hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.22

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 22 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Sabotażysta. Mata do gry (G3), na drugim Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków (Władysław Orlik). Kolejny produkt to Czerwone Gardło (Jo Nesbo) oraz Utopek (Leszek Libera).
1
Sabotażysta. Mata do gry - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sabotażysta. Mata do gry
G3, od 8 lat
Dostępny98 szt.

Oryginalna mata do gry „Sabotażysta”. Wykonana z błyszczącego papieru kredowego, dzięki czemu, kolory oraz grafiki są wyraźne i intensywne. Pasuje również do rozgrywki z rozszerzeniem! Na wyznaczonych polach planszy gracze układają jedną kartę startu, trzy karty celu oraz karty tuneli. Cechy produktu: • gramatura papieru kredowego: 100 g, • wymiary maty po rozłożeniu: 83.5 x 59.0 cm, • wymiary maty po złożeniu: 30.0 x 21.0 cm. Uwaga: karty przedstawione na zdjęciach nie są dołączone do produktu.

11,00 zł
9,68 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 1,32 zł

19 osób kupiło
2
Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Badania i pomiary elektroenergetyczne dla praktyków
Dostępny14 szt.

W książce w sposób wyczerpujący, a zarazem przystępny, w oparciu o aktualnie obowiązujące przepisy i normy rozwinięto temat będący jej tytułem. Książka jest przeznaczona dla elektryków wykonujących prace kontrolno-pomiarowe przy urządzeniach elektroenergetycznych oraz dla elektryków przygotowujących się do egzaminu kwalifikacyjnego w tym zakresie. Książka ta przeznaczona jest również dla osób dozoru, uczestniczących w sprawdzeniach odbiorczych i eksploatacyjnych instalacji elektrycznych.

66,00 zł
7 osób kupiło
3
Czerwone Gardło - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwone Gardło
Dostępny141 szt.

Harry Hole, samotnik i alkoholik, a jednocześnie genialny śledczy, przypadkowo wpada na ślad przemyconego do Norwegii snajperskiego karabinu marki Märklin. Trop prowadzi komisarza w kręgi neofaszystów. Czy to przypadek, że starego hitlerowca znaleziono z poderżniętym gardłem w pobliżu miejsca, gdzie zbierają się neonaziści? Hole podejrzewa, że sprawa może mieć początek w czasach drugiej wojny światowej. Jednak morderca jest ciągle o krok przed nim. Zdaje się mówić: „Jestem sędzią, ławą przysięgłych i katem? Nie powstrzymasz mnie”.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6 osób kupiło
4
Utopek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Utopek
Dostępny94 szt.

Już dawno nie ukazała się taka książka jak ta, tekst tak gniewny, tak słowotwórczo gorzki i absurdalnie jasny, tak wyrafinowanie jędrny i oryginalny poprzez nasycenie tradycją, tak przekorny i zarazem tak mądrze skomponowany. Leszek Libera zgrupował wielowarstwową tkankę akcji i motywów swojej powieści zaczynającej się tuż po zakończeniu II wojny światowej i wkroczeniu Armii Czerwonej na Górny Śląsk, teren zagorzałych historycznie sporów narodowych między Polską a Niemcami, wokół spektakularnie nakreślonego narratora pierwszoosobowego, utopka w wieku dziecięcym, którego przodkowie przenieśli się na Ziemię z planety Utopia. W polskiej tradycji utopiec lub utopek jest często złośliwym duchem wodnym, mogącym przybrać ludzką postać. Szczególnie rozpowszechniony jest w bajkach i podaniach śląskich. Utopki powstają ze zwłok topielców lub ze spędzonych płodów. W powieści Libery taki utopek z odwróconym spojrzeniem outsidera, nie biorąc pod uwagę kulturowo uwarunkowanych granic tabu i zakazów myślenia, odsłania cechy życia społeczności, w której się znalazł. Czytelnikom nieznającym tego świata może się on wydawać jeszcze bardziej osobliwy niż sam bohater opowieści. (...) Poprzez płynne włączanie do wypowiedzi wszystkiego, o czym jest mowa w środowisku bliskim utopkowi, narracja staje się jednym wielkim, bogatym językowo kolażem głosów i tekstów epoki powojennej. (...) Ta pozycja wyjściowa pozwala wpisać omawianą powieść w niedługi, ale doborowy szereg poprzedników, należących do najjaśniejszych punktów literatury światowej. Mowa tu o Gargantui i Pantagruelu (1532–1535) Rabelais’go, o Don Kichocie (1605–1615) Cervantesa, o Przygodach Simplicissimusa (1668–1669) Grimmelshausena […] i o Blaszanym bębenku (1959) Güntera Grassa – we wszystkich tych powieściach autorzy wprowadzają do otoczenia postać, która mimo folklorystycznej przynależności wybija się ponad nie ze względu na swoją groteskową inność. Z posłowia Jürgena Joachimsthalera

42,00 zł
28,56 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 13,44 zł

4 osoby kupiły
5
Metoda Krokodyla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda Krokodyla
Dostępny10 szt.

Pierwsza powieść neapolitańskiej serii o inspektorze Giuseppe Lojacono. Współczesny Neapol, miasto zachwycające widokami, ale upadłe, rządzone przez bezwzględne gangi, nieprzyjazne dla mieszkańców, niezrozumiałe dla obcych, gdzie każdy zajmuje się własnymi sprawami. Z atmosferą niczym w filmach Vittoria De Sici. To właśnie tutaj zostaje karnie zesłany inspektor Giuseppe Lojacono, policjant z Sycylii, oskarżony o rzekomą współpracę z mafią. Odsunięty od poważnych spraw, marnuje czas na komisariacie, grając na komputerze, i rozpamiętuje swoją krzywdę. Kiedy w mieście dochodzi do zabójstwa młodego chłopaka, a wkrótce dziewczyny, Lojacono domyśla się, co może łączyć obie śmierci. Piękna prokurator Laura Piras na własną rękę angażuje inspektora do śledztwa. Czy uda im się złapać mordercę, tajemniczego Krokodyla, który na miejscu zbrodni zostawia zużyte chusteczki? Maurizio de Giovanni – pisarz włoski, mistrz mrocznego kryminału, urodził się w Neapolu, tu mieszka i pracuje. Debiutował w 2005 roku. Jest autorem dwóch bestsellerowych serii znanych czytelnikom w Europie i Stanach Zjednoczonych. Akcja pierwszej rozgrywa się w Neapolu w latach 30. XX wieku, a drugiej – współcześnie. W samych Włoszech zostało sprzedanych ponad milion egzemplarzy jego książek. W 2012 roku ukazała się Metoda Krokodyla, nagrodzona we Włoszech prestiżową Premio Scerbanenco, w której po raz pierwszy pojawia się inspektor Giuseppe Lojacono. Jest on głównym bohaterem serii kryminalnej zatytułowanej Bękarty z Pizzofalcone. Tak brzmi również tytuł drugiej części tej serii. Do tej pory powstało jeszcze sześć książek z inspektorem Lojacono oraz niezwykle popularny serial kryminalny we włoskiej telewizji Rai 1.

37,00 zł
27,01 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,99 zł

4 osoby kupiły
6
Wybawiciel - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybawiciel
Dostępny48 szt.

W zasypanym śniegiem Oslo inspektor Harry Hole ściga nieuchwytnego płatnego zabójcę z byłej Jugosławii. Przeczesuje środowiska narkomanów, dewiantów, członków Armii Zbawienia wyczekujących nowego zbawiciela, który ma ich wyzwolić od beznadziei życia – choćby przez śmierć. Inspektor Harry Hole to policyjny anarchista stosujący metody dalekie od procedur, nieprzystosowany do życia nałogowy palacz i alkoholik. Przed wyrzuceniem na bruk chroni go jednak to, że jest niezwykle inteligentnym i efektywnym policjantem. Ma także parasol ochronny, który rozpina nad nim Bjarne Moller, jego przyjaciel i bezpośredni przełożony.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4 osoby kupiły
7
Fisher-Price. Ucz się i śmiej! GFK02 Pianinko malucha - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. Ucz się i śmiej! GFK02 Pianinko malucha
Fisher Price, Mattel
Dostępny51 szt.

Dzięki czterem sposobom zabawy Twój mały muzyk z radością zajmie się komponowaniem oraz nauką! Po naciśnięciu klawiszy podświetlanego pianinka dziecko usłyszy prawdziwe brzmienie nut, odgłosy wydawane przez kaczkę lub krowę albo wesołe piosenki oraz wypowiedzi o kolorach, liczbach i kształtach! Uchwyt ułatwiający przenoszenie pozwala zabrać muzyczną zabawę w dowolne miejsce. Cechy produktu: • 4 sposoby zabawy: dźwięki pianina, odgłosy kaczki i krowy oraz edukacyjne piosenki i wypowiedzi, • zabawka uczy: kolorów i kształtów, liczb i liczenia, alfabetu, odgłosów zwierząt, • naciskaj 8 klawiszy z cyframi, aby aktywować światła, piosenki i dźwięki, • przesuwaj suwak, by przełączać się pomiędzy poszczególnymi trybami zabawy, • wygodny uchwyt ułatwia przenoszenie zabawki, dzięki czemu dziecko może bawić się, gdzie tylko chce, • polska wersja językowa. Zasilanie: 3 x AA (baterie testowe w zestawie) Wymiary produktu: ok. 25.0 x 5.0 x 28.5 cm Wymiary opakowania: 24.0 x 27.0 x 6.0 cm

97,77 zł
87,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,78 zł

3 osoby kupiły
8
Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zanim nadejdzie jutro. Tom 2. Ziemia ludzi zapomnianych
Dostępny16 szt.

Różni ludzie i ich życiorysy, odmienne spojrzenie na świat i inne marzenia, jednak nadchodzi chwila, gdy ich drogi się krzyżują w jednym z bydlęcych wagonów. Pozbawieni majątku, rozdzieleni z bliskimi, pewnego dnia zostają zmuszeni, by wyruszyć w daleką podróż do miejsca, w którym nic już nie będzie takie samo. Walka o przetrwanie, głód i choroby wystawiają moralność człowieka na ciężką próbę. Postawy i wybory dokonywane w ekstremalnych sytuacjach nie są tak oczywiste, jak mogłoby się z pozoru wydawać. Czy trudy życia i brak perspektyw zmienią tych ludzi na zawsze, czy też zdołają ocalić resztki człowieczeństwa?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

3 osoby kupiły
9
Mikrofon - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mikrofon
ADAR
Dostępny36 szt.

Produkt z pewnością pomoże w rozwijaniu wokalnych zainteresowań dziecka. Zabawka utrzymana w przyjemnej wesołej kolorystyce.

14,90 zł
13,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,19 zł

3 osoby kupiły
10
Znachor. Audiobook (wydanie 2) - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znachor. Audiobook (wydanie 2)
Tadeusz Dołęga-Mostowicz, StoryBox
Dostępny6 szt.

Znachor to wzruszająca historia wybitnego chirurga, profesora Rafała Wilczura, który zrozpaczony odejściem żony i córeczki włóczy się po mieście i szuka ukojenia w alkoholu. Zostaje napadnięty, okradziony i pobity, w wyniku czego traci pamięć. Po latach włóczęgostwa kradnie dokumenty i pod nazwiskiem Antoniego Kosiby znajduje schronienie u młynarza. Zyskuje sławę znachora po udanej operacji. Miejscowy lekarz, zazdrosny o jego sukcesy, grozi Kosibie sądem za wykonywanie praktyki lekarskiej bez zezwolenia. Znachor czasami zagląda do sklepu w pobliskim miasteczku, gdzie pracuje oddana tu na wychowanie sierota Marysia. Rysy dziewczyny wydają mu się dziwnie znajome, ale nie może sobie przypomnieć, kogo przypomina mu ta młoda, piękna kobieta.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

2 osoby kupiły
11
Wszystko o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce
Dostępny6 szt.

To nie biografia, lecz lektura. Niekoniecznie trzeba cierpieć na religijną awitaminozę, żeby sięgnąć po tę książkę. Święty Jan Paweł II zachęcał, aby ks. Jerzego – jako świadka trudnych czasów najnowszej historii Polski – postrzegać od strony „wewnętrznego człowieka”, który żył zjednoczony z krzyżem Chrystusa. Jeśli więc chcesz wejść w dialog z Błogosławionym na różnych etapach jego życia i podładować swoje duchowe akumulatory, ta książka jest dla Ciebie. Co się wydarzyło, że normalny, chorowity wikary stał się głosem sumienia polskiego narodu? Odpowiedź znajdziesz w tej książce.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

2 osoby kupiły
12
Zestaw narzędzi - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw narzędzi
ADAR
Dostępny2 szt.

Wieloelementowy zestaw narzędzi. Doskonały dla każdego małego majsterkowicza. Rozmiar opakowania: 29.0 x 21.0 x 5.0 cm

13,90 zł
12,79 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,11 zł

2 osoby kupiły
13
Butelka dla lalki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Butelka dla lalki
ADAR
Dostępny96 szt.

Butelka dla lalki. Rozmiar butelki: 13.5 cm.

5,10 zł
4,69 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,41 zł

2 osoby kupiły
14
Kto zgubił kapelusz? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kto zgubił kapelusz?
Dostępny4 szt.

Pewnego dnia Zając znajduje w pobliżu swojej nory piękny kapelusz w haftowane marchewki. Bezskutecznie szuka właściciela, aż wreszcie dochodzi do wniosku, że to Wiatr-Hulaka musiał przywiać kapelusz z drugiej strony Zielonookiej Rzeki. Myśl o tym, że komuś jest przykro z powodu utraty kapelusza nie daje jednak Zającowi spokoju. Choć jest z natury lękliwy, decyduje się przepłynąć przez rzekę do tajemniczego Bukowego Lasu. Czy wyprawa zakończy się sukcesem? A może przez swe dobre serce Zając narazi się na niebezpieczeństwo? Pięknie ilustrowana bajka o empatii, przełamywaniu stereotypów i o tym, że warto jeść marchewki.

29,90 zł
21,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,07 zł

2 osoby kupiły
15
Dieta przeciwmigrenowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dieta przeciwmigrenowa
Dostępny1671 szt.

Autorka, a zarazem dietetyk oferuje: – prosty sposób na oczyszczenie organizmu, – łatwy do przestrzegania plan posiłków, – smaczne przepisy na redukcję migrenowego bólu głowy. Tara Spencer, która sama zmaga się z chorobą migrenową, postanowiła przejąć kontrolę nad swoją dietą. To działanie spowodowało u niej radykalne zredukowanie liczby ataków bólu głowy. Teraz dzieli się swoimi metodami, aby pomóc czytelnikom zidentyfikować i usunąć z diety wyzwalacze żywieniowe. Dieta przeciwmigrenowa odpowiada na frustracje wywołane brakiem reakcji organizmu na tradycyjne metody leczenia. Jest przeznaczona dla tych, którzy pragną znaleźć bardziej naturalne sposoby uleczenia ciała, zwłaszcza za pomocą zmian sposobu odżywiania. To książka dla tych, którzy nigdy nie brali pod uwagę zmiany diety jako sposobu leczenia lub próbowali, ale podeszli do tego niewłaściwie. Produkty przetworzone, nabiał, cukier, sztuczne substancje słodzące, kofeina i alkohol są często uważane za czynniki migrenogenne, podobnie jak niedojadanie i opuszczanie posiłków. Książka ta uczy sposobów najlepszego podejścia opartego na zasadach dietetyki, które diametralnie zredukuje częstotliwość występowania napadów migrenowych najpierw przez wyeliminowanie, a następnie przywrócenie do codziennej diety wspomnianych wcześniej produktów wywołujących stany zapalne. W książce zamieszczono pełny schemat dietetyczny na 28 dni, a także przepisy, dzięki którym przejście stanie się możliwie najprostsze i najprzyjemniejsze. Przygotowywanie posiłków według przepisów na smakowite dania pozwala nie dostrzegać eliminacji pewnych produktów. Pod koniec miesiąca każdy może dostosować dietę do indywidualnych upodobań i uwzględnić łatwe do zidentyfikowania wyzwalacze napadów migrenowych. Dzięki Diecie przeciwmigrenowej każdy może otworzyć nowy, zdrowy rozdział w swoim życiu.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2 osoby kupiły
16
Sokrates i Arystofanes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sokrates i Arystofanes
Dostępny55 szt.

Leo Strauss należy, obok takich autorów jak Hannah Arendt czy Carl Schmitt, do grona najbardziej znanych filozofów polityki XX wieku. Jest też z pewnością myślicielem, który odegrał szczególną rolę w dziejach amerykańskiego konserwatyzmu i wprowadził go na nowe tory. Książka Sokrates i Arystofanes, która ukazuje się w serii wydawniczej „Biblioteka Teologii Politycznej”, należy do najistotniejszych w jego dorobku. Zawarte tutaj szczegółowe analizy dzieł Arystofanesa służą Straussowi do rozwinięcia głównego tematu – opozycji między filozofią a poezją oraz ich miejsca we wspólnocie politycznej i stosunku do niej. W centrum zainteresowania znajduje się tutaj problem Sokratesa i tego, co przez niego symbolizowane – a co Arystofanes poddaje krytyce w Chmurach. Krytyka ta okazuje się zaskakująco żywotna i powraca u Nietzschego – jak bowiem stwierdza Strauss, „choć autor Narodzin tragedii niemal nie wspomina w swym dziele o komedii jako gatunku, mimo to wykorzystuje Arystofanejską krytykę młodego Sokratesa w taki sposób, jakby poddawał krytyce Sokratesa Platońskiego”. Z tego powodu Sokrates i Arystofanes Straussa stanowi niezwykle istotny przykład współczesnej recepcji tekstu, który obok dialogów sokratycznych Platona i pism Ksenofonta jest istotnym źródłem w badaniach nad historycznym Sokratesem. Strauss nie ogranicza się jednak do analizowania Chmur, lecz szczegółowo i drobiazgowo analizuje także inne dzieła Arystofanesa, omawiając cały jego dorobek z perspektywy kluczowych zagadnień filozofii polityki. Dzięki temu Sokrates i Arystofanes Leo Straussa to także wyjątkowo cenna książką dla każdego zainteresowanego dorobkiem najwybitniejszego greckiego komediopisarza.

53,00 zł
37,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,90 zł

1 osoba kupiła
17
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma. Audiobook
Marta H. Milewska, StoryBox
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.27

Mietek, chłopak z osiedla, marzy o karierze sędziego lub trenera. Niestety trudno być trenerem bez własnej drużyny. A jak tu zbudować zespół, jeśli połowa chłopaków jest za Barcą, a połowa za Realem, i ani myślą o współpracy? A do tego wszystkiego na osiedlu pojawia się dziewczyna, która gra lepiej od niejednego chłopaka i do tego potrafi czytać z ruchu warg. Tymczasem w bloku zaczynają się dziać dziwne rzeczy. Podobno ma to związek z jakąś tragiczną historią sprzed kilkudziesięciu lat, w którą był zamieszany sam trener reprezentacji Polski! Mietek, drużyna i piwnica, której nie ma to pełna humoru książka dla małych zawadiaków i fanów zagadkowych historii. Jej akcja rozgrywa się na jednym z osiedli z lat 70. Okazuje się, że stare, szare bloki mogą skrywać niejedną tajemnicę, podobnie zresztą, jak ich dziwni mieszkańcy.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

1 osoba kupiła
18
Biblioteki i archiwa na jednolitym rynku cyfrowym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblioteki i archiwa na jednolitym rynku cyfrowym
Dostępny4 szt.

Spis treści: Rafał T. Prinke, Krzysztof Wisłocki, Cyfryzacja bibliotek: początki i teraźniejszość – 7 Grzegorz Gmiterek, Biblioteka w środowisku społecznościowego internetu i interaktywnych technologii (w 2017 r.) – 27 Marek Konstankiewicz, Status prawny narodowego zasobu archiwalnego – 45 Katarzyna Chałubińska-Jentkiewicz, Depozyt filmowy jako realizacja interesu publicznego w kinematografii – 57 Aneta Januszko-Szakiel, Długoterminowa archiwizacja polskich zasobów cyfrowych w teorii i praktyce – 75 Jacek Sobczak, Otwarte zasoby. Miraże wolności wobec gorsetu prawa – 101 Ksenia Kakareko, Biblioteki wobec restytucji dóbr kultury. Wyzwania i dylematy – 131 Katarzyna Błeszyńska, Wynagrodzenie z tytułu użyczania utworów przez biblioteki publiczne – 169 Michał Urbańczyk, Tomasz Jefferson jako duchowy ojciec Biblioteki Kongresu USA – 187 Paweł Trojanek, Problemy podatkowe w funkcjonowaniu bibliotek i archiwów – 201 Robert Kaczmarczyk, Czy działalność bibliotek i archiwów podlega kontroli? – 223 Paweł Janicki, Biblioteki w Szwecji – 239

56,00 zł
40,32 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,68 zł

1 osoba kupiła
19
Przekładki A5/tematyczne ANTRA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekładki A5/tematyczne ANTRA
Dostępny18 szt.

Przekładki A5/tematyczne do organizerów

9,10 zł
7,74 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,36 zł

1 osoba kupiła
20
Matchbox. X7111 Samochodziki 9-pak, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matchbox. X7111 Samochodziki 9-pak, mix wzorów
Matchbox, Mattel
Dostępny44 szt.

Ten zestaw upominkowy obejmuje dziewięć modeli metalowych aut Matchbox, które zapewnią dzieciom solidną dawkę odjazdowej zabawy! Każde opakowanie zawiera wyjątkowy, zdobiony pojazd, którego nie znajdzie się nigdzie indziej w całej linii Matchbox. W każdym zestawie znajduje się łącznie dziewięć realistycznych, robiących wrażenie samochodów. Dziecko może zebrać wszystkie i zaprezentować swoją pokaźną kolekcję przed kolegami. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

78,90 zł
72,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,31 zł

1 osoba kupiła
21
Il conflitto nella lingua e nella cultura italiana: analisi, interpretazioni, prospettive - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Il conflitto nella lingua e nella cultura italiana: analisi, interpret...
Dostępny3 szt.

Il volume che presentiamo ai lettori tiene conto della complessita del fenomeno del conflitto e, nonostante le sfumature negative presenti nell?accezione comune del termine, mira a dimostrare la sua utilita come chiave di lettura di fenomeni di varia natura, come strumento per scoprire le variegate dicotomie della contemporaneita: il vecchio e il nuovo, il digitale e l?analogico, la tradizione e l?innovazione. La presente monografia da spazio alle analisi del fenomeno in ottica interdisciplinare, raggruppate intorno a tre argomenti dominanti: la lingua, l?insegnamento e la letteratura, in cui il conflitto non viene percepito esclusivamente come una forza distruttrice, ma piuttosto come opportunita per nuove interpretazioni e riflessioni.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

1 osoba kupiła
22
Historia Fonética de la Península Ibérica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Fonética de la Península Ibérica
Dostępny4 szt.

Las lenguas de la Península Ibérica constituyen un todo tipológicamente homogéneo (romance) que presenta una infinidad de variaciones. El obje-tivo de este libro es proponer un análisis diacrónico (descriptivo) de la evo-lución fonética de las lenguas iberorromances junto con una descripción histórica (causal) de estas evoluciones. Con este fin, dividimos nuestra pre-sentación en tres partes: una primera parte que describe el contexto histó-rico, en otras palabras, lo que sabemos sobre las lenguas iberorromances y las que las precedieron, una segunda parte es dedicada a la descripción comparativa de los cambios fonéticos, y una tercera parte sintética que rela-ciona las partes I y II.

21,00 zł
19,32 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,68 zł

1 osoba kupiła
23
Królewski skarb - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Królewski skarb
Dostępny2 szt.

W Warszawie z ekspozycji giną klejnoty koronacyjne królowej brytyjskiej. W trakcie ucieczki jeden z trzech złodziei okrada swoich wspólników. Policji udaje się ustalić, że udał się do jednego z biurowców. Jego śladem podążają zarówno policjanci, jak i wściekli wspólnicy. Okazuje się, że w jednym z biur mieści się kancelaria adwokacka taty Helenki. To on staje się głównym podejrzanym o zorganizowanie napadu. Hela z braćmi, chcąc pomóc tacie, wszczynają własne śledztwo. Czy wspólnie uda im się odzyskać klejnoty i udowodnić niewinność adwokata? Czy tajemniczy duch lustra okaże się pomocny w schwytaniu złodziei? Sensacyjna opowieść, która wzbudzi dreszczyk emocji i rozbawi każdego czytelnika.

34,90 zł
17,10 zł

Rabat 51,0%
oszczędzasz 17,80 zł

24
Księgi Ankh. Tom 3. Ostrze nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księgi Ankh. Tom 3. Ostrze nocy
Niedostępny
Brak

Bogowie starożytnego Egiptu przetrwali tysiące wieków pogrążeni we śnie. Teraz odrodzili się w ciałach niczego nie podejrzewających nastolatków, by stawić czoła sekretom, które wstrząsną całym światem. Briant zrobiłby wiele, by cofnąć czas i uchronić Sonię od śmierci. Zresztą nie tylko ją. Stracił już tak wiele w swoim życiu... Jedyne co mu teraz pozostało to zemsta na tych, którzy odebrali mu wszystko. Pogrążony w samotności zatraca się w swoim gniewie. Czy znajdzie sojusznika swoich działań? A co jeśli się okaże, że Sonia wcale nie zginęła…? Co się stanie, gdy najpotężniejszy z przebudzonych bogów wyzwoli swoją moc?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

25
Furia. O nieufności przeradzającej się w miłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Furia. O nieufności przeradzającej się w miłość
Dostępny16 szt.

Sandra Brown, autorka thrillerów notowanych na pierwszym miejscu listy bestsellerów „New York Timesa”, powraca z kolejną pełną napięcia – także uczuciowego – powieścią. Dwadzieścia pięć lat temu major Franklin Trapper zyskał sławę w całym kraju, zdoławszy wyprowadzić w bezpieczne miejsce garstkę osób ocalałych po ataku bombowym w jednym z hoteli w Dallas. Często udzielał wywiadów i występował publicznie, ale po latach zaczął nagle unikać rozgłosu i wszelkich kontaktów z mediami. Ambitna dziennikarka telewizyjna, Kerra Bailey, usiłuje teraz zdobyć wywiad z Majorem – nawet jeśli będzie musiała w tym celu użerać się z synem Majora, Johnem Trapperem. Ten były śledczy z ATF (federalnego Biura ds. Alkoholu, Tytoniu, Broni Palnej oraz Materiałów Wybuchowych), niemający prawie żadnego kontaktu z własnym ojcem, jest bowiem jedyną osobą, która może ją Majorowi zaprotegować. Trapper nie chce mieć nic do czynienia z Majorem, ale mimo wszystko zgadza się pomóc Kerrze. Wieczór wywiadu kończy się jednak fatalnie, bo nieznani sprawcy atakują z broni palnej Majora i dziennikarkę. Trapper zaczyna polowanie, chcąc wytropić napastników… i wreszcie odkryć, kto odpowiadał za zamach bombowy z Dallas.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

26
Maszyna szczęścia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maszyna szczęścia
Niedostępny
Brak

Gdyby maszyna była w stanie podać ci przepis na szczęście, który mógłby ci się jednak nie spodobać, czy zrobiłbyś test? Jedz więcej mandarynek. Rozwiedź się z żoną. Odetnij sobie palec wskazujący prawej dłoni. Zalecenia maszyny szczęścia często bywają zaskakujące, ale w 99,97% gwarantują, że będziesz szczęśliwszy. Pearl pracuje dla firmy Apricity – a więc zawodowo zajmuje się szczęściem. Jej nastoletni syn, Rhett, zdaje się czerpać zadowolenie z bycia nieszczęśliwym. Gdyby tylko Pearl zdołała go przekonać, aby wykonał test Apricity… Ta ostrzegawcza, drwiąca i przezabawna opowieść o postępie technologicznym stanowi zarazem ostre jak brzytwa przedstawienie najmroczniejszych głębi ludzkiej psychiki.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

27
Najwspanialsze miejsca na ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najwspanialsze miejsca na ziemi
Niedostępny
Brak

Każdy ma swoją listę miejsc, które chciałby zobaczyć: miejsc, którymi zachwycali się jego znajomi, miejsc, o których czytał, o których marzy. Oto zestawienie, w którym przedstawiamy 500 najbardziej ekscytujących, zapadających w pamięć i po prostu ciekawych miejsc na naszej planecie – uszeregowanych według ich wyjątkowości. To miejsca, które warto poznać, które uczą pokory, zadziwiają i zaskakują, budzą przemyślenia, emocje czy choćby pilną potrzebę podzielenia się z kimś wrażeniami. Jak powstała ta lista? Zebraliśmy największe atrakcje turystyczne ze wszystkich przewodników „Lonely Planet”, po czym poprosiliśmy czytelników o wskazanie 20 największych atrakcji spośród nich. Z pomocą matematycznej alchemii wytypowaliśmy 500 miejsc wartych zobaczenia. Każdy opis wyjaśnia, co czyni dane miejsce godnym odnotowania w naszej książce, a uwagi pod hasłem Zobacz to! stanowią punkt wyjścia do zaplanowania podróży. Mamy nadzieję, że zainspiruje każdego podróżnika do stworzenia własnego spisu.

99,90 zł
73,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,97 zł

28
ANIA KARWAN. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ANIA KARWAN. CD
KARWAN, ANIA, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

37,90 zł
34,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,03 zł

29
SIGNS (LP). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SIGNS (LP). Winyl
Tedeschi Trucks Band, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

110,90 zł
108,68 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 2,22 zł

30
Gra planszowa 2 w 1. Piraci. Indianie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra planszowa 2 w 1. Piraci. Indianie
Niedostępny
Brak

Zestaw dwóch gier planszowych: Piraci i Indianie ? dla 2-4 graczy w wieku od 5 lat. Format planszy po rozłożeniu: 29,5 x 42 cm. W opakowaniu znajduje się kolorowa plansza dwustronna oraz instrukcja do obu gier z regułami gry. Zestaw nie zawiera pionków i kostki do gry.

14,90 zł
14,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,74 zł

31
Nigdy cię nie opuszczę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy cię nie opuszczę
Niedostępny
Brak

Francine Day to ambitna, inteligentna i odnosząca sukcesy prawniczka, która właśnie ubiega się o jedwabną togę. Potrzebuje tylko jednej prestiżowej sprawy, żeby uzyskać awans na królewskiego adwokata - takiej jak rozwód Martina Joya. Wzajemne zauroczenie Francine i Martina jest natychmiastowe i obsesyjne. Wdają się w sekretny romans i Francine sądzi, że wszystko pójdzie jak z płatka. Jednak żona Martina niespodziewanie znika, a on sam staje się głównym podejrzanym. Francine jest teraz jego prawniczką, kochanką, a także ostatnią osobą, która widziała żywą Donnę Joy. W miarę jak sprawa zaczyna się komplikować, Francine coraz trudniej przychodzi utrzymanie własnego życia w ryzach. Mój klient. Mój kochanek. Mój mąż. Moja obsesja. Pełen napięcia i akcji mrożącej krew w żyłach, thriller J.L. Butler, rozgrywa się w środowisku londyńskiej palestry, gdzie od stuleci sprawiedliwość i korupcja toczą ze sobą nieustanną grę. J.L. Butler to pseudonim bestsellerowej brytyjskiej autorki literatury obyczajowej.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

32
Wymazać siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wymazać siebie
Dostępny76 szt.

Wspomnienia 19-letniego Garrarda, który pod naciskiem rodziców poddaje się terapii konwersyjnej, mającej go „uleczyć” z homoseksualizmu. Wymazać siebie to historia młodego chłopaka, syna fundamentalistycznego pastora w małym miasteczku w Arkansas, który dokonuje coming outu przed rodzicami. Ci, przekonani, że homoseksualizm to ciężki grzech i nałóg, stawiają mu ultimatum – albo podda się terapii konwersyjnej i wyjdzie z nałogu, albo straci rodzinę, przyjaciół i zostanie wykluczony ze wspólnoty kościelnej. Wówczas Garrard trafia do chrześcijańskiej organizacji o nazwie Love in Action. Tam pod okiem terapeutów poprzez dogłębne studiowanie Biblii i niemal wojskowy rygor ma zostać nawrócony na heteroseksualizm, oczyszczony z grzesznych impulsów i umocniony w wierze. Czym tak naprawdę była terapia konwersyjna? I czy w ogóle upokarzanie, stygmatyzację i wyrzekanie się siebie oraz swojej seksualności można nazwać terapią? Garrard Conley demaskuje obłudę systemu terapeutycznego, a jednocześnie w subtelny sposób pisze o miłości i seksualności. „Fundamentalnie chrześcijańscy rodzice wysyłają nastoletniego syna geja na terapię, wierząc, że pomoże mu ona – wraz z siłą woli i modlitwą – zmienić orientację na słuszną, czyli hetero. Rzecz dzieje się w 2004 r. na głębokiej amerykańskiej prowincji, ale jest niestety wciąż niepokojąco aktualna i w Polsce w 2019 r. Geje i lesbijki, którzy mają na koncie horror podobnych terapii, najczęściej nie chcą lub nie są w stanie opowiedzieć publicznie swych historii. Tym większą wartość mają wspomnienia Garrarda Conleya. Unikat. A zarazem przestroga dla wielu rodziców i ich homoseksualnych dzieci”. – mówi o książce Mariusz Kurc, redaktor naczelny magazynu „Replika”, patrona medialnego Wymazać siebie. Na podstawie książki powstał film w reżyserii Joela Edgertona z gwiazdorską obsadą: Nicole Kidman, Russellem Crowe’em oraz Lucasem Hedgesem. „Dzięki hojnym sponsorom powstawały specjalne duszpasterstwa dla byłych gejów, z których najważniejsze to Exodus – koalicja ponad 80 Kościołów w 34 stanach. W 1998 roku główne dzienniki amerykańskie odnotowały 600 tys. dolarów wpływów z reklam terapii konwersyjnej. (...) Terapia konwersyjna dla nieletnich jest obecnie zakazana w 14 stanach, a 4 kolejne prawdopodobnie wkrótce ją wprowadzą. Z badań wynika, że w pozostałych stanach żyje dziś ok. 20 tys. nastolatków, którzy zostaną wysłani na leczenie, zanim osiągną pełnoletniość. Jest więc o kogo walczyć”. – Agnieszka Graff, fragment wstępu do książki

34,99 zł
25,54 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,45 zł

33
Grzesznica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzesznica
Niedostępny
Brak

Tajemnice... kto ich nie ma? Duże, małe... jedne są niegroźne, za to inne potrafią zrujnować życie. Dominika ma męża i dwójkę dzieci, jest szczęśliwą mężatką i spełnioną matką. Istnieje jednak pewna tajemnica, która może zburzyć jej spokojne, rodzinne życie. W przeszłości pracowała jako luksusowa prostytutka, świadcząca usługi najbogatszym mężczyznom na świecie. Tamto życie dawno zostawiła za sobą, jednak... pewnego dnia na drodze Dominiki stanął człowiek z przeszłości, który za wszelką cenę chce ją zdemaskować i ujawnić jej zajęcie sprzed lat.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

34
Miłość z błękitnego nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość z błękitnego nieba
Niedostępny
Brak

Walentynkowy Kraków to dla wielu zakochanych jedno z najbardziej romantycznych miejsc na ziemi. Tu właśnie przybywa Angelika, która ma do podpisania najważniejszy kontrakt w karierze. Nie zawaha się przed niczym, byle tylko osiągnąć cel. Dla niej Kraków to miasto, z którego kiedyś uciekła i nie zamierza wracać do niełatwych wspomnień. Jest skoncentrowana na pracy i nie pozwala sobie na żadne sentymenty. Po drugiej stronie barykady stoi właściciel prężnie rozwijającej się firmy, prywatnie niepoprawny kobieciarz, choć z zasadami. On też chce podpisać ten kontrakt, ale na swoich warunkach. I również nie ma oporów, by korzystać ze wszelkich sposobów, które mogą do tego doprowadzić. Co się stanie w mroźną walentynkową noc? Kto zwycięży w biznesowych negocjacjach i w jaki sposób zakończy się próba osiągnięcia niemożliwego kompromisu? Z pozoru niewinny splot wydarzeń sprawi, że życie wielu osób zmieni się bardzo mocno.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

35
Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Skrzynia z uśpionym przeznaczeniem
Dostępny1 szt.

Dwie kobiety. Dwie historie. Jeden kamień. Kiedy Simona straciła dziecko, mąż zaczął się od niej odsuwać. Czuła, że zaczyna się dziać coś niedobrego. A kiedy przez przypadek spotkała tajemniczego Alfeusza, nie zdawała sobie sprawy, jak bardzo może być powiązany z jej życiem... Ala, córka Simony, po śmierci matki dokonuje niezwykłego odkrycia. W jej szafie – znajduje pudełko pełne pamiętników, w których spisana jest niezwykła historia Simony i Alfeusza. Ala staje się również właścicielką kamienia, który posiada niezwykłą moc. Potrafi on powstrzymać zarazę, która panuje w odległej krainie, znajdującej daleko od Ziemi i zaprowadzić dzięki temu dawny ład oraz porządek. Jak jednak odnaleźć kamień na wielkiej kuli ziemskiej? I czy to wystarczy, by powstrzymać rozprzestrzeniającą się tajemniczą chorobę, która sieje spustoszenie? To historia doskonale ukazująca trudne wybory pomiędzy uczuciami a obowiązkami oraz rodzinne tragedie, które mogą przydarzyć się każdemu z nas. Obyczajowość i codzienność łączy się z elementami fantastycznymi, dodatkowo wplatając w to świat starożytnej Grecji, czarownic i klątw.

22,90 zł
11,68 zł

Rabat 49,0%
oszczędzasz 11,22 zł

36
PHOENIX. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PHOENIX. Winyl
ORA, RITA, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

161,90 zł
148,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 12,95 zł

37
LOVE SONGS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LOVE SONGS. CD
KOMASA, SZYMON/JEZIOR, OSKAR, Warner Music Polska
Dostępny300 szt.

42,90 zł
39,47 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,43 zł

38
Anorexia nervosa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anorexia nervosa
Dostępny19 szt.

Poszczególne rozdziały w sposób niezwykle interesujący wprowadzają czytelnika w niuanse rozumienia zaburzeń odżywiana w aspekcie nie tylko psychologicznym. Cenne jest połączenie (...) psychologicznych elementów zaburzenia z kontekstem filozoficznym i uwarunkowaniami społecznymi. W polskiej literaturze przedmiotu jest to próba nowatorska, dotychczas w ten sposób niepublikowana – prof. zw. dr hab. med. Andrzej Rajewski, specjalista psychiatrii i psychiatrii dzieci i młodzieży. W książce odnajdziemy informacje dotyczące leczenia jadłowstrętu psychicznego, w tym bardzo cenne doświadczenia własne autorki i jej programy autorskie z psychoterapii grupowej, skoncentrowanej na pracy z obrazem własnego ciała, indywidualnej oraz rodzinnej, a także łączenia psychoterapii rodzinnej i indywidualnej. Niemniej istotny jest również fragment dotyczący perspektywy samych pacjentek oraz ich rodzin. Pomimo waloru naukowego, książka jest napisana w sposób jasny i przystępny, stanowi rzetelne źródło wiadomości na temat opisywanego zaburzenia, dlatego polecam ją nie tylko profesjonalistom – dr. hab. n. med. Agnieszka Słopień, specjalista psychiatrii dzieci, młodzieży i dorosłych, certyfikowany psychoterapeuta PTP.

83,00 zł
59,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 23,24 zł

39
Uwarunkowania funkcji rzecznika prasowego w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uwarunkowania funkcji rzecznika prasowego w Polsce
Dostępny7 szt.

Z recenzji: Praca zawiera wartościowe elementy poznawcze i nosi nową jakość w dziedzinie roli rzecznika prasowego w systemie społecznym. Jest bez wątpienia oryginalnym, nowatorskim dziełem, osadzonym w dobrej znajomości bogatej literatury przedmiotu. Prof. Henryk Mruk Na zawartość publikacji dr Dominiki Narożnej składają się interesujące rozważania nad współczesnymi uwarunkowaniami roli i funkcji rzecznika prasowego, w których wiedza ekspercka Autorki splata się z jej doświadczeniami praktycznymi. Prof. Ryszard Kowalczyk

65,00 zł
46,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,20 zł

40
Encore, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encore, CD
The Specials, Universal Music Polska
Dostępny8 szt.

Lista utworów: 1. Black Skin Blue Eyed Boys 2. B.L.M 3. Vote For Me 4. The Lunatics 5. Breaking Point 6. Blam Blam Fever 7. 10 Commandments 8. Embarrassed By You 9. The Life And Times (Of A Man Called Depression) 10. We Sell Hope

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

41
Encore. Deluxe, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encore. Deluxe, 2 CD
The Specials, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: CD 1 1. Black Skin Blue Eyed Boys 2. B.L.M 3. Vote For Me 4. The Lunatics 5. Breaking Point 6. Blam Blam Fever 7. 10 Commandments 8. Embarrassed By You 9. The Life And Times (Of A Man Called Depression) 10. We Sell Hope CD 2 1. Gangsters (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 2. A Message To You, Rudy (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 3. Nite Klub (Live At The Troxy, London / 2016) 4. Friday Night, Saturday Morning (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 5. Stereotype (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 6. Redemption Song (Live At The Troxy, London / 2016) 7. Monkey Man (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 8. Too Much Too Young (Live At The Troxy, London / 2016) 9. Enjoy Yourself (It's Later Than You Think) (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 10. Ghost Town (Live At Le Bataclan, Paris / 2014) 11. All The Time In The World (Live At The Troxy, London / 2016)

22,90 zł
22,44 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,46 zł

42
Praca organiczna i etos regionalny Wielkopolan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca organiczna i etos regionalny Wielkopolan
Dostępny4 szt.

Praca organiczna i etos regionalny Wielkopolan stanowią zasadniczy przedmiot niniejszych rozważań. Zagadnienia te są rozpatrywane z perspektywy politologicznej i regionalistycznej. Dlatego akcentuje się tutaj z jednej strony polityczne cechy pracy organicznej i etosu regionalnego Wielkopolan, z drugiej zaś strony wskazuje na osobliwe regionalne uwarunkowania procesu ich kształtowania. Stosowana narracja ma charakter szkicu, a więc jest stosunkowo ogólna, będąc jedynie rodzajem zarysu przedmiotu rozważań, który nie rości sobie prawa do szczegółowego wykładu przedstawianej problematyki. Ważnym celem niniejszej publikacji jest także próba przedstawienia Wielkopolski jako regionu historycznego i kulturowego jednocześnie. Splatanie się bowiem w dziejach regionu elementów jego kultury ? wytworzonej nie tylko na bazie własnych osiągnięć, lecz także i obcych wpływów ? z historycznymi losami regionu ? jest niepodważalne. Podobnie, jak nie sposób również odmawiać wpływu wydarzeniom, zjawiskom i procesom historycznym na kształt kultury regionu. Rezultatem tych obustronnych wpływów jest ciągłe przeobrażanie się kultury regionu.

66,00 zł
47,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 18,48 zł

43
Pakiet Joe Alex. Część 2. Audiobook, wydanie 2 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Joe Alex. Część 2. Audiobook, wydanie 2
Joe Alex, StoryBox
Dostępny7 szt.

Przedstawiamy drugą część cyklu „Kryminały Joe Alexa” Precyzyjnie skonstruowana i trzymająca w napięciu intryga, chłodna logika kryminalnej zagadki – wszystko to sprawia, że kolejne wydania powieści Alexa cieszą się niesłabnącą popularnością wśród miłośników klasycznej powieści detektywistycznej.

50,00 zł
40,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 10,00 zł

44
Winne Wzgórze. Wiara. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winne Wzgórze. Wiara. Audiobook
Dorota Schrammek, StoryBox
Dostępny13 szt.

Poznajcie hygge po polsku! „Rzucić wszystko i wyjechać” – tą dewizą kierują się ludzie, którzy trafiają do niewielkiej malowniczej miejscowości położonej wśród drawskich jezior. Wyczerpani niepowodzeniem, nieszczęściem, śmiercią bliskiej osoby lub na przymusowym urlopie, marzą o innym życiu i miejscu dla siebie. Czy Winne Wzgórze okaże się przekleństwem, czy zbawieniem? Pierwszy tom nowego cyklu Doroty Schrammek to barwna opowieść o sile przypadku w naszym życiu, o tym jak brzemienne w skutki są nasze wybory, a przeszłość lubi wracać i burzyć ustalony porządek. To poszukiwanie równowagi pomiędzy pracą a odpoczynkiem, tęsknota za naturą i drugim człowiekiem. Czy bohaterowie potrafią to dostrzec? W przygotowaniu kolejne tomy: Winne Wzgórze. Nadzieja i Winne Wzgórze. Miłość.

29,95 zł
23,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,99 zł

45
Zapach prawdy. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zapach prawdy. Audiobook
Iga Karst, StoryBox
Dostępny1 szt.

Ciało Adama Korczyńskiego, profesora Uniwersytetu Wrocławskiego, znanego w całym świecie orchidologa, zostaje znalezione w lesie. Policja stwierdza brutalny mord. W trakcie rutynowych czynności śledczych funkcjonariusze odkrywają tajemniczy zapisek. Ustalają też, że z domu denata zniknął rzadki, XIX-wieczny album botaniczny. Czy jego kradzież jest motywem zbrodni? A może ta wiąże się z cennym okazem storczyka? Sprawa komplikuje się dodatkowo wraz z ogłoszeniem testamentu profesora. Bardzo zaskakującego testamentu… Oficjalne śledztwo powierzone zostaje komisarzowi Michałowi Orskiemu. Na prośbę wnuka profesora zagadkę morderstwa stara się rozwikłać również mecenas Anita Herbst. W ogrodzie willi naukowca natrafia na szkielet, który znika tuż przed przyjazdem policji... Jaki rezultat przyniesie podwójne śledztwo? Pierwsza książka o dociekliwej mecenas Anicie Herbst i komisarzu Orskim z nowej serii kryminalnej „Pensjonat Biały Dwór”.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

1 osoba kupiła
46
Słowiańskie siedlisko. Tom 1. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słowiańskie siedlisko. Tom 1. Audiobook
Monika Rzepiela, StoryBox
Dostępny3 szt.

Rok 966. W osadzie Polana wciąż żyje się według pradawnych pogańskich zwyczajów. Matka puszcza karmi, odziewa i chroni ludzi. Dni oraz pory roku naznaczają ich dolę odwiecznym rytmem pracy i odpoczynku, a bogowie czuwają. Dwie siostry – Rzepka i Dziewanna – zakochują się w Dobromirze, mężnym woju z książęcej drużyny. Jedna z nich zwraca się po pomoc do szeptuchy, ale czy ziołami i magią można zdobyć miłość? Mieszkańcy pogańskiej kniei wiodą proste życie, lecz okrutny los o nich nie zapomina. Tymczasem Mieszko I, mąż czeskiej księżniczki Dobrawy, przyjmuje chrzest święty. Władca sprzymierza się z chrześcijańskim światem dla dobra i spokoju poddanych. To niesie za sobą dalekosiężne skutki. Przygoda, miłość, historia i czas wielkiej zmiany – to wszystko w nowej powieści z cyklu „Saga Polska”. Tym razem autorka zaprasza czytelników do pogańskiej Polski u progu przyjęcia nowej wiary. W przygotowaniu: Słowiańskie siedlisko. Dar Rzepki.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

47
Odyssey One. Tom 2. W samo sedno. Audiobook, wydanie 2 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odyssey One. Tom 2. W samo sedno. Audiobook, wydanie 2
Evan Currie, StoryBox
Dostępny3 szt.

Okręt badawczy „Odyseja” powrócił z dziewiczej podróży. Powrócił, wioząc złe nowiny oraz ambasadorów – przedstawicieli innej, choć ludzkiej, cywilizacji kosmicznej, uwikłanej w krwawą wojnę z okrutnymi obcymi. Ziemianie muszą podjąć decyzję, czy angażować się w walkę, podejmować ryzyko, czy też schować głowę w piasek i udawać, że odległy konflikt nie dotyczy Układu Słonecznego. Tymczasem sprawy się komplikują, jak zawsze, kiedy w grę zaczyna wchodzić polityka, a do tego pojawiają się nowe tajemnice. Kapitan Eric Weston jest gotów do czynu, czeka, aż władze jego świata pozwolą mu na działanie. Na szczęście nie musi czekać zbyt długo. A kiedy zapada już decyzja i okręt wyrusza z misją, zaczynają się prawdziwe kłopoty… W drugiej części cyklu poznajemy dalsze losy „Odysei”, jej nietuzinkowego dowódcy i dzielnej załogi. Powieść nie zawiedzie miłośników kosmicznej batalistyki, czytelnik zostaje wrzucony w wir akcji i są takie chwile, kiedy nie ma czasu zaczerpnąć oddechu przed kolejnym zwrotem akcji.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

48
Star Force. Tom 8. Szturm. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Force. Tom 8. Szturm. Audiobook
B.V. Larson, StoryBox
Dostępny9 szt.

Kyle Riggs zamierza powrócić na Ziemię… Siły Gwiezdne podejmują wyprawę do Układu Słonecznego, chcąc wyzwolić ludzkość spod okrutnej dyktatury imperatora Crowa. Zanosi się na wojnę domową na wielką skalę, jednak do gry wkraczają Niebiescy, a ich okręt nie przypomina niczego, z czym Riggs i jego ludzie zetknęli się do tej pory. Nowy rodzaj broni stworzyły też Siły Imperialne – niesamowite cyborgi okazują się niezwykle wymagającym przeciwnikiem. Pułkownik Riggs musi podjąć kilka trudnych decyzji, a jego oficerowie często mają odmienne zdanie. Jak zakończy się ten trójstronny konflikt? Czy Siły Gwiezdne mają szansę przetrwać tę zawieruchę? To już ósmy tom bestsellerowej serii B.V. Larsona, zwanego królem Amazona.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

49
Tajemnice Luizy Bein. Audiobook, wydanie 2 - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnice Luizy Bein. Audiobook, wydanie 2
Renata Kosin, StoryBox
Dostępny3 szt.

Na starówce w warmińskim miasteczku archeolodzy odkrywają cmentarzysko mnichów. Pośród zakonników znajdują szczątki kobiety w wianku ze srebrnych róż i z dzieckiem w objęciach. Okazuje się, że to Luiza Bein, dziedziczka i filantropka, której grób dotąd pozostawał nieznany. Ale kim jest dziecko? Kobieta miała tylko jednego syna, który dożył sędziwego wieku… Młoda dziennikarka postanawia wyjaśnić tę zagadkę. Aby odszukać potomków Luizy, skieruje swe kroki do Szwajcarii. Wraz z młodym i przystojnym Alexandrem Beinem odkryje wiele tajemniczych kart historii tej rodziny…

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

50
Madonna z hiacyntem. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madonna z hiacyntem. Audiobook
Izabela Szylko, StoryBox
Dostępny7 szt.

Znany aktor – Jacek Jarecki – skazany za zamordowanie kochanki, po dziesięciu latach wychodzi na wolność ułaskawiony przez prezydenta. Twierdzi, że jest niewinny i chce tego dowieść za wszelką cenę. Udaje mu się nakłonić Małgorzatę – wyrzuconą właśnie z pracy ambitną prokurator – do rozpoczęcia prywatnego śledztwa. Wiele wskazuje na to, że Jarecki został w morderstwo wrobiony, ale im wnikliwiej Małgorzata bada jego przeszłość, tym więcej zaczyna mieć wątpliwości. Do jakiego stopnia można mu wierzyć? Jeśli nawet nie zabił, to czy rzeczywiście jest całkiem niewinny? Wartkie tempo, dowcipny język i błyskotliwe dialogi, to niewątpliwe atuty tej zainspirowanej prawdziwymi wydarzeniami powieści. Książka została wyróżniona w konkursie miesięcznika „Detektyw” na polską powieść kryminalną.

28,00 zł
22,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,60 zł

Wróć do góry