hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.11.05

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 5 listopada 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Nela w krainie orek (Nela Mała Reporterka), na drugim Joga oczu – recepta na życie bez okularów (Kazuhiro Nakagawa). Kolejny produkt to Nauka pisania. Alfabet rosyjski (Beata Guzowska) oraz Pachnąca ciastolina, 8 sztuk (Stnux).
1
Nela w krainie orek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nela w krainie orek
Dostępny486 szt.

Cześć! Czy marzyłeś kiedyś, żeby pływać z orkami? Prawdziwymi drapieżnikami mórz i oceanów? To marzenie może wydawać się dziwne, bo to przecież ogromne drapieżniki, które budzą grozę i strach… Ale nie u mnie. Nie wiem czemu, ale ja czuję z orkami dziwną więź. Niesamowite uczucie i pragnienie zanurzenia się z nimi w morskiej głębi. Dotknięcia ich, pływania z nimi… Orki mają w sobie jakąś magiczną moc, która mnie wzywa… Postanowiłam odpowiedzieć na to wołanie i wyruszyć na ich poszukiwania. Czy pojedziesz ze mną? Wyruszymy szukać orek u wybrzeży Norwegii, Argentyny oraz w mroźnych wodach Antarktydy. Poznamy ich niesamowite rodziny, sposoby polowań i komunikacji, bo to jedne z najbardziej inteligentnych zwierząt na świecie! Pojedziemy też do Papui-Nowej Gwinei, gdzie żyją inne fajne walenie – fałszywe orki oraz tajemnicze gatunki delfinów z kłami J. Świat jest cudowny i oczami wyobraźni możesz podróżować ze mną oraz przeżywać wspaniałe przygody. Pakuj się! Jedziemy na obserwacje orek! Ten, kto usłyszał choć raz śpiew orek lub wielorybów, na zawsze będzie nosił ocean w sercu. Nela

44,90 zł
26,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 17,96 zł

2
Joga oczu – recepta na życie bez okularów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Joga oczu – recepta na życie bez okularów
Dostępny43 szt.

Wyeliminuj krótkowzroczność, dalekowzroczność, zaćmę, jaskrę, zeza i inne powszechne dolegliwości wzroku. Czy działania korekcyjne typu okulary, szkła kontaktowe, operacja laserowa lub ortokeratologia są dobre? Komputery stanowią nieodzowne wyposażenie większości miejsc pracy i wiele osób spędza dziesięć i więcej godzin siedząc przed ekranem monitora. Jeśli nie zrobią nic z powstającą w ten sposób krótkowzrocznością, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami w postaci chorób oczu. Również telefony komórkowe stały się urządzeniami, od których nie odciągają wzroku starsi i młodsi. Bez wątpienia okulary, soczewki kontaktowe, chirurgia laserowa czy ortokorekcja przynoszą natychmiastową poprawę wzroku, ale niekoniecznie idzie to w parze z poprawą widzenia mentalnego, czyli wzroku naszego mózgu. Widzenie co prawda jest lepsze, ale sprawia, że taka osoba bardziej się męczy. Dzięki tej książce poznasz proste ćwiczenia, które umożliwią poprawę twojego wzroku. Metoda Nakagawy Autor opracował i opisał w tej książce niekonwencjonalną terapię poprawy wzroku i nazwał ją Metodą Nakagawy, która odnosi spektakularne sukcesy na całym świecie. Jest twórcą bestsellerów i autorytetem w dziedzinie okulistyki. Uczy swojej metody od ponad 35 lat i pomógł 6 milionom ludzi pozbyć się krótkowzroczności, dalekowzroczności i astygmatyzmu bez użycia okularów, soczewek czy operacji. Sztywny kark – duży problem dla oczu. U osób z osłabionym wzrokiem niezwykle często spotykamy się ze sztywnością karku i nadmiernie spiętą obręczą barkową. Kto nieprzerwanie przez wiele długich godzin siedzi przed komputerem, ten zmaga się z napięciem mięśni ramion odpowiedzialnych za utrzymanie wymuszonej takim siedzeniem pozycji. Takie nadwyrężanie mięśni szyi i karku może się stale utrzymywać, co utrudnia prawidłowy przepływ krwi do mózgu i do oczu. Dlatego istnieje bezpośredni związek między sztywnością karku i ramion a naszym wzrokiem. Wzrok a mózg – ćwiczenia oczu dla poprawy pracy mózgu. Oczy i mózg są dobrze zgraną drużyną. Kiedy mózg jest właściwie stymulowany, to i oczy lepiej widzą, a kiedy oczy lepiej widzą, wzmacniają mózg. Dzięki ćwiczeniom na lepszą koncentrację, pamięć i wyobraźnię wzrok w naturalny sposób poprawia się. W tej książce znajdziesz metodę korekcyjną, która nie wymaga przeprowadzania jakichkolwiek zabiegów chirurgicznych czy przyjmowania leków. Nigdy nie jest za późno na podjęcie starań o poprawę wzroku. Joga oczu sprawi, że odzyskasz pewność siebie i żadne zadania już nie sprawią ci kłopotu. W tej książce znajdziesz ćwiczenia na: • poszerzanie pola widzenia, • poprawę kontrastu, • wzmocnienie oczu, • wyeliminowanie krótkowzroczności, astygmatyzmu i dalekowzroczności, • pozbycie się zeza, zaćmy, nadwzroczności, • lepszą ostrość widzenia gołym okiem, • pokonanie migreny, • poprawę wzroku mimo wielogodzinnej pracy przy komputerze, • odzyskanie wzroku przez osoby słabowidzące, • anti-aging dla oczu. Ostry wzrok bez okularów.

44,40 zł
27,08 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 17,32 zł

3
Nauka pisania. Alfabet rosyjski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania. Alfabet rosyjski
Dostępny195 szt.

Zeszyt zawiera ćwiczenia, dzięki którym dziecko zapozna się z alfabetem rosyjskim. Przy każdej wprowadzanej literze znajdują się pomocnicze strzałki, a przy wyrazach - tłumaczenie na język polski.

4,90 zł
4,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,39 zł

4
Pachnąca ciastolina, 8 sztuk - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnąca ciastolina, 8 sztuk
Stnux
Dostępny141 szt.

Zestaw 8 pachnących mas plastycznych wraz z 4 kolorowymi foremkami. Masy plastyczne są w żywych kolorach (w nawiasie podano zapachy): czerwony (truskawka), różowy (arbuz), fioletowy (winogrona), niebieski (borówka), brązowy (czekolada), pomarańczowy (pomarańcza), żółty (banan), zielony (jabłko) Każdy kolor masy plastycznej zawiera ok. 30 g. Zestaw od 3 roku życia. Nie nadaje się do spożycia.

26,90 zł
23,94 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 2,96 zł

5
BLW. Bobas lubi wybór, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
BLW. Bobas lubi wybór, wydanie 2
Dostępny94 szt.

Koniec z prowadzeniem oddzielnej kuchni dla malucha i miksowaniem papek! Bobas lubi wybór to praktyczny przewodnik po rozszerzaniu diety krok po kroku. Dowiesz się z niego: • Czy twoje dziecko jest już gotowe na pierwszy stały posiłek? • Jak skomponować zdrowe i zbilansowane posiłki dla dziecka i całej rodziny? • Co zaproponować do jedzenia dziecku półrocznemu, a co dziewięciomiesięcznemu? • Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas jedzenia? • Co dalej z karmieniem piersią lub butelką? W książce znajdziesz również: • pomysły na zdrowe śniadania, obiady, kolacje i przekąski, • tabelę wartości odżywczych oraz 27 kolorowych zdjęć nadesłanych przez polskich rodziców! Baby-led weaning to naturalna metoda wprowadzania pokarmów do diety malucha, która pomaga wychować dziecko uwielbiające zdrowe jedzenie, a nie fast-foody. Autorki przekonują rodziców, że już półroczne niemowlę potrafi jeść samodzielnie! Rodzice stosujący baby-led weaning nie wiedzą, co to niejadek. Każde dziecko może pokochać zdrowe jedzenie, jeśli tylko mu się na to pozwoli! Opinie o książce: „W ostatnich latach w Polsce niepokojąco wzrasta liczba ludzi otyłych, również wśród dzieci. Opiekunom sprawia trudność rozpoznawanie oznak głodu u dziecka. Nagminnego przekarmiania najmłodszych otoczenie nie postrzega jako problemu, za to dla rodziny ogromnym kłopotem jest niejadek. Pomocy szuka się zwykle na zewnątrz – w mediach, w poradni dziecięcej. Bobas lubi wybór pokazuje nam, że podpowiedzi powinniśmy szukać w dziecku”.– Urszula Bernatowicz-Łojko, lekarz pediatra-neonatolog, konsultant laktacyjny IBCLC „Książka o baby-led weaning nie jest tylko książką o jedzeniu. Jest też książką o mitach związanych z żywieniem małych dzieci, o szacunku dla ich granic, o zaufaniu im w kwestii zaspokajania głodu. Bardzo potrzebujemy nowej tradycji żywienia dzieci. Takiej, która szanuje odczucia dziecka dotyczące głodu i sytości. Bobas lubi wybór, bobas lubi samodzielność – to coś, o czym warto pamiętać”.– Agnieszka Stein, psycholog dziecięcy „Książka jest świetna. Rozwój psychoruchowy przebiega w określonej sekwencji. Nauka jedzenia także ma pewne etapy. W swojej pracy propaguję nieingerowanie w rozwój ruchowy dziecka. Uważam, że nie powinniśmy również ingerować w rozwój umiejętności jedzenia. I to właśnie proponują autorki książki – podążać za dzieckiem”.– Marta Ślifirska, fizjoterapeutka „Zdrowe żywienie dzieci to przede wszystkim kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych. Książka Bobas lubi wybór to doskonały przewodnik dla rodziców po świecie żywienia dziecka. Promuje karmienie piersią, wspólne zdrowe posiłki, unikanie nadmiaru kalorii i niezdrowych dań, świadome i przyjemne jedzenie, czyli wszystko to, co pomaga w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych”.– Ewa Jarymowicz, dietetyczka

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

6
Kolorowanka. Pieski - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kolorowanka. Pieski
Dostępny87 szt.

Kolorowanka Pieski to fantastyczna zabawa z czworonożnymi bohaterami. Spotkasz tutaj Urwisa, Migotkę, Rufusa, a także wiele innych, wesołych zwierzaków, z którymi zaprzyjaźnisz się, wybierając im kolor obroży, dorysowując piłeczki do zabawy lub karmę w miseczce. Z nimi na pewno nie będziesz się nudzić!

6,99 zł
5,03 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 1,96 zł

7
Matematyka. Zadania z treścią. Klasa 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matematyka. Zadania z treścią. Klasa 1
Dostępny149 szt.

Zbiór zadań z treścią dla pierwszoklasistów opracowany przez doświadczoną nauczycielkę: zadania ogólne, zadania związane z płaceniem, kupowaniem i systemem monetarnym, zadania związane z kalendarzem i zegarem, zadania z geometrii, zadania związane z wagą i pojemnością.

9,50 zł
8,74 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,76 zł

8
Nauka pisania. Duża liniatura - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauka pisania. Duża liniatura
Dostępny151 szt.

Zeszyt do ćwiczeń umiejętności pisania dla dzieci na etapie edukacji wczesnoszkolnej. Dziecko ćwiczy w dużej liniaturze pisanie poszczególnych liter, łączenie z innymi literami oraz poprawność pisania całych wyrazów i zdań, a także rozwiązuje dodatkowe zadania. Korzystnie wpływa to na koordynację wzrokowo-ruchową, analizę i syntezę wzrokową oraz słuchową i ruchową, sprawność manualną, koncentrację i pamięć dziecka.

12,90 zł
11,87 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,03 zł

9
Sekretne życie aniołów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekretne życie aniołów
Dostępny25 szt.

To, że ich nie widać, wcale nie świadczy o tym, że ich nie ma. Wejdź w sekretny świat aniołów i poznaj ich życie: • kim są aniołowie i co mogą dla ciebie zrobić (szczególnie Anioł Stróż), • gdzie przebywają i w jaki sposób zbudowany jest ich świat, • jak się poruszają i jak ze sobą rozmawiają, • jaka jest ich hierarchia. Gdy dowiemy się, jaka jest niezwykła potęga aniołów i co potrafią, przekonamy się, że Bóg ma gest – dając człowiekowi do pomocy aniołów, okazał prawdziwie królewską hojność. „Mamy przy sobie kogoś o tak potężnym intelekcie, silnej, utwierdzonej w dobru woli, o tak niezwykłych możliwościach, a nic o nim nie wiemy i często nie mamy z nim żadnej relacji. (...) Przecież to jest zmarnowane dobro” – fragment książki. Aleksander Bańka – doktor hab. filozofii, politolog, świecki lider Centrum Duchowości Ruchu Światło-Życie. Od wielu lat posługuje modlitwą i na wiele sposobów głosi Ewangelię. Autor książek, artykułów oraz audiobooków poświęconych filozofii i duchowości chrześcijańskiej. Prywatnie mąż i ojciec.

34,90 zł
29,67 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,23 zł

10
Moja pierwsza książeczka. Owoce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza książeczka. Owoce
Dostępny37 szt.

Popularna seria niewielkich książeczek sztywnostronicowych skierowana do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Proste obrazki oparte na czarno-białym kontraście i atrakcyjna forma harmonijki sprawią, że maluszki nie będą mogły oderwać wzroku i rączek od tych książeczek! W serii ukazały się: Dom, Kształty, Na wsi, Owoce, Zwierzęta, Ubrania, W lesie, W zoo, Warzywa, Pogoda, Pojazdy, Świat dziecka. Książeczka całokartonowa w formie harmonijki.

4,00 zł
3,68 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,32 zł

11
Pachnący zestaw szkolny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnący zestaw szkolny
Stnux
Dostępny83 szt.

Pachnący zestaw szkolny zawiera: jeden 10-kolorowy długopis pachnący, 12 pachnących kredek, 5 pachnących długopisów żelowych, 5 pachnących markerów, temperówkę, 2 arkusze pachnących naklejek, 3 gumki. Kolory (zapachy) długopisów żelowych: żółty (banan), zielony (jabłko), niebieski (jagoda), różowy (arbuz) i czerwony (truskawka). Kolory (zapachy) flamastrów: żółty (banan), zielony (jabłko), niebieski (jagoda), różowy (arbuz) i czerwony (truskawka). Kolory (zapachy) kredek: czarny (kumkwat), brązowy (banan), fioletowy (winogrona), jasny niebieski (melon), ciemny niebieski (borówka), ciemny zielony (ananas), jasny zielony (limonka), żółty (cytryna), pomarańczowy (pomarańcza), czerwony (wiśnia), cielisty (brzoskwinia), różowy (grejpfrut). Zestaw od 3 roku życia.

56,70 zł
50,46 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,24 zł

12
Ćwiczenia ortograficzne dla klas II-III - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ćwiczenia ortograficzne dla klas II-III
Dostępny150 szt.

Zbiór różnorodnych i bardzo ciekawych zadań do ćwiczenia ortografii dla uczniów klasy drugiej i trzeciej szkoły podstawowej. Poprzez zabawę dziecko utrwali z pewnością skuteczniej i szybciej zasady pisowni oraz wyjątki ortograficzne.

9,90 zł
9,11 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,79 zł

13
Pieczeń sarnia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pieczeń sarnia
Dostępny5 szt.

Franek Kociuba przyjeżdża na urlop do swojej rodzinnej miejscowości. Chce się zobaczyć z bliskimi, ustalić datę ślubu z narzeczoną – ma to być wesoły, beztroski wypoczynek po wyczerpującej, nerwowej pracy, a tymczasem okazuje się początkiem nowego śledztwa. Jego cioteczny brat, Staszek Kazimierski, zostaje zamordowany. Pracował jako strażnik leśny, więc głównym podejrzanym staje się przyłapany przez niego kłusownik, który niedawno wyszedł z więzienia. Kociuba bierze udział w dochodzeniu i dowiaduje się, że Kazimierski miał zatargi z oborowym, ponadto widziano go w lesie jak rozmawiał z piękną kobietą w czerwonym kabriolecie. Franek dość szybko przekonuje się, że jego dawni sąsiedzi skrywają wiele tajemnic i wzajemnych animozji.

27,00 zł
19,44 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,56 zł

14
Starcie królów (wersja ilustrowana) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Starcie królów (wersja ilustrowana)
Dostępny221 szt.

To specjalne wydanie Starcia królów ze wstępem Bernarda Cornwella, opublikowane dla uczczenia dwudziestej rocznicy narodzin sławnego cyklu, zawiera szereg kolorowych, a także ponad dwadzieścia czarno białych ilustracji autorstwa Lauren K. Cannon. Ilustracje przydają nowego życia temu arcydziełu fantasy, które stało się prawdziwym kulturowym fenomenem. Tajemnice, intrygi, romantyzm i przygody wypełniające sagę stają przed oczyma czytelnika żywe jak nigdy dotąd. Żelazny Tron jednoczył Zachodnie Królestwa aż do śmierci króla Roberta. Wdowa jednak zdradziła królewskie ideały, bracia wszczęli wojnę, a Sansa została narzeczoną mordercy ojca, który teraz okrzyknął się królem. Zresztą, w każdym z królestw, od Smoczej Wyspy po Koniec Burzy, dawni wasale Żelaznego Tronu ogłaszają się królami. Pewnego dnia z Cytadeli przylatuje biały kruk, przynosząc zapowiedź końca lata, jakie pamiętali żyjący ludzie. Najgroźniejszym wrogiem dla wszystkich bez wyjątku może okazać się nadciągająca zima…

79,00 zł
60,83 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,17 zł

15
Malezja i Singapur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Malezja i Singapur
Dostępny121 szt.

Odkryj z nami Malezję i Singapur! Potężne metropolie, wieloetniczna kultura, kulinarne niespodzianki, wspaniałe plaże, strzeliste góry oraz kuszące dziką przyrodą parki narodowe. Wszystko to w dynamicznym duecie z Azji Południowo-Wschodniej. • Największe atrakcje turystyczne, żebyś niczego nie pominął. • Wskazówki z pierwszej ręki, żebyś poczuł lokalny klimat. • Autorskie trasy, żebyś zobaczył jak najwięcej. • Rozkładana mapa Kuala Lumpur i Singapuru.

64,90 zł
48,03 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 16,87 zł

16
ŚWIAT MŁODEGO ODKRYWCY MAPA ŚCIENNA DLA DZIECI 580X380 MM - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
ŚWIAT MŁODEGO ODKRYWCY MAPA ŚCIENNA DLA DZIECI 580X380 MM
Lider Serwis Zbigniew Raszka
Dostępny12 szt.

Geograficzna mapa ścienna świata dla dzieci, pełniąca rolę edukacyjną oraz dekoracyjną. Zaznaczono na niej barwnie kontynenty wraz z ukształtowaniem terenu, jak też za pomocą kolorowych piktogramów najbardziej znane budowle świata, zwierzęta, pomniki przyrody, wydarzenia. Dzięki temu mapa jest fascynującym źródłem wiedzy o historii i teraźniejszości naszej planety. Przekazuje w ciekawy sposób informacje z zakresu geografii, przyrody i kultury. Pobudza wyobraźnię, zachęca do zdobywania wiedzy i inspiruje. Jest również świetnym pretekstem do spędzania w twórczy sposób wspólnego czasu rodziców z dziećmi. Jakość i estetyka wykonania sprawiają, że stanowi ozdobę dziecinnego pokoju. Pokrycie laminatem zapewnia jej trwałość. Dodatkowo: Mapa oprawiona jest w rurki PCV, laminowana dwustronnie, gotowa do zawieszenia (posiada zawiesie).

35,00 zł
25,90 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,10 zł

17
Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiąclecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Miliardy, miliardy. Rozmyślania o życiu i śmierci u schyłku tysiącleci...
NiedostępnyBrak

Przenikliwa analiza najważniejszych kwestii dotyczących naszego życia, świata i kosmosu. W swojej ostatniej książce słynny astronom, futurolog i pisarz Carl Sagan zabiera nas zarówno w bezmiar kosmosu, jak i w zakamarki ludzkiego umysłu, zadając fascynujące pytania o to, jak powstał wszechświat i jaki będzie jego koniec, a także jak, łącząc naukę ze współczuciem, możemy stawić czoło wyzwaniom nadchodzącego stulecia. W swojej książce autor odnosi wiedzę z dziedziny biologii, matematyki i astronomii do życia codziennego, a także do arcyważnych kwestii związanych ze środowiskiem i naszą przyszłością. Prezentując szeroki wachlarz tematów, zabiera czytelnika we wspaniałą podróż, od wynalazku szachów po możliwość życia na Marsie, od poniedziałkowego futbolu po relacje między USA a ZSSR, od globalnego ocieplenia po debatę aborcyjną. Jest też bardziej intymny fragment: mamy wyjątkową okazję poznać samego autora, czytając o jego walce o życie, o miłości do rodziny i o osobistych przemyśleniach na temat śmierci i Boga. Miliardy, miliardy, książka przenikliwa, tchnąca niepohamowaną ciekawością autora, to spuścizna jednego z największych umysłów naszych czasów. „Sagan wykorzystał reflektor swojej sławy, by oświetlić przepaść, w którą mogą nas zepchnąć głupota, chciwość i żądza władzy. Wszystkie te mechanizmy są sprawnie opisane w Miliardach, miliardach” – The Washington Post Book World. „Astronom Carl Sagan nie dożył nowego tysiąclecia, ale prawdopodobnie zrobił więcej niż każdy inny popularyzator nauki, by przygotować nas na jego nadejście” – Atlanta Journal & Constitution.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

18
Dobry Dinozaur. Koloruję i naklejam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobry Dinozaur. Koloruję i naklejam
Dostępny11 szt.

Seria ""koloruję i naklejam""świetna zabawa w towarystwie ulubionych bohaterówprzeznaczona dla dzieci w wieku przedszkolnymduże, wyraźne obrazki do kolorowaniaćwiczenie i doskonalenie zdlonosci manualnych i spostrzegawczości

12,50 zł
9,88 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,62 zł

19
Big Farm John Deere. Traktor zdalnie sterowany - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Big Farm John Deere. Traktor zdalnie sterowany
Tomy
Dostępny12 szt.

Traktor wydaje odgłosy pracy silnika. Posiada świecące się światła, opony gumowe z widocznym bieżnikiem. Posiada pełny zakres sterowania: przód, tył, lewo, prawo. Na dachu 2 przyciski do włączania dźwięków i oświetlenia (można aktywować podczas wyłączonego pilota. Możliwość zaczepienia większości przyczep marki Bruder i Britains Big Farm montowanych na tył ciągnika. Nadaje się do użycia wewnątrz i na zewnątrz. Cechy produktu: – traktor zdalnie sterowany, – skala: 1:16, – zabawka ze światłem i dźwiękiem, – zasilanie: baterie 4 x AA, 1 x 9V (w zestawie baterie testowe), – wykonany z wysokiej jakości plastiku. Rozmiar opakowania: 38.0 x 24.0 x 22.0 cm

287,99 zł
259,19 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 28,80 zł

20
Moja pierwsza książeczka. Ubrania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza książeczka. Ubrania
Dostępny148 szt.

Popularna seria niewielkich książeczek sztywnostronicowych skierowana do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Proste obrazki oparte na czarno-białym kontraście i atrakcyjna forma harmonijki sprawią, że maluszki nie będą mogły oderwać wzroku i rączek od tych książeczek! W serii: Dom, Kształty, Na wsi, Owoce, Zwierzęta, Ubrania, W lesie, W zoo, Warzywa, Pogoda, Pojazdy, Świat dziecka.

3,00 zł
2,76 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,24 zł

21
Zima - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zima
NiedostępnyBrak

Seria niewielkich książeczek sztywnostronicowych w formie harmonijki - skierowana do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Wspaniała zabawa połączona z nauką gwarantowana!

3,00 zł
2,76 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,24 zł

22
Arteterapia dla dzieci i młodzieży. Scenariusze zajęć - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Arteterapia dla dzieci i młodzieży. Scenariusze zajęć
Dostępny17 szt.

Arteterapia dla dzieci i młodzieży. Scenariusze zajęć może stanowić cenną pomoc dla nauczycieli, pedagogów, metodyków, arteterapeutów oraz studentów wielu specjalności pedagogicznych, edukacji artystycznej i arteterapii. Z tej publikacji, jak z przewodnika, mogą korzystać wszyscy, którzy prowadząc różne grupy zajęć, poszukują prostych i atrakcyjnych metod pracy, dających uczestnikom radość tworzenia i zwiększających efektywność działań twórczych. Książka składa się z dwóch części. Pierwsza ma charakter teoretyczny i wprowadzający – pozwala na poszerzenie i usystematyzowanie wiedzy dotyczącej arteterapii. Natomiast część druga zawiera scenariusze zajęć wraz z dokumentacją fotograficzną, ujęte w trzech blokach tematycznych: Zmysły, Cztery pory roku i Interakcje. Uczestnikami proponowanych warsztatów mogą być dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz młodzież licealna.

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

23
Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serce Bieszczadów. Opowieść o Ustrzykach Górnych
Dostępny34 szt.

To nie jest książka dla wszystkich, ale to może być książka dla każdego. Nie dla wszystkich, bo nie wszyscy znają Bieszczady i nie wszyscy chcą je poznać, ale dla każdego, bo każdy może w tych górach znaleźć dla siebie coś i stać się ich miłośnikiem. A dlaczego jest to książka o Ustrzykach Górnych, a nie o Wetlinie, Cisnej, Lutowiskach czy Solinie? Bo nigdzie indziej, jak tam właśnie, długie dzieje Bieszczadów skupiają się niczym w soczewce, i żaden inny ich zakątek nie wabił nigdy takich tłumów, jak ta wieś. Wieś - legenda, wieś - symbol, a przez wiele PRL-owskich lat - oaza prawdziwej wolności dla jakże wielu. Ustrzyki Górne widziały wszystko i wszystkich. Pasterzy i rolników; tołhajów, partyzantów, żołnierzy; pionierów, budowniczych dróg, leśników; turystów, goprowców, studentów, harcerzy; gagatków spod ciemnej gwiazdy, łapserdaków, wadzących się z Bogiem i diabłem, poetów i natchnionych kochanków. O nich jest ta książka. Z nich jest ta książka. O wsi na równinie między Połoniną Caryńską, Wielką Rawką i Szerokim Wierchem.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

24
Niepodległa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niepodległa
Dostępny37 szt.

Niepodległa to edukacyjna gra planszowa Instytutu Pamięci Narodowej na 100-lecie odrodzenia Polski. Gra poprzez zabawę ukazuje wydarzenia, które doprowadziły do odzyskania przez Polskę niepodległości. Mechanika gry ma charakter kooperacyjny i jest oparta na kościach i kartach. Gra ma dwa warianty: podstawowy (30 min) i zaawansowany (90 min) i jest przeznaczona dla 2 do 4 graczy w wieku od 12 lat. Akcja gry obejmuje wydarzenia z lat 1910?1920, z naciskiem na okres od wybuchu I wojny światowej do odzyskania niepodległości w 1918 r. Plansza przedstawia obszar przyszłej Polski. Gracze podejmują działania właściwe bohaterom czasów walk o niepodległość: starają się szerzyć idee niepodległościowe, zabiegać o narodową zgodę oraz umacniać pozycję Polski na świecie. Jeżeli spełnią określone warunki, Polska odzyska niepodległość w wielkim finale 1918 r. Jednak mimo odzyskania suwerenności Polska może przestać istnieć, jeśli graczom nie uda się stawić czoła decydującym wyzwaniom ? konferencji pokojowej w Paryżu, pracy nad utworzeniem nowej administracji państwowej, a także walce o granice, powstaniom w Wielkopolsce i na Śląsku oraz wojnie polsko-bolszewickiej. Niepodległa to najokazalsza z dotychczasowych gier Instytutu, prawdziwa planszówkowa megaprodukcja na cześć 100-lecia. Gra zawiera 50 elementów drewnianych (w tym 19 specjalnych kości), 110 pięknie ilustrowanych dużych kart do gry i 24 małe, 88 elementów kartonowych oraz 2 instrukcje i broszurę z opracowaniem historycznym. Niepodległa to pierwsza kooperacyjna gra IPN ? gracze nie rywalizują ze sobą, ale wspólnie walczą przeciwko systemowi gry. Taki zabieg ma pokazać, że tylko dzięki wspólnemu wysiłkowi wszystkich, czasem nawet niechętnych sobie działaczy niepodległościowych Polska odzyskała niepodległość ? nie byłoby niepodległej Polski bez współpracy różnych opcji politycznych. Pełny wariant gry ? do rozegrania w około 60?90 minut ? ukazuje graczom ponad 80 postaci i wydarzeń historycznych, mających ścisły związek z odzyskaniem niepodległości przez Polskę. Wariant prostszy, którego rozegranie zajmuje nie więcej niż 20?30 minut, przeznaczony jest dla edukacji. Podobnie jak pozostałe gry przygotowywane przez Instytut Pamięci Narodowej, także i Niepodległa została pomyślana jako narzędzie edukacyjne. Jednak do rozgrywki nie jest wymagana żadna wiedza ? uczestnicy wszystkiego uczą się podczas gry.

99,00 zł
71,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 27,72 zł

25
Japonia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Japonia
Dostępny163 szt.

Odkryj z nami Japonię! Wydaje się, że czas nie ma żadnego wpływu na Japonię – odwieczne tradycje w naturalny sposób wpisują się w reguły współczesności. • Największe atrakcje turystyczne, żebyś niczego nie pominął. • Wskazówki z pierwszej ręki, żebyś poczuł lokalny klimat. • Autorskie trasy, żebyś zobaczył jak najwięcej. • Rozkładana mapa Tokio. • Karta po wylądowaniu – dojazd z lotniska Narita do Tokio.

59,90 zł
44,33 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 15,57 zł

26
Opowieści o Świętym Mikołaju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Opowieści o Świętym Mikołaju
Dostępny30 szt.

Dzieci kochają kiedy opowiada im się o Świętym Mikołaju! Ta urocza pięknie ilustrowana książka przenosi je w magiczny i radosny świat całkiem podobny do naszego, tyle że oprócz ludzi żyją w nim Święty Mikołaj, elfy leśne zwane Troszkami i Pani Zima. W opowiadaniach przeczytamy między innymi o liście do Świętego Mikołaja i podbiegunowej fabryce zabawek, czarodziejskich piernikach i aniołkach, cudownej choince czy dobrodusznym zakonniku Gerwazym. Teksty przekazują chrześcijańskie przesłanie miłości i wzajemnej pomocy. Przeplatane są opisami ozdób do zrobienia przez dzieci oraz przepisami na pyszne ciasteczka. Połączenie literackości i praktycznych zadań tworzy spójną kompozycyjnie książkę, wprowadzającą małego czytelnika w tradycję Bożego Narodzenia i zachęcającą do współuczestniczenia w przygotowaniach do świąt.

29,99 zł
21,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

27
Sekrety rosyjskich kolei - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekrety rosyjskich kolei
Dostępny20 szt.

Daj się porwać fascynującej opowieści Violetty Wiernickiej o rosyjskiej kolei, która od wieków wywołuje u podróżnych skrajne emocje. Przed Tobą długa podróż: dalekie trasy, ogromne przestrzenie, liczne wiadukty, stylowe dworce, wagony niczym pałace. O dreszcze przyprawią Cię tajemnicze tunele w moskiewskim metrze i tragiczne losy cara Mikołaja II. Rosyjską sieć kolejową można porównać do krwiobiegu, dzięki któremu funkcjonuje cały organizm? państwowy. Bo czy ekspansja na Daleki Wschód byłaby możliwa bez Magistrali Transsyberyjskiej i Drogi Wschodniochińskiej? A czy Związek Radziecki odniósłby zwycięstwo w II wojnie światowej bez oddanych kolejarzy? Wspaniali konstruktorzy, warte zapamiętania spotkania na kolejowych stacjach, jedyna w swoim rodzaju Czerwona Strzała to tylko niektóre z ponad 30 historii, które czekają na odkrycie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

28
Kasa z wagą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kasa z wagą
Icom
NiedostępnyBrak

Pierwsza kasa sklepowa dla Twojego dziecka Ma duży wyświetlacz LCD (ciekłokrystaliczny), na którym wyświetlają się ceny oraz wyniki z kalkulatora. Poprzez świetną zabawę dziecko będzie się mogło nauczyć się: dodawać, odejmować, mnożyć oraz dzielić. Kasa ma wagę, skaner który piszczy i świeci, wbudowany czytnik kart, gdy przesuniemy przez niego kartę pika i otwieraną szufladkę na pieniądze. Bawiąc się dzieci mogą płacić pieniążkami, bądź kartą kredytową, dzięki temu dziecko pozna wartość pieniądza.

68,90 zł
63,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,51 zł

29
Dziurkacz Dekor 25 418372 Kwiat B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
15,90 zł
30
Dekoracje Drewniane Świąteczne 6szt. Titanum Craft-fun Series - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje Drewniane Świąteczne 6szt. Titanum Craft-fun Series
Hasta
Dostępny7 szt.

ul li Dekoracje drewniane /li li Choinka 35x75mm, gwiazdka 35/25mm, prezent 39x57mm, gwiazda betlejemska 62x29mm, bałwanek 35x70mm /li li 6 szt. /li li Opak. 24 szt. /li li Karton 5 opak. /li /ul

7,20 zł
31
Brokat Sypki 6kolx10g 417661 Wb - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,50 zł
32
Alfabet empatii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Alfabet empatii
Dostępny27 szt.

Jeśli nigdy ci się nie zdarzyło: • wybuchnąć bez powodu, • zgodzić się na coś, co wcale ci się nie podobało, • zrezygnować z przyjemności, bo „co ludzie powiedzą?”, • być u kresu sił, a i tak zgodzić się pomóc komuś w ostatniej chwili, mieć poczucie, że ktoś się na tobie zawiódł, • działać wbrew sobie, ta książka nie jest dla ciebie. Możesz ją spokojnie odłożyć na półkę. Ale jeżeli choć jedna sytuacja brzmi znajomo, natychmiast bierz się do lektury! Vesna Lorenc i Joanna Berendt, specjalistki Porozumienia bez Przemocy, przystępnie i z humorem wyjaśniają, jak działają nasze emocje. Prawdziwe historie z ich coachingowej praktyki pozwolą ci łatwo określić własne problemy, a dzięki prostym ćwiczeniom na końcu każdego rozdziału nauczysz się lepiej rozpoznawać i wyrażać swoje uczucia. Szkoda czasu na nerwy i nieprzepracowane emocje. Zrób w swojej głowie miejsce dla życia w zgodzie ze sobą, z bliskimi i ze światem!

44,90 zł
32,78 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,12 zł

33
Pustelnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pustelnik
Dostępny13 szt.

Bohaterowie bestsellerów Dziewczyna bez skóry i Zimny strach powracają w kolejnym mrożącym krew w żyłach thrillerze! Mroczna strona skutego lodem i otulonego mgłą grenlandzkiego miasteczka. Mroźna wyspa, która nie zna litości… Na Grenlandii, w pobliżu wikińskich ruin, położonych w odizolowanej osadzie Sandnæs, na dnie studni zostaje znalezione ciało mężczyzny. Gdy policja dochodzi do wniosku, że zabiła go kobieta, która zmarła półtora roku wcześniej, na niewielką arktyczną społeczność pada blady strach. Jak to możliwe? A jeśli to qivittoq – tajemniczy grenlandzki pustelnik, którego jedynym celem jest zemsta? Śledczy skupiają uwagę na młodej Inuitce Tupaarnaq, która wcześniej odsiadywała wyrok za zabójstwo ojca, a teraz zniknęła. Na poszukiwania wyrusza jej jedyny przyjaciel, dziennikarz Matthew Cave. I wkrótce odkrywa, że Tupaarnaq nie jest osobą, za którą ją uważał… Tymczasem policja znajduje kolejne zwłoki, a Matthew nagle staje się nie tylko podejrzanym, ale także zwierzyną łowną dla przestępcy.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

34
Moja pierwsza książeczka. Dom - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Moja pierwsza książeczka. Dom
Dostępny146 szt.

Seria niewielkich książeczek sztywnostronicowych – skierowana do najmłodszych dzieci i ich rodziców. Proste obrazki oparte na czarno-białym kontraście i atrakcyjna forma harmonijki sprawią, że maluszki nie będą mogły oderwać wzroku i rączek od tych książeczek! W serii: Dom, Kształty, Na wsi, Owoce, Zwierzęta, Ubrania, W lesie, W zoo, Warzywa, Pogoda, Pojazdy, Świat dziecka.

4,90 zł
4,51 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,39 zł

35
Sekret zwycięstwa. Jak wygrywać w codziennych bitwach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sekret zwycięstwa. Jak wygrywać w codziennych bitwach
Dostępny4 szt.

To nie jest zwykły poradnik. Nie znajdziesz tu gotowej recepty na szczęście. Twoje życie nie zmieni się jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki w miłe dla oka scenki rodzajowe. Nie staniesz się z dnia na dzień ani wzorową matką, ani najlepszą żoną, ani bezkonkurencyjną... (tu wpisz, kim chciałabyś zostać). Czekaj. Nie przewracaj oczami. Dzięki tej książce zyskasz o wiele więcej. Będzie dokładnie tak, jak ma być. Bo Bóg ma idealny plan na twoje życie, które wcale nie musi być perfekcyjne, by było najlepsze z możliwych. Dzięki tej książce dowiesz się: – jak zawalczyć o siebie i swoje małżeństwo, – w jaki sposób pogłębiać relacje z Bogiem, – dlaczego czasami wystarczy poczekać, – kiedy warto odpuścić i otworzyć paczkę ulubionych nachosów, – w czym tkwi sekret dobrego życia. Laura Mary Phelps podpowiada, jak skutecznie, a przede wszystkim z dystansem i poczuciem humoru brać się za bary z codziennymi problemami. Niczym doskonały strateg przedstawia plan bitwy oraz proponuje broń najbardziej odpowiednią do danej potyczki. Zatem do dzieła! Laura Mary Phelps – matka, żona, katoliczka. Popularna prelegentka, często przemawia na konferencjach i innych wydarzeniach dla kobiet. Na co dzień dąży do świętości i pozostaje sobą „To książka ukazująca walkę z podszeptami złego, z którymi każda z nas codziennie się mierzy. Prawdziwa, szczera do bólu i zachęcająca do działania. Dająca nadzieję, podnosząca na duchu, wskazująca konkretne narzędzia. Autorka na przykładzie swojego życia radzi, jak mierzyć się z lękami. Wskazuje, że wiele bitew jeszcze przed nami, ale nigdy nie jesteśmy w nich same” – Ewelina Chełstowska, urzekajaca.pl.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

36
Pachnący zestaw do kolorowania, duży - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pachnący zestaw do kolorowania, duży
Stnux
Dostępny111 szt.

Pachnący zestaw duży zawiera: jeden 10-kolorowy długopis pachnący, 12 pachnących kredek, 5 pachnących długopisów żelowych, 5 pachnących flamastrów, 2 arkusze pachnących naklejek. Kolory (zapachy) długopisów żelowych: żółty (banan), zielony (jabłko), niebieski (jagoda), różowy (arbuz) i czerwony (truskawka). Kolory (zapachy) flamastrów: żółty (banan), zielony (jabłko), niebieski (jagoda), różowy (arbuz) i czerwony (truskawka). Kolory (zapachy) kredek: czarny (kumkwat), brązowy (banan), fioletowy (winogrona), jasny niebieski (melon), ciemny niebieski (borówka), ciemny zielony (ananas), jasny zielony (limonka), żółty (cytryna), pomarańczowy (pomarańcza), czerwony (wiśnia), cielisty (brzoskwinia), różowy (grejpfrut). Zestaw od 3 roku życia.

64,50 zł
57,41 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,09 zł

37
Angielski dla dzieci 19. Ćwiczenia. Zima. 6-8 lat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Angielski dla dzieci 19. Ćwiczenia. Zima. 6-8 lat
Dostępny60 szt.

Naukę z serią Angielski dla dzieci można rozpocząć od dowolnego zeszytu. Wszystkie części zawierają różnorodne ćwiczenia ułatwiające przyswajanie języka angielskiego w nauczaniu początkowym oraz słowniczek. Uczą pisania i wymowy oraz pozwalają połączyć naukę z zabawą. Zostały opracowane przez doświadczonych anglistów specjalizujących się w nauczaniu najmłodszych. Ten zeszyt zawiera angielskie słownictwo dotyczące zimy. Wśród rozdziałów między innymi: Winter clothes, Winter sports, Life on the Poles, Merry Christmas.

6,90 zł
6,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,55 zł

38
Szczerze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczerze
Dostępny288 szt.

To niezwykły, osobisty dziennik Przewodniczącego Rady Europejskiej. Dzień po dniu towarzyszymy jego pierwszym krokom w nowej roli, poznajemy kulisy europejskiej polityki i śledzimy najbardziej dramatyczne wydarzenia ostatnich lat: zamachy terrorystyczne w Paryżu i Brukseli, kryzys uchodźczy, śmierć prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, niekończące się negocjacje w sprawie Brexitu. W książce znajdziemy też wielowymiarowe i zaskakujące portrety najważniejszych postaci światowej polityki, od Baracka Obamy i Angeli Merkel po Donalda Trumpa i Borisa Johnsona. Ale Szczerze to znacznie więcej niż książka o kulisach władzy. To również zapisane potoczystym, barwnym językiem polityczne credo Donalda Tuska i opowieść o Europie, która pozostaje wielkim marzeniem. A także o europejskiej polityce, która bywa gorzkim rozczarowaniem.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

39
Dekoracje Drewniane Bałwanki 6szt. Białe Titanum Craft-fun Series - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dekoracje Drewniane Bałwanki 6szt. Białe Titanum Craft-fun Series
Hasta
Dostępny17 szt.

ul li Drewniane elementy dekoracyjne świetnie nadają się do tworzenia zaproszeń, kartek okolicznościowych, pamiętnik oacute w czy ozd oacute b świątecznych. /li li Można wykorzystać je do wykańczania wnętrz zdobienia mebli, luster, okien, firan, przedmiot oacute w wiklinowych oraz innych prac dekoratorskich. /li li Stanowią doskonałe uzupełnienie dla techniki decoupage i scrapbooking. /li li Wz oacute r bałwanki /li li Kolor biały /li li Wymiary 38 x 50 mm /li li Ilość 6 szt. /li li Opak. 24 szt. /li li Karton 6 opak. /li /ul

7,80 zł
40
Bajkowe lulanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajkowe lulanki
Dostępny5 szt.

Oto krótkie bajki dla malutkich i całkiem dużych czytelników. Dla tych wszystkich, którzy nie mogą zasnąć bez literackiej kolacji. Zapraszają na nią serdecznie bohaterowie tej książki: Wróżka Lukrecja, Elfiątko, Srebrzysta Ćma, Zielonooki Wiatr i inni. Smacznego czytania przed snem!

25,90 zł
20,20 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 5,70 zł

41
Ana Lucia Busca Piso - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ana Lucia Busca Piso
Dostępny27 szt.

W tej części przygód Any poznasz słownictwo związane z wynajmem, kupnem lub sprzedażą mieszkania. Ana decyduje się zmienić mieszkanie, jako że jest już zmęczona współdzieleniem mieszkania z problematycznymi lokatorami. Zdecydowała się zostać u swojej najlepszej przyjaciółki Viktorii, ale wkrótce okaże się, że nie będzie to możliwe. To powoduje, że musi poszukać mieszkania dla niej samej. Nie zabraknie przygód podróżniczych. Gdzie tym razem nasi bohaterowie pojadą...?

29,00 zł
20,59 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 8,41 zł

42
The Starless Sea - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
43
Game of Thrones. A Guide to Westeros and Beyond. The Only Official Guide to the Complete HBO TV Series - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Game of Thrones. A Guide to Westeros and Beyond. The Only Official Gui...
NiedostępnyBrak

The only official and definitive guide to the biggest TV series in the world. Delve deeper into Westeros than ever before... Covering all eight seasons of the hit HBO show, this remarkable volume offers a unique and exciting visual exploration into the incredible world of Game of Thrones. In two parts, the book follows the story of the South, where kings and queens battle for the Iron Throne, and of the North, where the White Walkers and their army of the dead gather. Fully illustrated with stunning photography, infographics, timelines and insightful essays, this is the essential guide for any Game of Thrones fan. • Find out more about your favourite characters with in-depth biographies • Read explanations of key relationships from Jon & Daenerys, to Jaime & Brienne • Discover the locations of King's Landing, Oldtown, The Iron Islands and more • Piece together ancestry with family trees of the four Houses • Learn about the creatures of GOT, from Dragons to Direwolves • Get the full story of major battles and events • Discover must-know facts about everything from Heartsbane to Greyscale • And so much more...

99,00 zł
92,07 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 6,93 zł

44
Atlas of Human Anatomy and Surgery - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas of Human Anatomy and Surgery
NiedostępnyBrak

We owe a great debt to Jean Baptiste Marc Bourgery (1797-1849) for his Atlas of Anatomy, which was not only a massive event in medical history, but also remains one of the most comprehensive and beautifully illustrated anatomical treatises ever published. Bourgery began work on his magnificent atlas in 1830 in cooperation with illustrator Nicolas Henri Jacob (1782-1871), a student of the French painter Jacques Louis David. The first volumes were published the following year, but completion of the treatise required nearly two decades of dedication; Bourgery lived just long enough to finish his labor of love, but the last of the treatise's eight volumes was not published in its entirety until five years after his death. The eight volumes of Bourgery's treatise cover descriptive anatomy, surgical anatomy and techniques (exploring in detail nearly all the major operations that were performed during the first half of the 19th century), general anatomy and embryology, and microscopic anatomy. Jacob's spectacular hand-colored lithographs are remarkable for their clarity, color, and aesthetic appeal, reflecting a combination of direct laboratory observation and illustrative research. Unsurpassed to this day, the images offer exceptional anatomical insight, not only for those in the medical field but also for artists, students, and anyone interested in the workings and wonder of the human body.

242,00 zł
45
Linda McCartney Polaroid Diaries - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Linda McCartney Polaroid Diaries
NiedostępnyBrak

Following her best-selling TASCHEN monograph, Linda McCartney?s Polaroid Diaries brings together highlights from her vast archive. Taken from the early 1970s until the mid-1990s, the portraits, still lifes, landscapes and interior compositions affirm her bold eye for pattern, color, or simply an elegant fall of light. Through these candid instant pictures, we discover an intimate testimony to McCartney as an experimental artist and photographer.

189,00 zł
46
Steve McCurry Animals - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Steve McCurry Animals
NiedostępnyBrak

In Animals, we discover a different side to the famed photographer who skillfully explores animals? complex relationship with humans and the environment. Tenderness abounds, particularly in scenes of unkempt street dogs sleeping contentedly next to a human. But there?s also a kind of essential solitude, with animals belonging to no one and simply wandering through life with only their survival instincts to guide them. We witness camels caught in the crossfire during the first Gulf War; a shepherd from Northern Pakistan tenderly feeding his goats; Beverly Hills designer dogs; race horses on a Hong Kong rooftop; elephants in Thailand, and more images selected by McCurry from his vast archives. Through McCurry?s lens, we discover an appreciation for each creature?s beauty and silent dignity. This kaleidoscopic collection is at once a beautiful travelogue and a touching tribute to the creatures who share our planet.Soon also available in two signed and limited Art Editions, each with a signed print.

236,00 zł
47
Medycyna sądowa. Tom 1. Tanatologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna sądowa. Tom 1. Tanatologia
Dostępny151 szt.

Długo oczekiwany podręcznik dostosowany do obecnego poziomu wiedzy i aktualnych problemów z rodzimej praktyki orzeczniczej, obejmujący szeroki przekrój współczesnej wiedzy medyczno-sądowej. To doskonałe kompendium tematyczne i praktyczny przewodnik dostosowany do aktualnych możliwości diagnostycznych. Wybór zagadnień i układ publikacji odzwierciedlają problemy spotykane w rutynowej działalności eksperckiej. Celem podręcznika jest przygotowanie lekarza do partnerskiej współpracy z organami stosowania prawa, korpusem medyczno-sądowym i obszarem diagnostyki sądowej. Skierowany jest zatem zarówno do studentów kierunków medycznych, lekarzy w trakcie szkolenia podyplomowego (nie tylko z zakresu medycyny sądowej), jak również specjalistów z dziedzin klinicznych i diagnostycznych (w tym diagnostów laboratoryjnych). Dzieło z pewnością zainteresuje też specjalistów z różnych dziedzin kryminalistyki i szerokiego obszaru nauk sądowych oraz prawników (adwokatów, sędziów, prokuratorów) stykających się z problemami oceny okoliczności przestępstw przeciwko życiu i zdrowiu oraz ich skutków. Pierwszy tom podręcznika obejmuje tematy szeroko rozumianej tanatologii oraz traumatologii sądowej, czyli problematykę weryfikacji okoliczności zgonu oraz różnicowania przyczyn zarówno tzw. śmierci gwałtownej (spowodowanej następstwami szeroko rozumianego urazu – mechanicznego, fizycznego, chemicznego itd.), jak i diagnostyki przypadków nagłej, nieoczekiwanej śmierci z różnorodnych przyczyn chorobowych. Zagadnienia związane z tematyką traumatologii ogólnej i szczegółowej dotyczą zarówno mechanizmów powstawania obrażeń nieprzeżyciowych, jak i takich, które nie zakończyły się śmiercią ofiary. Diagnostyka sądowa i zagadnienia opiniowania sądowo-lekarskiego oraz tzw. klinicznej medycyny sądowej (oceny stanu zdrowia osób żyjących) zostaną opisane w następnych tomach. Książka jest wspólnym dziełem całego polskiego środowiska ekspertów z zakresu medycyny sądowej i nauk pokrewnych. W gronie autorskim znaleźli się przedstawiciele wszystkich akademickich katedr i zakładów medycyny sądowej wyższych uczelni medycznych w Polsce, Instytutu Ekspertyz Sądowych im. Prof. dra Jana Sehna w Krakowie, jak również ośrodków pozauniwersyteckich.

319,00 zł
296,67 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 22,33 zł

48
Abstynenci z premedytacją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Abstynenci z premedytacją
Dostępny22 szt.

Jeden z najpoczytniejszych prozaików dwudziestolecia międzywojennego. Publicysta o ostrym piórze. Zadeklarowany przeciwnik sanacji, z wielką atencją wszakże wypowiadający się o marszałku Piłsudskim. Amant i amator luksusowych aut. Wszystko to nie od dziś wiadomo o Tadeuszu Dołędze-Mostowiczu; można też chyba odnieść wrażenie, że na temat autora Kariery Nikodema Dyzmy wiadomo niemało, zarówno w kontekście biografii, jak literackiej wartości jego dokonań – to głównie za sprawą ogromnego dorobku profesora Józefa Rurawskiego. Czy przygotowywany do druku przez Wydawnictwo Akademickie Dialog kolejny tom niewydanych dotychczas tekstów Mostowicza może wnieść do tej wiedzy cokolwiek nowego? Czy jego publikacja jest zasadna? Wnikliwa lektura około osiemdziesięciu nieznanych prac pisarza rodem z Okuniewa nie pozostawia wątpliwości: zdecydowanie tak. Zbiór, o którym mowa, zawiera felietony, recenzje, notatki prasowe, drobne szkice, wywiad, a także dwie formy heterogeniczne – na pograniczu opowiadania i humorystycznej jednoaktówki. Wszystkie teksty ukazywały się na łamach „Rzeczpospolitej”, a pochodzą z lat 1924–1928; cezury wskazują na niewielki wycinek czasu, jednak lektura całości posiada istotny walor poznawczy – pozwala zorientować się w niezwykle dynamicznym rozwoju Mostowicza jako publicysty. Rozwój ten obejmuje nie tylko sprawność stylistyczno-językową, która zresztą już w prapoczątkach piśmiennictwa autora Profesora Wilczura była bardzo wysoka, lecz także zmieniający się punkt widzenia spraw kultury polskiej lat 20. i 30. Rosnąca dojrzałość urodzonego w 1898 roku Dołęgi-Mostowicza manifestuje się w coraz szerszej perspektywie oglądu zjawisk kulturalnych, które pisarz komentuje, uwzględniając rozmaite, a istotne konteksty: historyczny, historycznoliteracki, wreszcie najważniejszy dlań – społeczno-polityczny. Najwcześniejsze teksty pomieszczone w recenzowanym tomie znamionuje (młodzieńczy?) patos, który autor wprawdzie szybko porzuca, a który jednak nie obniża wartości jego wczesnych, drobnych artykułów. Problematyka, z którą zetknie się czytelnik trzeciego tomu Tekstów niewydanych, to przede wszystkim refleksja nad kulturą polskiego międzywojnia w bardzo rozmaitych jej odmianach i na wielu poziomach. Zaskakuje aktualność niektórych spostrzeżeń młodego Dołęgi Mostowicza, zwłaszcza w szczególnie bliskiej mu dziedzinie, jaką stanowiła polityka, lub może szerzej: życie społeczno-polityczne. W króciutkim szkicu z 1927 roku zatytułowanym Obiektywnie, autor konstatuje, że „dożyliśmy w Polsce już do tak paskudnych metod oceny zjawisk, że obiektywizm trzeba stawiać na piedestale i składać mu pokłony. Smutny to objaw?”. Z trzeciego tomu Tekstów niewydanych wyłania się zatem Mostowicz zarówno znany, jak nieznany. Znany, ponieważ jego przenikliwe spostrzeżenia dotyczące kwestii społecznych, politycznych, a także kryminalnych, ale z polityką związanych, zostały już przypomniane w poprzednich dwóch tomach. Tym razem jednak to nie tego rodzaju spostrzeżenia stanowią esencję „nowej”książki Dołęgi-Mostowicza. – Michał Friedrich

54,00 zł
46,44 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,56 zł

49
Umowa o świadczenie zdrowotne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Umowa o świadczenie zdrowotne
NiedostępnyBrak

Książka zawiera prawnoporównawczą, systemową i dogmatyczną analizę umowy o świadczenie zdrowotne. Kontrakt ten, mimo że pozostaje jednym z najczęściej zawieranych w obrocie, dotychczas nie doczekał się swojej kodeksowej regulacji jako osobny typ umowy nazwanej. W monografii poruszono problematykę m.in.: - europejskich regulacji stosunków prawa medycznego wynikających z umów, - relacji umowy o udzielanie świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych do umowy o świadczenie zdrowotne, - dyrektywy odpowiedniego stosowania przepisów o zleceniu oraz przepisów o rękojmi, - stron, przedmiotu, sposobu, formy i miejsca zawarcia umowy o świadczenie zdrowotne, - swobody kontraktowania stron, - obowiązków umownych stron i odpowiedzialności z tytułu ich naruszenia, - zagadnień procesowo-dowodowych wzbogaconych o postulaty de lege ferenda. Autor dowodzi tezy, że pomimo nawiązywania stosunków prawa medycznego na masową skalę, obrót świadczeniami zdrowotnymi wciąż nie jest transparentny, a obecny poziom prawnego uregulowania treści tych stosunków jest niesatysfakcjonujący dla ochrony interesów pacjenta. Uzasadnione pozostaje podjęcie inicjatywy legislacyjnej zmierzającej do znormatywizowania na gruncie kodeksu cywilnego, w obrębie części szczególnej zobowiązań, umowy o świadczenie zdrowotne jako osobnego typu umowy nazwanej będącej podstawowym źródłem prywatnoprawnego stosunku prawa medycznego. Publikacja zawiera liczne poglądy doktryny oraz aktualne tezy z orzecznictwa sądów polskich i zagranicznych.

149,00 zł
134,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 14,90 zł

50
Hu, hu, ha! Zima zła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hu, hu, ha! Zima zła
Dostępny188 szt.

Książeczka harmonijkowa dla najmłodszych dzieci ? zawiera znany wiersz Marii Konopnickiej w atrakcyjnej szacie graficznej.

5,90 zł
5,43 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 0,47 zł

Wróć do góry