hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.07.16

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 16 lipca 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Magiczne Drzewo. Pojedynek (Andrzej Maleszka), na drugim MASA KUPA JEDNOROŻCA Z BROKATEM MIX KOLORÓW 1SZTUKA (Tactic). Kolejny produkt to Experience. Winyl (Prodigy, The) oraz Glina rzeźbiarska, 1kg (Astra).
1
Magiczne Drzewo. Pojedynek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Magiczne Drzewo. Pojedynek
Dostępny2518 szt.

Kuki wyczarowuje swego klona, by zastąpił go w nudnych zajęciach. Jednak klon zdobywa magiczną moc i zaczyna pojedynek z prawdziwym Kukim. Tworzy gigantycznego robota, żywe labirynty i zmienia ludzi w dziwne stworzenia. Na niesamowitej wyspie Kuki, Gabi i Blubek muszą stoczyć niebezpieczną walkę. Czekają na nich olbrzymie roboty, tajemnicze szachy, groźny łapacz i pies mówiący ludzkim głosem. Przygodowa powieść w tempie gry komputerowej. Opowieści Magicznego Drzewa są podstawą znanego na całym świecie cyklu filmowego, nagrodzonego Emmy – telewizyjnym Oscarem – za wyobraźnię, mądrość i humor. Andrzej Maleszka, reżyser filmowy, autor powieści i scenariuszy. Jest zdobywcą wielu nagród na międzynarodowych festiwalach. Jego filmy i powieści są pełne fantastycznych przygód. A jednocześnie opowiadają o ważnych sprawach.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

2
MASA KUPA JEDNOROŻCA Z BROKATEM MIX KOLORÓW 1SZTUKA - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MASA KUPA JEDNOROŻCA Z BROKATEM MIX KOLORÓW 1SZTUKA
Tactic
Dostępny151 szt.

Masa kupa jednorożca 44 gram. Produkt występuje w trzech kolorach. Uwaga! wysyłka kolorów losowo. Zabawka dla dzieci w wieku 3+

2,39 zł
2,15 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,24 zł

3
Experience. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Experience. Winyl
Prodigy, The, Sonic
Dostępny61 szt.

"Jericho", "Wind It Up", "Charly", "Everybody In The Place", Out Of Space" to wciąż aktualna i jakze witalna hedonistyczna klasyka, to wciąż aktualne rave'owo-breakbeatowo-ekstatyczne brzmienia, dziś słyszalne w takich tanecznych stylistykach jak fidget house, electro czy breaks. Materiał podstawowy został zremasterowany i nigdy wczesniej nie brzmiał lepiej, natomiast na drugim krążku (owo "Expanded") znalazły się nagrania rzadkie, remiksy i wczesniej niepublikowane w formacie cyfrowym (w sumie jest ich 13). Koniecznie!

117,90 zł
106,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

4
Glina rzeźbiarska, 1kg - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Glina rzeźbiarska, 1kg
Astra
NiedostępnyBrak

Glina rzeźbiarska może być wykorzystana na wszystkich stopniach kształcenia plastycznego oraz do zajęć terapeutycznych. Ze względu na swoje parametry, glina ta doskonale nadaje się modelowania, rzeźbienia (lepienia), odlewania w formach gipsowych. Po wysuszeniu można malować farbami. Można poddać procesowi wypalania w temperaturze 850–1200C.

12,80 zł
12,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,64 zł

5
Akcja "Wisła". Kres krwawych walk z OUN-UPA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akcja "Wisła". Kres krwawych walk z OUN-UPA
Dostępny76 szt.

Ostatni akt krwawych zmagań polsko-ukraińskich. Fakty, opinie, polemiki, kontrowersje. W 1943 r. rozpoczęły się czystki etniczne na Wołyniu. Niniejsza książka dowodzi, że stojąca za nimi Organizacja Ukraińskich Nacjonalistów, podobnie jak tamtejsi komuniści, również po wojnie dążyła do opanowania części wschodnich ziem Polski, stanowiąc realne zagrożenie dla integralności kraju. W efekcie, na przełomie lat 194647, sytuacja w południowo-wschodniej Polsce daleka była od stabilizacji. Wsie ukraińskie w dalszym ciągu stanowiły zaplecze UPA. Najgorzej było w Bieszczadach i na Pogórzu Przemyskim, gdzie działaniom OUN-UPA sprzyjał górzysty, silnie zalesiony teren, słabo rozwinięte sieci dróg, a także mała liczba ośrodków miejskich i garnizonów wojskowych. Doraźne działania Wojska Polskiego i Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego nie przyniosły oczekiwanych efektów. Zdecydowano więc o połączeniu zmasowanej operacji przeciwko oddziałom UPA z przesiedleniem ludności ukraińskiej na Ziemie Zachodnie i Północne. W tym celu powołano Grupę Operacyjną Wisła. Wokół jej działań, jak i całej operacji, narosło mnóstwo pytań i kontrowersji. Wciąż toczy się wiele polemik. Historycy ukraińscy dążą do wyizolowania jej z całego procesu dziejowego lat czterdziestych i stosunków polsko-ukraińskich. Nazywają zbrodnią komunistyczną, czystką etniczną, a nawet ludobójstwem. Tymczasem koncepcja akcji Wisła powstała na bazie prawa przedwojennego i nie miała nic wspólnego z komunizmem. Nie jest prawdą, że Polska złamała prawo międzynarodowe, podobnie jak to, że w jej trakcie Wojsko Polskie zabiło kilka tysięcy osób. Mitologizacji uległ również obóz filtracyjny w Jaworznie, gdzie osadzano Ukraińców i Łemków podejrzanych o przynależność do OUN-UPA. Koprowski pisze o tych i o wielu innych ważnych, a często pomijanych i kontrowersyjnych aspektach operacji Wisła. Szeroko ujęte konteksty wzbogaca omówieniem praktycznie zapomnianej akcji H-T oraz biogramami największych ukraińskich zbrodniarzy. Tekst uzupełnia bogaty zestaw zdjęć archiwalnych, pochodzących m.in. z Muzeum Historycznego w Sanoku oraz prywatnych zbiorów prof. Władysława Filara.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

6
AM, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
AM, LP
Dostępny1 szt.

Album „AM” bardzo łatwo rozebrać na czynniki pierwsze, znaleźć w nim zasłyszane u innych „wtórności” i inne inspiracje. Chłopaki z Sheffield definiują siebie za pomocą bardzo czytelnych środków. To jednak właśnie owa czytelność, swoisty dźwiękowy puryzm czyni z tych pozoru prostych dwunastu piosenek dzieła wyjątkowe, które już dziś brzmią jak klasyka. „Cokolwiek by ludzie nie mówili, nie jestem taki”. Tak brzmiał tytuł pierwszego albumu małp. Okazał się dla nas i dla nich proroczy. Lista utworów: Strona A: 1. Do I Wanna Know 2. R U Mine? 3. One For The Road 4. Arabella 5. I Want It All 6. No.1 Party Anthem Strona B: 1. Mad Sounds 2. Fireside 3. Why'd You Only Call Me When You`re High ? 4. Snap Out Of It 5. Knee Socks B6.I Wanna Be Yours

110,90 zł
99,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

7
Wkłady wielkopojemne Zenith M 4, czarne (2 sztuki) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkłady wielkopojemne Zenith M 4, czarne (2 sztuki)
Astra, 1
Dostępny2 szt.

Opakowanie zawiera 2 wkłady. Cechy zestawu: • wielkopojemny, mosiężny wkład pokryty powłoką niklową, • końcówka wkładu z mosiądzu wysokoniklowego wyposażona w kulkę z węglika wolframu TC, • sprzęgło wkładu z tworzywa sztucznego, w kolorze tuszu, • tusz dokumentalny, odporny na działanie czynników atmosferycznych, zgodny z normami: ISO 12757 vol. 1 i 2, DIN 9001, • współczynnik wydatku tuszu – 18 mg na 100 m linii pisma, czyli miękki i pewny początek kreślonej linii, • długość linii pisania: 4 500 metrów.

9,00 zł
8,55 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,45 zł

8
The Fat Of The Land, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Fat Of The Land, 2 LP
Dostępny20 szt.

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. Smack My Bitch Up 2. Breathe Strona B: 1. Diesel Power 2. Funky Shit LP 2: Strona C: 1. Serial Thrilla 2. Mindfields 3. Narayan Strona D: 1. Firestarter 2. Climbatize 3. Fuel My Fire

117,90 zł
106,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

9
Ok Computer. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ok Computer. Winyl
Radiohead, Sonic
Dostępny21 szt.

Trzeci w dyskografii Radiohead pełnowymiarowy album `OK Computer`, który ukazał się w maju 1997 roku, nie tylko postrzegany jest za jedno ze szczytowych osiągnięć zespołu z Abingdon, ale też jest jedną z najważniejszych pozycji całej dekady. Jak mówi sam Thom Yorke, muzyczną inspiracją dla tego albumu było niezwykle gęste i przerażające brzmienie płyty `Bitches Brew` Milesa Davisa. "To było jak budowanie czegoś i patrzenie, jak się rozpada. Na tym polegało jego piękno. I to samo staraliśmy się zrobić tworząc `OK Computer`." Przy innej okazji lider Radiohead tłumaczył: "atmosfera może wydawać się szokująca, gdy słuchasz jej po raz pierwszy, ale co najwyżej może szokować jak atmosfera "Pet Sounds" The Beach Boys." Album charakteryzuje bardziej rozbudowane instrumentarium, wśród którego pojawił się: elektryczny fortepian, melotron, dzwonki orkiestrowe czy instrumenty smyczkowe.

117,90 zł
106,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

10
Star Force. Tom 11. Zagubieni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Force. Tom 11. Zagubieni
Dostępny8 szt.

Zagubiona, odcięta od Ziemi załoga Nieustraszonego szuka drogi powrotnej. W jedenastym tomie serii „Star Force” Cody Riggs stawia czoła niepojętej potędze Pradawnych, dla których ludzie stanowią jedynie ciekawostkę. Cody’ego nękają duchy przeszłości i demony teraźniejszości. Odwracają się od niego wszyscy – dziewczyna, załoga, a nawet jego własny okręt. Musi poradzić sobie sam w zimnej pustce kosmosu. Wykazuje się jednak typową dla Riggsów siłą charakteru i wraca do gry, krzyżując plany zarówno wrogom, jak i sojusznikom. Pozostaje pytanie: czy przetrwa dość długo, by tego pożałować?

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

11
Wojny Wikingów. Tom 8. Pusty tron - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny Wikingów. Tom 8. Pusty tron
Dostępny53 szt.

„Jak „Gra o tron”, ale prawdziwa” – „The Observer”. „Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem” – George R.R. Martin. Ósmy tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Rok 911. Władca Mercji Aethelred umiera, nie pozostawiwszy prawowitego następcy. O sukcesji zdecyduje witan. Uhtred bierze udział w obradach, popiera Aethelflaed – córkę Alfreda Wielkiego, siostrę króla Wessexu Edwarda i wdowę po Aethelredzie. Czy jednak sascy wojownicy zaakceptują kobietę jako przywódcę?

54,90 zł
42,27 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,63 zł

12
Podobrazie malarskie 50 x 60 cm - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podobrazie malarskie 50 x 60 cm
Astra
Dostępny20 szt.

Podobrazie malarskie w formacie 50.0 x 60.0 cm Doskonałe do malarstwa olejnego i akrylowego, wykonane z bawełny o gramaturze 280g powleczonej gruntem uniwersalnym, lekkie ramy wykonane z drewna paulowni, zszywki umieszczone z tyłu ramy, komplet klinów rozporowych.

38,30 zł
36,39 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,91 zł

13
Bing. Puzzle podłogowe 24 elementy. Let's go! - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bing. Puzzle podłogowe 24 elementy. Let's go!
Lisciani, 24
Dostępny267 szt.

Przedstawiamy wielkie puzzle podłogowe z bohaterami znanymi z kreskówki „Bing”. Zestaw składa się z 24 wytrzymałych puzzli wysokiej jakości. Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

52,90 zł
47,08 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 5,82 zł

14
Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 3. Poziom B1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 3. Poziom B1
Dostępny55 szt.

Jeśli chcesz opanować język niemiecki, przełamać barierę mówienia i swobodnie radzić sobie w sytuacjach komunikacyjnych z zachowaniem poprawności gramatycznej, ta książka jest doskonałym wyborem. Niemiecki w tłumaczeniach. Gramatyka. Część 3 to trzecia część niezwykle skutecznej i przystępnej serii do nauki języka niemieckiego. Książka zawiera: – setki zdań i wyrażeń przydatnych na co dzień, ułożonych według zagadnień gramatycznych, zgodnie ze stopniowaniem trudności, – czytelne wskazówki w języku polskim, ułatwiające zrozumienie zasad gramatycznych języka niemieckiego, – możliwe do pobrania nagrania (mp3) z ponad 6-godzinnym kursem audio, pomagającym w utrwaleniu przyswojonej wiedzy, ćwiczeniu wymowy i dobrego konstruowania zdań, – jasny i przejrzysty układ stron, który zmotywuje Cię do nauki. To książka wymarzona dla samouków i wszystkich, którzy chcą sprawdzić swoje umiejętności językowe na poziomie średnio zaawansowanym (B1). W prosty i przystępny sposób przekazuje wiedzę na temat konstrukcji gramatycznych i zachęca do ćwiczeń. Jest to doskonałe połączenie zasad gramatycznych i rozmówek, dzięki czemu nauczysz się posługiwać językiem naturalnie i poprawnie w codziennej komunikacji.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

15
In Rainbows. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
In Rainbows. CD
Radiohead, Sonic
Dostępny23 szt.

Rzeczywiście, od owego pamiętnego oświadczenia Yorke'a z 1999 roku kariera Radiohead rozwijała się w sposób cokolwiek schizofreniczny. Oto bowiem z jednej strony mieliśmy zespół porywający i hipnotyzujący na koncertach, z drugiej jednak – jego muzycy, gdy tylko znaleźli się w studiu nagraniowym, bawili się elektroniką jakby w poszukiwaniu brzmień i dźwięków, które mogłyby ich pchnąć w jakimś nowym, nieznanym kierunku. To podejście również podzieliło publiczność na tych, którzy wzdychali skrycie za utworami w rodzaju "Fake Plastic Trees” czy "Karma Police” i tych, co zaakceptowali i polubili eksperymentalne brzmienia i elektronikę od trudnego "Kid 'A'”, po bardziej przystępny, choć odległy o lata świetlne od pamiętnego "The Bends” - "Hail To The Thief”. Coś się jednak Yorke'owi jakby odwidziało i – jak już wspominaliśmy – zasiadł do pracy nad solowym "The Eraser”. Zapewne też na ostateczny kształt "In Rainbows” miał ogromny wpł

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

16
Hawker Hunter F.Mk.6, D-10, 1:72 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hawker Hunter F.Mk.6, D-10, 1:72
Mistercraft
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy model samolotu brytyjskiego wielozadaniowego z lat 50. Został wykonany z dbałością o szczegóły. Parametry: • skala: 1:72 • poziom trudności: 3 • ilość elementów: 52 • malowania: 2xWielka Brytania, Holandia, Belgia • długość: 19.4 cm • szerokość: 14.2 cm • wymiary opakowania: 29.0 x 19.0 x 4.5 cm

28,41 zł
25,57 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,84 zł

17
Niemiecki w tłumaczeniach. Business. Praktyczny kurs mówienia językiem biznesu, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemiecki w tłumaczeniach. Business. Praktyczny kurs mówienia językiem...
Dostępny93 szt.

Książka Niemiecki w tłumaczeniach. Business przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą przyswoić sobie słownictwo, zwroty i wyrażenia typowe dla niemieckiego języka biznesowego. Zawiera słownictwo z zakresu przedsiębiorstwa, pracy w biurze oraz gospodarki i rynku. Stanowi tym samym doskonały wstęp do nauki języka fachowego dla osób, które nie miały z nim dotąd styczności, osobom bardziej zaawansowanym pomoże z kolei uporządkować i rozszerzyć posiadaną wiedzę. Jednocześnie książka może służyć jako szybka pomoc w sytuacji, gdy np. przygotowujemy się do rozmowy telefonicznej bądź przygotowujemy prezentację w języku niemieckim. Każdy rozdział to jeden temat związany z biznesem, zawierający słowniczek oraz zdania do tłumaczenia wraz z odpowiedziami oraz wskazówkami, które zawierają wiele cennych objaśnień leksykalnych i gramatycznych oraz często popełnianych błędów. Pozwala to na ćwiczenie języka biznesowego w mówieniu w zdaniach codziennego użytku, a zarazem sprawdzanie poprawności językowej. Dzięki takiej formule z książki skorzystają zarówno osoby na poziomie podstawowym wyższym (A2), średnio-zaawansowanym (B1) oraz ci bardziej zaawansowani. Książka łączy w sobie praktyczne zagadnienia takie jak: – zamówienia, płatności i faktury, – pisanie e-maili, – rozmowy telefoniczne, – przygotowanie prezentacji, – słownictwo tematyczne z zakresu np. marketingu, reklamy czy księgowości. Systematyczna praca z książką pozwoli ci sprawniej poruszać się w świecie biznesu w języku niemieckim oraz ułatwi rozumienie treści biznesowych i gospodarczych w mediach niemieckojęzycznych.

44,90 zł
33,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,22 zł

18
Ok Computer. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ok Computer. CD
Radiohead, Sonic
Dostępny27 szt.

Trzeci w dyskografii Radiohead pełnowymiarowy album `OK Computer`, który ukazał się w maju 1997 roku, nie tylko postrzegany jest za jedno ze szczytowych osiągnięć zespołu z Abingdon, ale też jest jedną z najważniejszych pozycji całej dekady. Jak mówi sam Thom Yorke, muzyczną inspiracją dla tego albumu było niezwykle gęste i przerażające brzmienie płyty `Bitches Brew` Milesa Davisa. "To było jak budowanie czegoś i patrzenie, jak się rozpada. Na tym polegało jego piękno. I to samo staraliśmy się zrobić tworząc `OK Computer`." Przy innej okazji lider Radiohead tłumaczył: "atmosfera może wydawać się szokująca, gdy słuchasz jej po raz pierwszy, ale co najwyżej może szokować jak atmosfera "Pet Sounds" The Beach Boys." Album charakteryzuje bardziej rozbudowane instrumentarium, wśród którego pojawił się: elektryczny fortepian, melotron, dzwonki orkiestrowe czy instrumenty smyczkowe.

58,90 zł
53,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

19
Piłeczka z minkami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piłeczka z minkami, mix wzorów
ADAR
NiedostępnyBrak

Zabawna piłeczka z minką, bardzo miękka. Towar wysyłany losowo.

3,40 zł
3,09 zł

Rabat 9,1%
oszczędzasz 0,31 zł

20
Cień Nocy. Trylogia Wszystkich Dusz. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cień Nocy. Trylogia Wszystkich Dusz. Tom 2
Dostępny1012 szt.

W świecie czarownic, demonów i wampirów chwieje się krucha równowaga. Zakazana miłość Diany i Matthew naruszyła prawa rozdzielające istoty. Oboje muszą przenieść się w przeszłość, żeby odnaleźć rękopis, w którym kryje się ich nadzieja na przyszłość. Kiedy Diana Bishop, pochodząca z rodu potężnych czarownic, odkryła w Bibliotece Bodlejańskiej ważny alchemiczny manuskrypt, zapoczątkowała wojnę, podczas której związała się z długowiecznym wampirem Matthew Clairmontem. Teraz pokojowa koegzystencja czarownic, demonów, wampirów i ludzi jest poważnie zagrożona. Szukając bezpieczeństwa, Diana i Matthew przenoszą się do roku 1590. Wkrótce jednak zdają sobie sprawę, że przeszłość może nie zapewnić im schronienia. Odzyskawszy swoją poprzednią tożsamość poety i szpiega królowej Elżbiety, wampir znajduje oparcie w grupie radykałów znanej jako Nocna Szkoła. Wielu z nich to niezdyscyplinowane demony i twórcze umysły tamtych czasów, takie jak: dramatopisarz Christopher Marlowe i matematyk Thomas Harriot. Razem z Matthew i Dianą przeczesują Londyn z okresu Tudorów w poszukiwaniu Ashmolea 782 i czarownicy, która nauczy Dianę, jak zapanować nad jej niezwykłą mocą

49,00 zł
39,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,80 zł

21
Wariat na wolności. Autobiografia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wariat na wolności. Autobiografia
Dostępny569 szt.

Inspirująca autobiografia jednego z najważniejszych współczesnych psychoterapeutów. Z młodości uciekł niczym z domu wariatów, ale w głębi duszy nigdy nie uległ presji bycia normalnym. Bo czy to nie szaleństwo – przez 75 lat szukać swojej prawdziwej natury i toczyć walkę z własnym ego? Niepokorny buddysta, zbuntowany terapeuta, autorytet, który przyznaje, jak wiele jeszcze nie wie, i z rozbrajającą szczerością mówi o swoich błędach oraz głęboko zakorzenionym egoizmie. W szczerej i intymnej autobiografii Wojciech Eichelberger opowiada o tym: • czy to my sterujemy naszym życiem, czy robią to wydarzenia, na które nie mamy wpływu? • czy psychoterapeuta zawsze jest dobrym partnerem i rodzicem, czy też popełnia więcej błędów niż jego pacjenci? • co w życiu jest ważniejsze niż szczęście? A przede wszystkim – jak mądrze pracować, kochać i myśleć, by z tej zawiłej, przypadkowej i ułomnej materii sklecić jedno dobre życie. Książka, która pomoże każdemu lepiej zrozumieć siebie. Wojciech Eichelberger – psycholog, coach, doradca biznesu, felietonista i autor książek. Jeden z najbardziej znanych polskich psychoterapeutów. Współtwórca słynnego Laboratorium Psychoedukacji i powstałego kilkanaście lat temu innowacyjnego Instytutu Psychoimmunologii IPSI, którego misją jest humanizowanie biznesu. Jego warsztaty mindfulness i samorozwoju przyciągają tłumy i cieszą się wielką popularnością także w tworzonej przez firmę Positive Life wersji online.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

22
Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w Watykanie. Jak żyje się w najmniejszym państwie świata
Dostępny2663 szt.

Poznaj świat, do którego dostęp mają tylko nieliczni! Watykan – miejsce od wieków wzbudzające emocje, mające swoje sekrety, niedostępne. Rozbudzające wyobraźnię pisarzy i reżyserów. Wielu próbowało zgłębiać jego tajemnice. Magdalena Wolińska-Riedi, jako jedna z nielicznych kobiet, mieszkała za Spiżową Bramą przez prawie dwadzieścia lat. Teraz opowiada czytelnikom o tym, jak wygląda codzienne życie w najmniejszym państwie świata. Zdradza zaskakujące fakty i ciekawostki. Tłumaczy, jak działa system karny, administracyjny, opieka medyczna. Jak wygląda watykański paszport, ile cel ma tamtejsze więzienie i czy dzieci mogą zapraszać kolegów i robić w watykańskim mieszkaniu imprezy? Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież. Magdalena Wolińska-Riedi – znana dziennikarka, obywatelka Watykanu.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

23
Pablo Honey. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pablo Honey. Winyl
Radiohead, Sonic
Dostępny28 szt.

Wydany w lutym 1993 roku album `Pablo Honey`, był pełnowymiarowym debiutem Radiohead. Nagrany jesienią 1992 roku w Chipping Norton Recording Studios i Courtyard Studio w Oxfordshire, pod okiem producentów Seana Slade`a i Paula Q. Kolderie, przyniósł utwór `Creep`, który na lata stał się wizytówką zespołu Thoma Yorka. Choć grupa później odeszła od alternatywnego rocka (tutaj naznaczonego także grunge`owym posmakiem), Pablo Honey do dziś postrzegany jest za jeden z najlepszych debiutów swojego czasu, a takie piosenki jak `Anyone Can Play Guitar`, `Stop Whispering` czy przede wszystkim `Creep`, na stałe weszły do kanonu alternatywnej muzyki rockowej. Tracklista: 1.You 2.Creep 3.How Do You? 4.Stop Whispering 5.Thinking About You 6.Anyone Can Play Guitar 7.Ripcord 8.Vegetable 9.Prove Yourself 10.I Can`t 11.Lurgee 12.Blow Out

117,90 zł
106,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

24
Tri Repetae. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tri Repetae. Winyl
Autechre, Sonic
Dostępny6 szt.

'Tri Repetae', czyli trzeci album w dorobku Autechre, po piętnastu latach znowu jest dostępny na płycie winylowej. Postrzegany jako ten, na którym muzycy najbardziej pozwolili sobie na przekraczanie granic, był zarazem powrotem do korzeni, przynoszącym dźwięki ulicy, takie jak hip hop i techno, ale także industrial i jungle. Ukazał się w czasie, gdy producenci eksperymentowali z kosmicznymi breakbeatami i mieszali dynamikę EP-ek, z tanecznym charakterem płyt długogrających, opakowanych w brzmienie nocnych kubów. Dziesięć wypełniających album utworów pokazuje wpływy wcześniejszych wydawnictw - jak w 'Overand' przypominającym chłód 'Amber', czy acidowy posmak 'Incunabula' w 'Letere'l.

110,90 zł
99,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

25
Pure Cult. The Singles 1984 - 1995, 2 LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pure Cult. The Singles 1984 - 1995, 2 LP
The Cult , Sonic
Dostępny12 szt.

Lista utworów: LP 1: Strona A: 1. She Sells Sanctuary 2. Fire Woman 3. Lil' Devil 4. Spiritwalker 5. The Witch Strona B: 1. Revolution 2. Love Removal Machine 3. Rain 4. In The Clouds 5. Coming Down (Drug Tongue) LP 2: Strona C: 1. Edie (Ciao Baby) 2. Heart Of Soul 3. Wild Flower 4. Star Strona D: 1. Resurrection Joe 2. Go West 3. Sun King 4. Wild Hearted Son 5. Sweet Soul Sister

102,90 zł
92,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,29 zł

26
Świat wg Nohavicy - Live. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat wg Nohavicy - Live. CD
Dostępny5 szt.

Jaromir Nohavica od lat uznawany jest za jedną z najciekawszych postaci europejskiej sceny piosenki artystycznej i poetyckiej. Od wielu lat artysta cieszy się w Czechach ogromną popularnością, a każda z dwunastu jego płyt osiągnęła status "złotej" lub "platynowej". Dużym sukcesem był też film "Rok Diabła"w reżyserii P. Zelenki, gdzie zagrał główną rolę. Jego popularność dawno już przekroczyła granice Czech, czego dowodem są zeszłoroczne trasy koncertowe w Irlandii, Polsce, Kanadzie i USA. W naszym kraju czeski bard koncertuje już od wielu lat, niezmiennie gromadząc na swoich występach liczne rzesze fanów, swoich pięknych, dowcipnych i mądrych pieśni. Taki koncert nie zdarza się co dzień!!! Na muzycznej scenie wystąpili w jednym koncercie największe gwiazdy polskiej piosenki: Elżbieta Wojnowska, Krystyna Świątecka, Krzysztof Daukszewicz, Stefan Brzozowski, Artur Andrus , Tadeusz Woźniak, Kuba Muracki, Mirosław Czyżykiewicz, Aleksandra Drzewiecka, Paweł Orkisz , Antoni Muracki , And

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

27
The Shore Up In The Sky. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Shore Up In The Sky. CD
Dostępny7 szt.

Peter J. Birch to aktualnie jeden z najaktywniejszych polskich artystów. Od kilku lat jest w permanentnej trasie koncertowej. Grał już w 18 europejskich krajach - zarówno w małych klubach, jak i na dużych festiwalach. Zarówno solo, jak i z zespołem. Na koncie ma ponad 400 koncertów, z czego ponad 100 dał poza granicami Polski. Właśnie z całym zespołem nagrał nowy album "The Shore Up In The Sky" (Gusstaff Records / Borówka Music). Trzecia pełnowymiarowa płyta Petera J. Bircha to kolejna, nowa ścieżka obrana przez artystę z Wołowa. Wcześniej wydał EP na wokal i gitarę ("In My Island", 2010), album z pogranicza country i folku ("When The Sun Is Rising Over The Town" 2013) i eksperymentował z elektroniką ("Yearn", 2014). Tym razem młody muzyk postanowił nagrać album w sposób, w jaki nagrywali jego idole za starych czasów, czyli na żywo, w studiu.

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

28
Whale Rider (ost). CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whale Rider (ost). CD
Gerrard, Lisa, Sonic
Dostępny21 szt.

Nowa płyta wokalistki Dead Can Dance i kompozytorki wielu filmowych ścieżek dźwiękowych (m.in. do Gladiatora). Płyta prezentuje 15 premierowych utworów stanowiących soundtrack do nowozelandzkiego wysokobudżetowego filmu. "Whale Rider" - wg książki nowozelandzkiego pisarza Witi Ihimaera, nakręcony został w całości wśród tubylczej ludności maoryskiej na wschodnim wybrzeżu Nowej Zelandii. Film wchodzi na ekrany europejskie jesienią, za to w Anglii premiera już 11 lipca. Kiedy w Polsce? - na razie nie wiadomo. Na przedpremierowych pokazach i festiwalach film już zdobył liczne nagrody. M.in. w Lake Placid, Toronto i Rotterdamie - zdobył nagrody publiczności, w San Francisco - nagrodę za najlepszą narrację zaś w Seattle - za najlepszy film i reżyserię. Więcej informacji:http://www.myspace.com/lisagerrardhttp://www.lisagerrard.com/

36,90 zł
33,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,69 zł

29
Generations Reggae Dancehall. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Generations Reggae Dancehall. CD
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy dwupłytowy zestaw zawierający najlepsze utwory z gatunku reggae. Na płytach między innymi : Damian Marley, Tarrus Riley, Nina Sky, Bob Marley, Mad Covra i wielu innych.

88,90 zł
80,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

30
Tomorrow`s Harvest. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomorrow`s Harvest. Winyl
Dostępny17 szt.

Duet Boards Of Canada tworzą bracia Michael Sandison i Marcus Eoin, którzy mają już na koncie trzy przełomowe płyty z muzyką elektroniczną: Music Has The Right To Children (1998), Geogaddi (2002) oraz The Campfire Headphase (2005). Wydany w czerwcu tego roku Tomorrow's Harvest jest więc ich powrotem po kilkuletniej przerwie. Choć po nagraniu The Campfire Headphase postanowili odpocząć i spędzić trochę czasu podróżując, niemal od razu po zakończeniu pracy nad poprzednim albumem zaczęli odwiedzać swoje studio w Hexagon Sun (niedaleko szkockiego Pentland Hills), by rejestrować szkice, które miały przydać się im przy następnym albumie. Zasadnicza praca ruszyła jednak dopiero w 2012 roku. Zdecydowanie preferujemy pracę z dala od miasta, bo tam są w naszym otoczeniu rzeczy ponadczasowe - mówił wówczas Eoin. W mieście nie można uciec od nieustannego przypominania, który jest rok, jaka panuje moda w muzyce itd. Nie ulega wątpliwości, że ten nastrój oderwania od miejskiego zgiełku, przenika tak

88,90 zł
80,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

31
Wszystko o Dekalogu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o Dekalogu
Dostępny27 szt.

Chyba nie ma obecnie na świecie takiego miejsca, w którym ludzie nie słyszeliby o Dekalogu. Owych dziesięć Bożych słów (z greki: deka – dziesięć, logoi – słowa) stanowią zarówno dla Żydów, jak i chrześcijan punkt wyjścia w pobożnym wędrowaniu przez życie, by na końcu dojść do jego mety, którą jest Ten, Który Jest (por. Wj 3,14). Jest nią Pan Bóg. On to właśnie powierzył człowiekowi swoich dziesięcioro przykazań.Wszystko o Dekalogu wpisuje się w dobrze już znaną i od lat obecną na rynku księgarskim serię książek Wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła. Tym razem rzecz dotyczy właśnie Bożych przykazań, które zgodnie z narracją np. starotestamentowej Księgi Wyjścia zostały objawione, dane Mojżeszowi przez Pana Boga na Górze Synaj podczas wędrówki narodu wybranego przez pustynię do Kanaanu.Niniejsza książka nie pretenduje do miana kompleksowego opracowania zadanego w tytule tematu. Niemniej jednak powstała m.in. w oparciu o solidne dane biblijne, odniesienia do historii starożytnej, czasów współczesnych czy Katechizmu Kościoła Katolickiego. Ponadto jej treść w wielu miejscach odwołuje się do kazań św. Jana Pawła II, które wygłosił podczas IV apostolskiej pielgrzymki do Polski. Miała ona miejsce od 1 do 9 czerwca 1991 r., a towarzyszyło jej hasło: Bogu dziękujcie, ducha nie gaście, i w dużej mierze dotyczyła właśnie Dekalogu. Warto zatem przypomnieć nauczanie Papieża Polaka odnoszące się Bożego Prawa tym bardziej, że w roku 2020 będziemy obchodzić stulecie jego urodzin.Kolejną jeśli można tak powiedzieć wartością dodaną tej pozycji jest odwoływanie się do nauczania Ojca Świętego Franciszka, który w roku 2018 wygłosił cykl katechez nt. Dekalogu. Nie ma zatem bardziej aktualnego nauczania następców św. Piotra, którego nawiązywałoby do boskich prawideł spod Synaju.Oczywiście, Wszystko o Dekalogu zawiera tradycyjny quiz, dzięki któremu łatwo będziemy mogli sprawdzić swoją wiedzę zdobytą w trakcie lektury tej książki. Mam nadzieję, że będą Państwo do niej wiele razy wracać i dołączy ona do kolekcji publikacji Wydawnictwa Świętego Filipa Apostoła obecnych na półkach w Państwa domowej bibliotece.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

32
MAPA ZDRAPKA SZLAKÓW TATRY POLSKIE - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
130,00 zł
117,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

33
Arca. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arca. Winyl
Arca, Sonic
Dostępny5 szt.

"Oto mój głos i wszystkie moje bebechy. Nie krępujcie się je oceniać. To jest jak walka byków, gdzie dla przyjemności oglądasz emocjonalną przemoc" Tak o swojej trzeciej płycie mówi urodzony w Wenezueli i mieszkający w Londynie Arca. To pierwsza płyta w dorobku producenta, na której głównym elementem jest jego surowy głos. Jest prowokującą, a przy tym delikatną deklaracją ugruntowującą jego pozycję jednego z najbardziej wybitnych muzyków obecnej, niespokojnej dekady. `Reverie` https://www.youtube.com/watch?v=0WKWZ9y-dvU Jego wcześniejsza twórczość łączyła piosenki z partiami rapowanymi (szczególnie na zniekształconych hiphopowych mixtape`ach 'Stretch 1' i 'Stretch 2'). Jego głos stanowi centralny punkt w ośmiu z trzynastu zawartych na płycie utworów. Zazwyczaj w produkcji używał pierwszych, niepoprawianych podejść, pozbawionych postprodukcyjnego szlifu. Kliknięcia śliny i warkot gardła niosą oszałamiające bogactwo i delikatność melodii.

117,90 zł
106,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

34
Dziennik kwarantanny, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik kwarantanny, wydanie 2
Dostępny4 szt.

Tomasz Burek (1938-2017) – krytyk literacki, eseista i historyk literatury. Od 1976 roku uczestnik opozycji demokratycznej, wykładowca na tzw. Uniwersytecie Latającym i redaktor podziemnego kwartalnika „Zapis”. Drukował także w „Kulturze Niezależnej” i „Pulsie”. Od 1991 r. współpracował z Programen II Polskiego Radia. Pracował w Instytucie Badań Literackich PAN. Opublikował m.in. zbiory szkiców: Zamiast powieści (1971), Dalej aktualne! (1973), Żadnych marzeń (1987), Dziennik kwarantanny (2001 – pierwsze wydanie), Dzieło niczyje (2001), Niewybaczalne sentymenty (2011). Dziennik kwarantanny – to jedna z najważniejszych książek krytycznych tego stulecia: fascynujący dziennik lektur jednego z najwybitniejszych krytyków literackich ostatniego półwiecza intrygujący obraz literatury polskiej lat 90. XX wieku i początku XXI w., a także poruszający zapis zmagań krytyka z chorobami współczesnej sztuki – ucieczką od metafizyki, tradycji, wartości. „Sprawy, o których pisał Tomasz Burek ponad 20 lat temu, są wciąż żywe, są wciąż nasze, a epoka kwarantanny wcale się nie skończyła, bo dalej żyjemy w przesileniu, w epoce wielkiej przebudowy, której rozstrzygnięcia – także w literaturze – są dalej niepewne. Zresztą – najważniejszy, najciekawszy w tej książce pozostaje ów suwerenny, wolny, odważny głos krytyka. W każdym razie zamykam ten tom sprzed dwu niemal dekad myśląc: dalej aktualne!” – fragment Posłowia prof. Macieja Urbanowskiego

43,70 zł
31,46 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,24 zł

35
I Care Because You Do. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
I Care Because You Do. Winyl
Aphex Twin, Sonic
Dostępny19 szt.

Tracklista: A1 Acrid Avid Jam Shred A2 The Waxen Pith A3 Wax The Nip B1 Icct Hedrall B2 Ventolin (Video Edit) B3 Come On You Slags! C1 Start As You Mean To Go On C2 Wet Tip Hen Ax C3 Mookid D1 Alberto Balsalm D2 Cow Cud Is A Twin D3 Next Heap With

88,90 zł
80,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

36
Blues Funeral. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blues Funeral. CD
Lanegan, Mark, Sonic
Dostępny12 szt.

Mark Lanegan powraca z nowym albumem zatytułowanym Blues Funeral. Po prawie ośmiu latach od wydania albumu Bubblegum, Mark Lanegan, niegdyś wokalista grungeowej formacji Screaming Trees (później występujący także w barwach Queens Of The Stone Age), powraca z nowym albumem zatytułowanym Blues Funeral. Trzeba przyznać, że Lanegan nie próżnował przez ostatnie lata. Wydał trzy albumy z Isobel Campbell, szkocką wokalistką i wiolonczelistką, znaną z zespołu Bell & Sebastian (Ballad Of The Broken Seas z 2006, Sunday At Devil Dirt z 2008 i Hawk z 2010 roku). Razem z Gregiem Dullim stworzył The Gutter Twins, z którym w 2008 roku wydał album Saturnalia. W międzyczasie wspomagał też The Twilight Singers, Bomb The Bass, Soulsavers, a także UNKLE. Nic więc dziwnego, że realizacja Blues Funeral przesuwała się w czasie. W końcu jednak, gdy trasa z Isobel (promująca album Hawk) dobiegła końca, w 2010 roku zabrał się za prace nad siódmym solowym albumem. Płyta, która została zarejestrowana w 11AD St

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

37
Singularity. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Singularity. Winyl
Dostępny2 szt.

Domino z dumą zapowiedziało powrót Jona Hopkinsa z nowym albumem 'Singularity'.'Singularity' to pierwsza płyta artysty od czasu przełomowego 'Immunity' z 2013 roku. Wraz z zapowiedzią wydawnictwa, Jon opublikował 'Emerald Rush', pierwszy utwór z zapowiadanej płyty, któremu towarzyszy animowany teledysk. Reżyserami teledysku są Robert Hunter i Elliot Dear. https://youtu.be/4sk0uDbM5lc Ponadto Hopkins zapowiedział także serię koncertów w WIelkiej Brytanii, Europie i Stanach Zjednoczonych. W Polsce wystąpi 3 sierpnia 2018 na OFF Festival Katowice - więcej informacji pod linkiem: https://www.facebook.com/events/1530523307030837/ Album 'Singularity' rozpoczyna się i kończy tą samą nutą: początek wszechświata, rozszerzanie się i kurczenie w kierunku tego samego nieskończenie małego punktu.

139,90 zł
125,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,99 zł

38
La Revancha Del Tango. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
La Revancha Del Tango. CD
Dostępny36 szt.

Więcej informacji:http://www.myspace.com/gotanproject

55,90 zł
50,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,59 zł

39
Pablo Honey. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pablo Honey. CD
Radiohead, Sonic
Dostępny10 szt.

Wydany w lutym 1993 roku album `Pablo Honey`, był pełnowymiarowym debiutem Radiohead. Nagrany jesienią 1992 roku w Chipping Norton Recording Studios i Courtyard Studio w Oxfordshire, pod okiem producentów Seana Slade`a i Paula Q. Kolderie, przyniósł utwór `Creep`, który na lata stał się wizytówką zespołu Thoma Yorka. Choć grupa później odeszła od alternatywnego rocka (tutaj naznaczonego także grunge`owym posmakiem), Pablo Honey do dziś postrzegany jest za jeden z najlepszych debiutów swojego czasu, a takie piosenki jak `Anyone Can Play Guitar`, `Stop Whispering` czy przede wszystkim `Creep`, na stałe weszły do kanonu alternatywnej muzyki rockowej.

58,90 zł
53,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

40
Lullabies To Violaine vol.1. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lullabies To Violaine vol.1. CD
Dostępny29 szt.

Na pierwszym zalbumów"Lullabies To Violaine Vol. 1"znalazły się w chronologicznym porządku nagrania z płyt wydanych przez wytwórnię 4AD w latach 1982 - 1990 ("Lullabies", "Peppermint Pig", "Sunburst And Snowblind", "The Spangle Maker", "Aikea-Guinea", "Tiny Dynamine", "Echoes In A Shallow Bay", "Love's Easy Tears", "Iceblink Luck"). Na"Lullabies To Violaine Vol. 2" sąnatomiastzebrane utwory z płyt nagranych w latach 1993 - 1996 przez Cocteau Twins dla firmy Mercury ("Evangeline", "Snow", "Bluebeard", "Twinlights", "Otherness", "Tishbite", "Violaine"). Wcześniej nagrania z singli i EP's Cocteau Twins z katalogu 4AD dostępne były w 10-płytowym boksie (każdy z dysków był dokładną repliką w większości winylowego oryginału).

65,90 zł
59,31 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,59 zł

41
Whatever People Say I Am... Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Whatever People Say I Am... Winyl
NiedostępnyBrak

Nikomu nieznani nastolatkowie z Sheffield zaledwie jednym singlem - "I Bet You Look Good On The Dancefloor" odmienili historię współczesnej muzyki, zdobywając szczyt brytyjskiego TOP 40. Jak w bajce o kopciuszku ową historię powtórzył ich debiutancki album. Muzycznie, `Whatever People Say I Am, That`s What I`m Not`, to świeży, energetyczny, błyskotliwy, będący głosem młodego pokolenia, a przede wszystkim szczery album. Ewidentnie osadzony w brytyjskiej muzycznej tradycji. Tak znakomitego debiutu od czasów "Definietly Maybe" zwyczajnie nie było. Tracklista: A1.The View From The Afternoon A2.I Bet You Look Good On The Dancefloor A3.Fake Tales Of San Francisco A4.Dancing Shoes A5.You Probably Couldn`t See For The Lights But You Were Staring Straight At Me A6.Still Take You Home B1.Riot Van B2.Red Light Indicates Doors Are Secured B3.Mardy Bum B4.Perhaps Vampires Is A Bit Strong But.. B5.When The Sun Goes Down B6.From The Ritz To The Rubble B7.A Certain Romance

110,90 zł
99,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,09 zł

42
WolfFlow, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WolfFlow, CD
Dostępny25 szt.

Po przesłuchaniu tej płyty nic nie będzie już takie samo. Bo... czy pozwolisz się ugryźć? Jeśli tak, to ta muzyka i słowa pozostawią na tobie ślady zębów. Na zawsze. To najlepszy prezent dla tych, którzy chcą sobie przypomnieć, że dzikość i piękno jeszcze istnieją. Te, jakże „innych“, 11 wyszarpanych z życia chwil, pozwoli ci z „rozwichrzonymi myślami“ „polecieć do świateł miasta“, powiedzieć kilka ważnych słów“. A gdy zostaniesz „opętany przez marzenie“, może i Ty odnajdziesz „swoje miejsca“... Nic nie będzie już takie samo... Lista utworów: 1. Ćma (lecę do świateł miasta) 2. Kilka ważnych słów 3. Nie będę po tobie płakał 4. Moje miejsca 5. Syrop na miłość 6. Inny (niech wszystko spłonie) 7. Opętany przez marzenie 8. Pocałuj mnie mocno tak 9. Zamknięta na klucz 10. Czekaj na mnie 11. Rozwichrzone myśli

40,90 zł
36,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,09 zł

43
Towar. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Towar. CD
Major Spz, Sonic
NiedostępnyBrak

Długo oczekiwana, pierwsza legalna płyta Majora SPZ. Po wypuszczeniu dwóch świetnie przyjętych "Nielegali" i milionowych wyświetleniach na YouTubie przyszedł czas na kolejny etap w karierze tego szczecińskiego rapera.Wśród zaproszonych gości na płycie znaleźli się m.in. Sobota, Paluch, Kazior SPZ, Głowa PMM, Matheo, ZBR, DJ Gondek, DJ Twister oraz Natis. Za warstwę muzyczną odpowiadają Matheo, Ślimak, @soutyzzi, K4M oraz Newlights. Tracklista: 1. Intro 2. Towar feat. Paluch 3. La Cocaina feat. Kazior SPZ 4. Trasa 5. Opadają Ręce feat. ZBR 6. Przykład 7. Twoja Decyzja feat. Głowa PMM 8. Love Story feat. Natis 9. Hajsenberg feat. Sobota, Matheo 10. Prototyp 11. Kłamią Nas 12. Mjr Junior 13. Outro

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

44
Stars And Topsoil (1982-1990). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stars And Topsoil (1982-1990). Winyl
Dostępny24 szt.

Tracklista: A1 Blind Dumb Deaf 3:47 A2 Sugar 3:41 A3 My Love Paramour 3:38 A4 Pearly-Dewdrops` Drops 4:11 A5 Lorelei 3:43 B1Pandora 5:26 B2 Aikea-Guinea 3:57 B3 Pink Orange Red 4:38B4 Pale Clouded White 4:59 C1 Lazy Calm 6:34 C2 The Thinner The Air 3:16 C3 Orange Appled 2:50 C4 Cico Buff 3:46 D1 Carolyn`s Fingers 3:06 D2 Fifty-Fifty Clown 3:11 D3 Iceblink Luck 3:18 D4 Heaven Or Las Vegas 4:55 D5Watchlar 3:17

117,90 zł
106,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,79 zł

45
Jak dobrze nam zdobywać góry - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak dobrze nam zdobywać góry
Dostępny269 szt.

Zbiór anegdot, wspominków, opowieści, gawęd tatrzańskich i nie tylko, autorstwa Ludwika Wilczyńskiego (tekst) i Witolda Sasa-Nowosielskiego (ilustracje). „Czy dobrze nam zdobywać góry? Góry zdobywa się nam bardzo dobrze. Wiatr chłonie się młodą, a nawet starą piersią wspaniale i tak samo depcze się chmury stopą prężną. Góry to niewyczerpane źródło dobrej energii i życiowej siły nawet wtedy, gdy już wiemy, że się ich nie zdobywa, że to one nas zdobyły swoim ogromem, przestrzenią i obojętnością. Duma czy nawet pycha płynąca z pierwszych górskich „zdobyczy” ustępuje miejsca poczuciu małości w kontakcie z naprawdę wielkimi wyzwaniami lub nieokiełznanymi żywiołami przyrody. Dobrze nam zdobywać góry, bo rodzajów satysfakcji w górach jest wiele. Kontakt z przyrodą, przyjaźń czy tylko poczucie wspólnoty, przygoda, walka do upadłego, sportowe wyzwania, rywalizacja, sukcesy i sława nawet w małym środowisku…” Fragment Witold Sas-Nowosielski (ur. 1946) – taternik, alpinista i wspinacz skałkowy, instruktor alpinizmu. Artysta rysownik, członek Stowarzyszenia Polskich Artystów Karykatury „SPAK”. Autor około stu pierwszych przejść w skałkach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, członek nieformalnej grupy „Kaskaderzy”. Wspinał się w Tatrach, na Kaukazie w Dolomitach i Alpach, prowadząc tam również pierwsze przejścia. W latach 70. zajmował czołowe miejsca w zawodach wspinaczkowych. Autor pierwszego zbioru rysunków satyrycznych o tematyce alpinistycznej Jak ja kocham te góry, ilustracji w czasopismach górskich i innych. Jego rysunki ukazywały się m.in. w: „Taterniku”, „Przekroju”, „Szpilkach”, „ITD.”. W dorobku ma 26 wystaw indywidualnych. Aktualnie pisuje do lokalnej prasy jako poeta i publicysta. Ludwik Wilczyński (ur. 1947) – wspinacz i amator „zdobywania gór” na wszystkie możliwe sposoby. Od skałek, przez skitouring aż po góry wysokie. Jego skromny wkład w historię polskiego alpinizmu obejmuje kilkadziesiąt nowych dróg, pierwszych polskich i pierwszych zimowych przejść w Tatrach, Alpach, Kaukazie, Andach, Pamirze i Himalajach. Najbardziej ceni sobie nowe drogi w Tatrach Zachodnich (klasyka zimowa) i górach wysokich w stylu alpejskim. Z wykształcenia muzyk i filolog klasyczny, w przeszłości prezes KW Toruń i przewodnicy Komisji Sportowej PZA. Obecnie przewodnik i prezes Polskiego Stowarzyszenia Przewodników Wysokogórskich – IVBV.

48,90 zł
37,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,25 zł

46
Schowek
Collapse EP. Winyl
Twin Aphex, Sonic
Dostępny5 szt.

'Collapse EP' pojawił się 14 września z pięcioma nowymi utworami Aphex Twin i został wydany nakładem Warp. Muzyk pokazał teledysk do pierwszego utworu z albumu - 'T69 Collapse' - z wizualizacją w reżyserii Weirdcore. https://www.youtube.com/watch?v=SqayDnQ2wmw Tracklista: 1. T69 collapse 2. 1st 44 3. MT1 t29r2 4. abundance10edit[2 R8`s, FZ20m & a 909] 5. pthex

88,90 zł
80,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,89 zł

47
21, LP - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
21, LP
Adele, Sonic
Dostępny7 szt.

Lista utworów: 1. Rolling in the Deep 2. Rumour Has It 3. Turning Tables 4. Don't You Remember 5. Set Fire to the Rain 6. He Won't Go 7. Take it All 8. I'll be Waiting 9. One and Only 10. Lovesong 11. Someone Like You

102,90 zł
92,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,29 zł

48
Największe Przeboje. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Największe Przeboje. CD
Skaldowie, Sonic
Dostępny7 szt.

Największe przeboje grupy Skaldowie, wśród nich między innymi: `Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał`, `Króliczek` czy `Dwudzieste szóste marzenie`. Tracklista: 1. Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał 2. Medytacje wiejskiego listonosza 3. Życzenia z całego serca 4. Króliczek 5. Nie całuj mnie pierwsza 6. Nie domykajmy drzwi 7. Dwudzieste szóste marzenie 8. Prześliczna wiolonczelistka 9. Z kopyta kulig rwie 10. Wierniejsza od marzenia 11. Wieczór na dworcu w Kansas City 12. Agata - sałata 13. Dopóki jesteś 14. Wszystko kwitnie w koło

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

49
Mask. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mask. CD
Bauhaus, Sonic
Dostępny5 szt.

Więcej informacji:http://www.myspace.com/officialbauhaus

58,90 zł
53,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,89 zł

50
Hodowla kryształów. Kryształowe wzory - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hodowla kryształów. Kryształowe wzory
Ranok-Creative
Dostępny33 szt.

Zabawki naukowe to interesująca seria zestawów do eksperymentowania. W naturze kryształy powstają w ciągu setek lat. Dzięki naszej serii Ty masz możliwość stworzenia barwnych kryształów w zaledwie 1-2 dni! Wystarczy odrobina Twojej cierpliwości i trochę pracy, by stworzyć całą kolekcję cudownych i barwnych kryształów. W zestawie: - siarczan miedzi - barwnik spożywczy - chlorek amonowy - żelatyna - kij drewniany - zlewka - szalka Petriego

32,30 zł
29,07 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,23 zł

Wróć do góry