hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.09.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 września 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Małe kobietki, wydanie ilustrowane (Louis May Alcott), na drugim Statki (Alexander). Kolejny produkt to Testy ósmoklasisty. Język angielski (praca zbiorowa) oraz Pięć dziecięcych języków miłości (Gary Chapman, Ross Campbell).
1
Małe kobietki, wydanie ilustrowane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małe kobietki, wydanie ilustrowane
Dostępny195 szt.

Ameryka, lata sześćdziesiąte XIX wieku. W domostwie zwanym Orchard House od pokoleń mieszka rodzina Marchów. Pod nieobecność ojca walczącego w wojnie secesyjnej opiekę nad czterema córkami sprawuje samodzielnie ich matka, Marmee. Marmee wyraźnie wyprzedza swoją epokę, wpajając dziewczynkom ideały wolności i namawiając je, by znalazły własną drogę w życiu. Córki pani March – stateczna Meg, żywa jak iskra Jo, nieśmiała, uzdolniona muzycznie Beth i nieco przemądrzała Amy – starają się, jak mogą, by urozmaicić swoje naznaczone ciągłym brakiem pieniędzy życie, chociaż boleśnie odczuwają nieobecność ojca. Bez względu na to, czy układają plan zabawy, czy zawiązują tajne stowarzyszenie, dosłownie wszystkich zarażają swoim entuzjazmem. Poddaje mu się nawet Laurie, samotny chłopiec z sąsiedniego domu, oraz jego tajemniczy, bogaty dziadek. Dziewiętnastowieczna autorka Louisa May Alcott napisała Małe kobietki na podstawie własnych doświadczeń. Ten klasyczny już utwór doczekał się licznych adaptacji filmowych i cieszy się nieprzemijającym powodzeniem wśród kolejnych pokoleń.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

2
Statki - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Statki
Alexander, od 5 lat
Dostępny63 szt.

Statki” to jedna z najbardziej znanych i lubianych gier planszowych na świecie. Powstała na początku XX wieku, a za jej twórcę uważa się Clifforda Von Vicklera. W statki gra prawie każdy, gra cieszy się dużą popularnością, ponieważ jest prosta, łatwa i emocjonująca. Zawartość opakowania: • plansze dwuczęściowe – 2 sztuki, • mazaki – 2 sztuki, • instrukcja.

12,80 zł
11,14 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 1,66 zł

3
Testy ósmoklasisty. Język angielski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy ósmoklasisty. Język angielski
Dostępny14 szt.

Testy ósmoklasisty to zbiór pięciu testów przygotowanych i opracowanych przez najlepszych metodyków, według wytycznych CKE. Testy są kierowane głównie do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i mają na celu trening i dobre przygotowanie do egzaminu. W książce zamieszczono odpowiedzi do wszystkich testów oraz porady dla uczniów, które mogą przydać się podczas egzaminu. Książka charakteryzuje się przejrzystym układem, przypominającym wygląd oficjalnych arkuszy egzaminacyjnych.

16,90 zł
10,14 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 6,76 zł

4
Pięć dziecięcych języków miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pięć dziecięcych języków miłości
Dostępny48 szt.

Każde dziecko ma podstawowy język miłości – jest nim sposób, w jaki najlepiej rozumie miłość rodziców. Z tej książki dowiesz się, jak rozpoznać podstawowy język miłości twojego dziecka i jak porozumiewać się z nim tym językiem. Poznasz też cztery inne, a wszystkie one uświadamiają dziecku, że je kochasz. Dziecko, które wie, że jest kochane, wyrośnie na bezinteresownego, kochającego i odpowiedzialnego dorosłego człowieka. Książka zapozna cię z wszystkimi pięcioma dziecięcymi językami miłości i pomoże ci określić ten jeden podstawowy, w którym komunikuje się z tobą twoje dziecko. Wszystkie aspekty rozwoju dziecka wymagają fundamentu miłości. Ta książka – o doskonaleniu miłości do dziecka – zawiera również sugestie dotyczące skutecznego rodzicielstwa. Gdy będziesz się nimi kierował, przekonasz się, że relacje w twojej rodzinie staną się nie tylko silniejsze, ale także pozbawione napięć i dające więcej radości.

47,00 zł
28,67 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 18,33 zł

5
Blok kolorowanek. Księżniczki + naklejki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kolorowanek. Księżniczki + naklejki
Dostępny4 szt.

Blok kolorowanek to seria czterech książek do kolorowania dla najmłodszych z grubymi, wyraźnymi konturami i dużymi, milusińskimi ilustracjami. Dodatkowo do każdej z książeczek dołączono duże naklejki, które dziecko może dopasować do obrazka lub posłużyć się nimi przy odwzorowywaniu koloru.

8,80 zł
5,02 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 3,78 zł

6
Lalka 9 cm z akcesoriami, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka 9 cm z akcesoriami, mix kolorów
Mega Creative
Dostępny117 szt.

Każda mała dziewczynka w swojej kolekcji zabawek musi posiadać lalkę. Lalka od Mega Creative to idealne rozwiązanie na spędzenie wspólnego czasu ze swoją pociechą! Laleczka zawiera akcesoria w postaci dodatkowych ubranek. Wymiary laleczki: 9.0 cm Uwaga. Mix kolorów – towar wysyłany losowo. Podana cena dotyczy jednej lalki.

3,90 zł
2,93 zł

Rabat 24,9%
oszczędzasz 0,97 zł

7
Matka Jagiellonów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matka Jagiellonów
Dostępny20 szt.

W lutym 1454 roku, w stronę Krakowa, ciągnie orszak siedemnastoletniej Elżbiety Habsburg, narzeczonej młodego i ambitnego króla Polski. Kazimierz Jagiellończyk liczy na korzystny mariaż, który w przyszłości da mu Węgry i Czechy. Jednak na widok narzeczonej gotów jest zerwać umowę ślubną i wszelkie układy z Habsburgami… Jaka była królowa Elżbieta, przez poddanych zwana Rakuszanką? Żona, matka trzynaściorga dzieci, w tym czterech królów, kardynała i świętego. Jaką cenę zapłaciła za budowę Jagiellońskiego Domu? Jakiegoż była ducha, że w czasach Długosza, Kallimacha, Kopernika i Kolumba z synem Władysława Jagiełły stworzyła nie tylko imperium od morza do morza, ale i najbardziej udane małżeństwo w dziejach polskiej monarchii? Kim była niewiasta, dzięki której swadziebnym talentom do dziś we wszystkich współczesnych królewskich rodach Europy, płynie jagiellońska krew? Oto próba odpowiedzi na powyższe pytania, intymny zapis zmagań z wielką historią, bodajże najwybitniejszej polskiej władczyni, zwanej przez potomnych „matką królów”.

39,90 zł
25,54 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 14,36 zł

8
Nienasycenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nienasycenie
Dostępny6 szt.

Najlepsza powieść Witkiewicza! Stanisław Ignacy Witkiewicz napisał w latach dwudziestych genialną powieść antycypującą, filozoficzną istotę dwudziestowiecznych totalizmów zanim jeszcze komunizm – najgroźniejszy z nich – ujawnił światu swe niedostrzegalne naówczas mechanizmy. Witkiewicz opisuje karierę malajskiego proroka nazwiskiem Murti-Bing, który głosi nową wiarę stanowiącą jakby kwintesencję obezwładniania istoty ludzkiej. Podstawowym elementem rozprzestrzeniania tej wiary jest mała pigułka rozdawana przez fanatycznych głosicieli tej wiary, jak dziś cytaty z Mao Tse-tunga, którą należy połknąć. Połknięta zmienia światopogląd i pozwala na bezbolesne, nawet entuzjastyczne zaakceptowanie każdej zbrodni i każdego szaleństwa przedstawianych jako sprawiedliwość i mądrość.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

9
Karnet A5 grająco-świecący Ślubny 3D MIX AVANTII - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karnet A5 grająco-świecący Ślubny 3D MIX AVANTII
NiedostępnyBrak

Karnet A5 grająco-świecącyUWAGA!!Różne rodzaje, towar wysyłany losowo

10,10 zł
8,08 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 2,02 zł

10
Testy ósmoklasisty. Język polski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy ósmoklasisty. Język polski
Dostępny200 szt.

„Testy ósmoklasisty” to zbiór pięciu testów przygotowanych i opracowanych przez najlepszych metodyków, według wytycznych CKE. Testy są kierowane głównie do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych imają na celu trening i dobre przygotowanie do egzaminu. W książce zamieszczono odpowiedzi do wszystkich testów oraz porady dla uczniów, które mogą przydać się podczas egzaminu. Książka charakteryzuje się przejrzystym układem, przypominającym wygląd oficjalnych arkuszy egzaminacyjnych.

16,90 zł
10,31 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 6,59 zł

11
Sorter Koszyczek pikniczek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sorter Koszyczek pikniczek
Vtech
Dostępny18 szt.

Koszyczek Pikniczek to niezastąpiony towarzysz każdej wycieczki! Czas na piknik! Na trawie koc rozłożymy, w cieniu się schronimy. Talerz dla Ciebie i talerz dla mnie – już nic nam nie spadnie. Wspaniały dzień! Piknik zaczyna się! Czas na naukę! Koszyczek nie tylko doskonale sprawdzi się podczas zabawy na świeżym powietrzu. Może Cię również nauczyć wielu ciekawych rzeczy! W zestawie znajdują się klocki. Dopasuj je do odpowiednich otworów, a poznasz kolory oraz nowe zwroty. Pikniczek wyśpiewa również nazwy jedzenia. Zabawka zawiera ponad 165 fraz, zwrotów i melodii w języku polskim. Na różowym koszyku wiklinowym przysiadł motylek! Naciśnij przycisk, a motyl zaśpiewa wspaniałe piosenki. Motylek zadaje również pytania. Pikniczek poprosi o klocek, który należy umieścić w pokrywce. Ta funkcja uczy pociechę zwrotów grzecznościowych i umiejętności dzielenia się. Zestaw składa się z interaktywnego koszyczka i 15 akcesoriów: • obrus, • talerzyki, • widelce, • kubki, • kształty: pomarańcze, kanapki, kawałki arbuza, ciastka. Zasilanie: 3 baterie AA

161,10 zł
144,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 16,11 zł

12
Sławne proroctwa, objawienia, przepowiednie dla Polski i świata na XXI wiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sławne proroctwa, objawienia, przepowiednie dla Polski i świata na XXI...
Dostępny19 szt.

Któż z nas nie chciałby znać przyszłości? Ludzi zawsze interesowało to czego jeszcze nie wiedzą lub nie znają. Proponujemy naszym czytelnikom pozycję w której zgromadzone zostały wszystkie najbardziej znane przepowiednie dotyczące świata oraz losów Polski. Znajdziemy tu m. in. objawienia z Fatimy, Betanii, Medjugorie, proroctwa polskich świętych i mistyków i inne.

21,00 zł
15,12 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,88 zł

13
Alea aquarius. Barwy morza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Alea aquarius. Barwy morza
Dostępny1 szt.

Drugi tom sagi o Alei – morskiej dziewczynie, bestsellerowej autorki Tanyi Stewner Morze potrzebuje Alei! A Alea nareszcie rozumie, dlaczego zawsze odczuwała silną więź z wodą. Dziewczyna odkryła tajemnicę o sobie, ale wciąż nie daje jej spokoju myśl o tym, co przed kilkunastoma laty stało się z jej matką i dlaczego podwodny świat zaginął? Podświadomie wie, że nie może być jedyną morską istotą na świecie. Wraz z grupą przyjaciół udaje się nad jezioro Loch Ness, by tam znaleźć odpowiedzi na nurtujące ją pytania. Magia morza, fantastyka, przygoda i wspaniała przyjaźń – wszystko to łączy się w życiu Alei.

37,90 zł
18,95 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 18,95 zł

14
Klątwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klątwa
Dostępny812 szt.

Nowa, przerażająca sprawa komisarza Deryło i Tamary Haler! Rozglądaliście się kiedyś wokół i zastanawialiście, która z otaczających was osób umrze pierwsza? A może pierwsi umrzecie wy? Macie swoje typy? W zabytkowym hotelu na odludziu ktoś morduje gości. Jednego po drugim. Pierwsza ofiara zostaje odnaleziona w pokoju zamkniętym na klucz od środka. Zabójca zdaje się być samym diabłem, który potrafi przenikać przez ściany. Potem jest jeszcze gorzej. Kolejne osoby giną w męczarniach. Wygląda na to, że morderca ma plan, który skrupulatnie realizuje. Deryło i Haler muszą wytypować zabójcę, zanim będzie za późno. Ale przede wszystkim muszą odkryć motyw, którym kieruje się chory umysł. Chwile spędzone w tym miejscu zapamiętacie do końca życia...

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

15
Alea aquarius. Zew wody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alea aquarius. Zew wody
Dostępny81 szt.

Pierwszy tom sagi o Alei – morskiej dziewczynie, bestsellerowej autorki Tanyi Stewner Nie podchodź zbyt blisko wody, to może być dla ciebie niebezpieczne – to były ostatnie słowa przybranej matki Alei, które wypowiedziała, zanim zniknęła. Dziewczyna czuje, że woda jest jej żywiołem, ale jednocześnie, mając w pamięci słowa matki, boi się do niej zbliżyć. Mimo strachu, pewnego razu wyrusza na morską wyprawę i odtąd jej życie się zmienia… Magia morza, fantastyka, przygoda i wspaniała przyjaźń – wszystko to łączy się w życiu Alei...

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

16
Wielkie kolorowanie. Koty - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie kolorowanie. Koty
Dostępny8 szt.

Seria „Wielkie kolorowanie” to oryginalne kolorowanki-książki, które nie tylko zapewnią dziecku rozrywkę w formie kolorowania ilustracji, ale też dzięki ciekawym tekstom będą pełnić funkcję edukacyjną.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

17
Testy ósmoklasisty. Matematyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Testy ósmoklasisty. Matematyka
Dostępny130 szt.

Testy ósmoklasisty to zbiór pięciu testów przygotowanych i opracowanych przez najlepszych metodyków, według wytycznych CKE. Testy są kierowane głównie do uczniów ostatnich klas szkół podstawowych i mają na celu trening i dobre przygotowanie do egzaminu. W książce zamieszczono odpowiedzi do wszystkich testów oraz porady dla uczniów, które mogą przydać się podczas egzaminu. Książka charakteryzuje się przejrzystym układem, przypominającym wygląd oficjalnych arkuszy egzaminacyjnych.

16,90 zł
12,17 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,73 zł

18
Skrzywdzeni i poniżeni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skrzywdzeni i poniżeni
Dostępny22 szt.

Pozycja zaliczana do powieści sentymentalnych w dorobku pisarza. W utworach tych autor nie wzdraga się przed obnażaniem jasnych i ciemnych (tych jest więcej) stron z życia marginesów społecznych Petersburga. Znamienne jest to, że zło i zgnilizna moralna dominują nad dobrem. Dominują naturalnie w sensie ilościowym, bo przewagę moralną Dostojewski daje dobru. Skrzywdzeni i poniżeni to przede wszystkim powieść o przebaczeniu. Dokładniej mówiąc, o przebaczeniu przez ojca córce, ale i na odwrót. Narrator, Iwan Pietrowicz, to młody pisarz ledwo wiążący koniec z końcem. Nosi on wyraźne cechy samego Dostojewskiego. Nasz narrator jest postacią jednoznacznie pozytywną, altruistyczną i praktycznie pozbawioną wad. Wyidealizowany i poczciwy Wania w żadnym wypadku nie drażni. Po prostu pozwala nam spokojnie myśleć o całej reszcie, co zresztą i on sam robi. Iwan pomaga bowiem Natalii Nikołajewnej, która uciekła z rodzinnego domu, by zamieszkać z ukochanym Aloszą…

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

19
Symbolika i wystrój świątyni chrześcijańskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Symbolika i wystrój świątyni chrześcijańskiej
Dostępny1 szt.

Przewodnik po współczesnej architekturze wnętrz sakralnych w świetle dokumentów Soboru Watykańskiego II i aktualnego prawa kościelnego Autor w interesujący sposób przedstawia historię i wskazówki dotyczące architektury kościołów i miejsc celebracji. W tematykę wprowadza czytelnika ks. arcybiskup Piero Marini, który przez wiele lat sprawował funkcję ceremoniarza podczas liturgii papieskich z udziałem św. Jana Pawła II. W ciągu wieków zmieniała się architektura kościołów. Wypracowywano odpowiednie wskazówki dla budowniczych, projektantów. Najważniejsze jest jednak świadomość, że świątynia to niezwykła budowla z kilku powodów. W szczególny sposób jest poświęcona Panu Bogu. W świątyni mają miejsce obrzędy sakramentów świętych, w świątyni gromadzimy się podczas sprawowania Eucharystii. Z tych względów powinniśmy dbać o piękno naszych kościołów, o to, by właściwe formy architektoniczne i wystrój pozwalały nam na dobre przeżycie liturgii i celebrowanie Mszy świętej. Książka ta może przyczynić się do wzbogacenia wiedzy i refleksji nad historią, architekturą, symboliką świątyni.

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

20
Blok kolorowanek. Dinozaury + naklejki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Blok kolorowanek. Dinozaury + naklejki
Dostępny2 szt.

Blok kolorowanek to seria czterech książek do kolorowania dla najmłodszych z grubymi, wyraźnymi konturami i dużymi, milusińskimi ilustracjami. Dodatkowo do każdej z książeczek dołączono duże naklejki, które dziecko może dopasować do obrazka lub posłużyć się nimi przy odwzorowywaniu koloru.

8,80 zł
6,34 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,46 zł

21
Czarnobyl, 2 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarnobyl, 2 DVD
Johan Renck, 2019
Dostępny58 szt.

„Czarnobyl” to porywający 5-odcinkowy mini serial produkcji HBO® opowiadający przerażającą i szokującą historię najgorszej w dziejach katastrofy, do której doprowadził człowiek – potężnego wybuchu z 1986 roku w czarnobylskiej elektrowni atomowej na terenie ówczesnego Związku Radzieckiego. Chmura radioaktywna po wybuchu dotarła nie tylko nad Białoruś, Rosję i Ukrainę, ale nawet nad Skandynawię i Europę Zachodnią. „Czarnobyl” przedstawia to, co się działo od porannej eksplozji, ogromny chaos, śmierć w następnych dniach, tygodniach i miesiącach… Przeciwstawia też magnetyzującą odwagę i poświęcenie zwykłych ludzi wstrząsającej bezczynności urzędników starających się zrzucić z siebie winę i bagatelizować zagrożenie. W rolach głównych występują Jared Harris, Stellan Skarsgård i Emily Watson.

51,90 zł
47,75 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,15 zł

22
Science 4 You. Pracownia kuchennych eksperymentów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science 4 You. Pracownia kuchennych eksperymentów
Trefl
Dostępny53 szt.

Dzięki Pracowni kuchennych eksperymentów od Science4you dowiesz się, jak stworzyć fantastyczne, tajne, kolorowe wiadomości za pomocą jedzenia. Usmaż jajko bez użycia ciepła oraz nadaj mu kształt kwadratu podczas gotowania. Przygotuj także rakietę i zabawne krystaliczne kształty. Użyj odczynników, które znajdziesz w kuchni, aby przeprowadzić ciekawe eksperymenty naukowe.

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

23
Sowie czary. Cudowna przyjaźń - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowie czary. Cudowna przyjaźń
Dostępny11 szt.

Flora i Złotoskrzydła znalazły dom dla osieroconego liska. Wkrótce dziewczynkę odwiedza jej najlepsza przyjaciółka – Zoe, która jest zachwycona nowym domem Flory. Klub jeździecki zyskuje kolejnego mieszkańca – kuca szetlandzkiego. Niebawem nad spokojną miejscowością przechodzi ogromna burza, po której wiele się zmienia, a ukochana sowa Flory traci magiczne moce. Wszystko jest inaczej! Flora nie potrafi porozumieć się z sową i wydaje się, że może to być już koniec ich przyjaźni. Tymczasem na pomoc czeka kucyk, który źle czuje się w nowym miejscu. Co trapi nowego mieszkańca stadniny? Dlaczego sowa nie potrafi już mówić ludzkim głosem? Czy Florze uda się pomóc swojej ukochanej Złotoskrzydłej?

21,90 zł
15,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

24
Fox - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fox
Dostępny3514 szt.

Większość rodzajów broni działa dokładnie w taki sposób, jak tego oczekujesz. Większość rodzajów broni możesz kontrolować Ale co, jeśli najgroźniejszą bronią na świecie nie jest inteligentny pocisk ani okręt podwodny, ani nawet sztuczna inteligencja wygenerowana przez program komputerowy? Co jeśli jest nią siedemnastoletni chłopak o niewyobrażalnie błyskotliwym umyśle, który potrafi przechytrzyć wysoko wykwalifikowane profesjonalne służby bezpieczeństwa na całym świecie, przejąć kontrolę nad uzbrojeniem i sprawić, by przeciwko supermocarstwom obróciła się ich własna broń? Jak cenny byłby taki człowiek? I do czego byś się nie posunął, żeby mieć go po swojej stronie? Trwa wyścig z czasem, by przechwycić bezcenny cel zanim wpadnie w niepowołane ręce i zaburzy światową równowagę sił. Przerażająco rzeczywisty techno thriller szpiegowski! Adriana Westona, byłego szefa brytyjskiego wywiadu budzi w nocy telefon z kancelarii premiera. Wieści są szokujące: Pentagon, NSA i CIA zostały równocześnie zhakowane przez nieznanego sprawcę posługującego się pseudonimem „The Fox”, który z łatwością obszedł najwymyślniejsze systemy zabezpieczające. Co jeszcze bardziej szokujące, winowajcą okazał się być siedemnastoletni Brytyjczyk, Luke Jennings. Chłopak nie ma kryminalnej przeszłości, dysponuje za to genialnym umysłem. Ekstradycja nastolatka do Stanów wydaje się nieunikniona, dopóki Weston nie wpada na lepszy pomysł: Jeśli Luke może zrobić to nam, to co dopiero może zrobić naszym wrogom?

39,90 zł
31,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,98 zł

25
Mały geniusz. Ortografia i interpunkcja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały geniusz. Ortografia i interpunkcja
Dostępny18 szt.

„Mały geniusz” to seria zeszytów ćwiczeń, które wprowadzają w naukę dodawania i odejmowania, mnożenia oraz ortografii i interpunkcji. Stanowią świetne uzupełnienie edukacji szkolnej. Na przykładach z życia codziennego utrwalają zasady oraz działania poznane w szkole.

8,90 zł
6,41 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,49 zł

26
Jak rysować pojazdy? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak rysować pojazdy?
Dostępny25 szt.

Jak rysować pojazdy? to wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy czują w sobie duszę artysty! Dzięki tej książce nauczysz się krok po kroku, jak narysować różne pojazdy – od roweru po czołg. Ponadto zawiera ona wiele ciekawostek o jedno- i wielośladach, m.in. dowiesz się, jak nazywa się największa koparka świata, jaki towar przewożony jest w cysternie czy gdzie odbyły się międzynarodowe mistrzostwa w jeździe pługiem śnieżnym.

13,90 zł
10,01 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,89 zł

27
Lubię łamigłówki. Zwierzęta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lubię łamigłówki. Zwierzęta
Dostępny11 szt.

W książeczce "Lubię łamigłówki. Zwierzęta" dzieci znajdą rozwijające ćwiczenia: - labirynty, - naukę rysowania, - zagadki słowne, - inne zadania z naklejkami. "Lubię łamigłówki. Zwierzęta" polecamy jako kształcąca rozrywkę wszystkim przedszkolakom.

5,70 zł
4,56 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,14 zł

28
Król Lew, Blu-ray - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Król Lew, Blu-ray
Jon Favreau, 2019
Dostępny301 szt.

Disney oraz reżyser-wizjoner Jon Favreau zapraszają na wspaniałą adaptację wielokrotnie nagradzanego światowego fenomenu – „Król Lew”. To zrealizowana z ogromnym rozmachem, przełomowa produkcja z gwiazdorską obsadą. „Ten Król Lew rządzi. I ryczy” – Richard Roeper, Chicago Sun-Times.

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

29
Woodwalkers. W obcej dziczy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Woodwalkers. W obcej dziczy
Dostępny4 szt.

„Woodwalkers” – seria książek fantasy skierowana do młodzieży, stworzona przez znaną i tłumaczoną na wiele języków niemiecką powieściopisarkę Katję Brandis. Głównymi bohaterami cyklu są tajemnicze młode istoty, które opuszczają swój świat, by zadomowić się wśród ludzi… W obcej dziczy – spełnia się marzenie Caraga i jego przyjaciół – Holly i Brandona, cała trójka bierze udział w wymianie studenckiej i udaje się w podróż do Kostaryki. W nowej szkole poznają innych życzliwych im przemieńców, ale też nowych wrogów. Co więcej Carag, dowiaduje się, że również tutaj swe wpływy ma groźny Andrew Milling. Dla młodego przemieńca staje się jasne, że musi działać, zanim niebezpieczeństwo przybierze na sile…

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

30
W drodze z Maryją. Biblijna podróż z Nazaretu pod krzyż - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W drodze z Maryją. Biblijna podróż z Nazaretu pod krzyż
Dostępny9 szt.

Katolicy nie modlą się do Matki Bożej tak jak do Boga, a proszą Ją o wstawiennictwo. Dlaczego? Ponieważ Bóg powierzył Jej wielkie rzeczy, których chciał dokonać przez Nią, a Ona się zgodziła. Podstawowym źródłem wiedzy o Maryi jest Pismo Święte – Edward Sri przygląda się przez szkło powiększające Ewangeliom i Apokalipsie. Opisuje dziewięć kluczowych momentów życia Matki Bożej. Sri odważnie analizuje tekst Ewangelii. Zwraca uwagę na szczegóły, które mogą umknąć przy codziennej lekturze.

29,90 zł
26,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 2,99 zł

31
Album z naklejkami. Wspaniałe pojazdy, część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Album z naklejkami. Wspaniałe pojazdy, część 2
NiedostępnyBrak

Albumy z naklejkami Wspaniałe pojazdy to sposób na miłe spędzenie czasu i poszerzenie wiedzy dziecka o pojazdach. W bogatym zestawie naklejek znalazło się wiele fotografii, które są główną atrakcją tej publikacji. Oprócz naklejek proponujemy również ciekawostki związane z motoryzacją. Baw się z nami naklejkami!

7,00 zł
5,60 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 1,40 zł

32
Toksyczni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Toksyczni
Dostępny20 szt.

Młody gangster Emerytowany glina Teczki, które wstrząsną Polską „Zbyt wiele spraw nakładało się na siebie, właśnie tu, w miejscu, w którym od dziesięcioleci nie działo się nic niezwykłego. To nie mógł być przypadek. Janek nie łączył w tej chwili tych spraw, nie miał do tego podstaw, ale mimowolnie czuł, że wszystko jest systemem naczyń połączonych. Trzy trupy niecały kilometr od miejsca, w którym prokurator Wilczyński schował coś bardzo ważnego”. Poznajcie Sebę, lokalnego wrocławskiego gangstera. Płotkę. Drobne haracze, handel prochami, wyrównywanie rachunków przy pomocy pięści – to jego codzienność. Seba nie miał większych zmartwień, do czasu, gdy szef zabrał go jako ochronę podczas tajemniczej transakcji. Wtedy wszystko się skomplikowało. Prokurator Wilczyński tuż przed śmiercią wymusza na zaprzyjaźnionym emerytowanym glinie, Nowickim, zniszczenie pewnych dokumentów. Sejf jednak okazuje się pusty, a z pobliskiego jeziora policja właśnie wyłowiła samochód. Ze zwłokami w bagażniku. Porywający i wstrząsający kryminał o gangsterskich porachunkach oraz skorumpowanej policji. W kręgu toksycznych nikt nie może czuć się bezpiecznie. Czy odważysz się spotkać z nimi oko w oko? „Toksyczni to pierwszy od lat polski kryminał, który przeczytałem. I szczerze go polecam. Napisany ciekawie, z wartką akcją, zahaczającą o środowisko sportów walki, a do tego rozgrywającą się w moim rodzinnym Wrocławiu i okolicach” – Przemysław Saleta. Tomasz Duszyński – dziennikarz (pracował w RMF FM i Radiu Aplauz), pisarz, w wolnych chwilach maratończyk. Debiutował zbiorem opowiadań Produkt uboczny (2007). Jego opowiadania ukazały się w antologiach: Jeszcze nie zginęła, Epidemie i zarazy, Trupojad. Nie ma ocalenia oraz w magazynie „Science Fiction Fantasy i Horror” i „Nowej Fantastyce”. W Wydawnictwie SQN ukazały się jego powieści Impuls (2017) i Glatz (2019).

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

33
Saga księżycowa. Księżycowa noc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Saga księżycowa. Księżycowa noc
Dostępny8 szt.

„Saga księżycowa” to cykl powieści dla młodzieży stworzonych przez niemiecką autorkę Marah Woolf. Jej książki stały się w Niemczech prawdziwymi bestsellerami – sprzedano ponad 500 000 egzemplarzy. „Saga księżycowa” opowiada o niełatwej miłości dwojga nastolatków, Emmy i Caluma. Poznają się, gdy po stracie matki Emma zostaje zmuszona opuścić swój dotychczasowy dom w Waszyngtonie i zamieszkać z niewidzianym nigdy wcześniej wujem i jego rodziną w Szkocji. Nie przypuszczała, że spotka tam miłość swojego życia – Caluma. Jednak chłopak nie jest podobny do rówieśników – jest tajemniczy i niedostępny, lecz właśnie to najbardziej pociąga Emmę. Cykl Marah Woolf to opowieści o dojrzewaniu, trudnej miłości i odwadze, by wytrwale dążyć do celu i spełniać swoje marzenia.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

34
Wielkie kolorowanie. Psy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielkie kolorowanie. Psy
Dostępny13 szt.

Seria „Wielkie kolorowanie” to oryginalne kolorowanki-książki, które nie tylko zapewnią dziecku rozrywkę w formie kolorowania ilustracji, ale też dzięki ciekawym tekstom będą pełnić funkcję edukacyjną.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

35
Serce czasu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce czasu
Dostępny67 szt.

Lena mieszka z ciotką i z dwoma młodszymi kuzynami. Jej rodzice zginęli w wypadku, jednak ich śmierć owiana jest tajemnicą. Gdy dziewczyna przegląda rzeczy po rodzicach, odnajduje wśród nich stary zegar, który wzbudza jej zainteresowanie. Przypadkiem go uruchamia, przez co diametralnie zmienia swoje dotychczasowe życie. Zyskuje tajemniczych przyjaciół i potężnych wrogów. Przenosi się do niezwykłego miejsca, gdzie spotyka chłopaka o imieniu Dante. Kim jest tajemniczy nieznajomy i jaki to wszystko ma związek z wypadkiem jej rodziców?

43,90 zł
30,73 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,17 zł

36
Science 4 You. Fabryka chemicznych eksperymentów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science 4 You. Fabryka chemicznych eksperymentów
Trefl
Dostępny12 szt.

Fabryka chemicznych eksperymentów od Science4you to praktyczne utrwalenie wiedzy szkolnej! Nauka chemii poprzez śmieszne eksperymenty? Z naszym zestawem to możliwe! Dowiedz się jak zrobić zabawną eksplozję koloru poznając barwy pierwszo, drugo i trzeciorzędowe. Jak wyprodukować piękną kolumnę pianową i w prosty sposób stworzyć stalaktyty i stalagmity. Zaskocz swoich bliskich wysyłając im kolorowe tajne wiadomości. Dowiedz się czym jest napięcie powierzchniowe, co to jest osmoza i odczyn pH substancji.

60,00 zł
52,20 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 7,80 zł

37
Mały geniusz. Dodawanie i odejmowanie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mały geniusz. Dodawanie i odejmowanie
Dostępny16 szt.

„Mały geniusz” to seria zeszytów ćwiczeń, które wprowadzają w naukę dodawania i odejmowania, mnożenia oraz ortografii i interpunkcji. Stanowią świetne uzupełnienie edukacji szkolnej. Na przykładach z życia codziennego utrwalają zasady oraz działania poznane w szkole.

7,90 zł
5,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,21 zł

38
Msza święta. Instrukcja obsługi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Msza święta. Instrukcja obsługi
Dostępny4 szt.

Kiedyś po łacinie, dzisiaj w językach narodowych, a jednak nie przestaje być tajemnicza. Skąd w ogóle pochodzi słowo „msza” i co oznacza? Ta książka to przystępny przewodnik, który poprowadzi cię przez celebrację mszy. Michael Dubruiel szczegółowo przedstawia każdy element mszy świętej – od chwili stanięcia w drzwiach kościoła do momentu opuszczenia go. Wyjaśnia znaczenie pojęć, genezę obrzędów i ich zakorzenienie w Piśmie Świętym, Katechizmie Kościoła katolickiego i tradycji pierwszych chrześcijan. Dzięki tej książce celebracja Eucharystii przestanie być zagadką i abstrakcją, a stanie się źródłem siły i bodźcem do lepszego życia.

34,90 zł
31,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,49 zł

39
Wiatraczek. Ananas, 17 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wiatraczek. Ananas, 17 cm, mix wzorów
Mega Creative
Dostępny2 szt.

W upalne jedyne, o czym marzymy, to ochłoda. Mega Creative przychodzi do nas z pomocną dłonią, w której trzyma wiatraczek w kształcie ananasa. Zabawka posiada ręczny mechanizm – po naciśnięciu na przycisk śmigło zostaje wprowadzone w ruch obrotowy, wytwarzając wiaterek. Zabawka występuje w trzech wersjach kolorystycznych. Rozmiar produktu: 17.0 cm Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

10,00 zł
7,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 2,50 zł

40
Alea aquarius. Tajemnice oceanów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alea aquarius. Tajemnice oceanów
Dostępny27 szt.

Trzeci tom sagi o Alei – morskiej dziewczynie, bestsellerowej autorki Tany i Stewner Alea wraz z Alpha Cru wyruszają w kolejną, daleką, morską podróż. Tym razem celem wyprawy jest odległa Islandia. Dziewczyna ma nadzieję, że tam w końcu spotka swojego ojca i tym samym znajdzie odpowiedź na wiele nurtujących ją od dawna pytań. Gdy dociera do celu, Alea musi nie tylko zmierzyć się ze swoją przeszłością, ale także spotyka tajemniczego doktora Oriona. Czy dziewczyna z pomocą przyjaciół i życzliwych jej osób zrealizuje plan uratowania podwodnego świata i jaką rolę odegra w tym wszystkim Lennox? Magia morza, fantastyka, przygoda i wspaniała przyjaźń – wszystko to łączy się w życiu Alei…

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

41
Megakolorowanka. Kosmos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Megakolorowanka. Kosmos
NiedostępnyBrak

W kolorowym tekturowym etui dzieci znajdą olbrzymią zwiniętą planszę z kosmicznymi wzorami do kolorowania farbami, kredkami lub flamastrami. Po jej rozwinięciu będą mogły stworzyć wyjątkowe dzieło sztuki. Przed nimi mnóstwo radości i zabawy. Powstanie jedyna w swoim rodzaju kolorowa plansza o wymiarach 98x68 cm. Dostępne wzory: Kosmos, Księżniczki, Las, Miasto, Morze, Wieś. Istnieje możliwość zamówienia zestawu zawierającego 24 kolorowanki (6 wzorów po 4 sztuki) w kolorowym, tekturowym ekspozytorze.

13,70 zł
10,82 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,88 zł

42
Science 4 You. Laboratorium fizyczne - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Science 4 You. Laboratorium fizyczne
Trefl
Dostępny22 szt.

Dzięki Laboratorium fizycznemu od Science4you dowiesz się, jak w prosty sposób wyprodukować prawdziwe rakiety. Spróbuj zanurzyć przedmiot w pojemniku z wodą i spraw, aby nie zamókł! Chcesz zbudować katapultę, pompę wody oraz wiatrak? Z tym zestawem to możliwe!

35,00 zł
30,45 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,55 zł

43
Wolność równość przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wolność równość przemoc. Czego nie chcemy sobie powiedzieć
Dostępny59 szt.

Dlaczego czasem łapiemy się na tym, że konfrontując się ze sporami wokół poprawności politycznej, przemocy symbolicznej czy #metoo, przyznajemy rację obu stronom albo w ogóle nie wiemy, co myśleć? Na jakich mitach opiera się nasza wyobraźnia, jakie paradoksy kłębią się pod powierzchnią naszej codzienności? W pasjonującej książce Agata Sikora szuka odpowiedzi na pytania, które nurtują dziś wiele osób o lewicowo-liberalnych poglądach. Odwołując się do świadectw wrażliwości różnych epok – od liryki trubadurów przez „Deklarację Praw Kobiety i Obywatelki”, musical „Hair”, powieść i serial „Opowieść podręcznej” po stand-up Nanette – pokazuje, jak rodziła się i ewoluowała liberalno-lewicowa wrażliwość, które emocje mogły być w jej ramach wyrażane, a które zostały wypchnięte poza jej nawias. Autorka rozpoznaje kulturowy klincz, w jakim tkwimy, rozdarci między dążeniem do autentyczności a oświeceniową koncepcją racjonalnego podmiotu; między polityką tożsamości a uniwersalistycznym liberalizmem. A potem, zdając sprawę z własnych wątpliwości, próbuje wskazać ścieżki, które mogą nas z tego klinczu wyprowadzić. Oryginalność pisarstwa Agaty Sikory przejawia się nie tylko w błyskotliwych, erudycyjnych analizach zjawisk kultury, ale też w wyjątkowej umiejętności problematyzowania własnych doświadczeń – życia w Polsce i wielokulturowym Londynie, łączenia freelancerskiej pracy intelektualnej z wychowywaniem małego dziecka, zderzeń i spotkań z innymi punktami widzenia. Dzięki temu jej książka jest czymś więcej niż esejem – jest zmianą.

39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

44
Franek Błyskawica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Franek Błyskawica
Dostępny68 szt.

Franek wyciągnął z kieszeni szklane jajko. Obły przedmiot wyślizgnął się z wilgotnej od deszczu dłoni, zatoczył wysoki łuk, odbił się od płotu, pnia, kamienia i wylądował w głębokiej dziurze, w której prowadzono wykopaliska. O odzyskaniu zguby na razie nie mogło być mowy. Franek musiał przeczekać weekend. A w poniedziałek dowiedział się z telewizji, że to, co do tej pory nonszalancko nosił w kieszeni, nie jest zwyczajnym kawałkiem szkła, tylko archeologiczną rewelacją, która może zmienić historię... Franek tak ma. Czegokolwiek się dotknie, gdziekolwiek pójdzie, zawsze wyniknie z tego niezła przygoda. Ta ze szklanym jajkiem to dopiero początek całej ich serii.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

45
Zaścianek szlachecki Tuczna. XVI-XX wiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zaścianek szlachecki Tuczna. XVI-XX wiek
Dostępny156 szt.

Tuczna nazwę wzięła od otaczającej ją dzikiej litewskiej puszczy, słynącej z nieprzebranej ilości zwierzyny i obfitujących w ryby potoków. W XVI wieku osiedlono tu drobną szlachtę z ziemi drohickiej i tak powstał zaścianek szlachecki. W okresie przedwojennym władze państwowe dążyły do tego, by zamienić go w dominującą na całą okolicę miejscowość, która w przyszłości mogłaby przekształcić się w miasteczko. Dlatego do zaścianku zaczęto ściągać takich rzemieślników, jak kuśnierzy i młynarzy oraz wydano zgodę na utworzenie w Tucznej targowiska i uruchomiono połączenie autobusowe z Białą Podlaską i leżącymi nad Bugiem Sławatyczami. Ponadto rozpoczęto tu budowę cegielni, której jednak zaniechano z powodu niskiej jakości miejscowego surowca, czyli gliny. Zakładano we wsi nowe sady, mające stanowić zaplecze surowcowe dla przyszłych zakładów przetwórstwa owocowo-warzywnego, drzewa jednak w znacznym stopniu wymarzły w czasie ostrej zimy w 1940 roku. Podobny los spotkała idea zlokalizowania w tym dawnym zaścianku szlacheckim zakładów przetwórstwa mleczarskiego. W 1939 roku rozpoczęto produkcję masła i serów, która zakończyła się w 1943 roku wraz ze zniszczeniem maszyn i urządzeń przez komunistyczną bandę. W 1939 roku rozpoczął w Tucznej działalność sąd grodzki, a w czasie okupacji uruchomiony został szpital. W okresie przedwojennym rozwijała się też w Tucznej najlepsza w całym powiecie bialskopodlaskim spółdzielcza instytucja finansowa, jaką była Kasa Stefczyka. Położony w środku wsi dom rodziny Kukawskich, widoczny na okładce, w okresie przedwojennym kolejno był siedzibą szkoły, Kasy Stefczyka i sądu grodzkiego. Dokumenty dotyczące Kasy Stefczyka zostały przez władze komunistyczne zniszczone, natomiast akta działającego w Tucznej sądu znajdują się do dziś w archiwum w Radzyniu Podlaskim.

50,00 zł
36,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

46
301 łamigłówek i zadań logicznych dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
301 łamigłówek i zadań logicznych dla dzieci
Dostępny76 szt.

Niniejsza książka jest kontynuacją poprzednich publikacji zawierających 101 oraz 201 łamigłówek i zadań logicznych dla dzieci. Znajdziemy w niej jeszcze więcej ćwiczeń i zagadek. Książka zawiera aż 301 różnych zadań, takich jak rebusy, ćwiczenia oparte na skojarzeniach, polegające na szukaniu różnic i podobieństw, budowaniu i uzupełnianiu zdań, łączeniu w pary pasujących do siebie zagadnień, a także działania matematyczne, kolorowanki, labirynty, krzyżówki i wiele innych. O nudzie nie ma zatem mowy, a dzięki zaproponowanym zadaniom każde dziecko z pewnością miło i pożytecznie spędzi wolny czas. Publikacja może być pomocna dla nauczycieli wychowania przedszkolnego i edukacji wczesnoszkolnej, opiekunów dzieci, a także rodziców.

26,00 zł
20,54 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,46 zł

47
Sowie czary. Ratunek dla Srebrnej Łapy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sowie czary. Ratunek dla Srebrnej Łapy
Dostępny6 szt.

Flora po przeprowadzce z miasta na wieś znalazła nową przyjaciółkę – zaczarowaną sowę, która rozumie mowę ludzi i innych zwierząt. Odtąd dziewczynka i ptak spędzają ze sobą wiele czasu i rozumieją się jak nikt inny. Razem przeżywają wiele niesamowitych przygód. Pewnego dnia znajdują w szopie małego bezbronnego liska. Przyjaciółki postanawiają pomóc maleństwu, lecz nie jest to łatwe. Czy uda się im znaleźć liskowi nowy dom? Czy Srebrna Łapa znajdzie swoje miejsce na Ziemi? I kim tak naprawdę okaże się asystentka ojca Flory? Ciepła, wzruszająca opowieść o przyjaźni, potrzebie akceptacji i pomocy innym.

21,90 zł
15,77 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,13 zł

48
Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gareth Jones. Człowiek, który wiedział za dużo
Dostępny103 szt.

Niezwykła historia młodego dziennikarza, który jako pierwszy opowiedział światu prawdę o Wielkim Głodzie na Ukrainie. Życiorys Garetha Jonesa zostanie opowiedziany przez Agnieszkę Holland w jej najnowszym filmie. W 1933 roku młody dziennikarz Gareth Jones samotnie podróżuje na wschód, by zrobić wywiad z dyktatorem Józefem Stalinem. Podczas tej podróży dowiaduje się o „ukraińskim kryzysie”. Jako jeden z nielicznych zachodnich korespondentów dostaje się na ogarniętą terrorem Ukrainę, gdzie jest świadkiem największego głodu w historii ludzkości. Na własne oczy widzi sowieckie zbrodnie, słucha o ludziach umierających z głodu i aktach kanibalizmu. Po powrocie na Zachód mówi światu o Wielkim Głodzie. Zaszczuty przez skorumpowanych dziennikarzy, którzy podważają jego wiarygodność, zostaje odrzucony przez środowisko. Sposób, w jaki miał zostać pogrążony, zainspirował nawet George’a Orwella podczas pisania Folwarku zwierzęcego. „Gareth Jones jako jeden z pierwszych zrozumiał mechanizmy rządzące światem w latach 30.: narodziny dyktatorskich reżimów czy rozwój propagandy. Ta lekcja pozostaje ciągle aktualna” – Mirosław Wlekły – reporter, autor bestsellera Tu byłem. Tony Halik.

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

49
Fale istnienia. Moje spotkania z Kenem Wilberem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fale istnienia. Moje spotkania z Kenem Wilberem
Dostępny22 szt.

Oddajemy do rąk czytelników zbiór szkiców dedykowanych osobie Kena Wilbera, niestrudzonego pisarza i jednego z filarów globalnego sprzężenia dwóch tradycji duchowych, autora odważnie patronującego zbliżeniu tradycji Wschodu i Zachodu. W obliczu niepokojących trendów kultury konsumpcyjnej propozycja Wilbera twórczo odsłania nam możliwości duchowego wzrostu i dojrzewania, ukazuje możliwości aktualizacji wizji przekraczającej materialistyczne nastawienie kultury instant. Świat dzisiejszy, zbytnio pochłonięty rozwojem technologicznym i zwykłą karnawalizacją konsumpcji, zmierza ku dehumanizacji życia społecznego. Pomimo tego istnieje grono propagatorów duchowego przebudzenia na Zachodzie, wśród których Wilber należy do pionierów duchowego wymiaru egzystencji i zbalansowania pustki materialistycznej kultury poprzez przekazy odsłaniające rzeczywistość życia przebudzonego z troską, mądrością i współczuciem.

50,00 zł
35,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 15,00 zł

50
Puzzle XXL 100 elementów. L.O.L. Surprise! - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle XXL 100 elementów. L.O.L. Surprise!
Ravensburger, 100
Dostępny12 szt.

Puzzle niemieckiego producenta – firmy Ravensburger – charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Perfect Age Fit to cecha, która dopasowuje wielkość elementów do możliwości charakterystycznych dla danego wieku rozwojowego, a SoftClick Technology pozwala precyzyjnie złożyć obraz. Idealne kształty, a także szeroka oferta motywów sprawiają, że znajdzie tu coś dla siebie pasjonat układanek w każdym wieku. Puzzle Ravensburger pozwalają nabywać cenne umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Przedstawiona grafika zachwyci wszystkich fanów „L.O.L. Surprise!” Wymiary: ok. 49.0 x 36.0 cm Wymiary opakowania: 23.0 x 34.0 x 4.0 cm

60,89 zł
54,80 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,09 zł

Wróć do góry