hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.05.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 20 maja 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wydział 7. Zeszyt 3. Żywa woda (Tomasz Kontny, Arkadiusz Klimek), na drugim Plastelina 12 kolorów Cuties Koty Starpak 429681 (Starpak). Kolejny produkt to W imieniu Polski Walczącej Z.2 Kampinos'44 (Zajączkowski Sławomir Wyrzykowski Krzysztof) oraz Wilcze tropy. Młot (Sławomir Zajączkowski).
1
Wydział 7. Zeszyt 3. Żywa woda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydział 7. Zeszyt 3. Żywa woda
Dostępny23 szt.

Rok 1963, okolice Wrocławia. Dręczony koszmarnymi wspomnieniami dominikanin Jakub Lange interweniuje we wsi, w której bije źródło uzdrawiającej wody. Miejscowy ksiądz chce ujawnić jej właściwości, co nie jest po myśli kurii. Eksplozja toksycznych chemikaliów w pobliskiej radzieckiej bazie sprawia, że sytuacja staje na głowie, a Lange musi zmierzyć się ze śmiertelnym niebezpieczeństwem. Na szczęście nie jest sam! O ile jego niezwykła towarzyszka jest tym, za kogo się podaje...

15,00 zł
9,30 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 5,70 zł

2
Plastelina 12 kolorów Cuties Koty Starpak 429681 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plastelina 12 kolorów Cuties Koty Starpak 429681
Starpak
Dostępny212 szt.

Plastelina z kolekcji Starpak z licencją Cuties. W zestawie znajduje się 12 plastelin w żywych kolorach, rozwijających umiejętności plastyczne i kreatywne myślenie dziecka. Barwne pudełko z nadrukiem Cuties zachęca do twórczej zabawy i ułatwia przechowywanie. W trosce o najwyższą jakość i bezpieczeństwo plastelina jest produkowana w Polsce. Zapoznaj się również z innymi produktami Starpak Plastelina przeznaczona dla dzieci w wieku 3 . Wymiary produktu wys.x szer. x gł. cm 9,3x19,7x1,5.

7,30 zł
6,94 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,36 zł

3
W imieniu Polski Walczącej Z.2 Kampinos'44 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

4
Wilcze tropy. Młot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilcze tropy. Młot
Dostępny46 szt.

Wiosna 1944. Nad Bugiem, niedaleko wsi Mężenin, miejscowy dowódca Armii Krajowej Władysław Łukasiuk MŁOT oraz jego żołnierze wyławiają z rzeki prototyp rakiety V-2 - nowej broni mającej odwrócić losy przegranej przez Niemców wojny. Zdemontowane elementy tej broni wywiad AK przekaże aliantom. Wkrótce Niemcy zostają wyparci z Polski przez Armię Czerwoną. Dla tak zasłużonych dowódców jak MŁOT nie oznacza to jednak spokoju. Ścigany przez NKWD Łukasiuk podejmuje walkę w obronie swoich bliskich i podkomendnych. Przerzeka walczyć, dopóki ,,choć jedna sowiecka noga deptać będzie polską ziemię". Czy MŁOTOWI uda się ratować podkomendnych schwytanych przez sowietów - Jak strzela się z piata - Co MŁOT opowiedział ŁUPASZCE o Wandzie Wasilewskiej - Jak wyglądał atak żołnierzy MŁOTA na KBW w Siemiatyczach i na most na Bugu we Fronołowie - Zaparszamy do lektury trzeciego zeszytu komiksowego cyklu WILCZE TROPY, przygotowanego przez IPN i poświęconego Żołnierzom Wyklętym.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

5
Ale z naszymi umarłymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ale z naszymi umarłymi
Dostępny14 szt.

„Do Europy – tak, ale razem z naszymi umarłymi”, pisała Maria Janion. Ta myśl stała się punktem wyjścia powieści Jacka Dehnela, w której trochę śmieszno, trochę straszno, a na pewno bardzo aktualnie. W pewnej krakowskiej kamienicy mieszka cały przekrój polskiego społeczeństwa. W tym Kuba i jego chłopak, Tomek. Kuba jest dziennikarzem. Wraz z ekipą telewizyjną trafia na cmentarz w Cikowicach pod Bochnią, skąd napływają informacje o napadach na groby i wykradzionych ciałach. Nie byłoby w tym może nic aż tak niezwykłego, gdyby nie jeden zagadkowy szczegół – nagrobne płyty zostały rozbite… od środka. I wtedy zaczyna się prawdziwe literackie szaleństwo! Kolejny cud nad Wisłą? Próba mająca zjednoczyć naród? Polska w ferworze! Medialna gorączka, polityczne oskarżenia i społeczne nastroje, od paniki po euforię. Tymczasem sytuacja stopniowo wymyka się spod kontroli… Bo są na świecie rzeczy, o których nie śniło się czytelnikom.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

6
Baśń o Aladynie i o lampie cudownej (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baśń o Aladynie i o lampie cudownej (wydanie z opracowaniem i streszcz...
Dostępny93 szt.

Wydanie Baśni o Aladynie i o lampie cudownej kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika - „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Postaci Aladyna nie trzeba przedstawiać dzieciom – ten chłopiec, który z ubogiego syna krawca stał się bogatym i potężnym księciem, a wszystko dzięki pewnej magicznej lampie, znany jest już kolejnym pokoleniom małych miłośników baśni. Przedstawiamy opowieść o losach Aladyna w klasycznej odsłonie, autorstwa jednego z najlepszych polskich twórców, Bolesława Leśmiana. Poczytajcie o leniwym, ale zawsze mającym szczęście Aladynie, złym czarnoksiężniku o niemożliwym do wymówienia imieniu, potężnym błękitnym dżinnie mieszkającym w zaczarowanej lampie, cudnej urody księżniczce i ich niesamowitych przygodach!

5,50 zł
3,85 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 1,65 zł

7
Przybądź Duchu Święty! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybądź Duchu Święty!
Dostępny70 szt.

„W świetle południa i w łagodnym cieniu tej wiary Duch Święty pociąga duszę ku dobru, dotykając i przenikając jej serce, zmieniając w przyjemne to, co gorzkie w ćwiczeniu cnoty oraz pokonując trudności i opór natury. Hojnymi i wspaniałomyślnymi uczuciami zachęca duszę do heroicznych czynów i odpowiada na akty jej ufności nawet cudami” – ks. Dolindo Ruotolo. Życie chrześcijańskie nie polega na posiadaniu kilku świętych obrazów, odklepywaniu modlitw, czy nieuważnym wysłuchaniu Mszy Świętej z poczuciem satysfakcji, że w ogóle na nią przyszliśmy. Wymaga od nas wytrwałości w praktykowaniu cnót, umartwień i modlitwy, aby ułatwić naszej duszy stanie się uległą wobec natchnień Ducha Świętego. Przybądź Duch Święty! jest właśnie taką instrukcją, jak stać się prawdziwym chrześcijaninem i walczącym za wiarę żołnierzem Jezusa Chrystusa. Ks. Dolindo Ruotolo przez analogię i porównania tłumaczy w niej, w jaki sposób działa Duch Święty, jak odróżniać dary od charyzmatów, oraz jak je pielęgnować, by wydawały obfite owoce. Zachęca też, do codziennego dziękczynienia Duchowi Świętemu. Autor przedstawia życie wierzącego jako nieustanną walkę ciała przeciwko duchowi i ducha przeciwko ciału. Gdy dusza napotyka na pokusy, zostaje umocniona i otrzymuje łaskę od Ducha Świętego, by je pokonać i pozostać wierną stanowi i misji, do której Bóg ją powołuje. Na łaskę otwieramy się przez praktykę wewnętrznego skupienia i nawyk częstego myślenia o Bogu. Wtedy Duch Święty może przemawiać do naszego serca, dając duszy światło, siłę i pocieszenie. Łaska Ducha Świętego przejawia się na wiele sposobów. Jednym z nich są sakramenty, które nas uświęcają i dzięki którym uczestniczymy bezpośrednio w życiu Chrystusa. Ponadto każdy ochrzczony otrzymuje siedem darów, jako broń do walki duchowej ze skutkami siedmiu grzechów głównych. Specjalnym rodzajem łaski są też charyzmaty – dary udzielane przez Ducha Świętego z korzyścią dla innych dusz albo ku zbudowaniu Kościoła. Kiedy poddajemy się działaniu Duch Świętego, wydajemy owoce, różniące się od cnót i darów tym, że są czynami – działaniem wynikającym ze świętych uzdolnień, jakie Duch Święty nadaje duszy. Wśród nich są błogosławieństwa, które pozwalają nam już na tym świecie zasmakować pełnej wolności ducha i zjednoczenia z Bogiem. „Ten, kogo pobudzają dary Ducha Świętego, płynie z żaglem, porusza się szybciej, a jedynym wysiłkiem jest uległe podążanie za kierunkiem wiatru” – Ojcowie Kościoła.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

8
Perfumiarka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Perfumiarka
Dostępny11 szt.

Słoneczna opowieść w nurcie feel-good Historia skomponowana niczym perfumy! Na własnej skórze poczuj uwodzicielskie nuty: głowy, serca oraz głębi… Ingrid nienawidzi swojej pracy. Pewnego dnia w rodzinnym domu dziewczyna odnajduje wśród rzeczy taty rysunek tajemniczego flakonu perfum. Wiedziona przeczuciem postanawia udać się do malowniczej miejscowości Grasse w Prowansji, by dowiedzieć się, czym właściwie zajmował się jej ojciec podczas długich wyjazdów służbowych. Szereg tropów prowadzi ją do Sonji Richard, tajemniczej właścicielki fabryki perfum, u której Ingrid postanawia się zatrudnić. Nie zdradza jednak przełożonej prawdziwego powodu swojej przeprowadzki. Czy Ingrid rozwikła rodzinny sekret? W tym samym czasie zostaje ogłoszony konkurs na nowy zapach dla Chanel, a jakby tego było mało, w życiu dziewczyny pojawia się przystojny Jean, pochodzący z rodziny, która od pokoleń zajmuje się produkcją perfum… Miłość wśród róż, lawendy i jaśminu. Opowieść o zmysłowych sekretach sztuki perfumiarskiej w krajobrazie słonecznej Prowansji. Tej powieści się nie czyta, tę powieść się czuje!

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

9
Władcy Chmielu.Tom 1. Karol, 1854 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy Chmielu.Tom 1. Karol, 1854
Dostępny36 szt.

Młody Karol Steenfort odkrywa w sobie pasję i talent do produkcji piwa. Wraz z piękną Adrienne i przyjacielem Franzem Texelem zakładają browar w swojej rodzinnej miejscowości Dorp. Ale w Dorp działa już jeden browar, prowadzony przez bogatego przemysłowca i jednocześnie burmistrza, Alfreda De Ruitera, który nie pozwoli aby pod jego bokiem wyrosła mu konkurencja. Użyje wszelkich środków, aby dopiąć celu. Karol, 1854 to pierwszy album z ośmioczęściowej serii opisujących dzieje kilku pokoleń rodziny Steenfort, właścicieli browaru.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

10
Ułańskie wspomnienia z roku 1920 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ułańskie wspomnienia z roku 1920
Dostępny6 szt.

Autor Ułańskich wspomnień, Jan Fudakowski (1901-1982), będąc studentem SGGW, wstąpił w roku 1920 jako ochotnik do sławnego już wtedy 1. Pułku Ułanów Krechowieckich. Uczestniczył w walkach do momentu, kiedy we wrześniu tego roku został ranny. Jego wspomnienia – napisane żywo i barwnie – są doskonałym dokumentem epoki, nie tylko zapisem wydarzeń, ale też odbiciem ich atmosfery, niepowtarzalnego klimatu tamtych miesięcy. To jedna z niewielu relacji pisanych przez prostych żołnierzy – niemal wyjątkowa – stąd wiele tu ciekawych szczegółów, jakich próżno by szukać w pamiętnikach generałów czy wyższych oficerów. Walor unikatu mają też końcowe fragmenty Wspomnień Fudakowskiego, w których autor opisuje trwającą wiele dni ewakuację rannych z pola bitwy do Warszawy i pobyt w szpitalu. Tę niezwykłą książkę czyta się jednym tchem.

21,90 zł
16,21 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 5,69 zł

11
Borelioza i koinfekcje. Co można zrobić by poczuć się lepiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Borelioza i koinfekcje. Co można zrobić by poczuć się lepiej
Dostępny1 szt.

Chorujesz, ale nie możesz znaleźć przyczyny swoich dolegliwości? Czy cierpisz z powodu zespołu pozornie niepowiązanych ze sobą objawów, których przyczyny lekarze nie potrafią znaleźć? A może postawiono ci diagnozę, ale wdrożona terapia nie przynosi oczekiwanych rezultatów? Być może nie zdajesz sobie sprawy z tego, że chorujesz na boreliozę. Znana jako „doskonały naśladowca” choroba z Lyme oraz jej koinfekcje mogą powodować objawy, które często są błędnie diagnozowane jako zespół przewlekłego zmęczenia, fibromialgia, reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń, stwardnienie rozsiane czy nawet depresja, stany lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne albo psychozy. Renomowany internista i uznawany na całym świecie ekspert w dziedzinie leczenia boreliozy dr Richard I. Horowitz w swojej przełomowej publikacji: Why Can't I Get Better? Solving the Mystery of Lyme & Chronic Disease opisał rewolucyjny plan leczenia tej i innych chorób przewlekłych. Teraz w swojej kolejnej książce zawarł wyniki najnowszych badań, kluczowych dla wybrania skutecznej terapii, oraz zaproponował zastosowanie szesnastopunktowej różnicowej mapy diagnostycznej MSIDS, aby ułatwić rozpoznanie choroby. Książkę dr. Horowitza powinien przeczytać każdy, kto zmaga się z przewlekłymi dolegliwościami. Pokazuje ona, jak szukać źródła problemu, a nie jedynie leczyć objawy choroby.

71,00 zł
51,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,88 zł

12
Riverdale. Tom 2. Powrót nad Shadow Lake - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Riverdale. Tom 2. Powrót nad Shadow Lake
Dostępny21 szt.

Druga część trylogii „Riverdale”! Archie został oskarżony o morderstwo i wszystkie dowody wskazują na jego winę. Betty, Veronica i Jughead wiedzą, że Archie nic nie zrobił, a za całą tą sprawą stoi Hiram Lodge, tylko jak to udowodnić? By uratować Archiego, przyjaciele postanawiają wrócić na miejsce zbrodni, by znowu zmierzyć się z Shadow Lake. Zagrożenie kryje się dosłownie wszędzie. Nikt nie jest bezpieczny. Czy nastolatkowie znajdą dowody, których potrzebują, aby oczyścić Archiego z zarzutów? I co ważniejsze: czy uda im się wrócić do Riverdale?

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

13
Sędzia Dredd. Kompletne akta 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sędzia Dredd. Kompletne akta 2
Dostępny2 szt.

Leżące na Zachodnim Wybrzeżu Mega-City Two opanowała straszliwa zaraza, która zamienia ludzi w żądne krwi potwory. Milionom mieszkańców może pomóc jedynie szczepionka opracowana w Mega-City One. Niestety nie da się jej dostarczyć samolotami, można to zrobić wyłącznie drogą lądową. Tylko Dredd wraz z grupą wybranych przez siebie pomocników jest w stanie wypełnić tę misję. Będą musieli przebyć tysiące mil pełnych niewyobrażalnych niebezpieczeństw. To tak zwana Przeklęta Ziemia, zniszczona w czasie wojny przez bomby atomowe, którą zamieszkują różnego rodzaju mutanci i stwory rodem z horrorów. Jednak Sędzia Dredd nie przypuszcza nawet, że w czasie jego nieobecności w Mega-City One rozrasta się inna zaraza, która pochłonie miliony ofiar i na zawsze zmieni życie mieszkańców.

125,00 zł
107,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 17,50 zł

14
Żyjąc niebezpiecznie. Przygoda bycia sobą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyjąc niebezpiecznie. Przygoda bycia sobą
Dostępny11 szt.

Osho jest znany jako jeden z najbardziej prowokacyjnych nauczycieli naszych czasów. Ta książka, będąca kluczem do nauki rewolucyjnego credo o życiu niebezpiecznym to wyjątkowy wybór materiałów z jego improwizowanych rozmów z publicznością. Zgodnie z Osho, jedyną drogą na znalezienie siebie, na odkrycie, kim naprawdę jesteśmy, jest żyć ryzykownie, odrzucając jakiekolwiek zasady i doktryny nakładające na nas „psychologiczne niewolnictwo”. „Połóż wszystko na szali. Bądź hazardzistą! Ryzykuj wszystko, ponieważ następny moment nie jest pewny. Po co niepokój, po co się martwić? Żyj niebezpiecznie, radośnie, bez strachu, bez poczucia winy. Bez jakiejkolwiek obawy przed piekłem, albo jakimkolwiek pożądaniem nieba. Po prostu żyj.” Niemal trzydzieści lat po śmierci OSHO, ten obrazoburczy przekaz ma coraz większą rzeszę odbiorców na całym świecie. Osho mówi, że poczucie bezpieczeństwa jest jedynie fikcją, którą staramy się stworzyć, ponieważ boimy się życia. Ani my sami, ani nikt inny nie jest w stanie zagwarantować nam pełni bezpieczeństwa, nawet jeśli zgodzimy się żyć biernie i konserwatywnie. Urodziliśmy się, żeby realizować swój potencjał, rozwijać dane nam talenty, używać naszej inteligencji. Podążając własną drogą, będziemy musieli mierzyć się z różnymi sytuacjami. Jedne nas uskrzydlą, dostarczą radości, inne sprawią trudność. I jedne i drugie – jeśli przestraszeni nie zamkniemy się przed nimi – poszerzą naszą świadomość, i wraz z upływem czasu – pozwolą odczuwać coraz większą satysfakcję z życia.

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

15
Kronikarskie niedyskrecje, czyli życie prywatne Piastów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronikarskie niedyskrecje, czyli życie prywatne Piastów
Dostępny9 szt.

Czy Kazimierz Wielki był bigamistą? Czy Władysław Laskonogi został zabity przez dziewkę kuchenną? Czy Bolesław Chrobry zgwałcił ruską księżniczkę? Czy Przemysł II był żonobójcą? Na te i inne pytania dotyczące prywatnego życia Piastów odpowiada w swojej książce profesor Błażej Śliwiński, znany polski mediewista. Opierając się na autentycznych tekstach średniowiecznych kronik, przytaczając liczne plotki, ukazał przedstawicieli tej dynastii od nieznanej dotąd strony. Udowodnił, że w wiekach średnich nie tylko modlono się i wojowano, ale równie chętnie oddawano się wszelkim przyjemnościom. Błażej Śliwiński – profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Zakładu Historii Średniowiecznej Polski i Nauk Pomocniczych Historii w Instytucie Historii. Od 2004 r. jest redaktorem rocznika „Studia z dziejów średniowiecza”. Autor ponad 200 publikacji naukowych związanych głównie z dziejami politycznymi Polski X-XV w. (zwłaszcza Pomorza Wschodniego), genealogii i heraldyki, m.in.: Poczet książąt gdańskich. Dynastia Sobiesławiców w XII-XIII wieku, Rzeź i zniszczenie Gdańska przez Krzyżaków w 1308 roku.

36,80 zł
26,50 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,30 zł

16
Kulkolina neonowa (6 kolorów) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kulkolina neonowa (6 kolorów)
Art. and Play
Dostępny5 szt.

Kulkolina to delikatna, miękka, twardniejąca na powietrzu kuleczkowa masa plastyczna. Można z niej lepić kształty przestrzenne i płaskie lub oklejać nią dowolne powierzchnie takie jak: papier, drewno, styropian, plastik, ceramikę. Mieszając ze sobą różne kolory Kulkoliny można uzyskać nowe kolory. Jeśli Kulkolina straci swoja plastyczność można ją odświeżyć poprzez dodanie niewielkiej ilości wody i ugniatanie. Praca wykonana z Kulkoliny twardnieje od kilku godzin do kilku dni w zależności od ilości użytej masy plastycznej. Kulkolina nie brudzi rąk.

29,70 zł
25,84 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,86 zł

17
Piąte przez dziesiąte. Opowiadania powojenne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piąte przez dziesiąte. Opowiadania powojenne
Dostępny21 szt.

Trzynasty już tom Opowiadań powojennych najbardziej warszawskiego z pisarzy warszawskich Stefana Wiecheckiego „Wiecha”. Wiech nie tylko odtwarza koloryt Warszawy, on wręcz tworzy język, gwarę warszawskich drobnych cwaniaczków. Opisując świat z punktu widzenia przeciętnego warszawiaka cwaniaka, zawsze pewnego swych racji, zauważa w tym świecie masę absurdów, rzeczy pozytywnych i negatywnych. Tym razem mamy jednak tom wyjątkowy, tom osobisty autora, który postanowił napisać w końcu wspomnienia. Jak pisze sam Wiech: „Na każdego przychodzi czas pisania pamiętnika, nikt się od tego nie wykręci. W każdym razie rzadko kto. Ja opierałem się dość długo. Do pisania wspomnień potrzebna jest przede wszystkim dobra pamięć, a tu wiele ciekawych obrazów przeszłości wywietrzało człowiekowi z tak zwanych szarych komórek. Czasem zazdrość tego człowieka ogarnia, gdy słyszy starszych od siebie biesiadników przy kawiarnianym stoliku w „Europejskiej” sypiących jak z rękawa nazwiskami i datami. Pewien świetny kompozytor na przykład, choć metryką wyprzedza mnie o lat kilka, recytuje jak z nut odległe w czasie fakty i ich szczególiki. Zresztą jest z tego dumny: – Ja tam na pamięć nie mogę narzekać – mawia o sobie – pamiętam wszystkie nazwiska i numery telefonów. Nawet po wódce. Mogę wypić pięć... tych... no, tych na nóżce... i wszystko w porządku. Nawet i jemu zatem się zdarza, że umknie z pamięci takie proste słowo jak kieliszek. Cóż dopiero mówić o zwykłym śmiertelniku, niemogącym sobie czasem przypomnieć, o której miał wrócić do domu. Toteż na ewentualne zarzuty, że w tej garści wspomnień niejedno może potraktowane zostało piąte przez dziesiąte, niezbyt wyczerpująco... dla czytelnika – zgodzę się. Ale zmuszony będą zastosować znaną handlową zasadę, że po odejściu od kasy żadne reklamacje uwzględniane nie będą”. M. Choromański pisał o autorze wspomnień: „Uważam Wiecha za jednego z najlepszych polskich pisarzy współczesnych. A poza wszystkim, wciąż pozostaje aktualne hasło: Kto czyta Wiecha, ten się uśmiecha!”

26,00 zł
18,72 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,28 zł

18
Nigdy, trochę, do szaleństwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nigdy, trochę, do szaleństwa
NiedostępnyBrak

1# Nigdy nie umawiaj się z najlepszym przyjacielem. 2# Nigdy nie bądź taki jak inni. 3# Nigdy nie farbuj włosów na tęczowo. Dave i Julia są najlepszymi przyjaciółmi. Zdecydowali, że za nic nie chcą być tacy jak większość nastolatków i codziennie na przerwie gadać o dramatach rodzinnych, obmyślając jednocześnie strategie na wybory króla i królowej balu. Słowem, chcą uciec od licealnych klisz. I to jak najdalej. Tworzą więc wyjątkową listę rzeczy, których nigdy nie zrobią w liceum. Wkrótce jednak dla żartu decydują się zaliczyć wszystkie punkty ze swojej listy. I wtedy okazuje się, że trudno jest oprzeć się schematom, a nawet można dzięki nim coś ważnego zyskać. Na przykład miłość… Wspaniała historia o przyjaźni i złamanych sercach oraz o tym wszystkim, co czeka na ciebie tuż za rogiem, kiedy masz naście lat. Koniecznie ją przeczytaj, jeśli chodzisz, chodziłaś albo właśnie idziesz do liceum – a nigdy jej nie zapomnisz!

37,90 zł
28,05 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,85 zł

19
Kolorowa rzeczywistość, czyli obraz PRL w polskim komiksie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowa rzeczywistość, czyli obraz PRL w polskim komiksie
Dostępny21 szt.

Maciej Jasiński przedstawia codzienny świat PRL-u, jaki wyłania się z komiksów tworzonych w tamtej epoce. To rzeczywistość odrealniona, kolorowa niczym zdjęcia z katalogów reklamowych. Życie codzienne jest niemal pozbawione trosk, sklepy są doskonale zaopatrzone, kolejki prawie nie istnieją i każdy ma szansę na swojego własnego Fiata 126p. W tej zalewie propagandy sukcesu można jednak znaleźć także takie historie, które starają się przedstawiać świat PRL-u takim jaki był – bez upiększania. Autor analizuje również współczesne komiksy odnoszące się do tamtych czasów – bazujące na własnych wspomnieniach twórców, sentymencie lub też przedstawiające rzeczywistość alternatywną do tej, w jakiej żyli Polacy przed 1990 rokiem. – Czy warto kłaniać się ekspedientce z mięsnego? – Czym ozdobić telewizor? – Jakim samochodem uciekają przestępcy? – Czy w czasie wagarów można pomagać milicji? – I czy dusza jest na licencji włoskiej? O tym i innych ciekawostkach przeczytasz w tej książce. Książkę zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu miasta Bydgoszczy.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

20
Oblicza ekologii (zestaw 3 filmów, seria Planete Doc Review) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oblicza ekologii (zestaw 3 filmów, seria Planete Doc Review)
Dostępny3 szt.

Ochrona środowiska naturalnego już wiele lat temu przestała być zajęciem niewielkiej grupy zapalonych ekologów, a troska o naszą planetę na stałe wpisała się w główny nurt najważniejszych kwestii społeczno-politycznych. Czy chodzi o przyszłość fok w Morzu śródziemnym, nosorożce w Afryce, żywność modyfikowaną genetycznie, odnawialne źródła energii czy efekt cieplarniany - odpowiedzialność za naszą planetę ponosimy wszyscy. I choć coraz więcej jest akcji i kampanii uświadamiających, to zagrożeń, problemów i wyzwań ekologicznych niestety nie ubywa. Uważamy jednak, że podejmowanie szeroko rozumianej `zielonej` tematyki przez artystów, w tym także filmowców, przybliża widzom problemy lokalne, regionalne, czasem z odległych zakątków Ziemi oraz te globalne, dotyczące każdego z nas. (Małgorzata Kopka, Fundacja im. Heinricha Bölla) Festiwal Planete Doc Review co roku poświęca dużo miejsca kwestiom ekologicznym. Od 2009 roku organizowany jest konkurs dla `Najlepszego filmu o tematyce ekologicznej`, a najlepsze filmy dokumentalne poświęcone kwestiom ekologicznym pokazywane są w specjalnej sekcji `Klimat na zmiany` cieszącej się dużym zainteresowaniem widzów. `Oblicza ekologii` zawierający zestaw 3 filmów dokumentalnych nagrodzonych na festiwalu Planete Doc Review. Są to: `Jądro wieczności` reż. Michael Madsen, Dania/Finlandia/Szwecja/Włochy 2009 - Nagroda Panasonic Green Award na 7. Planete Doc Review `Recepta na klęskę` reż. John Webster, Finlandia 2008 - Nagroda Warsaw Green Award na 6. Planete Doc Review `Wiek głupoty` reż. Franny Armstrong, Wielka Brytania 2008 - Specjalne Wyróżnienie w konkursie Warsaw Green Award na 6. Planete Doc Review Filmy te nie tylko poruszają ważne kwestie o znaczeniu globalnym, ale także pokazują świat widziany przez pryzmat troski o środowisko naturalne. Dzięki unikalnej zawartości oraz oryginalnemu ekologicznemu opakowaniu `Oblicza ekologii` stanowią wyjątkową pozycję wśród wydawnictw DVD. Jądro wieczności (Into eternity) 2010 - Panasonic Green Award dla `Najlepszego filmu o tematyce ekologicznej` na 7. Planete Doc Review 2010 - Tribeca Film Festival w Nowym Jorku 2010 - Silverdocs Documentary Festival w Waszyngtonie 2010 - Hot Docs w Toronto 2009 - Nagroda Publiczności na CPH:DOX, Copenhagen Documentary Film Festival 2009 - Grand Prix na Visions du Réel w Nyon Wiek głupoty (The Age of Stupid) 2009 - Specjalne Wyróżnienie dla `Najlepszego filmu o tematyce ekologicznej` w konkursie Warsaw Green Award na 6. Planete Doc Review 2009 - Specjalne Wyróżnienie dla `Najlepszego filmu dokumentalnego` na Middle East International Film Festival w Abu Dhabi 2009 - Nominacja do British Independent Film Award dla `Najlepszego filmu dokumentalnego` 2008 - IDFA, International Film Festival Amsterdam Recepta na klęskę (Recipes for Disaster) 2009 - Warsaw Green Award dla `Najlepszego filmu o tematyce ekologicznej` na 6. Planete Doc Review 2009 - Fińska nagroda Jussi dla `Najlepszego filmu dokumentalnego` 2009 - DOK Leipzig, International Lepizig Festival for Documentary and Animated Film 2009 - Nordische Filmtage w Lubece 2008 - Specjalne Wyróżnienie dla `Najlepszego filmu dokumentalnego` na Nordisk Panorama w Malmo

30,00 zł
27,30 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 2,70 zł

21
Dialog. Nr 5/2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dialog. Nr 5/2019
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy miesięcznik poświęcony dramaturgii współczesnej – teatralnej, filmowej, radiowej i telewizyjnej W każdym numerze ukazuje się co najmniej jedna polska sztuka lub scenariusz oraz tłumaczenia najciekawszych współczesnych sztuk obcojęzycznych. W publikowanych tekstach dramat staje się pretekstem do rozmaitych wycieczek intelektualnych – historycznych, antropologicznych, estetycznych, filozoficznych oraz publicystycznych. Czasopismo z długą tradycją i uznaną renomą. Na rynku od 1956 r.

10,00 zł
8,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,50 zł

22
Władcy Chmielu. Wydanie zbiorcze, tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Władcy Chmielu. Wydanie zbiorcze, tom 1
NiedostępnyBrak

Dorp 1854-1997. 150 lat historii i pięć pokoleń, które jedno po drugim przyczyniły się do powstania imperium Steenfort. Browar tak silny, że był w stanie przetrwać dwie wojny światowe i katastrofę gospodarczą. Te wydarzenia jednak są niczym w porównaniu do walki o władzę pomiędzy spadkobiercami i obsesji na punkcie zemsty, która zawsze napędzała tę rodzinę. Ponieważ imperia przemysłowe mogą wznosić się tylko dzięki pasji, entuzjazmowi i uporowi mężczyzn. Po XIII, Thorgalu i Largo Winch, Van Hamme wraz z Francisem Vallesem tworzy zapierającą dech w piersiach opowieść, w której wyjątkowe losy i dramatyczne zwroty akcji następują po sobie, opowiadając historię Władców chmielu. Pierwszy tom wydania zbiorczego zawiera cztery oryginalne albumy: 1. Karol, 1854 2. Margrit, 1886 3. Adrien, 1917 4. Noël, 1932

99,00 zł
85,14 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 13,86 zł

23
Chata za wsią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chata za wsią
NiedostępnyBrak

Tragiczne dzieje małżeństwa Cygana Tumrego i chłopki Motruny. Mimo zawziętej walki o zapewnienie bytu sobie i żonie konsekwentna dyskryminacja dziewczyny przez rodzinę i całą społeczność wiejską doprowadza młodą parę do skrajnej nędzy i samobójstwa Cygana. Do ich klęski przyczynia się także obojętność dworu, którego reprezentantem jest zblazowany dziedzic, zakochany w pięknej Cygance, Azie. Szczęście udaje się znaleźć dopiero córce Tumrych, Marysi… Powieść znakomicie napisana, odznacza się przejmującą wiernością szczegółu oraz realizmem w odmalowaniu obyczaju cygańskiego i chłopskiego.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

24
Grzechotka. Niebieska książeczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka. Niebieska książeczka
NiedostępnyBrak

Przedstawiona książeczka to połączenie edukacji i zabawy, które wspierają rozwój maluszków. Dziecko słucha, ogląda, odkrywa, poznaje i bawi się. Zbierz całą kolekcję! Wesoły wierszyk i grzechotka zapewnią uśmiech na twarzy każdego malucha.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

25
Psychologiczny pomiar religijności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologiczny pomiar religijności
Dostępny10 szt.

Psychologiczny pomiar religijności jest próbą zmierzenia się z naukowym podejściem do badań nad religijnością w psychologii. Na polskim rynku wydawniczym od wielu lat jest obserwowany deficyt opracowań, które prezentują dorobek badawczy w zakresie konstrukcji narzędzi służących do pomiaru tego fenomenu. Niniejsza publikacja wychodzi naprzeciw tym potrzebom i prezentuje narzędzia służące do pomiaru różnych aspektów religijności. Czytelnik znajdzie w niej podstawy teoretyczne oraz właściwości psychometryczne kilkunastu skal. Ich powstanie lub adaptacja to owoc wieloletnich badań psychologów, którzy wywodzą się z lubelskiej szkoły psychologii religii w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II. Książka ta nie tylko jest pomocna w badaniach z zakresu psychologii religii, ale również może stać się cennym źródłem wiedzy dla różnych przedstawicieli nauk społecznych zajmujących się badaniem religijności. Informacje o warunkach korzystania z zaprezentowanych w książce narzędzi można znaleźć na stronie www.kul.pl/psychologia/społeczna/metody.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

26
Podstawy nauk o religii. Studia religiologiczne. Tom 4, wydanie 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podstawy nauk o religii. Studia religiologiczne. Tom 4, wydanie 3
Dostępny10 szt.

Książka jest próbą ukazania teoretycznych podstaw nauk o religii, najbardziej intrygującej postaci ludzkiego zachowania i złożonego tworu kulturowego. Nie chodzi tu o przedstawienie samego zjawiska religii, lecz badających je nauk i wyjaśniających je teorii. Centralne miejsce zajmuje metodologiczna sytuacja nauk o religii: ich poznawcze możliwości i granice. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla badaczy religii i metodologów, ale sięgnąć po nią może każdy, kto szuka informacji o naukach, które swoim przedmiotem uczyniły religię. Wydanie 3, poprawione i rozszerzone.

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

27
Sztuka retoryczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka retoryczna
NiedostępnyBrak

Rola, jaką dzięki wyjątkowym walorom metodyczno-dydaktycznym odegrała Sztuka retoryczna Hermogenesa w kształtowaniu kultury mówionego i pisanego słowa najpierw w okresie II Sofistyki, a następnie w Cesarstwie Bizantyjskim oraz w okresie odrodzenia i klasycyzmu europejskiego, i odkryta obecnie na nowo nieprzemijająca aktualność jej retorycznej problematyki w zakresie inwencji i stylu oraz wysoki poziom naukowego opracowania tego dzieła w polskiej szacie przez Henryka Podbielskiego, znakomitego polskiego hellenisty, pozwala zaliczyć tę książkę do najcenniejszych pozycji obecnie wydawanych w Polsce – z recenzji prof. dra hab. Roberta R. Chodkowskiego. Książka stanie się z pewnością wielkim wydarzeniem wydawniczym. Jej autor, najlepszy u nas znawca retoryki greckiej, znany szerokim kręgom humanistów m.in. jako znakomity tłumacz i komentator Poetyki i retoryki Arystotelesa, przedstawia czytelnikom swoje nowe dzieło, radykalnie rozszerzające nasz obraz antycznej sztuki słowa: naukowe opracowanie i pierwszy w Polsce (a drugi na świecie, po Francji) całościowy przekład pięciu traktatów retorycznych, funkcjonujących przez ponad tysiąc lat w Cesarstwie Bizantyjskim (V-XV wiek) jako Sztuka retoryczna Hermogenesa z Tarsu. (...) Pragnę podkreślić nieczęsto spotykaną właściwość, cechującą twórczość profesora Podbielskiego. Łączy on najwyższej próby klasę naukową z umiejętnością jasnego, zrozumiałego nie tylko dla wąskiego grona specjalistów, przedstawienia najbardziej nawet zawiłych i skomplikowanych problemów – z recenzji prof. dra hab. Jerzego Danielewicza.

60,00 zł
44,40 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,60 zł

28
Progymnasmata. Greckie ćwiczenia retoryczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Progymnasmata. Greckie ćwiczenia retoryczne
NiedostępnyBrak

Po opublikowanej w 2012 r. Sztuce retorycznej Hermogenesa z Tarsu prof. Henryk Podbielski obecnie przybliża polskiemu czytelnikowi w swoim przekładzie i naukowym opracowaniu podstawowe dla szkolnej retoryki wszystkie zachowane z okresu cesarstwa rzymskiego Progymnasmata, czyli Wstępne ćwiczenia retoryczne. Były one w powszechnym użyciu jako podręczniki stosowane w szkolnej dydaktyce retorycznej nie tylko w greckich prowincjach cesarstwa rzymskiego, ale również przez całe tysiąclecie historii cesarstwa bizantyjskiego oraz (po przełożeniu na łacinę) w całej renesansowej i klasycystycznej Europie. Pierwsza w Polsce publikacja wszystkich czterech greckich zachowanych podręczników (Taon z Aleksandrii, Hermogenes, Aftoniusz Sofista, Mikołaj z Myry) praktycznej retoryki, nazywanych Progymnasmata, łącznie z ich modelowym opracowaniem retora Libaniosa, w starannym przekładzie i naukowym opracowaniu prof. Podbielskiego jest dziełem prekursorskim, które ma szansę stać się inspiracją dla badaczy nie tylko sztuki retorycznej, ale i szeroko rozumianej nauki o języku i kulturze – z recenzji prof. dra hab. Roberta R. Chodkowskiego. Wiedza, erudycja, ogromne kompetencje badawcze i translatorskie, jak też rzetelność badawcza prof. Henryka Podbielskiego, znane wszystkim polskim i nie tylko polskim starożytnikom, sprawiają, że przygotowana przez niego praca znajdzie odbiorców nie tylko wśród wąskiego kręgu badaczy starożytności. Nie ulega wątpliwości fakt, iż w czasach nam współczesnych retoryka, zarówno w jej aspekcie teoretycznym i praktycznym, jak też przede wszystkim etyczno-moralnym, powinna stać się jednym z przedmiotów nowożytnej paidei. Opracowane przez prof. Podbielskiego przekłady sprawdzonych w ponad tysiącletniej praktyce dydaktycznej podręczników sztuki retorycznej mogą się więc okazać przydatne również obecnie w nauczaniu tego przedmiotu – z recenzji prof. dr hab. Janiny Gajdy-Krynickiej.

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

29
Psychologia przełomu połowy życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psychologia przełomu połowy życia
NiedostępnyBrak

Kryzys wieku średniego – zjawisko wpisane w bieg życia, czy użyteczny mit pozwalający radzić sobie z nieuniknionymi zmianami i stratami? Czy z wyzwaniami również? Czy można w wieku średnim kontynuować program wczesnej dorosłości? Jakim kosztem? Jak rekonstruujemy świat znaczeń osobistych, gdy zmienia się nasza emocjonalność w okresie przełomu połowy życia? Kiedy jest już za późno na wielką zmianę życiową oraz co jej sprzyja? Co oznacza zjawisko „teraz albo nigdy"? Jak dokonujemy bilansu półmetka i do czego może to prowadzić? Jaką rolę odgrywa świadomość czasu, rozeznanie osobistego potencjału, zdolność do konstruowania autorskiego planu na przyszłość? Wreszcie, co jest charakterystyczne dla kobiet, a co typowe dla mężczyzn? I jak bardzo jako osoby różnimy się sposobem przechodzenia połowy życia? To niektóre z pytań – nie ma na nie jednoznacznych i prostych odpowiedzi w tej książce, w psychologii bowiem większość rozwiązań rozpoczyna się od „to zależy...”. Monografia, obok zaprezentowanych teorii i badań, niesie zaproszenie do refleksji, może też wyzwanie, sugeruje poszukiwanie wraz z autorem niejednoznacznych i nierzadko trudnych odpowiedzi na nieproste pytania. Pytania, jakie wywołuje w nas poczucie wolności, odpowiedzialności i czasu.

47,90 zł
35,45 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,45 zł

30
Wybrane kierunki współczesnej profilaktyki i resocjalizacji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wybrane kierunki współczesnej profilaktyki i resocjalizacji
Dostępny1 szt.

Publikacja zawiera treści dotyczące kierunków profilaktyki i resocjalizacji istotne, z punktu widzenia autorów, we współczesnej rzeczywistości. Jej celem jest przedstawienie wybranych negatywnych zjawisk oraz działań mających je pozytywnie niwelować. Przedstawiane zagadnienia prezentowane są w sposób holistyczny, a takie całościowe ujęcie tematu nadaje publikacji dodatkową wartość. Czytelnik otrzymuje w ten sposób kompleksowe informacje dotyczące wybranych kierunków współczesnej profilaktyki i resocjalizacji – z recenzji dra hab. Edmunda Juśki, prof. KUL. Monografię cechują bogate walory poznawcze w zakresie profilaktyki i resocjalizacji, jest ona wyjątkowo inspirująca. Przybliża problematykę ważną i zarazem niezmiernie interesującą dla wielu specjalistów oraz popularyzatorów nauki. Stanowi istotny wkład intelektualny w obszar interdyscyplinarny, gdyż poszerza wiedzę z profilaktyki i resocjalizacji. W niniejszej publikacji specjaliści z różnych dziedzin znajdą cenne informacje. Należy polecić ją osobom zajmującym się pracą badawczą z pedagogiki pracy czy też resocjalizacji, pedagogom, logopedom, a także rodzicom – z recenzji dr hab. n. o zdr. Anny Pacian, UM w Lublinie.

42,00 zł
31,08 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,92 zł

31
Wstęp do nauki o państwie i prawie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wstęp do nauki o państwie i prawie
NiedostępnyBrak

Jest to podręcznik dla studentów pierwszego roku studiów na wydziałach prawa. Jego zadaniem jest nauczenie studentów podstawowych pojęć i zasad dotyczących państwa i prawa, które mają zastosowanie we wszystkich dyscyplinach nauk prawnych, a zwłaszcza w dogmatyce prawa. Wykłady mają dostarczyć adeptom studiów prawniczych podstawowego aparatu myślowego; przyczynić się do przyswojenia sobie przez studentów takich pojęć i zasad, które są niezbędne do studiowania dyscyplin prawniczych o charakterze praktycznym. Wykłady ze Wstępu do nauki o państwie i prawie są podzielone na dwie części. Pierwsza część obejmuje podstawowe zagadnienia z teorii państwa, część druga dotyczy podstawowych zagadnień z teorii prawa. W pierwszej części zostaną omówione następujące zagadnienia: – odpowiedzi na pytanie, co to jest państwo, czyli definicje państwa; geneza państwa, suwerenność jako istotny atrybut państwa, klasyfikacje państw, aparat państwowy, – relacje między państwem a innymi podstawowymi grupami życia społecznego: państwo a naród, państwo a Kościół, – systemy polityczne, systemy partyjne. W drugiej części następujące zagadnienia: – co to jest prawo; jakie są filozoficzne koncepcje prawa, – budowa normy prawnej, – norma prawna a przepis prawny, – pojęcie stosunku prawnego i jego elementy składowe (podmiot stosunku prawnego, przedmiot, uprawnienia-obowiązki, fakty i zdarzenia prawne), – źródła prawa, – system prawa, – wykładnia prawa, – stosowanie prawa, – praworządność. Wydanie drugie zostało zaktualizowane oraz uzupełnione.

24,90 zł
18,43 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,47 zł

32
Religia i Kościół katolicki w ZSRR 1917-1991. Kronika - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Religia i Kościół katolicki w ZSRR 1917-1991. Kronika
Dostępny9 szt.

Richard Pipes, autor fundamentalnej pracy poświęconej rewolucji bolszewickiej, zwrócił uwagę, że historycy piszący na temat dziejów ZSRS niewiele miejsca poświęcają religii lub w ogóle o niej nie wspominają, choć walka z nią w ciągu 70 lat istnienia tego państwa należała do głównych jego zadań, a heroiczna obrona swobód religijnych przez wiernych różnych wyznań zasługuje na jej poznanie. Niniejsza praca ma celu służenie tej sprawie. Nie przez rekonstrukcję procesu historycznego, jaki się dokonał w ZSRS w tej dziedzinie, lecz przez ukazanie – w postaci kalendarium – dziejów religii, Kościoła katolickiego, losów należącej do niego ludności polskiej i innej oraz historii innych Kościołów w tym państwie. Celem tej publikacji jest poszerzenie bardzo ograniczonej dotychczas świadomości społecznej na ten temat.

88,90 zł
65,79 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 23,11 zł

33
Tragedie. Tom 2. Król Edyp, Antygona, Elektra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tragedie. Tom 2. Król Edyp, Antygona, Elektra
NiedostępnyBrak

Tom II tragedii Sofoklesa w przekładzie R. R. Chodkowskiego obejmuje trzy kolejne sztuki poety: Króla Edypa, Antygonę i Elektrę. Król Edyp to według Arystotelesa „najpiękniejsza tragedia" (kalliste tragoidia), ponieważ w niej znalazł on najpełniejsze urzeczywistnienie własnych postulatów swojej poetyki normatywnej. Dramaturga interesują w niej problemy wielkości i upadku człowieka, jego wolności i ograniczeń, w tym zależności losu człowieka od sił wyższych. Antygona, równie wielkie arcydzieło o charakterze uniwersalnym, na przykładzie heroicznej postawy tytułowej bohaterki ukazuje istotne znaczenie w życiu człowieka wyższych, wartości, jak oddanie osobom najbliższym i poszukiwanie sensu życia w wierności wyznawanym ideałom. Drugi bohater sztuki, Kreon, swoją postawą tyrana, ilustruje niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą władza, jeśli władca, przekonany o posiadaniu jedynej prawdy, dla własnych celów nagina prawo i w konsekwencji łamie prawa boskie i podstawowe prawa ludzkie, by ostatecznie przegrać i jako polityk i jako człowiek. Elektra - to trzecia z najbardziej znanych tragedii Sofoklesa. Podobnie jak w Antygonie Sofokles ukazuje w tej sztuce dramat młodej dziewczyny, która mimo wielu nieszczęść, jakie spadają na nią gradacyjnie, nie załamuje się i do końca pozostaje sobą, wierna podjętemu zadaniu pomszczeniu ojca i ukaraniu jego zabójców, w tym swej matki-zbrodniarki. Z pomocą boga i brata odnosi ostateczne zwycięstwo. Te trzy sztuki łączy przekonanie o kruchości życia człowieka, lecz i wiara w wielkość jego ducha oraz zdolność do pokonywania przeciwieństw w walce o sprawiedliwość i prawdę, nawet za najwyższą cenę.

47,90 zł
35,45 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,45 zł

34
Zarys teorii socjologii gospodarki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys teorii socjologii gospodarki
Dostępny17 szt.

Zarys teorii socjologii gospodarki przedstawia kluczowe kategorie badawcze podejmowane przez socjologię gospodarki. Autor wychodzi z założenia, że teoria ekonomiczna nie jest w stanie sama wyjaśnić wszystkich procesów gospodarczych i faktów rynkowych, do tego potrzebny jest również socjologiczny ogląd tych zjawisk, który reprezentuje socjologia gospodarki. W książce przedstawione są główne zagadnienia teoretyczne socjologii gospodarki. Praca ta jest użyteczna zarówno dla socjologów jak i ekonomistów

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

35
Wobec Formy Otwartej Oskara Hansena - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wobec Formy Otwartej Oskara Hansena
NiedostępnyBrak

Twórczość artystyczna i dydaktyczna Oskara Hansena długo pozostawała na marginesie głównego nurtu historii sztuki. Dopiero ostatnie lata zdają się ujawniać doniosłość i wpływ jego teorii nie tylko na uczniów, absolwentów warszawskiej ASP, lecz także na młodych artystów debiutujących w ostatnich latach. Książka ukazuje złożony układ – działalności Oskara Hansena, rozległości jego myśli, a także oddziaływania idei Formy Otwartej w kolejnych dekadach. Zgromadzone artykuły prezentują krytyczną refleksję nad spuścizną architekta, a jednocześnie ukazują siłę oddziaływania jego myśli. Uporządkowane wokół zasadniczych kategorii - idei, utopii, reinterpretacji – przybliżają twórczość Oskara Hansena jako wciąż żywą tkankę współczesności.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

36
Grzechotka. Żółta książeczka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzechotka. Żółta książeczka
NiedostępnyBrak

Przedstawiona książeczka to połączenie edukacji i zabawy, które wspierają rozwój maluszków. Dziecko słucha, ogląda, odkrywa, poznaje i bawi się. Zbierz całą kolekcję!

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

37
Nasza mama czarodziejka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasza mama czarodziejka
NiedostępnyBrak

Nasza mama wygląda całkiem zwyczajnie... Lubi się z nami bawić i zawsze nam pomaga, kiedy coś jest nie tak. Wczoraj w nocy ulepiła z ciasta kawałeczek rożka, który obłamał się księżycowi. Wielkoludowi z naszego podwórka też pomogła – znów bawi się z nami na podwórku. Bo to był po prostu mój nadęty kolega! A kiedy potwór zajrzał do naszego okna podczas kolacji – poczęstowała go sałatą. Okazało się, że jest bardzo łagodny! Mama od razu to wiedziała.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

38
Prawo administracyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo administracyjne
NiedostępnyBrak

Książka obejmuje niemal całość problematyki prawa administracyjnego, uwzględnia najnowszy dorobek doktryny i orzecznictwa. Czytelnik odnajdzie w podręczniku m.in. zagadnienia dotyczące: – struktury administracji publicznej i zasad jej funkcjonowania, – kontroli administracji, – statusu urzędników, – podstawowych działów prawa materialnego, – oraz problematykę związaną z integracją europejską. W celu ułatwienia nauki wprowadzono dodatkowe pogrubienia podkreślające ważne partie materiału oraz piktogramy ułatwiające odnalezienie istotnych fragmentów.

79,00 zł
71,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,90 zł

39
Prawo budowlane. Warunki techniczne i inne akty prawne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo budowlane. Warunki techniczne i inne akty prawne
NiedostępnyBrak

Stan prawny na: 19.04.2019 r. W 29. wydaniu zbioru uwzględniono zmiany wynikające m.in. z ustaw: – z 21 lutego 2019 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z zapewnieniem stosowania rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz.U. poz. 730), – z 22 lutego 2019 r. o przygotowaniu i realizacji strategicznych inwestycji w sektorze naftowym (Dz.U. poz. 630), – z 22 lutego 2019 r. o zmianie ustawy – Prawo budowlane (Dz.U. poz. 695). W książce zamieszczono skorowidz przedmiotowy ułatwiający odnalezienie poszczególnych instytucji, a zaakcentowane kolorowym tłem tytuliki przepisów ustawy – Prawo budowlane oraz wybranych rozporządzeń wykonawczych objaśniają ich sens. Publikacja jest przeznaczona dla osób, którym niezbędna jest znajomość przepisów z zakresu prawa budowlanego.

19,90 zł
17,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,99 zł

40
Pluszak. Kot z głosem, 25 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak. Kot z głosem, 25 cm
Sun-day
NiedostępnyBrak

Sympatyczny pluszak, zaciekawi każde dziecko. Rozmiar zabawki: 25.0 cm

23,90 zł
21,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,39 zł

41
Pluszak. Miś siedzący, 20 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak. Miś siedzący, 20 cm
Sun-day
NiedostępnyBrak

Sympatyczny pluszak, przypadnie do gustu każdemu dziecku. Rozmiar zabawki: 20.0 cm

12,90 zł
11,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,29 zł

42
Circle The Wagons Lp. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Circle The Wagons Lp. Winyl
Darkthrone, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Side A 1. Those Treasures Will Never Befall You 2. Running For Borders 3. I Am The Graves Of The 80s 4. Stylized Corpse SIde B 5. Circle The Wagons 6. Black Mountain Totem 7. I Am The Working Class 8. Eyes Burst At Dawn 9. Bränn Inte Slottet

104,90 zł
96,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,39 zł

43
Dead End Kings, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dead End Kings, 2 LP
Katatonia, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: LP 1:ack Savoretti - Written In Scars Strona A: 1. The Parting 2. The One You Are Looking For Is Not Here 3. Hypnone Strona B: 1. The Racing Heart 2. Buildings 3. Leech LP 2: Strona C: 1. Ambitions 2. Undo You Strona D: 1. Lethean 2. First Prayer 3. Dead Letters

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

44
Transylvanian Hunger, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Transylvanian Hunger, LP
Darkthrone, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: Strona A: 1. Transilvanian Hunger 2. Over Fiell Og Gjennom Torner 3. Skald Av Satans Sol 4. Slottet I Det Fjerne Strona B: 1. Graven Takeheimens Saler 2. I En Hall Med Flesk Og Mjød 3. As Flittermice As Satans Spys 4. En As I Dype Skogen

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

45
Panzerfaust, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Panzerfaust, LP
Darkthrone, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: Strona A: 1. En Vind Av Sorg 2. Triumphant Gleam 3. The Hordes Of Nebulah Strona B: 1. Hans Siste Vinter 2. Beholding The Throne Of Might 3. Quintessence 4. Snø Og Granskog (Utferd)

110,90 zł
102,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 8,87 zł

46
Gothic, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gothic, LP
Paradise Lost, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: Strona A: 1. Gothic 2. Dead Emotion 3. Shattered 4. Rapture Strona B: 1. Eternal 2. Falling Forever 3. Angel Tears 4. Silent 5. The Painless 6. Desolate

134,90 zł
124,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

47
Still Life, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Still Life, 2 LP
Opeth, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. The Moor Strona B: 1. Godhead's Lament 2. Benighted LP 2: Strona C: 1. Moonlapse Vertigo 2. Face Of Melinda Strona D: 1. Serenity Painted Death 2. White Cluster

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

48
Turn Loose The Swans, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Turn Loose The Swans, 2 LP
My Dying Bride, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Sear Me MCMXCIII 2. Your River Strona B: 1. The Songless Bird 2. The Snow In My Hand LP 2: Strona C: 1. The Crown Of Sympathy Strona D: 1. Turn Loose The Swans 2. Black God

146,90 zł
135,15 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,75 zł

49
Serenades, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serenades, LP
Anathema, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: Strona A: 1. Lovelorn Rhapsody 2. Sweet Tears 3. J'ai Fait Une Promesse 4. They (Will Always) Die Strona B: 1. Sleepless 2. Sleep In Sanity 3. Scars Of The Old Stream 4. Under A Veil (Of Black Lace) 5. Where Shadows Dance

116,90 zł
107,55 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,35 zł

50
The Fall Of Hearts, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fall Of Hearts, 2 LP
Katatonia, Mystic Production
NiedostępnyBrak

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Takeover 2. Serein 3. Old Heart Falls 4. Decima Strona B: 1. Sanction 2. Residual LP 2: Strona C: 1. Serac 2. Last Song Before the Fade 3. Shifts Strona D: 1. The Night Subscriber 2. Pale Flag 3. Passer 4. Sistere

134,90 zł
124,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 10,79 zł

Wróć do góry