hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.07.10

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 10 lipca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Krynica Zdrój, Muszyna i okolice. Mapa turystyczna, 1:50 000 (praca zbiorowa), na drugim Miłość w czasach zarazy (Gabriel Garcia Marquez). Kolejny produkt to Pętelki 6. Krzyżówki i wykreślanki (praca zbiorowa) oraz Pętelki 2. Rebusy i zagadki logiczne (praca zbiorowa).
1
Krynica Zdrój, Muszyna i okolice. Mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krynica Zdrój, Muszyna i okolice. Mapa turystyczna, 1:50 000
Dostępny37 szt.

Krynica Zdrój, Muszyna i okolice. Mapa turystyczna w skali 1:50 000. Plany miast w skali 1:15 000. Beskid Sądecki, Popradzki Park Krajobrazowy (wschodnia część), Jaworzyna Krynicka, Góry Leluchowskie. Mapa turystyczna fragmentu Beskidu Sądeckiego obejmującego okolice Krynicy Zdroju i Muszyny w skali 1:50 000.

9,00 zł
6,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,61 zł

2
Miłość w czasach zarazy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miłość w czasach zarazy
Dostępny1066 szt.

Miłość w czasach zarazy, napisana przez Gabriela Garcię Marqueza z ogromną czułością, humorem i wyrozumiałością, to niezwykła powieść o miłości, która okazuje się silniejsza od samotności, od fatum i od śmierci. Jest to historia uczucia niewydarzonego bękarta i poety Florentino Arizy oraz trzeźwej, rozsądnej Ferminy Dazy, spełniającego się po półwieczu oczekiwania. Oboje przechodzą przez wszystkie kręgi miłości – młodzieńcze zadurzenie, małżeństwo z rozsądku, szalone namiętności, miłości idealizowane i ulotne pragnienia cielesne. Ta niespotykana w dotychczasowej twórczości Garcii Marqueza tematyka i tonacja przysporzyła pisarzowi miliony nowych czytelników całym świecie.

49,90 zł
30,44 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 19,46 zł

3
Pętelki 6. Krzyżówki i wykreślanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pętelki 6. Krzyżówki i wykreślanki
Dostępny19 szt.

„Pętelki” to zbiór zadań edukacyjnych dla najmłodszych. Seria sześciu książeczek zawiera łamigłówki, rebusy, kolorowanki, krzyżówki, zagadki matematyczne i labirynty. Książeczki z pewnością pomogą rozwinąć u dziecka spostrzegawczość, myślenie kreatywne, a także rozumowanie dedukcyjne. Wśród zadań nie brakuje ćwiczeń wspomagających edukację matematyczną.

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

4
Pętelki 2. Rebusy i zagadki logiczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pętelki 2. Rebusy i zagadki logiczne
Dostępny19 szt.

„Pętelki” to zbiór zadań edukacyjnych dla najmłodszych. Seria sześciu książeczek zawiera łamigłówki, rebusy, kolorowanki, krzyżówki, zagadki matematyczne i labirynty. Książeczki z pewnością pomogą rozwinąć u dziecka spostrzegawczość, myślenie kreatywne, a także rozumowanie dedukcyjne. Wśród zadań nie brakuje ćwiczeń wspomagających edukację matematyczną.

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

5
Jak u siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak u siebie
Dostępny31 szt.

Eliza ma wszystko, czego chce – stabilny związek, niewielkie mieszkanie na warszawskiej Starówce i wymarzoną pracę w zawodzie pielęgniarki w ekskluzywnym domu seniora na Marcowym Wzgórzu. Zadowolona z egzystencji spokojnie żyje z dnia na dzień, dopóki jedna z podopiecznych nie postanawia obdarować jej spadkiem. Wskutek nieporozumienia Eliza staje się właścicielką zrujnowanego hotelu o dość wątpliwej reputacji. Mimo fachowej pomocy przyjaciółki, poukładany świat w jednej chwili staje na głowie... Podczas gdy wszyscy wokół są przekonani, że odziedziczyć można wyłącznie złote góry, bohaterce przychodzi stawić czoła wyzwaniom, o jakich jej się nie śniło. Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście poczytnych powieści obyczajowych, m.in. trylogię Stajnia w Pieńkach oraz dwutomową sagę Śnieżna Grań. Jej ostatnia powieść Kobiety z odzysku. Trudne wybory to napisana na prośbę czytelniczek kontynuacja wydanej w 2011 roku bestsellerowej powieści Kobiety z odzysku, którą podbiła ich serca.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

6
Złote myśli kobiety. Wiersze zebrane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złote myśli kobiety. Wiersze zebrane
Dostępny21 szt.

Najpełniejszy zbiór poezji Marii Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej w jednym tomie. O sobie pisała: „Po prostu trudno być mną. Tyle kantów”. Maria Pawlikowska-Jasnorzewska posiadała niezwykły dar opisywania nastrojów, uczuć i stanów ducha. Potrafiła lekko i ulotnie – z wrażliwością na rzeczy z pozoru nieistotne – przekazać to, co trudne do uchwycenia, niewyrażalne. Ale dopiero najpełniejsze wydanie wierszy, zbierające także odnajdywane przez ostatnie lata teksty, pokazuje kanty, paradoksy i półcienie jej poetyckiego dorobku. Jako poetka ceniona była przez wszystkich – od skamandrytów, przez Juliana Przybosia aż po Czesława Miłosza. Mijają kolejne dekady, a jej dar zachwytu i intensywności odczuwania fascynuje kolejne pokolenia. „Była istotą z gorącej krwi, cienkich kości i kobiecego, kruchego ciała, które tylko pragnęło kochać. A jednak była przy tym i nimfa grecką, i najadą, i sylfidą, i piękną czarownicą, którą wciąż spotykały niezwykłe przygody” – Magdalena Samozwaniec. „Pewne jest, że taki stan euforii, miłosnego uniesienia był jej stanem naturalnym. Potrzebowała tego, aby istnieć. I nie chodziło tylko o to, aby ktoś ją kochał. Ona sama potrzebowała kochać. (...) Gdy kochała, pisała wspaniałe wiersze. Nawet wtedy, gdy ukochany ją zawodził, też pisała o miłości, tyle że o miłości rozczarowanej. Gdy brakowało kochania, usychała jak kwiat” – Simona Kossak.

79,90 zł
59,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 19,97 zł

7
Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wakacje w Trzeciej Rzeszy. Narodziny faszyzmu oczami zwykłych ludzi
Dostępny3 szt.

Podobnie jak setki tysięcy turystów przyjeżdżasz w 1938 roku do Niemiec. Na parkingu we Frankfurcie podchodzi do ciebie Żydówka i prosi, byś zabrał stąd jej nastoletnią córkę, bo tu nie przeżyje. Co robisz? Życie codzienne w Trzeciej Rzeszy poznajemy oczami przyjezdnych turystów, pisarzy, studentów, biznesmenów, dyplomatów, sportowców, działaczy komunistycznych, celebrytów, naukowców, dziennikarzy, a także tureckiego sułtana i indyjskiego maharadży. To z ich relacji – często opublikowanych po raz pierwszy – brytyjska historyczka Julia Boyd tka obraz życia codziennego w Niemczech po roku 1918. Pokazuje, jak rodził się tam faszyzm, i zastanawia się, jak to możliwe, że miliony ludzi dały mu się uwieść, a przyjezdni tak długo przymykali oczy na to, co działo się w kraju, który „podbijał ich serca komfortem, życzliwością i dobrą ceną”, jak głosiła reklama turystyczna z lata 1939 roku. Siłą Wakacji w Trzeciej Rzeszy jest opowiadanie „o ogóle poprzez szczegół”. Powojenną biedę najlepiej oddają ogłoszenia w prasie – takie jak „Zamienię jamnika na sweter”; szerzenie propagandy wśród młodych ludzi – obrazki z niezwykle popularnych schronisk młodzieżowych, gdzie podczas weekendowych wyjazdów krzewi się nowy patriotyzm; a nic tak nie pokazuje oportunizmu zwykłych ludzi jak opowieść Szwajcara, w którego firmie szef nagle nawraca się na nazizm, a z nim jedna czwarta załogi. „To bardzo ważna książka, bo, odwołując się do spostrzeżeń notowanych na bieżąco, zarówno potwierdza, jak i wystawia na próbę wszystko, co po latach już wiemy. Boyd umiejętnie dobiera wypowiedzi świadków, pozwalając im odpowiednio wybrzmieć” – „Daily Telegraph”. „Świetnie dobrane cytaty powodują, że zbiór świadectw o nazistowskich Niemczech jest porażający i wzruszający jednocześnie” – „The Guardian”. „Fascynujące… Surrealistyczne sceny dopełniają opowieści podróżnych o tym, co przyciągnęło ich do „nowych Niemiec” w latach 30.” – „Spectator”. „Dla młodszego pokolenia jest nie do pojęcia, że po tragicznej pierwszej wojnie światowej zarówno politycy, jak i zwykli ludzie tak łatwo dali się wciągnąć w nową otchłań. Książka Julii Boyd, czerpiąc z wielu doświadczeń i dogłębnej analizy naukowej, stara się to wyjaśnić” – Randolph Churchill. „Czerpiąc z nieopublikowanych dotąd relacji ludzi mieszkających na co dzień poza Trzecią Rzeszą, Julia Boyd pokazuje Niemcy zbudowane przez Hitlera z nowej perspektywy. Jej książka to historyczny majstersztyk” – dr Piers Brendon, autor książki The Dark Valley: A Panorama of the 1930s. Julia Boyd – brytyjska historyczka, znana z przeczesywania na potrzeby swoich książek licznych światowych archiwów. Autorka m.in. A Dance with the Dragon o środowisku cudzoziemców w Pekinie na początku XX wieku oraz The Excellent Doctor Blackwell o pierwszej kobiecie lekarce. Jako żona dyplomaty, Julia Boyd przez kilka lat mieszkała w Niemczech na przełomie lat 70. i 80. Dziś mieszka w Londynie.

43,00 zł
32,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,75 zł

8
Fisher-Price. FXC66 Przytulanka-usypianka wydra - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fisher-Price. FXC66 Przytulanka-usypianka wydra
Fisher Price, Mattel
Dostępny13 szt.

Przedstawiona zabawka to wyjątkowa pluszowa przytulanka, która uspokoi Twoje dziecko. Jej miękki brzuszek rytmicznie podnosi się i opada jak przy oddychaniu, co w naturalny sposób koi maluszka. Zabawka odtwarza też 30 minut uspokajającej muzyki i innych dźwięków (takich jak bicie serca, słodkie pochrapywanie czy biały szum) oraz świeci delikatnym światełkiem. Dzięki słodkiemu pyszczkowi, miękkiemu materiałowi i satynowemu ogonkowi oddychająca wydra to idealna zabawka do spania dla Twojej pociechy. To zabawka, która rozwija: zmysły, miękkie materiały, kojąca muzyka i światła oraz rytmiczne ruchy rozwijają zmysły dotyku, wzroku i słuchu, jednocześnie relaksując dziecko; dobre nawyki, ta urocza przytulanka może stać się częścią codziennego układania do snu, pomagając w tworzeniu rytuału zasypiania; bezpieczeństwo i zadowolenie, dzięki uroczemu pyszczkowi, kojącym ruchom i łagodnej muzyce wyderka pomoże wyciszyć Twoje dziecko i da mu poczucie bezpieczeństwa. • 11 funkcji, które pobudzą zmysł wzroku, słuchu i dotyku • Wydra naśladuje uspokajające ruchy oddychania, co w naturalny sposób wycisza dziecko • Możliwość dostosowania ustawień: nawet 30 minut muzyki, dźwięków i delikatne światło • Wyjątkowo miękkie tkaniny można prać w pralce po wyjęciu części elektronicznej Baterie/akumulatory: AA Wymiary opakowania: 27.94 x 13.97 x 20.32 cm

160,00 zł
123,20 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 36,80 zł

9
Top Trumps. Niezależny i nieoficjalny przewodnik. Minecraft - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Top Trumps. Niezależny i nieoficjalny przewodnik. Minecraft
Winning Moves, od 3 lat
Dostępny150 szt.

Gra Top Trumps to coś więcej niż karty! To znana od 50 lat na całym świecie rozgrywka, która zaangażuje każdego, bez względu na wiek i zainteresowania. Edycji kart Top Trumps powstały tysiące, od edycji miejskich po sportowe. W Polsce edycje rekordy popularności bije edycja z Reprezentacją Polski w piłce nożnej czy z bohaterami znanych wszystkim kreskówek takich jak Psi Patrol czy My Little Pony. Na każdej karcie znajdziemy nie tylko ulubioną postać czy miejsce, ale również informacje w postaci atrybutów, które doprowadzą nas do zwycięstwa! Talia umieszczona w zgranym, plastikowym pudełku może towarzyszyć nam w najdalszej wyprawie i umilić każdą podróż. Jak dobrze znasz moby z Minecrafta? Pokonujesz Creepera bez problemu, czy wolisz schować się za ścianą? Odkryj kogo spotkasz w Netherze, a kto czeka na Ciebie pod wodą. Przygotuj się do walki sprawdzając punkty życia i siłę ataku każdego moba. Od dziś żadne Zombie, Pająk czy Przywoływacz nie będą stanowić dla Ciebie kłopotu. Zasady gry Talię kart potasuj i rozdaj wszystkim graczom, którzy następnie muszą je trzymać rewersem do góry. Weź pierwszą kartę z wierzchu swojego stosu, odwróć ją i wybierz jeden z atrybutów. Reszta graczy również odwraca pierwszą kartę ze swoich stosów, podając swoje wartości przypisane do danej cechy, którą wybrałeś na początku. Jeśli miałeś najwyższą liczbę punktów, wygrywasz swoją turę i zabierasz karty przeciwników umieszczając je na spodzie swojego stosu. Zostaniesz zwycięzcą, jeśli zdobędziesz wszystkie karty rywali! Zawartość: • 33 karty w praktycznym plastikowym pudełku.

25,80 zł
22,19 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,61 zł

10
Jedyne dziecko - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jedyne dziecko
Dostępny999 szt.

Obowiązkowa lektura dla wielbicieli thrillerów psychologicznych. W jednej chwili doskonałe życie Kat Cavanaugh rozpada się w drobiazgi. Mignięcie żółtej sukienki jej córki, jasne włosy opadające na jej ukochaną twarz. Szloch dobywający się z głębi złamanego serca matki... Kat doświadcza najgorszego koszmaru każdego rodzica, gdy ciało jej jedynego dziecka zostaje znalezione bez życia w zarośniętym, opuszczonym kamieniołomie. Rozpaczliwie usiłując dowiedzieć się, co tak naprawdę się stało, Kat przestaje ufać nawet najbliższym osobom. Stopniowo odkrywa elementy przerażającej układanki, przez co zaczyna jej grozić śmiertelne niebezpieczeństwo. Czy zdąży poznać ostatni, wstrząsający sekret swojej córki? Nawet jeśli prawda jest nie do pomyślenia... Ten wciągający, emocjonujący thriller psychologiczny napisany przez autorkę sprzedanej w milionach egzemplarzy książki Milczące dziecko nie pozwoli ci odłożyć tej lektury aż do późnej nocy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

11
Girlanda Pap 360x18cm Go Kolorowe Baloniki Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
9,90 zł
9,41 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,49 zł

12
Nie mam więcej pytań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Nie mam więcej pytań
NiedostępnyBrak

Policja oskarżyła ją o zbrodnię. Ona przekonuje, że jest niewinna. Jest twoją siostrą. Kochałaś ją. Ufałaś jej. Mówią jednak, że zabiła twoje dziecko. Komu uwierzysz? Oryginalny, piekielnie pomysłowy thriller, który po przeczytaniu na zawsze zostaje w pamięci. Nie będziecie w stanie ani na chwilę przestać śledzić procesu sądowego, który zdecyduje o losie dwóch sióstr. „Porywa, skłania do myślenia, zachwyca. Pochłonęłam ją błyskawicznie” – B.A. Paris, autorka bestsellera Za zamkniętymi drzwiami. „Jeden z najlepszych dramatów sądowych, jakie kiedykolwiek czytałam – trzyma w napięciu do samego końca” – Cara Hunter, autorka bestsellera Kto porwał Daisy Mason? „Przeczytałam ją jednym tchem. Świetnie napisana, idealnie łączy dramat sądowy z dramatem rodzinnym. Zachwyciła mnie każda strona, każda postać, każdy zwrot akcji” – Lisa Jewell, autorka bestsellera Kiedy ciebie nie ma. „Wciągająca, inteligentna, pełna zwrotów akcji. Najlepsza jak dotąd książka McAllister” – „Sun”. „Perfekcyjnie skonstruowany dramat sądowy i emocjonalny rollercoaster w jednym” – „Grazia”. „Wyjątkowy, emocjonujący, chwytający za serce thriller, tak frapująco skonstruowany, że nie masz innego wyboru, jak tylko przewracać kolejne strony” – „Heat”. „Poruszający dramat sądowy, obfity w wiarygodne szczegóły, wprawnie dozujący napięcie” – „Mail Online”. „Pasjonująca historia z gatunku „zabiła czy nie”. Trzyma w nieustającym napięciu, a zarazem odmalowuje ciepły i wnikliwy obraz macierzyństwa i siostrzanych relacji, co wynosi ją ponad poziom konwencjonalnych thrillerów psychologicznych” – „Sunday Times Crime Club”. „Miejcie się na baczności – od tego thrillera nie sposób się oderwać. Wciągająca książka, która nie zawiedzie żadnego czytelnika” – „Take a Break”. Gillian McAllister pisze, odkąd sięga pamięcią. Mieszka w Birmingham, gdzie pracuje jako prawniczka. Jej pierwsza powieść Wszystko oprócz prawdy znalazła się w pierwszej dziesiątce bestsellerów „Sunday Timesa”.

40,00 zł
26,00 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 14,00 zł

13
Angielski. Samouczek na wakacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski. Samouczek na wakacje
Dostępny16 szt.

Angielski. Samouczek na wakacje to wyjątkowy kurs języka angielskiego na lato, który warto zabrać ze sobą do walizki czy plecaka. Doskonały zarówno w zagranicznej podróży, jak również wtedy, gdy w wolnym czasie zechcesz poćwiczyć sobie angielskie słówka i zwroty oraz przypomnieć gramatykę. Zalety kursu: – wakacyjne minidialogi, słówka i zwroty przydatne na urlopie i w podróży, – summer school, czyli gramatyka w letnim wydaniu, – krzyżówki do pociągu i na plażę, ciekawostki językowe, zwroty przydatne w trudnych sytuacjach, – nagrania MP3 do pobrania gratis: dwie godziny nagrań z udziałem rodowitych Anglików, – atrakcyjna szata graficzna. Języki NIEobce z Lingo!

15,00 zł
10,65 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 4,35 zł

14
Szczyrk i okolice. Mapa turystyczna, 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczyrk i okolice. Mapa turystyczna, 1:50 000
Dostępny7 szt.

Wydawnictwo zawiera: – plan Szczyrku w skali 1:15 000, – mapę okolic w skali 1:50 000, – informator turystyczny. Na jednej stronie arkusza znajduje się mapa okolic Szczyrku w skali 1:50 000 z zaznaczonymi szlakami o charakterze lokalnym, szlaki narciarskie, rowerowe, konne. Granica mapy sięga do Bielska Białej na północy, do Istebnej i Koniakowa na południu, po Ustroń na zachodzie i Węgierską Górkę na wschodzie. Na odwrocie umieszczono plan Szczyrku w skali 1:15 000, spis ulic, spis bazy noclegowej, informacje ogólne o miejscowości i atrakcje.

9,00 zł
6,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,61 zł

15
Bękarty z Pizzofalcone - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bękarty z Pizzofalcone
Dostępny469 szt.

Drugi po Metodzie Krokodyla tom serii o inspektorze Lojacono popularnego włoskiego autora kryminałów. Na jej podstawie zrealizowano serial kryminalny we włoskiej państwowej telewizji Rai 1. Żona znanego notariusza zostaje zamordowana we własnym domu. Narzędziem zbrodni jest szklana kula, jedna z wielu, które zbierała kobieta. Nie ma śladów walki ani nic nie wskazuje na brutalne wtargnięcie. Czy ofiara znała mordercę? Pierwszym podejrzanym jest notariusz; ma kochankę, która domaga się, by porzucił żonę i związał się z nią oficjalnie. Sprawą zajmuje się inspektor Lojacono przeniesiony do komisariatu w podupadłej dzielnicy Pizzofalcone, gdzie zgromadzono ekipę „bękartów”, czyli funkcjonariuszy niemile widzianych w innych placówkach. Mają zastąpić poprzednią obsadę, zamieszaną w skandaliczne przestępstwo narkotykowe. Jednocześnie dwoje policjantów sprawdza dziwne zgłoszenie dotyczące tajemniczego mieszkania w bloku, gdzie jak się wydaje, więziona jest młoda kobieta. Czy przypadkowa zbieranina nieudaczników będzie w stanie zgrać się na tyle, by z sukcesem doprowadzić do końca obydwie te sprawy? Czy uda im się odzyskać zszarganą przez poprzedników reputację, by ocalić komisariat w Pizzofalcone?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

16
Koniec świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koniec świata
Dostępny17 szt.

Prawie trzydziestoletnia Marylka, atrakcyjna i bystra, porzucona przed kilku laty przez narzeczonego, wciąż pozostaje singielką z widokami na obiecującą karierę w agencji reklamowej. Pewnego dnia wpada w oko firmowemu przystojniakowi Marcelowi. Wskutek intrygi kolegi z pracy para nieoczekiwanie spędza romantyczny weekend w Sopocie. Po powrocie Marcel bez słowa wyjeżdża na szkolenie do Madrytu, Maryla zaś z zaciśniętymi zębami stara się sprostać wyzwaniu, jakim jest współpraca z jednym z najbardziej wymagających, a zarazem najbardziej atrakcyjnych klientów – Krzysztofem Gawłowiczem. Właściciel międzynarodowej firmy okazuje się uroczym mężczyzną, któremu dziewczyna wyraźnie się podoba... Tymczasem świat przygotowuje się na prorokowaną przez Majów zagładę. Czy jego koniec będzie pretekstem do nowego początku w życiu Marylki? Izabella Frączyk – absolwentka Akademii Ekonomicznej w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Handlu i Finansów Międzynarodowych w Warszawie. Pisarstwem zajmuje się od 2009 roku. Dotychczas wydała kilkanaście poczytnych powieści obyczajowych, m.in. trylogię Stajnia w Pieńkach oraz dwutomową sagę Śnieżna Grań. Jej ostatnia powieść Kobiety z odzysku. Trudne wybory to napisana na prośbę czytelniczek kontynuacja wydanej w 2011 roku bestsellerowej powieści Kobiety z odzysku, którą podbiła ich serca.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

17
Saga rodu Forsyte'ów. Tom 3. Przebudzenie. Do wynajęcia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga rodu Forsyte'ów. Tom 3. Przebudzenie. Do wynajęcia
Dostępny4 szt.

Powieść wszech czasów w nowym, pięknym wydaniu! Londyn, 1886 rok. Spotkanie na zaręczynowym przyjęciu staje się początkiem dramatycznych zdarzeń, które na zawsze dzielą zamożną mieszczańską rodzinę Forsyte'ów, a ich losy przez następne kilkadziesiąt lat śledzimy w trzech tomach tej mistrzowskiej powieści. Żaden z utworów Johna Galsworthy'ego, laureata literackiej Nagrody Nobla, nie cieszył się taką poczytnością jak Saga rodu Forsyte'ów. Co decyduje o tym, że ta książka intryguje czytelników do dziś? Krytycy pisali o epickim rozmachu i kronikarskim obiektywizmie, starannie wyważonej narracji, bezstronności i chłodnym dystansie w kreowaniu bohaterów. Zgoda, ale jest jeszcze jeden walor – psychologia. Mistrzowskie operowanie introspekcją, opisy wahań moralnych i uczuciowych, finezyjne wyrażanie stanów wewnętrznych, szczególnie w sytuacjach krańcowych –- oto wartości, które decydują o tym, że Saga rodu Forsyte'ów brzmi ciągle świeżo i współcześnie. To one sprawiły, że książka była wielokrotnie ekranizowana, a ostatnia wersja serialu na jej podstawie zainspirowała m.in. twórców „Downton Abbey”. „... za jego wybitną sztukę opowiadania, której najwyższą formą jest „Saga rodu Forsyte'ów”. – uzasadnienie przyznania Johnowi Galsworthy'emu w 1932 r. Literackiej Nagrody Nobla.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

18
Mapa turystyczna - Wisła i okolice WIT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mapa turystyczna - Wisła i okolice WIT
Dostępny11 szt.

Wydawnictwo zawiera:- plan Wisły w skali 1:20 000- mapa okolic 1:50 000- informator turystycznyNa jednej stronie arkusza znajduje się mapa okolic Wisły w skali 1:50 000 z zaznaczonymi szlakami o charakterze lokalnym, szlaki narciarskie, rowerowe, konne. Granica mapy sięga od Ustronia i Szczyrku na północy, do Jaworzynki i Dolnej Rajczy na południu, po Bystrice (Czechy) na zachodzie i Węgierską Górkę, Milówkę na wschodzie.Na odwrocie umieszczono plan Wisły w skali 1:20 000, spis ulic, informacje ogólne o miejscowości i atrakcjach oraz zdjęcia z okolic.

9,00 zł
6,39 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 2,61 zł

19
Moja wielka księga odpowiedzi - Małe stworzenia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka księga odpowiedzi - Małe stworzenia
NiedostępnyBrak

Dlaczego pająki nie są owadami?Dlaczego świetliki migoczą i świecą?Otwieraj okienka, aby znaleźć odpowiedzina te fascynujące pytania i nie tylko!Odkrywaj wielki świat malutkich stworzeństrona po stronie, wertując tę książkę pełnąciekawostek i wyjaśnień.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

20
Dzieci kontra Rodzice. Nasza rodzina - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzieci kontra Rodzice. Nasza rodzina
Kangur, 3–6 lat
Dostępny71 szt.

Wesoła i kreatywna zabawa dla najmłodszych. Dekoruj kolorowymi naklejkami swoją rodzinę i spraw, by wszyscy wyglądali jeszcze piękniej. Wymiary pudełka: 21.0 x 23.0 cm

9,99 zł
6,99 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,00 zł

21
Requiem dla wilka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Requiem dla wilka
Dostępny47 szt.

Kontynuacja głośnej powieści Nakarmić wilki. Młoda reżyserka Joanna przyjeżdża w Bieszczady, do wsi, w której przebywała bohaterka Nakarmić wilki, Katarzyna. Joanna chce się spotkać ze swoim idolem, starym reżyserem, który w Bieszczadach kupił dom. Z początku niechętny jej mężczyzna po jakimś czasie zaczyna się nią interesować. Okazuje się, że pamięć o Kasi jest we wsi ciągle żywa, jej tajemnicze losy wciąż nie dają spokoju tym, którzy się z nią zetknęli. Mieszkańcy odnajdują w Joannie podobieństwo do zmarłej tragicznie doktorantki. Zaintrygowana tym Joanna zaczyna szukać informacji o swojej poprzedniczce, kontaktuje się z jej uczelnią, wynajmuje chatę, w której mieszkała Kasia. Nic nie wie o lesie ani o zwierzętach, ale zaczyna żyć życiem tamtej dziewczyny, i choć nie zna zachowań wilków, postanawia odszukać je i sfotografować. Historia komplikuje się jeszcze bardziej, gdy w jej życiu pojawia się Olgierd, pilnie strzegący wilków i swojej pamięci o Katarzynie. Życiem kobiety zaczyna rządzić fascynacja dwoma mężczyznami – wybitnym artystą i skrytym naukowcem, ale przede wszystkim zagadkowymi dzikimi zwierzętami, których odnalezienie staje się jej obsesją... Maria Nurowska – jedna z najwybitniejszych i najpopularniejszych polskich pisarek. Wydała ponad trzydzieści tytułów. Jej książki są wydawane w 23 krajach; w Niemczech, we Francji i w Chinach były bestsellerami.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

22
Moja wielka księga odpowiedzi - Atlas świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja wielka księga odpowiedzi - Atlas świata
Dostępny22 szt.

Który kraj jest największy na świecie?Czy ktoś mieszka na Antarktydzie?Otwieraj okienka, aby znaleźć odpowiedzina te fascynujące pytania i nie tylko!Odkrywaj tajemnice otaczającego Cię światastrona po stronie, wertując tę książkępełną ciekawostek i wyjaśnień.

35,00 zł
26,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,75 zł

23
Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood
Dostępny1031 szt.

Wstrząsający reportaż odkrywający prawdę o zbrodniach Charlesa Mansona Latem 1969 roku Charles Manson zleca członkom swojej sekty brutalne morderstwa w Hollywood. W ciągu dwóch dni ginie siedem osób, w tym Sharon Tate, żona Romana Polańskiego. Pół wieku później reporter Tom O’Neill publikuje nieznane dotąd fakty, obalające „oficjalną wersję wydarzeń” tej legendarnej zbrodni. Jeśli myślisz, że znasz prawdę, mylisz się. O’Neill prace nad książką prowadził przez 20 lat. Gdy w 1999 roku zaczął zgłębiać temat, natrafił na setki nieścisłości w relacji policji i prokuratury. Z kim tak naprawdę zadawał się Manson i jak daleko posunęli się jego hollywoodzcy znajomi, żeby ukryć swoje powiązania? Dlaczego śledczy nie powstrzymali go, mając ku temu tak wiele okazji? Czy handlarze narkotyków, którzy znali Mansona, mogli zatrudnić go do zainicjowania mściwej masakry w willi Polańskich? Reportaż „Manson. CIA, narkotyki, mroczne tajemnice Hollywood” to całkowicie nowy obraz morderstwa, które wstrząsnęło światem. Zawiera setki niepublikowanych wywiadów i dziesiątki nieznanych opinii publicznej dokumentów z archiwów policji, FBI i CIA. Zgłębiając tajemnicę sprzed pięćdziesięciu lat, autor podąża tropem zagadek i mrocznych sekretów Hollywood. Szokująca prawda, do której dotarł, dopiero teraz ujrzy światło dzienne.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

24
Barbie Chelsea. FXG90 Przyczepa kempingowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Barbie Chelsea. FXG90 Przyczepa kempingowa
Barbie
Dostępny1 szt.

Lalka Chelsea i jej szczeniaczek są gotowi na kemping w dowolnym miejscu – nawet na własnym podwórku – dzięki tej wyjątkowej przyczepie kempingowej. Przyczepę można odłączyć od samochodu i zamienić w zestaw do zabawy w obozowisko! Otwórz zestaw i odkryj w środku kuchnię ze zlewem, kuchenką i lodówką (z otwieranymi drzwiami!) oraz łóżko piętrowe (z drabinką!), aby zawsze znalazło się miejsce dla przyjaciela. Są nawet drzwiczki dla psów, więc szczeniaczek może swobodnie wychodzić i wracać. Zawartość opakowania: • lalka Chelsea™ w ubranku i butach, • szczeniaczek, • samochód, • przyczepa kempingowa, • gitara, • palenisko, • dwa stołki, • dwa kijki z piankami, • dwa kubki, • jeden garnuszek, • jeden ręcznik, • jeden kocyk, • jedna walizka. Kolory i elementy dekoracyjne mogą się różnić. Wymiary opakowania: 44.5 x 21.5 x 14.3 cm

189,90 zł
131,03 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 58,87 zł

25
Fisher-Price. GKD45 Mata edukacyjna deluxe - Mama i dziecko
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Fisher-Price. GKD45 Mata edukacyjna deluxe
Fisher Price, Mattel
Dostępny1 szt.

Wspomóż rozwój sensoryczny Twojej pociechy dzięki tej wyjątkowej edukacyjnej macie od Fisher-Price Ta mięciutka aktywizująca mata do zabawy będzie wspierać integrację sensoryczną Twojego małego odkrywcy. Czeka Was wiele wesołych chwil, a o wygodę zadba wałeczek pod brzuszek, który zapewni dodatkowe wsparcie dla maluszka. W tej sensorycznej przygodzie będą towarzyszyć przyjazna wydra, która świeci się i wydaje dźwięki, gryzaczek do gryzienia w kształcie listka, mięciutki leniwiec, pachnąca chmurka i wiele innych elementów wspomagających rozwój. Są nawet rozkładane miękkie karty z numerami kolejnych miesięcy – można je wykorzystać podczas robienia zdjęć uwieczniających postępy rozwojowe Twojego dzielnego malucha! Wartości edukacyjne: • zmysły: światła, dźwięki, różnorodne materiały – ta mata jest wypełniona po brzegi elementami stymulującymi zmysły niemowlęcia, • sprawność ruchowa: zabawne zwierzątka znajdujące się nad głową maluszka zachęcają do sięgania po nie i dotykania ich podczas leżenia oraz zabawy, co poprawia sprawność ruchową, • zręczność: chwytanie zabawek i wkładanie gryzaczka do buzi wpływa na rozwój zręczności i koordynacji ręka-oko. Informacje dodatkowe: • mięciutka, pobudzająca zmysły mata aktywizująca dla niemowląt – już od pierwszych dni życia, • sensoryczne odkrycia, które zaangażują aż 5 zmysłów dziecka, • duża mata do zabawy z mięciutką lamą i wałeczkiem pod brzuszek (można prać w pralce), • 5 odczepianych zabawek z funkcjami angażującymi różne zmysły: wydra, która świeci się i wydaje dźwięki, pachnąca chmurka, lusterko, liść gryzaczek i leniwiec przytulanka, • łuki do zawieszania zabawek w kontrastowych kolorach i zdejmowane szeleszczące karty z numerami miesięcy (można je wykorzystać do upamiętniania rozwoju dziecka – wzbogacą Wasze rodzinne fotografie!).

297,90 zł
196,61 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 101,29 zł

26
Uczę się liczyć. Dodawanie i odejmowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się liczyć. Dodawanie i odejmowanie
Dostępny39 szt.

„Uczę się liczyć” to zestaw trzech książeczek przeznaczonych dla dzieci w wieku przedszkolnym. Zadania zostały tak dobrane, aby realizowały podstawę programową nauczania przedszkolnego. W pierwszej części dziecko poznaje liczby i ich wartości, a także uczy się je zapisywać. Część druga rozwija umiejętności matematyczne z zakresu dodawania i odejmowania. Zaś w części trzeciej dziecko wzmacnia zdobyte umiejętności i uczy się odczytywać godziny na zegarze. „Uczę się liczyć” to: – nauka pisania i liczenia, – pomoc w rozwijaniu umiejętności matematycznych dziecka, – ćwiczenia praktyczne, – trening umiejętności pisania i rysowania. W serii: – Uczę się liczyć. Cyferki, – Uczę się liczyć. Dodawanie i odejmowanie, – Uczę się liczyć. Zegar.

8,99 zł
6,47 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,52 zł

27
Ludzkie oblicze zwierząt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzkie oblicze zwierząt
Dostępny6 szt.

Mistrz opowieści o zwierzętach, niemiecki etolog Vitus B. Dröscher powraca W swojej książce Ludzkie oblicze zwierząt pokazuje, że w świecie zwierzęcym istnieją zjawiska, które zwykliśmy uważać za właściwe wyłącznie ludziom. Zwierzęta kochają, tworzą związki małżeńskie, cieszą się i smucą, podziwiają piękno i rozkoszują się życiem. Są wśród nich wrażliwi artyści i rozważni przywódcy, odważni odkrywcy i tchórze, troskliwe matki i zazdrośni małżonkowie. Lektura książki Vitusa B. Dröschera to obfitująca w niewiarygodne przygody i zwroty akcji podróż do tajemniczego świata zwierząt, który wcale nie różni się od naszego tak bardzo, jak to sobie wyobrażamy. Vitus Bernward Dröscher (1925-2010) – niemiecki etolog, autor ponad dwudziestu książek popularnonaukowych, w których z pasją i niezwykle barwnie opisywał zachowania zwierząt. Większość tych publikacji stało się bestsellerami w wielu krajach, także w Polsce.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

28
Adamczyk. Plakaty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Adamczyk. Plakaty
Dostępny40 szt.

Książka Adamczyk. Plakaty, opatrzona słowem wstępnym Zdzisława Schuberta, przedstawia twórczość uznanego współczesnego plakacisty – Mirosława Adamczyka. Bohater kolejnego minialbumu w serii „Plakaty” to absolwent Wydziału Grafiki Państwowej Wyższej Szkoły Sztuk Plastycznych w Poznaniu, obecnie wykładowca Uniwersytetu Artystycznego w Poznaniu i kierownik Pracowni Ilustracji Wydawniczej. Adamczyk uczestniczył w wielu wystawach oraz konkursach, m.in. w Katowicach, Krakowie, Lahti, Hong Kongu, Ogakhi czy Nowym Jorku, jest laureatem licznych nagród i wyróżnień. Specjalizuje się w plakacie i ilustracji, zajmuje się również projektowaniem okładek książkowych. Twórczość artysty charakteryzują prostota formy i kontrastowe połączenia kolorystyczne.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

29
Jej drugie życie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jej drugie życie
Dostępny7 szt.

Maria hrabina Łęska i profesor Leon Rosenblatt, znany historyk sztuki, po dramatycznej ucieczce z okupowanej Polski znaleźli się w Londynie. On został szefem zespołu zajmującego się poszukiwaniami zrabowanych przez hitlerowców polskich dzieł sztuki, ona współpracuje z angielskim wywiadem. Zbliża się koniec 1944 roku. Hrabina otrzymuje nieoczekiwaną propozycję udziału w niebezpiecznej tajnej misji na terenie Niemiec. Trzeba odzyskać pewne dokumenty, których ujawnienie naraziłoby na szwank Koronę brytyjską. Bohaterowie wyruszają do ogarniętej wojennym zamętem Europy. Na miejscu przekonują się, że w zamku Waldstein w pokrytej śniegiem Bawarii toczy się wielka gra... Książka – jak zwykle u Manuli Kalickiej – trzyma w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Manula Kalicka – pisarka i dziennikarka. Opublikowała siedem powieści, liczne opowiadania i książkę biograficzną poświęconą polskim malarzom. Ukończyła studia polonistyczne i dziennikarskie na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarka zadebiutowała na łamach tygodnika „Polityka”. Autorka powieści Dziewczyna z kabaretu oraz Koniec i początek, których dopełnieniem jest Jej drugie życie.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

30
Kronos 3/2019. Florenski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kronos 3/2019. Florenski
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy kwartalnik wydawany przez Instytut Filozofii Uniwersytetu Warszawskiego i Fundację Augusta hrabiego Cieszkowskiego. Jego misją jest rozwój i upowszechnianie myśli humanistycznej, szczególnie filozoficznej, międzynarodowa wymiana myśli, budowa europejskiej wspólnoty naukowej i zacieśnianie współpracy pomiędzy krajami UE na gruncie szeroko pojętej humanistyki. W środku znajdziemy solidną porcję esejów, polemik i recenzji, teksty poświęcone historii filozofii polskiej oraz prezentacje najważniejszych autorów i myślicieli.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

31
Różne sposoby modlitwy według św. Ignacego Loyoli - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różne sposoby modlitwy według św. Ignacego Loyoli
NiedostępnyBrak

Jedną ze wskazówek św. Ignacego Loyoli, zawartych w Ćwiczeniach duchowych, są tak zwane trzy sposoby modlitwy. Założyciel Towarzystwa Jezusowego nie skupia się na teoretycznej analizie, ale na praktycznych wskazaniach dotyczących budowania coraz głębszej więzi z Bogiem Ojcem przez Jezusa Chrystusa w Duchu Świętym, z jednoczesnym uwzględnieniem konkretnej sytuacji modlącego się: jego kondycji duchowej, intelektualnej, fizycznej czy społecznej. Trzy sposoby modlitwy to zatem przybliżenie praktycznych sposobów codziennej modlitwy, uwzględniające okoliczności życiowe osoby, która pragnie się modlić. To właśnie tym sposobom poświęcona jest zasadnicza część książki będącej owocem 38. Kursu Duchowości Ignacjańskiej. Ich analiza poprzedzona została artykułami na temat modlitwy w Biblii, modlitwy w początkach chrześcijaństwa, specyfiki i warunków modlitwy chrześcijańskiej oraz owoców poszczególnych modlitw w ignacjańskich Ćwiczeniach. Książka wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wielu współczesnych chrześcijan, którzy w wirze codziennych zajęć chcieliby znaleźć najlepszy dla siebie sposób komunikowania się z Dobrym Bogiem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

32
A w konopiach strach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
A w konopiach strach
Dostępny158 szt.

W świecie współczesnej medycyny napędzanej różnicami stanowisk autorytetów naukowych niewiele jest tematów budzących tyle kontrowersji, co w przypadku medycznych zastosowań marihuany. Konopie były podstawą leczniczego arsenału dla uzdrowicieli w starożytnych Chinach, Indiach czy Grecji. Dziś w wielu krajach są nielegalne, więc naukowcy, który chcą badać ich medyczny potencjał, mają pod górkę. Medyczna marihuana w Polsce wprawdzie zdała już egzamin, ale wciąż trudno mówić o przełomie. Brakuje przepisów pozwalających na jej używanie, a za jej niewłaściwe zastosowanie lekarz zgodnie z prawem może zostać skazany nawet na 15 lat więzienia. Efektem ciągłych dylematów pomiędzy uzależniającą szkodliwością a leczniczą użytecznością kanabinoidów jest zepchnięcie terapeutycznego stosowania marihuany na ziemię niczyją. Problem w tym, że zrozpaczeni pacjenci często widzą w niej jedyny ratunek. W kolejnej książce z serii „Bez tajemnic” wybitny neurobiolog profesor Vetulani w rzeczowy, a zarazem barwny sposób opowiada o badaniach nad leczniczym zastosowaniem marihuany, o jej wpływie na nasz mózg, serce, układ oddechowy, pokarmowy i nerwowy (Marihuana jest kobietą). Opowiadając o zalegalizowanych w Polsce substancjach uzależniających i zmieniających świadomość, profesor wyjaśnia podstawy chemii w naszym mózgu i działania narkotyków i stymulantów. W przejrzysty, a jednocześnie niepozbawiony dowcipu sposób mówi o uzależnieniach behawioralnych, których przedmiotem mogą być zarówno używki, jak i seks czy sport (Seks, wspinaczka, pornografia i skręt). Objaśniając właściwości kanabinoidów, czyli substancji czynnych zawartych w marihuanie do celów terapeutycznych, cofa się do historii i tradycji związanych ze stosowaniem substancji psychoaktywnych opisanych już w Biblii (rozdział Mojżesz i grzyby halucynogenne). Przypomina również historię cannabis (Jerzy Waszyngton co rano doglądał swoich konopi, a królowa Wiktoria leczyła nimi miesiączki). Porusza aspekt kontrowersji o charakterze merytorycznym, prawnym, społecznym i etycznym, analizując polskie fobie i zbiorowe akty paniki związane z marihuaną (Co mają polowania na czarownice do lęku przed konopiami). Książkę zamyka rozmowa z doktorem Markiem Bachańskim, opowiadającym o nadziejach związanych z leczeniem ciężkich postaci padaczek lekoopornych u dzieci z wykorzystaniem substancji z grupy kanabinoidów pozbawionej działania psychoaktywnego. Książka składa się z 3 części: I. O marihuanie i jej właściwościach II. O fobii na punkcie marihuany III. Rozmowy z ekspertami „W świecie współczesnej medycyny napędzanej różnicami stanowisk autorytetów naukowych niewiele jest tematów budzących tyle kontrowersji, co w przypadku medycznych zastosowań marihuany. Efektem ciągłych dylematów pomiędzy uzależniającą szkodliwością a leczniczą użytecznością kanabinoidów jest zepchnięcie terapeutycznego stosowania marihuany na ziemię niczyją. Problem w tym, że zrozpaczeni pacjenci często widzą w niej swoją ziemię obiecaną” – Mariusz Kielar, Marihuana na ziemi niczyjej, „Służba Zdrowia” nr 93-100, grudzień 2015.

39,00 zł
34,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,68 zł

33
Rozchwiani. Tom 2. Zranione uczucia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozchwiani. Tom 2. Zranione uczucia
Dostępny3 szt.

Kontynuacja Prostego układu, gorącego romansu Łucji i Dymitra Prosty układ pomiędzy Łucją a Dymitrem przestał być opartym na niezobowiązującym gorącym seksie układem. Pojawiły się bowiem uczucia, może nie do końca uświadomione, które zaburzają proste zasady. Igor nieźle namieszał Łucji w głowie i dziewczyna sama już nie wie, co o tym wszystkim sądzić. Los jednak bywa przewrotny i szykuje parze nie lada niespodziankę, która może wywrócić życie Łucji i Dymitra do góry nogami.

37,00 zł
33,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,70 zł

34
Diabeł na wiosnę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Diabeł na wiosnę
Dostępny62 szt.

Trzecia część serii o rodzinie Ravenelów. Większość debiutantek, uroczyście wprowadzanych na salony, marzy jedynie o znalezieniu tam męża. Lady Pandora Ravenel, ambitna piękna dziewczyna, ma inne plany. Zamiast męczyć się udziałem w kolejnych balach składających się na słynny londyński Sezon, wolałaby siedzieć w domu i wymyślać gry planszowe, które zamierza sama produkować i sprzedawać. Jednak podczas jednego z przyjęć zostaje przypadkiem zamieszana w skandal i skompromitowana przez przystojnego nieznajomego. Po latach unikania małżeńskich pułapek Gabriel, lord St. Vincent, ratując honor, musi się oświadczyć młodej buntowniczce, która zupełnie nie pasuje do jego pozycji i trybu życia. W istocie panna nie chce mieć z nim nic wspólnego. Poznawszy Pandorę lepiej, Gabriel odkrywa urok jej żywiołowego charakteru i jest gotów zrobić wszystko, by ją zdobyć. Pandora ulega zalotom Gabriela i zgadza się za niego wyjść, pod warunkiem że będzie mogła samodzielnie prowadzić wymarzony interes. Wkrótce ściąga na siebie poważne kłopoty, a wynikła z nich dramatyczna sytuacja jest dla małżonków sprawdzianem wzajemnej lojalności i siły łączącego ich uczucia. „Świat wiktoriańskiej Anglii jest tu naszkicowany z typowym dla Kleypas ciętym dowcipem i wiernymi historycznie niuansami politycznymi. Zabawna i pełna uroku historia, która zachwyci czytelników od pierwszej do ostatniej strony” – „Kirkus Review”. Lisa Kleypas (ur. 1964) – bestsellerowa amerykańska pisarka, laureatka nagrody RITA, autorka licznych współczesnych i historycznych romansów, które mają swoje wierne czytelniczki na całym świecie. Autorka mieszka w stanie Waszyngton wraz z mężem i dwójką dzieci.

37,00 zł
27,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

35
Pragmatyzm i radykalny liberalizm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pragmatyzm i radykalny liberalizm
NiedostępnyBrak

Książka ta jest poświęcona analizie filozofii politycznej Johna Deweya osadzonej w kontekście kryzysu liberalizmu po pierwszej wojnie światowej. Jedną z dróg wyjścia z impasu, w jakim znalazła się myśl liberalna, był radykalny liberalizm reprezentowany przez takich intelektualistów, jak John Dewey, Bertrand Russell, Karl Polanyi i Karl Mannheim. Wymienieni myśliciele upatrywali szans na odrodzenie liberalizmu w odrzuceniu koncepcji wolnorynkowych i dialogu z myślą socjalistyczną. W pracy przedstawiono zręby ideologii radykalnego liberalizmu oraz stosunek lewicowych liberałów do innych ideologii, w szczególności zaś do liberalizmu ekonomicznego i rewolucyjnego marksizmu. Osobny rozdział pracy poświęcony jest refleksji Johna Deweya na temat demokracji, która należy do najoryginalniejszych osiągnięć amerykańskiego filozofa. Przedstawiona interpretacja uwypukla związki myśli Johna Deweya z radykalizmem Nowej Lewicy oraz twórczością takich teoretyków, jak C. W. Mills Axell Honneth czy James Bohman. Drugim ważnym obszarem podejmowanych w pracy rozważań jest rekonstrukcja Deweyowskiej koncepcji myślenia jako rozwiązywania problemów. Pragmatyzm utrzymuje, że możliwe jest znalezienie mniej lub bardziej obiektywnych odpowiedzi na pytanie, co należy robić w danej problematycznej sytuacji. ?Pragmatyczne oświecenie?, by posłużyć się terminem Hilarego Putnama, wyrzeka się oświeceniowego uniwersalizmu, ale nie rezygnuje całkowicie z roszczeń do obiektywności w dziedzinie rozstrzygnięć moralnych i politycznych.

38,00 zł
36
Dziedzictwo rodu. Tom 2. Wybór Julianny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo rodu. Tom 2. Wybór Julianny
Dostępny68 szt.

Julianna przez wiele lat starała się z godnością i oddaniem wypełniać obowiązki pani domu. Nie umiała jednak nazwać domem zimnej rezydencji w odległym Wielkim Księstwie Litewskim. Choć jej małżeństwo nie należało do udanych, nie skarżyła się, znajdując pociechę w roześmianych oczach ukochanej córki Felicji. Gdy pewnego dnia zrozumiała, że dla jej porywczego męża szczęście jedynaczki nie ma żadnego znaczenia, postawiła wszystko na jedną kartę... Po przeszło stu trzydziestu latach, dzięki skrzyni pełnej starych dokumentów, potomkini Julianny, Barbara Laskowic odkrywa, że przeszłość rodu Zarzewskich kryje znacznie więcej dramatów niż się jej wydawało. Czy uda się jej dokończyć opowieść o przodkach? Kogo mogłaby poprosić o pomoc w odkrywaniu rodowych sekretów? Pochłoniętą pracą i macierzyństwem Julię, zakochaną i bujającą w obłokach Aurelię, czy ciekawską i niepokorną Krysię Natejko, która po swoich przodkach odziedziczyła skłonność do łamania zasad?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

37
Balony premium, urodzinowe (5 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony premium, urodzinowe (5 sztuk)
Godan
Dostępny67 szt.

Dekoracyjne balony urodzinowe: – najlepsza światowa jakość, – używane przez profesjonalistów, – świetny gadżet na każde urodziny. Rozmiar: około 31.0 cm Uwaga! W opakowaniu znajduje się 5 balonów w miksie kolorystycznym. Kolory mogą różnić się od prezentowanych na zdjęciu.

8,70 zł
8,27 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,43 zł

38
BALONY PREMIUM JEDNOROŻEC MAGICZNA NOC 12 CALI 5SZTUK GS110/P661 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BALONY PREMIUM JEDNOROŻEC MAGICZNA NOC 12 CALI 5SZTUK GS110/P661
Godan
Dostępny3 szt.

BALONY JEDNOROŻEC - MAGICZNA NOC Twoje dziecko kocha jednorożce i wszystko, co wpasowuje się w ten motyw? Organizujesz przyjęcie dla dzieci i potrzebujesz niezwykłych kolorowych balonów? Balony urodzinowe zawsze zwracają na siebie uwagę najmłodszych i są niezbędnym elementem każdego przyjęcia, nie tylko urodzinowego. Balony z nadrukiem magicznych jednorożców będą oryginalną dekoracją na urodziny, bal karnawałowy czy kinderbal. Balon Jednorożec nada pomieszczeniu radosnego klimatu i zachwyci każdego fana tych magicznych stworzeń! Balony z nadrukiem jednorożców wyprodukowane zostały przez włoskiego producenta - firmę Gemar. Charakteryzują się wysoką jakością, są wyjątkowo trwałe i długo utrzymują swój kształt. Dzięki długiej końcówce łatwo je zawiązać. Przetrwają długą dziecięcą imprezę bez uszczerbku. Z balonami foliowymi Twoja impreza będzie oryginalna i niezapomniana! Balon Jednorożec to niezbędny element imprezy urodzinowej Twojej pociechy! Włoskiego producenta - firmy Gemar. Posiadają odpowiedniej długości końcówkę, więc nie ma problemów z ich wiązaniem. W opakowaniu znajduje się 5 sztuk balonów. Każdy balon ma ok. 30 cm Balony posiadają nadruk jednorożca z księżycem, gwizdkami i diamentami. Kolor balonów: kolorowe.

6,40 zł
6,08 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,32 zł

39
Rzeźnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rzeźnik
Dostępny692 szt.

Wstrząsający portret jednego z najsłynniejszych seryjnych morderców. Powieść inspirowana prawdziwą historią seryjnego mordercy Józefa Cyppka, Rzeźnika z Niebuszewa. Wszystko co przychodzi na świat musi też z niego odejść. Kto nie dopuszcza do siebie tej myśli jest głupi albo szalony. Poza tym, czy w umieraniu jest coś złego? Rzeźnikowi z Niebuszewa, dzielnicy Szczecina, przypisano potworne zbrodnie. Zwłoki swoich ofiar wywoził do opuszczonego gmachu magazynów dzisiejszej szkoły rolniczej. Tam przerabiał je na mięso. Po spuszczeniu wody w stawie przy ulicy Słowackiego odnaleziono kilkadziesiąt ludzkich czaszek, przeważnie dzieci. Rzeźnikowi udowodniono jednak tylko jedno morderstwo. Został skazany na karę śmierci. Wyrok na Józefie Cyppku wykonano 3 listopada 1952 roku o godzinie 17.45. Do końca nie okazał skruchy. W miejscu, w którym mieszkał Rzeźnik z Niebuszewa do dziś nikt nie mieszka. Bez owijania w bawełnę przyznałem się do wszystkiego, o co mnie oskarżono. Ale gdyby tylko mieli pojęcie, co naprawdę zrobiłem... Nie pozwoliliby mi tak łatwo umrzeć. Max Czornyj w powieści Rzeźnik wnika w umysł potwora, opowiadając historię w pierwszej osobie. Czy ktokolwiek jest w stanie pojąć co kryje umysł seryjnego mordercy? Max Czornyj – adwokat i autor kryminałów. Pochodzi z Lublina, gdzie cały czas mieszka. Jego rodzina ma korzenie rusińskie i niemieckie, a on sam mocno związany jest również z Włochami. Tam pracował w kancelarii adwokackiej i skutecznie zaszczepił się w tamtejszym klimacie. Pasjonuje go broń czarnoprochowa – rewolwery Colta i Remingtona. Kolekcjonuje antyki, przede wszystkim sztychy, zegary, zegarki, również zabytkowe meble.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

40
Heterotopie dziecięcego uchodźstwa. Syryjczycy w Libanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Heterotopie dziecięcego uchodźstwa. Syryjczycy w Libanie
Dostępny13 szt.

„(Jest) to interesujące poznawczo studium społeczno-kulturowe poświęcone losom syryjskich uchodźców. Materiał empiryczny do publikacji Autorka zbierała w 2017 roku w Libanie (...). Uczyła języka angielskiego w mieście Zahle w szkołach dla uchodźców z Syrii. Na podstawie materiałów zbieranych metodycznie w trakcie pobytu, głównie wywiadów jakościowych, powstało studium terenowe o dużym potencjale informacyjnym, poglądowym i wizualnym (oprócz tekstu kanałem przekazu informacyjnego są fotografie). Rozdziały wprowadzające (...) świadczą o znakomitym przygotowaniu teoretycznym Autorki, dużej erudycji, w szczególności o jej wiedzy z zakresu problematyki uchodźczej. Wszak to nie jest jej pierwsza praca poświęcona tym zagadnieniom (...)”. – z recenzji dr hab. Danuty Lalak „Monografia składa się z trzech rozdziałów: teoretycznego, metodologicznego i trzeciego stanowiącego relację z badań. W pierwszym z nich dokonuję przeglądu wybranych koncepcji teoretycznych dotyczących heterotopii, miejsca i przestrzeni. Koncepcją nadrzędną, do której się odnoszę, jest koncepcja heterotopii Michela Foucaulta. Odwołując się do charakterystyki miejsca i przestrzeni, sięgam do teorii i badań nauk społecznych oraz do innych koncepcji interdyscyplinarnych, ponieważ tylko w takiej perspektywie można dokonać „oglądu” środowiska życia ludzi narażonych na przymuszoną mobilność – uchodźców. Przywołuję wybrane koncepcje miejsca i przestrzeni w ujęciu teoretyków filozofii, historii, socjologii, antropologii, geografii, literatury, pedagogiki zajmujących się tymi zagadnieniami. Wymienię nazwiska niektórych z nich: Martin Heidegger, Michel de Certeau, Henri Lefebvre, Manuel Castells, Yi-Fu Tuan, Edward W. Soja. Spośród polskich przedstawicieli odwołuję się przede wszystkim do Marii Mendel i jej teorii „pedagogiki miejsca”. O związkach pedagogiki z etnologią i antropologią pisze Alina Szczurek-Boruta, która uważa, że przedmiot badań pedagogicznych „istnieje w kontekstach wkraczających w systemy pojęciowe tych nauk”. Kolejnym zagadnieniem poruszanym w tym rozdziale jest koncepcja hipernowoczesności i nie-miejsca Marca Augégo. Odwołuję się także m.in. do poglądów Edwarda Relpha (nie-miejsce jako „bezmiejsce”), Jerzego Kociatkiewicza i Moniki Kostery („puste miejsce”) oraz do terminu blisko związanego z po­jęciem nie-miejsca – atopii. W odczytaniu koncepcji nie-miejsca przywołuję relację między człowiekiem a tekstem w nie-miejscu oraz przedstawiam nie-miejsce jako nie-miasto. Rozdział ten to także próba charakterystyki problemów niepełnosprawnych uchodźców. Odnoszę się do modeli niepełnosprawności, dokumentów międzynarodowych dotyczących niepełnosprawnych uchodźców oraz organizacji działających na ich rzecz. Rozdział drugi to rozdział metodologiczny, w którym przedstawiam ramy teoretyczne moich badań. Dlatego najpierw dokonuję przeglądu badań jakościowych w perspektywie pedagogicznej i socjologicznej, a także charakteryzuję wykorzystane przeze mnie metody, techniki i narzędzia badawcze. Przedstawiam również opis grupy badawczej oraz czas i miejsce badań. W rozdziale trzecim prezentuję doświadczenia syryjskich uchodźców, którzy w wyniku wybuchu wojny w 2011 roku poszukują schronienia – najpierw u rodzin w innych miejscowościach w Syrii, a potem w ościennym Libanie. Opisuję także życie w obozie dla uchodźców oraz w innych miejscach zamieszkania – w pustostanach, kurnikach, oborach dla krów, stajniach w Zahle i w najbliższych miejscowościach. Przedstawiam doświadczenia syryjskich dzieci związane z postrzeganiem własnego miejsca zamieszkania oraz opisuję rozłączenie syryjskich rodzin na skutek uchodźstwa. Dokonuję także charakterystyki czasu społeczno-kulturowego, kategorii czasu ilościowego, jakościowego, ludzkiego i społecznego. Przywołuję narracje syryjskich uchodźców odnoszące się do ich życia w bezpiecznej, przedwojennej Syrii. Staram się objaśnić doświadczanie przez nich czasu w perspektywie codziennego życia w obozach dla uchodźców (zarówno dorosłych, jak i dzieci) i innych miejscach zamieszkania. Kolejnymi zagadnieniami poruszanymi w tym rozdziale są trudne warunki życia syryjskich uchodźców w Libanie: bieda, bezrobocie, niewystarczająca pomoc ze strony organizacji międzynarodowych i pozarządowych. W rozdziale tym ukazuję także brak lub nikłe możliwości edukacji syryjskich dzieci, relacje ze społecznością lokalną oraz problemy związane ze zdrowiem fizycznym i psychicznym uchodźców. Pokazuję też trud budowania własnego miejsca przez uchodźców i ich działania zmierzające do „zadomowienia” się w nowym środowisku przyjmującym. Opisuję także ich zasoby społeczne, informacyjne i religijne. W rozdziale tym odwołuję się również do narracji uchodźców na temat ich wizji, planów i marzeń na przyszłość. W podrozdziałach poświęconych niepełnosprawnym uchodźcom oraz życiu syryjskich uchodźców w Libanie odwołuję się do literatury anglojęzycznej, ponieważ w polskiej literaturze jest niewiele informacji na ten temat (najczęściej są to materiały prasowe). W 2013 roku, w czasie prowadzenia badań pedagogicznych w Winnipeg (Kanada), przeprowadziłam kwerendę w bibliotece Uniwersytetu Manitoba (Slavic Collection Elizabeth Dafoe Library). Kwerendy dokonałam także w Polskim Ośrodku Społeczno-Kulturalnym w Londynie dzięki uzyskanemu grantowi: Grant Polonia Aid Foundation Trust (Londyn). Z kolei w 2014 roku, w czasie dwumiesięcznego pobytu, jako profesor wizytujący na Uniwersytecie w Oksfordzie w Wielkiej Brytanii (Refugee Studies Centre, Oxford Department of International Development, University of Oxford), zapoznałam się z literaturą przedmiotu w Bibliotece Bodleian (Bodleian Library), gdzie zebrałam materiały (artykuły, monografie, dokumenty, raporty) dotyczące tych zagadnień”.

60,00 zł
42,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,00 zł

41
Opowieści ucieszne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści ucieszne
NiedostępnyBrak

Pierwsze polskie tłumaczenie Liber facetiarum Poggia Braccioliniego, nieznanego utworu piętnastowiecznej łacińskiej literatury renesansowej, na który złożyło się ponad 270 moralizujących, rubasznych, niekiedy skandalizujących opowiastek. Dzieło to wywarło znaczny wpływ na twórczość wielu autorów, w tym rodzimych twórców: Mikołaja Reja i Jana Kochanowskiego.

59,00 zł
49,56 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 9,44 zł

42
Monopoly. Tatry i Zakopane - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Monopoly. Tatry i Zakopane
Winning Moves, od 8 lat
NiedostępnyBrak

W tej wyjątkowej edycji domy i hotele zostały zastąpione drzewami i lasami! „Monopoly. Tatry i Zakopane” to gra przeznaczona dla wszystkich, którzy uwielbiają grać w planszówki. W tej edycji wędrujesz po najpiękniejszych polskich szczytach wraz z rodziną lub paczką przyjaciół. Kupuj najpiękniejsze miejsca, które spotykasz na swojej drodze i pola dostawców usług. Jest wiele sposobów na zajęcie najlepszych miejsc na planszy. Inwestuj z głową, bądź twardym negocjatorem – zwycięzca jest tylko jeden. Znajdź własną drogę do zdobycia fortuny! Zawartość opakowania: • plansza, • karty, • pionki, • drzewa i lasy, • instrukcja.

149,90 zł
128,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 20,99 zł

43
Bright Ideas 1. Class Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bright Ideas 1. Class Book
NiedostępnyBrak

Bright Ideas. Level 1 provides a flexible package that ensures exam success and encourages students to develop 21st century skills through creative games and activities. What do we like about school? How do we have fun? How are people and animals different? With a strong focus on the development of reading and writing skills through interactive learning, Bright Ideas. Level 1 offers extensive exam and literacy support with the benefit of innovative content and familiar topics. Using „Big Questions”' to challenge students and promote the development of 21st century skills in areas such as critical thinking, the course links the classroom with the „real world” and encourages the sharing of ideas through communication and collaboration. The comprehensive package of integrated print and digital material challenges traditional methods of learning with exciting new resources and activities that are adaptable to all teaching situations.

73,50 zł
66,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,35 zł

44
Bright Ideas 5. Classroom Resource Pack - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bright Ideas 5. Classroom Resource Pack
Dostępny2 szt.

Bright Ideas. Level 5 provides a flexible package that ensures exam success and encourages students to develop 21st century skills through creative games and activities. How do we discover things? What's exciting about exploring? How can we help at home? With a strong focus on the development of reading and writing skills through interactive learning, Bright Ideas. Level 5 offers extensive exam and literacy support with the benefit of innovative content and familiar topics. Using „Big Questions” to challenge students and promote the development of 21st century skills in areas such as critical thinking, the course links the classroom with the „real world” and encourages the sharing of ideas through communication and collaboration. The comprehensive package of integrated print and digital material challenges traditional methods of learning with exciting new resources and activities that are adaptable to all teaching situations.

82,80 zł
74,52 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,28 zł

45
Działacze Armii Krajowej w podziemiu w latach 1941-1945 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Działacze Armii Krajowej w podziemiu w latach 1941-1945
NiedostępnyBrak

„W niniejszej książce przedstawiam fakty dotyczące działalności Armii Krajowej w latach 1941-1945. Opisane wydarzenia miały miejsce na terenie powiatu grajewskiego, w miejscowościach i wsiach takich jak: Szymany, Koty-Rybno, Kurejwa, Tarachy, Wojtele, Bęćkowo, Bełda, Chojnówek i Prostki. Przedstawiłem dość szczegółowo likwidację dowództwa Wermachtu na wyżej wymienionych terenach oraz zdrajców Ojczyzny, którzy, chcąc uzyskać zaufanie wroga, sprzedawali sąsiadów, bliskich oraz przekazywali wiadomości o AK. Za powyższe otrzymywali niejednokrotnie dobra materialne zabierane cywilnej ludności przez okupanta”. – Autor

28,00 zł
24,92 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,08 zł

46
Rainbow Squishy Mesh Ball Tęczowy gniotek w siatce zielony - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rainbow Squishy Mesh Ball Tęczowy gniotek w siatce zielony
Majdan Zabawek
NiedostępnyBrak

Tęczowy gniotek w siatce, w kolorze zielonym. Zabawka antystresowa z bardzo miękkiej gumy, z drobnymi wypustkami, wypełnionej żelem i powleczonej siatką, przez którą podczas zgniatania wyciskają się różnokolorowe bąble. Wielkość: ok. 8 cm. Idealny do dużych dłoni Materiał: miękka guma pvc/lateks/silikon Zastosowanie: terapia sensoryczna, terapia ręki, rehabilitacja dłoni gniecenie i wyciskanie bąbli dostarcza niezwykłych wrażeń dotykowych antystres do woreczka S.O.S ? ugniatanie i wyciskanie pomaga w uspokojeniu emocji wyciskanie ćwiczy mięśnie dłoni i nadgarstka Wiek 5+

15,70 zł
15,07 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,63 zł

47
Papier Twoja Księgarnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papier Twoja Księgarnia
Dostępny150 szt.

Elegancki papier do pakowania książek z nadrukiem Twoja Księgarnia. Paczka zawiera 500 arkuszy o wymiarach 49x33 cm o gramaturze 40 gsm.

98,40 zł
71,83 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 26,57 zł

48
Consumer Protection Standards in Europe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Consumer Protection Standards in Europe
Dostępny14 szt.

„Very interesting and practical book for consumers, managers as well researchers. This book is an up to date study treating about consumer rights protection. The reader can find there an explanation of fundamental concepts relating to consumer behavior, market rights, threats created by business, and then smoothly discover the most actual consumer protection issues and an European approach to increase the consumer rights protec-tion and awareness. It is a definitely recommended to read and introduced in practice”. – dr Fridrik Larsen, CEO at LarsEn Energy Branding and founder of Charge

42,00 zł
34,02 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,98 zł

49
Przybyszew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przybyszew
Dostępny27 szt.

Monografia stanowi bardzo interesujące opracowanie na temat zmieniającego się obrazu i struktury wybranej wsi Przybyszew w wymiarze demograficznym, gospodarczym, społecznym, w tym edukacyjnym i socjokulturowym, wnosząc tym samym wkład metodyczny i merytoryczny w zakresie rozpoznania i oceny prawidłowości rozwojowych rolnictwa i obszarów wiejskich, z uwzględnieniem wielopłaszczyznowego kontekstu. Prezentowane opracowanie ma charakter interdyscyplinarny. Zawiera opis, analizę i ocenę rysu historycznego badanej miejscowości i zachodzących w niej zmian. Nie jest to jednak wyłącznie opis stanów faktów czy obserwowanych zjawisk. Znajdujemy tu również pogłębiony komentarz dla zakreślonych kierunków zmian, z uwzględnieniem wpływu ogólnych uwarunkowań rozwoju społeczno-gospodarczych. [Z recenzji prof. dr hab. Henryka Runowskiego]

29,40 zł
25,87 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,53 zł

50
W służbie Bogu i człowiekowi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W służbie Bogu i człowiekowi
NiedostępnyBrak

Bóg i człowiek oraz relacja zachodząca między nimi to główne pola zainteresowań brytyjskiego myśliciela oświeceniowego George?a Berkeleya (1685-1753). Niniejsza monografia podejmuje próbę analizy rozważań filozofa w tym względzie w perspektywie problemów rozpatrywanych na gruncie filozofii moralnej i społecznej. W ten sposób sięga ona poza obszar znanych polskiemu czytelnikowi analiz metafizyczno-epistemologicznych autora Traktatu o zasadach poznania ludzkiego (1710). Rekonstrukcja i analiza myśli moralnej i społecznej Berkeleya uwzględnia trzy okresy jego pisarstwa, tj. brytyjski, amerykański i irlandzki, i jest dokonywana przez pryzmat zjawiska patriotyzmu brytyjskiego i irlandzkiego w XVIII wieku.

34,00 zł
Wróć do góry