hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2018.12.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 15 grudnia 2018 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się 365. Angielski na każdy dzień (Maria Lekszycka), na drugim Szyfrogramy logopedyczne. Szereg szumiący, syczący, ciszący, głoski L i R (Magdalena Jarosz). Kolejny produkt to Ziołowa apteczka dla przeziębionych, tom 8 (Zbigniew T. Nowak) oraz Obwoluty A4 przezroczyste (10 sztuk) (Herlitz).
1
365. Angielski na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
365. Angielski na każdy dzień
Dostępny416 szt.

365. Angielski na każdy dzień to sposób na wszystkie twoje językowe bolączki. Korzystając z tej książki, poszerzysz zakres używanych przez ciebie słówek, podszkolisz wymowę i znajomość gramatyki, a trudne do opanowania phrasale staną się jednym z twoich ulubionych zagadnień. Brakuje ci motywacji i wciąż zdarza ci się popełniać najbardziej podstawowe błędy? To idealna dla ciebie książka, jeśli chcesz podszkolić swój angielski i usystematyzować swoją wiedzę na poziomie A2–B2. Jest to przemyślany roczny kurs języka angielskiego na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym. Każdego dnia, krok po kroku opanujesz najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki, słownictwa, wymowy czy słowotwórstwa. Razem z tą książką na własnej skórze doświadczysz, że przyswojenie phrasali to bułka z masłem, a idiomy same zaczną wchodzić ci do głowy. Dzięki naszej książce: • dostarczysz sobie solidnej dawki wiedzy każdego dnia, • z łatwością opanujesz setki nowych wyrażeń i zwrotów, • przyswoisz najbardziej istotne zagadnienia j. angielskiego, • skutecznie utrwalisz zdobyte wiadomości.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

2
Szyfrogramy logopedyczne. Szereg szumiący, syczący, ciszący, głoski L i R - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szyfrogramy logopedyczne. Szereg szumiący, syczący, ciszący, głoski L ...
Dostępny27 szt.

„Szyfrogramy logopedyczne” powstały, by urozmaicić i uatrakcyjnić ćwiczenia artykulacyjne. Jest to sprawdzona pomoc w korygowaniu zaburzonej wymowy głosek trzech szeregów: szumiącego, syczącego i ciszącego oraz głosek l i r. W zbiorze znajdują się ćwiczenia z 80 tabelami, dzięki którym dzieci doskonalą artykulację określonych głosek w nagłosie, śródgłosie, wygłosie oraz w trudniejszych grupach spółgłoskowych. Rozszyfrowywanie i szyfrowanie wyrazów to ćwiczenie aktywizujące i pobudzające mózg. Publikacja pomaga zatem nie tylko w korygowaniu zaburzonej wymowy głosek, ale również wpływa na usprawnienie spostrzegawczości i koncentracji. Ponadto dzieci ćwiczą umiejętność analizy i syntezy sylabowej oraz doskonalą swoją orientację na płaszczyźnie. Ćwiczenia można wykorzystać zarówno w trakcie zajęć w szkole (indywidualnych i grupowych), jak i w domu.

18,00 zł
14,22 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,78 zł

3
Ziołowa apteczka dla przeziębionych, tom 8 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ziołowa apteczka dla przeziębionych, tom 8
Dostępny23 szt.

Każdej jesieni, zimy i wiosny miliony ludzi w różnych zakątkach świata stają przed tym samym problemem: jak skutecznie uchronić się przed przeziębieniem, grypą oraz innymi infekcjami typowymi dla tego okresu i jak szybko się z nich wyleczyć. To rzeczywiście niemały problem, bo pomimo wielkich postępów medycyny i farmacji człowiek nierzadko staje bezradny wobec ataku chorobotwórczych wirusów czy bakterii. Książka wskazuje, jak znaleźć pomoc w lekach z niezwykłej apteki Pana Boga. Takie bezcenne leki mamy wprost na wyciągnięcie ręki...

10,70 zł
10,17 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,53 zł

4
Obwoluty A4 przezroczyste (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obwoluty A4 przezroczyste (10 sztuk)
Herlitz
Dostępny62 szt.

Zestaw 10 przezroczystych koszulek na dokumenty.

5,40 zł
5,13 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,27 zł

5
Setki oceanów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Setki oceanów
Dostępny11 szt.

Ubierzcie kask, ochraniacz na zęby i puchowy skafander, bo Setki oceanów to zderzenie z hokejową bandą, wizyta w sierocińcu podczas huraganu i wyprawa Apollo 420 z głową pełną ekstazy. W wesołym miasteczku tej prozy pędzimy po rozgałęziającym się fabularnym rollercoasterze, odwiedzając dom strachów, salkę humoru i filozofii, aby na końcu na strzelnicy po wielu wybornych strzałach wygrać miśka. Pawłowi Stelmachowi udała się misja niemożliwa, czyli pożenienie ze sobą Palahniuka i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej – gruba akcja z bronią w ręku rozpływa się tu we wzruszeniu i namacalnej prawdzie o świecie. Setki oceanów wciąga się ze smakiem pierwszego steku, jedzonego przez kowboja wybudzonego z trzydziestoletniej śpiączki, przy okazji zastanawiając się nad traumami, które każdy z nas niesie, i rolą wszechogarniającego przypadku. Szaleni bohaterowie – prawnik, rozmawiający ze zmarłą żoną, ksiądz-misjonarz, handlarz bronią i dziewczyna, której nie da się zabić – gotowi są na wszystko. W tej podróży nie może Was zabraknąć, choć bilet jest tylko w jedną stronę, bo po tej prozie nic już nie pozostanie takie samo.

46,00 zł
34,04 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,96 zł

6
Sztokholm 1793. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztokholm 1793. Audiobook
Niklas Natt och Dag, Sonia Draga
Dostępny22 szt.

Niesamowicie dobra powieść. Świetnie odzwierciedla realia epoki i jest doskonale napisana. – Leif GW Persson Mija rok od tragicznego zamachu na życie króla Szwecji, Gustawa III. Następca tronu jest niepełnoletni, wojny ogołociły państwową kasę. Krajem rządzą ludzie, którzy mają na względzie tylko własne interesy, podczas gdy ludowi żyje się coraz gorzej. Nikt nikomu nie ufa, a intrygi stały się czymś powszechnym. Z cuchnącego sztokholmskiego rynsztoku, jeziora Fatburen, wydobyto zmasakrowane ludzkie zwłoki pozbawione kończyn. Policja prosi o pomoc cierpiącego na suchoty Cecila Winge, który niechętnie podejmuje śledztwo. Wkrótce zaplątuje się w sieć mrocznych sekretów i bezkresnego zła, której nitki prowadzą wprost do śmietanki sztokholmskiego towarzystwa? Niklas Natt och Dag tworzy obraz miasta w końcowych latach epoki gustawiańskiej. Zrywa maskę przepychu i przedstawia straszliwą, lecz fascynującą rzeczywistość Szwecji końca XVIII wieku. Głośny debiut, który tygodniami utrzymywał się na szwedzkiej liście bestsellerów, a prawa do jego wydania sprzedano do trzydziestu krajów!

35,90 zł
28,00 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,90 zł

7
Rewolucja rosyjska (wersja rosyjska) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rewolucja rosyjska (wersja rosyjska)
Dostępny6 szt.

Proponujemy naszym czytelnikom zbiorową monografię opublikowaną w roku setnej rocznicy rewolucji. Publikacja jest próbą naukowego zrozumienia konsekwencji rewolucyjnego przekształcenia Rosji.

26,00 zł
22,10 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,90 zł

8
Chiny w dziesięciu słowach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chiny w dziesięciu słowach
Dostępny60 szt.

Czy można opowiedzieć Chiny za pomocą zaledwie dziesięciu słów? Yu Hua udowadnia, że nie potrzeba więcej. Dziesięć pojęć, na pozór niemających ze sobą nic wspólnego. Mao Zedong i podróbki, rewolucja i bujanie. Zabierają w fascynującą podróż po przeszłości i teraźniejszości, niby odległych, a jednak nierozerwalnie związanych. Yu Hua patrzy na rewolucję kulturalną oczami dziecka ochlapanego krwią rozstrzeliwanych skazańców, opowiada o jałowej egzystencji wyrwizęba, pisze o przemocy i nudzie, o szaleństwie rewolucji i euforii bogacenia. Pokazuje absurdy dawnych i nowych Chin. Bawi, choć często przez łzy. Dziesięć słów-kluczy otwiera przed nami świat paradoksów. Pokazuje Chiny, w których ludzie handlują krwią, gdzie moralność nie istnieje, a umiejętność bujania jest cnotą. To Chiny widziane oczami znakomitego chińskiego pisarza. To opowieść gawędziarza, pełna pasji, humoru, farsy i złości. Napisana bez dystansu.

60,00 zł
51,60 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 8,40 zł

9
Kościół a nowoczesność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kościół a nowoczesność
Dostępny1 szt.

„Celem Autora jest przede wszystkim pokazanie, w jaki sposób Kościół we Francji próbował zmierzyć się z wyzwaniami, jakie niosły ze sobą zmiany społeczno-kulturowe zachodzące w społeczeństwie francuskim, które odcisnęły swoje piętno również na Kościele, i na te wyzwania odpowiedzieć. Chodzi także o pokazanie recepcji nauczania Soboru Watykańskiego II w Kościele francuskim. (…) Autor przysłużył się teologii w Polsce, rzucając nowe światło na ocenę sytuacji Kościoła we Francji, nierzadko negatywną, wynikającą z nieznajomości podejmowanych przez Episkopat Francji odważnych prób przezwyciężenia kryzysu i wprowadzania w życie postanowień Soboru Watykańskiego II, w tym także troski o odnowioną wizję Kościoła”. – fragment recenzji dr. hab. Dariusza Gardockiego SJ, prof. Papieskiego Wydziału Teologicznego w Warszawie Ks. Artur Antoni Kasprzak (ur. 1975) – doktor teologii Instytutu Katolickiego w Paryżu oraz Katolickiego Uniwersytetu w Leuven. W pracy doktorskiej, opublikowanej w języku francuskim, zajmował się analizą kolegialności episkopalnej w myśli i działaniu kardynała Léo-Josepha Suenensa, byłego prymasa Belgii. Po powrocie do kraju sprawował funkcję m.in. prefekta ds. studiów w Wyższym Seminarium Duchownym w Kaliszu oraz diecezjalnego referenta ds. misji. Jest wykładowcą teologii dogmatycznej na Wydziale Teologicznym UKSW w Warszawie i członkiem Krajowej Komisji Teologicznej Odnowy w Duchu Świętym. Obecnie jest rezydentem w parafii Opatrzności Bożej w Warszawie-Wesołej.

69,00 zł
34,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 34,50 zł

10
Między respondere i imputatio. Martina Heideggera i Józefa Tischnera hermeneutyka odpowiedzialności w horyzoncie ontologii, agatologii i aksjologii, część I-III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Między respondere i imputatio. Martina Heideggera i Józefa Tischnera h...
Dostępny7 szt.

Mimo iż odpowiedzialność stała się obecnie pojęciem powszechnie używanym, to jednak dopiero od niedawna zaczęto się nią zajmować z perspektywy badawczej. Najczęściej jest rozumiana jako odpowiadanie za popełniony czyn czy podjętą decyzję, tymczasem to przede wszystkim próba odpowiedzi na podstawowe odniesienie człowieka do siebie i innych ludzi. W niniejszej książce omawiany jest problem odpowiedzialności u Heideggera, który wiąże ją z ontologicznym pytaniem o własne bycie. Dopiero na gruncie bycia możliwe jest ujęcie kluczowego pojęcia w sensie etycznym czy prawnym. Heidegger wprawdzie nie zajmuje się odpowiedzialnością w tych właśnie znaczeniach, ale przedstawia ją na bazie źródłowego doświadczenia własnego bycia. Obok ujęcia Heideggera ukazane jest także stanowisko Tischnera, który w odróżnieniu od tego pierwszego dostrzega źródłowość doświadczenia odpowiedzialności na poziomie etycznym, w spotkaniu z drugim człowiekiem. Wydaje się, iż obydwa ujęcia są od siebie różne, jednak pytanie o źródłowość sprawia, że także dla Tischnera ważna jest interpretacja z perspektywy ontologicznej. Jest ona jednak poprzedzona doświadczeniem agatologicznym, będącym swojego rodzaju otwartością, empatią – to z niej wyrasta brak zgody na cierpienie drugiego człowieka i chęć przeobrażenia cierpienia przez zaangażowanie się w zmianę świata, w którym to, co jest, będzie tożsame z tym, co być powinno.

38,00 zł
32,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

11
Muzeologia. Tom 17. Muzeum bezpieczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzeologia. Tom 17. Muzeum bezpieczne
Dostępny6 szt.

Zapewnienie bezpieczeństwa publiczności i pracownikom jest priorytetem w działalności muzeów. Temu rodzajowi aktywności nadaje się znaczenie nadrzędne wobec bezpieczeństwa fizycznego i konserwatorskiego zbiorów. Ale oba cele można osiągnąć jednocześnie dzięki integracji większości środków prewencji na każdym z możliwych poziomów analizy zagrożeń, przewidywaniu ryzyka, zastosowaniu wspomagających technologii oraz wywołaniu spodziewanych reakcji personelu i publiczności. Te i inne zagadnienia poruszone zostały w pierwszej części książki stanowiącej podsumowanie konferencji zatytułowanej „Dziedzictwo kultury wobec współczesnych zagrożeń i wyzwań. Programy i kierunki działań”, która odbyła się w 2016 roku. W trakcie obrad przedstawiono międzynarodowe instytucje bezpieczeństwa dziedzictwa kulturowego i relacje z interwencji ratowniczych na Bliskim Wschodzie. W seminarium „Zarządzanie ryzykiem / Zarządzanie zasobami ludzkimi (w obszarze muzealnictwa)” uzupełnieniem części plenarnej były audyty bezpieczeństwa, przeprowadzone w formie warsztatowej w Muzeum Historii Żydów Polskich i Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie w kwietniu 2017 roku przez ekspertów Międzynarodowego Komitetu ICOM ds. Bezpieczeństwa w Muzeach (ICMS). Artykuły stanowiące podsumowanie tych działań znalazły się w drugiej części książki. Na część trzecią składają się uznane w świecie za użyteczne poradniki i zalecenia dotyczące bezpieczeństwa muzeów i zabytków, również podczas konfliktów zbrojnych i w obliczu innych zagrożeń. Niniejsza książka może pomóc pracownikom muzeów oraz ekspertom w dziedzinie ochrony i ratowania dziedzictwa kulturowego w ocenie istniejących rozwiązań, ich weryfikacji i opracowaniu dostosowanych do nowoczesnego świata planów prewencji i systemów bezpieczeństwa.

39,00 zł
28,47 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,53 zł

12
Dzieje miast praskich do początku XV wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieje miast praskich do początku XV wieku
Dostępny13 szt.

„Chociaż badania związków Czech i Polski, a także dziejów naszych południowych sąsiadów, mają pradawną metrykę, w Polsce nie należą do najintensywniejszych. Kilka wybitnych wyjątków jedynie potwierdza tę regułę. Trudno bowiem uznać, że badania nad średniowiecznymi Czechami przeżywają rozkwit. Brakuje choćby nowej syntezy dziejów Czech, która miała ukazać się w zasłużonej serii Ossolineum. Ta sama uwaga dotyczy Pragi. Znajomość dziejów tej metropolii w Polsce jest odwrotnie proporcjonalna do zainteresowania i sympatii, jaką nie tylko historycy, ale i polscy turyści darzą stolicę Czech. Dwie historie Pragi wydane w Polsce (autorstwa czeskich historyków – Josefa Janačka i Karela Krejčiego) nie mają charakteru wnikliwych prac naukowych, mimo kompetencji zwłaszcza tego pierwszego uczonego. Uwzględnianie Pragi w badaniach porównawczych (np. Jerzego Piekalskiego) przybliża jej dzieje. Jednak w historiografii polskiej brakowało do tej pory profesjonalnej historii tego bardzo ważnego i zarazem pięknego miasta. Książka profesora Mateusza Golińskiego, wybitnego znawcy dziejów miast i mieszczaństwa Europy Środkowej, wypełnia tę dotkliwą lukę. Autor napisał historię Pragi od jej zarania do początków XV wieku, gdy część niemieckiego mieszczaństwa zaczęła emigrować z tego miasta do Niemiec. Książka łączy elementy syntezy (...) z monografią. Rys ogólny i chronologicznie prowadzona narracja zostały podzielone problemowo, i to na wiele zagadnień. Autor nierzadko omawia szczegółowo ważne i sporne kwestie, odnośnie do których wyraża własne stanowisko. Widocznym dążeniem Golińskiego jest próba jak najpełniejszego ujęcia dziejów Pragi. Stąd mnogość zagadnień omówionych w książce. Autor położył nacisk na podział przestrzenno-prawny miasta. Praga, podobnie jak wiele dużych ośrodków w średniowieczu, składała się z kilku jednostek przestrzennych – odrębnych pod względem prawnym. Ten podział stał się podstawą konstrukcji książki”. Z recenzji dr. hab. Grzegorza Myśliwskiego

38,00 zł
32,30 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,70 zł

13
Miasto i polityka. Przypadki Krakowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miasto i polityka. Przypadki Krakowa
Dostępny15 szt.

Zawarte w książce refleksje dotyczą fenomenu Krakowa w ciągu ostatnich dwóch stuleci. Trwałość i siła stygmatu stołeczności Krakowa to intrygujący dla urbanologa przykład znaczenia dziedzictwa materialnego i niematerialnego jako czynnika rozwoju miasta. Tego niezwykłego zjawiska nie można oderwać od kontekstu politycznego. Relacja pomiędzy miastem a polityką to w przypadku Krakowa nie tylko funkcja polskiego losu! Kraków to także Europa Środka, w której przez dwieście ostatnich lat wiele razy zmieniały się granice i systemy polityczne. Doświadczenie Krakowa przypomina, że miasto to proces długiego trwania, ale uświadamia też znaczenie dziedzictwa kulturowego, pamięci i tożsamości dla rozwoju. Pokazuje czytelnie, jak systemy polityczne i ideologie determinowały kształt procesów urbanizacyjnych. W jakim więc stopniu polityka i systemy polityczne wpływają na kształt i znaczenia miasta – jako procesu, jako funkcji, jako idei, jako formy, jako zwierciadła cywilizacji? Co wynika z lekcji XX wieku, ale i z lekcji ostatniego ćwierćwiecza, gdy miasto przeżywa tak gwałtowną zmianę? Czy historia i pamięć są czynnikiem rozwoju, czy raczej balastem w procesie modernizacyjnej zmiany? Na te i inne nurtujące mnie pytania próbuję odpowiedzieć w artykułach poświęconych Mojemu Miastu. ze Wstępu Jacka Purchli

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

14
Top model. Temperówka z gumką, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top model. Temperówka z gumką, mix wzorów
DEPESCHE
NiedostępnyBrak

Gumka z temperówką w kształcie lakieru do paznokci Dzięki temperówce Top model i gumce jesteś z pewnością gotowa do szkoły. Zaletą tej temperówki jest to, że ma kształt butelki z lakierem do paznokci! Idealny dla prawdziwej fanki mody. Kreatywna temperówka z gumką Top model inspiruje unikalnym designem. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

8,40 zł
6,30 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,10 zł

15
Pióro wieczne Twist, Girly rose + 2 naboje - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pióro wieczne Twist, Girly rose + 2 naboje
Pelikan AG
NiedostępnyBrak

Cechy pióra: • nowoczesny wygląd, • ergonomiczny dla prawo- i leworęcznych, • możliwość wielokrotnego napełniania nabojami atramentowymi Pelikan, • zmazik wymazuje niebieski atrament, umożliwia korektę i ponowne pisanie, • 2 naboje.

60,20 zł
57,19 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,01 zł

16
Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie. Poradnik bezpieczeństwa IT dla każdego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bądź bezpieczny w cyfrowym świecie. Poradnik bezpieczeństwa IT dla każ...
NiedostępnyBrak

Większość z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie dnia bez internetu. Dostęp do informacji, kontakt ze znajomymi, zakupy w sieci, przelewy online, wirtualna edukacja... Nowy, wspaniały świat wszechobecnej technologii, która oferuje nieograniczone możliwości. Niestety, w świecie tym obecni są nie tylko ludzie prawi. Sieć, a wraz z nią my sami, coraz częściej pada ofiarą nieuczciwych członków cyfrowej społeczności. Z miesiąca na miesiąc rośnie liczba przestępstw dokonywanych w internecie. Pojawiają się programy, które paraliżują całe firmy, organizacje, instytucje itd., narażając je na bardzo dotkliwe straty. Zwykli ludzie tracą pieniądze jako ofiary wyłudzeń lub po prostu włamań na konta bankowe. Nasze cyfrowe bezpieczeństwo w znacznej mierze zależy od nas samych. To użytkownik technologii powinien uważać na swoje zachowania w wirtualnym świecie. Jest on przyjazny, pod warunkiem przestrzegania pewnych zasad. O tym, jakie to zasady, Czytelnik dowie się z tej książki. Napisanej przez zawodowego informatyka przystępnym, zrozumiałym językiem. Przeznaczonej dla każdego, kto korzysta z internetu w pracy i poza nią – słuchając muzyki, rozmawiając ze znajomym na czacie, czy szukając przepisu na ciasto. Poza wiedzą teoretyczną, poradnik wskazuje praktyczne narzędzia – zwykle darmowe – dzięki którym można szybko podnieść poziom swojego cyfrowego bezpieczeństwa. Przeznaczone są one dla powszechnie używanych systemów, takich jak Windows na komputerze i Android na urządzeniu mobilnym.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

17
Biblioteka Epoki Nowożytnej 4 I/2016. Liberum veto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Epoki Nowożytnej 4 I/2016. Liberum veto
NiedostępnyBrak

Czwarty zeszyt czasopisma podejmuje kwestię funkcjonowania liberum veto w polskim życiu politycznym od XVI do XVIII stulecia. Spis treści Wstęp (Urszula Kosińska) Przemysław Gawron, Unamitas czy pluritas votorum? Tryb podejmowania uchwał w zgromadzeniu stanowym w Europie XVI-XVII wieku Wacław Uruszczak, Podejmowanie uchwał na sejmie walnym koronnym w pierwszej połowie XVI wieku Jolanta Choińska-Mika, Zwycięstwo liberum veto na sejmach za Jana Kazimierza (1648-1668) Robert Kołodziej, Prawo do protestu w praktyce sejmowej i sejmikowej w czasach Jana III Sobieskiego Michał Zwierzykowski, Liberum veto w praktyce wielkopolskiej działalności sejmikowej w czasach saskich Urszula Kosińska, Liberum veto, jako narzędzie niszczenia sejmów przez państwa ościenne w czasach Augusta II Tomasz Szwaciński, Finał sejmu 1754 r. w relacjach rosyjskich i brytyjskich. Artykuły recenzyjne i recenzje „Ostatni wolności naszej klejnot”. Sejm Rzeczypospolitej za panowania Jana III Sobieskiego, Wydawnictwo Poznańskie, Poznań 2014 (Zbigniew Hundert) Władysław Konopczyński, Geneza i ustanowienie Rady Nieustającej, red. Agnieszka Kuczkiewicz-Fraś, Ośrodek Myśli Politycznej, Muzeum Historii Polski, Kraków-Warszawa 2014 (Dorota Dukwicz) Dorota Dukwicz, Rosja wobec sejmu rozbiorowego warszawskiego (1772-1775), Instytut Historii PAN, Warszawa 2015 (Urszula Kosińska)

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

18
Monopoly. Edycja Gdańsk - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Edycja Gdańsk
Winning Moves
Dostępny17 szt.

Znajdź własną drogę do zdobycia fortuny! Zobacz, co kryje miejska edycja gry „Monopoly. Edycja Gdańsk”. To znana już gra w nowej odświeżonej odsłonie. Wędruj po Gdańsku odwiedzając ulubione miejsca, może uda Ci się zostać właścicielem któregoś z nich? Kupuj dobrze znane gdańskie obiekty i zarabiaj, ściągając czynsz od pozostałych graczy. Odwiedź Muzeum Morskie, zabierz dzieci do Centrum Hewelianum, a po wszystkim wypocznij na plaży w Brzeźnie lub spotkaj się z przyjaciółmi w Garnizonie. Wybierz się na wycieczkę PKM-ką lub odkryj urocze zakamarki Starej Oliwy czy Dolnego Wrzeszcza. Idź do Teatru Szekspirowskiego, gdzie zawsze dzieje się coś ciekawego. To gra przeznaczona dla wszystkich, którzy uwielbiają grać w planszówki z rodziną lub w towarzystwie przyjaciół. W tej edycji przeniesiesz się do Gdańska. Kupuj najlepsze gdańskie obiekty, hotele i dostawców usług. Inwestuj w domy i hotele, zbieraj czynsz z posiadanych nieruchomości. Wymieniaj się z innymi graczami i czekaj na kolejne okazje na aukcjach. Jest wiele sposobów na zajecie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, badź twardym negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden. Znajdź własną drogę do zdobycia fortuny! Zasady gry są takie same jak w klasycznej wersji gry Monopoly. Po rozłożeniu planszy i wyborze jednego z 8 pionków należy rozdać każdemu z graczy odpowiednią liczbę banknotów. Rozgrywkę rozpoczyna osoba, która wyrzuci najwięcej oczek na kostce. W trakcie każdej kolejki rzuć dwiema kostkami, a następnie rusz się o liczbę pól równą sumie wyrzuconych oczek. Prawdopodobnie trafisz na jeden z zabytków, ośrodek sportowy czy instytucje, które będziesz mógł zakupić, gdy tylko okażą się dostępne, a Ciebie będzie na nie stać. Gdy trafisz na pole Szansa lub Kasa Społeczna – weź jedną z kart i zastosuj się do podanej na niej instrukcji. Uważaj na własności pozostałych graczy i postaraj się nie trafić do więzienia! Pamiętaj, że Twoim celem jest nie tylko bogacenie się kosztem innych, ale również doprowadzenie ich do bankructwa. Zawartość opakowania: • plansza do gry, • 8 pionków, • 28 kart tytuł własności, • 16 kart szansy, • 16 kart kasy społecznej, • plik banknotów, • 32 domy, • 12 hoteli, • 2 kostki, • szybka kostka, • instrukcja.

159,30 zł
137,00 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 22,30 zł

19
Biblioteka Epoki Nowożytnej 3 II/2015. Bitwa pod Orszą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Epoki Nowożytnej 3 II/2015. Bitwa pod Orszą
NiedostępnyBrak

Trzeci numer „Biblioteki Epoki Nowożytnej” poświęcony jest bitwie, która rozegrała się 8 września 1514 r. pomiędzy wojskami polsko-litewskimi a moskiewskimi pod Orszą. Starcie ukazane zostało na szerokim tle stosunków między Rzeczpospolitą a Moskwą na przełomie XV i XVI w., zaprezentowanych przez czołowych badaczy z różnych krajów, którzy zajęli się nie tylko przebiegiem samej bitwy, ale i przygotowaniami do niej, propagandą z nią związaną, kwestią jej lokalizacji, a także źródłami ikonograficznymi związanymi z batalią orszańską.

38,00 zł
26,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,40 zł

20
Ważne sprawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ważne sprawy
NiedostępnyBrak

Bajki przychodzą do mnie, odkąd pamiętam. Niektóre przemykają chyłkiem i znikają, nim dają się uchwycić w słowa, pozostawiając za sobą tajemniczą smugę i niepokój duszy. Inne krzykiem domagają się napisania lub uparcie wracają w bezsenne noce. Czasami mają wspaniałych pomocników, którzy pomagają mi się z bajkami spotkać – takich jak mała Zosia. I tak kropla wody, spływająca po szybie podczas ulewy, podpowiedziała mi bajkę o siostrzyczkach. Migoczące gwiazdy w mroźną, zimową noc przysłały do mnie historię Skrawki. Bajki powinniśmy czytać przez cale życie. Może wtedy uda nam się uchronić w nas, choć odrobinę, tę cudowną niewinność dziecka. Powędrujmy razem?

25,00 zł
22,25 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,75 zł

21
Skarbonka ceramiczna flakon, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skarbonka ceramiczna flakon, mix kolorów
Rozette
Dostępny9 szt.

Skarbonka ceramiczna Flakon S Uwaga! Kolor wysyłany losowo.

17,40 zł
13,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,48 zł

22
Pattern Design - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pattern Design
NiedostępnyBrak

The ultimate visual encyclopaedia, Pattern Design features more than 1,500 images of the world's most popular and influential patterns. Organized by theme from flora to geometric, from pictorial to psychedelic, this invaluable resource also includes in-depth features on the work of key designers from the rich history of pattern-making, including William Morris, Sonia Delaunay, Charles and Ray Eames, Lucienne Day and Orla Kiely. This inspiring sourcebook is an essential creative tool for design professionals, students and aficionados alike.

152,30 zł
23
Kodeks argumentacyjny dla prawników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks argumentacyjny dla prawników
NiedostępnyBrak

Dyskurs prawniczy toczy się niezależnie od przekonań teoretyków prawa. Z okoliczności, że przeminęła konferencyjno-seminaryjna moda nie wynika w szczególności, że znikły też problemy związane z dyskutowaniem przypadków trudnych w prawie. Prace poświęcone problematyce dyskursu prawniczego miały - prawie bez wyjątków - teoretyczny lub metateoretyczny charakter. W konsekwencji prace te nie wywarły żadnego, a w każdym razie żadnego poważniejszego wpływu na praktykę prawniczą. Ponieważ dużym zainteresowaniem cieszyły się zawsze prace, które proponowały konkretne metody i zasady postępowania, dające się po prostu wykorzystać w dyskursie argumentacyjnym, formuła kodeksu, katalogu zasad i reguł, oddawana do rąk Czytelnika wydaje się więc w naturalny sposób odpowiadać interpretacyjnym potrzebom. Nie bez znaczenia dla Autora niniejszej publikacji jest i ta okoliczność, że w literaturze prawniczej nie podjęto nigdy próby napisania kodeksu argumentacyjnego - wszystko zawsze rozpoczynało się i kończyło na poziomie teoretycznych sporów. W publikacji wykorzystano część znakomitego cyklu grafik Prof. Stanisława Wejmana.

32,00 zł
28,16 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,84 zł

24
Ekonomika przestrzeni turystycznej. Zarys teorii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekonomika przestrzeni turystycznej. Zarys teorii
NiedostępnyBrak

Naukowym problemem pracy jest teoria ekonomiki przestrzeni turystycznej rozumiana jako teoria kreowania i kształtowania takiej przestrzeni. Inaczej niż w podażowym podejściu tradycyjnej urbanistyki, sedno problemu stanowi ustalenie w przestrzeni turystycznej bilansu równowagi występujących w niej popytowych i podażowych turystycznych składników. Pozwala to na kreowanie i kształtowanie zoptymalizowanej przestrzeni turystycznej w respekcie dla determinizmu walorystycznego oraz postulatu zrównoważonego i trwałego rozwoju gospodarki turystycznej. Metodologia ekonomiki przestrzeni turystycznej jest interdyscyplinarna. Syntezę spójnego zastosowania rozmaitych w ich genezie i funkcji metod do kreowania i kształtowania przestrzeni turystycznej stanowi model zintegrowanego planowania i projektowania operacyjnej podprzestrzeni recepcji turystów. Praktycznym problemem pracy jest wskazanie możliwości zastosowania teorii ekonomiki przestrzeni turystycznej w inżynierii tej dyscypliny, w planowaniu i projektowaniu takiej przestrzeni. Dualna, naukowa i praktyczna użyteczność pracy czyni jej adresatami szerokie spektrum badaczy i dydaktyków nauki, studentów oraz praktyków gospodarowania przestrzenią turystyczną i gospodarowania w tej przestrzeni.

35,00 zł
25
Dion Chrysostomos Peri Basileias II Dion z Prusy (Złotousty) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dion Chrysostomos Peri Basileias II Dion z Prusy (Złotousty)
NiedostępnyBrak

Tom II ?Rhetores Graeci? poświęcony jest opracowaniu i tłumaczeniu drugiej, czwartej i trzeciej ?Mowy o królestwie? Diona z Prusy, pisarza należącego do drugiej sofistyki, o przydomku Złotousty. Autorka stara się odpowiedzieć na pytanie, czemu Dion zawdzięcza swój przydomek i potwierdzić, poprzez analizę artyzmu, kunsztu literackiego oraz swobodnego poruszania się w gatunkach z pogranicza retoryki i filozofii, zasadność określenia Diona Złotoustym mówcą. Na początku omawia szczegółowo gatunek diatryby cynicko-stoickiej, który Dion nie tylko wykorzystuje w ?Mowach o królestwie?, ale łączy go z innymi gatunkami retorycznymi, jak basilikos logos, czyli epideiktyczny gatunek mowy skierowanej do monarchy, jak psogos, czyli nagana, chreia, pojawiająca się w mowie drugiej i w czwartej (jednym z rozmówców w obu mowach jest Aleksander Macedoński, ideał wodza w oczach cesarza Trajana), czy w mowie trzeciej anegdotyczne wspomnienie rozmowy sofisty Hippiasza z Sokratesem na temat ludzkiego szczęścia. Nadto Dion wzbogaca ?Mowy o królestwie? pouczeniami o charakterze parenetycznym, skierowanym do monarchy (najprawdopodobniej cesarza Trajana). Autorka opisuje zjawisko attycyzmu w retoryce greckiej, charakteryzując kulturę umysłową Rzymian i pokazując mistrzostwo Diona, który wzoruje się na Ksenofoncie, a towarzyszy mu podobnie duża dawka humoru i umiejętność błyskotliwego poruszania się w kwestiach poważnych, bo dotyczących kondycji moralnej zarówno jednostki, jak dobra państwa jako całości; charakteryzuje również moralną legitymizację Diona do przemawiania w duchu filozofii cynickiej i stoickiej w ?Mowach o królestwie?. Przekład oparto na wydaniu Hansa von Arnima, i opatrzony komentarzem.

24,00 zł
26
Polizei Samochód inercyjny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polizei Samochód inercyjny
Polesie
NiedostępnyBrak

Samochód inercyjny - Policja. Zabawka dla dzieci w wieku 1+

26,10 zł
23,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,61 zł

27
Szczęśliwa głodówka. Sekrety jak być piękniejszym i zdrowszym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęśliwa głodówka. Sekrety jak być piękniejszym i zdrowszym
Dostępny3 szt.

Książka zawiera kompendium wiedzy teoretycznej i praktycznej na temat głodówki, a mianowicie: • opis badań naukowych poświęconych procesom fizjologicznym zachodzącym w organizmie w trakcie głodówki, • dekalog dobrego głodówkowicza, • przyczyny chorób autoimmunologicznych i innych, • prezentację licznych przypadków wyzdrowień z ciężkich chorób, • świadectwa osób, które odzyskały zdrowie dzięki głodówce, • problem walki z nadwagą i otyłością oraz zasady prawidłowego odżywiania się, • rozpowszechnione nieprawdziwe mity o głodówce i kryzys panujący w dietetyce, • wizję medycyny przyszłości. Książka, mimo iż miejscami ma charakter wybitnie naukowy, jest łatwa w czytaniu, gdyż jej tekst zawiera wiele prostych, praktycznych wskazówek i anegdot oraz opisów osobistych przeżyć i przygód, jakie autor miał w trakcie swej praktyki i walki o przyznanie głodówce należnego jej miejsca w medycynie. Dzięki takiemu urozmaiceniu, książka jest dla każdego – dla zwykłych ludzi chcących poszerzyć horyzont swych zainteresowań i przeczytać coś ciekawego, dla chorych szukających skutecznej pomocy lekarskiej, dla lekarzy pragnących poszerzyć swą wiedzę i umiejętności, dla dietetyków chcących lepiej wykonywać swój zawód, dla menedżerów z sektora ochrony zdrowia, dla naukowców i studentów zajmujących się fizjologią człowieka.

49,00 zł
39,69 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,31 zł

28
Uwarunkowania i zróżnicowanie rozwoju gospodarczego krajów Afryki Subsaharyjskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwarunkowania i zróżnicowanie rozwoju gospodarczego krajów Afryki Subs...
NiedostępnyBrak

W XXI wieku w przestrzeni kosmicznej został umieszczony samochód Tesla. Jednocześnie w Afryce Subsaharyjskiej wiele osób wciąż nie ma dostępu do czystej wody, urządzeń sanitarnych i elektryczności. Mieszkańcy tego regionu, borykający się na co dzień z zaspokajaniem najbardziej podstawowych potrzeb, mogli spojrzeć na ekrany swoich smartphone'ów i zobaczyć obraz Ziemi uchwycony przez kamerę internetową, umieszczoną w orbitującym pojeździe. Obraz ten stanowi ilustrację złożonego charakteru i wielowymiarowych problemów współczesnego świata. W warunkach globalnej polaryzacji dochodów kraje Afryki Subsaharyjskiej wciąż pozostają obszarem o najniższym poziomie życia. Poszukiwanie przyczyn tego stanu rzeczy jest dzisiaj ważnym wyzwaniem badawczym uzasadnionym na gruncie ekonomii jako nauki społecznej. Mając to na uwadze, w niniejszej książce dokonano analizy zróżnicowania procesów wzrostu i rozwoju, określono uwarunkowania, a także dokonano pomiaru całkowitej produktywności gospodarek tych krajów w latach 1995-2015. Rozważano, na ile możliwe jest wykorzystanie wewnętrznego potencjału innowacji zorientowanych na rozwiązywanie problemów lokalnych, a na ile źródłem technologii jest pomoc rozwojowa i bezpośrednie inwestycje zagraniczne. W badaniach wzrostu, produktywności i rozwoju w krajach Afryki Subsaharyjskiej uwzględniono wpływ takich zjawisk, jak: globalizacja, wzrost znaczenia gospodarek wschodzących (w szczególności Chin), intensyfikacja procesów migracyjnych, postępująca integracja rynków finansowych, dominacja korporacji transnarodowych na rynkach globalnych, regionalizacja handlu międzynarodowego, ciągły postęp technologiczny w krajach o wysokich dochodach i powiększanie się luki technologicznej. Analizy ilościowe obejmujące 40 krajów subsaharyjskich oparto na międzynarodowych bazach danych, zwłaszcza Banku Światowego i Penn World Tables. Zaś w ich wyjaśnianiu wykorzystano wyniki badań terenowych i doświadczenia z Burkina Faso, Senegalu, Wybrzeża Kości Słoniowej, Republiki Konga, Ghany, Mozambiku, Madagaskaru, RPA, Botswany, Zimbabwe oraz Namibii. Pozwoliło to na głębsze zrozumienie procesów zachodzących w tych krajach, jak i w całym regionie. Badania te, szeroko nawiązujące do światowej literatury przedmiotu, wypełniają lukę badawczą w polskim piśmiennictwie ekonomicznym z zakresu ekonomii rozwoju, a w szczególności studiów nad wzrostem i rozwojem krajów o niskim i średnim poziomie rozwoju.

89,00 zł
72,09 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 16,91 zł

29
Rachunkowość behawioralna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość behawioralna
Dostępny5 szt.

Powszechny wizerunek rachunkowości przedstawia ją jako zajmującą się samymi faktami, przepisami, suchymi liczbami i ich przetwarzaniem. W tak rozumianej rachunkowości nie rozpatruje się w ogóle zachowania człowieka. Zakłada się, że księgowi, biegli rewidenci, inwestorzy i inne ogniwa ludzkie systemu finansowo-księgowego postępują racjonalnie. Rachunkowość behawioralna pokazuje, że tak nie jest. W procesach finansowo-księgowych poszukuje rzeczywistego człowieka, jego cech, pobudek, konsekwencji jego zachowań, decyzji, postaw i uwarunkowań indywidualnych. Badania rachunkowości behawioralnej rozszerzają granice rachunkowości i wprowadzają do niej tematy, które tradycyjnie były uważane za domenę psychologii (jak ludzie podejmują decyzje) lub socjologii (jak wybory są uwarunkowane przez społeczne okoliczności). Niniejsza książka przybliża istotę rachunkowości behawioralnej, jej genezę, teorie, na których jest oparta oraz ciekawe wyniki badań empirycznych, pokazując jak złożone i wielowymiarowe są kwestie, którymi zajmuje się rachunkowość. Podjęte tu rozważania mogą stanowić ciekawe źródło wiedzy i inspiracji zarówno dla praktyków rachunkowości, dydaktyków i trenerów rachunkowości, finansistów, jak i dla pracowników naukowych zajmujących się psychologicznymi aspektami świata finansowego.

58,00 zł
46,98 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,02 zł

30
Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Komiks. Część 3. Antybiedronka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miraculous. Biedronka i Czarny Kot. Komiks. Część 3. Antybiedronka
NiedostępnyBrak

„Biedronka i Czarny Kot” to japońsko-francusko-koreański serial animowany. Marinette i Adrien są zwykłymi nastolatkami. Chodzą do szkoły, mają przyjaciół. Kiedy jednak nad mieszkańcami Paryża zawisa niebezpieczeństwo, zmieniają się w superbohaterów. Jako Biedronka i Czarny Kot walczą z bezwzględnym Władcą Ciem i jego złoczyńcami. Nowa seria komiksów to hit dla fanów historii o superbohaterach. W każdej części poznajemy jedną przygodę Biedronki i Czarnego Kota, którzy walczą z siłami zła.

15,99 zł
12,15 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,84 zł

31
Biedronka i Czarny Kot. Przygody. Befana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biedronka i Czarny Kot. Przygody. Befana
NiedostępnyBrak

Nadszedł wyjątkowy dzień, urodziny Marinette. Wszyscy przyjaciele łączą siły i szykują przyjęcie niespodziankę dla solenizantki. Do Paryża przyjeżdża nawet babcia jubilatki. Niestety Władca Ciem zmienia babcię Marinette w Befanę. Biedronka i Czarny Kot muszą przerwać zabawę i uratować Paryż przed kolejnym niebezpieczeństwem.

20,00 zł
15,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

32
Latte z walerianą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latte z walerianą
NiedostępnyBrak

Anna jest niezależną, młodą kobietą. Pracuje w szkole jako nauczycielka historii. Lubi swoją pracę. Jednak codzienne absurdy wyprowadzają ją z równowagi do tego stopnia, że uzależnia się od środków uspokajających. Dyrektor, nauczyciele, rodzice toczą boje przeciwko sobie, choć powinni stać po tej samej stronie barykady i mieć na uwadze przede wszystkim dobro uczniów. Bohaterka z trudem odnajduje siebie w tym epicentrum groteski.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

33
Ewolucja form organizacyjno-prawnych gospodarki budżetowej samorządu terytorialnego w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja form organizacyjno-prawnych gospodarki budżetowej samorządu t...
NiedostępnyBrak

W monografii podjęto problematykę ewolucji form organizacyjno-prawnych gospodarki budżetowej samorządu terytorialnego w Polsce. Ustalono i scharakteryzowano niezbadane dotąd w nauce prawa finansowego formy prawne, w jakich mogła być organizowana działalność budżetowa samorządu terytorialnego w czasach II Rzeczypospolitej oraz w latach 1944–1950. Głównymi walorami książki są: oryginalność, kompleksowość analizy, interesująca tematyka, użyteczność oraz bogactwo źródeł. Książka skierowana jest do szerokiego kręgu odbiorców, w szczególności do studentów kierunków: prawo, administracja, ekonomia, historia i zarządzania oraz uczestników studiów podyplomowych. Będzie interesującą lekturą również dla teoretyków prawa i ekonomii, działaczy samorządowych, a także innych osób zainteresowanych problematyką polskiego samorządu terytorialnego i prowadzonej przez ten samorząd działalności finansowej.

65,00 zł
53,30 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 11,70 zł

34
Biblioteka Pracy Socjalnej. Bezrobocie. Bezrobotny. Praca socjalna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteka Pracy Socjalnej. Bezrobocie. Bezrobotny. Praca socjalna
Dostępny3 szt.

Nowa seria wydawnictwa Difin – „Biblioteka Pracy Socjalnej” – dotyczy zagadnień związanych z polityką społeczną, jak również z pracą socjalną. Seria adresowana jest nie tylko do pracowników socjalnych, ale i do ich edukatorów. Zróżnicowana grupa autorów poszczególnych publikacji daje gwarancję wysokiego poziomu przekazanej wiedzy i doświadczeń, odwołując się nie tylko do polskich tradycji, ale i światowych. „Biblioteka Pracy Socjalnej” otwiera nową perspektywę współtworzenia standardów pracy socjalnej i kształcenia w tym zakresie. Ważne jest, że w ramach serii wykorzystane i promowane są nowoczesne techniki edukacyjne, np. Internet. Serię rozpoczyna książka autorstwa Ewy Flaszyńskiej pt. Bezrobocie. Bezrobotny. Praca socjalna. Bezrobocie jest jednym z najczęstszych powodów korzystania z pomocy społecznej. Celem książki jest pokazanie podstawowego instytucjonalnego wsparcia osób bezrobotnych oraz instrumentów i działań, które mogą przynieść najlepsze efekty w aktywizacji osób bezrobotnych. Osobom bezrobotnym powinno się przede wszystkim stworzyć warunki, aby zwiększały swoje szanse na znalezienie zatrudnienia na otwartym rynku pracy.

40,01 zł
32,81 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,20 zł

35
Słowo i świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowo i świat
NiedostępnyBrak

Autor rozpatruje problematykę teorii literatury, komparatystyki i kultury literackiej w kontekście procesów globalizacyjnych. Zastanawia się, jak wpływają one na konstrukcję świata przedstawionego, bohaterów, perspektywę narracyjną w obrębie tekstów literackich, a także jak oddziałują na dostrzegane w literaturze znaczenia i perspektywę interpretatora. Odnosząc się, często polemicznie, do najnowszych koncepcji teoretycznoliterackich (np. kategorii ?literatury światowej?), stawia pytanie o literaturoznawczą wartość fundowanej na pojęciu globalizacji perspektywy badawczej. Podejmuje również próbę diagnozy kondycji kulturowej w dobie globalizacji, formułując wniosek o swoistej hybrydowości jako jej ogólnym wyznaczniku. Analizy poparte zostały interpretacjami tekstów literackich takich autorów, jak m.in. Umberto Eco, Michel Houellebecq, Zadie Smith, Eleanor Catton, Ignacy Karpowicz, Bronisław Świderski.

46,90 zł
40,33 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,57 zł

36
Kapitał marki w mediach społecznościowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitał marki w mediach społecznościowych
NiedostępnyBrak

Media społecznościowe są wykorzystywane w komunikacji marketingowej firm już od kilkunastu lat. Nadal jednak brakuje naukowych opracowań na temat zależności pomiędzy działalnością marek w środowisku cyfrowym a zachowaniem konsumentów. Dlatego głównym celem badań przedstawionych w tej publikacji była ocena możliwości budowania kapitału marek w mediach społecznościowych oraz określenie roli różnych czynników psychologicznych w tym procesie. W ramach poszczególnych działań badawczych autorka przeanalizowała współczesne kampanie komunikacji marketingowej w mediach społecznościowych i na tej podstawie zaproponowała nową kategoryzację przekazów. Następnie zbadała eksperymentalnie, jaki przekaz i jakie predyspozycje konsumenckie sprzyjają tworzeniu kapitału marki, a także przetestowała, jak sam kapitał może wpływać na responsywność użytkowników Internetu. Wyniki opisanych tu badań ułatwiają prognozowanie skuteczności komunikacji marketingowej w mediach społecznościowych i mogą być użyteczne zarówno dla naukowców, jak i przedsiębiorców, pracowników agencji reklamowych czy domów mediowych.

34,90 zł
30,01 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,89 zł

37
Współtworzenie wartości z konsumentami w środowisku wirtualnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współtworzenie wartości z konsumentami w środowisku wirtualnym
Dostępny2 szt.

Współtworzenie wartości z konsumentami w środowisku wirtualnym to oryginalna na polskim rynku wydawniczym monografia na temat konkurencyjności przedsiębiorstw w kontekście zagadnienia kreowania wartości. Autorka omawia kwestie związane z tworzeniem przez przedsiębiorstwo wartości wspólnie z kon?sumentami, uwarunkowane specyfiką i potencjałem środowiska wirtualnego. Książka jest cennym źródłem wiedzy o wirtualnych społecznościach oraz ich znaczeniu w zakresie budowania oferty przedsiębiorstwa i poprawy innowacyjności biznesu. Zawiera zagadnienia dotyczące współpracy z konsumentami w takich płaszczyznach, jak tworzenie unikalnych, odpowiadających na potrzeby klientów produktów, wdrażanie procesów dostosowanych do specyfiki poszczególnych branż i rynków czy wreszcie zapewnienie komunikacji z rynkiem poprzez tworzenie i dystrybucję treści oraz propagowanie idei i wartości organizacji.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

38
Sprężyści - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprężyści
Dostępny4 szt.

Książka przedstawia początki zinstytucjonalizowanych praktyk sportowych w szerokim kontekście zjawisk kulturowych zachodzących na ziemiach polskich na przełomie XIX i XX wieku. Jest to zarazem propozycja nowej metodologii badań nad sportem, podkreślającej jego wielowymiarowość i zakorzenienie w historii kultury. Książka powstała na podstawie pracy doktorskiej Piotra Kubkowskiego pt. Sprężyści. Warszawskie Towarzystwo Cyklistów w perspektywie historii kultury (1895-1905), która otrzymała I nagrodę w XIII edycji konkursu Narodowego Centrum Kultury na najlepszy doktorat z dziedziny nauk o kulturze.

59,00 zł
41,89 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 17,11 zł

39
Przesilona wątpliwość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przesilona wątpliwość
Dostępny23 szt.

W swoich esejach Sebastian Duda podejmuje interpretację wybranych dzieł literackich, w których szuka odpowiedzi na intrygujące go pytania teologiczne. Uważnie czyta Miłosza, Leśmiana i Białoszewskiego, wnika w głąb wątpliwości nękających Jerzego Nowosielskiego, zajmuje swoją pozycję wobec okrzyku, który Dostojewski włożył w usta Iwana Karamazowa: „Zwracam Bogu bilet!”. Polemizuje też z interpretacjami, w których dzieła Tolkiena i Lewisa odczytuje się w duchu chrześcijańskim – dostrzega w nich raczej gnozę. Książka Dudy przynosi istotną refleksję na temat utraty poczucia duchowości we współczesnym świecie.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

40
Prawnokarne aspekty bezpieczeństwa imprez masowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawnokarne aspekty bezpieczeństwa imprez masowych
Dostępny2 szt.

Książka podejmuje istotną dla wielu podmiotów kwestię odpowiedzialności karnej związanej z organizacją i przebiegiem imprez masowych. Imprezy masowe organizowane są niemal w każdej gminie, stąd potrzeba zapewnienia w związku z takimi wydarzeniami bezpieczeństwa i porządku publicznego ma wymiar ogólnospołeczny oraz dotyczy każdej osoby, która w nich uczestniczy. Naruszenia w tym zakresie mogą prowadzić do odpowiedzialności karnej zarówno za przestępstwa, jak i wykroczenia uregulowane w Ustawie z dnia 20 marca 2009 r. o bezpieczeństwie imprez masowych. Głównymi obszarami tematycznymi poruszonymi w opracowaniu są: • przemiany unormowań tworzących system bezpieczeństwa imprez masowych w Polsce, • analiza zakresu i źródeł obowiązków podmiotów przestępstw przeciwko bezpieczeństwu imprez masowych, • zakres penalizacji zachowań uczestników imprez masowych, służb porządkowych i informacyjnych, organizatorów imprez masowych oraz podmiotów zobowiązanych, • realne i potencjalne zagrożenia dla bezpieczeństwa i porządku publicznego determinowane popełnieniem przestępstwa lub wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu imprezy masowej. Opracowanie może być przydatne zarówno dla praktyków (policjantów, prokuratorów, sędziów, adwokatów, radców prawnych), jak i teoretyków prawa karnego. Adresatami książki, ze względu na jej multidyscyplinarny charakter, są również m.in. organizatorzy imprez masowych, zarządcy i pracownicy klubów sportowych, a także organy samorządu terytorialnego i administracji rządowej. „Jako całość przygotowana monografia charakteryzuje się bardzo rozległym spojrzeniem. Wywody są szczegółowo argumentowane i dokumentowane w oparciu o sporą bazę normatywną, literaturę i orzecznictwo, nieograniczone do materiału współczesnego, ale i z kompetentnym wykorzystaniem dorobku oraz doświadczeń z przeszłości. Warto także podkreślić, że monografia autorstwa Cezarego Kąkola uwzględnia nie tylko osiągnięcia szeroko rozumianej dogmatyki prawa karnego, ale także dogmatyki prawa wykroczeń, prawa administracyjnego i kryminologii”. Z recenzji dr. hab. Tomasza Kalisza, prof. Uniwersytetu Wrocławskiego

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

41
Logistyka dystrybucji. Trendy - wyzwania - przykłady - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Logistyka dystrybucji. Trendy - wyzwania - przykłady
NiedostępnyBrak

Niniejsza monografia uzupełnia i aktualizuje znane oraz popularne opracowania z zakresu logistyki dystrybucji. W publikacji omówiono zarówno podstawowe pojęcia, jak i bardziej złożone zagadnienia z tego obszaru. Książka porusza problematykę związaną z zadaniami logistyki dystrybucji, klasyfikacją kanałów dystrybucji i ich projektowaniem oraz logistyczną obsługą klienta. Podejmuje także bardzo aktualne kwestie, chociażby takie jak: wykorzystanie Internetu w dystrybucji towarów, społeczna odpowiedzialność w logistyce czy obsługa logistyczna przedsiębiorstw z branży FMCG. Nie zabrakło w niej także przeglądu nowych trendów zmieniających kształt logistyki dystrybucji, takich jak na przykład omnikanałowość bądź ekonomia współdzielenia. Ogromną zaletą książki jest jej aktualność oraz wykorzystanie licznych przykładów z życia gospodarczego. Wszystko to po to, aby umożliwić czytelnikowi swobodne poruszanie się w obszarze współczesnej logistyki dystrybucji. Cechą wyróżniającą monografię jest: • przystępny język i prosta forma przekazu, • ilustracja opisywanych zjawisk przykładami z praktyki gospodarczej, • prezentacja zarówno klasycznego zestawu zagadnień, jak i najnowszych trendów w logistyce dystrybucji. Książka skierowana jest przede wszystkim do: • przedsiębiorców oraz wszystkich tych, którzy dopiero planują własną działalność gospodarczą i poszukują inspiracji oraz wskazówek z obszaru logistyki dystrybucji, • menedżerów odpowiedzialnych za logistykę dystrybucji, • przedstawicieli środowisk akademickich i studentów kierunków związanych z logistyką i z zarządzaniem.

45,00 zł
36,45 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 8,55 zł

42
Gromadzenie i analiza danych rynkowych w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gromadzenie i analiza danych rynkowych w praktyce
NiedostępnyBrak

Rzeczywistość gospodarcza każdego dnia przynosi liczne dane, które w zależności od ludzkiej wrażliwości przekształcane są w informację, ułatwiającą podejmowanie decyzji. Nadal jednak w niewielkim stopniu istnieje umiejętność profesjonalnej analizy sytuacji rynkowej, chociaż zainteresowanie w tym zakresie się zwiększa. Najczęściej w sposób intuicyjny próbuje się określać zachodzące zjawiska rynkowe. To jednak niesie za sobą poważne ryzyko subiektywności oceny. Celem niniejszej publikacji jest zaprezentowanie klasycznego procesu zbierania danych rynkowych, wzbogacone o liczne przykłady analiz uwarunkowań rynkowych. Kreatywne, analogiczne odniesienie w tym zakresie do realiów danego podmiotu czy szerzej rynku, może stanowić cenną inspirację i praktyczną pomoc w samodzielnie realizowanych badaniach rynkowych. Korzystający z podręcznika Czytelnik zdobędzie nie tylko wiedzę, lecz również praktyczne umiejętności niezbedne w codziennym życiu zawodowym. Ze względu na specyfikę poruszanej problematyki, niniejsza publikacja dedykowana jest głównie: • decydentom, którzy mogą dostrzec w licznych praktycznych przykładach cenne źródło wiedzy o możliwościach uzyskiwania przewagi konkurencyjnej na rynku; • pracownikom prowadzącym w praktyce badania marketingowe, bowiem może ich zainspirować i nakreślić im nowe, dotychczas nierealizowane jeszcze obszary analiz rynkowych; • studentom m.in. kierunków zarządzania i ekonomii, gdyż otrzymują oni kompendium wiedzy o praktycznym realizowaniu efektywnych i skutecznych badań – pomiarze, analizie i interpretacji zachodzących zjawisk rynkowych.

52,00 zł
42,12 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,88 zł

43
Współdziałanie przedsiębiorstw w klastrowych łańcuchach dostaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współdziałanie przedsiębiorstw w klastrowych łańcuchach dostaw
NiedostępnyBrak

„Dr Marzena Frankowska bada zachowanie oraz wyniki przedsiębiorstw w klastrowych łańcuchach dostaw. [...] Podejmowany w pracy problem [...] wypełnia lukę poznawczą. Autorka kieruje uwagę badawczą na zaskakująco rzadko podejmowany problem korzyści współdziałania w klastrowym łańcuchu dostaw. Zmierza do wyjaśnienia zależności pomiędzy uczestnictwem w inicjatywie klastrowej, współdziałaniem w łańcuchu dostaw a uzyskiwaniem dodatkowych korzyści. [...] Uzyskany materiał empiryczny istotnie poszerza istniejący zasób wiedzy o współdziałaniu w klastrach, podkreślając operacyjną inklinację współdziałania, kluczowe znaczenie bliskości geograficznej, preferencję formalizacji współdziałania klastrowego, a także roli koordynatora klastra. Użyteczność ustaleń empirycznych dla rozwoju sprawności operacyjnej oraz osiągania przewagi konkurencyjnej przez klastrowe łańcuchy dostaw oceniam wysoko”. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Wojciecha Czakona Uniwersytet Jagielloński w Krakowie „Praca daje aktualny pogląd na funkcjonujące mechanizmy w konstytuowaniu się łańcuchów dostaw osadzonych w klastrze. Zwraca uwagę na zależność pomiędzy współdziałaniem w klastrowych łańcuchach dostaw a osiąganiem korzyści przez przedsiębiorstwa, na jakość relacji w łańcuchu dostaw dla osiągania korzyści przez przedsiębiorstwa w klastrze, a także na to, że klastrowe łańcuchy dostaw można traktować jako nową formę łańcuchów dostaw. To są najważniejsze osiągnięcia wynikające z badań przeprowadzonych przez Autorkę. To one dostarczają nowej wiedzy o łańcuchach dostaw”. Z recenzji prof. zw. dr. hab. Macieja Szymczaka Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu

95,00 zł
76,95 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 18,05 zł

44
Zarządzanie finansami małych przedsiębiorstw, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie finansami małych przedsiębiorstw, wydanie 2
Dostępny4 szt.

Książka Zarządzanie finansami małych przedsiębiorstw stanowi opis podstawowych problemów gospodarki finansowej małych przedsiębiorstw wraz z uwzględnieniem roli otoczenia makrofinansowego. Prezentowane treści odnoszą się w dużej części do praktycznych problemów finansowych, jakie muszą być rozwiązywane przez właścicieli. Publikacja przedstawia problemy finansowe na poziomie podstawowym, ale stanowi także w dużej części pogłębioną analizę wybranych problemów. Zakresem opracowania objęto: • gradację i specyfikę finansowania małych przedsiębiorstw, • samofinansowanie działalności inwestycyjnej, • pozyskiwanie środków pieniężnych za pomocą równoważnika odpisów amortyzacyjnych w przychodach, • możliwość wykorzystania zasad amortyzacji podatkowej w samofinansowaniu, • wykorzystanie preferencji podatkowych dla zwiększania zdolności inwestycyjnych, • politykę i ryzyko zwiększania zadłużenia długoterminowego, • wpływ polityki finansowej państwa na potencjalne decyzje małych przedsiębiorstw, • problemy finansowania kredytem bankowym w warunkach negatywnych efektów rynku małego kredytu. Książka jest szczególnie polecana studentom kierunków finansowych, właścicielom małych przedsiębiorstw oraz wszystkim osobom zajmującym się odmiennością gospodarki finansowej małych podmiotów. Może być traktowana jako samodzielny podręcznik oraz jako materiał poszerzający dla takich przedmiotów, jak: finanse przedsiębiorstw, analiza finansowa oraz nauka o przedsiębiorstwie.

35,00 zł
28,35 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 6,65 zł

45
Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Upadłość przedsiębiorstw a wykorzystanie sztucznej inteligencji, wydan...
NiedostępnyBrak

„Problematyka stanowiąca przedmiot rozważań zawartych w tej książce jest niezwykle aktualna i bardzo trudna, a jej znaczenie będzie systematycznie rosło w warunkach gospodarki rynkowej i stale wzrastającej konkurencji. Autorzy zajęli się w pracy modelowaniem prognozowania upadłości polskich przedsiębiorstw na przestrzeni ostatnich 10 lat, koncentrując swoją uwagę na doborze metod, ich modyfikacji, doborze odpowiedniej próby uczącej i testującej, identyfikacji kluczowych wskaźników oraz testowaniu skuteczności proponowanych metod z uwzględnieniem różnych wersji modeli. (...) W książce można wskazać trzy nurty rozważań: – teoretyczny, oparty na najnowszej literaturze z zakresu omawianego problemu; – metodyczny, prezentowany w postaci modelu dyskryminacyjnego i sztucznych sieci neuronowych; – aplikacyjny, wyrażający się próbą wdrożenia modelu w warunkach polskich. Ważnym walorem książki jest jej interdyscyplinarność przejawiająca się umiejętnym łączeniem wiedzy Autorów z zakresu przedmiotów ilościowych, takich jak: informatyka, statystyka i ekonometria z wiedzą z zakresu prawa i analizy finansowej. (...) Odbiorców książki należy upatrywać przede wszystkim wśród pracowników naukowo-badawczych i instytucji zajmujących się gromadzeniem danych oraz udostępnianiem informacji o kondycji finansowej polskich przedsiębiorstw na potrzeby wszelkiego rodzaju analiz dla banków, instytucji finansowych, agend rządowych itp. Odbiorcami mogą być też managerowie oraz studenci piszący prace z kierunków finanse i bankowość, ekonomia czy informatyka i ekonometria”. z recenzji Prof. dra hab. Adama Kopińskiego Akademia Ekonomiczna we Wrocławiu Instytut Rachunkowości Katedra Rachunku Kosztów i Rachunkowości Zarządczej

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

46
Kontrola publiczna. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrola publiczna.
NiedostępnyBrak

Szczególną rolę w zarządzaniu państwem odgrywa kontrola publiczna, której wyniki powinny ułatwiać ocenę sposobu planowania, realizacji i finansowania zadań publicznych. Bez rzetelnych informacji o stanie państwa i jego instytucji możliwość podejmowania prawidłowych decyzji o alokowaniu zasobów jest ograniczona. Choć rola państwa w życiu społecznym i gospodarczym wzrasta, a w niebyt odchodzi utopijna koncepcja państwa - ?nocnego stróża", to dorobek naukowy poświęcony problematyce kontrolowania organizacji publicznych jest nadal skromny, a w szczególności zauważalny jest niedostatek badań całego polskiego systemu kontroli publicznej. Synergia tego systemu wymaga prawidłowego współdziałania organizacji kontrolnych, a także przyjęcia rozwiązań ukierunkowanych na wzmacnianie ich potencjału. Czy tak jest w istocie? Celem badań, których wyniki przedstawiono w książce, jest ocena skuteczności działania polskiego systemu kontroli publicznej, zidentyfikowanie obszarów niedomagań w zakresie kontroli publicznej oraz przedstawienie kierunkowych propozycji doskonalenia funkcjonowania organizacji kontrolnych. W pierwszej tego typu pracy w Polsce zaprezentowano wyniki analizy funkcjonowania m.in.: ? Najwyższej Izby Kontroli, ? regionalnych izb obrachunkowych, ? inspekcji, ? kontroli w administracji rządowej. Ponadto w książce przedstawiono modele kontroli państwowej w USA i w krajach członkowskich Unii Europejskiej, wskazując jakie z rozwiązań przyjętych w innych krajach można wykorzystać w polskiej praktyce kontroli publicznej. Autorami tej monografii są teoretycy i praktycy kontroli publicznej z wieloletnim stażem naukowym i doświadczeniem zawodowym, współtwórcy światowych standardów i wytycznych kontroli INTOSAI.

50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

47
O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych
NiedostępnyBrak

Skromny tytuł, jaki hrabia Rzewuski nadał swojemu dziełu O koniach wschodnich i wywodzących się z ras orientalnych, nie oddaje nawet w części bogactwa tej publikacji. Jest to, owszem, rzecz o koniach i ich miłośnicy znajdą tu mnóstwo ciekawych obserwacji dotyczących arabów, porównania ich do innych ras koni, szczegóły na temat ich hodowli, nazw i pochodzenia. To jednak zaledwie ułamek tego, co Rzewuski ma do powiedzenia, jego zapiski bowiem prowadzą czytelnika przez cały ogromny, złożony i barwny świat arabski z jego obyczajowością, polityką, muzyką i poezją, a także klimatem, geografią i przyrodą. Autor nie szczędzi nam niesamowitych opowieści z życia beduinów, którzy go zachwycają swoją szlachetnością i harmonią, historii o oryginalnych osobistościach, napotkanych podczas wędrówek przez Arabię ? choćby o niezrównanej podróżniczce Lady Hester Stanhope ? i urzekających opisów rumaków, wielbłądów czy sokołów. Opatruje te obserwacje rysunkami, mapami, dopiskami na marginesach, zapisami muzyki beduinów. Fakty i wrażenia ze swej podróży po Bliskim Wschodzie Wacław Seweryn Rzewuski (1784?1831), polski orientalista, pisarz, poliglota, pełen pasji podróżnik, z zamiłowania hodowca i znawca koni, spisał w latach 1820?1830. Nie zostały one nigdy opublikowane za życia autora, do naszych czasów przetrwały w formie rękopiśmiennej. Prezentowana publikacja jest pierwszym pełnym i krytycznym wydaniem, zawierającym francuski oryginał i jego przekład, wzbogaconym osobnym tomem z esejami autorstwa wybitnych orientalistów, antropologów, historyków, językoznawców i innych specjalistów, a wreszcie albumem z rysunkami Rzewuskiego, nutami i mapami. The modest title of Rzewuski?s work ? Concerning the Horses of the Orient and Those Originating from Oriental Breeds ? does not fully reflect the richness of its content. Indeed, it is a treatise on horses providing their lovers with a great deal of observations regarding Arab horses, their comparison with other strains, details of their breeding, nomenclature and genealogy. However, it is merely a fraction of what Rzewuski has to tell us: his remarks guide the reader through the whole vast, complex and colourful Arab world together with its customs, politics, music, poetry as well as climate, geography and nature. The author gives us accounts of the Bedouin tribes, whom he admires for their nobleness and harmony they live in. He also presents captivating descriptions of steeds, camels and falcons. Rzewuski illustrates his reflections with drawings, maps, diverse marginalia and scores of Bedouin music, and reminisces original personages he met during his journey throughout Arabia, such as the unmatched traveller Lady Hester Stanhope. Wacław Seweryn Rzewuski (1784?1831) was a Polish orientalist, author, polyglot, passionate traveller, breeder and connoisseur of bloodhorses. In the years 1820?1830 he wrote down the events and impressions from his Middle East trip. They were not published in his lifetime and were preserved until now in the form of a manuscript. The present publication is the first complete critical edition of the work, comprising its French original with translation, a separate volume of essays by eminent orientalists, anthropologists, historians, linguists and other specialists, plus an album with Rzewuski?s drawings, maps and sheet music.

600,00 zł
576,00 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 24,00 zł

48
Kraina Wiecznych Jezior - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Wiecznych Jezior
Dostępny1 szt.

Pełna przygód opowieść w stylu Juliusza Verne'a Aniela z Dominikiem wbrew chęciom jadą z rodzicami pod namiot. W domu zostawiają konsolę, gry, wakacyjne plany i... dobre humory. Bo co może spotkać dziesięciolatka i jego dwunastoletnią siostrę na niezbyt rozrywkowym kempingu wśród kompletnej ciszy mazurskich lasów? Walcząc z nudą, młodzi poszukiwacze przygód nie spodziewają się, jakie tajemnice skrywa to nadjeziorne królestwo. Ani tego, że być może nie trafili do niego przypadkiem? „Dominik nie mógł się wygodnie ułożyć w swoim śpiworze. Poza tym karimata była ułożona trochę na ukos. W nogach leżał plecak z jakże niezbędnymi przyrządami, takimi jak apteczka, dodatkowe koce i – znając mamę – pewnie nawet mała gaśnica o mocy wozu strażackiego. Nagle dostał poduszką w plecy. Cios nadszedł od strony Anieli. – Bądźże wreszcie cicho, dzikusie! – syknęła starsza siostra. – Niektórzy chcą tu spać. Braciszek już szykował się do kontruderzenia, gdy oboje usłyszeli dźwięk odpinanego zamka błyskawicznego. Spojrzeli zaniepokojeni i ze strachu zamarli w bezruchu. Obserwując wędrówkę suwaka, przestali nawet oddychać”. Andrzej Gręziak (ur. w 1988 r.) – z wykształcenia historyk, z zawodu muzyk, z zamiłowania pisarz. W okresie studiów próbował swych sił w dziennikarstwie. Jego teksty ukazywały się w Tygodniku Powszechnym oraz w czasopiśmie Polityka. Lubi czytać książki, wywoływać zdjęcia i występować w teleturniejach – wziął udział w programie „Milionerzy” oraz „Jeden z dziesięciu”. Prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem dwójki dzieci, od urodzenia związanym z Warszawą.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

49
Stówa do morza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stówa do morza
Dostępny3 szt.

Szczecin, jakiego nie znacie! Emerytowany stoczniowiec, który zostaje zmuszony do prowadzenia „nadmorskiego pensjonatu”, prezydent usiłujący za wszelką cenę zwiększyć prestiż swojego miasta, nieudolny nauczyciel historii, próbujący ratować resztki godności i urodzony na Pomorzu Niemiec pragnący odzyskać utracone prawa do swojej małej ojczyzny. Co łączy bohaterów tych opowieści? Jedno miejsce: Szczecin! Autor, nie kryjąc się ze swoją miłością do rodzinnego miasta, opowiada o nim przez pryzmat ekscentrycznych postaci związanych z popularnymi stereotypami na jego temat. Te cztery przesycone absurdalnym humorem historie spodobają się nie tylko tym, którzy znają i lubią Szczecin, ale także tym, którzy jeszcze nie mieli okazji go odwiedzić. Niech to będzie inspiracja do wycieczki śladami tych nietuzinkowych bohaterów! „Pan Jerzy poczuł, że trzęsą mu się nogi. Mózg, który już kilkakrotnie tego dnia wykonał niezwykły dla siebie wysiłek, odmówił posłuszeństwa. Trzeba było się ratować, jakieś skojarzenie, jakaś bzdura! Myśl! – Jak to? – zaczął nieśmiało. – Nigdy państwo nie słyszeli o słynnych... pasztecikach? Tego było już za wiele! Taka herezja nie miała prawa przejść! Najświętsze danie, symbol dumy, niezłomnego charakteru Pomorzan sprowadzony do takiego? GÓWNA?! Pan Jerzy poczuł palący policzki wstyd. Zakręciło mu się w głowie. Miał poczucie, jakby dopuścił się najgorszej zdrady. Czy jeszcze kiedyś będzie mógł spojrzeć sobie w oczy? Wyjść na ulicę? – Aha... – pan Otter powiedział to cicho, jak na siebie. – Cóż, syn w Internecie znalazł zdjęcia i nam pokazywał... wyglądały trochę inaczej? Teraz nie można się już było zatrzymać i pan Jerzy doskonale o tym wiedział? – Ach, tak... pewnie pan widział te podróbki. Ha, ha, wszystko się teraz zmienia, a ja, wie pan... jestem takim... tradycjonalistą. O! Państwo nie miejscowi, to pewnie nie wiecie, ale pierwotnie paszteciki nazywały się pierożki”.

26,99 zł
19,70 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 7,29 zł

50
Zarządzanie kosztami. Teoria i dobre praktyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarządzanie kosztami. Teoria i dobre praktyki
NiedostępnyBrak

Zarządzanie kosztami. Teoria i dobre praktyki to książka, która w sposób syntetyczny omawia istotę i praktyczne wykorzystanie modeli rachunku kosztów. Zaletą opracowania jest wskazanie wielu przykładów i studiów przypadków. W książce znajdziesz m.in. takie zagadnienia jak: - przyczyny powstawania kosztów i metody racjonalnego zarządzania nimi; - zasady definiowania i klasyfikacji kosztów według kryteriów wykorzystywanych przy konstrukcji poszczególnych odmian rachunku kosztów; - sporządzanie raportów wewnętrznych; - wykorzystanie modeli rachunku kosztów w zarządzaniu przedsiębiorstwami z różnych branż; problemy operacyjnego zarządzania kosztami zmiennymi i stałymi, występującymi w rachunku kosztów częściowych; - zarządczą przydatność analizy progu rentowności i krótkookresowe rachunki decyzyjne; - problemy i etapy wdrażania budżetowania kosztów w celu podnoszenia efektywności zarządzania kosztami; - rolę rachunku kosztów w zarządzaniu zasobami, postrzeganymi jako źródło generowania kosztów; - specyficzne cechy strategicznego zarządzania kosztami w dłuższej perspektywie czasowej; - rachunki kosztów i korzyści, traktowane jako instrument zrównoważonego zarządzania kosztami.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

Wróć do góry