hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.08.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 29 sierpnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1946. Tom 10. Przemarsz przez piekło 1944 r. (Michał Konarski, Hubert Ronek), na drugim O północy w Czarnobylu (Adam Higginbotham). Kolejny produkt to Abecadło Pierdziołki (praca zbiorowa) oraz 20 000 mil podmorskiej żeglugi. Audiobook (Juliusz Verne).
1
Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1946. Tom 10. Przemarsz przez piekło 1944 r. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojenna odyseja Antka Srebrnego 1939-1946. Tom 10. Przemarsz przez pie...
Dostępny144 szt.

Wojennej odysei rodziny Srebrnych ciąg dalszy. Poznajemy historię mamy i siostry Antka, które uciekły z transportu deportacyjnego. Udało im się dotrwać pod Baranowiczami do rozpoczęcia konfliktu niemiecko-sowieckiego. Po kilkunastu miesiącach znów musiały się jednak ukrywać, żeby uniknąć wywiezienia na roboty do III Rzeszy. Los zaprowadził je do Warszawy, gdzie obydwie włączyły się do konspiracji niepodległościowej. Zwieńczeniem ich aktywności na tym polu był udział w powstaniu warszawskim – w tym w jednej z najważniejszych bitew – w walce o kościół św. Krzyża i niemiecką komendę policji.

15,00 zł
9,45 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 5,55 zł

48 osób kupiło
2
O północy w Czarnobylu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O północy w Czarnobylu
Dostępny137 szt.

Śledztwo, propaganda, tajemnica i mity, które przyćmiły nieznaną historię największej katastrofy nuklearnej XX wieku. Nikołaj Fomin nie miał pojęcia o energii jądrowej i fizyce nuklearnej – tej ostatniej uczył się na kursie korespondencyjnym. Anatolij Diatłow trzymał się swoich tez nawet wtedy, gdy zostały bezceremonialnie obalone. Wiktor Briuchanow, pierwszy dyrektor, chciał zrezygnować ze swojej funkcji, ale podanie zostało podarte na jego oczach. Nikt nie wiedział, że do budowy elektrowni kazano użyć materiałów, które nawet nie były produkowane w ZSRR, a wcześniejsze nuklearne wypadki i incydenty kwalifikowano jako ściśle tajne. Prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego – aż do teraz. Takiej książki jeszcze nie było. Adam Higginbotham dzięki licznym wywiadom, a także dostępowi do odtajnionych akt i nieopublikowanych dotąd wspomnień, przedstawia nieznaną historię Czarnobyla. Wątek społeczny przeplata się z naukowym, opowieści o zwykłych ludziach rozgrywają się na tle wyścigu technologicznego. Wstrząsające wydarzenia ożywają na nowo widziane przez naocznych świadków, mężczyzn i kobiety, ofiary i niemych bohaterów. Przejmujący reportaż, który czyta się jak thriller. Ostateczne świadectwo wydarzenia, które na zawsze zmieniło świat. Opowieść o heroizmie, desperacji i rozpaczy. Historia, która jest bardziej złożona, bardziej ludzka i bardziej przerażająca niż wszystkie sowieckie mity. O północy w Czarnobylu to zwieńczenie ponaddziesięcioletniej reporterskiej pracy nad nieznaną historią czarnobylskiej katastrofy – nieopowiedzianą i ukrywaną przez ponad trzy dekady.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

25 osób kupiło
3
Abecadło Pierdziołki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abecadło Pierdziołki
Dostępny131 szt.

To już piąta odsłona Pana Pierdziołki Nie trzeba go specjalnie nikomu przedstawiać. Jego grzeczne i niegrzeczne rymowanki znają na pamięć i dzieci, i dorośli. Po opublikowaniu pierwszego tomu pod tytułem Pan Pierdziołka spadł ze stołka, zapanowała prawdziwa pierdziołkomania. Tym razem to nie nasz kultowy bohater spadł, lecz z szafy spadło mu abecadło do kieszeni, a on pogmerał, powybierał i ułożył po swojemu literki. Literkom przyporządkował wiersze, wierszyki, rymowanki, powtarzanki… Będzie więc znowu śmiech, chichotanie, figle i zabawa, ale przy okazji także nauka. Bo oto na przykład dowiemy się, kim był Wincenty Priessnitz, który „wymyślił prysznic i odtąd ludzie nie chodzą w brudzie” i co ma wspólnego Mikołaj Rej z gęsiami – nikt nie będzie się nudził!

29,90 zł
23,62 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,28 zł

11 osób kupiło
4
20 000 mil podmorskiej żeglugi. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20 000 mil podmorskiej żeglugi. Audiobook
Juliusz Verne, Qes Agency
Dostępny37 szt.

Kapitan Nemo w sekrecie konstruuje i buduje pierwszy na świecie okręt podwodny. Wraz ze swą niezwykłą załogą i przypadkowymi gośćmi, rozbitkami, wyrusza nim w niecodzienną podróż. Wyprawę w głębiny morskie, pełną zapierających dech w piersiach przygód. Odkrywa tajemnice natury ukryte pod powierzchnią mórz i oceanów. Rozbudza wyobraźnię, dociera, gdzie nikt przed nim jeszcze nie dotarł. Ale kim jest sam kapitan Nemo? Czy poznamy jego przeszłość i motywy jego działania? Verne, wizjoner swoich czasów sprawił, że słuchając o przygodach kapitana Nemo, pana Aronaxa i innych uczestników tej niezwykłej podróży trudno oprzeć się pokusie sięgnięcia po mapę, podręcznik do geografii czy biologii. Podwodny świat zachwyca feerią barw i różnorodnością. Uruchamia ciekawość świata, pozawala lepiej zrozumieć co dziej się w głębinach wód, które pokrywają 70% kuli ziemskiej.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

9 osób kupiło
5
Pokemon Detektyw Pikachu, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon Detektyw Pikachu, DVD
Rob Letterman, 2019
Dostępny300 szt.

Hit kinowy! Pierwszy pełnometrażowy, aktorski film w świecie Pokemon! Genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu. Jego syn Tim wraz z byłym partnerem, detektywem Pikachu (Ryan Reynolds, a w polskiej wersji dubbingowej Maciej Stuhr) próbują rozwiązać zagadkę zaginięcia. Podczas niezwykłej przygody w Ryme City znajdują poszlaki i wpadają na ślad przerażającego spisku, który może doprowadzić do zniszczenia całego świata Pokemon.

26,90 zł
25,56 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,34 zł

8 osób kupiło
6
Słyszę cię. Zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słyszę cię. Zaskakująco prosty sposób na niezwykłe relacje
Dostępny150 szt.

Poznaj przepis na „sekretny sos” udanych relacji w życiu i miłości. Prosta i praktyczna książka, dzięki której nauczysz się jednej (potężnie skutecznej i zaskakująco mało znanej) umiejętności psychologicznej – walidacji. Walidacja sprawdza się w każdej sytuacji: od krótkich, niezobowiązujących wymian zdań z nieznajomymi, po trudne rozmowy biznesowe oraz długie, emocjonalne rozmowy w bliskiej relacji. Ta prosta umiejętność pomoże ci: – pielęgnować i rozwijać uczucie miłości i szacunku w relacji romantycznej, – rozwiązywać konflikty w domu i pracy, – sprawić, że druga osoba stanie się bardziej otwarta na twój punkt widzenia, – oferować rady, które są przyjmowane, – zdobyć szacunek współpracowników. W I części Michael Sorensen z lekkością i humorem dzieli się osobistymi doświadczeniami z walidacją. Przytacza badania naukowe, które zdradzają sekret szczęśliwych par. W II części prezentuje autorską Metodę Walidacji w 4 Krokach – metoda ta niemal w każdych okolicznościach pozwoli ci nawiązać lepszy kontakt z rozmówcą. W III części (na przykładzie rozmaitych sytuacji) autor analizuje walidację w codziennych sytuacjach oraz proponuje konkretne rozwiązania.

12,90 zł
9,03 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,87 zł

7 osób kupiło
7
Język polski 1. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski 1. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia
Dostępny34 szt.

Numer dopuszczenia: 1077/1/2019 Podręcznik dla uczniów szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej. Publikacja została przygotowana dla uczniów pierwszej klasy szkoły branżowej I stopnia. Tom pierwszy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia dwie godziny nauczania w tygodniu. Przybliża dorobek piśmiennictwa i kultury czterech epok, od starożytności po barok. Autorka połączyła umiejętność analizowania tekstów z kształceniem językowym. Największą zaletą podręcznika rozpoczynającego serię tej publikacji jest budowa dostosowana do stylu nauki i potrzeb uczniów szkoły branżowej. Podręcznik do języka polskiego do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 4 działów: 1. Starożytność, 2. Średniowiecze, 3. Renesans, 4. Barok.

57,10 zł
51,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,71 zł

5 osób kupiło
8
Rekursja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekursja
Dostępny97 szt.

Mój syn został wymazany… To ostatnie słowa, które słyszy detektyw Barry Sutton od kobiety, która chwilę później skacze z dachu wieżowca na Manhattanie. To nie był jednak odosobniony przypadek, w całym kraju ludzie budzą się rano do życia diametralnie innego niż to, w którym zasnęli wieczorem. Czy cierpią na Zespół Nieprawdziwych Wspomnień – tajemniczą przypadłość, która doprowadza chorych do szaleństwa wspomnieniami z życia, którego nigdy naprawdę nie przeżyli? Czy może za fasadą z pozoru normalnej rzeczywistości kryje się złowieszczy spisek, który kieruje naszym życiem? Doktor neuronauki Helena Smith wie, jaką potęgą jest pamięć: dlatego poświęciła życie na stworzenie technologii, która pozwoli ludziom zachować najważniejsze wspomnienia z przeszłości. Gdyby jej się to udało, każdy mógłby przeżyć na nowo pierwszy pocałunek czy narodziny dziecka. Jednak jej odkrycie będzie znacznie donioślejsze dla całej rzeczywistości niż się początkowo wydaje… Szukając prawdy, Barry staje twarzą w twarz z przeciwnikiem bardziej przerażającym niż jakakolwiek choroba – siłą, która atakuje nie tylko ludzkie umysły, ale wszystko co ich otacza… Pamięć tworzy rzeczywistość – to słowa, które detektyw zapamięta na zawsze. „Pełna akcji, niezwykła książka, przez którą siedziałem do późnej nocy, aż pochłonąłem ostatnią stronę… Fantastyczna powieść!” – Andy Weir, autor Marsjanina. „Blake Crouch wynalazł własny gatunek powieści, od których nie można się oderwać: nieustraszenie łamiących reguły gatunku, nieustannie zaskakujących i rozsadzających granice tego, czym może być thriller” – Karin Slaughter, autorka Układanki. „Błyskotliwa. Jego innowacyjne powieści zawsze łapią za gardło!” – Sarah Pekkanen, współautorka Anonimowej dziewczyny.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

4 osoby kupiły
9
Eksmitowani. Nędza i zyski w jednym z amerykańskich miast - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Eksmitowani. Nędza i zyski w jednym z amerykańskich miast
Dostępny91 szt.

Reportaż uhonorowany w 2017 roku Nagrodą Pulitzera Dotąd rozmowy o biedzie skupiały się na bezrobociu, pomocy społecznej i przepełnionych więzieniach. Matthew Desmond, socjolog Uniwersytetu Harvarda, postanowił uzupełnić ten obraz o problemy mieszkaniowe tych, którzy wydają na czynsz prawie całą pensję, a czasem więcej, przez co wpadają w spiralę długów. Tętniące życiem i wrażliwością opisy ukazują jeden z najbardziej pierwotnych lęków – przed brakiem bezpieczeństwa. Eksmitowani to niemal powieściowy, intymny portret ośmiu rodzin, które sięgnęły dna. Aby lepiej je poznać, Desmond zamieszkał na ponad rok w Milwaukee na osiedlu przyczep kempingowych, a później w schronisku w centrum miasta. Przesiadywał na salach sądowych, pomagał w przeprowadzkach, pomieszkiwał w pustostanach. Kłócił się, chodził do kościoła, opiekował się dziećmi. Był świadkiem rozmów z właścicielami mieszkań i widział zarówno niezwykłe akty dobroci, jak i straszliwą znieczulicę. Desmond – posługując się osobistymi świadectwami i twardymi danymi – dowodzi, że eksmisje nie są efektem ubóstwa, ale jego przyczyną. W scenach pełnych nadziei i rozpaczy pokazuje, jak kluczowy jest dom. Eksmitowani to reportaż pełen troski i człowieczeństwa, który przypomina, dlaczego gdy nie ma domu, nie może też być niczego innego. „Niesamowita... Desmond ustanowił nowe standardy pisania o biedzie”– Barbara Ehrenreich, autorka Za grosze. Pracować i (nie) przeżyć. „Ta książka lepiej pozwoliła mi zrozumieć, co to znaczy być biednym w naszym kraju niż wszystko, co przeczytałem wcześniej... Jest piękna, skłania do myślenia i nie sposób jej zapomnieć” – Bill Gates. „Przeczytawszy Eksmitowanych, uświadomisz sobie, że nie da się poważnie rozmawiać o biedzie, nie mówiąc o problemach mieszkaniowych… Ta książka jest wybitnie dobra i w żaden sposób nie da się jej zignorować”– Jennifer Senior, „New York Times”. „Mój Boże, ta książka obnaża amerykańską biedę! Miażdży, wywołuje wściekłość. Trzeba ją przeczytać” – Roxane Gay, autorka Histeryczek. „Mroczne lustro amerykańskiej klasy średniej i jej obsesji na punkcie nieruchomości. Desmond obnaża funkcjonowanie najuboższej części rynku, na którym eksmisje stały się kolejnym elementem lukratywnego modelu biznesowego” – Jennifer Schuessler, „New York Times”. „Kunsztownie napisany, dokładnie udokumentowany opis życia na marginesie. Matthew Desmond daje głos tym, których w ostatnich dziesięcioleciach haniebnie ignorowano – albo, co gorsze, demonizowano” – „The Boston Globe”. Matthew Desmond – profesor socjologii na uniwersytecie w Princeton. Autor czterech książek. Za Eksmitowanych uhonorowany Nagrodą Pulitzera w 2017 roku i kilkunastoma najważniejszymi nagrodami za wybitne osiągnięcia w dziedzinie literatury faktu. Jest głównym badaczem w grupie The Eviction Lab zajmującej się eksmisjami. Jego badania skupiają się na kwestiach ubóstwa, życia w mieście, niepewności mieszkaniowej, polityki publicznej, nierówności rasowych i etnografii. Otrzymał stypendium „Geniuszów” Fundacji MacArthura i stale współpracuje z „New York Times Magazine”. W 2016 roku znalazł się na liście Politico 50 jako jedna z pięćdziesięciu osób mających największy wpływ na debatą polityczną w USA.

44,90 zł
26,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 18,86 zł

4 osoby kupiły
10
Koło czasu. Tom 2. Wielkie polowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koło czasu. Tom 2. Wielkie polowanie
Dostępny180 szt.

Porównywany do Władcy pierścieni monumentalny cykl fantasy, który pokochało ponad 40 milionów czytelników na całym świecie. Rand al'Thor i jego przyjaciele wyruszają na Wielkie Polowanie, by zdobyć upragniony Róg Valere, a wraz z nim sławę i władzę nad światem. Szlak wyprawy wiedzie przez nieznane miasta i krainy, krzyżujące się i rozchodzące drogi, gdzie czekają go potyczki ze Sprzymierzeńcami Ciemności i trollokami. Walka o Róg toczy się w aurze magii, reliktów innych Wieków, eksperymentów z jedyną Mocą, ale również w atmosferze przyjaźni i miłości. „Fantastyczny gobelin o niespotykanym bogactwie i głębi” – „GMI”. „Rozmachem i wielobarwnością przypomina dzieła Tolkiena” – „Publishers Weekly”.

59,90 zł
47,32 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 12,58 zł

4 osoby kupiły
11
Kompletny przewodnik po DAX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kompletny przewodnik po DAX
Dostępny39 szt.

WYDANIE DRUGIE uzupełnione i rozszerzone Najbardziej wyczerpujący przewodnik po języku DAX, obecnie rozszerzony i uzupełniony o najnowsze funkcje i nowoczesne zalecane praktyki, prezentujący opracowany w firmie Microsoft język na potrzeby analiz biznesowych i modelowania danych. Czołowi eksperci w dziedzinie Microsoft BI pomagają opanować wszystkie elementy systemu, od funkcji tablicowych po zaawansowany kod i optymalizację modelu. Dowiedz, co naprawdę dzieje się przy wykonywaniu poleceń DAX i jak użyć tej wiedzy do pisania szybkiego i niezawodnego kodu. Wydanie to skupia się na przykładach, które można budować i uruchamiać przy użyciu bezpłatnego narzędzia Power BI Desktop i pomaga wydobyć najwięcej korzyści ze składni zmiennych (VAR) w Power BI, Excelu lub Analysis Services. Pragniesz wykorzystać wszystkie możliwości języka ? To książka, której potrzebujesz. Wykonuj skuteczną analizę danych w programach Power BI, SQL Server i Excel Poznaj podstawowe koncepcje DAX, w tym kolumny obliczane, miary i obsługę błędów Wydajnie korzystaj z zaawansowanych funkcji tablicowych Opanuj istotę kontekstów wykonania oraz funkcje ­CALCULATE i CALCULATETABLE Wykonuj obliczenia czasowe i oparte na niestandardowych hierarchiach Korzystaj z grup obliczeń i elementów obliczanych Używaj składni zmiennych do tworzenia bardziej czytelnego, zrozumiałego kodu Wyrażaj różnorodne nietypowe relacje, w tym relacje wiele-do-wielu i filtry dwukierunkowe Opanuj zaawansowane techniki optymalizacyjne, aby zwiększyć wydajność agregacji Optymalizuj modele danych Mierz wydajność zapytań przy użyciu DAX Studio i dowiedz się, jak optymalizować kod DAX O tej książce Dla zaawansowanych użytkowników programu Excel oraz anlityków BI używających SQL Server Analysis Services lub Power BI O autorach Marco Russo i Alberto Ferrari są współzałożycielami strony sqlbi.com, w której regularnie publikują artykuły na temat Microsoft PowerPivot, DAX, Power BI oraz SQL Server Analysis Services. Występują też na głównych międzynarodowych konferencjach, takich jak TechEd, Ignite, PASS Summit czy SQLBits. Obydwaj wykładają teorię analizy biznesowej (BI) oraz technologie Microsoft BI począwszy od roku 1999. Książki ich autorstwa obejmują Excel 2013: Budowanie modeli danych przy użyciu PowerPivot, Analyzing Data with Power BI and Power Pivot for Excel oraz Introducing Microsoft Power BI.

149,00 zł
111,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 37,25 zł

3 osoby kupiły
12
Pakiet Lalka. Tomy 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet Lalka. Tomy 1-2
Dostępny256 szt.

Pierwszorzędna klasyka literatury polskiej, wielowątkowa powieść obyczajowa osadzona w rzeczywistości XIX-wiecznej Warszawy. Jej akcja rozgrywa się między styczniem 1878 a październikiem 1879 roku w mieście, które żyje pozytywistycznymi ideałami dorabiania się jednostek i całego narodu. Weteran powstania styczniowego szukający szczęścia w biznesie i płocha zubożała arystokratka, typowa `lalka salonowa` - historia miłosna Stanisława Wokulskiego i Izabeli Łęckiej budzi emocje także całkiem współczesnych czytelników.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

3 osoby kupiły
13
Pakiet. Szara. Tom 1 i 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Szara. Tom 1 i 2
Dostępny1 szt.

Szara to arcyciekawa, wielowątkowa powieść sensacyjna, z aktualną sytuacją polityczną polską i międzynarodową w tle. Jej akcja rozgrywa się od Afryki po Europę, a najważniejsza część – w środowisku tatrzańskich ratowników i grotołazów, w malowniczej scenerii polskich Tatr. w malowniczej scenerii polskich Tatr. Tomasz Krzyżanowski udowadnia, że w gatunku, w którym już tyle napisano, on ma jeszcze coś nowego do powiedzenia i to nie tylko pod względem fabularnym. Pakiet zawiera tom 1 i 2.

75,00 zł
71,25 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,75 zł

3 osoby kupiły
14
Pakiet. Cudowny chłopak / Cudowny chłopak i ja / 365 dni cudowności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Cudowny chłopak / Cudowny chłopak i ja / 365 dni cudowności
Dostępny997 szt.

Przedstawiamy pakiet wzruszających opowieści Cudowny chłopak: August jest inteligentnym, dowcipnym chłopcem i jego życie wyglądałoby pewnie zupełnie inaczej, gdyby nie jeden zmutowany gen, z powodu którego ma zdeformowaną twarz i zanim skończył 10 lat, musiał przejść 27 operacji. Do tej pory patrzył na siebie oczami bezwarunkowo kochających go rodziców i siostry. Teraz, gdy idzie do szkoły – od razu do piątej klasy – przyjdzie mu się zmierzyć ze światem rówieśników i starszych uczniów, z ostracyzmem, uprzedzeniami, a czasem ze zwykłym chamstwem i podłością. Spotka się jednak również z dobrocią, przyjaźnią i wspaniałomyślnością. Kontakt z rówieśnikami odmieni Augusta. Ale czy tylko jego? Cudowny chłopak i ja: Auggie w ciągu roku szkolnego zmienił życie nie tylko swoje, ale i wszystkich wokół - kolegów, nauczycieli, rodziców. Jego historia uczy tolerancji i życzliwego podejścia do innych, przestrzega przed uprzedzeniami. Cudowny chłopak i ja. Trzy cudowne historie to inna strona opowieści o Auggiem. Pozwala spojrzeć na jego świat z nowych punktów widzenia: przyjaciela z dzieciństwa, szkolnego rozrabiaki i najpopularniejszej dziewczyny w klasie. Każdy z nich miał swoje powody, by zachowywać się wobec Auggiego tak, a nie inaczej. Trzy cudowne historie pokazują, że i ich niełatwo oceniać. 365 dni cudowności: To zachęcające do szlachetnego działania cytaty na każdy dzień roku, dotyczące odwagi, przyjaźni, miłości i życzliwości. Znajdziemy wśród nich słowa popularnych piosenek, cytaty z książek dla dzieci, epitafia z egipskich nagrobków i sentencje z ciasteczek z wróżbą. Inspiracją do stworzenia księgi złotych myśli stała się postać znanego z Cudownego chłopaka i uwielbianego przez uczniów profesora Brownea.

79,90 zł
63,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 15,98 zł

2 osoby kupiły
15
Różaniec ze św. Ludwikiem Marią Grignion - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Różaniec ze św. Ludwikiem Marią Grignion
Dostępny9 szt.

Różaniec jest wielką koroną, a każda Tajemnica małym wiankiem kwiatów albo małą koroną z niebiańskich róż, które nakłada się na głowę Jezusa i Maryi. Ludwik Maria Grignion de Montfort kochał Maryję jak mało kto. Jest on uznawany za szczególnego apostoła i orędownika modlitwy różańcowej. Z jego Traktatu o prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny wyrosła pobożność maryjna Jana Pawła II i o. Maksymiliana Kolbego. Ten wyjątkowy święty poświęcił całe swoje życie, aby Matka Boża była znana i czczona przez wszystkich wiernych Kościoła. Zachęcał ich, aby ofiarowywali się Jezusowi przez ręce Maryi. Z tej rady po dziś dzień korzysta wielu ludzi. Wraz ze św. Ludwikiem poznaj niezwykły sekret różańca świętego!

10,60 zł
7,63 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,97 zł

2 osoby kupiły
16
Literatura na świecie. Nr 7-8/2019 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura na świecie. Nr 7-8/2019
Dostępny1 szt.

Spis treści: Maurice Blanchot, Wyrok śmierci Christophe Bident, Maurice Blanchot, nieuchwytnny partner Michel Surya, Inny Blanchot. Pismo dzienne, pismo nocne Michael Holland, Powrót i zwrot Giorgio Manganelli, Król Giorgio Manganelli, Rozprawa o trudności porozumiewania się ze zmarłymi Pietro Citati, Giorgio, melancholijny tapir Giorgio Manganelli, Baśń pitagorejska Giorgio Manganelli, Rozmowy niemożliwe Maria Corti, Nieskończone możliwości narracyjne Manganellego Giorgio Manganelli, Szkice Michele Mari, O Manganellim Michele Mari, Czarna strzała Michele Mari, Piłki pana Kurza Michele Mari, Eurydyka miała psa Michele Mari, Całe żelastwo wieży Eiffla Michele Mari / Carlo Mazza Galanti, Lovecraft, Tintin i mit romantyczny [rozmowa] Klaudia Łączyńska, Uwalnianie przepływów Marcin Szuster, Przypadki mistrza empatii Marcin Wicha, Dwa kroje rad Leszek Engelking, Brawurowy monolog macochy Katarzyna Porębska-Drzyzga, Korespondencja

10,00 zł
8,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,50 zł

2 osoby kupiły
17
Uczę się z kartami pracy. Podręcznik dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczę się z kartami pracy. Podręcznik dla uczniów z niepełnosprawnością...
Dostępny84 szt.

Podręcznik przeznaczony jest dla uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i znacznym, ze sprzężeniami oraz mających trudności w uczeniu się. Materiał opracowano z uwzględnieniem zmian zachodzących w przyrodzie, ważnych wydarzeń oraz cyklu życia człowieka. Podręcznik zawiera duże zdjęcia i ilustracje oraz teksty zapisane dużymi literami. Pytania u dołu strony to propozycje do swobodnego wykorzystania w celu zindywidualizowania pracy z uczniem.

28,50 zł
23,66 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 4,84 zł

2 osoby kupiły
18
Fizyka 1. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fizyka 1. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia
Dostępny99 szt.

Numer dopuszczenia: 1086/1/2020 Publikacja została przygotowana dla uczniów klasy 1 szkoły branżowej I stopnia. Tom pierwszy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia 1 godzinę nauczania w tygodniu. Cały cykl podręczników tej serii liczy sobie 3 części. Publikacja zawiera omówienie najważniejszych działów od kinematyki po grawitację. Sposób przekazywania treści przez autora popularyzuje te dziedziny nauki w naszym najbliższy otoczeniu. Zainteresowanie tematem u uczniów można rozbudzić, realizując tematy fakultatywne, z których dowiedzą się na przykład o eksploracji Kosmosu. Podręcznik do fizyki do szkoły branżowej I stopnia dla absolwentów ośmioletniej szkoły podstawowej składa się 5 działów i 2 modułów fakultatywnych: 1. Podstawy fizyki, 2. Kinematyka, 3. Dynamika, 4. Praca, moc i energia, 5. Grawitacja i elementy astronomii. • Moduł fakultatywny A, Moduł fakultatywny B – część 1.

57,20 zł
51,48 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,72 zł

2 osoby kupiły
19
Sens wszystkiego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sens wszystkiego
Dostępny153 szt.

Podczas analizowania funkcjonowania rzeczywistości, pogłębiania naukowych zainteresowań i szukania sensu życia jako sceptyk zauważyłem, że świadomość jest wieczna i zmienia swoją formę, a istnienie nie jest wynikiem przypadku. Koncepcja tej publikacji jest taka, aby, opierając się na nauce, spróbować opisać to, co ważne i ma na nas największy wpływ. Nad książką pracowałem ponad 8 lat, dokumentując wszystko 594 przypisami. Włożyłem w nią ogrom wysiłku i zaangażowania, więc mam nadzieję, że będzie ona inspiracją i wiele wyjaśni. „Zmusza do myślenia, analizowania, odświeża poglądy. Bardzo fajna, ambitna pozycja, dla ludzi ciekawych świata. Warunek, żeby czerpać z treści wszystko, co najcenniejsze, jest jeden, czytając, trzeba mieć otwarty umysł... Jak na dzieło o dość specyficznej i niecodziennej tematyce jest napisana bardzo przystępnym i zrozumiałym językiem. Ciekawa, inteligentna i z polotem. Czyta się ją bardzo szybko. Reasumując, książka napisana z pasją” – Marta Łazarz, instagram.com/zakochanawczytaniu86. „Rzeczowo i wieloaspektowo, kompendium duszy człowieka. Byłam po tamtej stronie i potwierdzam opisy zawarte w książce” –

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

1 osoba kupiła
20
Biologia 1. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biologia 1. Podręcznik dla szkół branżowych I stopnia
Dostępny97 szt.

Numer dopuszczenia: 1072/1/2019 Publikacja została przygotowana dla uczniów klasy 1 szkoły branżowej I stopnia. Tom pierwszy zawiera treści pozwalające zrealizować wymagania przewidziane w podstawie programowej i uwzględnia jedną godzinę nauczania w tygodniu. Autorki skupiły się w podręczniku na badaniach biologicznych oraz na komórce jako podstawowej jednostce budulcowej organizmów. Atutem podręcznika są eksperymenty i obserwacje umożliwiające zrozumienie zagadnień biologicznych.

57,10 zł
51,39 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,71 zł

1 osoba kupiła
21
Świeczki Urodzinowe Cyferki 30 Brok Go B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,10 zł
5,80 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,30 zł

1 osoba kupiła
22
Pokemon Detektyw Pikachu, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon Detektyw Pikachu, Blu-ray
Rob Letterman, 2019
Dostępny92 szt.

Hit kinowy! Pierwszy pełnometrażowy, aktorski film w świecie Pokemon! Genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu. Jego syn Tim wraz z byłym partnerem, detektywem Pikachu (Ryan Reynolds, a w polskiej wersji dubbingowej Maciej Stuhr) próbują rozwiązać zagadkę zaginięcia. Podczas niezwykłej przygody w Ryme City znajdują poszlaki i wpadają na ślad przerażającego spisku, który może doprowadzić do zniszczenia całego świata Pokemon.

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

1 osoba kupiła
23
Godzilla II. Król potworów, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godzilla II. Król potworów, DVD
Michael Dougherty, 2019
Dostępny300 szt.

Najpotężniejsza istota, jaką widział świat, powraca w nakręconym z rozmachem filmie akcji. Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem – trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

1 osoba kupiła
24
Język polski 6. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Język polski 6. Zeszyt ćwiczeń dla szkoły podstawowej
Dostępny12 szt.

Zeszyt ćwiczeń jest przeznaczony dla ucznia klasy szóstej szkoły podstawowej. Jasny i czytelny sposób prezentacji zagadnień gramatycznych pomaga uczniowi zdobywać nowe umiejętności językowe. Zróżnicowane ćwiczenia pisemne oraz ustne przygotowują ucznia do kolejnych etapów kształcenia. Zawarte w zeszycie ćwiczeń nawiązania do tekstów kultury pozwalają uczniowi na świadome uczestnictwo w świecie kultury.

24,90 zł
22,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,49 zł

1 osoba kupiła
25
Uczymy się z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uczymy się z Bratkiem. Zeszyt ćwiczeń. Klasa 1. Część 3
Dostępny6 szt.

Zeszyt ćwiczeń z serii „Uczymy się z Bratkiem” do klasy 1, część 3 to: • zestaw ćwiczeń o różnym stopniu trudności, • zadania uczące myślenia przyczynowo-skutkowego (stawiania hipotez, przeprowadzania obserwacji i wyciągania wniosków), • ćwiczenia angażujące wiele zmysłów, • wprowadzane zasady ortograficzne spójne z omawianym tematem, • praktyczne w użyciu – przejrzyste, zrozumiałe dla ucznia.

27,50 zł
24,75 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,75 zł

1 osoba kupiła
26
Komunikacja w polityce i w biznesie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komunikacja w polityce i w biznesie
Dostępny3 szt.

W epoce, w której media społecznościowe wypierają tradycyjne kanały komunikacji i w której obraz zaczyna odgrywać dominującą rolę, umiejętność skutecznego komunikowania się jest ważna jak nigdy. Jest ona kluczowym czynnikiem sukcesu w każdej działalności, od najwyższego do najniższego poziomu, niezbędnym, aby dostać się na szczyty i przekazać innym swoje myśli.Sztuka komunikacji nie jest nauką ścisłą, jako że nie ma ona jakichś regulujących ją zasad, a jeśli są, to ciągle się zmieniają i z tego powodu trudno je ująć np. w podręcznik. Można jednakże próbować poznać je - także z perspektywy kobiet - poprzez obserwację wydarzeń, analizę dawnych i obecnych modeli komunikacji oraz badanie zjawisk związanych z zachowaniami społecznymi.Dzięki różnorodnym doświadczeniom autorów i wykorzystaniu wypowiedzi autorytetów, ta prowokacyjna książka przedstawia najnowsze metody doskonalenia komunikacji interpersonalnej, wzbogacając to wszystko wywiadami, cytatami i elementami tematów kontrowersyjnych, takich jak seks i władza. Ukoronowaniem tego bogatego materiału są rysunki Piergiorgia Mulasa.

59,00 zł
47,79 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

1 osoba kupiła
27
Kampanie wojny siedmioletniej na ziemiach polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kampanie wojny siedmioletniej na ziemiach polskich
Dostępny43 szt.

Dziwna, długa wojna, w której od wydawałoby się nieuchronnej klęski ratuje Prusy tzw. cud domu brandenburskiego. Wojna, w której nieudanie debiutuje zalążek floty pruskiej, a sam Fryderyk Wielki omal nie traci swej „wielkości”. Pierwsze na rodzimym rynku księgarskim opracowanie wszystkich epizodów wojny siedmioletniej, jakie miały miejsce w dzisiejszych granicach Polski. Oprócz najważniejszych dla całego konfliktu bitew i oblężeń, opisano tu niezliczoną liczbę drobnych potyczek, incydentów, a nawet miejsca obozowisk i trasy przemarszu walczących wojsk. Drobiazgowość tego zapisu wydarzeń przypomina współczesnemu czytelnikowi stare wojenne prawdy, np. tę, że wojny najlepiej toczy się na terytorium przeciwnika i niekoniecznie zimą. Na podstawie zadziwiającej jak na możliwości epoki mobilności zaangażowanych w wojnę armii, a jednocześnie nader rzadkiego „wykończenia” akcji jakimkolwiek starciem zbrojnym, można odnieść wrażenie, że nie wszystkich wodzów otula woń prochu. Jak było naprawdę?

42,00 zł
30,66 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,34 zł

1 osoba kupiła
28
Stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stary cmentarz na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem
Dostępny18 szt.

Stary Cmentarz jest chyba najmniej smutną z polskich nekropoli, tutaj ma się wrażenie, że żal po zmarłych jest jakby mniejszy niż gdzie indziej, że oni wciąż są wśród nas, tylko jakby trochę dalej. Wiele z pochowanych tu osób żyje w swojej twórczości, wielu w pamięci bliskich, którzy trochę za sprawą sławy, jaka otacza zakopiański Stary Cmentarz szczycą się tym, że ich przodkowie spoczywają po sąsiedzku z pisarzami, artystami, słynnymi przewodnikami czy ratownikami tatrzańskimi. Na Pęksowym Brzyzku nie tylko odwiedza się zmarłych także zwiedza się to najpiękniejsze zakopiańskie muzeum na świeżym powietrzu, bowiem wiele usytuowanych tu nagrobków to prawdziwe dzieła sztuki, powstałe w pracowni wielkich artystów, którzy potem, w ślad za swoimi dziełami, znaleźli się na Pęksowym Brzyzku. Turysta znajdzie tu wiele akcesoriów wiążących się z terenem, na którym cmentarz jest usytuowany: regionalne zdobienia nagrobków, obrazy na szkle, żeliwne krzyże, wykonane w XIX-wiecznej hucie w Kuźnicach z tatrzańskiego żelaza, skały z Tatr, haki i liny taternickie, blachy przewodników tatrzańskich. Jest tu także wiele (choć liczba ich zmniejsza się z roku na rok) grobów z zatartymi przez czas napisami, bezimiennych, zapomnianych, nierzadko jednak ozdobionych zabytkowymi krzyżami lub innymi dekoracjami funeralnymi. Epitafia często nawiązują do okoliczności górskiej śmierci lub też odnoszą się do niecodziennej działalności pochowanych tu osób. Stosunkowo niewiele jest banalnych lub kiczowatych, pretensjonalnych grobów lecz gdy je napotykamy, może tym bardziej drażnią w tym pięknym, pełnym uśmiechniętego smutku miejscu.

63,00 zł
44,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 18,90 zł

1 osoba kupiła
29
Knur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Knur
Dostępny158 szt.

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków.

20,20 zł
17,78 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,42 zł

1 osoba kupiła
30
Pamięć komórkowa naszego ciała. Jak uzdrowić geny i uwolnić się od dziedzicznych chorób, złych doświadczeń oraz wspomnień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pamięć komórkowa naszego ciała. Jak uzdrowić geny i uwolnić się od dzi...
Dostępny31 szt.

Według badań naukowych masz szansę zmienić swoje genetyczne przeznaczenie nawet jeśli otrzymałeś niezbyt „dobre” geny. Wystarczy je odpowiednio aktywować, by uwolnić się od dziedzicznych chorób i złych doświadczeń. Weź zdrowie w swoje ręce! Czym jest pamięć komórkowa ciała? Nasze problemy zdrowotne mają swoje źródło w podświadomości, która jest milion razy silniejsza niż świadomość. Wszystkie wspomnienia od chwili narodzin są kodowane w pamięci komórkowej. To z nimi musimy pracować, by odzyskać zdrowie i cokolwiek zmienić w życiu. Dzięki tej książce będzie to łatwiejsze, ponieważ jej Autor udowadnia, że każde wspomnienie komórkowe można uzdrowić. Czy geny to wyrok? Wyobrażenie, że geny funkcjonują w sztywno ustalony sposób, zgodnie z którym programują całe nasze życie, jest błędne. Geny są zmienne, a my możemy wpływać na ich aktywację. Każdy gen jest kontrolowany poprzez sygnały wysyłane z mózgu w wyniku relacji międzyludzkich, wpływów środowiskowych i indywidualnych doświadczeń zapisanych w pamięci komórkowej ciała. Dowiodły tego liczne obserwacje i najnowsze odkrycia naukowe, o których dowiesz się właśnie z tej książki. Jak zmienić swoje geny? Autor, profesor, doktor nauk medycznych, neurobiolog, lekarz, psychiatra i psychoterapeuta, wyjaśnia jak doświadczenia i wspomnienia, które są zakodowane w pamięci komórkowej ciała oddziałują na Twój organizm i zmieniają go. Dokładnie przedstawia, co to oznacza w praktyce, dlaczego na przykład niektórzy ludzie po traumatycznych przeżyciach i doświadczeniach (nawet tych doznanych w dzieciństwie) mogą poważnie zachorować w życiu dorosłym. W oparciu o najnowsze badania naukowe, opisuje jak dzięki zmianie swojego sposobu życia, możliwe jest oddziaływanie, a nawet wyleczenie chorób genetycznych. Już teraz sam możesz uzdrowić swoje geny i uwolnić się od dziedzicznych chorób, złych doświadczeń i wspomnień. Czas przejąć kontrolę nad własnym życiem! Joachim Bauer w prosty sposób opisuje, dlaczego potrzeba nam dobrych relacji, co oznacza doświadczenie przemocy w życiu człowieka oraz jakie skutki dla dzieci może nieść brak wystarczającej uwagi ze strony rodziców, a także ciągłe korzystanie z mediów. Dosadnie i zrozumiale wyjaśnia, jakie kształtują się perspektywy dla nowego, poszerzonego zrozumienia zaburzeń zdrowotnych i gdzie szukać pomocy psychoterapeuty. Ponadto dowiesz się: – jak geny reagują na stres, – jaki wpływ na rozwój depresji ma środowisko, – dlaczego to stres odpowiada za nowotwory, – jak codzienne napięcie uszkadza układ krążenia, – jakie są fizyczne skutki problemów w pracy i z czego powstaje syndrom wypalenia.

49,40 zł
36,06 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,34 zł

1 osoba kupiła
31
Efekt Susan - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Efekt Susan
Dostępny26 szt.

Susan Svendsen ma wyjątkowy dar – jest ekspertem w skłanianiu ludzi do odkrywania przed nią swoich tajemnic. Podczas zwykłej rozmowy z nią wszyscy nieświadomie zaczynają wyjawiać najskrytsze myśli i sekrety. Susan wykorzystywała to przez całe życie, lecz teraz, kiedy jej i całej jej rodzinie grozi więzienie, ten niezwykły talent staje się ostatnią deską ratunku. Oferta tajemniczego urzędnika państwowego brzmi jasno: żeby uratować rodzinę, Susan musi odnaleźć byłych członków ściśle tajnej Komisji Przyszłości i dowiedzieć się, co zawierał jej ostatni raport. Okazuje się jednak, że ktoś bardzo potężny nie chce, aby ten raport kiedykolwiek został ujawniony. Uzbrojona w swoją wiedzę, szalone pomysły i niezwykły dar, Susan rozpoczyna nierówną walkę, w której stawka jest o wiele wyższa, niż przyszłość jej rodziny.

37,90 zł
29,94 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,96 zł

1 osoba kupiła
32
Family and Friends 4. Second Edition. Class Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Family and Friends 4. Second Edition. Class Book
Dostępny53 szt.

Nowe wydanie sześciopoziomowego, intensywnego kurs dla dzieci w wieku od 7 lat, oferującego materiał nawet na 4 godziny nauki w tygodniu! Każdy poziom kursu to materiał na przynajmniej 90 lekcji. Autorki kursu proponują naukę czytania i pisania w taki sam sposób, jak uczą się dzieci w Wielkiej Brytanii – poznają nazwy głosek w kolejności umożliwiającej czytanie i pisanie określonych słów. Dzięki temu uczniowie zaczynają szybko czytać, co pozwala na obudowanie kursu specjalnie przygotowanymi lekturkami. Family and Friends kształtuje również odpowiednie postawy społeczne, ucząc dzieci np. o konieczności niesienia pomocy, czy dzielenia się z bliskimi. Zalety kursu: – zabawne ćwiczenia rozwijające prawidłową wymowę zachęcają dzieci do mówienia po angielsku, – nauka pisania wprowadzana jest stopniowo i systematycznie, dzięki czemu uczniowie piszą chętnie i poprawnie, – lektury uzupełniające kurs wykształcają w dzieciach nawyk czytania po angielsku dla przyjemności, – różnorodne ćwiczenia sprawiają, że kurs odpowiada potrzebom dzieci o różnych stylach uczenia się, materiał wprowadzony jest w szybkim tempie, a uzupełnia go wiele materiałów dodatkowych, dzięki czemu kurs doskonale sprawdzi się również przy dużej liczbie godzin w tygodniu, – każdy poziom kursu dopełniają dodatkowe lektury i ćwiczenia gramatyczne. Family and Friends znakomicie integruje nie tylko wszystkie sprawności językowe, ale również uczy dzieci wartości i właściwych zachowań (civic education). Kurs można wzbogacić o podręcznik do gramatyki Grammar Friends.

76,80 zł
69,12 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,68 zł

1 osoba kupiła
33
Złodziejaszki, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziejaszki, DVD
Hirokazu Koreeda, 2018
Dostępny101 szt.

Nagrodzony Złotą Palmą na Festiwalu w Cannes oraz nominowany do Oscara film „Złodziejaszki” to historia trzypokoleniowej ubogiej rodziny żyjącej na przedmieściach Tokio. Wszyscy utrzymują się z dorywczych zajęć i drobnych kradzieży. I choć ledwo wiążą koniec z końcem, to gdy pewnego dnia w ich życiu pojawia się bezdomna dziewczynka, bez wahania decydują się zapewnić jej dach nad głową. To początek wydarzeń, które odsłonią skrywane tajemnice z rodzinnej przeszłości.

35,90 zł
34,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,79 zł

34
Pokemon Detektyw Pikachu 3D, 2 Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokemon Detektyw Pikachu 3D, 2 Blu-ray
Rob Letterman, 2019
Dostępny77 szt.

Hit kinowy! Pierwszy pełnometrażowy, aktorski film w świecie Pokemon! Genialny detektyw Harry Goodman znika bez śladu. Jego syn Tim wraz z byłym partnerem, detektywem Pikachu (Ryan Reynolds, a w polskiej wersji dubbingowej Maciej Stuhr) próbują rozwiązać zagadkę zaginięcia. Podczas niezwykłej przygody w Ryme City znajdują poszlaki i wpadają na ślad przerażającego spisku, który może doprowadzić do zniszczenia całego świata Pokemon.

73,90 zł
70,21 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,69 zł

35
Godzilla 2. Król potworów 3D, 2 Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godzilla 2. Król potworów 3D, 2 Blu-ray
Michael Dougherty, 2019
Dostępny63 szt.

Najpotężniejsza istota, jaką widział świat, powraca w nakręconym z rozmachem filmie akcji. Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem – trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

88,90 zł
84,46 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,44 zł

36
Godzilla II. Król potworów, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Godzilla II. Król potworów, Blu-ray
Michael Dougherty, 2019
Dostępny201 szt.

Najpotężniejsza istota, jaką widział świat, powraca w nakręconym z rozmachem filmie akcji. Kolejna odsłona filmowego MonsterVerse, opowiada historię o bohaterskich czynach członków kryptozoologicznej agencji Monarch, którzy muszą zmierzyć się z całą zgrają gigantycznych potworów. W tym również z potężnym Godzillą, który staje do walki z Mothrą, Rodanem i swoim najgroźniejszym wrogiem – trzygłowym Królem Ghidorahem. Kiedy te pradawne supergatunki, o których istnieniu dawno zapomniano, ponownie powstają, rozpoczyna się walka o dominację... a to stawia na szali przetrwanie ludzkości.

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

37
Phenomenon. Deluxe Edition, 3 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Phenomenon. Deluxe Edition, 3 CD
Ufo, Warner Music Polska
Niedostępny
Brak

Lista utworów: Płyta 1: 1. Too Young To Know 2. Crystal Light 3. Doctor Doctor (2019 Remaster) 4. Space Child 5. Rock Bottom (2019 Remaster) 6. Oh My 7. Time On My Hands 8. Built For Comfort 9. Lipstick Traces 10. Queen Of The Deep Płyta 2: 1. Sixteen (Demo / 2019 Remaster) 2. Oh My (Demo / 2019 Remaster) 3. Give Her The Gun (A-Side Single / 2019 Remaster) 4. Sweet Little Thing (B-Side Single / 2019 Remaster) 5. Sixteen (Outtake / 2019 Remaster) 6. Doctor Doctor (Single Edit / 2019 Remaster) 7. Rock Bottom (Single Edit / 2019 Remaster) 8. Doctor Doctor (Mono Single Edit / 2019 Remaster) 9. Oh My (Instrumental Rough Mix / 2019 Remaster) 10. Sixteen (Instrumental Rough Mix / 2019 Remaster) 11. Doctor Doctor (Instrumental Rough Mix / 2019 Remaster) 12. Rock Bottom (Rough Mix / 2019 Remaster) 13. Time On My Hands (Rough Mix / 2019 Remaster) 14. Built For Comfort (Rough Mix / 2019 Remaster) 15. Lipstick Application (Instrumental Rough Mix / 2019 Remaster) 16. Queen Of The Deep (Early Version / 2019 Remaster) Płyta 3: 1. Oh My (Live in Atlanta – 5th November 1974) 2. Doctor Doctor (Live in Atlanta – 5th November 1974) 3. Built For Comfort (Live in Atlanta – 5th November 1974) 4. Give Her The Gun (Live in Atlanta – 5th November 1974) 5. Cold Turkey (Live in Atlanta – 5th November 1974) 6. Space Child (Live in Atlanta – 5th November 1974) 7. Rock Bottom (Live in Atlanta – 5th November 1974) 8. Prince Kujuku (Live in Atlanta – 5th November 1974)

76,90 zł
70,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,15 zł

38
Anaid Niezwykły zmysł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anaid Niezwykły zmysł
Dostępny120 szt.

Zieleń jej oczu nie była zwykłym kolorem! Spojrzenie kryło coś niecodziennego i w zależności od nastroju ? potrafiło przybierać różne kolory tęczy? Czy ktoś widział coś podobnego? Przyjazd do Irlandii okazał się najlepszym i zarazem najgorszym, co spotkało Anaid. Dom, w którym zamieszkała, przywiał tornado wspomnień, a przepaść nad szmaragdowymi klifami wabiła tajemniczą mocą, wcale nie kusząc śmiercią, lecz odpowiedziami na pytania, których dziewczyna nawet nie zdążyła zadać. Światełkiem w jej życiu okazało się poznanie Caluma i magia muskająca ich ciała, gdy przebywali w pobliżu siebie. Tylko przy nim ciągłe przeczucie, że utknęła w złym miejscu i czasie ? rozmywało się, a każdy jego pocałunek wnosił porcję prawdy do serca dziewczyny. Niestety, gdy połączyli w miłości nie tylko dusze, ale również ciała ? doszło do tragedii. Anaid poznała mroczną część siebie, o której istnieniu nie miała pojęcia i nie potrafiła jej kontrolować. Pomoc Caluma w rozwikłaniu sekretów pamięci nie mogła być wystarczająca... Klucz do prawdy krył w swoim wnętrzu tajemniczy chłopak ? Kaiden. Tych troje znało się w przeszłości, która rozdzieliła ich drogi. Dwa światy, które łączy jej historia. Dwie różne miłości, które łączy ta dziewczyna. Anaid ? Niezwykły zmysł! ZOBACZ! POCZUJ! ZAUFAJ! Trzy serca, które wyruszyły kiedyś w oddzielną drogę, będą musiały się spotkać i połączyć w strzępach wspomnień. Świat stworzony przez autorkę w ?Anaid. Niezwykły zmysł? jest oryginalny i magiczny. Pełen przeróżnych smaków, zapachów i doznań. Nie jest to kolejna banalna historia, która zanudzi nas od pierwszej strony, ale taka która nas pochłonie i zawładnie naszymi zmysłami. Jestem miło zaskoczona debiutem Anny Fobia i na pewno sięgnę po kolejne powieści, które wyjdą spod jej pióra. POLECAM! Ana Rose - pisarka. Wraz z Anaid przenieście się do klimatycznej Irlandii, której barwne opisy malują w głowie czytelnika iście baśniowe tło dla opowieści o pozornie zwyczajnej dziewczynie, która obdarzona została niezwykłym zmysłem. Dajcie się porwać historii pełnej uczuciowych rozterek i niecodziennych zjawisk. Przekonajcie się, jak trudno jest dopasować się do zupełnie nowej rzeczywistości. Zanurzcie się w świecie przedstawionym i wraz z głównymi bohaterami śledźcie uważnie każdą nową poszlakę na drodze ku odkryciu tajemnic, po ujawnieniu których życie prawdopodobnie nigdy nie będzie już wyglądało tak samo... Anna Fobia niewątpliwie pisze ciekawie. Będziecie zaskoczeni tym, jak bardzo wciągnie Was snuta przez autorkę opowieść! Katarzyna Ewa Górka, @katherine_the_bookworm

36,90 zł
31,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,53 zł

39
Topielisko. Klątwa la Llorony, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topielisko. Klątwa la Llorony, Blu-ray
Michael Chaves, 2019
Dostępny49 szt.

Przerażająca, ponadczasowa legenda od producentów bestsellerowej serii horrorów, świata „Obecności”. La Llorona to Płacząca Kobieta, a wszyscy, którzy słyszą jej śmiertelne nocne wołanie, są zgubieni. Ukrywa się w mroku i czyha na dzieci, aby zastąpić nimi własne. Lata 70. XX wieku w Los Angeles. Pracownica socjalna bada sprawę znękanej matki podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i lekceważy jej złowieszcze ostrzeżenia. Wkrótce pracownica ta i jej małe dzieci trafiają w straszny nadprzyrodzony świat. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara.

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

40
Podróż w niepamięć, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podróż w niepamięć, DVD
Til Schweiger, 2018
Dostępny101 szt.

Film w reżyserii Tila Schweigera. Owdowiały Amadeus (Nick Nolte) jest coraz bardziej sfrustrowany tym, że z powodu choroby Alzheimera coraz gorzej pamięta bliskich. Wkrótce jednak wyrusza w niezwykłą podróż z wnuczką (Sophia Lane Nolte), która zabiera go do Wenecji, gdzie spędził swój miesiąc miodowy.

36,90 zł
35,06 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,84 zł

41
Słońce też jest gwiazdą, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Słońce też jest gwiazdą, DVD
Ry Russo-Young, 2019
Dostępny101 szt.

Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicoli Yoon (Ponad wszystko). Natasha (Shahidi) i Daniel (Melton) pochodzą z różnych środowisk. Ona nie wierzy w nic, czego nie da się udowodnić naukowo. On to niepoprawny romantyk. Jedno z nich wkrótce wyjedzie na zawsze. Spotykają się przypadkiem w Nowym Jorku, a jest im dany zaledwie jeden wspólny dzień. Czy można przeżyć wielką miłość, gdy czasu jest tak niewiarygodnie mało?

20,90 zł
19,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,04 zł

42
Topielisko. Klątwa la Llorony, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Topielisko. Klątwa la Llorony, DVD
Michael Chaves, 2019
Dostępny100 szt.

Przerażająca, ponadczasowa legenda od producentów bestsellerowej serii horrorów, świata „Obecności”. La Llorona to Płacząca Kobieta, a wszyscy, którzy słyszą jej śmiertelne nocne wołanie, są zgubieni. Ukrywa się w mroku i czyha na dzieci, aby zastąpić nimi własne. Lata 70. XX wieku w Los Angeles. Pracownica socjalna bada sprawę znękanej matki podejrzanej o narażenie dziecka na niebezpieczeństwo i lekceważy jej złowieszcze ostrzeżenia. Wkrótce pracownica ta i jej małe dzieci trafiają w straszny nadprzyrodzony świat. Ich jedyną szansą na przetrwanie śmiercionośnego gniewu La Llorony może być pozbawiony złudzeń ksiądz, odprawiający mistyczne obrzędy, aby utrzymać zło w ryzach na skraju światów, gdzie ścierają się ze sobą strach i wiara.

40,90 zł
38,86 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,04 zł

43
Co u pana słychać? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Co u pana słychać?
Dostępny81 szt.

Dziesięciu byłych nazistów wysokiej rangi. Dziesięć reportaży o powojennej moralności zbrodniarzy hitlerowskich. Profesor Hans Fleischhaker – nazistowski antropolog, który jeździł do Auschwitz badać ludzkie czaszki. Hermann Stolting – prokurator, którego wyroki śmierci wykonywano dokładnie co trzy minuty. Otto von Fircks, Aleksander Dolezalek i Konrad Meyer – realizatorzy Generalplan Ost, nowej, nazistowskiej wielkiej wędrówki ludów. Reinhard Hoenh – promotor chemicznej sterylizacji Słowian. Heinz Reinefarth – generał odpowiedzialny za pacyfikację zrzucającej kajdany Warszawy. Heinz Rolf Höppner – który wespół z Adolfem Eichmannem pozbawił życia cztery i pół miliona ludzi. Wilhelm Koppe – generał policji i SS, którego sam Himmler uważał za zbyt skrajnego w działaniach. Hubertus Strughold – twórca medycyny kosmicznej, na potrzeby której eksperymentował na więźniach obozu w Dachau, poddając ich ciała nieziemskim warunkom. Ci ludzie stanowili część największego w historii planu ludobójstwa. Wszystkich odwiedził Krzysztof Kąkolewski, zadając na wstępie jedno pytanie: „Co u pana słychać?”.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

1 osoba kupiła
44
Saga Moonsun.  Klucz Angeliusa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga Moonsun. Klucz Angeliusa
Niedostępny
Brak

Naomi uważa się za zwykła dwudziestolatkę. Wyprawa do Yellowstone wraz z grupą jej przyjaciół, w niezwykłych okolicznościach, przewraca całe jej życie do góry nogami. Przyjemny kemping w ciągu kilku minut przeradza się w walkę o życie, w której zwykły śmiertelnik nie ma szansy przetrwać. Z pomocą przychodzi James - przystojny chłopak z grupy biwakującej w pobliżu. Wspólnymi siłami próbują znaleźć sposób na przetrwanie. To właśnie Jamesowi, Alfa Wolfgenów, którym okazuje się być ojciec Naomi, powierzył zadanie obudzenia w Naomi mocy Wolfgenów, Tylko dzięki nim będzie ona w stanie przetrwać to co nadchodzi. Okropne huragany, tornada i palący czerwony deszcz to dopiero początek, a wróg na usługach pana piekła nie ma zamiaru na tym poprzestać. Czarna magia ogarnia niebo i ziemię siejąc spustoszenie. Jest tylko jedno wyjście. Naomi jak najszybciej musi dowiedzieć się kim jest i obudzić w sobie potęgę Moonsun. Bo tylko Moonsun będzie w stanie wszystkich ocalić i pokonać próbującego wydostać się na powierzchnię władcę piekieł - Katrona. Czy Naomi obudzi wszystkie swoje moce, nim Kometa Artemidy otworzy bramy piekieł? Kim są tak naprawdę jej rodzice i dlaczego ukrywali przed nią jej pochodzenie? Czy odnajdzie klucze do bramy piekła, by uwięzić w nim Katrona już na dobre? Jak wiele będzie musiała poświęcić by wygrać? Nic z czym przyjdzie jej się zmierzyć, nie będzie proste. Ale za każdym razem będzie próbowała! PREMIERA W USA - LISTOPAD 2019!

36,90 zł
31,37 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,53 zł

45
Sunshine Kitty, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sunshine Kitty, CD
Tove Lo, Universal Music Polska
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.06

Lista utworów: 1. Gritty Pretty (intro) 2. Glad He's Gone 3. Bad as the Boys 4. Sweettalk my Heart 5. Stay Over 6. Are U gonna tell her? 7. Jacques 8. Mateo 9. Come Undone 10. Equally Lost 11. Really don't like u 12. Shifted 13. Mistaken 14. Anywhere u go 15. Sunshine Kitty (outro)

54,90 zł
53,80 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 1,10 zł

46
Śladomość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śladomość
Dostępny5 szt.

Radosław Biniek (ur.1973)??pochodzi z Tomaszowa Mazowieckiego, gdzie stawiał pierwsze kroki artystyczne jako założyciel projektu The Band Of Perceptron, tam powstały pierwsze wiersze, etiudy i działania performerskie. Wraz z Grzegorzem Karsińskim tworzył duet muzyczno-poetycko-wizjonerski???Joint The Vision skupiony na różnych formach wizualno-dźwiękowych. W latach 1995-97 we Wrocławiu był współzałożycielem teatralnej grupy: Teatr Improwizacji Zaplanowanej Rodzina Bursonich. W 2004 roku współpracował z jeleniogórskim miesięcznikiem niezależnym Thefragmenty, gdzie drukował swoje wiersze. Od 1997 jest aktorem Teatru Animacji w Jeleniej Górze.

22,00 zł
15,40 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,60 zł

47
Pokonaj nadwagę oraz insulinooporność u dziecka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pokonaj nadwagę oraz insulinooporność u dziecka
Niedostępny
Brak

Skończyły się czasy, kiedy uważano, że pulchne bobasy to sama słodycz, a pyzate dzieci z czasem z tego wyrosną. Dziś wiadomo, że otyłość i nadwaga to nie tylko defekt kosmetyczny, ale podłoże wielu chorób i zaburzeń, takich jak cukrzyca typu 2, nadciśnienie tętnicze, stłuszczenie wątroby, choroby tarczycy, choroby autoimmunologiczne, a także insulinooporność, której w tej książce poświęcamy dużo uwagi. „Jako mama dwóch córek widzę, jak potrzebna jest edukacja rodziców w kwestii żywienia i stylu życia dzieci. Nam, rodzicom, ciągle brakuje w tych sprawach wsparcia! Dlatego zaprosiłam do współpracy znakomitą dietetyczkę, a prywatnie mamę czwórki dzieci – Anetę Stanek-Gonerę. Od 2017 roku prowadzimy razem warsztaty dla rodziców i dzieci, edukujemy w internecie, a także prowadzimy grupy wsparcia. Ta książka to kompendium i dopełnienie wiedzy, którą na co dzień wam przekazujemy. Zachęcam do lektury nie tylko obecnych i przyszłych rodziców, lecz także babcie i dziadków, ciocie i wujków, dietetyków i innych specjalistów pracujących z dziećmi oraz opiekunów i pracowników rozmaitych placówek dla dzieci. Wspólnie zadbajmy o zdrowie i dobro dzieci nie tylko naszych własnych, ale wszystkich! Aż 80% otyłych nastolatków zostanie otyłymi dorosłymi. Razem możemy temu zapobiec!” – Dominika Musiałowska, Prezes Fundacji Insulinooporność – zdrowa dieta i zdrowe życie. Choć nadwaga i otyłość u dzieci oraz powiązana z nimi insulinooporność pociągają za sobą groźne skutki, to jest dobra wiadomość: nadprogramowych kilogramów można się pozbyć – unikając jednocześnie wielu chorób – i nie trzeba do tego domowej rewolucji. Wystarczy wprowadzić kilka prostych zmian. Książka Pokonaj nadwagę oraz insulinooporność u dziecka to wyjątkowo przyjazny poradnik dla rodzica zarówno przedszkolaka, jak i ucznia. Dowiesz się z niego między innymi, na czym tak naprawdę polega problem, z którym zmaga się twoje dziecko – a wraz z nim wasza rodzina! – i zyskasz gotowe narzędzia, które pozwolą ci go rozwiązać. Znajdziesz tu m.in.: • blisko 300 przepisów na pyszne i zdrowe dania, • przystępnie podane informacje o nadwadze, insulinooporności i ich konsekwencjach oraz o tym, jak sprawdzić, czy dotyczą również twojego dziecka, • pomysły na atrakcyjne zabawy ruchowe, • sposoby na znalezienie motywacji do zmian dla całej rodziny.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

48
Hello Neighbor. Tom 3. Pogrzebane sekrety - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hello Neighbor. Tom 3. Pogrzebane sekrety
Dostępny4 szt.

Nie przegap fascynującego finału trylogii „Hello Neighbor” opartego na przebojowej grze! Nicky Roth powinien być zadowolony — w końcu udowodnił, że jego najlepszy przyjaciel, Aaron i jego młodsza siostra — Mya zaginęli. Co więcej, policja rzeczywiście działa: oklejono miasto plakatami i zorganizowano weekendowe poszukiwania. Ale Nicky nie może oderwać oczu od domu po drugiej stronie ulicy, zwłaszcza po tym, jak zobaczył świetlny sygnał SOS nadawany z pokoju Aarona. Po tym, co wydarzyło się zimą, i ostrzeżeniach, które dostali od rodziców, przyjaciele Nicky'ego nie chcą mu już dłużej pomagać w śledzeniu tajemniczego sąsiada. Jeśli Nicky chce dowiedzieć się, co dzieje się w domu Petersonów, będzie musiał to zrobić na własną rękę...

29,90 zł
22,13 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,77 zł

49
Paradoks szympansa. Sposób na sukces, szczęście i pewność siebie. Przełomowy program zarządzania umysłem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Paradoks szympansa. Sposób na sukces, szczęście i pewność siebie. Prze...
Niedostępny
Brak

Sposób na sukces, szczęście i pewność siebie! • Masz problem z osiągnięciem sukcesu i osobistego szczęścia? • Bezskutecznie próbujesz zrozumieć siebie? • Emocje zbyt często dyktują ci, co masz robić? Twój wewnętrzny Szympans może być twoim najlepszym przyjacielem albo największym wrogiem – przekonaj się, na czym polega paradoks Szympansa! Paradoks Szympansa to sprawdzony w praktyce model zarządzania umysłem, który pomoże ci stać się szczęśliwym, pewnym siebie i odnoszącym sukcesy człowiekiem. Profesor Steve Peters, światowej sławy psychiatra, tłumaczy naturę wewnętrznej walki, jaka odbywa się w twoim umyśle, i wyjaśnia, jak wykorzystać tę wiedzę w każdej dziedzinie życia. Dowiesz się: • jak dokładnie rozpoznać mechanizmy działania umysłu i zarządzać nim w świadomy sposób, • jak rozpoznać i zrozumieć swoje emocje i myśli oraz właściwie nimi kierować, • jak stać się pewną siebie osobą, którą zawsze pragnąłeś być.

45,00 zł
35,55 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,45 zł

50
DEMON DAYS (PICTURE VINYL ALBUM). Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
124,90 zł
114,91 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 9,99 zł

Wróć do góry