hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.14

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 14 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Repetytorium - szkoła podstawowa. Biologia (Anna Mucha), na drugim Molestowanie moralne. Perwersyjna przemoc w życiu codziennym (Marie-France Hirigoyen). Kolejny produkt to Wielka księga supermocy (Susanna Isern, Rocio Bonilla) oraz Pustostany (Dorota Kotas ).
1
Repetytorium - szkoła podstawowa. Biologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Repetytorium - szkoła podstawowa. Biologia
Dostępny153 szt.

Repetytorium na 100%. Biologia. Szkoła podstawowa to najnowsza publikacja, która umożliwi uczniowi skuteczne opanowanie zagadnień zawartych w podstawie programowej. Sprawdzi się zarówno w bieżącej nauce, jak i w przypadku szybkich powtórek. Książka zawiera nie tylko dobrze opracowaną teorię, ale także liczne rysunki, zdjęcia, schematy i tabele, które prezentują niezbędną wiedzę w interesującej formie. Wszystkie elementy zostały ujęte w przemyślaną i kolorową szatę graficzną. Odpowiednie treści są oznaczone symbolem „pewniak na teście”, który wskazuje te tematy, jakie najprawdopodobniej pojawią się na testach i sprawdzianach. Polecamy!

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

2
Molestowanie moralne. Perwersyjna przemoc w życiu codziennym - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Molestowanie moralne. Perwersyjna przemoc w życiu codziennym
Dostępny4 szt.

Jeśli ktoś był już kiedyś przedmiotem ataków osobnika perwersyjnego, rozpoznaje od razu ów zimny ton, który wprawia w stan napięcia i wywołuje lęk. Słowa się tutaj nie liczą, ważna jest zawarta w nich groźba. Dzieci – ofiary rodziców moralnie perwersyjnych – bardzo trafnie opisują zmianę tonu, która poprzedza agresję: „Czasami przy kolacji, gdy zwracał się do moich sióstr, głos jego stawał się bezbarwny i suchy. Wiedziałem od razu, że usłyszę jakieś raniące słowo" (fragment książki).

33,90 zł
24,75 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,15 zł

3
Wielka księga supermocy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wielka księga supermocy
Dostępny482 szt.

Taniec lub czytanie, poczucie humoru lub kreatywność, zwinność lub matematyka. Wszyscy mamy niesamowite moce. Sprawiają, że jesteśmy wyjątkowi i niepowtarzalni. A jaka jest twoja supermoc? Wielka księga supermocy to inspirujący zbiór pięknie ilustrowanych talentów, które pozwolą zastanowić się dziecku nad własną tożsamością, kompetencjami oraz umiejętnościami, które chciałoby rozwijać. Susanna Isern jest pisarką, psycholożką i mamą trójki dzieci. Wiosną 2011 r. ujrzała światło dzienne jej pierwsza ilustrowana książka. Od tamtej pory opublikowała ponad trzydzieści książek dla dzieci. Większość została przetłumaczona i opublikowana w piętnastu krajach. Autorka jest dwukrotną laureatką prestiżowej Moonbeam Children's Books Awards. Obecnie łączy pasję do pisania z psychologią. Kieruje gabinetem lekarskim Aula Dédalo de Santander i jest profesorem na Europejskim Uniwersytecie Atlantyckim. Rocio Bonilla ukończyła Wydział Sztuk Pięknych na Uniwersytecie w Barcelonie, ma uprawnienia pedagogiczne oraz studiowała ilustrację u Ignasiego Blancha i Rogera Olmosa. W 2015 r. zdobyła nagrodę hiszpańskiego Ministerstwa Kultury i Edukacji za najlepszą książkę.

44,99 zł
32,84 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,15 zł

4
Pustostany - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pustostany
Dostępny49 szt.

Czy można nie mieć pracy przez rok, chociaż życie jest nieprzyjemnie drogie? To jest książka o tym, jak się mieszka w domu z widokiem na kulę ziemską, czym można się pożywić w mieszkaniach zmarłych sąsiadów, jak się czuje pani w kiosku Ruchu i kto kradnie spod domów azalie. Jedna z bohaterek postanawia zamieszkać w wannie, bo jest jej smutno w Warszawie. Ale wbrew pozorom to bardzo wesoła i pouczająca książka. Można się z niej dowiedzieć, jak powstaje człowiek albo z czego ugotować w Polsce smaczną zupę. Poza tym moc wskazówek dla roślin, jak opiekować się ludźmi i dzieje z życia bazaru. Można kupić i czytać zamiast żyć – świetny pomysł na każdą porę roku.

32,00 zł
21,12 zł

Rabat 34,0%
oszczędzasz 10,88 zł

5
Ołówek automatyczny Carlos - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ołówek automatyczny Carlos
Cresco
NiedostępnyBrak

Ołówek automatyczny. Doskonale sprawdzi się w szkole i w biurze. Cena za sztukę.

2,49 zł
6
Naboje do pióra Krot niebieski Starpak Ufo pudełko 5/70 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
5,13 zł
4,62 zł

Rabat 9,9%
oszczędzasz 0,51 zł

7
Długopis Jet, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis Jet, mix wzorów
Cresco
Dostępny1 szt.

Długopis wykonany z metalu (aluminium). Włączany przez pstrykanie. Dostępny w kilku kolorach: czarny, czerwony, niebieski, zielony, żółty. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena za sztukę.

1,99 zł
8
Długopis z nadrukiem, mix wzorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis z nadrukiem, mix wzorów
Cresco
Dostępny24 szt.

Długopisy z kolekcji Super Soft to znakomita kolorystyka opierająca się o najnowsze trendy. Cały długopis posiada gumową softową powłokę, co jest dużym atutem tego produktu. Zapewnia pewne trzymanie w dłoni. Długopisy wyposażone w wkład piszący w kolorze niebieskim z formułą szybko piszącą i cienką końcówką. Występują w dwóch gamach kolorystycznych. Uwaga! Mix wzorów. Wzór wysyłany losowo. Cena za sztukę.

1,69 zł
9
Lęk - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lęk
Dostępny82 szt.

Książka, która wyjaśnia najbardziej palące kwestie zdrowia psychicznego, wskazując naukowe podstawy zaburzeń strachu i lęku. Zaburzenia lękowe dotykają miliony osób na całym świecie, stanowiąc jeden z najbardziej rozpowszechnionych problemów zdrowia psychicznego. Joseph LeDoux, który wraz z członkami swojego laboratorium przoduje w wysiłkach badawczych, zmierzających ku zrozumieniu i skutecznemu leczeniu lęku, w niniejszej książce wyjaśnia całą gamę zaburzeń, ich pochodzenie, a także odkrycia, które mogą przywrócić zdrowie cierpiącym na nie osobom. Przełomowa teza LeDoux głosi, że dotąd myśleliśmy o strachu i lęku w niewłaściwy sposób. Nie są one, jak sądzono dotychczas, wrodzonymi, spuszczonymi z mózgowej smyczy stanami, ale gromadzonymi przez nas doświadczeniami poznawczymi. Leczenie zaburzeń lękowych musi uwzględniać zarówno ich świadome przejawy, jak i leżące u ich podstaw nieświadome procesy neuronalne. To niezwykle ambitna, prowokacyjna, wyzywająca i ważna książka. Opisując najnowsze odkrycia neuronauki, LeDoux wyjaśnia źródła, naturę i wpływ strachu oraz zaburzeń lękowych. - „Psychology Today” LeDoux poddaje w wątpliwość dotychczasowe poglądy, wskazując jak myśleć inaczej o mózgowych źródłach strachu i zaburzeń lękowych. - „Science” LeDoux wskazuje jak najnowsze badania nad mózgowymi podstawami lęku przekładają się na nowe podejście do leczenia zaburzeń psychicznych. - „Nature” «Lęk» otwiera przed czytelnikami nowe światy myślenia i odczuwania. - „Publishers Weekly” Joseph LeDoux - amerykański neuronaukowiec, profesor Uniwersytetu Nowojorskiego, dyrektor Instytutu Mózgu Emocjonalnego i Instytutu Badań Psychiatrycznych im. Nathana S. Kline’a. Autor wielu książek m.in. Mózg emocjonalny oraz Synaptic Self. Jest także wokalistą, gitarzystą i autorem tekstów rock’n’rollowego zespołu The Amygdaloids, z którym wydał płyty takie jak All in Our Minds, Theory of My Mind oraz Anxious.

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

10
Chłopiec w pasiastej piżamie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chłopiec w pasiastej piżamie
Dostępny101 szt.

Wstrząsająca historia pięknej przyjaźni na przekór złu szalejącej wojny. Dwóch chłopców i dwa światy... Obaj urodzili się w tym samym dniu, miesiącu i roku, ale los traktował ich do pewnego czasu zupełnie inaczej. Bruno, syn niemieckiego oficera, żyje podczas wojny, prawie w ogóle jej nie doświadczając, nie mając świadomości, że ona trwa tuż obok, pochłania ofiary. Szmul, syn żydowskiego zegarmistrza, zna wojnę od tej najgorszej, najbardziej nieludzkiej strony. To ona odebrała mu spokojne dzieciństwo, bezpieczeństwo, przyszłość oraz członków rodziny. Spotkanie chłopców ma wymiar symboliczny. Odbywa się na granicy dwóch światów. Okazuje się, że przekroczenie jednego z nich powoduje, że stają się równi, ale na pewno nie szczęśliwsi. A może jednak...

36,90 zł
22,88 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,02 zł

11
Kobieta w wielkim mieście - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kobieta w wielkim mieście
Dostępny25 szt.

Kobiecość – siła, która zmienia świat. Kobieta w wielkim mieście to cykl bardzo osobistych i wzruszających wywiadów z kobietami, które miały odwagę zawalczyć o swoje marzenia. To opowieść o sile miłości, trudnych relacjach, pasji zawodowej, codziennych problemach, pięknie kobiecości i macierzyństwa oraz o wierze, która pozwala przetrwać najtrudniejsze chwile. W każdej z tych historii odnajdziesz cząstkę siebie... Katarzyna Olubińska, dziennikarka, autorka bestsellerowej książki Bóg w wielkim mieście, zaprosiła do rozmów niezwykłe kobiety. Swój kobiecy świat pokazały: • Agnieszka Amaro, • Anna Dec, • Magdalena Grabowska (Bovska), • Joanna Jędrzejczyk, • Anna Karwan, • Paulina Krupińska, • Magdalena Lamparska, • Marta Żmuda Trzebiatowska. To książka o tobie i dla ciebie. „Kobiecość to siła, charyzma i odwaga, by głośno mówić, kim jesteśmy, kim chcemy być” – Marta Żmuda Trzebiatowska.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

12
Ja, miłość. Księga współodczuwania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, miłość. Księga współodczuwania
Dostępny63 szt.

Celebracja miłości i współodczuwania. Susan Verde i Peter H. Reynolds oddają czytelnikom trzecią książką w bestsellerowej serii. Celebrując miłość we wszystkich jej postaciach, zachęcają młodych czytelników, aby spojrzeli do wewnątrz siebie, kiedy będą się bać. Bo miłość pozwala nam działać ze współczuciem i życzliwością, żyć z wdzięcznością i dbać o siebie poprzez praktykowanie miłości do siebie samych. „Pięknie zilustrowana książka. Idealne narzędzie do nauki miłości, empatii i dbania o siebie”– School Library Journal. „Podkreślając tematy dotyczące uważności i emocjonalnej obecności, bohater demonstruje przejawy miłości, od utrzymywania własnego umysłu i ciała w zdrowiu i bezpieczeństwie, po uważne słuchanie innych… Opowieść jest wzbogacona o instruktaż jogi i medytacji, które pomagają w budowaniu relacji opisanych w tekście”– Kirkus Review.

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

13
Klocki konstrukcyjne (90 elementów) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki konstrukcyjne (90 elementów)
CZAKO
NiedostępnyBrak

Przedstawiamy polskie klocki konstrukcyjne, wykonane z wysokiej jakości materiałów. Są kolorowe, można z nich tworzyć mnóstwo budowli. Klocki są atestowane. W opakowaniu znajduje się 90 elementów. Wymiary opakowania: 10.5 x 10.5 cm

82,78 zł
73,67 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,11 zł

14
Empatia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Empatia
Dostępny72 szt.

Odkrycie neuronów lustrzanych przez zespół neurobiologów z Uniwersytetu w Parmie w latach 90-tych ubiegłego wieku porównywano do rozszyfrowania struktury DNA przez Francisa Cricka i Jamesa Watsona. Szybko ogłoszono, że neurony lustrzane stanowią klucz do zrozumienia wielu unikalnie ludzkich cech - z językiem, teorią umysłu, empatią, moralnością i uspołecznieniem na czele. Autor jej książki, profesor Christian Keysers wniósł duży wkład w odkrycie słuchowych neuronów lustrzanych, a także rozwinął wpływową koncepcję symulacji kognitywnej, jako podstawowej funkcji neuronów lustrzanych. Empatia to opowieść o jednym z najbardziej fascynujących odkryć w historii współczesnej neuronauki oraz ambitna próba zbudowania psychologicznej „teorii wszystkiego”. Książka nie tylko popularyzuje naukę, ale także pokazuje, w jaki sposób współczesna nauka może oświecać odwieczne filozoficzne problemy i otwierać nowe pola filozoficznych dyskusji. „Jeśli ktokolwiek potrafi pisać o mózgowych mechanizmach empatii, tym człowiekiem jest Keysers. Wciągająca, obowiązkowa lektura”. – „The Psychologist” „Empatia ukazana w niezwykle żywym zbliżeniu, ekscytująca lektura dla każdego zainteresowanego szlachetniejszą stroną naszej natury”. – Profesor Frans de Waal Christian Keysers jest profesorem na Uniwersytecie w Groningen i Uniwersyteckim Centrum Medycznym w Groningen. Kieruje Laboratorium Mózgu Społecznego w Holenderskim Instytucie Neuronauki Królewskiej Holenderskiej Akademii Sztuk i Nauk w Amsterdamie.

49,90 zł
34,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 14,97 zł

15
Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków
Dostępny76 szt.

Czy wiesz, że ponad połowa uczniów ma za sobą doświadczenie przemocy rówieśniczej? Strach przed eskalacją przemocowych zachowań powstrzymuje wiele osób od szukania pomocy. Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków to pomocna dłoń osoby, która przeżyła to piekło i przetrwała. Książka zawiera porady dotyczące przetrwania, osobiste anegdoty i literacką twórczość autorki, która zachęca do kreatywnych działań podczas szukania rozwiązania problemów. Aija Mayrock doświadczyła prześladowania na własnej skórze. Zamiast pozwolić, żeby te doświadczenia ją złamały, skupiła swoją dobrą energię na pisaniu i wydała własnymi środkami poradnik dla wszystkich, którzy zmagają się z przemocą w szkole i poza nią. W poruszającej opowieści o swoich trudnych doświadczeniach dzieli się strategiami, które pomogły jej przetrwać i rozkwitnąć. Aija pisze, jak poradzić sobie z prześladowaniem, cybernękaniem oraz ze strachem, a także jak zachować bezpieczeństwo i wreszcie – jak stworzyć życie, o którym się marzy. Aija traktuje kwestię prześladowania z wielką delikatnością i świeżą perspektywą. Mówi językiem swoich rówieśników, dzięki czemu książka z łatwością trafia do dzieci i nastolatków. Jest także utalentowaną scenarzystką. Jej film „Diego” otrzymał nagrodę Silver Key od Scholastic’s Art and Writing Awards. „Po części praktyczny przewodnik, a po części inspirujące wspomnienia, Przemoc. Podręcznik przetrwania dla nastolatków przemawia bezpośrednio do młodych ludzi cierpiących z powodu tego samego bólu i strachu, których doświadczyła Mayrock w przeszłości”. – Bustle „Praktyczna, poruszająca i głęboko empatyczna”. – „Kirkus”

34,90 zł
25,48 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 9,42 zł

16
Punkt rosy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punkt rosy
Dostępny12 szt.

Powieść, której akcja toczy się w czasie wojny w obozie koncentracyjnym, a która nie jest powieścią ani o wojnie, ani o zagładzie. Świat, w którym esesmani, kaci, stają się ofiarami: swojej przeszłości i pożądliwości, swoich namiętności i marzeń. Albert Blume opuszcza rodzinny dom, by służyć jako oficer w jednym z obozów na terenie Polski, nad którym pieczę sprawuje despotyczny i owiany złą sławą komendant Zimmler. Pewnego dnia wraz z esesmanem Fritzem i kapo Gorsteinem Albert odnajduje skrzynię, której zawartość na zawsze zdeterminuje losy ich wszystkich. Powstaje plan wyniesienia skrzyni z obozu i ucieczki. Plan tylko z pozoru wydaje się prosty, a kolejne próby walki z czasem, z samymi sobą i wiszącą nad nimi groźbą w postaci Zimmlera, zdają się nie mieć końca. Może wszystko byłoby inne, gdyby nie więźniarka, z którą Albert potajemnie się spotyka, gdyby nie jego sny, w których prześladuje go wizja nieba, czyśćca i piekła, gdyby nie przeszłość, która powraca zawsze w najmniej odpowiednim momencie, burząc spokój sumienia. Budowa powieści każe nam szukać odpowiedzi poza ostatnim rozdziałem. Być może można je znaleźć dużo wcześniej, być może wystarczy czytać pomiędzy wierszami. Być może obóz koncentracyjny to teatr, w którym akcja toczy się w kulisach, poza sceną. Być może. Bo w tej historii niczego nie można być pewnym.

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

17
Maigret i kloszard - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Maigret i kloszard
Dostępny81 szt.

"Lakoniczność, żelazna logika i świetnie sportretowane środowiska to główne walory kryminałów Simenona". Jacek Szczerba, ?KSIŻKI. MAGAZYN DO CZYTANIA? Kloszarda, który żyje pod mostem Marie, ktoś uderza w głowę i próbuje utopić w Sekwanie. Ale na szczęście uratuje go szyper z barki. A komisarz Maigret szybko odkryje, że ten bezdomny, nazywany Doktorem, jest faktycznie byłym lekarzem. I teraz komisarz z ekipą swoich inspektorów musi pogrzebać w przeszłości doktora Kellera, by odkryć, kto stoi za tą próbą morderstwa. A leżący w szpitalu kloszard wyraźnie nie chce mu ułatwić zadania... Georges Simenon (1903-1989) to pisarz wielbiony za swój styl od pokoleń. Jako autor ponad 200 powieści zasłużył sobie na miano mistrza fabuły, a jako twórca postaci komisarza Maigreta na miejsce w każdej encyklopedii literatury kryminalnej. ?Maigret i kloszard? to kolejny z kilkudziesięciu nowych tomów z cyklu o Maigrecie, jakie w ciągu najbliższych lat ukażą się nakładem naszego wydawnictwa.

19,00 zł
15,96 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 3,04 zł

18
Hulda. Tom 3. Mgła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulda. Tom 3. Mgła
Dostępny136 szt.

Powieści Jónassona sprzedano w 1 000 000 egzemplarzy! „Żaden kraj w skandynawskich kryminałach noir nie jest tak ponury, zimny, śnieżny i bezludny jak Islandia. A żaden autor kryminałów nie przedstawia tych cech tak sugestywnie i przerażająco jak Ragnar Jónasson” –

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

19
My Bubble bańki mydlane Miecz 120ml Unicorn 16/96 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,50 zł
7,40 zł

Rabat 12,9%
oszczędzasz 1,10 zł

20
They Do It With Mirrors - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
They Do It With Mirrors
Dostępny60 szt.

A man is shot at in a juvenile reform home ? but someone else dies? Miss Marple senses danger when she visits a friend living in a Victorian mansion which doubles as a rehabilitiation centre for delinquents. Her fears are confirmed when a youth fires a revolver at the administrator, Lewis Serrocold. Neither is injured. But a mysterious visitor, Mr Gilbrandsen, is less fortunate ? shot dead simultaneously in another part of the building. Pure coincidence? Miss Marple thinks not, and vows to discover the real reason for Mr Gilbrandsen?s visit.

46,00 zł
43,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,30 zł

21
Przedziwny człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przedziwny człowiek
Dostępny31 szt.

Paul Dirac, nazywany niekiedy brytyjskim Einsteinem, był największym angielskim teoretykiem od czasów Newtona i jednym z najdziwniejszych geniuszy w całej historii nauki. Kiedy Dirac otrzymał Nagrodę Nobla w 1933 roku, po części za zadziwiające odkrycie antymaterii, był najmłodszym teoretykiem w historii, który uzyskał to wyróżnienie. Jego życie prywatne było jednak bardzo skomplikowane. Będąc niewrażliwym, traktującym wszystko dosłownie mrukiem ? być może dotkniętym autyzmem ? Dirac był również kochającym ojcem rodziny i absolutnie lojalnym przyjacielem. Publicznie zdawał się interesować wyłącznie nauką, lecz prywatnie miał szerokie spektrum zainteresowań ? od Beethovena i Rembrandta do Myszki Miki i Cher. Graham Farmelo wskrzesza dramatyczną historię życia Diraca oraz jego przełomowy wkład do nauki, między innymi współodkrycie mechaniki kwantowej, najbardziej rewolucyjnej teorii naukowej w ostatnim stuleciu. Książka, którą trzeba przeczytać i od której trudno się oderwać (?) odkrywcza, poruszająca i szczegółowa. ?New Scientist? Wspaniała książka (?). Poruszająca, miejscami komiczna, miejscami bardzo smutna i sięgająca do korzeni tego, co rozumiemy przez prawdę w nauce. ?Daily Telegraph? Fascynująca lektura (?) wielkie osiągnięcie literatury biograficznej. ?The Times? Wspaniała biografia (?) znakomicie napisana. ?Observer?

99,90 zł
69,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 29,97 zł

22
Hulda. Tom 1. Ciemność - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulda. Tom 1. Ciemność
NiedostępnyBrak

Tom 1 serii „Hulda” z jedną z najtragiczniejszych bohaterek współczesnych kryminałów według „Sunday Timesa”, autora Milczenia lodu, który już pierwszą powieścią wszedł do światowej czołówki i zajął 1. miejsce w Amazonie, wyprzedzając Stiega Larssona. Powieści Jónassona sprzedano w 1 000 000 egzemplarzy! Na brzeg odległego fiordu morze wyrzuciło ciało młodej Rosjanki. Przyjechała do Islandii szukać bezpieczeństwa, a znalazła grób w wodzie. Pobieżne dochodzenie ustaliło, że to samobójstwo... Komisarz Hulda Hermannsdóttir z policji w Reykjavíku zostaje niespodziewanie wysłana na wcześniejszą emeryturę. Może przeprowadzić jeszcze ostatnie śledztwo w nierozwiązanej sprawie, którą sama wybierze. Hulda wybiera sprawę młodej Rosjanki. Ma powody podejrzewać, że dziewczyna nie odebrała sobie życia... Szybko przekonuje się, że nie może ufać nikomu. Policja usiłuje wyhamować śledztwo. Hulda ma tylko kilka dni, żeby rozwiązać ponurą tajemnicę – bez względu na to, ile zasad będzie musiała złamać. Nawet za cenę popełnienia straszliwego błędu. I śmiertelnego ryzyka... „Kryminalne arcydzieło. Akcja zapiera dech, a zakończenie poraża” – Yrsa Sigurðardóttir. Ragnar Jónasson zdobył natychmiastowe międzynarodowe uznanie Milczeniem lodu. Kolejne powieści z Arim Thórem ugruntowały sukces serii „Mroczna wyspa lodu” wydawanej w 20 krajach. Telewizyjne prawa kupił On The Corner – zdobywca Oscara i BAFTA Award. W serii „Hulda” (Ciemność, Wyspa) Jónasson zaskakuje postacią bohaterki, uznanej przez „SundayTimesa” za jedną z najtragiczniejszych we współczesnych kryminałach.

39,80 zł
27,86 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,94 zł

23
4.50 from Paddington - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4.50 from Paddington
Dostępny100 szt.

For an instant the two trains ran together, side by side. In that frozen moment, Elspeth witnesses a murder. Helplessly, she stared out of her carriage window as a man remorselessly tightened his grip around a woman's throat. The body crumpled. Then the other train drew away. But who, apart from Jane Marple, would take her story seriously? After all, there were no suspects, no other witnesses... and no corpse.

46,00 zł
43,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,30 zł

24
Bunt mas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bunt mas
NiedostępnyBrak

Bunt mas to jedno z najważniejszych dzieł społecznych z XX wieku, które tłumaczy temat zachowań masy, jaką staliśmy się na przestrzeni kilkudziesięciu ostatnich lat. Jak wpływa na nas tłum, inni ludzie, masa dookoła? Okazuje się, że nie jesteśmy w stanie pozostać obojętni i odizolowani, dlatego temat ten staje się kwestią drażliwą, ale z pewnością wartą uwagi. Z genialnej pozycji Bunt mas dowiemy się, co stoi za fenomenem tego zjawiska. Oto książka niezwykle ceniona przez psychologów i socjologów, wciąż aktualna i uniwersalna mimo upływu czasu. To prawdziwa biblia opowiadająca o zachowaniach masy, w szczególności wyjaśniająca, co stoi za jej buntem. Te zjawiska wyraźnie odróżniają naszą epokę od wszystkich poprzednich. Poniższa pozycja kieruje nasze oczy na wielki problem, przed którym stanęliśmy. Dlaczego masa odbiera nam zdolność do racjonalnego myślenia? Czy zawsze warto iść za tłumem? Bunt mas to niezwykle wartościowa książka, po którą sięgnąć powinien każdy z nas. Jose Ortega y Gasset urodził się w 1883 roku, a zmarł w 1955 roku. Był filozofem i eseistą hiszpańskim.

34,90 zł
25,83 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 9,07 zł

25
Medycyna holistyczna. Tom 6. Układ krążenia. Prawidłowe ćwiczenia, transport tlenu i składników odżywczych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Medycyna holistyczna. Tom 6. Układ krążenia. Prawidłowe ćwiczenia, tra...
Dostępny40 szt.

Co robić aby mieć zdrowe serce? Na to pytanie odpowie ci szósty tom serii „Medycyna holistyczna”, który poświęcony jest harmonii serca i układu krążenia. Autorka, najsłynniejsza naturopatka, opisuje często występujące choroby układu krążenia, takie jak miażdżyca, zawał serca, nadciśnienie, zaburzenia rytmu serca, niewydolność serca i żylaki. Analizuje również przełomowe odkrycia kardiologii, takie jak konflikty związane z sercem i układem krążenia oraz podaje metody ich rozwiązania. Zdrowe serce dzięki naturopatii Autorka opisuje zastosowanie sprawdzonych środków homeopatycznych, takich jak Naja, Kalmia, Latrodectus, Convallaria, Crataegus, Cactus, Spigelia, Digitalis i Strophanthus. Omawia także wiele metod naturopatycznych, takich jak ćwiczenia rytmiczne, odkwaszanie i dieta terapeutyczna z przepisami na smaczne, uzdrawiające posiłki, najskuteczniejsze zioła na serce oraz środki lecznicze według św. Hildegardy. Leczenie chorób układy sercowo-naczyniowego według świętej Hildegardy Dzięki tej książce poznasz substancje lecznicze opracowane przez świętą Hildegardę. Te godne polecenia remedia prawie zawsze poprawiają nie tylko pracę serca ale również pozytywnie wpływają na funkcjonowanie wątroby. Znajdziesz przepisy, które pozwolą ci samodzielnie przygotować lecznicze herbaty czy nalewki, które nie tylko dobrze smakują ale przede wszystkim wzmacniają prace serca. Zioła wzmacniające serce Autorka opisuje lecznicze zastosowania wielu ziół. Jeśli cierpisz na nadciśnienie, anemię czy obrzęk serca możesz zastosować kurację z jastrzębca kosmaczka (Hieracium pilosella). Przy zaburzeniach krążenia na obszarze zarówno drobnych, jak i dużych naczyń czy w celu zapobiegania rozwojowi zatorów i zakrzepów stosuj oczar wirginijski (Hamamelis virginiana). Pomaga on również w uelastycznieniu tętnic i żył. Serdecznik pospolity (Leonurus cardiaca) pomoże ci zniwelować skutki stresu, które obciążają serce. Wystarczy 5 kropel dziennie nalewki z tej rośliny aby pozbyć się dolegliwości o charakterze ostrym czy bólu w okolicy serca. Dla łatwego odszukania dolegliwości, które mogą dotyczyć ciebie, w książce znajdziesz tabelę z ziołami i ich zastosowaniem przy konkretnych dolegliwościach układu krążenia. Autorka pomoże ci wybrać, preparaty ziołowe – w formie roztworów, nalewek, tabletek, kapsułek czy olejków – najbardziej wskazane w twoim przypadku. Dzięki tej książce odkryjesz: • sprawdzone środki homeopatyczne na serce, • metody naturopatyczne na poprawę pracy serca, • dietę terapeutyczną z przepisami na smaczne, uzdrawiające posiłki, • naturalne sposoby odkwaszania organizmu, • przepisy na herbaty, nalewki i tynktury wzmacniające pracę serca, • dobrze znane zioła na serce, • środki lecznicze według świętej Hildegardy. Droga do zdrowego serca Książki z serii „Medycyna holistyczna”: Tom I – Krew. Dotlenianie, odżywianie i oczyszczanie wszystkich komórek Tom II – Wątroba i pęcherzyk żółciowy. Oczyszczanie organizmu, odkwaszanie, usuwanie kamieni Tom III – Narządy trawienne. Wzmocnienie odporności, lepsze trawienie i przyswajanie Tom IV – Układ oddechowy. Dotlenienie organizmu i usuwanie toksyn Tom V – Nerki i pęcherz. Oczyszczanie, filtracja, wytwarzanie hormonów i witaminy D Tom VI – Układ krążenia. Prawidłowe ciśnienie, transport tlenu i składników odżywczych Tom VII – Układ hormonalny. Równowaga hormonalna i emocjonalna Tom VIII – Układ rozrodczy. Płodność, atrakcyjność, zdrowe libido Tom IX – Układ nerwowy. Pamięć, koncentracja i równowaga psychiczna Tom X – Zmysły. Odczuwanie przyjemności i unikanie zagrożeń Tom XI – Układ ruchu. Sprawność mięśni i stawów oraz mocne kości Tom XII – Układ limfatyczny i skóra. Detoks, odmłodzenie i eliminacja patogenów

44,40 zł
32,41 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 11,99 zł

26
Elektroakupunktura do użytku domowego i praktyki terapeutycznej. Bezbolesna i bezpieczna metoda samouzdrawiania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elektroakupunktura do użytku domowego i praktyki terapeutycznej. Bezbo...
Dostępny27 szt.

Elektroakupunktura – jak działa? Elektroakupunktura stanowi połączenie akupunktury, która wykorzystywana jest w Tradycyjnej Medycynie Chińskiej od tysięcy lat, z nowoczesnymi możliwościami technicznymi naszych czasów. Igły zastąpione zostały prostym i tanim urządzeniem emitującym prąd o niskim napięciu, który skutecznie i bezboleśnie pobudza strumień energii życiowej właściwy dla ciała danej osoby (Chi), znosi blokady oraz odprowadza nadmierny przepływ energii tam, gdzie wywołuje on zjawiska chorobowe. Dzięki tej książce dowiesz się jakie dobroczynne działanie niesie ze sobą stosowanie elektroakupunktury oraz prądu o niskiej mocy. Lecznicze właściwości prądu Naukowcy i eksperci od dawna wiedzą, że zastosowanie prądu o niskiej mocy ma działanie lecznicze. Elektrostymulacja wykorzystywana jest zarówno w fizykoterapii, kosmetyce, jak i onkologii. Przeprowadzane pomiary elektryczności ciała ludzkiego pokazują jednoznacznie: na chorych i bolących organach, nerwach i częściach ciała aktywność bioelektryczna jest bardzo niska lub nie występuje wcale. Przy dopływie delikatnych strumieni często udaje się usunąć dolegliwości i zauważalnie reaktywować elektryczność ciała tam, gdzie była zablokowana. Jest to również doskonały sposób na przywrócenie w organizmie równowagi kwasowo-zasadowej. Zobacz jak bezpiecznie zastosować prąd o niskiej mocy do samoleczenia! Elektroakupunktura dla każdego Dr Günter Harnisch, ekspert w dziedzinie medycyny naturalnej i ludowej, stworzył publikację adresowaną zarówno do laików, pragnących stosować elektroakupunkturę w domowym zaciszu, jak i wszystkich zawodowych terapeutów, chcących pogłębić swoją wiedzę. Udziela w niej odpowiedzi na najbardziej podstawowe pytania, takie jak te o częstotliwość stosowania elektroakupunktury, stymulację punktów akupunkturowych oraz przyporządkowanie ich odpowiednim meridianom, wraz z ich szczegółowym omówieniem. W obszernym leksykonie chorób i dolegliwości przedstawia ponad 100 konkretnych propozycji terapii wraz z punktami jakie należy stymulować oraz dodatkowymi środkami zaradczymi. Elektroakupunktura pomocna między innymi w: • alergiach, • astmie, • nowotworach, • artretyzmie, • bólach głowy (również migrenowych), • zrzucaniu zbędnych kilogramów, • depresji, • grypie i gorączce, • menopauzie, • wzdęciach, • katarze (w tym siennym), • nadciśnieniu, • osteoporozie, • reumatyzmie, • wypadaniu włosów, • cellulicie, • problemach skórnych, • zapaleniu gardła, • trądziku, • egzemie, • rwie kulszowej, • rozedmie płuc, • eliminacji zmarszczek i oznak starzenia, • różnego rodzaju uzależnieniach np. od leków, alkoholu czy narkotyków. Punkty akupunkturowe – jak je odnaleźć Autor sprawił, że odnalezienie odpowiedniego punktu akupunkturowego jest niezwykle proste. Można to zrobić przy użyciu aparatu do elektroakupunktury, który wskazuje właściwe miejsce z dokładnością do milimetra. Dodatkowym ułatwieniem będą również dokładne tablice anatomiczne znajdujące się na końcu książki. Są to ilustracje ważnych punktów akupunkturowych oraz strumieni energii. Pomogą ci one w dokładnym odnalezieniu punktu odpowiedzialnego za daną chorobę czy dolegliwość. Urządzenie do elektroakupunktury – fachowa pomoc w wyborze W tej jedynej na polskim rynku książce o elektroakupunkturze znajdziesz również przydatne wskazówki dotyczące wyboru aparatu do elektrostymulacji. Autor, dzieląc się swoim wieloletnim doświadczeniem terapeutycznym, pokazuje na co zwracać uwagę przy zakupie oraz radzi jaki model wybrać. Praktyczne porady dotyczące użytkowania oraz dokładne wskazówki terapii wielu schorzeń pomogą ci odzyskać zdrowie i witalność na długie lata. Odkryj lecznicze działanie elektroakupunktury!

39,30 zł
28,69 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,61 zł

27
Zakon - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zakon
Dostępny27 szt.

ZAKON opowiada o dziejach zakonu krzyżackiego od jego powstania w Ziemi Świętej w 1190 roku do momentu przeniesienia jego głównej siedziby do Malborka w 1309 roku.W ciągu 100 lat małe bractwo szpitalne założone przy lazarecie w Akce przez garstkę kupców z Bremy i Lubeki, stało się najpierw silnym zakonem rycerskim dorównującym potęgą Joannitom i Templariuszom, a następnie państwem zakonnym położonym nad Bałtykiem i rozciągającym się od Wisły aż po Zatokę Fińską.ZAKON jest trzecia częścią cyklu przybliżającego tematykę zbrojnych pielgrzymek do Ziemi Świętej, które przez 200 lat zdominowały życie chrześcijan w Europie i na Bliskim Wschodzie. Komiks także porusza problematykę krucjat północnych.

59,90 zł
41,93 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 17,97 zł

28
Max i Królik. Babka ze złością - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Max i Królik. Babka ze złością
Dostępny40 szt.

Codzienny wszechświat pełen czułości i fantazji w nowej serii bestsellerowych autorek Astrid Desbordes i Pauline Martin. Mały psotny chłopiec Max i jego wierny przyjaciel Królik codziennie uczą się czegoś bardzo ważnego o otaczającym ich świecie i emocjach. Max i jego przyjaciółka Ginger ciągle się na siebie złoszczą. Mama Maxa ma pomysł. A co, jeśli zrobiliby bardzo wyjątkową piaskową babkę?

24,90 zł
18,18 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 6,72 zł

29
The body in the library - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The body in the library
Dostępny100 szt.

When the Bantrys wake to find the body of a beautiful, young stranger in their library, Dolly Bantry knows there's only one person to call: her old friend Miss Marple. Who was the young girl? What was she doing in the library? And is there a connection with another dead girl, whose charred remains are discovered in an abandoned quarry? Miss Marple must solve the mystery, before tongues start to wag and the murderer strikes again.

46,00 zł
43,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,30 zł

30
POLSKA WIECZNY ROMANS O ZWIĄZKACH LITERATURY I POLITYKI W XX WIEKU WYD. 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
37,00 zł
25,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,10 zł

31
Nasz stronniczy optymizm - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nasz stronniczy optymizm
Dostępny159 szt.

O irracjonalnie pozytywnie nastawionym mózgu. „Mądra, wciągająca i przełomowa książka, którą musi przeczytać każdy, kto interesuje się wyobrażaniem sobie przyszłości” – David Eagelman. Psycholodzy od dawna mieli świadomość, że większość ludzi ma często irracjonalnie pozytywne spojrzenie na świat. W rzeczywistości optymizm może być podstawą naszej egzystencji. Dr Tali Sharot (autorka przełomowego bestsellera Nasz wpływowy i uległy umysł) – jedna z najbardziej innowacyjnych badaczek neuronauki naszych czasów – w tej fascynującej wyprawie pokazuje nam, jak różnią się mózgi optymistów i pesymistów, dlaczego najgorzej wychodzi nam przewidywanie, co może nas uszczęśliwić i jak nasze optymistyczne złudzenia wpływają na nasze finansowe, zawodowe i emocjonalne decyzje. W tej przełomowej, wyczerpującej, a jednocześnie jakże przystępnej i przyjemnej w czytaniu książce profesor Tali Sharot rzuca nowe światło na to, jak praca mózgu tworzy nasze nadzieje i marzenia. „Co za uczta! Czarująca, wciągająca i przystępna książka napisana przez naukowca, który wie jak pięknie opowiadać opowieści” – Richard Taller. „Absolutnie oryginalna i pełna odkrywczych badań, ta pięknie napisana książka ożywia psychologię” – Simon Baron-Cohen. Dr Tali Sharot jest profesorem nadzwyczajnym neurobiologii poznawczej. Jest założycielką i dyrektorem laboratorium badawczego Affective Brain Lab na University College w Londynie. Jej prace poświęcone tematyce podejmowania decyzji, emocji i wywierania wpływu były publikowane w „Nature”, „Science”, „Nature Neuroscience”, „Psychological Science” i wielu innych czasopismach naukowych. Zanim została neurologiem, przez kilka lat pracowała w branży finansowej oraz wypełniła swój obowiązek obywatelski, służąc w Siłach Powietrznych Izraela.

44,80 zł
31,36 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 13,44 zł

32
Długopis automatyczny Glamour, mix kolorów - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Długopis automatyczny Glamour, mix kolorów
Cresco, 1
Dostępny5 szt.

Długopis dla osób, które cenią sobie delikatność, elegancję i oryginalność. Wykonany z wysokiej jakości materiałów zapewniających wytrzymałość i przyciągający oko wygląd. Uwaga. Mix kolorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

5,19 zł
33
Carotina klocki konstrukcyjne szczęśliwe zwierzątka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Carotina klocki konstrukcyjne szczęśliwe zwierzątka
Dostępny150 szt.

Innowacyjny zestaw klocków konstrukcyjnych Carotina. Dzięki temu zestawowi dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również uczą. Same klocki są bardzo wytrzymałe, a dodatkowe elementy pozwalają na poznanie zwierząt i dopasowywanie małych zwierzątek do ich rodziców. Dla dzieci od 1 roku życia

61,50 zł
54,74 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,76 zł

34
Trans Europa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Trans Europa
NiedostępnyBrak

Pełną parą naprzód! Zobacz, jak rozwijała się kolej na początku XX wieku. Raj i zdobywaj kolejne stopnie awansu! Z tyłu planszy do gry stawiają CI wyzwanie bezkresy Dzikiego Zachodu i szalone wyścigi z Trans Ameryka. Zawartość: - dwustronna plansza - 85 szyn - 12 pionków - 70 kart miast - 20 kart specjalnych - instrukcja Wiek graczy: 8+ Liczba graczy: 2-6 Czas rozgrywki: 30 minut

99,90 zł
89,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,99 zł

35
Figurki Montesori - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Figurki Montesori
Dostępny2 szt.

Dwie kartonowe figurki wysokiej jakości - robot i astronauta. Postaci mogą być złożone i umieszczone w nieskończonej liczbie pozycji, dzięki umieszczonym w nich kołeczkom, które znajdują się w zestawie. Dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat

54,10 zł
49,23 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 4,87 zł

36
The Mirror Crack?d From Side to Side - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Mirror Crack?d From Side to Side
NiedostępnyBrak

Agatha Christie?s audacious murder mystery, reissued with a striking new cover designed to appeal to the latest generation of Agatha Christie fans and book lovers. One minute, silly Heather Badcock had been gabbling on at her movie idol, the glamorous Marina Gregg. The next, Heather suffered a massive seizure. But for whom was the deadly poison really intended? Marina?s frozen expression suggested she had witnessed something horrific. But, while others searched for material evidence, Jane Marple conducted a very different investigation ? into human nature.

33,00 zł
31,35 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,65 zł

37
Roman Britain A New History - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roman Britain A New History
NiedostępnyBrak

For this revised edition the text, illustrations and bibliography have been updated to incorporate new research and recent discoveries, including the Frome Hoard, the largest Roman coin hoard ever found in Britain, evidence at Silchester of possible lavish building work after the Boudican revolt, the thirty decapitated male skeletons found in York ? possibly the victims of a massacre ? as well as the magnificent Crosby Garrett parade helmet.

99,00 zł
38
Older but Better, but Older - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Older but Better, but Older
NiedostępnyBrak

With playful wit, worldly advice and savvy observation, the bestselling authors of How to Be Parisian tackle the Parisian art of growing up. Caroline de Maigret and Sophie Mas are back to amuse you, saying what you don?t expect to hear, just the way you want to hear it. But this time they reveal how they are modifying their favourite bad girl habits and mischievous mindsets now they are more ?madame? than 'mademoiselle?. These iconoclastic, bohemian Parisiennes advise on love, seduction, fashion and dating as well as family, work, living alone and accepting imperfections. Both poignant and laugh-out-loud funny, this gorgeous, tongue-in-cheek guide astutely illuminates what it means to be a fully-fledged woman.

75,00 zł
67,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,50 zł

39
Radical Right Parties in Central and Eastern Europe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Radical Right Parties in Central and Eastern Europe
NiedostępnyBrak

In Central and Eastern Europe, radical right actors significantly impact public debates and mainstream policy agenda. But despite this high discursive influence, the electoral fortune of radical right parties in the region is much less stable. It has been suggested that this may be due to the fact that mainstream competitors increasingly co-opt issues which are fundamental for the radical right. However, the extent to which such tactics play a role in radical right electoral success and failure is still a subject for debate. This book is the first to provide a systematic theoretical framework and in-depth empirical research on the interaction between discursive influence, party competition and the electoral fortune of radical right parties in Central and Eastern Europe. It argues that in order to fully explain the impact of mainstream party strategies in this regard, it is vital to widen the analysis beyond competition over issues themselves, and towards their various legitimizing narratives and frame ownership. Up-to-date debates over policies of collective identity (minority, morality and nationalizing politics) in Hungary, Poland, and Slovakia serve as best cases to observe these under-researched phenomena. The analytical model is evaluated comparatively using original, primary data combined with election studies and expert surveys. Advancing an innovative, fine-grained approach on the mechanisms and effects of party competition between radical right and mainstream parties, this book will be of interest to students and scholars researching the far right and European party politics, as well as political contestation and framing.

158,00 zł
142,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 15,80 zł

40
Kroniki Diuny. Tom 4. Bóg Imperator Diuny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kroniki Diuny. Tom 4. Bóg Imperator Diuny
NiedostępnyBrak

„Doskonały towar… Wręcz uderzający do głowy” – „Los Angeles Times”. Pokonawszy Alię i podporządkowawszy sobie ród Corrinów, Leto II objął rządy w Imperium i wprowadził je na swój Złoty Szlak. Trzy i pół tysiąca lat narzuconego spokoju zmieniło niewiele. Bene Gesserit, Tleilaxanie, Ixanie i Gildia Kosmiczna – trzymani w ryzach groźbą odcięcia dostaw melanżu – gotowi są zrobić wszystko, by w końcu pozbyć się człowieka-czerwia. Syn legendarnego Muad’Diba staje w obliczu najbardziej diabolicznego spisku w historii. Spisku, który może doprowadzić nawet do śmierci Boga… „Dlaczego idę tą ulicą?” – zastanawiał się. Nim postawił to pytanie, znał już odpowiedź. „To ta kobieta, ta Irti. Jaka jest ta, która zdołała ściągnąć mnie do Gojgoi?” Róg zasłony w oknie po prawej uniósł się i Idaho zobaczył twarz chłopca z placu. A potem zasłona odsunęła się, ukazując stojącą za nią kobietę. Idaho patrzył oniemiały na jej twarz, zamarłszy w pół kroku. To była twarz z jego najskrytszych snów – owalna, z przenikliwymi ciemnymi oczami i pełnymi, zmysłowymi ustami. – Jessika – szepnął. – Co powiedziałeś? – spytała Siona. Idaho nie był w stanie odpowiedzieć. To była twarz Jessiki zmartwychwstała z przeszłości, którą miał za na zawsze utraconą, genetyczny kaprys, matka Muad’Diba wskrzeszona w nowym ciele. Kobieta zaciągnęła zasłonę, pozostawiając w jego umyśle powidok, który – czego był pewien – nigdy nie zniknie. Była starsza od Jessiki, która dzieliła z nim niebezpieczeństwa na Diunie – miała zmarszczki w kącikach ust i oczu, ciało odrobinę pełniejsze… „Bardziej matczyne” – powiedział sobie. A potem pomyślał: „Czy jej kiedyś powiedziałem… kogo przypomina?” Frank Herbert (1920-1986) to jeden z najwybitniejszych twórców literatury SF, zdobywca prestiżowych nagród Hugo, Nebula i Prix Apollo, autor kilkunastu doskonałych powieści i zbiorów opowiadań, prekursor nurtu ekologicznego w fantastyce. Polski czytelnik zna m.in. jego Oczy Heisenberga, Gwiazdę chłosty, Władcę niebios i Twórców bogów. Sławę przyniosły mu jednak przede wszystkim epokowe Kroniki Diuny – barwna epopeja przedstawiająca dzieje pustynnej planety Arrakis, źródła najcenniejszej substancji we wszechświecie: melanżu. Na cykl składają się powieści: Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, Bóg Imperator Diuny, Heretycy Diuny i Kapitularz Diuną.

59,90 zł
44,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 14,97 zł

41
Pan Pióro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pan Pióro
Dostępny23 szt.

Andrzej Krauze, wybitny polski rysownik, który od blisko czterdziestu lat mieszka i tworzy w Londynie, to artysta zdumiewający i zachwycający różnorodnością form, rozległością inspiracji oraz niezależnością i ponadczasowością tworzonych dzieł. Książka Pan Pióro, nie będąc ani retrospektywą, ani pełną monografią, stanowi zaproszenie do niezwykłego świata Andrzeja Krauzego, w którym mieszkają pospołu rysunki z autobiograficznego cyklu Pan Pióro, te zamieszczane przez lata w „Guardianie”, ilustracje inspirowane arcydziełami literatury, plakaty do przedstawień teatru The Old Vic, odbijające odwieczny porządek świata rysunki drzew, czy w końcu niezwykłe wycinanki tworzone skalpelem. Towarzyszą im opowieści i komentarze – samego artysty i jego najbliższych oraz przyjaciół i interpretatorów – Davide'a Pugnany, Wojciecha Stanisławskiego, Patricka Wrighta, Alana Rusbridgera i Hanny Wróblewskiej. Wejście w ten świat to podróż zarazem nostalgiczna i ożywcza – świadectwo zmian zachodzących w świecie i nieprzemijającej wartości sztuki.

70,00 zł
51,80 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 18,20 zł

42
Cenzura wobec literatury polskiej w latach osiemdziesiątych XX w. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cenzura wobec literatury polskiej w latach osiemdziesiątych XX w.
NiedostępnyBrak

Książka [?] jest cenną pozycją wśród tych opracowań, które związki literatury z cenzurą w latach powojennych badają w kluczowych okresach i obszarach, zapisując tym samym niemałe ?rozdziały? w historii tychże związków. [?] Cenzura wobec literatury polskiej w latach osiemdziesiątych XX wieku [?] zbiera w jednym miejscu syntetyczne opisy urzędowych ingerencji w wybrane obszary produkcji literackiej ? i konfrontuje je z opisem ich prawnych i politycznych uwarunkowań; proponuje, w ramach szczegółowych egzemplifikacji, ciekawe studia przypadków; a do tego załącza niezwykle pożyteczne aneksy i drobne archiwalia. Słowem: analizy, dokumentacje i ?wypisy? w jednym. dr hab. Mariusz Zawodniak (fragment recenzji wydawniczej) Tom dokumentuje ważne aspekty życia literackiego w okresie tzw. schyłkowego PRL-u. Epoka ta, nadal często nazywana ?czarną dziurą lat osiemdziesiątych?, zasługuje na szczegółowe rozpoznania ? nierzadko współczesnym odbiorcom trudno pojąć jej specyfikę. Autor w przekonujący sposób pokazuje odmienność funkcjonowania kultury poddawanej ścisłej kontroli przez instytucje powołane do tego celu przez władzę polityczną. dr hab. Agnieszka Czyżak (fragment recenzji wydawniczej)

35,00 zł
34,30 zł

Rabat 2,0%
oszczędzasz 0,70 zł

43
Lampes antiques, byzantines et islamiques du Nil a l'Oronte. La Collection Bouvier - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lampes antiques, byzantines et islamiques du Nil a l'Oronte. La Collec...
Dostępny35 szt.

Kolekcja Bouviera obejmuje prawie 800 glinianych lamp oliwnych pochodzących z Egiptu i starożytnego Bliskiego Wschodu. Znajdującą się dziś w Szwajcarii prywatną kolekcję zgromadził podczas wieloletniego pobytu w Aleksandrii w latach 30-tych XX w. szwajcarski profesor prawa Maurice Bouvier. Nie jest to wszakże zbiór odzwierciedlający jedynie gusta czy też zainteresowania ikonograficzne właściciela. Zestaw lamp zaprezentowany w katalogu stanowiącym trzon tej publikacji to niemal pełen wachlarz typologicznych serii znanych z Egiptu od czasów Fenicjan po sułtanat mamelucki w średniowieczu, uzupełniony o typy lamp pochodzące z Bliskiego Wschodu, zakupione przez Bouviera podczas podróży do Libanu i Syrii. Szwajcarska kolekcja jest dziś drugim co do wielkości zbiorem, jeśli chodzi o tę kategorię zabytków, po kolekcji Muzeum Benaki w Atenach. La collection Bouvier est le fruit d'une fascination pour un objet qui, pendant pres de deux millénaires, fut bien plus qu'un simple outil domestique indispensable. Lors de son séjour a Alexandrie dans la premiere moitié du XXe siecle, séduit par la beauté des formes et des décors de lampes a huile, Maurice Bouvier, professeur suisse de droit, constitua un corpus de pres de 800 lampes, en choisissant ses exemplaires avec méticulosité, afin de rassembler la plus large panoplie possible de types et de motifs décoratifs. Aujourd'hui, la collection suisse représente ? en termes de richesse ? le deuxieme corpus d'Europe de lampes d'Égypte et du Proche-Orient, apres celui conservé au Musée Benaki a Athenes. L'ouvrage que nous soumettons au lecteur est une pierre milliaire dans la recherche sur la lychnologie égyptienne, syrienne et libanaise. La présentation raisonnée du matériel offre en effet une synthese tant attendue de ce champ de recherche difficile et jusqu'a ce jour insuffisamment connu. Le corpus des lampes présentées dans le catalogue couvre toutes les grandes périodes historiques, tout en mettant en relief les spécificités locales de l'Égypte et du Proche-Orient, de l'époque phénicienne jusqu'a la période mamelouke. Il propose aux chercheurs et aux amateurs une approche synthétique et diachronique des lampes en terre cuite d'Égypte et du Proche-Orient, a travers une étude accompagnée de la plus exhaustive des bibliographies possibles et illustrée par des photographies d'exception, oeuvre de Marc Bouvier, petit-fils du collectionneur. L'étude des lampes est secondée d'une revue systématique des marques d'atelier qui figurent sur les bases et des motifs iconographiques ornant les disques, ce qui permettra d'étendre et d'approfondir les recherches sur l'ampleur de la production locale en Égypte ainsi que sur les sources d'importations des lampes et des motifs décoratifs. La bibliographie élaborée par l'auteur, couvrant l'ensemble de la littérature du sujet, sera sans aucun doute d'une grande utilité, et pour longtemps, pour tous ceux qui étudient cette catégorie d'objets provenant d'Égypte et du Proche-Orient.

199,00 zł
167,16 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 31,84 zł

44
Universal Carrier Forced Rec - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Universal Carrier Forced Rec
Tamiya
NiedostępnyBrak

Zestaw zawiera plastikowy model do sklejania.

70,90 zł
65,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,67 zł

45
Cobi 25149. Super Wings. Remi - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cobi 25149. Super Wings. Remi
Cobi
Dostępny4 szt.

„Super Wings” to amerykańsko-chińsko-południowokoreański serial animowany, który już od 2014 bawi dzieci na całym świecie. W Polsce emitowany jest na kanale TVP ABC oraz platformie VOD. „Super Wings” to drużyna samolotów, które transformują się również w roboty. Mieszkają w wielkim lotnisku, na wyspie na Pacyfiku skąd rozwożą paczki i przesyłki dla dzieci na całym świecie. Głównym bohaterem jest czerwony samolot o imieniu Dżetek (Jett), który rozwiązuje różnego rodzaju problemy i wyciąga z kłopotów wszystkich potrzebujących. Dzielnie wspiera go w tym cała grupa jego przyjaciół, których modele również znajdziecie w kolekcji „Cobi. Super Wings”. Model z klocków konstrukcyjnych Cobi przedstawia sympatyczną wywrotkę o imieniu Remi. Jest on członkiem najlepszej ekipy remontowo-budowlanej Build-It Buddies. Należą do niej roboty-samoloty Super Wings, które nie boją się ciężkiej pracy i chętnie pomagają wszystkim potrzebującym na całym świecie. Na klockach zastosowano trwałe nadruki, które nie ścierają się nawet w trakcie najbardziej intensywnej zabawy. Wywrotka jest wyposażona w ruchomą wannę i obracające się koła z prawdziwymi oponami. Remi to idealny prezent dla wszystkich młodych fanów serialu i wspaniałe uzupełnienie kolekcji „Cobi. Super Wings”. • 335 wysokiej jakości elementów • Wyprodukowane w UE przez firmę z ponad 20-letnią tradycją • Spełniają normy bezpieczeństwa dotyczące produktów dla dzieci • W pełni kompatybilne z innymi markami klocków konstrukcyjnych • Klocki z nadrukami nie odkształcają się i nie bledną w czasie zabawy czy pod wpływem temperatury • Czytelna i intuicyjna instrukcja oparta na rysunkach i ikonach • Model na oryginalnej licencji „Super Wings” Wymiary modelu: 19.5 x 8.0 x 10.0 cm Wymiary opakowania: 40.0 x 6.0 x 30.5 cm

90,20 zł
81,18 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,02 zł

46
WWII German Africa Corps Infantry Set - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
WWII German Africa Corps Infantry Set
Tamiya
NiedostępnyBrak

Zestaw zawiera plastikowy model do sklejania i malowania.

53,90 zł
49,59 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 4,31 zł

47
Klej w płynie 70ml Strong 249449 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klej w płynie 70ml Strong 249449
Interdruk
NiedostępnyBrak

Wysokiej jakości klej w płynie idealny do wielu materiał oacute w. /p ul li p super mocny, /p /li li p nietoksyczny, /p /li li p bezpieczny dla dzieci. /p /li /ul p Do użytku w domu, biurze i szkole.

3,90 zł
3,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,39 zł

48
Wajnberg. Kwartety 14 i 15 / Trzy Palmy, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wajnberg. Kwartety 14 i 15 / Trzy Palmy, CD
Kwartet Śląski, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

„Druga połowa lat 70. XX wieku była dla Mieczysława Wajnberga okresem niezbyt szczęśliwym. W 1975 roku zmarł Dymitr Szostakowicz, którego życzliwości i przyjaźni wiele zawdzięczał przez przeszło trzy dziesięciolecia. Kilku oddanych mu wykonawców wyemigrowało, a ci, którzy zostali w Związku Radzieckim, coraz rzadziej wykonywali jego utwory; zdarzało się nawet i tak, że mu odmawiali, tłumacząc, że nowe partytury nie spełniają ich oczekiwań. Jednak mimo tych przeciwności losu Wajnberg nie przestawał komponować i w 1977 roku wrócił do gatunku kwartetu smyczkowego. Swój pierwszy kwartet smyczkowy napisał jeszcze w Warszawie, w 1937 roku. W Związku Radzieckim, dokąd udało mu się uciec we wrześniu 1939 roku, tworzył kolejne, często nieomal seriami. Wiosną 1977 roku napisał więc już Trzynasty, a zaledwie rok później Czternasty – rozpoczął komponowanie 1 maja 1978 roku w Moskwie, po czym kontynuował w Domu Pracy Twórczej Związku Kompozytorów w Staroj Ruzie nieopodal stolicy, aż do 11 sierpnia. Stworzył utwór złożony z pięciu części granych attacca, jako całość, opatrzył je jedynie oznaczeniami metronomicznymi. (...) Zwierciadlane prowadzenie motywów, charakter piątej części i finał nawiązujący do poprzednich części podsunęły niektórym komentatorom skojarzenie z Belą Bartókiem i być może faktycznie był on dla Wajnberga pewną inspiracją w pracy nad XV Kwartetem smyczkowym. Utwór bowiem dedykowany jest czterem młodym instrumentalistkom, które od 1975 roku spotykały się w klasie Walentina Berlińskiego – wiolonczelisty Kwartetu Borodina, od lat zaprzyjaźnionego z kompozytorem. W 1976 roku wygrały one konkurs w Budapeszcie, zaczęły występować pod nazwą Moskiewski Kwartet Smyczkowy i jako pierwsze grywały w Związku Radzieckim właśnie utwory Bartóka. We wrześniu 1980 roku to one były pierwszymi (i do 2008 roku jedynymi) wykonawczyniami XV Kwartetu smyczkowego Wajnberga. Z Kwartetem Borodina wiąże się natomiast geneza Trzech palm. W 1977 roku zespół przygotowywał się do nagrania II Kwartetu smyczkowego Arnolda Schönberga, w którym do instrumentalistów w dwóch ostatnich częściach przyłącza się śpiewaczka. Pomysł ów musiał zainspirować Wajnberga, skoro jesienią 1977 roku stworzył utwór na taką właśnie obsadę; ponieważ głosowi przyznał istotną rolę od początku, to określił go mianem kantaty. Berliński wspominał: „wykonaliśmy Trzy palmy, niestety tylko dwa razy, z Ludmiłą Biełobraginą. Utwór pełen symboliki, barw, niełatwy, z nietypowymi dla Wajnberga modernistycznymi zawirowaniami” – Danuta Gwizdalanka. Lista utworów: Mieczysław Wajnberg (1919–1996) XIV Kwartet smyczkowy op. 122 (1978) 1. 96 2. 63 3. 108 4. 54 5. 152 6. Trzy palmy op. 120 na sopran i kwartet smyczkowy (1977) do słów Michaiła Lermontowa XV Kwartet smyczkowy op. 124 (1979) 7. 69 8. 56 9. 84 10. 112 11. 192 12. 176 13. 72 14. 80 15. 60

43,90 zł
42,58 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,32 zł

49
Special Edition. Volume 1, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Special Edition. Volume 1, CD
Fat Freddys Drop, Universal Music Polska
Dostępny45 szt.

Lista utworów: 1. Kamo Kamo 2. OneFourteen 3. Raleigh Twenty 4. Special Edition 5. Trickle Down 6. Six-Eight Instrumental

70,90 zł
68,77 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 2,13 zł

50
Poznaję kolory - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
30,00 zł
22,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

Wróć do góry