hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.02.13

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 13 lutego 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Inspirator podróżniczy. Słowenia (Aleksandra Zagórska-Chabros), na drugim Strrraszna historia. Ci okrutni Rzymianie (Terry Deary, Martin Brown). Kolejny produkt to Czytam sobie. Poziom 1. Fasola Eulalii (Justyna Bednarek, Daria Solak) oraz Czterdzieści minus (Katarzyna Kostołowska).
1
Inspirator podróżniczy. Słowenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator podróżniczy. Słowenia
Dostępny1 szt.

Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Słowenii. Nic cię nie ominie! • Piran – nadmorska perełka Słowenii • Jaskinie Szkocjańskie – spacer wzdłuż podziemnego kanionu • Dolina Soczy – raj dla aktywnych • Bled – turystyczny symbol Słowenii W środku między innymi: • rankingi atrakcji, • knajpki, w których jedzą miejscowi, • rekomendacje autorów, • intuicyjna nawigacja.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

2
Strrraszna historia. Ci okrutni Rzymianie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Ci okrutni Rzymianie
Dostępny138 szt.

Na pewno nie wiesz • dlaczego krowa na dachu przynosi pecha, • jak nazywała się rzymska bogini zawiasów? Poznaj ponurą prawdę o najpotężniejszym imperium wszech czasów! Poczytaj o koszmarnym Koloseum oraz zwierzętach i ludziach, których krew wsiąkła w piach areny...

19,99 zł
13,19 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 6,80 zł

3
Czytam sobie. Poziom 1. Fasola Eulalii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 1. Fasola Eulalii
Dostępny99 szt.

Eulalia nie może doczekać się wiosny. A wiosna w tym roku spóźniona i nie chce rozkręcić. Dziewczynka znajduje na to sposób. Postanawia kawałek wiosny wyhodować sobie samodzielnie. W słoiku, z fasoli. „Fasola Eulalii” zawiera kultowy przepis, jak wyhodować fasolkę ze słoika. Książeczka krok po kroku tłumaczy, czego trzeba, aby z fasolki wyrosły łodyga, liście i kwiaty. To fantastyczna opowiastka, nie tylko na wiosnę. Fasola Eulalii autorstwa Justyny Bednarek, z ilustracjami Darii Solak jest częścią bestsellerowej serii Egmontu „Czytam sobie”, która wspiera naukę czytania wśród dzieci w wieku 5–7 lat. Cykl podzielony jest na trzy poziomy zaawansowania. Fasola Eulalii to książeczka z przepisem na poziomie 1. Wszystkie książki z serii „Czytam sobie” są dopasowane do możliwości i upodobań młodych czytelników: • mają poręczny format, • są napisane dużą czcionką, • tworzą je wybitni polscy autorzy i ilustratorzy, • przedstawiają wciągające historie. Dlatego dzieci tak chętnie sięgają po książki „Czytam sobie”, a z półek w księgarniach zniknęło już ponad dwa miliony książeczek z tej serii. Polecamy!

13,40 zł
5,49 zł

Rabat 59,0%
oszczędzasz 7,91 zł

4
Czterdzieści minus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czterdzieści minus
Dostępny38 szt.

Krzepiąca powieść obyczajowa o sile kobiecej przyjaźni. Z klimatycznym Wrocławiem w tle. Anita to właścicielka upadającej czekoladziarni. Magda właśnie się dowiaduje, że jest w ciąży i że zdradza ją mąż. Aśka, rozchwytywana przez klientów stylistka, dusi się w nieudanym małżeństwie. Karola wciąż trafia na nieodpowiednich facetów, którzy zostawiają ją ze złamanym sercem. Wszystkie dziewczyny są przed czterdziestką – łączą je wieloletnia przyjaźń i umiejętność rozwiązywania każdego problemu w pięć minut. Oraz miasto, które jest świadkiem ich wzruszeń, wieczorów zakrapianych winem, wielkich planów i zawiedzionych nadziei. To właśnie krętymi uliczkami Wrocławia podążają ku miłości.

34,90 zł
23,03 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 11,87 zł

5
Strrraszna historia. Groźni rycerze w ponurych zamczyskach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Groźni rycerze w ponurych zamczyskach
Dostępny51 szt.

Na pewno nie wiesz: • Co szambelan ma wspólnego z szambem? • Dlaczego pewien zbzikowany rycerz odciął sobie palec? Dzięki tej książce przeniesiesz się w czasy, w których rycerze od zmierzchu do świtu tłukli się za pomocą dziwacznej broni, a możni tego świata mieszkali w ponurych zamczyskach. Zajrzyj do okropnych lochów pełnych duchów i podnieś rękawicę...

19,99 zł
13,39 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 6,60 zł

6
Strrraszna historia. Ci odjazdowi jaskiniowcy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strrraszna historia. Ci odjazdowi jaskiniowcy
Dostępny62 szt.

Na pewno nie wiesz: • Czego używali jaskiniowcy zamiast papieru toaletowego? • Dlaczego na migrenę najlepsza jest dziura w głowie? Z tej książki dowiesz się wszystkiego o pechowych neandertalczykach, poznasz całą prawdę o Stonehenge oraz odkryjesz, czego archeolog szuka w skamieniałych odchodach... Sięgnij do najdawniejszych czasów, stań oko w oko z jaskiniowcem!

19,99 zł
13,59 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 6,40 zł

7
Sisters. Tom 12. Nadciąga tornado - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sisters. Tom 12. Nadciąga tornado
Dostępny37 szt.

Przedstawiamy dwunasty tom humorystycznej serii o perypetiach dwóch sióstr: nastoletniej Wendy i o kilka lat młodszej Marine Wendy i Marine w niewielu sprawach są zgodne. Kiedy opowiadają koleżankom o podróży do Ameryki, wygląda na to, że uczestniczyły w dwóch różnych wycieczkach. Kiedy nadchodzi Halloween, chcą zupełnie inaczej bawić się podczas tego „strasznego” dnia. A kiedy w coś grają, każda stosuje własne reguły... I właśnie dlatego ich życie to ciąg śmiesznych zdarzeń! Autorami historii o dwóch siostrach są scenarzysta Christophe Cazenove (współtwórca niemal czterdziestu serii humorystycznych dla dzieci i dorosłych) oraz rysownik William Maury, który oprócz ilustrowania Sisters zajmuje się kolorowaniem plansz kilku innych cykli.

24,99 zł
17,24 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 7,75 zł

8
Wilno i Litwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilno i Litwa
Dostępny85 szt.

Ostra Brama – symbol Wilna Zamek na wyspie w Trokach Republika Zarzecza – dom wileńskiej bohemy Gdzie Gustaw przemienił się w Konrada? Kim są Karaimi? Druskieniki – alternatywa dla polskich uzdrowisk? Gdzie spoczywa serce Piłsudskiego? Wilno i Litwa, czyli nowe spojrzenie na nadbałtycki kraj i jego stolicę. Po wyjeździe z Pascalem zarecytujesz: „Litwo! Ojczyzno moja!” „Zielone latem, czerwono-żółto-zielone jesienią, białe zimą – Wilno zasypia tuż po Nowym Roku, aby obudzić się na Jarmark Kaziukowy i z pierwszymi dniami wiosny ponownie zakwitnąć”. – Ana Uzdavinyte, autorka przewodnika „Mickiewicz spędził w Wilnie dziewięć lat (z przerwami), ale to całkowicie wystarczyło, aby do dziś pozostał jedną z najważniejszych postaci w historii miasta – nie tylko dla Polaków, ale i dla Litwinów, także uważających go za swojego. Ba, prawa do Mickiewicza nie można też całkowicie odbierać Białorusinom! I choć Polacy są o Mickiewicza trochę zazdrośni i wielu z nich razi np. spotykane tu i ówdzie litewskie Adomas Mickievičius, chyba nam samym nie ubędzie wieszcza, jeśli przyznamy, że przecież i on sam, i jego twórczość wywodzą się z Litwy. Przynajmniej najsłynniejszy mickiewiczowski incipit, Litwo! Ojczyzno moja!, powinien do tego zobowiązywać”. – Jacek Podsiadło, poeta i prozaik

26,90 zł
15,87 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 11,03 zł

9
Tunezja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tunezja
Dostępny199 szt.

• El Jem: amfiteatr na liście UNESCO • Najważniejszy w Afryce Wielki Meczet • Sidi Bou Said: urzeczywistniona baśń • Gdzie kręcono Gwiezdne Wojny? • Co można usłyszeć przy Salammbo? • Gdzie leży „źródło srebrnych pieniędzy”? • „Kup skorpion dla twoja teszciowa”? Tunezja, czyli nowe spojrzenie na północną Afrykę. Po wyjeździe z Pascalem powrócisz tu(nezja). „Tunezja zaciekawiła mnie już podczas pierwszego wyjazdu. Zakochałam się w pięknych plażach, cudownej pogodzie i przemiłych ludziach. To wystarczyło, żebym wróciła po raz kolejny. Podczas jednego z pobytów poznałam swojego męża, więc od tej pory byłam tu częstym gościem. Dzięki temu mogłam jeszcze lepiej poznać kraj, który ma tyle do zaoferowania: świetną kuchnię, ciekawą kulturę, wiele zabytków, a przy tym dba o bezpieczeństwo turystów”. – Kinga Jouini, współautorka przewodnika, prowadzi bloga Tunezja. Moje miejsce na ziemi

26,90 zł
15,87 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 11,03 zł

10
Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej, wydanie II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapłony i szczeżuje. Opowieść o zapomnianej kuchni polskiej, wydanie I...
Dostępny86 szt.

Kapłony i szczeżuje to opowieść o kuchni tak dawnej, że już zapomnianej. Kapłon, czyli wykastrowany i tuczony kogut, był popularnym składnikiem potraw w pierwszej znanej nam polskiej książce kucharskiej, z kolei szczeżuje urozmaicały jadłospis najbiedniejszych. Gdy dzisiejsi szefowie kuchni prześcigają się w wymyślaniu oryginalnych przepisów, śmiało możemy sięgnąć do zapomnianej przeszłości. Bo jak pisał osiemnastowieczny historyk Jędrzej Kitowicz, tylko coś bardzo starego może wydawać się nowe. Poczytajmy zatem o oszołamiającej europejskiej karierze szczupaka po polsku, cofnijmy się do czasów, gdy pasternak nie był tylko zabawnym słówkiem, a kucharze serwowali żółtonosy i sielanki. Wreszcie – poznajmy kulinarne przemyślenia świętych Piotra i Pawła, które na długie stulecia ukształtowały nasza żywieniową wyobraźnię. Historia potraw to nieprzebrana skarbnica wiedzy o świecie, przekazywana z pokolenia na pokolenie. Niemal w każdym daniu można znaleźć garstkę wiedzy o przyrodzie i medycynie, czubatą łyżkę antropologii i kultury, szczyptę wydarzeń historycznych. I wyrazisty posmak religii, niepodzielnie regulującej zasady odżywiania i postu. Autorzy Kapłonów i szczeżui to wytrawni znawcy historii zmieniających się smaków i świetni popularyzatorzy wiedzy o dawnej kuchni, a ich książka to idealny przepis ku pokrzepieniu nie tylko żołądka, ale przede wszystkim umysłu.

44,90 zł
27,39 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,51 zł

11
Ptyś i Bill. Tom 3. Co z niego wyrośnie? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Tom 3. Co z niego wyrośnie?
Dostępny21 szt.

Wesołe przygody chłopca i jego psa. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Ptyś i jego spaniel Bill mają same zwariowane pomysły! W domu, w ogrodzie i w trakcie zwiedzania lotniskowca – nigdzie i nigdy nie brakuje im powodów do zabawy. Nie mówiąc już o wakacjach, kiedy bohaterom niestraszne są morskie stwory, a jazda konna jest okazją do wygłupów. Wymyślą też osobliwy sposób łowienia ryb i przepis na zrobienie kariery w cyrku. A że Bill jest niezwykle sprytnym żarłokiem, znajdzie drogę do każdej lodówki... Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930–2006; m. in. Sprycjan i Fantazjusz), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. Od 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron (Le Maltais, Odilon Verjus, Fugitifs), który we współpracy z różnymi scenarzystami zrealizował osiem albumów Ptysia i Billa. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Co za cyrk!, Banda Billa i Co z niego wyrośnie?.

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

12
Tut Tut Autka. Spycharka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tut Tut Autka. Spycharka
Vtech
Dostępny6 szt.

Autko zostało stworzone przez cenioną za wysoką jakość produktów firmę Vtech, która specjalizuje się w projektowaniu interaktywnych i edukacyjnych zabawek. Pochodzi z serii „Tut Tut Autka”, która przy pomocy wesołych piosenek i dźwięków wprowadza dzieci we wspaniały świat motoryzacji. Spycharka jest koloru zielono-pomarańczowego. Na miejscu przedniej szyby jest namalowana wesoła buźka, która po przyciśnięciu uruchamia różne dźwięki: mówi, gra i śpiewa. Autko jest kompatybilne ze wszystkimi zestawami z serii „Tut Tut”. Zestawy torów mają punkty rozpoznawcze, które po najechaniu autka wydają odpowiednie dźwięki. Zasilanie: 2 baterie AAA

46,00 zł
41,40 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,60 zł

13
Pora do przedszkola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora do przedszkola
Dostępny25 szt.

Zbiór opowiadań, które pomogą dzieciom przekroczyć próg przedszkola i doskonale bawić się w grupie rówieśników. Książka ma charakter terapeutyczny. W dyskretny sposób uspakaja obawy maluchów i ich rodziców związane z wyjściem dziecka z domu w „wielki świat”. Pokazuje też, jak radzić sobie z przedszkolnymi przygodami. Udowadnia, że przedszkole to miejsce pełne niespodzianek i nowych przyjaźni. Miejsce, w którym można się nauczyć wielu ciekawych i ważnych rzeczy. Sympatyczne ilustracje Oli Krzanowskiej sprawią, że dziecko chętnie będzie sięgało po tę książkę.

29,90 zł
20,03 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 9,87 zł

14
Inspirator Podróżniczy. Szwecja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspirator Podróżniczy. Szwecja
Dostępny222 szt.

Tam, gdzie rosną poziomki Sztokholm – miasto na wodzie. Park Narodowy Abisko – na dalekiej północy. Muzeum Vasa – wehikuł czasu. Laponia – zorze polarne i białe noce. Twój inspirator zaprowadzi cię w każdy zakamarek Szwecji. Nic cię nie ominie! · Rankingi atrakcji. · Knajpki, w których jedzą miejscowi. · Rekomendacje autorów. · Intuicyjna nawigacja.

39,90 zł
23,54 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 16,36 zł

15
Bukareszt i Rumunia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bukareszt i Rumunia
Dostępny183 szt.

• Stare Miasto w Bukareszcie • Zamek w Bran – rodowa siedziba Drakuli • Wesoły cmentarz w Săpâncie • Co Polacy robią w Pleszy? • Gdzie kultowe mici smakują najlepiej? • Co pozostawił po sobie Vlad Ţepeş? • Czy błękit woroniecki jest błękitny? Bukareszt, czyli nowe spojrzenie na stolicę Rumunii. Podczas podróży z Pascalem, zatracisz się w nim bez reszty! „Rumunia to kraj, którym się można zakochać, a jeśli ktoś twierdzi inaczej, to pewnie tam nigdy nie był. Bukareszt pod każdym względem może śmiało konkurować z europejskimi metropoliami, bo to miejsce jedyne w swoim rodzaju, które po prostu trzeba poznać”. – Michał Torz, autor przewodnika.

26,90 zł
15,87 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 11,03 zł

16
Zapomniana księga. Tom 1. Strażnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zapomniana księga. Tom 1. Strażnik
Dostępny18 szt.

Bestsellerowa autorka serii „Żniwiarz” zabierze cię w nową podróż pełną demonów i mrocznych niespodzianek. Hubert budzi się w ciemnym i zamkniętym pokoju, ubrany w starą koszulę i poprzecierane dżinsy. Zamiast w Paryżu, znajduje się teraz sto kilometrów od morza... w Polsce. Dodatkowo jest ranny i wygląda zupełnie inaczej niż powinien. Okazuje się, że od feralnego wyjazdu do Francji minęło siedem lat, a on nie jest już zwykłym nastolatkiem. W tym czasie świat bardzo się zmienił – zarazy i epidemie przetrzebiły ludzkość, potężny impuls elektromagnetyczny zniweczył zdobycze techniki, a z ukrycia wyszły demony znane z ludowych opowieści… Hubert musi teraz nie tylko rozwikłać tajemnicę własnej przeszłości, ale i odnaleźć się w nowym dziwnym świecie. Niemal wszystko, co znał, przepadło. Ale czy bezpowrotnie? Poznaj nowe wydanie serii „Zapomniana księga”. Gwarantujemy, że zmieniła się nie tylko okładka! Poznaj Huberta i nowy świat po Apokalipsie.

36,90 zł
26,57 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,33 zł

17
Kryształowe motyle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowe motyle
Dostępny26 szt.

Opowieść o kobiecej przyjaźni i bliznach na duszy, które zostają na całe życie Anna, urzędniczka po czterdziestce, mieszka z matką, z którą nie potrafi znaleźć wspólnego języka. Elżbieta jest szczęśliwą żoną i współwłaścicielką rodzinnego biznesu, a Izabela rozpieszczoną przez życie córką wziętego lekarza. Trzy kobiety, trzy zupełnie różne światy. A jednak coś je łączy – każda z nich w dramatycznych okolicznościach straciła dziecko. Poznały się przypadkiem w sieci i przylgnęły do siebie już po pierwszym spotkaniu. Przeżywają żałobę, z trudem nadążając za otaczającym je światem, który bynajmniej nie zwolnił… Co przyniesie im ta znajomość i jak bardzo otworzą się przed nowymi przyjaciółkami?

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

18
Piekiełko nad Wisłą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piekiełko nad Wisłą
Dostępny27 szt.

Czy wszyscy cichociemni byli kryształowo uczciwi? Jak wyglądało życie prywatne generała Grota–Roweckiego i czy miało wpływ na jego aresztowanie? Dlaczego część polskich aktorów grała na scenach koncesjonowanych przez okupantów, podczas gdy inni odmawiali? Dlaczego AK skazało na śmierć Józefa Mackiewicza i z jakich powodów Sergiusz Piasecki odmówił wykonania wyroku? Czy za ewakuacją z Polski do Francji córki generała Sikorskiego, żony generała Sosnkowskiego i członków rodziny szefów polskiego wywiadu stała niemiecka Abwehra i z jakiego powodu? Na te i wiele innych pytań odpowiada Sławomir Koper w swojej najnowszej książce. Najpopularniejszy polski historyk powraca do okresu II wojny światowej i tym razem przedstawia mało znane i bardzo niewygodne dla oficjalnej historiografii fakty dotyczące niemieckiej, sowieckiej i litewskiej okupacji w klęsce wrześniowej.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

19
Puzzle 500 elementów. Ulubione słodycze - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Ulubione słodycze
Trefl, 500
Dostępny131 szt.

Przedstawiamy puzzle składające się z 500 elementów. To kolaż ze smakowitymi słodyczami. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 58.0 x 34.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle zostały wyprodukowane w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

22,12 zł
18,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,32 zł

20
Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farerskie kadry. Wyspy, gdzie owce mówią dobranoc
Dostępny167 szt.

Czym są Wyspy Owcze? I czemu w ogóle nazywają się Owcze, skoro właściwsze byłoby nazwanie ich Ptasimi? Wedle jednej z legend, wulkaniczny archipelag osiemnastu skał porzuconych na Atlantyku, potocznie zwany Farojami, powstał z brudu zza paznokci Boga, zebranego w trakcie tworzenia świata. Wedle innej, uformował się z ostatniego zęba, który wyleciał z paszczy pokonanego Stoorworma, potężnego morskiego węża. To miejsce pełne paradoksów, do dziś pomijane przez niektórych kartografów i serwisy meteorologiczne. Tu kiedyś żyły białe kruki, szczęście przynosiły rybie skrzela, a noga od stołu odegrała ważną rolę w historii farerskiej poczty. Jeśli koniec świata ma swój własny koniec, to znajduje się on właśnie tutaj. Autorem książki oraz bloga o tym samym tytule (farerskiekadry.pl) jest Maciej Brencz – poznaniak z dziada pradziada i pasjonat wszystkiego, co farerskie. Gdy odwiedza Wyspy, zawsze wraca z nadbagażem owczej literatury i gigabajtami cyfrowych wspomnień.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

21
Czary. Jak być współczesną wiedźmą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czary. Jak być współczesną wiedźmą
Dostępny5 szt.

Silne kobiety rządzą światem. I zapewne są wiedźmami. Współczesne czarownice wplatają czary i magię w codzienne życie. Żyjąc w niezwykle trudnym klimacie kulturowo-politycznym, tęsknimy za prawdziwym związkiem z czymś potężniejszym od nas. W szczególności kobietom czarostwo pozwala nawiązać kontakt z drzemiącym w każdej z nas boskim pierwiastkiem, z siłami natury, umożliwiając wsłuchanie się w to, co próbuje nam powiedzieć. Przenosząc starodawną mądrość na współczesny grunt, zyskuje się łatwy i regularny dostęp do potężnej, wszechwiedzącej, intuicyjnej cząstki siebie. Życie w zgodzie z naturą i jej rytmem pozwala lepiej zadbać o własny rytm i potrzeby. Bycie wiedźmą oznacza życie w sposób świadomy, intensywny i pozbawiony poczucia winy. Niniejsza książka jest darem dla współczesnej mistyczki, która pragnie zgłębić tajemnice czarostwa, lecz nie wie, od czego zacząć. Niech stanie się przewodnikiem dla każdej kobiety żądnej wiedzy o tym, czym jest czarostwo i jak na co dzień korzystać z magii, nie wydając przy tym majątku. Omawia podstawy kunsztu i zawiera mnóstwo zaklęć i rytuałów, które zainspirują twoją wewnętrzną wiedźmę. Jej celem jest wzbogacenie twojego życia codzienną porcją magii. Dzięki książce Czary. Jak być współczesną wiedźmą poznasz tajemne znaczenie kamieni szlachetnych, kart tarota, astrologii, faz księżyca, solstycjów i seksu. Nauczysz się poskramiać energię, uwalniać wewnętrzne moce psychiczne i budować więź ze światem przyrody.

40,00 zł
30,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,60 zł

22
Puzzle XXL 200 elementów. Zwierzęta w dżungli - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 200 elementów. Zwierzęta w dżungli
Ravensburger, 200
Dostępny8 szt.

Zachwycające puzzle z wizerunkiem zwierząt spodobają się dzieciom. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Wymiary obrazka po ułożeniu: ok. 49.0 x 36.0 cm

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

23
Owco, śpij! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Owco, śpij!
Dostępny30 szt.

Jest wiele rzeczy, które podobają się Dudusiowi w wieczornym rytuale zasypiania. Lubi słuchać bajek na dobranoc, lubi swoją piżamę i pastę do zębów o smaku gumy do żucia. Jedyne, czego Duduś nie lubi wieczorem, to samo zasypianie. I wymyśla wszystko, żeby odsunąć to w czasie. Mama Dudusia ma już tego dosyć. „Spróbuj liczyć owce” – mówi pewnego wieczoru. Duduś spróbował. Początkowo było to nawet zabawne. Owce, każda z numerem przyczepionym do kożuszka, miały skakać przez łóżko. Wszystko szło dobrze do chwili, kiedy przyszła kolej na owcę nr 68. Robiła wszystko, byle tylko opóźnić skok. Dokładnie tak, jak Duduś, by nie zasnąć. Czy owca nr 68 zrobi to, co powinna, i czy Duduś w końcu zaśnie? Książka o uniwersalnym doświadczeniu zasypiania. Dzieci stosują najróżniejsze sztuczki, by jak najbardziej odsunąć moment zaśnięcia. Ciepła i zabawna opowieść o tym, jak stosowana przez Dudusia taktyka opóźniania snu sama daje mu prztyczka w nos. Idealna do wspólnego wieczornego czytania i (skutecznego) zasypiania.

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

24
Ukryte piękno. Architektura współczesnych kościołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukryte piękno. Architektura współczesnych kościołów
Dostępny63 szt.

Współczesna architektura sakralna budzi na ogół niechęć, drwinę, a co najmniej dystans. Jako artystycznie doskonałe, dostojne i sprzyjające modlitwie określane są zazwyczaj świątynie powstałe w odległej przeszłości. Jakub Turbasa w swojej książce pokazuje, że także wśród budowli sakralnych zrealizowanych w ostatnich dekadach nie brak dzieł wybitnych i w swej wymowie głębokich. Opisując kościoły, klasztory i kaplice zaprojektowane przez architektów tej miary, co Peter Zumthor, Renzo Piano, John Pawson, Mario Botta czy Stanisław Niemczyk, autor dba o jasność i przystępność wywodu, a jednocześnie o podbudowanie go rzetelną analizą. Studia w dziedzinie architektury, doświadczenie projektowe oraz osobiste odwiedziny w opisywanych świątyniach pozwalają Turbasie odczytać symboliczne znaczenie zastosowanych w nich rozwiązań oraz odkryć ich odwołania do dziedzictwa minionych epok, przede wszystkim do sztuki wczesnochrześcijańskiej. Zebrane w książce fotografie przekonują, że „piękno” nie jest w przypadku omawianych tu kościołów słowem na wyrost.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

25
Robot Trains. Wodne kolorowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robot Trains. Wodne kolorowanie
NiedostępnyBrak

Ta książeczka to niesamowita zabawa w odkrywanie barw! Aby pokolorować osiem prostych ilustracji z bohaterami Świata Pociągów, potrzebujesz tylko czystej wody i pędzla – gdy zwilżysz zakropkowane pola, na obrazku pojawią się kolory. Czy zgadniesz jakie? Pokolorowane ilustracje można wyciąć z książki i uzupełnić papierem kolorowym, klejem brokatowym albo flamastrami – będą jeszcze piękniejsze! „Wodne kolorowanie” to seria książeczek, dzięki którym dzieci zapoznają się z techniką malowania pędzlem, zanim sięgną po prawdziwe farby. Wystarczy zamoczyć pędzelek w wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. Wtedy na obrazku pojawią się kolory. Ale – uwaga – to wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Bardzo ważna jest tu precyzja! Gdy wyjdziesz poza linię, na niezakropkowanej powierzchni może również pojawić się kolorowa plama! Osiem ilustracji z bohaterami Świata Pociągów już czeka! Gdy będą gotowe, można ozdobić je dodatkowo papierem kolorowym, brokatem albo flamastrami – zabawa będzie jeszcze lepsza!

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

26
Puzzle XXL 300 elementów. Układ Słoneczny - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 300 elementów. Układ Słoneczny
Ravensburger, 300
Dostępny31 szt.

Zachwycające puzzle z motywem kosmosu to świetna nauka i zabawa w jednym. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

42,49 zł
38,24 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,25 zł

27
Tut Tut Autka. Betonowóz - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tut Tut Autka. Betonowóz
Vtech
NiedostępnyBrak

Interaktywny pojazd z efektami dźwiękowymi jest bezpieczny już dla dzieci od 12. miesiąca życia. Auto-betonowóz wykonano z wysokiej jakości materiałów. Ma ruchome elementy, które urozmaicają zabawę. Zasilanie: 2 baterie AAA (baterie testowe w zestawie)

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

28
Prawdy i tajemnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdy i tajemnice
Dostępny177 szt.

Chociaż Magdalena godzinami wsłuchiwała się w opowieści dziadka, jego przeszłość wciąż skrywa tajemnice. We wspomnieniach Ludwika z lat wojny nie brakuje skomplikowanej miłości, strachu i cierpienia. Gdy Magdalena odkrywa niezwykłe poświęcenie Heleny dla jej bliskich, ma wrażenie, że powrót do rodzinnych historii buduje ją na nowo. Przy dźwiękach nostalgicznej muzyki czyta listy i zapiski, które nigdy nie powinny wyjść na jaw. Próba rozliczenia się z przeszłością okaże się bolesna, bo niektórych obrazów nie da się już wymazać z pamięci, a dawno podjęte decyzje wciąż przynoszą konsekwencje. Jak prawda o dziadku wpłynie na życie Magdaleny? Prawdy i tajemnice to krok w stronę rodzinnego pojednania. Rany, przez długie lata pełne żalu, dumy i tęsknoty, jeszcze mogą się zabliźnić. Jeszcze jest na to czas…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

29
Przewodnik po secesji w Łodzi i województwie łódzkim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przewodnik po secesji w Łodzi i województwie łódzkim
Dostępny34 szt.

Secesja to ważny, choć krótki rozdział w historii architektury w Łodzi. Śmiałe realizacje spod ręki Gustawa Landau-Gutentegera, Augusta Furuhjelma czy Dawida Lande – by wymienić tylko kilku z całej plejady twórców – do dziś cieszą oczy przechodniów, wzbogacając swoją urodą miejski pejzaż.

32,00 zł
22,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,60 zł

30
Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia w komiksie. Opowieść o Bogu i wielkich bohaterach
Dostępny223 szt.

Wskoczcie w sam środek akcji i przygody rodem z biblijnych czasów! Zapierająca dech w piersiach komiksowa kreska oraz narracja skonstruowana tak, że młodzi czytelnicy z wypiekami na twarzy przyswoją biblijne słowo. Uwierzcie nam, dzieci – dorośli zresztą także – nie będą chciały się od tej „książki” oderwać! Poznajcie prawdziwie wielkich bohaterów! Abraham – Wybraniec, Józef – Sprawiedliwy, Mojżesz – Święty Prorok, Dawid – Nieustraszony Wojownik Pana, Salomon – Wielki Mędrzec, Daniel – Boży Bojownik, Królowa Estera – Waleczna Królowa, Paweł – Męczennik i... oczywiście Jezus Chrystus – Największy Niepokonany Bohater i Syn Boga!

99,00 zł
72,27 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,73 zł

31
Puzzle 100 elementów XXL. Pośród dinozaurów - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Pośród dinozaurów
Ravensburger, 100
Dostępny23 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

43,37 zł
39,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

32
Booba. Wodne kolorowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Booba. Wodne kolorowanie
Dostępny4 szt.

Osiem ilustracji z Booba i jego przyjaciółmi już czeka! Gdy będą gotowe, można ozdobić je dodatkowo papierem kolorowym, brokatem albo flamastrami – zabawa będzie jeszcze lepsza! „Wodne kolorowanie” to seria książeczek, dzięki którym dzieci zapoznają się z techniką malowania pędzlem, zanim sięgną po prawdziwe farby. Wystarczy zamoczyć pędzelek w wodzie i dotknąć nim zakropkowanej powierzchni. Wtedy na obrazku pojawią się kolory. Ale – uwaga – to wcale nie jest takie proste, jak mogłoby się wydawać. Bardzo ważna jest tu precyzja! Gdy wyjdziesz poza linię, na niezakropkowanej powierzchni może również pojawić się kolorowa plama!

9,99 zł
7,59 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

33
Wesołe bajeczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wesołe bajeczki
Dostępny7 szt.

Dajcie się zaprosić do niezwykłego świata babci Irenki, w którym spełniają się marzenia, a ludzie i zwierzęta są dla siebie bardzo życzliwi. Mała kózka siada w ławce za Polusię, Grześ leczy nóżki gąski z pastwiska, a misiu Zysiu zostaje przyjacielem Julisi. To wierszyki pełne ciepła i rodzinnej miłości

7,90 zł
5,85 zł

Rabat 25,9%
oszczędzasz 2,05 zł

34
Puzzle 100 elementów XXL. Epoka dinozaurów - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Epoka dinozaurów
Ravensburger, 100
Dostępny32 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

43,37 zł
39,03 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,34 zł

35
MELA NA ZAKUPACH - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

36
Torebka Na Ramie Starpak Party Pb 24/48 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,90 zł
12,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,39 zł

37
Chodź na słówko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chodź na słówko
Dostępny95 szt.

Dzięki tej książce dziecko pozna słowa i nauczy się rozpoznawania przedmiotów oraz otoczenia, w którym występują. Rozwinie spostrzegawczość. Chodź na słówko skupia się na rozwoju mowy. Wykorzystuje zabawę z wyrazami dźwiękonaśladowczymi, które są chętnie używane przez najmłodszych. Zawiera także podpowiedzi dla rodziców, jak przez ćwiczenia i zabawy wspomagać naukę prawidłowego mówienia. Książka wspiera: • rozwój mowy, • pierwsze umiejętności matematyczne, • myślenie abstrakcyjne, • przygotowanie do nauki czytania.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

38
Podkładka edukacyjna. Czasowniki nieregularne-język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podkładka edukacyjna. Czasowniki nieregularne-język angielski
Dostępny33 szt.

Pełna lista angielskich czasowników nieregularnych w układzie: Infinitive, Past Tense, Past Participle oraz tłumaczenie. Idealna pomoc dla wszystkich uczących się języka angielskiego.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

39
Booba. Zeszyt zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Booba. Zeszyt zadań
Dostępny1 szt.

Zakręcone labirynty, szarady słowne, wykreślanki, proste zadania matematyczne, zagadki logiczne i mnóstwo innych szalonych łamigłówek z Boobą w roli głównej, a do tego naklejki. Ta książka zapewni maluchom długie godziny zabawy, a przy okazji – wyśmienity trening intelektu! Zawarte w Zeszycie zadań łamigłówki zostały opracowane z uwzględnieniem indywidualnych różnic w rozwoju dzieci. Są tu zarówno łatwe, jak i bardziej skomplikowane ćwiczenia, które pomogą kształtować umiejętności niezbędne dzieciom na pierwszym etapie edukacji. Towarzystwo ulubionego bohatera to gwarancja doskonałej rozrywki – Booba uwielbia kłopoty, a łamigłówki w zabawny sposób nawiązują do jego perypetii, które młody odbiorca zna z serialu!

9,80 zł
7,45 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,35 zł

40
Puzzle 500 elementów. Donaty - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Donaty
Trefl, 500
Dostępny114 szt.

Puzzle składające się z 500 elementów przedstawiające smakowite, kolorowe donaty. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 58.0 x 34.0 cm. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Produkt został wyprodukowany w Polsce, a do produkcji zostały użyte materiały ekologiczne.

22,12 zł
18,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,32 zł

41
Smerfy. 100 pierwszych słów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Smerfy. 100 pierwszych słów
Dostępny11 szt.

Ucz swoje dziecko pierwszych słów razem ze smerfami! Ta urocza książeczka jest doskonałym prezentem dla każdego malucha. Poznaj Papę Smerfa, Smerfetkę, Pracusia i innych bohaterów, którzy z ogromną radością oprowadzą twoje dziecko po swoim świecie i nauczą je podstawowych wyrazów.

15,00 zł
11,40 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

42
Hue 1968 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hue 1968
Dostępny162 szt.

Obok książek Marka Bowdena trudno przejść obojętnie. Jest on autorem tak znanych tytułów, jak: Helikopter w ogniu, Zabić bin Ladena, Polowanie na Escobara, według których nakręcono głośne filmy i seriale. Na podstawie Hue 1968 zapowiedziany jest serial, a udział reżysera Michaela Manna gwarantuje produkcję najwyższej jakości. Hue 1968 to niezwykle plastyczny opis zmagań bojowych w największej z bitew stoczonej przez Amerykanów od czasów zakończenia II wojny światowej. Dzięki bezprecedensowemu dostępowi do archiwów wojennych w USA i Wietnamie oraz wywiadów z uczestnikami obu stron, Bowden opowiada o każdym etapie bitwy z różnych punktów widzenia. Taka wizja amerykańskiego „zwycięstwa” pokazuje nam obraz wojny znanej ze wstrząsających obrazów „Czasu apokalipsy” Coppoli czy „Full Metal Jacket” Kubricka. Rozgrywana przez miesiąc i kosztująca 10 000 zabitych, bitwa o Hue była zdecydowanie najkrwawsza w całej wojnie. Kiedy się skończyła, amerykańska debata już nigdy nie podjęła tematu wygrania wojny, tylko sposobów wycofania się z niej.

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

43
Zestaw linijek żółty 4 sztuki MILAN - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw linijek żółty 4 sztuki MILAN
Dostępny8 szt.

Zestaw szkolny w kolorze żółtym. W zestawie: linijka 30 cm, dwie ekierki i kątomierz.

19,50 zł
44
Puzzle 100 elementów XXL. Avengers - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Avengers
Ravensburger, 100
Dostępny8 szt.

Puzzle z drużyną Avengers. Duże elementy ułatwiają układanie, a piękne kolory przyciągają uwagę dziecka. Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

42,00 zł
37,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,20 zł

45
Kot-o-ciaki. Zeszyt zadań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot-o-ciaki. Zeszyt zadań
Dostępny25 szt.

Zakręcone labirynty, szarady słowne, wykreślanki, proste zadania matematyczne, zagadki logiczne i mnóstwo innych szalonych łamigłówek z uroczymi kotami w rolach głównych, a do tego naklejki. Ta książka zapewni maluchom długie godziny zabawy, a przy okazji – wyśmienity trening intelektu! Zawarte w Zeszycie zadań łamigłówki zostały opracowane z uwzględnieniem indywidualnych różnic w rozwoju dzieci. Są tu zarówno łatwe, jak i bardziej skomplikowane ćwiczenia, które pomogą kształtować umiejętności niezbędne dzieciom na pierwszym etapie edukacji. Towarzystwo ulubionych bohaterów to gwarancja doskonałej rozrywki – łamigłówki nawiązują do zabawnych perypetii sympatycznych kociaków, które dziecko zna z serialu!

9,80 zł
7,45 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,35 zł

46
Trekking w Alpach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trekking w Alpach
Dostępny9 szt.

Być może Alpy są najlepiej poznanymi górami na świecie, obfotografowanymi, w całości przeniesionymi na mapy. Mimo to nadal ekscytują i zaskakują przy każdej wizycie. Przewodnik opisuje najwspanialsze trasy piesze w najważniejszym europejskim paśmie górskim. Każdy znajdzie tu coś dla siebie – zarówno na wolny tydzień, dwa tygodnie wakacji, jak i na całe lato. Kev Reynolds – redaktor przewodnika, zadbał o to, by nawet początkujący poradzili sobie z wyborem trasy – w książce znajdziemy informacje o poziomie trudności, rodzajach noclegów, poglądowe mapki, profile szlaków... A wszystko to bogato ilustrowane zdjęciami.

69,00 zł
48,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 20,70 zł

47
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji słuchowych i wzrokowych dla uczniów z dysleksją w wieku 11–13 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dysleksja. Ćwiczenia funkcji słuchowych i wzrokowych dla uczniów z dys...
Dostępny44 szt.

Zbiór ćwiczeń obejmuje zadania usprawniające funkcje słuchowe oraz wzrokowe uczniów z dysleksją. Karty pracy są cenną pomocą podczas zajęć terapeutycznych oraz rewalidacyjnych w szkole. Funkcją zestawu jest usprawnienie lewopółkulowych mechanizmów myślowych, co pozwoli efektywnie rozwinąć kompetencje edukacyjne ucznia. Praca z zestawem pozytywnie wpłynie na: • umiejętność analizy i syntezy wzrokowej i słuchowej, • koncentrację, • pamięć słuchową i wzrokową, • technikę czytania, • sprawność lewopółkulowych mechanizmów myślowych.

48,00 zł
45,60 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,40 zł

48
Wędrówki alpejskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrówki alpejskie
Dostępny28 szt.

Na nowo wydany zbiór opowieści o przedwojennych i tuż powojennych Alpach autorstwa jednego z najwybitniejszych ówczesnych polskich wspinaczy, Wawrzyńca Żuławskiego. Wędrówki alpejskie to zapis wspinaczkowych przeżyć autora na alpejskich ścianach. Od Mont Blanc, przed Matterhorn, aż po Grossglocknera – i wiele innych. Żuławski przyjechał w Alpy po raz pierwszy w 1936 roku i został przez nie momentalnie oczarowany, co odbija się w jego prozie. Czytając coraz to kolejne opowiadania, mamy przed oczami śnieżne burze, poszarpany lodowiec, podniebne biwaki, wyczerpujące wspinaczki, porażki i zwycięstwa. W tle wciąż są skalne olbrzymy Alp. Pierwsze wydanie opowiadań pojawiło się jeszcze przed wojną, w 1939 roku, kolejne, rozszerzone, w roku 1956. Wydanie, które oddajemy w w ręce czytelników, jest opracowane zupełnie na nowo. Wędrówki alpejskie wzbogaciliśmy o zdjęcia nie tylko Wawrzyńca Żuławskiego, lecz także archiwalne Janusza Kurczaba. Ponadto można podejrzeć, jak powstawały opowiadania, dzięki zamieszczonym rękopisom oraz maszynopisom. Całość została opracowana tak, by współczesny czytelnik nie miał problemów ze zrozumieniem elementów z poprzedniej epoki.

49,00 zł
34,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,70 zł

49
Amsterdam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Amsterdam
Dostępny193 szt.

• Van Gogh Museum i Rijksmuseum • Keukenhof – największy na świecie ogród kwiatowy • Centraal Station – wizytówka metropolii • Które miasto jest stolicą Holandii? • Ile kilogramów sera na głowę? • Która kamienica ma tajną kaplicę? • Rowerem czy kanałem? Amsterdam, czyli nowe spojrzenie na miasto. Podczas wyjazdu z Pascalem zawołasz: Tadam! Amsterdam! „Amsterdam, perła wydarta morzu, urocze, a przy tym stosunkowo niewielkie miasto powstało na terenach, które wcześniej pokrywała woda. Może (morze!) to właśnie decyduje o panującej w nim niepowtarzalnej atmosferze. Układ przestrzenny holenderskiej stolicy wyznaczają pierścienie kanałów i przecinające je, zbiegające się koncentrycznie uliczki. Z lotu ptaka metropolia przypomina pajęczą sieć, w którą złapano drogocenne skarby, przyciągające uwagę milionów przybyszów z całego świata”. – Felicja Bilska, podróżniczka, autorka przewodników

26,90 zł
19,91 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,99 zł

50
Dziewczynka z atramentu i gwiazd - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka z atramentu i gwiazd
Dostępny65 szt.

„Arinta była bardzo odważną dziewczyną. Mieszkała w samym środku wyspy Moya tysiąc lat temu, kiedy wyspa unosiła się na powierzchni oceanu niczym żywy statek. Nie było lasu, nie było granic, nie było Zapomnianych Ziem, a na każdym drzewie śpiewały ptaki. Pewnego dnia jednak ognisty demon, który zamieszkiwał niespokojne dno morza, zauważył przepiękną pływającą wyspę i zapragnął jej dla siebie. Demon nazywał się Yote…” Isabella ma trzynaście lat. Jest równie odważna co Arinta. Uwielbia słuchać legend opowiadanych przez Ta i studiować jego mapy, na których na pergaminie wyczarowuje dalekie kraje. Isa nie marzy jednak o podróży do egzotycznego Afrik, chce zwiedzić wzdłuż i wszerz rodzimą wyspę i narysować mapę Moya. Płonne nadzieje. Przyszło jej bowiem żyć w czasach terroru Gubernatora Adori, który odgrodził Gromerę od reszty wyspy, wygnał część mieszkańców, a reszcie broni dostępu do pobliskiego lasu i rozciągających się za nim Zapomnianych Ziem. Wszystko zmienia się, kiedy w tajemniczych okolicznościach znika córka Gubernatora i szkolna przyjaciółka Isabelli, Lupe. Adori szuka śmiałków do wyprawy poszukiwawczej. Przebrana za chłopca, uzbrojona w tusz, pergamin, wiedzę przekazaną przez Ta i mapę gwiazd, Isa zgłasza się do tej niecodziennej drużyny jako kartograf i przewodnik. Kierując się mapą, sercem i starożytnym mitem, Isabella odkryje w końcu prawdziwy cel swej podróży – musi ocalić wyspę Moya. Dziewczynka z atramentu i gwiazd uwodzi czytelnika pełnym kartograficznych znaków wnętrzem, przygodą i magią. Prawa do tego błyskotliwego debiutu literackiego niespełna trzydziestoletniej, a już uznanej i nagradzanej Kiran Millwood Hargrave sprzedano dotychczas do 20 krajów!

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

Wróć do góry