hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.03

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w poniedziałek 3 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jeszcze pięć minut (Marta Altes), na drugim Puzzle 160 elementów. Urocze kotki (Trefl). Kolejny produkt to Historia Polski dla dzieci (praca zbiorowa) oraz Purpurowe rzeki (Jean-Christophe Grangé).
1
Jeszcze pięć minut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jeszcze pięć minut
Dostępny60 szt.

„Czas to taka dziwna rzecz. Tata dużo o nim mówi. Ale wydaje mi się, że znam się na czasie lepiej niż on. Dlatego codziennie rano to ja mówię Tacie, kiedy... ...czas wstawać!” Okazuje się, że według dziecka najlepszą porą na wstawanie jest piąta rano. Zaspany tata prosi wtedy o jeszcze pięć minut, bo myśli, że to niewiele. Ale to nieprawda! Dzieci najlepiej potrafią dowieść, że pięć minut to znacznie więcej czasu niż mogłoby się wydawać. Od rana aż do wieczora obserwujemy dzień z życia pewnej rodziny: taty lisa i jego dwójki lisich urwisów. Tata w pośpiechu załatwia mnóstwo spraw i wciąż goni za własnym ogonem, aż dosłownie pada z nóg. A jego dzieci podążają w ślad za nim, robiąc dokładnie to, czego chcą, bez względu na pośpiech lub ograniczenia czasowe. Na szczęście maluchy chętnie dzielą się z tatą tajemnicą czasu, bo biedak nie ma o tym zielonego pojęcia. Pięć minut to mnóstwo czasu! Przekonacie się o tym, czytając nową książkę Marty Altés Jeszcze pięć minut: uroczą, pełną delikatnego humoru historię o tym, jak ważny jest czas spędzany razem. Opowieść w równym stopniu zachwyci dzieci, jak i ich zabieganych rodziców.

36,00 zł
25,56 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,44 zł

2
Puzzle 160 elementów. Urocze kotki - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 160 elementów. Urocze kotki
Trefl, 160
Dostępny222 szt.

Puzzle składające się ze 160 elementów stworzone z myślą o wszystkich wielbicielach uroczych kotów. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 41.0x27.8 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych.

13,81 zł
12,01 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,80 zł

3
Historia Polski dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia Polski dla dzieci
Dostępny116 szt.

W tej publikacji znajdziesz informacje o najważniejszych wydarzeniach z historii naszego kraju, poczynając od powstania państwa polskiego aż do czasów współczesnych. Poznasz władców rządzących Polską, w tym królów i prezydentów, a także wszystkie miasta, które pełniły funkcje stolicy. Ta ilustrowana książka zawiera również przydatne kalendarium, które z pewnością przyda się do usystematyzowania twojej wiedzy.

14,99 zł
8,69 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 6,30 zł

4
Purpurowe rzeki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Purpurowe rzeki
Dostępny14 szt.

Straszliwa zbrodnia prowadzi dwóch niezależnych detektywów w skute lodem francuskie Alpy. Niegościnny, pełen ostrych jak brzytwy skał krajobraz stanie się dla nich miejscem, w którym zmierzą się z granicami ludzkiego zła. W górskiej szczelinie zostają odnalezione potwornie okaleczone zwłoki mężczyzny. Śledztwo ma poprowadzić wysłany z Paryża ex-komandos Pierre Niémans. Tymczasem w mieście w południowo-zachodniej Francji młody policjant Karim Abdouf próbuje dowiedzieć się, dlaczego ktoś zbezcześcił grób dziecka, przed laty zmarłego w wypadku samochodowym. Kiedy wysoko na lodowcu zostaje odnalezione drugie ciało, ścieżki dwóch funkcjonariuszy łączą się w poszukiwaniu zabójców oraz w drodze do rozwikłania mrocznej tajemnicy sprzed lat...

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

5
Spa dla umysłu. Zadbaj o siebie, by zadbać o innych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spa dla umysłu. Zadbaj o siebie, by zadbać o innych
Dostępny40 szt.

Wydaje ci się, że współczesny świat szybko się zmienia? Uważaj. Z roku na rok pęd zmian będzie coraz szybszy. Jak sobie z tym poradzić? Jak odnaleźć się w nieustannie zmieniającej się rzeczywistości, a jednocześnie pielęgnować podstawowe wartości i cieszyć się życiem? To wydaje się trudne, ale dzięki właściwym umiejętnościom może stać się łatwiejsze. Dzięki znakomitej książce Spa dla umysłu dowiesz się: • jak wypracować otwartość na zmiany, • w jaki sposób nabyć elastyczność myślenia i działania, • jak nauczyć się krytycznego myślenia i samodzielnego zdobywania wiedzy, • w jaki sposób skutecznie walczyć ze stresem. Odkryjesz też, dlaczego jedną z najcenniejszych wartości naszego życia są relacje międzyludzkie. A niezwykle cenną i unikalną umiejętnością, której nauczysz się się ze Spa dla umysłu będzie… trening emocji. Spa dla umysłu to najlepszy klucz do szczęśliwego życia w dzisiejszym świecie. I w przyszłości.

41,90 zł
30,59 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,31 zł

6
Puzzle 4w1. Kocie zabawy - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 4w1. Kocie zabawy
Trefl, 35, 48, 54, 70
Dostępny46 szt.

Nie jedna, nie dwie, ale aż cztery układanki zamknięte w jednym pudełku to prawdziwa gratka dla miłośników puzzli! Puzzle składające się z 4 niezależnych układanek, zaprojektowane z myślą o wszystkich miłośnikach kotów. Zróżnicowana liczba elementów pozwala na zabawę zarówno młodszym, jak i nieco starszym dzieciom. Produkt został wykonany z wysokiej jakości materiałów, z zastosowaniem specjalnego kalandrowanego papieru odbijającego światło, co ułatwia układanie. Puzzle przyjazne dziecku! Do produkcji puzzli użyliśmy materiałów ekologicznych i płótnowanego papieru eliminującego odbijanie światła, co gwarantuje bezpieczeństwo i radość zabawy. Rozmiar opakowania: 28.2 x 28.2 x 6.0 cm

23,04 zł
20,04 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,00 zł

7
500+ Moje pierwsze 500 słów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
500+ Moje pierwsze 500 słów
Dostępny125 szt.

500+ to pierwszy tematyczny słowniczek twojego dziecka do nauki ponad 500 słów i pojęć, rozwijania mowy i poznawania otaczającego świata przedstawionego na pięknych, kolorowych obrazkach. To książka, która rozwija, uczy i bawi – towarzysząc dziecku w kolejnych etapach rozwoju - od pierwszych miesięcy życia do lat przedszkolnych. Pomaga przyswoić nowe słowa i pojęcia, które pozwalają dziecku poznawać rzeczywistość, a zdobytą wiedzę o świecie utrwalać w mowie. Idealnie łączy funkcje poznawcze z zabawą budując więzi pomiędzy rodzicem i dzieckiem. Zawiera 24 strony, podzielone na 16 działów tematycznych pozwalające dziecku na poznanie słów i pojęć z otaczającego je świata, jak: dom, natura, części ciała, ubrania, warzywa, owoce, produkty spożywcze, transport, zawody, muzyka, sport… i wiele innych. Specjalna grafika dostosowana do wieku dziecka uczy koncentracji, stymuluje percepcję oraz wyobraźnię. Realistyczna tematyka w artystycznym ujęciu pomaga dziecku w sposób fascynujący odkrywać świat. Książeczka tekturowa, odporna na uszkodzenia, z bezpiecznymi krawędziami, w dużym formacie przyjaznym dla dziecka, ilustrowana barwnymi, zabawnymi rysunkami. Książka 500+ to inwestycja w twoje dziecko!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

8
Ojciec i syn. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ojciec i syn. Audiobook
Karol Bunsch, Aleksandria
Dostępny11 szt.

Wartka akcja, wyraziste postacie, dramat jednostki i zdarzenia z burzliwych czasów państwa Polan przełożone na karty powieści! Karol Bunsch w sposób mistrzowski maluje obraz Polski X wieku, gdzie możni władcy wszelkimi środkami chcą pozyskać mocarnych sprzymierzeńców, obce wojska stoją u granic dopiero co jednoczącego się Państwa, a kruche sojusze drżą w posadach. Ojciec i syn, syn i ojciec – jak ich związek wpłynie na losy narodu, jakie piętno wywrą losy kraju na ich relację? Świetna interpretacja Marcina Popczyńskiego przeniesie nas w czasy Mieszka I i jego zmagań podczas budowania nowoczesnego państwa.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

9
Pytania i odpowiedzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pytania i odpowiedzi
Dostępny49 szt.

Ludzie zawsze byli ciekawi świata. Już w najdawniejszych czasach starali się zrozumieć, jakie prawa nim rządzą, a gdy poznali te zależności, sami zaczęli go zmieniać. Najpierw zadawali sobie pytania, apotem szukali na nie odpowiedzi. Właśnie w ten sposób dokonano wielu przełomowych odkryć. Ta książka zawiera najbardziej zadziwiające wiadomości dotyczące człowieka i nauki. Zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą w niej przystępne informacje na temat tego, dlaczego kichamy, kiedy powstał komputer, kto wynalazł plastik, skąd pochodzi najstarszy ser i wiele innych. Dzięki tej publikacji zabłyśniesz ciekawostkami podczas towarzyskich spotkań oraz zaspokoisz głód wiedzy swoich pociech.

14,99 zł
11,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

10
Układanka wąż 24el 423 HIPO - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
9,01 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,89 zł

11
Disney Księżniczka. Suknie księżniczek. Podróże - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Księżniczka. Suknie księżniczek. Podróże
Dostępny33 szt.

Dżasmina, Arielka i pozostałe księżniczki uwielbiają zwiedzać świat i poznawać nowych ludzi. Wśród kolorowych naklejek znajdź dla dziewczyn odpowiednie na podróż kreacje. Dodatkowo na stronach do pokolorowania możesz ozdobić stroje księżniczek za pomocą kredek.

14,99 zł
11,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,15 zł

12
Teczka 2-latka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka 2-latka
NiedostępnyBrak

Seria czterech teczek przygotowanych z myślą o dzieciach w konkretnym przedziale wiekowym. Każda zawiera pięknie ilustrowany zeszyt z zabawami językowymi, dzięki któremu dziecko, poznając nowe słowa i opowiadając treść obrazków, rozwinie umiejętność poprawnej budowy zdań. W teczkach znajduje się też blok z zadaniami plastycznymi – rysowanie, klejenie i uzupełnianie obrazków sprawi maluchowi mnóstwo satysfakcji i będzie okazją do rozwijania zdolności manualnych niezbędnych podczas nauki pisania. Zestawy wzbogacają kolorowe naklejki, a także kolorowanka (w teczce 2-latka i 3-latka) lub gra planszowa (w teczce 4-latka i 5-latka).

22,00 zł
17,38 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,62 zł

13
Robert Kubica. Wyścig życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Robert Kubica. Wyścig życia
Dostępny3 szt.

Robert Kubica jest pierwszym i jak dotąd jedynym kierowcą sportowym z Polski, który ściga się w Formule 1 – wyścigach dla najszybszych i najlepszych kierowców na świecie. Chłopak z Krakowa, dzięki determinacji swojej i swojego taty, również jako pierwszy i jedyny Polak stanął na najwyższym podium podczas jednego z wyścigów F1. Talent, pasja, zamiłowanie do wyścigów, ale również determinacja, upór i ciężka praca – to wszystko sprawiło, że mimo ogromnych przeciwności, w tym wypadku, po którym mało kto dawał mu szansę na powrót do wyścigów, w samochodowym świecie jest dziś o Robercie Kubicy głośno. A wszystko zaczęło się od tego, że czterolatek wsiadł w salonie do elektrycznego autka i trąbił klaksonem tak długo, dopóki rodzice mu go nie kupili.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

14
Niewidzialny płomień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niewidzialny płomień
Dostępny16 szt.

Książka uhonorowana hiszpańską Premio Planeta. Porywająca powieść o poszukiwaniu źródeł idei pobrzmiewająca echami Dana Browna i Jorgego Luisa Borgesa. David Salas, świeżo upieczony wykładowca dublińskiego Trinity College, udaje się do Madrytu, by zdobyć białego kruka – egzemplarz XVII-wiecznego traktatu Primus calamus pióra Juana Caramuela y Lobkowitza. Podróż młodego naukowca okazuje się jednak nie mieć nic wspólnego ze starym wolumenem. Na miejscu wita go Victoria Goodman, słynna autorka powieści sensacyjnych, która zaprasza go na spotkanie tajnej eksperymentalnej akademii literackiej. Uwaga grupy skupia się na średniowiecznym poemacie o Percewalu z Walii, rycerzu poszukującym świętego Graala. Victoria, David i pozostali członkowie stowarzyszenia wyruszają w podróż śladami mitycznego kielicha, nie zdając sobie sprawy ze śmiertelnego niebezpieczeństwa, jakie grozi tym, którzy ośmielą się kroczyć tą ścieżką...

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

15
Ultra Mercury. Samochodzik, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ultra Mercury. Samochodzik, mix wzorów
Welly
Dostępny100 szt.

Fantastyczny samochodzik dostarczy mnóstwa wspaniałej zabawy każdemu małemu pasjonatowi motoryzacji. Wymiary: 9.0 x 11.0 x 3.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

7,50 zł
6,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,75 zł

16
Głos przeszłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Głos przeszłości
Dostępny14 szt.

Dwie Warszawy – ta z czasów wojny i współczesna. Łączy je miłość, zagadka i… zbrodnia. W warszawskim getcie giną młode kobiety. Nikt nie był zainteresowany szukaniem Golema – brutalnego mordercy. Przemierzając szmuglerskie meliny i skorumpowane urzędy, tropem zbrodni podąża były funkcjonariusz polskiej Policji Państwowej, Żyd, ojciec młodej Cyli – Andrzej Bartycki. W tym samym czasie do getta wkracza z tajną misją podoficer oddziału AK – Jerzy Popławski – zadeklarowany antysemita. Mimo swoich przekonań, mężczyzna zakochuje się w Cyli, a ich miłość przetrwa wszelkie przeciwności. Warszawa rok 2017. Piotr Hamer, recydywista, który stara się zostać uczciwym człowiekiem. Pracuje w hospicjum, gdzie zaprzyjaźnia się z Lusią, młodą dziewczyną z dobrego domu. Na skutek splotu zdarzeń oboje wchodzą w drogę „czyścicielom kamienic”, lecz to nie oni są największym problemem. W cieniu czai się Golem – morderca sprzed ponad pół wieku! Pasjonująca zagadka i miłość przekraczająca granice w wiernie odmalowanym klimacie okupacyjnej Warszawy. Skrupulatnie przedstawione ówczesne realia, napięcia i gusta żyjących wtedy ludzi oraz wątek współczesny napędzany warszawską aferą reprywatyzacyjną. Zbigniew Zborowski – dziennikarz i autor sześciu książek cieszących się powodzeniem. Laureat wyróżnienia w literackim konkursie miesięcznika „Fantastyka”, absolwent Studium Scenariuszowego przy Łódzkiej Szkole Filmowej.

34,99 zł
26,24 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

17
Zakątek szczęścia. Tom 3. Wiatr wspomnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakątek szczęścia. Tom 3. Wiatr wspomnień
Dostępny247 szt.

Pobierowo latem tętni życiem. Do poznanych już wcześniej bohaterów cyklu „Zakątek szczęścia” dołączają nowi. Jakie skrywają sekrety? Czy przeszłość zdominuje to, co tu i teraz? Wiatr wspomnień jest wielowątkową, refleksyjną opowieścią o zwykłych ludziach, zaufaniu i marzeniach. To, że miłość jest lekarstwem dla duszy, nie dla każdego staje się oczywiste. A los lubi płatać figle... Dorota Schrammek w swych powieściach prezentuje różne postawy ludzkie, motywy podejmowanych decyzji, a przede wszystkim podpowiada czytelnikom, co i jak warto zmienić, aby życie było bardziej udane i szczęśliwsze. Wiatr wspomnień to trzeci tom z serii „Zakątek szczęścia” w nowym poprawionym wydaniu.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

18
Verlaque i Bonnet na tropie. Tom 3. Morderstwo w winnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Verlaque i Bonnet na tropie. Tom 3. Morderstwo w winnicy
Dostępny207 szt.

W trzeciej porywającej powieści z kryminalnej serii: Verlague i Bonnet na tropie miasto Aix-en-Provence zalewa fala zbrodni. Właściciel winnicy Olivier Bonnard jest zdruzgotany, gdy odkrywa, że z jego piwnicy zostaje skradziony zapas bezcennego, starego wina. Wkrótce potem w Palais de Justice pojawia się Monsieur Gilles d'Arras, by zgłosić kolejne tajemnicze zaginięcie. Jego żona Pauline zniknęła. Madame zawsze była bardzo silną kobietą, ale w ostatnich tygodniach wałęsała się po mieście w kapciach i bez powodu wybuchała płaczem. Kiedy pojawia się mistral i łagodzi upały późnego lata, komisarz Paulik odbiera pilny telefon od Bonnarda – właśnie odnalazł on Pauline d'Arras w winnicy. Martwą. Verlaque i Bonnet po raz kolejny prowadzą dochodzenie w ich jak dotychczas najbardziej skomplikowanej sprawie. „Urodzona w Kanadzie M.L. Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 r. Jej malownicze powieści kryminalne wydają się wręcz wyrastać z żyznej miejscowej ziemi, która nadaje się zarówno do uprawy winogron, jak i do grzebania ciał. Wiele wspaniałych widoków, wiele butelek wina? Trzeba wybaczyć czytelnikom, że kręci im się w głowie” – „New York Times”. „Ta uważana za kryminał powieść jest niezwykle zajmująca. Dynamika relacji między Verlakiem a jego dziewczyną fascynuje. Ale tym, co tak naprawdę czyni pisarstwo Longworth wyjątkowym, jest jej głęboka znajomość francuskiej historii, krajobrazu, kuchni, a nawet współczesnych kawiarni i restauracji. To niezwykle nastrojowy kryminał, w którym zawarty jest pokaźny ładunek wiedzy” – Booklist. „Uwspółcześniona wersja klasycznej powieści detektywistycznej, okraszona często zjadliwym humorem, z interesującym wątkiem związku dwojga głównych bohaterów oraz eksperckie spojrzenie na popularne atrakcje turystyczne” – „Denver Post”. Mary Lou Longworth mieszka w Aix-en-Provence od 1997 roku. Pisała o tym regionie dla "Washington Post", "Timesa" (Wielka Brytania), "Independent" (Wielka Brytania) i czasopisma „Bon Appétit”. Jest autorką dwujęzycznego zbioru esejów Une Américaine en Provence, wydanego przez La Martiniere w 2004 roku. Czas spędza w Aix, gdzie pisze, oraz w Paryżu, gdzie prowadzi kursy pisarstwa na New York University. W serii Verlaque i Bonnet na tropie ukazały się dotychczas: Śmierć w Château Bremont Morderstwo przy rue Dumas

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

19
Draw My Life. Narysuj swoje życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Draw My Life. Narysuj swoje życie
Dostępny85 szt.

Kiedy przychodzisz na świat, twoje życie jest jak biała księga, której puste strony zapisujesz dzień po dniu własną, wyjątkową historią. Oto książka twojego życia! Wypełniaj ją strona po stronie. Przywołaj i utrwal najważniejsze chwile w swoim życiu: te najlepsze i najgorsze, najśmieszniejsze i najdziwniejsze, a także te najbardziej wstydliwe, o których nie chcesz nikomu powiedzieć. Wspomnienia i plany, uczucia i marzenia… Wyrzuć to z siebie! Narysuj swoje życie jak na YouTube! Przygotuj ulubione ołówki, kredki, flamastry lub inne przybory i podążaj za wskazówkami. Nie musisz ładnie rysować ani mieć talentu plastycznego. Możesz używać dowolnych technik: rysować, wklejać zdjęcia… wszystko jest dozwolone! Sięgnij głęboko do zakamarków pamięci, otwórz umysł, serce i wyraź, kim naprawdę jesteś. Pokaż swój świat bliskim, znajomym i wszystkim wokół. A jeśli wolisz – zachowaj go tylko dla siebie. Pamiętaj: To jest twoje życie!

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

20
Zdrowy mózg - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zdrowy mózg
Dostępny9 szt.

Zdrowy mózg to najnowsza książka dr. Stevena Masleya, autora bestsellerowych poradników medycznych. Tym razem Masley skupia się na tym, jakie skutki dla naszego mózgu ma podwyższony poziom cukru we krwi – od zaburzeń funkcji poznawczych do utraty pamięci. Współczesne dieta i styl życia sprawiają, że z roku na rok wzrasta liczba chorych na cukrzycę oraz osób zagrożonych demencją. Obydwa te problemy są ze sobą ściśle powiązane – ich występowanie to skutek wyborów życiowych, które prowadzą do zwiększenia odporności na insulinę. Wykorzystując najnowsze wyniki badań oraz lata doświadczeń z pacjentami, Steven Masley opracował program, który wskaże drogę do odzyskania kontroli nad własnym organizmem. Zdrowy mózg to: – proste i przystępne wyjaśnienie tego, jak poziom cukru we krwi wpływa na choroby serca i utratę pamięci, – naukowo udowodniony plan powstrzymania czynników zwiększających ryzyko utraty pamięci, – oparty na wiedzy medycznej program ulepszający działanie mózgu, – 50 przepisów na łatwe do przyrządzenia potraw, które pomogą twojemu mózgowi oraz sercu, – codziennie czynności, które poprawią twoją sprawność umysłową i fizyczną oraz przyspieszą metabolizm. Steven Masley – lekarz, członek m.in. American Heart Association i American College of Nutrition. Pomagał pacjentom poprawić swoje funkcje poznawcze i zapobiec typowi 2 cukrzycy lub chorobom serca. Publikował w renomowanych czasopismach naukowych takich jak „Journal of the American College of Nutrition”, „Journal of the American Medical Association”. W USA znany jest również jako popularyzator wiedzy. Naukowo związany z University of South Florida, prowadzi również Masley Optimal Health Center.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

21
Zew nicości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zew nicości
Dostępny73 szt.

Ludivine Vancker i jej koledzy z paryskiego wydziału śledczego prowadzą dochodzenie w sprawie nieuchwytnego mordercy, który nie pozostawia po sobie żadnych śladów umożliwiających identyfikację. Kiedy francuskie tajne służby postanawiają pomóc w rozwiązaniu zagadki, padają słowa „seryjny morderca” oraz „terroryzm”. Ludivine Vancker, porucznik żandarmerii, z trudem dochodzi do siebie po traumie, której doznała w toku poprzedniego śledztwa, a tymczasem na torach kolejowych znalezione zostają niezidentyfikowane zwłoki. Obok ciała mężczyzny stróże prawa odkrywają dużą torbę narkotyków, zbyt cennych, by mogło chodzić o porachunki między handlarzami, którzy za nic nie porzuciliby takiej ilości towaru. Dzięki FAED (automatycznemu systemowi identyfikacji daktyloskopijnej) szybko udaje się ustalić tożsamość ofiary – Laurent Brach popełnił serię wykroczeń, ale wygląda na to, że po pobycie w więzieniu wyszedł na prostą. Śledczy podejrzewają jednak, że podczas odsiadki nabrał radykalnych poglądów. Dziwne zabójstwa nie ustają. Zbrodnie częściowo wpisują się w model działania seryjnego mordercy, a częściowo wskazują na islamskiego terrorystę. Do zespołu dołącza Marc Tallec, agent DGSI, Dyrekcji Generalnej Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Podczas dochodzenia śledczy zmierzą się z kwestiami takimi jak tajemnica państwowa, bezpieczeństwo wewnętrzne, żądza śmierci, upadek wolnej woli i zdolność rozróżniania dobra i zła.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

22
Zakątek szczęścia. Tom 1. Horyzonty uczuć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakątek szczęścia. Tom 1. Horyzonty uczuć
Dostępny253 szt.

Matylda prowadzi pensjonat w Pobierowie i nawet nie przypuszcza, co przyniesie nadchodzące lato. Przyjazd wyjątkowych gości sprawi bowiem, że te wakacje będą inne niż wszystkie do tej pory. Iwona, Zoja, Aldona zmagają się z problemami życiowymi i niezrealizowanymi marzeniami. Ryszard zjawia się w pensjonacie z wnuczkiem Antosiem, ale szybko wychodzi na jaw, że wcale nie jest spokrewniony z chłopcem. Dorota i Piotr zaś to młode małżeństwo, które wskutek niedawnej tragedii przeżywa poważny kryzys. Dwa tygodnie pełne słońca, morza i nieoczekiwanych wydarzeń na zawsze zmieniają życie ludzi, którzy spotkali się przez przypadek. Horyzonty uczuć to pierwszy tom z serii „Zakątek szczęścia” w nowym poprawionym wydaniu.

32,90 zł
26,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,58 zł

23
Żyj prawdziwie ze Skalską - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żyj prawdziwie ze Skalską
Dostępny8 szt.

Ty sama wiesz, co dla Ciebie najlepsze. Nie rezygnuj z prawa do bycia sobą tylko po to, aby spodobać się światu. A jeśli po drodze czasami się zgubisz, zabłądzisz i upadniesz – nie martw się. To część procesu dojrzewania i rozwijania mądrości. – Jak pozwolić sobie na popełnianie błędów? – Jak uwolnić się od prób ciągłego oceniania, co w nas jest właściwe, a co nie? – Jak przestać słuchać opinii otoczenia i usłyszeć głos własnej mądrości i intuicji? – Jak żyć prawdziwie bez względu na to, co pomyślą i powiedzą inni? – Jak pokochać siebie w obliczu prawdy na swój temat, którą odkryjemy? – Żyj prawdziwie, czyli jak? Naturalnie, bez wymuszania czegokolwiek na sobie, na innych i na świecie. Nie wiesz, jak to zrobić? Skorzystaj z rad Dagmary Skalskiej! W życiu osobistym i zawodowym nieustannie jesteśmy poddawani ocenie mniej lub bardziej życzliwej publiczności. W naszych głowach podświadomie wciąż tlą się wątpliwości: „Co pomyślą o mnie inni?”, „Jak wypadnę?”, „Czy to właściwe?”, „Co powinnam zrobić?”. Im dłużej żyjemy, tym częściej się przekonujemy, że nie sposób spełnić oczekiwań otoczenia. Życie na własny rachunek wymaga odwagi i siły charakteru.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

24
Świat. Fascynujące miejsca - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat. Fascynujące miejsca
Dostępny109 szt.

Na świecie jest mnóstwo pięknych zakątków, które warto zobaczyć. Nie sposób wymienić wszystkich, dlatego w tej książce wybraliśmy najciekawsze z nich. Znajdziesz tu malownicze wyspy i wodospady, parki narodowe chroniące dziką przyrodę, wspaniałe miasta, imponujące budowle (takie jak Wielki Mur Chiński czy Koloseum) i wiele, wiele innych. Rzetelne opisy w połączeniu z fascynującymi fotografiami z pewnością sprawią, że zechcesz poznać te niezwykłe miejsca.

14,99 zł
11,39 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,60 zł

25
Krwawa Róża - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krwawa Róża
Dostępny16 szt.

Drugi – po Królach Wyldu – tom cyklu „Saga”. Żyj szybko, umieraj młodo. Pam Hashford ma już dość pracy w podrzędnej spelunce. Gdy w mieście pojawia się owiana legendą grupa najemników prowadzona przez niesławną Krwawą Różę, Pam wykorzystuje pierwszą nadarzającą się okazję, by dołączyć do znanych awanturników jako ich bard. Oto przygoda, której tak pragnęła! Jest tu jednak mały haczyk: wyprawa równie dobrze może zakończyć się zdobyciem ogromnej sławy, jak gwałtowną i bardzo nieprzyjemną śmiercią. Ale raz się żyje! Czas po raz kolejny zanurzyć się w szalonym Wyldzie. Nagrody za najlepszy debiut fantasy 2017 r.: • The David Gemmell Morningstar Award • The Reddit/Fantasy Award „Po przeczytaniu tej książki zapragnąłem chwycić miecz i ruszyć na epicką wyprawę!” – Christopher Paolini, autor cyklu „Dziedzictwo”. „Szalona, porywająca, trzymająca w napięciu książka! (…) Cudo!” – John Gwynne, autor Zawiści i Męstwa. „Doprowadzi was do śmiechu i płaczu… Wprost zabraknie wam tchu! Ta książka ma dosłownie wszystko!” – K.J. Parker, autor Składanego noża oraz Młota. „Nicholas Eames wprowadził do gatunku fantasy wrażliwość rock’n’rollowca i dowcip kpiarza” – – Sebastien de Castell, autor cyklu „Wielkie Płaszcze”.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

26
Without You I'm Nothing, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Without You I'm Nothing, LP
Placebo, Mystic Production
Dostępny5 szt.

Lista utworów: Strona A: 1. Pure Morning 2. Brick Shithouse 3. You Don't Care About Us 4. Ask For Answers 5. Without You I'm Nothing 6. Allergic (To Thoughts Of Mother Earth) Strona B: 1. The Crawl 2. Every You Every Me 3. My Sweet Prince 4. Summer's Gone 5. Scared Of Girls 6. Burger Queen

86,90 zł
79,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,95 zł

27
Trzy razy o świcie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trzy razy o świcie
Dostępny27 szt.

„Tajemnice, sekrety, aura niezwykłości, przenikające się formy narracji. Jeśli ktoś lubi realizm magiczny w wydaniu Iberoamerykanów, tutaj, u włoskiego pisarza, dramaturga, krytyka teatralnego i muzycznego, ale też filozofa, znajdzie podobne klimaty” – „Tygodnik Angora”. W tle hotelowego lobby po trzykroć spotyka się para bohaterów – Mary Ho Pearson i Malcolm Webster – za każdym razem jednak jest to „spotkanie wyjątkowe, pierwsze i zarazem ostatnie”, jak pisze sam autor we wstępie. W pierwszej opowieści obie postacie mają około czterdziestu lat, w drugiej – ona jest nastolatką, a on przekroczył już sześćdziesiątkę, w trzeciej – Malcolm ma trzynaście lat, a Mary Ho pięćdziesiąt sześć. Przypadek sprawia, że za każdym razem wpadają na siebie, choć nie są kochankami – przynajmniej w potocznym tego słowa znaczeniu, ale ich spotkania zawsze okazują się fatalne: zmieniają bieg życia albo jemu, albo jej, albo obojgu. Chociaż całość przypomina skomplikowaną układankę, Trzy razy o świcie czyta się szybko i przyjemnie: większą część tekstu stanowią wartkie i bezpośrednie dialogi, a szczegóły z życia bohaterów objawiają się stopniowo, jak w puzzlach, gdzie kawałek po kawałku dochodzimy do pełnego obrazu. Nie jest jednak powiedziane, że to obraz definitywny, bo Baricco może w przyszłości dołożyć nowe elementy, żeby zburzyć wyobrażenia czytelników i ukształtować je od nowa. To się dopiero okaże...

29,90 zł
23,32 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,58 zł

28
Mini kompendium 100 faktów. Nauka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mini kompendium 100 faktów. Nauka
Dostępny11 szt.

Przywdziej fartuch naukowca i zgłębiaj tajemnice nauki! W książce tej, pełnej niesamowitych zdjęć i zabawnych obrazków, znajdziesz omówienie 100 intrygujących zagadnień – od działania silników po promieniowanie rentgenowskie – dzięki którym nauka wyda ci się nie tylko nie taka trudna, ale i fascynująca.

7,00 zł
5,53 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,47 zł

29
Puzzle 60 elementów. Koci świat - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 60 elementów. Koci świat
Trefl, 60 elementów
Dostępny217 szt.

Puzzle 60 elementów przedstawiające urocze kotki. Po ułożeniu powstanie obrazek o wymiarach 33.0 x 22.0 cm. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia kalandrowany papier odbijający światło i wykorzystanie materiałów ekologicznych. Rozmiar opakowania: 21.2 x 14.1 x 3.8 cm

11,97 zł
10,41 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,56 zł

30
Zakątek szczęścia. Tom 2. Na brzegu życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakątek szczęścia. Tom 2. Na brzegu życia
Dostępny268 szt.

Minęło kilka miesięcy. Matylda i Władysław są szczęśliwym małżeństwem. Cieszą się też z wnuczki. Ta pozorna stabilizacja zostaje zakłócona przez nowego mieszkańca Pobierowa, który doprowadza do częstych konfliktów, a po pewnym czasie – do tragedii. Czy można było uniknąć złego losu? Z kolei Zoja i Ryszard kupują domek na obrzeżach Gostynia. Ta sielska okolica skrywa jednak pewną tajemnicę, której początek sięga czasów drugiej wojny światowej. Ryszard nawet się nie spodziewa, jak bardzo zaangażuje się w tę sprawę. Czy uda mu się uporać ze zdobytymi informacjami i rozwikłać narastające problemy? Na brzegu życia to drugi tom z serii „Zakątek szczęścia” w nowym poprawionym wydaniu.

34,90 zł
27,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,98 zł

31
Pudełko prezentowe małe, 1315-4 srebrzone w grochy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe małe, 1315-4 srebrzone w grochy
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
NiedostępnyBrak

Pudełko prezentowe zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów z użyciem motywu pasków z posrebrzanymi elementami. Wymiary: 18.0 x 12.0 x 9.0 cm

4,50 zł
3,42 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,08 zł

32
Kostka i Bruno. Wakacje! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostka i Bruno. Wakacje!
Dostępny40 szt.

Dzieciaki! Kostka i Bruno wraz z przyjaciółmi jadą na pierwsze kolonie w życiu. • Jak sobie poradzić z tęsknotą i obawą przed wyjazdem bez rodziców? • Co to jest pierwsze zauroczenie? • Czy powinno się czytać czyjś pamiętnik? • Czy fajne jest podglądanie dziewczyn? • I czy krem czekoladowy może udawać kupę? • Co oznacza czerwona flaga na plaży? Na te i wiele innych pytań znajdziecie odpowiedzi w tej książce. Poproście rodziców o wspólne czytanie i rozmowy, a może sami spróbujecie ją przeczytać i opowiecie o tym, czego się dowiedzieliście, swoim bliskim? Życzę wam miłej lektury.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

33
Majorka na końcu świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Majorka na końcu świata
Dostępny100 szt.

Życie nawet pod majorkańskim słońcem bywa równie piękne, co nieznośne. Bestsellerowa seria o powrotach pod majorkańskie niebo. Magda znowu zbliża się do życiowej krawędzi – nadchodzą kolejne urodziny, do których tak panicznie bała się dobić. Jednak nie daje się zwariować, wszelkie wątpliwości właściwe dla kryzysu wieku rozwiewa po swojemu, w różny sposób udowadniając sobie i światu, że wigor i radość życia jeszcze jej całkiem nie opuściły. Tym razem nie zamierza lecieć na ukochaną Majorkę, bo z najbliższymi – mężem, pieszczotliwie zwanym Klunejem, i córeczką Julką – postanawiają spędzić lato inaczej. Dlaczego w takim razie nagle znów ląduje w pięknej Palmie, a potem w dalekiej i egzotycznej Japonii? Magda wpada w wir dziwnych zdarzeń, które burzą jej wymarzony spokój, ale też dają szansę na odkrycie nowych zaskakujących smaków życia. Co dzieje się z jej matką, która przywozi z prowincji dziwaczną, milczącą kuzynkę, a sama nagle znika? Dlaczego na Majorkę nieoczekiwanie przybywa Klunej i spędza noce poza domem? Co zrobi Magda, gdy w Tokio spotka Tima, podkochującego się w niej dawnego znajomego? I kto chce ją ośmieszyć przed całym światem, zamieszczając na jej Fejsbuku oczerniające ją posty? Jeśli coś rządzi światem, to ironia losu! Anna Klara Majewska jest mistrzynią zabawnych i inteligentnych dialogów oraz trafnych komentarzy na temat życia. W charakterystycznym dla siebie lekko ironicznym i zaczepnym stylu opowiada o losach Magdy, jej nieprzewidywalnej trzypokoleniowej rodziny i przyjaciół. Jej bohaterka z dużym dystansem patrzy na rzeczywistość i nieraz zastanawia się: czy życie samo w sobie nie bywa czasem zwykłym dowcipem? Dotychczas w serii majorkańskiej ukazały się: Rok na Majorce Powrót na Majorkę Majorka w niebieskich migdałach.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

34
Bez litości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bez litości
NiedostępnyBrak

Miroslav Zamboch tworzy okrutny, ale wspaniale nakreślony świat, w którym rządzi pieniądz. A gdzie pieniądz, tam także ludzie, którzy nie cofną się przed niczym. Bakly, były gladiator, obecnie najemnik, nie przepada za magią. Ta jednak ciągle staje na jego drodze. To przez nią ma najwięcej kłopotów i to przez nią musi spłacić pewien rodowy dług. Cóż, najemnik nie ma lekkiego życia, a jego mroczne i przerażające wspomnienia jest w stanie złagodzić jedynie wódka. Jakakolwiek, nawet ta najgorszego gatunku, byle pozwoliła zapomnieć o koszmarze przeszłości... „Bez litości” to znakomita rozrywka dla tych, którzy cenią sobie szybkie zwroty akcji, finezyjne opisy mordobicia i potrafią docenić klimat portowego miasta, w którym wojna gangów co dzień zbiera krwawe żniwo. – Jakub Winiarski, pisarz i redaktor naczelny „Nowej Fantastyki” Uwaga! Ilość brutalnych scen może zmrozić delikatne serca niewiast, ale bez obaw, nie jest to książka trafiająca tylko w męskie gusta, panie też znajdą tu coś dla siebie...

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

35
Miej marzenie, walcz, zwyciężaj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miej marzenie, walcz, zwyciężaj
Dostępny4 szt.

„Rady zawarte w Miej marzenie, walcz, zwyciężaj są tak samo wartościowe dla ambitnego sprzedawcy, jak i dla ambitnego licealisty. Przemyślenia ludzi sukcesu przedstawione w tej książce pomogą ci przemienić marzenia w rzeczywistość” – Marshall Goldsmith, autor książek MOJO oraz What Got You Here Won't Get You There.

48,00 zł
34,56 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,44 zł

36
Pudełko prezentowe małe, 1315-3 srebrzone w gwiazdki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe małe, 1315-3 srebrzone w gwiazdki
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
NiedostępnyBrak

Pudełko prezentowe zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów z użyciem motywu pasków z posrebrzanymi elementami. Wymiary: 18.0 x 12.0 x 9.0 cm

4,50 zł
3,42 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,08 zł

37
Zahhak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zahhak
Dostępny27 szt.

Jedna z najważniejszych powieści tego roku i najlepszych rosyjskich tytułów ostatnich lat. – Medusa.io Mistrzowska fabuła zgłębiająca burzliwą historię jednego z najbardziej charakterystycznych regionów świata. – Wadim Nesterow Tadżykistan, była republika radziecka, ogłasza niepodległość, ale wkrótce w kraju wybucha wojna domowa. Ojciec Andrieja i Zariny, szesnastoletnich bliźniąt, zostaje zamordowany, a rodzeństwo wraz z matką Rosjanką musi uciekać aż na granicę z Afganistanem, do maleńkiej wioski, w której mieszkają krewni ojca oraz jego dawna – czy może raczej druga – rodzina. Każdy dzień w wiosce okazuje się walką o przetrwanie. Brakuje jedzenia, a Andriej i Zarina są zmuszeni do wyczerpującej pracy. Ich matka spotyka się z zazdrością i jawną wrogością ze strony tadżyckiej żony zmarłego. Sytuację komplikuje także nieznany bohaterom język oraz niecodzienne wierzenia i tradycje miejscowych. Te przyziemne trudności okazują się jednak błahostką, gdy w wiosce osiada gang przestępców hołdujących mitycznemu Zahhakowi, despotycznemu królowi-smokowi.

42,00 zł
32,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,24 zł

38
Simple Happy Kitchen. Ilustrowany przewodnik po roślinnym stylu życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Simple Happy Kitchen. Ilustrowany przewodnik po roślinnym stylu życia
Dostępny104 szt.

Roślinny styl życia rozprzestrzenił się daleko poza wegańskie i wegetariańskie społeczności, stając się bardziej popularnym niż kiedykolwiek Osoby pragnące dowiedzieć się więcej o weganizmie toną w ilości sprzecznych informacji. Rozwiązaniem tego problemu jest Simple Happy Kitchen. Ilustrowany przewodnik po roślinnym stylu życia! Ten ilustrowany przewodnik jest pełen humorystycznych i wciągających ilustracji, które dostarczą tobie i twojej rodzinie wszystkich potrzebnych informacji do poruszania się po roślinnym świecie. Dołącz do Pedro Almondovara (prażonego migdała), który zabierze cię w cudowny świat roślinnego odżywiania, pomagając w podejmowaniu pierwszych kroków w kierunku lepszego, zdrowszego, bogatszego w składniki odżywcze i świadomego stylu życia, który jest również lepszy dla środowiska. Ten oparty na roślinach przewodnik w wesoły i interesujący sposób porusza trudne tematy tj. badania naukowe, fakty i mity, wyzwania, co pozwala na lekkie przyswojenie wiedzy dla całej rodziny. Wszystkie informacje w książce są poparte badaniami klinicznymi.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

39
Zemsta pachnie wilkiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zemsta pachnie wilkiem
NiedostępnyBrak

Jeśli chcesz ocalić życie, musisz dołączyć do watahy… Marta, szefowa firmy ochroniarskiej, nie boi się nikogo i niczego. Zawsze liczy tylko na siebie, a nowe wyzwania traktuje jako życiową przygodę. Jednak pewnego dnia los stawia na jej drodze wroga, z którym nie będzie w stanie poradzić sobie w pojedynkę. Dzika wataha wilkołaków, potworów, jakie znała do tej pory jedynie z książek i filmów, w jednej chwili zamienia jej życie w koszmar. Jej wrodzona wola walki nie pozwoli pogodzić się z porażką, a pragnienie zemsty doda jej siły do działania. Tym bardziej że u jej boku nagle pojawi się zabójczo przystojny, tajemniczy mężczyzna, który zabierze ją do nadprzyrodzonego świata pełnego istot obdarzonych zadziwiającymi mocami… Wtedy zza drzew wyszedł ON. Gdy go ujrzała, zastygła. Nigdy wcześniej nie widziała takiego mężczyzny. Zbliżał się powoli, ubrany tylko w dżinsy. Jego tors wydawał się ciosany z twardego kamienia, widziała dosłownie każdy pracujący przy poruszaniu się mięsień. I choć gęsty las potęgował jeszcze czerń letniej nocy, mogła dostrzec jego twarz, a szczególnie oczy. Świeciły intensywnie w ciemności. Na biało. Nienaturalność tego spojrzenia wzmacniały hebanowe gęste włosy, przystrzyżone krótko, i równie ciemny zarost. Mężczyzna był nieziemski, cholernie przystojny i odpychająco niebezpieczny. „Intrygujący, zaskakujący, dziki – taki jest debiut J.G. Latte. Zemsta pachnie wilkiem to romans z paranormalną nutą, który spodoba się każdej fance gatunku. Autorka opowiada historię silnej, zdeterminowanej kobiety, która nagle musi zmierzyć się z wrogiem, o którym w najgorszych snach nie śniła, ale… Nie będzie z tym sama. Idealna lektura na gorące letnie wieczory! Polecam!” – K.N. Haner J.G. Latte – polska autorka pisząca pod pseudonimem artystycznym. Ukończyła dwuletnie studium detektywistyczno-ochroniarskie oraz dziennikarstwo na uczelni w Łodzi. Kocha kawę, makaron i dobre ciacho. Mieszka z mężem i synami na przedmieściach Zduńskiej Woli. Świat literacki jest dla niej jak oddychanie: wdech to czytanie, a wydech to pisanie.

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

40
Pudełko prezentowe duże, 1318-3 srebrzone - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe duże, 1318-3 srebrzone
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy gustowne pudełko prezentowe, wykonane z wysokiej jakości materiału. Wymiary: 23.0 x 16.0 x 11.0 cm

7,40 zł
5,62 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 1,78 zł

41
Teheran o zmierzchu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teheran o zmierzchu
Dostępny47 szt.

Jest rok 2008. Reza Malek wiedzie skromne, ale całkiem znośne życie – mieszka w niewielkim lokum w Harlemie, na miejscowym uniwersytecie naucza kreatywnego reportażu, ma szczęście pozostawać daleko od krwawych konfliktów w Iraku i Afganistanie, gdzie występował jako reporter, tłumacz, a od czasu do czasu także kochanek dziennikarki celebrytki, już dawno zainteresowanej zresztą innymi mężczyznami. Po krótkiej, lapidarnej rozmowie telefonicznej z Siną Vafą, swoim najlepszym przyjacielem mieszkającym w Iranie, Reza z niechęcią powraca do Teheranu. Po przybyciu na miejsce odkrywa, że jest gorzej, niż się spodziewał: miasto znajduje się na skraju rewolucji, jego przyjaciel Sina ma związki z bojówkami szyickimi, a zaginiona matka Rezy, która podobno uciekła z kochankiem przed rewolucją, żyje i ma się dobrze. Co gorsza, ktoś nastaje również na życie Rezy... Abdoh zgrabnie oddaje niespokojną atmosferę Teheranu roku 2008, kłębowiska zdrady i demoralizacji. – „Library Journal”

38,00 zł
29,64 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,36 zł

42
Instrukcja nadużycia. Służące w XIX-wiecznych polskich domach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Instrukcja nadużycia. Służące w XIX-wiecznych polskich domach
NiedostępnyBrak

Pod koniec XIX wieku w samej tylko Warszawie pracowało prawie 40 tysięcy pokojówek, garderobianych i panien do wszystkiego. Większość w wieku do 25 lat, a 70% analfabetek. Młodych imigrantek ze wsi, samotnych w dużym mieście, bezbronnych. Ta książka jest opowieścią o nadużyciach, których na służących dopuszczali się właściwie wszyscy, którzy się z nimi stykali. Od Kościoła, zainteresowanego zbawieniem ich duszy, ale już nie sprawiedliwą karą dla molestujących panów domu, przez panie, które służbę ignorowały, poniżały i zwalniały z byle powodu, aż do emancypantek i socjalistów, którzy chcieli pomóc, ale nie wiedzieli jak. A wszystko to w czasach wynalazków, odkryć naukowych i walki o prawa kobiet. Ta książka przypomina, że w wieku pary i elektryczności nowoczesność była, ale tylko dla wybranych.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

43
Pudełko prezentowe duże, 1317-1 złocone paski - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe duże, 1317-1 złocone paski
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy gustowne pudełko prezentowe, wykonane z wysokiej jakości materiału. Wymiary: 23.0 x 16.0 x 11.0 cm

7,90 zł
6,00 zł

Rabat 24,1%
oszczędzasz 1,90 zł

44
Pudełko prezentowe małe, 1316-3 złocona w gwiazki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe małe, 1316-3 złocona w gwiazki
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
NiedostępnyBrak

Pudełko prezentowe zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów z użyciem motywu pasków z posrebrzanymi elementami. Wymiary: 18.0 x 12.0 x 9.0 cm

4,50 zł
3,42 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,08 zł

45
Przejście podziemne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przejście podziemne
Dostępny1 szt.

Wieloosobowy podmiot liryczny. Rodzaj przekazu, czasami krzyku, protestu – niczym zapisane na murze, pospiesznie. Są to wiersze, które momentami przybierają formę mikroprozy pozostając poezją.

30,00 zł
9,00 zł

Rabat 70,0%
oszczędzasz 21,00 zł

46
Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna
Dostępny4 szt.

Przełom XII i XIII wieku, Europa Zachodnia. Eleonora Akwitańska, najpotężniejsza kobieta ówczesnej Europy, udaje się w podróż do Kastylii, by wskazać przyszłą królową Francji. Podjęta przez nią decyzja szokuje wszystkich i na zawsze zmieni dzieje starego kontynentu. Tymczasem w Langwedocji coraz większa część możnowładców, drwiąc z kościelnych kar, zaczyna jawnie wspierać katarską społeczność. Katarzy, od zawsze będący antagonistami wobec opływających bogactwem katolickich duchownych, są solą w oku papieża Innocentego III. Owładnięty żądzą anihilacji heretyków umysł najważniejszej głowy Kościoła przygotowuje plan definitywnego rozwiązania langwedockich problemów. Czym zawinili katarzy? W jaki sposób obsesyjne myślenie jednej osoby rozwinie się w ideę przyświecającą możnym i duchownym katolickiej Europy? I jaką rolę w tym wszystkim odegra żądza? Pierwszy tom cyklu Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna w fascynujący sposób przedstawia zalążek wydarzeń, które przyczyniły się do anihilacji katarów. Wiara i herezja, miłość i wzgarda, cnota i grzech, posłuszeństwo i przekora nigdy przedtem ani potem nie były sobie bliższe… „Gdy historia skrywa czarne karty średniowiecznych dziejów, Violetta Domagała odkrywa na stronach swej powieści to, co zakazane. Stań twarzą w twarz z prawdą i pamiętaj: VERITAS VOS LIBERABIT!” – Tomasz Kosik, czyt-nik.pl Violetta Domagała – z wykształcenia prawniczka specjalizująca się w prawie międzynarodowym, absolwentka Uniwersytetu Wrocławskiego. Karierę zawodową w bankowości i biznesie porzuciła, oddając się swojej wielkiej pasji – pisaniu powieści historycznych. Jej zainteresowania, którym wierna jest przez całe swoje życie, to języki obce, mediewistyka, archeologia basenu Morza Śródziemnego oraz egiptologia. Uwielbia podróżować, przemierzać średniowieczne miasteczka, zwiedzać stare zamki oraz rozkoszować się kuchnią śródziemnomorską. Zabijcie wszystkich, Bóg swoich rozpozna to cykl powieści, w którym autorka zdecydowała się przenieść czytelników w ekscytujące czasy średniowiecza.

47,00 zł
34,31 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,69 zł

47
Encyklopedia piłkarska Fuji. Tom 56. Francuska Ruletka. Rosja 2018 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Encyklopedia piłkarska Fuji. Tom 56. Francuska Ruletka. Rosja 2018
NiedostępnyBrak

56 tom encyklopedii piłkarskiej FUJI jest kontynuacją mundialowego pięcioksięgu, który ukazywał się w latach 2014-2015. Andrzej Gowarzewski ze współpracownikami relacjonuje we Francuskiej ruletce Mistrzostwa Świata 2018 rozegrane w Rosji. Autor zamieścił w książce także osobistą historię dwudziestu mundiali. Francuska ruletka to uaktualniona księga rekordów. Książka jest niepowtarzalnym zbiorem analiz, jakich dokonać można tylko na podstawie solidnej wiedzy i dzięki błyskotliwej prezentacji faktów zapisanych i liczbach. Wszystko okraszone zostało niemal tysiącem fotografii, jakich nie znajdziecie w żadnej innej publikacji.

62,90 zł
44,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,87 zł

48
Pudełko prezentowe małe, 1315-1 srebrzone w szlaczki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pudełko prezentowe małe, 1315-1 srebrzone w szlaczki
Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz
NiedostępnyBrak

Pudełko prezentowe zostało wykonane z wysokiej jakości materiałów z użyciem motywu szlaczków z posrebrzanymi elementami. Wymiary: 18.0 x 12.0 x 9.0 cm

4,50 zł
3,42 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 1,08 zł

49
Worek na obuwie. Spider-Man Homecoming - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie. Spider-Man Homecoming
Derform
NiedostępnyBrak

Worek na obuwie, idealny na szkolne treningi i na basen. Dwustronny, posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu czy na plecach. Na odwrocie znajduje się miejsce do wpisania danych osobowych dziecka. Rozmiar produktu: 41.0 x 35.0 cm

7,40 zł
50
Kontrasty. Przedmioty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kontrasty. Przedmioty
NiedostępnyBrak

Około 3. miesiąca życia niemowlę zaczyna rozpoznawać pierwsze podstawowe barwy: czerwony i żółty. Wzrok dziecka w tym okresie jest na tyle wyostrzony, że potrafi dostrzec intensywne kolory i skupić na nich swoją uwagę. Seria „Czarne, białe, czerwone i żółte” została zilustrowana, aby wspomagać rozwój dziecka od 3. miesiąca życia. Książeczki zawierają czarno-białe ilustracje, przeplatane czerwonymi i żółtymi kształtami. Wspomagają rozwój wzroku, koncentrację, procesy poznawcze, uczą podstawowych barw i kształtów, a także są doskonałą formą zabawy. W książeczkach zawarte zostały: kształty, przedmioty, zwierzęta, owoce i warzywa. Seria składa się z 4 osobnych książeczek w oprawie miękkiej.

13,40 zł
9,51 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 3,89 zł

Wróć do góry