hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.06.20

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 20 czerwca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dary bogów (Witold Jabłoński), na drugim Niesamowite dinozaury (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Zwierzaczki wiejskie plus naklejki oraz Kolorowanka Najpiękniejsze Księżniczki + naklejki z brokatem (praca zbiorowa).
1
Dary bogów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dary bogów
Dostępny103 szt.

Posłuchajcie opowieści starego bajarza. Czternastu opowieści o pradawnych czasach, gdy światy bogów i ludzi stanowiły jedność. Kiedy bogowie ciskali pioruny, rusałki tańczyły w księżycowym blasku, a krwiożercze zmory i wilkołaki pustoszyły ludzkie siedliska. Żaden śmiertelnik nie mógł być świadkiem tych zdarzeń. Nieśmiertelni przekazali opowieści o tych dniach najstarszym ludziom, a dziadowie i ojcowie swoim synom i wnukom. Powtarzane z ust do ust, z pokolenia na pokolenie, przetrwały do dziś. Wybierzcie się z nami na błogie łąki Wyraju oraz na jałowe pustkowia groźnej Krainy Zmarłych, by poznawać ich odwieczne tajemnice. Otwórzcie serca, odkryjcie własne korzenie, wsłuchajcie się w głosy przodków? Mity słowiańskie opowiedziane w zupełnie nowy sposób! „To, co mnie najbardziej ujmuje w Darach bogów, to połączenie bogatej wyobraźni autora oraz mądrego podejścia do tematu słowiańskiej mitologii. Ta pierwsza łączy zebrane strzępki materiałów źródłowych w czarujące opowieści, które zachwycają treścią, nastrojem i wplecionym umiejętnie humorem. Ta druga sprawia, że nasz bajarz nie rości sobie prawa do miana wyroczni. Mówi, jak być mogło, zaznacza, że podana interpretacja, choć poparta wiedzą, jest wszakże jedną z możliwych, nie jedyną. Ogromnie cenię tę stylistyczną i emocjonalną dojrzałość Witolda Jabłońskiego. Myślę, że dla napisania tego typu pozycji, nie było na naszym rynku lepszego twórcy niż on” – Marta Krajewska, autorka książek o Wilczej Dolinie, trzykrotnie nominowana do nagrody im. Janusza A. Zajdla i IBBY.

54,99 zł
39,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 15,40 zł

2
Niesamowite dinozaury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niesamowite dinozaury
Dostępny152 szt.

Książeczka do kolorowania to pozycja skierowana głównie do miłośników prehistorycznych gadów. Zawiera bowiem rysunki różnych dinozaurów, zarówno tych najgroźniejszych drapieżników, jak i ogromnych roślinożerców. Oprócz kolorowania dzieci zapoznają się z nazwami niektórych gadów, a także będą mogły wykonać bardzo proste zadania, które dodatkowo pobudzą ich kreatywność. Ponadto w książeczce znajdują się naklejki.

10,50 zł
7,88 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,62 zł

3
Zwierzaczki wiejskie plus naklejki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierzaczki wiejskie plus naklejki
Dostępny253 szt.

Książeczka do kolorowania Zwierzaczki wiejskie to pozycja skierowana przede wszystkim do wszystkich miłośników zwierząt. Zawiera bowiem rysunki różnych zwierzątek, które można spotkać w gospodarstwach wiejskich, od podwórkowego psa, przez ptaki hodowlane, po zwierzęta mieszkające w zagrodach. Ponadto podczas kolorowania dzieci dowiedzą się podstawowych informacji o życiu i wyglądzie prezentowanych zwierzątek.

9,80 zł
5,19 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 4,61 zł

4
Kolorowanka Najpiękniejsze Księżniczki + naklejki z brokatem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka Najpiękniejsze Księżniczki + naklejki z brokatem
Dostępny72 szt.

Książeczka do kolorowania Najpiękniejsze księżniczki to propozycja skierowana głównie do dziewczynek. Zawiera bowiem rysunki różnych księżniczek i ich atrybutów. Oprócz kolorowania wspaniałych strojów bajkowych postaci dzieci będą mogły wykonać także bardzo proste zadania, które dodatkowo pobudzą ich kreatywność.

9,50 zł
7,13 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 2,37 zł

5
Kolorowanka z naklejkami. Pojazdy na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka z naklejkami. Pojazdy na wsi
Dostępny109 szt.

Książeczka do kolorowania Pojazdy na wsi to pozycja skierowana głównie do chłopców. W kolorowance znajdują się rysunki różnych pojazdów wykorzystywanych do prac na polu i w sadzie, a także do transportu. Oprócz kolorowania dzieci dodatkowo poznają nazwy prezentowanych pojazdów i dowiedzą się, do czego one służą. Do książeczki dołączone zostały kolorowe naklejki.

7,10 zł
5,33 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 1,77 zł

6
Kolorowy portret miasta. Sopot - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowy portret miasta. Sopot
Dostępny3 szt.

Zapraszamy Was na spacer po Sopocie – pięknym kurorcie nad Bałtykiem. Spacer to będzie niezwykły, bo w towarzystwie kredek. Przygotujcie przede wszystkim kredki koloru zielonego, bo w Sopocie jest bardzo dużo drzew, krzewów w parkach, skwerach i lasach miejskich. Jest tu nawet Opera Leśna! A jaki kolor mają woda w morzu i piasek na sopockiej plaży? Przekonajcie się, a potem narysujcie. Zamarzyła się Wam przygoda pod żaglami? W Sopocie to możliwe – pływa tu wiele żaglówek. Kolorując obrazki, rozwiązując zagadki oraz rebusy i oczywiście czytając tę książkę, poznacie historię miasta, a także najciekawsze miejsca Sopotu: molo, Monciak, Krzywy Domek, Muzeum Sopotu, Grand Hotel czy Grodzisko. A potem wsiądźcie na rower i w drogę! – ścieżek rowerowych jest bardzo dużo w całym mieście. Tylko rozglądajcie się uważnie podczas tej wyprawy, to może zauważycie gdzieś sopotludka. Podobno mieszka ich tu całkiem sporo.

14,90 zł
11,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,98 zł

7
Linijka, 30 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linijka, 30 cm
Staedtler
Dostępny54 szt.

Dzięki skali po obu stronach może być używana przez osoby prawo i leworęczne. Linijka ma zaokrąglone rogi, zapewniając bezpieczeństwo użytkownika. Posiada dużą odporność na złamanie. Długość linijki: 30.0 cm

6,80 zł
8
Segregator A4/2R. Paisley new - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Segregator A4/2R. Paisley new
Bee-bee
Dostępny7 szt.

Segregator z dźwignią, 7.0 cm, A4/2R Paisley new. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo!

16,90 zł
14,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,53 zł

9
The Enchanted Castle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Enchanted Castle
Dostępny3 szt.

When Jerry, Jimmy and Cathy discover a tunnel that leads to a castle, they pretend that it is enchanted. But when they discover a Sleeping Princess at the centre of a maze, astonishing things begin to happen. Amongst a horde of jewels they discover a ring that grants wishes. But wishes granted are not always wishes wanted, so the children find themselves grappling with invisibility, dinosaurs, a ghost and the fearsome Ugli-Wuglies before it is all resolved. This edition of The Enchanted Castle has forty-seven evocative illustrations by H.R. Millar.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

10
Pisaki artystyczne pędzelkowe wodne, 18 kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pisaki artystyczne pędzelkowe wodne, 18 kolorów
M&G
NiedostępnyBrak

Pisak artystyczny z miękką końcówką dającą efekt malowania pędzelkiem. – Kreska o szerokości od 1 do 4 mm. – Przeznaczony do kaligrafii, rysowania, ozdabiania. – Bardzo ciekawe efekty uzyskuje się, mieszając kolory między sobą, dotykając delikatnie końcówki i mieszając tym samym atrament. – Zaleca się używać papier do markerów lub akwarelowy. – Efekt akwareli uzyskuje się mokrym pędzelkiem z miękkim włosiem.

49,90 zł
35,43 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 14,47 zł

11
Little Women & Good Wives - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Little Women & Good Wives
NiedostępnyBrak

Life in the March household is full of adventures and accidents as the four very different March sisters follow their varying paths to adulthood, always maintaining the special bond between them. Sensible Meg, impetuous Jo, shy Beth and artistic Amy each have to confront different challenges as they grow up together and attempt to learn how to be both happy and good.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

12
Dystrykt Warszawa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dystrykt Warszawa
Dostępny14 szt.

Warszawa dogorywa pod czerwonym niebem obrócona w gruzy przez tajemniczy kataklizm. Ponad ruinami wieżowców majaczy obrzydliwa Rana, a na ulicach niedobitki mieszkańców uparcie walczą o przetrwanie. Ocalenie czeka jedynie w enklawach, którymi rządzą Kształtujący – ludzie obdarzeni nieludzką mocą. Czy wystarczy im jednak sił, aby oprzeć się krążącym po opustoszałym mieście Przemienionym i łupieżcom? Jakby tego było mało, w stolicy zaczyna pojawiać się koszmarna Horda? Ostatnim bastionem ocalałych jest Dystrykt Warszawa, który zapewnia schronienie i pozory normalnego życia za murami Starego Miasta. W tym samym czasie w odciętym od świata bloku na warszawskich Bielanach czas każdego dnia cofa swój bieg, a dziwnym prawom Izolacji nie jest w stanie oprzeć się nawet śmierć. Uwięzieni mieszkańcy, doprowadzeni na skraj szaleństwa, zrobią wszystko, żeby wydostać się na zewnątrz. Nie wiedzą tylko jeszcze, jak bardzo mogą tego żałować?

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

13
O żużlu i wokół żużla - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O żużlu i wokół żużla
NiedostępnyBrak

Kariera zawodnicza toruńskiej ?legendy? żużla, jak zwykło się mówić o Wojciechu Żabiałowiczu, trwała niespełna piętnaście lat. Biorąc pod uwagę współczesne standardy obowiązujące w tym sporcie, nie jest to okres nazbyt długi, ale zważywszy na sukcesy i osiągnięcia, jakie Wojciech Żabiałowicz ma na swoim koncie, inni przedstawiciele tej ekstremalnej dyscypliny sportu mogą o nich tylko pomarzyć. Dziś zarabia się wprawdzie znacznie większe pieniądze, ale uprawia zazwyczaj rzemiosło i traktuje ściganie na owalnym krótkim torze jak biznes. Wojciech Żabiałowicz zaś, obok Andrzeja Huszczy, Romana Jankowskiego czy Marka Kępy, był jednym z ostatnich prawdziwie sportowych matadorów żużlowego toru. Warto podkreślić, że uprawiał tę dyscyplinę w okresie najtrudniejszym, gdy brakowało sprzętu, pieniędzy, częstych kontaktów z czołówką światową, a mimo to pasja poparta talentem i determinacją pozwoliły mu na osiągnięcie wszystkich najbardziej zaszczytnych laurów w polskim żużlu (indywidualne i drużynowe mistrzostwo Polski, trofeum Złotego Kasku) oraz na udane próby ścigania się z najlepszymi zawodnikami na świecie w mistrzostwach świata indywidualnych oraz parowych. Był jednym z tych, którzy tworzyli grunt pod dzisiejsze sukcesy polskiego speedwaya.

29,00 zł
14
Inżynieria oceny efektywności sieci dostaw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inżynieria oceny efektywności sieci dostaw
Dostępny37 szt.

Publikacja Inżynieria oceny efektywności sieci dostaw przedstawia zagadnienia inżynierii oceny efektywności sieci dostaw w ujęciu systemowym. Przedstawiono w niej istotę oraz zadania systemów zaopatrzenia i dystrybucji, omówiono inżynierię systemów oraz zasady prowadzenia analizy systemowej w aspekcie oceny efektywności funkcjonowania sieci. Dla oceny efektywności funkcjonowania sieci dostaw zaproponowano wskaźniki efektywności dla różnych obszarów oceny. Dla wybranych opracowano tzw. karty wskaźnika, które mogą być bardzo przydatne w analizie systemowej doboru właściwego wariantu konfiguracji sieci dostaw. Przedstawiono ogólne sformułowanie modelu oceny efektywności sieci dostaw oraz modele cząstkowe dedykowane dla wybranych obszarów oceny. Dla poszczególnych modeli zaproponowano algorytmy ich rozwiązania oraz praktyczne przykłady zastosowania. Przedłożona w publikacji metodyka umożliwia nie tylko kształtowanie sieci dostaw dla różnych branż, ale również analizę wrażliwości i ocenę efektywności funkcjonowania przy różnych warunkach brzegowych oraz uwarunkowaniach społeczno-gospodarczych otoczenia. Zakres i sposób przedstawienia informacji, tok wywodu, aparat formalny, zaproponowane modele i algorytmy oraz przykłady praktycznego ich zastosowania sprawiają, że monografia ma charakter nie tylko naukowy, ale również posiada walory podręcznika akademickiego – stąd może być wykorzystywana przez zaawansowanych badaczy i praktyków, a także przez studentów studiów inżynierskich i ekonomicznych na kierunkach transport, logistyka oraz inżynieria produkcji.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

15
Woodlanders - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Woodlanders
Dostępny3 szt.

In this classically simple tale of the disastrous impact of outside life on a secluded community in Dorset, now in a new edition, Hardy narrates the rivalry for the hand of Grace Melbury between a simple and loyal woodlander and an exotic and sophisticated outsider. Betrayal, adultery, disillusion, and moral compromise are all worked out in a setting evoked as both beautiful and treacherous. The Woodlanders, with its thematic portrayal of the role of social class, gender, and evolutionary survival, as well as its insights into the capacities and limitations of language, exhibits Hardy's acute awareness of his era's most troubling dilemmas.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

16
Irish Fairy Tales - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Irish Fairy Tales
NiedostępnyBrak

The captivating Irish stories collected in this new edition include both comic tales such as Paddy O'Kelly and the Weasel, and tales of heroes from ancient literature such as How Cormac Mac Art went to Faery. By turns funny, fantastical and mysterious, the stories are matched in liveliness by the original illustrations of John D. Batten. It would be hard to find a better introduction for children to the special magic of Celtic storytelling. The stories in this book are taken from Joseph Jacob's classic two-volume collection Celtic Fairy Tales (1891-92) and More Celtic Fairy Tales (1894).

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

17
Decameron - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Decameron
NiedostępnyBrak

A new version of John Payne's Victorian translation, with an Introduction by Cormac O Cuilleanain. 1348. The Black Death is sweeping through Europe. In Florence, plague has carried off one hundred thousand people. In their Tuscan villas, seven young women and three young men tell tales to recreate the world they have lost, weaving a rich tapestry of comedy, tragedy, ribaldry and farce. Boccaccio's Decameron recasts the storytelling heritage of the ancient and medieval worlds into perennial forms that inspired writers from Chaucer and Shakespeare down to our own day. Boccaccio makes the incredible believable, with detail so sharp we can look straight into the lives of people who lived six hundred years ago. His Decameron hovers between the fading glories of an aristocratic past - the Crusades, the Angevins, the courts of France, the legendary East - and the colourful squalor of contemporary life, where wives deceive husbands, friars and monks pursue fleshly ends, and natural instincts fight for satisfaction. Here are love and jealousy, passion and pride - and a shrewd calculation of profit and loss which heralds the rise of a dynamic merchant class. These stories show us early capitalism during a moment of crisis and revelation.

28,00 zł
26,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

18
The Descent of Man - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Descent of Man
Dostępny3 szt.

With an Introduction by Janet Browne, Aramont Professor of the History of Science, Harvard University. In The Descent of Man Darwin addresses many of the issues raised by his notorious Origin of Species: finding in the traits and instincts of animals the origins of the mental abilities of humans, of language, of our social structures and our moral capacities, he attempts to show that there is no clear dividing line between animals and humans. Most importantly, he accounts for what Victorians called the ?races? of mankind by means of what he calls sexual selection. This book presents a full explanation of Darwin?s ideas about sexual selection, including his belief that many important characteristics of human beings and animals have emerged in response to competition for mates. This was a controversial work. Yet Darwin tried hard to avoid being branded as a radical revolutionary. He is steeped in Victorian sensibilities regarding gender and cultural differences: he sees human civilization as a move from barbarous savagery to modern gentlefolk, and women as more emotional and less intellectual than men, thus providing a biological basis for the social assumptions and prejudices of the day. The Descent of Man played a major role in the emergence of social Darwinism. This complete version of the first edition gives the modern reader an unparalleled opportunity to engage directly with Darwin?s proposals, launched in the midst of continuing controversy over On the Origin of Species. Janet Browne is the author of the prize-winning biography, Charles Darwin: Voyaging and Charles Darwin: The Power of Place.

28,00 zł
26,04 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,96 zł

19
Tom Jones - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tom Jones
NiedostępnyBrak

Tom Jones is widely regarded as one of the first and most influential English novels. It is certainly the funniest. Tom Jones, the hero of the book, is introduced to the reader as the ward of a liberal Somerset squire. Tom is a generous but slightly wild and feckless country boy with a weakness for young women. Misfortune, followed by many spirited adventures as he travels to London to seek his fortune, teach him a sort of wisdom to go with his essential good-heartedness. This „comic, epic poem in prose” will make the modern reader laugh as much as it did his forbears. Its biting satire finds an echo in today's society, for as Doris Lessing recently remarked „This country becomes every day more like the eighteenth century, full of thieves and adventurers, rogues and a robust, unhypocritical savagery side-by-side with people lecturing others on morality”.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

20
A Christmas Carol - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A Christmas Carol
NiedostępnyBrak

With a new Introduction by Dr Cedric Watts, Emeritus Professor of English at the University of Sussex. Illustrations by Arthur Rackham A Christmas Carol has become a phenomenal touchstone of English festive fiction and an enduring favourite internationally. Repeatedly adapted, parodied, stages and filmed, this richly influential novella is powerfully vivid and infallibly moving. Scrooge himself, Marley?s ghost, Bob Cratchit, Tiny Tim, and the Ghosts of Christmas Past, Christmas Present and Christmas Yet to Come: they live on unforgettably in this gripping story which combines Gothic horror, moral exhortation, exuberant comedy and surrealistic fantasy.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

21
Dangerous Liaisons - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dangerous Liaisons
Dostępny5 szt.

In this famous story of seduction, two highly intelligent but amoral French aristocrats plot the downfall of a respectable young married woman and a fifteen year old girl who has only just emerged from the convent. The letters these two conspirators exchange are remarkably frank in describing how they manage to achieve their ends and, at the same time, reveal nuances of character which make it impossible to dismiss either of them as simply evil. Those written by their victims are equally revelatory in a quite different and subtle way, while the manner in which Laclos handles the epistolary form in order to ensure that his two protagonists are finally defeated, not by outside forces, but the fissures in their own relationship, is a triumph of narrative skill. This novel poses shrewd questions about the relation between love and sex, and suggests that, in certain sections of eighteenth century French high society, idleness, boredom and wealth had created individuals whose misfortunes it would be hard to regret when, only seven years after Dangerous Liaisons was published, the Revolution broke out.

16,90 zł
15,72 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,18 zł

22
Shadows of Sherlock Holmes - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Shadows of Sherlock Holmes
NiedostępnyBrak

The Shadows of Sherlock Holmes is a fascinating collection of stories featuring detectives, criminal agents and debonair crooks from the golden age of crime fiction: a time when Sherlock Holmes was esconsced in his rooms at 221B Baker Street and London was permanently wreathed in a sinister fog. These gripping tales of mystery, suspense and clever puzzles are wonderfully entertaining and in them you will meet The Crime Doctor, Professor Augustus S.F.X.Van Dusen – The Thinking Machine, Max Carrados – the incredible blind detective, the repulsive but brilliant Skin o' My Teeth, and the natty, ingenious French sleuth Eugene Valmont. On the other side of the law, there are gentleman crooks Raffles and Simon Carn – the Prince of Swindlers. The stories include: ''The Purloined Letter' by Edgar Allan Poe, The Stolen Cigar Case by Bret Harte, The Swedish Match by Anton Chekhov, Nine Points of the Law by E.W. Hornung, The Ghost at Massingham Mansions by Ernest Bramah and The Great Pearl Mystery by Baroness Orczy.

11,60 zł
10,79 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 0,81 zł

23
Torebka na ramię Rachael Hale pudrowy róż w szare serduszka - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Torebka na ramię Rachael Hale pudrowy róż w szare serduszka
Paso
NiedostępnyBrak

Torebka na ramię Rachael Hale pudrowy róż w szare serduszka. Torebka jest w kształcie serduszka, posiada jedną komorę i regulowany pasek. Swobodnie pomieści wszystkie potrzebne drobiazgi każdej dziewczynki.

27,68 zł
24
Rome. The Eternal Beauty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rome. The Eternal Beauty
NiedostępnyBrak

The first pop-up book on Rome, a 3D guide for children and adults with evocative images and texts that stimulate the reader's curiosity. Rome presented through the spectacular paper architecture of Dario Cestaro, in a pop-up book that recounts the city's history with simple texts and curious anecdotes. A fascinating journey through colorful pages that turn into Rome's most famous buildings, helping even the youngest to recognize their principal characteristics: the Colosseum, St. Peters and the Sistine Chapel, Trevi Fountain, and many others.

100,00 zł
85,00 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 15,00 zł

25
An Essay Concerning Human Unde - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
28,00 zł
26
Co się dzieje z polskim społeczeństwem? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co się dzieje z polskim społeczeństwem?
Dostępny42 szt.

Publikacja jest wyrazem uznania dla dorobku prof. dr. hab. Ireneusza Krzemińskiego z okazji jubileuszu 70-lecia tego znakomitego naukowca. Zawiera zarówno artykuły analityczne, prezentujące wyniki szczegółowych projektów badawczych, jak i prace o profilu bardziej teoretycznym, nawiązujące do klasycznych i współczesnych nurtów myśli socjologicznej oraz wydarzeń historycznych, które pozostawiły trwałe, widoczne do dziś ślady w polskim społeczeństwie i jego świadomości. Prezentowana książka nawiązuje do dorobku naukowego i intelektualnego prof. Ireneusza Krzemińskiego, poczynając od rozwoju socjologii zmiany społecznej i transformacji, poprzez metodologię badań jakościowych, cykliczne badania nad NSZZ ?Solidarność? jako ruchem społecznym, aż do równie szeroko zakrojonych badań nad antysemityzmem. Autorki i autorzy zamieszczonych w tomie artykułów, a także redaktorki i redaktorzy publikacji, pragną w ten sposób złożyć na ręce Profesora podziękowania za podejmowane przez niego próby ?objaśniania świata?, za dogłębną i wnikliwą interpretację znaczenia wielu zjawisk i procesów społecznych w całej ich złożoności ? czyli za to wszystko, co jest znakiem rozpoznawczym Profesora i jednocześnie tym, co zawsze próbował przekazać swym studentom. W prezentowanym tomie znalazły się także osobiste życzenia oraz wyrazy uznania i wdzięczności od przyjaciół Profesora.

49,00 zł
41,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 7,84 zł

27
Lionel Messi Sztuczki triki bramki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lionel Messi Sztuczki triki bramki
NiedostępnyBrak

Niewielu piłkarzy w ponad stuletniej historii piłki nożnej zdobyło taką popularność jak bohater tej książki. Lionel Messi to dziś jeden z najbardziej rozpoznawalnych sportowców na świecie, który na boisku czaruje swoimi umiejętnościami i regularnie zdobywa efektowne bramki. Niemal całą swoją dotychczasową karierę związał z katalońskim klubem FC Barcelona, z którym co roku odnosi spektakularne sukcesy. W książce przedstawiliśmy dwanaście zachwycających goli zdobytych przez Messiego w trakcie meczów rozgrywanych w klubie oraz w reprezentacji Argentyny. Wybraliśmy wyjątkowo piękne strzały, które dają możliwość opisania trików i sztuczek piłkarskich zastosowanych przez Messiego w poszczególnych akcjach. Dzięki zamieszczonym w książce ćwiczeniom i rysunkom każdy, kto marzy o dorównaniu mistrzowi, będzie mógł spróbować grać jak Leo Messi!

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

28
Zarys kinezjologii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zarys kinezjologii
Dostępny153 szt.

Jedynym sposobem fizycznego oddziaływania istoty żywej ? w tym człowieka ? na środowisko i wywoływania w nim pożądanych zmian jest ruch. Co więcej, jest on zarazem obserwowalnym zjawiskiem, na podstawie którego można wnioskować o tym, co dzieje się w sferze fizjologii i psychiki istot żywych. Dociekaniem jego podstaw i mechanizmów, zwłaszcza u człowieka, zajmuje się kinezjologia. Obserwowalny ruch jest zjawiskiem fizycznym. Przedmioty nieożywione biernie poddają się zewnętrznym w stosunku do nich prawom fizyki i wskutek tego ich ruchy można łatwo opisać matematycznie. Natomiast istoty żywe nie tylko biernie poddają się prawom fizyki, ale również, dzięki ukształtowanej ewolucyjnie fizjologii i indywidualnie ? psychologii, czynnie wpływają na budowanie swoich ruchów. Ich uwarunkowania u istot żywych są więc znacznie bardziej złożone niż prawa fizyczne. Nie da się ich łatwo opisać ?przyjazną użytkownikowi? matematyką; właściwym narzędziem opisu może okazać się ujęcie systemowe. Założenie takie stanowi podstawę rozumowania przedstawionego w niniejszej książce.

49,00 zł
29
Słoneczny zakątek t. 24 Odnaleźć Natalie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słoneczny zakątek t. 24 Odnaleźć Natalie
NiedostępnyBrak

Annabel Steger, młoda dziedziczka milionowej fortuny, spacerowała nerwowo po salonie swojej pięknej willi. Ze zmartwienia była blada jak ściana, a jej ciemne oczy, zapadnięte teraz ze zmęczenia i płaczu, otaczały ciemne obwódki. Opadła wreszcie na fotel przy telefonie i ukryła twarz w dłoniach, jęcząc przy tym boleśnie. Nagle jednak, jakby rażona prądem, wyprostowała się. Złapała słuchawkę i wybrała numer. ? Proszę przyjechać ? powiedziała cicho. ? Uprowadzono moje dziecko?

10,00 zł
7,60 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,40 zł

30
Pierwszy glina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pierwszy glina
NiedostępnyBrak

Żołnierze miłujący W grudniu 1807 roku spokojnym warszawskim Żoliborzem wstrząsa potężny wybuch, który niszczy pałacyk zajmowany przez oficera armii napoleońskiej. Policjanci z nowo utworzonego Wydziału Śledczego wszczynają dochodzenie, ale szybko zostają odsunięci od sprawy przez Francuzów. Nie dają za wygraną, bo Warszawa to ich miasto i żabojady nie będą się tutaj szarogęsić. Szybko okazuje się, że afera sięga samych szczytów władz Księstwa Warszawskiego. Synowie mojżeszowi W marcu 1808 roku w swoim kantorze przy ulicy Gęsiej został brutalnie zamordowany Leopold Atalias, szanowany żydowski finansista, jeden z pięciu wekslarzy wybranych do ustalania kursów i stóp procentowych w Księstwie Warszawskim. Czas, miejsce i narzędzie zbrodni wprawiają Glinę w konsternację. Wszyscy funkcjonariusze Wydziału Śledczego zostają oddelegowani do rozwiązania sprawy. Podejrzani są jednocześnie członkowie rodziny, wierzyciele, konkurencja zmarłego, a nawet agenci wywiadów Rosji i Prus. Nie da się również wykluczyć udziału ortodoksyjnych kabalistów lub religijnego motywu zbrodni.

39,99 zł
27,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 12,00 zł

31
Szare Płaszcze. Rubież - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Szare Płaszcze. Rubież
Dostępny2 szt.

Minęło pięć lat od upadku Komandorii 54. Pogranicze pogrąża się w narastającym chaosie. Zakon wysyła na Rubież zaprawionych w bojach weteranów pod wodzą Nathaniela Eversona z nadzieją, że uda się im powstrzymać wrogów Imperium. W pobliskim grodzie zostaje zamordowana Szara Strażniczka. Tropy prowadzą do organizacji czarnoksiężników przemycających przez granicą magiczne artefakty. Na całym pograniczu wiedźmy uprowadzają dzieci i składają je w ofierze w tajemniczym rytuale. Sklaviańscy wodzowie podjudzani przez plemiennych szamanów planują kolejne rajdy na pogranicze. Ktoś próbuje przyzwać potężnego demona Anathumm, boga wojny i zniszczenia z Dalekiego Wschodu. Jakby tego wszystkiego było mało Szare Płaszcze muszą wyruszyć do Orłowa, miasta nawiedzanego przez Bestię i skrywającego tajemnicę Plagi, która niemal doprowadziła Imperium do upadku. Tutaj w ruinach komandorii ukryty jest potężny artefakt, mogący ocalić całe pogranicze. Książę, Mnich, Śmieszek, Wariatka i Wielkolud ponownie stają w obronie mieszkańców Rubieży.

40,00 zł
20,00 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 20,00 zł

32
Iliad - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Iliad
Dostępny4 szt.

16,90 zł
33
Pat a Cake Playtime. Space Trip - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pat a Cake Playtime. Space Trip
NiedostępnyBrak

Essential, fun wipe-clean activity books to keep children busy and master key early learning skills. Space Trip is packed with brilliant activities and puzzles that are simply out of this world! Children will love getting to grips with pen control and mark-making as they try all of the cosmic challenges over and over again using the wipe-clean pen. The consultant-approved activities are fun to do and are combined with brilliant, engaging art that children will love. Also available: Let's Count!, Super Squiggles.

24,00 zł
34
Schowek
43,90 zł
42,58 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,32 zł

35
SOMETHING BIG. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
SOMETHING BIG. CD
MICK FLEETWOOD BAND, THE, Warner Music Polska
Dostępny2 szt.

27,90 zł
25,67 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,23 zł

36
LUNAR HALO 22? Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LUNAR HALO 22? Winyl
Ros Sigur, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

37
VARIATIONS ON DARKNESS. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
VARIATIONS ON DARKNESS. Winyl
Ros Sigur, Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

38
Pluszak. Dzikie zwierzęta, 45 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszak. Dzikie zwierzęta, 45 cm, mix wzorów
Sun-day
NiedostępnyBrak

Sympatyczny pluszak w rozmiarze 45.0 cm z pewnością stanie się ulubieńcem każdego dziecka. Uwaga! Mix wzorów, wzór wysyłany losowo!

70,90 zł
63,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,09 zł

39
Osadnicy. Wykreślane Imperium - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osadnicy. Wykreślane Imperium
Portal Games, od 10 lat
Dostępny4 szt.

Zbuduj własne imperium, z ołówkiem i kośćmi w ręku. Zmęczeni nieustannymi wojnami na swoich rodzinnych ziemiach osadnicy wyruszyli w drogę w poszukiwaniu spokojniejszej krainy. Zbudują nowe domy, obsieją nowe pola i rozpoczną zupełnie nowy rozdział w swoim życiu. Osadnicy. Wykreślane Imperium to gra, w której gracze zarządzają zasobami, rozbudowując swoją osadę o nowe specjalne budynki oraz o mury, nowe pola i chaty. Rozgrywka trwa 10 rund, a gracz, który zdoła najlepiej rozwinąć swoje małe imperium, zdobędzie najwięcej punktów zwycięstwa i zostanie zwycięzcą! Rozgrywka Rozegrasz 10 rund, z których każdą rozpoczniesz od rzucenia trzema kośćmi surowców i jedną kostką robotników, aby stworzyć wspólną pulę zasobów. Następnie wybierzesz żeton przysług, który zapewni twojemu Imperium nadzwyczajną korzyść. Wreszcie przejdziesz do fazy rozwoju Imperium, podczas której będziesz zbierać, budować, tworzyć konstrukcje i wymyślać ciekawe kombinacje z dostępnych ci zasobów. Wraz z końcem gry wystarczy, że podsumujesz zdobyte punkty zwycięstwa, aby określić swój końcowy wynik! W Osadnikach. Wykreślanym Imperium występują dwa typy rozgrywki: tryb rywalizacji (dla 2 - 4 graczy) i tryb przygodowy dla pojedynczego gracza. W trybie rywalizacji wszyscy gracze otrzymują taki sam arkusz wioski i rywalizują ze sobą, aby ustalić, kto jest w stanie uzyskać jak najwięcej punktów. Tryb przygodowy jest zaprojektowany z myślą o rozgrywkach solo i wykorzystuje zasady zaawansowane. Każdy arkusz jest inny, tak więc gracz będzie musiał dostosować odpowiednio swoją strategię, aby zdobyć jak największą liczbę punktów. Zawartość pudełka: – 4 specjalne kości, – 48 arkuszy wioski do trybu rywalizacji, – 48 arkuszy wioski do trybu przygodowego, – 96 arkuszy Imperium, – 5 żetonów przysług, – 4 ołówki, – 1 instrukcja.

79,95 zł
67,96 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 11,99 zł

40
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Fashion New (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Fashion New (10 sztuk)
Bee-bee, 10 sztuk
NiedostępnyBrak

Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Uwaga! Mix wzorów w opakowaniu! 10 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

25,10 zł
21,34 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,76 zł

41
Zakładki do archiwizacji dwustronne, 51 x 72 mm, 4 kolory - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakładki do archiwizacji dwustronne, 51 x 72 mm, 4 kolory
Stick'n
NiedostępnyBrak

Zakładki do archiwizacji wykonane z grubej folii. Idealne do zaznaczania, podkreślania i archiwizowania. Składane, do naklejenia po obu stronach kartki. Powierzchnia do pisania wykonana z papieru co ułatwia pisanie po nich.

9,30 zł
7,91 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 1,39 zł

42
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Monochrome - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Monochrome
Bee-bee, 10 sztuk
NiedostępnyBrak

Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Mix wzorów

2,49 zł
2,12 zł

Rabat 14,9%
oszczędzasz 0,37 zł

43
Notes magic Pads 4-stopniowy. Bloom. Poduszki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes magic Pads 4-stopniowy. Bloom. Poduszki
Stick'n
Dostępny1 szt.

Notesy samoprzylepne Step z kolekcji Blooom – opatentowane rozwiązanie, 3 kolory i 3 rozmiary w jednym notesie, możliwość wyjęcia kartki w kolorze i rozmiarze, który potrzebujemy bez konieczności rozrywania całego notesu. Kolekcja Blooom to seria produktów stworzona we współpracy ze studiem młodych projektantów „Studio in Blooom” z Tajwanu. To seria produktów o bardzo ciekawych wzorach i kolorach charakterystycznych dla tej części Azji. – Pastelowe kolory oraz kwiatowe i zwierzęce motywy urzekają swoją prostotą. – Notes zawiera 75 kartek, po 25 z koloru w 3 różnych rozmiarach: 7.6 x 8.9 cm, 7.6 x 10.1 cm, 7.6 x 11.4 cm.

11,10 zł
9,44 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,66 zł

44
Timmy iluzjonista - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Timmy iluzjonista
Simba Toys
NiedostępnyBrak

Timmy doskonale sprawdza się w roli magika. Ma dopasowane okulary, jest ubrany w pelerynę, a do dyspozycji ma odpowiednie akcesoria. Wysokość: 12.0 cm

17,99 zł
14,70 zł

Rabat 18,3%
oszczędzasz 3,29 zł

45
Notes magic pads, 4 x 25 kartek, Bloom. Koła - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Notes magic pads, 4 x 25 kartek, Bloom. Koła
Stick'n
NiedostępnyBrak

Notesy samoprzylepne Step z kolekcji Blooom – opatentowane rozwiązanie: 3 kolory i 3 rozmiary w jednym notesie. Możliwość wyjęcia kartki w kolorze i rozmiarze, który potrzebujemy bez konieczności rozrywania całego notesu. Kolekcja Blooom to seria produktów stworzona we współpracy ze studiem młodych projektantów „Studio inBlooom” z Tajwanu. Jest to seria produktów o bardzo ciekawych wzorach i kolorach charakterystycznych dla tej części Azji. – Pastelowe kolory oraz kwiatowe i zwierzęce motywy urzekają swoją prostotą. – Notes zawiera 75 kartek, po 25 z koloru w 3 różnych rozmiarach: 7.6 x 8.9 cm, 7.6 x 10.1 cm, 7.6 x 11.4 cm.

11,10 zł
9,44 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,66 zł

46
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Paisley New (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Paisley New (10 sztuk)
Bee-bee, 10 sztuk
NiedostępnyBrak

Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Uwaga! Miks wzorów w opakowaniu! 10 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

25,10 zł
21,34 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,76 zł

47
Piórnik mini. Tukany - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik mini. Tukany
Bee-bee
NiedostępnyBrak

Cechy produktu: – polskie rękodzieło, – wykonany ze skóry ekologicznej z podszewką z poliestru, – nadruk UV różnokolorowy, – zamykany na suwak z metalową zawieszką, – pakowany pojedynczo w torebkę foliową.

22,00 zł
18,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,30 zł

48
Zestaw 2 linijek, 15 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw 2 linijek, 15 cm
Staedtler
NiedostępnyBrak

Dzięki skali po obu stronach mogą być używane przez osoby prawo i leworęczne. Linijka ma zaokrąglone rogi, zapewniając bezpieczeństwo użytkownika. Posiadają dużą odporność na złamanie. Długość linijki: 15.0 cm

7,00 zł
49
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Best Friend (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A5, 60 kartek w kratkę. Best Friend (10 sztuk)
Bee-bee, 10 sztuk
NiedostępnyBrak

Zeszyt A5, 60 kartek w kraktę. Mix wzorów w opakowaniu. 10 sztuk w opakowaniu zbiorczym.

23,60 zł
20,06 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,54 zł

50
Naklejki Blah blah blah - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki Blah blah blah
NiedostępnyBrak

Naklejki z sypkimi cekinami Blah blah blah.6 sztuk.

11,90 zł
11,31 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,59 zł

Wróć do góry