hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.05.02

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 2 maja 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czy psychodeliki uratują świat? (Maciej Lorenc), na drugim Pamiętnik Czarnego Noska (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) (Janina Porazińska). Kolejny produkt to Chłopi (Władysław Stanisław Reymont) oraz TheDadLab. Domowe laboratorium. 40 pomysłów na szybkie, łatwe i przyjemne eksperymenty naukowe (Sergei Urban).
1
Czy psychodeliki uratują świat? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy psychodeliki uratują świat?
Dostępny245 szt.

Po niemal pięciu dekadach wojny z narkotykami ugruntowane przekonanie o szkodliwości wszelkich substancji psychoaktywnych zaczyna rozpadać się pod naporem kolejnych dowodów naukowych. Badania pokazują, że psychodeliki mogą pomagać w leczeniu depresji, stresu pourazowego, uzależnień i lęku związanego z chorobami terminalnymi, ale również poprawiać jakość życia u osób, które nie mają żadnych dolegliwości. Doświadczenia mistyczne wywołane za pomocą tych substancji sprawiają, że z większym zrozumieniem podchodzimy do własnej osoby, innych ludzi i ekologii naszej planety. W odpowiednich warunkach prawie każdy może przeżyć tego rodzaju stany. Maciej Lorenc rozmawia z czołowymi ekspertami odpowiedzialnymi za renesans psychodeliczny i zgłębia wraz z nimi zagadnienia z różnych dziedzin – między innymi neuronauki, psychofarmakologii, psychologii, antropologii, religioznawstwa i polityki narkotykowej. Dzięki tej książce poszerzysz swoją perspektywę prawie jak po zażyciu LSD. „Niniejsza książka stanowi pierwszą w Polsce publikację na temat ogólnoświatowego wzrostu zainteresowania właściwościami klasycznych psychodelików takich jak LSD, psylocybina i DMT, a jej głównym celem jest oddanie głosu osobom, które w największym stopniu przyczyniły się do wznowienia badań nad tymi środkami i wydają się wiedzieć najwięcej o ich właściwościach (...). Do głosu dochodzi młode pokolenie badaczy, którzy wydają się patrzeć na nie przychylnym okiem i nie boją się otwarcie mówić o ich korzystnych właściwościach. Wyniki dotychczasowych badań sugerują, że psychodeliki mogą mieć pozytywny wpływ na osobowość, ponieważ zwiększają poziom otwartości i empatii. W jaki sposób zachodnie społeczeństwa zmienią się pod wpływem rosnącego zainteresowania tego rodzaju substancjami? Rick Doblin z MAPS twierdzi, że mistycyzm jest antidotum na fundamentalizm. Mówi również otwarcie: „Nie jesteśmy kontrkulturą. Jesteśmy kulturą” (fragment książki). Maciej Lorenc – socjolog, tłumacz, współtwórca pisma „Trans/Wizje”, współpracownik Społecznej Inicjatywy Narkopolityki.

39,90 zł
24,34 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 15,56 zł

2
Pamiętnik Czarnego Noska (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamiętnik Czarnego Noska (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny362 szt.

Wydanie Pamiętnika Czarnego Noska kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Czarny Nosek to wesoły miś, którego właścicielką jest sympatyczna dziewczynka - Małgosia. Miś jest miły, ciekawski i chętnie zaprzyjaźni się z każdym, kogo spotyka. Razem z Małgosią poznaje miejskie życie, ale prawdziwa przygoda zaczyna się dopiero wtedy, gdy gubi się i trafia na wieś, do prawdziwego dzikiego lasu, a potem na górskie hale. Nowi znajomi, nowe miejsca, nowe sytuacje... Wybierzcie się i Wy w podróż po Polsce z Czarnym Noskiem, a na pewno nie będziecie się nudzić! Ponadczasowa, znana wielu pokoleniom książka Janiny Porazińskiej po raz pierwszy w wydaniu lekturowym z opracowaniem! Uczeń znajdzie tu opisy bohaterów, streszczenie akcji, wyjaśnienie problematyki, plan wydarzeń – a wszystko prostym językiem, zrozumiałym dla najmłodszych uczniów. Teraz także w niezwykle trwałej i estetycznej twardej oprawie. Zapraszamy do lektury!

19,85 zł
13,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 5,95 zł

3
Chłopi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopi
Dostępny131 szt.

Chłopi w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Przestawiamy jedną z najwybitniejszych polskich powieści, nagrodzoną Nagrodą Nobla w 1924 r. Powieść, zwana czasem epopeją chłopską, przedstawia życie wiejskiej społeczności polskiej wsi Lipce na tle zmieniających się pór roku - od jesieni do lata. Razem z mieszkańcami czytelnik przeżywa ich kłopoty i radości, uczestniczy w obchodach świąt i uroczystości religijnych, bierze udział w procesach sądowych i konfliktach między różnymi grupami społecznymi. Nie brak tutaj waśni rodzinnych, jak konflikt między Maciejem Boryną i jego synem Antkiem, a także dramatów miłosnych, których główną bohaterką jest jedna z najciekawszych postaci literackich - Jagna Paczesiówna, wokół której losów osnuta jest akcja powieści. Wydanie tego ponadczasowego utworu w serii „Kolorowa Klasyka” jest niezwykle dopracowane graficznie, uzupełnione doskonałymi ilustracjami oddającymi atmosferę powieści, a twarda oprawa jest wyjątkowo trwała i estetyczna. Gorąco polecamy!

47,00 zł
26,32 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 20,68 zł

4
TheDadLab. Domowe laboratorium. 40 pomysłów na szybkie, łatwe i przyjemne eksperymenty naukowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
TheDadLab. Domowe laboratorium. 40 pomysłów na szybkie, łatwe i przyje...
Dostępny4 szt.

Urozmaicony wybór doświadczeń wprowadzających dzieci w świat nauki, technologii, inżynierii i matematyki. TheDadLab ma dziś ponad 3 miliony fanów i status internetowej sensacji. Jego twórca, pełnoetatowy tato Sergei Urban, publikuje tam filmiki i zdjęcia, które prezentują proste i zabawne eksperymenty wykonywane z własnymi dziećmi w domu. Do ich przeprowadzenia wystarczają przedmioty i substancje, które każdy ma pod ręką. Niepotrzebna jest wiedza naukowa, wystarczy wolna chwila i chęć, by spędzić czas z dziećmi w wartościowy sposób, a przy okazji rozbudzić w nich zainteresowanie światem i głód wiedzy. • Najlepsze zabawy z nauką i sztuką z TheDadLab; • Kolorowe zdjęcia i instrukcje krok po kroku; • Ciekawostki, inspiracje, krótkie objaśnienia zjawisk; • Zachwyt w oczach małych odkrywców.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

5
Podaruj mi jutro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podaruj mi jutro
Dostępny1074 szt.

Nowa powieść autorki bestsellerowej sagi o starym domu! Dwór na Lipowym Wzgórzu należy do rodziny Horczyńskich niemal od dwustu lat. Stanowi także wielką atrakcję dla turystów odwiedzających Podlasie. Jego właścicielką jest Aniela, słynna malarka. Zmęczona światowym życiem postanawia osiąść w rodzinnych stronach. Zakłada na Lipowym Wzgórzu Akademię Sztuk Anielskich, której pomysł narodził się dzięki lokalnej legendzie o aniołach. Czy zyska poparcie kobiet z rodziny Horczyńskich, czyli Sabiny, Klary i Lilianny? Przyjazd redaktora prowadzącego program „Maluchem przez Polskę”, niesforna przyjaciółka podbijająca internet motywującymi filmikami, odkrycie podziemnych korytarzy we dworze, poszukiwanie przez Anielę ukochanego Witka, który przed laty zniknął bez wieści… Wszystko to sprawia, że życie mieszkańców dworu pełne jest atrakcji, humoru, ale czasem także trosk. Zmartwieniem Anieli jest również konflikt Horczyńskich i ich sąsiadów Gajowiczów. W czasie wojny na Czarnym Szańcu doszło do pogromu oddziału partyzantki, w którym zginęli członkowie obydwu rodzin. Czy odnalezienie dzienników z czasów wojny pozwoli Anieli oczyścić dobre imię ojca, którego podejrzewano o zdradę? Tajemnicza, intrygująca i pełna emocji opowieść o potrzebie bycia kochanym, poszukiwaniu szczęścia i roli przeznaczenia. Autorka udowadnia, że trzeba podążać za głosem serca, otaczać się życzliwymi ludźmi i realizować swoje życiowe pasje.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6
Kiedy opadły maski. Bestseller o korzeniach Unii Europejskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kiedy opadły maski. Bestseller o korzeniach Unii Europejskiej
Dostępny73 szt.

Książka Philippe de Villiers to śledztwo historyczno-polityczne na temat prawdziwych fundamentów Unii Europejskiej, które czyta się jak thriller. Pewnego dnia były minister spraw zagranicznych Francji, który wiedział wszystko o wszystkich, podsunął autorowi niepokojącą myśl: „Filipie, wystarczy, że pociągniesz za nić kłamstwa, a wszystko wyjdzie na jaw”. Wiele lat później Philippe de Villiers, znakomicie obeznany z europejską polityką i dyskretnie wspierany przez wysokich urzędników z Brukseli oraz świat akademicki, postanowił pociągnąć za nić i opisać to, czego się dowiedział. Poszukiwania prowadził w różnych zakątkach świata – w Stanfordzie, Berlinie, a nawet Moskwie; wszędzie, gdzie można było znaleźć świeżo odtajnione dokumenty. Archiwa przemówiły, świadcząc przeciwko Unii Europejskiej i jej „Ojcom Założycielom”. Maski opadły, a wraz z nimi prysły zakłamane mity. Autor konsekwentnie dokumentuje fakty, takie jak apokryficzne wspomnienia, amerykańska agentura, przepływy dolarowe, wyczyszczone życiorysy i skrywane przynależności, a wreszcie – wielkie zdrady. Założyciele Unii Europejskiej pracowali na rzecz obcych interesów, w dodatku doskonale wiedzieli, co robią. Chcieli Europy bez korzeni, bez duszy, bez ciała. Tej, która stoi dziś przed naszymi oczami, każdego dnia coraz bardziej naga.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

7
Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza
Dostępny52 szt.

Dlaczego Kościół nie kocha wszystkich boskich stworzeń, choć chrześcijaństwo jest ponoć religią miłości? Dlaczego wyklucza zwierzęta? Dlaczego godzi się na rzeźnie, polowania i sprowadza czujące istoty do roli pożywnego posiłku? Czemu nie ma poszanowania dla ekologii planety w jej stworzonej przez Boga nieskalanej doskonałości? Skąd się bierze lęk kleru przed traktowaniem kobiet jako pełnoprawnych osób? Skąd taki problem z ludzkim podejściem do uchodźców, osób niepełnosprawnych czy homoseksualnych? Czy Kościół może się jeszcze zmienić? Z Dorotą Sumińską, najsłynniejszą polską doktor weterynarii i Animalpastorem Tomaszem Jaeschke, duszpasterzem ludzi i zwierząt, rozmawia Irena A. Stanisławska. Nieboskie stworzenia. Jak Kościół wyklucza to inspirująca rozmowa o Kościele, zwierzętach, ekologii, kobietach i braku wspólnego języka, ale też zaproszenie do dyskusji. Czy Kościół będzie gotowy ją podjąć? Dorota Sumińska – pisarka, dziennikarka, doktor weterynarii. Opublikowała kilka książek dotyczących opieki nad zwierzętami domowymi, podróżniczych i autobiografię. Prowadziła programy telewizyjne („Zwierzowiec” w TVP 1) i radiowe („Zwierzenia na cztery łapy” w I Programie Polskiego Radia oraz „Wierzę w zwierzę” na antenie Tok FM). Wykonuje prywatną praktykę lekarsko-weterynaryjną w jednej z warszawskich lecznic. Tomasz Jaeschke – były ksiądz i jedyny w Europie animalpastor, czyli duszpasterz zwierząt. Ukończył studia teologii katolickiej na Papieskim Wydziale Teologicznym w Krakowie oraz studia pedagogiki religijnej w Wiedniu. Autor książki Nierządnice: o moim kapłaństwie i moim Kościele. Irena A. Stanisławska – dziennikarka i współautorka książek, m.in. z Dorotą Zawadzką. Pasjonatka psychologii, niebojąca się żadnych tematów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

8
Etyka stosowana. Metody i problemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka stosowana. Metody i problemy
Dostępny14 szt.

Niniejsza publikacja nie jest ani podręcznikiem, ani też dość przypadkowym zbiorem artykułów z etyki stosowanej. Jej podstawą jest jedenaście tomów serii Etyka i technika, jakie ukazywały się nakładem Towarzystwa Naukowego KUL w latach 1999-2011. Każdy z nich był wzbogaconym zazwyczaj o kilka tekstów zapisem konferencji pod tym samym co seria tytułem organizowanych przez Katedrę Etyki Szczegółowej KUL. W roku 2009 uznaliśmy, że czas zakończyć tak cykl konferencji, jak i towarzyszącą im serię i pomyśleć o nowej formule etycznych debat. Zakończona już seria stanowi jednak dorobek, który może zostać wykorzystany w dydaktyce, łatwiej sięgnąć po niego, kiedy teksty opublikowane są w jednej książce niż rozproszone w poszczególnych tomach serii. Książka zawiera zatem wybrane artykuły z wydanych już tomów, ale nie tylko. Dodane zostały do niej teksty, które dopełniają problematykę zawartych w niej rozdziałów, rozdziały odpowiadają natomiast różnym obszarom etyki stosowanej.

47,60 zł
35,22 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,38 zł

9
Króliczek Piotruś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Króliczek Piotruś
Dostępny151 szt.

Wysmakowana graficznie seria czterech opowiastek o sympatycznych, skorych do psot zwierzątkach zachwyci małych czytelników. Autorką historyjek jest Beatrix Potter, angielska pisarka i ilustratorka.

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

10
I więcej nic nie pamiętam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I więcej nic nie pamiętam
Dostępny7 szt.

Adina Blady-Szwjgier spisała swoje wspomnienia pod koniec lat 80. za namowa Marka Edelmana. W czasie okupacji razem pracowali w dziecięcym szpitalu w getcie warszawskim. Ona jako lekarka, on jako goniec. Na jego - bojowca ŻOB-u - polecenie opuściła getto, była łączniczką po aryjskiej stronie, lekarką w powstaniu warszawskim. Do obecnego wydania zapisu jej pamięci dodaliśmy jej powstały tuż po wojnie wiersz, a także odnalezione przez rodzinę dokumenty, wspomnienie córki, Aliny Świdowskiej oraz krótkie biogramy większości wspominanych osób.

34,00 zł
27,88 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 6,12 zł

11
Etyka nauczyciela - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Etyka nauczyciela
Dostępny2 szt.

Tom Etyka nauczyciela pod redakcją Magdaleny Bajan oraz Sławomira Jacka Żurka to niezwykle wartościowa i potrzebna pozycja wydawnicza. W jej skład wchodzą artykuły naukowe i popularnonaukowe z zakresu bardzo szeroko rozumianej humanistyki, nastawionej na problemy etyczne. Ich autorami są bowiem zarówno nauczyciele akademiccy, prowadzący prace badawcze, jak i nauczyciele-praktycy, pracujący w różnego rodzaju placówkach oświatowych, co wyznacza nowoczesny kurs otwartego dyskursu szkoły z uniwersytetem – dr hab. Krzysztof Biedrzycki. Etyka nauczyciela to publikacja porządkującą współczesne rozumienie zagadnień związanych z etosem tej grupy zawodowej. Tom wpisuje się w publiczną debatę o systemach normatywnych regulujących funkcjonowanie społeczeństwa. Gromadzi wypowiedzi przedstawicieli środowisk szkolnych i uniwersyteckich z całego kraju, nie pretendując jednak do formułowania zbioru prawideł moralnych nauczyciela. (...) Zaletą takiego ujęcia jest połączenie bogatego opisu wyzwań moralnych, przed jakimi stoi współczesna polska szkoła, z próbą refleksji o charakterze aksjologiczno-normatywnym – ks. dr hab. Alfred M. Wierzbicki, prof. KUL.

35,00 zł
18,90 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 16,10 zł

12
Literatura na świecie 3-4/2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie 3-4/2019
Dostępny1 szt.

Miesięcznik „Literatura na Świecie” powstał w roku 1971. Pierwszym redaktorem naczelnym był Wacław Kubacki. Od początku roku 1994 pismo prowadzi Piotr Sommer. „Literatura na świecie” ukazuje się w dużym formacie i w nowej szacie graficznej. Prezentuje najcelniejsze rzeczy z literatur światowych – od klasyki po awangardę. Obok przekładów zamieszcza krytyczne rozprawy, dyskusje, autokomentarze i omówienia twórczości translatorskiej. Proponuje też przekładowe ponowienia kanonu (Proust, Kafka, Flaubert).

10,00 zł
8,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,50 zł

13
Ontologia. Materializm i jego granice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ontologia. Materializm i jego granice
NiedostępnyBrak

„Zamiarem moim jest przedstawienie książki, która byłaby pracą koncepcyjną, pogłębioną analizą wchodzącą w środek niektórych ważnych problemów ontologicznych oraz względnie całościową interpretacją bytu realnego, a jednocześnie – mogłaby służyć jako swoisty przewodnik wprowadzający w podstawowe zagadnienia ontologii. Podejmowane tu problemy nie wyczerpują – rzecz jasna – wszystkich ważnych zagadnień ontologicznych (chociaż większości chyba „dotykają”); z pewnością jednak są to problemy – jak na filozofię pierwszą przystało – fundamentalne. Podjęte tu rozważania są próbami zarysowania w miarę spójnej koncepcji rzeczywistości. I chociaż wiele tez stawiam w tej książce kategorycznie, to celem moim nie jest podanie gotowych rozwiązań, lecz zainicjowanie filozoficznej dyskusji. W obliczu naukowych niepewności związanych ze współczesnym pojęciem materii, a także – granic pojmowalności świata materialnego, do jakich dotarliśmy w tej książce, może nasunąć się myśl, że jednak światłość w ciemności świeci”. – Autor „(…) jest to praca na wskroś autorska; przedstawia wypracowany przez lata i opracowany w szczegółowych zakresach w wielu wcześniejszych publikacjach własny pogląd Autora na ontologię – zarówno w sensie koncepcji, jak i w sensie metodologii. Zwarty autorski wykład ontologii jest we współczesnej filozofii zjawiskiem rzadkim i cennym”. – Z recenzji prof. dra hab. Roberta Piłata „Samodzielność poszukiwań ontologicznych stanowi też miarę dojrzałości naukowej, talentu i osobistej odwagi. Niewiele jest książek współczesnych o podobnym rozmachu tematycznym, spełniających zarazem warunki literatury akademickiej, a zawierających oryginalne przesłanie i zmysł syntetyczny. Wydaje się pewne, że (…) książka spotka się z zainteresowaniem i zapewne z rozmaitymi ocenami zarówno w środowisku filozoficznym, jak i w szerszym gronie czytelniczym. O tym decyduje materia sporów ontologicznych właśnie”. – Z recenzji prof. dra hab. Józefa Lipca Profesor Marek Łagosz – pracuje w Instytucie Filozofii Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie kieruje Zakładem Ontologii i Filozofii Przyrody. Dotychczas opublikował pięć książek: Znaczenie i prawda. Rozważania o Fregowskiej semantyce zdań (Wrocław 2000), Brzytwa Ockhama a wykazywanie nieistnienia (Wrocław 2002), Realność czasu (2007), Marks. Praca i czas. Wartość czasu w ekonomii i moralności (Warszawa 2012), O świadomości. Fenomenologia zjawisk umysłowych (Kęty 2016). Autor licznych publikacji m.in. w „Filozofii Nauki”, „Kwartalniku Filozoficznym”, „Przeglądzie Filozoficznym – Nowej Serii”, „Ruchu Filozoficznym”, „Principiach”, „Filozofii i nauce. Studiach filozoficznych i interdyscyplinarnych” oraz „Studia Philosophica Wratislaviensia”. Interesuje się ontologią, epistemologią, filozofią nauki, filozofią analityczną, filozofią Karola Marksa oraz fenomenologią. Jest przewodniczącym Okręgowego Komitetu Olimpiady Filozoficznej we Wrocławiu.

45,00 zł
32,85 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

14
Filozofia wieczysta w czas przełomu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Filozofia wieczysta w czas przełomu
Dostępny9 szt.

Pojęcie filozofii klasycznej w swym istotnym rdzeniu zawiera elementy przemawiające do każdego bez wyjątku człowieka, który umiejętność refleksji wykorzystuje do poszerzania pola swego człowieczeństwa. Elementy te to prawda i obiektywizm. Przez lata istnienia PRL systematycznie trzebiono ze świadomości społecznej w Polsce treści klasyczne filozofii. Nagle głośną mową odkryto sens prawdy i godności, prawdomówności, prawa i dobra, miłości, wiary i Boga. Filozofia klasyczna musi odnaleźć drogę do umysłów ludzkich. Nieoczekiwanie imperatyw ten zweryfikował mi się w maju 1981 roku w Gdańsku - w mieście będgcym symbolem całego wielkiego kontekstu szansy ducha narodowego. Seria wykładów, które autor wygłosił w tym mieście na prośbę Ośrodka Prac Społeczno-Zawodowych przy NSZZ Solidarność w Gdańsku, wykładów zbudowanych właśnie na zrębie podstawowych problemów, dziedzin i sensów filozofii klasycznej - spotkała się z przyjęciem zaskakujgco żywym.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

15
Elektra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektra
Dostępny13 szt.

Tomik zawiera najnowszy polski przekład. i opracowanie Elektry Sofoklesa dokonane przez Roberta R. Ckodkowskiego. badacza teatru i tragedii greckiej, profesora zwyczajnego KUL. Elektra Sofoklesa po Choeforach Ajschylosa i Elekrze Eurypidesa jest trzecim dramatycznym opracowaniem problemu Orestesa matkobójcy. Do znanego tematu poeta podszedł w sposób nowatorski, wysuwając na plan pierwszy Elektrę oraz jej przeżycia i dzięki temu stworzył wielkie dzieło o oryginalnej kompozycji i nowym wyrazie ideologicznym. Stary mit stał się przez to podstawą jednej z najlepszych, i najbardziej znanych tragedii antycznych, wciąż obecnej w kulturze europejskiej i światowej

22,40 zł
16,58 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,82 zł

16
Gustaw Herling-Grudziński i "Kultura" paryska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gustaw Herling-Grudziński i "Kultura" paryska
Dostępny14 szt.

Książka dra Zdzisława Kudelskiego, znawcy i edytora utworów Gustawa Herlinga-Grudzińskiego, nie jest prostą kontynuacją jego studiów o autorze Innego Świata. To praca oryginalna, uwzględniająca nowe, wcześniej niedostępne dla badaczy źródła (w tym widzę jej nowatorską wartość naukową): korespondencję Herlinga-Grudzińskiego z Jerzym Giedroyciem (ponad 2300 listów zachowanych w archiwum Instytutu Literackiego); listy Herlinga do Adama Ciołkosza; korespondencję Jana Nowaka Jeziorańskiego z Herlingiem-Grudzińskim. [...] Zbiory epistolarne Kudelski wzbogaca o innego typu świadectwa autobiograficzne i biograficzne, które sam zarejestrował i opracował - Opowieść autobiograficzną Gustawa Herlinga-Grudzińskiego i rozmowy z Zofią Hertz. Autor zasłużony dla przyswojenia dorobku Herlinga w kraju, nie napisał wyznawczej książki o Grudzińskim jako twórcy „Kultury”, ale przedstawił zbiór interpretacji o zmiennych i trudnych dziejach przyjaźni twórczej dwóch wybitnych postaci polskiej emigracji. - z recenzji dra hab. Arkadiusza Bagłajewskiego, prof UMCS

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

17
Etyka niezależna. Dzieła zebrane 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Etyka niezależna. Dzieła zebrane 2
Dostępny10 szt.

Ks. prof. dr hab. Tadeusz Styczeń jest jednym z najwybitniejszych uczniów Karola Wojtyły. Obok dynamicznego polskiego i światowego studium spuścizny humanistycznej Jana Pawła II nie można pominąć faktu, że Karol Wojtyła jako filozof zainspirował rozwój filozofii personalistycznej w Polsce, którą podjęli i rozwinęli jego uczniowie i która znalazła również kontynuatorów za granicą. W rozwoju tego nurtu mówi się o polskiej, lubelskiej szkole personalistycznej. Ułożenie materiału w tomie drugim, zatytułowanym Etyka niezależna, przebiega według klucza zasadniczych sporów prowadzonych przez Tadeusza Stycznia w wypracowywaniu podstaw etyki, czyli od przedstawienia jego sporu o etykę z twórcami pozytywizmu, a następnie z twórcami etyki fenomenologicznej, poprzez spór o podstawy etyki ze szkołą lwowsko-warszawską, głównie z propozycją etyki niezależnej Tadeusza Kotarbińskiego czy Tadeusza Czeżowskiego, w kierunku wypracowania własnej propozycji punktu wyjścia i punktu dojścia

58,80 zł
43,51 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,29 zł

18
Dydaktyka literatury i języka polskiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dydaktyka literatury i języka polskiego
Dostępny10 szt.

Główne pytanie postawione przez redaktorów tomu: Dydaktyka literatury i języka polskiego. Stan badań i perspektywy badawcze brzmi: „jaka dydaktyka polonistyczna?”. Jest to kwestia ważna i znacząca, szczególnie w dobie szybko zachodzących zmian cywilizacyjnych i kulturowych, rozpoczynająca kolejny dyskurs polonistyczny. Przygotowany przez Sławomira Jacka Żurka i Annę Adamczuk-Stęplewską tom ma swoje szczególne znaczenie, tym bardziej, że w większości wypadków skupione są w książce głosy młodych i bardzo młodych (doktorantów) badaczy z kilku ośrodków uniwersyteckich. - Prof. dr hab. Małgorzata Karwatowska

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

19
Duchowieństwo, kościoły i religia w dokumentach sejmików - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Duchowieństwo, kościoły i religia w dokumentach sejmików
NiedostępnyBrak

Książka Roberta Kozyrskiego porusza ważny w literaturze przedmiotu dotyczącej funkcjonowania zgromadzeń szlacheckich w Rzeczypospolitej przedrozbiorowej temat związany z problematyką wyznaniową i religijną. Obszar geograficzny, w którym zagadnienia te są analizowane, stanowi województwo ruskie. Nie ma swego odpowiednika w historiografii polskiej, w tym względzie otwiera wiec nowy kierunek badan nad zgromadzeniami lokalnymi szlachty w Rzeczypospolitej przedrozbiorowej oraz Kościołów w XVI-XVIII w. Istnieją wprawdzie prace, jak chociażby Jacka Wołoszyna i Wojciecha Kriegseisena, omawiające podobne zagadnienia z wykorzystaniem podobnych źródeł, ale ich punktem wyjścia jest sejm i senat (instytucje centralne państwa), nie zaś koncentrujące społeczność szlachecka zgromadzenia lokalne. - z recenzji prof. dra hab. Zdzisława Budzyńskiego Robert Kozyrski analizuje ciekawy i mało znany w badaniach nad parlamentaryzmem polsko-litewskim i dziejami Kościołów rożnych wyznań problem obecności tych ostatnich na forum zgromadzeń szlacheckich. Za podstawę swych badań autor przyjął sejmiki szlacheckie województwa ruskiego, jednak nie skoncentrował sic. tylko na dotychczas znanych i częściowo poruszanych problemach, ale rozszerzył katalog zagadnień o problematykę nowa. Książka wskazuje nowy kierunek w badaniach nad okresem XVI-XVIII w., dotyczący funkcjonowania zgromadzeń szlacheckich i ich relacji z instytucjami religijnymi oraz tworzącymi je społecznościami. W literaturze przedmiotu nie ma podobnej monografii tego zagadnienia, a większość pokrewnych wydawnictw jest albo wydanym drukiem rozdziałem większej całości pracy, albo też artykułem naukowym. - z recenzji dr. hab. Huberta Łaszkiewicza prof. KUL

54,60 zł
40,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,20 zł

20
Dzieła 1. Święte obrzędy Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła 1. Święte obrzędy Kościoła
NiedostępnyBrak

Dzieła Amalariusza z Metzu są, po pierwsze - i to jest najważniejsze - świadectwem tego, jak rozumiano officium divinum w poprzednich epokach. Po drugie, mówią pośrednio o tym, że liturgia kształtowała naszą kulturę, a jej bramą na cały świat był język łaciński. Dziś, niestety, pojęcie dziedzictwa liturgicznego bardzo się zatarło, a liturgia współczesna nie potrafi już interpretować i nieść kultury, w której była zawarta pamięć dwóch tysięcy lat. Zajmując się twórczością autora sprzed 1200 lat, pracownicy Katedry Literatury Łacińskiej Antyku Chrześcijańskiego i Czasów Nowożytnych KUL pragną się włączyć, zwłaszcza w perspektywie stulecia istnienia naszej katolickiej Alma Mater, w jej misję, którą jest również przekazywanie i obrona kultury chrześcijańskiej. Wierzymy, że pamięć nie tylko jest kultem przeszłości, ale może być też zaczynem przyszłości.

67,90 zł
50,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,65 zł

21
Konkordaty Polskie. Historia i teraźniejszość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Konkordaty Polskie. Historia i teraźniejszość
Dostępny18 szt.

Przedmiot niniejszej publikacji dotyczy regulacji stosunków między państwem polskim a Kościołem katolickim przy użyciu konkordatu, czyli umowy pomiędzy Stolicą Apostolską a najwyższymi organami państwa, która rodzi skutki prawne dla obu Stron. Głównym jej celem jest całościowe ujęcie problematyki w aspekcie historycznym i współczesnym. W tym sensie dzieło to stanowi nowość na rynku wydawniczym. Zawartość tej publikacji obejmuje: rozdział wstępny – wyjaśniający pojęcie i rodzaje konkordatów – i dwie części. Pierwsza część zawiera analizę stosunków między państwem polskim a Stolicą Apostolską od Mieszka I do czasów współczesnych. Druga część zawiera wyjaśnienie genezy i komentarz norm zawartych w obowiązującym Konkordacie. W zakończeniu Autor stawia tezę, że zawarcie tego Konkordatu oznacza zerwanie z modelem wrogiej separacji – narzuconym przez reżim komunistyczny – i realizację modelu państwa świeckiego, opartego na zasadzie przyjaznego rozdziału i współdziałania między państwem a Kościołem dla dobra wspólnego.

98,00 zł
72,52 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 25,48 zł

22
Król Edyp - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Edyp
NiedostępnyBrak

Niniejszy tomik zawiera najnowszy polski przekład i opracowanie Króla Edypa, dokonane przez Roberta R. Chodkowskiego, wybitnego znawcę teatru i tragedii greckiej. Tę sztukę Sofoklesa Arystotelesa nazwał „najpiękniejszą tragedią” (kaliste tragoidia), znalazł w niej bowiem pełne urzeczywistnienie postulatów swojej poetyki normatywnej. Mimo upływu niemal dwu i pół tysiąca lat dramat ateńskiego klasyka - zarówno ze względu na walory literackie, jak i uniwersalna przesłanie - nadal zaliczany jest do arcydzieł. Problemy wielkości i upadku człowieka, jego wolności i ograniczeń, podjęte w „Królu Edypie”, są wciąż aktualne. Wielu twórców w różnych sferach działalności artystycznej (teatrze, operze, tańcu, filmie i telewizji) ciągle sięga - wprost lub pośrednia - do dzieła Sofoklesa.

26,00 zł
19,24 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,76 zł

23
Credo in Deum w teologii i sztuce Kościołów chrześcijańskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Credo in Deum w teologii i sztuce Kościołów chrześcijańskich
Dostępny14 szt.

Treść Wyznania wiary przypomina dzieło stworzenia i odkupienia, rolę Ducha Świętego i Kościoła, który odpuszcza grzechy i prowadzi do życia wiecznego, zaś modlitwa słowami symbolu jest odpowiedzią człowieka wierzącego na zbawcze działanie Boga. Wśród różnych formuł zawierających wyznanie wiary chrześcijańskiej szczególne miejsce zajmuje Symbol Apostolski, uznawany za wierne streszczenie wiary apostołów. Przez wieki wierzono także, że każdy z nich ułożył osobiście jedno zdanie Credo. Ta legenda trwale zapisała się w ikonografii chrześcijańskiej. Książka poświęcona jest obecności Credo Apostolorum w liturgii, teologii, muzyce i sztuce Kościołów chrześcijańskich od czasów Soboru Trydenckiego do współczesności. Szeroka panorama prezentowanych zjawisk pomaga zrozumieć odmienny status tej formuły Wyznania wiary w różnych konfesjach. Jednocześnie pozwala dostrzec podobieństwo, na przykład wyjątkową rolę katechizmów i sztuki w okresie potrydenckim, zarówno w kręgu katolickim jak i luterańskim. Intedryscyplinarne badania nad Credo odsłaniają głębię jego znaczeń zarówno w rozważaniach teologów, jak i w modlitwie wiernych, wspomaganej obrazem oraz tekstem.

59,00 zł
43,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,34 zł

24
Katalog prac plastycznych 3 Cyprian Norwid Tom 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
129,00 zł
95,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 33,54 zł

25
Dzieła 2. Porządek antyfonarza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieła 2. Porządek antyfonarza
NiedostępnyBrak

Książka, którą Czytelnik bierze do ręki, to drugi tom przekładu Dzieł Amalariusza z Metzu. Tom pierwszy, zatytułowany Święte obrzędy Kościoła, ukazał się dokładnie rok temu. Wielkim zobowiązaniem do pracy nad kontynuacją tłumaczenia stał się fakt, że papież senior Benedykt XVI wyraził zgodę na dedykowanie Mu przekładu i zechciał przyjąć specjalnie oprawiony egzemplarz publikacji, a także wyróżnienie książki przez kapitułę Stowarzyszenia Wydawców Katolickich oraz uznanie przez JM Rektora KUL wydania dzieł Amalariusza po polsku za wydarzenie roku akademickiego 2016/2017 na Wydziale Nauk Humanistycznych. W tomie drugim zamieszczono tłumaczenie De ordine antiphonarii, innego - obok Liber officialis - ważnego świadectwa liturgicznych zainteresowań Amalariusza oraz kilku pomniejszych jego pism, traktujących również o kwestiach ściśle liturgicznych: Missae expositionis geminus codex, czyli Wyjaśnienie Mszy w dwóch księgach; Canonis Missae interpretatio, czyli Objaśnienie kanonu mszalnego; Epistula ad Hilduinum abbatem de diebus ordinationis et quattuor temporum, czyli List do opata Hilduina o terminach święceń i o suchych dniach. W nawiązaniu do tytułu pierwszego tomu, ta część tomu drugiego nosi tytuł Inne pisma o świętych obrzędach. Trzecia część woluminu obejmuje przekład dwóch pism, których tematyka nie dotyczy zagadnień liturgicznych, ale zwyczajowo wiązano je z osobą Amalariusza: Institutio canonicorum Aquisgranensis i Institutio sanctimonialium Aquisgranensis (Reguły życia duchownych i mniszek). Stanowią one kompilację fragmentów z różnych autorów wczesnochrześcijańskich oraz z rozmaitych dokumentów Kościoła i odznaczają się wielkim walorem, tak historycznym jak i teologicznym. Wydawca i autorzy przekładu mają nadzieję, że przekład całości dzieł Amalariusza z Metzu otwiera polskiemu Czytelnikowi dostęp do ważnych źródeł należących do dziedzictwa naszej wiary i naszej kultury, której bramą na świat pozostaje język Kościoła rzymskiego

67,90 zł
50,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,65 zł

26
Kara ograniczenia wolności w teorii i praktyce orzeczniczej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kara ograniczenia wolności w teorii i praktyce orzeczniczej
Dostępny10 szt.

Jest to wartościowe opracowanie, które daje pogłębiony obraz badanego problemu. Na podkreślenie zasługują w szczególności dokonane przez autorkę samodzielne ustalenia badawcze oraz rzetelna analiza zagadnień objętych zakresem rozważań, oparta na obszernej podstawie bibliograficznej. - z recenzji prof. dr hab. Mirosławy Melezini, Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży Opracowanie stanowi wszechstronną, niemal kompleksową analizę tytułowego zagadnienia. Autorka dokonała wnikliwej eksploracji aktów prawnych, stanowisk doktryny oraz orzecznictwa. Ujęła tym samym karę ograniczenia wolności w sposób szeroki. Rzec by można, że wyraźnie wykraczający poza ramy wyznaczone wyłącznie przez prawo karne. - z recenzji dr. hab. Igora Zgolińskiego, prof. Kujawsko-Pomorskiej Szkoły Wyższej w Bydgoszczy

63,00 zł
46,62 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,38 zł

27
Kres ułańskiej epopei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kres ułańskiej epopei
Dostępny12 szt.

Kres ułańskiej epopei stanowi trzecią część - po Ułańskim lecie i Ułańskiej jesieni - cyklu szkiców Bohdana Królikowskiego z dziejów kawalerii II Rzeczypospolitej. Książka ta jest pozycją cenną i interesującą, miejscami nawet sensacyjną. Autor przedstawia organizację i działania bojowe pułków kawaleryjskich, które w czasie drugiej wojny światowej, w Polskich Siłach Zbrojnych na Zachodzie, przesiadały się z koni na czołgi i samochody pancerne. We Francji (1939-1940) kawalerzyści tworzyli oddziały rozpoznawcze i 10. Brygadę Kawalerii Pancernej. Na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej organizowali się i walczyli ułani z Brygady Strzelców Karpackich. Po upadku Francji jednostki rozpoznawcze i pancerne tworzono w Wielkiej Brytanii. Potem organizowano kawalerię w Armii Polskiej w ZSSR, a po przejściu na Środkowy Wschód tworzono z niej jednostki rozpoznawcze i pancerne. Pułki kawaleryjskie walczyły w Italii, północnej Francji, w Belgii, Holandii i w Niemczech.

51,00 zł
37,74 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 13,26 zł

28
Komisja Edukacji Narodowej Studia i szkice z dziejów polskiej kultury intelektualnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komisja Edukacji Narodowej Studia i szkice z dziejów polskiej kultury ...
Dostępny8 szt.

Tom prezentuje bogactwo i skomplikowane przemiany w zakresie nowożytnej kultury intelektualnej, przede wszystkim na gruncie oświeceniowych reform szkolnych, a zwłaszcza przeprowadzonych w Rzeczypospolitej Obojga Narodów, ale ukazanych na tle europejskim. Presja rozwijających się nauk przyrodniczych sprzyjała odchodzeniu od szkolnictwa ukierunkowanego humanistycznie i filozoficznie w kierunku postępującego wzmocnienia kształcenia o charakterze zawodowym. Wzrastająca rola centralnych władz państw absolutystycznych wyznaczała oświacie nowe zadania wychowawcze, czyniąc ze szkolnictwa fundament nowego ładu ideowego i społeczno-politycznego. W odradzającej się Rzeczypospolitej zmiany te dokonały się w szkolnictwie kościelnym, początkowo w oświacie prowadzonej przez zakon pijarów, a po kasacie zakonu jezuitów, których szkoły przejęło państwo, przynajmniej postulatywnie, w odniesieniu do całości ówczesnej oświaty, zwłaszcza szkolnictwa średniego i wyższego. Stąd też niniejszy tom łączy obydwa typy reform, akcentując na zasadzie tzw. długiego trwania ich relatywnie pojętą ciągłość, zarówno w wymiarze naukowym, jak i ideowym, a także ich religijno-moralistyczny i obywatelski charakter. Niniejsza publikacja chce się skromnie wpisać w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości oraz 100-lecia KUL, widząc w tym rocznicowym zespoleniu niegasnący znak nadziei, że rzetelnie prowadzone szkolnictwo będzie niezastąpionym fundamentem ładu ideowego, społecznego i gospodarczego naszej Ojczyzny, a KUL zachowa w niej swe trwałe i znaczące miejsce.

63,00 zł
46,62 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,38 zł

29
Bezpieczeństwo prawne państw demokratycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bezpieczeństwo prawne państw demokratycznych
Dostępny27 szt.

Niniejsza publikacja powstała w wyniku współpracy naukowej prawników sąsiadujących ze sobą państw Europy Środkowo-Wschodniej, członków Unii Europejskiej - Polski i Słowacji oraz Ukrainy - państwa stowarzyszonego z Unią Europejską. Współpraca ta jest koordynowana przez Komisję Prawniczą Polskiej Akademii Nauk, Oddział w Lublinie. Dotyczy ona bezpieczeństwa tych państw w procesie integracji w porządku prawnym Unii Europejskiej. Podstawowym celem monografii jest pogłębienie wiedzy i wymiana opinii na temat bezpieczeństwa w Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem regulacji dotyczących życia politycznego, gospodarczego, socjalnego, ochrony środowiska, stosunków państwo-Kościół, oraz stanu obronności w skali krajowej i międzynarodowej. Szczególnym celem publikacji jest wkład do oceny stanu bezpieczeństwa państw europejskich i do partnerskiego dialogu nad przyszłością Unii Europejskiej.

49,00 zł
36,26 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,74 zł

30
Miara człowieka. Tajemniczy notatnik. Niewyjaśniona śmierć. Geniusz Leonarda da Vinci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miara człowieka. Tajemniczy notatnik. Niewyjaśniona śmierć. Geniusz Le...
NiedostępnyBrak

Intrygująca akcją, skrząca się dowcipem powieść o Leonardzie da Vinci i renesansowym Mediolanie. W 500. rocznicę śmierci geniusza znany włoski pisarz przywraca go do życia w roli detektywa. Jesienią 1493 roku mediolańczycy często widują na ulicach miasta mężczyznę około czterdziestki, w długim różowym płaszczu, pogrążonego we własnych myślach. Mieszka przy swojej pracowni z matką i ulubionym, choć krnąbrnym uczniem. Nie jada mięsa. Pisze wspak. I ma nieustanne problemy z egzekwowaniem zapłaty od zleceniodawców. To Leonardo da Vinci: jego sława już przekroczyła Alpy, docierając do króla Francji Karola VIII, który wysyła do Mediolanu legatów z prośbą o wsparcie w wojnie z Aragończykami, ale też z tajną misją dotyczącą Leonarda. Wiadomo, że nosi on pod tuniką, blisko serca notatnik, w którym zapisuje swoje najśmielsze pomysły – może i ten na niezwyciężoną machinę wojenną? Rządzący Mediolanem Sforza także potrzebuje talentów Leonarda, i to nie tylko po to, by ukończył wreszcie projekt konnego pomnika jego ojca. Na zamkowym dziedzińcu znaleziono martwego mężczyznę. Trzeba więc czym prędzej oddalić cień zarazy i przesądów, a da Vinci – z wielu powodów – nie może odmówić swojemu panu.

34,90 zł
26,87 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,03 zł

31
Colloquial Korean: The Complet - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Colloquial Korean: The Complet
NiedostępnyBrak

Colloquial Korean provides a step-by-step course in Korean as it is written and spoken today. Combining a user-friendly approach with a thorough treatment of the language, it equips learners with the essential skills needed to communicate confidently and effectively in Korean in a broad range of situations. No prior knowledge of the language is required. Key features include: - progressive coverage of speaking, listening, reading and writing skills - structured, jargon-free explanations of grammar - an extensive range of focused and stimulating exercises - realistic and entertaining dialogues covering a broad variety of scenarios - useful vocabulary lists throughout the text - additional resources available at the back of the book, including a full answer key, a grammar summary and bilingual glossaries Balanced, comprehensive and rewarding, Colloquial Korean will be an indispensable resource both for independent learners and students taking courses in Korean.

125,00 zł
112,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,50 zł

32
Around the World in 80 Days. Książka z grą planszową - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
67,50 zł
57,38 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,12 zł

33
Templar Knights - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Templar Knights
Italeri
NiedostępnyBrak

Zestaw zawiera plastikowe figurki rycerzy Templariuszy.

33,90 zł
30,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,39 zł

34
Hi-Tech Robot - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hi-Tech Robot
Lisciani
NiedostępnyBrak

W serii dostępne 3 fantastyczne roboty do zbudowania, które są świetnym wprowadzeniem do świata robotyki. Wszystkie poruszają się dzięki energii wytwarzanej przez reakcje chemiczną ze słoną wodą, która jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia.

28,90 zł
25,72 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,18 zł

35
Puzzle 12 elementów. Świnka Peppa - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 12 elementów. Świnka Peppa
Lisciani, 12 elementów
NiedostępnyBrak

Puzzle w oryginalnym kształcie z bohaterami znanymi z kreskówki Świnki Peppy. Zestaw składa się z 12 puzzli wysokiej jakości, które po ułożeniu tworzą obrazek o wymiarach 50.0 x 35.0 cm.

34,10 zł
30,35 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,75 zł

36
Pojazd Hydrus z figurką - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazd Hydrus z figurką
Simba Toys
NiedostępnyBrak

Strażak Sam to serial, który opowiada o przygodach dzielnego strażaka i jego przyjaciół. Tytułowy bohater serii, dzielny i odważny strażak imieniem Sam, wraz ze swoimi siostrzeńcami i przyjaciółmi mieszka w fikcyjnym mieście Pontypandy w Walii (połączenie nazw dwóch walijskich miast – Pontypridd i Tonypandy). Panuje tam cisza i spokój, ale czasem zdarzają się zarówno kłopoty, jak i niezwykłe przygody. Pojazd z serii „Strażak Sam” – Hydrus pozwala ratować na lądzie i na wodzie! Amfibia posiada 6 ruchomych kółek, dzięki czemu może poruszać się po płaskich powierzchniach. Długość pojazdu to 20 cm , dzięki opływowej budowie dziecko może bawić się pojazdem w wodzie. Idealna zabawka do fantastycznej zabawy w wannie. Zestaw zawiera: • samochód terenowy Hydrus, • figurkę Elvisa, • akcesoria: apteczkę, gaśnicę, latarkę, deskę, lornetkę. Wymiary opakowania: 24.0 x 25.0 x 15.0 cm

92,90 zł
83,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,29 zł

37
Liscianigiochi Hi-Tech Robot Artysta - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,90 zł
25,72 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,18 zł

38
RODO w praktyce zarządcy nieruchomości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RODO w praktyce zarządcy nieruchomości
Dostępny1 szt.

Książka w kompleksowy sposób przedstawia zagadnienia związane z ochroną danych osobowych we wspólnotach mieszkaniowych, spółdzielniach oraz biurach zarządców nieruchomości. Uwzględnia aktualny stan prawny. Autorki zawarły w niej liczne porady praktyczne. Publikacja przyda się wszystkim zarządcom nieruchomości, pracownikom spółdzielni mieszkaniowych, administratorom oraz osobom zajmującym się obsługą wspólnot mieszkaniowych.

69,00 zł
56,58 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 12,42 zł

39
Główka ołówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Główka ołówka
Dostępny74 szt.

Jakie przygody czekają tych, którzy chcą się zanurzyć w świat liter, cyfr i rysunków? I czy naprawdę wszystko w nim musi nam od razu wychodzić?... Przepięknie ilustrowana książka, znakomita pomoc dla rodziców, którzy chcieliby pokazać dzieciom radość płynącą z nauki na błędach.

16,00 zł
11,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,48 zł

40
Definicje i rozwój wiedzy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Definicje i rozwój wiedzy
Dostępny7 szt.

Książka przedstawia problematykę definicji w aspekcie historycznym i systematycznym. Autor uporządkował chronologicznie stanowiska akceptujące i nieakceptujące użycie definicji. Opracował nadto i wyakcentował związki teorii znaczenia i teorii definicji przez aplikację referencyjnej semantyki Hilarego Putnama. Monografia uwyraźniła fakt, że definicje podlegają rewizjom i zmianom. Współczesne, nowe spojrzenie na tradycyjną teorię definicji może być pożyteczne, między innymi, dla osób zainteresowanych językoznawstwem (lingwistyką), psycholingwistyką, socjolingwistyką, filozofią języka i nauki, a także semiotyką, metodologią i epistemologią.

29,40 zł
21,76 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,64 zł

41
Chrystus cierpiący - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chrystus cierpiący
Dostępny7 szt.

Chrystus cierpiący (łac. Christus patiens), jest tragedią napisaną w języku starogreckim, opartą na przekazie biblijnym, zawartym w czterech ewangeliach, ukazującą jakby w trzech odsłonach Mękę, Śmierć i Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Jest to centon, czyli utwór w dużej części skomponowany z tekstów innych autorów, odpowiednio dobranych i dopasowanych do wyrażenia nowych treści, w tym wypadku z wersów tragików greckich, przede wszystkim z tragedii Eurypidesa, co zresztą autor dramatu zaznacza w jego Wprowadzeniu. Ponieważ tekst zachowany w rękopisach nie miał tytułu, nadał go, odpowiednio do treści, pierwszy wydawca, Antonius Bladus, w wieku XVI i ta propozycja została zgodnie zaakceptowana. W przekładzie Roberta R. Chodkowskiego czytelnik otrzymuje tekst klarowny i spójny, napisany językiem żywym, poetyckim, a jednocześnie w pełni zrozumiałym (w wielu miejscach znacznie bardziej zrozumiałym niż przekład J. Łanowskiego), zaopatrzony w niezbędne komentarze i objaśnienia. Tekst ten z przyjemnością i zainteresowaniem przeczyta każdy, kto interesuje się zarówno literaturą chrześcijańską, jak i dramatem greckim i jego recepcją. - z recenzji dr hab. Joanny Sowy, prof. UŁ

24,00 zł
17,76 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,24 zł

42
Żuławski. Wywiad rzeka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żuławski. Wywiad rzeka
Dostępny15 szt.

Wywiad-rzeka o „kosmosie Żuławskiego” – rozmowa o uniwersum sztuki utkanym z setek przeczytanych książek, obejrzanych filmów i wysłuchanych oper, a także o traumatycznych doświadczeniach życiowych, które ukształtowały filmowy i pisarski warsztat artysty. Sam Peckinpah obok Fiodora Dostojewskiego, Sergiej Eisenstein obok Kena Russella, XIX-wieczna proza obok sztuki komiksu – to wszystko staje się inspiracją do stworzenia dzieła poruszającego najbardziej dotkliwe problemy – w sferze indywidualnej i społecznej. Dramatyczne opowieści o filmie w czasach PRL-u. O dwukrotnym przymusie opuszczenia Polski i o cenzurze. O kobietach... Małgorzacie Braunek, Romy Schneider, Isabelle Adjani, Valérie Kaprisky, Iwonie Petry, Sophie Marceau. O robieniu języka lewicowego w lewicowej w telewizji „pampersów”. O pracy z filmowcami z Polski, Francji i Ameryki – przewodnik po praktycznej stronie sztuki filmowej. Nowe wydanie wzbogacone zdjęciami i nowym wstępem Piotra Kletowskiego. Andrzej Żuławski (1940–2016) – reżyser filmowy, scenarzysta, pisarz. Studiował na wydziale reżyserii IDHEC-u w Paryżu, filozofię na Sorbonie i nauki polityczne na UW. Był asystentem Andrzeja Wajdy. Autor 15 filmów i ponad 20 książek. Jest laureatem nagrody Plus Camerimage za całokształt twórczości „dla reżysera za szczególną wrażliwością wizualną”. Piotr Marecki (1976) – redaktor, wydawca, kulturoznawca. Redaktor naczelny magazynu „Ha!art”. Piotr Kletowski (1975) – filmoznawca, specjalista od kina azjatyckiego. Autor monografii Śmierć jest moim zwycięstwem – kino Takeshi Kitano (2001) oraz Filmowa odyseja Stanleya Kubricka (2006).

54,90 zł
40,63 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 14,27 zł

43
Efektywna integracja szkolna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efektywna integracja szkolna
Dostępny10 szt.

Autor ukazał, że edukacja integracyjna nie jest czynnikiem dynamizującym rozwój dziecka niepełnosprawnego, nie sprzyja bowiem redukcji narastającego w nim lęku ani osiągnięciu korzystnej pozycji w strukturze klasy, zwiększa natomiast koszty emocjonalne. Efekty edukacji integracyjnej inaczej oceniają nauczyciele prowadzący i wspomagający, a inaczej rodzice. Każda z tych grup wiąże odmienne oczekiwania z tą formą kształcenia. Edukacja integracyjna rzeczywiście „woła o pomoc” profesjonalistów. Praca znajdzie zapewne wielu czytelników. Jest skierowana do specjalistów zajmujących się rehabilitacją i kształceniem osób niepełnosprawnych, pedagogów specjalnych, a także licznej grupy studentów psychologii i pedagogiki oraz rodziców niepełnosprawnych dzieci. Stanowi znaczącą pozycję książkową na temat psychologicznych i pedagogicznych aspektów kształcenia integracyjnego.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

44
Kryształowi. Tom 2. Łatwy hajs - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kryształowi. Tom 2. Łatwy hajs
Dostępny224 szt.

Brudy w polskiej policji. Seks. Ostry język. Tak mocnego kryminału jeszcze w Polsce nie było! Łysy jest bezwzględny. Dolę musi mu odpalać każdy właściciel klubu go-go. Gdy nie płaci, Łysy zamyka klub, a delikwenta zgarnia do paki. Łysy nie jest groźny dlatego, że jest gangsterem. Jest groźny, bo to gangster, który na co dzień pracuje w policji. Tak w każdym razie twierdzi świadek. Ale czy świadek nie próbuje wrobić Łysego? Paweł Dobrogowski, pseudonim Driver został stworzony do takich spraw. Tropi nieuczciwych gliniarzy i rozprawia się z nimi nie przebierając w środkach. To outsider z konieczności, rozwodnik z wyboru, policjant z krwi i kości. Czy i tym razem okaże się bardziej przebiegły niż jego przeciwnik?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

45
Wiewiórka Chrupuś - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiewiórka Chrupuś
Dostępny63 szt.

Wysmakowana graficznie seria czterech opowiastek o sympatycznych, skorych do psot zwierzątkach zachwyci małych czytelników. Autorką historyjek jest Beatrix Potter, angielska pisarka i ilustratorka.

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

46
Pani Mrugalińska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pani Mrugalińska
Dostępny305 szt.

Wysmakowana graficznie seria czterech opowiastek o sympatycznych, skorych do psot zwierzątkach zachwyci małych czytelników. Autorką historyjek jest Beatrix Potter, angielska pisarka i ilustratorka.

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

Wróć do góry