hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 17 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 12. Skalny labirynt (Tomasz Samojlik), na drugim Prace domowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poziom 1 (Olga Kłodnicka). Kolejny produkt to Markery suchościeralne Slim, 4 kolory (Cresco) oraz Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 10. Dziarskie puszczyki (Tomasz Samojlik).
1
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 12. Skalny labirynt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 12. Skalny labirynt
Dostępny30 szt.

W Parku Narodowym Gór Stołowych Polinka i Pompik odkrywają niezwykłe miejsce. Takich dziwów żubry jeszcze nie widziały – wielkie skały przypominające grzyby, sowy, a nawet starego dziadka żubra z jednym rogiem. Pompik prosi, by mała Polinka na siebie uważała, ale sam jest tak zafascynowany odkrywaniem coraz to nowych kształtów, że zapędza się pomiędzy skały. Zagubiony w labiryncie Pompik może liczyć tylko na młodszą siostrę...

7,90 zł
5,21 zł

Rabat 34,1%
oszczędzasz 2,69 zł

2
Prace domowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prace domowe dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pozio...
Dostępny51 szt.

Koniec problemów związanych z poszukiwaniem prac domowych w wielu różnych książkach, zeszytach ćwiczeń i w Internecie! Prezentowane materiały umożliwiają dostęp do gotowych kart pracy do domu. Metryczka na każdej stronie pozwala na sprawniejszą organizację prac dziecka, co z kolei sprzyja stałemu i efektywnemu kontrolowaniu postępów malucha. Każda z prezentowanych kart pracy zawiera krótką notkę dla rodziców na temat tego, jaki jest cel zadań, czyli jakiej sfery dotyczą proponowane ćwiczenia. Ponadto na wybranych kartach znajdują się informacje dla opiekunów, w jaki sposób mogą dodatkowo wspierać rozwój dziecka.

34,00 zł
28,22 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,78 zł

3
Markery suchościeralne Slim, 4 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Markery suchościeralne Slim, 4 kolory
Cresco
Dostępny78 szt.

Marker do białych tablic, kolory wyraźne, nasycone, niepozostawiające śladów po wytarciu, rodzaj końcówki – okrągła, pędzelkowa, kolory - czarny, niebieski, zielony, czerwony, opakowanie rodzaj - etui foliowe.

10,20 zł
4
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 10. Dziarskie puszczyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 10. Dziarskie puszczyki
Dostępny23 szt.

Podczas wizyty w Wielkopolskim Parku Narodowym Polinka ma wyjątkowo bojowy nastrój. Chce sama decydować o tym, co będzie robić! Planuje wspiąć się na najwyższe wzniesienie w okolicy, choćby miała to zrobić zupełnie sama. Pompik próbuje ją powstrzymać, ale niespodziewanie do wyprawy przyłączają się małe puszczyki. Tego dnia samodzielność i małych żubrów, i małych puszczyków zostanie wystawiona na ciężką próbę. Autorem serii jest Tomasz Samojlik, doktor nauk przyrodniczych na co dzień badający historię przyrody Puszczy Białowieskiej.

7,90 zł
5,29 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 2,61 zł

5
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 11. Wodospad muflona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żubr Pompik. Wyprawy. Tom 11. Wodospad muflona
Dostępny20 szt.

Przemierzając Karkonoski Park Narodowy, zauroczone żubry podziwiają wodospady, spękane skały i nagie szczyty gór. To dla nich zupełnie nowe i nieznane widoki. Zajęci zabawą Pompik i Polinka wpadają na małego i bardzo przestraszonego muflona. Z początku nieznajomy ucieka przed żubrami, ale kiedy Pompik wpadnie w tarapaty, mufloniątko opuści swoją sprytną kryjówkę, by pomóc zwierzęciu w potrzebie.

7,90 zł
5,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,97 zł

6
Niemiecki naprawdę dla Ciebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Niemiecki naprawdę dla Ciebie
Dostępny3 szt.

Język niemiecki? Krótko i zwięźle: jest i będzie dla nas, Polaków, coraz ważniejszy. Jest bardzo logicznie zbudowany, łatwo do niego podejść – w mowie potocznej używanych jest tylko około 800 słówek. Nawet osoby bez jakichkolwiek zdolności językowych mogą się ich z powodzeniem nauczyć! Być może trudno Ci w to uwierzyć, ale niemiecki jest prostszy niż polski! Postaramy Ci się to udowodnić! Gdy przerobisz ten podręcznik, to przy pomocy prostych schematów gramatycznych, używając wyuczonych słówek, porozumiesz się wszędzie i z każdym na różne tematy. Dla kogo przeznaczona jest ta książka? Naprawdę dla Ciebie! W odróżnieniu od większości innych podręczników nie ogranicza się do tradycyjnych tematów typu w samolocie lub rezerwacja hotelu czy też student obcokrajowiec poznaje studentów z innych krajów. Ten podręcznik nauczy Cię prostych wzorów do zastosowania w każdej sytuacji: – dla osób, które same, szybko i łatwo chcą nauczyć się podstaw niemieckiego, tak aby porozumieć się w podstawowych sytuacjach, – dla tych, którzy usiłują się uczyć, ale trudno im wszystko uporządkować i zapamiętać, czyli jako powtórka i uporządkowanie, – dla tych, którzy niemiecki mieli kiedyś w szkole i niewiele pamiętają (albo już nawet wszystko zapomnieli), – dla uczących się od zera. Książka składa się z 5 części: – 52 tematów dotyczących konstrukcji i zastosowania języka niemieckiego, – 52 bloków ćwiczeń do tych tematów, – 52 bloków rozwiązań wszystkich ćwiczeń (klucz), – dodatkowej części pomocniczej, zawierającej m.in. słowniczek minimum polsko-niemiecki oraz niemiecko-polski (z prostym podaniem wymowy), – nagrań wszystkich kluczy do ćwiczeń. Materiał podzielony jest na 52 tematy. Możesz po prostu przerabiać jeden rozdział tygodniowo, wtedy całość zajmie Ci dokładnie rok.

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

7
Kalendarz. Kreatywna plansza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz. Kreatywna plansza
Dostępny14 szt.

Jest to zestaw pomocy dydaktycznych, które przydadzą się w każdej klasie i sali przedszkolnej. Praktyczne i trwałe plansze pozwalają zaznajomić dzieci z następstwem pór roku, miesięcy i dni tygodni oraz zapisem daty. Na planszy znalazło się również miejsce na oznaczenie pogody i temperatury. Zestaw zawiera 2 plansze w formacie A3, elementy do wycięcia i codziennego uzupełniania kalendarza oraz komplet rzepów.

26,00 zł
20,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,46 zł

8
Hiszpański. Gramatyka kieszonkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. Gramatyka kieszonkowa
Dostępny21 szt.

Najważniejsze zagadnienia dla początkujących i średnio zaawansowanych w wygodnym formacie Publikacja ta to doskonała pomoc w nauce i szybkiej powtórce najważniejszych zagadnień gramatycznych języka hiszpańskiego. Książka adresowana jest do osób początkujących i średnio zaawansowanych, które chcą usystematyzować i szybko sprawdzić swoją wiedzę. Podręcznik podzielony jest na 21 rozdziałów, które opisują najważniejsze tematy gramatyczne, wraz z odpowiednio dobranymi przykładami ich zastosowania w praktyce. Hiszpański. Gramatyka kieszonkowa to: • doskonała pomoc dla wszystkich osób uczących się języka hiszpańskiego, • najważniejsze zagadnienia, m.in.: części mowy, czasy gramatyczne, konstrukcje czasownikowe, strona bierna i tryby warunkowe, • przykłady zastosowania teorii w praktyce, • tabele odmiany najważniejszych czasowników.

21,90 zł
15,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,57 zł

9
Zakreślacz neon, 4 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakreślacz neon, 4 kolory
Cresco, 4
Dostępny18 szt.

Zakreślacze wielkopojemnościowe, posiadają najwyższej jakości, wysokopigmentowy tusz zapewniający wyraźne i nasycone kolory. Tusz na bazie wody. Zakreślacze doskonale piszą na wszystkich rodzajach papieru. Uchwyt gumowy, profilowany. Końcówka ścięta. Kolory: żółty, zielony, różowy, pomarańczowy.

12,40 zł
10
120 pomysłów na terapię percepcji wzrokowej. Komplet 2 teczek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
120 pomysłów na terapię percepcji wzrokowej. Komplet 2 teczek
Dostępny65 szt.

Publikacja 120 pomysłów na terapię percepcji wzrokowej to narzędzie pracy wydane w formie 2 teczek terapeutycznych. Teczki zawierają 120 ćwiczeń, a 320 kart pracy (ponieważ jednemu ćwiczeniu przypisanych jest np. 5–6 kart pracy). Zadania służą stymulacji, rozwijaniu i usprawnianiu percepcji wzrokowej w zakresie: • stałości spostrzegania, • spostrzegania figury i tła, • spostrzegania stosunków przestrzennych, • spostrzegania położenia przedmiotów w przestrzeni, • koordynacji wzrokowo-ruchowej, • analizy i syntezy wzrokowej. Materiał przeznaczony jest dla specjalistów terapii pedagogicznej, pedagogów, psychologów, nauczycieli kształcenia zintegrowanego, nauczycieli przedszkola oraz rodziców dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

99,50 zł
82,59 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 16,91 zł

11
Ben Hur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ben Hur
Dostępny30 szt.

Głównym bohaterem powieści jest młody żydowski arystokrata Juda Ben Hur, który wskutek zdrady rzymskiego przyjaciela zostaje niesprawiedliwie skazany na niewolniczą pracę na galerach. Tak rozpoczyna się niezwykła historia człowieka, który poprzez dramatyczne wydarzenia ostatecznie powraca do Jerozolimy, gdzie spotyka Jezusa idącego na Golgotę… Porywająca akcja, pełna dramatycznych scen, czająca się za każdym rogiem zdrada, miłość i nienawiść, a wreszcie trawiące wszystkich pytanie o Tego, do którego prowadziła niegdyś Trzech Mędrców pulsująca niezwykłym blaskiem gwiazda...To wszystko sprawia, że lektura tej epickiej opowieści pochłania bez reszty. tym bardziej, że wątek miłosny splata się z politycznym, a żądza władzy i niepohamowane ambicje, drzemiące w niejednej duszy, zmagają się z pozorną słabością ewangelicznych prawd. Co ostatecznie zwycięży? Mars, brutalny i bezwzględny, jak chce tego Rzymianin Nessala, czy odmienione miłością serce, w co wierzą ci, którzy prawdziwie uwierzyli...

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

12
Blacksad. Tom 5. Amarillo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blacksad. Tom 5. Amarillo
Dostępny20 szt.

Piąta część przygód detektywa Blacksada to mistrzowsko opowiedziany czarny kryminał osadzony w realiach USA połowy XX wieku. Blacksad ma już dość śledztw, strzelanin i zabijania. Najchętniej zająłby się czymś spokojnym, na przykład fotografowaniem. Wracając z misji w Nowym Orleanie, postanawia nie lecieć samolotem, gdyż nienawidzi tego środka komunikacji. Los daje mu okazję podróży samochodem, ale ten sam los znów pakuje bohatera w kłopoty. Detektyw spotka na swojej drodze pewnego pisarza i jego przyjaciela poetę - osobników zdolnych nie tylko do tworzenia wybitnych dzieł literackich, ale także do popełnienia każdej zbrodni. Blacksad wbrew własnej woli będzie musiał zająć się ich sprawą... Seria Blacksad tworzona jest przez duet hiszpańskich autorów: urodzonego w 1972 roku scenarzystę Juana Diaza Canalesa (znanego także z serii Fraternity) oraz starszego od niego o pięć lat rysownika Juanjo Guarnido (współautora cyklu Apocalypse Mania).

40,00 zł
30,80 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

13
Dopasuj do kształtu. Materiały do ćwiczenia percepcji wzrokowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dopasuj do kształtu. Materiały do ćwiczenia percepcji wzrokowej
Dostępny23 szt.

Dopasuj do kształtu? to publikacja przeznaczona głównie dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz dzieci starszych wolniej się rozwijających. Mogą z niej korzystać nauczyciele i pedagodzy podczas zajęć indywidualnych oraz grupowych, a także rodzice podczas zabaw w domu. Pracując z kartami zawartymi w tej publikacji, dziecko rozwija przede wszystkim percepcję wzrokową. Dzięki dodatkowym ćwiczeniom poznaje świat zwierząt, poszerza swoje słownictwo, usprawnia grafomotorykę, orientację w przestrzeni oraz pamięć wzrokową. W skład publikacji wchodzi: • 20 kart zawierających 120 obrazków przedstawiających zwierzęta (40 obrazków kolorowych, 40 obrazków konturowych oraz 40 obrazków-cieni); • jedna karta z czarnymi kartonikami z okienkami; • zeszyt z propozycjami zabaw.

32,00 zł
25,28 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,72 zł

14
Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko. Życie i czasy ojca ery atomowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko. Życie i czasy...
Dostępny28 szt.

Kompletna biografia genialnego i charyzmatycznego fizyka i wynalazcy, Enrico Fermiego W 1942 roku zespół z Uniwersytetu Chicago dokonał czegoś, czego nie udało się osiągnąć nikomu wcześniej: doprowadził do zainicjowania jądrowej reakcji łańcuchowej. Jednym z głównych autorów tego przełomu był Enrico Fermi. Doskonale zorientowany w meandrach fizyki klasycznej i mechaniki kwantowej oraz znakomicie radzący sobie zarówno z teorią, jak i z doświadczeniami, Fermi był w istocie ostatnim człowiekiem, który wiedział wszystko – przynajmniej o fizyce. Z biografii wyłania się portret złożonej osobowości i nietuzinkowego człowieka, który należał do włoskiej Partii Faszystowskiej oraz brał udział w Projekcie Manhattan, a w annałach historii zapisał się jako jeden z największych naukowych mentorów. Książka Enrico Fermi. Ostatni człowiek, który wiedział wszystko, opierając się na nowych materiałach archiwalnych i unikalnych wywiadach, odsłania niezwykłe życie giganta XX-wiecznej fizyki. „Schwartz zręcznie przekazuje nam estetyczne piękno poglądów Fermiego bez zbędnego zagłębiania się w nieistotne szczegóły”. – „Economist” „Dotychczas ukazały się już inne opisy życia i twórczości Fermiego, jednak nowy portret tego naukowca autorstwa Davida N. Schwartza jest pierwszą szczegółową biografią opublikowaną od czasu śmierci Fermiego w 1954 roku. Schwartz, opierając się na wybranych źródłach, bardzo sprawnie opowiada tę historię...” – „New York Times Book Review” David N Schwartz – posiada doktorat MIT z zakresu nauk politycznych i jest autorem dwóch opublikowanych wcześniej książek. Pracował w Biurze Stosunków Polityczno-Militarnych Departamentu Stanu USA. Jego ojciec, Melvin Schwartz, otrzymał Nagrodę Nobla z fizyki w 1988 roku wraz z J. Steinbergerem i L. Ledermanem.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

15
Stracony list - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stracony list
Dostępny40 szt.

Wzruszająca opowieść o miłości i przetrwaniu, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami Austria, 1938 Kristoff terminuje u żydowskiego mistrza grawerskiego, projektanta i twórcy znaczków. Kiedy jego nauczyciel znika bez śladu podczas „nocy kryształowej”, Kristoff jest zmuszony przygotowywać znaczki na zlecenie władz Trzeciej Rzeszy. Jednocześnie razem z ukochaną Eleną, ryzykuje życie, współpracując z austriackim ruchem oporu. Miłość, która zastaje Kristoffa wśród brutalnego chaosu wojny, każe mu znaleźć sposób, by ocalić ukochaną Elenę, a przy okazji także siebie. Los Angeles, 1989 Katie Nelson przechodzi trudny okres. Musiała umieścić swojego ojca w domu opieki i jest w trakcie rozwodu. W czasie porządków odkrywa kolekcję znaczków ojca, którą oddaje do wyceny, a filatelista, Benjamin, znajduje wśród nich niespotykany austriacki znaczek z czasów drugiej wojny światowej, naklejony na kopertę, zawierającą prawdopodobnie list miłosny. Katie i Benjamin wspólnie rozpoczynają poszukiwania, które odkryją przed nimi tragiczną historię miłości, obejmującą dziesięciolecia i kontynenty, i zaprowadzą ich za właśnie obalony mur berliński. Piękna, przejmująca, chwytająca za serce powieść o nieskończonej potędze miłości. Jillian Cantor skończyła filologię angielską na Penn State University oraz studia podyplomowe na University of Arizona. Jest autorką nagradzanych powieści dla nastolatków i dorosłych, w tym cieszącej się ogromnym uznaniem Margot – laureatki tytułu Library Reads (Książka Bibliotek) w sierpniu 2013 i tematu licznych recenzji w „O, the Oprah Magazine”, „People”, „Ladies Home Journal” i Time.com. Jillian Cantor urodziła się i wychowała na przedmieściach Filadelfii, a obecnie z mężem i dwoma synami mieszka w Arizonie.

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

16
Ołówek techniczny trójkątny (12szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek techniczny trójkątny (12szt)
Dostępny68 szt.

Ołówek techniczny HB z gumką:- twardość HB,- ergonomiczny, trójkątny kształt,- odporny na łamanie,- gwarancja łatwego temperowania.

8,70 zł
17
Kobiety nieidealne. Joanna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobiety nieidealne. Joanna
Dostępny89 szt.

Spokojna i rozważna Joanna, która przez większość życia pracowała w przedszkolu i dokonywała tylko rozsądnych wyborów, pewnego razu zrobiła coś, czym wprawiła w osłupienie niezawodne przyjaciółki – wzięła ślub z poznanym na wakacjach w Tunisie mężczyzną. Od tej chwili jej stabilne życie, powoli toczące się swoimi torami, pognało na łeb, na szyję. Joanna, początkowo przerażona zmianami, po pewnym czasie przekonuje się, że takie tempo bardzo jej odpowiada. Jej nowa codzienność polega głównie na próbach zrozumienia nastoletniej córki oraz – całkiem dosłownie – egzotycznego męża, który dopiero rozpoczął swoją przygodę z językiem polskim. Być może nowo zdobyta pewność siebie pomoże Joannie pozbyć się ciężaru, który przez lata kładł się cieniem na całym jej życiu.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

18
Puzzle 3 w 1. 3 x 49 elementów. Auta - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3 w 1. 3 x 49 elementów. Auta
Ravensburger, 3 x 49
Dostępny3 szt.

Puzzle Ravensburger to jedne z najbardziej znanych puzzli na świecie. Wysoka jakość wykonania i ciekawe wzornictwo sprawiają, że układanie puzzli Ravensburger jest czystą przyjemnością, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Ta grafika przykuje wzrok dzieci i zachwyci wszystkich fanów bajki „Auta”. Rozmiar obrazka po ułożeniu: 21.0 x 21.0 cm

37,83 zł
34,05 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,78 zł

19
Mały kuchcik. Proste przepisy dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały kuchcik. Proste przepisy dla dzieci
Dostępny23 szt.

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w domu. To w niej ze zwykłych składników powstają nadzwyczajne smakołyki. Dzieci lubią pomagać w gotowaniu i chętnie jadają potrawy, w których przygotowaniu uczestniczyły. Mały kuchcik książka kucharska dla dzieci. Zawiera 10 sprawdzonych przepisów na łatwe do przyrządzenia i lubiane przez dzieci potrawy. Ich przygotowanie wymaga ścisłej współpracy dzieci i dorosłych – a to dobra okazja do wspólnego spędzenia czasu. Tekturowe podstawki oraz spirale ułatwiają korzystanie z książek podczas gotowania – można je postawić na kuchennym blacie i na bieżąco sprawdzać przepis. Na fotografiach zostały pokazane poszczególne etapy przyrządzania potraw. W Małym kuchciku znalazły się m.in. przepisy na domową pizzę, francuskie zawijańce, pesto i kaszotto.

14,99 zł
11,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,00 zł

20
Maria Magdalena. Nasza droga do Jezusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maria Magdalena. Nasza droga do Jezusa
Dostępny37 szt.

W niepublikowanych dotąd rekolekcjach kard. Carlo Maria Martini – znany na całym świecie biblista – przybliża postać Marii Magdaleny i drogę, jaką przeszła do poznania Jezusa. Opisując jej postawy, uczucia i doświadczenie pokazuje, jak nieprzewidywalne dla człowieka są ścieżki Pana. W swoich rozważaniach udowadnia, że to co w chwilach zwątpienia wydaje się nieosiągalne, w chwili zawierzenia pojawia się w zasięgu ręki. Autor podkreśla, że tylko bliskie spotkanie z Bogiem i dotknięcie Go, tak jak uczyniła to Maria Magdalena, jest w stanie odmienić nasze życie. Biblijne teksty i komentarze przydadzą się do codziennej medytacji i będą pomocne w pogłębianiu życia duchowego oraz osobistej relacji z Bogiem.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

21
Wartość odżywcza wybranych produktów spożywczych i typowych potraw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wartość odżywcza wybranych produktów spożywczych i typowych potraw
Dostępny27 szt.

Zapotrzebowanie zdrowego człowieka na energię, składniki odżywcze i witaminy jest zróżnicowane i bardzo indywidualne. Zależy od wielu czynników takich jak płeć, wiek, stan fizjologiczny, rodzaj wykonywanej pracy, aktywności fizycznej czy warunków klimatycznych. Aby zachować dobry stan zdrowia codzienna dieta powinna być zbilansowana i urozmaicona oraz składać się z różnorodnych produktów spożywczych. Nieprawidłowy pod względem jakościowym i ilościowym sposób żywienia może powodować niedobory lub nadmiary żywieniowe a w konsekwencji może być przyczyną wielu chorób dietozależnych. Tabele składu i wartości odżywczej informują w sposób szczegółowy o tym ile energii, białka, tłuszczu, węglowodanów, błonnika, składników mineralnych i witamin zawierają różne produkty lub potrawy, co jest niezbędne przy prawidłowym komponowaniu poszczególnych dań i całodziennych jadłospisów. Książka przygotowana we współpracy z Instytutem Żywności i Żywienia w Warszawie. Pomoże wszystkim dietetykom w analizie sposobu odżywiania pod kątem prawidłowości w stosunku do zaleceń żywieniowych, zwłaszcza w sytuacjach, w których ważna jest kaloryczność i wartość odżywcza produktów.

99,00 zł
81,18 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 17,82 zł

22
Linijka aluminiowa, 40 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka aluminiowa, 40 cm
Grand
Dostępny12 szt.

Linijka wykonana z wytrzymałego aluminium, długość 40.0 cm.

11,90 zł
23
Nożyczki teflonowe GR-8700 7,0" GRAND - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki teflonowe GR-8700 7,0" GRAND
Dostępny76 szt.

unikatowe, wewnętrznie wklęsłe ostrza 3D zmniejszają do minimum powierzchnię styku podczas cięcia100 razy ostrzejsze od klasycznych nożyczek: zmniejszone tarcie między ostrzami ułatwia cięcieproste precyzyjne cięcia, bez szarpania krawędzipowierzchnia odporna na przyklejanie taśmy samoprzylepnejidealne także do cięcia tkanin, zdjęć i wszystkich typów papierupokrycie teflonem chroni przed rdzą i korozją

14,90 zł
24
Wielkopolskie drogi do niepodległości. Powstanie Wielkopolskie 1918-1919. Historie lokalne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkopolskie drogi do niepodległości. Powstanie Wielkopolskie 1918-19...
Dostępny4 szt.

Książka przybliża Czytelnikowi wielkopolskie dążenia do odzyskania niepodległości przedstawiając w dwunastu artykułach najważniejsze etapy wydarzeń z lat 1918-1919: Sejm delegatów Polaków z wszystkich obszarów byłej Dzielnicy Pruskiej i skupisk Polaków mieszkających głębi Rzeszy Niemieckiej, charakterystyczne przykłady przejmowania władzy w wielkopolskich miasteczkach, walki zbrojne, w tym zdobycie lotniska na Ławicy i walki o granice. Podjęto też ważny wątek upamiętniania tych wydarzeń w II Rzeczypospolitej Polskiej i po wojnie i obecnie. Całość wzbogacają ciekawe fotografie.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

25
Ewolucja piękna. Jak darwinowska teoria wyboru partnera kształtuje świat zwierząt i nas samych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja piękna. Jak darwinowska teoria wyboru partnera kształtuje świ...
Dostępny44 szt.

Najlepsza książka popularnonaukowa roku według „New York Times” i „Wall Street Journal” Wśród konserwatywnych uczonych XIX-wiecznej Europy pojęcie doboru płciowego – jednego z dwóch głównych mechanizmów selekcyjnych wskazanych przez Darwina – nie zdobyło tak wielkiego uznania, jak idea doboru naturalnego. Wielu biologów nie mogło wyobrazić sobie, że takie wynalazki ewolucji takie jak pawi ogon służą wyłącznie temu, by ich właściciel skuteczniej podbijał serca partnerek. A jednak współczesne badania nie pozostawiają wątpliwości – dobór płciowy jest potężnym mechanizmem selekcyjnym, który zaszczepił zwierzętom poczucie piękna i obdarzył je wyrafinowanymi ornamentami, wzbudzającymi estetyczne przeżycia nawet u ludzkich obserwatorów. Richard Prum przez trzydzieści lat badał spektakularne wytwory doboru płciowego u tropikalnych ptaków – od błyszczących ogonów i barwnych ornamentów, aż po niezwykłe zachowania godowe, takie jak budowanie „altanek” służących jako miejsca schadzek, czy wykonywanie pieśni godowych… za pomocą skrzydeł. Prum eksplorował świat, w którym bardziej liczy się skuteczność zalotów i rywalizacja wewnątrz płciowa niż bezpieczeństwo przed drapieżnikami. Książka Pruma przywraca kluczowe miejsce w przyrodzie doborowi płciowemu, zgodnie z oryginalnym poglądem Darwina. Stawia również pytania o przebieg ewolucji ludzkiej seksualności – i tego, w jaki sposób dobór płciowy ukształtował naszą naturę. „Fascynujący wykład dotyczący piękna i doboru partnera u ptaków i innych zwierząt. Będziecie zdumieni wszystkimi dziwnymi rzeczami, które ptaki robią, by zdobyć partnerów. Dowiecie się także, dlaczego zarówno mężczyznom jak i kobietom rosną włosy pod pachami, dlaczego męskie penisy pozbawione są kości powszechnej u innych ssaków, i co naprawdę wydarzyło się w Rajskim Ogrodzie”. – Jared Diamond, antropolog, autor książki Trzeci szympans „Życie to nie tylko ponura żądza przetrwania. Życie to także bujne formy i zachowania – ekstrawaganckie upierzenie i dziwaczne rytuały zalotów. Prum zabiera nas w ten zachwycający świat, by odkryć fascynującą ideę: że piękno odgrywa kluczową rolę w historii życia”. – „New York Times” Richard O. Prum – profesor ornitologii na Uniwersytecie Yale oraz główny kurator Sekcji Zoologii Kręgowców Muzeum Historii Naturalnej im. Peabody'ego przy Uniwersytecie Yale. Prowadził badania terenowe nad mimikrą, doborem płciowym, preferencjami estetycznymi i układem wzrokowym ptaków w różnych zakątkach świata. Laureat wielu nagród i wyróżnień, w tym prestiżowego MacArthur Fellowship. Autor licznych publikacji naukowych w czasopismach, takich jak „Science” czy „Nature”.

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

26
Najnowsze metody leczenia nowotworów. Źródło wiedzy dla każdego, kto szuka pomocy przy leczeniu raka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najnowsze metody leczenia nowotworów. Źródło wiedzy dla każdego, kto s...
Dostępny25 szt.

U około 40 procent mężczyzn i kobiet zostaje zdiagnozowany nowotwór. Tylko niewielu z nas udaje się uniknąć jakiejkolwiek obecności tej choroby w swoim życiu i otoczeniu. Jeśli sam z nią nie walczyłeś, prawdopodobnie ktoś z Twoich bliskich jej doświadczył. Autorzy stworzyli dokładne źródło wiedzy dla każdego, kto szuka pomocy przy leczeniu raka, a także dla specjalistów poszukujących najnowszych rozwiązań promujących integracyjne podejście do terapii nowotworowych. Poznasz przyczyny powstawania różnego rodzaju nowotworów oraz najnowsze techniki diagnostyczne. Odkryjesz innowacyjne sposoby odżywiania, które są w stanie zapobiegać i leczyć raka. Dowiesz się, które z najlepiej przebadanych suplementów warto stosować podczas terapii nowotworowych. Świadomie pokonaj raka.

69,60 zł
50,81 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,79 zł

27
Kolekcja Ludzie Boga. Pod płaszczem gwiazd, DVD + booklet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Ludzie Boga. Pod płaszczem gwiazd, DVD + booklet
Dostępny8 szt.

Po raz pierwszy zakłamywany przez lata temat prześladowań Kościoła w Hiszpanii w czasie wojny domowej zaistniał w filmie fabularnym. Ta prawdziwa, oparta na faktach opowieść wydarzyła się w 1936 roku w małym miasteczku Almagro na początku wojny domowej, gdzie republikanie zamordowali 20 dominikanów. Film porusza mało znany i omijany przez mainstreamowe media temat okrutnych prześladowań Kościoła Katolickiego w Hiszpanii w czasie wojny domowej w latach 1936-1939 r. Przesłaniem są miłość i przebaczenie na podstawie świadectwa wiary dominikanów. Wydarzenia zostały przedstawione w sposób zgodny z faktami, większość zdjęć zrealizowano w miejscach wydarzeń. W 2014 roku „Pod płaszczem z gwiazd” zdobył drugą nagrodę w kategorii filmów fabularnych na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Katolickich w Niepokalanowie, a także nagrodę Guacari de Oro na Monteria Film Festival w Kolumbii. Do tej pory w Polsce nie wydano filmu podejmującego podobny temat.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

28
Kolekcja Ludzie Boga. Don Camillo. Mały światek, DVD + booklet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Ludzie Boga. Don Camillo. Mały światek, DVD + booklet
Dostępny8 szt.

Dołączony do książki film to pierwsza część uwielbianej na całym świecie komediowej serii opartej na prozie Giovanniego Guareschiego Perypetie prowincjonalnego Don Camilla z życiową kreacją Fernandela – ikony francuskiej komedii i jego odwiecznego wroga, sympatyzującego z socjalizmem wójta Peppone. Księdza Camillo poznajemy w dniu, w którym spełniają się jego najgorsze koszmary. Polityczny przeciwnik został wybrany burmistrzem miasteczka. Ulicami wędruje czerwona manifestacja z robotniczym hymnem na ustach. Rozżalony proboszcz gotowy jest walczyć z komunizmem do ostatniej kropli krwi, wspinając się na dzwonnicę z karabinem w ręku. Ale Jezus z krucyfiksu powstrzymuje go od przemocy...

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

29
Kolekcja Ludzie Boga. Święta Józefina Bakhita. Od niewoli do świętości, DVD + booklet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Ludzie Boga. Święta Józefina Bakhita. Od niewoli do świętości...
Dostępny7 szt.

Kiedy miała siedem lat, porwali ją muzułmańscy handlarze niewolników. Traumatyczne przeżycia sprawiły, że zapomniała swoje imię. Nadano jej nowe, Bakhita, czyli Szczęściara. Została świętą Kościoła Katolickiego. Film Campotiego nie jest wiernym zapisem życia św. Józefiny Bakhity. To dramatyczna opowieść o wierze, nadziei, poświęceniu i miłości ofiarowanej w imię Jezusa, nawet tym, którzy stali się przyczyną cierpienia. Szczegóły: – występują: Fatou Kine Boye, Sonia Bergamasco, – czas trwania: 180 min.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

30
Niemiecki. Gramatyka kieszonkowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki. Gramatyka kieszonkowa
Dostępny12 szt.

Najważniejsze zagadnienia dla początkujących i średnio zaawansowanych w wygodnym formacie Publikacja ta to napisany przystępnym językiem podręcznik objaśniający najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki języka niemieckiego. Książka adresowana jest do wszystkich, którzy pragną usystematyzować i pogłębić swoją wiedzę o gramatyce współczesnego języka niemieckiego. Została opracowana z myślą zarówno o tych, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim, jak i o osobach przygotowujących się do matury z języka niemieckiego na poziomie podstawowym. Może ona okazać się niezbędna dla osób uczących się niemieckiego, które chcą w najbliższym czasie zdobyć certyfikaty: Zertifikat Deutsch (ZD), Zertifikat Deutsch für Jugendliche (ZD j), a także Goethe-Zertifikat A2. Książka podzielona jest na 14 rozdziałów, tak aby ułatwić czytelnikowi korzystanie z repetytorium i uporządkować obszerny materiał. Teoretyczne wyjaśnienia są zawsze opatrzone odpowiednio dobranymi przykładami, które pokazują zastosowanie reguł gramatycznych w praktyce. Niemiecki. Gramatyka kieszonkowa to: • doskonała pomoc dla wszystkich osób uczących się języka niemieckiego, • najważniejsze zagadnienia, m.in.: rodzajniki, zaimki, przyimki, czasy oraz zasady tworzenia zdań, • przykłady zastosowania teorii w praktyce, • lista czasowników nieregularnych.

21,90 zł
15,33 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,57 zł

31
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Higiena osobista. Potrzeby fizjologiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. ...
Dostępny40 szt.

„Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną” to seria książek opracowana na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. Będzie ona pomocna dla nauczycieli i terapeutów podczas realizacji treści nauczania i wychowania zawartych w podstawie programowej. W tej książce przedstawiono zagadnienia dotyczące działów „Higiena osobista” oraz „Potrzeby fizjologiczne”. Do ich omówienia wykorzystano zdjęcia. Na stronach parzystych znajdują się fotografie dla ucznia. Na stronach nieparzystych – pytania, które czyta nauczyciel, terapeuta lub rodzic. Pierwsze pytania dotyczą zdjęcia. Kolejne pomagają zdobyć lub utrwalić dodatkowe wiadomości i umiejętności związane z omawianym tematem. Ostatnie pytania dotyczą doświadczeń ucznia. Pod pytaniami umieszczono ćwiczenia dla dziecka, dzięki którym ma ono utrwalić zdobyte informacje.

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

32
My First Animals. Lets Squeak and Squawk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
My First Animals. Lets Squeak and Squawk
Dostępny10 szt.

With lots of animals to name and count, plus fun-filled questions and activities, this first animals board book is perfect for preschool learning. Read it together and help your toddler develop early speaking, listening, and observation skills as they learn to recognise and identify animals. Chunky tactile tabs invite little hands to turn the page and improve dexterity, and there's more hands-on learning throughout, your toddler will love learning about animals which squeak and squawk, from pets and farm animals to mini-beasts and sea animals. Then when they have named the animals, there are other activities to try, like counting the tropical fish, pretending to talk like a parrot, or finding the animal with a long trunk. A great way to teach your child about animals, My First Animals: Let's Squeak and Squawk is perfect for any inquisitive toddler.

31,80 zł
29,89 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,91 zł

33
Naklejki wypukłe literki GR-NP127 FIORELLO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki wypukłe literki GR-NP127 FIORELLO
Dostępny22 szt.

samoprzylepne naklejki wypełnione miękką piankąidealne do zdobienia projektów scrapbookingowych, kartek okolicznościowych, pudełek oraz wszelkich prac kreatywnychmotyw: literkizgodne z wymaganiami UE

6,40 zł
34
Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Autobiografia. Dzieje moich poszukiwań prawdy
Dostępny125 szt.

Mahatma Gandhi (1869-1948) – jedna z ikon XX wieku, ojciec założyciel niepodległych Indii, twórca idei walki bez użycia przemocy, obrony ludzi przed krzywdą i życzliwości dla człowieka (ahimsa), autor bardzo wielu książek, w tym najważniejszej, czyli właśnie Mojej autobiografii. Zwolennik wegetarianizmu, prostoty, egalitaryzmu, nawet najbiedniejszy hindus nie musiał się przy nim wstydzić swego ubóstwa. Umierał nieco zgorzkniały, gdyż nie udało mu się doprowadzić do zgody religijnej między hinduistami i muzułmanami, zginął zresztą zastrzelony przez skrajnego hinduistę 30 stycznia 1948 roku, ale nawet śmierć Mahatmy stała się w pewien sposób pozytywna, gdyż w kraju zapanowała tak wielka żałoba, że przynajmniej na jakiś czas połączyła naród. Jak pisze Ija Lazari-Pawłowska w swojej biografii Mahatmy: „koniec walki nie miał być początkiem nowych konfliktów – nakazywał więc dbać o to, aby przeciwnik, nad którym odniesione zostało zwycięstwo, nie wyszedł z walki z poczuciem klęski, z nienawiścią i chęcią odwetu. Celem jego nie było złamanie przeciwnika, lecz jego zjednanie – uważał to za jedyny sposób trwałej likwidacji antagonizmu. Czy w dzisiejszych czasach w wielu krajach postawa Gandhiego nie wydaje się naiwnością? Może i się wydaje, jednak pamiętajmy: Mahatma Gandhi wygrał nie tylko walkę o niepodległość Indii, ale też walkę o ludzką wolność i godność. I zawsze toczył tę walkę bez gwałtu, przemocy”.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

35
Kolekcja Ludzie Boga. Święta Bernadeta z Lourdes, DVD + album - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Ludzie Boga. Święta Bernadeta z Lourdes, DVD + album
Dostępny9 szt.

Objawienia świętej Bernadety Soubirous Film Lodovico Gaspariniego, reżysera m.in. miniserialu „Don Bosco” (2004) oraz serialu „Don Mateo” (2009) rozgrywa się w dwóch płaszczyznach czasowych. Obecnie i w czasie wydarzeń w Lourdes. Śledzimy trzy rozgrywające się na ekranie wątki. Historię samej Bernadetty, XIX-wiecznego lekarza – naukowca oraz współczesnego dziennikarza, zafascynowanego miejscem cudownych uzdrowień. Kapitalną kreację w filmie stworzył Alessandro Gassman w podwójnej roli, dziennikarza i jego przodka.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

36
Kolekcja Ludzie Boga. Święty Marcin de Porres. Brat Miotła, DVD + booklet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Ludzie Boga. Święty Marcin de Porres. Brat Miotła, DVD + book...
Dostępny1 szt.

Książka: „Do niesłychanej dobroci brata Marcina wkrótce dołączyła sława czynienia cudów. Cudowne rozmnażanie żywności, bilokacja, szczególna znajomość sekretów serc otaczających go ludzi sprawiły, że Marcin cieszył się wielkim poważaniem i miłością społeczności Limy” – o. Paweł Krupa OP. Film: „Fray Escoba” („Brat Miotła”), dołączony do książki film, to wzruszająca opowieść o życiu świętego Marcina de Porres. Patrząc na czarno-biały obraz czujemy się naprawdę jak w „starym kinie”, gdzie prostota i pewna naiwność emocji nieodmiennie wzrusza nawet współczesnego widza. Jest jasne, że celem twórców filmu nie było popisywanie się techniką filmową, czy tworzenie skomplikowanych wolt w scenariuszu, ale próba pokazania tego, co chyba najtrudniej pokazać w kinie – dobra, miłości i wiary, która uskrzydla człowieka.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

37
Kolekcja Ludzie Boga. Kapłan poniżonych, DVD + booklet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolekcja Ludzie Boga. Kapłan poniżonych, DVD + booklet
Dostępny3 szt.

Niesamowity w swoim przesłaniu, dołączony do książki, trzygodzinny dramat, przedstawia życie założyciela rzymskiego Caritas, ks. Don Luigi di Liegro, który na przekór całemu światu i mimo wszystko chciał czynić dobro dla wszystkich. Film „Kapłan poniżonych” pokazuje życie takim jakim ono jest, czyli trudnym, pełnym zmagania się z obojętnością społeczną, z barierami instytucjonalnymi, z własną słabością. Praca w Caritas daje z jednej strony ogromną satysfakcję, z drugiej strony zawsze pozostawia w człowieku niedosyt i stawia przed nim twarde granice. – Paweł Kęska, rzecznik prasowy Caritas Polska. Zapraszamy Państwa do zapoznania się z całą zawartością książeczki w opracowaniu Pawła Kęski, rzecznika prasowego Caritas Polska. Ks. Luigi di Liegro swoją działalność rozpoczął w Belgii w latach 50. Najbardziej związany był z Włochami, gdzie po powrocie z Belgii trafił na slumsy Rzymu. Ludzie tam mieszkający pozbawieni byli prądu, wody i kanalizacji, a dodatkowo niszczyły ich wewnętrzne konflikty. Ks. Luigi uświadamia im, że we wspólnocie można więcej osiągnąć. Razem budują domy, kościół, szkołę i szpital. Potrzebujących jest wielu, ks.Luigi nie potrafi być obojętny wobec ludzkiego nieszczęścia, podejmuje liczne inicjatywy, które nie zawsze spotykają się z aprobatą tamtejszej władzy. Najbliższy przyjaciel ks. Luigiego, Don Eugenio wspiera go w podejmowanych działaniach na rzecz osób, które potrzebują pomocy.

35,00 zł
25,55 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

38
Na krawędzi uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Na krawędzi uczuć
Dostępny4 szt.

Dla kobiet silnych i słabych, odważnych i pełnych strachu, dla kobiet, które nie przestają marzyć! Sześć kobiet – różnią się wiekiem, charakterem, pochodzą z odmiennych środowisk. Spotykają się przypadkowo; każda z innym bagażem doświadczeń, innym spojrzeniem na życie. Mają jednak wspólny cel, który ma odmienić ich dotychczasowe życie. Każda z bohaterek ma własny bagaż doświadczeń, własne spojrzenie na życie i własną decyzję do podjęcia. Mimo jesiennej pory wszystkie w tym samym czasie trafiają do nadmorskiego kurortu. Czego poszukują? Edyta, pomimo mierzenia się z własnymi trudnościami, spróbuje wykorzystać swoją wiedzę i doświadczenie psychologa, aby pomóc nowym przyjaciółkom odzyskać wewnętrzną równowagę. Czy jednocześnie uda jej się znaleźć własne szczęście? Sześć kobiet stojących na krawędzi tego, co jeszcze niedawno uznawały za udane życie. Sześć dramatów, nie zawsze wiodących do szczęśliwego zakończenia. Sześć świetnie wykreowanych historii. Anna Partyka-Judge spisała się na szóstkę, tworząc tę książkę. Gorąco polecam! – Hanna Greń, pisarka

34,90 zł
18,15 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 16,75 zł

39
Rocznik Tomistyczny 7 (2018) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rocznik Tomistyczny 7 (2018)
Dostępny2 szt.

Spis treści Od Redakcji Raymond Leo Cardinal Burke, The Crisis regarding Marriage in the Present Day Wokół myśli Étienne?a Gilsona w rocznicę śmierci Mieczysław Gogacz, Gilson i filozofia Richard Fafara, Philosophy and Civilization Peter Redpath, An American Perspective on the Christian Philosophy of St. Thomas Aquinas: Midwife to Birth of a New and Improved Global Civilization of Freedom! Curtis L. Hancock, The Elusiveness of Happiness in the Modern World Nicolas Moscicki, Gilson - voudrait-il deconstruire la metaphysique? Michał Zembrzuski, In Defense of Realism. The Metaphysical Thought of Mieczysław Gogacz Mieczysław Gogacz, Wpływ Étienne?a Gilsona na filozofię w Polsce Rozprawy i artykuły Artur Andrzejuk, Własności istnieniowe bytu w interpretacji tomizmu konsekwentnego Michał Zembrzuski, Problem mind-body w świetle Tomaszowej koncepcji hylemorfizmu Marcin W. Bukała, Siódme: ?Nie kradnij?. O średniowiecznym odkrywaniu rynku na marginesie książki Paola Prodiego Artur Andrzejuk, Problem pojęcia natury w pismach Tomasza z Akwinu Magdalena Płotka, From scibile to operabile. Metaphilosophical and Methodological Debate on Practical Character of Artes in 15th Century Cracow Izabella Andrzejuk, Filozoficzne podłoże mistyki św. Jana od Krzyża Magdalena Płotka, Action and Happiness. A Reinterpretation of Thomas Aquinas?s Theory of Happiness in Paul?s of Worczyn Ethical Thought Krzysztof A. Wojcieszek, Cnota trzeźwości: indywidualna czy społeczna? Ewa Agnieszka Pichola, Ne ite ad Thomam, sed ad von Hildebrand Jan Pociej, Konsekwencje metafizyczne ujęć materii i ruchu we współczesnej fizyce Tomasz Pawlikowski, Klasyczne ujęcia problemu prawdy w ?post-świecie? Sprawozdania i recenzje Natalia Herold, Naukowe Towarzystwo Tomistyczne Izabella Andrzejuk, Sprawozdanie z sympozjum naukowego ?Tomizm konsekwentny? ? 18 listopada 2017 roku Michał Zembrzuski, Sympozjum Tomistyczne na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie ? 28 lutego 2018 roku Michał Zembrzuski, Sprawozdanie z Sympozjum Tomistycznego w Łomży ? 7 marca 2018 roku Artur Andrzejuk, Sprawozdanie z konferencji naukowej pt. ?Małżeństwo i rodzina. Źródła kryzysu i drogi wyjścia? ? 7 czerwca 2018 roku Magdalena Płotka, Sprawozdanie z międzynarodowej konferencji naukowej pt. ?Filozofia a cywilizacje ? w rocznicę śmierci Étienne?a Gilsona i Mieczysława Krąpca? ? 8 czerwca 2018 roku Natalia Herold, Kulisy sporu o istotę i istnienie. Recenzja: Tomasz Sutton, De esse et essentia, Biblioteka Rocznika Tomistycznego, Warszawa 2018 Magdalena Płotka, Świat uczuć i świat rozumu. Recenzja: Justyna Fiołek, Świat uczuć u świętego Tomasza z Akwinu, Warszawa 2017 Bożena Listkowska, O nieprostych kwestiach w sposób prosty, jasny i precyzyjny. Recenzja: Artur Andrzejuk, Tomasz z Akwinu jako filozof, Warszawa 2017 Izabella Andrzejuk, Podstawy filozofii wychowania. Recenzja: Mikołaj Krasnodębski, Antropologia edukacji - wybrane aporie w świetle filozofii klasycznej, Głogów 2018 Polemiki i dyskusje Nicolas Moscicki, Structure de l??tre dans La Somme contra Gentiles. Essai de reflexion sur l?article de Professeur Artur Andrzejuk Struktura bytu w ?Summa contra Gentiles? Tomasza z Akwinu, Rocznik Tomistyczny / Annuaire Thomiste N° 6 (2017) Nota o autorach

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

40
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Sygnalizowanie samopoczucia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. ...
Dostępny61 szt.

„Materiały edukacyjne dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną” to seria książek opracowana na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 14 lutego 2017 r. Będzie ona pomocna dla nauczycieli i terapeutów podczas realizacji treści nauczania i wychowania zawartych w podstawie programowej. W tej książce przedstawiono zagadnienia dotyczące działów „Higiena osobista” oraz „Potrzeby fizjologiczne”. Do ich omówienia wykorzystano zdjęcia. Na stronach parzystych znajdują się fotografie dla ucznia. Na stronach nieparzystych – pytania, które czyta nauczyciel, terapeuta lub rodzic. Pierwsze pytania dotyczą zdjęcia. Kolejne pomagają zdobyć lub utrwalić dodatkowe wiadomości i umiejętności związane z omawianym tematem. Ostatnie pytania dotyczą doświadczeń ucznia. Pod pytaniami umieszczono ćwiczenia dla dziecka, dzięki którym ma ono utrwalić zdobyte informacje.

29,90 zł
24,82 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,08 zł

41
Cały ten Kutz. Biografia niepokorna, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cały ten Kutz. Biografia niepokorna, wydanie 2
Dostępny683 szt.

Nowe, uzupełnione wydanie pierwszej biografii Kazimierza Kutza. Cały ten Kutz Aleksandry Klich to znakomita biografia, napisana na szybkim oddechu, zasuwająca równie dziarsko, jak żył i tworzył jej bohater. Wyszedłszy ze śląskiego familoka, w łódzkiej Filmówce – jak sam mówił – „zapierdalał potwornie”, żeby przetrwać i nadrobić dystans dzielący go od kolegów. Utalentowany i odważny, dzięki zakorzenieniu w śląskiej kulturze i wartościach stworzył filmy oryginalne, stanowiące w polskim kinie zjawisko absolutnie nowe. Jako artysta i polityk – prowokował swoją bezkompromisowością, ciętym językiem, jakim rozprawiał się z oponentami. Całe życie walczył o ukochany Śląsk, którego obraz przeobraził w mit, ale równie mocno angażował się w sprawy Polski, zatroskany narodowym szowinizmem, ksenofobią, populistycznym zaczadzeniem, ciągotami do państwa wyznaniowego. Aleksandra Klich pokazuje nam Kutza, jakiego nie znamy. Nowe wydanie zostało uzupełnione o wspomnienia z ostatnich lat życia reżysera. Cały ten Kutz jest w istocie opowieścią o śląskim rozgoryczeniu, peerelowskich warunkach życia codziennego i artystycznego, o ówczesnych obyczajach, snobizmach i tęsknotach, o poszukiwaniu własnej drogi twórczej i związanych z tym cierpieniach i szczęściu, o trudnościach korzystania ze zdobytej wolności. […]to bogata, wieloplanowa, wspaniale udokumentowana i dowcipna książka o Kutzu, Śląsku, Polsce. Małgorzata Szejnert Aleksandra Klich – dziennikarka, autorka książek, wicenaczelna „Gazety Wyborczej” i redaktorka naczelna Wysokich Obcasów

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

42
Wzory kultury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wzory kultury
Dostępny44 szt.

Ruth Bemedict (1887-1948) – jedna z najwybitniejszych amerykańskich antropologów, wykładowca Uniwersytetu Columbia, wieloletnia przewodnicząca Amerykańskiego Towarzystwa Antropologicznego, uczennica Franza Boasa, autorka wielu książek i opracowań antropologicznych, m.in. Race: Science Science and Politics, Chryzantema i miecz (studium o mentalności Japończyków przygotowane dla armii USA), z których najważniejsza to właśnie Wzory kultury. Zajmowała się relacjami pomiędzy osobowością, sztuką, językiem i kulturą. Nacisk kładła na fakt, że żaden z tych elementów nie istnieje w izolacji. Wzory kultury to swego rodzaju socjologiczny hit, książka została przetłumaczona na 14 języków, wydawana w wysokich nakładach. Nie ma kursu antropologii kulturowej, w którym nie byłaby lekturą obowiązkową. Ruth Benedict porównuje kilka różnych kultur w tym m/in kulturę Indian Pueblo z Nowego Meksyku oraz Kwakiutlów (analizuje charakteryzujący to plemię obyczaj potlaczu – swego rodzaju konkurencyjnej wymiany darów) z północno-zachodniej części Ameryki Północnej oraz Dobu z Nowej Gwinei. Na podstawie tych badań doszła do wniosku, że każda kultura jest niepowtarzalną całością, mającą odzwierciedlenie w wypracowanym na jej podstawie stylu życia, a badać kultury, a tym bardziej oceniać je można wyłącznie z ich punktu widzenia.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

43
Górny mózg, dolny mózg. Sprawdź w jaki sposób myślisz i naucz się robić to lepiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Górny mózg, dolny mózg. Sprawdź w jaki sposób myślisz i naucz się robi...
Dostępny55 szt.

Jaki jest twój sposób myślenia? Co nasze mózgi mówią o nas samych? Jak wykorzystać potencjał własnego mózgu i efektywnie pracować z innymi? Sposoby, w jakie ludzie wykorzystują górną i dolną część mózgu określają cztery podstawowe tryby poznawcze, czyli ogólne sposoby myślenia leżące u podstaw naszego stosunku do świata i interakcji z innymi ludźmi. To tryb działania, obserwatora, stymulacji i adaptacji. Zgodnie z teorią Kosslyna i Millera, każdy z nas ma charakterystyczny dla siebie tryb poznawczy, który wpływa na to jak odnosimy się do innych i jak radzimy sobie w różnych sytuacjach. Dzięki kwestionariuszowi zawartemu na początku książki czytelnik może szybko ocenić, który tryb najlepiej określa jego własny dominujący sposób myślenia i wykorzystać tę wiedzę w życiu prywatnym, zawodowym, a przede wszystkim w zrozumieniu samego siebie. „Mamy nadzieję, że teoria ta pomoże ci zrozumieć samego siebie. Wydaje nam się, że zachęci cię to do zastanowienia się nad kwestiami, których być może wcześniej w ogóle nie rozważałeś i doprowadzi cię to do nowego spojrzenia na twoje relacje z rodziną, przyjaciółmi i współpracownikami. Niezależnie od tego, czy zależy ci na rozwoju osobistym, społecznym czy zawodowym, lub być może we wszystkich tych wymiarach, wierzymy, że zrozumienie i rozważenie teorii trybów poznawczych może okazać się przydatne. Jeśli doprowadzi cię do użytecznych wglądów dotyczących ciebie samego i otaczających cię w życiu ludzi, to możemy uznać, że udało nam się osiągnąć nasz cel. Starożytny chiński filozof Laozi powiedział: ten, kto zna innych, jest uczony, kto zna siebie, jest mądry”. Stephen M. Kosslyn, G. Wayne Miller

44,90 zł
31,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,47 zł

44
Talk Is Cheap, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talk Is Cheap, 2 CD
Keith Richards, Warner Music Polska
Dostępny99 szt.

Lista utworów: CD 1: 1. Big Enough 2. Take It So Hard 3. Struggle 4. I Could Have Stood You Up 5. Make No Mistake 6. You Don't Move Me 7. How I Wish 8. Rockawhile 9. Whip It Up 10. Locked Away 11. It Means A Lot CD 2: 1. Blues Jam 2. My Babe 3. Slim 4. Big Town Playboy 5. Mark On Me 6. Brute Force

57,90 zł
53,27 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,63 zł

45
Talk Is Cheap, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talk Is Cheap, LP
Keith Richards, Warner Music Polska
Dostępny5 szt.

Lista utworów: 1. Big Enough 2. Take It So Hard 3. Struggle 4. I Could Have Stood You Up 5. Make No Mistake 6. You Don't Move Me 7. How I Wish 8. Rockawhile 9. Whip It Up 10. Locked Away 11. It Means A Lot

124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

46
Talk Is Cheap. Deluxe Edition, 2 CD + 4 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talk Is Cheap. Deluxe Edition, 2 CD + 4 LP
Keith Richards, Warner Music Polska
Dostępny9 szt.

Debiutancki solowy materiał Keitha Richardsa, współzałożyciela The Rolling Stones. Album „Talk Is Cheap” miał premierę w 1988 roku. Teraz ukazuje się w wersji zremasterowanej. Materiał zebrał bardzo pochlebne recenzje. Keith pokazał na nim, że w gitarowego rocka z bluesowym wkładem umie jak mało kto. Anglik do studia zaprosił sporo znakomitych gości, wśród których byli: Maceo Parker, Patti Scialfa (małżonka Bruce'a Springsteena), Mick Taylor, Bootsy Collins.

604,90 zł
556,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 48,39 zł

47
Talk Is Cheap, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talk Is Cheap, CD
Keith Richards, Warner Music Polska
Dostępny79 szt.

Lista utworów: 1. Big Enough 2. Take It So Hard 3. Struggle 4. I Could Have Stood You Up 5. Make No Mistake 6. You Don't Move Me 7. How I Wish 8. Rockawhile 9. Whip It Up 10. Locked Away 11. It Means A Lot

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

48
Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzeci szympans. Ewolucja i przyszłość zwierzęcia zwanego człowiekiem
NiedostępnyBrak

My, ludzie, dzielimy 98 procent naszych genów z szympansami Jesteśmy dominującym gatunkiem na planecie – rozwinęliśmy naukę, skomplikowane i różnorodne formy komunikacji, stworzyliśmy miasta i zapierające dech w piersiach dzieła sztuki – podczas gdy szympansy, mimo że genetycznie blisko, pod każdym innym względem są od nas daleko. Co jest niezwykłego w tej dwuprocentowej różnicy DNA, która spowodowała taką rozbieżność między ewolucyjnymi kuzynami? W tym fascynującym i prowokacyjnym dziele, uznany naukowiec i laureat nagrody Pulitzera, Jared Diamond odkrywa, jak niezwykłe ludzkie zwierzę, w niezwykle krótkim czasie, rozwinęło zdolność do rządzenia światem... i środki do nieodwracalnego zniszczenia go.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

49
Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze, niż nam się wydaje? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi geniusz. Dlaczego psy są mądrzejsze, niż nam się wydaje?
NiedostępnyBrak

Bestseller „New York Timesa”. Czy rzeczywiście nasze psy upodabniają się do nas, a my do nich? Kto kogo udomawia? Czy naprawdę wiemy, gdzie kryje się sekret psiej inteligencji? Miłośnicy psów mogliby bez końca rozprawiać o tym, jak sprytni są ich podopieczni, jak wiele rozumieją i jak dalece są im oddani. Autorzy Psiego geniuszu, Brian Hare i Vanessa Woods, nie są pod tym względem wyjątkami, jednakże w odróżnieniu od większości wielbicieli czworonogów mają możliwość przekucia własnych obserwacji w twardą naukę. Pracując w Duke Canine Cognition Center, ośrodku akademickim zajmującym się wyłącznie psim poznaniem, na bieżąco weryfikują eksperymentalnie najróżniejsze powszechne przekonania narosłe wokół naszych najlepszych przyjaciół. Dzięki temu wreszcie raz na zawsze możemy rozstrzygnąć, która rasa jest najinteligentniejsza, czy rzeczywiście należy obawiać się pitbuli oraz czy prawdą jest, że „udomowiony” oznacza „głupszy”. Jesteś przekonany, że wiesz, co twój pies chce ci powiedzieć? Dzięki tej książce przekonasz się, czy masz rację. Brian Hare jest profesorem na Wydziale Antropologii Ewolucyjnej i w Centrum Neuronauk Kognitywnych Uniwersytetu Duke’a, gdzie założył ośrodek badań nad psim poznaniem Duke Canine Cognition Center. Vanessa Woods prowadzi badania w Duke Canine Cognition Center. Jest również nagradzaną dziennikarką oraz autorką książki Bonobo Handshake.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

50
Niejaki komputer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niejaki komputer
Dostępny25 szt.

Dwunasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego Wiecha. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z punktu widzenie przeciętnego Warszawiaka cwaniaka, zawsze pewnego swych racji, zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych. Wielokrotnie zajmuje się sportem, zwł. kolarstwem (przecież cała Polska fascynowała się Wyścigiem Pokoju, więc wśród kibiców nie mogło zabraknąć Walerego Wątróbki i jego małżonki) i piłką nożną Wiech częstokroć kpi sobie z władzy, ale ponieważ robi to jako pan „Wątróbka” (bo tak się nazywa główny bohater opowiadań Wiecha) to zdaje się, iż można to traktować z przymrużeniem oka. A tym czasem Wiech był po prostu wielkim pisarzem i stworzył tę swoją specyficzną formę, bo może ułatwiała zawoalowaną krytykę i pozostawiała to co najcenniejsze – trochę żartu, śmiechu, przymrużenia oka. A o języku swojej twórczości sam Wiech stwierdził ambiwalentnie: „Pytano mnie, czy uważam się za współtwórcę gwary warszawskiej. Współtwórca to za duże słowo. Starałem się zawsze wiernie ją tylko odtworzyć. Oczywiście zdarzało się na kanwie istniejących zwrotów wyprodukować coś nowego, ale wypadków tych było niewiele”. Tej gwary już prawie nie ma, powracamy więc do Wiecha trochę z tęsknoty za dawną Warszawą, ale może przede wszystkim, bo to po prostu pisarz znakomity, o którym M. Choromański pisał nawet: „Uważam Wiecha za jednego z najlepszych polskich pisarzy współczesnych”. W tym tomie znajdziecie opowiadania opublikowane pierwotnie w 1968 roku w zbiorze opublikowanym przez wydawnictwo Czytelnik pod tytułem Śmiech śmiechem. Pominęliśmy opowiadania, opublikowane przez nas we wcześniejszych jedenastu tomach. Te opowiadania Wiech w Śmiech śmiechem po prostu powtórzył. Kto czyta Wiecha, ten się uśmiecha!

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

Wróć do góry