hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.08.06

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 6 sierpnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków (Ewa Kozyra-Pawlak, Paweł Pawlak), na drugim Słuchając psa (Zofia Zaniewska, Piotr Wojtków). Kolejny produkt to Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 4. Zagadka zbuntowanego robota (Marta Guzowska) oraz Pieniądze do zabawy i nauki. Złotówki. Bilon, banknoty (Multigra).
1
Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały atlas zwierzaków Ewy i Pawła Pawlaków
Dostępny29 szt.

W tym niezwykłym pamiętniku-zwierzowniku para znakomitych ilustratorów znów opowiada o mieszkańcach swojego ogrodu i jego najbliższych okolic. Tym razem poznajemy jeża, lisa, wiewiórkę, łasicę, zająca, dzika, nietoperza, mysz, żabę, ślimaka, borsuka, sarnę, kunę, ryjówkę… Nie, to ciągle jeszcze nie wszyscy bohaterowie tej zachwycającej książki! Poprzez obrazki z kolorowych szmatek, akwarele, zdjęcia, dziecięce rysunki (pożyczone od sąsiadki Hani), a nawet trójwymiarowe modele autorzy wyczarowują świat pełen poezji, humoru i czułości wobec innych istot. Zachęcają w ten sposób małego czytelnika, by i on – pisząc, fotografując, wycinając, rysując, a przede wszystkim patrząc – został najprawdziwszym zwierzoznawcą! Paweł Pawlak – jest ilustratorem precyzyjnym, sumiennym, zdyscyplinowanym i do tego stopnia odpowiedzialnym, że ilustracje koloruje też od spodu. Ostrzenia ołówków uczył się na stażu prowadzonym przez amerykańskich specjalistów, do malowania stosuje pędzelki wyprodukowane z włókien nylonowych hodowanych w dobrostanie, a prąd, który napędza jego komputer, pochodzi wyłącznie z legalnych źródeł. Dba, by postacie, które przedstawia na swoich ilustracjach, otrzymały gruntowne wykształcenie i były dobrze wynagradzane za swoją pracę. Jednym z pierwszych wspomnień Ewy Kozyry-Pawlak jest graffiti, które przyszła artystka z wielką pasją wykonała kredkami świecowymi na ścianie swojego pokoju (korzystając z okazji, chciałaby przeprosić późniejszego właściciela tego lokalu). Bardzo wcześnie, z absolutną powagą, poświęciła się sztukom plastycznym, a szczególnie rzeźbie w plastelinie, haftom i szydełkowaniu. Gdy tylko ukończyła studia na ASP we Wrocławiu, niezwłocznie wróciła do klejenia, szycia i dziergania. Zilustrowała kilkanaście książek dla dzieci, pisze wiersze, kaligrafuje i tłumaczy, a w jej pracowni znajdują się tysiące kolorowych szmatek.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

2
Słuchając psa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słuchając psa
Dostępny54 szt.

Poradnik, który ma pomóc w lepszym poznaniu i zrozumieniu psów. Zofia Zaniewska i Piotr Wojtków, zawodowi trenerzy i behawioryści psów, pokazują, jak łączyć naukę, trening i jednocześnie zwracać uwagę na emocje i nastroje psa. Dzięki dobrej więzi między opiekunami a psem staje się on mniej podatny na różne bodźce zewnętrzne, rzadziej ma problemy z lękliwością, nadpobudliwością czy agresją. Cenne porady na temat tego, jak wychować i wyszkolić psa, znajdą tutaj zarówno doświadczeni opiekunowie, jak i wszyscy, którzy dopiero zamierzają adoptować czworonogiego przyjaciela. Książka zawiera również instruktażowe zdjęcia, które pokazują, w jaki sposób nauczyć psa wykonywania komend i sztuczek.

46,99 zł
30,54 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 16,45 zł

3
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 4. Zagadka zbuntowanego robota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektywi z Tajemniczej 5. Tom 4. Zagadka zbuntowanego robota
Dostępny28 szt.

Czwarty tom serii detektywistycznej o młodych śledczych z Tajemniczej 5! Anka, Piotrek i Jaga są na wycieczce w Centrum Nauki Kopernik. Nie mogą się już doczekać przedstawienia słynnego teatru robotycznego – adaptacji bajki Stanisława Lema. Ku zdumieniu publiczności podczas spektaklu ginie jednak bez śladu mechaniczny aktor. Czy Anka i Piotrek rozwiążą tę dziwną sprawę i odnajdą porywacza? A może rację ma Jaga, która uparcie twierdzi, że robot się zbuntował… i uciekł? „Detektywi z Tajemniczej 5” zostali wymyśleni na wyraźne życzenie dzieci Marty Guzowskiej – dotąd autorki powieści kryminalnych dla dorosłych. Seria książek o śledztwach Anki i Piotrka łączy przygodową fabułę, elementy wiedzy o nauce i sztuce oraz interaktywną formę, gdyż każdy tom wymaga od czytelnika logicznego myślenia i rozwiązywania zagadek. Marta Guzowska – planuje przeżyć dziewięć żyć – jak kot. Na razie ma na koncie trzy: jest archeolożką, pisarką i mamą. Za swoje powieści kryminalne i sensacyjne dla dorosłych otrzymała cztery nominacje do Nagrody Wielkiego Kalibru oraz nagrodę główną. „Detektywi z Tajemniczej 5” to jej pierwsza seria książek dla najmłodszych. Według samej autorki „dla dzieci pisze się o wiele trudniej, bo mają detektor ściemy”. Agata Raczyńska – jedną ręką głaszcze swoje alpaki, a drugą rysuje. Całe szczęście, że ma dwie ręce i nie musi wybierać… Spośród zilustrowanych przez nią książek z największym uznaniem spotkały się dotąd Gry i zabawy z dawnych lat (2016). Zdobyły wyróżnienie w konkursie PTWK Najpiękniejsze Książki Roku, nominację do Pióra Fredry oraz nominację w konkursie Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY.

22,90 zł
14,89 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 8,01 zł

4
Pieniądze do zabawy i nauki. Złotówki. Bilon, banknoty - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieniądze do zabawy i nauki. Złotówki. Bilon, banknoty
Multigra, od 3 lat
Dostępny52 szt.

Imitacja polskich pieniędzy w bilonie i w banknotach. Produkt nadaje się doskonale do zabawy i może być wykorzystany jako atrakcyjny rekwizyt różnego rodzaju gier. Jest także cenną pomocą dydaktyczną w poznaniu pierwszych informacji na temat operacji pieniężnych. Zawartość pudełka: 25 banknotów 10 zł, 25 banknotów 20 zł, 25 banknotów 50 zł, 25 banknotów 100 zł, 25 banknotów 200 zł, 4 monety 5 zł, 4 monety 2 zł, 4 monety 1 zł, 4 monet 50 gr, 4 monety 20 gr, 4 monety 10 gr, 4 monety 5 gr, 4 monety 2 gr, 4 monety 1 gr.

15,40 zł
13,09 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,31 zł

5
Jak nakarmić dyktatora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak nakarmić dyktatora
Dostępny107 szt.

Co mogą powiedzieć o historii ci, którzy gotowali w jej kluczowych momentach? Co bulgotało w garnkach, kiedy ważyły się losy świata? Co dostrzegli kątem oka kucharze, którzy wtedy pilnowali, by nie przypalił się ryż, nie wykipiało mleko, nie zwęglił się kotlet albo nie ulała woda z kartofli? Co zjadł Saddam Husajn, gdy już wydał rozkaz, by zagazować dziesiątki tysięcy Kurdów? A co jadł Pol Pot w czasie, gdy niemal dwa miliony Khmerów umierały z głodu? I wreszcie: czy jedzenie wpływało na ich politykę? A może któryś z kucharzy, korzystając z magii, jaka towarzyszy jedzeniu, też zaczął na nią wpływać? Szabłowski przez kilka lat szukał po całym świecie kucharzy Fidela Castro, Pol Pota, Saddama Husajna i innych satrapów. Notował i opowieści, i przepisy. Tak powstała intrygująca opowieść o historii widzianej przez kuchenne drzwi; niezwykły mariaż reportażu z książką kucharską.

40,00 zł
28,40 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 11,60 zł

6
Kostki. Zabawa edukacyjna. Opowiem ci, mamo - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kostki. Zabawa edukacyjna. Opowiem ci, mamo
Multigra, od 4 lat
Dostępny89 szt.

Kostki obrazkowe Opowiem ci mamo to prosta ale bardzo interesująca i wartościowa zabawa i gra edukacyjna. Na 6 kostkach znajdują się symboliczne obrazki przedstawiające osobę, czynność, zdarzenie i miejsce. Zabawa polega na tym, by po rzucie kostkami opowiedzieć historyjkę, która będzie zawierała wszystkie elementy wskazane przez kostki. Zabawa może odbywać się w większym gronie, a każdy z uczestników w swojej kolejce stara się opowiedzieć jak najbardziej ciekawą historię. Zabawa stanowi świetną pomoc dydaktyczną, rozwija wyobraźnię, zmusza do myślenia i uczy poprawnego wysławiania się. Zawartość pudełka: – 6 kostek z obrazkami, – instrukcja.

24,50 zł
20,83 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,67 zł

7
Kalejdoskop emocji dla najmłodszych - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kalejdoskop emocji dla najmłodszych
Multigra, od 5 lat
Dostępny57 szt.

Kalejdoskop emocji dla najmłodszych” to gra towarzyska w 2 odsłonach polecana starszym przedszkolakom i uczniom klas I–III. Gra posiada dwa warianty rozgrywki, które w przyjemny sposób uczą rozpoznawania i wyrażania emocji oraz zachęcają do wnikliwych obserwacji. „Kalejdoskop emocji” uczy empatii, tolerancji, właściwych relacji interpersonalnych, uwrażliwia na drugiego człowieka. Gra wyzwala pozytywne emocje, pobudza wyobraźnię oraz stymuluje umiejętność myślenia przyczynowo- skutkowego. Uczestnicy zabawy ćwiczą spostrzegawczość, koncentrację uwagi i pamięć. Gra rozwija umiejętności werbalne, a także pomaga w rozumieniu sensu informacji podawanych w formie uproszczonych rysunków, symboli. Zestaw zawiera: • karty ze zdarzeniami, • karty z rysunkami twarzy, • plansze do gry w bingo, • instrukcję.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

8
Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dusia i Psinek-Świnek. Dzień Niegrzeczniucha
Dostępny13 szt.

Dusia jest pewna, że dziś wypada Dzień Niegrzeczniucha! Tak po prostu musi być, bo nawet mama jest naburmuszona, a w domu pojawia się tajemniczy piegowaty rudzielec – wujek Kacper, który okropnie łobuzuje. Wypija Dusi jej ulubiony sok, chowa domownikom kapcie, a potem tłucze śliczny wazonik. Ale to jeszcze nie koniec – na ulicy jakiś pan w żółtej furgonetce wymyśla tatusiowi od osłów, a w przedszkolu Patryk nazywa Monikę kapuścianą pupą. Wszyscy sobie dokuczają, a już najbardziej mama i jej piegowaty kuzynek! Ale bez obaw! Psinek-Świnek i jego kolega Osioł Patentowany znajdą na to jakiś sposób! „Dusia i Psinek-Świnek” to seria książek dla najmłodszych o rezolutnej dziewczynce, która poznaje świat wokół siebie razem z mamą, tatą, najlepszym przyjacielem z przedszkola Tomkiem, a przede wszystkim ze swoim ukochanym Psinkiem-Świnkiem. Musicie jednak wiedzieć, że Psinek-Świnek nie tylko dodaje Dusi otuchy w trudnych życiowych momentach. Pluszak ma także własne tajemnice... Justyna Bednarek jest jedną z najpopularniejszych polskich autorek piszących dla dzieci. Jej Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek, zilustrowane przez Daniela de Latoura, otrzymały wiele ważnych nagród oraz nominacji, a także znalazły się na liście lektur szkolnych. W wydawnictwie „Nasza Księgarnia” Justyna Bednarek opublikowała między innymi książkę Pan Stanisław odlatuje – zilustrowaną przez Pawła Pawlaka poetycką opowieść, która z pogodą przedstawia temat pożegnania z bliską osobą i pomaga małym czytelnikom uporać się ze stratą. Pisarka mieszka na warszawskich Bielanach, a dom dzieli z dziećmi, psami, myszoskoczkami, kurami oraz papugą. Marta Kurczewska zamiast Psinka-Świnka ma wąsatą muzę – czarną kotkę zwaną Panią Prezes. Pierwszą wystawę jej prac zorganizował tata… dla mamy. I choć wernisaż był wielkim wydarzeniem, to już murale młodej artystki wywołały w rodzicach mieszane uczucia. Obecnie ilustratorka nie musi jednak malować po ścianach. Jest dumną właścicielką ogromnego stołu do pracy, na którym do woli maże, bazgrze, chlapie, wydziera i dokleja.

24,90 zł
14,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 9,96 zł

9
Wkład do długopisu wymazywalnego automat. 3szt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wkład do długopisu wymazywalnego automat. 3szt
Dostępny84 szt.

Wkłady do długopisu wymazywalnego automatycznego. Opakowanie zawiera 3 sztuki.

8,80 zł
6,07 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 2,73 zł

10
Krajobraz po życiu. Śladami Galicji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Krajobraz po życiu. Śladami Galicji
Dostępny11 szt.

Krajobraz po życiu to podróż w czasie po życiorysach, wydarzeniach i miejscach mało znanych lub całkiem nieznanych, a jeśli już znanych, to w tej książce pokazywanych z innej niż zwykle perspektywy. Autorka zabiera nas na wędrówkę poza utarte szlaki po galicyjskich śladach wpisanych w krajobraz rozciągający się od Roztocza po Bieszczady. Opowieści to niezwykłe, niebanalne i zaskakujące, a jednocześnie przepełnione nostalgią i chęcią przywrócenia miejscom i ludziom należytej pamięci. Bohaterami książki są m.in. podkarpacki Nil, cesarz Antarktydy, Kennedy, który pojawił się kiedyś w Zbydniowie, niedoszły noblista Rudolf Weigl, genialny wynalazca Jan Szczepanik i nikomu nieznany Percy z Krosna, dzięki któremu można odbyć podróż w czasy, gdy Polska była jednym z potentatów w wydobyciu ropy naftowej na świecie. Pojawia się tu również pewna aktorka światowej sławy, jeden z przyjaciół Marca Chagalla, a nawet słynny atleta, który w swoim czasie był obok Ignacego Jana Paderewskiego najbardziej znanym Polakiem w Ameryce. Z lektury tej książki można się też dowiedzieć, co łączy Radomyśl Wielki z Hollywood, a Bieszczady z Grecją, Włochami i Egiptem, jak również dlaczego kilkoma mieszkańcami Rudy Różanieckiej osobiście zainteresowali się niegdyś Himmler, Churchill i de Gaulle. Oprócz tego jest jeszcze parę innych niebanalnych życiorysów i mało znanych wydarzeń i miejsc. Wszystko opatrzone zdjęciami i oparte na bogatym materiale źródłowym. „Pod koniec lat 80. XIX wieku rodzina Izydora, podobnie zresztą jak wiele innych żydowskich rodzin w tamtym czasie, postanowiła opuścić Radomyśl na zawsze. W poszukiwaniu lepszego bytu wyruszyli do Ameryki. Zapakowali w tobołki swój dobytek maszyny do szycia, poduszki, pierzyny, trochę ubrań i buty – i wyjechali. Ale nie wzięli ze sobą wszystkich swoich dzieci. Zostawili Izydora. Jego jednego z siedmiorga. Miał wtedy sześć lat i był z ich dzieci najmłodszy. (...) Kto by pomyślał! On, mały Izydor, syn krawca Samuela, dzieciak z Radomyśla Wielkiego, małego sztetla gdzieś w dalekiej Polsce, który 70 lat wcześniej z tabliczką na szyi przypłynął do Ameryki, był na przyjęciu urodzinowym u prezydenta Stanów Zjednoczonych w towarzystwie jednej z najpiękniejszych kobiet świata! Kto by pomyślał, że jego syn – właśnie jego, niepiśmiennego przedsiębiorcy znającego się głównie na szyciu – zostanie najsłynniejszym amerykańskim dramatopisarzem XX wieku!”

39,90 zł
22,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 17,56 zł

11
Znajdź mnie! Przód i tył - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Znajdź mnie! Przód i tył
Multigra, od 2 lat
Dostępny30 szt.

Znajdź mnie! Przód i tył to przyjemna zabawa dla dzieci i ich rodziców. Celem zabawy jest odnalezienie dwóch tabliczek – na jednej widać tył, a na drugiej przód zwierzaka. Zabawa w takiej formie rozwija w dziecku zdolność myślenia abstrakcyjnego oraz rozpoznawania tego samego obiektu widzianego z różnych stron. Gra wspiera również pamięć oraz koncentrację i logiczne myślenie. Gruba tektura i prosty kształt elementów sprawiają, że zabawka jest odpowiednia nawet dla małych dzieci. Przyjemne kolorowe ilustracje ułatwiają dziecku rozpoznawanie zwierząt i odróżnianie ich od siebie. Zestaw zawiera: •24 kolorowe tabliczki, • instrukcję.

26,10 zł
22,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,91 zł

12
Zagraj ze mną. Powiedz jeżyku, co masz w koszyku - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagraj ze mną. Powiedz jeżyku, co masz w koszyku
Multigra, od 5 lat
Dostępny27 szt.

Powiedz jeżyku, co masz w koszyku to gra dydaktyczna, która ćwiczy umiejętność logicznego myślenia, rozwija wyobraźnię i kreatywność. Zabawa polega na rozwiązywaniu krótkich, wierszowanych zagadek, poszerza tym samym słownictwo grających i zmusza ich do główkowania. Rozwiązywanie zagadek dostarcza dużo radości wszystkim uczestnikom tej zabawy. Zawartość pudełka: 24 tabliczki z jeżykami, instrukcja.

35,60 zł
30,26 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,34 zł

13
Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sherlock Holmes & Moriarty. Konfrontacja
Dostępny842 szt.

Wciel się w Holmesa, Watsona lub Moriarty'ego i rozwiąż sprawy skradzionych diamentów, porwania księżniczki oraz tajemniczej śmierci. Przepytuj podejrzanych, zwracaj uwagę na wskazówki i doprowadź do pomyślnego zakończenia śledztwa. Bądź jak najlepszym detektywem, bo tutaj bohaterem jesteś ty!

34,99 zł
27,29 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 7,70 zł

14
Zagraj ze mną. Zakręcone litery - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagraj ze mną. Zakręcone litery
Multigra, od 2 lat
Dostępny79 szt.

Strzałka koła wiruje i ...stop. No to zaczynamy! Odczytaj wskazaną przez nią literę i podaj odpowiedź na pytanie z wylosowanej karty. Gra kształtuje odporność emocjonalną konieczną do łagodnego znoszenia stresów i porażek. Dostarcza wiele emocji, radości i satysfakcji. W zestawie: – tarcza ze strzałką, – karty z pytaniami (40 sztuk), – karty koło ratunkowe (10 sztuk), – instrukcja. Rozmiar opakowania: 30.5 x 24.5 x 5.5 cm

44,50 zł
37,83 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,67 zł

15
Tabliczka mnożenia Uczę się w mig - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tabliczka mnożenia Uczę się w mig
Dostępny57 szt.

?UCZĘ SIĘ W MIG - TABLICZKA MNOŻENIA? to wspaniała gra, która rozwinie pamięć i spostrzegawczość Twojego dziecka. Dodatkowo w sposób przyjemny i zabawny nauczy tabliczki mnożenia, w zasadzie niepostrzeżenie. W grze wygrywa ten, kto najlepiej zapamięta położenie par mnożnej i mnożnika oraz wyników mnożenia, odkrytych na chwilę, spośród wszystkich ilustrowanych tabliczek leżących na stole rewersem do góry. Zawartość pudełka: ilustrowane tabliczki - 40szt, instrukcja

26,70 zł
22,70 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,00 zł

16
Barbie. Moje rymowanki. Kochane zwierzaki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie. Moje rymowanki. Kochane zwierzaki
Dostępny23 szt.

„Moje Rymowanki” to wesołe wierszyki stworzone z myślą o fankach Barbie Kolorowe ilustracje pobudzają dziecięcą wyobraźnię, a wpadające w ucho teksty zapraszają do świata uwielbianych przez dziewczynki małych i dużych pupili.

26,99 zł
21,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,67 zł

17
Sztuka prostego życia. 100 wskazówek, jak osiągnąć szczęście i spokój - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka prostego życia. 100 wskazówek, jak osiągnąć szczęście i spokój
Dostępny3967 szt.

Żyj w spokoju i radości dzięki stu prostym praktykom japońskiego mnicha zen Czerpiąc ze starożytnej wiedzy, znany mnich buddyjski Shunmyo Masuno pokazuje, jak praktykować zen w codziennym życiu za pomocą konkretnych i niezwykle prostych wskazówek. Każdą kolejną praktykę opatrzono minimalistycznym rysunkiem, przy którym możesz się odprężyć i wziąć głęboki oddech, zanim przejdziesz dalej. Z każdym dniem będziesz odnajdywać szczęście we wprowadzaniu niewielkich zmian w swoim życiu. Nie musisz poszukiwać wyjątkowych doświadczeń – to dzięki tym drobnym praktykom odzyskasz głęboki spokój wewnętrzny.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

18
Pakiet. Fajna Ferajna, książka + film - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Fajna Ferajna, książka + film
Dostępny27 szt.

Wzruszające i barwne wspomnienia dzieci z Powstania Warszawskiego. „To wydarzyło się naprawdę. Wszyscy bohaterowie Fajnej Ferajny przeżyli Powstanie Warszawskie jako dzieci. Opowiadania zostały napisane na podstawie ich relacji zachowanych w Archiwum Historii Mówionej Muzeum Powstania Warszawskiego, rozmów, listów, które mi podarowali, i innych materiałów. Bardzo dziękuję moim bohaterom i przyjaciołom: „Kalinie”, Jadze, Jureczkowi, „Hipkowi”, „Kazimierzowi”, Basi, Halusi i Melce za czas i serce, które mi poświęcili” – Monika Kowaleczko-Szumowska. W pakiecie znajduje się książka Moniki Kowaleczko-Szumowskiej Fajna Ferajna oraz film „Fajna Ferajna. Powstanie oczyma dzieci”.

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

19
Puzzle 500 elementów. Niegrzeczne kotki - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Niegrzeczne kotki
Castorland, 500
Dostępny63 szt.

Puzzle - 500 elementów. Wymiary ułożonego obrazka 47x33 cm. Wiek 9+. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Równocześnie relaksuje, wycisza, a zarazem dają dużo fajnej zabawy i satysfakcji z ułożonego obrazka. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub leżącą pod szybą na stole. Szczególnie polecane jako wspólna rodzinna zabawa na długie zimowe wieczory, a także na każdy czas, kiedy chcemy pobyć razem.

19,42 zł
15,54 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 3,88 zł

20
Tatry Zachodnie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tatry Zachodnie
Dostępny5 szt.

Mapa dwustronna w formacie B1 zawiera dokładne, aktualne i szczegółowe informacje turystyczne. Zawiera czas przejść i stopień trudności szlaków. Zaznaczone wyciągi narciarskie, posiada siatkę GPS.

12,10 zł
8,47 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,63 zł

21
Słonik Balonik. Poznaję trójkąt - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonik Balonik. Poznaję trójkąt
Multigra, od 18 miesięcy
Dostępny13 szt.

Poznaję trójkąt to pierwsza układanka dla maluchów. Duże i proste elementy to doskonały trening zręczności małych rączek i rozwój kreatywnego myślenia. Zadaniem dziecka jest dopasowanie trójkątów do otworów we właściwych kwadratowych planszach. Proste elementy kształtują rozwój manualny u dziecka. Dzięki nim maluch doskonali zdolność chwytania. Nieskomplikowane i kolorowe ilustracje nie rozpraszają uwagi dziecka. Gruba tektura, z której wykonane są puzzle, jest materiałem przyjaznym dla maluchów. Zestaw zawiera: – elementy układanki (24 sztuki), – instrukcje.

39,20 zł
33,32 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,88 zł

22
Figiel i Psikus. Między nami chochlikami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figiel i Psikus. Między nami chochlikami
Dostępny15 szt.

Czy Figiel może być smutny? Jaki tajemniczy złoczyńca zmniejsza ubrania Psikusa? Czy dawniej było lepiej? Gdzie się podziało wiosenne natchnienie? Wszystko to i wiele więcej w nowej książce o Figlu i Psikusie. Wspaniały duet twórców książek o Panu Kuleczce – Wojciech Widłak i Elżbieta Wasiuczyńska – opowiada słowem i ilustracją o leśnych chochlikach, przyjaźni i o tym, że śmiech jest dobry na wszystko. Wojciech Widłak – z wykształcenia specjalista ds. stosunków międzynarodowych, były handlowiec, były redaktor, wieloletni członek redakcji miesięcznika „Dziecko”, w którym zadebiutował jako autor opowiadań dla dzieci. Współautor serii podręczników do szkoły podstawowej (Był sobie człowiek), autor tekstów i współredaktor wielu publikacji do klas 0-3. Ma w dorobku ponad trzydzieści książek, m.in. serie o Panu Kuleczce, Figlu i Psikusie (z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej) oraz o Wesołym Ryjku (z ilustracjami Agnieszki Żelewskiej). W 2012 roku za przejmującą opowieść o chorobie dziecka Dwa serca anioła (z ilustracjami Pawła Pawlaka) otrzymał nagrodę Dużego Donga (przyznawaną przez Polską Sekcję IBBY). Laureat m.in. Nagrody Literackiej „Srebrny Kałamarz” im. Hermenegildy Kociubińskiej (2008) oraz nagród Guliwer w krainie Liliputów (2013) i PEGAZIK (2016). Elżbieta Wasiuczyńska – zajmuje się malarstwem i grafiką użytkową. Uzyskała dyplom Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie na wydziale malarstwa w pracowni prof. Juliusza Joniaka i dyplom (nagrodzony Medalem Rektora) na wydziale grafiki w pracowni książki i typografii prof. Romana Banaszewskiego. Zilustrowała kilkadziesiąt książek. Ma na swoim koncie liczne nagrody i wyróżnienia, m.in. wyróżnienie w konkursie Pro Bolonia 2001 za ilustracje do opowiadań „Pan Kuleczka” Wojciecha Widłaka, wyróżnienie w konkursie Świat przyjazny dziecku za książkę Bajka o ślimaku Kacperku Małgorzaty Strzałkowskiej, Bronze medal International Calendar Exibition Stuttgart 2006 za ilustracje do My first calendar Heye, wyróżnienie w konkursie Książka Roku 2007 PS IBBY za ilustracje do książki ZOO Jarosława Mikołajewskiego, a w 2009 roku w tymże konkursie główną nagrodę graficzną za książkę autorską Mój pierwszy alfabet. Współpracuje ze „Świerszczykiem” i „Dzieckiem”. Projektowała nadruki na ubranka i billboardy dla marki Endo.

29,90 zł
22,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,47 zł

23
Rycerze. Żołnierze - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rycerze. Żołnierze
Multigra, od 5 lat
Dostępny45 szt.

Zestaw zawiera 2 gry planszowe: Rycerze: Uczestnicy tej gry to szlachetni rycerze, którzy postanowili odnaleźć legendarny kielich – Świętego Graala. Każdy z rycerzy wyruszył na wyprawę. Podróż i poszukiwania są jednak pełne niebezpieczeństw. Rycerze mogą napotkać strasznego wilka, groźnego niedźwiedzia, okrutnego trolla lub czarownice. Rycerz, który dzielnie stawi czoła wszystkim przeciwnościom i jako pierwszy dotrze do skarbu, zostanie zwycięzcą w grze. Żołnierze: W tej grze każdy z graczy ma do dyspozycji swój oddział komandosów składający się z 5 pionków. Ich zadaniem jest przedostać się na pole walki i zniszczyć oddziały wroga. Gra łączy w sobie elementy halmy i warcabów z dużo większymi możliwościami poruszania się i zbijania pionków przeciwnika. Rozgrywka wymaga od jej uczestników logicznego myślenia, spostrzegawczości i umiejętności przewidywania. Zawartość opakowania: – plansza, – pionki (20 sztuk), – żetony (8 sztuk), – kostka do gry, – instrukcja.

22,90 zł
19,47 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,43 zł

24
Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak przetrwać w zabobonnym Krakowie
Dostępny3 szt.

Kraków był centrum nauk tajemnych od czasów królowej Bony, która przywiozła na Wawel modę na zainteresowanie magią, aż do kontrreformacji. Słynął też jako centrum alchemii, praktykowanej na królewskim dworze, na Uniwersytecie Krakowskim i w klasztorach, a czarownice żyły tu bez wielkiego lęku. Książka przybliża szereg znanych i mniej znanych krakowskich przesądów, z których wiele przetrwało do czasów obecnych. Z niektórymi wiązały się tragedie miłosne, na czele z głośnym romansem Zygmunta Augusta i Barbary Radziwiłłówny, której matka miała podobno go zaczarować. Za innymi, jak siedemnastowieczny proces zakończony spaleniem Doroty Pileckiej, domniemanej czarownicy z okolic Słomnik, stały ludzkie dramaty. Z poszczególnych rozdziałów książki można się także dowiedzieć, jacy ludzie na przestrzeni wieków praktykowali w Krakowie sztuki tajemne, które zawody były uważane za magiczne, jak rozpoznawano czarownicę lub czarownika, kto i w jaki sposób mógł nimi zostać, a także jak broniono się przed czarną magią, kołtunem, diabłem, boginką lub zmorą, jak zaklinano szczęście, jakich sposobów używano, aby zdobyć serce ukochanej lub ukochanego i wielu innych rzeczy, o których dzisiaj rzadko się pamięta.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

25
Zagraj ze mną. W rymowanym domku - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagraj ze mną. W rymowanym domku
Multigra
Dostępny9 szt.

Gra dydaktyczna, która w przyjemny i intrygujący dla dziecka sposób pomaga kształtować umiejętność tworzenia rymów. Miłe dla oka rysunki oraz kolorystyka, skupiają uwagę graczy na zabawie w poszukiwanie rymujących się par wyrazów. Gra wzbogaca słownik dziecka, rozwija umiejętność czytania, umożliwia rozpoznawanie i identyfikowanie kolorów, a przy tym uczy cierpliwości oraz konieczności respektowania ustalonych reguł. Celem gry jest prawidłowe ustalenie wszystkich rymujących się ze sobą par wyrazów. Zawartość pudełka: plansze domki 8 sztuk), kolorowe suwaki (16 sztuk), instrukcja.

24,60 zł
20,91 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,69 zł

26
Historia pieniądzem się toczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Historia pieniądzem się toczy
Dostępny58 szt.

Dzieje polskiego pieniądza są prawie tak długie jak historia polskiego państwa. Produkcję pieniądza rozpoczął Bolesław Chrobry; był to świadomy krok nie tyle gospodarczy, co polityczny, wręcz propagandowy, podjęty w celu zamanifestowania pozycji władcy. Odtąd polski pieniądz dzielił losy polskiego państwa. W chwilach potęgi Rzeczypospolitej jej moneta była silna i poszukiwana. W czasach klęsk i upadków jej pozycja stawała się znakiem aktualnego stanu państwa. Stanowiła więc odbicie pozycji Polski, jej politycznych aspiracji i gospodarczej kondycji. A kiedy Polska zniknęła z map Europy, często pieniądz używany przez ludność na długo po upadku państwa świadczył o przeszłości i stanowił wyraz tęsknoty za Niepodległą. „Książka prezentuje dzieje pieniądza wplatając historię polskiej waluty w zmienne koleje państwa polskiego, politycznych zawirowań, gospodarki, upodobań, niekiedy skandali. Nie jest więc pracą numizmatyczną, a raczej popularyzującą wiedzę nie tylko o pieniądzu, lecz także o polskiej historii. Monety i banknoty stanowią więc pryzmat, przez który oglądamy ponad tysiącletnie dzieje Polski i Polaków. Przekonajcie się, czy historia pieniądzem się toczy” – Wojciech Kalwat. Spis treści: Wstęp Zanim nastały pieniądze Bolesławowe denary Pieniądz rozbicia dzielnicowego Gruby jak grosz Moneta w stylu renesansu Niezwykły urodzaj pieniądza Tymfy i klepacze Monety Michała i Jana Saski pieniądz i pruskie fałszerstwa Piękne i dobre monety króla Stasia Pieniądz małego państwa wielkich nadziei Polskie pieniądze rosyjskiego cara Powstańcze pieniądze Kraj bez własnej waluty Od marek do złotego Pieniądz (nie)polski w czasie II wojny Światowej Pieniądz w PRL Zamiast zakończenia Przypisy Wybrana literatura Współwydawca książki: Fundacja Obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości

80,00 zł
56,80 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 23,20 zł

27
Powiedz to! - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Powiedz to!
Multigra, od 5 lat
Dostępny12 szt.

Słowo na „L”! Czasownik na samogłoskę! Czy potrafisz je wymienić w ciągu sekundy lub dwóch? Czas ucieka, więc musisz się pospieszyć. „Powiedz to!” jest językową grą edukacyjną. Grając w nią, dzieci utrwalają i powiększają swoją wiedzę związaną ze słowami zaczynającymi się na konkretne litery. Trenują też znajomość części mowy. Rozgrywka dostarcza masę zabawy, pomaga w treningu refleksu i koncentracji. Zawartość pudełka: • dwustronna plansza, • 12 plastikowych pionków, • pionek chmurka „Powiedz to!”, • podstawka do pionka, • bączek, • 2 tarcze, • 2 wskazówki, • instrukcja.

50,10 zł
42,59 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,51 zł

28
Zagraj ze mną. Czyj to dom? - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagraj ze mną. Czyj to dom?
Multigra, od 3 lat
Dostępny45 szt.

Doskonała propozycja twórczego spędzenia wolnego czasu: utrwala i poszerza wiadomości na temat świata zwierząt, rozbudza ciekawość poznawczą, ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i pamięć, rozwija percepcję wzrokową i koordynację wzrokowo- ruchową, poszerza zasób słownictwa, stymuluje komunikację werbalną, zachęca do globalnego czytania, łączy naukę z zabawą. Zestaw zawiera: – 50 tabliczek, – 25 z obrazkami zwierząt, – 25 z obrazkami domków, – instrukcję.

26,10 zł
22,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,91 zł

29
Programowanie dla najmłodszych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie dla najmłodszych
Dostępny7 szt.

Przyszli inżynierowie i programiści na start! Programowanie to wspaniała, pełna przygód zabawa. Ty i twoje dziecko możecie się o tym przekonać dzięki tej wyjątkowej książce. Została opracowana na bazie kilkuletnich doświadczeń zgromadzonych przez Akademię Komputerową Komputrilo podczas przedszkolnych warsztatów programowania. Książka jest przeznaczona dla dzieci w wieku 5 lat, ale znakomicie nadaje się również dla dzieci starszych, rozpoczynających przygodę informatyczną. Szczególny nacisk położono na przedstawienie trudnych zagadnień w sposób przystępny dla każdego dziecka oraz na naukę przez zabawę i w ruchu. – Proste, interesujące aplikacje. – Efektywna nauka z tabletem. – Wskazówki dla rodziców. – Zagadnienia przydatne do zrozumienia różnych języków programowania. – Rozwój myślenia analitycznego oraz kompetencji cyfrowych. – Elementy matematyki. – Nawiązania do podstawy programowej zajęć komputerowych i informatyki. – Rozwiązanie każdego zadania. – Naukę programowania warto zacząć już w przedszkolu! Urszula Wiejak — założycielka i dyrektorka Komputrilo Akademii Komputerowej, w której przez wiele lat zdobywała doświadczenie w edukacji informatycznej dzieci i młodzieży. Autorka książek z serii Komputrilo Edu poświęconej tematyce programowania przez dzieci. Prywatnie mama trójki młodych pasjonatów komputera.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

30
Słonik Balonik. Poznaję koło. Układanka dla maluszka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonik Balonik. Poznaję koło. Układanka dla maluszka
Multigra, od 18 miesięcy
Dostępny18 szt.

„Poznaję koło” to pierwsza układanka dla maluchów. Duże i proste elementy to doskonały trening zręczności małych rączek i rozwój kreatywnego myślenia. Zadaniem dziecka jest dopasowanie kółek do otworów we właściwych kwadratowych planszach. Proste elementy kształtują rozwój manualny u dziecka. Dzięki nim maluch doskonali zdolność chwytania. Nieskomplikowane i kolorowe ilustracje nie rozpraszają uwagi dziecka. Gruba tektura, z której wykonane są puzzle, jest materiałem przyjaznym dla maluchów. Zestaw zawiera: elementy układanki (24 sztuki), instrukcję.

31,90 zł
27,12 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,78 zł

31
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik superdziewczyny 2019 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Emi i Tajny Klub Superdziewczyn. Szkolnik superdziewczyny 2019
Wilga / GW Foksal
Dostępny27 szt.

Zorganizuj się z Emi! Oto niezwykły szkolnik – planer tylko dla superdziewczyn! Zabawa i wsparcie rozwoju osobistego dzieci w jednym. Przygotowany z myślą o dziewczynkach, które chciałyby same planować swoje działania i zarządzać własnym czasem w szkole i w domu. W siedmiu krokach superdziewczyny do superorganizacji autorka popularnej serii „Emi i Tajny Klub Superdziewczyn” podpowiada, jak korzystając z pomocy szkolnika nauczyć się robić wszystko w swoim czasie i znaleźć więcej czasu na zabawę i relaks. Szkolnik zawiera wiele materiałów do samodzielnego opracowania, m.in.: planer roczny, kalendarz miesiąca, odrabianki, karty do organizacji urodzin, ferii czy wakacji, pamiętnik, kronikę sukcesów i wydarzeń oraz wiele więcej. Inspiruje dziewczynki dzięki prezentacji sylwetek dwunastu superdziewczyn, których wyjątkowe osiągnięcia zachęcają do podjęcia własnych wyzwań. Szkolnik Superdziewczyny to idealny pomocnik w domu i w szkole, który warto mieć!

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

32
Sprzątanko. Gra 3D - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprzątanko. Gra 3D
Multigra, od 6 lat
Dostępny43 szt.

Szykuje się dzień pełen znakomitej zabawy! Tosia, Tymek, Szymon i Janinka wpadną dziś do Ciebie, żeby pobawić się w chowanego i pograć w gry planszowe. W takim gronie zabawa będzie doskonała! Ale zaraz, zaraz!... Patrzysz na swój pokój i mina Ci rzednie. Do tej pory nie zwróciłeś uwagi na panujący w nim bałagan. Rozrzucone zabawki i klocki rozsypane po podłodze będą na pewno przeszkadzały w harcach i zajmowały niepotrzebne miejsce. Kartki ze starymi rysunkami, koszulki, piłki... Skąd się wziął ten cały bałagan?! Pozostaje Ci tylko jedno – chwycić za szczotkę i zrobić tutaj porządek! Twoi przyjaciele chętnie Ci w tym pomogą. Sprawdźcie, kto sprzątnie więcej rzeczy! Zawartość opakowania: • duża plansza do gry, • małe plansze, • pionki tekturowe, • pionek „miotła”, • podstawki do pionków, • kostka, • żetony „bałagan”, • pchełki, • podest „łóżko”, • instrukcja.

37,10 zł
31,54 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,56 zł

33
Opowiem ci historyjkę - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowiem ci historyjkę
Multigra, od 8 lat
Dostępny34 szt.

Kostki z wyrazami Opowiem ci historyjkę to prosta ale bardzo ciekawa wymagająca kreatywnego myślenia zabawa i gra edukacyjna. Na 6 kostkach znajdują się wyrazy określające osobę, zwierzę, czynność i miejsce. Zabawa polega na tym, by po rzucie kostkami opowiedzieć historyjkę, która będzie zawierała wszystkie elementy wskazane przez kostki. Gra z użyciem kostek skierowana jest dla tych, którzy lubią wymyślać historię, ale i szybko pisać. Gra od zabawy różni się tym, że po rzucie kostkami gracze starają się jak najszybciej napisać swoją historyjkę z użyciem wyrazów znajdujących się na kostkach. Opowiem ci historyjkę – kostki to świetna pomoc dydaktyczna, rozwija wyobraźnię, zmusza do myślenia i uczy poprawnego wysławiania się i pisowni. Zawartość pudełka: 6 kostek z obrazkami, kubek, instrukcja.

19,90 zł
16,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,98 zł

34
Słonik Balonik. Odkrywam jedzonko - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonik Balonik. Odkrywam jedzonko
Multigra, od 2 lat
Dostępny54 szt.

Odkrywam jedzonko to przyjemna gra dla maluchów i ich rodziców. Proste i miłe dla oka ilustracje ułatwiają dziecku poznawanie elementów codziennego posiłku i odróżnianie ich od siebie. Gra ćwiczy pamięć oraz jest doskonałym treningiem koncentracji. Okrągły kształt elementów i gruba tektura sprawiają, że zabawka jest odpowiednia nawet dla małych dzieci. W zestawie: – ilustrowane tabliczki (24 sztuki), – instrukcja.

26,10 zł
22,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,91 zł

35
Liczmany Ułamki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liczmany Ułamki
Multigra, od 6 lat
Dostępny2 szt.

Liczmany to zabawka edukacyjna, która pomaga dzieciom w poznaniu ułamków i nauce liczenia. Ułatwia też poznanie prostych działań matematycznych na ułamkach. Zabawka składa się z różnokolorowych plakietek z liczbami i znakami matematycznymi, które można układać na stole lub pokazywać trzymając w dłoni. Zawartość opakowania: plakietki z liczbami i znakami (40 sztuk), mazak, instrukcja.

16,60 zł
14,11 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,49 zł

36
Gra edukacyjna. Przymiotniki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra edukacyjna. Przymiotniki
Multigra, od 8 lat
Dostępny3 szt.

Nadszedł czas na utrwalenie sobie przymiotników: ruszaj do wyścigu, w którym trzeba wykazać się refleksem, spostrzegawczością i zdolnością szybkiego czytania, podczas gdy twoim zadaniem będzie znajdowanie, notowanie i wskazywanie słów, które są rozwiązaniem zadania z karty. Czy dasz radę? Na pewno tak! Zatem ołówki w dłoń i siadajmy do gry! W zestawie: – plansza do gry, – kostka do gry, – 4 pionki, – 55 kart z poleceniami, – notes, – instrukcja. Rozmiar opakowania: 24.5 x 20. 5 x 5.0 cm

37,80 zł
32,13 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,67 zł

37
Interaktywne Platformy Transformacji Rekonfiguracja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Interaktywne Platformy Transformacji Rekonfiguracja
Dostępny40 szt.

Autorkę inspirują odkrycia fizyków kwantowych oraz naukowców nowej generacji, promujących świadome funkcjonowanie we współczesnym świecie. Konsekwencją kwantowego postrzegania rzeczywistości stała się jej uważność na komunikację z polem (kwantowym), które jest wszędzie i wszystkim. Jest to inteligentne Źródło, z którego wynika cały Wszechświat. Nośnikiem boskości pola jest eter. W sposób drobiazgowy, ale niezwykle lekko i ciekawie autorka odkrywa przed nami możliwości zmian, które, jej zdaniem, czekają ludzkość, gdy otworzy się ona na nowe doznania i odkryje w sobie gotowość do przekroczenia schematycznego pojmowania siebie. Opiera się przy tym na przekazie, który wydał jej się początkowo humorystyczny. Jednak, kiedy odkryła głębię informacji dotyczących praktycznie każdego człowieka, poczuła, że powinna się nimi podzielić z innymi. Procesy, którym poddaje się Ziemia, przebiegające także w kosmosie, są holograficznym odzwierciedleniem Całości Istnienia w nas. Wyraźnie tworzy się nowe, które dotyczy nas wszystkich. Warto mieć tego świadomość, by móc wykorzystywać wewnętrzną moc do kreowania własnej (a także globalnej), wymarzonej rzeczywistości.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

38
Alfabet i głoski - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet i głoski
Multigra, od 5 lat
Dostępny35 szt.

Alfabet głosek to zbiór emocjonujących gier i zabaw, które stanowią jednocześnie atrakcyjną pomoc dydaktyczną w poznaniu liter, w nauce wymawiania i zapisu głosek oraz nauce pisania. Wśród rekwizytów zabawki znajdują się m. in. 44 dwustronne plansze, przedstawiające zapis 44 głosek w postaci liter całego polskiego alfabetu, a także dwuznaków i trójznaku. Zaprezentowany w zabawie alfabet przedstawia zapis graficzny głosek co ułatwia zrozumienie, że jedna głoska składa się często z więcej niż jednej litery. Na drugiej stronie każdej planszy jest obrazek pod którym znajdują się linie pomocnicze do wpisania jego nazwy zawartym w zestawie pisakiem. Zawartość pudełka: 44 plansze obrazków, tarcza i plansza literek, 3 katapulty, 44 żetony, kostka do gry, pionek, 3 pisaki, klepsydra, instrukcja.

57,70 zł
49,05 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 8,65 zł

39
Open World Preliminary Workbook without Answers with Audio Download - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Open World Preliminary Workbook without Answers with Audio Download
NiedostępnyBrak

Embark on a journey beyond the traditional boundaries between exam preparation and real-world language with Open World Preliminary. This Workbook consolidates and extends the language and exam skills covered in the Open World Student's Book and includes downloadable audio for the listening activities. An Online Workbook is also available, separately.

78,00 zł
70,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,80 zł

40
Zagraj ze mną. Prawda czy bujda - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zagraj ze mną. Prawda czy bujda
Multigra, od 5 lat
Dostępny46 szt.

To gra towarzyska, w którą możesz zagrać z rodziną i przyjaciółmi. To relaksująca zabawa z domieszką humoru, która uczy logicznego myślenia, ćwiczy spostrzegawczość, uwagę i pamięć oraz jest przyjemnym urozmaiceniem wolnych chwil. Celem gry jest zdobycie jak największej liczby kartoników „prawda” czy „bujda”. Osoba, która tego dokona zostaje zwycięzcą. Rozgrywkę można przeprowadzić zespołowo i indywidualnie. W dalszej części instrukcji znajdują się opisy obu wariantów. W zestawie: – kartoniki „prawda” (30 sztuk), – kartoniki „bujda” (30 sztuk), – instrukcja. Rozmiar opakowania: 19.5 x 18.5 x 5.5 cm

20,20 zł
17,17 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,03 zł

41
Puzzle 500 elementów. Przejazd pociągu - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 500 elementów. Przejazd pociągu
Castorland, 500
Dostępny49 szt.

Puzzle - 500 elementów. Wymiary ułożonego obrazka 47x33 cm. Wiek 9+. Układanie puzzli rozwija cierpliwość, ćwiczy pamięć i koncentrację. Równocześnie relaksuje, wycisza, a zarazem dają dużo fajnej zabawy i satysfakcji z ułożonego obrazka. Po ułożeniu można je wykorzystać jako oryginalną ozdobę wiszącą na ścianie lub leżącą pod szybą na stole. Szczególnie polecane jako wspólna rodzinna zabawa na długie zimowe wieczory, a także na każdy czas, kiedy chcemy pobyć razem.

35,50 zł
28,40 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,10 zł

42
Gra edukacyjna. Trójkąty matematyczne. Mnożenie i dzielenie - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra edukacyjna. Trójkąty matematyczne. Mnożenie i dzielenie
Multigra, od 7 lat
Dostępny36 szt.

Trójkąty matematyczne. Mnożenie i dzielenie to wspaniała gra edukacyjna, dzięki której dzieci poznają działania matematyczne. Gra w przyjemny i zabawny sposób doskonali umiejętności, mnożenia i dzielenia do 100. Tabliczki w grze są podzielone wg poziomów trudności. Zawartość pudełka: plansza, 8 pionków, 9 trójkątów „iloczyn/iloraz”, 55 trójkątnych tabliczek z działaniami, klepsydra, woreczek, 4 mazaki, instrukcja.

43,50 zł
36,98 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 6,52 zł

43
Słonik Balonik. Znajdź mnie. Kim jestem? - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słonik Balonik. Znajdź mnie. Kim jestem?
Multigra, od 3 lat
Dostępny7 szt.

Znajdź mnie: Kim jestem? to przyjemna zabawa dla dzieci i ich rodziców. Celem zabawy jest odnalezienie dwóch tabliczek – na jednej widać głowę zwierzaka, a na drugiej całą jego sylwetkę. Zabawa w takiej formie rozwija w dziecku zdolność myślenia abstrakcyjnego oraz rozpoznawania tego samego obiektu na podstawie małego fragmentu. Gruba tektura i prosty kształt elementów sprawiają, że zabawka jest odpowiednia nawet dla małych dzieci.Przyjemne kolorowe ilustracje ułatwiają dziecku rozpoznawanie zwierząt i odróżnianie ich od siebie. Zestaw zawiera: – kolorowe tabliczki (24 sztuki), – instrukcję.

26,10 zł
22,19 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 3,91 zł

44
Star Wars. Tom 3. Ostatni rozkaz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Star Wars. Tom 3. Ostatni rozkaz
NiedostępnyBrak

Zwieńczenie uwielbianej przez fanów Trylogii Thrawna. Kiedy wszystkie pionki znajdują się już na swoich miejscach, legendarny imperialny dowódca wprowadza w życie ostatni etap swego planu, mającego doprowadzić do upadku Nowej Republiki. Wykorzystując katańską flotę oraz armię klonów, Thrawn wciąga w pułapkę siły Republiki. Jedynymi osobami, które są w stanie powstrzymać admirała, jest rodzeństwo Skywalkerów oraz dawna protegowana Imperatora, Mara Jade. Na ich drodze ponownie staje jednak mistrz Ciemnych Jedi, Joruus C’Baoth. W starciu z genialnym Thrawnem, który jest w stanie przewidzieć każdy ruch przeciwnika, wygrana wydaje się niemożliwa!

25,00 zł
21,50 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 3,50 zł

45
Miś Tuliś idzie do przedszkola - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miś Tuliś idzie do przedszkola
NiedostępnyBrak

Misia Tulisia kochają dzieci w 30 krajach! „Seria o Misiu Tulisiu to współczesna klasyka!” - pisze „Guardian”. Dzięki tej uroczej, ciepłej, zabawnej, pięknie ilustrowanej książce każde dziecko przekona się – tak jak Miś Tuliś – jak fajnie jest w przedszkolu. Bo tyle tam wspaniałych zajęć i zabaw. I mnóstwo Tulisiowych przytuleń! Pierwszy dzień w przedszkolu to nie lada wyzwanie dla każdego dziecka... Dlatego tak bardzo każdemu maluchowi potrzeba wsparcia i „przyjaciela takiego-że-aż”. A któż może bardziej rozbawić, podtrzymać na duchu i przekonać, ile wspaniałych zajęć, zabaw i przygód – i to zupełnie niespodziewanych – czeka w przedszkolu? Miś Tuliś! Wielki miś o wielkim sercu, który ma dla każdego „tyle przyjaźni-że-aż” i „tyle przytuleń-że-aż”. Miś Tuliś to ulubiony przyjaciel milionów dzieci na całym świecie. Ma do podarowania tyle dobroci i czułości i „tyle przytuleń-że-aż”. Rozczula, wzrusza, bawi i rozśmiesza. Łagodnie i z humorem w kipiących akcją, przepięknie ilustrowanych książkach oswaja najmłodszych z nowymi doświadczeniami i przeżyciami o silnym ładunku emocjonalnym. Takimi, które zapamiętuje się na całe życie, jak pierwszy śnieg i magia Gwiazdki, pierwszy dzień w przedszkolu czy pierwszy wyjazd pod namiot. Miś Tuliś dodaje otuchy, gdy dziecko próbuje czegoś nowego, gdy nie może sobie z czymś poradzić i gdy coś przeskrobie. Zawsze bardzo się stara, choć nieraz mu się nie udaje. Zawsze szczery, gotów pomóc innym, jak każde dziecko pragnie miłości i szuka przyjaciół, którzy mu pomogą, pocieszą i zachęcą, by nigdy się nie zniechęcał. Seria o Misiu Tulisiu pokazuje, jak pełna życzliwości i wzajemnej akceptacji umiejętność bycia w grupie daje radość, poczucie własnej wartości i pomaga przezwyciężyć obawy przed nieznanym. W Amberku ukazało się już 9 tomów w twardej oprawie na kredowym papierze. Są znakomitym prezentem i – jak pisze „Times” – „idealnymi książkami na dobranoc”. „Guardian” nazywa je „współczesną klasyką ilustrowanej literatury dziecięcej”. David Melling serię o Misiu Tulisiu napisał dla swoich dzieci. Pomysł przyszedł mu do głowy, kiedy czytał synkowi, który – tuż przed pójściem spać – mocno przytulił się do niego. Było to „przytulenie zmęczone”. Następnego ranka było „przytulenie śniadaniowe” i tak powstała zabawa w przytulenia. Wtedy miał już w szkicowniku misia, który szukał przygody… Wszystkie tomy są zainspirowane prawdziwymi wydarzeniami i przeżyciami z życia Mellinga i jego dzieci. Ta autentyczność, ponadczasowość i uniwersalność emocji pomaga maluchom tak mocno identyfikować się z Tulisiem i jego przyjaciółmi na co dzień przy zdobywaniu nowych doświadczeń.

32,80 zł
22,96 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,84 zł

46
Książkożercy. Pako w miejskiej dżungli. Poziom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książkożercy. Pako w miejskiej dżungli. Poziom 1
NiedostępnyBrak

Dzielny labrador Pako jest psem przewodnikiem – opiekunem osoby niewidomej. Zastępuje swojej właścicielce Dorocie wzrok, dzięki czemu może się ona bezpiecznie poruszać po mieście. Niestraszne mu nawet najbardziej ruchliwe ulice, auta i tłumy przechodniów! Dowiedz się, jak wygląda dzień z życia tej wyjątkowej pary przyjaciół. „Książkożercy” to seria książeczek przygotowanych z myślą o dzieciach, które wkraczają w świat liter, słów i zdań. Trzy poziomy dostosowane do umiejętności dziecka. Opieka merytoryczna dydaktyka i językoznawcy z Uniwersytetu Warszawskiego. Ciekawe historie bez nudy.

11,50 zł
8,63 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,87 zł

47
Krzyżówki i łamigłówki. Hobby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krzyżówki i łamigłówki. Hobby
NiedostępnyBrak

Seria książeczek aktywnościowych zawierających ciekawe i kreatywne zadania, takie jak krzyżówki, sudoku, wykreślanki, szukanie różnic, labirynty i wiele innych. Świetna zabawa dla wszystkich, którzy lubią pogłówkować. Doskonały sposób na nudę!

9,99 zł
7,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

48
Kołozeszyt A4 PP Gentleman`s Book Black&Blue - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kołozeszyt A4 PP Gentleman`s Book Black&Blue
NiedostępnyBrak

Wyszukany kołozeszyt w formacie A4 idealny zarówno do biura, jak i na spotkanie biznesowe. Polipropylenowa okładka zabezpiecza go przed zniszczeniem a dodatkowe zamknięcie na gumkę chroni zawartość. Produkt posiada dodatkowo praktyczną teczkę na dokumenty. - 100 kartek, - wysokiej jakości kartki w kratkę z offsetu gładzonego 90g - mocna, podwójna spirala, - okładka PP, - otwory do segregatora i mikroperforacja, - zamknięcie na gumkę, - na tylnej okładce praktyczna teczka na dokumenty.

34,80 zł
33,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

49
Czarny Mag. Tom 3. Kandydatka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarny Mag. Tom 3. Kandydatka
NiedostępnyBrak

Obłędnie fascynująca seria o ambitnym rodzeństwie, próbującym szczęścia w szkole magii. Dwudziestoletnia Ryiah jest czarną maginią frakcji bojowej, ale nie jest Czarnym Magiem. Jeszcze. Niemal od zawsze pragnęła zdobyć legendarną szatę, jednak tylko tego jednego roku będzie mogła wziąć udział w prestiżowym – i jedynym w swoim rodzaju – turnieju dla magów… Szkoda, że będzie musiała wystąpić przeciwko pewnemu księciu – temu, którego dotąd jeszcze nigdy nie pokonała. Nabór kandydatów wreszcie nadchodzi. Zwycięzca otrzymuje szaty, ale w królestwie czyha coś mrocznego. Wrogie królestwa otaczają ojczyznę Ryiah. Pora zawrzeć sojusz. Niestety dla Ryiah to dopiero początek. Bo największy wróg mieszka w samym pałacu. Trzeci tom bestsellerowej serii „Czarny Mag”!

42,00 zł
36,12 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,88 zł

50
Pieczęcie rycerstwa śląskiego w dobie przedhusyckiej. Tom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczęcie rycerstwa śląskiego w dobie przedhusyckiej. Tom 2
NiedostępnyBrak

„Katalog [...] jest wielkim osiągnięciem naukowym i zarazem dziełem pomnikowym, które dla kolejnych pokoleń badaczy stanowić będzie fundamentalny punkt odniesienia w badaniach nad pieczęciami, herbami i rodzinami rycerskimi na Śląsku”. Z recenzji prof. dra hab. Mateusza Golińskiego „Nie ma porównywalnego dzieła w skali ziem polskich. [...] Nie jest to wyłącznie dzieło sfragistyczne, ale w pewnym sensie staje się ono zarazem herbarzem szlachty śląskiej. [...] Chciałbym [...] podkreślić zasadnicze walory recenzowanej pracy [...], którą oceniam bardzo wysoko. Chodzi o publikację, która powinna stać się pewnym wydarzeniem naukowym w skali międzynarodowej (co nieczęsto zdarza się w polskiej mediewistyce)”. Z recenzji prof. dra hab. Tomasza Jurka

90,00 zł
76,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 13,50 zł

Wróć do góry