hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 7 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dziwna matematyka (Agnijo Banerjee, David Darling), na drugim List o przyczynach kryzysu Kościoła (Benedykt XVI). Kolejny produkt to Jak zostać skutecznym przywódcą i polepszyć jakość życia (Dale Carnegie) oraz Żydzi i narodziny kapitalizmu (Werner Sombart).
1
Dziwna matematyka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziwna matematyka
Dostępny13 szt.

Królowa nauk często wzbudza lęk i niechęć. Zrozumienie podstaw matematyki wymaga wysiłku. Równocześnie dostrzegamy jej obecność wszędzie - w prawidłach fizyki, w świecie istot żywych, a nawet w sztuce: to, co odbieramy jako piękno i harmonia, jest oparte na solidnych fundamentach matematycznych! Bez trudu można się przekonać, że umiejętność myślenia matematycznego przydaje się każdego dnia. Przy tym matematyka pozostaje nauką, która wciąż kryje tajemnice. Kto bada jej zawiłości związane z liczbami pierwszymi, wielkimi liczbami, równaniami różniczkowymi czy geometrią, może natrafić na obszary, które ciągle czekają na swoich odkrywców.Ta książka opiera się na wyjątkowej koncepcji - jest wspólnym dziełem nauczyciela zafascynowanego astronomią, fizyką, filozofią i muzyką oraz młodego geniusza matematycznego o wybitnym umyśle. Nie brakuje tu trudnych zagadnień, jednak każde zostało przystępnie wyjaśnione. Niektóre z poruszonych tematów są powiązane z technologią i nauką, inne można określić jako wyprawę w nieznane obszary matematyki i... umysłu człowieka. Publikacja pozwala spojrzeć na królową nauk z niecodziennej perspektywy. Ułatwia zrozumienie nieoczywistych zasad rządzących tą dziedziną, ale przede wszystkim dostrzeżenie jej ścisłych związków z otaczającą rzeczywistością i ideami drzemiącymi w ludzkich umysłach.

39,00 zł
27,30 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,70 zł

6 osób kupiło
2
List o przyczynach kryzysu Kościoła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
List o przyczynach kryzysu Kościoła
Dostępny12 szt.

List autorstwa Benedykta XVI O przyczynach kryzysu Kościoła, w którym obszernie przedstawia on podstawy kryzysu, jaki dotknął Kościół w ostatnich dziesięcioleciach, szczególnie w sferze seksualnej. Poszukując przyczyn tego kryzysu Ojciec Święty wskazuje na częsty brak wiary w rzeczywistą obecność Boga w Kościele i świecie (także wśród wysokich rangą duchownych!) oraz na faktyczne odrzucenie odwiecznych, Boskich praw moralnych. Zdaniem papieża emeryta, do przyczyn obecnych skandali zaliczyć należy m.in. odrzucenie tradycji na rzecz nowocześnie pojmowanego Kościoła czy idee seksualnej rewolucji lat '60, które przeniknęły w struktury Kościoła. Benedykt XVI ujawnia także problem homoseksualnych sieci, które zawiązały się w części seminariów duchownych. List Benedykta XVI, pierwotnie opublikowany w bawarskim katolickim piśmie Klerusblatt, wywołał wielkie poruszenie na całym świecie i stał się fundamentalnym drogowskazem dla tych katolików, którzy wśród panującego zamętu dochowują wierności tradycyjnemu nauczaniu Kościoła.

6,10 zł
5,80 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,30 zł

5 osób kupiło
3
Jak zostać skutecznym przywódcą i polepszyć jakość życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak zostać skutecznym przywódcą i polepszyć jakość życia
Dostępny59 szt.

Aby realizować cele organizacji, trzeba być prawdziwym liderem, który wskazuje kierunek, motywuje, a także służy współpracownikom radą i wsparciem. Odnalezienie równowagi pomiędzy przywództwem a zarządzaniem, ludźmi a procesem, jest jednym z warunków odniesienia zawodowego sukcesu. Inny to umiejętność wyrażania – w odpowiedni sposób i w odpowiednim czasie – sprawiedliwości, konsekwencji czy stanowczości. Nieporadność w kierowaniu zespołem prędko odbije się na produktywności i lojalności nie tylko pracowników, ale też klientów. Ta książka jest kultowym podręcznikiem dla każdego, kto chce doskonalić swój styl przywództwa. Odniesiono się w niej do wszystkich kluczowych problemów, z jakimi muszą się zmierzyć liderzy, aby pomyślnie zrealizować swoją misję przywódcy. Opisano tu różne style kierowania i w przejrzysty sposób wskazano ich wady i zalety. Przedstawiono skuteczne strategie rozwiązywania najczęstszych problemów oraz wskazówki, jak zwiększyć produktywność, poprawić nastawienie zespołu i stworzyć warunki sprzyjające rozwojowi zawodowemu. Mimo upływu lat przesłanie zawarte w tej publikacji pozostaje aktualne i inspiruje kolejne pokolenia liderów, kierowników i przywódców.

37,00 zł
27,38 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,62 zł

4 osoby kupiły
4
Żydzi i narodziny kapitalizmu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żydzi i narodziny kapitalizmu
Dostępny23 szt.

W swojej najgłośniejszej pracy Sombart podważa znaną tezę Webera, zgodnie z którą kapitalizm ma źródło w etyce protestanckiej, premiującej ciężką pracę, dążenie do nieustannego powiększania majątku i oszczędność. Sombart w błyskotliwy sposób pokazuje, że wszystkie podstawowe zasady gospodarki kapitalistycznej można znaleźć w judaizmie i kulturze żydowskiej, z której wywodziła się etyka protestancka. Zasady te, utrwalone przez tysiące lat istnienia państwa żydowskiego, a potem żydowskiej diaspory, są całkowicie odmienne od systemu wartości, który dominował w Europie w czasach starożytnych i w średniowieczu. Z historycznego punktu widzenia rozwój kapitalizmu można więc traktować jako efekt stopniowego upadku cywilizacji łacińskiej i podporządkowywania ludów Europy zasadom typowym dla cywilizacji żydowskiej.

59,00 zł
42,48 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 16,52 zł

4 osoby kupiły
5
Puk, puk! Kto tam? - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puk, puk! Kto tam?
Muduko, od 3 lat
Dostępny52 szt.

W którym domku mieszka kotek? Czy w zielonym z białym płotem? Nie tym razem! To baranek! Zapamiętaj i graj dalej! Zapraszamy do kolorowego miasteczka zwierzaków! Mieszkają tu: koza, owieczka, koń, pies, kot i świnka. Zwierzęta lubią chować się w różnych domkach, a Waszym zadaniem jest je znaleźć! Weź kartę przedstawiającą zwierzaka i spróbuj znaleźć domek, w którym się ukrył. Czy to właściwy domek? Jeśli tak, zdobywasz kartę i drewnianą figurkę! Gdy w domku jest inny lokator, trzeba go dobrze zapamiętać. W ten sposób gra rozwija pamięć i spostrzegawczość. Zawartość opakowania: • 6 tekturowych domków – 2 duże, 2 średnie i 2 małe, • 6 drewnianych figurek zwierząt, • 6 kart zwierząt, • instrukcja.

81,69 zł
69,44 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 12,25 zł

1 osoba kupiła
6
Seks a zdrowie psychiczne - monografia naukowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seks a zdrowie psychiczne - monografia naukowa
Dostępny20 szt.

Seksualność człowieka to pojęcie pozornie proste, a jednak złożone w swojej naturze. W najprostszym rozumieniu jest to naturalna, wrodzona funkcja organizmu mająca na celu motywować jednostkę do reprodukcji, a także budowania i pozostawania w relacjach z drugą osobą. Jednak po podjęciu refleksji nad tym tematem szybko okazuje się, że jest to pojęcie znacznie bardziej złożone, przenikające różnorodne płaszczyzny funkcjonowania od biologicznej przez psychiczną, społeczną, religijną, aż po kulturową.

69,00 zł
55,20 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 13,80 zł

1 osoba kupiła
7
Księga z Nieba. Bądź Wola Twoja. Dziennik mistyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Księga z Nieba. Bądź Wola Twoja. Dziennik mistyczny
Dostępny8 szt.

Luisa Piccarreta to urodzona we Włoszech tercjarka dominikańska, jedna z największych mistyczek XX wieku. Od roku 1881, kiedy objawił się jej Jezus, który stopniowo wprowadzał ją w tajemnicę swego cierpienia, prowadząc do mistycznych zaślubin, Luiza aż do swojej śmierci przeżywała w swej duszy i na ciele Mękę Chrystusa. Całe jej życie upłynęło w ciszy, w cierpieniu i na modlitwie. Przez sześćdziesiąt lat pozostawała na swoim łożu boleści, wiele godzin dziennie pogrążona w głębokiej kontemplacji. Od chwili pierwszego spotkania z Jezusem jej pokarmem była praktycznie wyłącznie Eucharystia. Zmarła w 1947 roku w opinii świętości, a obecnie trwa jej proces beatyfikacyjny. Od 1899 r. Luisa, za radą i nakazem jej spowiednika, zaczęła spisywać dziennik swych mistycznych przeżyć i doświadczeń, zawierający również orędzia i przepowiednie, które otrzymywała podczas objawień. Niniejsza książka to pierwszy tom tego wielkiego dzieła, które jest wielką pieśnią ku czci Woli Bożej, realizującej się w świecie i w człowieku. To dziennik niezwykle głębokich i absolutnie wyjątkowych mistycznych doświadczeń, droga porzucania świata i samej siebie, aby móc jak najpełniej zjednoczyć się z Chrystusem i przyjąć Jego świętą Wolę.

24,90 zł
23,66 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,24 zł

1 osoba kupiła
8
Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Projektowanie oprogramowania dla zupełnie początkujących
Dostępny1 szt.

Programowanie to nie tylko umiejętność pisania kodu oraz organizowania go w funkcje, procedury i moduły. Nawet najbardziej finezyjne języki i najnowocześniejsze paradygmaty programowania nie zapewnią sukcesu, jeśli projekt aplikacji jest nieprzemyślany, a jej logice brakuje... logiki. Z drugiej strony poświęcenie odrobiny czasu na stworzenie dobrego projektu sprawi, że praca nad pisaniem kodu będzie łatwiejsza, sama aplikacja będzie pracować lepiej i bardziej niezawodnie, a późniejsze modyfikacje i rozwój oprogramowania przysporzą mniej problemów.Jeśli planujesz napisać swoją pierwszą aplikację, sięgnij po tę książkę. Aby zrozumieć zawartą w niej treść, nie trzeba znać żadnego języka programowania. Pokazano tu, jak działają programy i jak można z ich wykorzystaniem rozwiązywać konkretne zadania. Wiedza o zasadach projektowania jest przekazywana za pomocą pseudokodu i schematów blokowych. Omówiono zarówno podstawowe zagadnienia, takie jak typy danych, zmienne, funkcje, jak i nieco bardziej zaawansowane: programowanie obiektowe, tworzenie graficznych interfejsów użytkownika i pisanie programów sterowanych zdarzeniami. W tym wydaniu książki wprowadzono wiele poprawek i uzupełnień, dotyczących między innymi języków Java, Python i C++ oraz programowania aplikacji dla urządzeń mobilnych.

129,00 zł
73,53 zł

Rabat 43,0%
oszczędzasz 55,47 zł

1 osoba kupiła
9
Więzień Oswobodzony. Tom 1. Miecze i słowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Więzień Oswobodzony. Tom 1. Miecze i słowa
Dostępny150 szt.

Szorstka przyjaźń między krainami Hildórien dobiegła końca. Pomiędzy Sautą a jej zamorskim sąsiadem wybuchła zawistna wojna. W Catalpii trwa bratobójcza walka o tron Wysokiego Klifu. W bractwie na Rogatej Górze zawiązuje się spisek, a cesarz zdaje się patrzeć na wszystko spokojnie z południa. Kiedy utarty porządek świata upada, Winrael, dowódca wojsk Sauty, decyduje się przywrócić stary ład. Nie zdaje sobie sprawy, że jest jedynie pionkiem w grze, a jego ruchy zostały już dawno zaplanowane przez Więźnia Oswobodzonego...

38,00 zł
27,74 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,26 zł

1 osoba kupiła
10
Beautiful machines - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Beautiful machines
Dostępny15 szt.

Beautiful Machines tells the stories of over 45 cars that defined the zeitgeist in thrilling detail, paired with gorgeous full-color photos in this lavish ode to the world?s greatest automobiles, and shows how the most successful grand touring cars became trailblazers for the mass-production automotive industry in the past and for the future. Start your engines for a grand tour of the most stylish grand motoring automobiles ever created. Evoking an era when elegance, romance, and outright performance defined the automobile?and the fascinating stories that made them icons of the road. From the shark-inspired Maserati Ghibli to the fiery Lamborghini Miura, from European elegance with American firepower such as the Iso Grifo and Facel Vega to the groundbreaking designs of the Alfa Romeo Tipo 33 Stradale and Renault Alpine and the advanced technology behind the Jensen FF or Porsche 918 Spyder?these cars are less transportation and more testaments to beauty, freedom, ambition, innovation, and speed. This book was conceived and edited by gestalten. Stories are written by automobile expert Blake Z. Rong with a preface by Classic Driver?s Jan Baedeker and gestalten?s Robert Klanten.

231,00 zł
217,14 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 13,86 zł

1 osoba kupiła
11
Let Me In Your Life. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Let Me In Your Life. CD
Franklin Aretha, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

23,90 zł
21,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,91 zł

1 osoba kupiła
12
Osobowości i osobliwości. Z życia literackiego współczesnej Częstochowy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Osobowości i osobliwości. Z życia literackiego współczesnej Częstochow...
Dostępny51 szt.

Na książkę Osobowości i osobliwości. Z życia literackiego współczesnej Częstochowy składa się 9 esejów dotykających zjawisk, których cechą wspólną jest „skończoność”. Autor pisze bowiem o twórcach już nieżyjących (Edmund Łągiewka, Waldemar M. Gaiński, Tadeusz Gierymski i Władysław Edward Piekarski), częstochowskim okresie w życiu i twórczości znakomitej poetki Elżbiety Cichli-Czarniawskiej (od 1983 roku mieszkającej w Lublinie), wreszcie o Grupie Literackiej „Lit-Ars” (1986-1989), „Częstochowskich Czwartkach Literackich” (1993-1994), rubrykach poetyckich prowadzonych przez Tadeusza Gierymskiego i Waldemara M. Gaińskiego w prasie regionalnej („Dziennik Częstochowski. 24 Godziny”, „Gazeta Częstochowska”) w 1. połowie lat 90. ubiegłego wieku. Dwaj ostatni poeci-redaktorzy to osobne wyspy świadomości twórczej: Tadeusz Gierymski – bardziej delikatny, potrafił z czułą ironią krytykować, natomiast Waldemar M. Gaiński jawił się jako zoil, czyli krytyk zjadliwy, oceniający „na głos”, bez znieczulenia, prosto w oczy i serce. Na pytanie „Dlaczego tak bliska jest ci przeszłość literacka Częstochowy, ta swoista współczesność oddalona?” Arkadiusz Frania odpowiada: „Utrwalam przeszłość, bo hołduję zasadzie, że jeżeli zapomnimy o przeszłości, przyszłość zapomni o nas, a dla osób piszących być zapomnianym to niezbyt miła perspektywa. Nie bez znaczenia jest również fakt, że byłem uczestnikiem bardzo wielu omawianych w książce przedsięwzięć artystycznych”. Autor swoje teksty nazywa „esejami” z uwagi na pojemność tego gatunku, pozwalającą na łączenie różnych sposobów ekspresji literackiej: wspomnienia, dygresje, analizy polonistyczne czy zestawienia statystyczne.

20,00 zł
14,00 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 6,00 zł

13
Święta Rita z Cascii Wierność ukrzyżowanej Miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święta Rita z Cascii Wierność ukrzyżowanej Miłości
Dostępny7 szt.

Rita z Cascii jest obecnie jedną z najpopularniejszych świętych. Jej kult dynamicznie rozwija się również w Polsce. Dlaczego jest tak bliska niejednemu współczesnemu człowiekowi choć żyła kilka wieków temu w dalekiej Umbrii? Dlaczego warto lepiej poznać św. Ritę i prosić ją o wstawiennictwo w różnych potrzebach? Święty Jan Paweł II podziwiał w Ricie jej ?wierność ukrzyżowanej Miłości? i właśnie dzięki swej bezgranicznej ufności w moc krzyża Chrystusa dociera ona do tysięcy swych czcicieli. Głosi wszystkim orędzie przebaczającej miłości oraz szacunku do tego, co pokorne i proste. Zachęca do pojednania i pokoju. Autor tej książki nie tylko opowiada o Ricie jak historyk, który przeszukuje źródła i zbiera fakty, lecz także przybliża czytelnikowi jej postać na podstawie własnych przeżyć. Przez wiele lat poznawał duchowy klimat Cascii, a przede wszystkim ludzi przybywających do tamtejszego sanktuarium. Każde wydarzenie z życia Rity interpretuje w świetle słów Pisma Świętego, by w pełni pokazać jej świętość jako wzór godny naśladowania. Do wędrówki śladami Świętej z Roccaporeny i Cascii zachęcają też zdjęcia miejsc związanych z jej historią. Dzięki nim łatwiej odkrywać wraz z Ritą Miłość ukrzyżowaną, która daje radość i szczęście. AUTOR Ks. dr Zbigniew Sobolewski - kapłan diecezji siedleckiej, teolog moralista, ceniony duszpasterz i przewodniczący Zarządu Dzieła Pomocy ?Ad Gentes?, autor wielu poczytnych książek z zakresu duchowości i twórca cieszących się dużą popularnością wśród wiernych modlitewników.

28,00 zł
20,72 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 7,28 zł

14
Szczęść Boże mojemu domowi. Modlitewnik rodzinny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szczęść Boże mojemu domowi. Modlitewnik rodzinny
Niedostępny
Brak

Najważniejsze modlitwy codzienne Święci patroni na każdy dzień roku i modlitwy za ich przyczyną Główne prawdy wiary Odpusty i warunki ich uzyskania Nabożeństwa i litanie Akty strzeliste Pięknie wydany, opatrzony Imprimatur Kurii Kielceckiej, ozdobiony kolorowymi ilustracjami, kieszonkowy modlitewnik z tekstami do wykorzystania w wielu życiowych i rodzinnych okolicznościach. Zbiór modlitw, litanii, propozycje aktów strzelistych, prawdy wiary, warunki uzyskania odpustów. Duża część publikacji poświęcona jest przedstawieniu świętych patronów każdego dnia roku, zamieszczone też zostały modlitwy za przyczyną naszych orędowników w różnych sprawach. Modlitewnik rodzinny Szczęść Boże mojemu domowi, to książeczka użyteczna i pomocna dla każdego, komu zależy na żywym, autentycznym kontakcie z Panem Bogiem oraz na tym, ażeby troska o najbliższych miała konkretny i skuteczny ? modlitewny ? wymiar.

8,90 zł
6,59 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 2,31 zł

15
The Atlantic Albums Collection. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
368,90 zł
339,39 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 29,51 zł

16
Wrócili tylko nieliczni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrócili tylko nieliczni
Niedostępny
Brak

Wstrząsająca historia żołnierza wloskiego na froncie wschodnim. Wspomnienia Cortiego stanowią klasykę literatury pamiętnikarskiej dotyczącej frontu wschodniego. 28 dni tragicznego odwrotu armii włoskiej z frontu wschodniego w oczach jednego z tych nielicznych, którzy ocaleli.

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

17
Youth - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Youth
Niedostępny
Brak

In a luxury spa hotel in the Swiss Alps, octogenarian friends Fred Ballinger and Mick Boyle look back on their eventful and successful lives as composer and film director, surrounded by a host of colourful and eccentric fellow guests. But despite the tranquil setting, trouble is brewing. Fred's daughter and Mick's son are having marital problems, and both men, without knowing it, are entering a critical stage in their careers - for it is never too late to snatch defeat from the jaws of victory.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

18
Power Systems - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Power Systems
Niedostępny
Brak

Power Systems is the latest collection of searing insights from intellectual superstar Noam Chomsky. In this new collection of conversations, conducted from 2010 to 2012, Noam Chomsky explores the most immediate and urgent concerns: the future of democracy in the Arab world, the implications of the Fukushima nuclear disaster, the 'class war' fought by U.S. business interests against working people and the poor, the breakdown of mainstream political institutions and the rise of the far right. The latest volume from a long-established, trusted partnership, this collection shows once again that no interlocutor engages with Chomsky more effectively than David Barsamian. These interviews will inspire a new generation of readers, as well as longtime Chomsky fans eager for his latest thinking on the many crises we now confront, both at home and abroad. They confirm that Chomsky is an unparalleled resource for anyone seeking to understand our world today.

49,00 zł
45,57 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 3,43 zł

19
Najdalsza granica - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najdalsza granica
Niedostępny
Brak

Pośmiertny pamiętnik młodego żołnierza, Helmuta Pabsta. Pisany z narażeniem życia, ponieważ jest antywojenny i w swoim przekazie antyhitlerowski. Opowiada o codziennych wydarzeniach, w tym i tych najbardziej przerażających. Książka jest fascynującym, osobistym zapisem dni jednej z największych kampanii II wojny światowej. Według brytyjskiego czasopisma "Observer" to arcydzielo literatury pamietnikarskiej II wojny światowej.

39,00 zł
31,59 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 7,41 zł

20
Twentieth Century Type and Beyond - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Twentieth Century Type and Beyond
Niedostępny
Brak

This substantially revised edition of Lewis Blackwell's classic study provides an up-to-date, decade-by-decade analysis of the issues that have shaped the history and development of typographic design. The book provides an informed and accessible guide to the typography of the twentieth century and the key questions that are shaping contemporary graphic practice. Subjects include the arrival of mass production, the development of the grid, the arrival of new media forms and the role the launch of the Macintosh played in fostering a new generation of designers enfranchised by digital technology. Beyond the twentieth century, the digital sphere has grown exponentially, placing typographic decisions in the hands of ever more users of computers, smartphones, e-readers and tablets. Blackwell discusses the strains this has placed on type, the fresh questions it has asked, and the way the forms of letters are evolving in response.

69,00 zł
54,51 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 14,49 zł

21
Last Orders - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Last Orders
Niedostępny
Brak

Four men once close to Jack Dodds, a London butcher, meet to carry out his peculiar last wish: to have his ashes scattered into the sea. For reasons best known to herself, Jack's widow, Amy, declines to join them. On the surface the tale of a simple if increasingly bizarre day's outing, Last Orders is Graham Swift's most poignant exploration of the complexity and courage of ordinary lives.

39,00 zł
35,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,90 zł

22
Sielski zakątek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sielski zakątek
Niedostępny
Brak

Gdy po raz pierwszy dostałem tekst tej książki do przejrzenia doznałem wrażenia,że czytam nieznaną pracę Joanny Chmielewskiej. Po kilku stronach zorientowałem się,że to jednak musiał napisać ktoś inny..I czas i miejsca w których dzieje się akcja( a dzieje się!!!) wykluczają udział słynnej autorki. Jednak jest coś co łączy debiutantkę ze znakomitą pisarką. Tym czymś jest lekkość budowania intrygi,znakomite dialogi,niespodziewane zwroty akcji. Nie można zapomnieć o humorze który też jest,niezaprzeczalnym, walorem tej książki. Opowieść która zaczyna się w Warszawie ,szybko,przenosi się na pogranicze polsko-czeskie ,po kilku stronach,nabierając tempa i trzymając czytelnika na uwięzi aż do Grande Finale.Bardzo fajny,optymistyczny kryminał.Mam nadzieję,że autorka na tym nie poprzestanie.

49,90 zł
39,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 9,98 zł

23
Farmakodynamika Tom 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Farmakodynamika Tom 1-2
Dostępny13 szt.

Jest to nowoczesny podręcznik, który spełnia europejskie wymogi nauczania farmakologii. Przedstawiono w nim aktualną wiedzę z zakresu farmakologii, farmakokinetyki, farmakogenetyki i chronofarmakologii. Osobny rozdział poświęcono klasyfikacji receptorów i mechanizmom ich działania. Zwięzły opis właściwości farmakodynamicznych leków, obejmujący wszystkie grupy terapeutyczne (z uwzględnieniem leków najnowszych), został podany w usystematyzowanej formie, co ułatwia przyswojenie wiadomości. Książka jest adresowana do studentów farmacji i medycyny. Może być również wykorzystana w stałym dokształcaniu się magistrów farmacji i lekarzy.

209,00 zł
194,37 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 14,63 zł

24
The Home Upgrade - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Home Upgrade
Dostępny4 szt.

The Home Upgrade looks beyond big budget projects and explores homes where the seemingly impossible has been achieved. Against a backdrop of growing cities and a changing approach to how we live, there are many reasons to refurbish a home. Our buildings must continue to evolve along with us?and that takes a little imagination. Societal shifts continue to impact our homes. People live longer, and often alone. Homes will need to be updated to accommodate a changing climate. Resourcefulness will also play a role in how we carve out living spaces in our cramped cities. Today?s population living in cities is 3.9 billion, and it?s anticipated to grow to 6.34 billion over the next 25 years. The vast majority of the planet?s population now lives in an urban environment, which is a first in human history. These numbers are only going to grow, and increasingly this means not bulldozing and building on top of the rubble, but working with what we have. The Home Upgrade looks beyond big budget projects and explores homes where the seemingly impossible has been achieved. For architects striking out on their own, such projects offer the opportunity to flex their muscles and lead a project for the first time. A home in Brooklyn, featured in the book, was refurbished after Hurricane Sandy ravaged the Eastern Seaboard in 2012. The living space was raised above the high-water line, an answer to the grim fact that once-in-a-generation occurrences are a new reality. Historic conversions celebrate the unexpected relationship between old and new, and adaptive reuse projects reinvent the buildings around us. Exploring the most extraordinary transformations of recent years by leading studios, The Home Upgrade is an exhilarating look at the boundless possibilities of reimagining a home.

184,00 zł
172,96 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,04 zł

25
The House of Glam - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The House of Glam
Dostępny7 szt.

The House of Glam invites you into the most exciting homes, from Italy to the USA, that embody this decadent, playful trend, profiling key studios and designers at the forefront of the movement. Welcome to The House of Glam ? Lush Interiors & Design Extravaganza. Challenging convention with maximalist flair, expect to see custom wallpapers, elegant fabrics, and rich marble, as well as mid-century design icons, geometry and echoes of Memphis. A new, young generation of interior designers like David Alhadeff, Cristina Celestino and Nina Yashar with an emphasis on personality are creating homes that aspire to be as unique as their inhabitants, propelling residential design into the future. This diverse architectural landscape of the book is a feast for the eyes, where expressive colors, textures, unusual forms, and exotic materials combine to create a contemporary interpretation of an art deco or classic 1950s Hollywood film set interior. After all, designers are innate history buffs and there is a wealth of history in architecture, decorative arts, fashion, and film through the ages to cherry pick and play with. These homes dream big. The House of Glam invites you into the most exciting homes, from Italy to the USA, that embody this decadent, playful trend, profiling key studios and designers at the forefront of the movement.

231,00 zł
217,14 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 13,86 zł

27
Story on a Plate - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Story on a Plate
Niedostępny
Brak

Displaying food on a plate can turn a great dish into an artwork. Story on a Plate explores plating in all its facets, delving into the inspirations, artistry, and techniques behind some of the most imaginative and visually compelling plating across the globe. Through profiles of industry stars, how-to guides and spectacular photography, Story on a Plate invites you to learn simple ideas and techniques that will elevate your own plates of food from sustenance to art. From appetizers, main dishes and deserts, you will find eye-popping meditations on rhubarb served in Amsterdam, an egg nestled on a bed of hay in London, or a whimsical ode to honey in Hong Kong.

179,00 zł
168,26 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,74 zł

28
Wanderlust USA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wanderlust USA
Dostępny7 szt.

Long-distance trekking, short day trips out of town, an extended weekend escapade?Wanderlust USA has it all. America is a hiker?s paradise: a patchwork of diverse wildlife, breathtaking vistas, and once-in-a-lifetime challenges, woven together by the nation?s countless trails. From the depths of the Grand Canyon to the slopes of Denali, the continent?s highest peak, Wanderlust USA takes you to the trailhead of 30 unforgettable hikes. Follow long-distance adventurer Cam Honan as he guides the way through each trail?s terrain, ecology, and history. Ranging from day trips to extended backcountry excursions, there are hikes to suit both the experienced trekker and the enthusiastic newcomer. With expert advice and tales from the wilderness, overview maps, spectacular photography, and a bonus section highlighting 20 additional trails from around the country, Wanderlust USA is the ultimate guide to the great American hike.

184,00 zł
172,96 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,04 zł

29
The New Mediterranean - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New Mediterranean
Dostępny3 szt.

The New Mediterranean shows you how to bring this sumptuous, sun-drenched minimalism into your own home. A welcoming, new, down-to-earth modernism is gaining momentum, from California to Morocco, Portugal to Mexico. This direction in interiors combines Mediterranean folkloric influences with a contemporary aesthetic?taking cues from sunny landscapes to embrace warmth, light, and organic elements. The New Mediterranean showcases inspiring residences and vacation homes around the world that combine rustic, earthy tones with colorful fabrics, ceramics, rattan furniture, and Berber carpets which are offset by whitewashed walls, concrete, brick, terracotta tiles, and glass.

184,00 zł
172,96 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,04 zł

30
The New Luxury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The New Luxury
Dostępny9 szt.

The New Luxury provides the foundational knowledge for brands, consumers, and curious minds to learn about the changing face of the luxury market. This is the story of how culture and commodity intertwined to redefine consumer values in the 21st century. Featuring new interviews with industry leaders including Kim Jones, Hiroshi Fujiwara, and Yoon, case studies of the most important brands of the new luxury era, and a preface by Alexandre Arnault of RIMOWA and LVMH scion.

184,00 zł
172,96 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,04 zł

31
Delicious Wintertime: - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Delicious Wintertime:
Niedostępny
Brak

When the temperature drops, out come the winter sweaters, and our appetites for snowy adventures and warm, hearty meals. Alpine-inspired breakfasts kick-start an active day, while thermos-fillers and trail mixes fuel ski trips or family outings. The shorter days bring leisurely evenings with good friends and slow-cooked food. Enjoy bread dumplings, gnocchi, or roast chicken and root vegetables next to the stove. Sip homemade liqueurs or hot chocolate. Chef and nature explorer Markus Sämmer guides readers into the mountains for Delicious Wintertime, featuring recipes to celebrate the season. Served with a side of action photography, and tales from the backcountry, Delicious Wintertime is sure to stir the senses.

159,00 zł
149,46 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 9,54 zł

32
Eat the Sun - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Eat the Sun
Niedostępny
Brak

Floria Sigismondi?s compelling visual narratives have defined a profound aesthetic elements over the course of her career as a director and photographer. "A home away from home?a Floria set is one that always feels like a supernatural dream state. A place you wish to permanently exist in.? ? Lawrence Rothman in his preface to Eat the Sun. Her coveted eye incorporates the ethereal and the mysterious, the whimsical and the grotesque, always illuminating a story. She has worked with numerous celebrities and is also behind surreal, career-defining music videos for Marilyn Manson among others. She has directed episodes of American Gods, The Handmaid?s Tale, and Daredevil for TV, and her Hollywood film credits include The Runaways, and The Turning (due to release in 2020). Eat the Sun is a star-studded kaleidoscope of Floria Sigismondi?s top achievements, a provocative portfolio that highlights the powerful imagery that has made her one of the best in the industry. There are many never before seen photographs in Eat The Sun.

189,00 zł
177,66 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 11,34 zł

33
Remote Places to Stay - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Remote Places to Stay
Dostępny10 szt.

Discover magical, remote locations around the world, from Africa to the Arctic, that will help you disconnect from modern life and enter a state of wonder. Silence. Calm. Open spaces. These are the new luxuries. In this turbulent era it has become ever more crucial to disconnect and slow down. Remote Places to Stay shares 22 out-of-the-way places where you can get off the grid and reconnect to the essentials, surrounded by raw pristine nature. Some of these remote places are only accessible by foot, others by train, small boat, or bush plane?but they are all places with a very strong sense of space. From lavish to spare architecture, from the Arctic to the desert landscapes of Africa, from a peaceful retreat in the Himalayas to a secret convent in the south of Italy, each exceptional retreat has been carefully selected to inspire and spark a state of wonder. Exploring the pages of Remote Places to Stay is a visual journey you will never forget.

179,00 zł
168,26 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 10,74 zł

34
The Touch - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Touch
Dostępny3 szt.

The Touch presents five essential building blocks of human-centric design?light, materiality, color, nature and community?and welcomes you into over 25 spaces that exemplify how haptic design elements can provide a richer quality of living. This new collaboration between Nathan Williams of Kinfolk and Jonas Bjerre-Poulsen of Norm Architects offers a wealth of inspiration through stunning photography, philosophical essays, and practical tips from the minds of design industry leaders.

208,00 zł
195,52 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 12,48 zł

35
Długopis 6 kolorów Derform Ksiezniczki 10 Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,50 zł
36
Bread Is Gold - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bread Is Gold
Dostępny3 szt.

Massimo Bottura, the world's best chef, prepares extraordinary meals from ordinary and sometimes „wasted” ingredients inspiring home chefs to eat well while living well. „These dishes could change the way we feed the world, because they can be cooked by anyone, anywhere, on any budget. To feed the planet, first you have to fight the waste” – Massimo Bottura Bread is Gold is the first book to take a holistic look at the subject of food waste, presenting recipes for three-course meals from 45 of the world's top chefs, including Daniel Humm, Mario Batali, René Redzepi, Alain Ducasse, Joan Roca, Enrique Olvera, Ferran & Albert Adri, and Virgilio Martínez. These recipes, which number more than 150, turn everyday ingredients into inspiring dishes that are delicious, economical, and easy to make.

150,00 zł
135,00 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,00 zł

37
Breloczek krówka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breloczek krówka
Dumel Discovery
Niedostępny
Brak

Ten breloczek spodoba się każdemu dziecku. Zabawka krówka została wykonana z dbałością o szczegóły, z wysokiej jakości materiałów. Została wykonana z różnych materiałów i kolorów, co przykuje wzrok dziecka. Świetnie sprawdzi jako zawieszka przy wózku i plecaku.

5,83 zł
5,25 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,58 zł

38
Ewa ze swych zgliszcz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ewa ze swych zgliszcz
Dostępny47 szt.

Powieść najwybitniejszej współczesnej pisarki maurytyjskiej. Radykalnie szczera, a zarazem uwodząca poetyckością historia czworga nastoletnich Maurytyjczyków z blokowiska w stolicy kraju, szukających wyjścia z zaklętego kręgu lęku i przemocy: Ewa, dla której jedyną bronią i źródłem władzy jest jej własne ciało; jej przyjaciółka Savita, która jako jedyna darzy Ewę bezinteresowną miłością, snuje plany wyjazdu, ale nie chce odejść sama; Sadiq, początkujący poeta, zapatrzony w twórczość Rimbauda i zakochany w Ewie; Cllio, zadziorny buntownik, wyczekujący bez nadziei, aż jego brat sprowadzi go do Francji. Ewa ze swych zgliszcz to poruszająca podróż po mrocznych zakątkach Mauritiusa, nieobecnych w podróżniczych przewodnikach i niedostępnych turystom. To również przenikliwy opis kształtowania się osobowości na marginesach społeczeństwa. Książka uhonorowana w 2006 roku prestiżową Nagrodą Pięciu Kontynentów Frankofonii dla najlepszej książki francuskojęzycznej napisanej przez pisarza spoza Francji.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

39
El mundo hispano. Testy z ćw. A2/B2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
El mundo hispano. Testy z ćw. A2/B2
Dostępny16 szt.

El mundo hispano.Teksty o krajach hiszpańskojęzycznych z ćwiczeniami.Wędrówka po najciekawszych miejscach Ameryki Południowej i Środkowej.Opisy różnych aspektów życia w krajach hiszpańskojęzycznych.Spotkanie z niezwykłą kulturą, tradycjami i zwyczajami.Teksty z ćwiczeniami leksykalnymi pomagającymi utrwalić nowe słownictwo.Ćwiczenia umożliwiające utrwalenie ważniejszych problemów gramatycznych.Książka zawiera klucz z rozwiązaniami ćwiczeń oraz tłumaczenie słownictwa.Zestaw QR kodów przekierowujący Czytelnika do Internetu, na strony (wybrane przez Autorkę) z filmami uzupełniającymi tematykę tekstów zawartych w książce.Książka dla miłośników kultury krajów hiszpańskojęzycznych.Podręcznik na zajęcia grupowe, indywidualne oraz dla samouków.

39,90 zł
31,52 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,38 zł

40
Rada pedagogiczna. Obowiązki kompetencje... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rada pedagogiczna. Obowiązki kompetencje...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.12

Publikacja zawiera praktyczne informacje dotyczące organizacji pracy rady pedagogicznej. Szczegółowo zostały omówione zasady funkcjonowania rady pedagogicznej wynikające z obowiązujących przepisów prawa, m.in.:zadania dyrektora szkoły jako przewodniczącego rady,kompetencje stanowiące, opiniodawcze i uprawnienia rady pedagogicznej,dokumentowanie i protokołowanie zebrań rady.Książka zawiera porady dla dyrektorów dotyczące sprawnego prowadzenia zebrań oraz pomysły na efektywną współpracę z zespołem rady pedagogicznej. Zamieszczono również wzory i przykłady dokumentów opracowanych w oparciu o najnowsze przepisy prawa m.in. regulamin działalności rady pedagogicznej.Książka jest przeznaczona dla nauczycieli, dyrektorów i wicedyrektorów przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych. Może zainteresować również pracowników organów sprawujących nadzór pedagogiczny i organów prowadzących, a także studentów kierunku zarządzanie oświatą.

69,00 zł
62,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,90 zł

41
Atak na Jana Pawła II - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atak na Jana Pawła II
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Odważna książka Tomasza P. Terlikowskiego! Autor podważa fałszywe oskarżenia pod adresem Jana Pawła II i demaskuje działania wymierzone w jego nauczanie. Przytacza wypowiedzi wpływowych hierarchów i teologów o konieczności zerwania (!) z nauczaniem Humanae vitae, a także z teologią ciała św. Jana Pawła II. Zwraca uwagę na konsekwentne forsowanie zmian w nauczaniu Kościoła m.in. w tak podstawowych sprawach jak Komunia dla osób żyjących związkach niesakramentalnych, celibat i tożsamość kapłańska, rola kobiet w Kościele czy decentralizacja. Wskazuje na demontaż ważnych instytucji akademickich powołanych przez Jana Pawła II: Papieskiej Akademii Życia oraz Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla Studiów nad Małżeństwem i Rodziną. Podsumowuje również obrady synodu amazońskiego i jego rewolucyjne tezy.

29,90 zł
28,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,49 zł

42
Praca, opieka, płeć. Nauka o (nie)szczęściu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca, opieka, płeć. Nauka o (nie)szczęściu
Niedostępny
Brak

Kiedy można powiedzieć, że kobieta jest dobrą matką? Intuicyjnie jest to możliwe do określenia, ale czy obiektywnie również? Nie-pewność, co do standardów skłania do ich poszukiwania, często w niezbyt właściwym miejscu. I tu na scenie pojawiają się Instamat-ki; boginie jakości opieki nad dzieckiem, które nie tylko ustalają standardy, ale też identyfikują i kształtują kryteria oceny. A w efekcie kreślą linie oddzielające dobre matki od złych. Wobec niemożności określenia jasnych, absolutnych i obiektywnych kryteriów oceny, perfekcyjne kobiety z idyllicznych obrazków, nierzadko stanowią ważny punkt odniesienia w dokonywaniu samooceny. Instamatki są zawsze cierpliwe, wyrozumiałe, łagodne dla swoich dzieci. Gdy maluch nie chce czegoś zrobić, stosują wymyślne strategie przekony-wania, zamiast po prostu je przekupić lub im zagrozić. Swoje dzieci karmią tylko naturalnymi produktami, żadnych fastfoodów, tłusz-czów nasyconych i glutenu. Nie trzeba dodawać, że każdego dnia gotują obiad w domu, k

50,00 zł
40,50 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,50 zł

43
Praca nieopłacona, opłacona, emigracja zagraniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Praca nieopłacona, opłacona, emigracja zagraniczna
Niedostępny
Brak

Monografia poświęcona jest współczesnym przeobrażeniom na rynku pracy. Zawiera interesujące spektrum różnorodnych zagadnień ekonomii pracy w zakresie niedoskonałości funkcjonowania rynków pracy, związanych z problemami dotyczącymi aktywności zawodowej kobiet wychowujących dzieci, pracy nieopłaconej w gospodarstwach domowych, jak również zjawisk emigracji zagranicznej. Publikacja została przygotowana przez zespół badawczy składający się z siedemnastu Autorów pochodzących z ośrodków naukowych trzech państw: Polski, Słowacji i Ukrainy. Autorzy wskazali na konieczne kierunki zmian podejścia ekonomistów w zakresie postrzegania i traktowania nieodpłatnej pracy w gospodarstwie domowym, na ograniczenia i możliwości rozwiązań w zakresie gromadzenia danych w systemach statystycznych oraz na potrzebę zmian w makroekonomicznym systemie pomiaru dochodu narodowego. Przedstawiono także ważne argumenty na rzecz tworzenia elastycznych form zatrudnienia, z których mogą korzystać zwłaszcza kobiety wych

63,00 zł
51,03 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,97 zł

44
Gears! Gears!..Klocki, Koła Zębate, Łazik Kosmicz. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gears! Gears!..Klocki, Koła Zębate, Łazik Kosmicz.
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Gears! Gears! Gears!, Klocki, Koła Zębate, Łazik Kosmiczny, Zestaw konstrukcyjnyNauka przez zabawę! Learning Resources(R)to producent bezpiecznych, edukacyjnych i innowacyjnych zabawek, którym zaufali rodzice i nauczyciele na całym świecie.Buduj z tym niesamowitym zestawem Gears! Gears! Gears! Dzięki tym klockom dzieci nauczą się logicznego myślenia oraz sprawdzą empirycznie jak działają koła zębate. Zestaw pogłębia wiedzę na temat, technologii, mechaniki, architektury, konstrukcji oraz ćwiczy wyobraźnię przestrzenną. Kolorowe, plastikowe, wytrzymałe koła zębate służą do budowy różnych wariantów pojazdów. Dzięki temu dzieci nie tylko tworzą, ale również projektują konstrukcję. Pomocna może być dołączona do zestawu instrukcja, ale często wyobraźnia dziecięca nie zna granic, co sprawia że zabawa jest jeszcze lepsza. Wszystkie zestawy Gears! Gears! Gears! można ze sobą dowolnie łączyć.Zestaw składa się z 43 elementy w ładnych nasyconych barwach.Każdym uzyskanym pojeździe koła obracają się sprawnie.Wewnątrz instrukcja obrazkowa.Wymiary pudełka: 23 cm x 22,5 cm x 7 cm.Uwaga: chronić dzieci przed połknięciem małych elementów.Przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat.

139,00 zł
107,03 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 31,97 zł

45
Korsika Nd 1:50 000 Kompass - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korsika Nd 1:50 000 Kompass
Niedostępny
Brak

Mapy turystyczne Kompass zawierają wszystkie ważne dla turystów informacje, takie jak aktualne szlaki piesze, rowerowe i pozostałe informacje turystyczne.Treść topograficzna podana w przystępny i czytelny sposób czyni mapę szczegółową, co ułatwia orientację w terenie oraz czytanie mapy.Każda z map posiada krótki, przejrzysty przewodnik, opatrzony kolorowymi zdjęciami, zawierający najważniejsze informacje dotyczące bazy noclegowej, trasy wędrówek, zabytków i infrastruktury rekreacyjnej.

49,90 zł
47,41 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,49 zł

46
Ryzyko (zagrożenia i szanse) zatrudnienia... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ryzyko (zagrożenia i szanse) zatrudnienia...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.25

Książka pt. Ryzyko (zagrożenia i szanse) zatrudnienia Milenialsów. HRM po nowemu"", autorstwa Anny Lipki (z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach):udowadnia, iż Milenialsów charakteryzuje (w porównaniu do Tradycjonalistów, Baby Boomers oraz Generacji X) najwyższa dynamika pokoleniowa (mierzona liczbą zmian/transgresji postaw i wartości) oraz najwyższa oryginalność transgresyjna (mierzona postawami i wartościami o charakterze dyskontynuacyjnym (a nie kontynuacyjnym bądź wahadłowym)), wymuszająca zmiany m.in. w Human Resources Management;pokazuje dlaczego i przedstawia w jaki sposób należy mierzyć inteligencję generacyjną oraz zaufanie generacyjne w organizacji;charakteryzuje strategie personalne, które są adekwatne oraz nieadekwatne przy pozyskiwaniu i zatrzymywaniu najmłodszych pracowników;identyfikuje narzędzia personalne (dotyczące doboru pracowników, ich rozwoju, wynagradzania, kształtowania lojalności, kształtowania czasu i przestrzeni pracy, zarządzania konfliktami), które stosowane wobec Milenialsów zoptymalizują ryzyko personalne związane z ich zatrudnianiem;prezentuje w szczegółach, w jaki sposób stosować controlling personalny zorientowany na Milenialsów.

58,00 zł
46,98 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,02 zł

47
Breuil - Cervinia - Zermatt 1:50 000 Kompass - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Breuil - Cervinia - Zermatt 1:50 000 Kompass
Niedostępny
Brak

Mapy turystyczne KOMPASS zawierają wiele cennych informacji, takich jak aktualne szlaki turystyczne, zalecenia na trasach i ważne informacje turystyczne. Nasze mapy szlaków turystycznych to zazwyczaj więcej, niż mapa do wędrówki po górach, ale również trasy narciarskie ścieżki rowerowe.Treść mapy topograficznej jest przedstawiona w sposób czytelny i wyraźny we wszystkich szczegółach. Mapa jest zgodna z GPS. Całość w foliowej okładce.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

48
Teneriffa 1:50 000 Kompass - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teneriffa 1:50 000 Kompass
Niedostępny
Brak

Mapy turystyczne Kompass zawierają wszystkie ważne dla turystów informacje, takie jak aktualne szlaki piesze, rowerowe i pozostałe informacje turystyczne. Treść topograficzna podana w przystępny i czytelny sposób czyni mapę szczegółową, co ułatwia orientację w terenie oraz czytanie mapy.Do mapy dołączono krótki, przejrzysty przewodnik, opatrzony kolorowymi zdjęciami, zawierający najważniejsze informacje dotyczące bazy noclegowej, trasy wędrówek, zabytków i infrastruktury rekreacyjnej.

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

49
Pojazdy Ratunkowe - Helikopter LPR EC-135 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pojazdy Ratunkowe - Helikopter LPR EC-135
Dostępny16 szt.

Helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego Model wykonany z metalu z plastikowymi elementami.

68,90 zł
61,32 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,58 zł

50
Katamino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Katamino
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.23

"Katamino" to gra logiczna dla 1 osoby w wieku od 8 lat. Instrukcja zawiera również zasady dla dwóch graczy oraz zasady dla dzieci w różnym wieku (od 3 lat, 4 lat, 5 lat, 6 lat oraz 8 lat). Poznaj wielokrotnie nagradzaną łamigłówkę, która rozwija zmysł obserwacji i zdolność logicznego myślenia! Pentamino jest figurą utworzoną z pięciu ułożonych obok siebie kostek, z co najmniej jednym wspólnym bokiem. Tak więc, każdy z dwunastu zaprojektowanych pentaminów, zakrywa dokładnie pięć kratek na planszy gry. Penta jest grupą kilku pentaminów, które całkowicie wypełniają prostokąt ograniczony położeniem suwaka. Zadaniem gracza jest wypełnienie owego prostokąta, używając określonej liczby pentaminów. "Katamino" to 36 057 możliwych kombinacji! Od tych bardzo prostych aż po wyzwania Wielkiego Szlema i Super Szlema dla młodych i dorosłych geniuszy. Czy uda Ci się poznać je wszystkie? Baw się dobrze w pojedynkę lub z przeciwnikiem, układając tak wiele pentaminów jak to możliwe. Oprócz układania pent, "Katamino" może również być używane do zabawy w układanie różnorodnych kształtów (figur geometrycznych, zwierząt, itp.) lub jako zestaw konstrukcyjny (można się nauczyć budować przestrzenne figury). Zalety gry: Wyśmienita układanka dla dzieci (zróżnicowany poziom trudności sprawia, że gra "rośnie" wraz z dzieckiem) Rozwija zmysł obserwacji i zdolność logicznego myślenia Wysokiej jakości drewniane komponenty pozwolą cieszyć się grą przez długi czas. Szybki czas przygotowania i bardzo proste zasady "Katamino" zostało docenione i wyróżnione nagrodami w Belgii, Holandii, Luksemburgu, Anglii, Kanadzie oraz USA. ZAWARTOŚĆ: plansza do gry 12 pentaminów 5 małych czerwonych klocków 3 małe kasztanowe klocki suwak do wyznaczania granicy pola gry na planszy instrukcja (zawierająca przykłady zadań, kształtów geometrycznych oraz przestrzennych figur)

149,00 zł
131,12 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 17,88 zł

Wróć do góry