hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.17

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w piątek 17 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Czytam sobie. Wyprawa Kon-Tiki. Poziom 2 (Joanna Jagiełło, Tomasz Kozłowski), na drugim Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci, i kształtuje rozwój ich mózgów (Daniel J. Siegel, Tina Payne Bryson). Kolejny produkt to Przygody Fenka. Wytrwałość (Dominika Gałka) oraz Punto (edycja polska) (Rebel).
1
Czytam sobie. Wyprawa Kon-Tiki. Poziom 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Wyprawa Kon-Tiki. Poziom 2
Dostępny129 szt.

„A oto tratwa Kon-Tiki. Zbudowana jak 1500 lat temu. Ta sama metoda i te same materiały. Bez metalu, plastiku, drutu, wiertarki. Kadłub z drewna balsa, lekkiego jak korek, do tego tylko liny konopne. Pokład z bambusa. Domek dla załogi to bambusowa kabina pokryta listowiem bananowca.” Historia dzielnych żeglarzy, którzy na tratwie z żaglem przepłynęli trasę z Peru na wyspy Polinezji. To opowieść o przyjaźni, odwadze i marzeniach, które naprawdę mogą się spełnić. Składam zdania, drugi poziom „Czytam sobie” to propozycja dla dzieci, które rozpoczęły już swoja przygodę z czytaniem. Zdania są tu dłuższe, a w tekście jest więcej dialogów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a wyrazy w ramkach pomagają w ćwiczeniu sylabizowania. Ciekawe, zabawne historie pióra wybitnych polskich autorów i ilustracje autorstwa najlepszych polskich ilustratorów sprawią, że czas spędzony na czytaniu, będzie czasem świetnej zabawy. Zgodne z zaleceniami metodyków.

13,40 zł
5,49 zł

Rabat 59,0%
oszczędzasz 7,91 zł

2
Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się nasze dzieci, i kształtuje rozwój ich mózgów - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Potęga obecności. Jak obecność rodziców wpływa na to, kim stają się na...
Dostępny66 szt.

Jednym z najistotniejszych naukowo udowodnionych czynników wpływających na przyszłość dziecka pod względem szczęścia, sukcesu akademickiego, umiejętności przywódczych i znaczących relacji jest to, czy przynajmniej jedna osoba dorosła w ich dzieciństwie konsekwentnie była przy nich. Dziś, gdy tak dużą część naszej codzienności zajmują praca i cyfrowe rozrywki, gdy zdarza się, że rodzice mieszkają oddzielnie, czy gdy pojawia się nowy członek rodziny, bycie z dzieckiem może wydawać się dużym wyzwaniem. Ale, jak wyjaśniają autorzy, nie zajmuje dużo czasu, energii ani pieniędzy. Zamiast tego pokazywanie się oznacza oferowanie jakości obecności. Łatwo jest to zrobić, gdy zrozumiesz cztery podstawowe elementy zdrowego rozwoju dziecka. Każde dziecko musi poczuć się: • bezpiecznie, • dostrzeżone, • ukojone, • pewnie. Na podstawie najnowszych badań nad funkcjonowaniem mózgu i teorii więzi, autorzy Potęgi obecności dzielą się historiami, prostymi strategiami, ilustracjami i wskazówkami, jak skutecznie wprowadzić do rodzinnej codzienności powyższe cztery niezbędne elementy. W taki sposób, by były obecne we wszystkich wychowawczych sytuacjach – kiedy nasze dzieci walczą lub odnoszą sukcesy, kiedy je pocieszamy, dyscyplinujemy lub kłócimy się z nimi, i nawet gdy przepraszamy za czas, kiedy nie możemy z nimi być.

45,90 zł
33,51 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 12,39 zł

3
Przygody Fenka. Wytrwałość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Wytrwałość
Dostępny90 szt.

Bywa, że dzieci zniechęcają się niepowodzeniami. Nie chcą podejmować kolejnych prób, denerwują się, smucą. Przed rodzicem staje wtedy nie lada wyzwanie, aby wytłumaczyć dziecku, dlaczego warto próbować, nie poddawać się, szukać sposobu, aby sprostać zadaniu. Przy czym trzeba również pamiętać o tym, że porażka jest również częścią życia. Wśród cennych rad od Eksperta znajdziecie również te motywujące do większej wytrwałości, a warto uczyć wytrwałości dzieci już od najmłodszych lat i pokazywać im, że na końcu drogi czeka nagroda, np. nowa umiejętność.

10,70 zł
6,53 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 4,17 zł

4
Punto (edycja polska) - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Punto (edycja polska)
Rebel, od 7 lat
Dostępny13 szt.

Bezkompromisowa walka o przewagę „Punto” to gra, w której starasz się stworzyć linię z 4 lub 5 kart. Tyle że nie zawsze możesz umieszczać je tam, gdzie chcesz! Na czym to polega? Gra zawiera 4 talie w 4 różnych kolorach. W każdej z nich znajdują się karty z kropkami (od 1 do 9). Uczestnicy tasują swoje talie, a następnie umieszczają je zakryte przed sobą. W każdej rundzie bierzemy wierzchnią kartę z talii i zagrywamy ją na polu gry – w kwadracie 6x6. Karty możemy umieszczać na wolnych polach lub na innych kartach, pod warunkiem, że na dokładanym kartoniku znajduje się więcej kropek. Naszym celem jest ułożenie w rzędzie 5 własnych kart. Dlaczego pokochasz tę grę? • zasady gry są na tyle proste, że sprawdzi się ona w każdym towarzystwie, bez ograniczeń, • bazując na połączeniu klasycznych karcianek oraz gry w kółko i krzyżyk, Punto daje nam doskonałe pole do ćwiczenia planowania i przewidywania ruchów przeciwników. Wbrew pozorom rozgrywki potrafią być wymagające, • chyba nie ma bardziej poręcznej gry niż ta – karty są zamknięte w miniaturowej puszce, która zmieści się absolutnie w każdej kieszeni. Zawartość pudełka: • 72 karty, • instrukcja.

29,95 zł
26,36 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 3,59 zł

5
Ptyś i Bill. Tom 6. Bill, na psa urok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptyś i Bill. Tom 6. Bill, na psa urok
Dostępny29 szt.

Przygody sympatycznego psa Billa i jego pana – małego chłopca Ptysia. Humorystyczna seria dla dzieci i dorosłych. Album zbiorczy zawiera trzy tomy oryginalne: Bill, na psa urok!, Bill zbzikował i Globtroterzy. Ptyś ciągle ma kłopoty – w szkole powoduje wypadek dyrektora, ucieka przed strażnikami parków miejskich, dowiaduje się, że każdy musi robić w życiu coś ważnego... A co ważnego może robić kilkuletnie dziecko? Oj, może... Wygłupiać się z ukochanym psem, szaleć z przyjacielem i wymyślać rzeczy, które doprowadzają dorosłych do rozpaczy. Tata narzeka na drożyznę, mama wścieka się, że mężczyźni nie doceniają kobiet, ale Ptyś i jego spaniel Bill bardziej interesują się robieniem papierowych samolotów i zapełnianiem żołądka pysznościami. Jednak pewnego dnia czeka ich przygoda największa z możliwych: podróż dookoła świata! Pomysłodawcą serii był legendarny belgijski autor Jean Roba (1930-2006; m.in. „Sprycjan i Fantazjusz”), który tworzył ją od 1959 do 2001 roku. W 2003 roku cykl przejął francuski rysownik Laurent Verron („Le Maltais”, „Odilon Verjus”, „Fugitifs”), a po nim scenarzysta Christophe Cazenove („Sisters”, „Kasia i jej kot”) i grafik Jean Bastide („Sherlock Holmes Society”, „Wojna Sambre’ów”).

39,99 zł
27,59 zł

Rabat 31,0%
oszczędzasz 12,40 zł

6
Przygody Fenka. Empatia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Empatia
Dostępny100 szt.

Rodzina Fenków ma dzisiaj pecha. Fenia skaleczyła się w kolano, tata stłukł swój ulubiony kubek, a mama nie może znaleźć najładniejszego naszyjnika. Tylko Fenkowi nie przydarzyło się nic złego. Dlaczego w takim razie jest smutny?

10,70 zł
6,63 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 4,07 zł

7
Szukaj i znajdź. Masza na tropie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukaj i znajdź. Masza na tropie
Dostępny58 szt.

„Szukaj i znajdź” to książka, którą młody czytelnik może przeglądać bez końca, wyszukując na niezbyt skomplikowanych ilustracjach elementy wskazane w poleceniach. To doskonała zabawa, dzięki której dziecko ćwiczy spostrzegawczość, umiejętność liczenia czy znajomość kolorów i kształtów. Ilustracje zostały opracowane tak, by kilkulatek z łatwością poradził sobie z odnajdywaniem na nich wskazanych rzeczy, a polecenia w książce to tylko punkt wyjścia do wspólnej zabawy z maluchem!

17,00 zł
11,56 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 5,44 zł

8
Jestem starszą siostrą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem starszą siostrą
Dostępny84 szt.

Pojawienie się nowego dziecka często bywa wydarzeniem stresującym dla starszego rodzeństwa. Rodzi się wówczas zazdrość i niechęć wobec malca, co negatywnie wpływa na relacje między rodzeństwem i atmosferę w rodzinie. Konstrukcja publikacji wysuwa na pierwszy plan starsze dziecko. Do niego adresowana jest treść książki. To ono (jeśli trzeba – przy pomocy rodziców) dokonuje zapisów dotyczących maleństwa.

21,00 zł
19,74 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,26 zł

9
Spirit Riding Free. Przyjaciółki na zawsze - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Riding Free. Przyjaciółki na zawsze
Dostępny43 szt.

W Miradero rozpoczynają się wiosenne ferie. Pru zamierza spędzić je na rodzinnej farmie, Abigail – w wytwornym domu wujostwa, a Lucky w dużym mieście, do którego uda się z tatą i… swą nową mamą. Wkrótce okaże się, że tygodniowa rozłąka to tylko jedno z wyzwań, z którymi muszą zmierzyć się dziewczyny. Jaką niespodziankę szykuje dla Lucky pan Prescott? Czy Abigail zostanie damą, a Pru uda się samodzielnie zorganizować rodeo? Przeczytaj o nowych przygodach swych ulubionych bohaterek – opowieść, którą znajdziesz w tej książce, wykracza poza fabułę serialu „Mustang: Duch Wolności”!

30,00 zł
22,80 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 7,20 zł

10
Korporacja Kościół. Wyznania księdza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Korporacja Kościół. Wyznania księdza
Dostępny124 szt.

Skąd się biorą księża? Jak i przez kogo są formowani? Czego oprócz ślepego posłuszeństwa i liczenia pieniędzy można się nauczyć w seminarium? Ile kosztuje dobre proboszczostwo w bogatej parafii, ile w gorszej, biedniejszej? Ile zarabia ksiądz i na czym? Jak manipuluje wiernymi? Korporacja Kościół. Wyznania księdza, książka oparta na osobistych doświadczeniach byłego księdza Piotra Babińskiego, nie pozostawia wielu złudzeń. Tej potężnej i odwiecznej korporacji, w której nie Bóg rządzi, a nienasycona żądza władzy nad ludzkością i światem, nie da się naprawić. Można się tylko wyzwolić spod jej potężnych wpływów.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

11
Dinozaur w jajku w pud. p12   HIPO cena za 1 szt. - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
11,00 zł
10,01 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,99 zł

12
Przygody Fenka. Lenistwo - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Lenistwo
Dostępny75 szt.

"Nie chce mi się" - ile razy słyszeliście z ust bliskich, znajomych, z ust własnego dziecka albo we własnej głowie. Stan ten dopada jednych częściej, innych rzadziej, ale na dłuższą metę nie przynosi nic dobrego. O ile poleniuchowanie od czasu do czasu nie jest niczym złym - a wręcz u dzieci wskazanym, gdyż sprzyja rozwojowi kreatywności, to jednak - jak wskazuje nasz Ekspert - całkowita bierność wobec atrakcyjnych aktywności, zgodnych z wiekiem rozwojowym dziecka nie jest prawidłowa. Dzięki nowej książeczce dzieci dowiedzą się czym jest lenistwo, jakie są jego skutki i jak można im zaradzić.

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

13
Czytam sobie. Poziom 3. Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytam sobie. Poziom 3. Bitwa Warszawska 1920, czyli Cud nad Wisłą
Dostępny31 szt.

Kiedy pewnego dnia Zosia spotkała na spacerze wojskowego jadącego na pięknym koniu, nie wiedziała, że za chwilę jej życie bardzo się zmieni. Na szczęście wojna, która wybuchła niedługo potem okazała się próbą, którą i ona i jej brat przeszli zwycięsko. „Połykam strony” to trzeci poziom serii „Czytam sobie” przeznaczony dla dzieci, które już czytają samodzielnie. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

15,00 zł
11,10 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 3,90 zł

14
Przygody Fenka. Spostrzegawczość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przygody Fenka. Spostrzegawczość
Dostępny81 szt.

Książka jest fantastyczną podpowiedzią dla rodziców, jak zająć swoje pociechy zabawą, do której potrzeba jedynie szczypty wyobraźni! Dodatkowo rozwija ona spostrzegawczość i umiejętności poznawcze. Doskonała bez względu na miejsce: sprawdzi się zarówno w domu, w przedszkolu, w ogródku czy na placu zabaw. Spróbujcie raz, a przekonacie się, że dzieci nie dadzą się oderwać od nowej roli!

10,70 zł
7,70 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 3,00 zł

15
PLAYMOBIL ® Family Fun 70089. Rodzina na kempingu - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Family Fun 70089. Rodzina na kempingu
Playmobil ®
Dostępny2 szt.

Seria Family Fun to radosna seria nawiązująca do wspaniałych, letnich wypraw i aktywności sportowych. Zestawy można ze sobą łączyć, tworząc pełną i ciekawą scenerię do zabawy. Funkcje, nadane niektórym elementom, na pewno zachwycą dzieci i sprawią, że chętnie będą bawić się tworząc niezwykłe przygody z rodzinką figurek Playmobil. Playmobil – Rodzina na kempingu 70089. Namiot stanowi wspaniałe miejsce na odpoczynek w trakcie wakacyjnej wycieczki, oferuje wystarczająco dużo miejsca dla małej rodziny Playmobil. Zestaw ze składanym stołem kempingowym i stołkami zapewni miejsce na posiłek. W zestawie znajdują się 3 figurki oraz wiele elementów tematycznych wzbogacających zabawę. Ciesząc się morską bryzą i słońcem rozpocznij wakacyjną przygodę na kempingu. Dzieci mogą bawić się tym zestawem samodzielnie lub łączyć z innymi zestawami Playmobil, co daje możliwość tworzenia nowych wątków podczas zabawy. Zawartość i cechy zestawu: • figurki Playmobil: 1 figurka mężczyzny (wysokość ok. 7.5 cm), figurka dziewczynki, figurka chłopca (wysokość ok. 5.25 cm), • zwierzęta: 1 kot, 2 wiewiórki, • akcesoria: 1 namiot, 1 teren zielony z kwiatami i skrzynką elektryczną, 1 śpiwór duży, 2 śpiwory małe, 1 stół kempingowy, 3 taborety kempingowe, 1 butelka, 1 lampa gazowa, 1 kuchenka gazowa, 1 plan miejsca, 1 patelnia, 1 garnek, 2 puszki, 1 sok, 1 tubka, 1 torba, 3 talerze , 3 filiżanki, 1 frisbee, 1 lodówka turystyczna, 1 pudełko, 1 chustka na głowę, • wymiary opakowania: 19.0 x 29.0 x 8.0 cm. Polecany dla dzieci od 4 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

128,00 zł
115,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,80 zł

16
Tłusty koci trójpak. Tom 7. Garfield - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tłusty koci trójpak. Tom 7. Garfield
Dostępny26 szt.

Tłusty żartowniś nie rezygnuje i chwyta każdą okazję, żeby ponabijać się z Jona! Przez lata Garfield zdążył wyciąć wiele numerów swojemu nieszczęsnemu – i nieporadnemu – właścicielowi: przykleił mu telefon do ucha, wysmarował podeszwy tłuszczem, a kiedy Jon zasnął, ostrzygł go na irokeza (wiadomo, tego wina, kto sobie drzemkę ucina). Ale to tylko żarty. W głębi serca Garfield wie, że potrzebuje Jona. Kto inny zapłaciłby dostawcy pizzy? Usiądźcie wygodnie, rozluźnijcie się i przyłączcie do tłustego kocura na superobfitą ucztę prześmiesznych i szalonych wybryków! Garfieldowy cykl „Tłustych kocich trójpaków” stanowi kolekcję komiksowych pasków zebranych w nowym, kolorowym wydaniu w tłumaczeniu Piotra W. Cholewy. Garfield zmieniał się trochę na przestrzeni lat, ale jedno pozostało niezmienne: jego gigantyczny apetyt na jedzenie i poczucie humoru. Czeka was dużo szaleńczej radości z nienasyconym kotem, bo nigdy dosyć zabawy!

79,99 zł
61,59 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

17
Tomek i przyjaciele. 100 naklejek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tomek i przyjaciele. 100 naklejek
Dostępny75 szt.

16 stron łamigłówek o zróżnicowanym stopniu trudności i ponad 100 naklejek. Część z nich można wykorzystać do rozwiązywania zadań, a część – do zabawy. Łamigłówki w książeczce zostały dobrane tak, aby uwzględnić indywidualne różnice w rozwoju dzieci i pomóc w kształtowaniu umiejętności niezbędnych na pierwszym etapie edukacji. Trudniejsze zadania mają specjalne oznaczenia – w ich rozwiązywaniu mogą pomóc rodzice!

11,60 zł
8,82 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 2,78 zł

18
Myszart. Tom 1 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myszart. Tom 1
Dostępny14 szt.

Zabawna opowieść dla dzieci o myszce, która jest genialnym muzykiem! Myszart mieszka w fortepianie wilka Salieriego, nadwornego kompozytora cesarza Austrii. Pewnego ranka Myszart widzi, że wilk i jego służący kot wyszli z domu. Postanawia więc poharcować, skacząc po klawiszach fortepianu, aby odtworzyć muzykę, która od dawna rozbrzmiewa mu w głowie... Przypadek sprawia, że utwór słyszą cesarz i cesarzowa, a myśląc, iż wykonywał go Salieri, rozkazują kompozytorowi zagrać tę melodię na urodzinach władczyni. Wilk, chcąc zachować swoją posadę na dworze, musi schwytać mysz i zmusić ją do występu podczas balu... ale występu potajemnego, aby Ich Wysokości nie domyśliły się oszustwa! Scenariusz historii o Myszarcie napisał Thierry Joor, belgijski redaktor i wydawca, który po latach pracy w branży komiksowej zdecydował się samemu tworzyć opowieści obrazkowe. Rysunkami zajął się urodzony w byłej Jugosławii (a mieszkający we Włoszech) malarz i karykaturzysta Gradimir Smudja, który zdobył uznanie komiksem o Van Goghu.

34,99 zł
26,94 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

19
Jestem starszym bratem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jestem starszym bratem
Dostępny60 szt.

Pojawienie się nowego dziecka często bywa wydarzeniem stresującym dla starszego rodzeństwa. Rodzi się wówczas zazdrość i niechęć wobec malca, co negatywnie wpływa na relacje między rodzeństwem i atmosferę w rodzinie.Konstrukcja publikacji wysuwa na pierwszy plan starsze dziecko. Do niego adresowana jest treść książki. To ono (jeśli trzeba - przy pomocy rodziców) dokonuje zapisów dotyczących maleństwa.

21,00 zł
19,74 zł

Rabat 6,0%
oszczędzasz 1,26 zł

20
Spirit Riding Free. Wesoła kolorowanka z zadaniami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Spirit Riding Free. Wesoła kolorowanka z zadaniami
Dostępny91 szt.

Ponad 60 stron z ilustracjami do kolorowania oraz łamigłówkami o zróżnicowanym stopniu trudności, a do tego – przepiękne naklejki. To wszystko, czego potrzeba, aby miło spędzić czas w towarzystwie przyjaciółek z Miradero, a przy okazji – poznać nazwy końskich maści, dowiedzieć się co nieco o rasach koni i nauczyć się rysować wierzchowce.

17,00 zł
12,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,08 zł

21
Niech się stanie ja! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niech się stanie ja!
Dostępny2 szt.

Współczesny, postmodernistyczny świat jest naznaczony pewnego rodzaju paradoksem. Z jednej strony, postmodernizm kontestuje wybrane tradycyjne wartości, kwestionując na przykład istnienie obiektywnej i absolutnej prawdy, co jest związane z rozczarowaniem ludzkim rozumem i jego poznawczymi zdolnościami. Z drugiej – absolutyzowane są inne wartości, jak na przykład wolność. Wydaje się ona być nadrzędnym paradygmatem, a wszelkie postawione jej granice wydają się być barierami, które należy przełamywać. Paradygmatyczność wolności rodzi przeświadczenie, że nawet ludzka natura nie może być determinantą tożsamości, gdyż człowiek posiada zdolność do decydowania nawet o kwestiach, które wydają się być odgórnie określone przez naturę jak, na przykład, płeć. bSpór o zakres ludzkiej wolności i kwestia jej konfliktu z granicami natury w kontekście teologicznym niezwykle wyraźne stają się u Jeana-Paula Sartre’a. Według niego właśnie istnienie ludzkiej wolności rozumianej jako absolutna (jako podstawa istnienia człowieka, a nie atrybut ludzkiego bytu) jest dowodem na nieistnienie Boga. Gdyby bowiem On istniał, to ludzka wolność byłaby czymś iluzorycznym, gdyż akt stwórczy, który jest najwyższym i fundamentalnym aktem determinującym ludzką naturę, stoi z nią w sprzeczności. Widać zatem, że kwestia rozumienia ludzkiej wolności, jeśli pojmujemy Boga jako filozoficzny absolut, może rodzić problemy. I faktycznie współcześnie wielu ludzi postrzega założenie o istnieniu Boga jako hipotezę zagrażającą ludzkiej wolności, a religia (przy przyjęciu takiej perspektywy) często jawi się jako zbiór ograniczających człowieka zasad. Jeśli jednak mowa o chrześcijańskiej doktrynie trójjedynego Boga, determinującej konkretny model metafizyczny, zagadnienie relacji między wolnością człowieka a absolutem Stwórcy staje się bardziej zrozumiałe, chrześcijaństwo bowiem twierdzi, że wolność ludzka nie stoi w opozycji do wolności Boga, ale z nią współgra, a nawet, że wolność Boga jest przestrzenią, w której realizuje się wolność ludzka. Z problemem wolności jest związana bardziej złożona kwestia urzeczywistniania ludzkiej tożsamości. Chodzi tutaj konkretnie o odpowiedź na pytanie, czy człowiek w swoim życiu sam kształtuje swoją tożsamość, czy też jest ona zdeterminowana przez Boga? Z teologicznego punktu widzenia nie ulega wątpliwości, że Bóg jest autorem natury ludzkiej, której komponentem jest wolna wola, jak i inne władze duchowe. Również jasne jest, że owe władze (wola, rozum i pamięć) są elementami podobieństwa do Stwórcy (a nawet uczestnictwa w życiu Boga). Jednak teksty biblijne świadczą, że Bóg nie tylko jest kreatorem ludzkiej natury rozumianej jako wyjściowa baza, którą dany człowiek realizuje w indywidualny sposób, ale też że Bóg odwiecznie zna każdego człowieka po imieniu, czyli zna konkretny kształt tożsamości danej osoby (co może potwierdzać obawy nam współczesnych w kwestii ograniczania ich wolności). Doświadczalnym faktem, który znajduje również biblijne potwierdzenie, jest jednak także zdolność człowieka do wolnej autokreacji indywidualnej tożsamości: człowiek w swojej tożsamości jest kształtowany zarówno przez niezależne do niego wydarzenia w jego życiu, jak i przez własne wybory oraz aktywność poznawczą. Pytanie, które rodzi się w tym kontekście, dotyczy zatem realności autorstwa i jego zakresu w odniesieniu do ludzkiej tożsamości: czy jesteśmy tacy, jakimi ukształtowaliśmy się w toku historii naszego życia, czy też jesteśmy tacy, jakich odwiecznie zna nas Bóg?

28,60 zł
20,59 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,01 zł

22
PLAYMOBIL ® Back to the Future 70459. Back to the Future Marty Mcfly i Dr. Emmett Brown - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PLAYMOBIL ® Back to the Future 70459. Back to the Future Marty Mcfly i...
Playmobil ®
Dostępny3 szt.

Figurki Back to the Future Marty i Dr. Emm Marty McFly i Doc Brown są najlepszymi przyjaciółmi. Zakręcony Doc nieustannie tworzy szalone wynalazki. Jego najnowszy pomysł to podróż w czasie wehikułem DeLorean. Marty przeżywa przygodę swojego życia i przenosi się w czasie. Ląduje w połowie lat pięćdziesiątych. Dołącz do Marty;ego i Doca i przeżyj własną podróż w czasie. Zestaw zawiera postacie z filmu Powrót do przyszłości Marty McFly i Doc Brown w stroju z lat 50. Marty ma też przy sobie swoją gitarę elektryczną. Polecany dla dzieci od 6 lat. Uwaga! Nieodpowiednie dla dzieci w wieku poniżej 3 lat ze względu na ryzyko udławienia małymi elementami.

34,99 zł
31,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,50 zł

23
Klocki słomki (800 sztuk) - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Klocki słomki (800 sztuk)
Norimpex
NiedostępnyBrak

Klocki słomki to klocki konstrukcyjne które bawią i uczą jednocześnie. Zestaw klocków w kształcie kolorowych słomek wykonanych z plastiku, które świetnie pobudzają wyobraźnię i kreatywność dziecka. Klocki są bezpieczne, elastyczne można je wyginać i bez problemu tworzyć swoje super budowle. Można z nich tworzyć najróżniejsze wzory, kształty i formy, jedynym ograniczeniem jest wyobraźnia i ilość słomek. Klocki słomki ćwiczą u dzieci: • wyobraźnię, • koordynację wzrokową, • kreatywność, • koncentrację, • rozwój intelektualny. Zestaw zawiera 800 sztuk klocków.

89,90 zł
24
Mastering The Market Cycle - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Mastering The Market Cycle
NiedostępnyBrak

Economies, companies and markets operate in accordance with patterns which are influenced by naturally occurring events combined with human psychology and behaviour. The wisest investors learn to appreciate these rhythms and identify the best opportunities to take actions which will transform their finances for the better. This insightful, practical guide to understanding and responding to cycles - by a world-leading investor - is your key to unlocking a better and more privileged appreciation of how to make the markets work for you and make your money multiply.

81,00 zł
72,90 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 8,10 zł

25
Doświadczenie Boga - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Doświadczenie Boga
NiedostępnyBrak

„W każdym głębokim doświadczeniu radości i piękna, strachu i winy, tęsknoty i nadziei, pokoju i spokoju człowiek ostatecznie natrafi na Boga jako na ostateczną przyczynę tych doświadczeń” – Karl Rahner. Wielu współczesnych chrześcijan usilnie poszukuje osobistego doświadczenia podczas modlitwy. Dzieje się tak nie bez przyczyny. Spotkanie z Bogiem można przeżyć na wiele sposobów, a im intensywniejsza jest nasza relacja z Nim, tym prawdziwsza nam się ona wydaje. Autor, czerpiąc z obserwacji dokonanych podczas swojej wieloletniej praktyki duszpasterskiej, trafnie zauważa, że Boga nie można doświadczyć w pośpiechu. Dlatego zachęca do zatrzymania się i zajrzenia w głąb siebie, co umożliwi nam jeszcze bliższe spotkanie z Bogiem. Wsłuchując się w głębię własnego serca i odkrywając tam tęsknotę, doświadczam głęboko w moim sercu Boga, który mieszka we mnie i który cały czas daje znać o sobie w mojej duszy przez potęgującą się tęsknotę. Anselm Grün OSB (ur. 1945) – doktor teologii, duszpasterz, doradca i opiekun duchowy. Autor licznych książek poświęconych życiu duchowemu. Jego prace zostały przetłumaczone na kilkadziesiąt języków. Pierwsze wydanie ukazało się pod tytułem Doświadczyć Boga całym sobą.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

26
Analityka i wskaźniki efektywności procesów HR - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

27
Pod wulkanem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pod wulkanem
NiedostępnyBrak

Arcydzieło należące do kanonu powieści XX w. Pod wulkanem to mistrzowska opowieść o ostatnim dniu życia Geoffreya Firmina, brytyjskiego konsula w Cuernavace (tu pod indiańską nazwą Quauhnahuac) w Meksyku. Tego dnia – w zaduszki 1938 roku – Konsul dochodzi do kresu drogi znaczonej pogrążaniem się w alkoholizm i poszukiwaniem absolutu. Niezwykła sceneria, gęsta atmosfera, splątane uczucia, nagromadzenie wizji, halucynacji – wszystko to przenika czytającego do głębi. Powieść odczytywana jest jako nieporównywalna ewokacja skrajnego alkoholizmu, jako mistrzowska synteza mitów meksykańskich, chrześcijańskich i żydowskich, ale też jako alegoria upadku świata. John Huston nakręcił na podstawie tej powieści film z udziałem Alberta Finneya i Jacqueline Bisset.

24,90 zł
18,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,22 zł

28
Obrazkowa książka kucharska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obrazkowa książka kucharska
Dostępny99 szt.

W Obrazkowej książce kucharskiej można znaleźć przepisy na codzienne śniadania lub desery. To publikacja do wykorzystania w domu oraz na zajęciach w przedszkolu, szkole, na warsztatach terapii zajęciowej czy kółkach zainteresowań w domach kultury. Obrazkowa książka kucharska to pozycja, jakiej jeszcze nie było na rynku wydawniczym! Całkowite zwizualizowanie przepisów jest odpowiedzią na potrzeby tych, którzy na co dzień myślą obrazami. Zaletą publikacji jest nie tylko rozpisanie czynności krok po kroku, ale także zaprezentowanie aktywności i produktów za pomocą zdjęć i symboli. Dodatkowo książka zawiera zwizualizowaną instrukcję obsługi. Kolejnym atutem pozycji są dołączone do niej karty pracy umożliwiające podsumowanie doświadczeń zmysłowych. To wszystko sprawia, że Obrazkowa książka kucharska będzie wspaniałym towarzyszem w zmaganiach kuchennych zarówno osób z autyzmem, afazją, jak i dzieci, które potrzebują wsparcia podczas czytania.

35,00 zł
27,65 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 7,35 zł

29
Basia, Franek i samochody - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basia, Franek i samochody
Dostępny30 szt.

Krótkie opowiastki o Basi i Franku to propozycja wspólnej lektury, rozmowy i zabawy z dzieckiem, od najmłodszych lat. Basia jest starszą siostrą Franka. Dużo się razem bawią, czasem się na niego złości, ale przede wszystkim jest dla niego wzorem i przyjaciółką. Tym razem Basia z Frankiem poznają samochody.

19,99 zł
15,19 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

30
Batman kontra Deathstroke - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Batman kontra Deathstroke
Dostępny10 szt.

Przed nami starcie najbardziej zawziętych przeciwników w uniwersum DC! Jeden z nich to najlepszy detektyw na świecie. Drugi to najgroźniejszy zabójca. Niewielu jest ludzi tak przebiegłych i groźnych jak Batman i Deathstroke, ale tu kończą się podobieństwa między tymi dwoma zajadłymi rywalami. ...ale czy na pewno? Choć Bruce Wayne i Slade Wilson słyną z tego, że są zawsze przygotowani na każdą ewentualność, wkrótce dowiedzą się czegoś, czego nawet oni nie mogli przewidzieć. Dwaj zamaskowani wojownicy otrzymują tajną wiadomość, że Damian Wayne wcale nie jest synem Batmana. Prawdziwym ojcem młodego zabójcy, który stał się bohaterskim Robinem, jest Deathstroke. Jeśli ta informacja się potwierdzi, zmieni wszystko. Dlatego dwie niepowstrzymane siły – Deathstroke i Mroczny Rycerz – stoczą walkę o serce oraz duszę Cudownego Chłopca... a także o prawdę. Poleje się krew. Ujawnione zostaną tajne tożsamości. A narastająca od dziesięcioleci rywalizacja osiągnie swój punkt kulminacyjny... Legendarny scenarzysta Christopher Priest („Black Panther”) oraz rysownicy Carlo Pagulayan („Planeta Hulka”), Ed Benes („Justice League Of America”) i Jason Paz („Wieczni Batman i Robin”) z dumą prezentują opowieść „Batman kontra Deathstroke” – zaciekłą bitwę pomiędzy dwoma niesamowitymi komiksowymi postaciami!

39,99 zł
30,79 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,20 zł

31
Bardzo proste czytanki. Rodzina - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bardzo proste czytanki. Rodzina
Dostępny126 szt.

„Bardzo proste czytanki” to seria książek dla małych dzieci rozwijających się prawidłowo lub starszych dzieci z deficytami, na przykład z autyzmem, a także dla osób starszych, u których nastąpiło znaczne obniżenie sprawności umysłowej będące wynikiem starzenia się lub różnych zaburzeń, na przykład afazji. Celem tej serii jest ćwiczenie czytania ze zrozumieniem prostych zdań oraz zdobywanie i utrwalanie wiadomości na temat rozmaitych miejsc, zwyczajów i relacji z innymi osobami. W tej publikacji przedstawiono zagadnienia dotyczące rodziny: tego, kto do niej należy i jakie pełni role, oraz zasad i zwyczajów panujących w życiu rodzinnym.

9,90 zł
7,82 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,08 zł

32
100 Contemporary Fashion Desigers - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
100 Contemporary Fashion Desigers
NiedostępnyBrak

Refine your fashion sense with this essential compilation from TASCHEN's Fashion Now! series. Edited by i-D creator Terry Jones, this book is a comprehensive overview of fashion design around the world and an indispensible work of reference for anyone interested in its future. The style set traverses both tomorrow's superstars and established industry giants, including Haider Ackermann, Azzedine Alaia, Ann Demeulemeester, Dolce & Gabbana, Tom Ford, Jean Paul Gaultier, Marc Jacobs, Christian Lacroix, Karl Lagerfeld, Stella McCartney, Alexander McQueen, Rick Owens, Stefano Pilati, Zac Posen, Miuccia Prada, Jil Sander, Proenza Schouler, Raf Simons, Olivier Theyskens, Dries Van Noten, Alexander Wang, Junya Watanabe, Vivienne Westwood, and many, many more

71,00 zł
33
Package Design Book - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Package Design Book
NiedostępnyBrak

Packaging is a highly underrated art form. As the first thing a consumer sees when looking at a product, it can make or break a sale. Every year, the Pentawards celebrate the art of the package by recognizing the world's most groundbreaking and influential designs. Designers compete in five main categories - beverages, food, body, luxury, and other markets - and no fewer than 50 sub-categories. Featuring a selection of hundreds of works, this book brings together Pentawards winners from 2008 to 2016, providing a vivid demonstration of creativity in every form of packaging. Readers will discover, through product descriptions and plenty of images, what drives design industry leaders and agencies behind these creations, which permeate all aspects of our everyday lives. This well of inspiration will not just serve design and marketing professionals, but anyone with an interest in the creative process of packaging.

76,00 zł
34
Czy śniłaś kiedyś o zielonych łąkach i inne opowiadania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czy śniłaś kiedyś o zielonych łąkach i inne opowiadania
NiedostępnyBrak

A sny ostatnich ludzi ulecą w niebyt próżni kosmosu i zaginą tam na zawsze ? z tymi słowami, usłyszanymi w podświadomości, zbudziła się. W niewielkim pomieszczeniu panował mrok. Przez zasłonięte okiennice nie wpadało najlżejsze drganie sztucznego nieba, ale odczuwała je mimochodem. Rose spała przy niej lekkim snem, chociaż od czasu do czasu miewała niekontrolowane tiki ciała. Te jej sny? Amy cichutko wydostała się z pościeli i wyszła na podwórko. Nocą okolica wyglądała całkiem znośnie, jak i całe pomieszczenie w baraku. Gdy nadchodził poranek, powracała także apatia. Usiadła na krzesełku i patrzyła jakiś czas na migające niebo. Ciekawe, kiedy zgaśnie ? zastanawiała się. (fragment opowiadania ?Czy śniłaś kiedyś o zielonych łąkach??)

33,00 zł
23,76 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,24 zł

35
Hulajnoga Scooter Little Star, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Scooter Little Star, mix kolorów
Milly Mally
NiedostępnyBrak

Little Star zapewni Waszemu dziecku najlepszy start Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych „Małych Gwiazdek” stworzyliśmy hulajnogę trójkołową Little Star, która należy do rodziny produktów Grow Up – rośnie wraz z dzieckiem. To idealne rozwiązanie dla aktywnych maluszków, które są w ciągłym ruchu. Czym jest Little Star? To nie tylko hulajnoga, to także jeździk dla dzieci w wieku od drugich urodzin, ale także dotrzyma kroku dziecku w kolejnych etapach rozwoju… Rączka dla rodzica pozwala wspomóc naszą pociechę gdy np. opadnie z sił po całym dniu z Little Star lub ma pokonać większą przeszkodę. Little Star w 3 krokach: • rowerek-jeździk dla Maluszka – dzięki zastosowaniu podwójnych kółek z przodu i rączki dla rodzica spełni się doskonale w nauce jazdy na pierwszym „rowerku” który z czasem stanie się hulajnogą, • samodzielny rowerek biegowy dla aktywnego Smyka- Idealny dla dziecka które śmiało rusza w świat (maksymalne obciążenie 20 kg), • hulajnoga dla Juniora – zapewni masę zabawy, to wspaniałe rozwiązanie dla aktywnego spędzania czasu. Maksymalne obciążenie 50 kg. Charakterystyka produktu: • lekka i solidna konstrukcja (aluminium, włókno szklane, PCV), • sterowanie rączką- dla rodzica, • wzmocnienie siedziska za pomocą dodatkowej „ramki”, • wygodne rączki, • sterowanie – skręcanie działa na zasadzie lekkiego przechylenia, • 3-stopniowa regulacja wysokości rączki, • wygodne miękkie wyprofilowane siedzisko, • hulajnoga (pojazd) trójkołowa zapewnia stabilność, • wytrzymały i antypoślizgowy podest, • wyposażona w hamulec – tylni błotnik, • przednie kółka świecące, • kółka wykonane z wysokiej jakości tworzywa (kauczuk) zapewniają właściwą przyczepność i cichą jazdę. Wymiary: • wysokość 79.0-100.0 cm, • długość 57.0 cm, • szerokość 27.0 cm, • średnica kół: przód – 12.0 cm, tył – 10.0 cm, • maksymalne obciążenie rowerka do 20.0 kg, Hulajnogi do 50.0 kg, • waga 4.1 kg. Wymiary opakowania: 28.0 x 16.5 x 60.5 cm Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

204,15 zł
189,86 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 14,29 zł

36
ORIGINAL ALBUM SERIES. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

37
Hulajnoga Scooter Magic, niebiesko-zielona - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Scooter Magic, niebiesko-zielona
Milly Mally
Dostępny3 szt.

Hulajnoga Magic Scooter zapewni Waszemu dziecku najlepszy start w świecie przygody Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych dorastających pociech stworzyliśmy hulajnogę trójkołową Magic Scooter. To idealne rozwiązanie dla aktywnych Smyków, które są w ciągłym ruchu. Czym jest Magic Scooter? Rozwiązanie dla minimalistów – MillyMally-stów – którzy cenią wygodę i prostotę w nowoczesnej formie. Wymiary: • wysokość: 67.0-90.0 cm, • długość: 58.0 cm, • szerokość: 25.0 cm, • średnica kół: przód – 12.0 cm, tył – 10.0 cm.

191,49 zł
178,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,40 zł

38
Hulajnoga Scooter Magic, pomarańczowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Scooter Magic, pomarańczowa
Milly Mally
NiedostępnyBrak

Hulajnoga Magic Scooter zapewni Waszemu dziecku najlepszy start w świat przygody Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych dorastających pociech stworzyliśmy hulajnogę trójkołową Magic Scooter. To idealne rozwiązanie dla aktywnych Smyków, które są w ciągłym ruchu. Czym jest Magic Scooter? Rozwiązanie dla minimalistów – MillyMally-stów – którzy cenią wygodę i prostotę w nowoczesnej formie. Charakterystyka produktu: • lekka i solidna konstrukcja (aluminium, włókno szklane, PCV), • wygodne rączki, • sterowanie – skręcanie działa na zasadzie balansu ciałem, • regulacja wysokości rączki, • stabilność i bezpieczeństwo zapewni trójkołowa formuła hulajnogi, • świecące przednie koła, • maksymalne obciążenie do 50 kg, • wyposażona w hamulec – tylni błotnik, • kółka wykonane z wysokiej jakości tworzywa zapewniają właściwą przyczepność. Wymiary i parametry: • wysokość: 67.0-90.0 cm, • długość: 58.0 cm, • szerokość: 25.0 cm, • średnica kół: przód – 12.0 cm, tył – 10.0 cm, • maksymalne obciążenie: do 50 kg, • waga: 3.18 kg. Wymiary opakowania: • wysokość: 30.5 cm, • szerokość; 16.5 cm, • długość: 60.0 cm.

191,49 zł
178,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,40 zł

39
ORIGINAL ALBUM SERIES VOL. 2. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

40
Hulajnoga Scooter Magic, niebiesko-różowa - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Scooter Magic, niebiesko-różowa
Milly Mally
NiedostępnyBrak

Hulajnoga Magic Scooter zapewni Waszemu dziecku najlepszy start w świecie przygody Wychodząc naprzeciw potrzebom Naszych dorastających pociech stworzyliśmy hulajnogę trójkołową Magic Scooter. To idealne rozwiązanie dla aktywnych Smyków, które są w ciągłym ruchu. Czym jest Magic Scooter? Rozwiązanie dla minimalistów – MillyMally-stów – którzy cenią wygodę i prostotę w nowoczesnej formie. Charakterystyka produktu: • lekka i solidna konstrukcja (aluminium, włókno szklane, PCV), • wygodne rączki, • sterowanie – skręcanie działa na zasadzie balansu ciałem, • regulacja wysokości rączki, • stabilność i bezpieczeństwo zapewni trójkołowa formuła hulajnogi, • świecące przednie koła, • maksymalne obciążenie do 50 kg, • wyposażona w hamulec – tylni błotnik, • kółka wykonane z wysokiej jakości tworzywa zapewniają właściwą przyczepność. Wymiary i parametry: • wysokość: 67.0-90.0 cm, • długość: 58.0 cm, • szerokość: 25.0 cm, • średnica kół: przód – 12.0 cm, tył – 10.0 cm, • maksymalne obciążenie: do 50 kg, • waga: 3.18 kg. Wymiary opakowania: 30.5 x 16.5 x 60.0 cm

191,49 zł
178,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,40 zł

41
Hulajnoga Magic Scooter, czerwona - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hulajnoga Magic Scooter, czerwona
Milly Mally
NiedostępnyBrak

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych dorastających pociech stworzyliśmy hulajnogę trójkołową Magic Scooter. To idealne rozwiązanie dla aktywnych Smyków, które są w ciągłym ruchu. Czym jest Magic Scooter? Rozwiązanie dla minimalistów – którzy cenią wygodę i prostotę w nowoczesnej formie. Charakterystyka produktu: • lekka i solidna konstrukcja (aluminium, włókno szklane, PCV), • wygodne rączki, • sterowanie – skręcanie działa na zasadzie balansu ciałem, • regulacja wysokości rączki, • stabilność i bezpieczeństwo zapewni trójkołowa formuła hulajnogi, • świecące przednie koła, • maksymalne obciążenie do 50 kg, • wyposażona w hamulec – tylni błotnik, • kółka wykonane z wysokiej jakości tworzywa zapewniają właściwą przyczepność. Wymiary: • wysokość: 67.0-90.0 cm, • długość: 58.0 cm, • szerokość: 25.0 cm, • średnica kół: przód – 12.0 cm, tył – 10.0 cm. Maksymalne obciążenie: do 50 kg Wymiary opakowania: 30.5 x 16.5 x 60.0 cm

191,49 zł
178,09 zł

Rabat 7,0%
oszczędzasz 13,40 zł

42
HANDEL: AGRIPPINA. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

43
Prospect Hill. The American Songster Omnibus, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prospect Hill. The American Songster Omnibus, 2 CD
Dom Flemons , Warner Music Polska
NiedostępnyBrak

Wznowienie nagrodzonej Grammy trzeciej solowej płyty Doma Flemonsa. „Prospect Hill. The American Songster Omnibus” to podzielony na trzy sekcje dwupłytowy zestaw, na który składa się oryginalny album, 9-utworowa EP-ka „What Got Over" (oryginalnie wydana tylko na winylu) oraz „The Drum Major Instinct”, czyli 12 niepublikowanych wcześniej instrumentalnych nagrań. Dom Flemons to utalentowany multiinstrumentalista, znany z nagradzanej Grammy formacji Carolina Chocolate Drops czy występów z takimi artystami jak Guy Davis, Old Crow Medicine Show czy Taj Mahal. Jego trzecia solowa płyta, „Prospect Hill”, ukazała się w 2014 roku, po tym jak Dom spędził wiele dni w sklepach muzycznych w kraju i zagranicą, gdzie słuchał rozmaitych płyt i odkrywał nowe gatunki. Reedycja opatrzona została komentarzem Flemonsa i jego żony Vanii Kinard oraz dopełniona fotografiami Timothy'ego Duffy (jego prace znaleźć można w National Gallery of Art, National Museum of African American History and Culture czy New Orleans Museum of Art). Całość doskonale przybliża talent, oddanie i artyzm Flemonsa, który nie bez powodu nosi przydomek „The American Songster”. Lista utworów: CD 1: 1. 'Til The Seas Run Dry 2. Polly Put The Kettle On 3. But They Got It Fixed Right On 4. Have I Stayed Away Too Long? 5. Georgia Drumbeat 6. I Can't Do It Anymore 7. Sonoran Church Two-Step 8. Too Long (I've Been Gone) 9. Marching Up Prospect Hill 10. It's A Good Thing 11. Grotto Beat 12. Hot Chicken 13. San Francisco Baby 14. My Money Runs Out CD 2: 1. Big Head Joe's March 2. Milwaukee Blues 3. Clock On The Wall 4. Keep On Truckin' 5. Hot Chicken (Alternate Version) 6. Have I Stayed Away Too Long? (Alternate Version) 7. Going Backward Up The Mountain 8. 'Til The Seas Run Dry (Alternate Version) 9. What Got Over 10. Wingtips 11. Going Backward Up The Mountain (Instrumental) 12. Sugar Dance 13. Grotto Beat (Instrumental) 14. The Songster Arrives 15. Georgia Drumbeat (Instrumental) 16. Clock On The Wall (Instrumental) 17. Hot Chicken (Instrumental) 18. Too Long (I've Been Gone) [Instrumental] 19. What Got Over (Instrumental) 20. The Grand Manifesto 21. Blue Butterfly

85,90 zł
79,03 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,87 zł

44
20/20 VISION. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
20/20 VISION. CD
ANTI-FLAG, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

48,90 zł
47,43 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,47 zł

45
CONCRETE AND GLASS. CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
CONCRETE AND GLASS. CD
GODIN, NICOLAS, Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

19,90 zł
19,30 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 0,60 zł

46
No Good To Anyone, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
No Good To Anyone, CD
Today is the Day, Warner Music Polska
Dostępny17 szt.

Lista utworów: 1. No Good To Anyone 2. Attacked By An Angel 3. Son Of Man 4. Burn In Hell 5. You're All Gonna Die 6. Orland 7. Cocobolo 8. Agate 9. Callie 10. OJ Kush 11. Mercy 12. Born In Blood 13. Mexico 14. Rockets And Dreams

65,90 zł
60,63 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 5,27 zł

47
RANDOM DESIRE. Winyl - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
RANDOM DESIRE. Winyl
DULLI, GREG, Warner Music Polska
Dostępny16 szt.

95,90 zł
88,23 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 7,67 zł

48
Muzyka nowej przestrzeni, 2 CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Muzyka nowej przestrzeni, 2 CD
Wojciech Konikiewicz , Universal Music Polska
NiedostępnyBrak

Trzy syntezatory. Pogłos. I jedna, letnia noc. Wojciech Konikiewicz latem 1990 roku rozpoczął historię polskiego ambientu. Teraz „Muzyka nowej przestrzeni” ukazuje się pierwszy raz na płytach CD. Muzyk, w latach 80. prężnie działający na scenie progresywnego jazzu i awangardy, zaskoczył czymś, co całkowicie zaprzeczało jego dotychczasowym dokonaniom. Po płytach pełnych rytmicznej intensywności i kaskad dźwięków przyszedł czas na wolno płynącą magmę. Pięć utworów, które – zarejestrowane na żywo, wprost na cyfrową taśmę DAT – odsłaniały struktury i barwy, jakich dotąd w polskiej twórczości elektronicznej nie było. „Muzyka nowej przestrzeni” powstała w czasach, gdy polski słuchacz coraz mocniej sprzyjał el-muzyce. Preferowano jednak twórczość sekwencyjną, pulsującą arpeggiatorami i automatami perkusyjnymi. Inspirowano się dokonaniami szkoły berlińskiej, odtwarzano rockowe schematy na elektronicznym instrumentarium. Nikt nie próbował zrobić kroku w bok, posmakować czegoś odmiennego. Wojciech Konikiewicz był tutaj pierwszy. Na polskiej scenie elektronicznej pojawił się z „Muzyką nowej przestrzeni” tak wcześnie, że… nikogo nie mógł zainteresować wydaniem tego materiału. Trzeba było niemal trzech lat od jego rejestracji, by znalazła się oficyna chętna do jego publikacji – i to tylko na kasetach magnetofonowych. Plany wydania płyty CD musiały poczekać aż 26 lat. Muzyka na tym jednak nie ucierpiała – szlachetne brzmienia klasycznych syntezatorów i dzisiaj brzmią świeżo i przekonująco. To wciąż muzyka naprawdę nowej przestrzeni. Lista utworów: CD 1 1. Ischri 2. Mistyczne światło 3. Theo 4. Aniołowie w burzy CD 2 1. Nox Atra

44,90 zł
43,55 zł

Rabat 3,0%
oszczędzasz 1,35 zł

49
Masa żelkowa Zestaw kreatywny - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Masa żelkowa Zestaw kreatywny
Mega Creative
NiedostępnyBrak

Poczuj się jak w laboratorium chemicznym. Dzięki zestawowi kreatywnemu z masą żelkową czeka cię spora dawka dobrej zabawy i nauki. W zestawie znajdują się: • klej, • brokat, • barwnik, • soda oczyszczona, • aktywator, • drewniana szpatułka, • plastikowa łyżeczka. Aby stworzyć masę żelową należy zmieszać wszystkie znajdujące się w zestawie składniki. Rozmiar opakowania: 8.0 x 13.0 x 4.0 cm

12,90 zł
9,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,22 zł

50
Pluszowe serce z aplikacją, 46 cm, czerwone - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pluszowe serce z aplikacją, 46 cm, czerwone
Sun-day
NiedostępnyBrak

Maskotka pluszowa serce z aplikacją „Kocham Cię”. Wymiary: 46.0 cm x 56.0 cm

49,90 zł
44,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,99 zł

Wróć do góry