. Zebrawszy całą serię można toczyć prawdziwe batalie!

31,90 zł
29,99 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,91 zł

50
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little green men. Figurki żołnierzy, niebieskie
MGA
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy oryginalne figurki żołnierzy Spodobają się wszystkim chłopcom. Każda figurka jest inna. Zebrawszy całą serię można toczyć prawdziwe batalie!

49,90 zł
46,91 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 2,99 zł

Wróć do góry