hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.19

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 19 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mądry dzieciak. Łamigłówki (Katarzyna Zioła-Zemczak), na drugim Tabliczka mnożenia dla małych geniuszy (Gareth Moore). Kolejny produkt to Sherlock Wąs na tropie mnożenia (Jonny Marx) oraz Kroniki Archeo. Tom 11. Złoty szlak (Agnieszka Stelmaszyk).
1
Mądry dzieciak. Łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mądry dzieciak. Łamigłówki
Dostępny131 szt.

Pogimnastykuj umysł i sprawdź jego możliwości dzięki książkom z serii „Mądry dzieciak”! Znajdziesz tu zbiór różnorodnych zadań, krzyżówek, rebusów, quizów i łamigłówek, dzięki którym rozwiniesz umiejętność logicznego myślenia oraz spostrzegawczość. Zadania w książkach z serii „Mądry dzieciak” podzielone zostały na różne poziomy trudności – każdy znajdzie coś dla siebie. Na końcu każdej książki podane są odpowiedzi.

9,99 zł
5,89 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 4,10 zł

2
Tabliczka mnożenia dla małych geniuszy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabliczka mnożenia dla małych geniuszy
Dostępny19 szt.

Ten oryginalny i opatrzony zabawnymi ilustracjami tomik zawiera 101 gier umysłowych, opartych na tabliczce mnożenia. Te wciągające, ciekawe i oryginalne łamigłówki skierowane są do wszystkich małych bystrzaków (10-latków i starszych). Młodzi amatorzy łamigłówek znajdą tu gry obrazkowe, gry logiczne, gry słowne, gry matematyczne, gry ćwiczące pamięć, różne rodzaje sudoku i wiele innych arcyciekawych propozycji, które rozwiną ich kreatywność i logiczne myślenie. Zapraszamy do umysłowego treningu wszystkich małych geniuszy!

9,90 zł
7,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,57 zł

3
Sherlock Wąs na tropie mnożenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Wąs na tropie mnożenia
Dostępny3 szt.

Oto przygody psiego detektywa Sherlocka Wąsa i jego wiernej towarzyszki doktor Kotson. Nasz bystry bohater jest światowej klasy specjalistą w dziedzinie dedukcji, ponadto mistrzem mnożenia oraz ekspertem w dziedzinie łamigłówek. Sherlock Wąs wykorzystuje swoje matematyczne zdolności przy rozwiązywaniu zagadek kryminalnych i chwytaniu groźnych przestępców. Zapraszamy wszystkie dzieci (siedmiolatki i nieco starsze) do wzięcia udziału w tajnej misji detektywa Wąsa i tropienia przy pomocy sekretnej lupy przebiegłego profesora Szczuriatego. Wszystkie łamigłówki, jakie napotkają podczas śledztwa, sprawdzą ich umiejętności mnożenia i rozwiną ich matematyczne zdolności. Sherlock Wąs zaprasza dziewczynki i chłopców do tajnej matematycznej misji.

16,90 zł
12,51 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 4,39 zł

4
Kroniki Archeo. Tom 11. Złoty szlak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Archeo. Tom 11. Złoty szlak
Dostępny85 szt.

Tajemnica! Afryka! Wykopaliska! Dzika przygoda! Ostrowscy i Gardnerowie wraz z panną Ofelią lecą na wakacje do Afryki. W planach mają zwiedzanie Nairobi, safari w rezerwacie Masai Mara, wycieczkę do Mombasy, rejs statkiem i podziwianie rafy koralowej. Niespodziewanie ich plany komplikuje tajemnicze zniknięcie archeolożki na Pustyni Nubijskiej. Rodzice muszą zostawić dzieci pod opieką panny Ofelii i ruszyć koleżance na ratunek. Jakby tego było mało, młodzież też wpada w kłopoty. Czy ma z tym coś wspólnego zaginiona walizka, a może tajemnicza torba, która zaplątała się wśród ich bagażu, a może notes dziadka z mapą skarbów…

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

5
Zakładka z chwostem, czerwone tulipany - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka z chwostem, czerwone tulipany
Skona Ting
Dostępny10 szt.

Elegancka kartonowa zakładka z miękkim chwościkiem, wyprodukowana w Szwecji.

8,00 zł
6,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,20 zł

6
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 3 + kod online (wydanie 3) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 3 + kod online (wydanie 3)
Dostępny88 szt.

Trzecia część kursu do praktycznej nauki języka angielskiego. Łączy naukę gramatyki i umiejętności mówienia. W zestawie: – setki zdań i wyrażeń do tłumaczenia wraz z odpowiedziami, – czytelne wskazówki w języku polskim, ułatwiające zrozumienie zasad gramatycznych języka angielskiego, – kod do pobrania kursu audio.

42,90 zł
32,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,72 zł

7
Historia naszych pożegnań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia naszych pożegnań
Dostępny181 szt.

Przedstawiona książka to przejmująca opowieść o miłości, która zawsze jest pięknym uczuciem, bez względu na okoliczności, w jakich się zdarza. Basia pracuje jako kucharka i mieszka z bratem. Rodzeństwu nie powodzi się najlepiej, dlatego kobieta podejmuje dodatkową pracę – ma zaopiekować się pewną staruszką, swoją imienniczką. Niewidoma Barbara opowiada jej historię wielkiej i romantycznej miłości… Zaczęło się od przypadkowego spotkania z Tadeuszem. Rodzące się pomiędzy nimi uczucie niespodziewanie splotło się z romantyczną historią niemieckiego malarza sprzed wojny – wspólnie chcieli poznać tajemnicę ostatniego dzieła artysty. Ta piękna historia ma jednak pewną rysę… Czy Basia odkryje prawdę?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

8
Czarnobyl. Spowiedź reportera - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobyl. Spowiedź reportera
Dostępny2814 szt.

Igor Kostin, przez „Washington Post” nazwany „człowiekiem legendą”, 26 kwietnia 1986 roku, zaledwie kilka godzin po wybuchu reaktora, przeleciał helikopterem nad płonącym czwartym blokiem elektrowni atomowej w Czarnobylu. W trakcie lotu wykonał kilkanaście zdjęć, ale promieniowanie zniszczyło film. Jedyna ocalała fotografia z kliszy obiegła cały świat. Wstrząśnięty rozmiarami katastrofy i milczeniem władz, pozostał na miejscu, by udokumentować ewakuację ludności, ich rozpacz i cierpienia, skrajne lekceważenie bezpieczeństwa, ludzką lekkomyślność, ale też nieprawdopodobne poświęcenie likwidatorów i innych osób biorących udział w akcji ratunkowej. Dwadzieścia lat po tych zdarzeniach, zmagając się z chorobą popromienną, wydał niezwykłą książkę, w której opisał udokumentowane zdjęciami dni tuż po wybuchu oraz tragiczne, rozciągające się na lata skutki katastrofy. Igor Kostin – zdobywca 5 nagród World Press Photo, przez lata współpracował m.in. z „Time”, „Newsweekiem”, „Paris-Match”, „Libération” i „Sternem”. Był fotoreporterem podczas wojen w Wietnamie i Afganistanie. Sławę przyniosło mu zdjęcie wykonane w Czarnobylu, krótko po wybuchu reaktora – jedyne z dwudziestu, które zachowało się na napromieniowanej kliszy. Cytaty z książki: „Nasze elektrownie atomowe nie stanowią żadnego zagrożenia. Można by je zbudować nawet na Placu Czerwonym. Są bezpieczniejsze niż samowary” – Anatolij Aleksandrow, akademik. „Politruk naszej jednostki organizował zebrania i mówił nam, że musimy zwyciężyć. Ale zwyciężyć kogo? Atom? Przyrodę? Wszechświat?” – Arkadij Filin, likwidator. „Widziałem ludzi, którzy gołymi rękami przenosili bryły radioaktywnego grafitu. Coś takiego wydarzyło się pierwszy raz w historii. Sądzę, że było to możliwe tylko w tym kraju. W kraju, gdzie życie jednego człowieka nie ma żadnej wartości” – fragment książki.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

9
Czytamy w oryginale wielkie powieści. The Hound of the Baskervilles / Pies Baskerville'ów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy w oryginale wielkie powieści. The Hound of the Baskervilles / ...
Dostępny795 szt.

Dwujęzyczna adaptacja powieści The Hound of the Baskervilles. Pies Baskerville’ów to atrakcyjna pomoc dla uczących się języka angielskiego. Śledząc losy bohaterów, możemy na bieżąco porównywać tekst angielski i polski. Adaptacja powieści została przygotowana z myślą o czytelnikach na poziomie średnio zaawansowanym, jednak dzięki obecności polskiego tłumaczenia z książki korzystać mogą również początkujący w nauce języka angielskiego.

14,90 zł
11,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,98 zł

10
Nomos ziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nomos ziemi
Dostępny36 szt.

Przemija dotychczasowy europocentryczny porządek prawa międzynarodowego, a wraz z nim stary nomos ziemi. Do jego powstania doprowadziło niespodziewane odkrycie Nowego Świata, wyjątkowe wydarzenie historyczne, które przypominało raczej baśnie niż rzeczywistość. Nowoczesną powtórkę można sobie wyobrazić jedynie w formie fantastycznych paraleli, np. że na drodze do Księżyca ludzie odkryli nowe, jak dotąd zupełnie nieznane ciało niebieskie, które mogą dowolnie eksploatować, co pozwala złagodzić ich walkę o Ziemię. Tego rodzaju fantazje nie dostarczają odpowiedzi na pytanie o nowy nomos ziemi, nie przynoszą jej także kolejne odkrycia przyrodnicze. Myślenie ludzi ponownie musi się skierować ku elementarnym porządkom ich ziemskiego bytu. Poszukujemy głębi sensu ziemi. Oto ryzyko tej książki i pierwsze przykazanie naszej pracy. Posiadanie ziemi na własność obiecano tym, którzy wprowadzają pokój. Idea nowego nomosu ziemi będzie zrozumiała tylko dla nich.

42,00 zł
29,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,60 zł

11
Sukienka z mgieł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sukienka z mgieł
Dostępny9 szt.

Piwnica pod Liliowym Kapeluszem to miejsce niezwykłe. Podobnie jak i jej właścicielka – Weronika, która potrafi odpowiedzieć na pytanie, zanim rozmówca zdąży je zadać, przeczuwa, co się wydarzy, widzi więcej niż inni… I wie, że ludzie przychodzą do kawiarni niekoniecznie po to, żeby się napić dobrej kawy, a ich oczekiwania czasami mają niewiele wspólnego z tym, co figuruje w menu. Czego więc szukają i co odnajdują w Piwnicy pod Liliowym Kapeluszem jej goście? Małomówny, który nie rozstaje się ze swoim laptopem, zasłaniająca rękawem siniak Krycha Karpieluk, autystyczna Kora i jej mama, Mateusz zamawiający zawsze kawę Monsooned Malabar, Ala o wyglądzie grzecznej dziewczynki i obgryzający paznokcie Andrzejek… I co może zmienić czasami z pozoru niewiele znaczące zdarzenie? Jakaś wizytówka, która wypadła z portfela, ludzik z kamyków, latte podana zamiast czarnej Monsooned Malabar albo kilka słów wypowiedzianych w odpowiednim momencie…

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

12
Torba bawełniana na ramię, kwiaty polne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torba bawełniana na ramię, kwiaty polne
Skona Ting
NiedostępnyBrak

Ozdobna torba na ramię wykonana w 100% z ekologicznej bawełny. Wyprodukowana w Szwecji.

33,80 zł
28,73 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,07 zł

13
Zjazd absolwentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zjazd absolwentów
Dostępny5459 szt.

Dziewczyna, która znika w nocy. Przyjaciele związani tragiczną tajemnicą. Powrót do miejsca, w którym wszystko się zaczęło... Riwiera Francuska – zima 1992 roku. W mroźną noc, gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną, dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell, jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole, ucieka z nauczycielem filozofii, z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy. Riwiera Francuska – wiosna 2017 roku. Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim szkoła ma zostać rozebrana. Thomas i Maxine wiedzą, że w budynku ukryte są zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie, by prawda wyszła na jaw. Najpopularniejszy autor we Francji, którego książki nie schodzą z list bestsellerów na całym świecie, tym razem powraca w sensacyjnej książce, także dla fanów powieści Joela Dickera Prawda o sprawie Harry'ego Queberta, Harlana Cobena Nie mów nikomu, Gillian Flynn Zaginiona dziewczyna. Atmosfera książki w stylu Tajemnej historii Donny Tartt i „Miasteczka Twin Peaks” Davida Lyncha.

38,90 zł
31,12 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,78 zł

14
Szachy. Taktyka i strategia mistrzów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szachy. Taktyka i strategia mistrzów
Dostępny72 szt.

Ta książka pokazuje młodym graczom, w jaki sposób poprowadzić szachowe wojsko, by odniosło zwycięstwo. Przedstawia taktyki i strategie mistrzów i arcymistrzów, które mogą stać się inspiracją dla młodzieży i dzieci mających już opanowane podstawy gry w szachy. Dlaczego warto doskonalić się w tej królewskiej grze? Ponieważ uczy skutecznego działania pod presją, zasad zdrowej rywalizacji i szacunku wobec przeciwnika, a także rozwija takie cechy jak odpowiedzialność za podjęte decyzje, opanowanie, koncentracja, determinacja, cierpliwość, wytrwałość, odwaga. Ponadto jest świetną rozrywką, która może stać się pasją na całe życie. Odbiorcy: • dzieci, które mają ochotę rozwijać umiejętność gry w szachy; • młodzi szachiści pragnący szlifować swoją taktykę i strategię; • rodzice i dziadkowie chcący pomóc dzieciom rozwijać ich pasje. Dlaczego warto nabyć tę książkę: • zawiera mnóstwo cennych wskazówek dla młodych szachistów; • opracowana z pomocą instruktora szachowego, zarazem sędzi szachowego klasy państwowej; • to podręcznik dla przyszłych mistrzów szachowych.

29,00 zł
21,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,54 zł

15
Życie cię kocha, Lili - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie cię kocha, Lili
Dostępny189 szt.

Nowa powieść autorki bestsellerowego Zostań ile chcesz! Lilianna Berg każdego poranka otwiera oczy i przyjmuje z radością to, co przyniesie kolejny dzień. Bo każdy dzień jest wyjątkowy, już nigdy się nie powtórzy. Dziewczyna kolekcjonuje unikatowe, barwne sukienki, które odzwierciedlają jej osobowość, odwagę i gotowość na podejmowanie nowych wyzwań. Codziennie rano staje przed lustrem, patrzy z radością na swoje oblicze i mówi: „Życie Cię kocha, Lili”. Cztery proste słowa, które są początkiem wszystkiego. Mimo utraty rodziców dziewczyna ma wyjątkową pogodę ducha i nosi głowę wysoko, a przeszkodom które napotyka na swojej drodze, dziarsko stawia czoła. Spotkanie z radosną i kolorową Lili jest jak piękny letni poranek. Wnosi świeżość, energię, łamie utarte schematy i… daje kopniaka do tego, by w końcu się obudzić i zacząć naprawdę żyć. Bo bez względu na to, ile masz lat, kim jesteś i co robisz, życie Cię kocha, i tylko od Ciebie zależy, co zrobisz z tą miłością.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

16
Zeszyt A5/60K linia Touch Pastel (5szt) OXFORD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/60K linia Touch Pastel (5szt) OXFORD
Dostępny6 szt.

Zeszyt Oxford, A5 60 kartkowy w linię o gramaturze kartek 90g. Opakowanie zbiorcze.

45,50 zł
40,95 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,55 zł

17
Skandal za skandalem? Nieznana historia chrześcijaństwa. Przy współpracy z Profesorem Dr Arnoldem Angenendtem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skandal za skandalem? Nieznana historia chrześcijaństwa. Przy współpra...
Dostępny10 szt.

Czy chrześcijaństwo można jeszcze uważać za fundament Europy? Co powiedzieć o wszystkich skandalach chrześcijaństwa? Co jest prawdą, a co obiegową opinią daleką od faktów? Książka Manfreda Lütza w pasjonujący sposób odpowiada na te pytania, przybliżając czytelnikom dzieje chrześcijaństwa. Autor zaczyna od paradoksalnego na pierwszy rzut oka stwierdzenia, że ta wielka religia monoteistyczna jest właściwie nieznana w zachodnim świecie. Dzieje się tak nie z powodu braku wiedzy na jej temat, lecz przeciwnie, z powodu natłoku informacji, które często są tendencyjne czy wręcz fałszywe. Pochylając się na tymi kontrowersyjnymi i wciąż budzącymi duże emocje wydarzeniami na przestrzeni ponad 2000 lat istnienia chrześcijaństwa, Lütz krok po kroku, współpracując ze znanym historykiem Kościoła prof. Arnoldem Angenendentem, autorytetem w tej dziedzinie, mierzy się z mitami i przekłamaniami, by dotrzeć do prawdy. Jak sam pisze: „Ukazywanie historii chrześcijaństwa i Kościoła jako skandalicznej jest skandalem. Dowodzi tego przedstawiany w tej książce stan międzynarodowych badań naukowych, które starannie i z sukcesem uwalniały i uwalniają chrześcijaństwo z pokrywy błota, jakim je obrzucano przez całe wieki”. Warto więc zagłębić się w jej lekturze, by przypomnieć sobie, co zawdzięczamy chrześcijaństwu, a także dowiedzieć się m.in., jak przedstawiają się najnowsze badania dotyczące wypraw krzyżowych, inkwizycji, prześladowania czarownic i nawracania Indian, czy w okresie nabierania znaczenia praw człowieka Kościół naciskał pedał hamulca czy gazu, jak odnosił się do kwestii emancypacji kobiet i rewolucji seksualnej, jaką postawę zajął wobec nazizmu i Holokaustu, jak też walczy ze współczesną plagą pedofilii. Autor nie wybiela Kościoła. Postępuje w duchu papieża Jana Pawła II, który w 2000 r. przeprosił światową społeczność za jego winy. Przy czym podkreśla, że Kościół z pewności swych grzechów czerpie nową nadzieję pokładaną w miłosiernym Bogu. Książka Manfreda Lütza trzyma w napięciu niczym dobry kryminał, a adresowana jest zarówno do „chrześcijan, którzy nie lękają się prawdy, jak i do wszystkich innych, aby lepiej zrozumieli, skąd przychodzą”. Manfred Lütz (ur. w 1954 r. w Bonn, Niemcy) – dr medycyny, specjalista w dziedzinie psychiatrii; także teolog, członek Papieskiej Rady ds. Świeckich i Rady Zarządzającej Papieskiej Akademii Życia. Autor poczytnych książek, w tym bestsellera Bóg. Mała historia Największego.

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

18
Eagle Elite. Tom 1. Elita - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eagle Elite. Tom 1. Elita
NiedostępnyBrak

Początek gorącej serii pełnej tajemnic i niebezpiecznych mężczyzn! Tracey Rooks wygrywa stypendialną loterię, dzięki czemu może rozpocząć naukę w prestiżowej prywatnej szkole. W Eagle Elite trafia na wszystko, czego nie znała: przepych, luksus oraz nienawiść. Dlaczego ta zwykła dziewczyna z farmy przyciąga same kłopoty? Nixon to przywódca najpotężniejszej grupy w szkole. Na Elektów nie wolno patrzeć, nie wolno do nich mówić, nie wolno nawet oddychać w ich towarzystwie. Chyba że na to pozwolą. Pomiędzy Tracey i Nixonem zaczyna iskrzyć, chociaż ciężko im się ze sobą dogadać. Są jednak osoby, którym się to nie podoba i zrobią wszystko, aby dziewczyna nie poznała prawdy. Czy Eagle Elite jest miejscem dla niej?

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

19
Jaszczur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jaszczur
Dostępny66 szt.

Rafael de Valentin postanawia popełnić samobójstwo. Jego życie zupełnie się nie układa — stracił rodzinę, nie udało mu się zrobić kariery dramaturga ani filozofa, przeżywa nieszczęśliwe miłości, a na dodatek traci ostatnie pieniądze w kasynie. Przypadek jednak sprawia, że Rafael trafia do sklepu z dziełami sztuki, a tam znajduje fragment jaszczuru (skóry przeznaczonej m.in. do wyrobu galanterii) z inskrypcją w sanskrycie. Zdaniem sklepikarza, kto posiada ten talizman, może spełniać swoje marzenia, za każdym razem jednak jaszczur będzie się kurczył, aż zniknie, a wtedy właściciel umrze. Po zakupie jaszczuru, Rafael spotyka przyjaciół i postanawia rozpocząć nowe życie. „Jaszczur jest poniekąd sam w sobie Komedią ludzką ujętą w skrócie. Problem życia i śmierci, jednostki i społeczeństwa, człowieka genialnego i mierności świata, problem myśli i użycia, nędzy i zbytku, poezji i prozy, wiedzy i tajemnicy, miłości i ambicji, materii i woli — wszystkie te wielkie zagadnienia, które później wypełniają dzieło Balzaca, są już i tutaj; kipią nadmiarem myśli, tłoczą się gorączkowo na kartach tego tomu”. – Tadeusz Boy-Żeleński

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

20
Zeszyt A4/60K kratka Touch (5szt) OXFORD - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4/60K kratka Touch (5szt) OXFORD
Oxford art. pap.
Dostępny39 szt.

Zeszyt Oxford, A4 60 kartkowy w kratkę o gramaturze kartek 90g. Opakowanie zbiorcze.

102,80 zł
92,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,28 zł

21
Karnet ST277 B6 + koperta Wilczomlecz nadobny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet ST277 B6 + koperta Wilczomlecz nadobny
Dostępny5 szt.

Karnet w formacie B6 z kopertą, wyprodukowany w Szwecji.

8,40 zł
7,14 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,26 zł

22
Polowanie na mordercę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polowanie na mordercę
Dostępny640 szt.

Gwen Proctor nie potrafi zignorować błagania o pomoc. Ale w tym miasteczku na odludziu właśnie rozpoczyna się sezon na polowanie. Gwen zdołała uciec od męża – seryjnego mordercy – i ocalić swoją rodzinę, nie potrafi jednak uwolnić się od jego złej sławy ani zwyrodniałych internetowych mścicieli, którzy wciąż pragną odwetu za jego zbrodnie. Ukrywanie się w ogóle nie wchodzi w rachubę. Nie w sytuacji, kiedy jej jedynym celem jest zapewnienie normalnego życia swoim dzieciom. Tym razem kontaktuje się z nią będąca w niebezpieczeństwie kobieta. Marlene Crockett z położonego na odludziu miasteczka Wolfhunter jest sparaliżowana strachem o siebie i swoją córkę. Kiedy Gwen przybywa do małej, odizolowanej społeczności, Marlene jest już martwa, a o morderstwo zostaje obwiniona jej córka. Ale to nie jej tak panicznie bała się Marlene, a Gwen nie zamierza wyjeżdżać, dopóki nie pozna całej prawdy. Może już jednak być za późno. Pułapka została zastawiona, a pętla ma zacisnąć się na wszystkich najbliższych Gwen osobach. Jej prześladowcy nadchodzą, a w tak mrocznym miejscu jak Wolfhunter bardzo łatwo jest im zasadzić się na swoje ofiary…

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

23
Puzzle 1000 elementów. Wieczorny spacer po Central Parku - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wieczorny spacer po Central Parku
Castorland, 1000
Dostępny39 szt.

Przedstawiamy puzzle wysokiej jakości, wykonane z dbałością o szczegóły. Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wymiary opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

26,71 zł
20,83 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,88 zł

24
Puzzle 1000 elementów. Wchodząc do pokoju - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wchodząc do pokoju
Castorland, 1000
Dostępny30 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wielkość pudełka: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm Rozmiar układanki: 68.0 x 47.0 cm

26,71 zł
20,83 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,88 zł

25
Zakładka z chwostem, kwiaty polne - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka z chwostem, kwiaty polne
Skona Ting
Dostępny13 szt.

Elegancka kartonowa zakładka z miękkim chwościkiem, wyprodukowana w Szwecji.

8,00 zł
6,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,20 zł

26
Mania Skłodowska. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mania Skłodowska. Audiobook
Jakub Skworz, StoryBox
Dostępny8 szt.

Czy to możliwe, że Maria Skłodowska-Curie była wybitną uparciuszką? Gabinet to jedyne pomieszczenie w domu dziadków, do którego Ola z Erykiem mają zakaz wstępu. Już raz go złamali, podczas letnich wakacji. W środku, na regałach pnących się od podłogi po sufit, znaleźli wciągające książki. Dosłownie wciągające! I dzięki temu przeżyli niezwykłą przygodę. Kiedy Eryk wyjeżdża z rodzicami do Paryża, Ola, zmuszona zostać u dziadków, postanawia sama wybrać się do Francji. W gabinecie dziadka odnajduje powieść z kobietą z probówką na okładce. Przykłada palce do ilustracji i... znika w książce. Już po chwili widzi kilkuletnią Manię Skłodowską. Tak zaczyna się kolejna fascynująca podróż. „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o Marii Skłodowskiej-Curie, ale baliście się zapytać nauczyciela! Książka Jakuba Skworza to opowieść o Marii, która – oprócz bycia geniuszem – była również dzieckiem, dziewczyną, kobietą z krwi i kości, o czym często zdajemy się zapominać” – Anna Dziewit-Meller. „Powieść o Mani Skłodowskiej z pewnością należy do wciągających książek, bo jej lekturę trudno jest przerwać. Nieuchronnie prowadzi do lepszego poznania Mani – fascynującej uczonej i kobiety” – prof. Magdalena Fikus.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

27
Improwizator - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Improwizator
Dostępny45 szt.

Oto książka dla romantyków! Słodko gorzka. Pełna smaków i zapachów Italii. Niezwykła. Historia młodego chłopca, który w wyniku tragicznych okoliczności dostaje się w opiekę rodziny Borghese. Ma talent – potrafi tworzyć poezję na zadany temat, w dodatku ma piękny głos. Chce zostać tytułowym improwizatorem. Wrażliwy i czuły usiłuje spełnić oczekiwania swoich protektorów, ale im lepiej jest wykształcony, tym bardziej jego pozycja go uwiera. A wrażliwość kieruje go na ścieżki nieoczywistych miłości. Improwizator pełen jest niezwykle malarskich opisów Włoch XIX wieku. Andersen miał niezwykły talent do opisania kolorów, zapachów, smaków. Jego Rzym, Neapol, Wenecja tętnią życiem. Wraz z bohaterami spacerujemy po placu del Poppo, Colloseum, moście świętego Anioła, wchodzimy na Wezuwiusza, pływamy gondolami. Odwiedzamy galerie oglądając najpiękniejsze obrazy i rzeźby. Czytamy Dantego. Dajemy jałmużnę żebrakom. Podróżujemy po Kampanii, zachwycamy się przyrodą, płyniemy na Capri.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

28
Psierociniec. Kocia lista życzeń. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psierociniec. Kocia lista życzeń. Audiobook
Agata Widzowska , Biblioteka Akustyczna
Dostępny4 szt.

Uwaga! Koty porwały Remika! W dodatku mają bardzo dziwne żądania? Zaniepokojeni mieszkańcy Psierocińca postanawiają odnaleźć przyjaciela. Zaczyna się ciekawa i pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji przygoda z wątkiem miłosnym w tle. Czy uda się odnaleźć psiego poetę? Czy nasz bohater spełni kocie życzenia? W jaki sposób ta historia wpłynie na jego życie? Ciepła i pełna humoru opowieść o sile przyjaźni i miłości, a także o tym, że każde stworzenie ma szansę odnaleźć swoje miejsce na ziemi.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

29
Puzzle 1000 elementów. Vintage Floral - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Vintage Floral
Castorland, 1000 elementów
Dostępny40 szt.

Puzzle 1000 elementów zapewnią wspaniałą rozrywkę i wyzwanie dla całej rodziny. Po ułożeniu puzzle można wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie. Układanie puzzli rozwija cierpliwość i ćwiczy pamięć i koncentrację. To idealne zajęcie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Rozmiar opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm Rozmiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

26,71 zł
20,83 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,88 zł

30
Dziewczynka, która zgubiła uśmiech - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziewczynka, która zgubiła uśmiech
Dostępny36 szt.

Chloe Long straciła swój uśmiech. Szukała wszędzie. Pod poduszką, pod łóżkiem, pod nosem, oczywiście. Próbowała wszystkiego, by go odzyskać. Ale nic nie działa! Ani ulubiony tort, ani ulubiona babcia, ani, rzecz jasna, ulubiony dowcip… Aż pewnej nocy dzieje się coś zupełnie magicznego – a Chloe odnajduje siebie i przeżywa przygodę nie z tego świata… Wybierz się w magiczną podróż pełną wyobraźni i prawdziwej przyjaźni! Dziewczynka, która zgubiła uśmiech to historia, która sprawi, że będziesz się śmiać i wzruszać jedno­cześnie! Pierwsza dziecięca książka nagradzanej bestsellerowej autorki i komika Mirandy Hart ze wspania­łymi ilustracjami Kate Hindley.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

31
Zeszyt A5/16K linia podwójna Kids (10szt) OXFORD - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5/16K linia podwójna Kids (10szt) OXFORD
Oxford art. pap.
Dostępny29 szt.

Zeszyt w formacie A5, 16 kartkowy w podwójną linię o gramaturze papieru 90g. Opakowanie zbiorcze.

44,00 zł
39,60 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,40 zł

32
Zakładka z chwostem, barwne motyle - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładka z chwostem, barwne motyle
Skona Ting
Dostępny14 szt.

Elegancka kartonowa zakładka miękkim chwościkiem, wyprodukowana w Szwecji.

8,00 zł
6,80 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,20 zł

33
Kochaj mnie czule. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kochaj mnie czule. Audiobook
Gabriela Gargaś, StoryBox
Dostępny9 szt.

„Za dużo tego wszystkiego jak na jedną osobę… Może ktoś dopisze za mnie szczęśliwe zakończenie?”– tak napisała zwyciężczyni konkursu literackiego „Opowiedz nam swoją historię”. To właśnie jej opowiadanie zainspirowało autorkę do napisania tej niezwykle wzruszającej powieści. Czy prawda może wyzwolić? Czy może lepiej nie wiedzieć o przykrych wydarzeniach z przeszłości? Natalia i Paweł to małżeństwo, które z pozoru wiedzie spokojne i szczęśliwe życie. Pewnego dnia kobieta dowiaduje się, że ma niepokojące znamię na dnie oka. Jej życie zmienia się o sto osiemdziesiąt stopni. Wyjeżdża do specjalistycznej kliniki. Podczas konsultacji spotyka swoją dawną miłość: Szymona, który teraz jest profesorem okulistyki. Co wyniknie z tego spotkania? Cztery lata później na świat przychodzi syn Natalii i Pawła. Niestety niebawem okazuje się, że chłopiec ma zespół Aspergera. Małżeństwo nie wytrzymuje kolejnej próby i zaczyna się od siebie oddalać. Pewnego dnia Paweł znika, zostawiając po sobie pustkę i długi… Czy Natalia zdoła odbudować swoje życie? Czy można pogodzić się z myślą, że małżeństwo było zbudowane na kłamstwie? Jakie jeszcze niespodzianki szykuje dla niej los?

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

34
Peety. Pies, który uratował mi życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Peety. Pies, który uratował mi życie
Dostępny55 szt.

Sześćdziesiąt kilo temu – niezwykła historia przyjaźni, która stała się receptą na zdrowie… Eric O’Grey miał ponad sześćdziesiąt kilogramów nadwagi, depresję, cukrzycę i kilka innych chorób, które zagrażały jego życiu. Otyłość rujnowała mu zdrowie i stawała się powodem rosnącej frustracji. Wszystko zmieniła jedna wizyta u lekarza – naturopaty, który polecił Ericowi wzięcie psa ze schroniska. Siedmioletni Peety – pies z nadwagą, w średnim wieku, porzucony i zapomniany stał się odtąd nieodłącznym towarzyszem spacerów. Zaczęli od krótkich przechadzek i stopniowo zwiększali tempo i dystans. Z każdym krokiem ich przyjaźń przeradzała się w bezwarunkową miłość. Peety. Pies, który uratował mi życie to książka dla każdego, kto jest gotowy na zmiany i wierzy w to, jak dużo miłości może wnieść w życie obecność czworonoga. To więcej niż historia o ratowaniu zdrowia. To wspaniała opowieść o sile miłości, która potrafi przywrócić radość życia.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

35
Ekspresja jako spotkanie chrystologii i antropologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspresja jako spotkanie chrystologii i antropologii
Dostępny21 szt.

Niniejsza praca analizuje jeden z wątków estetyki teologicznej Hansa Ursa von Balthasara przedstawionej w dziele tegoż autora zatytułowanym Herrlichkeit. Jest to próba autorskiego spojrzenia, inspirowanego jednak tyleż rosnącym zainteresowaniem spuścizną szwajcarskiego teologa, co narastającą potrzebą integracji współczesnego dyskursu estetycznego z teologią. Wciąż bowiem można mieć wrażenie, że te dwa obszary się rozchodzą a temat ekspresji – tak istotny i w celebracji, i w duszpasterstwie, nie mówiąc już o moralności, nierzadko pozostaje podejrzany – jako sposobność do promocji własnego „ego”, co wydaje się sprzeczne z pokorą i absolutnym prymatem Boga. Takie podejście bardzo utrudnia zarówno dialog, jak i integrację sztuki z wiarą czy praktykami i doświadczeniem religijnym. A tymczasem właśnie w obszarze ekspresji sztuka, i to ta nieraz mocno ekspresyjna, zdaje się zajmować miejsce duchowości i religii. Propozycja balthasarowskiej „estetyki teologicznej” umożliwia pojednanie tych obszarów i twórczą ich interakcję. Ukazanie tego jest celem niniejszych rozważań. Rozdział I ukaże celowość podjęcia zasugerowanej w tytule refleksji oraz wybór takiego właśnie, a nie innego wątku: określamy go jako ekspresja, która – szeroko rozumiana – jest tematem II rozdziału naszych rozważań, kontynuowanych i poniekąd egzemplifikowanych w rozdziale następnym. Pragnąc, zgodnie z tytułem pracy, ukazać ekspresję jako spotkanie chrystologii i antropologii, przedstawiamy najpierw poszczególne jej kategorie składowe – przestrzeń (głębia – zewnętrze), światło (ukrycie – ujawnianie), ruch, obraz, kształt, dzieło, materiał, dynamizm. Z tych elementów, niczym z instrumentów, tworzona jest rzeczywistość ekspresji, ukazywanej w niniejszych rozważaniach na modelu symfonii. Ta analogia muzyczna pozwala też zaprezentować obecne u Balthasara dwa bieguny ekspresji – chrystologiczny i antropologiczny, które w naszym modelu odpowiadają dwóm tonacjom muzycznym. Rozdział IV, stanowiący niejako centrum i kulminację niniejszej pracy, ukazuje pełnię rozumienia i funkcjonowania tak pojmowanej ekspresji. Idąc dalej po linii modelu symfonii, mówimy tu o „tematach” ekspresji, będących jej przejawami czy swoistymi formami funkcjonowania (posłanie, miłość /Eros i Agape/, bycie przemienianym, gra, ból i przemienianie). Tematy te następnie – tak, jak to jest w klasycznej formie symfonicznej – są ze sobą zestawiane, konfrontowane i łączone, co daje w efekcie pewną harmonię jedności i syntezy. W ten właśnie sposób zarysowuje się sugerowana tytułem pracy rzeczywistość spotkania. Uzupełnieniem tych rozważań jest zwięzłe przedstawienie roli ekspresji w pozostałych częściach trylogii bazylejskiego teologa (rozdział V). Zakończenie przynosi kilka wniosków zarówno ogólnych, jak i praktycznych. Zważywszy rozległość i specyfikę narracji Balthasara, niniejsza refleksja jest jedynie sygnalizacją pewnych wątków – próbą gry w wielopłaszczyznowej przestrzeni jego teologii – albo, używając metafory heideggerowskiej, spacerem leśną przecinką, jakich zapewne wiele można odnaleźć w kniei teologicznego dyskursu Balthasara. Ale czyż nie na tym polega uprawianie teologii – z całą pokorą, ale i odwagą i, rzecz jasna, nadzieją? Na doświadczeniu wolności i świeżości. Aby dokonać tego jak najlepiej, nasze rozważania opierają się na tekście oryginalnym – czyniąc bardziej odniesienia do tematów i motywów, niż cytując określone fragmenty. Nawet w przypadku cytatów próbujemy oddać jak najwierniej oryginalny sens określeń Balthasara, gdyż tu właśnie tkwi jego inspirująca żywotność, tak odświeżająca teologiczne stereotypy. Oczywiście ciesząc się z wydania polskiego przekładu Herrlichkeit, czynimy do niego raz po raz odniesienia. Zawsze jednak przekład, zwłaszcza prozy tego typu, będzie jak fotografia – albo opowiadanie – ze spaceru. Może zgrabna i sama w sobie ładna, ale nie oddająca wilgotności trawy, szorstkości kory drzew czy gry światła. W tym sensie lepiej się samemu przedzierać – ze wszelkim z tym związanym ryzykiem. Do tego właśnie serdecznie zapraszamy – bo może potem ktoś odnajdzie swoją przecinkę, albo i jakąś nasłonecznioną polanę.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

36
Zabawy Kawaii. Jedzenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zabawy Kawaii. Jedzenie
NiedostępnyBrak

Kawaii to wszystko to, co słodkie i miłe oku. Bo czy cukrowo drzemiący różowy lizak, roześmiana łyżeczka lub ziewająca kostka lodu nie są po prostu urocze? Weź do ręki pisak, kredki, flamastry i ćwicz słodkie rysowanie, rozwiązuj zagadki i szukaj wyjścia z labiryntów. Bawiąc się, wkrocz do świata japońskiego kawaii.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

37
Puzzle 1000 elementów. Romantyczny spacer w Paryżu - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Romantyczny spacer w Paryżu
Castorland, 1000
Dostępny31 szt.

Układanie puzzli to twórcza rozrywka bez względu na wiek. Rozwija spostrzegawczość, uczy wytrwałości i ćwiczy koncentrację. Jest wyzwaniem, z którym można zmagać się w pojedynkę lub w większym gronie. Wielkość pudełka: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm Rozmiar układanki: 68.0 x 47.0 cm

26,71 zł
20,83 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,88 zł

38
O jeden diament za daleko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O jeden diament za daleko
Dostępny69 szt.

Miłość, ślub i diamenty – wszystko pasuje? Nie tym razem! Majka już niedługo zostanie świadkową na ślubie swojego brata. Uroczystość zapowiada się nieziemsko! Tylko panna młoda zżerana stresem jest trudna do zniesienia, bo chciałaby, żeby wszystko było idealne. Sprzeczki z przyszłą bratową to nie jedyny kłopot Majki. Jej konto bankowe świeci pustkami, a portfele przyjaciół wcale nie wyglądają lepiej. W żartach wspólnie planują napad na jubilera. Kilka dni później o dokładnie takim włamaniu będą pisały wszystkie gazety… Czy któryś z przyjaciół Majki naprawdę posunął się tak daleko?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

39
Cuz I Love You. Deluxe, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cuz I Love You. Deluxe, CD
Lizzo, Warner Music Polska
Dostępny30 szt.

Lizzo to obecnie jedna z najbardziej obiecujących artystek, o której stało się głośno na całym świecie za sprawą przełomowego singla Juice. Piosenka i wyjątkowa osobowość Lizzo zwróciły uwagę m.in. Ellen DeGeneres oraz Jimmiego Kimmela, którzy zaprosili ją do wykonania utworu na żywo w swoich talk shows. Jej nowy album Cuz I Love You został wyprodukowany przez X Ambassadors, Ricky Reed, Nate Mercureau i Oak. Gościnnie na płycie usłyszeć możemy m. in. Gucci Mane (Exactly How I Feel) oraz Missy Elliott (Tempo). Wspomniany wcześniej singiel Juice zebrał mnóstwo pochwał w prasie (m.in. Entertainment Weekly, Rolling Stone, GQ). Według Rolling Stone: „Juice to hymn o byciu świadomym własnej wartości, typowy dla Lizzo i być może jeden z najlepszych, jakie napisała. Retrofunkowy sznyt kojarzy się z salami tanecznymi z lustrzanymi lampami z początków lat 80. Gdyby życie było sprawiedliwe, byłby to hit na miarę Uptown Funk”. Lista utworów: 1. Cuz I Love You 2. Like A Girl 3. Juice 4. Soulmate 5. Jerome 6. Crybaby 7. Tempo (Ft. Missy Elliott) 8. Exactly How I Feel (Ft. Gucci Mane) 9. Better In Color 10. Heaven Help Me 11. Lingerie 12. Boys 13. Truth Hurts 14. Water Me

61,90 zł
56,95 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,95 zł

40
Życie mrówek. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Życie mrówek. Audiobook
Maurice Maeterlinck, StoryBox
Dostępny1 szt.

Mrówka to niezaprzeczenie jedno z najszlachetniejszych, najmiłosierniejszych, najbardziej oddanych, wspaniałomyślnych i altruistycznych wśród stworzeń, które bytują na naszej planecie. Mamy tu do czynienia z rzecząpospolitą wysoce idealną, której my ludzie – niestety – nie znamy, z rzecząpospolitą matek. Aczkolwiek bezpłciowe, są z obowiązku ożywione głębszym i gorętszym poczuciem macierzyństwa, niż właściwe rodzicielki. Nigdzie w przyrodzie nie znajdziecie równie płomiennego uczucia macierzyństwa. Kwoka broni swych kurcząt przed każdym niebezpieczeństwem, ale nie zdradza miłości ku jajom, które znosi. Urwij odwłok mrówce-robotnicy, która stara się uratować kokon, odetnij – jeśli będziesz miał wstrętną odwagę to uczynić – dwie tylne nogi, na czterech nogach, które jej pozostały – robotnica, nie wypuszczając swego drogiego ciężaru i wlokąc swe wnętrzności – gdyż zdolność zachowania życia jest u niej równie niesłychana jak miłość – pójdzie dalej i zginie dopiero wówczas, gdy larwa lub poczwarka, reprezentująca przyszły owad, znajdzie się w schronieniu. W tym heroicznym matriarchacie każdy osobnik z całym oddaniem spełnia swój obowiązek ku pożytkowi wszystkich, jak gdyby społeczeństwo składało się z niego jednego.

30,00 zł
16,50 zł

Rabat 45,0%
oszczędzasz 13,50 zł

41
Puzzle 1000 elementów. Odyssey, układ słoneczny - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Odyssey, układ słoneczny
Castorland, 1000 elementów
Dostępny57 szt.

Puzzle 1000 elementów zapewnią wspaniałą rozrywkę i wyzwanie dla całej rodziny. Po ułożeniu puzzle można wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie. Układanie puzzli rozwija cierpliwość i ćwiczy pamięć i koncentrację. To idealne zajęcie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Wymiary opakowania: 35.0 x 25.0 x 5.0 cm Wymiar obrazka po ułożeniu: 68.0 x 47.0 cm

26,71 zł
20,83 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,88 zł

42
The House Next Door - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The House Next Door
NiedostępnyBrak

Three chilling stories from the world's bestselling thriller writer The House Next Door (with Susan DiLallo): Married mother of four Laura Sherman was thrilled when her new neighbour invited her on some errands. But a few quick tasks became a long lunch ? and now things could go too far with a man who isn't what he seems... The Killer's Wife (with Max DiLallo): Six girls have gone missing. Detective McGrath knows the only way to find them is to get close to the suspect's wife... maybe too close. The Witnesses (with Brendan DuBois): The Sanderson family has been forced into hiding after one of them stumbled upon a criminal plot. Or so they think. No one will answer their questions. And the terrifying truth may come too late...

36,00 zł
33,48 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,52 zł

43
Queen of the World - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Queen of the World
NiedostępnyBrak

On today's world stage, one leader stands apart. Queen Elizabeth II has seen more of the planet and its people than any other head of state, and has engaged with them like no other monarch in British history. Since her coronation, she has visited over 130 countries across the ever-changing globe, acting as diplomat, stateswoman, pioneer and peace-broker. She has transformed her father?s old empire into the Commonwealth, her ?family of nations?, and has come to know its leaders better than anyone. In 2018, they would gather in her own home to endorse her eldest son, the Prince of Wales, as her successor. With extensive access to the Queen?s family and staff, Hardman tells a true story full of drama, intrigue, exotic and even dangerous situations, heroes, rogues, pomp and glamour ? and, at the centre of it all, the woman who has genuinely won the hearts of the world.

49,00 zł
45,57 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,43 zł

44
Nineteen Eighty-Four - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nineteen Eighty-Four
Dostępny14 szt.

Hidden away in the Record Department of the sprawling Ministry of Truth, Winston Smith skilfully rewrites the past to suit the needs of the Party. Yet he inwardly rebels against the totalitarian world he lives in, which demands absolute obedience and controls him through the all-seeing telescreens and the watchful eye of Big Brother, symbolic head of the Party. In his longing for truth and liberty, Smith begins a secret love affair with a fellow-worker Julia, but soon discovers the true price of freedom is betrayal.

41,30 zł
38,41 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 2,89 zł

45
Plecak 15 B - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak 15 B
Derform
NiedostępnyBrak

Plecak dwukomorowy, zapinany na zamek Usztywnione dno oraz regulowane szelki Tył plecaka usztywniony, wyprofilowany, pokryty oddychającą tkaniną. Elementy odblaskowe, na spodzie stopki stabilizujące.

91,68 zł
87,10 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,58 zł

46
BRS Gross Anatomy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BRS Gross Anatomy
NiedostępnyBrak

This powerful, easy-to-use resource presents the essentials of human anatomy in the popular Board Review Series outline formant and includes concise descriptions, clinical correlations, radiographs, full-color illustrations, and tables. Considered the best review book for gross anatomy by medical student reviewers, this updated and streamlined ninth edition includes more than 550 board-style questions with complete answers and explanations, organized into chapter review tests and an end-of-book comprehensive exam, to help students master key information. Updated clinical correlations demonstrate connections between anatomical knowledge and clinical medicine. Numerous medical images help students develop a better understanding of anatomy and clinical medicine. More than 550 USMLE-style questions (many new to this edition) with answers and rationales are available both electronically and in print to facilitate review. An updated art program with more than 200 color illustrations helps students understand difficult concepts and complicated anatomical structures. High-yield reviews at the end of each chapter provide targeted preparation for board and anatomy course examinations.

193,00 zł
173,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 19,30 zł

47
Przekrój 3/2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przekrój 3/2019
NiedostępnyBrak

Na okładce roześmiana Pippi dźwiga na ramionach konia, a w środku nieugięta Greta Thunberg przekonuje, że możemy zatrzymać globalne ocieplenie. Przedstawiamy też innych nastolatków, którzy ratują świat. ?Przekrój? staje po ich stronie, bo choć ma już 74 lata, młodzieńczego entuzjazmu mu nie brakuje. Bądźmy dobrzy dla Ziemi, a ona będzie dobra dla nas! Żeby lepiej się naszej drogiej Ziemi przyjrzeć, zapraszamy na wycieczkę. Na początek z Filipem Springerem udamy się do Bełchatowa. Potem odwiedzimy trzy rzeki: Świder ? z Renatą Senktas, Ren ? z Andreasem Weberem i Nil ? z Pauliną Wilk. Spędzimy też jakiś czas na Hawajach, a gdy już pojmiemy, co tak naprawdę znaczy aloha, popędzimy z Emilią Dłużewską na Tasmanię. Następnie z Rossem Andersenem odwiedzimy szpital dla ptaków w Indiach, a ze Stefanem Schlumpfem zajrzymy w Alpy, gdzie latem lodowce okrywa się plandekami. Na koniec zapukamy do wynalazców instrumentów dla Aphexa Twina i w tym celu udamy się z Kamilem Bałukiem do Olsztyna. W podróży zajmą nas ciekawe rozmowy: z Evą Illouz o miłości w czasach kapitalizmu, z Clive?em Owenem o brexicie (i nie tylko), a także z ekspertami w wieku przedszkolnym, którzy znają się na wszystkim ? o przyszłości planety. Oraz z sosną długowieczną (Pinus longaeva) ? o długowieczności, oczywiście. Nie zapomnimy o dobrych radach, których nie może zabraknąć w żadnej poczytnej gazecie. Jak się kąpać w balii na sposób japoński, podpowie Aleksandra Reszelska. Co jeść (a czego nie jeść), podszepną Marta Dymek oraz Monika Kucia, a Paramahansa Jogananda zabierze nas w podróż po kosmiczną witalność. Jak skłonić naturę, by była naszym ogrodnikiem, pokażą Gilles Clément i Łukasz Łuczaj. Wreszcie plagi egipskie wyłożą nam tajniki zdrowia i urody. Mamy też masę plotek i anegdot ? głównie ze świata zwierząt. Mikołaj Golachowski opowie, jak to się stało, że wieloryby i delfiny wróciły do wody, choć żyły już na lądzie. Z morskich stworzeń przyjrzymy się bliżej ośmiornicom, a z istot latających ? pszczołom. Najnowsze doniesienia z życia lasu i jego mieszkańców zaprezentuje Michał Książek. Jeśli zaś chodzi o przyrodę nieożywioną, wsłuchamy się w pomruki wulkanów oraz wejrzymy w naturę ognia ? z Łukaszem Lamżą. W świat sztuk plastycznych zabiorą nas Zbigniew Libera, Anna Arno, Kasia Redzisz, Łukasz Chmielewski, Stach Szabłowski oraz Kazimierz Wiśniak, autor okładki. O teatrze opowie Maciej Stroiński. Komiksami oszołomią Marek Raczkowski, Jacek Świdziński, Alecos Papadatos (z Marcinem Fabjańskim), Bohdan Butenko, Zbigniew Lengren. Przysłowia i ciekawostki zmyślą niezrównani fantaści z kolektywu WBD, a poetyckie akrobacje zaprezentuje Marcin Orliński. Prócz tego: sport. I jeszcze: krzyżówka. Oraz łamigłówki. A także, ma się rozumieć, literatura: Italo Calvino, Jerzy Szaniawski, Michel Déon, Astrid Lindgren, Joanna Rudniańska, Stefan Grabiński i Leye Adenle, autor nigeryjskiego opowiadania kryminalnego. Jakby tego wszystkiego było mało, w numerze letnim ?Przekroju? roi się od diabłów, diabełków, demonów i straszydełek. Bez obaw jednak! Nasz dyżurny filozof, Tomasz Stawiszyński, wszystkie je wyegzorcyzmował. Czy przepędził także chochlika drukarskiego? To już czytelnik sam oceni. 17 czerwca premiera cyfrowej wersji numeru letniego.

19,90 zł
17,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,99 zł

48
Nowe technologie na rynku srebrnych konsumentów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowe technologie na rynku srebrnych konsumentów
NiedostępnyBrak

Tempo i zasięg dokonujących się przeobrażeń, w którym działają współczesne przedsiębiorstwa ma wymiar dotąd niespotykany, a nawet zaskakujący. Ich akceleratorem bez wątpienia są nowe technologie ICT, których powszechność istotnie wpływa na zachowania wszystkich podmiotów na rynku. Na tę dynamicznie zmieniającą się sytuację nakłada się zjawisko, które do tej pory nie absorobowało uwagi w takim stopniu jak dzisiaj - starzenie się społeczeństw...

40,00 zł
32,40 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,60 zł

49
Bruszewski Sztuka generatywna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bruszewski Sztuka generatywna
NiedostępnyBrak

Monografia "Bruszewski. Sztuka generatywna" omawia nieanalizowany dotąd obszar w rozległej twórczości Wojciecha Bruszewskiego. Punktem wyjścia jest hipoteza, że sztuka generatywna jest znaczącym, indywidualnym i pionierskim poszukiwaniem artysty. Ten szczególny obszar wymagał przygotowania odpowiedniej bazy teoretycznej i pojęciowej. Realizowane przez Bruszewskiego prace generatywne i permutacyjne wymagały przywołania dorobku muzyków eksperymentalnych, zrozumienia pojęć pochodzących z teorii informacji, kombinatoryki czy prac Maxa Bensego. Analiza prac lingwistycznych domagała się wkroczenia w przestrzeń poezji eksperymentalnej i idei Noama Chomskiego. Z kolei zrozumienie osobowości twórczej Wojciecha Bruszewskiego ułatwiło przybliżenie paradygmatu trzeciej kultury i związków pomiędzy sztuką a nauką. Książka kierowana jest do czytelników zainteresowanych filmem eksperymentalnym, poezją i muzyką eksperymentalną. Monografia wypełnia lukę bibliograficzną dotyczącą sztuki generatywnej, sztuki permutacyjnej oraz pogranicza sztuki i nauk ścisłych.

73,00 zł
62,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 10,95 zł

50
Cudaczek-Wyśmiewaczek. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cudaczek-Wyśmiewaczek. Audiobook
Julia Duszyńska, Biblioteka Akustyczna
NiedostępnyBrak

Cudaczek-Wyśmiewaczek, licho malusie i cieniutkie jak igła, mieszkał w domku, co to nie był ani duży, ani mały, tylko w sam raz. Nie jadł i nie pił, tylko śmiechem żył. Śmiał się i śmiał do rozpuku, a brzuszek pęczniał mu i pęczniał, aż napęczniał jak ziarnko grochu. Wtedy Cudaczek był syty i zadowolony. Obrażalska, Złośnicki, Beksa, pan Byle-jak, unikająca grzebienia Kasia i inne dzieci dostarczały złośliwemu skrzatowi wielu powodów do szyderczego śmiechu. Wredne licho tylko nim się żywiło i trudno było się od niego uwolnić. Koniecznie sprawdźcie, jak dzieciaki sobie z tym poradziły! Cudaczek-Wyśmiewaczek to ulubiona lektura wielu pokoleń dzieci!

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

Wróć do góry