hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 24 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Pucio. Pierwsze Zabawy (Nasza Księgarnia - gry), na drugim Dogman. Tom 6. Mały Kieł (Dav Pilkey). Kolejny produkt to Kapitan Żbik. Tom 11. Spotkanie w „Kukerite” (Grzegorz Rosiński, Władysław Krupka) oraz Dinozaurowe łamigłówki (Rees).
1
Pucio. Pierwsze Zabawy - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bestseller
Pucio. Pierwsze Zabawy
Nasza Księgarnia - gry
Dostępny464 szt.

Wreszcie są! Długo wyczekiwane, mądre i piękne zabawki z Puciem! Uwielbiany przez dzieci i rodziców bohater bestsellerowej serii Marty Galewskiej-Kustry, fenomenalnie ilustrowanej przez Joannę Kłos, w końcu wykracza poza karty książek i pojawia się także w grach edukacyjnych! Zapraszamy do wspólnej zabawy i nauki! Zestaw składa się z 32 obrazków. Na kartonikach znajdują się obrazki z wyrażeniem dźwiękonaśladowczym, a także obiektem lub zwierzęciem wydającym dany dźwięk oraz wizerunkiem Pucia – ulubionego bohatera maluchów. Wyrażenia dźwiękonaśladowcze są wypowiadane już przez roczne dzieci i stanowią bardzo istotny element rozwoju mowy. Zebrane w estetycznym pudełku obrazki dają okazję do rozmaitych zabaw, w zależności od możliwości intelektualnych i potrzeb dziecka: nauki nazywania obiektów, powtarzania i rozpoznawania wyrażeń dźwiękonaśladowczych, wyszukiwania wskazanych przez rodziców obiektów spośród kilku wybranych kartoników i wielu innych gier (opisanych w dołączonej do zestawu instrukcji). Wyprodukowano w Polsce.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

2
Dogman. Tom 6. Mały Kieł - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dogman. Tom 6. Mały Kieł
Dostępny1048 szt.

Seria Dava Pilkeya, autora bestsellerowej serii o „Kapitanie Majtasie” „Dogman” to #1 na listach bestsellerów „New York Timesa” wśród książek dla dzieci 6 tomów wyśmienitej zabawy dla dzieciaków uwielbiających komiksy i nieskomplikowany humor! Szósty tom przygód Dogmana! Robota dla robota… i kota, bo Dogmanowi jakiś prosiak podłożył świnię! Czy winni tego nadużycia uciekną się do użycia spreju życia? Tylko Super-Kumple mogą ocalić świat!

27,90 zł
17,02 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 10,88 zł

3
Kapitan Żbik. Tom 11. Spotkanie w „Kukerite” - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kapitan Żbik. Tom 11. Spotkanie w „Kukerite”
Dostępny43 szt.

Kontynuacja historii z zeszytu „Zapalniczka z pozytywką”. Grupa dochodzeniowa kapitana Żbika rozpracowuje międzynarodową grupę przemytników. Trop prowadzi do Złotych Piasków w Bułgarii. Posługując się znakiem rozpoznawczym – zapalniczką z pozytywką – Żbik infiltruje siatkę, która przygotowuje przemyt drogocennych brylantów. Czy Żbikowi i bułgarskim milicjantom uda się powstrzymać przestępców? Ciąg dalszy tej opowieści w trzeciej części pt. „Podwójny mat”.

12,50 zł
7,38 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 5,12 zł

4
Dinozaurowe łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dinozaurowe łamigłówki
Dostępny23 szt.

Seria „Widzę, myślę, rysuję” to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.

4,30 zł
3,40 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 0,90 zł

5
Podręcznik dla superbohaterów. Tom 2. Czerwona maska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Podręcznik dla superbohaterów. Tom 2. Czerwona maska
Dostępny67 szt.

Druga część przygód Lisy. W mieście pojawiła się nowa superbohaterka. Na szkolnym podwórku aż huczy od rozmów o fantastycznej Czerwonej Masce, która umie latać i bije się z bandziorami. Dzieci nie mają pojęcia, że to ich własna, prześladowana koleżanka z klasy, Lisa. Odkąd trafiła w bibliotece na tajemniczy Podręcznik dla Superbohaterów, zaczęła ćwiczyć się w 101 supermocach – teraz jednak czeka ją najtrudniejsze jak dotąd zadanie. Ta książka ma moc, by odmienić życie!

29,90 zł
18,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,36 zł

6
Uśmiech losu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Uśmiech losu
Dostępny2144 szt.

Daj się otulić atmosferą świątecznej powieści Katarzyny Michalak! Natalia ma jedno jedyne, lecz nierealne marzenie – zostać mamą. Ta tęsknota nie pozwala jej cieszyć się wielką, niezwykłą miłością, jaką obdarza ją Damian. Nad ich związek nadciągają burzowe chmury. Czy Natalii, która straciła nadzieję, uda się zachować miłość? Czy naprawdę trzeba coś stracić, by docenić tego wartość? Zrozpaczona dziewczyna w wigilijny wieczór… ucieka. I pewnie jej los potoczyłby się zupełnie inaczej, gdyby nie porzucony w lesie bezbronny pies. Natalia za wszelką cenę chce ocalić życie Belli. Zabiera ją do Dworu Marcinki, gdzie rozbrzmiewają dziecięce głosy, a w kuchni unosi się zapach wigilijnych potraw. W progu domu pojawia się też Bartosz, którego serce pełne jest tęsknoty za czymś, co nagle i bezpowrotnie stracił. Tak długo czekamy na uśmiech losu, a on… pojawia się niespodziewanie. Niekoniecznie wtedy, kiedy tego oczekujemy. Piąty tom kochanej przez czytelniczki serii „Mazurskiej” przynosi nowe wzruszenia, emocje, łzy smutku i radości. Dwór Marcinki, jak zwykle gościnny, przygarnie pod swój dach nie tylko białą, kosmatą Bellę, ale i nowych rozbitków z okrętu zwanego życiem. „To najbardziej świąteczna powieść w twórczości Katarzyny Michalak! Dajcie się uwieść bożonarodzeniowej atmosferze, która otuli Was mocą pięknej i silnej przyjaźni. Nigdy nie traćcie wiary w ludzi! Autorka w przepiękny sposób pokazuje, że dobro wraca, życzliwość buduje mosty, a miłość… Miłość potrafi działać cuda!”– Ona czyta. „Tę powieść podarowałabym bliskiej osobie. Najbliższej memu sercu, by pamiętała, jak cenne jest życie, jak piękna jest miłość i jak wielką siłę mają marzenia. Och, jak ja bym chciała spędzić choć jeden wieczór, grzejąc się w cieple kominka, zajadając tradycyjne pyszności z kuchni bohaterki i snując marzenia właśnie tam, gdzieś na mazurskiej wsi! Przepiękna powieść!”– Zaczytana Mariola. „Nie mogłam jej odłożyć, przeczytałam jednym tchem, zapominając o codzienności! Niezwykła. Poruszająca, pełna ciepła, ale i życia we wszystkich jego odcieniach. Nie znam drugiej autorki, która budziłaby we mnie takie emocje! Polecam”– Czytam zawsze.

39,99 zł
27,59 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,40 zł

7
Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Płuczki. Poszukiwacze żydowskiego złota
Dostępny163 szt.

Ponownie w sprzedaży od 03.12.2019 r. „Ona: – Czy chodzenie tam to był grzech? Jak one już były martwe a tu bida była, to nie jest grzech. Tak se myślę. A pan myśli, że to był grzech, rąbać te ciała, szukać tam grosza jakiegoś? Ja: – To ludzie byli. Ona: – Ale nieżywe”. To nie były incydenty, ale proceder, który, niemal na masową skalę, trwał przez lata. Na terenie byłych obozów zagłady w Sobiborze i Bełżcu, w mogiłach setek tysięcy ofiar mieszkańcy pobliskich wsi i przyjezdni prowadzili wykopki w poszukiwaniu „żydowskiego złota”. „Na Icki” chodzili ojcowie i synowie, sąsiedzi, mężczyźni, kobiety i dzieci. Prochy zmieszane z ziemią przepłukiwali w rzece lub specjalnie wykopanych dołach z wodą, tzw. płuczkach. Paweł Piotr Reszka, laureat Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego, w swojej nowej książce zbiera głosy układające się w przerażającą opowieść o zobojętnieniu, które pozwala traktować masowe mogiły jak złotonośne pola. Nie osądza jednak, lecz szuka odpowiedzi na pytania: jak to możliwe, że po Zagładzie mogła przyjść „gorączka złota”, co kierowało kopaczami i co dzisiaj myślą o tym ich potomkowie. „Mi to obojętne. To nie ja zrobiłem” mówi syn jednego z tych, którzy naruszali ziemię w poszukiwaniu złota Żydów. Reporter szuka kogoś, kogokolwiek, kto powiedziałby dzisiaj: „To było zło”. I może jeszcze: „Nie powinniśmy”. Zagląda do dołów, które do dziś można znaleźć w lasach Sobiboru, Bełżca i widzi w nich otchłań, która nadal, osiemdziesiąt lat po tamtym się nie zamknęła. Im dalej w lekturze, tym wyraźniej widać, że to reporter i jego upominanie się o szacunek dla zmarłych jest jasnym promieniem owej mrocznej opowieści. A naszym obowiązkiem – towarzyszenie mu w tej samotnej podróży” – Magdalena Kicińska.

39,99 zł
34,99 zł

Rabat 12,5%
oszczędzasz 5,00 zł

8
Twój psychologiczny autoportret. Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, postępujesz właśnie tak - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twój psychologiczny autoportret. Dlaczego czujesz, kochasz, myślisz, p...
Dostępny144 szt.

Jest to jedna z najwartościowszych i najbardziej pomocnych książek psychologicznych, pozwalająca na sporządzenie własnego psychologicznego autoportretu, uchwycenie unikalnego profilu swoich cech, skłonności i nawyków. Osoba, która zgłębi zawarte w niej wiadomości i samodzielnie lub z pomocą specjalisty podejmie dostosowany do siebie program treningu, osiągnie sukces w miłości i w pracy, a jeśli ma problemy, znajdzie klucz do ich rozwiązania. Tym kluczem jest zrozumienie własnego charakteru i schematów myślenia, a także uczuć i postępowania innych ludzi, co umożliwi twórcze dostosowanie się do nich z uwzględnieniem stylu swojej osobowości.

59,99 zł
39,59 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 20,40 zł

9
Farby witrażowe 10x10,5 ml - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farby witrażowe 10x10,5 ml
TOMA, 10 sztuk
Dostępny24 szt.

Wodne farby witrażowe, przeznaczone do tworzenia motywów na okna, lustra, szklanki, wazony oraz np. na lodówki i inne lakierowane powierzchnie. Po wyschnięciu farbki dają piękny efekt przezroczystości, który można podkreślić podświetlając motyw. Wybrany motyw maluje się na specjalnej folii. Po wyschnięciu i ściągnięciu z folii obrazek sam przylega do gładkich i czystych powierzchni. Tubka zawiera 10,5 ml farby.

18,50 zł
17,58 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,92 zł

10
Sekretne życie smarków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie smarków
Dostępny126 szt.

Zła wiadomość: smarki to nie choroba, więc możesz spokojnie iść z nimi do szkoły! Pojawiają się najczęściej, gdy jest zimno. Uwielbiają chodzić do szkoły, uczepione naszych nosów i gotowe, by bronić nas przed chorobami. Może i są trochę obrzydliwe, ale stanowią bardzo ważną część mechanizmu obronnego naszego ciała. Tak naprawdę są superbohaterami!

29,90 zł
18,54 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 11,36 zł

11
Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik dla klasy 1 liceum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wędrując ku dorosłości. Wychowanie do życia w rodzinie. Podręcznik dla...
Dostępny99 szt.

Przystępna forma przekazu podręcznika umożliwia przyswojenie i zapamiętanie przez nastolatków pojęć, nazw i terminów z psychologii komunikacji, biologii i socjologii. Poszczególne rozdziały dotyczą spraw fundamentalnych: wzajemnych relacji, więzi i wartości, które są praktykowane w domu rodzinnym. Kolejne tematy to: emocje, uczucia i sposób ich wyrażania. Świętowanie rodzinne to kolejne zagadnienie związane z kulturą i rodzajami odpoczynku. Autorzy nie pomijają też aktualnych treści dot. Internetu i gier komputerowych.

35,00 zł
30,80 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,20 zł

12
Puzzle 200 elementów. Detektyw Pierre w labiryncie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 200 elementów. Detektyw Pierre w labiryncie
Nasza Księgarnia - gry, 200 elementów
Dostępny27 szt.

W tym niezwykłym sklepie można znaleźć wszystkie łakocie, o jakich marzysz! Są tu słoje wypełnione landrynkami, okrągłe lizaki, batony czekoladowe i mnóstwo zabawek. Jeśli chcesz je dokładnie obejrzeć, ułóż obrazek. Dodatkowo możesz zabawić się w detektywa i spróbować odszukać wskazane na pudełku wybrane elementy. Niezwykła gratka dla wszystkich fanów detektywa Pierrea, znanego z serii książek „Detektyw Pierre w labiryncie”. Puzzle składają się z 200 elementów, a obrazek po ułożeniu ma wymiary 47.0 x 33.0 cm. Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Wyprodukowano w Polsce.

31,90 zł
23,29 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 8,61 zł

13
Malarstwo / Painting. Beksiński - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malarstwo / Painting. Beksiński
Dostępny51 szt.

Wybór najważniejszych prac malarskich Zdzisława Beksińskiego, jednego z najoryginalniejszych malarzy polskich XX wieku. Beksiński prawiał fotografię artystyczną, rysunek, grafikę, grafikę komputerową, rzeźbę, ale przede wszystkim malarstwo. Jego fantastyczne, wizyjne, apokaliptyczne wizje tworzą rozpoznawalny na pierwszy rzut oka styl artysty. Dzieła Beksińskiego znajdują się w zbiorach muzealnych i prywatnych w Polsce i za granicą, jednak największa kolekcja, licząca kilka tysięcy prac,oraz całe archiwum artysty należą do Muzeum Historycznego w Sanoku. Z tej właśnie kolekcji pochodzą prezentowane w albumie obrazy.

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

14
Europa na winnych szlakach. Od winnicy do winnicy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Europa na winnych szlakach. Od winnicy do winnicy
Dostępny232 szt.

„Tomek wie o winie wszystko. Pisze o nim tak, jak lubię. Kojarzy je z ludźmi, którzy je tworzą, i miejscem, z którego pochodzi. Jego opowieści sprawiają, że chce się tam być. I że chce się żyć niepośpiesznie i zmysłowo” – Marek Kondrat. „Moja rodzina produkuje wino w Toskanii od pięciuset lat. Ja piję wino od prawie pięćdziesięciu. Nadal nie potrafię mówić o nim z taką wiedzą i pasją, jak Tomasz Prange-Barczyński” – Tessa Capponi-Borawska. „Autor świetnie pisze i woli pięknie o winie opowiadać, niż nudno wykładać. Tym zaletom zawdzięczamy książkę, która zaciekawi każdego – zaawansowanego i debiutującego – miłośnika wina. Gawęda łączy się idealnie z poradami, przeczytajcie koniecznie, zanim wypijecie” – Marek Bieńczyk. „Tej książki należy używać z umiarem. Bez względu na to, czy chciałabym się wybrać w czasie wakacji do muzeum, czy na Oktoberfest, z Europą na winnych szlakach i tak ostatecznie wylądowałabym w piwnicy u winiarza” – Agnieszka Kręglicka. Największa życiowa przyjemność? Degustacja wina w miejscu jego pochodzenia! Znany dziennikarz i krytyk winiarski, Tomasz Prange-Barczyński, zabiera czytelników w podróż po winnicach Europy. Odwiedza zarówno miejsca znane, takie jak Tokaj czy Toskania, jak i te mniej popularne, jak Carnuntum i Lavaux. Pokazuje winiarzy i winnice w kontekście kultury i historii poszczególnych regionów. Szlak jego podróży wiedzie przez trzynaście europejskich krajów aż do Polski, w której również producenci powoli otwierają się na przyjęcie podróżnego. To opowieść o winie, ale i o człowieku, który je robi. Lekka, świetnie udokumentowana, inspirująca – ta książka to niezbędnik dla każdego miłośnika wina!

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

15
Fajne łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajne łamigłówki
Dostępny26 szt.

Seria "Widzę, myślę, rysuję to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.

2,99 zł
2,36 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 0,63 zł

16
Fiszki PLUS Angielski medyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fiszki PLUS Angielski medyczny
Dostępny5 szt.

Angielski Medyczny Fiszki PLUS (B2-C2) Najważniejsze pojęcia z terminologii medycznej! Fiszki PLUS Angielski Medyczny to wyjątkowy zestaw pozwalający szybko i skutecznie opanować słowa i wyrażenia na poziomie B2-C2, przydatne podczas pracy w sektorze ochrony zdrowia. Tworzą go: 1000 ponumerowanych fiszek, program multimedialny i nagrania MP3 do pobrania on-line oraz praktyczne pudełko z kolorowymi przegródkami. Kurs przeznaczony jest dla studentów medycyny, pielęgniarek i lekarzy podejmujących pracę za granicą oraz przygotowujących się do egzaminów specjalizacyjnych i nostryfikacyjnych. Fiszki zostały podzielone na 23 grupy tematyczne, m.in. badania, sprzęt, pierwsza pomoc, anatomia i fizjologia, informacje o lekach, ginekologia i położnictwo, pediatria i genetyka, rozmowa z pacjentem, w szpitalu i przychodni, choroby układu nerwowego, choroby układu oddechowego. Fiszki PLUS Angielski Medyczny to: 2000 słów, wyrażeń i zdań z tłumaczeniami słownictwo z 23 grup tematycznych na poziomie B2-C2 żargon medyczny (British English) program Aktywny Trening z ćwiczeniami nagrania MP3 z wymową pojęć kolorowe przegródki ułatwiające systematyczną naukę

79,90 zł
55,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 23,97 zł

17
Osiecka De Luxe, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osiecka De Luxe, CD
Maja Kleszcz, Mystic Production
Dostępny28 szt.

Lista utworów: 1. Tak bardzo się zmienił świat – A. Osiecka / J. Matuszkiewicz 2. Księżyc frajer – A. Osiecka / T. Kierski 3. Uciekaj moje serce – A. Osiecka / S. Krajewski 4. Damą być – A. Osiecka / J. Mikuła 5. Miłość złe humory ma – A. Osiecka / J. Matuszkiewicz 6. Noc z Renatą – A. Osiecka / A. Rutkowski 7. Niech żyje bal – A. Osiecka / S. Krajewski 8. Na całych jeziorach ty – A. Osiecka / A. Sławiński 9. Nim wstanie dzień – A. Osiecka / K. Komeda 10. W dziką jabłoń cię zaklęłam – A. Osiecka / A. Sławiński 11. W żółtych płomieniach liści – A. Osiecka / A. Zieliński 12. Sing sing – A. Osiecka / J. Mikuła 13. Wielka woda – A. Osiecka / K. Gaertner

14,90 zł
13,71 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,19 zł

18
TAIPI - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,00 zł
28,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,14 zł

19
Rick and Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rick and Morty. Nienaukowy przewodnik po świecie nauki
Dostępny216 szt.

The Science of Rick and Morty Najbardziej szalony serial tej dekady Najbardziej odjechani bohaterowie Najbardziej nieoczywiste zagadnienia i ciekawostki • Czy możemy włamać się do ludzkiej pamięci? • Czy dzięki polizaniu karalucha można przejąć nad nim kontrolę? • Czy ludzkość może czerpać energię z... baterii? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Wyrusz w pełną humoru i wiedzy podróż z ekscentrycznymi Rickiem i Mortym! Bohaterowie podróżują po odległych galaktykach i alternatywnych rzeczywistościach, zbierają intrygujące ciekawostki i przedstawiają nieoczywiste teorie z zakresu biologii, chemii i fizyki oraz przeprowadzają odjechane doświadczenia, dzięki którym i ty poznasz mechanizmy rządzące światem przyrody. Eksperymenty dziadka Ricka sprawią, że świat nauki stanie przed tobą otworem. Szalona dawka emocji, absurdalnego humoru i niebanalnej wiedzy dla prawdziwych geeków… i Tryboli! Nie przegap okazji, by wskoczyć do statku i ruszyć w przygodę z Rickiem Sanchezem i przygłupim Mortym. …Łaba-daba-duu!

44,99 zł
34,64 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

20
Ekspresłówka - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekspresłówka
Rebel, od 6 lat
Dostępny27 szt.

Kto pierwszy, ten lepszy! Dynamiczna gra karciana, która świetnie sprawdzi się zarówno do rozwijania dziecięcego słownictwa, jak i na imprezy! Naszym zadaniem jest najszybsze wymyślanie słów spełniających dwa kryteria: pierwszą literę oraz kategorię. Na czym to polega? W swojej turze gracz odkrywa wierzchnią kartę z talii i kładzie ją obok stroną z literami do góry. Każda z liter ma inny kolor. Jedna nich jest tego samego koloru co karta kategorii na wierzchu talii. Gracz, który jako pierwszy głośno wypowie słowo rozpoczynające się na wskazaną literę i należące do wskazanej kategorii, wygrywa rundę i zdobywa kartę. Wygrywa gracz, który na koniec gry ma najwięcej kart. Dlaczego pokochasz tę grę? Jako jedna z niewielu gier słownych, „Ekspresłówka” operują wyłącznie podstawowymi kategoriami jak zwierzęta, rośliny czy przedmioty. Dzięki temu możemy zaprosić do stołu młodszych graczy. Dzięki dynamicznemu sposobowi rozgrywki rozgrywki,„Ekspresłówka” doskonale rozwijają nasz refleks! Są również świetną grą imprezową. Poręczne i odporne pudełko – metalowa puszka – pozwala zabrać tę grę absolutnie wszędzie. Do samej zabawy również nie potrzeba wiele miejsca, wystarczy niewielka płaska przestrzeń do odkładania kart. Zawartość opakowania: • 60 okrągłych kart, • karta wyjaśniająca kategorie • instrukcja.

33,90 zł
29,83 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 4,07 zł

21
Pod gwiazdami. Przewodnik po nocnym niebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod gwiazdami. Przewodnik po nocnym niebie
Dostępny72 szt.

Poznawanie wszechświata wymaga jedynie wyjścia na świeże powietrze i czystego nieba, a oko to najważniejszy przyrząd obserwatora Chcesz obserwować kolejne zaćmienie, uchwycić latem rój meteorów, dostrzec Marsa wśród innych planet czy też odnaleźć odległą galaktykę? Ten przewodnik pomoże ci zobaczyć i zrozumieć wspaniałości nocnego nieba. Znajdziesz tu wskazówki, praktyczne informacje, fascynujące zdjęcia Układu Słonecznego, Drogi Mlecznej i odległych zakątków przestrzeni kosmicznej, a także grafiki przedstawiające najbardziej znane gwiazdozbiory. Andrew Fazekas, znany jako The Night Sky Guy, pisze dla „National Geographic” o kosmosie i obserwowaniu gwiazd. Od 25 lat dzieli się tajemnicami wszechświata w książkach, radiu i telewizji. • Mapy nieba dla wszystkich czterech pór roku, • Profile i położenie 58 gwiazdozbiorów, • Informacje o tym, jak „skakać po gwiazdach”, wykorzystując jasne drogowskazy do odnalezienia słabszych gwiazd, galaktyk i obiektów głębokiego nieba, • Wskazówki dotyczące obserwacji gołym okiem, przez lornetkę i teleskop, • Techniki fotografowania zachwycającej nocnej scenerii, • Dodatkowe informacje o odkryciach naukowych, mitologii i historii astronomii.

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

22
Siódmy element - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Siódmy element
Dostępny956 szt.

Siódmy element to historia kilku niezwykłych miesięcy z życia trzynastoletniego Liama i jego przyjaciół, ale też ciągu nadzwyczajnych zdarzeń, do jakich dochodzi na terenie wyspy Levermoir. Opowieść zawiera dwie bardzo interesujące warstwy: pierwsza z nich, to codzienność mieszkańców rybackiej społeczności, druga, świat mitycznych postaci, legend celtyckich. Połączenie wątków realistycznych i baśniowych sprawia, że możemy mieć namiastkę tego, czym jest Irlandia - młode państwo o prastarej kulturze. Wszystkich fascynują Kamienne Kręgi, słynne i mniej znane, opisywane przez badaczy. W książce Siódmy element czytelnik dowie się, jak to jest żyć obok tak niezwykłej budowli i jaki może mieć ona wpływ na mieszkańców. Jest to też opowieść o walce Dobra ze Złem - skrywającym się pod wieloma postaciami. Oprócz tego mitycznego, które przybiera tu najgroźniejszą postać powracającego przekleństwa sprzed stuleci, po zło samotności, które przeżywa każde z czwórki młodych bohaterów.

39,90 zł
31,12 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 8,78 zł

23
Fynf und cfancyś, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fynf und cfancyś, wydanie 2
Dostępny560 szt.

Wiedeń ma być spełnieniem marzeń Dianki o raju. Poszukiwania szczęścia rozpoczyna od męskiego szaletu, w którym najłatwiej zarobić. Spotyka pewnego Polaka o tajemniczym pseudonimie „Fynfundcfancyś” Jeden z najlepszych polskich pisarzy współczesnych powraca do literackich korzeni i swoich ulubionych postaci z osławionego Lubiewa. Najnowsza powieść Michała Witkowskiego z cierpkim humorem przedstawia grozę codzienności i niedyskretny urok lat dziewięćdziesiątych. „Opowieść gdzieś pomiędzy Palahniukiem, Dziećmi z dworca Zoo, Jelinek a tradycją prozy obyczajowej dwudziestolecia” – Michał Witkowski. „Historia, która skrzy się i mieni blichtrem upadającej kultury, ale też ściąga w dół w klejące się stacje metra, szemrane bary, czy puste smutne ulice, których martwotę podkreślają tylko sklepowe witryny jaśniejące ścianą rolexów czy cygar. I tak do końca nie wiadomo czy ten cały świat to kraina z Księgi tysiąca i jednej nocy czy raczej Mordor. To współczesna opera buffa, gdzie komizm recytatywów i arii płynnie przechodzi w jęk rozczarowania i skowyt krzywdy” – Szymon Kloska. „Książka, która ma wszelkie walory potoczystej gawędy, pełnej najróżniejszych awantur, wiedzionej z właściwym Witkowskiemu wielkim językowym szwungiem, z miejsca wciągającym w obręb przedstawianego świata” – Marcin Sendecki. „To książka nie tylko o pryszczatych chłopakach oddających się za kasę bogatym, starym dziadom. To książkach o nas. O nas wszystkich” – Piotr Kofta.

50,00 zł
38,50 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

24
Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mama lama, czyli macierzyństwo i inne przypadłości życiowe
Dostępny58 szt.

Mam wrażenie, że moje imię to Wyrzut Sumienia. Gdy jestem w pracy, żałuję, że nie ma mnie dla moich dzieci, gdy jestem z nimi, to czasem myślę, że zwariuję. Ciągle tylko wymyślam nowy plan pogodzenia wszystkiego. A jaki jest twój plan pogodzenia wszystkiego? Czy myślisz, że kiedykolwiek wcielisz go w życie? Nie przejmuj się! Wymyślisz jeszcze niejeden, lepszy, bo każdy dzień przyniesie ci nowe zaskakujące doświadczenia. Ania i Ola to mamy lamy – zupełnie zwykłe, nieidealne, a zarazem najlepsze na świecie mamy dla swoich dzieci. Opowiedzą ci, jak przetrwały i jak każda z nich radzi sobie w życiu z trójką dzieci. Macierzyństwo – jako jedyne spośród życiowych zjawisk – jest dla nas zawsze szokiem. Niezależnie od liczby przeczytanych poradników, blogów i przestudiowanych badań, wciąż zostajemy z tym naszym macierzyństwem same. Dlatego Mama lama to książka dla wszystkich mam – obecnych i przyszłych, tych, które już wszystko wiedzą i po prostu potrzebują chwili relaksu w towarzystwie innych podobnych mam, jak i tych, które szukają wszelkich możliwych podpowiedzi, jak się to macierzyństwo „robi”, bo póki co zupełnie nie wiedzą, czego mają się spodziewać... Ola i Ania prowadzą na YouTube kanał Mama Lama, który obserwuje już prawie osiemdziesiąt tysięcy osób. Dlaczego? Bo z poczuciem humoru i dystansem do siebie i świata opowiadają o tym, jak radzą sobie z macierzyństwem oraz innymi przypadłościami życiowymi. Anna Weber – żona Adama, mama trzech chłopców: Antka, Stefcia i Józka, kompozytorka oraz dusza firmy Pomelody. Z mężem i zespołem tworzy na co dzień wartościową muzykę, słuchowiska dla dzieci i inne narzędzia, które wprowadzają w radość muzykowania. Autorka bloga Power of Melody. Prowadzi zajęcia z dziećmi, szkolenia dla nauczycieli i warsztaty dla rodziców. Wraz z Olą Woźniak przesiaduje od czasu do czasu na kanapie, nagrywając kolejny odcinek Mamy Lamy. Aleksandra Woźniak – mama Euniki, Michała i Jonasza, ale nie jest powiedziane, że na tej trójce się skończy. Żona Łukasza – wraz z nim tworzyła kanał Gry planszowe u Wookiego. Z wykształcenia anglistka kochająca fenomen dwujęzyczności zamierzonej, którą testuje na swoich dzieciach. Z powołania specjalistka do spraw rozniecania i doglądania ogniska domowego oraz podtrzymywania wysokiego poziomu dobrego humoru przed kamerą.

44,90 zł
34,57 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,33 zł

25
Opętania. Historie prawdziwe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opętania. Historie prawdziwe
Dostępny106 szt.

Kolejny bestseller Warrenów, autorów książki Nawiedzenia. Historie prawdziwe. Ed i Lorraine Warrenowie, najsłynniejsi i najbardziej szanowani demonolodzy świata, poświęcili kilka dziesięcioleci na badanie, potwierdzanie i wreszcie dokumentowanie niezliczonych przypadków zjawisk nie z tego świata. Zdumiewające doświadczenia Warrenów ze światem nadprzyrodzonym stały się inspiracją dla bestsellerowych książek i bijących rekordy popularności filmów, w tym Obecność, Annabelle czy The Amityville Horror. Książka Opętania. Historie prawdziwe zawiera między innymi szczegóły dotyczące sprawy nastolatki, eksperymentującej z satanizmem i seansami spirytystycznymi, co sprawiło, że stała się ofiarą najbardziej przerażającego demona... Przeczytacie w niej również o miasteczku terroryzowanym przez morderczą, niepowstrzymaną siłę, tak złą, że mogło ją zrodzić wyłącznie piekło… a także o domu opanowanym przez bezlitosną, niszczycielską furię poltergeistów... Poznacie też szczegółowe fakty stojące za słynną posiadłością w Amityville. „Oto niektóre z najbardziej zaskakujących i frapujących spraw, związanych z badaniami zjawisk nadprzyrodzonych. nadzwyczajne!” – Booklist Ed i Lorraine Warrenowie – przebadali wspólnie tysiące spraw związanych ze zjawiskami nadnaturalnymi. Napisali razem wiele artykułów i książek, prowadzili też wykłady na uczelniach. Oboje idealnie się uzupełniali, wykorzystując wiedzę i umiejętności. Domeną Eda – jedynego świeckiego egzorcysty zaakceptowanego przez Watykan – były przypadki nawiedzeń i opętań, Lorraine natomiast była niezwykle wrażliwym medium. Ed zmarł w roku 2016. Jego żona Lorraine odeszła w roku 2019.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

26
Abonent czasowo niedostępny, czyli rozwód po polsku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abonent czasowo niedostępny, czyli rozwód po polsku
Dostępny61 szt.

Dalsze losy pełnej energii i optymizmu Dominiki, znanej z książki A miało być tak pięknie!. Mika, lat trzydzieści z pewnym plusem, ma udane małżeństwo, dzieci, przyjaciół, piękny dom i firmę znakomicie prosperującą w telewizyjnym show-biznesie. Czuje się stuprocentowo spełnioną kobietą. Po wielu zawirowaniach nareszcie wie, że jest w najlepszym momencie swojego życia. A właściwie była – do dziś. „Chcę się z tobą rozwieść. Odchodzę”. Wiadomość od męża spada na nią jak grom z jasnego nieba. Nie może w to uwierzyć. Przecież obiecał, że będzie kochał ją do końca życia! A jednak… Rozstanie po wielu latach przypomina wojnę, w której rodzina, przyjaciele, znajomi dzielą się, stają po jednej albo po drugiej stronie. Życie Miki zaczyna pędzić jak kolejka wysokogórska. W górę i w dół, w górę i w dół. Odrzucona i rozżalona, rzuca się w pracę, romanse i imprezy do białego rana. Próbuje na nowo ułożyć relacje z przyjaciółmi, dziećmi, telewizyjnym towarzystwem oraz… byłym mężem. Szuka sposobów na dobre życie w zupełnie nowej dla niej sytuacji. Śmiech i łzy towarzyszą jej codziennie. Ale czy ktoś wie, jak łagodnie przejść przez rozwód? Dominika chce ocalić to, co najważniejsze. Wszystko chyba jeszcze da się naprawić, a rozbite serce można skleić ponownie?

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

27
KREDKI TOP MODEL 24 KOLORY 6710A - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
KREDKI TOP MODEL 24 KOLORY 6710A
DEPESCHE
NiedostępnyBrak

Zestaw 24 kredek. Kredki charakteryzują się miękkim wkładem i wysokim połyskiem kolorów. Po zakończeniu malowania kredki można łatwo przechowywać w praktycznym, plastikowym opakowaniu.

50,90 zł
38,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,72 zł

28
W obronie wypraw krzyżowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
W obronie wypraw krzyżowych
NiedostępnyBrak

O średniowiecznych krucjatach napisano wiele książek, w których aż roi się od jawnych i celowych kłamstw, mniej lub bardziej świadomych przeinaczeń oraz uprzedzeń, kompletnie nie oddających ducha idei krucjatowej, wreszcie zawierających tezy i konkluzje, które służą jedynie jako amunicja przeciwnikom Kościoła. Książka, którą oddajemy do rąk czytelników, ma przyczynić się do odrzucenia usankcjonowanych polityczną poprawnością krucjatowych paradygmatów (katolicy najeżdżali i masowo mordowali, katolicy pod groźbą śmierci nawracali innowierców, katolicy łupili wszystko i wszystkich, rycerze to byli zwykli bandyci, krucjaty to po prostu masowe ludobójstwo ze strony chrześcijan, itp., itd.). Czym były zatem naprawdę krucjaty? Jaki był ich prawdziwy cel? Dlaczego nie można ich uznać za katolicką agresję? Po lekturze książki Bartosza Ćwira poznasz odpowiedzi na powyższe, idące pod prąd obecnym prądom intelektualnym, pytania.

32,90 zł
23,69 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,21 zł

29
Kraina Lodu 2. Maluj wodą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraina Lodu 2. Maluj wodą
NiedostępnyBrak

Malowanki wodne to idealna propozycja dla najmłodszych artystów Zabarwione strony maluch pociąga pędzelkiem zamoczonym w wodzie i otrzymuje piękne, barwne ilustracje. Prosta formuła sprawia, że dziecko za każdym razem może liczyć na pozytywne rezultaty, a to stanowi dla niego znakomitą motywację. Dodatkowym atutem są ulubione bohaterki, siostry Anna i Elsa z filmowego hitu „Kraina lodu 2”.

13,90 zł
10,98 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,92 zł

30
Wydział 7. Tom 4. Martwa woda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wydział 7. Tom 4. Martwa woda
Dostępny44 szt.

Rok 1963, Dolny Śląsk. Wrocław zostaje odcięty od kraju kordonem sanitarnym ze względu na epidemię zachorowań na czarną ospę. W rzeczywistości Służba Bezpieczeństwa chce ukryć wybuch chemikaliów w pobliskiej radzieckiej bazie wojskowej. Tymczasem w podwrocławskiej wiosce członkowie Wydziału 7 muszą zmierzyć się z ogniskiem epidemii i jej nosicielami – i przeżyć!

15,00 zł
10,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

31
Wstążka dekoracyjna 6mm/25m Sre 312017 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
2,10 zł
32
Puzzle 88 elementów. Jestem przedszkolakiem - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 88 elementów. Jestem przedszkolakiem
Nasza Księgarnia - gry, 88
Dostępny39 szt.

W Słonecznym Przedszkolu jest zawsze wesoło. Tu się bawimy i uczymy. Ignaś lubi grać w piłkę, Maks jest specjalistą od dinozaurów, z Krzysiem, moim ulubionym kolegą, wciąż robimy jakieś kawały. Zosia z kolei wiecznie coś gubi, a Wiktoria przebiera się za księżniczkę Nawet mały Aleks zostawia czasem swoją poduszkę bezpieczeństwa i do nas dołącza. Poza panią Anią, wychowawczynią, są jeszcze pan Marcel i jego pies Bazyl. Dbamy też o kotkę Felkę – psotnica ciągle się chowa, a my jej szukamy. Ułóżcie puzzle i zobaczcie, jakie przygody nas czekają. Piękna ilustracja autorstwa Przemysława Liputa, znanego z lubianej przez dzieci książki Rok w przedszkolu, podzielona została na 88 elementów. Po ich ułożeniu powstaje obrazek o wymiarach 47.0 x 33.0 cm. Uwaga! Produkt nieodpowiedni dla dzieci w wieku poniżej 3 lat. Wyprodukowano w Polsce.

29,90 zł
25,00 zł

Rabat 16,4%
oszczędzasz 4,90 zł

33
Współczesna terapia zajęciowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Współczesna terapia zajęciowa
Dostępny80 szt.

Podstawy teoretyczne współczesnej terapii zajęciowej. • Pojęcia i definicje, umiejscowienie terapii zajęciowej w naukach o ochronie zdrowia i jej możliwości w obszarach prewencji, profilaktyki, promocji zdrowia. • Przykłady dobrej praktyki, zastosowanie koncepcji ICF, a także zasady używania modeli terapii zajęciowej. • Kompetencje terapeuty warunkujące efekty współdziałania z pacjentem wraz z budowaniem poprawnych relacji z nim i jego rodziną. • Treści zgodne ze standardami szkolenia i pracy terapeuty zajęciowego w krajach Unii Europejskiej.

89,00 zł
82,77 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,23 zł

34
Wielki Ogarniacz Pracy, czyli jak robić i się nie narobić - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielki Ogarniacz Pracy, czyli jak robić i się nie narobić
Dostępny3195 szt.

Człowiek uczy się na błędach, zwłaszcza w pracy. Popełniasz wciąż te same pomyłki? Bądź kreatywny, zacznij popełniać nowe! Od Pana Buka dowiesz się, jak dostać obniżkę zamiast podwyżki i dać się przygnieść przez asap, fakap i dedlajn. Jak znaleźć najgorszą pracę na świecie, a potem nie potrafić jej rzucić. A przede wszystkim – po co pracować, tak właściwie. Pani Bukowa nauczy cię, jak przetrwać w korporacyjnej dżungli i ogarnąć wieczór integracyjny w escape roomie. Jak od siedzenia na Fejsie zostać social media ninją. A także jak obeżreć się na szkoleniu i zawsze, ale to zawsze, mieć przy sobie kubek kawy. Bo narzekamy na pracę, ale w sumie bez niej byłoby nudno. Trzeba tylko wiedzieć, jak robić, żeby się nie narobić.

36,99 zł
28,48 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,51 zł

35
Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Becoming. Dziennik motywacyjny, który pozwoli ci odnaleźć swój głos
Dostępny9 szt.

Dziennik zawiera intymne wprowadzenie Michelle Obamy oraz ponad 150 inspirujących pytań i cytatów, które współgrają z kluczowymi tematami w pamiętniku Obamy i które mają pomóc czytelnikom zastanowić się nad ich osobistą i rodzinną historią, ich celami, wyzwaniami i marzeniami oraz pomóc im zobaczyć, co ich porusza i przynosi nadzieję oraz jaką przyszłość wyobrażają sobie dla siebie i swojej społeczności. Michelle Obama pisze we wstępie: „Mam nadzieję, że użyjecie tego dziennika do zapisywania swoich doświadczeń, myśli i uczuć, ze wszystkimi ich niedoskonałościami i bez oceniania... Nie musimy pamiętać wszystkiego. Ale wszystko, co pamiętamy, ma wartość”. Dziennik Becoming ukaże się w ponad 20 krajach, w tym w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii, Australii, Nowej Zelandii, Republice Południowej Afryki, Indiach, Niemczech, Francji, Włoszech, Holandii, Hiszpanii, Portugalii, Brazylii, Szwecji, Norwegii, Danii, Finlandii, Tajwanie i Chinach, a wkrótce zostaną ogłoszone kolejne terytoria.

39,99 zł
24,99 zł

Rabat 37,5%
oszczędzasz 15,00 zł

36
Elvis Presley. Retrospektywa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elvis Presley. Retrospektywa
Dostępny199 szt.

Elvis Presley zagrał w 31 filmach i przez sześć kolejnych lat zaliczano go do dziesiątki najbardziej kasowych aktorów. Nigdy jednak nie został należycie oceniony przez krytyków i historyków filmowych, którzy traktowali go jako piosenkarza, dorabiającego sobie na wielkim ekranie, nie zaś pełnoprawną gwiazdę filmową. Tymczasem urodzony w Tupelo w Missisipi "Król" odnosił na ekranie znacznie większe sukcesy w Hollywood niż inne gwiazdy rock and rolla, które poszły w jego ślady. Nawet jeśli nie dorównywał talentem swoim idolom, Marlonowi Brando i Jamesowi Deanowi, Presley podejmował się wymagających i złożonych ról, udowadniając iż potrafi znacznie więcej niż epatować urokiem na ekranie. W takich filmach jak Król Kreol (1958)i Dzikus z Prowincji (1961), prezentuje imponujący wachlarz emocji, występując u boku wyśmienitych aktorów, Waltera Matthau w pierwszym i Tuesday Weld w drugim. Książka ta oddaje hołd ikonie popkultury, gwiazdorowi, który podgrzewał atmosferę na ekranie do czerwoności. Przyjemnej lektury!

29,99 zł
23,69 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 6,30 zł

37
Szkoła ciemności. Wspomnienie życia i konfliktu dwóch wiar - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szkoła ciemności. Wspomnienie życia i konfliktu dwóch wiar
Dostępny67 szt.

„W swojej książce pt. Szkoła ciemności, wydawanej po raz pierwszy w Polsce, autorka ujawnia, w jaki sposób komuniści wykorzystywali Związek Nauczycieli oraz inne centrale związkowe do uzyskiwania wpływów politycznych. Pokazuje też, w jaki sposób komuniści i socjaliści za pomocą niszczenia Kościoła oraz doktryny LGBT próbowali narzucić światu nowy porządek. Niebezpodstawne są analogie do bieżącej sytuacji politycznej w Polsce i w Unii Europejskiej. Bella Visano Dodd (1904-1969), wpływowa funkcjonariuszka Komunistycznej Partii USA, w 1950 roku porzuciła komunizm i powróciła do Kościoła. Jej zeznania przed Komisją do spraw Działalności Antyamerykańskiej są ważnym źródłem w badaniu dziejów komunistycznej konspiracji na świecie”.

29,40 zł
20,58 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 8,82 zł

38
Disney. Dobry Dinozaur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney. Dobry Dinozaur
NiedostępnyBrak

Disney. Dobry Diozaur. Figurki z papieru

5,20 zł
4,11 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 1,09 zł

39
Małżeństwo fundamentem rodziny. Droga krzyżowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Małżeństwo fundamentem rodziny. Droga krzyżowa
Dostępny5 szt.

Wspólna rodzinna modlitwa to budowanie domu na skale, a małżeństwo sakramentalne jest fundamentem takiego domu i rodziny. Słowa rozważań do rodzinnej drogi krzyżowej ubogacają więzi małżeńskie i dają siłę do przezwyciężania wszelkich trudności. Zachęcamy do wzmacniania rodzinnej miłości przez adorację krzyża Chrystusa, bo Jego krzyż daje nam gwarancję, że nie upadniemy pod ciężarem naszego codziennego krzyża. Małżeństwa, rodzice i dzieci, modląc się wspólnie na drodze krzyżowej, tworzą domowy Kościół, którego ani nie zwieją wichry, ani nie zatopią wody potopu.

8,80 zł
6,42 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 2,38 zł

40
Tak ma być, zawołał świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak ma być, zawołał świat
Dostępny53 szt.

Oryginalna i błyskotliwa opowieść o ewolucji dla najmłodszych. Jak powstał świat? Jak my staliśmy się nami? Kaia Dahle Nyhus zabiera czytelnika na zadziwiającą ekspedycję po wiedzę, skąd pochodzimy i kiedy zostaliśmy ludźmi. Budzi przy tym ciekawość i zachęca do stawiania zasadniczych pytań: Kim jesteśmy? Dokąd zmierzamy?

32,90 zł
24,35 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,55 zł

41
Pies na medal. Apa, pies zaprzęgowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pies na medal. Apa, pies zaprzęgowy
Dostępny41 szt.

Poznajcie Apę – psa zaprzęgowego rasy alaskan husky. Psy tej rasy idealnie nadają się do zaprzęgu – ciągną sanie, przewożą ludzi i towary. Apa jest jednym z najbardziej doświadczonych psów w stadzie i zawsze biegnie na czele zaprzęgu. Od niedawna dołączył do niej hałaśliwy Pekko. Apa i Pekko najbardziej lubią zimę. Wtedy czują się naprawdę potrzebne. Seria wyjątkowych książek przedstawiających historię niezwykłych psów, o których można powiedzieć, że są psami na medal! Ratują ludzi zasypanych przez lawiny, opiekują się starszymi osobami, są przewodnikami niewidomych, pracują w GOPR-ze, WOPR-ze lub dla policji, na lotniskach oraz uczestniczą w terapiach chorych dzieci. Pies jak zawsze okazuje się najlepszym przyjacielem człowieka i niezastąpionym partnerem w niesieniu pomocy innym.

19,99 zł
14,39 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

42
Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po co filozofowi religia. Stanisław Brzozowski, Leszek Kołakowski
Dostępny482 szt.

Stanisław Brzozowski i Leszek Kołakowski w poszukiwaniu chrześcijańskiej mądrości. „Mam nadzieję, że zestawienie obu postaci polskich filozofów nie będzie zanadto dziwiło moich czytelników. Więcej jest cech, które ich łączą, niż tych, które oddzielają. Pierwszy był za życia otoczony kręgiem podejrzliwości i oskarżeń, umierał młodo, samotny; drugi szybko zdobył uznanie, przywiązanie przyjaciół i uczniów; jego kolejne książki stawały się sensacją. (…) Obaj rozpoczynali od lewicowego zaangażowania i w pewnej mierze gubili je po drodze – chociaż niezupełnie... Obaj wreszcie stanęli wobec zjawiska religii: przede wszystkim w kulturze, następnie w życiu osobistym. Katolicyzm jako całość był dla nich bardziej pociągający, bogatszy myślowo niż inne chrześcijańskie wyznania, stał się w ostatnich latach życia jednego i drugiego najważniejszym punktem odniesienia – był współrozciągły z historią Zachodu, był tą historią”. - fragment przedmowy Ewa Bieńkowska umieściła w centrum swojej książki chrześcijaństwo, ukazując, w jaki sposób myśl religijna ewoluowała w życiu dwóch wybitnych polskich filozofów.

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

43
Sekrety Legnicy Część 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety Legnicy Część 2
Dostępny40 szt.

W pierwszej części Sekretów Legnicy na miasto skierowane były natowskie rakiety, w drugiej ? na jego ulicach czają się agenci CIA. Kogo szukają? Tym razem wyjaśni się tajemnica przędzalni Ruffera, odkryta zostanie historia łodzi podwodnej, a Władysław Stasierski nie ucieknie daleko. As lotniczy Manfred von Richthofen pokona brytyjskich i francuskich pilotów, a Josef Seiler opatentuje wzór okrągłego stołu. Niestety nad miastem pojawią się ciemne chmury? zapadnie wyrok śmierci. Kaczawa okaże się bezlitosna, niosąc strach i zniszczenie. Co jeszcze się wydarzy? Druga część Sekretów Legnicy zabierze Cię w wyjątkową podróż po nieodkrytych miejscach, pozwoli poznać zaskakujących ludzi i wziąć udział w historycznych wydarzeniach.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

44
Świąteczne łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świąteczne łamigłówki
Dostępny1643 szt.

Seria „Widzę, myślę, rysuję” to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.

4,30 zł
3,40 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 0,90 zł

45
Tułacze życie. Tom 1. Za nasze winy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tułacze życie. Tom 1. Za nasze winy
Dostępny22 szt.

Chciałeś się tułać po świecie, będziesz się tułał, ocierając o śmierć bliskich, aż czwarte pokolenie zmaże twoje winy Jest druga połowa XVIII wieku. Joseph nie chce być kolejnym pokoleniem Neubinerów, którym przeznaczone jest tułacze życie. Zabiera żonę oraz trzech synów i razem decydują się szukać szczęścia na terenach Królestwa Galicji i Lodomerii. Ich małą ojczyzną stają się Łany, niewielka osada, gdzie remontują stary młyn i zaczynają spokojne życie. Kiedy wydaje się, że zła passa towarzysząca rodzinie minęła, na scenę wkracza tajemnicza moneta, fascynująca każdego, kto bierze ją w dłonie. Czy opowieści o klątwie są tylko legendą, czy moneta naprawdę skrywa złowieszczą tajemnicę? „Historia wielopokoleniowej rodziny wskazująca, jak ważny jest szacunek dzieci do matki oraz więzi rodzinne. Polecam!” – Edyta Świętek, autorka sag rodzinnych Spacer Aleją Róż i Grzechy młodości

36,90 zł
27,31 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,59 zł

46
Być ojcem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Być ojcem
Dostępny2 szt.

Dzisiaj mamy na świecie do czynienia z ogromnym kryzysem ojcostwa. Właściwie można powiedzieć, że żyjemy w świecie „bez ojca”. Jest to oczywiście uproszczenie, jednak w tym stwierdzeniu zawiera się dużo prawdy o tym, że w większości rodzin brak prawdziwego ojca, a właściwie trzeba by powiedzieć nieco inaczej: większość dzieci dzisiaj wychowuje się bez ojca we własnym domu. Jest to fakt nie tylko statystyczny, ale też prawda w wymiarze wychowawczo-psychologicznym. Niestety to owocuje powieleniem się sytuacji w następnym pokoleniu i to często z jeszcze większym brakiem czy niedoborem obecności ojca w życiu dziecka. Jednocześnie powszechny kryzys bywa czasami wykorzystywany jako usprawiedliwienie dla własnej odpowiedzialności: ponieważ jest kryzys, to miejcie mnie za usprawiedliwionego, że nie jestem dobrym ojcem, nie wypełniam swoich obowiązków, bo właściwie tak jest „wszędzie”. Jednak kryzys, dosyć powszechny brak ojca, nie zwalnia nas w żaden sposób z odpowiedzialności ojcowskiej wobec własnych dzieci. Każdy człowiek, każde dziecko ma prawo mieć ojca i kryzys u innych nie daje nam żadnego zwolnienia od tego obowiązku, nawet jeżeli ci inni to większość! Kryzys ojcostwa pobudza do pytania o sens bycia ojcem. Kim jest ojciec? To pytanie jest związane z drugim, podobnym pytaniem, a właściwie drugą stroną tego pytania: Czyimi jesteśmy dziećmi? Rola ojca w stosunku do dziecka jest nieco inna i nawet można powiedzieć jest trudniejsza, niż rola matki. Dziecko poczyna się w łonie matki, ona potem je nosi w swoim wnętrzu i rodzi. Następnie karmi piersią, obcuje w ten sposób z nim fizycznie przez najważniejszy okres jego życia. To wszystko co jest związane z poczęciem, urodzeniem i pierwszymi miesiącami opieki nad dzieckiem niezmiernie łączy matkę z dzieckiem więzami, które trudno przecenić. Związek matki z dzieckiem jest w ten sposób o wiele bardziej naturalny, wręcz fizyczny, natomiast więź ojca z dzieckiem jest o wiele bardziej złożona, w porównaniu z więzią z matką: bardziej zdystansowana. Ojciec jest swoistym stróżem czy opiekunem, jakim był św. Józef, który ma zapewnić matce i dziecku warunki do życia i wzrastania dziecka. Jest to konieczne dla tego, by matka mogła spełnić swoje zadanie macierzyńskie. Właściwie można powiedzieć, że kobieta, rodząc dziecko, przynosi je mężczyźnie. Dawniej ojciec w geście wzięcia dziecka w ręce przyjmował je za swoje. Ten gest nie był banalny z tej racji, że o ile macierzyństwo jest czymś oczywistym i bezpośrednio uchwytnym, o tyle ojcostwo jest czymś nie tak łatwo uchwytnym, bo pomiędzy współżyciem a urodzeniem się dziecka, mija bardzo długi czas. Z tej racji trzeba także odróżnić ojcostwo fizyczne od ojcostwa faktycznego, czyli faktu wychowywania dziecka. Do dzisiaj nie jest łatwym problemem rozstrzygnięcie tego, kto jest biologicznym ojcem. Nawet badania DNA nie dają często jednoznacznego rozstrzygnięcia. Bywa także tak, że ojciec fizyczny nie żyje lub jest nieobecny, a dzieci wychowuje ktoś zupełnie inny, kto staje się faktycznym ojcem. Jednak pomimo tego, że związek ojca z dzieckiem nie jest tak oczywisty i namacalny, jak w przypadku matki, to jednak wpływ ojca na kształtowanie dziecka od strony duchowej jest ogromny. Doświadczenie dziecka w relacji do ojca bardzo mocno rzutuje na późniejszą relację tego dziecka do Boga. Pan Jezus, ucząc nas modlitwy, powiedział: Kiedy się modlicie, mówcie: Ojcze. Nie jest to przypadkowe i obojętne. Nazywając Boga Ojcem, tym samym odnosimy się do naszego doświadczenia ojca, jakie znamy z życia. Kiedy dziecko ma ojca przypominającego kaprala w wojsku lub obojętnego na wszelkie prośby o kontakt, kiedy nie może z ojcem nawiązać bliskiej więzi, bo spotyka się z obojętnością lub po prostu ojca nie ma, to mówić na modlitwie: Ojcze!, kojarzy się z rzucaniem słów w pustkę. Sama modlitwa wydaje się swoistą ironią. Nie jest to dzisiaj banalny problem! Jak katecheta może spokojnie uczyć dzieci o Bogu, mówiąc im, że jest On Ojcem miłosiernym, kiedy ostatecznie dowiaduje się, że ok. 70% dzieci albo nie ma w ogóle ojca, albo ma przykre doświadczenie ojca, często nosi w sobie uraz, zranienie związane z relacją do ojca!

19,80 zł
14,26 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,54 zł

47
Przy ulicy Ogrodowej 10. Rodzinne przepisy z czterech stron świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przy ulicy Ogrodowej 10. Rodzinne przepisy z czterech stron świata
Dostępny54 szt.

Czy czujesz to? Z każdego okna unosi się inny smakowity aromat. Na wszystkich piętrach kamienicy przy ulicy Ogrodowej 10 mieszkańcy przygotowują tradycyjne danie ze swojego rodzinnego kraju. Jedni szykują guacamole, inni – baba ghanoush, a jeszcze inni pieką ciasto z bananami i jagodami. Daj się zaprosić na sąsiedzkie przyjęcie w ogrodzie i skosztuj potraw z wielu zakątków świata! Ten pięknie zilustrowany picturebook zawiera proste przepisy z całego świata, które w łatwy sposób można przygotować z dziećmi. Książka nie tylko zachwyca subtelnymi ilustracjami, ale także uczy otwartości na różnorodność oraz rozbudza ciekawość. Felicita Sala zaprasza każdego na kulinarną wycieczkę po świecie w duchu serdeczności i dzielenia się dobrem.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

48
Disney Maluch. Wierszyki 2-latka. Zimowe święta - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Disney Maluch. Wierszyki 2-latka. Zimowe święta
Dostępny7 szt.

Wesołe wierszyki napisane specjalnie z myślą o dwulatkach. Krótkie, łatwe do zapamiętania rymowanki oraz urocze ilustracje z bohaterami Disneya pomogą poczuć wyjątkowy klimat zimowych świąt. Warto pamiętać, wspólne czytanie pozytywnie wpływa na rozwój mowy malucha, ćwiczy pamięć i poszerza słownictwo. Twarde strony sprawią, że książka posłuży dziecku przez wiele miesięcy.

26,99 zł
15,11 zł

Rabat 44,0%
oszczędzasz 11,88 zł

49
Disney Maluch. Kolorowanka pół na pół - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Maluch. Kolorowanka pół na pół
Dostępny39 szt.

Kolorowanka z naklejkamiw połowie pokolorowane obrazki ułatwiają dobór koloru kredki, barwne naklejki urozmaicają zabawę, ulubieni bohaterowie zachęcają do kolorowania, a krótkie podpisy pod obrazkami pobudzają wyobraźnię dziecka.

13,40 zł
10,59 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,81 zł

50
Myśli na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli na każdy dzień
NiedostępnyBrak

Myśli na każdy dzień są zachętą, by – jak mówi Autor – „odnowić naszego ducha, bo ten duch czasem drzemie i ziewa jak babcia na wiosnę”. Refleksje, pytania, modlitwy zawarte w tej książce, czytane dzień po dniu, pełnią w tej odnowie rolę przewodnika – przewodnika po życiu z jego najtrudniejszymi pytaniami. Pokazują źródła nadziei, dają spokój wiary i wprowadzają „humor dyskretnego uśmiechu”. Wiele tu odwołań do Ewangelii, zwłaszcza do tych miejsc, które dla ks. Twardowskiego były ważne, które dla niego samego stanowiły drogowskaz, były nauką, pocieszeniem – sensem.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

Wróć do góry