hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 7 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Punk 57 (Penelope Douglas), na drugim Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia; papierowa mapa samochodowa 1:650 000 (praca zbiorowa). Kolejny produkt to 7 nawyków szczęśliwej rodziny (Stephen R. Covey) oraz Komunikuję się z otoczeniem (Jacek Stojanowski).
1
Punk 57 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Punk 57
Dostępny34 szt.

Całkowicie uzależniająca! „Punk 57 to przełomowa i trzymająca w napięciu powieść, która zawładnie twoim umysłem od pierwszego zdania i nie wypuści cię ze swoich objęć nawet długo po tym, jak przewrócisz ostatnią stronę. Penelope Douglas rządzi!” – Katy Evans, autorka bestsellerów z listy The New York Timesa. „Nie mogłam odłożyć tej książki! Czytałam ją przez całą noc. Uwielbiam tę autorkę. Jej niesamowite powieści o nastolatkach są dla mnie jak narkotyk Uzależniają i czuję po nich całą gamę emocji” – Jay Crownover, autorka bestsellerów z listy The New York Timesa. Punk 57 to niesamowita książka, która doskonale miksuje seksowność z opowieścią o niegrzecznych chłopcach. Musicie ją przeczytać!” – Tijan, autorka bestsellerów z listy The New York Timesa. „Moje serce cały czas waliło jak szalone, a mój umysł nie mógł się uspokoić nawet na sekundę. Słodki Jezu, moje ciało wciąż rozpalają wspomnienia najgorętszych i najpikantniejszych scen w samochodzie (tak, jest ich kilka). Zaufajcie mi i po prostu ją przeczytajcie. Podziękujecie mi później!” – The Rock Stars of Romance. „Autorka stworzyła fascynujące, wielowymiarowe postacie, które mnie zahipnotyzowały! Uwielbiam wszystkie książki Penelope Douglas, ale ta może zostać moim nowym faworytem” – Natasha is a Book Junkie.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

2
Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Kosowo, Macedonia; papierowa mapa samochodowa 1:650 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chorwacja, Słowenia, Bośnia i Hercegowina, Serbia, Czarnogóra, Kosowo,...
Dostępny9 szt.

Relaks na jednej z plaż Dalmacji, zwiedzanie bośniackich klasztorów, a może festiwal muzyczny w serbskim Nowym Sadzie? Papierowa mapa samochodowa państw byłej Jugosławii będzie niezbędna podczas urlopu nad Adriatykiem. Na mapie m.in.: – aktualny stan dróg, odcinki w budowie, – szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, węzły na autostradach i drogach ekspresowych, odległości drogowe w kilometrach, – promy samochodowe, – treść turystyczna, w tym najciekawsze zabytki i atrakcje przyrodnicze, a także kempingi i schroniska górskie, parki narodowe, – cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu, – skorowidz miejscowości. Produkty z serii see you! in to tradycyjne mapy papierowe. Jakość w przystępnej cenie. Seria obejmuje zarówno mapy samochodowe oraz plany miast, jak i mapy turystyczne.

14,90 zł
10,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,47 zł

3
7 nawyków szczęśliwej rodziny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7 nawyków szczęśliwej rodziny
Dostępny125 szt.

Światowy autorytet w dziedzinie przywództwa i jeden z najbardziej wpływowych Amerykanów radzi, jak stworzyć kochającą i wspierającą się rodzinę. Autor – z właściwą sobie wnikliwością, prostotą i praktyczną znajomością rzeczy – pokazuje, jak wykorzystać 7 nawyków, by stworzyć silną, kochającą się wielopokoleniową rodzinę. W dobie kryzysu rodziny, odzwierciedlającego kryzys wartości i autorytetów, Covey radzi, co zrobić, by bez uszczerbku dla własnej indywidualności rodzinę uczynić wartością najważniejszą w życiu, jak ją wzmacniać, by oparła się destrukcyjnym wpływom, a zarazem jak pielęgnować w rodzinie ducha zabawy, radości i przygody.

49,90 zł
32,44 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 17,46 zł

4
Komunikuję się z otoczeniem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikuję się z otoczeniem
Dostępny235 szt.

Rozwijanie kompetencji komunikacyjnych jest bardzo istotne, aby coraz lepiej funkcjonować w społeczeństwie. Dla uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi oraz problemami w komunikowaniu się przebywanie w miejscach publicznych czy konieczność podjęcia dialogu z innymi często jest źródłem ogromnego stresu. Karty pracy Komunikuję się z otoczeniem mają na celu pomóc lepiej radzić sobie w miejscach, gdzie można spotkać wielu ludzi, i w sytuacjach społecznych, w których trzeba będzie się z innymi skomunikować. Karty pracy zostały podzielone na 10 części. Każda z nich przybliża uczniom problematykę związaną z innym miejscem (sklep, dworzec, poczta, przychodnia lekarska, plac zabaw, miejsca związane z turystyką, urząd, szkoła, kino/teatr, restauracja,). Uczniowie, rozwiązując zadania, dowiadują się, jaką funkcję spełniają poszczególne miejsca, jakie komunikaty są tam używane najczęściej. Poznają również sytuacje problemowe, które mogą w danym miejscu wystąpić, i uczą się o sposobach ich rozwiązywania.

39,90 zł
32,72 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,18 zł

5
Great! Wielka Brytania dla dociekliwych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Great! Wielka Brytania dla dociekliwych
Dostępny79 szt.

Myślicie, że o Wielkiej Brytanii wiecie już wszystko? No to się zdziwicie! Przed wami zaskakujący przewodnik po ojczyźnie Szekspira i Harry’ego Pottera. Co ma wiking do czekoladek, oset do jednorożca i por do żonkila? Czy da się mierzyć czas butami? Co to znaczy Llanfairpwllgwyngyllgogerychwyrndrobwllllantysiliogogogoch? Wszyscy wiedzą, że Brytyjczycy jeżdżą lewą stroną, podają długości w stopach i mają królową. Ale czy widzieliście stumetrowe białe konie na zielonych wzgórzach i kruki karmione krwawymi ciasteczkami? Braliście udział w pogoni za serem i wyścigu z patelniami? Słyszeliście o drzwiach do świata elfów, opuszczonych klasztorach i kamiennych kręgach, w których zwalnia czas? Takiej Wielkiej Brytanii nie znaliście! Seria „Świat dla Dociekliwych” prezentuje kulturę różnych krajów: opowiada o miejscach, postaciach, zabytkach, potrawach i pojęciach, o których prawie każdy słyszał, ale mało kto naprawdę zna kryjące się za nimi historie – a także o tych mniej znanych, które warto poznać.

37,90 zł
23,88 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 14,02 zł

6
Klej biały zapachowy 45 ml, poziomka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej biały zapachowy 45 ml, poziomka
Astra, 1
Dostępny19 szt.

Cechy produktu: • do papieru i cienkiej tektury, • nie zawiera rozpuszczalników, • łatwo zmywalny z rąk, • nie pozostawia zabrudzeń, • długi okres przydatności.

2,99 zł
2,69 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,30 zł

7
Niemiecki kryminał z ćwiczeniami. Die Klassenfahrt. Poziom B1-B2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki kryminał z ćwiczeniami. Die Klassenfahrt. Poziom B1-B2
Dostępny49 szt.

Die Klassenfahrt to połączenie kryminalnej opowieści z treningiem języka. Materiał zawarty w książce został dostosowany do poziomu B1-B2 dla osób średnio zaawansowanych. Poznasz potoczne zwroty, struktury gramatyczne w kontekście i nauczysz się współczesnych słówek, nie odrywając się od lektury. Dla twojej wygody, wszystkie tłumaczenia pojęć znajdują się na marginesach, dzięki czemu opanujesz nowe słownictwo bez odrywania się od lektury. Niemiecki kryminał z ćwiczeniami to: – materiał na poziomie B1-B2, – połączenie nauki z lekturą kryminalnej historii, – tłumaczenia słów na marginesach, – współczesne struktury gramatyczne w kontekście, – ponad 50 ćwiczeń z kluczem odpowiedzi, – słowniczek niemiecko-polski.

26,90 zł
18,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,07 zł

8
Origami Notes - karteczki samoprzylepne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami Notes - karteczki samoprzylepne
NiedostępnyBrak

Zestaw karteczek samoprzylepnych w kształcie origami pawia i niedźwiedźia.

6,00 zł
5,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,84 zł

9
Jak kochać i być kochanym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak kochać i być kochanym
Dostępny44 szt.

Autor, amerykański jezuita, rozmawia z czytelnikami o sprawach intymnych w sposób prosty i przystępny, by razem z nimi podjąć próbę rozwiązania tajemnic miłości Książka napisana prostym językiem, a jednocześnie bardzo bogata w treść, pozwala czytelnikowi dostrzec wiele rzeczy dotyczących istoty miłości. Na końcu książki są również ćwiczenia do wykonania, które mogą pomóc w określeniu swoich uczuć, szczególnie tych zakopanych na dnie naszego serca. Niewątpliwie książka trudna, gdyż w trakcie jej czytania czytelnik może dostrzec w sobie różne swoje postawy, uczucia, lub nawet zranienia, o których już nigdy nie chciałby pamiętać.

19,90 zł
13,53 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 6,37 zł

10
Klej biały zapachowy 45 ml, ananas - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej biały zapachowy 45 ml, ananas
Astra, 1
Dostępny119 szt.

Klej biały zapachowy 45 ml – ananas • wysokiej jakości klej zapachowy o konsystencji pasty, • do klejenia papieru i cienkiej tektury, • łatwo zmywalny z rąk.

3,20 zł
2,88 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,32 zł

11
Origami Notes - karteczki samoprzylepne Słoń/Ptak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Origami Notes - karteczki samoprzylepne Słoń/Ptak
Dostępny5 szt.

Zestaw karteczek samoprzylepnych w kształcie origami.

6,00 zł
5,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,84 zł

12
Brainy. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Brainy. Klasa 6. Zeszyt ćwiczeń
Dostępny5 szt.

Brainy to nowa pięciopoziomowa seria podręczników, przygotowana specjalnie dla klas 4-8. Rzetelnie realizuje założenia nowej podstawy programowej, przygotowując uczniów do nowego egzaminu ósmoklasisty. Seria Brainy została oparta na zasadzie spiralności: nowy materiał wprowadzany jest z zastosowaniem wyłącznie znanych struktur i słówek. Klarowny podział na lekcje gramatyczne i leksykalne oraz przejrzyste tabele gramatyczne ułatwią uczniom przyswojenie nowego materiału. Ćwiczenia utrwalające i liczne powtórki, m.in. Quick check, Train your brain strony z ciekawymi zagadkami logicznymi, grami planszowymi czy zadaniami matematycznymi pomogą uczniom jeszcze lepiej przyswoić nowy materiał. Unit summaries w Książce ucznia oraz obszerny Zeszyt ćwiczeń z dodatkowymi 18 stronami zadań sprawdzających stopień opanowania materiału przyswojonego od początku nauki przygotują uczniów do egzaminu ósmoklasisty.

14,50 zł
12,62 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,88 zł

13
Kołonotes z kompasem Nowy Jork - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołonotes z kompasem Nowy Jork
NiedostępnyBrak

Ozdobny kołonotes w formacie A7 z kompasem.

8,00 zł
6,88 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,12 zł

14
Lokomotywa. Matematyka. Część 1. Klasa III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokomotywa. Matematyka. Część 1. Klasa III
Dostępny149 szt.

Ćwiczenia Matematyka dla klasy 3 składają się z 2 zeszytów. Materiał jest klarownie podzielony na bloki tematyczne (najważniejsze zagadnienia matematyczne). Ćwiczenia uczą nie tylko liczenia, ale też myślenia i wnioskowania. Wykorzystują użyteczność matematyki w życiu codziennym, co motywuje dzieci do wykonywania zadań. Pomaga w tym dodatkowo przydatna wyprawka.

15,10 zł
12,99 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 2,11 zł

15
Zodiak - notatnik z opaską na rękę - Lew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zodiak - notatnik z opaską na rękę - Lew
Dostępny3 szt.

Ozdobny notatnik ze znakiem zodiaku. W zestawie silikonowa opaska na rękę.

5,70 zł
4,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,80 zł

16
Banan - notes z wyrywanymi karteczkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Banan - notes z wyrywanymi karteczkami
Dostępny103 szt.

200 wyrywanych karteczek w kształcie banana w futerale.

6,00 zł
5,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,84 zł

17
Karteczki wyrywane, pies - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karteczki wyrywane, pies
Thinking Gifts
Dostępny19 szt.

100 wyrywanych karteczek z pluszakiem, który z tyłu posiada magnes. To zabawny notesik, którym możesz ozdobić drzwi do lodówki (lub inną metalową powierzchnię), aby mieć pod ręką kartkę do notowania.

11,00 zł
9,46 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,54 zł

18
Gdańsk, Sopot; kieszonkowy laminowany plan miasta 1:26 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gdańsk, Sopot; kieszonkowy laminowany plan miasta 1:26 000
Dostępny5 szt.

Spacer po molo w Sopocie, wizyta w Stoczni Gdańskiej, a na kolację świeża ryba w portowej restauracji. Wygodny w składaniu kieszonkowy plan centralnych dzielnic Gdańska i Sopotu pomoże dotrzeć do wszystkich ciekawych zakątków.

10,60 zł
7,42 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,18 zł

19
Magiczny rytuał, komiks paragrafowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Magiczny rytuał, komiks paragrafowy
Dostępny7 szt.

Zakazana magia ma swoją cenę. Utrata przyjaciół, rodziny, spokoju, moralności. Kapryśny książę demonów ma teraz nad tobą władzę. Może jednak jest dla ciebie jakaś szansa, a twoja dusza nie jest do końca zepsuta? To, jak pokierujesz swoim przeznaczeniem zależy tylko od ciebie, bo tutaj bohaterem jesteś ty!

35,00 zł
21,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 14,00 zł

20
Karnet List Urodziny + koperta Panorama - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
7,00 zł
5,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,05 zł

21
Kwiatek - karteczki samoprzylepne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiatek - karteczki samoprzylepne
Dostępny11 szt.

260 wyrywanych karteczek samoprzylepnych w kształcie serduszek. Całość umieszczona na kwiatku, który z tyłu posiada magnes.

10,00 zł
8,60 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,40 zł

22
Paper Plane - karteczki samoprzylepne, żółte - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paper Plane - karteczki samoprzylepne, żółte
Thinking Gifts
Dostępny2 szt.

100 wyrywanych karteczek samoprzylepnych w kształcie samolotu.

6,00 zł
5,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,84 zł

23
Zielone smoothie. Superżywność w twoim ogródku. Osiem zdrowych, leczniczych dzikich ziół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zielone smoothie. Superżywność w twoim ogródku. Osiem zdrowych, leczni...
Dostępny1 szt.

Dzisiejsze oddalenie się człowieka od natury, a co za tym idzie jej nieznajomość, w dużej mierze powoduje, że w przypadku zbierania ziół do porannego smoothie pojawiają się liczne obawy. Prezentowana książka diametralnie zmieni nasze podejście do tego rodzaju „niepewnych” roślin, ponieważ przedstawia osiem najważniejszych, najczęściej występujących oraz najłatwiej rozpoznawalnych ziół w taki sposób, że nawet laik czy mieszczuch będzie potrafił sam je wyszukać i zidentyfikować. Smoothies mogą ułatwić nam życie i zmienić je na lepsze. W czasach, gdy narzuca się nam całe mnóstwo w znacznym stopniu przetworzonego i wysokokalorycznego pożywienia, spienione i nieprzetworzone smoothies są pod wieloma względami idealne. Sycą, ale nie są wysokokaloryczne, smakują wyśmienicie, jeśli tylko prawidłowo je przygotujemy – tak, aby zawierały odpowiednią mieszankę roślinną. W książce tej nie chodzi o egzotyczną, zalewającą świat superżywność, ale o rodzime prawdziwe gwiazdy wśród roślin zielonych. A tu o pierwsze miejsce konkurują ze sobą pokrzywa i mniszek. Ta mała książeczka to prawdziwy rarytas. Nie tylko rozwieje obawy podczas zbierania ziół, ale także przedstawi proste sposoby propagowania zdrowia i dobrego samopoczucia oraz wskaże metody osiągnięcia idealnej wagi.

34,00 zł
17,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,00 zł

24
Drabina do nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drabina do nieba
Dostępny5 szt.

Przebiegły, bezwzględny mężczyzna w pogoni za sławą. „Fabuła przepysznej powieści Johna Boyne’a Drabina do nieba jest podniecająco nieprzewidywalna. Podąża śladem Maurice’a, który doskonali się w sztuce adaptowania opowieści innych osób, imając się coraz bardziej etycznie wątpliwych sposobów. I choć książkę czyta się jak thriller, a trup ściele się tak gęsto, że nie powstydziłaby się jej Higsmith, jest to również studium zgłębiające zagadnienia moralności i sztuki: Gdzie leży granica pomiędzy inspiracją a złodziejstwem? Do kogo należy opowieść?” – „Vanity Fair” „Przepyszna mroczna opowieść o ambicji, pożądaniu i kradzieży praw autorskich. Kusząca i przerażająca, dojmująca i mocno niepokojąca… Tworząc Maurice’a Swifta, Boyne dał nam niezapomnianego bohatera, na równi niebezpiecznego i przeuroczego. W efekcie powstała niekonwencjonalna powieść, która utwierdza nas w przekonaniu, że Boyne jest jednym z najwybitniejszych pisarzy tego pokolenia”. – „The Observer” „Jest mroczna, jest zabawna, jest najbardziej niezwykłą książką, jaką przeczytałem w tym roku… Przeczytacie ją na jednym oddechu. Zdecydowanie polecam”. – Harlan Coben dla NBC Today Show „Dla fanów Patricii Highsmith, amatorów thrillerów, pisarzy, wydawców, nieudolnych literacko naśladowców, sympatyków wszelkich łajz – to im John Boyne oferuje tę doskonałą rozrywkę na mroczne zimowe wieczory”. – „Boston Globe” John Boyne urodził się w Irlandii w 1971 roku. Stworzył jedenaście powieści dla dorosłych, pięć dla młodszych czytelników oraz zbiór opowiadań. Książka Chłopiec w pasiastej piżamie została sprzedana w 10 milionach egzemplarzy. Powstały jej adaptacje filmowe, teatralne, a nawet balet i opera. Autor trzykrotnie zdobył Irish Book Awards oraz wiele innych międzynarodowych nagród literackich. Jego dzieła zostały przetłumaczone na ponad 50 języków. Mieszka w Dublinie. Powieść Drabina do nieba zdobyła wyróżnienia w plebiscytach „Washington Post”, „Esquire”, „Town & Country”, „Vulture”, „Minneapolis Star Tribune” oraz „ABA IndieNext Pick”.

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

25
Pod powierzchnią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod powierzchnią
Dostępny1506 szt.

Genialna powieść najmłodszej finalistki w historii Nagrody Bookera! Minęło szesnaście lat, od kiedy Gretel ostatni raz widziała matkę. To połowa jej życia; dość, aby zapomnieć spędzone nad kanałem dzieciństwo. Lecz niespodziewany telefon sprawia, że ich drogi znów się przecinają. Wspomnienia niespokojnych lat powracają ze zdwojoną siłą: sekretny język, który wynalazły z matką; dziwny chłopiec, Marcus, pomieszkujący na łodzi tamtej pamiętnej zimy; stwór, który ponoć krąży pod powierzchnią, podpływając coraz bliżej. Gretel nie ma wyjścia, musi zanurzyć się w przeszłość. Rodzinne sekrety i dawne przepowiednie ożywają, wieszcząc tragedię. Książka na równi absorbująca co olśniewająca, pełna niepokojących zwrotów akcji i mrocznych odkryć. – „Observer” Dziwna to powieść, burzliwa i nieznośnie złowieszcza... Zanurkuj w jej odmęty na chwilę, a wynurzysz się wycieńczony, nie mogąc złapać tchu. – Celeste Ng Dojmująca, nastrojowa oraz trzymająca w napięciu opowieść... naznaczona mroczną baśnią, tragedią Edypa i freudowskim pożądaniem. – „Times Literary Supplement” Pierwsza powieść Daisy Johnson dowodzi nie tylko wielkiego talentu autorki, ale i jej ambicji... Strach czai się pod powierzchnią, szemrze w tle jak linia wysokiego napięcia; zdania nieustannie wybrzmiewają rytmem tłumionego w głębi trzewi przerażenia. – „Daily Mail” Daisy Johnson urodziła się w 1990 roku. Fen, jej debiutancki zbiór opowiadań, opublikowany w 2016 roku, zdobył liczne nagrody, w tym prestiżowe Harper’s Bazaar Short Story Prize, A. M. Heath Prize oraz Edge Hill Short Story Prize. Dzięki książce Pod powierzchnią została najmłodszą finalistką w historii Nagrody Bookera. Mieszka nad rzeką, w Oksfordzie.

36,90 zł
29,52 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,38 zł

26
Zodiak - notatnik z opaską na rękę - Strzelec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zodiak - notatnik z opaską na rękę - Strzelec
Dostępny19 szt.

Ozdobny notatnik ze znakiem zodiaku. W zestawie silikonowa opaska na rękę.

5,70 zł
4,90 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,80 zł

27
Przyśnił mi się Ojciec Pio. Trochę inna biografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Przyśnił mi się Ojciec Pio. Trochę inna biografia
Dostępny3 szt.

Przedstawiona publikacja to inna niż typowe biografia Powstała z materiałów przygotowywanych przez lata na potrzeby Głosu Ojca Pio. Można je czytać w zaproponowanej kolejności albo wybiórczo, a nawet od końca do początku, układając z nich własny portret Ojca Pio.

19,90 zł
9,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 9,95 zł

28
Saga Rodziny Sehvag. Część 3. Smaki Indii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Rodziny Sehvag. Część 3. Smaki Indii
NiedostępnyBrak

Samaki Indi III to ostatnia część „Sagi Rodzinyt Sehvag”. Orientalne Indie, polskie tradycje, miłość, nieoczekiwane zwroty akcji i kolejne kryminalne zagadki. Jak się zakończy historia rodziny Danieli i Radka? Czy wszystki tajemnice zostaną wyjaśnione?

39,00 zł
30,42 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,58 zł

29
Dziewczyna, którą znał - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczyna, którą znał
Dostępny5 szt.

Annika Rose studiuje anglistykę na Uniwersytecie Illinois. Nie najlepiej się czuje w towarzystwie ludzi, a zachowania większości osób uważa za skomplikowane. Woli spędzać czas, czytając książki lub grając sama ze sobą w szachy. Jonathan Hoffman dołączył do klubu szachowego, po czym oddał swoją pierwszą partię oraz serce nieśmiałej i nieporadnej, ale bystrej oraz pięknej Annice. Podziwiał jej umiejętność bycia szczerą z samą sobą oraz jej dziwactwa. Zaakceptował wyzwanie związane z kontynuowaniem tej znajomości. Jonathan i Annika wydobywają z siebie nawzajem to, co najlepsze, odnajdując pokłady pewności siebie oraz odwagi, by planować wspólną przyszłość. Wynika z tego burzliwa, pełna czułości miłość, która przetrwałaby wszystko prócz nieprzewidzianej tragedii, która ich rozdziela, zmuszając, aby samotnie szli przez życie. Teraz, po dziesięciu latach, zrządzeniem losu Annika i Jonathan spotykają się ponownie w Chicago. Ona prowadzi życie, jakiego chciała – została bibliotekarką. On jest debeściakiem z Wall Street otrząsającym się po rozwodzie i chcącym zacząć wszystko od nowa. Pożądanie oraz silne uczucia, które niegdyś do siebie żywili, natychmiast odżywają. Jednak jeśli nie zmierzą się z obawami oraz lękami, które ich rozdzieliły, druga szansa przepadnie, zanim tak naprawdę się rozpocznie.

38,90 zł
29,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,72 zł

30
Paper Plane - karteczki samoprzylepne - niebieskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paper Plane - karteczki samoprzylepne - niebieskie
Dostępny5 szt.

 100 wyrywanych karteczek samoprzylepnych w kształcie samolotu.

6,00 zł
5,16 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 0,84 zł

31
Odlot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odlot
Dostępny15 szt.

Poemat, przeznaczony na scenę, który czyta się jak powieść. Tekst wizjonerski, wyzwolony z wszelkich ram gatunkowych, brawurowy taniec języka i wyobraźni. Odkrywczy formalnie, odważny politycznie i światopoglądowo, być może najodważniejszy utwór literacki ostatnich lat. Słowem: Odlot. Odlot Nasz Narodowy, wnikliwie nam się przyglądający, nie oszczędzający nikogo i niczego. Od czasów Dziadów i Wesela nie było tak mocnej lektury. *** „Odlot Zenona Fajfera jest poematem dramatycznym wracającym w samo oko cyklonu, do momentu katastrofy, który nie następuje, ale trwa w paradoksie teatralnej metafory. Dzięki połączonym siłom współczesnej poezji i dramaturgii nieoglądającej się na istniejący teatr, zainscenizowane na kartach książki przedstawienie nie reprezentuje kulturowej i duchowej katastrofy, jaką przeżyliśmy i przeżywamy wciąż, ale daje nam ją do doświadczenia w sposób tak wyostrzony i skalpelowo precyzyjny jak tylko poezja najwyższych lotów potrafi”. – Dariusz Kosiński *** „Jeżeli nie zaradzą litanie maryjne, Wrzućmy w pamięć podręczną wyjścia awaryjne. Od tyłu w przód zerkając i na wszystkie boki Gdyby przyszło nam skakać na dalsze obłoki, Jeśli zaś przyjdzie skoczyć na obłoki niższe Wtedy wszystko co małe wyda nam się wyższe. Świecą dwa wyjścia z przodu, z tyłu dwa się patrzą, Pasażerowie w środku przez okna niech skaczą. Dla wszystkich starczy miejsca pod nieba sufitem, Zatem mąż niech uprzejmie przepuści kobiétę”. Z. Fajfer, Odlot – fragment „Wielkiej Preambuły”

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

32
Compass. Beskid Żywiecki. Mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Compass. Beskid Żywiecki. Mapa turystyczna, 1:50 000
NiedostępnyBrak

Dwustronna mapa w skali 1:50 000 Przedstawia teren Beskidu Żywieckiego, z Babiogórskim Parkiem Narodowym i najwyższym szczytem – Babią Górą (1725 m n.p.m.), która nie tylko góruje nad samym Beskidem Żywieckim, ale także nad całymi Beskidami Zachodnimi. Na mapie znajduje się także część Beskidu Śląskiego – sięgając na zachodzie po miejscowości Istebna i Jaworzynka, czyli miejsce styku granic Polski, Słowacji i Czech. „Żywiecka” część mapy obejmuje cały Beskid Żywiecki: Suchą Beskidzką na północy, Worek Raczański na południu, Zwardoń na zachodzie oraz Jordanów i Rabkę-Zdrój na wschodzie. Beskid Żywiecki to najwyższe po Tatrach pasmo górskie w Polsce. Słynie z malowniczego krajobrazu. Wyniosłe szczyty sąsiadują tu z dolinami, w których ulokowały się miejscowości z tradycyjną ludową zabudową, m.in.: Korbielów, Zawoja, Rajcza, Zwardoń. Beskid Żywiecki to idealne miejsce do uprawiania turystyki pieszej, ale także rowerowej. Przebiega tędy czerwony Główny Szlak Beskidzki. Występują tu również bardzo dobre warunki dla narciarzy z rozbudowaną infrastrukturą narciarską (Ośrodek Narciarski Pilsko, Mosorny Groń, Ośrodek Zwardoń Ski). Na mapie zastosowano cieniowanie w celu uzyskania wrażenia plastyczności rzeźby terenu. Mapa zawiera plan centrum Żywca i Korbielowa. Polecana jest do uprawiania różnych form turystyki, jak również dla osób zmotoryzowanych.

10,90 zł
7,63 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,27 zł

33
Najświętsza Maryja Panna. Kolorowanka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najświętsza Maryja Panna. Kolorowanka
Dostępny21 szt.

Oto książka z obrazkami do kolorowania, opartymi na dziełach mistrzów malarstwa i popularnych obrazach nieznanych twórców. Warto by znali je zarówno młodsi, jak i starsi chrześcijanie!W trakcie kolorowania ilustracji dzieci poznają Litanię loretańską, którą z ufnością będą się modlić do Najświętszej Maryi Panny. Tak oto, krok po kroku, nauczą... więcej

9,80 zł
7,25 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,55 zł

34
Dyrygując falom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dyrygując falom
Dostępny206 szt.

Podczas gdy tematem tej książki są rezonanse między sferą wizualną, muzyczną i filo­zoficzną na początku XX stulecia, a także migracje idei i pojęć pomiędzy tymi sferami, podejmowanym problemem jest współczesne wycofanie się z narracji i dyskursów spajających, scalających i dokonujących syntezy doświadczenia bycia człowiekiem w obrębie poszukiwań estetycznych. Dzięki takiemu zestawieniu tematu i problemu jednocześnie wydobyty zostaje kontrast pomiędzy utopijnymi nadziejami wobec projektu i idei człowieka w awangardach początku XX wieku a współczesnym dyskursem wokół sztuki jako dziedziny odnoszącej się do tego, co ludzkie i nieludzkie, w sposób zdystansowany, chłodny, często ironiczny bądź sceptyczny. Książka przywołuje twórczość awangardowych artystów początku XX wieku oraz ich romantycznych prekursorów, Eugene'a Delacroix, Fryderyka Chopina, Wassilego Kandinskiego, Paula Klee, Antona Schonberga, Pierre'a Bou­leza. A jednak im bardziej spoglądamy na nich z dystansem, tym bardziej rola pojedynczych osób zaczyna przypominać dyrygowanie falom, bo myśl ma siłę żywiołu.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

35
Sentencje delfickie. Książka do pisania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sentencje delfickie. Książka do pisania
Dostępny12 szt.

Przywołanie w rozmowie mądrości starożytnych Greków nie jest tylko popisem pustej erudycji. Stanowi odwołanie się do rzeczywistego fundamentu naszej kultury, nauki i sztuki we wszystkich jej przejawach. Jest świadectwem świadomego lub nie uczestnictwa w dziedzictwie, które ukształtowało zręby naszego rozumienia świata, nasz język i naszą literaturę.Grecka mądrość jest rozproszona w dziełach filozofów, tragików, poetów, historyków i mówców. Rzadko bywa skondensowana; wielką karierę zrobiły wyjęte z kontekstu bon moty, powtarzane cierpliwie przez kolejne pokolenia, a będące niejednokrotnie złotą igłą w stogu siana obszernego dialogu czy mowy. Wśród nich najbardziej znane: Poznaj samego siebie i Nic nad miarę. Przetrwał wszak jeden zbiór tekstów, w którym cała ta rozrzucona mądrość znalazła swój wyraz. To zestawienie 148 sentencji nazywanych delfickimi, ponieważ według tradycji z Delfami właśnie religijnym, kulturowym i politycznym centrum greckiego świata były związane i pochodzeniem, i wielowiekową ekspozycją. Miały być wykute na tablicach umieszczonych przy wejściu do świątyni Apollona w Delfach, którą większość Greków przynajmniej raz w życiu odwiedzała, szukając dwóch rzeczy: odpowiedzi wyroczni na nurtujące już to jednostkę, już to społeczność pytania oraz mądrości rady na życie.Książka do pisania autorstwa Krzysztofa Bielawskiego to wybór 30 sentencji w oryginale i przekładzie, opatrzonych kulturowym i filologicznym komentarzem.

44,00 zł
31,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,32 zł

36
Grzmot Ciszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Grzmot Ciszy
Dostępny5 szt.

Kiedy książka Grzmot Ciszy została pierwszy raz wydana, okrzyknięto, że wyprzedza o sto lat swoją epokę. Tajemna mądrość, którą zawiera nie została nigdy przedtem publicznie odsłonięta. Od tamtego czasu rozsiani po całym globie uczniowie Joela S. Goldsmitha poświęcili swe życie, aby duchowe zasady, zwane Drogą do Nieskończoności, przejawić w praktyce i uczynić widzialnymi dla wszystkich. Napisany współczesnym językiem Grzmot Ciszy uczy: jakie są cel i funkcje umysłu, wyjaśnia zasadę niestawiania oporu, odsłania tajemnicę jednej siły i ukryte znaczenie Kazania na Górze. Dla tych, którzy mają „uszy do słuchania i oczy do patrzenia” objawienie Grzmotu Ciszy jest perłą bez ceny. Duchowe prawa odsłonięte tutaj są podstawą dla życia duszy i uwalniają nas od więzów względem jakichkolwiek osób, okoliczności i rzeczy – wolni, by żyć i przemierzać Ziemię bez lęku… dzięki Łasce.

40,20 zł
30,15 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,05 zł

37
Misfit Notes - karteczki wyrywane - Małpa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Misfit Notes - karteczki wyrywane - Małpa
Dostępny30 szt.

100 wyrywanych karteczek z pluszakiem, który z tyłu posiada magnes

11,00 zł
9,46 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 1,54 zł

38
Drogami pielgrzyma - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drogami pielgrzyma
Dostępny3 szt.

Mieczysław Inglot jest autorem kilkunastu książek poświęconych pisarzom XIX i XX wieku. Od prawie trzydziestu lat centralne miejsce w jego zainteresowaniach badawczych zajmuje Cyprian Norwid. Zadebiutował w tej dziedzinie artykułem zamieszczonym w zbiorze pt. Modemites. Melanges franco-polonais (1979), inaugurującym współpracę naukową Wrocławia i Lilie. Opublikował trzy pozycje książkowe o poecie. Drogami pielgrzyma to wybór studiów i artykułów M. Inglota z lat 1981-2003 na temat Norwida. Są wśród nich prace dotyczące m.in. pojęć ogólnych i szczegółowych w utworach poety, używanych przez niego struktur gatunkowych. W innych autor dokonuje analizy konkretnych wierszy, a także analiz porównawczych zarówno z tekstami z epoki, jak i nam współczesnymi. Podejmuje refleksję nad recepcją ?czwartego wieszcza" na przełomie XX i XXI stulecia, głównie w rocznicowym Roku Norwidowskim 2001.

50,50 zł
35,35 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,15 zł

39
Yoohoo maskotka podstawowa Galago - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Yoohoo maskotka podstawowa Galago
NiedostępnyBrak

Yoohoo to seria kolorowych maskotek przedstawiających zagrożone gatunki zwierząt z całego świata. Każda z maskotek posiada etykietę z polskim opisem gatunku wraz z rejonem występowania oraz z cechami charakteru danego zwierzątka. Maskotki z serii Yoogoo posiadają wszystkie atesty niezbędne w Unii Europejskiej oraz w Polsce. Jest to produkt odpowiedni i bezpieczne dla dzieci.

25,80 zł
22,96 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,84 zł

40
Ćśśś! Mamy plan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćśśś! Mamy plan
Dostępny21 szt.

Warto mieć dobry plan – ale jeszcze lepiej mieć dobre zamiary. Dowcipna książka dla maluchów opowiedziana i narysowana z błyskotliwą prostotą. Czwórka przyjaciół spotyka w lesie pięknego, kolorowego ptaka. Czy uda im się go schwytać? Ćśśś! Mają plan... Znajdziecie tu wszystko to, co u Chrisa Haughtona najlepsze: wyrazistą paletę kolorów, ujmującą oszczędność środków wyrazu, niepodrabialne poczucie humoru i niebanalną treść przekazaną za pomocą niezwykle prostej historii.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

41
Ołówek automatyczny Titanum 0,5 mm, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek automatyczny Titanum 0,5 mm, mix kolorów
Hasta
Dostępny11 szt.

Przedstawiamy ołówek, który świetnie sprawdzi się zarówno w szkole, jak i biurze. Ma plastikową obudowę, gumowy uchwyt ułatwiający trzymanie oraz wbudowaną gumkę do wymazywania. Grafit: 0,5 mm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

0,99 zł
42
Czerwony lód - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czerwony lód
NiedostępnyBrak

Sierż. szt. Szadurski po policyjnej akcji w rezerwacie Beka otrzymuje wezwanie na miejsce zdarzenia do zakładu produkującego mrożonki w Szelewie. Podłoga na hali produkcyjnej zalana jest ludzką krwią. Brak ciała oraz nagrań z monitoringu od samego początku komplikuje śledztwo. Po odnalezieniu ciała brygadzistki zostają utworzone trzy grupy śledcze. Szadurski pod ścisłym nadzorem naczelnika i prokuratora prowadzi sprawę, w której napotyka liczne komplikacje: nie tylko dyrekcja manipuluje dowodami i zeznaniami pracowników obecnych feralnej nocy na terenie zakładu, ale także jeden z istotnych świadków umiera. Morderstwo brygadzistki wywiera na Szadego większy wpływ niż przypuszczał, co powoli prowadzi go na dno. Z czasem, przez niewiarygodne zeznania oraz podkładane dowody, jest zmuszony korzystać z niekonwencjonalnych metod. Co takiego ukrywa zarząd firmy, że jest gotowy poświęcić ludzkie życia, aby prawda nigdy nie wyszła na jaw? Czy Szademu uda się znaleźć zabójcę? I co najważniejsze: ile będzie musiał poświęcić dla rozwiązania tej sprawy? Czerwony lód to nie tylko powieść kryminalna z dobrym tłem i intrygującymi postaciami, ale również konkretna dawka emocji oraz akcji, w której nie brakuje pościgów czy scen walk.

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

43
Impas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Impas
Dostępny155 szt.

Ars longa, vita brevis – sztuka długa, życie krótkie – sentencja Hipokratesa, pierwotnie odnosząca się do medycyny, weszła trwale do kultury jako fundament myślenia o sztuce. Sztuce w późniejszym rozumieniu, pojmowanej jako twórczość artystyczna. Jako maksyma przyjęła się w wersji skróconej, niosąc przesłanie apologetyczno-konsolacyjne: choć życie nasze jest krótkie, sztuka nadal trwa. Jej pełne brzmienie ma jednak sens odmienny, nieoparty na prostym przeciwstawieniu, bogatszy: Ars longa, vita brevis, occasio praeceps, experimentum periculosum, iudicium difficile – sztuka długa, życie krótkie, okazja ulotna, doświadczenie niebezpieczne, sąd niełatwy. Te zapomniane człony słynnej sentencji ofiarowują pojęciowe ramy niespodziewanie przylegające do sztuki współczesnej, w której mało wiary w trwałość i trwanie, a więcej ulotnych okazji i niebezpieczeństwa doświadczeń. Dlatego i sąd o niej tak trudny. Idąc tropem Hipokratesowych kategorii, widzimy, że nawet optymistyczna ars longa rodzi się wśród buntów, niepowodzeń, nieporozumień, niemożności, które wszak dzieje sztuki współtworzą. I paradoksalnie, chociaż awangardy narzuciły progresywny, agresywny i transgresywny obraz twórczości, to właśnie w sztuce XX wieku utrata i niespełnienie stały się jej niezbywalną częścią, niemal wyznaczając najważniejsze osie jej rozwoju.

55,00 zł
46,20 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,80 zł

44
Szkoła Główna. Kręgi wpływów 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła Główna. Kręgi wpływów 2
Dostępny37 szt.

Książka jest kontynuacją badań nad Szkołą Główną. Autorzy zawartych w niej artykułów stawiają pytania o warunki i charakter międzypokoleniowej wymiany intelektualnej w tej uczelni oraz o sposoby i zasięg oddziaływania ukształtowanych w niej ideałów naukowych, systemu wartości i postaw inteligenckich na różne środowiska społeczne w Królestwie Polskim i poza nim. ****** The book is a continuation of the research on Szkoła Główna (the Main School). The authors of the articles collected in the publication pose questions about the conditions and the nature of the intergenerational exchange in that higher-education institution, as well as the ways and the extent in which the academic ideals, the value system and the intellectual attitudes formed there influenced the social milieus in the Kingdom of Poland and beyond.

42,00 zł
35,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,72 zł

45
Kalendarz nauczyciela 2019/2020, mix kolorów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalendarz nauczyciela 2019/2020, mix kolorów
NiedostępnyBrak

Cechy produktu: – bardzo poręczny format: 12.5 x 17.8 cm, – terminarz od 1 września 2019 do 31 sierpnia 2020, – strony przeznaczone na wpisanie planu lekcji, – tabele na oceny uczniów, – formularze do rejestrowania składek uczniowskich, – każdy dzień roboczy na osobnej stronie, – strony na zapisanie kontaktów telefonicznych. Uwaga! Mix kolorów okładek. Towar wysyłany losowo!

22,80 zł
17,33 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 5,47 zł

46
Przyroda w pismach Bazylego Wielkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyroda w pismach Bazylego Wielkiego
NiedostępnyBrak

Książka niniejsza może zainteresować szersze grono czytelników z uwagi na niezwykłą obecnie doniosłość i popularność problematyki ekologicznej, jak również z powodu przedstawienia jej na niecodziennym gruncie: na tle twórczości jednego z wczesnochrześcijańskich teologów - św. Bazylego Wielkiego z Cezarei Kapadockiej (329-379). Bardzo liczne wypowiedzi Bazylego na temat przyrody w jego sławnych Homiliach o sześciu dniach stworzenia, w listach i traktatach teologicznych zawierają "preekologiczne" wątki, takie jak: integralna więź człowieka i środowiska naturalnego, wpływ otoczenia na rozwój człowieka, krytyka postępu, zmęczenie cywilizacją, ubolewania nad anomaliami klimatycznymi, zachwyt nad pięknem nieskażonej przyrody, zakaz zabijania zwierząt i jedzenia mięsa, odpowiedzialność człowieka za świat. Wydobycie tego rodzaju wypowiedzi z IV wieku pokazuje jasno, że teologia wczesnochrześcijańska intensywnie zajmowała się problemem przyrody oraz jej relacjami z Bogiem i z człowiekiem na wiele wieków przed św. Franciszkiem z Asyżu (1181-1226).

36,40 zł
25,48 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,92 zł

47
Łatwość działania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łatwość działania
NiedostępnyBrak

Czym są cnoty i wady tkwiące w ludziach, nabywane z czasem w praktyce? Czym jest utrwalona w praktyce dobra albo zła kondycja rozumu, woli, uczuciowości? Jak ludzki rozum, wola i uczuciowość nabierają sił, mobilizują się i dochodzą do perfekcji? Książka ukazuje kompleksowo odpowiedzi na te pytania rozwijane w metafizyce cnót i wad w scholastyce XIII-XVII w. Ujawnia tendencje, które doprowadziły do wyparcia pojęć cnót i wad z nowożytnej etyki i epistemologii - a poprzez analizę tomistycznej metafizyki sprawności wskazuje drogę systematycznego przywrócenia cnotom i wadom należnego im w etyce i epistemologii miejsca. W myśl bronionego tu ujęcia cnoty i wady są pewnymi strategiami, które władze ludzkiej duszy wypracowują w praktyce, by potem się ich trzymać. Książka analizuje szczegółowo kryteria tożsamości takich strategii, sposoby ich powstawania oraz zaniku, ich pogłębiania i poszerzania oraz związki przyczynowe między strategiami a działaniami. Pokazuje wreszcie, że cnoty są całkiem innym rodzajem bytu aniżeli wady.

74,00 zł
51,80 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 22,20 zł

48
Prawa człowieka w świetle uwarunkowań kulturowych i prawnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawa człowieka w świetle uwarunkowań kulturowych i prawnych
Dostępny3 szt.

W prezentowanej publikacji podjęto próbę kompleksowego ujęcia problematyki praw człowieka. Podkreślono, że prawa człowieka w największym stopniu zależą od podstaw filozoficznych i kulturowych, a proces wprowadzania praw człowieka do języka prawnego nie jest zamknięty. Związek ten może prowadzić nie tylko do skutków pozytywnych, ale i negatywnych, kiedy to, tak jak ma to miejsce ostatnio, zwłaszcza w Europie, dochodzi do oderwania praw człowieka od ich źródła, które stanowi niezbywalna i przyrodzona godność każdego człowieka. Na straży tej godności od samego początku stało chrześcijaństwo, które wskazuje, że nie można oderwać idei praw człowieka od ich źródła, opierając się wyłącznie na uwarunkowaniach kulturowych i filozoficznych, które są zmienne. W pracy przedstawiono m.in. zagadnienia dotyczące: miejsca praw człowieka w filozoficznych koncepcjach prawa, pozycji jednostki w teoriach życia społecznego, jej podmiotowości, kulturowych uwarunkowań, jurydyzacji i charakteru prawnego praw człowieka. Książka przeznaczona jest przede wszystkim dla studentów prawa i stosunków międzynarodowych.

37,80 zł
26,46 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,34 zł

49
W kręgu zagadnień bioetycznych i ekologicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W kręgu zagadnień bioetycznych i ekologicznych
NiedostępnyBrak

W kręgu zagadnień bioetycznych i ekologicznych mieszczą się pytania dotyczące władzy i zakresu przetwarzania świata przez człowieka, które szanują integralność stworzenia i zapewniają godne warunki życia ludzkiego. Dzisiejsze osiągnięcia z zakresu ekologii stają się szansą dostrzeżenia pewnych prawidłowości, których naruszenie powoduje katastrofalne konsekwencje i dlatego nie można ich już dłużej nie zauważać. Zebrane teksty są wyrazem troski o zachowanie integralnej postawy człowieka, który na drodze odkrywania swej osobowej tożsamości jako stworzenia i dziecka Bożego, uświadamia sobie godność niezbywalnego powołania do strzeżenia dzie­dzictwa biologicznego i kulturowego, które zostało mu powierzone przez Stwórcę. (fragment Wprowadzenia)

48,00 zł
33,60 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,40 zł

50
Odstąpienie od umowy w prawie cywilnym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odstąpienie od umowy w prawie cywilnym
NiedostępnyBrak

Prezentowane opracowanie jest przyczynkiem do podjęcia pogłębionej dyskusji nad istotą prawa odstąpienia od umowy. Bronione w pracy tezy, zwłaszcza dotyczące źródła i treści prawa odstąpienia, niejednokrotnie znacznie odbiegają od poglądów dotychczas wyrażanych zarówno w piśmiennictwie cywilistycznym, jak i w judykaturze, wskazując nowe możliwości interpretacyjne w zakresie węzłowych problemów tej instytucji. Autor w sposób twórczy włącza się do toczącej się wokół nich od lat dyskusji, a jego analizy niewątpliwie wzbogacają polską literaturę cywilistyczną. Takie ujęcie zagadnienia odstąpienia od umowy poszerza krąg odbiorców niniejszej książki o przedstawicieli nie tylko judykatury, notariatu, adwokatów i radców prawnych, ale również - z uwagi na poczynioną przez autora analizę odstąpienia normowanego przepisami prawa upadłościowego i naprawczego - przedsiębiorców, syndyków i zarządców przymusowych.

90,00 zł
63,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 27,00 zł

Wróć do góry