hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.01.23

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 23 stycznia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy (Monika Utnik-Strugała, Małgosia Piątkowska), na drugim Hot Wheels. FYJ44 Monster Trucks. Pojazd z dodatkowym autkiem, mix wzorów (Hot Wheels). Kolejny produkt to 104-piętrowy domek na drzewie (Andy Griffiths, Terry Denton) oraz Matematyka - korepetycje - szkoła podstawowa, klasa 5 (Roman Gancarczyk).
1
Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po ciemku, czyli co się dzieje w nocy
Dostępny75 szt.

Kiedy moja córeczka była mała, często budziła się w nocy. Musiałam do niej wstawać, karmić ją i tulić, by ponownie usnęła. Początkowo takie pobudki nie przychodziły mi łatwo. Z czasem zaczęłam się jednak przyzwyczajać, a nawet dostrzegać pewne plusy – mogłam bowiem obserwować, co się dzieje na świecie, gdy wszyscy smacznie śpią. Zauważyłam, że w oknach pobliskiego biurowca do późnej nocy pali się światło, choć pracownicy dawno już wyszli do domu – to sprzątaczki porządkowały gabinety. Że gdy wszyscy odpoczywają, na ulicach pustego miasta ciężko pracują polewaczki czyszczące jezdnie. Że sąsiad ślęczy przy biurku i coś pisze. Że przez trawnik przebiegła mysz. I że już o piątej pod okoliczne sklepy podjeżdżają pierwsze samochody załadowane pod dach świeżym chlebem. Słowem, zrozumiałam, że noc skrywa mnóstwo tajemnic, których nigdy bym nie odkryła, gdybym nie musiała wstawać do córki. Chcecie dowiedzieć się, co jeszcze dzieje się po ciemku? To posłuchajcie.

49,90 zł
31,94 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 17,96 zł

2
Hot Wheels. FYJ44 Monster Trucks. Pojazd z dodatkowym autkiem, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. FYJ44 Monster Trucks. Pojazd z dodatkowym autkiem, mix wzo...
Hot Wheels, Mattel
Dostępny328 szt.

Metalowe pojazdy „Hot Wheels. Monster Trucks” w skali 1:64 to najgroźniejsze pojazdy stworzone z myślą o rywalizacji i całkowitej destrukcji! Do każdego pojazdu dołączono niewielkie autko, a opakowanie zawiera informacje dotyczące danego pojazdu, obejmujące między innymi jego nazwę, typ i unikalny atak, aby odgrywanie przygód było jeszcze ciekawsze! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

28,99 zł
26,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,90 zł

3
104-piętrowy domek na drzewie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
104-piętrowy domek na drzewie
Dostępny12 szt.

Andy i Terry mieszkają w stuczteropiętrowym domku na drzewie (mieli dziewięćdziesięciojednopiętrowy, ale się rozbudowali). A ten domek jest najfajniejszy na świecie! Znajdziecie tu między innymi: piętro głupich kapeluszy, niekończące się schody, sto niedźwiedzi, łąkę pełną kaczeńców, ptaszeńców i pomyleńców, pokój głębokich rozważań oraz Żartopis 2000™. No, na co czekacie? Właźcie! Ósmy tom najśmieszniejszej serii od czasów Dziennika cwaniaczka! Terry Denton urodził się w Melbourne jako jeden z pięciu braci. Zaczął studiować architekturę, ale zorientował się, że go to unieszczęśliwia, więc rzucił uniwersytet i zajął się innymi sprawami. Próbował prawie wszystkiego – parał się teatrem, malarstwem, rzeźbą, zaklinaniem koni, budowaniem gór lodowych i doradzaniem pterodaktylom, aż odkrył, że chce ilustrować książki dla dzieci. Dziś ma ich na koncie ponad czterdzieści, z których wiele stworzył wraz z Andym Griffithsem. Andy Griffiths też pochodzi z Melbourne. Jego ulubione kolory to niebieski, fioletowy, żółty, zielony, pomarańczowy, czerwony oraz czarny. Uwielbia zwierzęta, toteż jego kot został sportretowany w serii „Domek na drzewie”. Pracował przez jakiś czas jako taksówkarz i nauczyciel angielskiego, ale zawsze chciał zostać gwiazdą rocka (nawet mu się nie śniło, że będzie znanym pisarzem). Zaczął pisać na poważnie, kiedy jego uczniowie powiedzieli mu, że książki są okropnie nudne.

31,90 zł
20,42 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 11,48 zł

4
Matematyka - korepetycje - szkoła podstawowa, klasa 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka - korepetycje - szkoła podstawowa, klasa 5
Dostępny146 szt.

Seria „Korepetycje. Matematyka” to najlepsza na rynku pomoc do nauki matematyki. Składa się z pięciu części – dla klas od 4 do 8. Każda książka jest dostosowana do obowiązującej podstawy programowej i zawiera materiał omawiany w danej klasie. W każdej pozycji można znaleźć: • przystępnie omówione zagadnienia teoretyczne z przykładami i wyjaśnieniami ułatwiającymi zrozumienie i wykorzystanie tych wiadomości do rozwiązywania zadań, • wskazówki pozwalające na uniknięcie często popełnianych błędów, • zadania z rozwiązaniami krok po kroku, dzięki którym można prześledzić sposób dojścia do wyniku i zrozumieć konieczny tok myślenia. Nowością i wielkim atutem serii są zadania oznaczone znaczkiem „Pewniak na teście”. Takie oznaczenie wskazuje zadania, które pod względem konstrukcji i wymaganego sposobu rozwiązania są identyczne z zadaniami, z którymi uczeń może spotkać się na teście, na sprawdzianie czy na klasówce.

17,98 zł
12,59 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,39 zł

5
Pacjentka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pacjentka
Dostępny31 szt.

Najbardziej oczekiwany thriller psychologiczny 2019 roku! Ceniona malarka i fotografka mody Alicia Berenson wiedzie życie, jakiego z pozoru każdy mógłby jej pozazdrościć. Jednak pewnego wieczoru, gdy jej mąż Gabriel wraca do domu, Alicia pięć razy strzela mu w głowę. Od tego momentu kobieta przestaje mówić. Nikt poza nią nie wie, co wydarzyło się tamtej nocy. Ostatecznie trafia do zamkniętego ośrodka psychiatrycznego Grove. Pewnego dnia w tymże ośrodku rozpoczyna pracę psychoterapeuta Theo Faber. Zafascynowany postacią Alicii i jej historią Theo robi wszystko, co w jego mocy, aby dotrzeć do pacjentki i sprawić, żeby się przed nim otworzyła. Chce także rozwikłać zagadkę śmierci Gabriela. Poznając pacjentkę, psychoterapeuta nieoczekiwanie odnajduje coraz więcej podobieństw w ich losach. Dokąd zaprowadzą go ich rozmowy i co się stanie, jeśli Alicia wreszcie zacznie mówić? „Ta książka to rzadkość – thriller idealny. Chciałem tylko do niej zajrzeć, minęło jedenaście godzin – skończyłem lekturę i jestem oszołomiony” A.J. Finn.

40,00 zł
32,40 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

6
Pastele olejne E1220 12 kolorów MARIES - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele olejne E1220 12 kolorów MARIES
Dostępny3 szt.

przekrój okrągłyumożliwiają płynne, gładkie rysowaniekredki są wytrzymałeniełatwo je złamaćkolory można nakładać na siebie i korygować, używając terpentyny jako rozpuszczalnikaobrazy są trwałe i odporne na światło12 kolorów

8,90 zł
7,03 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,87 zł

7
Jezu, ufam Tobie! Modlitewnik dla seniorów (oprawa granatowa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezu, ufam Tobie! Modlitewnik dla seniorów (oprawa granatowa)
NiedostępnyBrak

Nowy, pięknie wydany modlitewnik, przygotowany specjalnie dla osób starszych. Modlitewnik zawiera: • modlitwy i pieśni, • mały katechizm, • przydatne informacje dotyczące świąt, sakramentów i postów, • dużą, czytelną czcionkę, • poręczny format, • modlitewnik dostępny jest w dwóch oprawach: bordowej i granatowej. „W jakimkolwiek dusza jest stanie, powinna się modlić” – tak zapisała św. Faustyna Kowalska w swoim dzienniczku (Dz. 146). A św. Jan Paweł II zachęcał wszystkich do pogłębiania modlitewnej więzi z Jezusem, mówił: „Módlcie się i uczcie się modlitwy”.

21,00 zł
15,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,88 zł

8
Tosia czeka na braciszka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tosia czeka na braciszka
Dostępny49 szt.

Tosia będzie miała rodzeństwo! Jest podekscytowana i jednocześnie trochę się boi, bo nie bardzo rozumie, co się dzieje. Widzi, jak rośnie brzuch mamy, pomaga w szykowaniu wyprawki, ale też zastanawia się, co narodziny braciszka zmienią w jej życiu. Czy będzie musiała dzielić się zabawkami? Czy rodzice znajdą dla niej czas? Książka, która dziecku pomoże poradzić sobie z nieznaną sytuacją, a rodzicom wyjaśni, czego obawiają się ich pociechy. Pogodne ilustracje oraz poruszane tematy zachęcają do rozmów o powiększającej się rodzinie.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

9
Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach, wydanie 9 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wołanie w górach. Wypadki i akcje ratunkowe w Tatrach, wydanie 9
Dostępny2501 szt.

Wołanie w górach, które mają Państwo przed sobą, jest edycją szczególną. Michał Jagiełło zmarł nagle 1 lutego 2016 roku. Nie skończył pracy nad uzupełnieniami (jego notatki zatrzymują się na wydarzeniach z 2015 roku). Próby domknięcia tej opowieści o działaniach TOPR podjęła się córka autora – Dominika Jagiełło, przy wsparciu Adama Maraska, który z kroniki wypadków wybrał kilkanaście nowych opisów wypraw z lat 2016-2017, i Krzysztofa Wojnarowskiego, który czuwał nad poprawnością językową i merytoryczną oraz jest autorem zdjęcia okładkowego. Współtwórcami nowej edycji książki są także ratownicy, którzy przekazali zdjęcia z akcji, co pozwoliło odświeżyć wydanie pod względem wizualnym. Wydanie to jest szczególne również dlatego, że ukazuje się równo czterdzieści lat od premiery Wołania w górach. Z cienkiej, ledwie dwustustronicowej publikacji powstała książka wielka pod względem liczby stron i ogromu zawartości. W ciągu czterech dekad Michał Jagiełło stale pracował nad uzupełnieniami, wyszukiwał nowe szczegóły, zagłębiał się w historię, wydarzeniom nadawał nowe komentarze, które pokazują, jak zmieniało się jego spojrzenie na wiele spraw.

69,90 zł
52,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 17,47 zł

10
HGL Toilet Putty Masa plastyczna pierdząca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HGL Toilet Putty Masa plastyczna pierdząca
Dostępny150 szt.

HGL Toilet Putty - masa plastyczna pierdząca Zabawka dla dzieci w wieku 3+

4,10 zł
3,36 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 0,74 zł

11
Randka z Hugo Bosym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Randka z Hugo Bosym
Dostępny24 szt.

Historia miłosna, która mogłaby być twoja! Lekko, romantycznie, zadziornie – Agnieszka Lingas-Łoniewska w najlepszej formie! Zmysłowa, rozpalająca wyobraźnię i poruszająca serca historia dwojga ludzi, których połączył pech, a może… zrządzenie losu? Jagoda Borówko, trzydziestokilkuletnia szefowa działu w agencji reklamowej we Wrocławiu, ma talent do pakowania się w kłopoty. Właśnie zakończyła nieudany związek z jednym ze swoich najważniejszych klientów i leczy złamane serce. Gdy w drodze na ślub przyjaciółki wdaje się w kłótnię z nieziemsko przystojnym nieznajomym, nie ma pojęcia, że zarówno tarapaty, jak i tajemniczy mężczyzna zagoszczą w jej życiu na dłużej. Hugo Bosy – bo tak nazywa się przystojniak – jest czarujący, seksowny i… wkrótce okazuje się nowym szefem Jagody. Choć oboje starają się być profesjonalni, nie jest im łatwo oprzeć się wzajemnemu przyciąganiu. Jakby tego było mało, były chłopak kobiety postanawia znowu zawalczyć o jej względy… Zmysłowa powieść bestsellerowej autorki ponad 30 książek to więcej niż płomienny romans. To przejmująca opowieść o zaczynaniu życia na nowo. Hugo Bosy niemal z dnia na dzień porzucił prowadzoną przez siebie jedną z najlepszych agencji reklamowych w Polsce i przeprowadził się z Warszawy do Wrocławia. Niechętnie mówi o swojej przeszłości, ale poznana przypadkiem piękna i nietuzinkowa Jagoda budzi w nim dawno zapomniane uczucia. Choć mężczyzna był pewien, że raz na zawsze skończył z miłością, zwariowana, pyskata i zjawiskowa panna Borówko mocno zachwiała jego postanowieniem. Ale czy Jagoda na pewno jest wolna? I czy Hugo odważy się otworzyć przed nią zranione serce? Mogłoby się wydawać, że gdy los krzyżuje drogi dwójki samotnych i atrakcyjnych ludzi, między którymi wybucha namiętność, szczęśliwe zakończenie to tylko kwestia czasu. Agnieszka Lingas-Łoniewska, zwana przez fanów i recenzentów Dilerką Emocji, udowadnia, że prawdziwa miłość potrzebuje więcej niż tylko pożądania. Choć niewątpliwie odrobina pikanterii nadaje uczuciu smaku…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

12
Dźwięki świata dziecka. Zagadki obrazkowo-dźwiękowe + CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwięki świata dziecka. Zagadki obrazkowo-dźwiękowe + CD
Dostępny61 szt.

To pozycja przeznaczona dla najmłodszych dzieci, które dzięki niej udoskonalą swoje zdolności słuchowe i będą się wspaniale bawić. Każda zagadka składa się ze ścieżki dźwiękowej oraz karty ze zdjęciami. Jedna zagadka to trzy dźwięki. Zadaniem dziecka jest ułożenie fotografii w takiej samej kolejności, w jakiej usłyszało odgłosy. W publikacji znajduje się 20 zagadek. Dotyczą one dźwięków znanych i bliskich dziecku; takich, które słyszy ono bardzo często. Są to na przykład odgłosy zabawy, urządzeń domowych (także komputera i komórki), codziennych czynności, miejsc, w których dzieci często bywają.

38,00 zł
30,02 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,98 zł

13
Rainer Maria Rilke. Byt niezmierzony. Biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainer Maria Rilke. Byt niezmierzony. Biografia
Dostępny10 szt.

Rainer Maria Rilke (1875–1926), drugi po Goethem najchętniej czytany poeta niemiecki, został w tej znakomitej biografii opisany przez Fritza Raddatza (1931–2015), literata, dziennikarza i historyka literatury. Raddatz był osobowością niekonwencjonalną, kontrowersyjną, sprawcą i ofiarą literackich i politycznych skandali, niezwykle wpływowym krytykiem literackim związanym z „Die Zeit”. Urodzony w Berlinie, lata pięćdziesiąte XX wieku spędził z własnego politycznego wyboru w Berlinie Wschodnim. Wrócił do Berlina Zachodniego po konfliktach z władzami komunistycznymi. Z kolei pracując potem w hamburskim wydawnictwie Rowohlta, uczestniczył w „aferze balonowej” wokół przerzutu literatury antykomunistycznej na teren NRD. Niezwykle płodny, napisał kilkadziesiąt książek. Zakończył życie w Szwajcarii wspomaganym samobójstwem. W niniejszej biografii fascynująco wędruje śladami Rilkego-człowieka, choć jest to zarazem biografia intelektualna, opisująca świat idei poety. I jak sam Raddatz kontrowersyjna. Jej publikacja wywołała sprzeczne opinie: jednych porwała pasja biografa, inni uznali ją za wadę. Autor spogląda na Rilkego zarówno z podziwem dla jego geniuszu, jak i w sposób pozbawiony respektu wobec człowieka pełnego ułomności. Dynamicznym językiem przedstawia portret literacki poety daleki od akademizmu – portret osnuty wokół samotności, poszukiwania miłości i zarazem ucieczki przed nią.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

14
Licencja na dorosłość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Licencja na dorosłość
Dostępny9 szt.

Kontynuacja bestsellerowej Klasy pani Czajki i LO-terii. Napisana wartkim, współczesnym językiem opowieść o wkraczaniu w dorosłość i poszukiwaniu własnej drogi. Aleks dostał się na wymarzoną anglistykę, ale, niestety, do Łodzi. Czy poradzi sobie w obcym mieście? Maciek próbuje odnaleźć Małgosię, która zniknęła bez wieści. Tylko czy Małgosia chce być znaleziona? Kamila i Marcin są jak ogień i woda, jednak coś ciągnie ich do siebie. Michał i Kinga coraz częściej się mijają – ona pochłonięta pracą, on sprawami nowej rodziny… Kto kogo kocha naprawdę? Czy przyjaźnie zawarte w gimnazjum i liceum przetrwają?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

15
Wojny Wikingów. Tom 2. Zwiastun burzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny Wikingów. Tom 2. Zwiastun burzy
Dostępny120 szt.

Drugi tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Mimo pokonania Duńczyków pod Cynuit i przechylenia szali zwycięstwa na stronę wojsk angielskich, Uhtred popada w niełaskę u króla Alfreda. Rozgoryczony wyrusza na łupieżcze wyprawy, by zdobyć skarby i spłacić Kościołowi dług, jaki przeszedł na niego, gdy ożenił się z Mildrith. Tymczasem Duńczycy łamią zawarty z Alfredem rozejm i podbijają niemal cały Wessex. Uhtred znów będzie musiał stanąć do walki z najeźdźcą... Jak „Gra o tron”, ale prawdziwa. - „The Observer” Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem. - George R.R. Martin

54,90 zł
42,27 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,63 zł

16
Polscy terroryści i zamachowcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polscy terroryści i zamachowcy
Dostępny130 szt.

W Polskich terrorystach i zamachowcach poruszony został temat znany ze współczesnych filmów sensacyjnych i relacji telewizyjnych, a więc aktualny. Opowiada o terroryzmie w historii Polski, poczynając od sztyletników z okresu powstania styczniowego, a kończąc na Januszu Walusiu, który w kwietniu 1993 roku zamordował szefa południowoafrykańskich komunistów, Chrisa Haniego. Na kartach książki przewijają się skrytobójcy i zamachowcy, działający w imię wielkich idei i z niskich pobudek. Są terroryści spod znaku PPS-u, także kobiety takie jak Wanda Krachelska, późniejsza współorganizatorka Żegoty, Ignacy Hryniewiecki, zabójca cara Aleksandra II, i morderca prezydenta Narutowicza Eligiusz Niewiadomski. Autor nie zapomina o głośnej sprawie braci Kowalczyków z Opola, którą relacjonuje korzystając z archiwum IPN-u, ani o Polakach dokonujących zamachów w USA, w tym o George'u Metesky'm. Szalony Bombiarz przez 16 lat terroryzował Nowy Jork zamachami bombowymi i od jego przypadku rozpoczęła się historia profilowania przestępców. Sławomir Koper jest absolwentem Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. W swoim literackim portfolio ma takie książki, jak: „Miłość, seks i polityka w starożytnej Grecji i Rzymie”, „Śladami pierwszych Piastów”, „Życie prywatne elit II Rzeczypospolitej”. Jest felietonistą tygodnika „Do Rzeczy”. Współpracuje z periodykami: „Historia Do Rzeczy” i „Mówią wieki”. W 2013 roku został odznaczony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego srebrnym Krzyżem Zasługi za popularyzację historii.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

17
Jezu, ufam Tobie! Modlitewnik dla seniorów (oprawa bordowa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jezu, ufam Tobie! Modlitewnik dla seniorów (oprawa bordowa)
NiedostępnyBrak

Nowy, pięknie wydany modlitewnik, przygotowany specjalnie dla osób starszych. Modlitewnik zawiera: • modlitwy i pieśni, • mały katechizm, • przydatne informacje dotyczące świąt, sakramentów i postów, • dużą, czytelną czcionkę, • poręczny format, • modlitewnik dostępny jest w dwóch oprawach: bordowej i granatowej. „W jakimkolwiek dusza jest stanie, powinna się modlić” – tak zapisała św. Faustyna Kowalska w swoim dzienniczku (Dz. 146). A św. Jan Paweł II zachęcał wszystkich do pogłębiania modlitewnej więzi z Jezusem, mówił: „Módlcie się i uczcie się modlitwy”.

21,00 zł
15,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,88 zł

18
Dziurkacz 709 R szary 8 kartek EAGLE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziurkacz 709 R szary 8 kartek EAGLE
Dostępny2 szt.

dziurkacz metalowypojemnik na odpady z tworzywa sztucznego nierysującego podłożawskaźnik środka stronylistwa formatowadziurkuje do 8 kartekśrednica dziurki 6 mmrozstaw dziurek 80 mmgwarancja 3 lata

12,10 zł
10,04 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,06 zł

19
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania. Audiobook
Stephen Hawking, StoryBox
Dostępny27 szt.

Światowej sławy kosmolog i autor bestsellera nad bestsellerami „Krótka historia czasu” pozostawił nam swoje odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie. Skąd się wzięliśmy? Czy ostatecznie przetrwamy? Czy postęp techniki uchroni nas przed zagładą? W jaki sposób moglibyśmy w pełni rozwinąć skrzydła? Stephen Hawking został uznany za jeden z największych umysłów naszych czasów, a jego heroiczne zmagania z chorobą, odkąd w wieku dwudziestu jeden lat zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne, stanowią trwałe źródło inspiracji dla nas wszystkich. Zasłynął zarówno z przełomowych dokonań w dziedzinie fizyki teoretycznej, jak i z nadzwyczajnej umiejętności objaśniania skomplikowanych pojęć w sposób przystępny dla każdego. Uwielbiano go również za szelmowskie poczucie humoru. Bezpośrednio przed śmiercią pracował nad swym ostatnim dziełem – zestawieniem odpowiedzi na „wielkie” pytania, które tak często stawiał, wykraczając poza granice ściśle akademickich badań. W swojej ostatniej książce Hawking przedstawia poglądy dotyczące najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi stoi ludzkość, oraz tego, jaka przyszłość zarysowuje się przed ziemskim globem. Każdą część rozpoczyna wprowadzenie pióra wybitnego intelektualisty, który nakreśla swoją własną ocenę wkładu profesora Hawkinga do gmachu naszej wiedzy. Książka zawiera również przedmowę laureata Oscara Eddiego Redmayne'a, który grał postać Hawkinga w filmie „Teoria wszystkiego” oraz posłowie napisane przez córkę Hawkinga, Lucy Hawking.

34,95 zł
27,96 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,99 zł

20
Scenariusz na miarę XXI wieku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Scenariusz na miarę XXI wieku
Dostępny1 szt.

Książka Lindy Aronson Scenariusz na miarę XXI wieku. Przewodnik po technikach pisania nowoczesnych scenariuszy filmowych to obszerne i praktyczne vademecum scenopisarstwa obejmujące wszystkie rodzaje scenariuszy, od klasycznych do awangardowych. Książka stanowi doskonały przewodnik dla każdego, kto chce napisać scenariusz filmu pełnometrażowego, krótkometrażowego, adaptacji, filmu gatunkowego lub artystycznego. Podręcznik przeprowadza przez proces pisania – od wybierania najlepszego pomysłu, poprzez zaplatanie fabuły, do pisania i redagowania udanego scenariusza. Scenariusz na miarę XXI wieku jest lekturą obowiązkowa zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych scenarzystów. Linda Aronson jest autorką nagradzanych scenariuszy filmowych, telewizyjnych i teatralnych, jak również popularnych powieści. Jej znakiem rozpoznawczym są wykłady na temat nielinearnych i równoległych form prowadzenia narracji w filmie i produkcjach telewizyjnych.

115,00 zł
98,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 16,10 zł

21
Kochana rodzinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochana rodzinka
Dostępny12 szt.

Seria edukacyjnych książeczek dla dzieci potrafiących samodzielnie czytać. Każda zawiera opowiadania + zadania do wykonania + kolorowanki. Rozwijają jedną z kluczowych umiejętności – czytanie ze zrozumieniem. Ponadto dziecko ćwiczy koncentrację i poszerza zasób słownictwa. Dlaczego warto, żeby dzieci czytały te publikacje? - poczucie humoru (zabawne teksty i ilustracje), - połączenie grafiki z tekstem (zaangażowanie wielu zmysłów), - dopasowanie stopnia trudności do wieku czytelnika (oznaczenia stopni trudności), - podejmowanie tematów bliskich życiu dziecka (niekreskówkowa rzeczywistość), - niewielka objętość tekstów (nie zniechęci nawet tych, którzy z trudnością otwierają książki), - wolność wyboru (można ją czytać od deski do deski lub wybierać kolejność opowiadań).

18,00 zł
12,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

22
Szachownica pokory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachownica pokory
Dostępny10 szt.

Wnętrze człowieka przypomina biało-czarną szachownicę, na której słabość przeplata się z mocą, a świętość sąsiaduje z grzechem. Według świętej Teresy od Jezusa pokora to życie w prawdzie o swojej kondycji. Zbiór poniższych tekstów jest próbą pomocy w odkrywaniu prawdy o sobie samym; jest ryzykiem stanięcia w świetle Słowa i przejawem pragnienia odmiany życia.

13,40 zł
9,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,75 zł

23
Taśma zbrojona 48x10 srebrna GRAND - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taśma zbrojona 48x10 srebrna GRAND
Dostępny9 szt.

taśma zbrojona 48 mm x 10 mklej na bazie kauczuku naturalnego

8,90 zł
24
Sonia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sonia
Dostępny144 szt.

W 1979 roku dziewięcioletnia Sonia i piętnastoletnia Maria spędzają ostatnie rodzinne Święta Bożego Narodzenia. Ojciec porzuca córki i żonę i wyjeżdża z inną kobietą do Ameryki. Jego nagłe odejście załamuje całą konstrukcję rodziny Hamerów, w której psują się nie tylko stosunki między siostrami, lecz także dochodzi do tragedii. Sonia dopiero po ucieczce z domu wskazuje prawdziwego sprawcę wielokrotnych gwałtów i aktów przemocy, jakich była ofiarą, jednak najdroższe jej osoby – mama i siostra – odwracają oczy i milczą. Co jeszcze musi się wydarzyć, żeby dorośli uwierzyli w krzywdę, jaką wyrządzono dziecku? W tej samej rodzinie na drugim końcu Polski dochodzi do morderstwa, któremu można było zapobiec, gdyby rozpaczliwa prośba dzieci o pomoc dotarła do tych, którzy mieli je chronić. W powieści Sonia nie następuje rozliczenie sprawców czynów pedofilskich, winą i karą obarczeni są najbliżsi ofiary, to od nich zaczyna się jeszcze większe zło.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

25
Szkolne sprawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkolne sprawy
Dostępny6 szt.

Seria edukacyjnych książeczek dla dzieci potrafiących samodzielnie czytać. Każda zawiera opowiadania + zadania do wykonania + kolorowanki. Rozwijają jedną z kluczowych umiejętności – czytanie ze zrozumieniem. Ponadto dziecko ćwiczy koncentrację i poszerza zasób słownictwa. Dlaczego warto, aby dziecko czytało te publikację? - poczucie humoru (zabawne teksty i ilustracje), - połączenie grafiki z tekstem (zaangażowanie wielu zmysłów), - dopasowanie stopnia trudności do wieku czytelnika (oznaczenia stopni trudności), - podejmowanie tematów bliskich życiu dziecka (niekreskówkowa rzeczywistość), - niewielka objętość tekstów (nie zniechęci nawet tych, którzy z trudnością otwierają książki), - wolność wyboru (można ją czytać od deski do deski lub wybierać kolejność opowiadań).

18,00 zł
12,96 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,04 zł

26
Mega Bloks First Builders. GCT50 Muzyczna farma - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Bloks First Builders. GCT50 Muzyczna farma
Mega Bloks, Mattel
Dostępny109 szt.

Zbuduj z klocków muzyczną farmę, dopasowuj kolory i poznawaj odgłosy zwierząt! Ten zestaw klocków Mega Bloks pozwala zbudować farmę dla 4 uroczych przyjaciół z zagrody, a równocześnie uczy kolorów oraz odgłosów zwierząt. Zbuduj silos, obracający się wiatrak oraz stodołę z wahadłowymi drzwiami. Następnie połącz klocki, aby stworzyć konia, krowę, kurczaka oraz owcę. Umieść każde ze zwierząt na odpowiednim muzycznym przycisku, aby usłyszeć wydawany przez nie dźwięk. Teraz znów naciskaj przyciski, aby usłyszeć jeszcze więcej muzycznych niespodzianek i dźwięków! Farma do zbudowania z klocków pozwala usłyszeć 12 różnych dźwięków, w tym melodie i odgłosy zwierząt. Zestaw zawiera 46 elementów, w tym klocki do budowania z nadrukowanymi obrazkami i o specjalnych kształtach. Produkt idealny dla dzieci w wieku od 1 do 5 lat. Wymiary opakowania: 40.6 x 29.2 x 11.4 cm

128,90 zł
116,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,89 zł

27
Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia sztuki dla dzieci i rodziców. Rozmowy z Kajtkiem
Dostępny68 szt.

Kajtek ma siedem lat i nie zna nazwisk wielkich mistrzów. Picasso może być dla niego bohaterem kreskówki, Rafael nazwą czekolady, natomiast rokoko kojarzy mu się - nie może być inaczej - z gdaczącą kurą. Niewiedza Kajtka jest jednak skarbem, dzięki któremu potrafi skrzywić się paskudnie i powiedzieć, że obrazy Picassa są do niczego, bo takie kanciaste, a Matisse namalował kobietę z zieloną twarzą. Zielona twarz zupełnie się Kajtkowi nie podoba. Nie rozumie, ani dlaczego twarz jest zielona, ani dlaczego kobiety na obrazach Picassa wyglądają jak mężczyźni, ani po co ktoś namalował na płótnie czarny kwadrat i wtedy sztuka przestała być ładna. Właśnie w tej chwili, gdy Kajtek patrzy z mamą, autorką książki, na czarny kwadrat, zaczynają się rozmowy z Kajtkiem, składające się na Historię sztuki dla dzieci i rodziców, dzięki którym mogą oni wspólnie odkryć tajemnicę sztuki, zrozumieć, jaka była kiedyś i dlaczego tak bardzo zmieniła się ostatnio. "Historia sztuki dla dzieci i rodziców" nie jest więc zwykłym podręcznikiem. Owszem, zawiera wiedzę i jeśli ktoś jej szuka, nie rozczaruje się. Zawiera jednak coś więcej niż tylko wykłady o sztuce. Także spojrzenie dziecka, które nie boi się pytać, oceniać i nie zgadzać, gdy mu się w sztuce coś nie podoba. Historia sztuki dla dzieci i rodziców from Karol Jalochowski on Vimeo

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

28
Largo Winch. Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Largo Winch. Tom 7
Dostępny29 szt.

Largo Winch to spadkobierca olbrzymiej fortuny Koncernu W. Krnąbrny miliarder w dżinsach, ale i w garniturze. Bardziej niż majątek liczy się dla niego wyzwanie i sprawdzenie się. Largo Winch wbrew sobie zostaje wmieszany w aferę związaną z przemytem broni. Stając się celem świetnie zorganizowanych przeciwników, ma w dodatku FBI na karku. Aby zrozumieć, co się dzieje, nie pozostaje mu nic innego, jak udać się nad Morze Czarne, gdzie czekają go duże kłopoty.Świat Largo Wincha to nie tylko wielka finansjera, intrygi i podejrzane interesy na granicy prawa w zaciszu gabinetów, ale również pościgi na lądzie i wodzie, strzelaniny, spiski, organizacje przestępcze, egzotyczne krajobrazy, luksusowe apartamenty oraz piękne kobiety i szarmanccy mężczyźni, nie do końca wzbudzający zaufanie.Na podstawie komiksu stworzono grę komputerową, nakręcono serial telewizyjny oraz dwa filmy kinowe.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

29
Pastele suche Master F 2024 24 kolorów MARIES - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele suche Master F 2024 24 kolorów MARIES
Dostępny12 szt.

suche kredki do nastrojowych rysunków na papierzeprzekrój kwadratowyintensywne, nasycone kolorykwadratowy kształt i boczne ułożenie kredki pozwala na pokrywanie dużych obszarów za jednym pociągnięciemmożna mieszać i cieniować koloryaby uniknąć rozmazania rysunku, należy użyć utrwalacza24 kolorów

39,40 zł
31,13 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,27 zł

30
Zbratanie z Marją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbratanie z Marją
Dostępny5 szt.

Książka stanowi próbę innego spojrzenia na Maryję, spojrzenia jak na naszą Siostrę. Tekst skłania do refleksji, uczy zasadności tej drogi i pomaga pozyskać siostrzaną optykę względem Matki i Królowej. Autor pokazuje, jak w rodzinności, zwyczajności, duchowym pokrewieństwie i wspólnej odpowiedzialności za Wielką Rodzinę - Kościół, odnaleźć siostrzaną formułę dla duchowych relacji z Maryją.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

31
Wiarus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiarus
Dostępny44 szt.

„Marek Zychla od pierwszego zdania zmusza czytelnika do gry na swoich zasadach. Nie idzie na żadne kompromisy, ale jednocześnie potrafi okazane zaufanie wynagrodzić po wielokroć. To on rozdaje karty. I tak właśnie powinno się pisać. Gdybym miał określić Wi@rusa jednym słowem, byłoby to słowo: brawurowe. To popis stylu i eksplozja wyobraźni, która w poszukiwaniu najwłaściwszej formy z łatwością przełamuje bariery gatunków. To radykalne wyzwanie, rzucone zdolnościom percepcyjnym czytelnika, sytuujące się między science fiction a horrorem, między baśnią, mitem, powiastką filozoficzną a opowieścią o ludzkich uczuciach i ambicjach. To wreszcie fantastyka taka, jaką osobiście cenię najbardziej: erudycyjna, gęsta, ustawiająca wysoko poprzeczkę czytelnikowi. Po prostu świetna. Ja stawiam Wi@rusa na jednej półce z Trojką i Onikromosem – powieściami szalonymi, które z całą mocą zmuszają do przyjęcia ich reguł”. – Wojciech Gunia, autor Miasta i rzeki „Wi@rus to mieszanka Neila Gaimana i Terry'ego Gilliama doprawiona solidną dawką gorzkiej ironii. Zychla znów odrealnia obraz świata, by pokazać nam więcej prawdy o nim, ale i o nas samych. Oniryczna i przesycona sarkazmem opowieść o najnudniejszym irlandzkim miasteczku – Callan i o tym, co kryje się za znajomą, bezpieczną otoczką rzeczywistości. Jeśli macie odwagę zedrzeć kurtynę świata i spojrzeć poza nią – śmiało! Ale pamiętajcie! Tylko Niewinnemu nie może stać się krzywda... Polecam!” – Mariusz „Orzeł” Wojteczek, autor Ballad morderców

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

32
Fisher-Price. FXC14 Przenośna mata sensoryczna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher-Price. FXC14 Przenośna mata sensoryczna
Fisher Price, Fisher-Price
Dostępny102 szt.

Od leżenia na pleckach po radosne chwile na brzuszku! Ta przenośna sensoryczna mata 2w1 z przestawianym pałąkiem od Fisher-Price zapewni małym odkrywcom mnóstwo rozwijającej zabawy. Miękka, nadająca się do prania w pralce mata o żywych kolorach jest ozdobiona wizerunkami sympatycznych zwierzątek, które będą towarzyszyć Twojemu dziecku podczas wesołych odkryć. Gdy dzieci są gotowe do zabawy na brzuszku, wystarczy opuścić na dół pałąk. Obróć go, by odkryć zupełnie nowe wzory! Zabawka rozwija: • sprawność ruchową: gdy dziecko próbuje się unosić podczas zabawy na brzuszku, trenuje mięśnie szyi oraz tułowia, • zmysły: czarne i białe wzory o wysokim kontraście, żywe kolory oraz lusterko, w którym dziecko może odkrywać swoją buzię, angażują i rozwijają jego wzrok, • zręczność: atrakcyjne zabawki zachęcają do sięgania, chwytania i uderzania, pomagając w rozwijaniu ważnych umiejętności motorycznych, takich jak zręczność i koordynacja wzrokowo-ruchowa. Przestawiany pałąk ma dwa odmienne wzory po obu stronach: czarno-białe kształty o wysokim kontraście z jednej oraz kolorowe litery i cyfry z drugiej. Na miękkiej macie o żywych kolorach znajdują się wizerunki uroczych zwierzątek oraz cyferki. W zestawie znajdują się trzy odczepiane zabawki: lusterko, panda-grzechotka i chwytaczek. Matę wraz z zabawkami można w łatwy sposób składać i przenosić. Wymiary opakowania: 54.0 x 7.0 x 40.0 cm Wymiary produktu: 54.5 x 84.0 x 40.0 cm

97,90 zł
88,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,79 zł

33
Folk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Folk
Dostępny56 szt.

Jowita jest młodą ćpunką. Jej życiem rządzą nieustanne imprezy i narkotyki. Gdy przedawkowuje kolejny raz, jej chłopak Maciek postanawia odciąć ją od wpływu zgubnego nałogu oraz niewłaściwych znajomych i zabrać ją na łono natury, z dala od wszystkiego. Chce przeprowadzić na dziewczynie prywatny detoks i nadać jej życiu sens… W samotnej leśniczówce w lesie odkrywają siebie na nowo… dopóki ktoś nie zdecyduje się brutalnie przerwać ich wymarzonej idylli… Przy koszmarze, który ich czeka, uzależnienie od narkotyków wydaje się niewinną igraszką… rozpoczyna się gra o życie.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

34
Oko Dajana. Pingpongista - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oko Dajana. Pingpongista
Dostępny42 szt.

Czerwiec 1967 – marzec 1968. Partia Gomułki i Moczara rozpętuje haniebną kampanię antysemicką (nazywając ją walką z „syjonistami”). Józef Hen reaguje jak na pisarza przystało: publikuje w paryskiej „Kul­turze” pod pseudonimem „Korab” wysokiej klasy opowiadania z cyklu Oko Dajana (1969–1972). „Korab” odnosi sukces, jest przekładany na francuski, włoski, niemiecki, angielski i często cytowany. Autor wpisany na czarną listę, z zakazem wyjazdów za granicę. Czterdzieści jeden lat później, w 2008 roku, Józef Hen pisze wstrząsającą powieść Pingpongista. Miasteczko, w którym podczas okupacji dokonała się zbrodnia, nazywa się tu Cheremiec, ale nie ma wątpliwo­ści, że inspiracją literacką była tragedia Żydów spalonych w Jedwab­nem. Narratorem jest przybyły na uroczystości rocznicowe sędzia z Brooklynu, Mike (znany mieszkańcom jako Michaś). Usiłował wtedy uratować życie swojemu rówieśnikowi, znakomitemu pingpongiście, któremu obiecał rewanż. Bezskutecznie. Minęło sześćdziesiąt lat, Mike wdziera się w sumienia świadków zbrodni, także i kilku wciąż żyjących uczestników. Wśród nich znajduje się ksiądz, który wyznaje Mike’owi, że dręczą go podjęte wtedy decyzje. Żałuje, że nie wykonał wówczas księżowskiego zadania, nie przeciwstawił się zbrodni. Obie książki połączono w jeden zbór, który porusza bolesny temat antysemityzmu.

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

35
Jak uczestniczyć we Mszy Świętej? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak uczestniczyć we Mszy Świętej?
Dostępny6 szt.

Niniejsza książka jest zapisem konferencji rekolekcyjnych wygłoszonych dla Świeckiego Instytutu Karmelitańskiego Elianum. W sposób prosty i przystępny, a jednocześnie pogłębiony przybliża tajemnicę Eucharystii wiernym, ucząc świadomego i owocnego w niej uczestnictwa.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

36
World of Warcraft. Przez mroczny portal - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
World of Warcraft. Przez mroczny portal
Dostępny1181 szt.

Szaman Ner’zhul przejmuje kontrolę nad Hordą i ponownie otwiera Mroczny Portal. Jego okrutni wojownicy znów stają na ziemiach Azeroth i rozpoczynają oblężenie nowo wzniesionej Twierdzy Otchłani.

39,99 zł
31,99 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

37
Mars Room - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mars Room
Dostępny2 szt.

Powieść jednej z najwybitniejszych amerykańskich pisarek, nominowana do Nagrody Bookera. Niezwykła historia zza krat więzienia dla kobiet. Romy Hall zostaje skazana na podwójną karę dożywocia i osadzona w żeńskim zakładzie karnym w Stanville. Pozostawia za sobą San Francisco z lat młodości, zmienione już nie do poznania, klub ze striptizem Mars Room, w którym zarabiała na życie, i siedmioletniego syna Jacksona, nad którym opiekę przejęła jej matka. Kreśląc portrety głównej bohaterki i towarzyszących jej postaci, amerykańska pisarka tworzy odważną i pozbawioną sentymentu panoramę życia ludzi wyrzuconych na margines społeczeństwa. Punktuje również problemy współczesnego więziennictwa, nawiązując do kwestii korporacji bogacących się na amerykańskim przemyśle więziennym.

42,99 zł
37,40 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 5,59 zł

38
Wdowinek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wdowinek
NiedostępnyBrak

Aniela, po dziesięciu latach nieobecności, wraca do rodzinnego miasteczka na pogrzeb dorosłego brata. Wpadła tu tylko na chwilę, ale pechowy zbieg okoliczności sprawia, że będzie musiała zostać na dłużej i stawić czoło demonom przeszłości i własnej rodzinie. Co się stało, że Aniela opuściła rodziców? Skąd ta dwudziestoośmiolatka ma w sobie tyle gniewu? Dlaczego przez dziesięć lat nie kontaktowała się z domem i udawała, że jest znikąd? Z jakiego powodu większość kobiet w jej rodzinnym miasteczku obywa się bez mężów? Jaką tajemnicę skrywa trzymający się od lat razem klub kobiet, do którego należy matka Anieli, zwany Sobótkami? Dlaczego dziesięcioletni syn sąsiadów, Mareczek, wiecznie stoi pod płotem? I do kogo należy czaszka, którą pies wykopał w lesie? Narracja prowadzona jest przez kilka osób w różnych planach czasowych. Mówią Aniela i jej matka, dziesięcioletni Mareczek i miejscowa nauczycielka. Z tego wielogłosu rekonstruujemy przerażającą tajemnicę miejsca. Opowieść nie tylko o przemocy domowej, lecz także o relacji matki i córki. O rodzinnych tajemnicach. O kobietach doprowadzonych do ostateczności. O dojrzewaniu i przebaczeniu rodzicom.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

39
Żywot czcigodnej matki Marii od świętej Teresy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żywot czcigodnej matki Marii od świętej Teresy
Dostępny4 szt.

Maria od św.Teresy to jedna z najbardziej osobliwych postaci historii duchowości i Karmelu, która wiodła bogate w łaski mistyczne życie pustelnicze. Jej słowa są jak spowiedź, a uderzająca szczerość świadectwa o wewnętrznych zmaganiach jest głęboko przejmująca. Książka może być pomocna dla osób, które swoją pustynię maja nie tylko w klasztorze, ale i w zwykłym życiu w świecie – w przestrzeni serca.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

40
Wilson - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilson
Dostępny38 szt.

Poznajcie Wilsona, zadufanego w sobie samotnego mężczyznę w średnim wieku, który najbardziej na świecie kocha swojego psa. Całkiem możliwe, że nikogo innego. Szukając jednak międzyludzkich relacji, Wilson zadręcza zarówno znajomych, jak i obcych konwersacjami pełnymi patosu wymieszanego z brutalnie szczerym i autokrytycznym poczuciem humoru. Gdy umiera ojciec Wilsona, czyniąc go jeszcze bardziej samotnym, ten wyrusza odnaleźć swoją byłą żonę, w nadziei że uda się wskrzesić martwy od dawna związek. Okazuje się, że już po rozstaniu urodziła się ich córka i została oddana do adopcji. Wilson postanawia odnaleźć swoje jedyne dziecko, a potem zmusić obie kobiety, by na nowo stworzyli rodzinę. Ten szalony pomysł będzie miał poważne konsekwencje. W swoim komiksie Daniel Clowes, autor Ghost World, Davida Boringa czy Patience, tworzy fascynujący, porywający i boleśnie zabawny portret współczesnego egoisty – bezwzględnie szczerego i obojętnego wobec innych i ich potrzeb. Wilson doczekał się filmowej adaptacji z Woodym Harrlesonem i Laurą Dern w rolach głównych. „Clowes stworzył potwora, ale to potwór który przywróci wam wiarę w ludzi”. – „The Guardian” „Zabawny, wzruszający, absurdalny i dramatyczny”. – „Miami Herald”

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

41
Zawodowcy w świecie zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zawodowcy w świecie zwierząt
Dostępny30 szt.

Niektóre zwierzęta to prawdziwi zawodowcy! A co robią przez całe dnie? Wszystkiego dowiesz się z tej książki, w której zostało opisanych ponad 100 gatunków. Poznaj 14 różnych środowisk, m.in. dżunglę, pustynię i rafę koralową, a potem odwróć stronę i dowiedz się, jak się nazywa każde zwierzę i co porabia na wolności. Ta książka doskonale wprowadza maluchy w świat zwierząt małych i dużych oraz wyjaśnia, czym się zajmują. Wendy Hunt, zanim została autorką książek dla dzieci, była nauczycielką, bibliotekarką, ogrodniczką, terapeutką dziecięcą oraz… mamą. Od trzech lat uczy imigrantów języka angielskiego. Mieszka w Stanach Zjednoczonych z mężem archeologiem. Lubi nurkować. Studio Muti powstało w 2011 roku w Kapsztadzie w RPA. To grupa pełnych pasji ilustratorów i projektantów tworzących oryginalne, porywające dzieła: od typografii, poprzez malarstwo cyfrowe, po animację. Ich klientami są m.in. Nike, Red Bull, Google, Uber, „TIME”, „The Washington Post”, „GQ”, „Vanity Fair”, „Huffington Post” i Lonely Planet.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

42
Agile. Programowanie zwinne. Zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Agile. Programowanie zwinne. Zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwar...
Dostępny7 szt.

Poznaj nowoczesną metodykę wytwarzania oprogramowania w C#… • Jak stosować w praktyce zasady zwinnego wytwarzania oprogramowania? • W jaki sposób wykorzystywać w projekcie diagramy UML? • Jak korzystać z wzorców projektowych? W związku ze stale rosnącymi oczekiwaniami użytkowników oprogramowania produkcja systemów informatycznych wymaga dziś korzystania z usystematyzowanych metod zarządzania. Projekt informatyczny, przy którym nie używa się sensownej metodologii wytwarzania, jest skazany na porażkę – przekroczenie terminu, budżetu i niespełnienie wymagań funkcjonalnych. Kierowanie projektem zgodnie z określonymi zasadami również nie gwarantuje sukcesu, lecz znacznie ułatwia jego osiągnięcie. Na początku roku 2001 grupa ekspertów zawiązała zespół o nazwie Agile Alliance. Efektem prac tego zespołu jest metodologia zwinnego wytwarzania oprogramowania – Agile. Książka Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# to podręcznik metodologii Agile przeznaczony dla twórców oprogramowania korzystających z technologii .NET. Dzięki niemu poznasz podstawowe założenia i postulaty twórców Agile i nauczysz się stosować je w praktyce. Dowiesz się, jak szacować terminy i koszty, dzielić proces wytwarzania na iteracje i testować produkt. Zdobędziesz wiedzę na temat refaktoryzacji, diagramów UML, testów jednostkowych i wzorców projektowych. Przeczytasz także o publikowaniu kolejnych wersji oprogramowania. Przekonaj się, ile czasu i pracy zaoszczędzisz, stosując w projektach metodologię Agile. Robert C. Martin (Wujek Bob) jest programistą od 1970 roku. Jest uznanym mówcą na konferencjach całego świata. Napisał między innymi książki Czysty kod (Helion, 2009), Agile. Programowanie zwinne: zasady, wzorce i praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania w C# (Helion, 2008), Mistrz czystego kodu. Kodeks postępowania profesjonalnych programistów (Helion, 2013) oraz UML for Java Programmers (Prentice Hall, 2003). Oprócz tego Martin opublikował setki artykułów, rozpraw i wpisów na blogach. Działał jako redaktor naczelny magazynu „The C++ Report” i był pierwszym przewodniczącym organizacji Agile Alliance. Założył i prowadzi międzynarodową firmę Object Mentor Inc., skupiającą doświadczonych programistów i menedżerów specjalizujących się we wspomaganiu firm w realizacji trudnych projektów. Micah Martin pracuje w firmie Object Mentor na stanowiskach programisty, konsultanta i doradcy w takich obszarach jak zasady i wzorce obiektowe oraz praktyki zwinnego wytwarzania oprogramowania. Micah jest współtwórcą i głównym programistą w projekcie open source FitNesse. Jest też znanym autorem artykułów i regularnym mówcą na rozmaitych konferencjach.

129,00 zł
90,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 38,70 zł

43
Mega Bloks. GCT46. Pojemnik z klockami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mega Bloks. GCT46. Pojemnik z klockami, mix wzorów
Mega Bloks, Fisher-Price
Dostępny16 szt.

Przedstawiamy klocki w oryginalnym pudełku w kształcie zwierzątka. Otwórz je, a zobaczysz w środku 25 dużych, kolorowych klocków zaprojektowanych specjalnie dla małych dłoni. Maluchy mogą dzięki nim ćwiczyć chwytanie i składanie. Taka zabawa doskonale rozwija kreatywność. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki. Możliwe warianty opakowania: zabawna panda, uśmiechnięty tygrysek, przyjazna żaba.

55,99 zł
50,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,60 zł

44
Koperta A5 na zatrzask niebieska GRAND - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koperta A5 na zatrzask niebieska GRAND
Dostępny14 szt.

materiał: polipropylenformat A5

5,10 zł
45
Pastele olejne E1223 16 kolorów MARIES - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pastele olejne E1223 16 kolorów MARIES
Dostępny21 szt.

przekrój okrągłyumożliwiają płynne, gładkie rysowaniekredki są wytrzymałeniełatwo je złamaćkolory można nakładać na siebie i korygować, używając terpentyny jako rozpuszczalnikaobrazy są trwałe i odporne na światło16 kolorów

13,00 zł
10,27 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,73 zł

46
Księżniczka Zielinka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księżniczka Zielinka
Dostępny27 szt.

Jeśli zmęczyły was historie o księżniczkach wiecznie czekających na swego księcia, poznajcie żabkę Zielinkę – prawdziwą księżniczkę, która pragnie pomagać innym. Zielona z imienia, ale wcale nie ma zielono w głowie i wie, czego chce – zostać wspaniałym kapitanem piratów! Księżniczka Zielinka to zabawna opowieść o szalonych przygodach i odnalezionym szczęściu.

24,99 zł
18,24 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,75 zł

47
HGL Unicorn Poo Kupa jednorożca 60g - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
HGL Unicorn Poo Kupa jednorożca 60g
Dostępny150 szt.

HGL Unicorn Poo Kupa jednorożca, pojemność 60g Zabawka dla dzieci w wieku 3+

3,70 zł
3,03 zł

Rabat 18,1%
oszczędzasz 0,67 zł

48
Krawędzie życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krawędzie życia
Dostępny48 szt.

Przedstawiamy powieść, gdzie wątki realistyczne zaczerpnięte z bezpośrednich obserwacji stosunków polsko-niemieckich, wplecione są w szerszy kontekst fikcji literackiej. Jasno zarysowane zostały kulturowe i mentalnościowe portrety Polaków i Niemców. Dwóch głównych bohaterów: Karola i Adama różni wiele; reprezentują inne pokolenia, środowiska, światopoglądy, łączy ich jednak fundamentalna cecha, jaką jest prawdziwa miłość do ludzi i konsekwencja w działaniu. Akcja dzieje się na terenie Niemiec i Polski, jest wartka, zaskakująca i pełna niedopowiedzeń. To studium psychologiczno-socjologiczne współczesnego człowieka. Warto poznać ten dwubiegunowy świat dobra i zła, tolerancji i nienawiści, miłości i zemsty.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

49
Portugalia. Przewodnik + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Portugalia. Przewodnik + mapa
NiedostępnyBrak

Spacer krętymi uliczkami lizbońskiej Alfamy, wizyta w baśniowych pałacach Sintry i winiarniach Porto, relaks na jednej z piaszczystych plaż Algarve. Wędrówka na Pico Ruivo, czyli dach Madery, oraz do spektakularnego jeziora w kraterze wulkanu na Azorach. Nostalgiczne fado, dorsz na wiele sposobów i orzeźwiające vinho verde, czyli „zielone wino”. Odkryj Portugalię z nową, wyjątkową serią explore! guide light. To prawdziwy niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym mieście. Przewodniki z serii explore! guide light to niezbędnik w podróży. Konkretne i zajmujące opisy zarówno głównych atrakcji, jak i mniej znanych, ale wartych uwagi miejsc, układają się w gotowe trasy zwiedzania. Ciekawostki z różnych dziedzin są idealnym dopełnieniem całości. Sprawdzone informacje praktyczne pozwolą zaplanować udany urlop, a szczegółowe i rzetelne mapy pomogą odnaleźć się w każdym miejscu.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

50
Roboty przyszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roboty przyszłości
Dostępny14 szt.

W niedalekiej przyszłości istnieje wiele robotów, które pomagają ludziom w wykonywaniu codziennych czynności – wyprowadzają psa, przygotowują śniadanie, piorą, sprzątają mieszkanie, potrafią pięknie grać na instrumentach, pielęgnować ogród, są trenerami gry w koszykówkę, naprawiają samochody. Pewnego dnia na skutek uderzenia pioruna rozsypują się wszystkie części robotów w fabryce. Czy pomożesz odnaleźć pasujące do siebie fragmenty Psomata, Kurzoprecza, Olewatora i innych maszyn? Dzięki podzielonym na trzy części ilustracjom możesz tworzyć wiele własnych wersji robotów przyszłości i doskonale się przy tym bawić. Artur Gulewicz urodził się w 1978 roku. Absolwent łódzkiej ASP. Od ponad dwunastu lat zajmuje się ilustrowaniem i projektowaniem książek. Zaczynał od projektowania podręczników, a dziś skupia się głównie na ilustrowaniu książek dla dzieci, gdyż jak sam mówi, to sprawia mu największą radość i w tym może dać upust wyobraźni. Tworząc ilustracje, miesza różne style. Łączy pastele z akwarelami i zdjęciami, dążąc do uzyskania jak najciekawszego efektu. Współpracuje z czołówką polskich wydawnictw, a także wykonuje projekty dla UNICEF-u.

31,90 zł
23,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,97 zł

Wróć do góry