hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.21

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 21 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Noce i dnie, 4 DVD (Jerzy Antczak), na drugim Winka, nalewki i inne smakowitości (Zbigniew Ogrodnik). Kolejny produkt to Ukraina Zachodnia, Lwów; laminowana mapa samochodowo-turystyczna 1:500 000, plan miasta 1:10 000 (praca zbiorowa) oraz Inspired by Roman Statkowski CD (Kuba Stankiewicz).
1
Noce i dnie, 4 DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Noce i dnie, 4 DVD
Jerzy Antczak, 1975
Dostępny9 szt.

Telewizyjna adaptacja powieści Marii Dąbrowskiej. W formie kroniki ukazuje dzieje kilku pokoleń rodziny szlacheckiej na tle doniosłych wydarzeń historycznych z przełomu XIX i XX wieku. Bogumił Niechcic, były powstaniec i ziemianin, żeni się z Barbarą Ostrzeńską, podobnie jak on pochodzącą z niegdyś zamożnego rodu szlacheckiego. Życie Barbary przygniata uraz pierwszej nieszczęśliwej miłości, niezaspokojone aspiracje i potrzeby duchowe, poczucie obcości w świecie znojnej pracy - tak odległe od ideałów romantyczno-powstańczych, w których została wychowana. Bogumił, człowiek prostolinijny i prawego charakteru, pracuje jako administrator cudzych majątków. Oboje wrastają w nowe środowisko i szukają w nim swojego miejsca. Ich związek, nie wolny od nieporozumień i poczucia własnego niespełnienia, mimo wszystko trwa, i życie płynie dalej. Dopiero śmierć Bogumiła oznacza dla Barbary radykalne zmiany, a wybuch I wojny światowej - strach o niewiadomy los własny i najbliższych.

30,10 zł
24,98 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,12 zł

4 osoby kupiły
2
Winka, nalewki i inne smakowitości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Winka, nalewki i inne smakowitości
Dostępny18 szt.

Pasikonik, Jagodzianka, Poranna rosa, Pszczółka, Łapanie niedźwiedzia... Cóż to za dziwaczny zbiór? Może bajki ...? Niezwykły koloryt, wspaniały aromat, niezapomniany smak. Dla niektórych to "niezbędnik każdego domu". I co istotne - można je mieć według własnego gustu i smaku. Jak mawiał Pawlak, sympatyczny bohater filmu "Sami swoi" - dobra nalewka w każdej domowej spiżarce być powinna - dla zdrowotności!

29,20 zł
21,90 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,30 zł

1 osoba kupiła
3
Ukraina Zachodnia, Lwów; laminowana mapa samochodowo-turystyczna 1:500 000, plan miasta 1:10 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ukraina Zachodnia, Lwów; laminowana mapa samochodowo-turystyczna 1:500...
Dostępny13 szt.

Połyskujące w słońcu kopuły cerkwi, tajemnicze zamki, barwne skanseny ludowe, liczne rezerwaty przyrodnicze – na Ukrainie Zachodniej na turystów czeka mnóstwo atrakcji. Dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa samochodowo-turystyczna Ukrainy Zachodniej oraz turystyczny plan Lwowa pomogą je odkryć. Samochodowo-turystyczna mapa Ukrainy Zachodniej 1:500 000: • aktualny stan dróg, odcinki w budowie, • szczegółowa kategoryzacja i numeracja dróg, • odległości drogowe w kilometrach, • bogata treść turystyczna, • plastyczna rzeźba terenu, lasy, parki narodowe, • opisy w jęz. polskim i ukraińskim (w cyrylicy), • informator krajoznawczy, • dawna granica Polski. Turystyczny plan Lwowa 1:10 000: • plan interesujących dla turysty, centralnych dzielnic miasta, • szczegółowa skala 1:10 000 (1 cm – 100 m), • bogata treść turystyczna, m.in.: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty, • szczegółowy plan Cmentarza Łyczakowskiego, • linie tramwajowe i trolejbusowe z przystankami, • linie marszrutek, • plan zabytkowego centrum Lwowa w bardziej szczegółowej skali 1:6 000 (1 cm – 60 m), • skorowidz ulic, • mapa okolic Lwowa w skali 1:250 000. Mapa zawiera także tabelę transliteracji alfabetu ukraińskiego mapkę rozmieszczenie grup etnicznych na Ukrainie Zachodniej.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

1 osoba kupiła
4
Inspired by Roman Statkowski CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Inspired by Roman Statkowski CD
Niedostępny
Brak

A gdyby tak zaryzykować teorię, że cały ten jazz ma źródła w Wiśle? Kuba Stankiewicz to znakomity pianista jazzowy i kompozytor, który profesjonalną karierę rozpoczął w połowie lat 80. od gry u boku Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Zbigniewa Namysłowskiego. Studiował w Berklee College of Music w Bostonie, w Ameryce grywał m.in. w orkiestrze Artie Shawa. Wrócił do kraju i od lat bada wpływ polskiej przedwojennej muzyki filmowej na rozwój światowego jazzu. Owocami tych poszukiwań były udane albumy z muzyką Victora Younga, Bronisława Kapera oraz Henryka Warsa w autorskim opracowaniu pianisty. Wreszcie dotarł do źródeł Young i Wars przyznawali się do przemożnego wpływu Romana Statkowskiego, wybitnego warszawskiego pedagoga i kompozytora (z kolei ucznia m.in. Rimskiego-Korsakowa). Stankiewicz wziął na warsztat operę Maria Statkowskiego (1906) i z jej motywów wysnuł romantyczną, ale i współczesną jazzową opowieść.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

5
Dziady CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziady CD
Niedostępny
Brak

High Definition Quartet to zespół, który sprawdza się w poszukiwaniu, a jego pianista i lider Piotr Orzechowski nie bez przyczyny wziął sobie przydomek Pianohooligan z łobuzerską bezczelnością przeskakuje płoty pomiędzy muzycznymi krainami. W przypadku Dziadów jest to rzadko odwiedzane pogranicze jazzu, czy muzyki improwizowanej w szerszym rozumieniu, i elektroniki, w której jedni widzą jeszcze ambient, inni już muzykę współczesną domowej roboty. Wywoływanie duchów odbyło się tu na kanwie II części Dziadów Adama Mickiewicza, a gośćmi z zaświatów okazują się wybitne postaci światowej muzyki eksperymentalnej mag ambientu William Basinski, mistrz preparowanej gitary Christian Fennesz i specjalista od ponurych, onirycznych dźwiękoobrazów Robert Rich. W tym fascynującym rytuale uczestniczą też Krzysztof Knittel, grający na reagującym na podczerwień monochordzie oraz Igor Boxx, połowa duetu Skalpel. Wspólnymi siłami uchylają na chwilę drzwi pomiędzy tym, co materialne, a tym, co duchowe co, jeśli nie muzyka, podoła tak trudnemu zadaniu?

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

6
E - śpiewnik CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
E - śpiewnik CD
Niedostępny
Brak

Pieśni Stanisława Moniuszki zebrane w Śpiewnikach domowych były XIX-wiecznym, romantycznym odpowiednikiem współczesnej muzyki pop. Kompozytor pisał je dla ludzi, chciał by śpiewano je w domach, by żyły swoim życiem. Wiele z nich rzeczywiście zafunkcjonowało w ten sposób, co najmniej jedna Prząśniczka, oczywiście przetrwała do dziś, ale w końcu nieubłagany czas pokrył Śpiewniki domowe kurzem. Zdmuchują go fenomenalna śpiewaczka i kompozytorka Agata Zubel, wirtuoz wiolonczeli i znakomity improwizator Andrzej Bauer oraz Cezary Duchnowski, wybitny twórca i wykonawca muzyki komputerowej, algorytmicznej i improwizowanej. Łączą siły nie po raz pierwszy kilka lat temu na płycie El Derwid zmierzyli się z piosenkami Witolda Lutosławskiego. Zawartość tego e-Śpiewnika to popis techniki, wrażliwości i wyobraźni, ale z pełnym szacunkiem dla kompozycji. To 12 pieśni, które Zubel, Bauer i Duchnowski nie tyle adaptują do współczesności, co wystrzeliwują w przyszłość. Rok Moniuszkowski minie, ale tej płyty będzie się słuchało i słuchało.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

7
Works for rhodes piano and strings CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Works for rhodes piano and strings CD
Niedostępny
Brak

Historia muzyki pełna jest paradoksów. Weźmy takie pianino Rhodesa powstało na zamówienie amerykańskiej armii, bo orkiestry wojskowe potrzebowały instrumentu łatwego w transporcie. Ale już jego brzmienie dotarło do szerokiej publiczności za sprawą grupy The Doors, a więc symbolu rockowego pacyfizmu. Co ciekawe, w życiu kompozytorów, którzy napisali materiał na tę płytę Rhodes pojawił się na zupełnie innych etapach i w odmiennych kontekstach. Dla Alka Nowaka byli to The Doors właśnie, Marcin Stańczyk znał to brzmienie zarówno z nagrań jazzowych, rockowych, jak i popowych (choćby Michaela Jacksona), Sławek Kupczak odkrył je na płytach Pianohooligana Bach Rewrite i Experiment: Penderecki, natomiast Zygmunt Krauze nie miał z Rhodesem styczności w ogóle. Poznał instrument i jego właściwości dopiero, gdy został zaproszony do współpracy przy tym niezwykłym projekcie przez rzeczonego Pianohooligana, czyli Piotra Orzechowskiego. Wszechstronnego pianistę, który równie dobrze czuje się w repertuarze klasycznym, jak i jazzowej improwizacji.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

8
Archipelag CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Archipelag CD
Niedostępny
Brak

Maciej Zieliński z równą pasją oddaje się muzyce rozrywkowej (współpracował m.in. z Kayah i Anią Dąbrowską), filmowej (m.in. Gry uliczne i Sługi boże), jak i współczesnej. W tej ostatniej, wolnej od wymagań rynku i producentów, Zieliński może w pełni rozwinąć paletę swoich kompozytorskich ambicji i możliwości. Postmodernistycznej mnogości wpływów w utworach artysty służy współpraca z orkiestrą specjalizującą się w łączeniu różnych muzycznych światów, a trudno o zespół lepiej w tej materii doświadczony niż AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy pod wodzą Marka Mosia. Od Shining II, inspirowanego zjawiskami optycznymi, ale też wchodzącego w dialog z twórczością Krzysztofa Penderckiego (jego kompozycje zostały wykorzystane w kultowym dziś horrorze Lśnienie) po Accello Tanguero, w którym instrumentami solowymi są akordeon i wiolonczela, jak na trawestację idiomu tanga przystało wyraźnie słychać, że Archipelag to utwory napisane nie tylko na orkiestrę smyczkową, ale i na żywe emocje.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

9
Bi-piano Recital, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bi-piano Recital, CD
Zygmunt Krauze , Universal Music Polska
Niedostępny
Brak

John Cage (1912–1992) Fryderyk Chopin (1810–1849) Zygmunt Krauze (*1938) Wykonawcy: Zygmunt Krauze – fortepian Wybitny kompozytor i pianista Zygmunt Krauze twierdzi co prawda, że w swoim artystycznym życiu uciekał przed Chopinem, ale kiedy już zrozumiał, że to niemożliwe, nie klęka przed narodową świętością, lecz mierzy się z tą spuścizną na własnych warunkach. Każdy z utworów Fryderyka Chopina wykonuje tu na dwóch fortepianach – pierwszy brzmi tak, jak Pan Bóg i tradycja przykazali, drugi natomiast został spreparowany według wskazówek Johna Cage’a z partytury „Sonat i Interludiów”. Ogołocona ze słodkiej tonalności i wzbogacona improwizacjami twórczość Chopina przegląda się tu więc w zwierciadle muzyki współczesnej, a jej odbicie, za sprawą przesunięcia akcentu z harmonii na strukturę rytmiczną utworów, w zaskakujący sposób przywodzi na myśl dziedzictwo Afryki. Materiał uzupełniają autorskie utwory Zygmunta Krauzego – „Stone Music” i „Gloves Music” – oraz „Water Music Cage’a”, w których kompozycja nie wymaga od wykonawcy ani wierności, ani precyzji, ale wręcz przeciwnie: odwagi i kreatywności interpretacji. Fryderyk Chopin – „Polonez es-moll” op. 26 nr 2 Zygmunt Krauze – „Stone Music” Fryderyk Chopin – „Mazurek a-moll” [op. 67 nr 4] John Cage – „Water Music” Fryderyk Chopin – „Ballada F-dur” op. 38 Zygmunt Krauze – „Gloves Music” Fryderyk Chopin – „Nokturn Es-dur” op. 55 nr 2

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

10
Extraordinary Records - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Extraordinary Records
Niedostępny
Brak

Now available as part of TASCHEN's Bibliotheca Universalis series, this dazzling catalog of vinyl brings new meaning to the "album art." Produced in collaboration with Colors magazine, it brings together over 500 remarkable records from the collection of Alessandro Benedetti and Peter Bastine. The book forms a junction between photography, music, and design, celebrating vinyl not only for the integrity of sound recording, but also for its artistic potential as a material form. With featured artists including Pink Floyd, The Beatles, Prince, Michael Jackson, Bon Jovi and beyond, it offers compelling insight into the most intricate details of a performer's visual identity, from a flamboyant color to a futuristic mirror effect. The discs are arranged thematically to span monochrome vinyl; unusual vinyl (including silver, gold or mirror vinyl as well as extremely rare glow-in-the-dark vinyl); multicolored vinyl; etched vinyl (where music is pressed onto only one side); shaped vinyl (cut into forms that are different from the classic round disc); and picture discs (where a photograph or design is stamped onto the surface of the record). Page after page, this kaleidoscopic encyclopedia of game-changing vinyls is a colorful journey through era-defining records and artists.

71,00 zł
11
Czas Honoru BOX - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas Honoru BOX
Dostępny6 szt.

Fascynująca i mało znana karta historii polskiego ruchu oporu. Opowieść o okupacyjnej rzeczywistości i spadochroniarzach, którzy zostają przerzuceni do Polski.

196,80 zł
163,34 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 33,46 zł

12
MERITUM Prawo spółek T. 1-2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
MERITUM Prawo spółek T. 1-2
Niedostępny
Brak

Publikacja stanowi swoisty przewodnik po problematyce prawa spółek. Obejmuje nie tylko przystępne omówienie zagadnień spółek prawa handlowego uregulowanych przepisami kodeksu spółek handlowych, tj. spółek:- jawnej,- partnerskiej,- komandytowej,- komandytowo-akcyjnej,- z ograniczoną odpowiedzialnością,- akcyjnej- ale także spółki cywilnej działającej na podstawie kodeksu cywilnego, spółki cichej będącej umową nienazwaną, oraz europejskich form spółek.Autorami są specjaliści różnych dziedzin prawa, głównie prawa handlowego, prawa i postępowania cywilnego, prawa gospodarczego, reprezentujący kilka ośrodków akademickich (Lublin, Wrocław, Kraków, Katowice, Łódź), którzy w większości łączą pracę naukową z wykonywaniem zawodów prawniczych.W nowym, szóstym wydaniu czytelnicy znajdą omówienie m.in.:- zmian wynikających z nowelizacji Kodeksu spółek handlowych wprowadzonych ustawą z 19 lipca 2019 r. dotyczących uproszczenia i ułatwienia funkcjonowania spółki z o.o., w tym zmiany w sposobie głosowania zgromadzenia wspólników w spółce z o.o. (uchwały podejmowane w głosowaniu pisemnym), zmiany co do zakresu przedmiotowego uchwał zgromadzenia wspólników spółki z o.o. podejmowanych w tzw. trybie obiegowym, możliwości przedstawienia kopii pełnomocnictwa do protokołów zgromadzeń wspólników,- możliwości udziału wspólników spółki z o.o. w zgromadzeniu wspólników przy wykorzystaniu środków komunikacji elektronicznej (m.in. transmisja obrad zgromadzenia w czasie rzeczywistym),- zmian umożliwiających ciągłość działania spółki z o.o. i akcyjnej w przypadku rezygnacji członka zarządu nowe regulacje zapewniające ciągłość zarządu,- zmian dotyczących ważności umowy spółki z o.o. w organizacji (forma umowy wymagająca jednomyślności wspólników), sprecyzowanie kwestii związanych z terminem wypłaty dywidendy w spółce z o.o.,- zmian dotyczących wypowiedzenia umowy spółki komandytowo-akcyjnej,- doprecyzowania regulacji dotyczących transformacji (podziału) spółek kapitałowych,- zagadnienia połączenia spółki z o.o. ze spółką nowego typu: prostą spółką akcyjną,- doprecyzowania kwestii dywidendy (zwrotu zaliczki) w sytuacji odnotowanej straty w spółce z o.o.,- uaktualnienia przepisów podatkowych dotyczących poszczególnych typów spółek,- kwestii podatku VAT przy rozwiązaniu spółki cywilnej, odpowiedzialności z tytułu składek ZUS, FGŚP czy Funduszu pracy.

299,00 zł
269,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 29,90 zł

13
Rozeznawanie snów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozeznawanie snów
Niedostępny
Brak

Opowiedział jej więc jeden z nich: śniło mu się, że schodził schodami, a potem dostrzegł kaplicę z katafalkiem na środku, zaś wokół trumny honorową wartę. Gdy zapytał jednego z obecnych, kogo wszyscy opłakują, usłyszał: To nasz kochany prezydent padł z ręki mordercy!. Tydzień później (14 kwietnia 1865 r.) aktor John Wilkes Booth zastrzelił w Waszyngtonie Lincolna. Kiedy o tragedii zawiadomiono jego żonę, odrzekła: Boże, jego sen, jego sen! (fragment książk- Jak interpretować sny?- Co one oznaczają?- Czy sen jest zjawiskiem tylko naturalnym?- Czy należy wierzyć w sny?- Czy wiara w sny sprzeciwia się wierze w Boga?- Czy we śnie może objawić się wola Boża?- Czym jest świadome śnienie?Na te i wiele innych pytań stara się odpowiedzieć niniejsza pozycja. Ponadto znajdują się w niej świadectwa dotyczące porażenia sennego oraz świadectwo s. Zachariaszy, której śnił się szatan. Każde ze świadectw zostało zaopatrzone komentarzem egzorcysty lub demonologa.

14,30 zł
12,87 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,43 zł

14
Dungeons & Dragons: Przewodnik Mistrza Podziemi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dungeons & Dragons: Przewodnik Mistrza Podziemi
Niedostępny
Brak

Zainspiruj i rozerwij swoich graczyDungeon Master's Guide (Przewodnik Mistrza Podziemi) zapewnia inspirację i porady, dzięki którym rozbudzisz swoją wyobraźnię i stworzysz dla swoich graczy fascynujące światy pełne przygód i eksploracji. Wewnątrz książki znajdziesz sugestie i wskazówki dotyczące budowania światów oraz tworzenia niezapomnianych przygód, opcjonalne zasady gry, setki klasycznych magicznych przedmiotów i wiele innych narzędzi przydatnych Mistrzowi Podziemi.W przewodniku znajdziesz:wstęp do tworzenia i odzwierciedlania światów w grach fabularnych;plany egzystencji i ich charakterystykę;porady tworzenia własnych scenariuszy sesji jak i całych kampanii;zasady tworzenia bohaterów niezależnych i to, czym powinni się oni charakteryzować;ciekawe sugestie o tym, jak wykorzystywać otoczenie na sesji;informacje, co mogą robić bohaterowie pomiędzy przygodami;olbrzymie zestawienie skarbów i magicznych przedmiotów;porady dotyczące prowadzenia różnych aspektów D&D;pomocne zasady opcjonalne i takie, pozwalające wprowadzać własne opcje do gry;szereg mniejszych dodatków, od map poprzez inspiracje dla Mistrzów Podziemi.Piąta edycja Dungeons & Dragons(R) to najnowsza odsłona najbardziej popularnej gry fabularnej na całym świecie wydawanej od 1974 roku, aktualnie przez wydawnictwo Wizards of the Coast.Przewodnik Mistrza Podziemi stanowi jeden z trzech podręczników podstawowych, obok Monster Manual (Księgi Potworów) i Player's Handbook (Podręcznik Gracza). Odwiedź też stronę rebel.pl/dnd aby dowiedzieć się więcej o polskim wydaniu tego legendarnego systemu.

200,00 zł
176,00 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 24,00 zł

15
Cud, spotkanie człowieka z Bogiem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cud, spotkanie człowieka z Bogiem
Niedostępny
Brak

Czym jest cud?Jak rozumieć cud jako spotkanie człowieka z Bogiem?Na co musimy zwrócić uwagę przy prawidłowej interpretacji nadprzyrodzonego działania Boga?Dlaczego Bóg działa raz w ukryciu, a innym razem bardzo spektakularnie?W jaki sposób nie ulec różnym manipulacjom pseudoproroków, uzdrowicieli, szamanów, samozwańczych charyzmatyków?Jakie są kryteria rozeznawania autentyczności cudów i charyzmatyków?Na te i wiele innych pytań znajdziemy odpowiedź w niniejszej książce. Ma ona na celu przybliżyć sposoby działania Boga wśród ludzi. Wyjaśnimy czym jest Objawienie Boże oraz na czym polega Miłość Boga i Jego stała obecność w świecie. Przyjrzymy się również czym jest wiara, modlitwa i łaska. W świetle osobowego działania Boga dokonamy interpretacji samego pojęcia cudu, jak również zobaczymy jakie są kryteria jego rozeznawania we wspólnocie Kościoła. Będziemy mogli przeczytać o sposobach weryfikacji wydarzeń charyzmatycznych i samych charyzmatyków oraz o sytuacjach, które są ewidentnym nadużyciem i nieprawidłowością w ewangelizacji i duszpasterstwie.

16,90 zł
15,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,69 zł

16
Analiza trwania w badaniach ekonomicznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Analiza trwania w badaniach ekonomicznych
Dostępny1 szt.

Niniejsza monografia jest podsumowaniem wieloletnich badań Autorek w zakresie metod analizy przeżycia i ich zastosowania w badaniu zjawisk społeczno-ekonomicznych. Celem pracy jest przedstawienie i zastosowanie wybranych metod: tablice trwania, estymator Kaplana-Meiera, testy istotności przebiegu funkcji przeżycia, modele regresji proporcjonalnego i nieproporcjonalnego hazardu Coxa. Ma ona zatem charakter teoretyczny i empiryczny, ale również naukowo-dydaktyczny.Zamysłem Autorek było połączenie rozważań naukowych z praktycznym zastosowaniem prezentowanych modeli, rzadziej stosowanych w badaniach. Beata Bieszk-Stolorz oraz Iwona Markowicz realizowały projekty badawcze MNiSW na temat wykorzystania metod analizy trwania w badaniu żywotności firm i w badaniu bezrobocia. Przykłady prezentowane w monografii opracowano w oparciu o dane z rejestru REGON z Urzędu Statystycznego w Szczecinie oraz dane indywidualne pozyskane z Powiatowego Urzędu Pracy w Szczecinie.

50,00 zł
31,00 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 19,00 zł

17
Wartości szacunkowe w sprawozdaniu finansowym... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wartości szacunkowe w sprawozdaniu finansowym...
Niedostępny
Brak

Analiza zawartości informacyjnej sprawozdań finansowych sporządzanych według regulacji MSSF pozwala jednoznacznie stwierdzić, że znaczną część pozycji prezentowanych w raportach stanowią pozycje szacunkowe. Taki stan rzeczy wynika zarówno z niepewności otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują podmioty gospodarcze, jak i z zasad wyceny przyjmowanych w MSSF, w coraz większym stopniu wykorzystujących podstawy wyceny inne niż koszt historyczny.W opracowaniu przedstawiono zasady dokonywania szacunków dotyczących takich składników sprawozdania finansowego, jak:środki trwałe i aktywa niematerialne,zapasy,należności,aktywa inwestycyjne,rezerwy,przychody wynikające z umów z klientami.Efekty dokonanych szacunków zostały przedstawione zarówno z perspektywy ich wpływu na składniki sprawozdania z sytuacji finansowej, jak też sprawozdania z wyniku i innych całkowitych dochodów.

55,00 zł
44,55 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 10,45 zł

18
Ekologiczny rozwój przedsiębiorstw - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ekologiczny rozwój przedsiębiorstw
Niedostępny
Brak

Publikacja jest poświęcona tematyce rozwoju ekologicznego przedsiębiorstw, jego podstawowym problemom, modelom i strategiom wykorzystywanym przez podmioty gospodarcze, dla których ekologia ma istotne znaczenie. Przedstawiono w niej podstawowe kwestie związane z relacjami na linii biznes-ekologia i zarządzaniem ekologicznym. Szczególną uwagę zwrócono na ekoinnowacje i pomiar ekoinnowacyjności, a także finansowanie ochrony środowiska przez polskie przedsiębiorstwa. Zaprezentowano wyniki badania dotyczącego ekorozwoju polskich przedsiębiorstw oraz studia przypadków powszechnie znanych firm działających na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Każdy rozdział został zakończony pytaniami problemowymi.

39,90 zł
34,31 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 5,59 zł

19
Venture Capital - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Venture Capital
Dostępny4 szt.

Swoją ogromną popularność venture capital zawdzięcza bezprecedensowej ekspansji technologicznych start-upów w ciągu kilku poprzednich lat, w tym także w Polsce.Podobnie jak wszystkie inne instytucjonalne formy finansowania przedsięwzięć gospodarczych VC podlega cykliczności. Poprzedni pełen cykl zakończył się wybuchem bańki internetowej w pierwszych latach poprzedniej dekady.Obecnie różnicę względem poprzedniego cyklu stanowi zdecydowanie mniejsza, niż w latach 90. i latach poprzedniej dekady, popularność rynku publicznego, przemawiająca na korzyść rynku prywatnego jako docelowego sposobu dezinwestycji. Coraz większa transparentność rynku prywatnego będzie sprzyjać utrwaleniu instytucji VC w instytucjonalnym krajobrazie rynku kapitałowego, niezależnie od czynników cyklicznych, przemieniając ją w coraz bardziej mainstreamową instytucję. Dodatkowo, mechanizm tokenizacji, opartej o blockchain, może radykalnie poprawić sytuację płynnościową tej klasy aktywów i to już w ciągu najbliższych lat.Skoro VC ma szanse pozostać trwałą częścią infrastruktury rynku kapitałowego, warto poznać najważniejsze mechanizmy jego działania, takie jak klauzule umowne stanowiące tło transakcji ze start-upami oraz sposoby wycen przedsięwzięć praktykowane przez fundusze. VC jest przydatnym źródłem kapitału wyłącznie dla tych twórców start-upów, którzy postrzegają swój biznes jako ciągłe wyzwanie rozwojowe.Czy będąc założycielem, założycielką start-upu, bo w coraz większym stopniu pytanie to dotyczy kobiet, powinienem (powinnam) rozważyć fundusze VC jako źródło kapitału? A jeśli tak - to jakie będzie to rodzić wyzwania? W znalezieniu kompleksowej odpowiedzi powinna pomóc lektura niniejszej książki.

59,00 zł
47,79 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 11,21 zł

20
Niestandardowy podręcznik do rachunkowości... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niestandardowy podręcznik do rachunkowości...
Dostępny5 szt.

Prezentuję drugą część Niestandardowego podręcznika do rachunkowości. Rachunkowość pół żartem i na serio", poświęconego tym razem rachunkowości zarządczej, zwanej też z języka angielskiego rachunkowością menedżerską, a z języka niemieckiego controllingiem.Celem publikacji jest zarówno popularnonaukowy opis zasad rachunkowości zarządczej, jak i przede wszystkim zamiana tradycyjnych studenckich 3Z zakuć - zdać - zapomnieć" na następujące 3Z zrozumieć - zapamiętać - zarobić".INFORMACJA DLA CZYTELNIKASKŁAD:Substancja aktywna: teoretyczne podstawy rachunkowości zarządczej (syn. rachunkowości menedżerskiej, controllingu) wraz z przykładami zastosowania wiedzy teoretycznej w praktyce gospodarczej. Środki pomocnicze: ciekawostki historyczne, opisy komicznych sytuacji z wykładów rachunkowości zarządczej, żartobliwe rysunki.WSKAZANIA:- jako środek umożliwiający zrozumienie rachunkowości zarządczej (controllingu),- jako środek wspomagający racjonalizację kosztów, zwiększenie przychodów oraz generowanie zysków,- jako środek nawiązania korzystnych kontaktów z kontrahentami oraz poprawnych stosunków z biurem rachunkowym i urzędem skarbowym.DOZOWANIE:W zależności od stopnia braku wiedzy, zaniedbania nauki oraz czasu pozostałego do kontroli (egzaminacyjnej, kierownictwa wyższego szczebla, z urzędu skarbowego itp.):- nie mniej niż jeden podrozdział dziennie,- nie przekraczać jednego rozdziału dziennie.PRZEDAWKOWANIE:Rzadko spotykane.W razie przedawkowania - książkę odłożyć na półkę na kilka dni i przy powtórnym stosowaniu nie przekraczać dawki maksymalnej.MOŻLIWE DZIAŁANIA NIEPOŻDANE:- zamęt w głowie od nadmiaru ważnych i ciekawych informacji,- zbyt wesoły nastrój, przeszkadzający w kontynuacji nauki.Postępowanie analogiczne do postępowania podczas przedawkowania.W razie potrzeby skonsultować się z wykładowcą, biurem rachunkowym lub sięgnąć po klasyczne podręczniki akademickie.Inne publikacje i Rachunkowość zarządza: pół żartem i na serio.W razie niedosytu informacji zaleca się uzupełniające korzystanie z klasycznych podręczników akademickich oraz z aktualnego tekstu Ustawy o rachunkowości.PRZECIWWSKAZANIE:Książka jest bezwzględnie przeciwwskazana osobom bez poczucia humoru.Producent: CeDeWu sp. z o.o., Autor: dr Svetlana Rogozina

48,00 zł
38,88 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 9,12 zł

1 osoba kupiła
21
O życiu i muzyce z legendami jazzu BR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O życiu i muzyce z legendami jazzu BR
Niedostępny
Brak

Wyjątkowa książka o życiu, które przeplata się z jazzem i o jazzie, który jest elementem życia.Składa się na nią 50 rozmów z legendami jazzu: John Abercrombie, Terence Blanchard , Gary Burton, Larry Carlton, Ron Carter, Stanley Clarke, Jimmy Cobb, Billy Cobham, Larry Coryell, Jack DeJohnette, Lou Donaldson, Bob Dorough, Peter Erskine, Bill Frisell, Jan Garbarek, Benny Golson, Jerry Goodman, Jimmy Heath, Eddie Henderson, Dave Holland, Ron Holloway, Ahmad Jamal, Bob James, Rick Laird, Oliver Lake, Ramsey Lewis, Charles Lloyd, Joe Lovano, Mike Mainieri, Pat Martino, Bennie Maupin, John McLaughlin, Al Di Meola, Pat Metheny, Bob Mintzer, Airto Moreira, David Murray, Gary Peacock, Jean Luc-Ponty, Sonny Rollins, John Scofield, Archie Shepp, Sonny Simmons, Lonnie Smith, Mike Stern, Steve Swallow, Chester Thomson, Lenny White, Buster Williams oraz Gerald Wilson, który udzielił autorowi swojego ostatniego wywiadu, zmarł dwa tygodnie po rozmowie w wieku 96 lat.Ilustracją do książki jest seria grafik-portretów autorstwa Rafała Mroza stworzona specjalnie dla tej publikacji oraz dedykacje, podziękowania, które autor otrzymał od swoich rozmówców.Biogramy muzyków opracował Dionizy Piątkowski ? wybitny krytyk, publicysta i autorytet jazzu. Promotor koncertów gwiazd estrady oraz prestiżowego cyklu koncertowego Era Jazzu. Autor kilku tysięcy artykułów w prasie krajowej i zagranicznej, producent płyt, programów telewizyjnych i radiowych. Autor książek (Czas Komedy, Nie tylko muzyka?) oraz pierwszej polskiej Encyklopedii Muzyki Popularnej ? JAZZ.

53,90 zł
45,28 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 8,62 zł

22
John Rawls. Uzasadnienie, sprawiedliwość i rozum.. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
John Rawls. Uzasadnienie, sprawiedliwość i rozum..
Niedostępny
Brak

Teoria sprawiedliwości Johna Rawlsa, podobnie jak i jego filozofia polityki, nie są łatwe do intelektualnego przyswojenia. Mimo że był filozofem amerykańskim i ewidentnie bliska była mu anglosaska tradycja analityczna w filozofii, która odznacza się dążeniem do jasności stylu i ogólnej klarowności intelektualnej, to jednak czytelnik jego Teorii sprawiedliwości i w nieco mniejszej mierze innych prac z pewnością nie ma łatwego zadania. Śledzenie meandrów myśli Rawlsa jest bowiem trudne i wymaga wielkiej koncentracji. W tym sensie wprowadzenie do jego teorii sprawiedliwości i filozofii polityki to rzecz z pewnością bardzo potrzebna, więc projekt Krzysztofa Kędziory należy przywitać z radością. Jego wykonanie także budzi szacunek i uznanie.Z recenzji prof. Andrzeja Szahaja

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

23
Mechanizmy efektywnego zarządzania bocznicami kolejowymi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mechanizmy efektywnego zarządzania bocznicami kolejowymi
Dostępny4 szt.

W publikacji szeroko opisano zakres i metodykę badań mechanizmów efektywnego zarządzania bocznicami kolejowymi, jak również zagadnienia dotyczące wysokiej efektywności w zarządzaniu złożonymi obiektami technicznymi. Uwzględniono zagadnienia zarządzania projektami oraz zarządzanie procesami, problematykę zarządzania inwestycyjnego, a także kwestię modeli biznesu złożonych obiektów technicznych, jakimi są bocznice kolejowe. Zaprezentowane zostały aspekty prawne, których charakterystyka jest niezbędna dla pełnego zrozumienia pracy bocznic kolejowych, kwestie utrzymania oczekiwanego poziomu bezpieczeństwa na bocznicach kolejowych, jak również proces uzyskiwania świadectwa bezpieczeństwa bocznic kolejowych oraz wymaganą do stosowania dokumentację pracy bocznic kolejowych. W książce przedstawiono szereg rozwiązań, które określają zakres praktycznych analiz służących doskonaleniu efektywności pracy bocznic kolejowych oraz zawarto użyteczne dla menedżerów bocznic kolejowych rozwiązania praktyczne i propozycje podejścia do doskonalenia efektywności pracy bocznic kolejowych, a także zaprezentowano autorską metodykę zarządzania projektami poprawy efektywności pracy bocznic kolejowych.

80,00 zł
64,80 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 15,20 zł

24
Wpływ zarządzania administracją celną na funkcjonowanie polskiego handlu zagranicznego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wpływ zarządzania administracją celną na funkcjonowanie polskiego hand...
Niedostępny
Brak

Wpływ na gospodarkę administracji publicznej (instytucji publicznych) jest odczuwalny dla każdego obywatela. Współczesna administracja publiczna stała się przede wszystkim publiczną służbą, powinna realizować zadania władz, zaspakajać potrzeby społeczeństwa oraz działać w jego interesie. Sposób zarządzania administracją celną wpływa na funkcjonowanie polskiego handlu zagranicznego. Ekonomia instytucjonalna ukazuje ważne wskazówki, jak należy zarządzać sektorem publicznym. Cła stanowią jeden z najważniejszych instrumentów polityki gospodarczej państwa. Wpływają one na strukturę importu i jego efektywność oraz stanowią źródło dochodów budżetowych. Ta kategoria ekonomiczna znana jest od wielu stuleci, zawód celnika odnajdujemy już w przypowieściach biblijnych. Największa rolę odegrały w czasie wielkiego kryzysu 1929-1933 i bezpośrednio po nim. Obecnie można obserwować politykę prezydenta Donalda Trumpa, który postanowił przerwać liberalizację handlu międzynarodowego i wywołać „wojnę celną" z Chinami i Unią Europejską. Coraz ważniejsze stają się zadania stawiane przed służbą celną, poruszana problematyka jest szczególnie ważna dla krajów członkowskich Unii Europejskiej, gdzie sprawność procedur administracyjnych w obszarze ceł jest powszechnie uznana za jeden z kluczowych wyzwań rozwoju handlu międzynarodowego. Usprawnienie i polepszenie całego łańcucha dostaw towarów wpłynie również na przedsiębiorców. Polscy przedsiębiorcy mają ogromny potencjał, stąd przedstawione rekomendacje powinny zachęcić firmy do wchodzenia na nowe zagraniczne rynki, co przyniosłoby korzyści dla gospodarki krajowej.

70,00 zł
56,70 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 13,30 zł

25
Społeczna odpowiedzialność biznesu... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Społeczna odpowiedzialność biznesu...
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.07

Reputacja i zaufanie są warunkiem koniecznym w działalności tradycyjnych oraz alternatywnych instytucji finansowych, które doko-nują transferu kapitału pieniężnego w gospodarce od deponentów do kredytobiorców. Doświadczenia polskie i międzynarodowe wskazują, że reputację i zaufanie buduje się latami, a można ją utracić bardzo szybko. Kryzys zaufania i utrata reputacji wobec kon-kretnej instytucji mogą przenosić się na ocenę całego sektora usług finansowych. Jednym z instrumentów budowania reputacji i zau-fania na rynku usług finansowych jest stosowanie w praktyce koncepcji społecznej odpowiedzialności biznesu, m.in. poprzez odpo-wiedzialne kredytowanie, rzetelne informowanie i edukację konsumentów, odpowiedzialną sprzedaż produktów finansowych oraz stosowanie w działalności zasad etycznych.Monografia zawiera teksty naukowców i praktyków dotyczące takich zagadnień, jak:ryzyko reputacyjne instytucji finansowych i jego mitygacja,reputacja FinTech ,audyt reputacyjny w instytucjach finansowych,standardy ochrony, świadomość i edukacja konsumenta na rynku finansowym,działania społeczne banków w Polsce i ich ocena,konflikt między działalnością doradców i instytucji finansowych,odpowiedzialna i etyczna sprzedaż produktów finansowych.Problematyka poruszana w monografii jest aktualna i ważna, szczególnie wobec obserwowanych nie tylko na polskim rynku praktyk sprzedażowych społecznie nieodpowiedzialnych (misselling). Monografia jest adresowana do pracowników naukowych, studentów uczelni kierunków ekonomicznych i społecznych, pracowników oraz zarządzających instytucjami finansowymi, a także ich klientów.Książka może być bardzo dobrym źródłem wiedzy dla studentów kierunków ekonomii, zarządzania i prawa oraz dla bankowców, finansistów, doradców finansowych i osób przygotowujących się do pracy w sektorze finansowym. W kompleksowym ujęciu tematu wykorzystano krajową i międzynarodową literaturę przedmiotu oraz badania własne. Książka jest pozycją interesującą, umiejętnie wprowadzającą w trudne interdyscyplinarne problemy, z jakimi stykają się zarówno teoretycy, którzy poszukują właściwej interpreta-cji wielu zjawisk ekonomicznych, jak i praktycy oraz klienci. Książka na pewno znajdzie licznych odbiorców, m.in. wśród studentów studiów ekonomii, prawa i zarządzania, a także wśród naukowców, wykładowców i tych wszystkich, którzy chcieliby lepiej zrozumieć rynek finansowy w otoczeniu o coraz wyższym stopniu złożoności.Z recenzji prof. dr. hab. Włodzimierza Szpringera

76,00 zł
61,56 zł

Rabat 19,0%
oszczędzasz 14,44 zł

26
Tajlandia; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajlandia; laminowany map&guide XL (2w1: przewodnik i mapa)
Dostępny13 szt.

Atrakcje Bangkoku, Phuket oraz Krabi. Plaże, pływające targi i trekking w dżungli. Tajskie przysmaki: pad thai i zupa tom yum. Ogromny posąg leżącego Buddy w Bangkoku, niezwykły pływający targ Damnoen Saduak, legendarny most na rzece Kwai. Słodkie lenistwo na Phuket, Ko Samui lub półwyspie Railay i kąpiel u podnóża dających ochłodę wodospadów Erawan. Nurkowanie wśród rafy koralowej, trekking w dżungli, delektowanie się przysmakami tajskiej kuchni: makaronowym pad thai, ostrym curry czy słodkim ryżem z mango. Mapa z przewodnikiem pomoże w odkrywaniu uroków Krainy Uśmiechu. To wyjątkowe połączenie zawiera wszystkie informacje niezbędne zarówno na krótki wyjazd, jak i dłuższe wakacje. „Map&guide” w nowej odsłonie – większy format i jeszcze więcej treści: • zajmujące opisy kilkudziesięciu niezwykłych miejsc wartych odwiedzenia, • łatwa nawigacja: atrakcje z przewodnika ponumerowane i zaznaczone na mapach, • poręczny format, wygoda składania i trwałość, • mapy i plany w dogodnych dla turysty skalach: Tajlandia (1:1 650 000), wyspa Phuket (1:700 000), Ko Samui (1:260 000), Bangkok (1:21 000), Chiang Mai (1:27 000), • przydatne informacje praktyczne: adresy, dni i godziny otwarcia obiektów, wskazówki dotyczące transportu i noclegów, • informacje o lokalnej kuchni, • ciekawostki i kolorowe fotografie.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

27
Gold Experience 2ed A2+ SB PEARSON - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gold Experience 2ed A2+ SB PEARSON
Niedostępny
Brak

Gold Experience 2ND Edition to druga edycja lubianego przez uczniów i cenionego przez nauczycieli kursu językowego, który perfekcyjnie łączy przygotowanie do międzynarodowych certyfikatów językowych Cambridge English Qualifications z rozwojem wszystkich sprawności językowych.Dobór tematów spójny z zainteresowaniami nastolatków, autentyczny materiał wideo w każdym rozdziale, różnorodność ćwiczeń egzaminacyjnych w formie tradycyjnej i cyfrowej, prezentacje gramatyczne z funkcją edytowania treści to tylko niektóre z wyjątkowych cech nowej edycji kursu.Seria Gold Experience 2ND Edition obejmuje osiem poziomów zaawansowania, dzięki którym nauczyciel ma możliwość precyzyjnego doboru poziomu kursu do umiejętności ucznia. Poziomy A1+, A2+, B2, B2+ i C1 zawierają 100% nowych treści. Pozostałe poziomy A1, A2, B1, B1+ zostały zaktualizowane, a w przypadku poziomów A2 i B1 dostosowane do nowych wymogów egzaminów Key for Schools i Preliminary for Schools.

84,90 zł
75,56 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,34 zł

28
Barcelona (Barcelone); kieszonkowy laminowany plan miasta 1:20 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barcelona (Barcelone); kieszonkowy laminowany plan miasta 1:20 000
Dostępny17 szt.

Bajkowe budowle Antoniego Gaudiego z Sagradą Familią na czele, słynny deptak Rambla, tajemnicza Dzielnica Gotycka oraz plaże Barcelony. Dwustronnie laminowany, wygodny w składaniu kieszonkowy plan interesujących dla turysty, centralnych dzielnic Barcelony pomoże szybko odnaleźć wszystkie te atrakcje. Na mapie m.in.: • bogata treść • turystyczna: zabytki, muzea, hotele i inne istotne obiekty, • linie i stacje metra, linie autobusów turystycznych, • schemat metra, • plan centrum Barcelony w szczegółowszej skali 1:11 000 (1 cm 110 m), • skorowidz ulic. Wersja angielska

13,40 zł
9,38 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 4,02 zł

29
L.O.L. Pets. Maskotka, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
L.O.L. Pets. Maskotka, mix wzorów
Pro Kids
Niedostępny
Brak

Przedstawiamy uroczą maskotkę z uwielbianej przez dzieci serii „L.O.L. Pets”. Została wykonana z wysokiej jakości materiałów, z dbałością o szczegóły. Zbierz całą kolekcję! Wielkość: ok. 19.0 cm Uwaga. Mix wzorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

70,23 zł
62,50 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 7,73 zł

30
Zestaw sypialnia + livingroom dla laleczki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw sypialnia + livingroom dla laleczki
Icom
Dostępny8 szt.

Przedstawiony zestaw zawiera mebelki do sypialni oraz salonu dla lalki. Urządź jej przepiękne mieszkanie. Wszystko zostało wykonane z dbałością o szczegóły. Lalka znajduje się w zestawie.

58,31 zł
55,39 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,92 zł

31
Zeszyt A5/32K kratka (10szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
34,90 zł
33,16 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,74 zł

Wróć do góry