hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.03.15

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 15 marca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Inny Świat (Gustaw Herling-Grudziński), na drugim Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów (Katarzyna Mikulska, Artur Bokła). Kolejny produkt to Mediolan (Paula Hardy) oraz Wojna, którą w końcu wygrałam (Kimberly Brubaker Bradley).
1
Inny Świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inny Świat
Dostępny200 szt.

Nowe wydanie z okazji Roku Gustawa Herlinga-Grudzińskiego. Jedno z najważniejszych świadectw więźnia łagru i zarazem jeden z najistotniejszych utworów w historii polskiej – i światowej – literatury XX wieku. Wstrząsająca wiwisekcja mechanizmów sowieckiego totalitaryzmu i obraz ludzkiej natury wystawionej na najcięższą z prób. Słowem: książka, którą – jak stwierdził Albert Camus – „powinno się wydawać i czytać we wszystkich krajach świata”. „Są to opowieści o niewyobrażalnym zdziczeniu i upodleniu ludzi, ale też – o heroicznym poszukiwaniu nadziei i wolności, miłości i przyjaźni, a więc uczuć, które obóz miał całkowicie zniszczyć.” – Włodzimierz Bolecki

34,90 zł
22,69 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 12,21 zł

2
Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowie z natury. Kawy i herbaty z łąk i lasów
Dostępny84 szt.

Zaletą naturalnych kaw i herbat jest nie tylko ich niewielki koszt, ale przede wszystkim pozytywny wpływ na zdrowie: ułatwiają zasypianie, detoksykują, łagodzą stres, uspokajają, wspomagają leczenie chorób. Kawy i herbaty mogą być niezwykłe i bardzo zaskakujące, więc nie ograniczaj się do tego, co znajdziesz w sklepach! Kreuj unikalne smaki, zbieraj rośliny wokół siebie, odkrywaj nowe połączenia! Książka zawiera mnóstwo przepisów na niezwykle smaczne i łatwe w przygotowaniu napary z łatwo dostępnych dzikich roślin, które rosną wokół nas. Już nie musisz być skazany na mieszanki proponowane przez producentów. • Herbata lipowa z malinami i miodem • Karmelowa kawa z prażonych orzechów laskowych • Mrożona herbata pokrzywowo-miętowa na ochłodę • Syrop z pędów młodej sosny na kaszel • Czekoladowa kawa z cykorii • Herbata malinowo-sosnowa na wzmocnienie odporności • Pobudzająca kawa z żołędzi • Herbata świerkowa z malinową konfiturą – bomba witaminowa • Syrop z kwiatów podbiału • Herbata z pąków bukowych na chwilę relaksu • Mleczna kawa z orzeszków lipy • Kawa z mniszka lekarskiego na lepsze trawienie I wiele innych… Katarzyna Mikulska i Artur Bokła – ludzie lasu, prowadzą kursy i warsztaty z zakresu zielarstwa, zdrowego odżywiania, zielonej kuchni, survivalu, bushcraftu, historycznej kuchni i ekologii. Wydali dwuczęściową książkę Kuchnia survivalowa bez ekwipunku. Gotowanie w terenie, w której prezentują sprawdzone techniki przygotowywania potraw oraz przepisy z wykorzystaniem tego, co możesz znaleźć na łące i w lesie.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3
Mediolan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mediolan
Dostępny235 szt.

Idealny przewodnik na krótki urlop lub weekendowy wypad: zwięzły i praktyczny. Największe atrakcje, najlepsze trasy i najciekawsze lokalne sekrety Mediolanu. Twoja podróż stanie się niezapomnianym przeżyciem! Dodatki specjalne: • mapy wszystkich dzielnic, • trasy spacerów i plan dnia, • polecenia mieszkańców miast, • porady ekspertów, • opinie, na których możesz polegać.

29,90 zł
17,64 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 12,26 zł

4
Wojna, którą w końcu wygrałam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojna, którą w końcu wygrałam
Dostępny79 szt.

Bestseller „New York Timesa” Najlepsza Książka Roku według „Kirkus” Najlepsza Książka Roku dla Dzieci według „Washington Post” Harda, odważna i jednocześnie pełna ofiarności Ada na długo zapada w pamięci. W drugiej części obsypanej nagrodami Wojny, która ocaliła mi życie zwycięsko mierzy się z wyzwaniami, które przynosi jej los. Kiedy szpotawą stopę jedenastoletniej Ady udaje się w końcu zoperować, dziewczyna ostatecznie przekonuje się, że nie jest fizyczną i psychiczną kaleką, za jaką uważała ją matka. Wkrótce jednak dowiaduje się, że przestała także być córką. Kim zatem jest teraz? Wokół nadal szaleje II wojna światowa. Ada, jej brat Jamie i Susan, opiekunka rodzeństwa, zamieszkują w wiejskiej posiadłości wraz z surową lady Thorton i jej córką Maggie. Życie w zatłoczonym domu rodzi napięcia. Jakby tego było mało, wprowadza się Ruth, tajemnicza dziewczyna z Niemiec. Czy Ruth może być szpiegiem? Kontynuacja Wojny, która ocaliła mi życie ukazuje dalszą drogę Ady w poszukiwaniu swojego miejsca na świecie, przy okazji ucząc, że prawdziwa wolność to nie tylko możliwość wyboru, lecz także odwaga, by wybierać to, co słuszne. „Ada (...) jest jedną z najbardziej niezapomnianych postaci współczesnej literatury dziecięcej” – „The Washington Post”. „Wnikliwa analiza odmienności (...). Bradley z wyczuciem ukazuje drogę Ady, która po latach zaniedbania otwiera się na bezinteresowną dobroć i miłość. To przejmująca i dająca głęboką satysfakcję opowieść o odnalezionej rodzinie. Historia, którą czytelnicy zapamiętają na długo” – „Publishers Weekly” . „Rzadko książka dla dzieci podchodzi tak szczerze do tematu cierpienia (...). Pod tym względem Wojna, którą w końcu wygrałam jest książką śmiałą. Ale jest i pociecha w pragnieniu Ady by kochać i rozwijać się” – „New York Times”. „Wielbiciele pierwszej części pokochają drugą jeszcze bardziej, to naprawdę pozycja obowiązkowa. O ile można czytać ją niezależnie, warto zachęcać czytelników, by zapoznali się z obiema książkami, tak by w pełni cieszyli się nadzwyczajnym i jak najbardziej wiarygodnym zwycięstwem Ady” – „School Library Journal”. Kimberly Brubaker Bradley – amerykańska pisarka i wielbicielka Anglii; zagadnieniem ewakuacji ludności w czasie II wojny światowej zainteresowała się jeszcze w dzieciństwie, kiedy matka czytywała jej książki na ten temat. Jej proza historyczna zyskała ogromne uznanie w Stanach Zjednoczonych i została przełożona na wiele języków.

40,90 zł
26,18 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,72 zł

5
Porto - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Porto
Dostępny180 szt.

Przewodnik po Porto w formacie kieszonkowym Idealny przewodnik na krótki urlop lub weekendowy wypad: zwięzły i praktyczny. Największe atrakcje, najlepsze trasy i najciekawsze lokalne sekrety Porto. Twoja podróż stanie się niezapomnianym przeżyciem! Dodatki specjalne: • mapy wszystkich dzielnic, • trasy spacerów i plan dnia, • polecenia mieszkańców miast, • porady ekspertów, • opinie, na których możesz polegać.

29,90 zł
17,64 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 12,26 zł

6
Bangkok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bangkok
Dostępny171 szt.

Idealny przewodnik na krótki urlop lub weekendowy wypad: zwięzły i praktyczny. Największe atrakcje, najlepsze trasy i najciekawsze lokalne sekrety Bangkoku. Twoja podróż stanie się niezapomnianym przeżyciem! Dodatki specjalne: • mapy wszystkich dzielnic, • trasy spacerów i plan dnia, • polecenia mieszkańców miast, • porady ekspertów, • opinie, na których możesz polegać.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

7
Traktuj ją jak cenny skarb. To inwestycja, która się opłaci! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Traktuj ją jak cenny skarb. To inwestycja, która się opłaci!
Dostępny7 szt.

Jeśli jesteś typowym przedstawicielem płci męskiej, to z pewnością troszczysz się o swój samochód, regularnie sprawdzając jego stan, aby mógł służyć ci jak najdłużej. Prawdopodobnie jesteś również mistrzem w oglądaniu telewizji, czemu potrafisz poświęcić całą swoją uwagę. Jednak dość rzadko jesteś w podobny sposób skupiony na kobiecie, którą wybrałeś sobie na całe życie. Założę się, że jako typowy facet z pewnością uważasz się za całkiem dobrego męża. Może nie jesteś doskonały, ale niewątpliwie kochasz swoją żonę i jesteś jej oddany. Dlaczego więc czasem masz wrażenie, że nie udaje ci się jej uszczęśliwić? Być może już nie pamiętasz, ale kiedy stałeś przed ołtarzem, powiedziałeś coś w stylu: „Obiecuję, że będę cię kochał i szanował w chorobie i zdrowiu, w bogactwie i biedzie, na dobre i złe, dopóki śmierć nas nie rozłączy”. Okazuje się, że „dopóki śmierć nas nie rozłączy” może trwać bardzo długo, a być kochającym i szanującym żonę mężem każdego dnia od rana do wieczora to nie bułka z masłem. Tak naprawdę w większości przypadków jest to prawie niemożliwe. Nie wspomnę już o tym, że mieszkanie z inną osobą (co zazwyczaj oznacza wspólne łóżko i łazienkę) dało popalić niejednemu twardzielowi. Na szczęście większość problemów małżeńskich można bardzo łatwo rozwiązać, o czym mówi ta książeczka. Prostym sposobem na to, by twoja żona poczuła się szczęśliwa, jest traktowanie jej w taki sposób, jak traktujesz swoje auto, telewizor, pudło z narzędziami czy swoją ukochaną czapkę z daszkiem. Ten poradnik z pewnością spodoba ci się, gdyż nie będzie namawiał cię do żadnych zmian czy ekstra wysiłku. Wystarczy, byś przestał traktować swoją żonę jak stary, wysłużony fotel, a bardziej jak to, co kochasz i otaczasz szczególną pieczołowitością. Jeśli potraktujesz swą żonę jak cenny skarb, to i ona chętnie odwzajemni się tobie całym swoim bogactwem. To naprawdę jest bardzo proste. Spis treści: Wstęp Traktuj ją jak swoje auto Traktuj ją jak wymarzone maserati Traktuj ją jak ukochany telewizor Traktuj ją jak kumpla z drużyny Traktuj ją jak ukochaną rękawicę bejsbolową Traktuj ją jak swoją pracę Traktuj ją jak wielką przygodę Traktuj ją jak swego lekarza Traktuj ją jak kelnerkę w luksusowej restauracji Nie traktuj jej jak swego brata Mark Gungor – urodzony w Nowym Jorku w USA, obecnie mieszka w Green Bay w stanie Wisconsin. Jest dyrektorem firmy Laugh Your Way America! i pastorem wspólnoty Celebration Church. Jest on jednym z wiodących amerykańskich mówców, który porusza tematy małżeństwa i rodziny. Każdego miesiąca tysiące par uczestniczą w prowadzonych przez niego seminariach. Mark jest także autorem popularnego i cenionego seminarium „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

8
Główka pracuje. Ćwiczenia stymulujące funkcje językowe u osób dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka pracuje. Ćwiczenia stymulujące funkcje językowe u osób dorosłyc...
Dostępny26 szt.

Zestaw ćwiczeń Główka pracuje przeznaczony jest do pracy z osobami dorosłymi. Jego cel to stymulowanie funkcji językowych oraz trening prokognitywny pacjentów z afazją, zespołami otępiennymi, chorobami neurodegeneracyjnymi. Przedstawione w nim ćwiczenia wywołują spontaniczną aktywność pacjenta, doskonalą procesy poznawcze oraz umiejętności komunikacyjne. Podczas wykonywania ćwiczeń pacjenci doskonalą umiejętność rozumienia, nazywania, powtarzania, pamięć, myślenie twórcze, wzbogacają słownik czynny, wydłużają czas koncentracji na wykonywanych zadaniach. Wszystkie ćwiczenia mogą służyć zarówno pracy indywidualnej, jak i wspólnej z terapeutą lub członkiem rodziny.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

9
Madryt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madryt
Dostępny170 szt.

Idealny przewodnik na krótki urlop lub weekendowy wypad: zwięzły i praktyczny. Największe atrakcje, najlepsze trasy i najciekawsze lokalne sekrety Madrytu. Twoja podróż stanie się niezapomnianym przeżyciem! Dodatki specjalne: • mapy wszystkich dzielnic, • trasy spacerów i plan dnia, • polecenia mieszkańców miast, • porady ekspertów, • opinie, na których możesz polegać.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

10
Wielkie litery. Ułatwiona nauka czytania i pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie litery. Ułatwiona nauka czytania i pisania
Dostępny42 szt.

Elementarz przeznaczony dla dzieci rozpoczynających przygodę z czytaniem i pisaniem. Teksty oraz ćwiczenia zawarte w publikacji ułatwią zdobycie tych umiejętności zarówno uczniom z trudnościami edukacyjnymi, jak i dzieciom, których rozwój przebiega prawidłowo. Zadania rozwijające umiejętność pisania zawierają wielkie litery drukowane, gdyż mają one kształty łatwiejsze do odtworzenia przez dzieci z obniżoną z różnych przyczyn sprawnością grafomotoryczną. Celem książki jest przede wszystkim kształtowanie umiejętności czytania i pisania. Ponieważ u podstaw tych umiejętności leżą funkcje percepcyjno-motoryczne, w publikacji znalazły się ćwiczenia, które kształcą analizę słuchową, doskonalą percepcję wzrokową i koncentrację, pomagają rozwijać sprawność grafomotoryczną, a nawet dużą motorykę. Zadania zawarte w książce służą także rozwijaniu logicznego myślenia, spostrzegawczości, umiejętności wypowiadania się. Warto wspomnieć, że teksty przeznaczone do czytania zawierają rozmaite wiadomości o otaczającym świecie, dzięki czemu poszerzają wiedzę ucznia.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

11
Nożyczki szkolne z osłoniętym ostrzem 14 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne z osłoniętym ostrzem 14 cm
Cricco
Dostępny132 szt.

Nożyczki szkolne z liniją o długości 14 cm. Ostrza wykonane ze stali nierdzewnej.

6,30 zł
5,36 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 0,94 zł

12
Kroniki Belorskie. Tom 6. Kroniki Belorskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Belorskie. Tom 6. Kroniki Belorskie
Dostępny7 szt.

Długo oczekiwane zakończenie bestsellerowego cyklu „Kroniki Belorskie”! Prawdziwa gratka dla wszystkich tęskniących do przygód ze świata Belorii! Po raz pierwszy w Polsce, wyjątkowe „Kroniki Belorskie”, w których spotkamy się ze starymi przyjaciółmi, poznamy nowych niesamowitych bohaterów i przeżywać będziemy kolejne niezwykłe przygody. Rozległe są ziemie Belorii i zawsze jest na nich miejsce na wielkie czyny! Albo chociaż wesołą opowieść. Czy warto wierzyć w horoskopy? Czy aby na pewno niemowlęta są nieszkodliwe? Czy można komuś sprzedać pomyślny los? Na jaką przynętę łapie się nekromantów? Jak pozbyć się konkurencji? Co jest silniejsze: magia, wiara czy dębowa laga? Jeśli chcecie otrzymać odpowiedzi na te i inne pytania, oraz spotkać się ze starymi przyjaciółmi i poznać nowych, to jest książka dla was! To ostatni tom cyklu belorskiego, na który składają się następujące tomy: Zawód Wiedźma, Wiedźma Opiekunka, Wiedźma Naczelna, Wiedźmie opowieści, Wierni wrogowie i Kroniki Belorskie. Ostatnia szansa na spotkanie z całą plejadą waszych ulubionych bohaterów, wyruszenie w niezapomniany świat przygód i humoru, który gwarantuje proza Olgi Gromyko.

46,90 zł
33,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,13 zł

13
Kredki żelowe Twist 6 kolorów CRICCO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki żelowe Twist 6 kolorów CRICCO
Dostępny31 szt.

- super miękkie kredki żelowe w wykręcanym sztyfcie- intensywne, jasne kolory, które łatwo się mieszają- kolista plastikowa pokrywa zapewnia komfortowy chwyt i uniemożliwia brudzeniu się rąk- sprawdzają się jako zwykłe kredki, pastele olejne, a także kredki akwarelowe - możne je rozmywać za pomocą wilgotnego pędzelka- 6 barw w kasecie plastikowej

11,90 zł
10,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,78 zł

14
Lizbona - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lizbona
Dostępny195 szt.

Przewodnik po Lizbonie w formacie kieszonkowym Jest idealny na krótki urlop lub weekendowy wypad: zwięzły i praktyczny. Największe atrakcje, najlepsze trasy i najciekawsze lokalne sekrety Lizbony. Twoja podróż stanie się niezapomnianym przeżyciem! Dodatki specjalne: • mapy wszystkich dzielnic, • trasy spacerów i plan dnia, • polecenia mieszkańców miast, • porady ekspertów, • opinie, na których możesz polegać.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

15
Malujemy wodą. Na budowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malujemy wodą. Na budowie
Dostępny42 szt.

Praktyczna w użyciu malowanka wodna – do stworzenia barwnych rysunków wystarczą jedynie pędzelek i woda. Zawiera 8 całostronicowych ilustracji pojazdów. Kolorowa zabawa bez użycia kredek ani farb – technika plastyczna uwielbiana przez dzieci. Kolorowanka wodna gwarantuje świetną zabawę w niemal każdym miejscu i czasie. By wyczarować barwne ilustracje, wystarczy zwilżyć pędzelek wodą i pociągnąć nim oddzielnie poszczególne elementy. Całostronicowe rysunki zachwycą wszystkich małych miłośników pojazdów. Dzięki podpisom dzieci poznają też nazwy przedstawionych obiektów. Książka: • ćwiczy umiejętności manualne, • rozwija koncentrację, • trenuje precyzję, • pobudza wyobraźnię, • wzbogaca słownictwo. Malujemy wodą Kolorowanki wodne stanowią doskonałą propozycję dla młodszych dzieci. Są bezpieczne, atrakcyjne i pozwalają na artystyczną ekspresję.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

16
Mądrzejsi w związku, czyli jak nie być osłem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądrzejsi w związku, czyli jak nie być osłem
Dostępny4 szt.

Wiele razy miałem do czynienia z ludźmi, których dotknęły negatywne konsekwencje głupich słów lub czynów popełnionych wobec swych współmałżonków. Zdesperowani, pytają mnie: „Co mam teraz zrobić?”. Moja odpowiedź jest niezmienna: „Nie bądź osłem!”. To naprawdę żadna filozofia! Jeśli traktujesz kogoś źle, efekty tego również będą złe. W poprzednich książkach często próbowałem dowieść, że kluczem do udanego związku są dwa proste słowa: „Bądź miły”. Czasem jednak, by trafić do większej liczby ludzi, trzeba przekazać coś bez owijania w bawełnę. Dlatego być może na stronach tej książki dostrzeżesz odrobinę siebie. Jeśli tak, nie denerwuj się, gdyż koncepcją tej książki jest to, by dla każdego z nas stała się lustrem. Lustra są bardzo użyteczne, gdyż ukazują nam prawdę, jak rzeczywiście wyglądamy. Jeżeli wyglądamy paskudnie, lustro nam to pokaże, a wtedy będziemy mogli coś z tym uczynić. Ponieważ nikt nie jest doskonały, spójrz uważnie w lustro i dokonaj koniecznych zmian. Wykaż też więcej zrozumienia dla innych ludzi, wiedząc, że każdy z nas potrzebuje tego samego od innych, gdy zmaga się z własnymi przejawami „osłowatości”. Spróbujmy być nieco mniej uparci, nie tak bardzo leniwi, mniej aroganccy, nie tak głupi, nie tak przemądrzali, mniej egoistyczni, mniej skąpi i dużo mniej krytyczni. Krótko mówiąc... nie bądźmy osłami! Spis treści: Wstęp Rozdział 1. Nie bądź Upartym Osłem Rozdział 2. Nie bądź Leniwym Osłem Rozdział 3. Nie bądź Despotycznym Osłem Rozdział 4. Nie bądź Głupim Osłem Rozdział 5. Nie bądź Ironicznym Osłem Rozdział 6. Nie bądź Podłym Osłem Rozdział 7. Nie bądź Chytrym Osłem Rozdział 8. Nie bądź Marudnym Osłem Rozdział 9. Nie bądź Narwanym Osłem Podsumowanie Mark Gungor –urodzony w Nowym Jorku w USA, obecnie mieszka w Green Bay w stanie Wisconsin. Jest dyrektorem firmy Laugh Your Way America! i pastorem wspólnoty Celebration Church. Jest on jednym z wiodących amerykańskich mówców, który porusza tematy małżeństwa i rodziny. Każdego miesiąca tysiące par uczestniczą w prowadzonych przez niego seminariach. Mark jest także autorem popularnego i cenionego seminarium „Przez śmiech do lepszego małżeństwa”.

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

17
Pisaki pędzelkowe 24 kolory CRICCO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki pędzelkowe 24 kolory CRICCO
Dostępny13 szt.

- pisaki z miękką końcówką w zarysie pędzelka z plastikowego włosia- delikatny tusz w żywych, intensywnych kolorach odpowiedni do jasnego papieru- wyśmienita alternatywa dla typowych pisaków i farb akwarelowych- wspaniałe do kolorowania, cieniowania i wykonywania dekoratywnych napisów- pakiet 24 barw (23 pisaki z końcówką pędzelkową + 1 czarny pisak do konturowania)- poręczne plastikowe opakowanie z zawieszką w zarysie kasetki z przegródkami do komfortowego przechowywania

33,80 zł
28,73 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,07 zł

18
Plastyka nie tylko dla plastyków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastyka nie tylko dla plastyków
Dostępny23 szt.

Książka prezentuje nietypowe – autorskie lekcje plastyki. Korzystając z niej, będzie można przeprowadzić ciekawe i jednocześnie łatwe realizacyjnie lekcje z wykorzystaniem tekstów literackich, plastyczne prace badawcze oraz alternatywne zajęcia kształtujące umiejętność posługiwania się podstawowymi elementami formy plastycznej. Znajdziemy tutaj również materiał teoretyczny i ćwiczenia plastyczne wspomagające analizę dzieł sztuki. Książka zawiera też propozycję łączenia różnych przedmiotów szkolnych, np. we wspólnym projekcie edukacyjnym tworzonym na kanwie zadania plastycznego lub czytania ze zrozumieniem weryfikowanego rysunkiem.

54,00 zł
42,66 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 11,34 zł

19
Brzegi Syrtów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brzegi Syrtów
Dostępny1 szt.

W co wierzyć - pyta autor - gdy człowiek stając twarzą w twarz z losem staje się mimowolnym narzędziem nieuchronnej zagłady tego, czym jest i co kocha? To podstawowy wątek wielkich mitów ludzkości, zbudowanych z nadziei, tęsknoty i trwogi spełnienia. Wpisują się w nie także Brzegi Syrtów - jedno z najważniejszych dzieł literackich XX wieku. Brzegi Syrtów są powieścią o powtarzalności historycznych cykli: można w niej odczytać echa upadku Cesarstwa Rzymskiego, czy zmierzchu Republiki Weneckiej. Ale to także powieść o granicach możliwości człowieka w oddziaływaniu na bieg przeznaczeń.

46,00 zł
33,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,88 zł

20
Flamastry dwustronne 24 kolory CRICCO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flamastry dwustronne 24 kolory CRICCO
Dostępny10 szt.

- zestaw 12 pisaków dwustronnych - każda strona w innym kolorze- model zezwala na posiadanie aż 24 kolorów w niewielkim opakowaniu albo piórniku- żywe, intensywne odcienie- trójkątna poręczna obudowa gwarantuje wygodne kolorowanie- ergonomiczne, twarde pudełko z przegródkami i rączką może służyć jako piórnik do przechowywania

18,10 zł
15,39 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,71 zł

21
Notes z gumką A6/40k kratka Her Opr Pp My Book Flex - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
8,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,99 zł

22
Jak zostać królem, booklet DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać królem, booklet DVD
Tom Hooper, 2010
Dostępny6 szt.

Wydane w wersji z książeczką zawierającą informacje o filmie. Fascynująca opowieść o człowieku, który uratował królestwo i w przełomowym momencie historii mężnie poprowadził Anglików w walce przeciwko najeźdźcy. Po śmierci króla Jerzego V i szokującej abdykacji Edwarda VIII, książę Albert musi, pomimo wielkich oporów, objąć tron Anglii jako Jerzy VI. Ogromną przeszkodą w wypełnianiu monarszych obowiązków jest prześladujące go od najmłodszych lat jąkanie. Oddana mężowi królowa Elżbieta dokłada wszelkich starań, aby pomóc mu pozbyć się zawstydzającej przypadłości. Jedyną osobą, która może tego dokonać, okazuje się australijski specjalista o nieortodoksyjnych metodach pracy nad wymową - Lionel Logue. Wkrótce rodzi się przyjaźń, która odmieni życie dwóch niezwykłych ludzi i zadecyduje o losach największej z wojen. Zdobywca 4 Oscarów: Najlepszy Film, Najlepszy Reżyser, Najlepszy Scenariusz Oryginalny i Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy. Zdobywca 7 nagród BAFTA: Najlepszy Film, Najlepszy Film Brytyjski, Najlepszy Aktor Pierwszoplanowy, Najlepsza Aktorka Drugoplan

11,00 zł
10,12 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,88 zł

23
Substancja nieuporządkowana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Substancja nieuporządkowana
Dostępny1167 szt.

Gdybym był filozofem, napisałbym rozprawę o uśmiechu – o tym, jak zmienia twarz kobiety czy mężczyzny, jak sprawia, że twarde rysy twarzy kogoś nieuważnego, nieobecnego, wycofanego, niekiedy może pełnego niechęci, albo po prostu głęboko obojętnego, zmęczonego, zdeprymowanego, nagle miękną i ślą do innych sygnał mówiący: jestem człowiekiem, nie jestem taki zły. Może nawet mówi coś więcej: jestem wolny. – fragment Adam Zagajewski w zbiorze Substancja nieuporządkowana prowadzi czytelnika drogą swoich myśli: od życia w wolności i prawie po symfonie Mahlera. Zagląda do korespondencji Czapskiego z Heringiem i daje się porwać niezrównanej sile ich rozmowy. Z nostalgią zerka w stronę Schulzowskiego irracjonalnego Drohobycza. Podgląda Herberta skupionego nad swoim notatnikiem w zapomnianym już muzeum w Dahlem. Skłania czytelnika do uważności. Poddaje pod rozważania tematy praw i zadziwienia. Wspomina artystów, których już nie ma – wielkich poetów naszych czasów i zastanawia się nad ich przesłaniem w chaotycznym świecie „dzisiaj”. Próbuje zapanować nad nieuporządkowaną substancją literatury. Adam Zagajewski (ur. 1945) – jeden z najbardziej znanych, cenionych i nagradzanych za granicą współczesnych polskich pisarzy. Jego książki tłumaczone są na najważniejsze języki świata. Poeta, prozaik, eseista, krytyk, tłumacz. Redaktor „Zeszytów Literackich” od 1983. Członek Polskiego PEN Clubu i Polskiej Akademii Umiejętności. Od 1988 prowadzi zajęcia z creative writing na uniwersytecie w Houston w Teksasie.

44,90 zł
39,90 zł

Rabat 11,1%
oszczędzasz 5,00 zł

24
Kalambury - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalambury
Dumel Discovery, od 8 lat
NiedostępnyBrak

Kalambury w nowoczesnym wydaniu. Wybierz jednego gracza i wyszepcz mu do ucha hasło. Ma on minutę na to, aby zaprezentować innym graczom hasło za pomocą dźwięków imitowanych ustami i gestów (tryb 8+) lub wyłączenie dźwięków (tryb 16+). Jeśli ktoś odgadnie hasło, osoba pokazująca i pierwsza osoba, która udzieliła prawidłowej odpowiedzi otrzymują po 1 punkcie. W razie trudności naciśnijcie na moje zęby, a podpowiem wam w jaki sposób możecie zimitować dźwięk. Użyj swoich kart, aby urozmaicić grę i zdobyć więcej punktów! Wygrywa osoba, która na koniec gry zgromadzi najwięcej punktów. Dumel Discovery to interaktywne zabawki edukacyjne. Mając na uwadze rozwój poznawczy, motoryczny oraz muzyczny dzieci, zabawki tej serii w przyjazny i przyjemny sposób uczą liczenia, literowania, rozpoznawania kształtów, przedmiotów, zwierząt, roślin oraz dźwięków i melodii. Poprzez gry takie jak: zgadywanki, skojarzenia oraz zabawy pamięciowe rozwijają one zainteresowania i pomagają w zdobywaniu wiedzy i nowych doświadczeń. Wszystkie produkty tej marki są zgodne z międzynarodowymi standardami jakości i bezpieczeństwa. Wymiary opakowania: 25.0 x 23.0 x 10.0 cm Zasilanie: 3 x AAA 1.5 V (baterie w zestawie)

49,30 zł
43,38 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,92 zł

25
Czarnobyl. Instrukcje przetrwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobyl. Instrukcje przetrwania
Dostępny90 szt.

26 kwietnia 1986 roku w Czarnobylu miała miejsce największa w dziejach katastrofa elektrowni jądrowej. Natychmiast rozpoczęła się gigantyczna akcja ratunkowa, a przez kolejne miesiące lekarze i niektórzy działacze partyjni z ogromnym poświęceniem walczyli o to, by zminimalizować wpływ eksplozji na zdrowie ludności zamieszkującej skażone tereny. Jednak równocześnie trwała inna akcja – propagandowa – a jej stawką były nie tylko interesy Związku Radzieckiego, lecz także wszystkich państw wykorzystujących energię jądrową. Kate Brown spędziła lata, wertując dokumenty w archiwach, przeprowadziła setki wywiadów z mieszkańcami Strefy Wykluczenia, z politykami, radzieckimi i zagranicznymi specjalistami od atomu. W efekcie szczegółowo opisała wydarzenia, które nastąpiły po katastrofie, ale przede wszystkim przygotowała wstrząsającą relację z tego, jak (i dlaczego) rządzący, ludzie nauki i media całego świata wspólnie wykreowali tę opowieść o Czarnobylu, którą znamy do dziś.

54,90 zł
40,08 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 14,82 zł

26
Kredki szkolne trójkątne grube 12 kolorów LAMBO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki szkolne trójkątne grube 12 kolorów LAMBO
Dostępny136 szt.

Kredki ołówkowe typu Jumbo 12 kolorów z grubą obudową i grafitem aż 5mm, o trójkątnym kształcie zamknięte w przezroczystym etui. Kształt ułatwia pewny uchwyt i zapewnia komfort rysowania.Wszystkie kredki są oryginalnie zatemperowane i gotowe do użycia.Intensywnie nasycony pigmentem grafit zapewnia żywe i jasne kolory.

13,80 zł
10,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,90 zł

27
Szczęście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęście
Dostępny5 szt.

Szczęście pachnie lasem, mokrą trawą i chlebem pieczonym o poranku. Wiktoria wie, że przemoc domowa jest jak stygmat, który na zawsze chciałoby się ukryć przed światem. Bita i poniżana przez swojego męża, w końcu decyduje się na radykalny krok i ucieka przed swoim oprawcą. W górskiej miejscowości Szczęśliwce, gdzie mieszka jej babcia, powoli odzyskuje spokój i wewnętrzną równowagę. Wkrótce poznaje leśniczego Krzysztofa, który, tak jak ona, próbuje na nowo poukładać sobie życie po bolesnym rozstaniu. I kiedy okazuje się, że tych dwojga zaczyna łączyć coś znacznie więcej niż tylko zamiłowanie do przyrody i długich spacerów po lesie, budzą się duchy przeszłości, o których woleliby na zawsze zapomnieć... Szczęście to poruszająca opowieść o poplątanych rodzinnych losach, skrywanych przez pokolenia tajemnicach i odwadze, która pozwala na przerwanie tragicznego fatum. To również historia o miłości i o tym, że warto na nią czekać, a gdy się pojawi – walczyć o nią do utraty tchu. Wiktoria z daleka ujrzała dom babci. Tyle razy pojawiał się w jej snach, teraz stał się jawą. Czerwona dachówka pięknie prezentowała się tego słonecznego dnia. Zielone okiennice i czerwone pelargonie w wiklinowych donicach na parapetach zapraszały każdego, kto chciałby choćby na chwilę znaleźć się w bajce. Wiktoria nacisnęła delikatnie klamkę i wkroczyła do zaczarowanego świata. Świata, w którym każde drzewo, każdy krzew i kwiat z namaszczeniem pielęgnowane najukochańszymi rękami babuni cieszyły się z jej powrotu. Stanęła na drewnianych schodach, zatrzymała wzrok na zwyczajnym wiejskim płocie, gdzie na sztachetach powieszone były gliniane garnki i słomiany kapelusz. Poczuła się szczęśliwa, bezpieczna, gotowa na zmiany. Wróciła do domu… Wioletta Gocoł ukończyła Akademię Pedagogiczną w Krakowie. Jest żoną oraz mamą trójki dzieci. Uwielbia kawę i podróże. Szczególnie bliskie jej sercu są Włochy. W każdej wolnej chwili czyta książki – zwłaszcza te o miłości ze szczęśliwym zakończeniem.

30,00 zł
21,90 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,10 zł

28
Baby Senses. Pierwsze zabawki. Bączek Dino - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby Senses. Pierwsze zabawki. Bączek Dino
Chicco
NiedostępnyBrak

Wesoły przyjaciel Dino dopiero wykluł się z jaja i od razu pomaga dziecku rozwijać umiejętności podczas zabawy! Ulubiona zabawka wszystkich dzieci – bączek – przybrała formę uroczego, uśmiechniętego dinozaura. Dinozaur wygląda, jakby dopiero się wykluł, na głowie ma kawałek skorupki z jaja. Naciśnij ją, aby aktywować melodie i zobaczyć, jak kolorowe kulki zaczynają wirować. Wbudowane w podstawę przezroczystego brzuszka Dino lusterko, optycznie powiela ilość wirujących kuleczek, dając jeszcze bardziej intensywny efekt. Oś Dino stanowi biało-niebieski trzon, który podczas ruchu daje efekt podobny do efektu optycznego znanego z „barber shopów”. Bączek Dino pomaga odkrywać związek przyczynowo-skutkowy, rozwijać koordynację oraz wrażliwość muzyczną dziecka. Cechy: • 5 kolorowych kulek, • efekt optyczny „barber shop” • lusterko w podstawie intensyfikujące efekty, • wesołe melodie, • system ON / OFF pozwalający bawić się bączkiem na 2 sposoby: z melodiami bądź bez. Baterie: 2 x AA (baterie testowe w zestawie)

87,90 zł
80,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,03 zł

29
Arka i Gołębica. Nurt charyzmatyczny w Kościele katolickim - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arka i Gołębica. Nurt charyzmatyczny w Kościele katolickim
NiedostępnyBrak

Zacznij żyć pełnią Ducha! Arka i Gołębica to znakomity przewodnik po rzeczywistości charyzmatycznej, który pokazuje, że dary z wysoka nie są wymysłem protestantów czy jakiejś wąskiej grupy osób, lecz są zakotwiczone w życiu i historii całego Kościoła. Analizując szczegółowo słowo Boże, historię Kościoła i doświadczenie Odnowy w Duchu Świętym, ks. prof. Mariusz Rosik zachęca nas do wołania: Przyjdź, Duchu Święty! „Tego nam wszystkim potrzeba: spokojnej refleksji po pięćdziesięciu latach istnienia Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej. Refleksji mądrej, opartej na głębokiej znajomości tematu, a równocześnie bliskiej i osobistej. Właśnie takie mówienie o Kościele pociąga mnie najbardziej. To jak snucie rodzinnej opowieści, w której sięga się korzeni, medytując nad wydarzeniami, które tworzą kolejne rozdziały rodzinnej sagi. Ciepło, serdecznie, z empatią. Bo Kościół to nasz dom, w którym toczy się historia naszej wiary”. – s. Bogna Młynarz ZDCh „Opisanie rzeczywistości tworzonej przez Tego, którego Biblia opisuje za pomocą nieuchwytnych symboli (woda, ogień, wiatr), grozi „śmiercią lub trwałym kalectwem”. Wieje przecież, kędy chce. A jednak gdy bierze się za to ks. prof. Rosik, jestem spokojny. Dlaczego? Bo Autor patrzy na dynamiczną rzeczywistość wspólnot charyzmatycznych jako znakomity biblista, ale także jako praktyk, który z Odnową zetknął się przed 36 laty. Świetna lektura! Gorąco polecam”. – Marcin Jakimowicz Ks. Mariusz Rosik – profesor biblistyki, wykładowca m.in. Papieskiego Wydziału Teologicznego i Uniwersytetu Wrocławskiego; autor licznych książek i artykułów na tematy biblijne i teologiczne. Zapalony podróżnik. Redaktor portalu Orygenes+, autor strony www.mariuszrosik.pl

41,90 zł
30,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,73 zł

30
Artemizja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Artemizja
Dostępny1026 szt.

Fascynująca historia jednej z pierwszych malarek Europy W dniu, w którym Artemizja Gentileschi głośnym krzykiem oznajmia swoje przyjście na świat, Caravaggio zaczyna osiągać pozycję jednego z najważniejszych malarzy epoki. Orazio, ojciec dziewczynki, należy do grona jego uczniów. Nie osiągnie sławy swojego mentora, ale on i jego synowie będą utrzymywali się z obrazów. Na początku XVII wieku malarstwo jest sztuką zarezerwowaną dla mężczyzn: kobieta nie może zostać członkiem Akademii ani podpisywać obrazów, nawet jeśli jest ich autorką. Nie może brać za nie pieniędzy. A właśnie tym chce zajmować się Artemizja obserwująca ojca i braci, sprzątająca w ich pracowni, myjąca pędzle, którymi potrafi posługiwać się nie gorzej niż oni. Droga do spełnienia marzeń będzie jednak długa i niezwykle trudna. W jej trakcie Artemizja będzie poniżana, wyśmiewana, gwałcona. Potrzeba będzie wiele siły oraz determinacji w walce o sprawiedliwość i przełamywanie społecznych barier. Artemizja Nathalie Ferlut i Tami Baudouin to świetnie udokumentowany i napisany portret niezależnej kobiety o wielkim talencie, która namalowała jedne z najwybitniejszych obrazów epoki baroku.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

31
Malujemy wodą. Pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malujemy wodą. Pojazdy
Dostępny16 szt.

Praktyczna w użyciu malowanka wodna – do stworzenia barwnych rysunków wystarczą jedynie pędzelek i woda. Zawiera 8 całostronicowych ilustracji pojazdów. Kolorowa zabawa bez użycia kredek ani farb – technika plastyczna uwielbiana przez dzieci. Kolorowanka wodna gwarantuje świetną zabawę w niemal każdym miejscu i czasie. By wyczarować barwne ilustracje, wystarczy zwilżyć pędzelek wodą i pociągnąć nim oddzielnie poszczególne elementy. Całostronicowe rysunki zachwycą wszystkich małych miłośników pojazdów. Dzięki podpisom dzieci poznają też nazwy przedstawionych obiektów. Książka: • ćwiczy umiejętności manualne, • rozwija koncentrację, • trenuje precyzję, • pobudza wyobraźnię, • wzbogaca słownictwo. Malujemy wodą Kolorowanki wodne stanowią doskonałą propozycję dla młodszych dzieci. Są bezpieczne, atrakcyjne i pozwalają na artystyczną ekspresję.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

32
NINA STILLER. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
NINA STILLER. CD
STILLER, NINA, Warner Music Polska
Dostępny201 szt.

34,90 zł
32,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,79 zł

33
Notes z gumką A5/40k kratka Her Opr Pp My Book Fle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,30 zł
11,97 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,33 zł

34
Ekierka 16cm 60 stopni PRATEL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekierka 16cm 60 stopni PRATEL
Dostępny24 szt.

Ekierka 16cm, 60 stopni - 1 sztuka w etui.

4,00 zł
3,40 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,60 zł

35
Talia kart Bicycle, Bee Standard, mix wzorów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Talia kart Bicycle, Bee Standard, mix wzorów
Bicycle
Dostępny22 szt.

Sławna marka kart jest ceniona wśród graczy oraz magików. Talia zawiera 52 karty i 2 jokery. Jedyna w swoim rodzaju opatentowana lniana struktura kart. Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

22,90 zł
19,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,43 zł

36
Malujemy wodą. Na pomoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malujemy wodą. Na pomoc
Dostępny50 szt.

Praktyczna w użyciu malowanka wodna – do stworzenia barwnych rysunków wystarczą jedynie Pędzelek i woda. Zawiera 8 całostronicowych ilustracji przedstawiających pojazdy. By wyczarować kolorowe ilustracje, wystarczy zwilżyć pędzelek wodą i pociągnąć nim oddzielnie poszczególne elementy. Całostronicowe rysunki zachwycą wszystkich małych miłośników pojazdów. Dzięki podpisom dzieci poznają też nazwy przedstawionych obiektów. Książka: • ćwiczy umiejętności manualne, • rozwija koncentrację, • trenuje precyzję, • pobudza wyobraźnię, • wzbogaca słownictwo.

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

37
Fru Blu. Wiatraczek do robienia baniek. Bańka w bańce, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fru Blu. Wiatraczek do robienia baniek. Bańka w bańce, mix kolorów
TM Toys
Dostępny19 szt.

Robienie baniek mydlanych Fru Blu to znakomity pomysł na wspaniałą zabawę na świeżym powietrzu dla całej rodziny. Bańki przybierają ogromne rozmiary i fantastyczne kształty. Mienią się wszystkimi kolorami tęczy, tak łatwo nie pękają! Można je podrzucać, łapać, zakręcać, odbijać, a nawet nimi żonglować! Wejdź z nami do magicznego świata baniek FRU BLU i naucz się prawdziwie czarodziejskich sztuczek! Taka zabawa nigdy się nie nudzi! Nie musisz martwić się o to, czy potrafisz zrobić bańkę, ponieważ bańki Fru Blu zawsze się udają! Opakowanie zawiera 500 ml płynu. Rozmiar opakowania: 28.0 x 22.0 x 7.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

50,90 zł
45,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,09 zł

38
Saga nadmorska. Obcy powiew wiatru - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga nadmorska. Obcy powiew wiatru
Dostępny13 szt.

1939-1949, Marcjanna Wielopokoleniowa, pasjonująca saga o rodzinie, która po wojennej zawierusze odnalazła swoje miejsce na ziemi w Ustroniu Morskim. Marcjanna Zielczyńska żyje beztrosko – spędza czas z przyjaciółkami, marzy o wielkiej miłości, planuje swoją przyszłość. Kiedy zaczyna się wojna, wszystko się zmienia. Świat, który znała i kochała, przestaje istnieć. Dziewczyna musi opuścić swoje rodzinne strony i wyruszyć w podróż w nieznane, aby odnaleźć nowy dom. Wzruszająca opowieść inspirowana losami tysięcy Kresowiaków, którzy z dnia na dzień utracili coś o wiele cenniejszego niż majątek – spokój i miejsce do życia.

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

39
Nożyczki szkolne z linijką 13,5cm CRICCO - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki szkolne z linijką 13,5cm CRICCO
Dostępny22 szt.

Nożyczki szkolne z liniją o długości 13,5 cm. Ostrza wykonane ze stali nierdzewnej.

5,50 zł
4,68 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 0,82 zł

40
Władysław Gomułka, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władysław Gomułka, wydanie 2
Dostępny35 szt.

„Gomułka był polskim komunistą i uważał siebie za architekta polskiej politycznej i społecznej transformacji. (...) Ci, którzy podchodzą do historii Polski z otwartą głową, dowiedzą się [z tej książki] bardzo wiele na temat tego, jak wyglądało wówczas rządzenie Polską i na jakich opierało się zasadach. Ci, którzy podzielają opinię (...), że wszyscy będący wówczas u władzy byli zdrajcami i sowieckimi agentami, prawdopodobnie nie dowiedzą się niczego, ponieważ nie zaakceptują mojego podejścia humanizującego Gomułkę”. Anita Prażmowska, fragment wywiadu dla miesięcznika „Focus Historia” Anita Prażmowska, profesor historii powszechnej w London School of Economics, kreśli biografię polityka, który wywarł ogromny wpływ na kształt powojennej Polski. Pokazuje drogę, jaką przeszedł od prostego robotnika – przez działalność w Komunistycznej Partii Polski, uwięzienie w okresie stalinowskim – do wyboru na I sekretarza KC PZPR w 1956 roku i fatalnych decyzji końcówki jego rządów: dramatycznych wydarzeń marcowych w 1968 roku i strzałów do robotników w grudniu 1970 roku. Śledzi, jak krystalizowały się polityczne poglądy Gomułki, który fanatycznie wierzył w polską drogę do socjalizmu, nie chciał narzucać Polsce stalinowskiego sposobu rządzenia i widział potrzebę elastycznego wprowadzania nowego ustroju. Człowieka, który był święcie przekonany, że tylko on wie najlepiej, co jest dobre dla polskiego robotnika.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

41
101 łamigłówek i zadań logicznych dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
101 łamigłówek i zadań logicznych dla dzieci
Dostępny40 szt.

Niniejsza publikacja zawiera zbiór 101 łamigłówek i zadań logicznych dla najmłodszych. Została przygotowana z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Znajdują się tu ćwiczenia na spostrzegawczość, zadania matematyczne, krzyżówki, labirynty, zagadki, łamigłówki polegające na łączeniu sylab, uzupełnianiu zdań i wiele innych. Kolorowe obrazki i różnorodność zadań zachęcą do skorzystania z książki niejednego małego miłośnika łamigłówek. Publikacja może być pomocna dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, opiekunów dzieci, a także rodziców.

15,00 zł
11,85 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

42
Segregator Pp A4/16/2r Her Birds 50021628 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
26,21 zł
23,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,62 zł

43
Nadęta rybka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nadęta rybka
Hasbro, od 4 lat
Dostępny9 szt.

Przygotuj się na niespodziankę! Ta szalona gra zręcznościowa zaskoczy niejednego gracza! Uważaj, żeby nie przestraszyć rybki nadymki, która skrupulatnie pilnuje swojego skarbu. Sięgnij do akwarium i spróbuj wyciągnąć element skarbu... ale uważaj! Chwyć o jeden element za dużo, a rybka się nadymi – eliminując cię z reszty rozgrywki! Gracz, który jako jedyny nie rozwścieczy rybki, wygrywa! Zawartość opakowania: • plastikowe akwarium (2 części), • baza, • podstawka, • rybka na podstawce, • 24 skarby (24 elementy), • instrukcja do gry, • przeznaczona dla 2 graczy i więcej, • dla dzieci od 4 lat.

106,90 zł
97,28 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 9,62 zł

44
Pszczele historie, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pszczele historie, część 2
NiedostępnyBrak

„Cukrzyca nie jest słodką chorobą” i wie o tym coraz więcej ludzi w Polsce. Kontrola glikemii dotyczy również dzieci. Pszczele historie w prosty sposób opisują procesy fizjologiczne związane z chorobą oraz ich mechanizmy. Zdaniem dr hab. Natalii Marek-Trzonkowskiej, zajmującej się tematyką leczenia dzieci chorych na cukrzycę, bohaterka wierszyków – pszczółka Emi – opisuje je prosto, zrozumiale i przystępnie zarówno dla rodziców, jak i dzieci: „Jest to książka prawdziwa i mądra, a postać Emi urocza i bez trudu może utożsamić się z nią każde dziecko chore na cukrzycę”. Dzięki pszczółce Emi i rodzice, i chore dzieci zrozumieją, że nie są sami, że towarzyszące im emocje są naturalne i właściwe wszystkim chorującym na cukrzycę.

25,00 zł
45
Diagnostyka edukacyjna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diagnostyka edukacyjna
Dostępny2 szt.

Pierwszy podręcznik z zakresu teorii diagnozy edukacyjnej! Książka prezentuje: • koncepcję diagnostyki jako nauki o rozpoznawaniu warunków, przebiegu i wynikach uczenia się; • główne pojęcia dyscypliny; • analizę i ocenę narzędzi diagnozy; • metody diagnostyczne oraz wyniki diagnozy osiągnięć ucznia i placówki edukacyjnej oraz poziomu edukacyjnego kraju; • ewaluację w edukacji jako pochodną diagnozy; • ćwiczenia ułatwiające wdrożenie stosowania pojęć i zaleceń. Podręcznik jest przeznaczony dla: • studentów kierunków pedagogicznych i nauczycielskich; • pedagogów i nauczycieli pracujących w instytucjach edukacyjnych; • dyrektorów szkół, doradców metodycznych, pracowników komisji egzaminacyjnych i nadzoru pedagogicznego.

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

46
Dziecięce doświadczenia ADHD. Tom 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziecięce doświadczenia ADHD. Tom 1 i 2
Dostępny7 szt.

Na kartach tej książki nie znajdziemy stwierdzeń w rodzaju „ADHD nie istnieje”, „lekarze z premedytacją farmakologizują dzieci” czy „ADHD to wymysł koncernów farmaceutycznych”. Dużą rolę odegrała tutaj, jak sądzę, etnografia. Wgląd w świat przeżywany pozwala bowiem za jednym zamachem uchwycić realność i problematyczność ADHD. W narracji Autorki ADHD jest problematyczną jednostką diagnostyczną, ale jest jednocześnie czymś realnie istniejącym w praktykach społecznych, doświadczeniach, codziennych zmaganiach. Książka jest zarazem oryginalna i inspirująca. ADHD jest w niej fenomenem niejednoznacznym, płynnym, wymagającym nieustannej pracy, a zarazem zaskakującym i niezwykle ciekawym. Czytając ją, mamy bowiem przekonanie, że nawet tak oklepany medialnie temat, jak nadpobudliwe dzieci, może ukazać swoje nieznane oblicze. Jest to zasługa głównie drobiazgowej pracy etnograficznej, która ujawniła nieznane aspekty życia z ADHD. Z recenzji Michała Wróblewskiego

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

47
Podstawy fizyki w zadaniach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy fizyki w zadaniach
NiedostępnyBrak

Książka jest skierowana do przyszłych inżynierów, szczególnie tych którzy nie czują się zbyt pewnie w rozwiązywaniu zadań z fizyki. Mogą ją „przerabiać” zarówno uczniowie szkół średnich, przygotowujący się do studiów, jak i studenci rozpoczynający kurs fizyki na studiach techniczno-przyrodniczych. Zawiera ona zestaw kilkuset zadań, poczynając od tych najprostszych, aż do bardziej złożonych zadań z olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” – z Wprowadzenia.

25,00 zł
18,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

48
Tornister szkolny Head HD-274 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tornister szkolny Head HD-274
Astra, 1
NiedostępnyBrak

Zaprojektowany, by stwarzać komfort użytkowania i dobrze wyglądać. Tornister z kolekcji „Head” to: • pojemna komora główna z przegródkami, • komora przednia z organizerem, • 2 kieszenie boczne otoczone siatki, • ergonomiczne, gąbkowane plecy z możliwością regulacji do wzrostu dziecka, • miękkie, regulowane szelki, • usztywniony korpus, • wzmocnione dno, • odblaskowe lamówki i druk, • uchwyty do suwaka z plastiku TPU, • tkanina: polyester 300D x 300D, • wymiary: 39.0 x 29.0 x 27.0 cm.

270,60 zł
243,54 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 27,06 zł

49
Plecak młodzieżowy Head, czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak młodzieżowy Head, czarny
Astra, 1
NiedostępnyBrak

Cechy produktu: • 2 komory, • 2 kieszenie zewnętrzne – siatki, • wzmocnione plecy, dno i boki, • miękkie, regulowane szelki i rączka, • przegroda na laptop, • metalowe uchwyty do suwaka, • wymiary: 46.5 x 32.0 x 18.0 cm.

172,00 zł
154,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 17,20 zł

50
Saszetka piórnik Head - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saszetka piórnik Head
Astra
NiedostępnyBrak

Cechy produktu: • 1 komora, • korpus wyściełany gąbką, • kieszeń wewnętrzna zapinana na suwak, • podwójny organizer na przybory, • metalowe uchwyty do suwaka, • tkanina: poliester. Wymiary: 22.0 x 11.5 x 5.5 cm

40,80 zł
36,72 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,08 zł

Wróć do góry