hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.01.29

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 29 stycznia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Dylemat (B.A. Paris), na drugim Gra słów (Nasza Księgarnia - gry). Kolejny produkt to Wieczny początek. Warmia i Mazury (Beata Szady) oraz Psi Patrol. Chińczyk / Psi wyścig (Trefl).
1
Dylemat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dylemat
Dostępny2653 szt.

Jak daleko się posuniesz, by zapewnić osobie, którą kochasz, kilka dodatkowych godzin szczęścia? Nowa, zaskakująca powieść autorki bestsellerów Za zamkniętymi drzwiami oraz Na skraju załamania. Czterdzieste urodziny Livii zapowiadają się wyjątkowo hucznie, o wiele bardziej spektakularnie, niż mogłoby wyglądać jej wesele, którego zresztą nigdy nie miała… Na przyjęciu zjawią się wszyscy, na których jej zależy, za wyjątkiem córki, Marnie, która studiuje zagranicą. I chociaż Livia kocha Marnie, skrycie cieszy się, że jej nie będzie. Gdy tylko przyjęcie się skończy, Livia zamierza wyjawić swojemu mężowi, Adamowi, sekret dotyczący Marnie. Na razie jednak chce cieszyć się szczęśliwymi chwilami z rodziną. Adam chce, żeby przyjęcie Livii było idealne, dlatego w tajemnicy planuje sprowadzić Marnie do domu. To ma być jego wielka urodzinowa niespodzianka. I wtedy dowiaduje się o czymś strasznym… Musi powiedzieć Livii. Ale jak mógłby zepsuć jej ten dzień – jest taka szczęśliwa, a goście już zaczęli się schodzić…

37,90 zł
26,91 zł

Rabat 29,0%
oszczędzasz 10,99 zł

2
Gra słów - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gra słów
Nasza Księgarnia - gry, od 6 lat
Dostępny169 szt.

Rodzinna gra kooperacyjna Podczas rozgrywki nie rywalizujecie ze sobą! Wspólnie staracie się osiągnąć jak najlepszy wynik. Gra podzielona jest na 3 części, podczas których wykorzystuje się umiejętność opowiadania, kojarzenia oraz dobrą pamięć.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

3
Wieczny początek. Warmia i Mazury - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Wieczny początek. Warmia i Mazury
Dostępny94 szt.

Warmia i Mazury to od lat raj wczasowiczów, kuszący bezkresnymi jeziorami, lokalną kulturą i obietnicą relaksu. Cud natury, którym z przyjemnością chwalimy się za granicą. Wydawać by się mogło, że to kwintesencja polskości. Jednak nie zawsze tak było. Ziemie te, przez lata niemieckie, weszły w skład państwa polskiego po II wojnie światowej. W jednej chwili zmieniło się wszystko. Mieszkańcy, którzy pozostali, musieli na nowo odnaleźć się w niełatwej rzeczywistości. Beata Szady przemierza Warmię i Mazury, szukając odpowiedzi na pytanie o tożsamość. Poznaje ludzi, z całych sił pragnących uciec z kraju, z którym nie czuli się związani, spotyka katolickich księży, którzy na Mazurach przejmowali ewangelickie kościoły, rozmawia z ludźmi, którzy bez skrupułów pozyskują budulec z zabytkowych poniemieckich domów, i z tymi, którzy tworzą własną definicję tożsamości regionalnej. Łączy ich jedno – wciąż muszą zaczynać od nowa.

39,90 zł
23,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 15,96 zł

4
Psi Patrol. Chińczyk / Psi wyścig - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Psi Patrol. Chińczyk / Psi wyścig
Trefl, od 4 lat
Dostępny1012 szt.

Dwie gry w jednym pudełku. Ozdobione wizerunkami bohaterów „Psiego patrolu” „Chińczyk”: Zaprowadźcie wszystkie pionki do „domku”. Uważajcie na swoich przeciwników, których na pewno spotkacie po drodze. Kto będzie miał więcej szczęścia w rzutach kostką? „Psi wyścig”: Weźcie udział w wyścigu pełnym nieoczekiwanych zwrotów akcji. Na swej drodze napotkacie pola zarówno oddalające was od celu, jak i pozwalające szybciej dotrzeć do mety. Kto okaże się zwycięzcą? Zawartość opakowania: • dwustronna plansza, • 16 pionków, • kostka, • instrukcja.

37,21 zł
32,37 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,84 zł

5
Czytamy sylabami. Kupisz mi? - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Kupisz mi?
Dostępny76 szt.

Historyjka, która uczy, jak mądrze wydawać pieniądze i jak oszczędzać. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
7,87 zł

Rabat 39,0%
oszczędzasz 5,03 zł

6
Czytamy sylabami. On-off - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. On-off
Dostępny119 szt.

Historyjka, która uczy, jak mądrze korzystać z telefonu. Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
8,13 zł

Rabat 37,0%
oszczędzasz 4,77 zł

7
Czytamy sylabami. Ale smrodek! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czytamy sylabami. Ale smrodek!
Dostępny87 szt.

Historyjka, która uczy, jak zadbać o siebie i przypomina, dlaczego higiena jest ważna Nowa seria do nauki czytania, kształtująca przy okazji pozytywne wzorce zachowań. Z tą książką nauczysz się radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody i współpracować z innymi. Dowiesz się również, jak rozwijać się i żyć z innymi w harmonii.

12,90 zł
8,26 zł

Rabat 36,0%
oszczędzasz 4,64 zł

8
Wotum - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wotum
Dostępny69 szt.

9 grudnia 2012 roku dochodzi do zamachu na obraz Matki Boskiej Częstochowskiej. Gdyby nie pancerna szyba zainstalowana tuż przed atakiem, największa świętość Polaków przestałaby istnieć. Definitor zakonu paulinów uważa, że za zamachem stoi sekta, której historia związana jest z największą tajemnicą epoki króla Jana Kazimierza. Do rozwiązania zagadki angażuje Jakuba Kanię – detektywa z IPN. Podjęty przez Kanię trop prowadzi do opactwa Saint-Germain-des-Prés w Paryżu, a stamtąd do niewielkiej wioski na Opolszczyźnie, gdzie obraz jasnogórski... został ukryty podczas potopu szwedzkiego i gdzie do dziś znajduje się jego tajemnicza kopia…Ale czy to na pewno kopia? Zapierająca dech powieść sensacyjna z Jakubem Kanią w roli głównej. Jak zawsze w powieściach Macieja Siembiedy to, co wydaje się najbardziej nieprawdopodobne, oparte jest na faktach i prawdziwych zdarzeniach.

39,99 zł
27,19 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 12,80 zł

9
Oddaj albo giń! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oddaj albo giń!
Dostępny3 szt.

A podobno nie ma nic nudniejszego niż praca w bibliotece! Takie spostrzeżenie pojawiło się w głowie Matyldy Dominiczak, gdy stała nad leżącym w archiwum trupem jednego z czytelników, o którym mogła powiedzieć tylko tyle, że zazwyczaj nie zwracał książek w terminie. Jeszcze tego ranka niewinna bibliotekarka staje się główną podejrzaną w sprawie o zabójstwo. Matylda nie zwykła pozostawiać w rękach innych osób tego, co da radę zrobić sama. Wbrew przeciwnościom losu, protestom męża, zakazom naczelnika policji i niechęci dyrektora biblioteki postanawia odkryć prawdę, a przynajmniej oczyścić się z zarzutów i podsunąć śledczym innego podejrzanego. Olga Rudnicka (ur. 1988) – znana autorka powieści sensacyjnych Natalii 5, Cichy wielbiciel, Były sobie świnki trzy i wielu, wielu innych. Miłośniczka zwierząt, natury i dobrego jedzenia. Kocha jazdę konną i dobrą książkę. Nigdy nie polubi kawy i hipokryzji. Zawsze będzie podążać za swoimi marzeniami.

38,00 zł
24,70 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 13,30 zł

10
Ślad - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ślad
Dostępny210 szt.

Są blizny, których nie przykryje żaden tusz, i decyzje, które nawet po latach odciskają na życiu trwałe piętno W studniówkową noc 1993 roku ginie Sylwia Nowicka. Dziewczyna kłóci się z chłopakiem i wraca pieszo do domu, a następnego dnia znika bez śladu. Poszukiwania nie przynoszą rezultatu, a wysłany do rodziców list pożegnalny sprawia, że w teorię na temat porwania niemal nikt już nie wierzy. Blisko dwadzieścia pięć lat później, w jednym z mieszkań w centrum Sosnowca policja trafia na kasetę VHS z zapisem zabójstwa młodej dziewczyny. W mieszkaniu nie ma ciała ani żadnych śladów wskazujących na to, że doszło tu do zbrodni. Komisarz Robert Kreft i jego zespół muszą ustalić, kim jest ofiara, a także kto i kiedy pozbawił ją życia. Poza tym dlaczego akurat teraz ktoś podrzucił taśmę śledczym? Ślad to opowieść o tym, że jedna nierozważna decyzja może zrujnować życie wielu ludzi i jak wielkie piętno odciska na nas przeszłość. O wyborach, które tkwią niczym drzazga w sercu bliskich i nie pozwalają o sobie zapomnieć. A także o tym, że prawda potrzebuje czasu, zatacza koło i zaciska się pętlą na przyszłości.

36,90 zł
22,88 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,02 zł

11
Sen nocy letniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sen nocy letniej
Dostępny37 szt.

Na rynku księgarskim pojawia się co roku wiele nowych tytułów, jednak każdemu zdarza się czuć potrzebę sięgnięcia po klasykę. W takim wypadku świetnie sprawdzą się utwory autorów, którzy na stałe wpisali się do kanonu historii literatury. Bez wątpienia jednym z nich jest William Shakespeare. Wśród jego największych dzieł znajduje się Sen nocy letniej. Starożytne Ateny. Trwają przygotowania do ślubu Tezeusza i Hipolity, w które zaangażowane jest całe miasto. Aktorzy przygotowują sztukę, by uświetnić uroczystość. Równolegle rozgrywają się inne miłosne perypetie ojciec Hermii nie zgadza się na jej małżeństwo z Lizandrem. Młodzi postanawiają uciec do lasu, a wraz z nimi Demetriusz, adorator Hermii oraz Helena, nieszczęśliwie zakochana w Demetriuszu. Historie miłosne trochę się komplikują. Sen nocy letniej to najsłynniejsza komedia autorstwa Szekspira. Spotykają się w niej dwa światy ludzki oraz baśniowy, reprezentowany przez leśne duchy i elfy, które nie pozostają obojętne wobec rozterek bohaterów. Sen nocy letniej to jednak nie tylko baśniowy humor, lecz także gorzkawy komentarz w kwestii dobrego wyboru partnerów oraz relacji młodych z rodzicami, kierującymi ich życiem. Komedia powstała pod koniec XVI wieku i była wielokrotnie wystawiana na scenie.

28,50 zł
20,52 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,98 zł

12
On. Pytania intymne / Ona. Pytania intymne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
On. Pytania intymne / Ona. Pytania intymne
NiedostępnyBrak

Bestseller w pigułce. Teraz Ona. Pytania intymne i On. Pytania intymne w jednej książce! Przed Państwem unikalny przewodnik po kobiecej i męskiej seksualności: mapa erogenna partnerów, tajemnice waginy, sposoby osiągnięcia wielokrotnych orgazmów, techniki pomagające osiągnąć maksymalną rozkosz. Dla pań to niezbędnik samoświadomości seksualnej, dla panów podpowiedź, jak uszczęśliwić w łóżku partnerkę.

39,90 zł
30,72 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 9,18 zł

13
Atlas Europy dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Europy dla dzieci
Dostępny697 szt.

Przedstawiamy wyjątkową książkę edukacyjną prezentującą najważniejsze informacje o naszym kontynencie oraz liczne ciekawostki o europejskich zabytkach i przyrodzie. Wybrane kraje przedstawione są mapach, a towarzyszą im ciekawostki i quizy.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

14
Atlas świata dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas świata dla dzieci
Dostępny73 szt.

Przedstawiamy wyjątkową książkę edukacyjną prezentującą najważniejsze informacje o kontynentach oraz liczne ciekawostki o zabytkach i przyrodzie. Każdy z sześciu kontynentów przedstawiony jest na dwóch mapach: fizycznej i politycznej, a towarzyszą mu liczne ciekawostki i quizy.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

15
Życie po tobie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie po tobie
Dostępny163 szt.

Czy można kochać więcej niż raz? Kiedy Eliza traci ukochanego męża, cały jej świat trzęsie się w posadach. Mimo dławiącej rozpaczy kobieta musi stanąć na nogi i żyć dalej, by zapewnić bezpieczeństwo swoim dzieciom. Spokoju i zapomnienia szuka na wsi, wśród rodziny i przyjaciół. Uciekając od miejskiego zgiełku odnajduje nie tylko ukojenie, ale i przyjaźń, która być może przerodzi się w nowe, silne uczucie. Filip, sąsiad Elizy, okazuje się czułym i wartościowym człowiekiem oferującym zrozumienie, wsparcie i spojrzenia, które stają się coraz czulsze. Wzruszająca opowieść o kobiecej sile, samotności i miłości, której mimo wszystko zawsze warto wypatrywać…

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

16
Papierowa dziewczyna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Papierowa dziewczyna
Dostępny4309 szt.

Po burzliwym zakończeniu romansu z wybitną pianistką pisarz Tom Boyd pogrąża się w depresji, nadużywa narkotyków i alkoholu. Przechodzi również kryzys twórczy. Nie jest w stanie napisać ani słowa z trzeciego tomu sagi, której dwa pierwsze przyniosły mu sławę i fortunę. Wydawnictwo niecierpliwie czeka na trzeci tom. Tom nie może się z tym wszystkim uporać. Zamyka się w swojej luksusowej willi w Malibu, nie odpowiada na telefony przyjaciół, zaczyna myśleć o samobójstwie. Jego przyjaciele, Milo i Carole, starają się mu pomóc. Milowi, jako agentowi literackiemu Toma, szczególnie zależy aby Tom dokończył swoją książkę, zwłaszcza że zaliczki od wydawców już zostały wydane, a saga właśnie jest ekranizowana. Któregoś dnia, kiedy o trzeciej nad ranem szaleje nad oceanem burza, gaśnie światło, wiatr otwiera drzwi balkonowe i deszcz zaczyna zalewać salon, przed półprzytomnym Tomem pojawia się przemoknięta dziewczyna i przedstawia się jako Billy Donelly, bohaterka jego powieści, i utrzymuje, że „wypadła” z niedokończonego zdania z 266 strony pierwszej części sagi... Faktycznie, w trakcie druku luksusowej edycji powieści popełniono błąd, produkując 100 tysięcy wadliwych egzemplarzy, które urywają się na 266 stronie... Nakład ma zostać zniszczony, zaś Billy, bohaterka kolejnych części sagi utrzymuje, że jej losy są teraz w rękach pisarza. Musi dokończyć sagę, aby Billy mogła przeżyć. Zaczyna ingerować w życie osobiste Toma i z pomocą Mila i Carole powoli wyciąga go z załamania i wyprowadza na prostą.

38,99 zł
31,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

17
Atlas Polski dla dzieci - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Atlas Polski dla dzieci
Dostępny87 szt.

Przedstawiamy wyjątkową książkę edukacyjną prezentującą najważniejsze informacje o naszym kraju oraz liczne ciekawostki o zabytkach i przyrodzie. Każdy z regionów Polski przedstawiony jest na mapie fizycznej, a towarzyszą im liczne ciekawostki i quizy.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

18
Bajki z morałem - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki z morałem
Dostępny17 szt.

Witajcie w Dziuboryjach, czarodziejskim miasteczku, w którym mieszkają sympatyczne trolle, czarownice i czarodzieje, elfy, ogry, smoki, krasnale, rusałki, gnomy… Przekonacie się, że te fantastyczne stworki mają takie same problemy, radości i zmartwienia jak dzieci na całym świecie. A ich zabawne przygody mogą nas wiele nauczyć.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

19
Rodzina Addamsów, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rodzina Addamsów, DVD
Conrad Vernon, Greg Tiernan
Dostępny12 szt.

Myślisz, że masz dziwną rodzinę? Przygotuj się na pstrykanie palcami! Oto powraca Rodzina Addamsów w swojej pierwszej animowanej komedii o najbardziej zwariowanej rodzinie w okolicy. Zabawna, dziwaczna i całkowicie kultowa Rodzina Addamsów na waszych oczach redefiniuje, co to znaczy być dobrym sąsiadem. Materiały dodatkowe: • Alternatywne wersje wybranych scen oraz sceny usunięte w ostatecznym montażu • Z wizytą u Rodziny Addamsów • Szarady Pana Rączki • Ożywianie sceny • Rodzina Addamsów powraca • I jeszcze więcej!

8,99 zł
8,54 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 0,45 zł

20
Jutro - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Jutro
Dostępny3914 szt.

Gra kłamstw? Żart wyobraźni? Manipulacja? Jak daleko można się posunąć, żeby ratować kochaną osobę? Matthew Shapiro, wykładowca na Harvardzie, wciąż nie może się otrząsnąć po tragicznej śmierci żony. Jedyny sens jego egzystencji nadaje czteroletnia córeczka, i to ze względu na nią Matthew nie poddaje się depresji. O tym, by zaczął znowu dostrzegać uroki życia, nie ma jednak mowy. Emma Lovenstein może o sobie śmiało powiedzieć, że osiągnęła sukces zawodowy. Pracuje jako sommelierka w renomowanej nowojorskiej restauracji i jest uznawana za jedną ze wschodzących gwiazd w tym zawodzie. Niestety, w życiu osobistym zupełnie się jej nie wiedzie. Ma wprost talent do pakowania się w związki bez perspektyw. Kiedy Matthew kupuje używany komputer, nie ma pojęcia, że ten przedmiot odmieni jego życie. Na dysku laptopa, który wbrew temu, co twierdził sprzedający, nie został dokładnie wyczyszczony, znajdują się zdjęcia, a także adres mailowy osoby, która je wykonała – młodej kobiety, prawdopodobnie poprzedniej właścicielki komputera. Matthew wysyła jej wiadomość, ona mu odpowiada i... rozpoczyna się coś, czego żadne z nich nie jest w stanie pojąć.

38,99 zł
31,19 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 7,80 zł

21
Pielęgniarki. Tom 4. Gwiazdka w Lovely Lane - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pielęgniarki. Tom 4. Gwiazdka w Lovely Lane
Dostępny30 szt.

Czwarty tom bestsellerowej serii o wspaniałych, pełnych poświęcenia pielęgniarkach. Wielka Brytania, lata 50. XX wieku. Na oddział dziecięcy trafia zagłodzony niemal na śmierć półroczny chłopczyk, a dzielny personel szpitala walczy o jego życie. To będzie prawdziwy czas próby dla Aniołów ze szpitala St Angelus. Wspaniała i oddana swoim pacjentom siostra oddziałowa samotnie znosi trudy śmiertelnej choroby… Okrutna, apodyktyczna matka pragnie za wszelką cenę uniemożliwić córce karierę pielęgniarską i zatrzymać ją przy sobie… Zbliżają się święta. Pammy i Beth marzą o wygraniu konkursu na najpiękniejsze szpitalne dekoracje bożonarodzeniowe, ale splot tragicznych okoliczności może im pokrzyżować szyki. W niełatwych i biednych latach pięćdziesiątych tylko poczucie humoru i siła wspólnoty mogą uratować Anioły w tym niezwykle trudnym, ale magicznym przedświątecznym czasie. Nadine Dorries pochodzi z Liverpoolu. Sama również ukończyła szkołę pielęgniarską i pracowała w tym zawodzie, doskonale zatem zna temat i branżę. Od 2005 roku jest posłanką do Parlamentu z okręgu Mid-Berdfordshire. Ma trzy córki. Jest autorką wielu bestsellerowych powieści obyczajowych, a kolejne tomy serii o pielęgniarkach z Lovely Lane niezmiennie wzbudzają emocje i zachwyt czytelniczek.

38,00 zł
28,50 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,50 zł

22
Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek K, Ki, G, Gi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Materiał wyrazowo-obrazkowy do utrwalania poprawnej wymowy głosek K, K...
Dostępny35 szt.

Materiał przeznaczony jest do ćwiczeń prawidłowej wymowy głosek k, ki, g, gi w wyrazach w nagłosie, śródgłosie i wygłosie; wyrażeniach i zdaniach. Opracowany materiał jest przeznaczony dla logopedów i rodziców do pracy z dziećmi w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym. Materiał słowny ułożono według zasad logopedycznych. Należy go wykorzystywać po wywołaniu głosek k, ki, g, gi i utrwaleniu ich w sylabach. Utrwalanie artykulacji możemy wspomagać, wykorzystując analizator wzrokowy. Proponujemy w podpisach oznaczyć kolorem czerwonym litery odpowiadające ćwiczonym głoskom.

36,00 zł
25,20 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,80 zł

23
Poznaję zwierzęta. Ks. z uszkiem - Na wsi - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,40 zł
10,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,35 zł

24
Ptaki i ich pióra - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ptaki i ich pióra
Dostępny43 szt.

Britta Teckentrup za pomocą ilustracji tym razem opowiada o niezwykłym tworze natury jakim są pióra. Ptaki i ich pióra to kontynuacja książki Jajka – nagrodzonej na prestiżowych międzynarodowych targach książki dla dzieci w Bolonii. Ta wyjątkowo piękna rzecz to kontynuacja Jajka – książki obrazkowej nagrodzonej na prestiżowych międzynarodowych targach książki dla dzieci w Bolonii. Znana niemiecka pisarka i ilustratorka tym razem opowiada o piórach. Opowiada za pomocą słów i wspaniałych ilustracji. Jak są zbudowane? Czym się od siebie różnią? Na jakiej zasadzie pomagają się ptakom unosić w powietrzu? Który ptak ma najwięcej piór? To tylko kilka spośród licznych pytań, z którymi mierzy się Teckentrup, nie ukrywająca swojego podziwu dla cudu natury, jakim jest ptasie pióro.

29,99 zł
22,49 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 7,50 zł

25
Ozdoba dekoracyjna Kryształki samoprzylepna Mix 362069 Pbh - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
6,40 zł
26
Song nauczycielki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Song nauczycielki
Dostępny4 szt.

A jeśli twoje życie oparte jest na kłamstwie? Kogo widzisz w lustrze i ile masek zakładasz, nie zdając sobie z tego sprawy? Tego dnia świat Lotte Bøk, wykładowczyni historii teatru w Oslo, rozpadł się na kawałki. Jej autorytet, wiedza i tożsamość okazały się fikcją, a ona musiała zadać sobie pytanie: kim jestem? Dwa tygodnie wcześniej student poprosił ją o udział w filmie zaliczeniowym na temat związków między życiem prywatnym a zawodowym pracowników Wyższej Szkoły Sztuk. Co takiego zobaczyła kamera, która towarzyszyła jej podczas zajęć na uczelni, spacerów po lesie, przygotowywania posiłków? Przecież w życiu kobiety nie było nic kompromitującego. Miała pięćdziesiąt siedem lat, piękny dom, wspaniałą karierę naukową, kochającą córkę i wnuki. Lubiła swoje życie i pracę. Tymczasem udział w eksperymencie doprowadził ją do załamania. Skąd te wybuchy płaczu, trzaskanie drzwiami po wykładzie, niespokojny sen? Czego boi się Lotte? Jaka bomba tyka pod płaszczykiem spokojnego, poukładanego życia szanowanej nauczycielki? Dlaczego niszowy film skończył się wielką awanturą?

39,90 zł
29,93 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,97 zł

27
Pakiet. Opowiem Ci o zbrodni - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pakiet. Opowiem Ci o zbrodni
NiedostępnyBrak

Czołowi polscy autorzy kryminałów analizowali głośne sprawy, opierając się na nagich faktach z policyjnych i sądowych akt. Tu nie ma kluczenia - jest za to próba odpowiedzi na pytanie: co popycha człowieka do popełnienia zbrodni? Najgłośniejsze polskie nazwiska „pióra kryminalne”, czyli Katarzyna Bonda, Igor Brejdygant, Wojciech Chmielarz, Max Czornyj, Marta Guzowska, Małgorzata i Michał Kuźmińscy, Joanna Opiat-Bojarska, Katarzyna Puzyńska i wybrane przez nich prawdziwe zbrodnie, które wstrząsnęły Polską. Co mówią o tej pracy?

40,00 zł
32,00 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 8,00 zł

28
Dobre obyczaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobre obyczaje
Dostępny17 szt.

Przedstawiamy praktyczny przewodnik po świecie dobrych manier Kształtowanie odpowiednich nawyków u dzieci to rzecz kluczowa w wychowaniu. Niniejsza książka stanowi pomoc w tym procesie. Pokazuje dzieciom właściwe zachowanie w różnych sytuacjach, m.in. podczas zakupów, przy stole, w kinie, teatrze czy bibliotece. Przypomina ważne słowa i zwroty, pozwalające budować dobre relacje z innymi dziećmi i dorosłymi. Wszystko to podane zostało w przyjaznej i zrozumiałej formie dziecięcej.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

29
Wychowując dziecko z autyzmem. Pozytywne strategie oparte na terapii behawioralnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wychowując dziecko z autyzmem. Pozytywne strategie oparte na terapii b...
Dostępny41 szt.

Skuteczne techniki dopasowane do indywidualnych potrzeb Twojego dziecka Wychowanie dziecka z autyzmem to jedno z najtrudniejszych zadań, przed jakim może stanąć rodzic. Niełatwo nadążyć z wypełnianiem codziennych obowiązków, robiąc jednocześnie wszystko co się da, by odpowiednio stymulować rozwój swojego dziecka. Victoria M. Boone, certyfikowana analityczka behawioralna, dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniami z rodzicami i terapeutami dzieci z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Dzięki tej książce: • lepiej zrozumiesz powody występowania niektórych zachowań twojego dziecka, • bardziej dostroisz się do jego trybu komunikacji i potrzeb, • nauczysz je nowych, skuteczniejszych metod komunikowania się, • pomożesz mu w nabywaniu umiejętności życiowych, • zachęcisz dziecko do rozwijania zachowań prospołecznych, • wzmocnisz zachowania pozytywne i zredukujesz trudne.

35,00 zł
29,05 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,95 zł

30
Obracaj i ucz się - Słówka - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Obracaj i ucz się - Słówka
Dostępny21 szt.

Dzięki tej wyjątkowej ksiażeczce dziecko nauczy się nowych słów. Unikalny sposób odkrywania obrazków poprzez obracanie paluszkiem kółeczka sprawi, że dziecko będzie chciało wracać do tej książeczki bez końca.

25,00 zł
18,75 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 6,25 zł

31
Na miłość boską! - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na miłość boską!
Dostępny381 szt.

W starych, wrocławskich kościołach w tajemniczych okolicznościach giną niewielkie, zabytkowe rzeźby. Śledztwo policji, prowadzone przez atrakcyjną, ale samotną panią komisarz, toczy się dość niemrawo. Kuria zatrudnia prywatnego detektywa, Bożydara Kluzickiego, urodzonego pechowca, specjalistę od śledztw zlecanych przez rozwodzących się małżonków, z których większość doprowadza do celu czystym przypadkiem. Całej akcji nadają kryptonim: „Karmazynowa pantera”. Ale być może wyjaśnienie zagadkowych kradzieży nie leży w niczyim interesie. A sprawa zabytkowych rzeźb sięga dalej, niż ktokolwiek by się spodziewał. „Trzymająca w napięciu i pełna ciepła opowieść dla fanów „U Pana Boga w ogródku”. Gorąco polecam!” – Dorota Milli.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

32
Przedwieczny zew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

33
Domino. Pojazdy - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Domino. Pojazdy
Kapitan Nauka - gry, od 3 lat
Dostępny60 szt.

Domino. Pojazdy” to prosta gra logiczna dla dzieci od 3. roku życia. Trenuje myślenie i spostrzegawczość – zadaniem graczy jest połączenie w pary rysunków takich samych środków transportu (dla utrudnienia rysunki są w lustrzanym odbiciu). Dzięki zabawie z dominem dziecko uczy się klasyfikować przedmioty oraz dostrzegać zależności między różnymi obiektami, doskonali przy tym koncentrację oraz motorykę małą. „Domino. Pojazdy” zawiera 24 kafelki, na których przedstawiono środki transportu, które poruszają się na lądzie, w powietrzu i po wodzie. Barwne ilustracje Magdaleny Popovics prezentują uwielbiane przez dzieci pojazdy, takie jak: wywrotka, autobus, wyścigówka, helikopter, rakieta czy hulajnoga. Celem gry jest wykorzystanie wszystkich kafelków i ułożenie ich w odpowiednich miejscach, tak aby utworzyć ciąg pasujących do siebie pojazdów. Kafelki do gry zostały wykonane z grubej tektury, co gwarantuje bezpieczną zabawę oraz wytrzymałość nawet podczas najbardziej emocjonujących rozgrywek.

34,90 zł
24,43 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,47 zł

34
Akademia malucha. Maluchy. Szlaczki z naklejkami - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia malucha. Maluchy. Szlaczki z naklejkami
Dostępny2 szt.

Drodzy rodzice, chcielibyście, aby wasze dziecko w szkole prawidłowo i ładnie pisało? 2-3 rok życia dziecka to najbardziej odpowiedni czas na ćwiczenie rączki. Maluchy. Szlaczki to edukacyjna książeczka, w której proces edukacyjny przypomina zabawę. Dzięki niej dzieci nauczą się rysować proste, faliste, spiralne i zawijane linie, dopasowywać naklejki do odpowiednich miejsc, kolorować obrazki, ćwiczyć koordynację ręki i oka oraz spostrzegawczość. Mamy nadzieję, że ta książeczka będzie przydatna w procesie wczesnego kształcenia. Inne książeczki z tej serii: Cyfry, Linie, Kolory, Kolorowanka, Przeciwieństwa, Zadania, Zabawki, Szlaczki, Wiejskie zwierzątka, Małe zwierzątka.

5,70 zł
4,50 zł

Rabat 21,1%
oszczędzasz 1,20 zł

35
Życie Sus - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Życie Sus
Dostępny201 szt.

Współczesna opowieść o rodzinie i zemście, współczuciu i pięknie. Dziewiętnastoletnia Sus jest już w zasadzie dorosła i sama radzi sobie w życiu, ale wiele osób nadal bierze ją za dziecko. Prawie jakby czas zatrzymał się dla niej i dla jej rodziny – zwłaszcza że brat leży w szpitalu z kawałkiem szrapnela przesuwającego się w mózgu, a ojciec przebywa w więzieniu za zamordowanie ich matki. Wkrótce jednak życie zacznie się na nowo i gdy bramy więzienia się otworzą, Sus będzie gotowa do starcia z potworem. „Ta cyniczna wersja Pippi Pończoszanki zstępującej do podziemi Kopenhagi to kwintesencja stylu Bengtssona, który snuje opowieść z niepowtarzalnym ciepłem i empatią” – Sofi Oksanen.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

36
Metoda i wyobraźnia. Podręcznik dla nauczyciela. Lekcje twórczości w klasie 3. Część 3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Metoda i wyobraźnia. Podręcznik dla nauczyciela. Lekcje twórczości w k...
Dostępny12 szt.

Metoda i wyobraźnia to seria książek metodycznych z propozycjami lekcji kreatywności w nauczaniu wczesnoszkolnym. Prezentowana część 3 przybliża zasady i metodykę pedagogiki twórczości na poziomie wczesnej edukacji. Zaprezentowano w niej przykłady ćwiczeń dla uczniów z klas 3 szkoły podstawowej pobudzających i rozwijających twórczość w różnych formach aktywności, szczególnie poprzez myślenie dywergencyjne, pytajne i kombinatoryczne. Ćwiczenia dla uczniów z klasy 3 wymagają umiejętności czytania ze zrozumieniem, współdziałania w zespołach podczas rozwiązywania problemów o charakterze otwartym, poszukiwania i prezentowania oryginalnych pomysłów, a także dokonywania oceny oryginalności i przydatności wytworów przez argumentowanie ich niepowtarzalności. Ćwiczenia można realizować jako odrębne zabawy stymulujące twórczość indywidualną lub zespołową albo w zestawach – na potrzeby lekcji o określonych celach lub tematyce. Stopień trudności ćwiczeń pozwala indywidualizować ich wykorzystanie w zależności od doświadczeń i zdolności uczniów – na niższych lub wyższych etapach edukacji w zależności od potrzeb i możliwości uczniów. Oprócz funkcji wspierającej nauczyciela w organizacji i realizacji lekcji rozwijających twórczość uczniów, książka pełni także funkcję inspirującą i stymulującą nauczyciela do poszukiwania własnych środków edukacji użytecznych w lekcjach twórczości. Książka będzie przydatna dla studentów przygotowujących się do zawodu nauczyciela oraz wychowawców i edukatorów z różnych placówek opiekuńczo-wychowawczych.

45,00 zł
36,90 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,10 zł

37
Seksografie. Reportaż uczestniczący o seksie i seksualności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Seksografie. Reportaż uczestniczący o seksie i seksualności
Dostępny3 szt.

Pierwszy reportaż o seksie i seksualności, którego autorka sprawdza wszystko na własnej skórze. Zamieszkuje z peruwiańskim seksguru i jego sześcioma żonami. Antidotum na niewierność szuka w klubie dla swingersów. Dołącza do prostytutek i transwestytów oferujących swe usługi w parku w Paryżu. Testuje granice zazdrości i pożądania w trójkącie, do którego namówiła swojego partnera. Latynoamerykańska reportażystka Gabriela Wiener w każdy z opisywanych przez siebie tematów wchodzi dogłębnie i bez zahamowań, a o seksie pisze jak o najnormalniejszej rzeczy na świecie. Nie ma tu wulgarności i szukania taniej sensacji, ale nie ma też eufemizmów, uników i owijania w bawełnę. Autorka nie boi się odkrywać własnych emocji – lęku, pożądania czy poczucia własnej nieatrakcyjności. O swoich doświadczeniach opowiada jednocześnie z czułością i dystansem, np. kiedy idzie z mężem do klubu swingersów i odkrywa, że jej pierwszą reakcją na nadmiar potencjalnych partnerów jest… znużenie. Wieczór tam spędzony relacjonuje z antropologiczną dokładnością (konfiguracje pokoi, obyczaje bywalców), a przy okazji bada granice swoich zachowań i swojego związku. Moralizowania w Seksografiach nie ma w ogóle, bo Wiener nie ocenia, tylko obserwuje. Innych, ale przede wszystkim siebie. Seksografie otwierają serię reporterską wydawnictwa Prószyński i S-ka. Okładki książek projektuje Ula Pągowska, a zdjęcia na nie wybiera – spośród prac własnych i swoich przyjaciół – zespół czołowych polskich fotoreporterów Napo Images. „Poliginiczny seksualny guru z sześcioma żonami, swingersi, sadomasochistyczna domina, trans, kobieca ejakulacja… o matko! Seksografie to dzika podróż przez jeden z najbardziej fascynujących obszarów: ludzkich namiętności. Gabriela Wiener nie bierze jeńców i odważnie eksploruje fetysze, pożądanie i erotyzm. Przy okazji nie wstydzi się odkrywać własnych fantazji. To nad wyraz szczera i bezkompromisowa opowieść dotycząca otwierania się na nowe doznania. W kraju, gdzie edukacja seksualna będzie niedługo zakazana, ta książka jest obowiązkową lekturą”. – Sylwia Chutnik – kulturoznawczyni, feministka, działaczka społeczna, pisarka „Wiener nie ucieka od śmiałych scen erotycznych, a jednocześnie ma zdolność balansowania między cielesnością a ciekawością”. – „The Paris Review” „Do najciekawszych pisarek tego pokolenia należy Gabriela Wiener, peruwiańska dziennikarka najbardziej znana ze swoich porywających odkryć dotyczących kobiecej seksualności... Pisze dowcipnie, wartko i odważnie, poruszając często tematy dotychczas nieporuszane. Jedną z przyjemności towarzyszących lekturze Seksografii jest nieustające poczucie niedowierzania – czytelnik co i rusz zastanawia się: czy ona naprawdę zamierza napisać o tym (i to jeszcze tak otwarcie)? A zaraz potem na świecie następuje niewielka, ale zauważalna zmiana, ponieważ… tak, ona właśnie to zrobiła!” – „Los Angeles Review of Books” „Tej nocy zamierzam być niewierna za przyzwoleniem mojego męża. Drzwi wejściowe do 6&9 są tak dyskretne, że przeszliśmy obok już dwa razy. Na sobie mam płaszcz kamuflujący mój zuchwały look, w sobie trzy łyki piwa. J ma czterodniowy zarost i jest taki przystojny i taki mój, że nie jestem sobie w stanie wyobrazić, że za kilka chwil pójdzie do łóżka z kimś, kto nie jest mną. Jest jedenasta, zwykła czwartkowa noc w Barcelonie. Na ekranie telewizora zawieszonego nad barową ladą leci film porno, w którym kierowca ciężarówki chędoży kruchą blondynkę. Pierwszy raz? Tak. Proszę za mną, mówi kobieta pierwszego (sprośnego) kontaktu. Noc zapowiada się międzypokoleniowa, wielorasowa i wieloorgazmiczna. W odróżnieniu od innych klubów pełnych nadzianych, kapcaniejących sześćdziesięciolatków 6&9 jest otwarty na przeżywających apogeum swoich seksualnych apetytów młodych ludzi. Poza tym cieszy się opinią higienicznego, kwestia, którą początkowo lekceważyłam, wierząc, że seks jest brudny tylko wówczas, gdy robi się to dobrze (Woody Allen dixit), lecz która ostatecznie przeważyła na jego korzyść. Wchodzimy do środka i nasza pilotka zabiera nas na błyskawiczny rekonesans informacyjny, podczas którego zapoznajemy się z regułami gry. To jest sala do rozgrzewki – mówi. – Tutaj możecie potańczyć albo rzucić okiem na film, popijając drinka. Schodzimy po schodach do piwnicy, erotycznej wersji jaskini Platona, czy raczej pieczary, w której szaleje grupka ludożerców. Odtąd dozwolone są wyłącznie stroje Adama i Ewy. Przez całe popołudnie stroiłam się jak panna młoda do ślubu i wypełniłam co do joty instrukcje zamieszczone w klubowym ogłoszeniu: Dziewczyny, ubierzcie się seksownie. Wciągnęłam obcisłą, czarną superminispódniczkę z plisami. Włożyłam bluzkę z dużym dekoltem w tym samym kolorze i wysokie kozaki, które podkreślały apetyczność moich szczupłych ud. Zdecydowałam się na całkowitą depilację. Zademonstrowałam ją J. Odniosłam wrażenie, że widząc dosadność moich argumentów, po raz pierwszy zdał sobie na poważnie sprawę, dokąd idziemy i po co. Zazwyczaj ludzie odwiedzają kluby swingersów, żeby nie musieć kłamać. Ich najważniejszym celem jest nawiązanie stosunku genitalnego z innymi parami pod bacznym spojrzeniem małżonka, co ma zapobiec pokusie seksu pozamałżeńskiego i zdrady. Ponad połowa zwykłych małżeństw praktykuje potajemne skoki w bok. Nie ma więc ludzi szlachetniejszych od swingersów. Intryguje mnie ta wspólna przygoda, ta wolność seksualna będąca owocem konsensusu. To kontrolowane cudzołóstwo”. Fragment książki Gabriela Wiener – ur. 1975, peruwiańska dziennikarka, pisarka i reportażystka. Wiener od lat odnosi sukcesy dziennikarsko-literackie w Ameryce Południowej a w 2018 roku Seksografie ukazały się w USA, gdzie spotkały się z entuzjastycznym odbiorem. Krytycy podkreślali m.in. sięgnięcie do najlepszych tradycji reportażu latynoamerykańskiego (tzw. cronicas), odwagę w zmierzeniu się z tematem i bezpruderyjne odkrywanie przez czytelnikiem zupełnie nieznanych światów. Zbierając materiały do swoich tekstów, Wiener sama doświadcza rzeczywistości, którą opisuje. Ukończyła studia literacko-lingwistyczne na Papieskim Uniwersytecie Katolickim w Peru, pisze do czołowych gazet hiszpańskojęzycznych: „El Pais”, „El Comercio”, „La Republica” „Primea Linea”, była też redaktor naczelną hiszpańskiej edycji „Marie Claire”. Mieszka w Hiszpanii.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

38
Platinum Collection. To skomplikowane, DVD - Filmy
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Platinum Collection. To skomplikowane, DVD
Nancy Meyers
NiedostępnyBrak

Dwukrotna laureatka Oscara Meryl Streep, oraz partnerujący jej Steve Martin i Alec Baldwin gwarantują doskonałą zabawę przy filmie, będącym błyskotliwym spojrzeniem na kwestie małżeństwa, rozwodu i tego wszystkiego, co może się zdarzyć pomiędzy. Przynosząca niezłe dochody piekarnia, nowa miłość, pomyślnie zakończona sprawa rozwodowa – życie Jane Adler (Streep) zdecydowanie nabrało właściwego rytmu. Przynajmniej do chwili, kiedy jej były mąż Jake (Baldwin) stwierdzi, że nikt i nic nie powstrzyma go przed odzyskaniem względów eks-małżonki. Królowa komedii, reżyserka i producentka Nancy Mayers („Holiday”) przedstawia pełną ciepła i humoru opowieść, w trakcie której nie sposób powstrzymać się od radosnego śmiechu. Materiały dodatkowe: • Making of, • Komentarz reżyserki.

25,00 zł
23,75 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,25 zł

39
Święty José Sánchez del Río. Modlitewnik - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Święty José Sánchez del Río. Modlitewnik
Dostępny3 szt.

Św. José Sánchez del Río (1913–1928) – młody męczennik, który walczył i zginął w powstaniu cristeros, występujących przeciwko antyklerykalnemu rządowi meksykańskiemu. Został kanonizowany przez papieża Franciszka w 2016 roku. Był jednym z patronów Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Jego bohaterskie czyny do dziś budzą podziw i zachęcają do modlitwy o odwagę w życiu codziennym. Jest patronem prześladowanych za wiarę, a także tych, którzy doznają przemocy fizycznej, psychicznej i moralnej. Rodzice często zawierzają mu swoje dzieci, prosząc o szczególną opiekę nad nimi. Wspomnienie liturgiczne: 10 lutego. Modlitewnik zawiera wstęp biograficzny autorstwa o. Marka Wójtowicza SJ.

7,50 zł
5,40 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 2,10 zł

40
Poznaję zwierzęta. Ks. z uszkiem - Domowe pupile - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
13,40 zł
10,05 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,35 zł

41
Wierność jest trudna (wydanie kieszonkowe) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierność jest trudna (wydanie kieszonkowe)
Dostępny211 szt.

Zwariowana komedia rodzinnych nieporozumień pióra bestsellerowej autorki. Agata Przybyłek lekko i z humorem opowie wam o tym, że wierność nie zawsze jest łatwa… Eliza przygotowuje się do ślubu, a całej rodzinie udziela się podniosła atmosfera. Lecz niespodziewanie w życiu dziewczyny pojawi się niepokorny Szczepan, który grzecznej i ułożonej Elizie zawróci w głowie. Czy przyszła panna młoda pozostanie wierna narzeczonemu, czy ulegnie urokowi przystojnego motocyklisty? Szczepana nie zraża wiadomość o zbliżającym się ślubie. Ale co zrobi, gdy okaże się, że randkuje nie z jedną kobietą, a z dwiema?! Jak to mówią, cicha woda brzegi rwie… Przekonaj się, do czego mogą być zdolne siostry bliźniaczki, którym przyszło rywalizować o mężczyznę!

14,90 zł
11,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 3,72 zł

42
Elementarz Żyrafki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarz Żyrafki
Dostępny6 szt.

W przedszkolu żyrafki dzieci będą się uczyć, bawiąc! Rozwiązując zagadki, obserwując, porównując, kreśląc, malując i kolorując, sześciolatki nauczą się opowiadać, myśleć i tworzyć. Żyrafka zaprasza wszystkich ciekawych świata i twórczych przedszkolaków.

16,99 zł
13,42 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 3,57 zł

43
Nauroshima: Bohater Maxx PORTAL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nauroshima: Bohater Maxx PORTAL
Dostępny3 szt.

Wyznawcy Molocha. Mówią na nas rozmaicie. Wyznawcy Molocha, choć nie każdy z nas wierzy, że Moloch to coś godnego czci. Agenci, chociaż nie znam nikogo, komu Sztuczny Mózg naprawdę dawałby rozkazy. A najczęstsze określenie to zdrajcy. Tak jakbyśmy byli coś winni ludzkości.Zostań zakałą ludzkości. Zerknij na zestaw przestępczych specjalizacji, czyli takich rozwinięć kilku klasycznych, podręcznikowych profesji, które pokazują ich ciemne strony. Ciemne, ale dochodowe.G.A.S.T.R.O. (Mała księga myśliwego). Skwiercząca od radioaktywności pustynia aż korci, by w niej poszperać i znaleźć cokolwiek, co można by włożyć do gęby czy to garść świecących grzybków, czy mniej toksyczną połówkę jaszczurki trujki, czy może nawet wykopać z nory wielkiego, zmutowanego królika.Krater Genosite. Nawet w porządnym skafandrze lepiej nie przebywać tam zbyt długo, tym bardziej, że w okolicy kręci się mnóstwo wynaturzonych istot, które zrodzić mogła tylko ta przeklęta ziemia.Sposób na choróbska. Przeczytaj uważnie, a być może po raz pierwszy od zawsze będziesz mógł na parę dni odstawić fiolkę z tabletkami.Wstąp do Stalowej Policji. Wszędzie tam, gdzie pojawiają się Stalowi Policjanci, leje się krew. Krew przestępców, złoczyńców, zdrajców ideałów ludzkości. Sęk w tym, że to policjanci mają monopol na rozsądzanie, o jakie prawo chodzi i kto zalicza się do kategorii przestępcy.Przewietrz swój bagażnik. Przy odrobinie szczęścia pozbędziesz się zbędnego balastu i przy okazji zgarniesz parę gambli w poręczniejszej postaci.Zostań Szamanem. Nikt przy zdrowych zmysłach nie wierzy w cały ten szamański bełkot, bo to zwidy popaprańców, triki cwaniaków, albo mieszanina jednego z drugim, no nie? Tylko dlaczego co chwila pakujemy się w gówno, którego nie sposób wytłumaczyć jakoś normalnie i tylko szamani mają na nie jako taką odpowiedź?Reputacja do kwadratu. Spraw, żeby mamy-mutki straszyły tobą swoje pokraczne dzieci, by każdy członek gangu marzył o tym, by wykręcić kiedyś numer pod twoim przewodnictwem.Rozkazuj swoim pomocnikom. Billy wybywa na pół dnia, przetrząsa zamieszkane enklawy w ruinach miasta, odszukuje każdą zapyziałą knajpkę rozpytuje wśród ludzi. Wieczorem wraca i rzuca na stół buteleczkę z antidotum na ugryzienie helodermy.

35,00 zł
29,75 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 5,25 zł

44
Direct Communication Method. Angielski 3. Poziom A2-B1 + mp3 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Direct Communication Method. Angielski 3. Poziom A2-B1 + mp3
Dostępny2 szt.

Dzięki właściwemu stosowaniu podręczników Direct Communication Method szybko zaczniesz aktywnie posługiwać się nowym językiem, będziesz brać czynny udział w rozmowach oraz wypowiadać się w sposób jasny i zrozumiały dla swojego rozmówcy. Podręczniki Direct Communication Method to: • konwersacje z życia wzięte i związane z nimi emocje, • tematy często poruszane przez ludzi w codziennych rozmowach – to, co nas otacza, ciekawi, fascynuje, drażni, • język podany w formie dialogu trenera z uczestnikami kursu językowego, którzy będą ci towarzyszyć w nauce, • praktyczne i przydatne słownictwo stosowane w codziennej komunikacji, • przewrotne i nieoczywiste pytania, skłaniające czy wręcz prowokujące do odpowiedniej reakcji językowej, • słówka i zwroty stosowane w różnych kontekstach sytuacyjnych, uwzględniających ich różne odcienie znaczeniowe, • zagadnienia gramatyczne podane tak prosto i przejrzyście, jak tylko można, • ćwiczenia gramatyczno-leksykalne, dzięki którym dodatkowo utrwalisz poznany materiał, • ścieżka dźwiękowa, dzięki której możesz rozwijać umiejętności językowe tam, gdzie chcesz i kiedy chcesz.

59,90 zł
47,92 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 11,98 zł

45
Dobrze jest mieć dokąd pójść - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dobrze jest mieć dokąd pójść
Dostępny12 szt.

Między dziennikarstwem a literaturą. Błyskotliwy autoportret pisarski twórcy bestsellerowego Królestwa. Dobrze jest mieć dokąd pójść – to jedna z odpowiedzi, jakich udziela chińska Księga Przemian. A zatem ruszamy w drogę, którą poprowadzi nas spostrzegawczy kronikarz, bystry komentator, przenikliwy analityk, pisarz, który z największą swadą potrafi opowiadać najprostsze historie – Emmanuel Carrère. Podróż rozpoczynają dwie relacje z procesów kryminalnych. Następnie udajemy się do Rumunii, na szlak Draculi, zaledwie kilka dni po upadku reżimu Ceaușescu. W jednym z ostatnich reportaży trafiamy do Davos, na forum gromadzące najpotężniejszych ludzi świata. Pomiędzy znajdzie się czas na krótsze i dłuższe wycieczki na wschód Europy; reportaż o „ostatnim jeńcu II wojny światowej”, Węgrze, który po 56 latach opuścił rosyjski szpital psychiatryczny; szkice filmowych scenariuszy; przedmowy do książek Defoe i Dicka; opowieść o genialnym matematyku Alanie Turingu; historię nieudanego wywiadu z Catherine Deneuve i quasi-pornograficzny felieton na pożegnanie z pewnym włoskim czasopismem. Teksty te, pisane w latach 1990–2015, publikowane albo chowane do szuflady, dają się czytać jako rodzaj autobiografii pisarskiej Emmanuela Carrère’a. Ponad pół tysiąca stron połyka się z rosnącym apetytem na więcej. „Każdy z tych tekstów jest absorbujący sam w sobie, ale ich kolejność jest również fascynująca, gdyż zdaje się odtwarzać drogę samego autora. Mamy wrażenie, że zaglądamy za kulisy jego dzieła. Są tu powracające lęki, uporczywe pytania, na które nie ma odpowiedzi, jak te dotyczące podwójnego życia, przyjaźni, które trwają nadal i tych, które się rozpadły. Tworzony przez dwadzieścia pięć lat zbiór buduje fascynujący portret autora jako człowieka, dziennikarza i pisarza” – „Le Monde des Livres”.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

46
Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Odziedziczone marzenia. Spadek po moim ojcu
Dostępny27 szt.

Jedna z najważniejszych książek non-fiction XX wieku. Światowy bestseller przetłumaczony na 27 języków. Niezwykła podróż śladami ojca po odpowiedź na pytanie „kim jestem?” Kiedy Odziedziczone marzenia ukazały się po raz pierwszy, Barack Obama miał 34 lata i dopiero zaczynał polityczną karierę. Był idealistą, wierzył w siłę oddolnego działania, chciał mobilizować ludzi do walki o lepszy los. Ale żeby wytyczyć ścieżkę, którą mają podążyć inni, trzeba najpierw zrozumieć drogę, jaką się samemu przebyło. Dla młodego Baracka, syna białej Amerykanki i czarnego Kenijczyka, wychowanego w latach sześćdziesiątych XX wieku w białej rodzinie i kulturowym tyglu Hawajów, oznaczało to podróż śladami ojca, którego nie zdążył poznać, aż do sedna jego afrykańskiej tożsamości. Zapis tej podróży to nie tylko wzruszająca rodzinna saga i opowieść o decydujących latach przyszłego prezydenta Stanów Zjednoczonych, ale także niezwykła przygodowo-etnograficzna opowieść o Kenii oraz inspirująca historia poszukującego tożsamości "pół-białego" w świecie, który nie toleruje połowicznych rozwiązań. „Na tych stronicach znalazł się zapis osobistej podróży wewnętrznej — zapis starań młodego chłopaka, który poszukiwał ojca, ale zarazem sensu własnego życia jako czarnego Amerykanina” – fragment książki. „Barack Obama pozostanie jednym z najważniejszych polityków początku XXI w. Jeśli chcecie wiedzieć, skąd wziął siłę woli, by stanąć na czele najpotężniejszego państwa na świecie, to odpowiedź znajdziecie w tej książce. Bez dwóch zdań jedna z najlepszych autobiografii politycznych w historii literatury” – Bartosz Węglarczyk.

44,99 zł
33,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 11,25 zł

47
Złodziejka truskawek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Złodziejka truskawek
Dostępny6 szt.

Czwarty tom przygód Vianne Rocher w dwudziestolecie Czekolady. Vianne Rocher się ustatkowała. Lansquenet-sous-Tannes, w którego niegościnne progi wiatr przywiał ją przed laty, wreszcie stało się jej domem. Vianne nadal prowadzi chocolaterie i odprawia swoje czary, zaprzyjaźniła się nawet z proboszczem. Mieszka z szesnastoletnią Rosette i tęskni za najstarszą Anouk, która wyprowadziła się do Paryża. Po śmierci kwiaciarza Narcisse’a, który zapisuje Rosette truskawkowy las i zostawia proboszczowi pełen mrocznych sekretów pamiętnik, życie miasteczka ponownie staje na głowie. Krewni Narcisse’a są oburzeni takim obrotem spraw, a w miejscu kwiaciarni powstaje salon tatuażu Morgane Dubois, którego urok działa na wszystkich mieszkańców. Pojawienie się nowej właścicielki wzbudza wiele kontrowersji, a Vianne dręczy niepokojące przeczucie, że zna Morgane od dawna… „Zaintryguje i oczaruje czytelników tak samo jak Czekolada”. – Monica Ali, autorka nagrodzonej Bookerem powieści Brick Lane „Wspaniale napisana i urzekająca”. – „Independent” „Z całą pewnością zachwyci wszystkich miłośników Czekolady”. – „Observer” „Tak mądra, tak klimatyczna, tak pięknie napisana”. – Marian Keyes, bestsellerowa autorka Joanne Harris (ur. 1964) – pisarka brytyjska, córka Francuzki i Anglika. Autorka czternastu powieści, dwóch książek kucharskich i wielu opowiadań. Powieść Czekolada (1999) cieszy się niesłabnącą popularnością na całym świecie; została zekranizowana w 2000 roku, z Juliette Binoche i Johnnym Deppem w rolach głównych.

39,99 zł
29,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 10,00 zł

48
Wierszykowa wiosna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierszykowa wiosna
Dostępny168 szt.

Zbiór uroczych wierszyków polskiej poetki, Danuty Gellnerowej, wybranych przez jej córkę, Dorotę Gellner. Wierszyki, pięknie zilustrowane przez Annę Simeone, opowiadają o kolejnych porach roku: bawią, zaskakują i zachwycają. Wspaniały prezent dla najmłodszych!

9,80 zł
7,74 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 2,06 zł

49
Wyliczanki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyliczanki
Dostępny41 szt.

Entliczek, pentliczek... Siedzi baba na cmentarzu... Na wysokiej górze rosło drzewo duże... W tej książce dzieci znajdą mnóstwo zabawnych wyliczanek. Rodzice, a nawet dziadkowie będą mieli okazję powspominać, bo wiele zamieszczonych tu wierszyków towarzyszyło ich dziecięcym rozrywkom. Są i wyliczanki całkiem nowe – dzięki nim zabawa w berka, chowanego czy ciuciubabkę stanie się jeszcze ciekawsza i weselsza.

24,99 zł
17,99 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,00 zł

50
Nie każdy umiał się przewrócić, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie każdy umiał się przewrócić, wydanie 2
Dostępny48 szt.

Słoń, któremu odwiało trąbę. Mrówka, która nie może unieść tego, że wie wszystko. Czapla o niewzruszonej nodze. Jeż, który zawisł nad leśną polaną jak słońce. Żółw marzący o tym, by głośno zaryczeć. Konik polny, który przeskoczył wszechświat. Tak nieprzeciętne zwierzęta spotkacie tylko w jednym miejscu na świecie – w zwariowanym lesie Toona Tellegena. Żyją tu w przyjaźni i spokoju, przeżywają zabawne perypetie, prowadzą niespieszne rozmowy przy herbacie, a czasem popadają w filozoficzną zadumę. Opowiadania Tellegena pełne są absurdalnych przygód i prostych prawd. Dowcipne, melancholijne, filozoficzne, poetyckie, wzruszające – bawią i zachwycają czytelników w każdym wieku.

32,00 zł
24,00 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,00 zł

Wróć do góry