hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.11

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 11 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Ulysses Moore. Tom 16. Wyspa Buntowników (Baccalario Pierdomenico), na drugim Nie pozwól mu odejść (Kathryn Croft). Kolejny produkt to Zakręty losu. Tom 3. Historia Lukasa (Agnieszka Lingas-Łoniewska) oraz Zakręty losu. Tom 1 (Agnieszka Lingas-Łoniewska).
1
Ulysses Moore. Tom 16. Wyspa Buntowników - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 16. Wyspa Buntowników
Dostępny1147 szt.

Dzięki Murrayowi i jego przyjaciołom Ulysses Moore powrócił do Kilmore Cove. Teraz trzeba odbić buntowników więzionych przez Kompanię Indii z Wyobraźni. Ekspedycją dowodzi Murray – jedyny człowiek, który jeszcze potrafi otworzyć Wrota Czasu. Czy wszyscy więźniowie odzyskają wolność? Co czeka Leonarda Minaxo i jego żonę – starych przyjaciół Ulyssesa Moorea, autorów żarliwego listu skierowanego do Podróżników w Wyobraźni? Książka jest kontynuacją Piratów z Mórz z Wyobraźni – XV tomu serii „Ulysses Moore”.

24,00 zł
18,96 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,04 zł

2
Nie pozwól mu odejść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie pozwól mu odejść
Dostępny42 szt.

Bestsellerowa autorka wciągających thrillerów: Córeczka, Tylko jedno kłamstwo, Nie ufaj nikomu, Nigdy nie zapomnisz przeszła samą siebie. Mistrzowsko stopniuje napięcie i zwodzi czytelników. Każda rodzina ma sekrety. Sekrety rodziny Zoe wstrząsną jej światem. Trzy lata temu czternastoletni Ethan, syn Zoe i Jake’a, wraz z przyjacielem Joshem wymknął się w nocy z domu. Doszło do nieszczęśliwego wypadku i obaj chłopcy utonęli. Pogrążona w żałobie rodzina przeprowadziła się do Londynu i próbuje zacząć życie na nowo. Czy jednak matka może się pogodzić z odejściem swojego dziecka? Gdy wydaje się, że wszystko powoli się układa, Zoe zaczyna otrzymywać anonimowe wiadomości. Ich nadawca sugeruje, że Ethan nie zginął w wypadku. Czy to tylko okrutny żart? A jeśli tkwi w tym ziarno prawdy? Wbrew radom męża i przyjaciółki kobieta podejmuje śledztwo. Jednak zamiast odpowiedzi znajduje tylko kolejne pytania. Co ukrywają rodzice Josha? Czy chłopcy mogli się pokłócić o dziewczynę? A może Ethan wcale nie jest ofiarą, tylko sprawcą…? Kim naprawdę był jej syn? Wraz z upływem czasu Zoe odkrywa, że jej życie było oparte na kłamstwach. Choć śledztwo może zaprowadzić ją dalej, niżby chciała, nie cofnie się przed niczym, by poznać prawdę o śmierci Ethana. Mroczny thriller o ludzkich sekretach, które nigdy nie powinny wyjść na jaw. Blogerzy polecają: „Naprawdę nie spodziewałam się takiego zwrotu akcji, a zakończenie zaszokowało mnie do tego stopnia, że prawie upuściłam mojego Kindla!” – Nicki’s Life of Crime „Jeśli lubicie trzymające w napięciu książki, od których nie można się oderwać, ta wam się spodoba”. – „Wit & Wonder Books” „Będziecie podekscytowani zaskakującymi zwrotami akcji, a zakończenie jest zupełnie niespodziewane”. – Ali The Dragon Slayer „Trzymająca w napięciu fabuła wciągnęła mnie od pierwszej strony. (…) Zaskakujące zakończenie przyprawiło mnie o zawrót głowy!” – „Novel Deelights” „To jedna z takich książek, które człowiek chce polecić po prostu wszystkim… Znakomita!” – „Books from Dusk till Dawn” „Zaskakujące zwroty akcji cały czas zbijały mnie z tropu, a zakończenie było szokujące i zupełnie niespodziewane”. – Recenzja z portalu Goodreads „Ta książka przez cały czas trzymała mnie w napięciu! Nie wiedziałam, czego się spodziewać”. – „Touch My Spine Book Reviews” „Kolejny znakomity thriller psychologiczny pióra królowej tego gatunku”. – Recenzja z portalu Goodreads

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3
Zakręty losu. Tom 3. Historia Lukasa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręty losu. Tom 3. Historia Lukasa
Dostępny9 szt.

Buntownik, ten zły, czarna owca. Czy prawda jest rzeczywiście tak prosta? Za błędy trzeba płacić. Winy należy odkupić. A życie rozpocząć na nowo. Kiedyś był zwyczajnym chłopakiem z młodzieńczymi marzeniami. Chciał grać w kapeli i żyć po swojemu. Ojciec jednak przygotował dla niego inny scenariusz – miał pójść prawniczą ścieżką i dołączyć do rodzinnej kancelarii. Awantura wywołuje bunt, który spycha go na drogę zła. Poznaje życie półświatka, wymuszenia, haracze, przemoc staje się jego codziennością. Łatwe pieniądze uderzają mu do głowy, zemsta na ojcu dobrze smakuje. Z normalnym światem łączy go tylko miłość do Gośki. Gdy dziewczyna umiera, za co Łukasz obwinia siebie, ta wątła nić zostaje przerwana. Teraz już nic nie powstrzymuje go przed byciem przestępcą. Mijają lata. Mafia, z którą jest związany, staje przed sądem. Oskarża Kaśka, siostra Gośki, do śmierci której kiedyś się przyczynił. Broni go Krzysiek – brat, który próbuje odbudować swój związek z Kaśką. Wygrywają, choć cena jest wysoka – Łukasz musi zmienić tożsamość i na zawsze zniknąć, Krzysiek i Kaśka dostają list: „My nie zapominamy…”. Zło się przyczaja na kilka lat, by wrócić ze wzmożoną siłą. Tym razem stawka jest jeszcze wyższa, a Łukasz musi walczyć nie tylko z mafią, ale i ze sobą.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

4
Zakręty losu. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręty losu. Tom 1
Dostępny18 szt.

Kultowa powieść Agnieszki Lingas-Łoniewskiej, która wie, jak rozhuśtać emocje czytelników. Opowieść jak rollercoaster: od miłości do dramatu. Zapnijcie pasy i przygotujcie chusteczki! Wydaje się, że wreszcie wszyscy dobrze ułożyli sobie życie: Piotr i Anka odnaleźli siebie i dojrzałą miłość, a ich córki – równolatki Kaśka i Gośka zostały przyrodnimi siostrami. Od teraz mają żyć szczęśliwie i spokojnie. Jednak kiedy w życiu tej nowej rodziny pojawiają się dwaj bracia: Krzysztof i Łukasz, odmienni jak dzień i noc, na jaw wychodzą mroczne sekrety, a historia z przeszłości odżywa. Rusza lawina zdarzeń, nad którymi trudno zapanować. Krzysztof bez pamięci zakochuje się w Kaśce. Dla niej zostawia Gośkę, którą chronił przed Łukaszem, narkotykowym bossem. Gośkę pociąga ten mroczny mafijny świat – leci do niego jak ćma do światła. Kaśka przedkłada miłość do Krzyśka nad lojalność wobec Gośki. Pierwsza tragedia: śmierć Gośki, która przedawkowała narkotyki, sprawi, że Kaśka ucieka na trzynaście lat – od poczucia winy, ogromnych wyrzutów sumienia i od Krzyśka, którego nie potrafi jednak przestać kochać. Gdy ponownie się spotkają, ona będzie panią prokurator, on – adwokatem. Ona będzie oskarżać mafijnego bossa, on – bronić go. Staną w sądowej sali, po dwóch stronach barykady, ale połączeni tym samym uczuciem z przeszłości. Za czym pójdą: za głosem prawa czy za głosem uczucia? Czy uciekną od przeszłości, która nie pozwala o sobie zapomnieć?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

5
Zakręty losu. Tom 2. Braterstwo krwi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręty losu. Tom 2. Braterstwo krwi
Dostępny10 szt.

Na pozór wszystko się ułożyło. Na pozór wszystko jest dobrze. A jeśli koszmar powróci?...Są sprawy, które trudno ostatecznie zamknąć… Połączyło ich niewinne młodzieńcze uczucie – silne i szalone. Rodzinna tragedia sprawiła jednak, że rozstali się na długi czas. Kaśka obwiniała się o śmierć Gośki; by odkupić winę, po studiach prawniczych została prokuratorem. Za cel postawiła sobie walkę z mafią narkotykową, w sieci której wpadła jej przyrodnia siostra. Krzysiek także ukończył prawo – poszedł w ślady rodziców, by choć jeden ich syn wybrał dobrą drogę. Po trzynastu latach spotkali się na sali sądowej – ona oskarżała, on bronił. W centrum zainteresowania – Łukasz, pseudo Lukas. Brat Krzyśka, były chłopak Gośki… a przeszłość zawsze wystawia słony rachunek. Ponownie przeszli piekło, lecz tym razem te doświadczenia ich wzmocniły. Łukasz został świadkiem koronnym i dostał nową tożsamość, winnych skazano, Krzysiek i Kaśka wzięli ślub. I tylko ten list na niewinnej białej papeterii: „My nie zapominamy”… Mafia uderzyła ponownie. Mocno i celnie. A oni tym razem mają do stracenia jeszcze więcej: kancelaria Krzyśka dostaje propozycję nie do odrzucenia, Kaśka drży o życie swojego dziecka, a Łukasz zostaje zdekonspirowany. Ich losy są ze sobą splecione; jeden fałszywy ruch któregokolwiek z nich sprawi, że zagrożone będzie życie całej trójki. Czy potrafią sobie wybaczyć i zaufać? Czy przejdą tę próbę zwycięsko?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6
Wybitne dzieci sławnych Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybitne dzieci sławnych Polaków
Dostępny1023 szt.

Czy dzieci sławnych Polaków są równie znane jak ich ojcowie? Pokoleniowe dziedziczenie talentów – oto myśl przewodnia kolejnej książki Marka Boruckiego. Jest wiele takich rodzin, w których synowie czy córki odziedziczyły wyjątkowe uzdolnienia po swoich rodzicach, a nawet dziadkach. Czasami sławny ojciec przyćmiewa swoją wielkością syna czy córkę, również wybitnych w pewnej dziedzinie, ale znanych tylko w gronie specjalistów. Poznanie ich może być ciekawym odkryciem dla Czytelnika. Bo któż wie, że córki Jana Brzechwy, Aleksandra Fredry, Józefa Chełmońskiego to wybitne malarki. Malarzem był też najmłodszy syn Stanisława Moniuszki Jan Czesław. Oczywiście, są też sytuacje odwrotne, kiedy dzieci zdominowały swoich sławnych rodziców. Trzeba tu wymienić choćby Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Zofię i Hannę Nałkowskie, Mieczysławę Ćwiklińską, Stanisława Wyspiańskiego czy Jacka Kaczmarskiego. To tylko niektóre przykłady, autor przybliża historie 30 wybitnych polskich rodzin.

64,90 zł
47,38 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 17,52 zł

7
Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emil, czyli kiedy szczęśliwe są psy, szczęśliwy jest cały świat
Dostępny17 szt.

Książka opowiada ciepłą i sympatyczną historię o dogu, który nagle pojawił się w życiu człowieka, stając się tego życia niezbędnym elementem. To opowieść o wzajemnym poznawaniu, rozmowach (tak, tak, ten pies rozmawia), o ludzkich i psich obyczajach, słabościach jednych i drugich, o tworzącym się związku psa z człowiekiem, który nigdy nie będąc przesadnym miłośnikiem zwierząt, nagle został postawiony wobec faktu, że ktoś na czterech łapach koniecznie chce zostać jego przyjacielem, nie odstępuje go na krok i wymaga wzajemności. Opowieść o próbach porozumienia dwóch odrębnych światów, które tak naprawdę wcale nie są odrębne.

34,50 zł
24,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,66 zł

8
Dzienniki. Tom 3. 1988-1996 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki. Tom 3. 1988-1996
Dostępny48 szt.

Wiktor Woroszylski – poeta, prozaik, tłumacz literatury rosyjskiej. Początkowo związany z socrealizmem, później – po osobistym doświadczeniu pacyfikacji Węgier w 1956 roku – coraz bardziej krytyczny wobec systemu. W latach 70. i 80. związany z opozycją demokratyczną – współpracownik KOR, redaktor „Zapisu”; internowany po wprowadzeniu stanu wojennego. Tom 3 obejmuje czas przełomu. Jest zapisem drogi od Peerelu do III RP, przedstawia zmiany zachodzące nie tylko w wymiarze politycznym czy społecznym, ale także mentalnym. Autor – z coraz większym dystansem, ale i niezwykłą wyrazistością – dostrzega i nazywa procesy, które legły u fundamentów III RP, a ze skutkami których przychodzi nam się mierzyć współcześnie. Ten dziennik to dla powojennej historii Polski świadectwo znaczące. Jego Autor przeszedł drogę charakterystyczną dla wielu polskich intelektualistów w drugiej połowie XX wieku: od uwikłania w komunizm do czynnego sprzeciwu wobec niego. Był nie tylko świadkiem, ale i uczestnikiem wielu kluczowych dla powojennej historii zdarzeń, także wpływając na ich przebieg. „Wajda patrzy na sytuację po powrocie z Japonii i ma rozdarte serce. Co zyskujemy? Czy to legalizacja «Solidarności», czy legalizacja władzy PRL, pretekst do uzyskania kredytów etc.? Jeżeli władza z nami rozmawia, to znaczy, że musi, a jeżeli musi – to czy osiągnęliśmy maksimum? Jeżeli Jaruzelski ma być prezydentem, to «Solidarność» powinna utworzyć rząd, a jeżeli rząd pozostaje komunistyczny, to prezydentem ma być Wałęsa. Michnik polemizuje z Wajdą. Owszem, władza została zmuszona, ale nie przez bunt ludzi, tylko bunt kaloryferów. Musimy ratować Polskę przed destrukcją, żeby nie przeobrazić się w Rumunię. Władza, która poszukuje u nas legalizacji, musi stawać się inna. Szansa kontraktu niewielka, ale innej nie ma. Trzeba iść do wyborów jako ruch obywatelski «Solidarność»”. 12 marca 1989

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

9
Isadora Moon obchodzi urodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Isadora Moon obchodzi urodziny
Dostępny188 szt.

Isadora uwielbia przyjęcia urodzinowe. I choć sama jest półwampirką i półelfką, marzy o zupełnie zwyczajnych urodzinach. Ale czy jej rodzice, hrabia Bartolomeo, słynny wampir i hrabina Kordelia, letnia elfka umieją urządzić zwyczajne przyjęcie? Zaproszenia wylatują do gości na nietoperzowych skrzydłach! Jedno jest pewne: takich urodzin nie miał nikt!

21,90 zł
17,08 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,82 zł

10
Sen na Kniaziach i inne historie osobiste - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen na Kniaziach i inne historie osobiste
Dostępny13 szt.

Na pograniczu jawy i snu, gdzie to co było jest i będzie, wzajemnie się przenika, tam istnieje kraina iluminacji… Wśród wzgórz Roztocza, gdzie ślad po dawnych wioskach jest ledwie widoczny, a na ich miejscu wyrastają nowe osady. Gdzie ludzie żyją teraźniejszością, czerpiąc z historii i tworząc przyszłość, tam wyruszamy w niezwykłą wędrówkę w głąb siebie. Pięćdziesiąt dokumentów – zdjęć. Pięćdziesiąt tekstów zainspirowanych tymi zdjęciami, a w każdym z nich głębia uczuć i przemyśleń. Robert Gmiterek ukazuje świat, który widzimy na co dzień, ale nie zastanawiamy się nad nim, przechodząc obojętnie. Zatrzymuje chwilę i ją analizuje. Sięga do źródeł, doszukuje się śladów przeszłości, obserwuje teraźniejszość i czasem, na tej podstawie, prognozuje przyszłość. Każdy tekst jest nierozerwalnie związany z obrazem. Każda minuta, każdy kadr życia ma znaczenie, ma swoją historię i kształtuje przyszłość. W krainie iluminacji jest czas na przemyślenia, na chwilę postoju w biegu życia, bo dostrzec wszystko to, co na co dzień nam umyka, by stać się bardziej świadomym swojego życia i otaczającego świata.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

11
Janusz Kulig. Niedokończona historia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Janusz Kulig. Niedokończona historia
Dostępny1 szt.

Przedstawiamy zbiór wywiadów o tragicznie zmarłym kierowcy rajdowym. Trzykrotnym mistrzu Polski, wicemistrzu Europy, dwukrotnym wicemistrzu Europy Centralnej oraz mistrzu Słowacji. Jednak to nie tytuły „zdobiły” Janusza, choć rajdy samochodowe były całym jego życiem. Janusz przede wszystkim był synem, mężem, ojcem, przyjacielem, szefem i cudownym człowiekiem. 13 lutego 2004 roku Janusz Kulig zginął na przejeździe kolejowym w Rzezawie. W dniu jego śmierci w motorsporcie zakończyła się pewna epoka. Od tego dnia rajdy samochodowe w Polsce już nigdy nie były takie same. Janusz Kulig. Niedokończona historia to rozmowy z ludźmi, którzy byli najbliżej Mistrza. Rodzina, przyjaciele, team sportowy, kierowcy i piloci rajdowi. Wśród nich Sobiesław Zasada, Leszek Kuzaj, Maciej Wisławski, Michał Kościuszko i jeden z największych rywali Janusza – Krzysztof Hołowczyc. Jaki prywatnie był Janusz Kulig? Dlaczego miał ukruszony przedni ząb? Skąd wzięła się ksywka Rysopis? Co działo się za kulisami największych rajdów? I jakie sposoby miał Kulig na swoich rywali? Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki.

49,90 zł
24,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 24,95 zł

12
XXI wiek, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
XXI wiek, CD
Moskwa, Universal Music Polska
Dostępny311 szt.

Po 29 latach od ostatniej swojej płyty studyjnej Moskwa wydaje materiał. Czy po tylu latach wciąż są w formie? Jak najbardziej. Punk rock z pewną dozą melodii udowadnia że załoga, która kieruje Paweł „Guma” Gumola nie straciła pazurów. Ostre, poruszające aktualne tematy ale też osobiste teksty wchodzą do głowy i dają do myślenia. Punk w wykonaniu Moskwy dobitnie pokazuje że ten gatunek wciąż ma wiele do powiedzenia. Starzy fani będą usatysfakcjonowani a młodzi mają okazję poznać muzyczną stronę jednego z najbardziej utytułowanych bandów w kraju a następnie wszyscy razem spotkać się na koncercie. Zespół powstał w 1983 roku i szturmem wdarł się na polskie i zagraniczne sceny festiwalowe i klubowe. Nagrał dwie płyty studyjne i kilka płyt/kaset demo. W zespole grali m.in. Darek „Maleo” Malejonek, Piotr „Stopa” Żyżelewicz czy Tomasz „Gogo Szulc” Kożuchowski. Muzycy stworzyli unikalne, ostre a jednocześnie melodyjne brzmienie, które stało się ich znakiem rozpoznawalnym. Zespół wciąż koncertuje, zdobywa kolejnych fanów dla których każdy koncert to ważne wydarzenie. Lista utworów: 1. Alternatywny świat 2. Dzisiaj teraz tu 3. Proszę księdza 4. Babilon 5. System 6. Posłuszne stado 7. Chore głowy 8. Obudź moc 9. Hard Core Punk 10. Matka ziemia 11. Pierwszy odważny krok 12. Mind Control 13. Nasze prawa 14. Społeczeństwo

39,90 zł
38,70 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,20 zł

13
THE LONG WAY HOME. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
THE LONG WAY HOME. Winyl
JAMES, GRAEME, Warner Music Polska
Dostępny24 szt.

80,90 zł
74,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,47 zł

14
Ghost Nocturne. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ghost Nocturne. CD
Acretongue, Mystic Production
Dostępny5 szt.

Dysk: 1 1. Abacus 2. Requiem 3. Endling's call 4. Nocturne I - Dawn crimson 5. Contra 6. Nightrunner 7. Minutia's curse 8. Nocturne II - The drowning hour 9. Haven

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

15
Polly Pocket. FTP67 Lalka + akcesoria, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FTP67 Lalka + akcesoria, mix wzorów
Polly Pocket, Polly Pocket
NiedostępnyBrak

Rusz ze swoją lalką ku przygodzie! Tylko od Ciebie zależy, jak pokierujesz zabawą. Lalka ubrana jest i ma akcesoria związane z jej hobby. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

22,61 zł
20,12 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,49 zł

16
Polly Pocket. GDM08 Lalka + pojazd, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GDM08 Lalka + pojazd, mix wzorów
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Czas na fascynującą podróż z Polly Pocket w towarzystwie jej zwierzątka! Zestaw zawiera wszystkie elementy niezbędne do wspaniałej wyprawy! Ahoj, przygodo! Pierwszy zestaw to łódka Polly Pocket™ z 7.5-centymetrową lalką w modnym stroju oraz jej pupilem. Przygotuj się, Polly! Woda wygląda wspaniale, a ten dzień jest idealny na wyprawę łodzią! Drugi zestaw to mobilny salonik pielęgnacji zwierzaków Polly Pocket™ z 7.5-centymetrową lalką Polly™ w uroczym stroju, słodkim zwierzaczkiem, „suszarką” do włosów i szczotką. Spraw, by Twój pupil lśnił! Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

46,90 zł
41,74 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,16 zł

17
Polly Pocket. FTP74 Biwakowy kamper - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FTP74 Biwakowy kamper
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Nadszedł czas na nową przygodę, a lalka Polly jest na nią gotowa. Ubrana w sportowy strój chwyta walizkę i wskakuje do swojego kampera. Niebieski pojazd ma urocze zdobienia, ruchome koła, kabinę kierowcy mieszczącą lalkę oraz wspaniałe funkcje do odkrycia. Pozwól dziewczynce wyruszyć z Polly na biwak i przeżyć niezwykłe przygody. Po dotarciu na kemping 7.5-centymetrowa lalka Polly i miniaturowa laleczka Polly przygotowują się na biwakowanie w świetnym stylu. Kamper otwiera się, a duża lalka Polly może spać na znajdującym się w nim łóżku, przygotować lunch, korzystając z aneksu kuchennego, oglądać „telewizję” w salonie lub zjeść obiad przy stole. Co za przygoda! Gdy lalka Polly jest gotowa, by użyć Minimocy, jej kamper przekształca się w miniaturowy kemping – wystarczy otworzyć skrytkę. Bagażnik otwiera się, ukazując miniaturowy kemping (wyciągany) z miniaturową laleczką Polly, a także z namiotem, „ogniskiem” i minikajakiem. Dziewczynka może odgrywać transformację lalki Polly w jej miniaturową odpowiedniczkę i ruszyć kamperem ku nowej przygodzie. Zawartość zestawu: • kamper, • lalka Polly o wysokości 7.5 cm z akcesorium, • miniaturowa laleczka Polly, • strój do kąpieli, • walizka, • miniaturowy kemping z namiotem, „ogniskiem” i minikajakiem.

65,90 zł
58,65 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,25 zł

18
Kulki tęczowe, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulki tęczowe, mix kolorów
ADAR
NiedostępnyBrak

Kuleczki kauczukowe w tęczowych kolorach. Uwaga. Mix kolorów – towar wysyłany losowo. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

0,90 zł
0,82 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 0,08 zł

19
Kulka 486249 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulka 486249
ADAR
NiedostępnyBrak

cena za 1 szt.

1,00 zł
0,91 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,09 zł

20
Piłeczka kauczukowa w paski, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczka kauczukowa w paski, mix kolorów
ADAR
NiedostępnyBrak

Ta piłeczka spodoba się dzieciom. Jest niewielkich rozmiarów, przez co nie zabiera wiele miejsca. Bardzo dobrze odpija się od podłoża. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

1,00 zł
0,91 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,09 zł

21
Psi Patrol. Pojazd z figurką, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Pojazd z figurką, mix wzorów
Spin Master
NiedostępnyBrak

Pojazdy Psiego Patrolu są gotowe do akcji! Wybierz swoją ulubioną postać z serialu i wyrusz na akcję jednym ze specjalnych pojazdów. Ścigaj się z Chase'em, mknij z Zumą, bądź innym bohaterem bajki. Pamiętaj, że żadne zadanie nie jest zbyt wielkie, a psiak zbyt mały. Czy pod osłoną nocy, czy w świetle dnia, Psi Patrol zawsze służy pomocą. Rozwijaj wyobraźnię swojego dziecka z pojazdami Psiego Patrolu i wyruszcie na misje ratunkowe już dzisiaj, tworząc niezwykłe przygody. Wszystkie pojazdy wykonano z plastiku, autka mają ruchome kółka, a helikopter obrotowe śmigła, dodatkowo pojazdy posiadają swoje wyjątkowe cechy w zależności od modelu. Każda postać i pojazd są szczegółowo wykonane, wyglądają tak, jak w serialu. Figurki dopasowane są wielkością i pasują do pojazdu. Wymiary opakowania: 19.0 x 21.0 x 10.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

87,53 zł
80,53 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,00 zł

22
Edukacja akademicka w perspektywie krytycznej. Studenci wobec neoliberalnej polityki kształcenia w szkole wyższej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Edukacja akademicka w perspektywie krytycznej. Studenci wobec neoliber...
NiedostępnyBrak

Głównym celem naukowym przedstawionej monografii jest opis i analiza wielorakich skutków transformacji szkolnictwa wyższego w Polsce i neoliberalnych reform ostatnich lat w odniesieniu do procesu kształcenia i funkcjonowania samych uczelni. Instrumentarium teoretyczno-pojęciowe służące do realizacji celu naukowego pracy zostało wywiedzione z nurtu badań nad edukacją określanego mianem pedagogiki krytycznej. Monografia składa się z sześciu rozdziałów zawierających odwołania do rozpraw naukowych krajowych i zagranicznych badaczy oraz prezentację wyników badań własnych. Głównym celem podjętych badań własnych było rozpoznanie stopnia i zakresu, w jakim studenci wybranych szkół wyższych wyrażają (odzwierciedlają) w swoich opiniach ideologię neoliberalną w odniesieniu do strukturalnych składników procesu kształcenia. Powiązana z tym celem, ważna kwestia dotyczyła również odznaczenia, określenia i opisania współcześnie dominującego paradygmatu dydaktyki akademickiej. Cel badań został zrealizowany dzięki badaniom ilościowym i jakościowym, w których ważna była triangulacja podejść badawczych, metod i rodzajów badań oraz triangulacja teorii. Główny korpus badań własnych, został uzupełniony analizą dyskursu, która miała na celu przedstawienie procesu dyskursywnego formowania wiedzy o autonomii oraz uchwycenie, w jaki sposób formacje wiedzy-władzy regulują odpowiednią „prawdę” o uniwersytecie.

53,00 zł
37,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,90 zł

23
Polly Pocket. FRY35 Teatrzyk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FRY35 Teatrzyk
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Odkryj świat przygód laleczek z serii „Polly Pocket”. Każdy zestaw to jeden motyw tematyczny, akcesoria do zabawy i laleczki. Domek jest wystarczająco duży do zabawy, ale na tyle mały, aby wziąć go w każdą podróż. Wymiary: 11.0 x 8.0 x 4.0 cm

57,94 zł
51,57 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,37 zł

24
Polly Pocket. FRY35 Surfingowa przygoda - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FRY35 Surfingowa przygoda
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Odkryj świat nowych przygód, dzięki kieszonkowemu zestawowi „Polly Pocket”. Każdy zestaw to jeden motyw tematyczny, akcesoria do zabawy i laleczki. Zestaw jest wystarczająco duży do zabawy, ale na tyle mały, aby zabrać go w każdą podróż. Wymiary pudełka: 20.0. x 31.0 x 7.0 cm

56,90 zł
50,64 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,26 zł

25
Więźniowie poszkodowani. Psychospołeczne funkcjonowanie osób zdegradowanych w przestrzeni penitencjarnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więźniowie poszkodowani. Psychospołeczne funkcjonowanie osób zdegradow...
NiedostępnyBrak

W niniejszej pracy Autor poddał analizie resocjalizację poszkodowanych w rozumieniu oddziaływań wychowawczych, które w kontekście więziennictwa nazywane są resocjalizacją penitencjarną. Głównym celem przedstawianych badań w polecanej publikacji jest rozpoznanie uczestnictwa w resocjalizacji penitencjarnej skazanych mających status osób poszkodowanych. Resocjalizacja rozpatrywana jest tu w kontekście wybranych oddziaływań resocjalizacyjnych (penitencjarnych), tj. zajęć kulturalno-oświatowych i sportowych (KOiS), edukacyjnych i pracy, a także elementów resocjalizująco znaczących, tj. bezpośredniego oddziaływania wychowawcy (kontaktu z nim), kontaktu z rodziną oraz aktywności religijnej. Elementy te są istotne w kontekście oddziaływań penitencjarnych, w tym resocjalizacyjnych, które stanowią istotny element w kształtowaniu prospołecznych postaw skazanych. Ponadto w części empirycznej Autor zawarł charakterystykę przyczyn otrzymania statusu osoby poszkodowanej, relacje zbiorowości poszkodowanych z osadzonymi grypsującymi i niegrypsującymi oraz relacjami, jakie zachodzą między samymi chronionymi. Niezbędne okazało się również zbadanie subiektywnego poczucia zagrożenia, jakie występuje u poszkodowanych, albowiem emocje te mogą utrudniać lub uniemożliwiać racjonalne funkcjonowanie. Tematyka ta wykracza poza problemy szczegółowe, jednak część ta jest niezbędna dla przedstawienia klarowniejszego obrazu poszkodowanych (tzn. chronionych). Całość pracy zamyka zakończenie wraz z wnioskami zawierającymi propozycje dla praktyki penitencjarnej. Podjęty cel badań w założeniu umożliwić ma uzyskanie pełniejszego obrazu osób poszkodowanych w polskich zakładach karnych oraz ich specyficznej sytuacji psychospołecznej. Szczegółowa charakterystyka chronionych, jak również badania nad wybranymi aspektami ich resocjalizacji ukazać mają rzeczywisty obraz problemu degradacji więziennej. Przedstawiane badania przyczynić się więc mogą w konsekwencji do opracowania nowych, skuteczniejszych metod resocjalizacyjnych w pracy z poszkodowanymi. „Polska literatura penitencjarna wzbogaca się o niezwykle wartościową publikację, poświęconą sytuacji socjopsychologicznej więźniów tak zwanych chronionych lub poszkodowanych. Do grupy tej należą zarówno nowo przyjęci, którym zagraża poszkodowanie ze względu na popełnione przestępstwo (np. gwałt czy czyn pedofilny), jak i skazani już poszkodowani w okresie uwięzienia. (...). Wyniki badań Mariusza Snopka nie są optymistyczne. Wskazują przede wszystkim na to, że (…) zdecydowana większość badanych osób poszkodowanych nie uczestniczy w resocjalizacji penitencjarnej. Istotnym tego powodem są względy organizacyjne, których celem jest zapewnienie bezpieczeństwa więźniom zdegradowanym. Ten priorytetowy cel administracji wprawdzie zapewnia bezpieczeństwo poszkodowanym, ale jednocześnie poważnie ogranicza należne im prawa do rozmaitych form aktywności – tych właśnie, które były przedmiotem badań, a które mają służyć skutecznej resocjalizacji. Autor nie poprzestał na sformułowaniu jasnych konkluzji, […] ale przedstawił własną, oryginalną i w jakimś sensie „rewolucyjną”, propozycję zmiany sytuacji psychospołecznej tej grupy więźniów. Jest to wizja „uregulowania stanu prawnego poszkodowanych (...)”. – dr hab. Mieczysław Ciosek, prof. EUHE

52,00 zł
36,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,60 zł

26
Zaczarowany świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaczarowany świat
Dostępny18 szt.

W bajkowym świecie jest kolorowo i gwarnie. Można spotkać tukana z wielkim dziobem, żarłocznego niedźwiedzia lubiącego miodek, ogromnego słonia, który delektuje się śniadaniem, pandę, która wcina bambusy, a także wiele innych fascynujących zwierząt. W bajkowym świecie nie może również zabraknąć myszy chwalipięty, rozmownego bociana, czy dworskich kurek. Dzieci dowiedzą się również w jaki sposób powstał zegar – jak natrudził się konstruktor i jak dzień na pracy mijał, aż czas przyszedł doskonały, już na tarczy odmierzany. Poznają historię babci, która pragnie uszczęśliwić wnuka własnoręcznie zrobionym upominkiem. Krótkie rymowane bajeczki bawią i uczą, a przede wszystkim są doskonałą lekturą zarówno dla młodszych, jak i starszych czytelników. Każdy znajdzie tu coś dla siebie… Wystarczyć dać się ponieść fantazji i razem z bohaterami przenieść się do bajkowego, kolorowego i zaczarowanego świata…

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

27
Polly Pocket. FRY39 Zabawa na plaży - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FRY39 Zabawa na plaży
Polly Pocket
NiedostępnyBrak

Kompaktowy zestaw Zabawa na plaży otwiera się, aby dziewczynki mogły poznać niezwykłe przygody Polly. Ten kolorowy plecaczek kryje w sobie słoneczną, piaszczystą plażę i ma mnóstwo miejsca do zabawy i leniuchowania. Nie mogło tu również zabraknąć mini laleczek Polly i Shani oraz akcesoriów tematycznych. To także idealny zestaw do zabrania w podróż. W plecaczku znajduje się plażowy domek oraz kawałek plaży z piaskiem i wodą. Łódź podwodna otwiera się, dzięki czemu dziewczynki mogą umieścić mini laleczkę w jej wnętrzu. Polly może także tańczyć przy kamiennym posągu tiki lub zjechać zjeżdżalnią z domku wprost na plażę. Basen i lodówka turystyczna mają otwierane drzwiczki. Plecaczek zawiera także dodatkowe sekretne drzwiczki, mikromotorówkę oraz akcesoria plażowe i jedzenie dla lalek. W zestawie znajduje się: otwierany plecaczek, 2 mini lalki (Polly Pocket i Shani) oraz akcesoria tematyczne (np. minimotorówka, krzesła). Wymiary opakowania: 33,5 x 25,5 x 7 cm

74,90 zł
66,66 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,24 zł

28
Moja dzika Syberia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja dzika Syberia
Dostępny16 szt.

Reportaż o rozmowach z (nie)zwykłymi ludźmi, życiu na krawędzi i o prawdziwym odrodzeniu. Podróż koleją transsyberyjską licząca ponad 9000 kilometrów. Wydawać by się mogło, że podróż pociągiem to przeżytek w dobie rozwijających się linii lotniczych. Nic bardziej mylnego. Karolina Kozioł na podstawie własnych przeżyć zdaje relację z podróży koleją transsyberyjską prowadzącą z Moskwy aż do Władywostoku. Dzięki autorce poznajemy cienie i blaski tej podróży. Każda stacja to nowa opowieść, nowy człowiek, nowe, cenne refleksje. Moja dzika Syberia to reportaż pełen wartościowych obserwacji, wzruszających historii i wiedzy praktycznej o takim sposobie przemieszczania się z dalekiego miejsca do drugiego. To droga, podczas której zmieniają się nie tylko krajobrazy, lecz także sposób patrzenia na życie. Reportaż pełen autentycznych historii, głębokich refleksji, ale także uwag technicznych, które pozwalają wgłębić się w tajniki podróżowania tym środkiem transportu.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

29
Sen O Siedmiu Szklankach, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen O Siedmiu Szklankach, CD
Coma, Mystic Production
Dostępny24 szt.

— Tytuł zaczerpnięty z utworu instrumentalnego z filmu „Akademia Pana Kleksa”, utwór składa się z siedmiu etiud muzycznych z recytacją. — Siódmy album studyjny zespołu. — „Pomysł na album to kontynuacja przygody muzycznej z 2018 roku na MG w Krakowie, gdzie Coma została poproszona o stworzenie projektu specjalnego. Z początku myśleliśmy o piosenkach z polskich filmów, ostatecznie, dochodząc do wniosku, że najbarwniejsze najbardziej wieloznaczne i pełne fantazji tematy odkrywamy w piosenkach z „Kleksa”, idąc tym tropem zdecydowaliśmy się na koncert z piosenkami z filmów i programów dla dzieci”. — Płyta jest wersją studyjną koncertu z kilkoma dodatkowymi utworami. Lista utworów: 1. Witacie W Naszej Bajce – „Kleks” 2. Marsz Robotów – „Kleks” Sen O Pierwszej Szklance 3. Wędrówka – „Jacek I Placek” 4. Fantazja –Autorski Sen O Drugiej Szklance 5. Meluzyna – „Kleks” 6. Z Poradnika Młodego Zielarza – „Kleks” Sen O Trzeciej Szklance 7. Pi I Sigma – „Przybysze Z Matplanety” Sen O Czwartej Szklance 8. Chodź Ze Mną – „Pan Samochodzik” 1965 Sen O Piątej Szklance 9. Ratujmy Kosmos – „Kleks” Sen O Szóstej Szklance 10. Pożegnanie Z Bajką – „Kleks” Przybysze z Matplanety (remix) Utwory „sen o …… szklance” to instrumentalne interludia skomponowane przez muzyków Coma, każdy miał za zadanie wymyślić jedna etiudę, siódma, wspólna będzie grana na koncertach. Remiks utworu „Przybysze z Matplanety” jest autorstwa Dominika Witczaka (gitarzysty Coma). — Na płycie gościnnie wystąpią: Iza Lach („Meluzyna”, „Choć ze Mną”), Daria Zawiałow („Przybysze z Matplanety”), Ralph Kaminski („Pożegnanie z Bajką”). — „Na płycie znajduje się jeden utwór autorski „Fantazja” jako muzyczno-literacki komentarz uzasadniający nasz stosunek do tematyki albumu i określający naszą aktualną sytuację emocjonalną jako zespołu i mieszkańców tego kraju”.

47,90 zł
44,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 3,83 zł

30
Polly Pocket. GDM08 Motorówka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. GDM08 Motorówka
Polly Pocket
NiedostępnyBrak

Przygotuj się na wspaniałą podróż z pieskiem i laleczką Polly! Woda wygląda wspaniale, a ten dzień jest idealny na wyprawę motorówką! W motorówce na Polly, dwójkę przyjaciół i jej pupila czekają miejsca oraz bufecik. Motorówka posiada prześwitującą podłogę oraz kółeczka, na których może jeździć. W dziobie łodzi znajduje się schowek na drobiazgi. Wymiary opakowania: 19.0 x 16.0 x 8.0 cm

39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

31
Polly Pocket. FRY96 Ramka na zdjęcia z mini laleczkami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FRY96 Ramka na zdjęcia z mini laleczkami
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Zestaw Polly Pocket pozwoli dziewczynce zabierać zabawki ze sobą, gdziekolwiek pójdzie. Lalka Polly i jej przyjaciele są gotowi na pełną frajdy imprezę i sesję zdjęciową. Zestaw zawiera pięć akcesoriów tematycznych: balony, tort na stole, pieska ukrytego w fioletowej skrzynce i naklejki tematyczne. Ustaw lalkę Polly i jej przyjaciół i uwiecznij najfajniejsze momenty z imprezy w swojej ramce! Zestaw zawiera miniaturową lalkę Polly i jej troje przyjaciół oraz akcesoria tematyczne. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Cechy zestawu • Dzięki zestawowi Polly Pocket zabierzesz zabawę ze sobą – gdziekolwiek się wybierasz! • Lalka Polly i jej przyjaciele są gotowi na pełną frajdy imprezę i sesję zdjęciową. Zestaw zawiera wszystko, co jest potrzebne do zorganizowania przyjęcia! • W zestawie znajdują się naklejki tematyczne oraz piesek ukryty w fioletowej skrzynce. • Ustaw lalkę Polly i jej przyjaciół i uwiecznij najfajniejsze momenty z imprezy w swojej ramce! • Zestaw zawiera miniaturową lalkę Polly i jej troje przyjaciół oraz akcesoria tematyczne. ​ Wymiary opakowania: 20.5 x 20.5 x 3.5 cm

39,90 zł
35,51 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,39 zł

32
Polly Pocket. FRY35 Salonik SPA - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FRY35 Salonik SPA
Polly Pocket, Mattel
NiedostępnyBrak

Odkryj świat nowych przygód, dzięki kieszonkowemu zestawowi „Polly Pocket”. Każdy zestaw to jeden motyw tematyczny, akcesoria do zabawy i laleczki. Zestaw jest wystarczająco duży do zabawy, ale na tyle mały, aby zabrać go w każdą podróż. Otwórz pudełko i odkryj świat zainspirowany SPA – baw się razem z Polly i Lilą. Wózkami golfowymi, przemieścisz się z jednego punktu do drugiego. Odkryj w zestawie niespodzianki, które pozwalają się zrelaksować: gorącą balię, saunę, stół do masażu, pasek z przekąskami i prysznic. Dzięki technologii Polly Stick możesz umieścić Polly i jej przyjaciół w dowolnym miejscu w pudełku. Zastosuj naklejkę z dołączonego arkusza, a lalka przyklei się do miejsca, w którym ją umieścisz. Wymiary: 11.0 x 8.0 x 4.0 cm

56,90 zł
50,64 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,26 zł

33
Polly Pocket. FRY39 Taneczna impreza - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polly Pocket. FRY39 Taneczna impreza
Polly Pocket
NiedostępnyBrak

Taneczna impreza otwiera się, aby dziewczynki mogły poznać niezwykłe przygody Polly. Ta kolorowa walizeczka oferuje mnóstwo miejsca do tańca i świetnej zabawy, a także dodatkowe sekretne niespodzianki i funkcje. Nie mogło tu również zabraknąć mini laleczek Polly i Lili oraz akcesoriów tematycznych. To także idealny zestaw do zabrania w podróż. Po otwarciu walizeczki ukaże się stoisko DJ-a, garderoba, do której prowadzą kręcone schody, scena z kulą dyskotekową oraz duży parkiet z mnóstwem ukrytych niespodzianek. Wystarczy zakręcić czekoladową fontanną, aby postacie na parkiecie zaczęły wirować, albo przekręcić srebrną kulę i zobaczyć jak elementy na stanowisku DJ-a zaczną się ruszać. Fioletową kurtynę można przesuwać, spod sceny wyciągnąć miejsca dla VIP-ów, a zwykły stolik zamienić w bufet z pysznymi przekąskami. Walizeczka zawiera także mikrolimuzynę oraz tematycznie dobrane akcesoria, aby urządzić idealną dyskotekę z Polly. W zestawie znajduje się: otwierana walizeczka, 2 mini lalki (Polly Pocket i Lili) oraz akcesoria tematyczne (np. minilimuzyna, gitara, mikrofon na statywie). Wymiary opakowania: 33,5 x 25,5 x 7 cm

81,50 zł
72,54 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 8,96 zł

34
Jak zawsze, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zawsze, wydanie 2
NiedostępnyBrak

Najbardziej oczekiwana powieść roku. Bywają małżeństwa zbudowane na przyjaźni, na czułości, na porozumieniu dusz. Związek Grażyny i Ludwika zawsze napędzała namiętność. Dlatego co roku uroczyście świętują rocznicę wieczoru 1963 roku, kiedy pierwszy raz rzucili się na siebie, aby uprawiać seks. To zawsze dzień podsumowań, planów i – coraz bardziej – pożegnań. W dniu, kiedy celebrują okrągłą pięćdziesiątą rocznicę, on jest po osiemdziesiątce, ona tuż przed. Czy coś jeszcze ich czeka? Smutek jak zawsze zwalczają namiętnością, aby rano ku swojemu zdumieniu obudzić się w swoich młodych ciałach, z powrotem w roku 1963. W Polsce, w której zamiast Pałacu Kultury i Nauki jest wieża przyjaźni polsko-francuskiej, Warszawa jest w ścisłym sojuszu z Paryżem, a Edward Gierek to porywający tłumy opozycyjny polityk. Czy bohaterowie powtórzą swoją miłość? Czy pójdą innymi drogami? Jak wykorzystają swoją wiedzę ludzi z XXI wieku? I jakie ciemne strony kryje w sobie ten świat, pozornie tak lepszy od naszej historii Polski? Jak zawsze to pełna humoru powieść, zabawa w historię alternatywną i ćwiczenie praktyczne z powiedzenia „gdyby młodość wiedziała, gdyby starość mogła”. To opowieść o tym, czy potrafimy wykorzystać drugą szansę i oszukać los. Czy może jesteśmy skazani na „jak zawsze”? Zygmunt Miłoszewski mistrzowsko eksploruje nowy gatunek literacki, pokazując, że niezależnie od tego, czy bierze na warsztat horror, kryminał, czy osadzony w historii alternatywnej romans, zawsze pisze o tym jak osobiste dzieje jego bohaterów plotą się z dziejami Polski.

27,00 zł
23,49 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,51 zł

35
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Blask gwiazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojownicy. Nowa przepowiednia. Blask gwiazd
NiedostępnyBrak

Wojownicy wreszcie dotarli do nowego domu, ale w ich życiu nadal nie zapanował spokój. Koty muszą ustalić nowe granice terytorium, odnaleźć nowe miejsce komunikacji z przodkami, a co najważniejsze, poradzić sobie z kolejnym niebezpieczeństwem, które tym razem zrodziło się w ich własnych szeregach.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

36
Odcięci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odcięci
NiedostępnyBrak

Już po pierwszych stronach tej powieści zwątpisz, czy kiedykolwiek czytałeś prawdziwy thriller psychologiczny... Najwybitniejszy niemiecki autor thrillerów psychologicznych i najwybitniejszy ekspert medycyny sądowej połączyli siły, byś doznał, czym naprawdę jest strach. Poczujesz się tak, jakbyś sam trzymał skalpel. Berlin. Federalny Urząd Kryminalny Laboratorium medycyny sądowej. Paul Herzfeld, profesor medycyny sądowej, ekspert w zbrodniach ekstremalnych. Z tysięcy ciał bestialsko zamordowanych odczytuje dowody, znajduje ślady, demaskuje morderców. Nawet z ciał, których już prawie nie ma. Ale tym razem zamiera z przerażenia: w głowie makabrycznie zmasakrowanej ofiary znajduje numer telefonu własnej córki. Komórka jest wyłączona, ale informacja w poczcie głosowej nie pozostawia cienia wątpliwości: Hannah została porwana. Umrze, jeśli Herzfeld zawiadomi policję. Na końcu wiadomości słyszy, że niejaki Erik się skontaktuje... Odludna wyspa na Morzu Północnym Linda, młoda rysowniczka komiksów, szuka tu schronienia przed byłym chłopakiem i ukojenia panicznego lęku. Na plaży znajduje ciało z wyrytym na piersi imieniem Erik. Obok telefon z powtarzającym się nieodebranym numerem. Linda naciska klawisz. Odbiera Paul Herzfeld... Wie, że ciało porywacza skrywa tropy prowadzące do córki... Ale szaleje sztorm i wyspa jest odcięta od świata... Herzfeld nie zdoła tam dotrzeć. Musi przekonać sparaliżowaną strachem Lindę, by własnoręcznie dokonała sekcji zwłok. A potem jeszcze następnych. To ona musi zebrać od zmarłych dowody, by Herzfeld mógł uratować córkę i ich oboje. W tym desperackim śledztwie i szaleńczym pościgu profesor Herzfeld zmierzy się z cieniami i tragicznymi ofiarami... własnej uczciwości zawodowej.

41,80 zł
29,26 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,54 zł

37
Miłujcie się! 1/2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłujcie się! 1/2019
NiedostępnyBrak

W tym numerze: • „Żyjemy, by kochać i być kochani” – poruszająca historia 28-letniej Włoszki Chiary Petrillo, która oddała życie z miłości do swego dziecka • Niezwykłe świadectwo Romana Kluski, przedsiębiorcy, który został bezpodstawnie aresztowany • Co zrobić, by uchronić dziecko przed złem i zgorszeniem? • Jak do świętości zmierzał św. Józef? • Świadectwa o tym, jak wygrać miłość

6,00 zł
4,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,80 zł

38
Ustawa o gospodarce nieruchomościami, wydanie 20 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ustawa o gospodarce nieruchomościami, wydanie 20
Dostępny8 szt.

Stan prawny 21 stycznia 2019 r. – zawiera zmiany wchodzące w życie: Nowy tekst jednolity (Dz.U. z 2018 r. poz. 2204): – 1.1.2019 r. – zmiany: z ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw z dnia 20 lipca 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 1509); o zmianie ustawy – Prawo energetyczne oraz niektórych innych ustaw z dnia 9 listopada 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 2348). Rozporządzenie Ministra Infrastruktury i Rozwoju w sprawie postępowania z tytułu odpowiedzialności zawodowej rzeczoznawców majątkowych – 1.1.2019 r. – zmiany z rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju zmieniające rozporządzenie w sprawie postępowania z tytułu odpowiedzialności zawodowej rzeczoznawców majątkowych z dnia 18 grudnia 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 2426).

24,90 zł
20,67 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,23 zł

39
Kodeks postępowania karnego, wydanie 43 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania karnego, wydanie 43
NiedostępnyBrak

Stan prawny 7 stycznia 2019 r. – zawiera zmiany wchodzące w życie: Kodeks postępowania karnego – nowy tekst jednolity (Dz.U. z 2018 r. poz. 1987): – 1.1.2019 r. – zmiany: z ustawy o zmianie ustawy o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej oraz niektórych innych ustaw z dnia 15 czerwca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 1467), – z ustawy o komornikach sądowych z dnia 22 marca 2018 r. (Dz.U. z 2018 r. poz. 771). 23.6.2018 r. – zmiany wynikające z wyroku Trybunału Konstytucyjnego z dnia 14 grudnia 2017 r. (Dz.U. z 2017 r. poz. 2405). Książka zawiera: – tekst ustawy Kodeks postępowania karnego, – indeks rzeczowy. Seria „Twoje Prawo” zawiera: – boldowanie najnowszych zmian, – przypisy od redakcji, – czytelne hasła i teksty, – indeks rzeczowy.

14,90 zł
12,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,53 zł

40
Pocisk. Nr 25/26 (2019) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pocisk. Nr 25/26 (2019)
NiedostępnyBrak

Dział literacki • Grzegorz Kalinowski Władza jest najsilniejszym afrodyzjakiem • Katarzyna Puzyńska Zło bywa banalne • Tomasz Matera Narzeczona z Guiyang • Jacek Ostrowski Ze wspomnień o wielu kobietach powołałem do życia Zuzę Lewandowską • Grzegorz Kalinowski, Fragment książki • Adam Bigaj Nie jest to praca, lecz służba • Lech Baczyński 98% • Bartosz Szczygielski Zemsta i autodestrukcja • Rebecca Fleet Każdy ma swoje tajemnice • Marek Strześniewski Zawodowiec Dział kryminalny • Łukasz Wroński Telefon Z historii kryminalistyki • Marcin Waincetel Soprano, White, Corleone. mafijne rodziny popkultury

12,00 zł
8,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,36 zł

41
Ulubione bajki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulubione bajki
NiedostępnyBrak

Ten zbiór pięknie ilustrowanych klasycznych bajek zabierze dzieci do magicznej krainy wyobraźni i umili im czas przed zaśnięciem. W zbiorze: Kopciuszek, Trzy świnki, Królowa śniegu, Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Jaś i Małgosia.

17,00 zł
13,43 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

42
Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce
Dostępny5 szt.

„W książce Oblicza zarządzania różnorodnością w Polsce poddano analizie wiele aspektów zarządzania różnorodnością zarówno na poziomie teoretycznym, jak i praktycznym, uzupełniając tę analizę szczegółowym opisem najciekawszych kazusów z polskiego rynku. Wiedza w tym zakresie może zdecydowanie przyczynić się do podniesienia poziomu społecznej innowacyjności w miejscu pracy. Zbyt rzadko bowiem wykorzystuje się u nas potencjał pomysłów, umiejętności i zgromadzonej przez doświadczenie wiedzy różnych grup pracowników – często dlatego, że nie potrafimy budować włączającej, niedyskryminującej kultury organizacyjnej. Lepsze wykorzystanie tego potencjału może przynosić szereg korzyści, a wzrost poziomu innowacyjności jest nie tylko kluczowym wyzwaniem z punktu widzenia konkurencyjności gospodarki, ale również z punktu widzenia podejmowania największych wyzwań stojących przed społeczeństwem, w tym tworzenia i utrzymywania wartościowych miejsc pracy”. – Prof. ALK dr hab. Bolesław Rok, Akademia Leona Koźmińskiego

69,00 zł
58,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,35 zł

43
Smocze skarby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Smocze skarby
Dostępny2 szt.

Baśniowy świat, w którym smoki żyją między ludźmi i wcale nie zjadają pięknych księżniczek. Gdy w szczęśliwej dotąd Elfidii zaczyna panoszyć się zło i terror, a rządy przejmuje władca Mrocznych, na ratunek Elfidom wyrusza smok Agapit – ostatni z żyjących smoków, który dostał misję do wykonania od króla. Mądry smok przekazuje smocze skarby Markowi – ubogiemu chłopcu, który dzięki swojemu dobremu sercu i odwadze został rycerzem. Jednak nie tylko Marek otrzymuje cudowny dar, z którego będzie mógł korzystać… Na dzielnego Franka również czekają niespodzianki… Ale jakie to podarunki i co chłopcy musieli zrobić, aby na nie zasłużyć, tego dowiecie się, czytając tę niezwykle wciągającą opowieść.

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

44
Tajemnica Sary H. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajemnica Sary H.
Dostępny525 szt.

Zabawna powieść obyczajowa... trochę nie z tego świata! Wypadek samochodowy wywraca życie Małgorzaty Lindberg do góry nogami. Zapomniana gwiazda wielkiego ekranu niespodziewanie budzi się w cudzym ciele... Dwadzieścia lat młodsza, lecz wciąż przebiegła i zdeterminowana, by ponownie znaleźć się na pierwszych stronach gazet, Małgorzata nie wie, że ktoś poznał jej sekret. Jaką cenę zapłaci za swoją drugą szansę? Wielu choć raz w życiu marzyło, by zacząć wszystko od nowa, zachowując wiedzę i doświadczenie zdobyte podczas całego życia... Jej się to udało. Poznajcie tajemnicę Sary H.! Paulina Wróbel – germanistka z Dąbrowy Górniczej, lektorka, miłośniczka języków obcych oraz wszystkiego, co w panterkę. Przez pół roku mieszkała w Sztokholmie, czemu tytułowa bohaterka zawdzięcza swoje zagraniczne pochodzenie. Tajemnica Sary H. to debiutancka powieść Autorki, wydana nakładem Liry.

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

45
Fisher Price Little People Kolorowe wyzwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fisher Price Little People Kolorowe wyzwania
Dostępny498 szt.

Pokonuj labirynty, szukaj różnic, koloruj i uzupełniaj obrazki - ten wyjątkowy blok z zadaniami i naklejkami pomoże ci przegonić nudę!

19,99 zł
15,79 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

46
Przedsiębiorczość. Zarządzanie przedsiębiorstwem od A do Z - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedsiębiorczość. Zarządzanie przedsiębiorstwem od A do Z
Dostępny10 szt.

„Na polskim rynku brakowało podręcznika, który umiejętnie łączyłby elementy teoretyczne z przyziemną, niezbędną wiedzą praktyczną – począwszy od założenia przedsiębiorstwa, po bardziej złożone zagadnienia strategii czy zarządzania zasobami ludzkimi. Książka dra Szpakowskiego świetnie przeciera szlaki w tej kategorii i warto po nią sięgnąć, nie tylko na samym początku przedsiębiorczej przygody”. prof. zw. dr. hab. Dariusz Jemielniak

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

47
Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Możesz jeść wszystko! Zdrowe odżywianie. Fakty i mity
Dostępny56 szt.

Nasze życie kręci się wokół jedzenia. Kiedy zjeść? Ile zjeść? Co zjeść? Pytanie jednak brzmi, czy możemy jeść wszystko bez obaw o nasze zdrowie czy sylwetkę? Odpowiedź brzmi TAK! We wszystkim ważny jest jednak umiar i podstawowa wiedza na temat spożywanych przez nas produktów. Wiele z nich owianych jest złą sławą, ale czy słusznie. Rozprawmy się z najczęściej powtarzanymi i wciąż funkcjonującymi w powszechnej świadomości mitami na temat popularnych produktów żywieniowych, niektórych uznawanych za zdrowe. Modna dieta gwarantem sukcesu? Czy tłuszcz tuczy? Detoks na szybki i zdrowy spadek wagi? Biały cukier to biała śmierć? Dlaczego mimo diety moja waga stoi w miejscu? Czy light znaczy zdrowo?

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

48
Manufaktura snów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manufaktura snów
Dostępny15 szt.

Tomik wierszy, w którym autor dzieli się z czytelnikami swoją wizją świata. Z pewnością nie jest to świat cukierkowy. Nie znajdziemy w nim sielanki, ani romantycznych miłosnych uniesień. Autor nazywa się post-turpistą i neo-turpistą. Wiersze Adama Kadmona mówią o czymś zwyczajnym, niepięknym, epatują naturalizmem, czasem wręcz przesadzonym krytycyzmem w stosunku do rzeczywistości. Pokazują codzienność, ból, szarość, mówią o upadku moralności, deptaniu zasad, ukazują obłudę, pustkę, niwecz pamięci historii. To wiersze prawdziwe, dotykające trudnych tematów, bez przyoblekania w piękne metafory, wolne od narzucania płaszczyka przyjemnej w odbiorze ugłaskanej formy i treści. Utwory, które wymuszają na czytelniku zatrzymanie się na chwilę, by zagłębić się w ciąg liter, który na pierwszy rzut oka zlewa się w jedną plamę, by po chwili wwiercić się w umysł i powoli ustawiać w odpowiedniej kolejności, odkrywając swoje znaczenie krok po kroku. Wiersze wymagające kontemplacji, zadumy i analizy, by dotrzeć do ich znaczenia.

19,00 zł
13,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,32 zł

49
Przekazy Wszechświata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekazy Wszechświata
Dostępny82 szt.

Wszechświat to ogromna, niezbadana przestrzeń. Nie jesteśmy w stanie pojąć naszym ludzkim rozumem ani odkryć jego wszystkich tajemnic. Zbiór tytułowych przekazów, autorka spisywała przez dwa lata. Jak sama pisze: "Celem Przekazów Wszechświata jest przebudzenie części naszej Świadomości – naszego prawdziwego Ja, obecnie zamieszkującego w ludzkim ciele. A co za tym idzie: zrozumienie transformacji wielowymiarowości naszej Istoty oraz otaczających nas zmian i wydarzeń, które nastąpiły, następują i nadejdą niedługo”. Książka polecana osobom, które pragną poszerzać swoje zrozumienie otaczającego nas Wszechświata, zdobywać wiedzę z innych rzeczywistości oraz pozytywnie i radośnie patrzeć na swoje obecne, jak również przyszłe życie.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

50
Kochałem Żydówkę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochałem Żydówkę
Dostępny11 szt.

Powieść Jerzego Justyna to studium miłości i zazdrości we współczesnych realiach portali społecznościowych, w których doskonale odnajdują się osoby w wieku emerytalnym. Siedemdziesięcioletni Jerzy nie godzi się na samotność. Po śmierci żony zamieszcza anons na jednym z portali randkowych. Piękna Natali jest od niego dziesięć lat młodsza i gotowa obdarzyć miłością, mimo złych doświadczeń wyniesionych z własnego małżeństwa. Wspólne spotkania, zbliżenia powodują, że miłość rozkwita jak u nastolatków. Z czasem Jerzy staje się bardzo zazdrosny o swoją kobietę. Ma wrażenie, że Natali jest z nim dla pieniędzy. Kochankowie rozstają się. Mężczyzna jednak długo nie pozostaje samotny. Aby szybko wyleczyć się z ostatniego związku poznaje Gabrielę, jeszcze młodszą od Natali, ale i ta partnerka nie budzi w nim zaufania.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

Wróć do góry