hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.10.31

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w czwartek 31 października 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Szukając Alaski, wydanie serialowe (John Green), na drugim Hej, Przedziadku! (Paul McCartney, Kathryn Durst). Kolejny produkt to Wojny wikingów. Tom 12. Miecz królów (Bernard Cornwell) oraz Czytaj jak profesor (Thomas C. Foster).
1
Szukając Alaski, wydanie serialowe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukając Alaski, wydanie serialowe
Dostępny3878 szt.

Bestseller „New York Timesa”, bestseller USA Today, finalista Los Angeles Times Book Prize, jedna ze 100 najlepszych powieści dla młodzieży wszech czasów wg magazynu TIME. Pierwszy alkohol. Pierwszy wybryk. Pierwszy przyjaciel. Pierwsza miłość. Ostatnie słowa. Miles Halter jest zafascynowany słynnymi ostatnimi słowami sławnych ludzi i zmęczony swoim nudnym życiem w domu. Wyjeżdża do szkoły średniej z internatem, by odnaleźć to, co umierający poeta François Rabelais nazwał „Wielkim Być Może”, czyli poznać siebie i sens życia. Wiele czeka na Milesa w Culver Creek, nowi nauczyciele i koledzy, a wśród nich niezwykła pod każdym względem dziewczyna, Alaska Young, która szybko wciąga Milesa w swój niepokojący świat. W miarę poznawania Alaski i zakochiwania się w niej Miles przekona się, że jej życie nie jest takie wspaniałe, jak mu się wydawało. Dowie się, co to jest przyjaźń i miłość, doświadczy prawdziwych, pięknych i bolesnych uczuć. Czy znajdzie odpowiedzi na swoje pytania? Szukając Alaski to debiutancka powieść Johna Greena, która ukazała się po raz pierwszy w 2005 roku i szybko stała się książką kultową, osiągając status nie tylko amerykańskiego i światowego bestsellera, ale i współczesnej klasyki. Wielokrotnie nagradzana (w Polsce uhonorowana Nagrodą IBBY), znalazła się m.in. na liście 100 najlepszych powieści młodzieżowych tygodnika „Time”, ale też wśród książek zakazanych w niektórych bibliotekach szkolnych w USA. Książka długo czekała na ekranizację (wcześniej sfilmowane zostały powieści Johna Greena Gwiazd naszych wina i Papierowe miasta), lecz wreszcie nadszedł ten czas. Ośmioodcinkowy serial Szukając Alaski na podstawie powieści będzie dostępny w Polsce od 19 października w serwisie HBO GO, a w listopadzie 2019 zobaczą go widzowie HBO.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

2
Hej, Przedziadku! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hej, Przedziadku!
Dostępny111 szt.

Poznajcie Przedziadka, czyli przesympatycznego dziadka, który zabiera swoje wnuki w niezapomniane podróże. Za pomocą magicznej busoli Przedziadek przenosi bohaterów w świat pełen niesamowitych przygód. Zobacz, jak pokonują morskie fale na grzbietach latających ryb i czmychają przed stadem pędzących zwierząt! Hej, Przedziadku! to książka o wspaniałych, magicznych relacjach dziadków z wnukami. Napisana przez jednego z najsłynniejszych dziadków na świecie, legendę muzyki – sir Paula McCartneya z zespołu „The Beatles”. Inspiracją dla autora były jego własne relacje z wnukami. Przedziadek (oryg. Grandude) to przezwisko McCartneya, nadane mu przez jednego z wnuków. Ilustracje do książki wykonała pochodząca z Kanady artystka Kathryn Durst.

44,99 zł
27,89 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 17,10 zł

3
Wojny wikingów. Tom 12. Miecz królów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wojny wikingów. Tom 12. Miecz królów
Dostępny45 szt.

„Jak „Gra o tron”, ale prawdziwa” – „The Observer”. „Bernard Cornwell tworzy najlepsze sceny batalistyczne spośród wszystkich pisarzy, których czytałem” – George R.R. Martin. Dwunasty tom bestsellerowej serii Bernarda Cornwella o losach bohaterskiego Uhtreda z Bebbanburga. Na jej podstawie BBC realizuje serial „Upadek królestwa”. Uhtredowi nie jest dane długo cieszyć się spokojnym życiem w Bebbanburgu. Gdy znikają dwie bebbanburskie łodzie rybackie, a morze wyrzuca torturowane ciało sternika jednej z nich, przeczuwa, że to nie zwykły rabunek. I nie myli się...

54,90 zł
42,27 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 12,63 zł

4
Czytaj jak profesor - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytaj jak profesor
Dostępny159 szt.

Pierwsze polskie wydanie kultowego w Stanach podręcznika autorstwa Thomasa C. Fostera, emerytowanego wykładowcy z Uniwersytetu Michigan-Flint, to skarbnica podstawowej wiedzy na temat literatury, w tym symboli, motywów i tropów, dzięki której wasze czytelnicze doświadczenia staną się pełniejsze i bardziej satysfakcjonujące. Choć podczas lektury wielu książek na pierwszy plan wysuwa się fabuła, w tekście często kryją się głębsze, przeplatające się znaczenia. Czytaj jak profesor pomaga nam odkryć te literackie tajemnice, ucząc nas patrzenia na teksty kultury oczami doświadczonego zawodowego czytelnika – profesora uniwersyteckiego. Dowiemy się, jak rozszyfrowywać najróżniejsze literackie kody. Co to znaczy, gdy bohater powieści podróżuje pylistą drogą? Kiedy podaje trunek swojemu kompanowi? Gdy przemaka, zaskoczony ulewą? Autor, przybliżając bogactwo motywów, metod narracji, środków stylistycznych, modeli iform, zapoznaje nas z szeroką gamą dzieł literackich (i nie tylko). Służy nam za przewodnika po świecie, gdzie każda droga prowadzi na epicką wyprawę, wspólny posiłek może oznaczać komunię, a deszcz niesie ze sobą oczyszczenie lub destrukcję, ale nigdy nie jest wyłącznie zjawiskiem atmosferycznym. Dzięki temu wrażenia z lektury staną się źródłem jeszcze większej przyjemności. Z tej książki nie dowiecie się, co autor miał na myśli. Foster całą władzę w zakresie interpretacji przekazuje w ręce czytelników, udzielając jedynie pomocnych wskazówek. Lekki, dowcipny styl profesora wciąga i nie pozwala na ani chwilę nudy. Gwarantujemy, że po lekturze tej pozycji wasza lista książek do przeczytania wzbogaci się okilka tytułów!

39,90 zł
27,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,97 zł

5
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mówili, że jestem zbyt wrażliwa
NiedostępnyBrak

Książka dla czytelników bestsellerów Jak mniej myśleć i Wysoko wrażliwych! Czy: • wyczuwasz zmiany nastrojów, wyłapujesz ukradkowe spojrzenia, zauważasz niedopowiedzenia, • zdarza ci się wejść do nieznanego sobie miejsca i poczuć od razu, że coś jest nie tak, • masz bogate życie wewnętrzne, poszukujesz harmonii i uważasz się za twórczą, pełną fantazji osobę, • unikasz koncertów i dużych imprez, bo pośród zamętu czujesz jednocześnie pobudzenie i wyobcowanie, jakbyś była w bańce, • kiedy widzisz kogoś, kto czuje się nieswojo, od razu wiesz, co robić, by poczuł się lepiej? To może oznaczać, że jesteś osobą wysoko wrażliwą i że zapewne wiele z tego powodu w życiu przecierpiałaś. Dość! Nie pozwól sobie wmówić, że wysoka wrażliwość jest słabością! Dla ludzi takich jak my, czyli odbierających sygnały od świata „mocniej”, bodźce wysyłane z zewnątrz mienią się rozmaitymi barwami. Nie odtrącaj ich – ubierz się w nie! Bo przepięknie jest być wrażliwcem! Uznaj swoją wrażliwość za supermoc i staraj się wykorzystywać ją jak najlepiej, a twoje życie dzięki niej rozkwitnie. Dbaj o tę cechę, kochając siebie jeszcze bardziej, a i ona będzie strzegła ciebie przed nieodpowiednimi ludźmi. Dzięki poradom z tej książki twoje życie stanie się nieporównanie lżejsze. Rozwinięta wrażliwość może być darem, jeśli tylko pozwolisz jej dojść do głosu. Poznaj więc wszystkie strategie pozwalające jak najlepiej z nią żyć, a będziesz cieszyć się jej owocami we wszystkich kolorach tęczy!

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

6
Sarkofag - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sarkofag
Dostępny42 szt.

Mecenas Zuza Lewandowska powraca! Tym razem Zuza Lewandowska musi się zmierzyć z nierozwiązaną sprawą sprzed lat. Chodzi o tajemnicze zaginięcie kolegi jej ojca. Sprawa na pozór prosta zaczyna się gmatwać. Giną kolejni ludzie, krąg podejrzanych zaczyna się powiększać. Tym razem charakterna pani mecenas musi się zmierzyć z nie tylko z duchami przeszłości, ale również ze służbą bezpieczeństwa. Czy i tym razem uda jej się rozwiązać zagadkę kryminalną? Czy znów ośmieszy kapitana Mariańskiego? Czy niepokorna papuga Zgaga w końcu znajdzie swojego poskromiciela? Sarkofag to powieść oparta na faktach. Ta historia wydarzyła się naprawdę!

37,90 zł
27,29 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,61 zł

7
Nowa dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa dziewczyna
Dostępny22 szt.

W ekskluzywnej prywatnej szkole w Szwajcarii pojawia się śliczna dziewczynka o kruczoczarnych włosach. Codziennie eskortuje ją ochrona, a jej tożsamość spowija tajemnica. Oficjalnie to córka bogatego międzynarodowego biznesmena. W rzeczywistości jej ojcem jest książę Chalid, koronowany następca tronu Arabii Saudyjskiej. Kiedyś uznawany za śmiałego reformatora, okrył się złą sławą po zamordowaniu dziennikarza dysydenta. Gdy jego ukochane dziecko zostaje brutalnie porwane, książę Chalid zwraca się do jedynego człowieka, któremu może zaufać, by odnaleźć córkę, zanim będzie za późno. W zamian obiecuje ostateczne zerwanie więzi łączącej Królestwo z radykalnym islamem. Allon i książę Chalid zostają sojusznikami w śmiertelnej, tajnej wojnie o kontrolę nad Bliskim Wschodem. Życie dziecka i tron Arabii Saudyjskiej wiszą na włosku. Obaj mężczyźni ryzykują i obaj mogą stracić wszystko... Daniel Silva to autor najlepiej sprzedających się powieści szpiegowskich na świecie. Przetłumaczone na ponad trzydzieści języków, przez wiele tygodni gościły na listach bestsellerów „New York Timesa”. Autor wraz z żoną Jamie Gangel, dziennikarką, i dwójką dzieci – Lily i Nicholasem – mieszka na Florydzie.

39,99 zł
28,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

8
Kazik Pegazik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kazik Pegazik
Dostępny71 szt.

Czy to ptak? Czy to samolot? Nie, to pegazik Kazik! Pewnego dnia Kazik wypadł z gniazda i trafił wprost na balkon Maksa. Tak zaczęła się przyjaźń nie z tej ziemi między niewysokim chłopcem a pegazem przy kości. Miasto tonie pod wodą, a ulice opanowują złośliwe małpy morskie. Trzeba będzie sprytu, odwagi i mnóstwa herbatników, by uratować sytuację. Na szczęście Maks ma zawsze głowę na karku, a Kazik potrafi latać i przy regularnej dostawie łakoci nic nie powstrzyma tego bohaterskiego duetu. Kazik Pegazik to książka nie tylko dla miłośników przygód i koni, zwłaszcza tych latających, ale przede wszystkim dla każdego, komu nie są straszne ataki śmiechu i końska dawka humoru.

29,00 zł
22,62 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,38 zł

9
Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwne jest serce kobiece… Wspomnienia galicyjskie
Dostępny72 szt.

Przedstawiona publikacja to lektura dla czytelnika, który skądinąd znając dzieje polityczne Polski, odnajdzie tu zapis emocji, marzeń, nadziei, radości i smutków dziesiątków barwnych postaci z krwi i kości, których wielowątkowe losy wpisane są w kontekst ledwo co zarysowanych wydarzeń wielkiej historii. „Autorka tego pamiętnika to postać niezwykła, wyrastająca nie tylko ponad miarę swoich czasów. Tuż po maturze, w wieku osiemnastu lat wychodzi za mąż za Jana Skąpskiego i przez siedemnaście lat (od 1903 do 1920) dzierżawią z mężem dworskie majątki na Sądecczyźnie. Jeszcze młódka, a szybko przeobraża się w światłą, nowoczesną gospodynię, dzięki czemu dzierżawione majątki zaczynają kwitnąć. Studiuje podręczniki zarówno dotyczące wychowania dzieci, jak i wszelkich upraw, także hodowli zwierząt gospodarskich. Obarczona siedmiorgiem potomstwa, znajduje czas na systematyczne czytanie, interesuje się nawet psychologią i filozofią (Freud, Platon). Zbiera pieśni ludowe, zajmuje się działalnością społeczną (m.in. zakłada Szkołę Gospodyń Wiejskich). A przy tym jest utalentowaną pianistką, występuje nawet z publicznymi recitalami. Wiodą z mężem niby prowincjonalne życie, lecz przegląda się w nim niemal cała epoka. Nie brak w jej życiu i zdarzeń tragicznych. Z godnością jednak znosi śmierć dwojga dzieci, jak i lata wojny, która na terenie Sądecczyzny przebiegała wyjątkowo okrutnie. Pisze o tym wszystkim w sposób rzeczowy, konkretny, niekiedy drobiazgowy, wciągając nas w swój świat, że mamy wrażenie, jakbyśmy w tamtych czasach żyli” – Wiesław Myśliwski. „Wspomnienia Zofii Skąpskiej z dwóch pierwszych dekad XX wieku to bardzo interesująca historia rodzinna rozprawiająca się z uporczywą opinią o polskim ziemiaństwie jako klasie próżniaczej. To książka o patriotyzmie rozumianym jako norwidowski obowiązek, odporności na razy zadawane nam przez życie, mądrej odpowiedzialności za bliskich wraz z ambicją bycia nie tylko żoną i matką, a także ciężkiej pracy od świtu do nocy jakiej większość z nas by nie sprostała. A w tle zachwyt nad pięknem Nowosądecczyzny, który dzielę wraz z autorką nie tylko dlatego, że się tam urodziłem” – Eustachy Rylski. „Ta książka mnie zaskoczyła. Obawiałem się pamiętnikarskiego narcyzmu, pretensjonalności stylistycznej, zamierzchłej bigoterii. Nudziarstwa. A oto czytam i nie mogę się oderwać. Wiele się od Zofii Skąpskiej dowiedziałem. Nie tylko, że dziwne jest serce kobiece – to nic nowego – ale i obfitujące w tajemnice, które lekkomyślnie ujawnia. Autorkę, u progu kariery pianistki, już z sukcesami literackimi – charakteryzuje pasja; towarzyszy jej ta pasja cokolwiek robi, o czymkolwiek pisze – czy o tym, jak doszło do małżeństwa z ukochanym, czy o nowym kapeluszu, o kolorze bluzki, o uprawie warzyw i kwiatów (dla siebie i na sprzedaż), czy o dramatycznych latach wojny. Wiele regularnie sporządzanych dzienników spłonęło, niektóre szczęśliwie, bo mogły grozić jej życiu. Wiele odtworzyła z pamięci. Dar dla nas, czytelników” – Józef Hen. „Matkę mego Ojca widziałem nie więcej niż dwa, trzy razy w życiu. Miałem wówczas lat kilka, Babcia odpowiednio więcej... Była więc osobą mało mi znaną i emocjonalnie dość odległą; tak poukładały się rodzinne losy. Ale wszystko się odmieniło, gdy okazało się, iż w zasadzie bez większego trudu potrafię odczytać dość specyficzny, zawiły charakter Jej pisma. A było co czytać i przepisywać; pozostawiła dwadzieścia jeden stukartkowych zeszytów zapisanych gęsto, trudno czytelnym pismem. Wspomnień obejmujących osiemdziesiąt lat życia, niemal dzień po dniu notowanych. Przepisując rękopis poznawałem nieznaną mi wcześniej Babcię, lepiej niż gdybym spędził z nią dzieciństwo. Poznawałem Jej myśli, marzenia i poglądy. Stawała mi się coraz bliższa z każdą przeczytaną i przepisaną stronicą. Dowiadywałem się o Jej dniu powszednim, o zajęciach domowych, dzieciństwie mego Ojca i jego rodzeństwa, o Jej pasjach społecznych, zamiłowaniach artystycznych, współpracy z prasą początkowo lwowską, później sądecką, krakowską, pomorską...” – Rafał Skąpski. Zofia Skąpska urodziła się 24 maja 1881 r. w Kaliszu, zmarła 14 sierpnia 1961 r. w Krakowie. Dzieciństwo spędziła w majątku Goszczynno i Krakowie, gdzie odebrała staranne wykształcenie. W roku 1900 wyszła za mąż za Jana Skąpskiego. W panieńskich czasach krakowskich i przez pierwszych kilka lat małżeństwa pisała często i dużo. Snuła różne opowieści inspirowane szkolną lekturą, marzeniami, rozwijającą się uczuciowością. Na pierwszą publikację zdecydowała się w 1903 r. w piśmie „Przełom”. Jej teksty znalazły uznanie wśród czytelników, a także w redakcji, która zamówiła u niej kolejne utwory. Zofia Skąpska równolegle pisała również wspomnienia, których, być może niezamierzonym przez autorkę walorem, jest przedstawienie, poprzez koleje życia swojej rodziny, historii kraju i ukazanie uniwersalizmu losów narodu i kilku pokoleń inteligencji polskiej.

52,00 zł
37,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 14,56 zł

10
Widzę, myślę, rysuję. Lodowe łamigłówki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Widzę, myślę, rysuję. Lodowe łamigłówki
Dostępny2 szt.

Seria „Widzę, myślę, rysuję” to zbiór sześciu książeczek aktywizujących zawierających zadania kształcące spostrzegawczość, logiczne myślenie, proste umiejętności matematyczne oraz doskonalące układ ręka-oko. Wszystkie te sprawności są bardzo pomocne podczas szkolnej nauki, lecz ucząc, bawią. Słowem są znakomitą rozrywką i skuteczną nauką.

3,00 zł
1,77 zł

Rabat 41,0%
oszczędzasz 1,23 zł

11
Jacek Woroniecki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jacek Woroniecki
Dostępny5 szt.

Seria wydawnicza „Polska filozofia chrześcijańska w XX wieku” obejmuje monograficzne opracowanie myśli 13 wybitnych przedstawicieli tego nurtu filozofii, działających zwłaszcza w XX wieku i na początku wieku XXI (Mieczysław Gogacz, Piotr Lenartowicz, Stanisław Kamiński, Kazimierz Kloskowski, Kazimierz Kłósak, Feliks Koneczny, Mieczysław Albert Krąpiec, Tadeusz Styczeń, Tadeusz Ślipko, Józef Tischner, Karol Wojtyła, Jacek Woroniecki, Zofia J. Zdybicka). Każdemu z filozofów poświęcony został odrębny tom, według następującego układu: biografia i bibliografia danego autora, źródła inspiracji filozoficznej (wpływ własnej szkoły filozoficznej, zapożyczenia od innych systemów), preferowana koncepcja filozofii, podejmowane problemy i propozycje ich rozwiązań, słownik podstawowych pojęć, polemiki i dyskusje, jakie dany autor prowadził w środowisku krajowym i zagranicznym. Dodatkowo każdy tom został wzbogacony antologią reprezentatywnych dla danego autora tekstów filozoficznych. Niniejszy tom jest poświęcony Jackowi Woronieckiemu (1878–1949) – dominikaninowi, teologowi, pedagogowi, filozofowi i etykowi.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

12
Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alicja w krainie przyszłości, czyli jak działa sztuczna inteligencja
Dostępny30 szt.

Czy można się zaprzyjaźnić z robotem? Kiedy w domu Alicji pojawia się nowy członek rodziny – Basia, robot humanoidalny – rodzą się też nowe pytania. Czy życie domowników stanie się teraz łatwiejsze? Czy Basia będzie odrabiać lekcje za Alicję, zmieniać pieluchy Adasia i gotować obiady? I najważniejsze – czy robot może zastąpić człowieka? Poznajcie nowe przygody Alicji. W świat sztucznej inteligencji wprowadzi was profesor Ryszard Tadeusiewicz, znany automatyk i informatyk, pod którego okiem kształciły się rzesze polskich inżynierów. Podobnie jak poprzednio, nie brakuje w książce dobrego humoru, a dzięki ilustracjom z łatwością przeniesiecie się w świat przyszłości. Porada dla rodzica: przeczytaj razem ze swoim dzieckiem, aby wiedzieć, jak poruszać się w świecie botów, robotów i algorytmów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

13
Dom władzy. Opowieść o rosyjskiej rewolucji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dom władzy. Opowieść o rosyjskiej rewolucji
Dostępny177 szt.

Nowatorska praca znanego amerykańskiego historyka i eseisty poświęcona wyjątkowemu budynkowi w Moskwie, gdzie zamieszkiwali wszyscy prominentni politycy najwyższych władz partii i rządu Związku Sowieckiego. Autor opowiada dzieje komunistycznej władzy w Rosji przez pryzmat losów kolejnych generacji mieszkańców „Domu Władzy” wybudowanego w centralnym punkcie dzielnicy Błota w Moskwie. Trudno znaleźć lepszą perspektywę do opowiadania o kulisach życia sowieckich ludzi na świeczniku. Rzecz odkrywcza, świetnie napisana, która trafi do kanonów literatury sowietologicznej.

139,00 zł
102,86 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 36,14 zł

14
Studio stylizacji paznokci - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Studio stylizacji paznokci
Norimpex
Dostępny104 szt.

Doskonałe rozwiązanie dla wszystkich mam, którym córeczki podbierają im kosmetyki. Teraz dziewczynki będą mieć własny zestaw do manicure. Błyszczący, kolorowy komplet lakierów i błyskotek z suszarką do paznokci podbije serce wszystkich dziewczynek. Modne kolory i naklejki pozwolą na stworzenie odlotowego manicure, który można usunąć w szybki i nieinwazyjny sposób – działa na zasadzie naklejki. W skład zestawu wchodzą: – suszarka do paznokci, – 3 kolorowe lakiery do paznokci, – 2 separatory, – 2 pojemniczki z brokatem, – arkusz błyskotek, – pilniczek do paznokci. Lakiery dołączone do zestawu wykonane są ze zdrowych, nieszkodliwych i nietoksycznych substancji, dzięki czemu nie wyrządzą żadnej szkody paznokciom dziewczynek. Ich kolejnym autem jest fakt, że są... odklejane. By zmienić kolor lub dekoracje paznokci, należy pociągnąć warstwę lakieru do góry, a ta sama odejdzie od płytki paznokcia. Po wyrównaniu długości i kształtu paznokci pilniczkiem w kształcie serca należy nałożyć wybrany kolor na paznokcie. Kolejnym krokiem może być obsypanie ich wybranym przez dziewczynkę kolorem brokatu, a następnie umieszczenie rączki w specjalnej suszarce przeznaczonej do paznokci. Po wyschnięciu płytki można umieścić błyszczące elementy na paznokciach. Tak gotowy manicure będzie prezentować się zjawiskowo i niebanalnie! Pora na paznokcie u stóp – wszystko polega na tym samym, jedyną różnicą jest umieszczenie separatorów pomiędzy paluszkami, co pozwoli na dokładniejsze ich pomalowanie. Zasilanie suszarki: baterie 2 x 1.5 V AAA (brak w zestawie) Suszarka wykonana jest z solidnego plastiku w kolorze bieli i różu. Zabawka przeznaczona jest dla dziewczynek powyżej 5. roku życia. Wymiary elementów zestawu: – suszarka do paznokci: 15.0 x 10.0 x 6.0 cm, – separatory: 10.0 x 4.5 cm, – lakiery do paznokci: 6.5 cm x 2.0 cm. Wymiary opakowania: – 34.0 x 26.5 x 7.5 cm

37,49 zł
15
Auta. Zestaw fana - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. Zestaw fana
Dostępny13 szt.

Przedstawiamy zestaw dla fanów bajki „Auta” Książki w oryginalnym pudełku to gratka dla wszystkich fanów filmu „Auta”. W zestawie znajdują się cztery fantastyczne książki, m.in.: • zestaw 2 notesów z zadaniami do wspólnej zabawy z kolegą, • książka z łamigłówkami i ścieralnymi stronami, • książki fantastycznymi naklejkami. To znakomity pomysł na prezent.

40,00 zł
31,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

16
Puzzle drewniane. Zwierzątka domowe - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle drewniane. Zwierzątka domowe
Brimarex
Dostępny21 szt.

Drewniane puzzle dla dzieci. Puzzle przedstawiają zwierzątka domowe.

22,90 zł
21,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,83 zł

17
Przyczepa wywrotka z podwyższonymi burtami - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przyczepa wywrotka z podwyższonymi burtami
Bruder
NiedostępnyBrak

Wyposaż swoje gospodarstwo w niesamowitą, trójwywrotową przyczepkę Fliegl. Dzięki niej będziesz mógł transportować zboże, siano, a także wszystkie zbiory i przenosić je w dowolne miejsce. Z pewnością każdy porządny rolnik dbający o swój dobytek, musi wyposażyć się w tą luksusową wielofunkcyjną przyczepkę. Cechy zabawki: – otwierane burty z trzech stron, – zdejmowane górne burty, – odsuwana klapka na tylnej burcie, – wywrot skrzyni na boki i do tyłu, – obrotowy dyszel, – zaczep umożliwiający podpięcie dodatkowej przyczepy, – dwuosiowe zawieszenie przyczepy, – gumowe miękkie koła z profilowanym bieżnikiem, – przyczepa pasuję do wszystkich traktorów, Jeepów, Land Roverów i Sprinterów firmy Bruder. Rozmiar opakowania: 48.0 x 18.0 x 19.0 cm

138,05 zł
122,86 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 15,19 zł

18
Wkład do długopisu Gel Parker 0.5 czarny 2020762 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
14,90 zł
13,86 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 1,04 zł

19
Wóz strażacki zdalnie sterowany RC Double Eagle - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Wóz strażacki zdalnie sterowany RC Double Eagle
ATA
Dostępny2 szt.

Zdalnie sterowany wóz strażacki w skali 1:20. Zdalnie sterowane funkcje: • jazda do przodu i wstecz, skręty w lewo/prawo, stop • sygnalizacja świetlno-dźwiękowa • wysuwanie drabiny • obrót kolumny drabiny o 360° Cechy produktu: • zasięg do ok. 25 m • prędkość ok. 2,5 km/h • czas ładowania akumulatora 4-5 godz. Zawartość opakowania: • zdalnie sterowany wóz strażacki • pilot 27 MHz • akumulator 4,8 V/400 mAh • ładowarka sieciowa • instrukcja Zasilanie: 2 baterie AA 1,5 V

245,90 zł
167,21 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 78,69 zł

20
Po rozstaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Po rozstaniu
Dostępny4 szt.

Trzydziestosześcioletnia mieszkanka Jerozolimy, archeolożka, bada historię tajemniczego zatopienia wyspy Tery, przez wielu historyków utożsamianej z mityczną Atlantydą. W życiu osobistym Elli również szykuje się kataklizm: w imię swoiście pojętej wolności i niezależności kobieta decyduje się porzucić męża. Odtąd musi samodzielnie stawiać czoła rzeczywistości, poradzić sobie z winą, żalem, rozczarowaniem, a ponadto z problemami synka, któremu trudno jest zaakceptować rozstanie rodziców. Ella podejmuje terapię, podczas której zbliża się do prowadzącego ją psychiatry. Czy tym razem zdoła stworzyć szczęśliwy związek? Czy uda jej się wymazać z pamięci trudną i bolesną przeszłość? Zeruya Shalev porusza tematy, które ocierają się o melodramat, jednak dzięki wnikliwemu spojrzeniu, wrażliwości i wirtuozerii językowej nigdy nie przekracza granicy banału, swoje historie zamienia w solidną literaturę. Losy jednej kobiety stają się diagnozą współczesnej rodziny, małżeństwa, związku.

70,00 zł
60,90 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 9,10 zł

21
Układanka drewniana. Miś, tata, dziecko - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Układanka drewniana. Miś, tata, dziecko
Brimarex
Dostępny5 szt.

Układanka drewniana dla dzieci: – zapewni długa zabawę, – rozwinie zdolności manualne i ruchowe.

21,86 zł
20,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,75 zł

22
Bujda na resorach. Jak odróżnić naukę od bredni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bujda na resorach. Jak odróżnić naukę od bredni
Dostępny100 szt.

Dlaczego ludzie wierzą w bzdury? Czym nauka różni się od pseudonauki? Jak odróżnić fakt od fantazji, lekarstwo od ściemy, wiedzę od bredni? Bujda na resorach to napisany przystępnym językiem przewodnik po metodologii naukowej oraz tak zwanym problemie demarkacji, czyli kwestii systematycznego odróżnienia nauki od tego, co tylko naukę udaje. Massimo Pigliucci – filozof, sceptyk i biolog ewolucyjny – poszukuje zdroworozsądkowej koncepcji nauki, aby wyposażyć czytelnika w osobisty „wykrywacz bredni”, który pozwoli mu zorientować się w zalewie sprzecznych informacji, fałszywych teorii i niepotwierdzonych hipotez. Opierając się na licznych studiach przypadków, autor omawia między innymi istotę i ograniczenia metody naukowej, rolę ekspertów w nauce i poza nią, narzędzia myślenia krytycznego oraz poglądy pseudonaukowe, których rosnąca popularność ma obecnie opłakane skutki. W dobie powszechnego dostępu do informacji i równie powszechnego kryzysu zaufania znajomość tych zagadnień staje się moralnym obowiązkiem, ponieważ, jak przekonuje autor we Wprowadzeniu: „[…] nauka jest zbyt potężna i zbyt ważna, pseudonauka zaś zbyt powszechna i zbyt szkodliwa, by otwarte społeczeństwo mogło w tej materii pozwolić sobie na ignorancję”.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

23
Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tak wygląda prawdziwa poetka, podciągnij się!
Dostępny1674 szt.

Niepublikowane dotąd listy dwóch poetek. A teraz fraszka: Oto, co mi się marzy: ujrzeć z powrotem maski zamiast twarzy... Napisała ją Kulmowa, przyjaciółka moja i poetka grubo niedoceniana, z którą nie wiem, czybym cię poznała... – pisała Wisława Szymborska do Kornela Filipowicza. Do samej Joanny Kulmowej zaś: Podciągnij się! Choć zachowało się tylko jedno ich wspólne zdjęcie, niezwykła przyjaźń dwóch poetek przetrwała w licznych listach. W korespondencji pełnej serdeczności, żartobliwych uwag, wzajemnego wsparcia i ciepła, ale też sekretnych wyznań i refleksji nad twórczością i przyszłością poezji. Genialnie napisane, wzruszająco szczere i troskliwe listy Szymborskiej i Kulmowej przedstawiają kulisy pięknej kobiecej przyjaźni. Edycja została wzbogacona o rękopisy listów poetek. Wisława Szymborska (1923-2012) – poetka, felietonistka, krytyczka literacka. Laureatka Literackiej Nagrody Nobla (1996). Jej wiersze przetłumaczono na ponad czterdzieści języków. Joanna Kulmowa (1928-2018) – poetka, autorka prozy, utworów scenicznych, książek dla dzieci i młodzieży, reżyserka. Uhonorowana Wawrzynem Mistrza Mowy Polskiej (2017).

49,99 zł
38,49 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,50 zł

24
Kieszonkowce matematyczne. Pi razy oko - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kieszonkowce matematyczne. Pi razy oko
Edgard - gry, od 8 lat
Dostępny67 szt.

Pakiet 3 gier karcianych do nauki matematyki dla dzieci i młodzieży! Każda z gier składa się z 55 kart, za pomocą których można zagrać w 5 lub 6 różnych wariantów rozgrywki. • „Kieszonkowiec matematyczny. Na 200%”, • „Kieszonkowiec matematyczny. Trzecia połowa”, • „Kieszonkowiec matematyczny. Trzy po trzy”. Intrygujące ilustracje na kartach rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość oraz, co najważniejsze, umiejętność szybkiego przeliczania ułamków, procentów oraz tabliczki mnożenia. Ponadto gry ćwiczą zdolność błyskawicznego kojarzenia podobieństw i łączenia poszczególnych elementów w pary. Do każdej gry dołączona jest instrukcja, w której zostały szczegółowo wyjaśnione zasady wszystkich wariantów rozgrywki. Karcianki są idealne do zabawy w szkole czy do wspólnej, twórczej rozrywki w gronie całej rodziny. Daj się wciągnąć w ekscytującą rozgrywkę, a nawet nie zauważysz, jak szybko zrozumiesz matematykę! „Kieszonkowiec matematyczny. Na 200%”: To wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków i procentów dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 11. roku życia. Kieszonkowiec składa się z 55 kart, za pomocą których można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: dwa rodzaje memory, klapek, karuzela i szachraj. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość oraz, co najważniejsze, umiejętność szybkiego przeliczania ułamków i procentów. Ponadto gra ćwiczy zdolność błyskawicznego kojarzenia podobieństw i łączenia poszczególnych elementów w pary. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady wszystkich wariantów gry. „Kieszonkowiec matematyczny. Trzecia połowa”: To wyjątkowa gra karciana do nauki ułamków dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 10 roku życia. Kieszonkowiec składa się z 55 kart, za pomocą których można zagrać w aż 5 edukacyjnych gier towarzyskich: memory, klapek, memory II, karuzela i szachraj. Intrygujące ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady kilku różnych wariantów rozrywki. „Kieszonkowiec matematyczny. Trzy po trzy”: To wyjątkowa gra karciana do ćwiczenia tabliczki mnożenia dla każdego fana nauki przez zabawę – mogą grać w nią dzieci już od 8. roku życia. „Kieszonkowiec” składa się z jednej talii kart, za pomocą której można zagrać w aż 6 edukacyjnych gier towarzyskich: refleks, szeregowiec, blef, bingo, wariacja i snap. Do kart dołączona jest instrukcja, w której szczegółowo zostały wyjaśnione zasady wszystkich wariantów rozrywki. Intrygujące, a zarazem zabawne ilustracje rozbudzają wyobraźnię, a rozgrywka doskonale rozwija spostrzegawczość i zdolność łączenia poszczególnych elementów w pary.

44,90 zł
35,02 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 9,88 zł

25
Dolnoślązacy? Kształtowanie tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska po II wojnie światowej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dolnoślązacy? Kształtowanie tożsamości mieszkańców Dolnego Śląska po I...
Dostępny1 szt.

W publikacji zebrano materiały po konferencji, która odbyła się w czerwcu 2006 r. w Bolesławcu, poświęconej kształtowaniu się tożsamości mieszkańców, analizującej procesy adaptacji polskiej ludności napływającej na Dolny Śląsk po 1945 r. oraz kształtowanie się ich tożsamości zbiorowej. Organizatorami spotkań naukowych były: Instytut Historyczny Uniwersytetu Wrocławskiego, Urząd Miasta Bolesławca i Archiwum Państwowe we Wrocławiu, a uczestnikami byli przedstawiciele różnych ośrodków badawczych.

29,40 zł
22,93 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,47 zł

26
Pomoc drogowa z Jeepem MAN TGA - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pomoc drogowa z Jeepem MAN TGA
Bruder
Dostępny4 szt.

Pomoc drogowa z Jeepem MAN TGA to wierna kopia prawdziwego modelu. Zabawka wykonana z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – podnoszona kabina kierowcy, – uchylna platforma załadunkowa, – dźwig do wciągania samochodów, – system łańcuchów załadowczych, – wysuwane tylne podesty do zaczepiana holowanych samochodów, – jeep w zestawie, – boczne lusterka, – skala: 1:16. Wymiary: – MAN: 49.5 x 18.5 x 25.5 cm – Jeep: 26 x 14,5 x 14,5 cm

236,03 zł
210,07 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 25,96 zł

27
O rozsądku i jego szaleństwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O rozsądku i jego szaleństwach
Dostępny47 szt.

W czasach, gdy mniemanie o ludzkiej naturze przenika gorycz, a namysł nad rolą wartości i ideałów wybrzmiewa śmiesznie, pora pokazać, że sztuka filozoficznej refleksji to nie bujanie w obłokach, ale sposób na uczynienie życia bogatszym. Ta książka to antidotum na cyniczną codzienność podporządkowaną wymogom „zdrowego rozsądku”. W każdym z 31 lekkich, choć pełnych erudycji esejów autor zastanawia się nad znaczeniem wartości – tych górnolotnych i tych przyziemnych – dla bycia współczesnym człowiekiem. Nie ogranicza się przy tym do samej filozofii, lecz swobodnie sięga do dzieł kultury, literatury i sztuki, by pokazać, że refleksyjność to nieodzowna cecha każdego człowieka o szerokich horyzontach, a między wzniosłymi ideałami a codziennym życiem toczy się gra, którą możemy wygrać.

54,00 zł
47,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,48 zł

28
Pióro K 0.5 Pilot Frixion niebieski pudełko A 12 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12,90 zł
12,38 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 0,52 zł

29
Disney maluch. Jak się czuję? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney maluch. Jak się czuję?
Dostępny35 szt.

Kiedy jestem wesoła? Kiedy jestem smutny? Krótkie rymowanki pomogą dziecku rozpoznać i samodzielnie nazwać swoje odczucia w różnych sytuacjach. Zabawę urozmaicą wysuwane strony, na których kryją się podpowiedzi.

24,99 zł
19,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

30
Koloruję i naklejam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Koloruję i naklejam
Dostępny57 szt.

Atrakcyjna kolorowanka z naklejkami zachęca najmłodszych do kreatywnej zabawy. Zawiera 80 prostych rysunków z grubym obrysem. Duży format pozwala na twórczą ekspresję. Książka zawiera sympatyczne ilustracje zróżnicowane tematycznie. Jest przeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnym, które dopiero zaczynają przygodę z. Zabawę urozmaicają naklejki stanowiące. Mali artyści mogą z nich skorzystać lub nadać barwy według własnego pomysłu. Książka: – doskonali sprawność manualną, – ćwiczy koncentrację, – rozwija wyobraźnię, – wzbogaca słownictwo, – uatrakcyjnia czas wolny.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

31
Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nieistniejące, nieznane, niezwykłe. Kościoły Warszawy
Dostępny48 szt.

Co łączy cmentarny drewniak z kolumną Zygmunta? Dlaczego Francuzi wygnali z Warszawy Świętego Klemensa? Kto w czerniakowskim klasztorze pamięta Jackie Kennedy? Który kościół zbudowano za wygraną na loterii, a w którego murach produkowano... krajalnice do buraków? Autor, sięgając do archiwów, tekstów historycznych i dawnej prasy,przeprowadzając wywiady i wizje lokalne, udowadnia, że sacrum nie musi być nudne. Kościoły Warszawy – te ubogie i te pełne cennych artefaktów – przez wieki kształtowały oblicze miasta, oddziaływały na jego tożsamość, wiążąc się z losem miasta i jego mieszkańców. Piotr Otrębski wybrał obiekty spoza głównego kanonu, w większości świątynie mniej rozpoznawalne lub już nieistniejące.Ta książka jest próbą ocalenia pamięci o nich i ich jakże zmiennym otoczeniu. Piotr Otrębski – dziennikarz, varsavianista, absolwent Uniwersytetu Warszawskiego, autor książki Echa dawnej Warszawy. Kościoły i kaplice oraz publikacji naukowych o Warszawie, współtwórca klubokawiarni Retrospekcja, laureat Nagrody Miasta Stołecznego Warszawy. Współpracuje ze „Skarpą Warszawską”. Prowadzi audycje varsavianistyczne (Tu była Warszawa) i publicystyczne w Radiu Warszawa, program „Angelus” (wspólnie z Polsat News). Specjalizuje się w tematyce samorządowej i kościelnej.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

32
Sprytne smyki 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sprytne smyki 3
Dostępny27 szt.

Książka edukacyjna przeznaczona dla przedszkolaków. Różnorodne i ciekawe zadania zapewniają trening wielu umiejętności. Kolorowe naklejki i elementy do wycinania zachęcają do nauki. 80 stron zabawy połączonej z nauką! Dzięki odpowiednio dobranym i zróżnicowanym zadaniom dzieci mogą ćwiczyć wiele kompetencji, świetnie się przy tym bawiąc. Książka w przyjaznej dla maluchów formie proponuje trening takich aktywności, jak: liczenie, znajdowanie podobieństw i różnic, przechodzenie labiryntów, rysowanie po śladzie, łączenie kropek, kolorowanie, wycinanie i naklejanie. Barwna szata graficzna zachęca do aktywności. Idealna propozycja dla rodziców, którym zależy na wszechstronnym rozwoju dziecka już od najmłodszych lat! Książka: – rozwija kompetencje matematyczne, – doskonali sprawność grafomotoryczną, – uczy logicznego myślenia, – trenuje spostrzegawczość, – wzbogaca wiedzę, – zachęca do kreatywności. Sprytne smyki – seria książeczek edukacyjnych dla najmłodszych czytelników. Zawiera różnorodne zadania, dzięki czemu wspiera rozwój dziecka na wielu polach. Pozwala przedszkolakom miło spędzić czas i poszerza ich wiedzę oraz umiejętności.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

33
Puzzle 8+1 Dinozaury HEADU - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 8+1 Dinozaury HEADU
Dostępny87 szt.

Duże dwustronne elementyDuże dwustronne tokeny badane dla bardzo małych dzieci. Z jednej strony mogą ponownie złożyć zdjęcia 8 wspaniałych dinozaurów; z drugiej strony mogą odbudować duże prehistoryczne środowisko!

28,90 zł
24,57 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,33 zł

34
Dźwig MAN - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dźwig MAN
Bruder
NiedostępnyBrak

Dźwig MAN jest wierną kopią prawdziwego pojazdu. Model w skali 1:16. Wykonany z wysokiej jakości tworzywa sztucznego. Cechy produktu: – gumowy, miękki, profilowany bieżnik, – podnoszona kabina kierowcy, – trzyosiowe zawieszeniea – ramię dźwigu podnoszone i wyciągane za pomocą pokręteł, – obrotowa kabina operatora dźwigu, – podpory robocze, – skala: 1:16. Wymiary: 42.5 x 17.5 x 24.5 cm

196,90 zł
175,24 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 21,66 zł

35
Metafory o Rosji. Wizerunek rosyjskiej polityki w przenośniach publicystycznych w prasie polskiej (2000-2012) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metafory o Rosji. Wizerunek rosyjskiej polityki w przenośniach publicy...
Dostępny4 szt.

Badając zasób werbalnych oraz wizualnych przenośni publicystycznych, można ukazywać niezbywalną regularność powiązań pomiędzy bardziej i mniej konkretnymi dziedzinami pojęciowymi, omawiać specyfikę sytuacji komunikacyjnej, a także przedstawiać upowszechniany przez media obraz wybranych wydarzeń oraz ich bohaterów. W niniejszej pracy ukazaniu podlega wizerunek rosyjskiej polityki, którego nośnikiem są metafory funkcjonujące na łamach polskiej prasy. „Konieczność uporządkowania bogatego materiału wymagała znalezienia narzędzi i kryteriów, które pozwoliłyby stworzyć spójny przekaz. To zadanie udało się doktorowi Bartłomiejowi Maliszewskiemu bardzo dobrze zrealizować. Dzięki tematycznemu podziałowi metafor praca z pewnością okaże się interesująca nie tylko dla językoznawców, ale również dla dziennikarzy, politologów, literaturoznawców. Jej atutami są klarowność i spójność wywodu, trafny dobór przykładów, tabelaryczne zestawienia według powtarzalnych kryteriów, syntetyczne podsumowania”. Z recenzji dr hab. Edyty Pałuszyńskiej

44,10 zł
34,84 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 9,26 zł

36
Twin Peaks: Fire Walk With Me. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
147,90 zł
136,07 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 11,83 zł

37
Matematyka na planszy w szkole podstawowej. Algebra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka na planszy w szkole podstawowej. Algebra
Dostępny40 szt.

Zestaw 19 gier matematycznych dla uczniów klas 4–8 szkoły podstawowej Oddajemy w Państwa ręce kolejny zestaw gier planszowych, gier karcianych i różnego typu zabaw edukacyjnych wzorowanych na znanych i popularnych formach rozrywki. Tym razem odbiorcami naszych gier są uczniowie zreformowanej szkoły podstawowej, od 4 aż po 8 klasę. Tematyka Matematyki na planszy w szkole podstawowej w części pierwszej została ograniczona do liczb rzeczywistych, działań na tych liczbach oraz wyrażeń algebraicznych. Natomiast w drugiej części, która jest w przygotowaniu, znajdą Państwo gry, które dotyczą geometrii: planimetrii, geometrii w układzie współrzędnych oraz stereometrii. W zestawie znajdują się: • 9 plansz do gry, • 70 arkuszy kart do wycięcia, • obszerny poradnik z instrukcjami. Gry w Matematyce na planszy w szkole podstawowej są tak skonstruowane, aby uczeń był nie tylko ich uczestnikiem, ale również wchodził w skład jury. To właśnie sami uczniowie kontrolują przebieg rozgrywki, chociaż rola nauczyciela jest niezwykle ważna, oraz oceniają prawidłowość wykonania zadań przez innych uczestników gry. Warto wziąć ten fakt pod uwagę przy podziale klasy na grupy. W każdej z nich powinien znaleźć się lider będący w stanie sprostać temu zadaniu. Zadania pojawiające się w grach są tak dobrane, że nie wymagają od uczniów wykonywania skomplikowanych obliczeń i operacji myślowych, większość można rozwiązać w pamięci. Dodatkową zaletą prezentowanych pomocy jest to, że można je w dowolny sposób modyfikować i dostosowywać do potrzeb i możliwości uczniów. Wystarczy odpowiednio zredukować zestaw kart lub uzupełnić go o własne pomysły. Poniższe zestawienie przedstawia szczegółowy wykaz treści, które pojawiają się w grach. Wszystkie te treści ujęte są w nowej podstawie programowej z matematyki dla zreformowanej szkoły podstawowej. Hasło programowe: • Liczby rzeczywiste; • Liczby naturalne; • Liczby całkowite; • Liczby rzymskie; • Liczby parzyste i liczby nieparzyste; • Liczby pierwsze i liczby złożone; • Liczby przeciwne i odwrotność liczby; • Liczby na osi liczbowej; • Cechy podzielności liczb; • Dzielniki liczb; • Największy wspólny dzielnik; • Najmniejsza wspólna wielokrotność; • Trójki pitagorejskie; • Działania na procentach; • Działania na potęgach; • Notacja wykładnicza; • Działania na pierwiastkach; • Zamiana jednostek. Wyrażenia algebraiczne i równania: • Opisywanie danych wielkości za pomocą wyrażeń; • algebraicznych; • Działania na wyrażeniach algebraicznych; • Równania liniowe.

79,00 zł
58,46 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 20,54 zł

38
Proporcje. Jedność przeciwieństw w architektur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Proporcje. Jedność przeciwieństw w architektur
NiedostępnyBrak

W książce Rafała Mazura zostały przedstawione najistotniejsze teorie dotyczące proporcji w architekturze oraz zostały zdefiniowane podstawowe pojęcia, których znaczenie jest często odmiennie interpretowane, co stanowi jedną z ważniejszych przeszkód w dyskusjach na temat estetyki. Autorską koncepcją pracy jest przywołanie zasady jedności przeciwieństw i według nich analiza sensu proporcji dokonywana na bazie siedmiu par antynomicznych pojęć: porządek – złożoność, subiektywizm – obiektywizm, abstrakcja – empatia, niewymierność – miara, kultura – natura, nowatorstwo – kanon, inżynieria – sztuka. Praca nie jest zamknięciem lub podsumowaniem tematu, lecz ciekawą propozycją nowego rodzaju dyskusji o proporcjach.

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

39
Poglądy polskiej inteligencji w przededniu zmian ustrojowych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Poglądy polskiej inteligencji w przededniu zmian ustrojowych
Dostępny5 szt.

?Recenzowana książka jest rezultatem ogólnopolskich badań przeprowadzonych w okresie funkcjonowania Polski Ludowej. Zawarte w niej analizy i oceny oparte zostały na wywiadach przeprowadzonych w 1988 roku, które objęły 2835 osób rekrutujących się ze wszystkich środowisk inteligenckich z 49 ówczesnych województw. [?] Nikt przedtem nie przeprowadził tak reprezentatywnych badań polskiej inteligencji. [?] Przeprowadzone z dużym rozmachem, a także z wielką starannością i wysokimi kompetencjami badania mają unikalną wartość naukową o charakterze socjologii historycznej. [?] Z uwagi na ich wartość poznawczą, istnieje niewątpliwie potrzeba kontynuacji badań nad polską inteligencją. Wymagałoby to jednak podjęcia próby zdefiniowania na nowo roli i miejsca inteligencji w zmieniającej się strukturze społecznej?. Prof. dr hab. Henryk Bednarski ?[?] recenzowaną pracę wyróżnia analityczno-syntetyczny sposób przedstawiania złożonych problemów związanych z funkcjonowaniem elit i sposobów ich oddziaływania na społeczeństwo. Dlatego też postrzegane w takiej perspektywie, zawarte w książce, wyniki badań stanowią niezwykle wartościowy wkład wiedzy o charakterze interdyscyplinarnym oraz posiadają unikalny walor opisowo-wyjaśniający, badawczy, dydaktyczny i praktyczny?. Dr hab., prof. SGGW, Włodzimierz Chojnacki

45,00 zł
37,35 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 7,65 zł

40
Malta Gozo 3in1 mapa turystyczna 1:25 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malta Gozo 3in1 mapa turystyczna 1:25 000
NiedostępnyBrak

Szczegółowa mapa turystyczna w skali 1:25 000 .zawiera szlaki turystyczne piesze i rowerowe oraz rózne atrakcje rekreacyjne i turystyczne plus przewodnik dla aktywnych. Mapa laminowana + przewodnik w języku niemieckim i angielskim.

39,90 zł
30,32 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 9,58 zł

41
Pajacyk SPE gra dywanowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pajacyk SPE gra dywanowa
NiedostępnyBrak

Gra wielkoformatowa Pajacyk SPE do zabawy na dywanie ? pomoc do zajęć grupowych z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. Przeznaczony do pracy z dziećmi z grupy ryzyka dysleksji ze specyficznymi problemami w nauce. Pajacyk pomaga w usprawnianiu motoryki i koordynacji wzrokowo-słuchowo-ruchowej, a nauka poprzez ruch i zabawę służy nie tylko kinestetykom. Rozładowuje emocje, nadaje się również jako wypełnienie wolnego czasu uczniów, którzy szybciej od innych skończyli wykonywanie zadań w ławkach. Podczas gry dzieci rozwijają analizę i syntezę wzrokową i słuchową, ćwiczą orientację przestrzenną (także w obrębie własnego ciała), nabywają też umiejętność planowania. Z kolei nauczanie i zabawy na konkretach pozwalają uczniom łatwiej przyswoić umiejętności matematyczne, polonistyczne i muzyczne. Grę można też stosować jako ćwiczenie śródlekcyjne. Do Pajacyka SPE dołączono instrukcję, w której zawarto kilkanaście różnych pomysłów na to, jak tę wielkoformatową grę można wykorzystać w pracy z uczniami. Pajacyk SPE składa się z następujących elementów: 10 piankowych kwadratów o wymiarach 32 x 32 cm 1 piankowe koło o średnicy 45 cm 1 piankowy trójkąt 32 cm instrukcja z przykładowymi propozycjami gier, w sumie 11 wariantów gry.

490,00 zł
42
Fryderyk Chopin genialny kompozytor i pianista - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fryderyk Chopin genialny kompozytor i pianista
Dostępny3 szt.

Przesłanie autorki książki do wszystkich grających: Chopin mówił swoim uczniom, że "szczytem doskonałości jest prostota. Trzeba przegrać nieskończoną ilość nut, pokonać trudności techniczne i wtedy dochodzi się do cudownej prostoty stanowiącej najwyższe osiągnięcie sztuki"? Kro chce osiągnąć to od razu, ten nigdy do tego nie dojdzie?"

64,30 zł
47,58 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,72 zł

43
Literatura i kultura lat 60 XIX wieku między polityką a prywatnością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Literatura i kultura lat 60 XIX wieku między polityką a prywatnością
Dostępny63 szt.

Monografia omawia zagadnienia literacko-kulturowe, ważne postaci i fakty historyczne dotyczące lat 60. XIX wieku. Poprzez odwołanie się do różnych zjawisk ówczesnego piśmiennictwa i dzięki przypomnieniu wielu nieznanych tekstów wskazuje nowe perspektywy badawcze dla tego okresu, postrzeganego jako czas zmian i niepewności, zaprzepaszczonych możliwości, trudnych wyborów, weryfikacji wzorców literackich i postaw życiowych.

56,00 zł
47,04 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,96 zł

44
Stalinowska lafirynda - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Stalinowska lafirynda
NiedostępnyBrak

Akcja powieści "Stalinowska lafirynda" rozgrywa się po II wojnie światowej, w latach pięćdziesiątych. Główna bohaterka, Danuta, jest sierotą. Mieszka razem z ciotką, która współpracuje z Armią Krajową. Pewnego dnia poznaje Michała ? działacza komunistycznego. Od tego momentu życiu Danki zaczyna zagrażać niebezpieczeństwo. Czy uda się jej uniknąć śmierci? Czy rodzące się uczucie miłości pomiędzy parą głównych bohaterów ma szansę przetrwać? Autor w bardzo ciekawy sposób buduje akcję powieści i kreśli portrety psychologiczne postaci, dzięki temu książkę czyta się jednym tchem, a zakończenie z pewnością zaskoczy wszystkich Czytelników.

19,90 zł
14,33 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,57 zł

45
Nie daj się umrzeć, czyli popierdywanie metafizyką - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie daj się umrzeć, czyli popierdywanie metafizyką
NiedostępnyBrak

Ta książka może się nie spodobać niektórym uznanym uzdrowicielom, a szczególnie to, że przekazuję swoje doświadczenia bez zapraszania na wykłady, warsztaty, kursy czy szkolenia. Twierdzę z całą stanowczością, że można się nauczyć uzdrawiania energią w sposób łatwy i przyjemny, czytając i praktykując. Dzięki tej książce możecie zdobyć tę umiejętność bezkosztowo, bo znajdziecie tu sporo ćwiczeń. Pochodzą z różnych źródeł, a łączy je tylko to, że wszystkie przetestowałem i jestem przekonany o ich skuteczności! Możecie je robić systematycznie, wraz z przeczytanymi rozdziałami, i proszę się nie denerwować, że w pierwszych rozdziałach jest tych ćwiczeń tak mało. W rozdziale szóstym będzie ich naprawdę sporo, a w kolejnych jeszcze więcej, ale zanim zaczniecie praktykę, warto otworzyć się na świat, mój świat, którego naprawdę nie znacie. Pierwsze rozdziały będą ten świat otwierać. Jeśli go zaakceptujecie i przyjmiecie wprost do pola serca, praktyka będzie łatwa i przyjemna. Wszystkie ćwiczenia będziecie robić z radością i satysfakcją, a na efekty nie będzie trzeba długo czekać.

42,00 zł
30,24 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,76 zł

46
Anlily. Lalka 30 cm z dzieckiem, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Anlily. Lalka 30 cm z dzieckiem, mix wzorów
Icom
NiedostępnyBrak

Lalka Anlily zachwyci każdą dziewczynkę. W zestawie znajduje się z dzieckiem i akcesoriami do karmienia. Laleczka będzie wspaniałym prezentem dla każdej dziewczynki, która chciałaby tak jak jej mama zająć się bobaskiem. Zestaw został wykonany z wysokiej jakości materiałów i z dbałością o detale. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

30,22 zł
27,80 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,42 zł

47
Anlily. Lalka 30 cm z akcesoriami, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Anlily. Lalka 30 cm z akcesoriami, mix wzorów
Icom
Dostępny1 szt.

Lalka Anlily 30 cm z akcesoriami do makijażu i zamykaną kasetką w kształcie karocy spodoba się każdej dziewczynce. Pięknie ubrana laleczka ma na sobie balową suknię oraz niesamowitą i błyszczącą biżuterię. Zestaw został wykonany z wysokiej jakości materiałów oraz z dbałością o każdy detal. Uwaga! Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 zestawu.

177,70 zł
85,30 zł

Rabat 52,0%
oszczędzasz 92,40 zł

48
Auto dla lalki 29cm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto dla lalki 29cm
NiedostępnyBrak

Duży plastikowy samochód dla lalek. Zabawka dla dzieci w wieku od 3 lat.

55,90 zł
51,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,47 zł

49
Gra Elektroniczna Kieszonkowa Tetris Gwiazdka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra Elektroniczna Kieszonkowa Tetris Gwiazdka
Dostępny6 szt.

Tetris jest jedną z najbardziej popularnych gier mających za zadanie trenowanie umysłu. Zadaniem jest odwracanie klocków o różnych kształtach w sposób umożliwiający ułożenie ich na planszy tak, by zapełnić cały wiersz. Uzupełniony wiersz znika, pozostawiając miejsce na kolejne elementy ? aż do czasu, gdy nie zabraknie go na wyświetlaczu. W czasie gry możne sprawdzić, jaki klocek będzie następny, dzięki czemu użytkownik ma możliwość analitycznego przemyślenia, jaki powinien być jego kolejny ruch. Z każdym usuniętym wierszem wzrasta prędkość gry, a elementy opadają szybciej. Gra elektroniczna w obudowie w kształcie gwiazdy jest bardzo lekka, co w połączeniu z niedużymi wymiarami czyni ją kieszonkowym wariantem, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Składa się z wyświetlacza oraz białych przycisków odpowiadających za funkcje gry. Możemy nimi uruchomić i wyłączyć grę, zatrzymać rozgrywkę, wyłączyć dźwięki lub zresetować planszę, by móc zacząć układać klocki od początku. Pozostałe przyciski służą do nawigacji podczas gry, a także obracania klocków. Kieszonkowa wersja gry elektronicznej umili czas zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Rewelacyjnie sprawdzi się w przerwie pomiędzy zajęciami, a także w autobusie lub w domu podczas relaksu. Zabawka jest zgodna z normą EN 71, według zaleceń producenta polecana jest dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia. Wymiary opakowania 14,5 cm x 11 cm x 2 cm Produkt 7,5 cm x 7 cm x 1,5 cm

11,80 zł
10,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,18 zł

50
Gra elektroniczna kieszonkowa Brick Tetris - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra elektroniczna kieszonkowa Brick Tetris
Dostępny5 szt.

Tetris jest jedną z najbardziej popularnych gier mających za zadanie trenowanie umysłu. Zadaniem jest odwracanie klocków o różnych kształtach w sposób umożliwiający ułożenie ich na planszy tak, by zapełnić cały wiersz. Uzupełniony wiersz znika, pozostawiając miejsce na kolejne elementy ? aż do czasu, gdy nie zabraknie go na wyświetlaczu. W czasie gry możne sprawdzić, jaki klocek będzie następny, dzięki czemu użytkownik ma możliwość analitycznego przemyślenia, jaki powinien być jego kolejny ruch. Z każdym usuniętym wierszem wzrasta prędkość gry, a elementy opadają szybciej. Gra elektroniczna w obudowie w kształcie gwiazdy jest bardzo lekka, co w połączeniu z niedużymi wymiarami czyni ją kieszonkowym wariantem, który możesz zabrać ze sobą wszędzie. Składa się z wyświetlacza oraz białych przycisków odpowiadających za funkcje gry. Możemy nimi uruchomić i wyłączyć grę, zatrzymać rozgrywkę, wyłączyć dźwięki lub zresetować planszę, by móc zacząć układać klocki od początku. Pozostałe przyciski służą do nawigacji podczas gry, a także obracania klocków. Kieszonkowa wersja gry elektronicznej umili czas zarówno dziecku, jak i dorosłemu. Rewelacyjnie sprawdzi się w przerwie pomiędzy zajęciami, a także w autobusie lub w domu podczas relaksu. Zabawka jest zgodna z normą EN 71, według zaleceń producenta polecana jest dla wszystkich dzieci powyżej 3. roku życia. Wymiary opakowania 14,5 cm x 11 cm x 2 cm Produkt 7,5 cm x 7 cm x 1,5 cm

11,80 zł
10,62 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,18 zł

Wróć do góry