hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.18

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 18 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Jak się masz, Cukierku? (Waldemar Cichoń), na drugim Madryt light: przewodnik + mapa (Zuzanna Jakubowska, Anna Marchlik). Kolejny produkt to Superfarmer Card Game GRANNA (Granna) oraz Leki prosto z natury T.12 Osteoporoza... (praca zbiorowa).
1
Jak się masz, Cukierku? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jak się masz, Cukierku?
Dostępny1427 szt.

Czwarty tom pełnych humoru i zabawnych wydarzeń opowiadań o kocich sprawach i sprawkach. Cukierek, najbardziej niezwykły kot na świecie (znany m.in. z książki Cukierku, ty łobuzie!, która w 2017 roku została wpisana na listę lektur szkolnych), a także Maciek, Marcel oraz mama i tata, po raz kolejny zapraszają wielbicieli zwierząt i dobrej zabawy do swojego świata. Jak zostać gwiazdą reklamy i uniknąć postrzyżyn? Czy Operacja "Dzień Matki" ma szansę powodzenia? Kim jest i co robił bohater "Bajki i Żarłocznym Kocie"? Jak obchodzić kocie urodziny i zostać cenionym fachowcem od łapania myszy, o którego wynajęcie proszą sąsiedzi? Kim jest... Tradycja i jakie skutki przynosi czatowanie?

32,00 zł
23,04 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,96 zł

2
Madryt light: przewodnik + mapa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Madryt light: przewodnik + mapa
Dostępny14 szt.

Podziwianie słynnych dzieł sztuki w Muzeum Prado, spacer śladami wybitnych mistrzów pióra w Dzielnicy Literatów i wizyta w imponującym Pałacu Królewskim. Spotkanie z historią na Plaza Mayor sercu madryckiej starówki, gdzie kiedyś odbywały się korridy i sportowe emocje na legendarnym stadionie Santiago Bernabu. Przechadzka po targu El Rastro w poszukiwaniu retro perełek i chwila wytchnienia w ogrodzie tropikalnym na dworcu Atocha. A na deser wizyta w Hali Targowej św. Michała albo legendarnej Cervecera Alemana, gdzie na tapas i zimne piwo chadzał sam Ernest Hemingway. Z przewodnikiem z serii „explore! guide light” odkryjesz to, co w Madrycie najlepsze! W tak niewielkim formacie udało się zawrzeć wszystko, co niezbędne, aby zaplanować atrakcyjny wyjazd.

36,90 zł
25,83 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 11,07 zł

3
Superfarmer Card Game GRANNA - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Superfarmer Card Game GRANNA
Granna
Dostępny320 szt.

Superfarmer gra karciana to nowa odsłona najpopularniejszej polskiej gry, kilka trybów rozgrywki pozwala na dynamiczną oraz pełną emocji zabawę - zarówno przy dwóch, jak i sześciu graczach. Proste zasady i mnóstwo interakcji między uczestnikami - to właśnie Superfarmer Card Game.

44,95 zł
42,70 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,25 zł

4
Leki prosto z natury T.12 Osteoporoza... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Leki prosto z natury T.12 Osteoporoza...
Dostępny5 szt.

oradnik został opracowany przez wybitnych specjalistów lekarzy i fitoterapeutów. W zakres porad wchodzą m.in. takie tematy jak: leczenie przy pomocy mumio, kiełków pszenicznych, specjalnej wody glinianej, wodorostów morskich, żywokostu, olejku pichtowego, pierzgi, propolisu, kory wierzby białej, jagód głuszcowatych, ziół Św. Serafima, wody szungutowej, kompresów, kąpieli itp.

7,00 zł
4,90 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 2,10 zł

5
Niemcy jako Mekka. Cicha islamizacja Europy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Niemcy jako Mekka. Cicha islamizacja Europy
Dostępny28 szt.

Szwajcarski dziennikarz, Beat Stauffer, nazwał Ulfkottego jednym z najostrzejszych niemieckich krytyków islamizmu, którego - co muszą przyznać - nawet zaprzysięgli wrogowie niełatwo mogą pokonać na płaszczyźnie faktów. Książka Niemcy jako Mekka całkowicie potwierdza tę opinię. Jest ona szczegółowym i niezależnym opisem procesu podboju Europy przez islam. Udo Ulfkotte przełamuje poprawną politycznie zmowę medialną, konfrontując czytelników z przytłaczającym ogromem pesymistycznych faktów. Autor wylicza konkretne przykłady w jaki sposób niemieccy politycy i dziennikarze są z jednej strony szantażowani, z drugiej zaś opłacani, by swoimi doniesieniami przysłużyć się postępującej islamizacji.Jak wynika z analizy Ulfkottego, islamizacja nie jest zjawiskiem przypadkowym, lecz efektem tajnego planu i stoją za nią potężne grupy wpływu.

49,00 zł
35,28 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,72 zł

6
Zostały mi słowa miłości - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zostały mi słowa miłości
Dostępny36 szt.

Hiszpańska należy do najpopularniejszych polskich grafików. Jest jednym z nielicznych artystów, których dzieła spotyka się na ścianach przypadkowo odwiedzanych mieszkań pisał o niej prof. Jan Białostocki. Książka Zostały mi słowa miłości przypomina tę niezwykłą artystkę, której życie naznaczone zostało traumą wyniesioną z obozu Ravensbrck. Na publikację składają się dwie odrębne części. Maria Czarnecka z reporterskim zacięciem kreśli biografię Hiszpańskiej, docierając do awanturniczych nieraz perypetii jej przodków, rekonstruując ze strzępów informacji los Hiszpańskiej w Ravensbrck, a wreszcie śledząc jej codzienność w PRL. Twórczość artystki, obejmującą przede wszystkim grafikę warsztatową, ilustrację książkową oraz realizacje we wnętrzach sakralnych, omawia w eseistycznym tonie Ewa Kiedio. Sztukę Hiszpańskiej przedstawia w kluczu najczęściej podejmowanych przez nią motywów, jak miasto, dziecko, matka, oraz punktów przełomowych. Publikację wzbogaca ponad 200 zdjęć i reprodukcji.

79,00 zł
56,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 22,12 zł

7
Wilki i owce - Pastereczka GRANNA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wilki i owce - Pastereczka GRANNA
Dostępny198 szt.

Znana i lubiana gra w nowej odsłonie! W pudełku znajdziecie dodatkowy kafelek z nową regułą, dzięki której rozgrywka stanie się bardziej dynamiczna i emocjonująca. Wilki i owce to światowy bestseller, który zdobył wiele nagród i wyróżnień. Zgromadź na jednym polu jak najwięcej owiec. Otocz swoje stado płotem i chroń przed głodnym wilkiem.

50,90 zł
48,36 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,54 zł

8
Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Samotne ciało. Doświadczanie cielesności przez dzieci i ich rodziców
Dostępny166 szt.

Książka składa się z 11 rozdziałów, poświęconych problematyce ciała i cielesności i ich znaczenia w relacji dziecka z rodzicami. Redaktorką naukową tomu jest profesor Katarzyna Schier, psycholog i psychoterapeutka, twórczyni wielu publikacji naukowych, wieloletni pracownik Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Autorki, osoby zawodowo zajmujące się psychologią kliniczną dziecka, zaprezentowały zarówno wyniki własnych badań empirycznych, jak też opracowania o charakterze klinicznym, ilustrowane przykładami. Kilka tekstów opisuje bezpośrednio relację matka-dziecko i dziecko-matka, inne podejmują ten problem nie wprost, odwołując się do obrazu opiekuna w umyśle osoby dorosłej, czyli mają charakter retrospektywny. Tytuł książki Samotne ciało... odwołuje się do tezy, zgodnie z którą dziecko może doświadczać samotności nie tylko w aspekcie psychicznym, lecz także fizycznym. „Książka pod redakcją prof. dr hab. Katarzyny Schier, o wymownym tytule Samotne ciało. Doświadczenie cielesności przez dzieci i ich rodziców, podejmuje niezwykle istotny problem relacji pomiędzy ciałem a psychiką oraz jej związku z wczesnodziecięcymi doświadczeniami człowieka. (...) Autorki rozdziałów omawiają związki cielesności i sposobu jej doświadczania z wczesnodziecięcą relacją dziecka z opiekunami, odnosząc się spójnie teorii przywiązania Johna Bowlby'ego, jej modyfikacji i poszerzeń oraz wybranych teorii psychodynamicznych, m.in. teorii separacji – indywidualizacji Margaret Mahler. Jak wskazuje we wstępie Profesor Schier, zespół odwołuje się „do tezy na temat tego, że umysł dziecka powstaje w relacji z rodzicem, to znaczy, że uwewnętrzniane są tysiące epizodów interakcyjnych mających miejsce w kontakcie dziecka z opiekunem” – z recenzji dr hab. Anny Cierpki.

42,00 zł
36,96 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 5,04 zł

9
Secret Service - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Secret Service
NiedostępnyBrak

The world is on the brink of crisis. The Cold War is playing out once more on the global stage. The Worlds' governments will do whatever it takes to stay at the top? To those who don?t really know her, Kate Henderson?s life must seem perfectly ordinary. But she is in fact a senior MI6 officer, who right now is nursing the political equivalent of a nuclear bomb. Kate?s most recent mission has yielded the startling intelligence that the British Prime Minister has cancer ? and that one of the leading candidates to replace him may be a Russian agent of influence. Up against the clock to uncover the Russian mole, Kate risks everything to get to the truth. But with her reputation to uphold, her family hanging by a thread and a leadership election looming, she is quickly running out of options, and out of time.

50,10 zł
45,09 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,01 zł

10
Zestaw eksperymentalny. Prehistoryczne żyjątka - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw eksperymentalny. Prehistoryczne żyjątka
Piatnik
NiedostępnyBrak

Wyhoduj prehistoryczne stworzenia! Kiedy jaja zostaną umieszczone w słonej wodzie w wylęgarni, zaczynają się z nich wykluwać młode larwy, które potem przekształcają się w niesamowite stworzenia. Zestaw zawiera wszystko, co potrzebne do ich hodowli. Czym jest słonaczek? To niewielki skorupiak osiągający 8-10 mm długości ciała, zamieszkujący śródlądowe słone zbiorniki wodne. W przeciwieństwie do większości stworzeń wodnych, zwykle pływa kończynami do góry. Artemie przyciąga światło, dlatego podczas dnia najczęściej spotykana przy tafli wody. Dorosły osobnik żyje przeważnie około kilku miesięcy.

55,00 zł
48,40 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 6,60 zł

11
Śląska Szkoła Filozofii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląska Szkoła Filozofii
Dostępny100 szt.

Niniejsza publikacja jest wnikliwą i krytyczną analizą stworzonej przez Józefa Bańkę filozofii nazwanej przez niego recentywizmem. Autor rozkłada na czynniki pierwsze założenia koncepcji rzeczywistości twórcy śląskiej szkoły filozofii oraz łączącej się z nią koncepcji kryterium prawdziwości i poddaje je krytycznemu osądowi. Próbuje odpowiedzieć na pytania, czy recentywizm rzeczywiście jest w stanie wnieść coś nowego do filozofii i na ile może oddziaływać na odbiorcę. Bez wątpienia lektura stawiająca ważkie pytania również samemu czytelnikowi.

30,00 zł
26,70 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 3,30 zł

12
Pożegnanie z Galicją - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pożegnanie z Galicją
NiedostępnyBrak

Pożegnanie z Galicją Wkład Małopolski w budowę niepodległej Polski

35,00 zł
30,10 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 4,90 zł

13
Gramine, CD - Muzyka
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gramine, CD
Gramine, Warner Music Polska
Dostępny101 szt.

Bluesowe szaleństwo. Pochodzący z 1974 roku album jedynego w swoim rodzaju „teatru bluesowego”, który łączył żywą, barwną muzykę z poetyckimi tekstami. Remasterowana edycja CD z trzema nagraniami dodatkowymi. Gramine to ekspresyjne, bluesowe songi. To spektakle na pograniczu performance’u, intrygujące zawiłymi tekstami duetu Tomasz Bielski – Bogusław Choiński. To psychodeliczne stroje. To coś więcej niż tylko zespół. Powstała w 1969 roku formacja (działająca przez pierwsze lata jako Grupa Bluesowa Stodoła), opierała swoja twórczość na bluesie i rocku, nie stroniąc od elementów jazzu, funku czy soulu. Tworzyli muzykę pełną emocji, które podkreślała swoim czarnym głosem Halina Szemplińska. Po latach ten bluesowy teatr wciąż brzmi świeżo, a takie utwory jak „Osiem koni czy czterdziestu ludzi” porywają ludzi na funkowych parkietach dyskotek, od Tel Avivu po Tokio. Nagrany w 1974 roku album pojawia się na płycie CD po raz pierwszy z oryginalną okładką Tomasza Sikory. Dźwięk został zremasterowany z oryginalnych taśm-matek z archiwum Polskich Nagrań. Program płyty uzupełniają trzy niepublikowane wcześniej utwory z telewizyjnego programu „Afryka, misterium, kwiaty”. W ilustrowanej zdjęciami książeczce o historii zespołu pisze Justyn Kołakowski. Lista utworów: 1. Hajda Troja Blues 2. Żywioł powietrza 3. Blues o ciszy 4. Żywioł ziemi 5. Osiem koni albo czterdziestu ludzi 6. Weekend w Dolinie Jozefata 7. Żywioł ognia 8. Żywioł wody 9. Jałowcowy blues 10. Blues o warszawskiej syrenie Bonus: 11. Dintsuna 12. Pieśń hebanu 13. Dinah chce być mądrzejsza

31,90 zł
29,35 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,55 zł

14
Auto terenowe. Wywiadowca - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auto terenowe. Wywiadowca
Polesie
NiedostępnyBrak

Samochód terenowy dostarczy mnóstwa zabawy każdemu małemu pasjonatowi motoryzacji. Zabawka zapakowana w siatkę. Wymiary: 24.8 & x 12.4 x 10.3 cm

14,90 zł
13,41 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,49 zł

15
Gra 8 w 1 - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra 8 w 1
ADAR, od 6 lat
NiedostępnyBrak

Zestaw gier 8 w 1: • golf, • piłkarzyki, • rzutki, • kręgle, • bilard, • koszykówka, • hokej, • snooker.

63,30 zł
57,60 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 5,70 zł

16
Zestaw do karmienia dla lalki - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zestaw do karmienia dla lalki
ADAR
Dostępny18 szt.

Zestaw do karmienia dla lalki będzie doskonałym narzędziem dla każdej dziewczynki do zaopiekowania się swoją ulubioną laleczką. W zestawie: • butelka z mlekiem, • smoczek, • sztućce. Wymiary: 22.0 x 19.0 x 4.0 cm

10,90 zł
9,92 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,98 zł

17
Notes 493155 ADAR - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
8,50 zł
7,74 zł

Rabat 8,9%
oszczędzasz 0,76 zł

18
Lalka z dźwiękiem, 45 cm - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lalka z dźwiękiem, 45 cm
ADAR
NiedostępnyBrak

Lalka ubrana jest w tiulową spódniczkę oraz piękną bluzę na chłodniejsze dni. Na głowie ma piękną czapkę a na nogach skarpetki w tym samym kolorze. Ubranko lalki uszyte jest z prawdziwych miękkich materiałów (polar, mika, ortalion). Ubranko uszyte jest z prawdziwych miękkich materiałów (polar, mika, ortalion). Lalka ma gumową buzię, rączki i nóżki. Reszta jest mięciutka do przytulania. Po naciśnięciu brzuszka lalka śpiewa polskie piosenki: • Ach, śpij kochanie, • Moja Ulijanko, • Mam chusteczkę haftowaną. I mówi: • Ukołysz mnie do snu, • Kocham cię, • Uczesz moje włosy, • Zmień mi ubranko, • Zabierz mnie na spacer, • Zaśpiewaj ze mną, • Weź mnie na rączki, • Przytul mnie. Wysokość lalki: 45.0 cm Zasilanie: 3 x LR 44 1.5V (baterie testowe w zestawie) Rozmiar opakowania: 46.0 x 24.0 x 13.0 cm

112,50 zł
102,38 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 10,12 zł

19
Myśli na każdy dzień. Audiobook - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśli na każdy dzień. Audiobook
Dostępny21 szt.

Św. Ignacy Loyola mówił, że "nie obfitość wiedzy, ale wewnętrzne odczuwanie i smakowanie rzeczy zadowala i nasyca duszę". Odwołując się do tych słów, Józef Augustyn SJ proponuje w niniejszym nagraniu zbiór zwięzłych refleksji na temat życia duchowego. Ponieważ wysłuchanie każdej z nich nie zabierze nam więcej niż minuty, stąd Autor określił je "minutą duchowości".Myślą przewodnią rozważań jest hojność, otwartość, szczerość oraz ofiarne zaangażowanie człowieka w relacje z Bogiem. Rozważania to wybór z książki pod tym samym tytułem "Myśli na każdy dzień".

24,90 zł
17,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,97 zł

20
Fortyfikacja stała - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fortyfikacja stała
NiedostępnyBrak

Autorami pracy jest dwóch majorów Wojska Polskiego - Karol Kleczke i Władysław Wyszyński. Opisują oni zasady sztuki fortyfikacyjnej zarówno w ujęciu historycznym, jak i w sobie współczesnym. Przedstawienie tła historycznego ma jedynie posłużyć wyjaśnieniu pewnych zjawisk. Autorzy natomiast chcieli zobrazować przede wszystkim ówczesny stan i zadania fortyfikacji stałej. W pierwszej części publikacji zamieszczono informacje ogólne: podano zasady rozbudowy fortyfikacji i ich wykorzystanie w różnych konfliktach zbrojnych, omówiono najbardziej znane zespoły fortyfikacyjne, przedstawiono historię walk o fortyfikacje, a także opisano fortyfikacje w Polsce przedrozbiorowej. Część druga zawiera szczegółowe informacje dotyczące fortyfikacji stałych. Omawia materiały stosowane przy ich budowie, budynki i pomieszczenia, które wchodzą w skład takiego obiektu, sposoby wzmacniania i modernizacji obiektów wybudowanych zarówno przez 1885 roku, jak i po nim. Wiele miejsca poświęcono tutaj też roli fortyfikacji stałej w I wojnie światowej. Opisano również wpływ doświadczeń wojennych na technikę budowy obiektów fortyfikacyjnych i nowe idee, które pojawiły się w tej dziedzinie po 1918 roku. Ostatnie dwie części poświęcone są fortyfikacjom na terenach specjalnych - na wybrzeżu i na obszarach górskich.

80,00 zł
61,60 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 18,40 zł

21
Wszystko o prymasie tysiąclecia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko o prymasie tysiąclecia
Dostępny8 szt.

Wszystko o Prymasie Tysiąclecia autorstwa ks. Jacka Molki, to fascynująca opowieść o niezłomnym człowieku, pasterzu który prowadził polski Kościół w najmroczniejszych czasach komunizmu. Życiorysem kard. Stefana Wyszyńskiego można byłoby obdarować co najmniej kilku ludzi. Wiódł z jednej strony zwyczajny, wierny zasadom wyniesionym z domu żywot prawdziwego dziecka Bożego oddanego bez reszty Kościołowi, jego założycielowi Jezusowi Chrystusowi i Maryi Matce Pana oraz Polaka prawdziwego patrioty, który kocha swoją Ojczyznę. Z drugiej zaś strony Prymas Tysiąclecia żył w kluczowych dla nas czasach, które wymagały od niego niezłomności, odwagi i heroizmu. Był to okres powstawania Polski z kolan po traumie zaborów, walki o przetrwanie z racji II wojny światowej i zmagania się z bezduszną komunistyczną machiną represji.W swojej najnowszej książce ks. Jacek Molka, przybliżając postać kard. Wyszyńskiego, ukazuje drogę jaką Prymas Tysiąclecia konsekwentnie kroczył od początku swojego istnienia. Droga ta doprowadziła go do wyniesienia na ołtarze. Podsumowaniem życiowej misji kard. Stefana Wyszyńskiego są słowa Jana Pawła II, który stwierdził, iż Wielki Prymas: przeprowadził Kościół w Polsce z pierwszego do drugiego tysiąclecia chrześcijaństwa. Ta myśl przyświecała autorowi w opracowaniu biografii kard. Wyszyńskiego, można ją śmiało potraktować jako motto publikacji.

14,99 zł
10,79 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,20 zł

22
Naklejki puszysta Wata cukrowa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naklejki puszysta Wata cukrowa
NiedostępnyBrak

Naklejki - Puszysta wata cukrowa

24,20 zł
22,99 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,21 zł

23
Armia austro-węgierska w I wojnie światowej (1) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia austro-węgierska w I wojnie światowej (1)
NiedostępnyBrak

Rola, którą w Wielkiej Wojnie odegrała armia monarchii austro-węgierskiej, pozostanie niemal nieznana wśród Czytelników w Polsce, a to zapewne dlatego, że koniec wojny wiązał się z upadkiem tego państwa. Rola ta była jednak kluczowa: wojska austro-węgierskie stanowiły znakomitą większość sił państw centralnych na froncie włoskim, dużą część na froncie rosyjskim, a na Bałkanach biło się siedem austro-węgierskich korpusów. Monarchia wysłała także, o czym mało kto wie, kontyngent do Turcji i Palestyny. Pierwszą część opowieści o losach tej skomplikowanej, wielonarodowej organizacji podczas wojny stanowi zwięzły, ale szczegółowy tekst, uzupełniony tabelami i zestawieniem dystynkcji, zilustrowany rzadkimi fotografiami oraz kolorowymi planszami prezentującymi umundurowanie.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

24
Armia austro-węgierska w I wojnie światowej (2) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Armia austro-węgierska w I wojnie światowej (2)
NiedostępnyBrak

Rola, którą w Wielkiej Wojnie odegrała armia monarchii austro-węgierskiej, pozostanie niemal nieznana wśród Czytelników w Polsce, a to zapewne dlatego, że koniec wojny wiązał się z upadkiem tego państwa. Rola ta była jednak kluczowa: wojska austro-węgierskie stanowiły znakomitą większość sił państw centralnych na froncie włoskim, dużą część na froncie rosyjskim, a na Bałkanach biło się siedem austro-węgierskich korpusów. Monarchia wysłała także, o czym mało kto wie, kontyngent do Turcji i Palestyny. Część 2, który trzymają Państwo w ręku, opisuje dzieje armii austro-węgierskiej od wstąpienia na tron cesarza Karola I w listopadzie 1916 roku po zwycięstwa pod Caporetto i porażkę ofensywy nad Piawą. Tekstowi towarzyszą tabele, zestawienia dystynkcji oraz rzadkie fotografie i kolorowe plansze.

35,00 zł
26,95 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 8,05 zł

25
Świat Dinozaurów T.36 Ankylozaur - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dinozaurów T.36 Ankylozaur
NiedostępnyBrak

Bohaterami najnowszej kolekcji "Świat Dinozaurów" są uwielbiane przez dzieci prehistoryczne gady. Każda książka to kompendium wiedzy o jednym gatunku - informacje, odkrycia, ciekawostki, a ponadto plakat, gry i zabawy oraz figurka tytułowego dinozaura

16,99 zł
12,91 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,08 zł

26
Zbiór zadań z konkursów matemat. z rozwiąz. OMEGA - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zbiór zadań z konkursów matemat. z rozwiąz. OMEGA
NiedostępnyBrak

Zbiór zadań z konkursów matematycznych z rozwiązaniami

28,00 zł
21,28 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 6,72 zł

27
Dzikie zwierzęta T.23 Guziec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzikie zwierzęta T.23 Guziec
NiedostępnyBrak

Kolekcja "Dzikie zwierzęta" to wyjątkowa seria skierowana dla młodych miłośników przyrody.Z każdym tomem mnóstwo prezentów: figurka zwierzęcia, naklejki, drzewo lub krzew do złożenia, a także niespodzianki np. maska do wycięcia, zawieszka na drzwi, zakładka do książki. Z tomem drugim dodatkowo gra planszowa i mapa dzikich zwierząt w rozmiarze XXL.Oprócz prezentów, w każdym tomie: gry i zabawy, ciekawostki i informacje o dzikich zwierzętach, a także dział poświęcony ekologii.

20,00 zł
15,20 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,80 zł

28
See you! in... Gorce i Pieniny 1:50 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
See you! in... Gorce i Pieniny 1:50 000
NiedostępnyBrak

Wizyta na zamku w Niedzicy, spływ Dunajcem czy wspinaczka na Sokolicę i Trzy Korony? Papierowa mapa Gorców i Pienin pomoże zaplanować udany wypoczynek. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Na mapie m.in.:szlaki piesze i czasy przejść, szlaki rowerowe,ścieżki dydaktyczne i spacerowe,zabytki i inne interesujące obiekty,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i sanatoria,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,mapa Pienińskiego Parku Narodowego w skali 1:25 000 (1 cm 250 m),plany Rabki, Krościenka i Szczawnicy w skali 1:15 000 (1 cm 150 m).Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:50 000 (1 cm 500 m),wygodna w składaniu i trwała,zgodna z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.

10,70 zł
7,49 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 3,21 zł

29
Świat Dinozaurów T.35 Archeopteryks - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Świat Dinozaurów T.35 Archeopteryks
NiedostępnyBrak

Bohaterami najnowszej kolekcji "Świat Dinozaurów" są uwielbiane przez dzieci prehistoryczne gady. Każda książka to kompendium wiedzy o jednym gatunku - informacje, odkrycia, ciekawostki, a ponadto plakat, gry i zabawy oraz figurka tytułowego dinozaura

17,00 zł
12,92 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 4,08 zł

30
Comfort! map Góry Stołowe 1:60 000 mapa tur. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Comfort! map Góry Stołowe 1:60 000 mapa tur.
NiedostępnyBrak

Skalne miasto na Szczelińcu Wielkim, najwyższym szczycie Gór Stołowych, labirynt Błędnych Skał, Skalne Grzyby oraz sawannowy krajobraz wokół Łęczyckich Skał to tylko niektóre z osobliwości tej części polskich Sudetów. Jeszcze więcej pomoże odnaleźć dwustronnie laminowana, wygodna w składaniu mapa turystyczna tego pasma. Obejmuje ona również czeską część Gór Stołowych: Adrpasko-Teplick skly i Broumovsk stny. Publikacja została opracowana we współpracy z krajoznawcami z regionu.Cechy mapy:dogodna dla turysty skala 1:60 000 (1 cm 600 m),bogata treść turystyczna,zgodność z GPS współrzędne geograficzne w układzie WGS-84.Na mapie m.in.:szlaki piesze i czasy przejść, ścieżki dydaktyczne i spacerowe, szlaki rowerowe,schroniska górskie i młodzieżowe, kempingi, pola namiotowe, hotele i pensjonaty,muzea, zabytki i inne interesujące obiekty,parki narodowe i krajobrazowe, rezerwaty przyrody, atrakcje przyrodnicze,cieniowanie plastycznie pokazujące ukształtowanie terenu,turystyczne plany Kudowy-Zdroju, Dusznik-Zdroju i Polanicy-Zdroju,informator krajoznawczy.

24,90 zł
17,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 7,47 zł

Wróć do góry