hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.08.30

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 30 sierpnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Teraz bajty. Informatyka dla szkół ponadpodstawowych. Klasa 1. Zakres podstawowy (Grażyna Koba ), na drugim Zakręcone robale (Kukuryku). Kolejny produkt to Zwierz (Piotr Kościelny) oraz Ciało nie kłamie. 262 ciała. Wyznania lekarki medycyny sądowej (Judy Melinek).
1
Teraz bajty. Informatyka dla szkół ponadpodstawowych. Klasa 1. Zakres podstawowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz bajty. Informatyka dla szkół ponadpodstawowych. Klasa 1. Zakres ...
Dostępny594 szt.

Podręczniki z serii „Teraz bajty” dla szkół ponadpodstawowych mają budowę modułową. Pozwala to realizować tematy w podanym układzie lub dostosować kolejność realizacji modułów, a tym samym zawartych w nich tematów, do specyfiki szkoły i grupy uczniów. Każdy temat stanowi gotowy scenariusz lekcji o wyrazistej strukturze merytoryczno-dydaktycznej. Podręcznik do każdej klasy składa się z czterech modułów o podobnych treściach: – Moduł A. Wokół komputera i sieci komputerowych, – Moduł B. Wokół dokumentów komputerowych, – Moduł C. Wokół algorytmiki i programowania, – Moduł D. Wokół Internetu i projektów.

38,50 zł
2
Zakręcone robale - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakręcone robale
Kukuryku, od 5 lat
Dostępny109 szt.

Zakręcone robale to wciągająca i emocjonująca gra dla całej rodziny. Celem gry jest ułożenie jak najwięcej długich gąsienic. Czyj robal będzie najdłuższy? Kto będzie miał ich najwięcej? Kto wykaże się sprytem i logicznym myśleniem? Zadanie nie jest łatwe, bo robaczki trzeba stworzyć z poplątanych elementów. Wygrywa osoba, która zdobędzie najwięcej punktów za swoje okazy. Pamiętaj! Każdy robal musi mieć głowę i ogon. Zestaw zawiera: • 96 kafelków o wymiarach 50 x 50 mm, • instrukcję.

30,70 zł
23,03 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,67 zł

3
Zwierz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zwierz
Dostępny118 szt.

„Właściwie zabijałem, odkąd pamiętam. Zaczynałem od zabijania zwierząt. Pierwszą ofiarą był kot sąsiadów. To było u babci na wakacjach. Mieszkała na wsi. Miałem zaledwie siedem lat. Zabiłem go kamieniem. Podchodził do mnie i się łasił. Głaskałem go po plecach, a drugą ręką sięgnąłem po kamień. Potem było więcej zwierząt. Ptaki złapane w siatkę, psy, jeże, najczęściej jednak koty. Człowieka zabiłem pierwszy raz, jak miałem dziesięć lat”. Zwłoki młodej dziewczyny odkryte we Wrocławiu to dla doświadczonego komisarza Marka Mikulskiego nie pierwszyzna. Jednak gdy po kilku dniach w lesie w okolicach Wołowa znalezione zostają ciała kolejnych dwóch osób, a przy nich tajemniczy list, policjant wie już, że ma do czynienia z seryjnym mordercą. Psychopatyczny zabójca, który podpisuje się pseudonimem „Zwierz”, ostrzega, że będzie mordował tak długo, aż zostanie złapany. Działa profesjonalnie i z niewiarygodnym okrucieństwem. Nie pozostawia po sobie żadnych śladów i zatacza coraz szersze kręgi. Kulisy zbrodni doskonałej i brutalna prawda o pracy polskich śledczych. Zaskakująca konstrukcja i mrożące krew w żyłach zwroty akcji. Kim jest „Zwierz”? Jaką grę prowadzi? Piotr Kościelny (1978) – prywatny detektyw, specjalista ds. bezpieczeństwa i windykacji terenowej. Prowadzi własne biuro detektywistyczne. Instruktor samoobrony, rekreacji i sportu. Przeprowadził kilkadziesiąt szkoleń w zakresie poprawy bezpieczeństwa kobiet. Był członkiem Polskiego Stowarzyszenia Licencjonowanych Detektywów. Miłośnik zwierząt – ma trzy koty i psa rasy bokser, z którym chętnie spaceruje. Czas wolny spędza na pisaniu.

42,90 zł
30,89 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,01 zł

4
Ciało nie kłamie. 262 ciała. Wyznania lekarki medycyny sądowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciało nie kłamie. 262 ciała. Wyznania lekarki medycyny sądowej
Dostępny884 szt.

Ciało nigdy nie kłamie. Dr Judy Melinek zabiera czytelników za policyjne taśmy, podczas najbardziej wstrząsających przypadków gwałtownej śmierci w Nowym Jorku. Opowiada między innymi o wydarzeniach z 11 września, aktach bioterroryzmu przy użyciu wąglika oraz katastrofie lotu 587 linii American Airlines. Ciało nie kłamie to szczery zapis wspomnień patolożki, dr Judy Melinek, pracującej w nowojorskim biurze naczelnego lekarza sądowego na stanowisku specjalisty medycyny sądowej. Dr Melinek opowiada o sekcjach zwłok, dokonywaniu oględzin na miejscu zgonu i wspieraniu pogrążonych w żałobie bliskich. Poznajcie jeden z najtrudniejszych zawodów, pełen zagadek, niespodziewanych wyzwań, stojący w rozkroku między światem żywych i umarłych. Dr Melinek odkrywa przed nami nagą prawdę o pracy w kostnicy bez upiększających opisów.

39,90 zł
25,94 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,96 zł

5
Gnoza i gnostycyzm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gnoza i gnostycyzm
Dostępny38 szt.

Jerzy Prokopiuk (ur. 1931) uznawany jest za jednego z najciekawszych polskich intelektualistów – to ezoteryk, gnostyk, antropozof, wybitny tłumacz, jungista (przetłumaczył na polski kilka dzieł Carla Gustava Junga), autor kilkunastu książek. Pierwszą jego samodzielną pracą jest krótkie wprowadzenie do wiedzy o gnozie, czyli właśnie Gnoza i gnostycyzm. W tej krótkiej książeczce autor zestawia myśl hellenistyczną z myślą orientu, gdzie leżą źródła gnozy. Zadaje też pytania (i daje odpowiedzi): Czym była – i jest – gnoza? Co łączy ją z pogaństwem, co z judaizmem i co z chrześcijaństwem? Podaje różnorakie współczesne definicje gnozy i gnostycyzmu. Analizuje także gnozę jako system epistemologiczny i zastanawia się nad użytecznością myśli gnostyckiej dla współczesnego człowieka. Analizuje także gnozę jako religię skupiając się szczególnie na gnostycyzmie chrześcijańskiej. Ta niewielka książeczka najwybitniejszego w tej dziedzinie polskiego specjalisty to najlepsze wprowadzenie czytelnika w tematykę.

9,50 zł
5,51 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 3,99 zł

6
Memory. Dinozaury - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Memory. Dinozaury
Adamigo, od 5 lat
Dostępny117 szt.

Gra „Memory” jest doskonałą grą towarzyską dla wszystkich lubiących dobrą zabawę w wesołym klimacie. Rozwija pamięć, uczy koncentracji, zbliża rodzinę i uprzyjemnia wolne chwile. Dzięki tej grze w mgnieniu oka poznamy różne gatunki dinozaurów. Zawartość opakowania: • 24 pary kafelków.

43,10 zł
35,34 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 7,76 zł

7
Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla klasy 6 szkoły podstawowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Ćwiczenia dla ...
Dostępny141 szt.

Ćwiczenia mobilizują uczniów do refleksji i zaangażowania. Praca w parach, zdania niedokończone, krzyżówki, fragmenty poezji, cytaty z blogów, scenki dramowe czy logogryfy to ćwiczenia różnorodne i ciekawe dla piątoklasistów. Każda lekcja rozpoczyna się od wprowadzenia do tematu i prezentacji istotnych treści. Dlatego ćwiczenia korelują z kolejnymi rozdziałami podręcznika.

26,00 zł
22,88 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,12 zł

8
Zszywacz granatowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz granatowy
Starpak
Dostępny30 szt.

Nowoczesny zszywacz biurowy w kolorze granatowym. Bezpieczny system zamykania magazynka. Model 240P, 12/144. Cena za 1 zszywacz.

8,50 zł
7,65 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,85 zł

9
Nie odpisuj - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie odpisuj
Dostępny1024 szt.

Już 100 000 Polaków zdradziło mu swoje najgłębsze sekrety. Książka tajemniczego autora profilu Zwierzenie. Thriller, na który czeka cały Internet. Żałuję, że przeczytałam tę wiadomość... To okrutne, ale żywię się cierpieniem innych ludzi. Cudze nieszczęście dodaje mi otuchy i uzmysławia, że świat nie zmówił się przeciwko mnie. Nie tylko ja mam pod górkę. Czy możesz wierzyć ludziom, których poznajesz w internecie? Martyna prowadzi profil społecznościowy, na którym internauci anonimowo zdradzają swoje tajemnice. Pogrążona w depresji kobieta zaczytuje się w problemach obcych ludzi, których cierpienie dodaje jej otuchy. Wydaje jej się nawet, że zna swoich czytelników lepiej niż oni sami. Pewnego dnia dostaje jednak wiadomość, którą powinna była zignorować. Opróżniona butelka wina sprawia, że dziewczyna traci czujność i odpisuje. W jednej chwili Martyna przestaje być tylko powiernicą sekretów anonimowych internautów. Od teraz staje się częścią czyjegoś życia, które jest jeszcze bardziej przerażające niż to opisywane w zwierzeniach. Gdyby tylko nie odpisała na tę wiadomość... Oboje jesteśmy nierozumiani. Oboje tkwimy w próżni, gdzie nikt nie słyszy naszego wołania o pomoc.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

10
Balony premium, lawendowe (10 sztuk) - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Balony premium, lawendowe (10 sztuk)
Godan
Dostępny49 szt.

Balony włoskiego producenta – firmy Gemar – w pięknym, lawendowym kolorze. Posiadają odpowiedniej długości końcówkę, więc nie ma problemu z ich wiązaniem. Wielkość po napompowaniu: około 26.0 cm Cena za 1 opakowanie zawierające 10 balonów.

5,00 zł
4,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,25 zł

11
Żuławski. Szaman - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żuławski. Szaman
Dostępny59 szt.

Bufon, kabotyn, wizjoner, skandalista, grafoman, czarujący uwodziciel, bon vivant, arbiter elegancji – określenia można by mnożyć. Jaki był naprawdę Andrzej Żuławski? Dziennikarka Aleksandra Szarłat przenika za zasłonę mitu, również tego, który jej bohater budował na własny użytek. Żuławski tak jak formułował sądy, tak też żył – według własnych zasad. Nic więc dziwnego, że przypięto mu łatkę skandalisty. Gdy autorka wyjawiała, że zamierza napisać jego biografię, rozmówcy reagowali zdumieniem: „Ależ to niemożliwe, ponieważ on się składał z samych sprzeczności”. Andrzej Żuławski hipnotyzował ludzi. Miał niesłychaną umiejętność ich uwodzenia i odkrywania słabości. Ta wiedza w jego rękach stawała się bronią, którą potrafił bezwzględnie ugodzić. Jednocześnie potrafił być wspaniałomyślny i uroczy. O dobrych i złych stronach jego charakteru mówią bohaterowie tej książki. Wszyscy zgadzają się co do jednego: był człowiekiem fascynującym. On sam mawiał, że każdy jego film to jedno dodatkowe życie. Ale życie Żuławskiego jest ciekawsze niż wszystkie te filmy razem wzięte.

49,99 zł
37,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,50 zł

12
Układanki malucha. Zwierzęta morskie - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanki malucha. Zwierzęta morskie
Edgard - gry
NiedostępnyBrak

Znajdź i dopasuj. Poznaj wspaniałe zwierzęta morskie! „Układanki malucha. Zwierzęta morskie” to pięknie wykonane, 3-częściowe puzzle narysowane przez Sebastiana Opryszka. Ich układanie jest świetną zabawą, a jednocześnie pozwala ćwiczyć koordynację wzrokowo-ruchową i spostrzegawczość. Grę wyprodukowano w Polsce.

20,00 zł
15,60 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 4,40 zł

13
Devlin - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Devlin
Dostępny171 szt.

Nawet Rosie Herpin, która para się polowaniem na duchy, nie jest w stanie przewidzieć spotkania dwójki żałobników, przez co zbliża się do sławnego i uwodzicielskiego Devlina de Vincenta. Wszyscy w Nowym Orleanie wiedzą, że spadkobierca rodzinnej klątwy zarówno przeraża, jak i fascynuje. Dla miejscowych Devlin jest diabłem. Dla Rosie jest mężczyzną, który podsyca jej najśmielsze fantazje. Kiedy atak na przyjaciółkę kobiety okazuje się być powiązany z rodem de Vincentów, Devlin staje się dla niej zagadką, której rozwiązanie może przypłacić życiem. Mężczyzna wie, czego pragnie od tej seksownej, uwodzicielskiej kobiety, ale co Rosie może chcieć od niego? To pytanie, które staje się naglące – i niebezpieczne – gdy Devlin podejrzewa ją o kopanie w jego przeszłości. W tej chwili okazuje się jednak, że legendy otaczające ród de Vincentów mogą w ogóle nie być zmyślone. Rosie będzie musiała odkryć prawdę prowadzącą ją w ramiona mężczyzny, któremu nie zdoła się oprzeć – przystojnego diabła we własnej osobie.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

14
Nić Arachny. Siostry Jutrzenki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nić Arachny. Siostry Jutrzenki
Dostępny362 szt.

Historia, w której prawie każdy mógłby przejrzeć się jak w lustrze Saga szlacheckiego rodu Śmiałowskich, którego losy wyznacza rytm polskich dziejów. Opowieść, która łączy ze sobą wiele różnych wątków i elementów bliskich sercu każdego, kto urodził się i wychował tam, gdzie jedną z najwyższych wartości jest wierność tradycji i szacunek dla pamięci przodków. Gdzie zielone pola, złote łany i kręte drogi pośród białokorych brzóz i rosochatych wierzb. Gdzie nadal rozmawia się o tym, co minęło, jakby nadal było. I gdzie czasem patrzy się w przyszłość przez pryzmat tego, czego już dawno nie ma. Jest to historia, która pokazuje, że dzisiejszy świat bywa wiernym odbiciem tego wczorajszego, podobnie jak żyjący w nim ludzie. Fragmentem takiego świata jest też Przytulisko, maleńka podlaska wieś, która z pozoru nie różni się od innych. Tu, w wiekowym dworze, mieszkają dziadkowie Michaliny. Wnuczka spędza u nich każde swoje wakacje. Miejsce to skrywa w sobie wiele sekretów, co potwierdza pewien stary dziennik, w którym tkwi klucz do poznania dziejów rodziny Śmiałowskich. Dziewczyna dzięki niemu odkrywa, że losy jej przodków, mimo upływu czasu snują się nadal, splecione z jej własnym, jak nitki lnianego płótna tkanego przez Arachnę.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

15
Wykorzystaj swój potencjał... Pokonaj lęki i obawy. Księga 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wykorzystaj swój potencjał... Pokonaj lęki i obawy. Księga 1
Dostępny57 szt.

Możesz stać się tym, kim chcesz – przypomina autor poradników wszechczasów dr J. Murphy. „Obudź się i żyj! Nikt nie jest skazany na brak szczęścia, lęk i zmartwienia, życie w ubóstwie ani problemy ze zdrowiem. Masz moc pokonywania przeciwności losu i osiągania szczęścia, harmonii i dobrobytu. Masz w sobie siłę, żeby wzbogacić własne życie.” Psycholodzy już dawno odkryli, jak wielką moc ma pozytywne myślenie i wzorce zapisane w podświadomości. Dr Murphy zaś uczy, jak skutecznie wpływać na podświadomość i zastępować szkodliwe przekonania wzorcami prowadzącymi do sukcesu w określonej dziedzinie życia. Radzi, jak uporać się z dojmującym lękiem i obawami, które odbierają radość i utrudniają życie. Uczy, jak wyzbywać się niepewności, a wzbudzać w sobie ufność i znajdować wewnętrzną siłę, która doprowadzi cię do poczucia spełnienia. Możesz stać się tym, kim chcesz. Joseph Murphy to autor wielu książek, programów i audycji radiowych na temat duchowości, sztuki dobrego życia, filozofii i kultury. Jego prace stały się poradnikami życiowymi wszech czasów. Jego sztandarowe dzieło Potęga podświadomości, dotyczące procesów psychicznych zachodzących poza naszą świadomością, stało się światowym bestsellerem.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

16
UXUI. Design Zoptymalizowany. Workshop Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UXUI. Design Zoptymalizowany. Workshop Book
NiedostępnyBrak

Czy wiesz, że projektowanie skutecznych produktów cyfrowych, takich jak aplikacje, strony czy systemy, to znacznie więcej niż nadanie im ładnego wyglądu? O ich sukcesie przesądza równowaga pomiędzy użytecznością, zaspokajaniem potrzeb użytkownika a szatą graficzną. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak prawidłowo definiować funkcje takich produktów, jak dobrze je zaprojektować i prowadzić badania jakościowe z użytkownikami – koniecznie sięgnij po ten niezwykle użyteczny zestaw książek, złożony z podręcznika i ćwiczeń. To jedyna taka publikacja na rynku, pozwalająca na przekrojowe doświadczanie wiedzy, w którym teoria przenika się z praktyką UXUI, co daje możliwość dogłębnego zrozumienia zagadnień i trafnego stosowania rozwiązań. Praktyka stanowi podstawę pełnego zrozumienia każdego etapu procesu projektowego, ułatwia zapamiętywanie zagadnień i pokazuje zależności, jakie między nimi występują. Ćwicząc, nabierasz pewności, ugruntowujesz wiedzę. Ponadto dzięki takiej aktywności pokazujesz sobie i otoczeniu, że naprawdę znasz i rozumiesz efektywny proces projektowy. Umiejętności praktyczne potrzebne do jego skutecznego przeprowadzenia utrwalisz dzięki temu zeszytowi ćwiczeń. Workshop Book to ogromna liczba szablonów oszczędzających czas i przyspieszających realizację zadań, do których instrukcje znajdziesz w Manual Booku.

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

17
Puzzle 1000 elementów. Ogród ziemskich rozkoszy, Bosch - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Ogród ziemskich rozkoszy, Bosch
Eurographics, 1000
Dostępny11 szt.

Wysokiej jakości puzzle z reprodukcją słynnego obrazu Boscha. Układanie puzzli to świetna zabawa, ćwicząca spostrzegawczość i cierpliwość. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech, USA i Kanadzie. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne, zrobione na bazie olejów roślinnych.

62,99 zł
59,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

18
Detektyw Lupka - Portret pamięciowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Detektyw Lupka - Portret pamięciowy
Dostępny62 szt.

Detektyw lupka to gra, która wywołuje wiele emocji zarówno wśród starszych jak i młodszych graczy. Gra rozwija umiejętność dedukcji oraz logicznego myślenia.Detektyw Lupka ma przed sobą trudną sprawę, w której potrzebuje pomocy.Waszym zadaniem jest wcielenie się w śledczych, aby odnaleźć złodzieja, który wykradł w nocy cenne eksponaty z muzeum. Za pomocą portretów pamięciowych z podobiznami podejrzanych, należy przyporządkować jak najwięcej cech z posiadanych rysopisów do sprawcy kradzieży. Zadanie nie jest proste, gdyż każdy z Was próbuje dowieść winy swojego podejrzanego, utrudniając pracę pozostałym. Zwycięży ten śledczy, któremu uda się przyporządkować jak najwięcej cech do złoczyńcy.Zestaw zawiera:- 48 tafelków- 48 żetonów- instrukcję

48,00 zł
36,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,00 zł

19
Dwór polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwór polski
Dostępny60 szt.

Jak wyglądały dwory? Kim byli ich mieszkańcy? Czym charakteryzowała się domowa przestrzeń i kto ją tworzył? W jaki sposób pisarze utrwalili ten mikroświat w literaturze? Dwór czy dworek stanowi główne tło wielu polskich utworów literackich z XIX i początku XX wieku. Nie tylko jako dom, w którym prowadzi się bogate życie towarzyskie. Oprócz sfery obyczajowej w literackim obrazie dworku również ważna jest również specyfika polska, co wynikało z uwarunkowań historycznych. Nawet dziś, kiedy świat ziemiański w dawnej postaci stał się reliktem przeszłości, dwory jako przestrzeń materialna i symboliczna są stałym elementem polskiego pejzażu kulturowego. Książka przedstawia obraz dworu opisanego w polskiej prozie XIX i początku XX wieku. Jest to zatem obraz wykreowany, ale przecież wiarygodnie, bo z pierwszej ręki – odzwierciedlający obraz świata dworskiego. Potęga literatury polega na tym, że utrwaliła ten obraz dworu, a ponadto stworzyła takie wzorce, które chciano realizować, urzeczywistniać – dawniej i dziś. W literaturze polskiej dwór przedstawiony jest nie tylko jako gniazdo rodzinne, ale w szerszej perspektywie – jako przestrzeń symboliczna, ogólnonarodowa; jako dom patriotyczny, gdzie przetrwała polskość. Czytelnik będzie miał okazję poznać codzienny, jak i świąteczny rytm dnia związany z dworem wpisanym w wiejską rzeczywistość i w tamtejszy mikroświat. Autorka zwraca uwagę na to, jak bardzo tradycja i zwyczaje wpływały na życie dworu. Przedstawia to m.in. poprzez ukazanie barwnych obyczajów, bogactwa kulinarnego, religijności czy sposobów leczenia charakterystycznych dla przestrzeni dworskiej. Bazą źródłową książki jest polska proza XIX i XX-wieczna, dotąd nieopracowana szczegółowo pod kątem zagadnienia dworu. W licznych pozycjach poświęconych tematyce dworu dominuje rys historyczny i dokumentalny. Kilka najbardziej znanych polskich powieści służy niezmiennie jako przykłady omawiane w kontekście obyczajów dworskich wraz z pamiętnikami ziemiańskimi i literaturą wspomnieniową. Ten wybór autorka książki rewiduje i znacząco rozszerza. „W powieściach XIX i początku XX w. tłem wydarzeń często jest piękny dworek - np. mały drewniany pobielony domek z kolumnami od frontu. Pisarze nakreślili obyczajowy obraz dawnego życia - pełen wrażeń, emocji i walorów. Dostrzeżemy w nim urokliwą codzienność życia w wiejskim zaciszu, niewolną jednak od mankamentów czy perturbacji. Dzięki literackim opisom widzimy zajeżdżające przed dwór powozy i panny w zwiewnych sukniach zbiegające z ganku. Gdy zajrzymy do środka dworku, zobaczymy dzieci bawiące się z psami, haftujące kobiety albo ludzi zgromadzonych przy kominku na rozmowach, czytaniu czy śpiewie. W salonie rozbrzmiewa muzyka wygrywana na fortepianie, a w tle słychać cykanie świerszcza. Dzięki literaturze potrafimy wyobrazić sobie zapach - a może i smak – niezwykłych potraw i różnorodnych trunków. W prozie możemy odnaleźć coś, o co bardzo trudno w dzisiejszym świecie – inny rytm czasu, silną więź człowieka z przyrodą, domem i przodkami”. Fragment tekstu

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

20
Penny Pepper. Chaos w szkole - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Penny Pepper. Chaos w szkole
Dostępny1 szt.

To ekscytujące – w szkole odbywa się konkurs talentów! Penny Pepper jest w zasadzie pewna zwycięstwa – ostatecznie, kto mógłby się oprzeć najsłodszemu psu na świecie i pokazowi niesamowitych sztuczek w jego wykonaniu? To występ, dzięki któremu Penny na pewno stanie się gwiazdą telewizji, co niezwykle ucieszyłoby babcię. Jednak ktoś ma zdecydowanie inny plan... Wszystko wskazuje na to, że w szkole pojawił się wstrętny sabotażysta. Zdaje się, że grupa detektywistyczna Penny Pepper ma kolejną sprawę do rozwiązania.

24,99 zł
12,99 zł

Rabat 48,0%
oszczędzasz 12,00 zł

21
Świat bez tajemnic. Gospodarstwo. Encyklopedia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat bez tajemnic. Gospodarstwo. Encyklopedia
Dostępny152 szt.

Książka przybliża najmłodszym życie na wsi i prace, które wykonuje się w gospodarstwie. Dzieci znajdą w niej krótkie wprowadzenie do każdego działu, proste teksty związane z tematem, wyczerpujące odpowiedzi, duże ilustracje i rysunki z opisami, ramkę „Baw się”. Każdy z działów zawiera proste i wnikliwe teksty, które zaspokoją ciekawość dzieci, krótką historyjkę związaną z tematem, scenkę z komentarzami i proste zadanie lub propozycję zabawy. Książka w twardej oprawie wypełnionej gąbką.

44,00 zł
34,76 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,24 zł

22
Lista. Dziennik 2005 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lista. Dziennik 2005
Dostępny56 szt.

Na początku roku 2005 Polską wstrząsnęła lista. Medialne show, podejrzenia i święte oburzenie mieszało się z kolejnymi sensacjami na temat tego, kto rzekomo „donosił”. Anda Rottenberg przedstawia w tej książce zapis sześciu miesięcy swojego życia z listą, od momentu jej ogłoszenia do dnia, w którym uzyskała status pokrzywdzonej. Warszawa, Wawer, Kraków i Paryż. Bliska emerytura i kolejne angaże. Wir pracy i chwila na refleksję. Błyskotliwe obserwacje dnia codziennego słynna polska kuratorka przeplata z ostrymi komentarzami na tematy towarzyskie i społeczne. Wieczorem dowiaduję się z mediów, że jeśli nie jestem ubekiem i nie jestem TW, to jestem figurantem. Super! O to właśnie chodziło. Figurant! Brak podmiotowości, brak odpowiedzialności, narzędzie, paradoks o wolności niewolnika, pamiętam jeden z ostatnich wykładów Baczki. Wreszcie jakiś moralny luksus. (fragment książki) Anda Rottenberg (1944) – absolwentka historii sztuki Uniwersytetu Warszawskiego (1970). Autorka licznych wystaw, m.in.: Rzeźba w ogrodzie (1988), Gdzie jest brat twój, Abel? (1995), Warszawa-Moskwa 19002000 (2004), Obok. Tysiąc lat historii w sztuce (2011), Postęp i higiena (2014) oraz książek, m.in: Sztuka w Polsce 1945-2005 (2006), Przeciąg. Teksty o sztuce polskiej lat 80. (2009), autobiografii Proszę bardzo (2009). Nakładem Wydawnictwa Krytyki Politycznej ukazał się wywiad rzeka (z Dorotą Jarecką) Rottenberg. Już trudno (2014) i dziennik z lat 2015-2016 pt. Berlińska depresja (2018). Prowadzi dział kultura w magazynie „Vogue Polska”.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

23
Teraz matura. Matematyka. Arkusze maturalne. Poziom rozszerzony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teraz matura. Matematyka. Arkusze maturalne. Poziom rozszerzony
NiedostępnyBrak

Teraz matura. Arkusze maturalne z matematyki na poziomie podstawowym pozwalają na oswojenie się z formą egzaminu maturalnego i sprawdzenie stopnia przygotowania do matury. Nowe wydanie zawiera arkusze z matur przeprowadzonych w ostatnich latach. Arkusze maturalne: – umożliwiają ćwiczenie umiejętności niezbędnych na egzaminie maturalnym na poziomie podstawowym i rozszerzonym, – ułatwiają samodzielną pracę dzięki odpowiedziom i modelom rozwiązań zadań, – zawierają próbny arkusz przygotowany przez CKE, – pozwalają na przekrojowe sprawdzenie wiedzy przed egzaminem, – odsyłają do dodatkowych arkuszy za pomocą kodów QR, – zawierają praktyczne informacje o maturze z matematyki, – zostały opracowane przez ekspertów maturalnych zgodnie z wytycznymi CKE dotyczącymi aktualnej formuły egzaminu.

28,90 zł
25,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 3,76 zł

24
Puzzle 1000 elementów. Paryż przez okno, Marc Chagall - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Paryż przez okno, Marc Chagall
Eurographics, 1000 elementów
Dostępny13 szt.

Fantastyczne puzzle z motywem obrazu Marca Chagalla. 1000 elementów w zestawie. Puzzle dostarczą wspaniałej zabawy podczas układania. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech,USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko, firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi, a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną.

94,50 zł
89,78 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 4,72 zł

25
Hiszpański. 1000 najważniejszych słów. Poziom A1-A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hiszpański. 1000 najważniejszych słów. Poziom A1-A2
Dostępny17 szt.

Hiszpański. 1000 najważniejszych słów to kompleksowy system nauki, oparty na metodach wspierających zapamiętywanie. Podręcznik składa się z ćwiczeń i nagrań mp3 z poprawną wymową. Powstała z myślą o osobach rozpoczynających naukę języka hiszpańskiego, ale sprawdzi się również jako repetytorium dla osób pragnących przypomnieć sobie podstawowe słowa i ich użycie w codziennych wyrażeniach i zwrotach. Książka składa się z 24 tematycznych rozdziałów, poświęconych takim zagadnieniom jak dom, czynności codzienne, praca i zawody, jedzenie, zdrowie i podróże. Wszystkim wprowadzonym słówkom towarzyszą przykłady ich użycia w codziennej komunikacji. Do każdej partii materiału przygotowano zestaw ćwiczeń z kluczem odpowiedzi, co pozwoli utrwalić poznane słowa i struktury językowe. Dołączone do podręcznika nagrania mp3 w wykonaniu native speakera umożliwią trening poprawnej wymowy i rozumienia ze słuchu. Skorzystaj z ogromnej liczby różnorodnych ćwiczeń: • tłumacz poznane zdania i ucz się myślenia po hiszpańsku, • rozwiązuj 280 ćwiczenia i utrwalaj nowy materiał, • słuchaj ponad 3 godzin nagrań mp3 i szlifuj poprawną wymowę, • podpisuj ilustracje i twórz własne obrazkowe minisłowniczki, • poznawaj słówka w kontekście – słuchaj przykładowych zdań, ćwicz, zapamiętuj.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

26
Róża wiatrów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Róża wiatrów
Dostępny839 szt.

W życiu nie zawsze układa się tak, jak sobie wyśniliśmy w marzeniach. Matylda Radwan wraca nad morze pełna nadziei na nowy związek. Pomiędzy nią a archeologiem Łukaszem Rokickim coś się jednak psuje. Kobieta gubi się w domysłach, co może być tego powodem. Nie ma pojęcia, że ukochany ukrywa przed nią pewien sekret… Także we dworze w Drozdowie wszystko się nagle komplikuje. Pojawia się zagadkowy człowiek, którego zamiary nie są do końca jasne dla właścicielki, Anity Orontowicz. Trudno rozstrzygnąć, czy przybysz chce jej pomóc, czy wręcz przeciwnie – bardzo zaszkodzić. Spokoju nie może znaleźć też Ola, wciąż czekająca na matkę. Czy jej nadzieje nie zostaną zawiedzione? Róża wiatrów, to pełna emocji opowieść o pragnieniu miłości i zrozumienia, oraz o próbie dotarcia do samego siebie. Często błąkamy się po bezdrożach naszych uczuć, szukając kompasu. Serce jest jednak najlepszym doradcą i ono z pewnością wskaże właściwy kierunek. Warto zasłuchać się w szum morza, poczuć świeżość bryzy i dać się ponieść opowieści o ludziach, którzy starają się zrozumieć, co jest dla nich najważniejsze, i o co warto walczyć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

27
Zszywacz czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz czarny
Starpak
Dostępny65 szt.

Nowoczesny zszywacz biurowy w kolorze czarnym. Bezpieczny system zamykania magazynka. Model 240 P, 12/144. Cena za 1 zszywacz.

10,90 zł
9,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,09 zł

28
Balon Premium 10 biały Mix Go 10szt - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,00 zł
4,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,25 zł

29
Plusk! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plusk!
Dostępny75 szt.

Tata to bardzo ważna postać w życiu dziecka. Plusk! to ilustrowana książka, która opowiada historię pewnej kąpieli. Chłopiec opisuje swojemu tacie, co podczas niej widzi. I uwierzcie, to nie jest zwykła kąpiel, to cała przygoda wypełniona spotkaniami z morskimi istotami! Canizales pięknie pokazuje, jak ważne jest budowanie więzi podczas wspólnych, wydawałoby się – zwykłych czynności. Rytuały są bardzo ważne w życiu dziecka, a ta kartonowa książka z wyciętymi elementami pokazuje, że nawet znienawidzona przez niektóre maluchy kąpiel może się stać wielką przygodą!

38,00 zł
22,04 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 15,96 zł

30
Puzzle 1000 elementów. Ogród, Monet - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Ogród, Monet
Eurographics, 1000
Dostępny13 szt.

Puzzle 1000-elementowe przedstawiają Ogród. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech, USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną.

62,99 zł
59,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

31
On Screen. Intermediate B1+/B2. Workbook + Gramarbook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On Screen. Intermediate B1+/B2. Workbook + Gramarbook
Dostępny949 szt.

Kluczową cechą serii jest otwartość na nowe trendy w nauczaniu języków obcych i potrzeby młodzieży przygotowującej się do wejścia na globalizujący się rynek pracy. Z tego powodu edycja dla szkół ponadpodstawowych nie wymagała zmian w stosunku do edycji dla szkół ponadgimnazjalnych.

67,00 zł
57,62 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 9,38 zł

32
Andrea Anastasi. Licencja na trenowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Andrea Anastasi. Licencja na trenowanie
Dostępny39 szt.

„Jestem od trenowania, a nie od gadania”. Czy ktoś z taką chęcią zwyciężania jak Andrea Anastasi może celowo przegrać? Oczywiście, że tak. W tej książce trener po raz pierwszy zdradza, jak wygląda taki dziwny mecz z perspektywy selekcjonera reprezentacji Polski. Włoch barwnie opowiada o swojej biało-czerwonej przygodzie, zaczynając nie jak w klasycznej autobiografii od swojego dzieciństwa, lecz pierwszych kroków w zawodzie trenera. Mówi też o rodzącej się pasji do wygrywania i przewodzenia grupie, kulisach porażki na igrzyskach olimpijskich w Londynie, odejściu z reprezentacji Polski i późniejszych sukcesach w Treflu Gdańsk. Wszystko okraszone barwnymi historiami związanymi z biało-czerwonymi, a także swoistym rozliczeniem ze sprawą Mariusza Wlazłego, który nigdy nie zagrał w drużynie Anastasiego. Poznaj bliżej jedynego trenera na świecie, który zdobywał medal mistrzostw Europy z trzema różnymi reprezentacjami. Zobacz, jak się zdobywa „licencję na trenowanie”. *** „To kompendium wiedzy o biało-czerwonych w okresie pracy Anastasiego. „Srebrny lis”, jak go nazywaliśmy, nie próbował nas na siłę zmieniać, tylko wydobył to, co w nas najlepsze. Polecam wszystkim, którzy chcą zobaczyć z bliska pracę trenera siatkówki i zrozumieć, co w niej jest kluczowe, by wygrywać. A także poznać wybitnego szkoleniowca i jeszcze bardziej intrygującego człowieka”. – Krzysztof Ignaczak, mistrz świata, 322-krotny reprezentant Polski, prezes zarządu Asseco Resovii Rzeszów „3 lutego 2011 roku. W polskich mediach i środowisku siatkarskim zawrzało. Prezes PZPS ogłosił właśnie nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski – Andreę Anastasiego. Dla wielu, w tym dla mnie, postać bardziej znana z opowieści, niż z siatkarskich parkietów, o której krążyły różne opinie i legendy. Wtedy jeszcze nie zdawałem sobie sprawy z tego, jak potoczą się losy polskiej siatkówki, w tym moje. Drogi czytelniku, jeśli chcesz wiedzieć, jak narodził się niezwykle charyzmatyczny trener, który niczym agent jej królewskiej mości, otrzymał licencję na trenowanie, to koniecznie przeczytaj tę książkę!” – Marcin Możdżonek, mistrz świata, 242-krotny reprezentant Polski, środkowy Asseco Resovii Rzeszów „Andrea Anastasi to urodzony trener i aktor. Jego ekspresyjne zachowanie przy linii bocznej boiska powoduje czasami, że Włoch wzbudza kontrowersje. Po lekturze tej książki wiem, że więcej w tym wszystkim aktorstwa niż prawdziwej agresji. Przed Państwem portret trenera pełnego i spełnionego, który zdobył licencję na sukces dzięki ciężkiej pracy”. – Ireneusz Mazur, były selekcjoner reprezentacji Polski, ekspert Polsatu Sport „Furiat. Tak pewnie wielu będzie charakteryzowało Andreę Anastasiego patrząc tylko na jego wybuchy w trakcie meczów siatkówki. Nic bardziej mylnego. Po lekturze tej książki sami się Państwo przekonacie, że to jego zachowanie to w większości zimna kalkulacja. To, co mnie zaskoczyło, to bardzo dużo detali, na jakie Anastasi zwraca w trakcie pracy. Polecam lekturę książki, która zdradza w jaki sposób można zdobyć licencję na trenowanie”. – Marek Magiera, dziennikarz Polsatu, prowadzący doping na meczach reprezentacji Polski w duecie „Kułaga&Magiera”

39,99 zł
35,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,00 zł

33
Psotne słówka. Głoska R – Rerki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psotne słówka. Głoska R – Rerki
Adamigo, od 5 lat
Dostępny38 szt.

Seria gier „Pscotne słówka” przeznaczona jest dla wszystkich, którzy chcą doskonalić prawidłową wymowę trudnych głosek. Psotne polskie słowa często sprawiają najmłodszym wiele trudności. Dzięki grze ćwiczenia logopedyczne staną się przyjemnością. Zestaw zawiera: – 56 kart, – 36 tafelków, – 4 dwustronne plansze, – instrukcję.

51,40 zł
42,15 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 9,25 zł

34
UXUI. Design zoptymalizowany. Nie tylko dla koneserów. Manual Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
UXUI. Design zoptymalizowany. Nie tylko dla koneserów. Manual Book
NiedostępnyBrak

Poznaj najlepsze praktyki projektowania, aby twoje aplikacje mogły podbijać świat! Czy wiesz, że projektowanie skutecznych produktów cyfrowych, takich jak aplikacje, strony czy systemy to znacznie więcej niż nadanie im ładnego wyglądu? O ich sukcesie przesądza równowaga między użytecznością, zaspokajaniem potrzeb użytkownika a szatą graficzną. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak prawidłowo definiować funkcje takich produktów, jak dobrze je zaprojektować i prowadzić badania jakościowe z użytkownikami, koniecznie sięgnij po ten niezwykle użyteczny zestaw książek, złożony z podręcznika i ćwiczeń. To jedyna taka publikacja na rynku, pozwalająca na przekrojowe doświadczanie wiedzy, w którym teoria przenika się z praktyką UXUI, co daje możliwość dogłębnego zrozumienia zagadnień i trafnego stosowania rozwiązań. Bez względu na to, czy zakładasz startup, pracujesz w korporacji, czy chcesz zawodowo zajmować się User Experience lub User Interface Design, zacznij od stabilnych fundamentów, na których zbudujesz wyjątkowe aplikacje! Podręcznik wprowadzi cię w świat efektywnego i świadomego projektowania. Wskaże najważniejsze praktyki, dzięki którym twoje projekty będą intuicyjne i zachwycą użytkowników. Manual Book to mnóstwo praktycznej wiedzy, najistotniejszych zagadnień technicznych, wskazówek projektowych oraz instrukcje do ćwiczeń, które będziesz realizować za pomocą Workshop Booka.

59,00 zł
41,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,70 zł

35
Pajączek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajączek
NiedostępnyBrak

Książka autora kultowej “Bardzo głodnej gąsienicy”. Podpatrując zwyczaje pewnego bardzo zajętego Pajączka maluchy mają okazję dowiedzieć się też czegoś więcej o otaczającym je świecie. Doskonała do wspólnego czytania i naśladowania.

30,00 zł
17,40 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 12,60 zł

36
Nie, nie, nie! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie, nie, nie!
Dostępny80 szt.

Książka opowiada historię dziewczynki, która na wszystkie prośby swojej mamy reaguje w ten sam sposób, mówiąc: nie, nie, nie! Pewnego dnia zachowanie dziewczynki zupełnie się zmienia. Dowiedz się, co wpłynęło na małą buntowniczkę.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

37
Puzzle 1000 elementów. Matka Boska i anioły, William-Adolphe Bouguereau - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Matka Boska i anioły, William-Adolphe Bouguerea...
Eurographics, 1000 elementów
Dostępny12 szt.

Fantastyczne puzzle z motywem obrazu Williama-Adolphe'a Bouguereau. 1000 elementów w zestawie. Puzzle dostarczą wspaniałej zabawy podczas układania. Kanadyjska firma Eurographics produkuje puzzle w Niemczech, USA i Kanadzie. Dbając o europejskie normy EN71 i środowisko, firma produkuje puzzle z materiałów w 100% poddawanych recyklingowi, a plastikowy woreczek w którym znajdują się elementy ulega biodegradacji. Farby użyte do produkcji są nietoksyczne,zrobione są na bazie olejów roślinnych. Firma Eurographics jest także dumna z najnowszej technologii produkcji tzw. Smart Cut Technology. Dzięki temu procesowi elementy puzzli są unikalne, mają niespotykane kształty i doskonale do siebie pasują. W pudełku nie ma dwóch elementów o tym samym kształcie. W kolekcji znajdziemy światowe arcydzieła malarstwa, fotografie, słynne plakaty, mozaiki oraz grafikę współczesną. Rozmiar opakowania: 35.5 x 25.4 x 6.3 cm

62,99 zł
59,84 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,15 zł

38
Orka młode - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Orka młode
Collecta
Dostępny152 szt.

Figurka kolekcjonerska firmy Collecta. Produkty tej firmy cechuje wysoka jakość wykonania oraz wiernie oddany kształt oraz kolor zwierzęcia. Cała kolekcja obejmuje przeszło 553 gatunków.

20,20 zł
17,78 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 2,42 zł

39
Puzzle 1000 elementów. Szkoła ateńska, Raffaello - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Szkoła ateńska, Raffaello
Eurographics, 1000
Dostępny7 szt.

Puzzle 1000-elementowe przedstawiają piękne i kolorowe koty. Wysoką jakość, nasycenie kolorów i bezpieczeństwo układania zapewnia odpowiedni papier odbijający światło.

59,99 zł
56,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,00 zł

40
Bajkomat. Nowe bajki plasterki na dziecięce rozterki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkomat. Nowe bajki plasterki na dziecięce rozterki
Dostępny33 szt.

Pan Bajkomat, niezwykła maszyna opowiadająca bajki, potrafi też słuchać i doskonale wie, jakie problemy trapią serca dzieci. Dlatego opowiada różne historie, by podpowiedzieć najmłodszym, jak mogą sobie poradzić z niełatwymi sytuacjami. Pomaga przepędzić dziecięce lęki oraz smutki i pokazuje, że często to, co wydaje się nam straszne i tragiczne, można zamienić w coś bardzo dobrego. Każdy i każda z was znajdzie tu historię dla siebie. Poznacie m.in. Księżną Smutencję, której nie cieszyło absolutnie nic (nawet tort landrynkowy!), zawstydzoną swoim wyglądem Balbinę czy biedronkę Hanię, która chorowała całą wiosnę i wynikły z tego niespodziewane kłopoty. Wyruszcie w kolejną podróż do Królestwa Bajkolandii!

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

41
Włoski. 1000 najważniejszych słów. Poziom A1-A2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Włoski. 1000 najważniejszych słów. Poziom A1-A2
NiedostępnyBrak

Włoski 1000 najważniejszych słów to kompleksowy system nauki, oparty na metodach wspierających zapamiętywanie. Podręcznik zawiera ćwiczenia i nagraniami mp3 z poprawną wymową. Przeznaczony jest dla osób, które chcą samodzielnie opanować podstawy języka włoskiego (A1-A2). Sprawdzi się również jako repetytorium dla wszystkich, którzy zamierzają przypomnieć sobie podstawowe słowa i ich użycie w codziennych wyrażeniach i zwrotach. Książka składa się z 28 tematycznych rozdziałów, poświęconych takim zagadnieniom jak rodzina, życie codzienne, podróże, praca, zdrowie i transport. Wszystkim wprowadzonym słówkom towarzyszą przykłady ich użycia w codziennej komunikacji. Do każdej partii materiału przygotowano zestaw ćwiczeń z kluczem odpowiedzi, co pozwoli utrwalić poznane słowa i struktury językowe. Dołączone do podręcznika nagrania mp3 w wykonaniu native speakera umożliwią trening poprawnej wymowy i rozumienia ze słuchu. Jesteś wzrokowcem? Wolisz słuchać? Ucz się tak, jak lubisz! Skorzystaj z ogromnej liczby różnorodnych ćwiczeń: • podpisuj ilustracje i twórz własne obrazkowe minisłowniczki, • tłumacz poznane zdania i ucz się myślenia po włosku, • rozwiązuj ćwiczenia i utrwalaj nowy materiał, • słuchaj blisko 4,5 godzin nagrań mp3 i szlifuj poprawną wymowę, • poznawaj słówka w kontekście – słuchaj, ćwicz, zapamiętuj.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

42
Zszywacz bordowy - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz bordowy
Starpak
Dostępny48 szt.

Nowoczesny zszywacz biurowy w kolorze bordowym. Bezpieczny system zamykania magazynka. Model 240P, 12/144. Cena za 1 zszywacz.

10,90 zł
9,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,09 zł

43
Vogue Cocktails - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Vogue Cocktails
NiedostępnyBrak

From the archives of British Vogue, the classic cocktail book, for a new generation of discerning drinkers. Vogue Cocktails is a collection of recipes compiled by former British Vogue drinks aficionado and man-about-town, Henry McNulty. Taking inspiration from the cocktail culture of the 1930's, Vogue Cocktails contains 150 recipes organized by base spirit – Champagne, Gin, Vodka, Whisky, Rum and Brandies & Other Spirits – to ensure a drink for every palate. The book also contains essential information on stocking your bar and mixing drinks, with jazz-age-inspired illustrations by Graham Palfrey-Rogers throughout.

53,00 zł
47,70 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,30 zł

44
Zszywacz czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zszywacz czarny
Starpak
Dostępny7 szt.

Nowoczesny zszywacz biurowy w kolorze czarnym. Bezpieczny system zamykania magazynka. Model 270P, 24/288. Cena za 1 zszywacz.

6,10 zł
5,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,61 zł

45
Królowa Jadwiga. Marzenia i rozterki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Królowa Jadwiga. Marzenia i rozterki
Dostępny11 szt.

Książka Królowa Jadwiga. Marzenia i rozterki przedstawia życie średniowiecznej władczyni Polski, królowej Jadwigi. Autorka w sposób niezwykle barwny i przystępny dla czytelnika opisuje postać królowej, która, koronowana już jako dziecko, wykazuje się niezwykłą dojrzałością w pełnieniu władzy, rezygnując z osobistych marzeń. Władzę przyjęła z niezwykłą pokorą i odpowiedzialnością zarówno za kraj, jak też i za los prostych poddanych. Jej marzenia, zwłaszcza w kwestii osobistej miłości weryfikuje twarda, polityczna rzeczywistość. Próbuje więc spełniać marzenia innych, mądrze kierując królestwem. Publikacja zawiera również bogatą informację o życiu średniowiecznego Krakowa w szerokim przekroju społecznym. Od żaków i mieszczan krakowskich po prominentnych ludzi królewskiego dworu. Bez wątpienia zainteresuje również czytelnika opis życia najmłodszych mieszkańców prastarego grodu. Książka bogato ilustrowana pięknymi rycinami autorstwa Haliny Nowakowskiej.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

46
FIFA World Cup Russia 2018 Zestaw startowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
FIFA World Cup Russia 2018 Zestaw startowy
NiedostępnyBrak

Zestaw Startowy zawiera album kolekcjonera i saszetkę z 11 naklejkami.

6,50 zł
5,79 zł

Rabat 10,9%
oszczędzasz 0,71 zł

47
Prepare. Level 5. Teacher's Book with Downloadable Resource Pack. Second Edition - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prepare. Level 5. Teacher's Book with Downloadable Resource Pack. Seco...
NiedostępnyBrak

Prepare 2nd edition. Level 5 combines „teen-appeal” topics with extensive preparation for the revised 2020 B1 Preliminary for Schools exam. The Level 5 full-colour interleaved Teacher's Book makes it simple to teach with minimum preparation. The Digital Resource Pack includes access to Presentation Plus – all the course content in digital format for classroom presentation, Test Generator for progress testing, Class Audio, Videos, and comprehensive Teacher Resources including: extra vocabulary and grammar worksheets (two levels of difficulty), literature, speaking, writing, video and games worksheets. There are videos to accompany the Culture sections, as well as lively interviews with real teenagers.

184,00 zł
161,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 22,08 zł

48
Infantino. Nosidełko z kieszeniami 4w1 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Infantino. Nosidełko z kieszeniami 4w1
B-Kids
NiedostępnyBrak

Nosidełko 4w1 umożliwia noszenie dziecka w 4 pozycjach: – dziecko przodem do noszącego w wąskim siedzisku – pozycja odpowiednia do momentu, aż dziecko będzie samodzielnie trzymać głowę pionowo, zapewnia dużą dawkę kontaktu fizycznego a zarazem zostawia noszącemu wolne ręce, – dziecko przodem w szerokim siedzisku – pozycja odpowiednia dla większych dzieci, siedząca, z nogami obejmującymi noszącego, – dziecko tyłem w wąskim siedzisku – pozycja pozwala dziecku obserwować otoczenie, a jednocześnie pozostać w bliskim kontakcie z noszącą je osobą, – dziecko przodem na plecach rodziców – pozycja odpowiednia dla dzieci siedzących całkowicie samodzielnie. Uwaga! Nigdy nie należy używać szerokiego siedziska podczas noszenia dziecka w pozycji twarzą na zewnątrz. Zalety nosidełka: – posiada aż 6 kieszeni, dzięki czemu doskonale sprawdzi się w podróży, – wewnętrzne wkładki z siatki umożliwiają przepływ powietrza między dzieckiem a noszącym, – system pasków rozprowadza wagę dziecka i zwiększa wygodę jego oraz noszącego, – regulowane, ergonomiczne siedzisko dopasowuje się do kształtów dziecka, – usztywniane ramiączka z pluszową wyściółką zapewniają bezpieczeństwo, stabilność i komfort, – regulacja podparcia głowy zapewnia dodatkowy komfort. W nosidełku dziecko czuje rytm oddechu rodzica i słyszy jego głos, co buduje i wzmacnia więź emocjonalną. Rodzic ma wolne ręce i odciąża kręgosłup, a stabilna konstrukcja zapewnia bezpieczeństwo. Nosidełko odpowiednie dla dzieci o wadze od 3.5 do 18 kg

279,01 zł
251,11 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 27,90 zł

49
Schowek
THE BEST OF DUETS. CD
Various, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

26,90 zł
26,09 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,81 zł

50
Schowek
THE BEST OF YOUNG POLAND. CD
Various, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

26,90 zł
26,09 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,81 zł

Wróć do góry