hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.09.27

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 27 września 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców (Zbigniew Nienacki), na drugim Rytuał Rodzinny (Józef Wysocki). Kolejny produkt to Myśli na każdy dzień (Dolindo Ruotolo) oraz Drzewo do samego nieba (Maria Terlikowska).
1
Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Samochodzik i wyspa złoczyńców
Dostępny183 szt.

Pan Tomasz, zwany przez znajomych Panem Samochodzikiem, przezwisko swoje zawdzięcza niezwykłemu wehikułowi odziedziczonemu po wuju wynalazcy. Samochód ten, choć nie grzeszy urodą, posiada niesłychane możliwości – potrafi pędzić 280 kilometrów na godzinę, a nawet… pływać! Tym pojazdem muzealnik przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, by rozszyfrować kolejne zagadki historyczne, schwytać złodziei antyków i zaskoczyć spragnionego przygód Czytelnika nietypowym rozwiązaniem sprawy! Pan Samochodzik wybiera się na poszukiwanie kosztowności pewnego dziedzica. Przy okazji razem z towarzyszącymi mu harcerzami tropi kłusowników, bandziorów i kilku wczasowiczów, którzy tylko pozornie przyjechali odpocząć nad brzegiem Wisły...

26,90 zł
15,33 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 11,57 zł

2
Rytuał Rodzinny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rytuał Rodzinny
Dostępny18 szt.

Jubileuszowe wydanie książki znanego liturgisty ks. bpa J. Wysockiego zawiera m.in. opisy zwyczajów i tradycji religijnych przeżywanych w katolickim domu w ciągu całego roku liturgicznego. Znajdziemy tu pogłębiony opis sakramentaliów, modlitw, na kościelne i domowe uroczystości, w oparciu o zakorzenione w naszej tradycje zwyczaje. Książka będzie bardzo przydatna chrześcijańskim rodzinom, które chcą swoją wiarę i religię praktykować w codziennym życiu. Doskonały prezent dla młodych rodzin, które chcą swój dom budować w katolickiej wierze.

55,00 zł
33,00 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 22,00 zł

3
Myśli na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli na każdy dzień
Dostępny93 szt.

„Myśli zgromadzone w tym zbiorze są jak iskry, które rozpalają serca świętymi pragnieniami. Są jak małe kropelki rosy, które przychodzą, by odświeżyć żar duszy i uczynić ją podatną na działanie Łaski Bożej” – fragment wstępu. Krótkie refleksje zaczerpnięte z pism Ks. Dolindo Ruotolo, autora modlitwy „Jezu, Ty się tym zajmij!”, mogą być doskonałą inspiracją do codziennej modlitwy i medytacji. Rozpisane na cały rok pomogą zatrzymać się na chwilę wśród licznych obowiązków i trudności codziennego życia, aby wznieść nasze myśli ku Bogu.

24,90 zł
14,44 zł

Rabat 42,0%
oszczędzasz 10,46 zł

4
Drzewo do samego nieba - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo do samego nieba
Dostępny399 szt.

Drzewo do samego nieba w serii „Kolorowa Klasyka” to najpiękniejsze kolorowe wydanie tej powieści na rynku! Książka zawiera wspaniałe, barwne ilustracje, jej atutem jest duża, ułatwiająca szybkie czytanie czcionka. Edycja na szlachetnym papierze, bardzo trwała i estetyczna. Każde dziecko marzyło choć raz, by wspiąć się na zielone, okazałe drzewo. Bracia Lichoccy nie próżnują i spełniają to marzenie. Kto by się spodziewał, że pośród gałęzi i z głową wśród liści doczekają tak wielu przygód! Chłopcy podejdą do tego zadania w przemyślany sposób – stopniowo zdobywając kolejne konary i delektując się zwycięstwem po osiągnięciu coraz wyższych poziomów. Przy okazji zamienią się w rycerzy, którzy odczarują królewnę; okryją tajemniczy ogród; a także znajdą bocianie gniazdo. A to nie koniec ich przygód... Polecamy pięknie wydanie w serii Kolorowa Klasyka! Ilustracje Sary Olszewskiej pomogą przenieść się w świat braci Lichockich i odkryć uroki ich ukochanego drzewa. Piękna edycja w twardej oprawie doskonale będzie prezentować się na półce.

27,89 zł
15,62 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 12,27 zł

5
Elmer. Najlepsze przygody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elmer. Najlepsze przygody
Dostępny50 szt.

W książce znajdziecie 4 opowieści: • Elmer i potwór, • Elmer i wiatr, • Elmer i śnieg, • Elmer i powódź. Elmer to słoń, do którego wszyscy przychodzą po radę. Zawsze podejmuje inicjatywę i potrafi zmotywować innych do działania. Jest dowcipny, cierpliwy, ma naturę badacza. Jego życiowe motto to: „sprawdźmy”, „poszukajmy”, „dowiedzmy się”. Umiejętności społeczne, pozycja w grupie i poczucie humoru – za to między innymi dzieci na całym świecie kochają Elmera. Książki o Elmerze zostały wysoko ocenione przez nauczycieli i bibliotekarzy biorących udział w seminariach promujących czytelnictwo jako cenna i pomocna seria wspierająca dobre emocje. Idealna książka na prezent dla wszystkich fanów kolorowego kraciastego słonia.

49,90 zł
32,93 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 16,97 zł

6
Przygody Fenka. Asertywność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Asertywność
Dostępny81 szt.

Dzięki tej książeczce twoje dziecko: • rozumie, czym jest asertywność, • pozna przykłady asertywnych zachowań, • dowie się, że odmawianie komuś czegoś może być przejawem troski o tę osobę.

10,70 zł
6,53 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 4,17 zł

7
Przygody Fenka. Prawdomówność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Prawdomówność
Dostępny85 szt.

W przedszkolu w Słonecznej Krainie pojawia się ktoś nowy! Kto to taki i dlaczego budzi taką ciekawość wśród dzieci? Co wspólnego może mieć berło z kominem i czy na pewno kłamstwo jest najprostszym wyjściem z każdej sytuacji? Tego wszystkiego dowiecie się, sięgając po tę książeczkę.

10,70 zł
6,63 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,07 zł

8
LEGO Disney Princess. 41168 Szkatułka na biżuterię Elsy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
LEGO Disney Princess. 41168 Szkatułka na biżuterię Elsy
LEGO, LEGO
Dostępny88 szt.

W zestawie minilaleczka Elsa i figurka LEGO® Nokka. • Szkatułka na biżuterię Elsy z zamykaną szufladką, lustrem, funkcją obracania Elsy i Nokka oraz dwoma pierścionkami LEGO®. • Bezpiecznie przechowuj ulubioną biżuterię w szufladzie zamykanej na zamek. • Ta piękna skrzyneczka na drobiazgi idealnie sprawdzi się jako prezent świąteczny lub urodzinowy dla miłośników filmów Disneya z serii „Kraina lodu”. • Postacie Disneya można zdjąć i dodać do swojej kolekcji minifigurek i minilaleczek LEGO® Disney. • Model ma ok. 23.0 cm wysokości, 15 cm szerokości i 12 cm głębokości. Rozmiar opakowania: 28.2 x 26.2 x 7.6 cm

179,99 zł
154,79 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 25,20 zł

9
Wszystko o rodzinach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o rodzinach
Dostępny61 szt.

Jaka jest twoja rodzina? Jak wyglądają inne rodziny? Jak mogą się zmienić? Ta książka pokazuje, że rodziny mają różne kształty i rozmiary. Zaprasza do poznania rodzin z całego świata. Przekonuje, że w każdej rodzinie najważniejsza jest miłość i wspólne spędzanie czasu. Ta pięknie ilustrowana książka mówi m.in. o tym, kto jest kim w rodzinie, co to jest drzewo genealogiczne, jak na całym świecie wyglądają domy, codzienność i święta rodzinne. Pokazuje rozmowy, uczucia, zabawy – na wszystkich kontynentach. Wspaniała książka dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Pomaga zrozumieć różnorodność. Ułatwia dorosłym rozmowę z dziećmi na temat rodziny. W przystępny sposób objaśnia sprawy bliskie dzieciom.

36,90 zł
24,72 zł

Rabat 33,0%
oszczędzasz 12,18 zł

10
Żniwa zła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żniwa zła
Dostępny51 szt.

Robin Ellacott dostaje przesyłkę, w której z przerażeniem odkrywa odciętą kobiecą nogę. Jej szef, prywatny detektyw Cormoran Strike, zachowuje zimną krew. Spotkał już w życiu ludzi zdolnych do niewyobrażalnego okrucieństwa. Policyjne śledztwo skupia się na mężczyźnie, w którego winę Strike wątpi. Detektyw i jego asystentka biorą sprawy w swoje ręce i zagłębiają się w zdegenerowaną psychikę pozostałych podejrzanych. Czas nagli, gdyż dochodzi do kolejnych zatrważających aktów przemocy… Żniwa zła to trzeci tom cyklu o prywatnym detektywie Cormoranie Strike’u i jego asystentce Robin Ellacott. Piekielnie zmyślny kryminał, ale też wciągająca historia mężczyzny i kobiety, którzy znaleźli się na rozdrożu w życiu zawodowym i prywatnym. „Zabójczo dobra rzecz”. – „Sun” „Kolejny triumf. Błyskotliwość głównych bohaterów rozjaśnia mroczny klimat powieści”.– „People”

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

11
Rachunek sumienia i spowiedź dorosłych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunek sumienia i spowiedź dorosłych
Dostępny25 szt.

Tu nędza duszy spotyka się z Bogiem miłosierdzia. (Dz. 1602) Niech słowa Jezusa o sakramencie pokuty skierowane do św. s. Faustyny będą dla nas zachętą do dobrej i częstej spowiedzi. Rachunek sumienia i spowiedź dorosłych jest znakomitą pomocą dla wszystkich przygotowujących się do sakramentu pokuty. Zwięźle i czytelnie omawia warunki dobrej spowiedzi: żal za grzechy, postanowienie poprawy, wyznanie grzechów, odprawienie pokuty i oczywiście szczegółowy rachunek sumienia. Książka zawiera też porady dla nowo nawróconych, dla tych, którzy od dawna nie przystępowali do spowiedzi i dla odprawiających spowiedź generalną, a także modlitwy.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

12
Przez Syberię na gapę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przez Syberię na gapę
Dostępny87 szt.

Przez Syberię na gapę to opowieść o samotnym spływie gumowym pontonem największą syberyjską rzeką Leną Romuald Koperski zmierzył się z Syberią, nie posiadając odpowiedniego sprzętu, zapasu żywności i pieniędzy. Autor był w miejscach, które przez większość dziejów ludzkości pozostawały poza zasięgiem człowieczej wyobraźni. Książka opisuje piękno syberyjskiej ziemi oraz zamieszkałych Syberię narodów, plemion i grup etnicznych. Autor przepłynął pontonem 4500 km! Za tę niezwykłą podróż otrzymał prestiżową nagrodę Kolosa oraz tytuł Podróżnika Roku 1999. Najnowsze wydanie jest uzupełnione o niepublikowane wcześniej zdjęcia z Syberii oraz nowy rozdział poświęcony wydarzeniom, o których jeszcze kilkanaście lat temu nie można było pisać!

49,90 zł
33,93 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 15,97 zł

13
Jedwabnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Jedwabnik
Dostępny15 szt.

Pisarz Owen Quine zaginął. Jego żona zleca sprawę prywatnemu detektywowi Cormoranowi Strike’owi. Kobieta sądzi, że mąż potrzebował kilku dni dla siebie, jak to zdarzało się już wcześniej. Strike ma go odnaleźć i sprowadzić do domu. W trakcie śledztwa okazuje się, że powód zniknięcia Quine’a może być znacznie poważniejszy niż podejrzewa żona. Pisarz właśnie ukończył rękopis będący jadowitym portretem niemal wszystkich jego znajomych. Gdyby książka została opublikowana, zrujnowałaby niejedno życie, więc wielu osobom mogło zależeć na uciszeniu autora. A kiedy ten zostaje odnaleziony – brutalnie zamordowany w dziwacznych okolicznościach – rozpoczyna się wyścig z czasem, by zrozumieć motyw bezwzględnego zabójcy, zabójcy, jakiego Strike do tej pory nie spotkał…

39,90 zł
21,15 zł

Rabat 47,0%
oszczędzasz 18,75 zł

14
Ciąża, poród, macierzyństwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ciąża, poród, macierzyństwo
Dostępny207 szt.

Kompletny przewodnik na temat zdrowia i macierzyństwa, dzięki któremu będziesz mogła odkrywać uroki tego wspaniałego doświadczenia, jakim jest posiadanie dziecka.

69,90 zł
50,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,57 zł

15
Ewolucja. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewolucja. O powstawaniu gatunków według Karola Darwina
Dostępny57 szt.

„Dawno temu, zanim pojawił się człowiek, świat istot żywych wyglądał zupełnie inaczej od tego dziś”. Bardzo długo ludzie wierzyli, że życie na Ziemi, przyroda, wszystko, co ich otaczało, powstało równocześnie. Naukowcy nie byli jednak pewni, czy tak było naprawdę, i szukali innych odpowiedzi. Po wielu latach obserwacji, badań i podróży w 1859 roku przyrodnik Karol Darwin ogłosił przełomową i kontrowersyjną, jak na tamte czasy, teorię ewolucji. Opublikował ją w książce pt. O powstawaniu gatunków. Teoria ta zrewolucjonizowała sposób myślenia o tym, jak powstały gatunki i skąd na Ziemi wzięło się życie. W czasach kryzysu duchowego i wiary w siłę rozumu dzieło Darwina nigdy wcześniej nie było tak aktualne i potrzebne jak teraz. Oto książka, która opowiada o Karolu Darwinie i jego największym dziele – O powstawaniu gatunków. Przybliża ona młodemu czytelnikowi teorię ewolucji. Tłumaczy nie tylko różnorodność życia na Ziemi, to jak powstał człowiek, ale także dlaczego obecnie bakterie robią się odporne na leki. I do tego wcale nie jest skomplikowana. Jest dziecinnie prosta! A piękne ilustracje nie tylko czynią lekturę przyjemną i łatwą do zapamiętania, ale także oddają to, co w biologii od wieków fascynuje ludzi takich jak Darwin – cudowną różnorodność pięknych form przyrody. Autorka Sabrina Radeva, biolożka molekularna, łącząc swoją pasję i wiedzę, w przystępny i rzetelny sposób mówi dzieciom o dziele Karola Darwina.

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

16
Pomylony narzeczony - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomylony narzeczony
Dostępny139 szt.

Upał? Upał nie do wytrzymania! Upał w grudniu?! Maja za dużo już widziała, by nie podejrzewać, że ma to związek z magią. Jednak czary nie działają! Jedyne co działa bez zarzutu i bez końca, to e-Kręciołki pani Elizy. Uff, jak gorąco... Zamiast zaklęć w podręczniku Magia w domu i zagrodzie, który dostała od ciabci na dziewiąte urodziny, Maja znajduje tam tylko jakieś straszne wierszyki. I nawet kot całkiem skociał... Co to za życie bez magii! Czy i tym razem uda się Mai rozwiązać problem, nie wywołując globalnej katastrofy? Czy uratuje swoją rodzinę i – przy okazji – świat? Czy nie zagubi się w czasie – w tej niezwykłej przędzy, z której tkany jest dywan historii? Czy nie zerwie niewidzialnej nici? I o co chodzi z tym narzeczonym? Dlaczego pomylony? I czyj?! Dowiecie się tego już na stronie 299, ale nie zaglądajcie tam zawczasu, bo to może skończyć się globalnym zapętleniem! Czytanie tej powieści nie po kolei grozi pomieszaniem z poplątaniem!

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

17
Samoorganizacja w 30 minut - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samoorganizacja w 30 minut
Dostępny9 szt.

Do usprawnienia organizacji pracy można podejść na różne sposoby. Najważniejsze jest to, że te proste i dobrze przemyślane sposoby można szybko, skutecznie i wydajnie zastosować w praktyce. Pięć zasad samoorganizacji, które tu przedstawiamy, zostało opracowanych tak, by spełniały powyższe założenia. Opierają się one na bogatym doświadczeniu, które autorzy zdobywali przez wiele lat. Zrobisz znacznie więcej w krótszym czasie – i masz więcej wolnego. Będziesz bardziej skuteczny. Twoja jakość życia znacznie się poprawi. To sprawi, że będziesz szczęśliwy, a to nas cieszy! Życzymy ci owocnej lektury! Czy wracasz po pracy do domu z poczuciem, że nie zrobiłeś nic, co zaplanowałeś? Czy chcesz wiedzieć, jak możesz lepiej i bez wysiłku zorganizować swoją pracę? Ta książka pokaże ci pięć sprawdzonych w praktyce zasad samoorganizacji, które pomogą ci odnieść sukces w pracy. W ciągu zaledwie 30 minut dowiesz się tutaj: – jak zyskać dużo czasu, – jak wyłączyć perfekcjonizm, czyli „hamulec sukcesu”, – jak odróżnić ważne od pilnych, – jak profesjonalnie organizować spotkania, – jak zrobić przejrzysty harmonogram.

17,00 zł
12,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,76 zł

18
Przygody Fenka. Kreatywność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Kreatywność
Dostępny73 szt.

Jaka okropna pogoda przez cały dzień pada! Fenek i Maks bardzo się nudzą. A czy Wy lubicie deszcz? Zerknijcie do książeczki, aby dowiedzieć się, jaki sposób na nudę znaleźli chłopcy i co takiego możecie stworzyć sami w domu, wykorzystując niepotrzebne materiały!

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

19
Jak odblokować pieniądze w 30 dni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak odblokować pieniądze w 30 dni
Dostępny21 szt.

Zastanawia cię dlaczego niektórym ludziom wiedzie się świetnie, podczas gdy ciebie na nic nigdy nie stać? A może masz mnóstwo pomysłów na to, co kupisz, kiedy „w końcu” będzie cię stać? Ale nie jesteś pewien, kiedy to nastąpi, bo twoja obecna sytuacja finansowa nie wygląda zbyt różowo? Jeśli tak... Ta książka jest dla ciebie! Książka Jak odblokować pieniądze w 30 dni powstała jako rezultat przetestowanego na dziesięciu osobach 30-dniowego wyzwania finansowego. Ponieważ wyzwanie odniosło niesamowity sukces, zostało ono udokumentowane w postaci tego oto praktycznego podręcznika. Książka nauczy cię jak zmienić swoje nawyki (nie tylko myślowe) i w końcu się jakoś (legalnie) dorobić. Skupia się ona na pieniądzach, których nie mamy, ale chcemy je mieć, a czasem może jednak nie chcemy, bo pieniądze są brudne i to grzech o nich w ogóle myśleć. I do tego kasa to nie wszystko. Nie. Kasa to nie wszystko. Kasa to pożyteczne narzędzie. Tak jak młotek. Młotek to też nie wszystko, ale się przydaje. Alicja Bauer to przedsiębiorcza babka, i tyle. Niegdyś biedna dzioucha z podlaskiej wioski, obecnie mieszkanka kraju kwalifikującego się jako ciepły, właścicielka świetnie prosperującej firmy, matka Polka, inwestorka, filantropistka oraz specjalistka w dziedzinie podświadomego przyciągania pieniędzy. Można ją również znaleźć w Fabryce Nadzianych Szczęściarzy na Facebooku.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

20
Ego. Największa przedszkoda w leczeniu 5 ran - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ego. Największa przedszkoda w leczeniu 5 ran
Dostępny45 szt.

Oto długo oczekiwana kontynuacja bestsellerowej książki Lise Bourbeau, Bądź sobą. Wylecz swoje 5 ran, opublikowanej przez nas w 2012 r. i wciąż osiągającej rekordową sprzedaż dzięki tłumaczeniom aż w 16 językach. W tym tomie autorka, z pomocą licznych przykładów, dzieli się swoją fachową wiedzą i bogactwem osobistych doświadczeń, aby kierować tymi, którzy szukają konkretnych sposobów uleczenia ich cierpienia. Czytelnicy nauczą się rozpoznawać mechanizmy pięciu ran i będą w stanie lepiej określić, kiedy są aktywowane. Stosując sugerowane techniki, uświadomią sobie niezliczone okazje, w których ego kieruje swoimi myślami, słowami i czynami. Uzyskanie tej świadomości będzie nie tylko warunkiem uzdrowienia, ale także pomoże manifestować podstawowe potrzeby ich dusz, aby doprowadzić je do samokontroli i wewnętrznego spokoju.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

21
Mysi domek. Julia - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysi domek. Julia
Media Rodzina
Dostępny10 szt.

Sam i Julia mieszkają w Mysim Domku. Są najlepszymi przyjaciółmi i dzielą się wszystkim ze sobą. Sam jest ogromnie nieśmiały i bardzo grzeczny. Julia jest strasznie ciekawska i przemądrzała. Ich przygody można śledzić w książkach z serii „Mysi domek”. Zabawka z materiału typy frotte, sukieneczka z dzianiny z wyszywanymi oczkami, buzią i noskiem. Wykonana z wysoka jakości materiałów. Stanowi wierne odwzorowanie postaci książkowej.

47,00 zł
35,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

22
Przygody Fenka. Bezinteresowność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Bezinteresowność
Dostępny93 szt.

To naprawdę wyjątkowy dzień. W końcu nie codziennie spotyka się prawdziwych Superbohaterów! W dodatku okazuje się, że bohaterem jest ktoś bardzo Fenkowi bliski jego tata! Co takiego zrobił tata liska i co Wy sami możecie zrobić, aby dokonać czegoś ważnego? Sprawdźcie koniecznie!

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

23
Miękka piłka sensoryczna - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miękka piłka sensoryczna
Askato
Dostępny30 szt.

Zabawa piłką jest jedną z podstawowych form zabaw wszystkich dzieci, niezależnie od wieku i płci. Piłki dla niemowląt muszą być przede wszystkim bezpieczne i atestowane. Certyfikaty bezpieczeństwa zapewniają, że maluszek się nie zadławi małymi elementami. Sensoryczna piłeczka dedykowana jest już dla niemowląt. Jest pełna wizualnych i dotykowych atrakcji. Gotowa, by trafić do malutkich rączek. Dla najmłodszych dzieci najlepiej sprawdzają się mięciutkie piłeczki z materiału. Piłeczka jest delikatna i kolorowa. Zabawka zawiera lustereczko i pełno kolorowych wszywek, a gdy ja potrząśniesz zacznie grzechotać. Wymiary opakowania: 16.0 x 16.0 x 16.0 cm

39,90 zł
33,92 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,98 zł

24
Przygody Fenka. Cechy II. Punktualność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Cechy II. Punktualność
Dostępny68 szt.

Fenek uwielbia swoje figurki dinozaurów. Chętnie bawiłby się nimi przez cały dzień. Nie może się doczekać, aż razem z pozostałymi przedszkolakami odwiedzi kino i obejrzy film o prehistorycznych gadach. Ale co to? Wycieczkowy autobus odjeżdża, chociaż wcale nie widać w nim Fenka! Jeśli chcecie dowiedzieć się, co takiego się wydarzyło, zajrzyjcie do książeczki.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

25
Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu
Dostępny3 szt.

Takiej książki na polskim rynku jeszcze nie było! Nieprzejednany wolnościowiec, biocybernetyk badający procesy społeczne, nieskorumpowany i ideowy polityk oraz międzynarodowej sławy politolog postanowili wspólnie wydać książkę pod wielce intrygującym tytułem: Kulisy polskiej demokracji. Obywatel wobec systemu. Inspiracją była bieżąca sytuacja polityczna w naszym kraju. Biocybernetyk wprowadza czytelnika w teorię systemów politycznych i pokazuje jak różne systemy kształtują takie, a nie inne ludzkie zachowania. Władza psuje, a ludzie będący u władzy zagarniają jej coraz więcej, a ta zwrotnie psuje ich jeszcze bardziej. Polityk przenosi te systemowe rozważania na polski grunt i tłumaczy, że bardzo wiele patologii w naszej ojczyźnie wynika właśnie z systemu. Pokazuje, jak system wyborczy sprawia, że kontrolując zaledwie kilkadziesiąt osób, można panować nad całym krajem. Czy jesteśmy w stanie zbudować społeczeństwo na prawdę obywatelskie? Czy możemy stworzyć prawdziwą demokrację, nie wywracając wszystkiego do góry nogami? Jakie założenia w polityce należałoby przemyśleć od nowa i co zmienić? Politolog proponuje rozsądną i opartą na sprawdzonych wzorcach receptę zmiany naszego systemu politycznego na lepszy. Największym atutem tej publikacji jest nieplanowana zbieżność poglądów współautorów. Spotkali się, niejako przez przypadek, nękani troską o los Polski i postanowili wspólnie wydać książkę. W ten sposób powstała lektura obowiązkowa dla każdego Polaka. Każdego, komu leży na sercu dobro Ojczyzny. Każdego, bez względu na jego poglądy polityczne. Każdy z autorów napisał coś innego, ale całej trójce chodzi o to samo: tak, jak jest nie może być dalej, bo prędzej czy później doprowadzi to do katastrofy. Książkę wydano w popularnej serii „Biblioteka Rządzących i Rządzonych”.

27,00 zł
13,50 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 13,50 zł

26
Coaching koaktywny. Zmiany w biznesie... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Coaching koaktywny. Zmiany w biznesie...
NiedostępnyBrak

Książka nazywana jest potocznie biblią coachingu. Od 1998 roku, gdy ukazało się jej pierwsze wydanie, koncepcja coachingu koaktywnego cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem, a jej autorzy jednocześnie pionierzy tej metody dostosowują treść kolejnych edycji do stale zmieniających się realiów.W procesie coachingu koaktywnego coach skupia się na wspieraniu klienta w odkrywaniu jego potencjału i kreatywności, a nie bezpośrednio na problemach czy celach klienta (coachee). Autorzy wyjaśniają, na czym polega proces prowadzący do głębokiej zmiany i opisują, jak można go uruchomić poprzez budowanie relacji partnerskich. W ich wizji umiejętności coachingowe powinni wykorzystywać nie tylko profesjonalni trenerzy, lecz także menedżerowie i nauczyciele, pomagając swoim współpracownikom i podopiecznym w pełni realizować swój potencjał w ramach organizacji.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

27
Mysi domek. Sam - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mysi domek. Sam
Media Rodzina
Dostępny1 szt.

Sam i Julia mieszkają w Mysim Domku. Są najlepszymi przyjaciółmi i dzielą się wszystkim ze sobą. Sam jest ogromnie nieśmiały i bardzo grzeczny. Julia jest strasznie ciekawska i przemądrzała. Ich przygody można śledzić w książkach z serii Mysi Domek. Zabawka wykonana z materiału typy frotte, ubranko z dzianiny z wyszywanymi oczkami, buzią i noskiem. Wykonana z wysoka jakości materiałów. Stanowi wierne odwzorowanie postaci książkowej.

47,00 zł
35,25 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,75 zł

28
Modlitwy na Godzinę Łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Róży Duchownej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy na Godzinę Łaski za wstawiennictwem Matki Bożej Róży Duchowne...
Dostępny5 szt.

Maryja, wyrażając życzenie, by każdego roku, 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata, obiecała, że owa godzina zaowocuje wieloma nawróceniami, wieloma łaskami dla ciała i duszy. Postaraj się zatem oddać Niepokalanej całą świętą godzinę. Jeżeli to niemożliwe, przybliż się do Jej Niepokalanego Serca na tak długo, jak możesz. Każda chwila, którą spędzisz przytulony do obietnicy Matki Bożej, okaże się bezcenna!

7,00 zł
5,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

29
Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od koła do Formuły 1. Historia motoryzacji. Audiobook
Michał Gąsiorowski, StoryBox
Dostępny6 szt.

Czy ktoś jeszcze wyobraża sobie życie bez samochodu? Byłoby dziwnie, prawda? Z tej książki dowiecie się między innymi dlaczego Ford T to najważniejszy samochód XX wieku, jak na rozwój motoryzacji wpłynął Arnold Schwarzenegger oraz w jaki sposób Rolls z Royce’em stworzyli najbardziej luksusowe auto świata. Przedstawimy również najważniejsze auta polskiej produkcji. Ale to nie wszystko! Wytłumaczymy, czym różnią się rajdy od wyścigów i jakie są te najsłynniejsze. A ponieważ człowiek wciąż marzy o tym, by poruszać się szybciej i szybciej, zdradzimy, jaki jest aktualny rekord prędkości samochodu i jak trudno było go osiągnąć. Zabierzemy Was także na przejażdżkę po najsłynniejszej trasie terenowej w Stanach Zjednoczonych, gdzie przejechanie 30 kilometrów zajmuje aż trzy dni. Wytłumaczymy Wam również, czym różni się pick-up od coupé i jak działa silnik. Motoryzacja jest fascynująca! „Samochody są moją pasją od najmłodszych lat. Wysokooktanowa benzyna płynie w moich żyłach i napędza do działania. Skoro sięgnęliście po tę książkę, to zapewne w Waszych też, albo za chwilę zacznie płynąć. Dajcie się porwać w podróż na wysokich obrotach! Pojedziemy najsłynniejszymi samochodami i poznamy niesamowite momenty z historii motoryzacji wzbogacone o ciekawostki spisane przez Michała Gąsiorowskiego. Ode mnie macie zielone światło! To co? Ruszamy razem?” - Kajetan Kajetanowicz

25,00 zł
20,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,00 zł

30
Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bliźnięta Tuttle i cudowny ołówek
Dostępny26 szt.

Drogi Rodzicu, zastanawiałeś się kiedyś jak rozmawiać ze swoim dzieckiem o gospodarce i społeczeństwie? Czy w ogóle powinniśmy zainteresować dzieci takim tematem, skoro w szkole nie ma zajęć z ekonomii? Dla osób, które wiedzą, że zrozumienie praw rynkowych nie jest rzeczą zarezerwowaną wyłącznie dla dorosłych, odpowiedź powinna być oczywista. Rodzice przez długi czas byli jednak zdani na własne metody. Na ratunek przyszedł Connor Boyack: prezes Libertas Institute w Utah – wolnorynkowego think-tanku – autor książek na temat polityki i religii oraz setek felietonów i artykułów w obronie wolności jednostki. Jego prace prezentowano w telewizji, radio i innych mediach międzynarodowych, krajowych i lokalnych. Connor jako młody rodzic sam musiał zmierzyć się z problemem edukacji ekonomicznej swoich dzieci, co zainspirowało go do stworzenia serii książek dla dzieci „Tuttle Twins”. Oryginalna seria „Tuttle Twins” liczy już 10 książek. Doczekała się tłumaczenia na kilka języków, a blisko pół miliona egzemplarzy książek opowiadających o odkrywaniu świata przez tytułowe rodzeństwo: Emilię i Etana, trafiło już do zadowolonych rodzin na całym świecie. Spotkała się ona z ciepłym przyjęciem, co potwierdzają kolejne opinie rodziców i ich pociech. Seria książek ma pomóc dzieciom w wieku 5-11 lat poznać idee wolnościowe, a jednocześnie stanowić dla rodziców szansę do sprawdzenia się w roli popularyzatorów myśli wolnorynkowej. „Jestem ołówkiem – zwykłym drewnianym ołówkiem, dobrze znanym wszystkim chłopcom, dziewczynkom i dorosłym, którzy umieją czytać i pisać. Pisanie to zarazem moja praca i hobby. To wszystko, czym się zajmuję” – tak zaczyna się jeden z najsłynniejszych esejów w całym ruchu wolnościowym. Opowiadanie Leonarda Reada stało się natchnieniem do przygotowania drugiej części historii o bliźniętach Tuttle, w której dzieci wybierają się na wycieczkę po fabryce. Dowiadują się tam, że na całym świecie nie ma ani jednej osoby, która wie jak wyprodukować ołówek. Dlatego to właśnie rola współpracy, którą podejmują ludzie, jest myślą przewodnią Bliźniąt Tuttle i cudownego ołówka. Książeczka bogato zdobiona obrazkami przybiera odpowiednią formę dla młodych czytelników. „Bliźnięta Tuttle” są przeznaczone do szerokiego grona odbiorców, nie tylko zadeklarowanych libertarian czy zwolenników austriackiej szkoły ekonomii. Książka będzie odpowiednia także dla osób, którym leży na sercu właściwe wprowadzenie do samodzielnego życia swoich dzieci i zrozumienia przez nich praw rządzących światem. Opowiedziane są w nich najprostsze zjawiska, które łatwiej zrozumieć dzięki adekwatnym przykładom. Każda książeczka zawiera słowniczek najważniejszych pojęć oraz listę zagadnień, które warto poruszyć po jej przeczytaniu. Autorem ilustracji jest Elijah Stanfield – znany w kręgach wolnorynkowych jako autor klipów wyborczych w kampanii prezydenckiej Rona Paula z 2012 r.

29,90 zł
21,23 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,67 zł

31
Tylko Ty. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tylko Ty. Audiobook
Gabriela Gargaś, StoryBox
Dostępny8 szt.

Książka o wielkiej miłości kobiety do mężczyzny. Opowieść o tym, jak trudne i wymagające odwagi jest adopcyjne rodzicielstwo. Wzruszająca, niekiedy smutna, chwilami zabawna historia. O trudnych wyborach, których musimy dokonywać, o potrzebie odkrycia swoich korzeni, a wreszcie o miłości, którą każdy z nas nosi w sobie. I bez której nie byłoby nic.

30,00 zł
24,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 6,00 zł

32
Kolorowanki naklejki. Zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanki naklejki. Zima
Dostępny17 szt.

Koloruj, naklejaj, poznawaj kolory i kształty! Proste, wesołe obrazki do kolorowania dla maluchów. Uproszczone rysunki, wyraźny kontur i duże płaszczyzny do wypełniania kolorem zachęcą każdego malucha! Dodatkowo naklejki do każdego rysunku, które podpowiadają, jak go pokolorować.

8,00 zł
5,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,24 zł

33
Książę i artystka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Książę i artystka
Dostępny15 szt.

Fascynująca historia rodzeństwa z książęcego rodu de Cordina! Aleksander de Cordina i Eve Hamilton nie tylko należą do dwóch różnych światów, mają też całkiem odmienne osobowości. Aleksander, następca tronu, obowiązkowy i zasadniczy, bywa irytująco władczy i apodyktyczny. Pełna uroku Eve, z powodzeniem wystawiająca sztuki teatralne, kocha swobodę. Jest spontaniczna i wrażliwa. Wydawałoby się, że tych dwoje nie może się pokochać, a ich miłość nie ma przyszłości. Tymczasem przeciwieństwa zaczynają się przyciągać.

34,99 zł
25,19 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

34
Drzewo do samego nieba (wydanie z opracowaniem i streszczeniem) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Drzewo do samego nieba (wydanie z opracowaniem i streszczeniem)
Dostępny486 szt.

Wydanie Drzewa do samego nieba kompletne bez skrótów i cięć w treści. W tym wydaniu znajdziesz odpowiedzi na pytania z podręcznika – „pewniak na teście”, czyli wskazanie zagadnień, które zwykle pojawiają się w pytaniach z danej lektury we wszelkich testach sprawdzających wiedzę, a także w podręcznikach i na klasówkach. Zawiera bardzo szczegółowe streszczenie oraz drugie skrócone, ułatwiające szybkie przygotowanie się przed lekcją. Opracowanie zawiera plan wydarzeń, wnikliwie wyjaśnioną problematykę oraz szerokie charakterystyki bohaterów. Świetnym dodatkiem są gry i zabawy, które gwarantują mile spędzony czas! Wdrapanie się na drzewo nie jest łatwe, tym bardziej na tytułowe drzewo do samego nieba... Odważnym braciom Lichockim jednak nic nie jest straszne. Chłopcy odkrywają kolejne konary drzewa, przy okazji dobrze się bawiąc. Na każdym poziomie czeka na nich nowa przygoda. Mali rycerze, z niepospolitą wyobraźnią i wsparciem życzliwych im osób, odznaczą się szlachetnymi czynami. Opowiadanie nie tylko uczy wartościowych postaw, pokazuje, jak ważna jest wspólnota i przyjaźń, obcowanie z przyrodą, ale pozwala również na puszczenie wodzy fantazji, błądzącej wśród zielonych liści. Dzięki pełnemu opracowaniu zawartemu w tym wydaniu lektura będzie przyjemniejsza, a lekcje polskiego staną się proste i zrozumiałe.

22,95 zł
16,07 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,88 zł

35
Baby. Filipek, tańczący hipek - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Baby. Filipek, tańczący hipek
Clementoni
Dostępny125 szt.

Potrząśnij tym tańczącym hipopotamem! Dzięki niemu dzieci będą się ruszać, tańczyć i uczyć poprzez zabawę. Ten uroczy hipopotam klaszcze w miękkie łapki, tańczy i zaprasza dziecko do przyłączenia się, przyczyniając się do rozwoju poczucia rytmu i zdolności motorycznych. Zawiera treści edukacyjne, uczy prostych liczb i zwierząt z mnóstwem piosenek i rymowanek. • Tańczy i klaszcze – wesoły hipcio zachęca maluszka do wspólnego tańczenia w rytm muzyki • Przycisk ze zwierzątkami – uczy nazw i głosów zwierząt • Przycisk z liczbami 1 2 3 4 – uczy pierwszych liczb w rytm muzyki • Przycisk z muzyką – wiele wesołych piosenek i melodii do tańczenia • Łapki z mięciutkiego materiału – bezpieczna zabawa z łapkami, które klaszczą i przytulają maluszka Wymiary: 24.5 x 30.0 x 14.5 cm

106,66 zł
93,86 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 12,80 zł

36
Sensoryczna sówka, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sensoryczna sówka, mix kolorów
Askato
Dostępny38 szt.

Sensoryczna sówka to idealna zabawka wczesnorozwojowa dla niemowląt leżących na brzuszku i dla maluszków, które zaczynają raczkować. Doskonale stymuluje i rozwija koordynację ruchowo-wzrokowo-słuchową. Wymiary zabawki: 10.0 x 9.0 x 11.0 cm Uwaga. Mix kolorów – sówka dostępna w dwóch kolorach – wysyłane losowo. Podana cena dotyczy jednej sztuki.

30,50 zł
25,93 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,57 zł

37
Trylogia Przygody pompona. Audiobook - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trylogia Przygody pompona. Audiobook
Joanna Olech, Biblioteka Akustyczna
Dostępny10 szt.

Trzy fantastyczne przygody Pompona i jego rodziny! Pompon to mały zielony smok, który pewnego dnia po prostu wylazł z odpływu umywalki państwa Fisiów… I już u nich pozostał. Smok rósł jak na drożdżach, apetyt miał za dwóch, a że był bardzo bystry – szybko nauczył się mówić i stał się najbardziej wygadanym smokiem na świecie. Swoim charakterkiem podbija serca, ale też pakuje się w tarapaty. Zaprzyjaźnijcie się z nim, a nie zaznacie nudy! Audiobook zawiera tytuły: • Pompon w rodzinie Fisiów, • Pompon na wakacjach, • Pulpet i Prudencja. Smocze Pogotowie Przygodowe. W środku kolorowanka z ilustracjami wykonanymi przez samą autorkę Joannę Olech.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

38
Księga świąteczna. Opowieści, bajki, kolędy... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga świąteczna. Opowieści, bajki, kolędy...
Dostępny171 szt.

Zaglądaliście kiedyś do skrzyni ze skarbami? Znaleźć w niej można różne rzeczy, a łączy je jedno: wszystkie są wyjątkowe i cenne. Taki świąteczny skarbiec trzymacie właśnie w swoich dłoniach. Zawiera on fragmenty Ewangelii, świąteczne opowiadania, kolędy, ciekawostki dotyczące różnych zwyczajów, a także historię ich pochodzenia. To książka wprowadzająca w atmosferę świąt, która pozwala czytelnikom jeszcze pełniej rozumieć i przeżywać ten wyjątkowy w roku czas.

44,90 zł
32,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 12,57 zł

39
Modlitwy za zmarłych. Nie cały umrę - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modlitwy za zmarłych. Nie cały umrę
Dostępny12 szt.

Święty Jan Paweł II przypominał, że modlitwa za zmarłych jest rzeczą ważną i konieczną, że nawet ci, którzy odeszli w stanie łaski i przyjaźni z Bogiem, mogą potrzebować ostatecznego oczyszczenia, by dostąpić radości nieba. Modlitwy za zmarłych. Nie cały umrę to zbiór przygotowany z myślą o wiernych, którzy pragną modlić się za dusze w czyśćcu cierpiące. Oprócz wielu krótszych tekstów zawiera również Litanię za zmarłych oraz Różaniec za zmarłych.

6,10 zł
4,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,71 zł

40
Zestaw kuchenny. Ciastka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Zestaw kuchenny. Ciastka
Mega Creative
Dostępny1 szt.

Zestaw ciast i lodów zapewni Twojemu dziecku wiele godzin wspaniałej zabawy. Maluchy uwielbiają naśladować dorosłych, a dzięki temu zestawowi będą mogły gotować razem z rodzicami z użyciem w pełni bezpiecznych produktów. Firma Mega Creative zadbała o piękną kolorystykę produktów oraz ich wytrzymałość. Wymiary: 48.0 x 32.0 x 7.0 cm

64,90 zł
36,34 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 28,56 zł

41
Bombki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bombki
Dostępny7 szt.

Poczuj magiczną atmosferę Świąt! Wyczaruj bombki, świąteczne dekoracje lub szopkę. Samodzielnie przygotuj bożonarodzeniowe ozdoby z papieru i to bez użycia kleju czy nożyczek! A gdy złożysz już wszystkie papierowe cuda, udekoruj nimi pokój, choinkę lub stół wigilijny. Łatwe w wykonaniu projekty z pewnością umilą ci czas oczekiwania na Święta.

12,50 zł
9,00 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,50 zł

42
Discordia. Deluxe Edition, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Discordia. Deluxe Edition, CD
Natalia Nykiel, Universal Music Polska
Dostępny102 szt.

Lista utworów: 1. Fala 2. Przeddzień 3. Spokój 4. Riki tiki feat. Bunio 5. Total błękit 6. Post 7. Kokosanki 8. I'm fine feat. Igor Walaszek 9. Stamina 10. Pokój 5 11. Give Me Some More 12. Odbicie 13. Nadmiar (prod. Kamp!) 14. The Lovers (prod. Duit)

41,90 zł
40,64 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,26 zł

43
Dziedzictwo Kopernika. Tom 3. Złota zemsta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziedzictwo Kopernika. Tom 3. Złota zemsta
Dostępny20 szt.

Pełna zagadek do rozwiązania i żywiołowej akcji, Złota zemsta to trzecia część bestselerowej serii Dziedzictwo Kopernika dla młodych czytelników autorstwa Tony’ego Abbotta. Minęły dwa miesiące, odkąd rodzina Kaplanów wytropiła drugi artefakt, lecz kiedy zła Galina Krause znowu pojawia się, zagrażając przyjaciołom, Wade, Darrell, Lily i Becca nie mają innego wyjścia, jak tylko stawić jej czoła. Teraz muszą się spieszyć, by znaleźć trzeci artefakt, o którym mówi się, że został stworzony przez samego Leonarda da Vinci – być może najbardziej niezwykłego Strażnika ze wszystkich. Tymczasem złowroga Galina wprowadza nowe reguły gry, niebezpiecznie zbliżając się ku jej zwycięskiemu zakończeniu. Przyjaciołom może nie wystarczyć czasu, aby ją zatrzymać.

38,99 zł
28,07 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

44
Czas dorosłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas dorosłości
Dostępny18 szt.

Czas dorosłości to kolejna książka z cyklu „Zza zasłony czasu”. Zbiór opowiadań, na kanwie wspomnień z lat 70. I początku 80. XX wieku. Autor w ciekawy sposób przybliża nam czasy własnej młodości, dzieląc się z czytelnikami wspomnieniami dotyczącymi swojego życia zawodowego i rodzinnego. Spisując własne historie doskonale ukazuje również mechanizmy rządzące gospodarką tego okresu, wskazuje na czynniki ekonomiczne i polityczne, które kształtowały ówczesną rzeczywistość. To opowieść o rozterkach, przemyśleniach, nowych wyzwaniach młodego mężczyzny, który wkracza właśnie w dorosłość i musi temu podołać. Praca, treningi, spotkania, rodzina – najpierw rodzice i rodzeństwo, a później nowa rola – męża i głowy rodziny. Czytając niektóre historie, nie sposób się nie uśmiechnąć. Młodsi czytelnicy mogą porównać ówczesne lata z ich dzisiejszym życiem, a starci przywołać własne wspomnienia.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

45
Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak sobie poczynamy. Historia różnych koncepcji i antykoncepcji
Dostępny76 szt.

Książka porusza bardzo ważne i wciąż aktualne problemy dotyczące ludzkiej seksualności. Pomimo mnogości wątków nie wyczerpuje tematu. Jak pisze autorka: „w naszej wiedzy na ten temat są olbrzymie luki, to, ile wiemy, o naturze aktu seksualnego, wierności małżeńskiej, zalet dziewictwa, relacjach homoseksualnych, regulacji urodzeń, aborcji jest niczym w porównaniu z tym, czego nie wiemy. Pamiętajmy, że większość utrwalonych informacji, które przetrwały do naszych czasów, została starannie przefiltrowana z niewygodnych treści przez kolejnych strażników moralności i obyczajów, dominujących w minionych epokach. Całkowicie zrozumiałe, że w długim okresie poprzedzającym nasze istnienie na Ziemi nie obowiązywały te same, niezmienne wartości, prawa, moralne dyrektywy ani pragnienia”. Autorka próbuje odpowiedzieć na pytanie, czy współczesny człowiek, podejmując aktywność seksualną, jest wolny w swoim wyborze posiadania potomstwa i jak na przestrzeni wieków kultura, religia, polityka poprzez system nakazów i zakazów miały, mają i zapewne będą miały wpływ na regulację ludzkiej płodności, ingerując w życie seksualne każdego z nas.

69,00 zł
55,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

46
Psia Moda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psia Moda
Dostępny14 szt.

„Skoro odebraliśmy psom ich dzikość, to chociaż niech noszą się z klasą”. Pierwsza książka w Polsce, która podejmuje tak kontrowersyjny temat, jak moda dla psów. Psia moda to poradnik dla stylistów psów i nie tylko. Autorka przedstawia rodzaje ubranek, ich wady oraz zalety. Podkreśla, na co zwrócić uwagę podczas kreowania psiego looku. Dla autorki, która jest psychologiem psów ważne są trzy aspekty. Ubiór ma być piękny, wygodny dla zwierzęcia oraz łatwy w utrzymaniu przez właściciela. Patrząc przez pryzmat tych cech, książka przedstawia firmy, na które warto zwrócić uwagę podczas zakupu nie tylko odzieży, ale także legowisk, misek, torebek, szelek, fotelików samochodowych, czy inteligentnych zabawek, które czyszczą psie zęby. Marta Paszkiewicz prowadzi bloga o psiej modzie, a testerami wszelkich psich rekwizytów są jej cztery pupile, trzy chihuahua oraz shih tzu. Autorka współpracuje z firmami, które tworzą akcesoria dla psów, pomagając w kreowaniu tego co wygodne i piękne. Książka opisuje wybrane modele. Jest w niej wiele zdjęć. Stanowi podstawowe kompendium wiedzy na temat psich gadżetów, które towarzyszą nam i naszym pupilom każdego dnia.

59,90 zł
43,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,77 zł

47
1001 win, których warto spróbować - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
1001 win, których warto spróbować
Dostępny43 szt.

Jak dokonać wyboru spośród tysięcy roczników bordeaux? Który z szampanów ma rozsądną cenę i jest najlepszy? Kiedy należy otworzyć dany rocznik burgunda? Jakie wina z Nowego Świata są godne uwagi? 1001 win, których warto spróbować to wyczerpujący, bogato ilustrowany przewodnik po najlepszych oraz najbardziej interesujących trunkach z każdego regionu winiarskiego świata. Na rynku są tysiące wielkich win, ale którego z nich warto przynajmniej raz w życiu skosztować? W podjęciu właściwej decyzji pomoże ta książka.

119,00 zł
88,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 30,94 zł

48
CD MP3 PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA - Audiobooki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CD MP3 PRZYGODY SINDBADA ŻEGLARZA
Bolesław Leśmian, Biblioteka Akustyczna
Dostępny5 szt.

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

49
Granica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Granica
Dostępny7 szt.

Wojna przyszła do domu Przez ponad 40 lat Art Keller był na pierwszej linii frontu najdłużej trwającego konfliktu Ameryki. Wojny Narkotykowej. Jego obsesja pokonania ojca chrzestnego kartelu Sinaloi – Adana Barrery – kosztowała go ludzi,których kochał, a nawet zabrała część jego duszy. Teraz Keller wyniesiony do najwyższej rangi DEA odkrywa, że zniszczenie jednego potwora skutkuje pojawieniem się w jego miejsce trzydziestu innych, siejących chaos zniszczenia w jego ukochanym Meksyku. I nie tylko tam. Od slumsów w Gwatemali do marmurowych korytarzy Waszyngtonu, Winslow podąża za nowym pokoleniem narcos, glin, ćpunów, polityków i dzieciaków uciekających od przemocy do szansy lepszego życia w nowym kraju. Rozdzierająca opowieść o zemście, korupcji i sprawiedliwości. The Border jest bezkompromisowym portretem nowoczesnej Ameryki, opowieści o – i dla – naszych czasów.

49,99 zł
35,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,00 zł

50
Jungowska interpretacja marzeń sennych. Teoria i praktyka klinicznej pracy ze snami w analizie jungowskiej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jungowska interpretacja marzeń sennych. Teoria i praktyka klinicznej p...
Dostępny19 szt.

Czytelnik otrzymuje do swych rąk zwarte omówienie jungowskiej metody analizy snów z podaniem podstawowych pojęć stosowanych w praktycznej interpretacji marzeń sennych. Książka jest przydatna zarówno dla praktykujących terapeutów jak i dla laików. Autor, psychiatra i analityk jungowski, wyraźnie opisuje proces rozumienia snów i odnosi się do ich celu. Marzenia senne dotyczą głównie „rozwiązywania problemów oraz rozwoju osobowości”. Po pierwsze, są one kompensacją nieskutecznych rozwiązań na poziomie świadomym. Po drugie, sny są wskazówkami pokazującymi jak integrować nieświadome elementy psychiki, dzięki czemu jednostka dojrzewa na drodze indywiduacji zyskując wolność wyboru postępowania. Książka Jungowska interpretacja marzeń sennych to najlepsze zwięzłe źródło klinicznej pracy ze snami. Przykładowe sny ilustrują koncepcje, zaś układ książki jest podręcznikowy dzięki czemu korzysta się z niej w nauce pracy ze snami w procesie szkolenia terapeutów. Jungowskie podejście w wydaniu Halla nie jest dogmatyczne. Jego zdaniem w pracy ze snami ważna jest elastyczność w odróżnianiu osobistych treści psychiki od uniwersalnych i kulturowych struktur, które wpływają na nas wszystkich.

37,00 zł
26,64 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,36 zł

Wróć do góry