hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.02.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w sobotę 1 lutego 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Oball, piłka Classic, mix kolorów (Kids2), na drugim Temperówka podwójna Auto Grip mix kol.. Kolejny produkt to Taka praca nie ma sensu, czyli jak zarządzać swoją energią (Tony Schwartz) oraz Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 3-latek (praca zbiorowa).
1
Oball, piłka Classic, mix kolorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Oball, piłka Classic, mix kolorów
Kids2
Dostępny4560 szt.

Piłeczka Oball dla niemowląt dzięki swej różnorodnej kolorystyce wpływa na ćwiczenia zmysłu wzroku dziecka. Żywe kolory zabawki pobudzą również wyobraźnię malucha. Oryginalna konstrukcja sprawia, że piłeczki są łatwe do gryzienia i chwytania w małych rączkach. Piłeczka wspomaga rozwój zmysłu dotyku oraz wzroku. Zabawka przeznaczona dla dzieci od dnia narodzin. Uwaga. Mix kolorów, towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

25,54 zł
24,26 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,28 zł

2
Temperówka podwójna Auto Grip mix kol. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka podwójna Auto Grip mix kol.
Dostępny19 szt.

Cena za pojedynczą sztukę, mix kolorów towar wysyłany losowo. temperówka podwójna z pojemnikiem na ostrużyny do wszystkich stadardowych kredek i ołówków jak i Jumbo modne kolory specjalny mechanizm uniemożliwia wysypywanie się ostrużyn

14,30 zł
12,16 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,14 zł

3
Taka praca nie ma sensu, czyli jak zarządzać swoją energią - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Taka praca nie ma sensu, czyli jak zarządzać swoją energią
Dostępny27 szt.

Mamy do dyspozycji coraz więcej informacji i zawieramy transakcje w coraz szybszym tempie. Mamy więcej klientów do obsłużenia, więcej maili wymagających odpowiedzi, więcej telefonów, więcej zadań, więcej spotkań? Cały czas się śpieszymy i pracujemy coraz więcej godzin, bo mamy poczucie, że inaczej nie nadążymy za wymaganiami i pozostaniemy w tyle. Wielu liderów i szefów zastanawia się, jak pomóc sobie i swoim podwładnym uzyskiwać większą efektywność, bo okazuje się, że dotychczasowe metody pracy nie są wystarczające. Nasze obecne podejście do pracy źle wpływa zarówno na nasze życie osobiste, jak i na ludzi, którymi zarządzamy, oraz na organizacje, w których pracujemy. Jak możemy to zmienić? Zarządzanie sobą i swoją energią w pracy Na podstawie odkryć wielu dziedzin nauki m.in. psychologii, medycyny i teorii organizacji oraz w oparciu o wieloletnią współpracę z takimi firmami, jak Google, Ford, Sony, Ernst & Young czy Shell, Tony Schwartz kreśli mapę ukazującą drogę do nowego sposobu pracy. Pokazuje, że wybitne wyniki wymagają nie tylko rytmicznego przechodzenia od pracy do odpoczynku, ale także czerpania energii z różnych źródeł. Najlepiej funkcjonujemy nie wtedy, gdy przed długi okres pracujemy na wysokich obrotach, jak komputer, lecz wtedy, gdy regularnie przechodzimy od zużywania do regenerowania energii związanej z każdą z czterech potrzeb: fizyczną, emocjonalną, umysłową i duchową. Taka praca ma sens! Jeśli więc chcesz uniknąć uczucia wypalenia czy permanentnego przemęczenia, które szkodzą twojej kreatywności, koncentracji, energii i pasji, zastosuj proste zasady organizacji czasu i życia opracowane przez Schwartza i uzyskaj większą wydajność, zarówno w pracy, jak i poza nią. Dzięki lekturze tej książki przekonasz się, że satysfakcja, poczucie i świadomość celu może iść w parze z wysokimi wynikami, umiejętnością regeneracji i odpoczynku przy zachowaniu idei work life balance. Dzięki lekturze tej książki: na poziomie zarządzania sobą dowiesz się, w jaki sposób tworzyć codzienne rytuały, które: - intensywny wysiłek równoważą regularną regeneracją, - wyczerpanie emocjonalne niwelują ćwiczeniami zapewniającymi większą odporność, - krótkotrwałe skupienie na najpilniejszych sprawach zamieniają w myślenie bardziej kreatywne i strategiczne, - krótkowzroczne zaangażowanie w doraźne wyniki zastępują przestrzeganiem wartości prowadzącym do wyższego dobra; na poziomie zawodowym poznasz nowe praktyki, kierunki działania i przekazy kulturowe, które z powodzeniem wykorzystują takie firmy, jak jak Ernst & Young, Google, Ford czy IBM. Dostaniesz praktyczne, sprawdzone strategie poprawiające skuteczność i wydajność pracy. Zacznij dbać o własne potrzeby, bo taka (wyniszczająca) praca nie ma sensu niezależnie od tego, czy pracujesz w korporacji, jesteś samozatrudnionym, czy jesteś przedsiębiorcą zatrudniającym innych.

49,90 zł
42,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,48 zł

4
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 3-latek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 3-latek
Dostępny1305 szt.

Dzięki tej serii edukacyjnej maluch zdobędzie nowe umiejętności dostosowane do swojego wieku, rozwinie sprawność manualną, zręczność, koncentrację i spostrzegawczość, a także z większą uwagą będzie obserwować świat wokół siebie. Zawarte w „Akademii malucha” zadania pomogą mu znaleźć odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i rozwijać umiejętności wypowiedzi. To idealne połączenie nauki z zabawą!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

5
Sztuka stawiania baniek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka stawiania baniek
Dostępny342 szt.

Stawianie baniek jest metodą leczenia znaną od tysięcy lat, sprawdzoną i stosowaną w medycynie ludowej od wielu pokoleń. Po zakończeniu drugiej wojny światowej, gdy doskwierał niedostatek leków i technicznego wyposażenia medycznego, bardzo często wracano do tego prastarego sposobu leczenia. W miarę poprawy sytuacji materialnej, stawianie baniek szło jednak stopniowo w zapomnienie, mimo że – umiejętnie stosowane – stanowi skuteczną i często bardzo szybko działającą metodę leczenia. Można ją stosować samodzielnie lub w połączeniu z innymi metodami medycyny naturalnej, a w wielu przypadkach także jako uzupełnienie leczenia konwencjonalnego. Żyjemy w czasach, w których alarmująco rośnie liczba drobnoustrojów opornych nawet na najsilniejsze antybiotyki. Wielu uczonych uważa, że przyczyną tego jest nadmierne stosowanie antybiotyków, a w związku z opisanym zjawiskiem często muszą być one zastępowane innymi, coraz silniejszymi medykamentami. Wady tej nie posiada stawianie baniek, które jest metodą prostą w użyciu, pewną w stosowaniu i nie wymagającą zażywania leków.

34,90 zł
23,73 zł

Rabat 32,0%
oszczędzasz 11,17 zł

6
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 2-latek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 2-latek
Dostępny1068 szt.

Dzięki tej serii edukacyjnej maluch zdobędzie nowe umiejętności dostosowane do swojego wieku, rozwinie sprawność manualną, zręczność, koncentrację i spostrzegawczość, a także z większą uwagą będzie obserwować świat wokół siebie. Zawarte w „Akademii malucha” zadania pomogą mu znaleźć odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i rozwijać umiejętności wypowiedzi. Idealne połączenie nauki z zabawą!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

7
Temperówka podwójna Sleeve mix kol, FABER CASTELL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka podwójna Sleeve mix kol, FABER CASTELL
Dostępny28 szt.

Cena za pojedynczą sztukę, mix kolorów, towar wysyłany losowo.Kolorowa zamykana temperówka. Posiada pojemniczek oraz dwa otwory na różne grubości ołówka czy kredki.

12,60 zł
10,71 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,89 zł

8
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 4-latek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 4-latek
Dostępny1617 szt.

Dzięki tej serii edukacyjnej maluch zdobędzie nowe umiejętności dostosowane do swojego wieku, rozwinie sprawność manualną, zręczność, koncentrację i spostrzegawczość, a także z większą uwagą będzie obserwować świat wokół siebie. Zawarte w „Akademii maluch”a zadania pomogą mu znaleźć odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i rozwijać umiejętności wypowiedzi. To idealne połączenie nauki z zabawą!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

9
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania
Dostępny323 szt.

Krótkie odpowiedzi na wielkie pytania. Światowej sławy kosmolog i autor bestsellera nad bestsellerami Krótka historia czasu pozostawił nam swoje odpowiedzi na najistotniejsze pytania o nasze miejsce i przyszłość we wszechświecie. Skąd się wzięliśmy? Czy ostatecznie przetrwamy? Czy postęp techniki uchroni nas przed zagładą? W jaki sposób moglibyśmy w pełni rozwinąć skrzydła? Stephen Hawking został uznany za jeden z największych umysłów naszych czasów, a jego heroiczne zmagania z chorobą, odkąd w wieku dwudziestu jeden lat zdiagnozowano u niego stwardnienie zanikowe boczne, stanowią trwałe źródło inspiracji dla nas wszystkich. Zasłynął zarówno z przełomowych dokonań w dziedzinie fizyki teoretycznej, jak i z nadzwyczajnej umiejętności objaśniania skomplikowanych pojęć w sposób przystępny dla każdego. Uwielbiano go również za szelmowskie poczucie humoru. Bezpośrednio przed śmiercią pracował nad swym ostatnim dziełem – zestawieniem odpowiedzi na „wielkie” pytania, które tak często stawiał, wykraczając poza granice ściśle akademickich badań. W swojej ostatniej książce Hawking przedstawia poglądy dotyczące najpoważniejszych zagrożeń, przed jakimi stoi ludzkość, oraz tego, jaka przyszłość zarysowuje się przed ziemskim globem. Każdą część rozpoczyna wprowadzenie pióra wybitnego intelektualisty, który nakreśla swoją własną ocenę wkładu profesora Hawkinga do gmachu naszej wiedzy. Książka zawiera również przedmowę laureata Oscara Eddiego Redmayne'a, który grał postać Hawkinga w filmie „Teoria wszystkiego” oraz posłowie napisane przez córkę Hawkinga, Lucy Hawking, a ponadto prywatne zdjęcia i inne materiały archiwalne.

45,00 zł
34,65 zł

Rabat 23,0%
oszczędzasz 10,35 zł

10
Temperówka Auto Grip Mini mix kol FABER CASTELL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka Auto Grip Mini mix kol FABER CASTELL
Dostępny18 szt.

Cena za pojedynczą sztukę, mix kolorów towar wysyłany losowo.temperówka pojedyncza z pojemnikiem na ostrużynydo wszystkich stadardowych kredek i ołówkówmodne koloryspecjalny mechanizm uniemożliwia wysypywanie się ostrużyn

9,00 zł
7,65 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,35 zł

11
Naboje krótkie niebieskie 6szt FABER CASTELL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Naboje krótkie niebieskie 6szt FABER CASTELL
Dostępny47 szt.

Standardowe krótkie naboje do piór wiecznych i kulkowych kolor atramentu:niebieski zmazywalny przy użyciu standardowego wymazywacza do piórspieralne z większości tkanin opakowanie kartonowe 6 szt.

5,40 zł
4,59 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,81 zł

12
Wspomnienia powstańca 1863 roku - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia powstańca 1863 roku
Dostępny28 szt.

Wreszcie Chmieliński polecił kapitanowi Rząśnickiemu udać się na lewe skrzydło tyraljery i stanąć w zwartych szeregach w lesie tak, ażeby w razie obejścia nas przez moskali i doraźnego wpadnięcia na tyły, być od takiego manewru całkowicie zabezpieczonym. Kapitan Nowicki otrzymał taki sam rozkaz do ustawienia kompanji na prawem skrzydle tyraljerów. w środku za tyraljerami stanęła jako główna rezerwa kompanja kapitana Szaneckiego.

35,00 zł
25,20 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,80 zł

13
Temperówka podwójna z gumką Rybka FABER CASTELL - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Temperówka podwójna z gumką Rybka FABER CASTELL
Dostępny42 szt.

ergonomicznadziecięcy atrakcyjny design RYBKAwysokiej jakości gumka do ścieraniado klasycznych, trójkątnych kredek i ołówków JUMBOpodwójna

15,50 zł
13,18 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 2,32 zł

14
Lekcje wychowawcze dla nastolatków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lekcje wychowawcze dla nastolatków
Dostępny52 szt.

Książka powstała z myślą o szkolnych lekcjach wychowawczych, ale można z niej korzystać również w innych okolicznościach. Skłania do lektury w dowolnej kolejności rozdziałów, zależnie od potrzeb. To propozycja tematów dialogu z młodzieżą, która potrzebuje rozmowy o dobru i złu, o wartościach, celu i sensie życia, wyborach. Lekcje wychowawcze mogą ułatwić edukacyjne dyskusje o postawach w kontekście szkolnych i pozaszkolnych wydarzeń. Do refleksji zachęca zbiór 130 nowel wspomaganych pytaniami o podstawy istnienia, na które warto poszukać odpowiedzi.

56,70 zł
47,06 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 9,64 zł

15
Musée d'Orsay. Arcydzieła malarstwa - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Musée d'Orsay. Arcydzieła malarstwa
Dostępny13 szt.

W Musée d’Orsay znajduje się najwspanialsza kolekcja dziewiętnastowiecznej sztuki francuskiej – obrazy Maneta, Moneta, Renoira, Degasa, van Gogha, Bonnarda, także Cabanela i Moreau. To stosunkowo niedawno powstałe muzeum ma w swych zbiorach prace z lat 1848–1914, ukazujące całość artystycznych zjawisk epoki, ich różnorodność tematyczną i formalną. Książkę rozpoczyna omówienie sztuki akademickiej, pozwalające nam poznać twórczość takich malarzy, jak Bougureau i Gerome, którzy długo ignorowani, obecnie cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Wśród obrazów wpisujących się w nurt realizmu zachwycają Kobiety zbierające kłosy Millta i Portret matki amerykańskiego artysty Whistlera. Następnie zaprezentowane zostało malarstwo wielkich impresjonistów, stanowiące najsłynniejszą część zbiorów Musee d’Orsay, między innymi Bal w Moulin de la Galette Renoira, Kobiety w ogrodzie Moneta, Kołyska Morisot, Kościół w Auvers-sur-Oise van Gogha, a także impresjonistyczne obrazy artystów po ­ chodzących spoza Francji. Wśród dzieł późniejszych re ­ produkowanych w książce warto zwrócić uwagę na ekspresyjne prace Muncha, oniryczne kompozycje Redona czy wreszcie tajemnicze dzieła „ Celnika” Rousseau. Dziewięćdziesiąt sześć esejów poświęconych arcydziełom z kolekcji Musee d’Orsay cechuje rzetelna wiedza i ogromny entuzjazm autora – Roberta Rosenbluma. Czy tematem jest malarstwo Courbeta, czy Bonnarda profesor Rosenblum z niezwykłą wnikliwością ukazuje nam szczegóły, ukryte znaczenia i niespodziewane związki pomiędzy sztuką nowatorów a ich artystycznym otoczeniem. Książka zawiera 827 reprodukcji oraz 22 powiększenia fragmentów obrazów i jest jedyną publikacją tak wyczerpująco prezentującą zbiory Musee d’ Orsay.

209,00 zł
154,66 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 54,34 zł

16
Strażak Sam. Chińczyk/Węże i drabiny - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Strażak Sam. Chińczyk/Węże i drabiny
Trefl, od 4 lat
Dostępny6 szt.

Zestaw 2w1 zawiera dwie klasyczne gry: „Chińczyka” oraz „Węże i Drabiny” z motywami opartymi na popularnym serialu animowanym dla dzieci „Strażak Sam”. „Chińczyk”: gra polega na prześcignięciu pozostałych graczy w dostarczeniu swoich pionków do bazy. Polega w dużym stopniu na szczęśliwym rzucie kostką. „Węże i Drabiny”: wyścig z przeszkodami i pułapkami ale także z polami pomagającymi w uprzedzeniu pozostałych graczy w dotarciu do mety. Zawartość opakowania: • dwustronna plansza, • 16 pionków, • kostka, • instrukcja.

37,21 zł
32,37 zł

Rabat 13,0%
oszczędzasz 4,84 zł

17
Wspomnienia z Powstania 1863 roku i z życia na... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wspomnienia z Powstania 1863 roku i z życia na...
Dostępny25 szt.

Fragment: Jesteśmy już w ostatniej stacyi etapowej w Rosyi. Stąd wyruszamy rano i przychodzimy do słupa granicznego między Europą i Azyą. Słup ten, murowany, czworograniasty, 56 metrów wysoki, z jednej strony herbem gubernii permskiej europejskiej a z drugiej tobolskiej azjatyckiej oznaczony. Tu pogranicze Syberyi. Sybir. To wyraz nam nie obcy z krwawych liter złożony! A ten słup? to świadek przesuwających się obok niego tylu istot nieszczęśliwych z szarpiącym ich bólem tym towarzyszem im nieodstępnym. On jest świadkiem łez z oczu tu płynących skazańcom za tem, co ukochali a daleko zostawili a niejednemu słabszemu męskością i nad dolą swą nieszczęsną ronionych I dziwne! dlaczego właśnie tu te ciężkie, rzewne i smutne myśli do mózgu i serca tłoczą się? To widok tego słupa sprawia! On podsuwa skazanemu pytanie, czy wróci kiedy do kraju swego i swoich? a ta myśl rozrzewnia go; nie jednemu rozpiera piersi i wilży oczy i staje z twarzą smutną obrócony w stronę, gdzie mu się serce rwie! Myślą, żegna i błogosławi tych, których w sercu aż tu przyniósł: Niech ból mój za wami moi drodzy da wam ukojenie, spokój i szczęście, czego ja tu mieć nie mogę Żegnajcie mi moi ukochani, najmilsi; żegnam cię, mój kraju uroczy i wszystkich i wszystko, com w tobie ukochał uczuciem miłości bez granic

29,00 zł
20,88 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,12 zł

18
Żółta książka o pewności siebie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Żółta książka o pewności siebie
Dostępny32 szt.

Żółta książka o pewności siebieOddaję w Twoje ręce książkę, która powstała z potrzeby serca.W trakcie wywiadów uświadomiłam sobie, że taka książka jest potrzebna, po to, by pomóc innym zrozumieć czym jest prawdziwa pewność siebie.() Pewność siebie jest w naszym kraju wartością napiętnowaną. Niby każdy jej pragnie i do niej dąży, a nawet zazdrości jej innym, ale jest ona trochę, jak zakazany owoc. Ludzie myślą, że kiedy będziesz ją miał, Twój świat zmieni się nie do poznania. Będziesz innym człowiekiem, zmienisz swoich znajomych, pracę, zaczniesz zarabiać miliony, będziesz mieć powodzenie w każdym obszarze swojego życia, ale poniesiesz tego ogromne koszty. Przyjaciele się od Ciebie odwrócą, staniesz się snobem, człowiekiem, który zadziera nosa i wszystko wie lepiej ().() Ta książka powstała po to, by zmienić myślenie o pewności siebie. Moją misją jest pokazanie ludziom, jacy są wspaniali, piękni i wartościowi. Pragnę, by każdy doceniał siebie, pracował w oparciu o swoje zasoby i żył zgodnie ze swoją życiową misją. Pewność siebie, to nie narzędzie manipulacji, ale życie w zgodzie z najważniejszą osobą na świecie samym sobą. To traktowanie siebie na równi z innymi i kochanie siebie, bez względu na okoliczności.Przekazuję na Twoje ręce zbiór rozmów z wyjątkowymi osobami. Mentorami, szkoleniowcami, coachami. Ludźmi, którzy odnieśli w swoim życiu sukcesy, i którzy są dla innych wzorem i wsparciem. A przede wszystkim, którzy pomimo tego, że odnieśli sukces, są nadal życzliwi, troskliwi i dzielą się sobą i swoim doświadczeniem z innymi.Zainspiruj się ich historiami.

49,00 zł
44,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,90 zł

19
Lusterko 516571 - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lusterko 516571
ADAR
Dostępny5 szt.

8,90 zł
8,10 zł

Rabat 9,0%
oszczędzasz 0,80 zł

20
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 5-latek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Akademia malucha. Elementarz z ćwiczeniami 5-latek
Dostępny2413 szt.

Dzięki tej serii edukacyjnej maluch zdobędzie nowe umiejętności dostosowane do swojego wieku, rozwinie sprawność manualną, zręczność, koncentrację i spostrzegawczość, a także z większą uwagą będzie obserwować świat wokół siebie. Zawarte w „Akademii malucha” zadania pomogą mu znaleźć odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i rozwijać umiejętności wypowiedzi. Idealne połączenie nauki z zabawą!

19,99 zł
14,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 5,00 zł

21
Kredki Woskowe 12 kolorów Starpak Football - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kredki Woskowe 12 kolorów Starpak Football
Starpak
Dostępny280 szt.

Zestaw kredek woskowych. Dobrze kryjące, w atrakcyjnych barwach. Zdobione motywem Football.

5,70 zł
5,13 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 0,57 zł

22
12 zanim 13 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
12 zanim 13
Dostępny995 szt.

Druga część pełnej humoru książki 11 zanim 12 Zrealizowanie celów ze wspólnie stworzonej listy zmieniło życie Arianny i Kaylan. Zachęcone sukcesem przyjaciółki stawiają przed sobą kolejne dwanaście wyzwań, których podejmą się w ciągu nadchodzącego roku szkolnego. Numerem jeden na nowej liście jest dbanie o łączącą je przyjaźń. Ale jak powiedzieć najlepszej przyjaciółce, że spędzony bez niej miesiąc był najwspanialszym czasem w twoim życiu?

36,99 zł
27,74 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,25 zł

23
Dzienniki cichociemnego 1939-1942 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dzienniki cichociemnego 1939-1942
Dostępny4 szt.

Dzienniki cichociemnego por. Wiesława Szpakowicza (1906-1942), adwokata, działacza przedwojennego Obozu Narodowo-Radykalnego i Organizacji Polskiej, oficera Kwatery Głównej Sztabu Naczelnego Wodza i Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, jednego z 316 spadochroniarzy Armii Krajowej, który zginął w niewyjaśnionych okolicznościach u wybrzeży Norwegii. Zapiski zawierają wiele szczegółowych informacji o nieznanych lub mniej znanych faktach z dziejów PSZ we Francji i Wielkiej Brytanii.

40,00 zł
28,80 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,20 zł

24
Menedżer samuraj. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Menedżer samuraj.
Dostępny104 szt.

Honor Uczciwość Odwaga Szacunek Zdecydowanie Spokój Dyscyplina Uprzejmość Czy te wartości, typowe dla samurajów, mają zastosowanie w zarządzaniu? Reinhard Lindner ? przedsiębiorca, doradca biznesowy, trener rozwoju osobistego i mistrz karate ? adaptuje elementy kodeksu samurajów do realiów współczesnego biznesu. Udziela jasnych wskazówek, w jaki sposób z sukcesem podejmować decyzje, negocjować i zarządzać firmą według reguł, których przestrzeganie zapewniało samurajom społeczne uznanie i szacunek. Jakie jest najistotniejsze przesłanie tej książki? Co chcę wam w niej przekazać? Chodzi przede wszystkim o to, abyście za pomocą narzędzi w niej opisanych rozwinęli w sobie instynkt pozwalający podejmować właściwe decyzje. Dziś, bardziej niż kiedykolwiek, przedsiębiorstwa potrzebują autentycznych menedżerów, a nie takich, którzy sprawdzają się tylko w dobrych czasach. W cenie jest kadra zarządzająca, która potrafi wyczuć, co może popchnąć przedsiębiorstwo do przodu, i zdecydowanie działać. Właśnie zdecydowanie było tym, co cechowało samurajów i sprawiało, że byli gotowi walczyć o jakąś sprawę, nawet jeśli musieli złożyć w ofierze własne życie. Z tekstu

64,00 zł
56,32 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,68 zł

25
Biała lista podatników VAT - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Biała lista podatników VAT
Dostępny5 szt.

Publikacja zawiera komplet informacji o: ?zasadach prowadzenia przez Szefa KAS tzw. białej listy, czyli Wykazu podmiotów zarejestrowanych jako podatnicy VAT, niezarejestrowanych oraz wykreślonych i przywróconych do rejestru VAT; ?sankcjach, które zostaną wprowadzone w 2020 r. ? za wpłaty na rachunki, których nie ma w tym Wykazie; ?warunkach odpowiedzialności solidarnej podatników, którzy dokonają wpłat na rachunki spoza Wykazu. Poradnik nie tylko przystępnie omawia nowe rozwiązania prawne, lecz także rozstrzyga wiele kwestii praktycznych związanych z wprowadzeniem nowych regulacji. Autor udziela odpowiedzi na wiele pytań zgłoszonych przez podatników, przytacza wyjaśnienia Ministerstwa Finansów, podaje liczne przykłady i zestawienia tabelaryczne. Z książki Czytelnik dowie się m.in.: ?Jakie dane można znaleźć w Wykazie podatników VAT ?Jak aktualizować dane zawarte w Wykazie ?Czy korzystanie z Wykazu chroni podatników ?Jakie sankcje będą grozić za dokonywanie zapłaty na rachunki spoza Wykazu ?Kiedy podatnik będzie musiał wyłączyć wydatek z kosztów podatkowych ?Jakie są warunki stosowania sankcji wyłączenia z kosztów ?Kiedy podatnik uniknie sankcji ?W jakich sytuacjach podatnik będzie musiał rozpoznać dodatkowe przychody ?Jakie będą warunki poniesienia odpowiedzialności solidarnej za VAT niezapłacony przez sprzedawcę ?Dlaczego warto zawiadomić urząd skarbowy o zapłacie na rachunek nieujawniony w Wykazie ATUTY PUBLIKACJI: Szczegółowe, kompleksowe omówienie nowych regulacji, które wchodzą w życie 1 stycznia 2020 r. Publikacja zawiera liczne przykłady i odpowiedzi na praktyczne wątpliwości związane ze stosowaniem nowych przepisów.

59,00 zł
56,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

26
Wynagrodzenia 2020.Rozliczanie płac w praktyce - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wynagrodzenia 2020.Rozliczanie płac w praktyce
NiedostępnyBrak

Ustalenie wysokości wynagrodzenia, a także innych świadczeń pracowniczych oraz sporządzenie listy płac często sprawiają kłopoty służbom kadrowo-płacowym. Szczególnie duże wątpliwości pojawiły się w związku ze zwolnieniem z PIT dla pracowników w wieku do 26 lat oraz obniżeniem skali podatkowej i wzrostem kosztów uzyskania przychodów. W poradniku wyjaśniono kwestie związane z obliczaniem wynagrodzenia za okresy nieobecności, m.in. z powodu urlopu wypoczynkowego, zwolnień okolicznościowych czy niezdolności do pracy z powodu choroby i macierzyństwa. Omówiono także zasady ustalania i obliczania stałych i zmiennych składników wynagrodzenia. Są to m.in. dodatki stażowe, funkcyjne, godziny nadliczbowe, odszkodowania czy odprawy. Na przykładach list płac w czytelny sposób przedstawiono zasady prawidłowego dokonywania potrąceń z wynagrodzenia za pracę oraz ze zlecenia w różnych wariantach. Nowością jest prawidłowe obliczanie wpłat do PPK ? zarówno w części finansowanej przez pracodawcę, jak i przez uczestnika PPK. Przepisy dotyczące wdrożenia PPK nałożyły na pracodawców wiele nowych obowiązków. Pierwszych rozliczeń dokonano z wynagrodzenia już w listopadzie 2019 r. Kolejne grupy pracodawców będą objęte obowiązkiem utworzenia PPK w latach 2020?2021. Wdrożenie PPK w firmach, a także zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych spowodowały, że zmieniły się zasady obliczania kwot wolnych od potrąceń. Ich wysokość uzależniona jest zarówno od wieku pracownika czy zleceniobiorcy, jak i od innych czynników mających bezpośredni wpływ na wyliczenie kwoty netto wynagrodzenia za pracę na etacie lub z tytułu zlecenia. Publikacja zawiera m.in.: ?wykaz dokumentów niezbędnych do sporządzenia listy płac, ?przykładowe wzory list płac dla pracowników i rozliczeń ze zleceniobiorcami, ?instrukcje obliczania wynagrodzenia za część miesiąca w przypadku nieobecności w pracy z różnych przyczyn, ?instrukcję ustalania wysokości nieperiodycznych obowiązkowych składników wynagrodzenia, ?zasady obliczania odpraw i odszkodowań ze stosunku pracy, ?zestawienia tabelaryczne zawierające niezbędne wskaźniki. Najtrudniejsze zagadnienia zostały zaprezentowane na przykładach.

59,00 zł
56,64 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,36 zł

27
Myśl Mariana Zimmermanna a współczesne prawo administracyjne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Myśl Mariana Zimmermanna a współczesne prawo administracyjne
Dostępny2 szt.

Książka nawiązuje do dorobku naukowego Mariana Zimmermanna. Autorzy poruszają w niej najważniejsze obecnie problemy prawa administracyjnego, odwołując się do tez stawianych przez tego wybitnego uczonego. Kwestie, które dostrzegane były przez niego już w dwudziestoleciu międzywojennym, pozostają wciąż aktualne. W publikacji przedstawiono m.in. zagadnienia dotyczące: - kształtowania nowych prawnych form działania administracji, - stosowania uznania administracyjnego, wybranych aspektów prawa materialnego, m.in. prawa wodnego, wywłaszczeniowego, kar i sankcji administracyjnych. Artykuły zawarte w książce powstały na podstawie referatów wygłoszonych na konferencji, jaka odbyła się na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu z okazji 50. rocznicy śmierci Profesora Mariana Zimmermanna.

99,00 zł
89,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,90 zł

28
Rachunkowość w zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków unijnych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rachunkowość w zarządzaniu projektami finansowanymi ze środków unijnyc...
Dostępny3 szt.

Publikacja porządkuje wiedzę z zakresu prowadzenia rachunkowości projektów dofinansowanych z funduszy unijnych. W książce znajdziesz zagadnienia dotyczące m.in.: - dostosowania polityki rachunkowości do wymogów funduszy unijnych, - ujęcia w ewidencji księgowej zdarzeń związanych z otrzymanym dofinansowaniem, - wyceny majątku sfinansowanego z udziałem dotacji unijnej, - prezentacji dotacji w sprawozdaniu finansowym.

129,00 zł
116,10 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 12,90 zł

29
Kingdomino Duel Gra - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kingdomino Duel Gra
FoxGames / GW Foksal, od 8 lat
Dostępny113 szt.

Kingdomino Duel to niezależna gra, która zachowuje ducha swojego słynnego pierwowzoru – Kingdomino. Tym razem, zamiast dodawać kolejne kafelki domina do swojego królestwa, wybierz dwie kostki, łącząc je w jedno domino i narysuj je w granicach swojego terytorium. Bądź szybszy od przeciwnika w zbieraniu wpływów, które pozwolą ci skorzystać z dodatkowych mocy! • Gra typu roll & write (rzuć kostkami i narysuj wynik), oparta na popularnej mechanice bestsellerowego Kingdomino. • Małe, poręczne pudełko, które można zabrać ze sobą wszędzie. • Proste, intuicyjne zasady oraz krótki czas rozgrywki. Zawartość pudełka: • 4 kostki, • notes (100 arkuszy), • 2 ołówki, i• nstrukcja.

59,99 zł
44,99 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 15,00 zł

30
Od lokomotyw do zagubionych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od lokomotyw do zagubionych
Dostępny3 szt.

Dlaczego warto przeczytać tę książkę: Dowiesz się, jak monitorować poziom satysfakcji i zaangażowania pracowników oraz jak to wpływa na ich efektywność i wizerunek firmy. Poznasz sposób myślenia i działania różnych typów pracowników. Zyskasz konkretne wskazówki pozwalające kształtować pożądane postawy ludzi w organizacji. Zobaczysz, jak z różnymi typami pracowników radzą sobie doświadczeni przełożeni. Satysfakcja z pracy i zaangażowanie w obowiązki służbowe to dwa obszary, które w znacznej mierze wpływają na nasze codzienne funkcjonowanie. Bez względu na wielkość przedsiębiorstwa, narodowość, sytuację na rynku, zaangażowanie w pracę przekłada się na nasz dobrostan? a co za tym idzie, na lepsze funkcjonowanie naszych rodzin i tym samym całego społeczeństwa Autorzy książki posługują się licznymi przykładami, by opisać kluczowe kwestie: czy pracownicy, którzy są zadowoleni ze swojej pracy są w nią również zaangażowani. I odwrotnie, czy osoby zaangażowane w pracę są z niej zadowolone? Na podstawie wnikliwych badań powstała nie tylko diagnoza zaangażowania i kompetencji, ale także wypracowana została typologia pracowników, która jest prezentowana w tej książce. Dodatkowo, po opracowaniu i wstępnym scharakteryzowaniu wyróżnionych w ramach typologii grup pracowników, zrealizowano z przedstawicielami każdego z typów indywidualne wywiady pogłębione. Czytelnik dowie się również w jaki sposób niezależnie potraktowane wymiary satysfakcji i zaangażowania budują typologię pracowników, która może wpłynąć zarówno na politykę personalną firmy jak i na to jak przełożeni powinni postępować ze swoimi pracownikami.

69,00 zł
66,24 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 2,76 zł

31
PIT 2020 komentarz - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
PIT 2020 komentarz
NiedostępnyBrak

PIT 2020. Komentarz zawiera praktyczne omówienie każdego przepisu ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych. Uwzględnia rewolucyjne zmiany obowiązujące od 1 stycznia 2020 r., a także ogłoszone w 2019 r. zmiany, które wchodzą w życie 1 marca 2020 r. Znowelizowane przepisy dotyczą m.in. limitów kosztów uzyskania przychodów osiąganych ze stosunku pracy, nowych stawek podatku, ulgi dla osób do 26 roku życia i ulgi na złe długi. Jest to nie tylko klasyczny komentarz do konkretnych przepisów. Są tu także praktyczne przykłady, pokazujące, jak prawidłowo rozliczać podatek dochodowy. Autor, omawiając konkretne przepisy podatkowe, wskazuje na aktualne stanowisko organów podatkowych, omawia orzecznictwo sądów krajowych (WSA i NSA), Trybunału Konstytucyjnego i Trybunału Sprawiedliwości UE. W publikacji Czytelnik znajdzie odpowiedzi na pytania nurtujące wszystkich podatników PIT. Zawarte w komentarzu wyjaśnienia pomogą m.in. rozstrzygnąć: ?kto zapłaci podatek z powodu przeniesienia firmy za granicę, ?kiedy osoba, która nie ukończyła 26 lat, może skorzystać z ulgi, ?jaką cześć kosztów związanych z używaniem samochodu osobowego przedsiębiorca może zaliczyć do kosztów podatkowych, ?jak prawidłowo udokumentować transakcje pomiędzy podmiotami powiązanymi (ceny transferowe), ?kto zobowiązany jest do płacenia podatku od budynków komercyjnych, ?kiedy pracownik uzyskuje przychód z tytułu nieodpłatnych świadczeń, ?jak rozliczać otrzymaną dotację, ?czy zakup nowej maszyny produkcyjnej może być jednorazowo odniesiony w koszty, ?jak i kiedy dokonać korekty kosztów podatkowych, ?kiedy można skorzystać z ulgi na złe długi, ?kto może skorzystać z ulgi na leki, ?czy dieta z tytułu zasiadania w organach samorządu terytorialnego jest wolna od podatku, ?kiedy przekazać zleceniobiorcy rozliczenie pobranych zaliczek w trakcie roku podatkowego. Oddawany do Państwa rąk komentarz jest niezbędnym narzędziem w codziennej pracy doradców podatkowych, pracowników biur rachunkowych, służb finansowo-księgowych oraz właścicieli firm. Publikacja może być wykorzystywana przez podatników jako swoisty oręż w nierównej walce z organami podatkowymi ? dzięki zamieszczonym w niej wyrokom, interpretacjom oraz przykładom wraz z zapisami księgowymi. ATUTY PUBLIKACJI: Jedyny na rynku aktualny komentarz do ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, który omawia przepisy, koncentrując się na praktycznym aspekcie ich stosowania. Uwzględnia nie tylko wszystkie zmiany w przepisach, które weszły w życie 1 stycznia 2020 r., lecz także te, które dopiero zaczną obowiązywać od 1 marca 2020 r.

199,00 zł
191,04 zł

Rabat 4,0%
oszczędzasz 7,96 zł

32
Modelowanie pojęć matematycznych - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Modelowanie pojęć matematycznych
Dostępny3 szt.

W książce znajdują się opisy, w jaki sposób można wprowadzać i kształtować niektóre matematyczne pojęcia, w jaki sposób ?robi się? to w szkole (pokazujemy fragmenty szkolnych podręczników) i jak wyglądają formalne matematyczne definicje tych pojęć. Odwołujemy się do podstawy programowej matematyki, czyli bardzo ważnego dokumentu, określającego jakich zagadnień z matematyki powinno się uczyć w szkole. Książka powstała na podstawie materiałów do wykładów ?Modelowanie wybranych pojęć matematycznych? prowadzonych w latach 2011-2016 dla studentów sekcji nauczycielskiej w Instytucie Matematyki Uniwersytetu Gdańskiego. Przed niektórymi wykładami pytano studentów (w formie ankiety), co wiedzą np. o liczbach rzeczywistych, o pojęciu pola figury płaskiej, o funkcjach ciągłych; wyniki tych ankiet są niepokojące ? wiedza przyszłych nauczycieli matematyki na temat istoty pojęć, które będą wprowadzać w szkole jest płytka (niektóre odpowiedzi studentów przytaczam). Można zapytać, czy taka głębsza wiedza jest im potrzebna? Podobne, raczej retoryczne pytanie, można zadać przyszłym lekarzom. Po co lekarzowi podstawowej opieki medycznej wiedza na temat komórki, genów itp. Uważamy jednak, że fundamentalna wiedza jest jednak niezbędna, zwłaszcza przyszłym nauczycielom matematyki; na ogół nie tworzą oni matematyki, ale, omawiając, kształtując pojęcie matematyczne w szkole warto sięgać do jego matematycznych podstaw.

23,10 zł
21,25 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 1,85 zł

33
Republika przekonań - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Republika przekonań
Dostępny187 szt.

"Zarówno ekonomiści, jak i przedstawiciele nauk prawnych od dawna szukają odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak wiele norm prawnych nie jest przestrzeganych. Bardziej jednak intrygujące i filozoficznie zastanawiające jest to samo pytanie zadane na odwrót: dlaczego tak wiele norm prawnych jest skutecznych, egzekwowanych przez funkcjonariuszy państwowych i przestrzeganych przez obywateli? W końcu prawo to nic innego jak słowa spisane na kartce papieru. Tradycyjna ekonomiczna analiza prawa odnosi się do tego rodzaju pytań w ten sposób, że unika ich zadawania. Zadaniem tej książki jest bezpośrednie zmierzenie się z zagadnieniem kształtowania zachowań przez umieszczenie atramentu na papierze. W kolejnych rozdziałach dokładnie opisuję i wyjaśniam tę zagadkę, a następnie staram się przedstawić jej rozwiązanie. Zmusza nas to do zakwestionowania i ? w następstwie ? odrzucenia standardowego podejścia i zastąpienia go bogatszym i bardziej nawet zajmującym sposobem dokonywania ekonomicznej analizy prawa. To nowe podejście, zakorzenione w metodologii teorii gier, może znacznie zwiększyć nasze zrozumienie zarówno tego, dlaczego wiele przepisów prawa jest efektywnych, jak i tego, dlaczego wiele z nich nie jest stosowanych i stopniowo pokrywa się kurzem. Z uwagi na duże znaczenie ekonomicznej analizy prawa w wielu dziedzinach praktyki, począwszy od nieuczciwej konkurencji, poprzez wymianę handlową czy prawo pracy, po zmiany klimatyczne i zarządzanie konfliktem, ta wiedza może przynieść znaczne korzyści. Wzbogaca nasze rozumienie styku prawa i ekonomii i w związku z tym jest przydatna do pojęcia mechanizmów rozwoju zarówno w warunkach pokoju, jak i stagnacji czy konfliktu. " Z rozdziału I

59,00 zł
51,92 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 7,08 zł

34
Kot / pies / człowiek - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kot / pies / człowiek
NiedostępnyBrak

Prezentowana książka jest wielowątkowa. To podróż po różnych częściach naszego globu (od ?kociej? dzielnicy Port Miejski we Wrocławiu, przez pokłady statków i okrętów, aż po odległe geograficznie Japonię czy Amerykę), różnorodnych przestrzeniach, w których obserwowane i analizowane są relacje międzygatunkowe: w więzieniach i schroniskach dla zwierząt, muzeach, dzielnicach portowych i domach, na kartach książek i fotografiach, wreszcie w narracjach opiekunów, karmicieli i wielbicieli. W tym bardziej metaforycznym sensie również w świecie mitów i wierzeń, w świecie literatury, filozofii.

31,50 zł
28,98 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,52 zł

35
Sztuka budowania pokoju - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sztuka budowania pokoju
NiedostępnyBrak

Spis treści Wykaz skrótów użytych w książce Wstęp Rozdział I Przywództwo i strategia w chaosie konfliktu 1. Wojna i pokój jako chaos 1.1. Chaos i konflikt 1.2. Efekt Lucyfera jako atraktor 1.3. Wojna i pokój w chaosie 1.4. Psychospołeczny paradoks teorii chaosu 2. Przywództwo i strategia w głębi strategicznej 2.1. Przywództwo w kontekście zarządzania konfliktem 2.2. Strategia w kontekście zarządzania konfliktem 2.3. Trójwymiarowy model głębi strategicznej Rozdział II Założenia strategiczne operacji Iracka Wolność 1. Główne założenia doktryny bezpieczeństwa narodowego USA po 11 września 2001 roku, ze szczególnym uwzględnieniem Bliskiego Wschodu 1.1. Doktryny George?a W. Busha i Baracka Obamy 1.2. Wielka strategia USA 2. Uwarunkowania i zasoby dla realizacji polityki USA na Bliskim Wschodzie w latach 2003?2010 2.1. Uwarunkowania dla budowy ładu na Bliskim Wschodzie 2.2. Polityczno-gospodarcze uwarunkowania Bliskiego Wschodu po 9/11 2.3. Zasoby (siły i środki) dla realizacji strategii Rozdział III Strategiczna perspektywa realizacji fazy IV operacji Iracka Wolność 1. Problem strategii i przywództwa w realizacji OIF 1.1. Problem strategii fazy IV OIF 1.2. Problem przywództwa fazy IV OIF 2. Czynniki efektu Lucyfera o znaczeniu strategicznym podczas realizacji fazy IV OIF do końca 2006 roku 2.1. Sytuacja społeczno-ekonomiczna w Iraku po rozpoczęciu OIF 2.2. Skutki geopolityczne interwencji w Iraku 2.3. ?Skutki uboczne? OIF 3. Przykłady realizacji COIN na poziomie operacyjnym 3.1. Generał Petraeus w Mosulu (2003) 3.2. Generał Mattis w Al-Anbar (2004) 3.3. Pułkownik McMaster w Tal Afar (2005) 3.4. Operacja Petraeusa od stycznia 2007 roku 4. Zakończenie OIF Rozdział IV Atraktory strategiczne jako fundament strategicznego przywództwa 1. COIN w perspektywie strategicznej 2. Podstawowe prawa człowieka i niezmienniki kulturowe jako źródło zasad strategicznych 3. Głębia strategiczna działań COIN w Iraku 4. Przywództwo i zespół

62,00 zł
55,18 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 6,82 zł

36
Media cyfrowe wspierające procesy dydaktyczne - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Media cyfrowe wspierające procesy dydaktyczne
NiedostępnyBrak

SPIS TREŚCI Wstęp CZĘŚĆ PIERWSZA MEDIA CYFROWE W EDUKACJI ROZDZIAŁ 1 Techniczne środki wsparcia dla procesów uczenia się i nauczania 1.1. Technologie multimedialne wspierające procesy uczenia się i nauczania 1.2. Technologie informacyjne wspomagające poszukiwanie informacji 1.3. Technologie informacyjne wspomagające gromadzenie i zapamiętywanie informacji 1.4. Technologie informacyjne wspomagające wizualizację 1.4.1. Projektory multimedialne 1.4.2. Tablice kopiujące 1.4.3. Tablice interaktywne 1.4.4. Wizualizery 1.4.5. Systemy testowe 1.4.6. Systemy wideokonferencyjne 1.4.7. Wskaźniki 1.5. i-Lab wspomaganie problemowego uczenia się 1.6. Chmura informacyjna 1.7. Dysk w chmurze ROZDZIAŁ 2 Internet i jego technologie w szkole 2.1. System Informacji Oświatowej 2.2. Szkoła w przestrzeni wirtualnej 2.3. Portale korporacyjne a zarządzanie wiedzą 2.4. Blogi i mikroblogi 2.5. Otwarte Zasoby Edukacyjne 2.6. e-Dziennik ? narzędzie wspierające proces edukacji szkolnej 2.7. Elektroniczny dziennik dla rodzica i ucznia 6 CZĘŚĆ DRUGA TECHNOLOGIE BLISKIEJ PRZYSZŁOŚCI ROZDZIAŁ 3 Technologie inżynierii wiedzy 3.1. Inżynieria wiedzy 3.2. Inżynieria dydaktyczna 3.3. Technologie semantyczne w edukacji 3.4. System zarządzania treścią 3.4.1. Interaktywność sieci ? Web 2.0 3.4.2. Technologia hipertekstu 3.4.2.1. Modelowanie struktury hipertekstowej 3.4.2.2. Optymalizacja węzła hipertekstowego 3.4.2.3. W kierunku inteligentnego hipertekstu 3.4.2.4. Hipertekst ? korzyści i ograniczenia ROZDZIAŁ 4 Teleedukacja 4.1. Rozwój e-usług w edukacji 4.2. e-Learning ? kształcenie 2.0 4.3. m-Learning ? perspektywa rozwoju 4.4. e-Twinning ? międzynarodowa przestrzeń edukacji ROZDZIAŁ 5 Edukacja wirtualna 5.1. Wirtualne środowisko edukacyjne 5.2. Rozszerzona wirtualna rzeczywistość i jej edukacyjne znaczenie 5.3. Wirtualne laboratoria ? modelowanie i symulacje 5.4. Wirtualne wycieczki dydaktyczne 5.5. Wirtualne biblioteki cyfrowe 5.6. Second Life w edukacji 5.7. Chaterbooty ? nowe technologie w edukacji 5.8. Wirtualny doradca edukacyjno-zawodowy 5.9. Wirtualne wykłady ? uniwersytet otwarty

45,00 zł
40,05 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,95 zł

37
Rekonstrukcje historyczne jako produkt historyczny - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rekonstrukcje historyczne jako produkt historyczny
NiedostępnyBrak

Spis treści Wstęp Paweł Korzeniowski Najważniejsze obszary zainteresowań polskich grup rekonstrukcji historycznej Dorota Lachowska Motywy wydarzeń historycznych jako element rozwoju produktów turystyki kulturowej na przykładzie wybranych rekonstrukcji historycznych realizowanych w województwie lubelskim Robert Andrzejczyk, Jacek Janowski, Dariusz Liwanowski Rekonstrukcje historyczne jako produkt turystyczny. Wybrane aspekty Krzysztof Mroczkowski Rekonstrukcje historyczne ? fantasmagoria w służbie komercjalizacji wiedzy historycznej Bartłomiej Bartecki Nie tylko Wioska Gotów. Archeologiczne dziedzictwo ziemi hrubieszowskiej ? od nauki do promocji Andrzej Urbański Promocja miasta historycznego poprzez organizację konferencji naukowych, wystaw, rekonstrukcji historycznych i publikacji Andrzej Bonusiak Elementy rekonstrukcji historycznej w działalności kulturalnej środowisk polonijnych

39,00 zł
34,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,29 zł

38
Wczesna epoka żelaza na terenie Polski południowo-wschodniej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wczesna epoka żelaza na terenie Polski południowo-wschodniej
NiedostępnyBrak

Spis treści Od autora 1. Zagadnienia wstępne 1.1. Cele i zakres opracowania 1.2. Zarys stanu badań 2. Sytuacja kulturowa u schyłku epoki brązu 2.1. Wprowadzenie 2.2. Cmentarzyska i osady tarnobrzeskiej kultury łużyckiej ? problem kontynuacji lub dyskontynuacji użytkowania 2.3. Infiltracje górnośląsko-małopolskie na terytorium tarnobrzeskiej kultury łużyckiej 2.4. Obecność elementów holihradzkich 2.5. Odrębność kulturowa strefy karpackiej 3. Problem II fazy tarnobrzeskiej kultury łużyckiej 3.1. Stylistyka nadsańska i jej znaczenie dla studiów chronologicznych 3.2. Chronologia i interpretacja 4. Zmiany związane z III fazą tarnobrzeskiej kultury łużyckiej 4.1. Charakterystyka materiałów III fazy tarnobrzeskiej kultury łużyckiej 4.2. Zmiany w obrządku pogrzebowym 4.3. Zmiany w modelu osadniczym 4.4. Zagadnienia chronologii 5. ?Obce? elementy kulturowe 5.1. Problem materiałów kręgu stempelkowego i kultury czarnoleskiej 5.2. Późne infiltracje trackiego kręgu kulturowego 6. Strefa karpacka we wczesnej epoce żelaza 6.1. Specyfika źródłowa strefy karpackiej 6.2. Problem zespołów typu Niepla 7. Enklawa osadnictwa kręgu scytyjskiego 7.1. Aglomeracja chotyniecka ? charakterystyka aktualnego stanu badań 7.2. Chronologia 7.3. Znaczenie i związki kulturowe 8. Kultura pomorska 8.1. Specyfika źródłowa 8.2. Osadnictwo 8.3. Chronologie 9. Podsumowanie ? zarys przemian kulturowych we wczesnej epoce żelaza w południowo-wschodniej Polsce 9.1. Dynamika zmian 9.2. Przyczyny zmian ? aspekt środowiskowy 9.3. Przyczyny zmian ? aspekt historyczny 9.4. Uwagi końcowe Wykaz cytowanej literatury The Early Iron Age in south-eastern Poland ? dynamics of changes and cultural relations.

86,00 zł
76,54 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 9,46 zł

39
Od kwestii robotniczej do nowoczesnej kwestii socjalnej - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od kwestii robotniczej do nowoczesnej kwestii socjalnej
NiedostępnyBrak

SPIS TREŚCI Przedmowa Paweł Grata Problemy alkoholizmu w polityce państwa polskiego w okresie międzywojennym Wprowadzenie Alkoholizm jako problem społeczny w Polsce Kształtowanie się reguł prawnych przeciwdziałania alkoholizmowi Podstawy organizacyjne przeciwdziałania alkoholizmowi w Polsce Aktywność władz publicznych i organizacji społecznych na polu walki z alkoholizmem Zakończenie Mateusz Rodak Fenomen samobójstwa w Warszawie w latach 1902?1939. Analiza statystyczna Uwagi wstępne Metodologia. Źródła do badań zjawiska samobójstwa. Problemy Samobójstwa w Warszawie w latach 1902?1939 Barbara Danowska-Prokop Stosunek władz państwowych i śląskich władz wojewódzkich do ubezpieczeń brackich w latach 1922?1939 Wstęp Działania władz państwowych i wojewódzkich zmierzające do reorganizacji instytucji górniczych ubezpieczeń brackich w latach 1922?1939 Ingerencja władz nadzorczych w wewnętrzne sprawy instytucji brackich Podsumowanie Anna Jarosz-Nojszewska Ubezpieczenia społeczne pracowników dóbr żywieckich do 1939 roku Uwagi wstępne Posiadłości Habsburgów w Galicji do 1918 r. Ubezpieczenie pracowników dóbr żywieckich w czasach monarchii habsburskiej Dobra żywieckie pod zarządem państwowym (1919?1924) i pod zarządem Dyrekcji Dóbr Żywieckich (1924?1939) Ubezpieczenie chorobowe Ubezpieczenie emerytalne i wypadkowe pracowników umysłowych Podsumowanie Elżbieta Słabińska Działalność publicznych służb zatrudnienia wśród ludności cywilnej powracającej do Polski na przykładzie funkcjonowania punktu etapowego w Międzylesiu Wprowadzenie Podstawowe założenia polityki zatrudnienia w latach 1944?1949 Organizacja repatriacji ludności na nowe terytorium państwa polskiego Punkt etapowy PUR w Międzylesiu Zasady i efekty werbunku do pracy Uwagi końcowe Edyta Czop Problemy emancypacji kobiet w Polsce Ludowej. Wybrane zagadnienia Wprowadzenie Kobieta na rynku pracy Kobiety w sferze publicznej Zakończenie Dariusz Jarosz Bezrobocie w listach do Ministerstwa Pracy i Polityki Socjalnej z 1994 roku Wprowadzenie Prośby o porady, skargi na urzędy Krzywda System walki z bezrobociem Pomysły dla siebie i innych Konkluzje Krzysztof Chaczko Pomoc społeczna w Drugiej i Trzeciej Rzeczypospolitej. Analiza porównawcza wybranych elementów funkcjonowania systemu Wstęp Opieka społeczna w Drugiej Rzeczypospolitej Pomoc społeczna w Trzeciej Rzeczypospolitej Konkluzje

39,00 zł
34,71 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,29 zł

40
Polska 2020/2021 Atlas samochodowy dla profesjonalistów 1: 200 000 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Polska 2020/2021 Atlas samochodowy dla profesjonalistów 1: 200 000
NiedostępnyBrak

Najbardziej szczegółowa mapa samochodowa Polski. 53 plany miast 11 planów tranzytowych zgodny z GPS Dodatek: formularz oświadczenia o zdarzeniu drogowym

79,00 zł
72,68 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 6,32 zł

41
Gremium - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Gremium
Dostępny5 szt.

Gremium ? Protokół rozbieżności to dialogowy zapis intelektualnej rozterki wobec egzystencjalnych pytań jednostki, uwikłanej w społeczne zależności w wymiarze makro. Zderzenie marzeń i lęków w przedsionku wieczności. Tego autora m.in. Raptularz jesienny (2016). Zdążamy razem, krokiem niedefiladowym, bez krzty respektu dla murów i granic, zgodni w rozbiórce, skłóceni w dniach budowy, dopóki cel jeszcze ten sam przed nami. Droga do prawdy zawsze wyboista, nieoznakowana, niezdobna różami i kręta, i śliska, spełnienia horyzontem wciąż nęci i mami; do pokonania spraw niezmienna lista, a na przeszkodzie ? jak zwykle ? ci sami. Ci sami. My sami. (Finał z: Panel 3)

33,50 zł
23,45 zł

Rabat 30,0%
oszczędzasz 10,05 zł

42
Kodeks karny skarbowy w34 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny skarbowy w34
NiedostępnyBrak

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks karny skarbowy Indeks rzeczowy Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

14,90 zł
12,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,53 zł

43
Kodeks karny wykonawczy w33 TP - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks karny wykonawczy w33 TP
NiedostępnyBrak

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks karny wykonawczy Indeks rzeczowy Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

14,90 zł
12,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,53 zł

44
Kodeks postępowania cywilnego, Wydanie 52 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks postępowania cywilnego, Wydanie 52
NiedostępnyBrak

Książka zawiera: • Tekst ustawy Kodeks postępowania cywilnego, • Indeks rzeczowy, Seria „Twoje Prawo” zawiera: • Boldowanie najnowszych zmian, • Przypisy od Redakcji, • Czytelne hasła i teksty, • Indeks rzeczowy.

17,90 zł
14,86 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 3,04 zł

45
Kodeks spółek handlowych, wydanie 33 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks spółek handlowych, wydanie 33
NiedostępnyBrak

Książka zawiera: • tekst ustawy Kodeks spółek handlowych, • indeks rzeczowy. Seria „Twoje prawo" zawiera: • boldowanie najnowszych zmian, • przypisy od redakcji, • czytelne hasła i teksty, • indeks rzeczowy.

12,90 zł
10,71 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,19 zł

46
Prawo upadłościowe w33 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Prawo upadłościowe w33
NiedostępnyBrak

Książka zawiera: Tekst ustawy Prawo upadłościowe, Indeks rzeczowy. Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian, Przypisy od Redakcji, Czytelne hasła i teksty, Indeks rzeczowy.

14,90 zł
12,37 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 2,53 zł

47
Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. w25 Edycja Sędziowska - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kodeks cywilny. Kodeks postępowania cywilnego. w25 Edycja Sędziowska
NiedostępnyBrak

Książka zawiera: Tekst ustawy Kodeks cywilny Tekst ustawy Kodeks postępowania cywilnego Indeks rzeczowy Seria "Twoje Prawo" zawiera: Boldowanie najnowszych zmian Przypisy od Redakcji Czytelne hasła i teksty Indeks rzeczowy

34,90 zł
28,97 zł

Rabat 17,0%
oszczędzasz 5,93 zł

48
Ocalać - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ocalać
NiedostępnyBrak

Prezentowana książka jest o fotografii w ruchu ? powielanej, dystrybuowanej, oglądanej, przekazywanej z rąk do rąk i eksponowanej ? oraz o związanej z fotografią pamięci indywidualnej i zbiorowej. Za punkt wyjścia do rozważań autorzy przyjęli zdjęcia z archiwum Zofii Rydet zrobione na Podkarpaciu, ale przede wszystkim interesowało ich, jak korespondują one z miejscowymi wzorcami praktyk fotograficznych. Badania wykazały, że fotografia rodzinna pełni na analizowanym obszarze bardzo podobną funkcję do tej, o której mówiła artystka ? ma ocalać od zapomnienia. Ocalanie to odnosi się jednak do różnych, dynamicznych procesów budowania wyobrażeń o świecie i przeszłości z wykorzystaniem medium fotograficznego. Właśnie owe procesy i wyobrażenia są przedmiotem tej publikacji. Od Autorów ?Praca Jakuba Dziewita i Adama Pisarka stanowi bardzo interesujący wkład do naukowej refleksji nad dziedzictwem fotograficznym Zofii Rydet. Przedkładana książka w olbrzymim stopniu aktualizuje namysł nie tylko nad fotografią jako formą dokumentacji rzeczywistości, lecz także stawia odważne pytania o jej funkcję ? zarówno w czasie bliskim Zofii Rydet, jak i we współczesności. Autorzy wpisują swoją wypowiedź w retorykę pamięci, pracę zapomnienia i wspomnień, namysłu nad minionym światem, który został starannie udokumentowany w momencie swojego odchodzenia i równie starannie zarchiwizowany. W oryginalny sposób nawiązują do bardzo żywej dziś naukowej refleksji nad pamięcią, jej miejscami i kulturową funkcją. Z recenzji dr hab. Agnieszki Kaczmarek

49,90 zł
42,91 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,99 zł

49
Przed-tekstowy świat - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przed-tekstowy świat
Dostępny5 szt.

Publikacja zawiera zbiór artykułów dotyczących badań prowadzonych w kręgu krytyki genetycznej. Jest efektem zorganizowanego przez Komisję Badań Genetycznych i Dokumentacyjnych nad Literaturą przy Łódzkim Oddziale PAN twórczego spotkania badaczy z różnych ośrodków naukowych w Polsce, którzy podzielili się doświadczeniami z archiwalnych kwerend i poszukiwań. Było to drugie spotkanie z cyklu Przed-tekstowy świat (pierwsze zostało zorganizowane przez Uniwersytet Jagielloński przy współudziale IBL PAN), skupiające genetyków, archiwistów, tekstologów, edytorów oraz interpretatorów poezji i prozy, zajmujących się wariantywnością tekstów, ich genezą, kolejnymi fazami powstawania, a także brulionami, których analiza pozwala niekiedy zrozumieć metodę twórczą pisarza. Osobne zagadnienie to kształtowanie dzieła pod wpływem czynników wobec niego zewnętrznych ? ideologii czy polityki historycznej. Przedmiotem namysłu autorów jest literatura XIX i XX wieku, od romantyzmu po ? szerzej tu reprezentowaną ? współczesność. Książkę dedykujemy pamięci obecnego na obu spotkaniach i będącego ich dobrym duchem Profesora Stanisława Jaworskiego ? teoretyka i historyka literatury, jednego z pierwszych krajowych inicjatorów badań inspirowanych krytyką genetyczną, wnikliwego analityka procesu tekstotwórczego. dr hab. prof. UŁ Marzena Woźniak-Łabieniec

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

50
Latopis nowogrodzki pierwszy starszej redakcji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Latopis nowogrodzki pierwszy starszej redakcji
NiedostępnyBrak

Piąty tom ?Series Ceranea? zawiera edycję oraz polski przekład Latopisu nowogrodzkiego pierwszego ? jednego z najstarszych średniowiecznych tekstów historiograficznych, powstałych na Rusi. Jest on niezwykle cennym źródłem, zawierającym wiele informacji na temat dziejów Europy Wschodniej w XI?XIV w. W tomie zaprezentowano starszą redakcję zabytku, zachowaną w jednym tylko rękopisie, tzw. odpisie synodalnym (???, ???. 786) z XIII?XIV w., obejmującą wydarzenia z lat 1015?1353. Publikacja przybliża mniej znany aspekt historii średniowiecznej Rusi ? dzieje i kulturę Nowogrodu Wielkiego, będącego przez stosunkowo długi okres nieomal całkowicie niezależną republiką miejską, posiadającą oryginalny ustrój, utrzymującą rozległe kontakty handlowe (m.in. z Hanzą), a jednocześnie stanowiącą prężny ośrodek piśmiennictwa i sztuki. * Książę Jarosław [...] zasiadł w Russie, a do Nowogrodu przysłał Tworimira, [ze słowami]: ?Zrzekam się wszystkiego, co [stało się powodem] waszej niechęci do mnie, a wszyscy książęta za mnie poręczą?. Nowogrodzianie wysłali do niego Łazarza Mojżeszowica, [mówiąc]: ?Książę, zamyślałeś zło przeciwko Świętej Sofii, więc odejdź. Już prędzej umrzemy godnie za Świętą Sofię. U nas nie ma księcia, lecz jest Bóg, sprawiedliwość i Święta Sofia, a ciebie nie chcemy!?. Latopis nowogrodzki pierwszy starszej redakcji AM 6778 (AD 1270/1271)

44,90 zł
38,61 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 6,29 zł

Wróć do góry