hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2019.12.24

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 24 grudnia 2019 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Biblia w malarstwie (Bożena Fabiani), na drugim Disney Kraina Lodu 2. Popatrz i znajdź (praca zbiorowa). Kolejny produkt to Programowanie obrabiarek CNC (Grzesik Wit, Niesłony Piotr, Kiszka Piotr) oraz Liza. Kolorowanka. Mała dziewczynka (Rene Brassart).
1
Biblia w malarstwie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biblia w malarstwie
Dostępny188 szt.

Albumowe, ozdobne wydanie gawęd Bożeny Fabiani poświęconych sztuce inspirowanej Biblią. Książka z barwnymi reprodukcjami, wydana na wysokim jakościowo papierze, w twardej oprawie będzie pięknym prezentem dla wszystkich miłośników sztuki Stary Testament zawiera opowieści najróżniejsze: zadziwiające, niezrozumiałe, wzniosłe i okrutne, tętniące życiem i emocjami – i wszystko to autorka obserwuje na obrazach, tropiąc przy tym realia związane zarówno z epoką żydowskich patriarchów i królów, jak i z czasami artystów podejmujących tematy biblijne. Przygląda się, jak w ciągu wieków radzono sobie z trudnościami w wyobrażeniu człowieka i żywiołów, powietrza, światła, wody, jak ukazywano potężne emocje bohaterów biblijnych, zwłaszcza te najgroźniejsze – nienawiść, mściwość, zawiść. Autorka ściśle powiązuje historię z obrazem, wyjaśnia jego treść, pokazuje podejście malarza do tematu – tak różne w zależności od epoki oraz indywidualnych cech artysty. Bożena Fabiani przybliża i objaśnia również malarstwo, którego źródłem stał się Nowy Testament. Przyjmuje układ chronologiczny, zgodny z opowieścią o życiu Jezusa. Wpisuje swoją opowieść w szeroko pojęty kontekst historyczno obyczajowy, zarówno w odniesieniu do samego zapisu Ewangelii i starożytnej Palestyny, jak i do konkretnego dzieła, badając czas i okoliczności jego powstania oraz cechy charakterystyczne, styl artysty i ducha epoki, nie wchodząc przy tym w zagadnienia czysto teologiczne. Pisząc o sztuce, która wyrosła na glebie słowa pisanego, Bożena Fabiani utrzymuje równowagę słowa i obrazu. Każdy rozdział składa się z przeplatających się dwóch elementów – krótkiego streszczenia tekstu, który malarz miał za zadanie zilustrować (autorka cytuje przy tym tekst biblijny) oraz z obrazów, którym towarzyszy opis, a nierzadko także dygresyjna informacja o malarzu. Autorka wzbogaca narrację o wiersze inspirowane Ewangelią. Książka jest skierowana do wszystkich tych, których interesuje malarstwo, a zwłaszcza dzieła inspirowane tematyką biblijną. To również publikacja dla osób poszukujących eleganckiej książki prezentowej. To propozycja książki popularyzującej wiedzę o sztuce i pasję do sztuki, pisana przez panią profesor Fabiani z zamysłem, by publikacja trafiła także do rąk młodych odbiorców.

129,00 zł
113,52 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 15,48 zł

2 osoby kupiły
2
Disney Kraina Lodu 2. Popatrz i znajdź - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu 2. Popatrz i znajdź
Niedostępny
Brak
ostatnio dostępny: 2022.11.08

Teraz, kiedy na tronie zasiada królowa Elsa, w Arendelle wszystko dobrze się układa ale czy na pewno? Wyrusz w podróż razem z Elsą, Anną, Olafem, Kristoffem i Svenem, aby odkryć tajemnice przeszłości królestwa. Po drodze uważnie przyjrzyj się 8 inspirowanym filmem ilustracjom i znajdź ukryte na nich elementy. Następnie przejdź do ostatniej strony, aby podjąć się kolejnych wyzwań!

25,00 zł
19,75 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 5,25 zł

1 osoba kupiła
3
Programowanie obrabiarek CNC - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Programowanie obrabiarek CNC
Dostępny100 szt.

Wydawnictwo przedstawia kolejne, najnowsze ? zmienione i zaktualizowane wydanie bestsellerowej książki dotyczącej programowania obrabiarek sterowanych numerycznie. Publikacja stanowi bogate kompendium wiedzy praktycznej o technikach programowania oraz możliwościach technologicznych różnych pakietów/programów CAD/CAM, które są powszechnie stosowane w nowoczesnym przemyśle wytwórczym. Autorami jest doświadczona kadra naukowców i praktyków, którzy w swojej pracy akademickiej oraz projektach przemysłowych wykorzystują z powodzeniem opisane w książce zagadnienia. W książce omówiono m.in.: budowę i funkcje układu CNC, klasyfikację i metody programowania; rodzaje układów sterowania obrabiarek NC/CNC; wyposażenie narzędziowe i oprzyrządowanie technologiczne obrabiarek NC/CNC; zastosowanie technik wirtualnej rzeczywistości i inżynierii odwrotnej oraz techniki pomiarów współrzędnościowych; programowanie obróbki na obrabiarkach CNC, a w szczególności: programowanie układów CNC z podaniem technik pomiarowych, cykli ustalonych, sposobów korekcji narzędzi oraz metod programowania z użyciem podprogramów i programowania parametrycznego, programowanie wspomagane komputerem zewnętrznym, programowanie ręczne wspomagane komputerowo, automatyczne systemy programowania, interaktywny system programowania, programowanie obrabiarek wielofunkcyjnych. Obecne, nowe wydanie książki zawiera uaktualnione informacje na temat wyposażenia narzędziowego i technicznego obrabiarek CNC, integracji obróbki i pomiarów współrzędnościowych, a także omówiono programowanie obrabiarek wieloosiowych oraz nowe wersje pakietów Mastercam v.2019 i NX CAM v.12. Zamieszczono też liczne rysunki, tabele i schematy poglądowe, zdecydowanie ułatwiające zrozumienie przekazywanych treści, a także przykłady zastosowania większości z omawianych systemów programowania. Publikacja ta kierowana jest z jednej strony do studentów studiów technicznych na kierunkach przykładowo: Mechanika i budowa maszyn, Mechatronika, Automatyka i Robotyka czy Zarządzanie i inżynieria produkcji. Praktyczne treści i aktualne wskazówki przydadzą się również studentom studiów podyplomowych oraz praktykom ? np. programistom obrabiarek CNC, inżynierom mechanikom albo służbom utrzymania ruchu w przedsiębiorstwach.

69,00 zł
60,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 8,28 zł

4
Liza. Kolorowanka. Mała dziewczynka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Liza. Kolorowanka. Mała dziewczynka
Dostępny12 szt.

Poprowadź lekcję razem z małą Lizą. Czy wszystkie jej lalki dobrze się uczą? Obejrzyj obrazki i przeczytaj książeczkę z rodzicami a potem zacznij kolorować obrazki. Cykl czarujących książeczek dla dziewczynek w bajecznie kolorowej scenerii z modeliny. W serii: `Liza. Kolorowanka`, `Lola. Kolorowanka`.

4,30 zł
3,40 zł

Rabat 20,9%
oszczędzasz 0,90 zł

5
Wrocław (wersja polsko-angielsko-niemiecka) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrocław (wersja polsko-angielsko-niemiecka)
Niedostępny
Brak

`Wrocław jest dynamicznie rozwijającą się stolicą Dolnego śląska. To czwarte pod względem ilości mieszkańców miasto w Polsce, gdzie na obszarze 293 km2 mieszka około 640 tys. ludzi. Wrocław stanowi centrum naukowe i ekonomiczne całego regionu. Jest prężnym ośrodkiem akademickim i kulturalnym. W 2012 roku będzie jednym z gospodarzy Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej.` Niniejszy przewodnik zawiera krótką historię miasta, oraz listę i opis ciekawych obiektów i miejsc, które warto zobaczyć.

9,50 zł
9,03 zł

Rabat 4,9%
oszczędzasz 0,47 zł

6
Ulysses Moore. Tom 6. Pierwszy klucz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ulysses Moore. Tom 6. Pierwszy klucz
Niedostępny
Brak

Julia, Jason, Obliwia i jej wierny ochroniarz, Manfred przeniesieni zostali w czasy średniowiecza. Wszyscy chcą tego samego: odnaleźć Pierwszy Klucz, jedyny, który otwiera każde Wrota Czasu. Nadeszła godzina prawdy. Wreszcie dzieci uzyskają odpowiedź na swoje pytania... Oto szósty tom notatek Ulyssesa Moore`a po Wrotach Czasu, Antykwariacie ze starymi mapami, Domu Luster, Wyspie Masek i Kamiennych strażnikach.

20,00 zł
15,80 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 4,20 zł

7
Metro 2034 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metro 2034
Niedostępny
Brak

ŻYJĘ W śWIECIE, W KTÓRYM NIE MA JUTRA. NIE MA W NIM MIEJSCA NA MARZENIA, PLANY, NADZIEJE UCZUCIA USTĘPUJĽ TU MIEJSCA INSTYNKTOM, A NAJWAŻNIEJSZY Z NICH KAŻE PRZEŻYĆ. ZA WSZELKĽ CENĘ PRZEŻYĆ. Rok 2034. Od pamiętnych wydarzeń, które początek i finał miały na stacji WOGN, minął niespełna rok. Czarni, ponoć śmiertelne zagrożenie dla tych nielicznych, którzy w czeluściach moskiewskiego metra przetrwali atomową apokalipsę, zniknęli na dobre, zgładzeni przez Artema i jego towarzyszy. Na drugim krańcu metra mieszkańcy Sewastopolskiej toczą walkę o przetrwanie z nowymi formami życia, wdzierającymi się do tego ostatniego schronienia ludzkości. Los stacji i jej mieszkańców zależy od dostaw amunicji, a te nagle ustają. Karawany giną bez wieści, urywa się łączność. Z zadaniem wyjaśnienia zagadki i przywrócenia dostaw wyruszają: młody Ahmed, leciwy, niespełniony kronikarz metra Homer i Hunter, który niegdyś zaginął wśród czarnych, a teraz się odnalazł, choć jego tożsamość budzi wątpliwości Do wyprawy dołącza Sasza, córka wygnanego naczelnika Awtozawodskiej. Kim naprawdę jest Hunter? Czy odwzajemni uczucie, jakim obdarzyła go Sasza? Jaką tajemnicę skrywają mroczne tunele? I czy garstce śmiałków uda się ocalić tych nielicznych, którzy przetrwali zagładę?

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

8
Kwiat kalafiora - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kwiat kalafiora
Niedostępny
Brak

Nowe wydanie. Tytuł należy do popularnego cyklu Jeżycjada. Jedna z pierwszych części sagi przedstawiającej rodzinę Borejków i jej przyjaciół. W codzienności lat 70. autorka umiejscawia poznański ród Borejków, który dzięki wszechobecnym ciepłym uczuciom rodzinnym i dopisującym humorom radzi sobie w tych niezbyt łatwych czasach. Najstarsze panny `Borejkówny` - Ida i Gabusia - przeżywają pierwsze miłości. A patrzą na to ich dwie młodsze siostrzyczki: siedmioletnia Natalia, zwana Nutrią i pięcioletnia Patrycja, czyli Pulpecja. Radości i troski tych młodych ludzi są bardzo podobne do współczesnych, choć minęło od tamtych wydarzeń ponad 20 lat. Wspaniała, pełna humoru powieść dla każdej nastolatki, a także jej mamy, babci, cioci i kuzynki.

27,90 zł
21,76 zł

Rabat 22,0%
oszczędzasz 6,14 zł

9
Mandale inspirowane sentencjami zen. Zabawa antystresowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mandale inspirowane sentencjami zen. Zabawa antystresowa
Niedostępny
Brak

Weź kredki lub kolorowe flamastry i wygospodaruj kilka minut tylko dla siebie. Intuicyjnie wybierz mandale i pokoloruj ją. To niezwykłe doświadczenie dostarczy ci wiele radości. Zauważysz, że uspokoi się twój oddech, myśli skupią się na przyjemności, a stresy znikną. Ta czynność przypomina medytację znaną z jogi, która relaksuje i uwalnia umysł od uporczywych myśli. Może ta miła przygoda zaprowadzi cię dalej w świat twojego wnętrza i powoli staniesz się człowiekiem poszukującym ZEN.

10,00 zł
7,90 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,10 zł

10
Pory roku i pogoda. Książka z okienkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pory roku i pogoda. Książka z okienkami
Niedostępny
Brak

Ta urocza książeczka pomoże dziecku w poznawaniu pór roku i związanych z nimi zmian w pogodzie. Na malucha czeka ponad 80 okienek do otwierania i mnóstwo szczegółów w scenkach przedstawionych na ilustracjach. Będzie mógł wybrać się na wiosenny spacer, skorzystać z letnich atrakcji nad morzem, wziąć udział w jesiennej wycieczce do parku i przyjrzeć się zimowym zabawom na lodzie i śniegu.

40,00 zł
31,60 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 8,40 zł

11
Disney Kraina Lodu. W jedności siła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Disney Kraina Lodu. W jedności siła
Dostępny2 szt.

Oparta na kultowym filmie książka z panelem dźwiękowym z nagranymi 7 magicznymi odgłosami. Elsa i Anna stają przed kolejnym wyzwaniem! Muszą ocalić swoje królestwo, a ty przekonaj się w tym czasie, jak silna jest siostrzana więź.

34,99 zł
27,64 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

12
Prawdziwe łamigłówki do łamania główki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawdziwe łamigłówki do łamania główki
Niedostępny
Brak

Obszerny zbiór zadań - trudniejszych i łatwiejszych - dla uczniów w różnym wieku. Dzieci zmierza się w nim m.in. ze zgadywankami, ćwiczeniami na spostrzegawczość, labiryntami, krzyżówkami czy szyframi do rozwikłania. Przed nimi godziny wspaniałej i rozwijającej zabawy!

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

13
Laleczki Hatchimals Pixies Royals, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Laleczki Hatchimals Pixies Royals, mix wzorów
Spin Master
Niedostępny
Brak

Poznaj Pixies Hatchimals, laleczki do kolekcjnowania, które wykluwają się z jajek. • Z czterema różnymi pięknymi jajkami do wyboru możesz wykluć: Pixie z Crystal Canyon, Polar Paradise, Wishing Star Waterfall lub Glittering Garden. • Wewnątrz każdego błyszczącego jajka znajdziesz trzy tajemnicze akcesoria Pixie! Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo.

55,06 zł
49,55 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,51 zł

14
Gestalt w organizacjach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gestalt w organizacjach
Niedostępny
Brak

Pierwsza wydana w Polsce książka o podejściu Gestalt w organizacjach. Książka przedstawia jak za pomocą interwencji Gestalt można prowadzić proces zmian. Każda zmiana jest trudna, a Gestalt postrzega ją jako dynamiczny proces trwający nieustannie głównie w grupach i zespołach. Zdrowa organizacja to taka, która jest elastyczna i zdolna do twórczego przystosowania się, nie jest sztywna. Dzięki podejściu Gestalt uczymy się podejmować najlepsze decyzje w danym momencie.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

15
COBI 5709 Small Army WWII Myśliwiec brytyjski Hawker Hurricane Mk.I 270 klocków - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
111,60 zł
100,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,16 zł

16
Cobi 5708. Historical Collection. World War II. Myśliwiec brytyjski Supermarine Spitfire MK.VB - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 5708. Historical Collection. World War II. Myśliwiec brytyjski Su...
Cobi
Niedostępny
Brak

Supermarine Spitfire to produkowany w Wielkiej Brytanii, jednomiejscowy myśliwiec, który w znacznym stopniu przyczynił się do zwycięstwa aliantów w II wojnie światowej. Jest uznawany za jeden z najbardziej udanych samolotów bojowych tamtego okresu. Klockowy model samolotu myśliwskiego Supermarine Spitfire Mk VB firmy COBI został stworzony z dbałością o najdrobniejsze detale. Wyróżnia się szczególnymi oznaczeniami polskiego Dywizjonu 303, który w wybitny sposób przyczynił się do zwycięstwa Aliantów w Bitwie o Anglię. Samolot posiada ruchome śmigło i lotki. Jego obracające się koła z gumowymi oponami można wysunąć z podwozia w pozycji do startu lub lądowania. Kabinę pilota można otworzyć, by posadzić za sterami figurkę żołnierza. Samolot został pokryty wysokiej jakości nadrukami, które nie ścierają się nawet w trakcie intensywnej zabawy. W tym zestawie całkowicie zrezygnowano z naklejek. Nadruki odwzorowują malowanie i wyposażenie samolotu z okresu wojny. W zestawie dostępna jest także specjalna podstawka, która uatrakcyjnia ekspozycję modelu oraz tabliczka z nazwą samolotu całkowicie zrezygnowano z naklejek. Nadruki odwzorowują malowanie i wyposażenie samolotu z okresu wojny. W zestawie dostępna jest także specjalna podstawka, która uatrakcyjnia ekspozycję modelu oraz tabliczka z nazwą samolotu. Ilość klocków: 280 Ilość figurek: 1 Wymiary modelu: 27,5 x 34.0 x 13.0 cm.

117,16 zł
105,44 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 11,72 zł

17
Wszystko już było - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko już było
Dostępny30 szt.

Kamila Ciołko-Borkowska urodziła się 31 grudnia 1985 roku na Mazurach. Cóż, jeszcze dzień i byłaby rok młodsza. Ale nie wytrzymała. Do dziś dzień jest impulsywną i nieuleczalną optymistką. Jest zakochana w słowach, tych pisanych, ale i tych mówionych. Tworzy dużo, większość do szuflady. To przez jej rozbuchane ego. Jednak niektórymi owocami swej twórczości dzieli się z innymi na swoim blogu, stronie autorskiej i w audycji radiowej Bibliotekarium.pl. Teraz zdecydowała się na ten krok. Przed wami jej pierwszy tomik "Wszystko już było", bo czyż nie?

26,40 zł
19,54 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 6,86 zł

18
Korektor W Piorze 7ml Met Bc Correction B/c - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korektor W Piorze 7ml Met Bc Correction B/c
BIC
Dostępny65 szt.

Wysokiej jakości korektor w pi oacute rze. Igłowa końc oacute wka dla precyzyjnego i czystego korygowania. Kontrola przepływu fluidu ułatwia pisanie. Igłowa końc oacute wka zaworkowa o średnicy 2.3mm. Produkt nie zawiera PVC. Pi oacute ro 7ml. nbsp

10,70 zł
10,17 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,53 zł

19
Przewodnik przyrodniczy po Tatrach Polskich - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
20
Gra - ZnajZnak. Monte Cassino - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra - ZnajZnak. Monte Cassino
Niedostępny
Brak

Znaj Znak Monte Cassino to drugie wydanie karcianej gry edukacyjnej, w której wiedza na temat jednej z najważniejszych bitew II wojny światowej przychodzi samoistnie podczas zabawy.W trakcie rozgrywki w Znaj Znak Monte Cassino gracze uczą się rozpoznawać m.in. wybranych żołnierzy, oznaki jednostek biorących udział w bitwie, uzbrojenie, istotne wydarzenia historyczne z okresu II wojny światowej oraz najważniejsze daty. Występujące na kartach 133 symbole zostały dobrane w taki sposób, by ukazać tę decydującą bitwę w szerokiej, międzynarodowej perspektywie, która podkreśla bohaterski wysiłek nie tylko Polaków, ale i wszystkich aliantów.Na każdej karcie do gry znajduje się 12 różnych symboli związanych z bitwą o Monte Cassino. Każdą parę kart łączy wspólny symbol. Gracz ma za zadanie jak najszybciej znaleźć ten symbol na dwóch leżących na stole kartach i podać jego nazwę. Jeżeli jej nie zna, odwraca kartę i odczytuje nazwę oraz opis symbolu, po czym wykłada na stół nową kartę i gra toczy się dalej. Jeżeli gracz pamiętał prawidłową nazwę, swoją kartę oddaje przeciwnikowi. Wygrywa ten, kto pierwszy pozbędzie się kart.W pudełku znajdują się 132 karty do gry oraz broszura zawierającą instrukcję i opracowanie historyczne wzbogacone o biogramy wybranych weteranów 2 Korpusu Polskiego Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie. Jeden egzemplarz pozwala zagrać tak w dwie, jak i w 26 osób, dlatego gra nadaje się do wykorzystania zarówno w domu, jak i podczas lekcji szkolnych. Wszystkie elementy gry są w językach polskim i angielskim.

20,00 zł
14,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 5,60 zł

21
Dziennik domowego ogrodnika 2020 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dziennik domowego ogrodnika 2020
Niedostępny
Brak

Domowy Ogrodniku!Szukasz sposobu na wygodne planowanie wydatków związanych z uprawą roślin?Chciałbyś, aby każdy z Twoich zielonych przyjaciół mógł cieszyć się opieką dostosowaną do jego unikalnych potrzeb?Zastanawiasz się, jak zaaranżować przestrzeń, by Twoje rośliny pięknie rosły?Marzysz o tym, by zgromadzone przez lata wiedzę i doświadczenie mieć zawsze pod ręką?Jeśli Twoja odpowiedź na powyższe pytania brzmi: Tak!, to Dziennik domowego ogrodnika został stworzony właśnie dla Ciebie. Z jego pomocą w 2020 roku Twoja ogrodnicza pasja rozkwitnie jak nigdy dotąd!Dla Ciebie i Twoich zielonych przyjaciółZ Dziennikiem domowego ogrodnika" pielęgnacja roślin jest bardzo prosta. Stworzony w formie kalendarza planner będzie uczył, w jaki sposób należy dbać o ulubione rośliny, jak rozplanować w czasie podlewanie i przesadzanie, a także pozwoli Ci śledzić rozwój i wzrost Twoich zielonych przyjaciół.Uprawa roślin doniczkowych wydaje się często trudna i skomplikowana. Każda roślina ma przecież określone wymagania dotyczące zarówno nasłonecznienia, a więc miejsca, w którym będzie cieszyć nasze oczy, jak i w kwestii częstotliwości podlewania, nawożenia czy przesadzania.Treści zawarte w plannerze zostały przedstawione w przystępny i przyjazny sposób, a całość wykonano z najwyższej jakości materiałów i z dbałością o każdy szczegół.Dziennik domowego ogrodnika to idealna pozycja tak dla miłośników roślin, którzy od lat pielęgnują swoje domowe dżungle, jak dla osób zupełnie początkujących, szukających rzetelnych informacji dotyczących dbania o rośliny oraz próbujących znaleźć sposób na zaplanowanie pielęgnacji swoich zielonych przyjaciół.

49,90 zł
38,42 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 11,48 zł

22
Made Men. Tom 1. Nero - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Made Men. Tom 1. Nero
Niedostępny
Brak

Pierwszy tom jednej z najbardziej wyczekiwanych zagranicznych serii mafijnych!Nero ma władzę. Dla Nero, króla Legacy Prep, Elle jest tylko zadaniem do wykonania jego przepustką do mafijnych szeregów i szansą na zdobycie uznania w oczach własnego ojca. Chłopak nigdy nie znał takiej dziewczyny jak ona. Jedyne panny, które kiedykolwiek zaprzątały jego myśli, to te, które wskakiwały mu do łóżka. I to wtedy, kiedy mówił im, że mają to zrobić.Elle się boi. Dla Elle Nero był tylko ciekawym zjawiskiem, które lubiła podziwiać z daleka. Obserwowała go jak film, na którego oglądanie nie miała czasu. Jej codzienna rzeczywistość była walką o przetrwanie na szkolnych korytarzach i zapewnienie ochrony najbliższej przyjaciółce, Chloe.Kiedy Elle przez przypadek staje się świadkiem porachunków mafijnych, drogi jej i Nero w końcu się przecinają. Chłopak musi się dowiedzieć, co dokładnie widziała tamtego wieczoru. I lepiej, żeby dziewczyna powiedziała to, co on chce usłyszeć, bo w przeciwnym razie może nie doczekać swoich kolejnych urodzin.

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

23
Czas winobrania. Paul - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czas winobrania. Paul
Dostępny10 szt.

Powieść obyczajowa z wątkiem kryminalnym. I to jaka! Akcja powieści rozgrywa się w Prowansji, gdzie grupa przyjaciół spędza wakacje. Autorka świetnie uchwyciła relacje między nimi, zależności i animozje. Napisana pięknym językiem historia wydaje się toczyć niespiesznie, co jest rezultatem wpływu tła, czyli malowniczych krajobrazów, przyrody, pięknej i bogatej kulturowo Prowansji. Jednak wraz z poznawanieniem relacji między postaciami narasta w opowieści napięcie związane z tajemnicą, której rozwiązanie Czytelnik będzie mógł poznać na ostatnich kartkach książki.Od Wydawcy

33,00 zł
23,10 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 9,90 zł

24
Od depresji do życia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od depresji do życia
Dostępny2007 szt.

Nazywam się Stefania Korżawska, ukończyłam polonistykę na UW, jednak prawdziwą moją pasją życiową są zioła. Jestem autorką książek ziołoleczniczych, zdobyłam ogromną wiedzę dotyczącą świata leczniczych roślin - wiedzę, jakiej na przestrzeni wieków w Polsce nie było, posługuję się językiem poetyckim, a jednocześnie wiedzę o ziołach połączyłam z filozofią, historią, poezją, stąd zioła w mojej twórczości są pełne życia, radości, piękna i dzięki temu działają na wyobraźnię nowoczesnych ludzi oderwanych od przyrody i wartości z nią związanych. W starożytności takich znawców przedmiotu nazywano filozofami przyrody, a pod koniec XX wieku filozofia przyrody stała się modna w Stanach Zjednoczonych, powoli ten nurt zaczyna mieć zwolenników w Europie. Nic dziwnego, bowiem śliczny, zdrowy świat należy przedstawiać, należy go poznawać i rozumieć, wszak on jest przecież najbardziej bliski i przyjazny człowiekowi.

25,20 zł
19,15 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,05 zł

25
Łacina późnośredniowiecznych ksiąg ławniczych Starej Warszawy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Łacina późnośredniowiecznych ksiąg ławniczych Starej Warszawy
Dostępny84 szt.

Łacina pełniła w Polsce średniowiecznej rolę języka urzędowego, w którym sporządzano m.in. wpisy w księgach sądowych. Dla użytkowników była już jednak wtedy językiem wyuczonym. W zależności od typu tekstu źródłowego można w niej obserwować mniejsze lub większe odstępstwa od norm łaciny klasycznej, a w tekstach niższego rejestru, takich jak księgi sądowe, niekiedy także wpływy języków wernakularnych. Prezentowana praca pokazuje, w jakim zakresie język ksiąg ławniczych Starej Warszawy z drugiej połowy XV i pierwszej połowy XVI wieku odzwierciedla cechy typowe dla polskiej łaciny średniowiecznej, a w jakim ? specyficzne przede wszystkim dla konkretnego pisarza. Przedmiotem zainteresowania jest również relacja między łaciną jako głównym językiem ksiąg a pojawiającymi się w nich wstawkami w językach polskim i niemieckim. Late-medieval Latin of court books from Old Warsaw The publication discusses the extent to which the language of court books from Old Warsaw from the second half of the 15th century and the first half of the 16th century reflects the typical characteristics of Polish medieval Latin and to what extent the specific features of the given writer. The relation between Latin as the main language of those books and Polish and German interpolations is also a matter of the author?s interest.

25,00 zł
21,00 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 4,00 zł

Wróć do góry