hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.04.01

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli w środę 1 kwietnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy (Doro Gobel, Peter Knorr), na drugim Udręka i ekstaza (Irving Stone). Kolejny produkt to Piórnik usztywniony z wewnętrzną klapką, czarny (St. Majewski) oraz Francuski 365 na każdy dzień (Justyna Hołosyniuk).
1
Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Na placu budowy. Zawody, maszyny i pojazdy
Dostępny3014 szt.

Czas na wielką budowę w naszym miasteczku! Już niebawem w miejscu starego domu powstanie nowy. Trwają wielkie przygotowania, pojawili się robotnicy, którzy zaraz zaczną wylewać fundamenty i stawiać pierwsze ściany. Obok zaś toczy się normalne życie: dzieci chodzą do przedszkola i do szkoły, grają w piłkę, bawią się, powstaje sklepik z warzywami. A na budowie są już dekarze, hydraulicy, stolarze, elektrycy, glazurnicy i malarze... Budowa chyba dobiega końca! Odjeżdżają: dźwig, koparka i betoniarka. Powstał mały park i piękny nowy dom z przytulną biblioteką i kawiarnią. Zapraszamy do środka! To wielkoformatowe książki obrazkowe (picturebooki) z twardego kartonu - każda rozkładówka to kolorowa panorama pełna niezwykłych przygód, z której oglądania nawet najmłodsze dzieci będą czerpać radość, rozpoznawać ulubione pojazdy i postacie oraz śledzić niezliczoną ilość zmieniających się szczegółów.

32,00 zł
23,68 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 8,32 zł

2
Udręka i ekstaza - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Udręka i ekstaza
Dostępny43 szt.

Powieść wszech czasów! Zbeletryzowana biografia jednego z najbardziej znanych artystów stworzona przez mistrza pióra Udręka i ekstaza to powieść o życiu i twórczości Michała Anioła. By ją napisać, Irving Stone na kilka lat przeniósł się do Włoch, gdzie z sumiennością szperacza i fascynacją pasjonata Renesansu podążał śladami swojego bohatera i jego wielkich dzieł. Dzięki tym poszukiwaniom i niebywałemu talentowi narratorskiemu Stone'a towarzyszymy Michałowi Aniołowi w życiu i podczas pracy, razem z nim mieszamy farby i sprawnie uderzamy dłutem w marmur, dowiadując się, jak powstały jego mistrzowskie freski, harmonijne rzeźby, cudowne płaskorzeźby i wspaniałe obrazy…

64,90 zł
42,19 zł

Rabat 35,0%
oszczędzasz 22,71 zł

3
Piórnik usztywniony z wewnętrzną klapką, czarny - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Piórnik usztywniony z wewnętrzną klapką, czarny
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Ten piórnik sprawdzi się w szkole. Został wykonany z wysokiej jakości materiałów. Funkcjonalność: • pojemna komora główna, • dodatkowa klapka z miejscem na przybory piśmiennicze oraz kieszonką zapinaną na suwak, • cały korpus piórnika usztywniony gąbką, • ergonomicznie wyprofilowany, solidny uchwyt do suwaka. Wymiary: • wysokość: 6.0 cm, • szerokość: 23.0 cm, • głębokość: 9.5 cm. Waga: 160 g

30,90 zł
27,81 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,09 zł

4
Francuski 365 na każdy dzień - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Francuski 365 na każdy dzień
Dostępny173 szt.

Chcesz podszkolić swój francuski i usystematyzować swoją wiedzę? Brakuje Ci motywacji i wciąż zdarza Ci się popełniać najbardziej podstawowe błędy? Francuski 365 na każdy dzień to sposób na wszystkie Twoje językowe bolączki! Korzystając z tej książki, poszerzysz zakres używanych przez Ciebie słówek, podszkolisz wymowę i znajomość gramatyki. Francuska ortografia już nie będzie miała przed Tobą tajemnic! Poznasz także dziesiątki popularnych powiedzeń i związków frazeologicznych, a także zrozumiesz, jak Francuzi posługują się językiem w mowie potocznej. Nasz podręcznik to przemyślany roczny kurs języka francuskiego na poziomie ponadpodstawowym i średnio zaawansowanym. Każdego dnia, krok po kroku opanujesz najważniejsze zagadnienia z zakresu gramatyki, słownictwa, wymowy czy słowotwórstwa. Konsekwentnie poświęcaj na naukę 20 minut każdego dnia, a już wkrótce zaczniesz zauważać, że wybór właściwego przyimka zaczął być dla Ciebie bułką z masłem, a formy czasowników nieregularnych same wchodzą Ci do głowy! Zacznij systematyczną naukę w dowolny poniedziałek! Dzięki naszej książce: - dostarczysz sobie solidnej dawki wiedzy każdego dnia, - z łatwością opanujesz setki nowych wyrażeń i zwrotów, - przyswoisz sobie najbardziej istotne zagadnienia francuskiej gramatyki, - skutecznie utrwalisz zdobyte wiadomości.

49,90 zł
37,43 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 12,47 zł

5
Wrzask - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wrzask
Dostępny172 szt.

Genialny seryjny morderca i para śledczych, która nie cofnie się przed niczym, by go schwytać… Kryminalny debiut roku! Niezależna reporterka Larysa Luboń wpada na trop sadystycznego sponsora, mężczyzny płacącego studentkom za brutalny seks. Tymczasem ekscentryczny policjant Bruno Wilczyński usiłuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci młodej dziewczyny, która niepokojąco przypomina mu pewną sprawę sprzed lat. Każde z nich jest całkowicie oddane swojej pracy i zrobi wszystko, aby dotrzeć do prawdy. Niezależnie od ceny, którą przyjdzie im po drodze zapłacić. Na zawsze połączy ich osoba tego trzeciego – mężczyzny pozbawionego sumienia, więźnia własnych obsesji. Tylko jak mogą odnaleźć człowieka, który od lat oficjalnie nie istnieje?

36,90 zł
22,88 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 14,02 zł

6
Operator 112 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Operator 112
Dostępny56 szt.

Zaczynało się zawsze tak samo. – Operator 36, w czym mogę pomóc? Dalsza część rozmowy za każdym razem była wielką niewiadomą. Czy operatora czeka dziesięć minut wysłuchiwania wyzwisk od pijanego mężczyzny? A może właśnie dzwoni zrozpaczona matka, której dziecko odchodzi w jej ramionach? Lub po drugiej stronie jest samobójca, który za moment targnie się na swoje życie? Roman Klasa przez prawie sześć lat pracował w Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Gdańsku jako operator numeru alarmowego 112. Nigdy nie widział swoich rozmówców, jednak często to właśnie od niego zależał ich dalszy los. Książka Operator 112. Relacja z centrum ratowania życia to poruszająca i szokująca opowieść człowieka, który przez lata był uczestnikiem ludzkich dramatów. Autor wspomina proces rekrutacji do CPR, przywołuje najciekawsze przypadki zgłoszeń na numer 112 i przedstawia realia pracy ludzi, którzy nie są zauważani, mimo że każdego dnia biorą na siebie ogromną odpowiedzialność za ludzkie życie i zdrowie.

39,90 zł
24,74 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 15,16 zł

7
Teczka A4 z gumką Eco Kraft - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Teczka A4 z gumką Eco Kraft
Dostępny92 szt.

Teczka z serii Eco Kraft marki Narcissus. Uniwersalny format A4, zapięcie na gumkę. Została wykonana z niebielonej chemicznie tektury.

5,20 zł
4,42 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 0,78 zł

8
Cienkopis Graph Peps Deco czarny 2szt MAPED - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopis Graph Peps Deco czarny 2szt MAPED
Dostępny61 szt.

Cienkopis Graph'Peps Deco. Uniwersalna linia cienkopisów dla każdego, do użycia w szkole, w domu i w biurze. Końcówka oprawiona w metal. Grubość końcówki 0,4mm. Bezpieczna, wentylowana skuwka z klipsem. Ergonomiczny, trójkątny kształt poprawia komfort pisania. Korpus zdobiony błyszczącymi wzorami w kolorze tuszu. Blister 2 szt. w kolorze czarnym.

8,80 zł
9
Matki wielkich Polaków - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Matki wielkich Polaków
Dostępny746 szt.

Książka prezentuje sylwetki matek wybitnych Polaków od XVII do XX wieku. Są to: Teofila z Daniłłowiczów Sobieska – matka Jana III Sobieskiego, Tekla z Ratomskich Kościuszkowa – matka Tadeusza Kościuszki, Barbara z Majewskich Mickiewiczowa – matka Adama Mickiewicza, Salomea z Januszewskich Słowacka – matka Juliusza Słowackiego, matka Fryderyka Chopina, Stefania z Cieciszowskich Sienkiewiczowa - matka Henryka Sienkiewicza, Józefa Kasprowiczowa – matka Jana Kasprowicza, Józefa Żeromska – matka Stefana Żeromskiego, Maria Kossakowa – matka Lilki Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej, Stefania z Zieleńczyków Baczyńska – matka Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Portrety bohaterek, Autorka kreśli w oparciu o autentyczne dokumenty, korespondencję, literaturę, wspomnienia, wskazuje rangę dziedzictwa matek w charakterze, psychice czy twórczości genialnych synów. Wizerunek wielu matek ukazany jest właśnie oczyma dzieci. W tle pojawiają się także ojcowie (np. Jakub Sobieski, Euzebiusz Słowacki czy Stanisław Baczyński).

69,90 zł
51,03 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 18,87 zł

10
Wierzyliśmy jak nikt - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wierzyliśmy jak nikt
Dostępny200 szt.

Epicka powieść o przyjaźni i odkupieniu w obliczu tragedii, finalistka nagrody Pulitzera oraz National Book Award, a przy tym jedna z najważniejszych książek ostatnich lat wg „New York Timesa”, „The Washington Post” i „Entertainment Weekly” W 1985 roku młody Yale Tishman, dyrektor rozwoju chicagowskiej galerii sztuki, zamierza namieszać w środowisku amerykańskiej bohemy, wprowadzając na wystawę zbiór nadzwyczaj udanych obrazów z lat 20. Jego kariera zdaje się kwitnąć, ale wokół AIDS zbiera okrutne żniwo – przyjaciele Yale’a jeden po drugim umierają i wkrótce zostaje on niemal zupełnie sam. Trzydzieści lat później Fiona, przyjaciółka Yale'a, próbuje odnaleźć w Paryżu swoją zaginioną córkę. Zatrzymuje się na pewien czas u starego przyjaciela, znanego fotografa, który przed laty uwiecznił chicagowską epidemię. Z czasem kobieta zdaje sobie sprawę, w jak wielkim stopniu wydarzenia sprzed lat mogą ukształtować nas samych i nasze relacje z najbliższymi. Losy Yale'a i Fiony przeplatają się na przestrzeni lat, zabierając tym samym czytelników w rozdzierającą podróż przez lata osiemdziesiąte aż po chaos czasów współczesnych. *** „Porywająca opowieść... Nie oderwiecie się od tej książki”. – Michael Cunningham „Wciąga i urzeka”. – Tea Obreht

49,90 zł
36,43 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 13,47 zł

11
Szukam Ciebie od świtu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Szukam Ciebie od świtu
Dostępny30 szt.

Bez trudu serca niemożliwe jest rozeznawanie myśli, pisał św. Barsanufiusz z Gazy. Mimo to współcześnie kształtowanie wrażliwości zdaje się niemal zapomnianym elementem osobistej formacji. Dostrzegając tę lukę, wieloletni duszpasterz, terapeuta i wykładowca, ojciec Amedeo Cencini (ur. 1948), podejmuje refleksję nad tym, jak zadbaćo kształtowanie własnej wrażliwości. Odsłania przy tym jej tajemnice i pokazuje wpływ, jaki wywiera na nasze codzienne decyzje, postawy oraz te najistotniejsze życiowe wybory. Warto podjąć ten trud, bo jeśli pracujemy nad wrażliwością, budujemy dom na solidnym fundamencie, a kształtowanie nie tylko przekonań, ale i uczuć, które nadają życiu ciepło i barwę, jest wysiłkiem zadowalającym jak nic innego.

25,90 zł
18,65 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 7,25 zł

12
Tajniki magii świec - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Tajniki magii świec
Dostępny25 szt.

Nowe, rozszerzone wydanie książki Bereniki Tern, specjalistki od magii świec Jak urzeczywistnić życzenie? Zgłębiając tajniki magii świec, możesz pomóc własnym pragnieniom w ich spełnieniu. Magiczna energia świecy łączy się z duchową energią tego, który ją zdmuchuje, poprzez skupienie na płomieniu i wizualizacji życzenia. Dzięki tej wyjątkowej książce poznasz właściwości kolorów i kształtów świec używanych do rytuałów magicznych, a także olejów, kamieni i roślin, które wzmacniają ich siłę. Stosując się do wskazówek autorki, możesz zaprogramować swoje intencje tak, by mogły właściwie realizować się w planie materialnym i duchowym. Aktualne wydanie zostało wzbogacone o tabelę zodiakalną oraz rozdział poświęcony magicznym korespondencjom, duchowym kąpielom, oczyszczaniu przestrzeni i ciekawostkom o kulcie La Santa Muerte.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

13
Wall Street, banki i amerykańska polityka zagraniczna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wall Street, banki i amerykańska polityka zagraniczna
Dostępny31 szt.

Po przeczytaniu tej książki nikt nie będzie miał już wątpliwości co do tego, że finansowe elity na trwałe zdominowały scenę polityczną USA. Opowieść Murraya Rothbarda zaczyna się w okresie wojny secesyjnej i błyskotliwej kariery Jay Cooke'a. Następnie na scenę dziejową wkraczają kolejni bankierzy: J.P. Morgan, rodzina Rockefellerów, Kuhn&Loeb, Lehman Brothers, Goldman Sachs i wielu innych. Urząd prezydenta obejmują wciąż nowi politycy, lecz autor pokazuje, że tak naprawdę ważniejsi od nich są funkcjonariusze deep state zasiadający na eksponowanych stanowiskach w kolejnych administracjach. Między Wall Street a Białym Domem funkcjonuje nieustanna karuzela stanowisk, a poszczególne działania amerykańskiego państwa na świecie mają głównie na celu zabezpieczenie biznesowych i bankowych interesów.

30,00 zł
21,60 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,40 zł

14
Karty Piotruś. Rodzina Treflików - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Karty Piotruś. Rodzina Treflików
Trefl, od 3 lat
Dostępny579 szt.

„Piotruś” to gra, którą znają wszystkie polskie dzieci. Proste zasady i szybka, emocjonująca rozgrywka to przyczyny jej sukcesu i popularności. Jeśli dodać do tego karty z wizerunkami najbardziej popularnych postaci z bajek, kreskówek, komiksów i filmów – otrzymujemy produkt, który kochają wszystkie dzieci.

5,58 zł
4,85 zł

Rabat 13,1%
oszczędzasz 0,73 zł

15
Bidon Robot 20018st - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Robot 20018st
Dostępny12 szt.

Przeźroczyste bidony z kolorowym nadrukiem. Posiadają słomkę i wygodny ustnik. Nowoczesne oraz praktyczne butelki na napoje, zamykane nakrętką. Znakomicie nadają się zarówno dla uczniów, jak i dla sportowców. Pojemność: 600 ml. Możesz skompletować je z modelem plecaka CUBE 20018ST, piórnikiem, workiem i lunch boxem!

27,00 zł
22,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,05 zł

16
Nowa tożsamość - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nowa tożsamość
Dostępny41 szt.

Igor przeżywa dramat. Żona, która go zdradziła, została zamordowana. Mężczyzna musi uciekać, zanim zostaną mu postawione zarzuty. Na fałszywych papierach wyjeżdża do Nowego Jorku. Emily, młoda prawniczka, traci pracę, gdy żona szefa dowiaduje się o ich romansie. Postanawia zatopić smutki w whiskey z colą i nagle budzi się na ławce w parku. Nad nią stoi tajemniczy nieznajomy. Ma na imię Igor. Pochodzi z Polski. Jest niezwykle pociągający i mieszka w tym samym apartamentowcu, co ona. Emily jest nim zafascynowana, jednak nie zdaje sobie sprawy, jaką mroczną przeszłość zostawił za oceanem. Czy mężczyzna okaże się bezwzględnym zabójcą, który ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości?

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

17
Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wszystko jest łatwiejsze, niż nam się wydaje
Dostępny109 szt.

Rafael Santandreu – autorytet w dziedzinie zdrowia psychicznego – wyjaśnia, jak pracować, żeby czerpać z tego przyjemność, w jaki sposób radykalnie wyzbyć się kompleksów i dlaczego warto postrzegać stratę jako szansę. Poradnik zawiera praktyczne ćwiczenia, które nie tylko pomagają nauczyć się, jak wzorowo dawać sobie radę z trudnymi osobami, być w stanie przebaczać i umieć zapominać, ale też w jaki sposób stworzyć dobrą relację partnerską i czuć się szczęśliwym, niezależnie od sytuacji. Zmienianie siebie wymaga pracy i wysiłku, ale jest to najważniejsza praktyka w życiu człowieka – przepustka do dużo lepszego, szczęśliwszego i pełniejszego życia, to potężne narzędzie pomagające dokonać osobistej przemiany, to także kompletny podręcznik autoterapii.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

18
Gniew - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Gniew
Dostępny67 szt.

Co łączy wyborców Trumpa, sufrażystki, Adasia Miauczyńskiego i młodzież biorącą udział w strajkach klimatycznych? Gniew. Gwałtowne uczucie, które wyraźnie sygnalizuje sprzeciw i potrzebę zmian. Filozof i publicysta Tomasz S. Markiewka, odwołując się do historii, ekonomii i popkultury, odpowiada na pytania o rolę gniewu we współczesnej Polsce. Kogo najczęściej dotyczy i jak się wyraża? W jakie kierunki politycznie popycha? I czy dobrze wykorzystany może pozytywnie wpływać na społeczeństwo? Gniew. Inna historia III RP to książka o zbiorowej emocji jako zjawisku politycznym oraz próba odpowiedzi na pytanie, jak najlepiej radzić sobie z gniewem we współczesnym kapitalizmie.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

19
Basen dmuchany 3-komorowy, 61 x 22 cm, mix wzorów - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Basen dmuchany 3-komorowy, 61 x 22 cm, mix wzorów
Intex
Dostępny6 szt.

Brodzik dla malucha został stworzony z myślą o najmłodszych i równie wymagających, jak dorośli, klientach. Zabawy w wodzie podczas upalnych i gorących dni to jedna z najbardziej lubianych przez maluchy atrakcji. Brodzik wykonany został z trwałego i odpornego na uszkodzenia tworzywa PCV. Miękkie i dmuchane ścianki oraz dno baseniku zapewniają każdemu dziecku odpowiedni komfort i wygodę podczas kąpieli czy zabawy. Świetny kolorowy design z rysunkami przedstawiającymi zabawne dinozaury lub misie zachęci do wspólnej zabawy każdego malucha. Basenik bardzo łatwo i szybko daje się przygotować do użytkowania. Można go ze sobą zabrać na każdy rodzinny wyjazd, czy wakacyjny odpoczynek. Idealny na gorące dni oraz zapewni zabawę na długie godziny. Basen nadaje się do zabawy w jesiennie i zimowe dni z piłeczkami. Brak piłeczek w zestawie. Specyfikacja: • pojemność: 28 litrów, • wymiary: 61.0 x 22.0 cm, • waga: 0.3 kg, • łatka naprawcza dołączona do zestawu. Uwaga! Mix wzorów. Towar wysyłany losowo. Cena dotyczy 1 sztuki.

32,60 zł
29,99 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,61 zł

20
Zeszyt A4/96K gładki (5szt) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zeszyt A4/96K gładki (5szt)
Dostępny19 szt.

Zeszyt A4, gładki. 96 kartek. Opakowanie zawiera 5 sztuk. Różne wzory.

45,00 zł
40,50 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,50 zł

21
Michael Collins - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Michael Collins
Dostępny18 szt.

Michael Collins (1890-1922) to dziś w Irlandii (i nie tylko) postać legendarna. Uczestnik Powstania Wielkanocnego (1916), brytyjski więzień, jeden z dowódców Irlandzkiej Armii Republikańskiej w prowadzonej w latach 1919-1921 partyzanckiej wojnie z Wielką Brytanią, uczestnik delegacji negocjującej z Londynem traktat pokojowy, w wyniku którego powstało Wolne Państwo Irlandzkie, w końcu szef rządu tymczasowego i naczelny wódz armii irlandzkiej. Zginie w przydrożnej zasadzce jako ofiara wojny domowej, która wybuchła pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami dalszej walki z Anglikami. Barwny życiorys tego niezwykłego człowieka (tak w sferze prywatnej, jak i politycznej) Pat Coogan – doskonały warsztatowo historyk i świetny narrator – umieszcza na szerokim tle irlandzkiej historii. Czytelnik poznaje dzięki temu nie tylko poglądy i dokonania tytułowego bohatera, ale zyskuje też ogólną wiedzę dotyczącą uwarunkowań i etapów drogi, która prowadziła Irlandczyków ku niepodległości.

69,00 zł
51,06 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 17,94 zł

22
Kopciuszek GRANNA - Gry planszowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kopciuszek GRANNA
Granna
Dostępny472 szt.

Pomóżcie Kopciuszkowi wybrać się na wielki bal. Odszukajcie w odpowiedniej kolejności wszystko, co niezbędne, by mógł zadziałać czar. Jeśli tylko uda wam się zdążyć przed północą, do Kopciuszka nareszcie uśmiechnie się szczęście.Liczba graczy: 1-4 osób

37,90 zł
36,01 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,89 zł

23
Pruskie Baby - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pruskie Baby
Dostępny120 szt.

Nikt tak nie potrafi zepsuć świąt jak własna rodzina. Zwłaszcza gdy znienacka postanawia dać się zabić...Edyta, uciekająca od nieszczęśliwego małżeństwa na rodzime Podlasie, niespodziewanie znajduje się w centrum kryminalnej intrygi. Rodowe sekrety jeden po drugim wdzierają się w sielską atmosferę Wielkanocy. Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu patrzy na ręce ABW, w Augustowie na jaw wychodzą zaskakujące koligacje, a zbiegi okoliczności mnożą się niczym grzyby po deszczu.Nieszczęśliwa dziewczyna, samolubny maminsynek, zdemoralizowana kuzynka, przebojowa babcia i błyskotliwy policjant. A nawet trzech policjantów.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

24
Rok na Kwiatowej. Tom 7. W kolorze wrzosu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rok na Kwiatowej. Tom 7. W kolorze wrzosu
Dostępny239 szt.

Karolina Wilczyńska zaprasza wszystkie czytelniczki na ulicę Kwiatową – tu spotkacie wspaniałych przyjaciół, którzy zawsze znajdą dla was czas! Życie nie rozpieszcza Danuty, a z dorastającym synem kobieta powoli traci kontakt. W pracy też nieustannie musi udowadniać swoją wartość, tym bardziej że właściciel konkurencyjnej kancelarii nie przebiera w środkach i stara się jej zaszkodzić. Na szczęście Danutę postanawia wesprzeć sąsiadka, Liliana. Czy wspólnymi siłami uda im się pokonać bezwzględnego prawnika? Danuta nie lubi prosić o pomoc, lecz oparcie w otaczających ją kobietach okaże się balsamem dla zlęknionego i samotnego serca. Czy ambitna pani adwokat przestanie wreszcie udawać, że jej życie jest idealne, a ona doskonale nad wszystkim panuje? I jaką rolę w tej historii odegrają delikatne kwiaty wrzosu, które podobno przynoszą nieszczęście?

36,90 zł
27,68 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 9,22 zł

25
Legendy chrześcijańskie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Legendy chrześcijańskie
Dostępny18 szt.

Łacińskie słowo legenda znaczy to, co powinno się czytać. Legendy chrześcijańskie zaczęły powstawać już w pierwszych wiekach Kościoła jako barwne opowieści o życiu Jezusa, Matki Najświętszej, a później także świętych. Niektóre z legend zawartych w niniejszym tomie pochodzą jeszcze ze średniowiecza, inne zostały napisane w wiekach późniejszych bądź współcześnie. Obok legend polskich Czytelnik znajdzie tu opowieści z kręgu kultury romańskiej, zarówno ludowe, jak i literackie. Zawsze chętnie słuchane i czytane nie tylko przez dzieci. Wspaniała lektura dla całej rodziny.

34,90 zł
25,13 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 9,77 zł

26
Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Komar. Najokrutniejszy zabójca na świecie
Dostępny65 szt.

Bezwzględny morderca, który decydował o losach narodów i przebiegu wojen W ciągu 200 tysięcy lat naszej stosunkowo krótkiej egzystencji odebrał życie mniej więcej 52 miliardom ludzi. Przenosi destrukcyjne choroby, które są przyczyną bezkresnego potoku rozpaczy i śmierci. I nie ma zamiaru przestać. Komar, a właściwie krwiożercza komarzyca, prowadzi z nami bitwę od zarania dziejów. Potrafi przetrwać wiele przeciwności losu z godną podziwu nieustępliwością. Timothy C. Winegard stworzył niezwykłą, napędzaną zaskakującymi spostrzeżeniami opowieść o owadzie, który wciąż pozostaje niepokonany. W swej książce przywołuje momenty z historii, w których komar odegrał kluczową rolę, i zaskakuje tym, jak ogromny wpływ na nasze życie ma ten niewielki owad.

49,90 zł
35,93 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,97 zł

27
Był sobie szczeniak. Molly - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Był sobie szczeniak. Molly
Dostępny183 szt.

Molly to śliczna i wesoła suczka, która sprawia, że życie małej CJ staje się pełne radości. Jednak mama dziewczynki nie zgadza się na posiadanie szczeniaka. Poświęca swojej córce mało czasu i nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo potrzebuje ona przyjaciela. Piesek ma ważne zadanie – musi w ukryciu opiekować się CJ i dotrzymywać jej towarzystwa, zwłaszcza w trudnych chwilach. Molly wie, że mama dziewczynki jej nie akceptuje, ale da z siebie wszystko, by zmieniła zdanie i również została jej kochaną opiekunką! Był sobie szczeniak to seria dla dzieci o losach psiaków znanych z bestsellerowych książek Był sobie pies i Był sobie pies 2. W. Bruce Cameron – dwukrotnie został wybrany najlepszym felietonistą przez National Society of Newspaper Columnist. Obecnie mieszka w Kalifornii. Bardzo bliska relacja z ukochaną suczką Cammie spowodowała, że pisarz zafascynował się najbardziej przyjaznymi czworonogami. Jest autorem licznych powieści o uroczych wyszczekanych bohaterach.

29,90 zł
21,53 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 8,37 zł

28
Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Kraj nie dla wszystkich. O szwedzkim nacjonalizmie
Dostępny199 szt.

Dlaczego w Szwecji płoną ośrodki dla uchodźców? Dlaczego w holu największego instytutu badawczego w kraju, Karolinska Institutet, nadal znajduje się popiersie Gustava Retziusa, pioniera teorii czystości rasy? Jak to się stało, że zaledwie trzy lata po II wojnie światowej mieszkańcy Jönköping postanowili wypędzić z miasta tattare – skandynawskich Romów? Słowo „nacjonalista” od drugiej wojny światowej stało się w pewien sposób wyklęte. Ale dzisiejszy nacjonalizm nie ma nic wspólnego z nazizmem – mówi Lasse, jeden ze Szwedzkich Demokratów, którzy są bohaterami tej książki. To partia, która ubrała nacjonalizm w garnitur i ładne słowa, prezentując coraz liczniejszym wyborcom uśmiechniętą twarz. Chcą budować nowy Dom Ludu, po swojemu rozumiejąc ideę szwedzkiej równości. Wiktoria Michałkiewicz szuka źródeł wzrostu poparcia dla nacjonalistycznych idei i ugrupowań w kraju uznawanym za oazę szczęścia. Szuka ich nie tylko w rozmowach ze współczesnymi szwedzkimi nacjonalistami, ale też przywołując duchy przeszłości. Ta książka to ważne ostrzeżenie, że we właściwych okolicznościach niewiele trzeba, by wyzwolić nienawiść, która zatruwa całe społeczeństwa. Laureatka II edycji konkursu reporterskiego Wydawnictwa Poznańskiego z 2019 r.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

29
Bidon Pieski 20015st - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Pieski 20015st
Dostępny23 szt.

Przeźroczyste bidony z kolorowym nadrukiem. Posiadają słomkę i wygodny ustnik. Nowoczesne oraz praktyczne butelki na napoje, zamykane nakrętką. Znakomicie nadają się zarówno dla uczniów, jak i dla sportowców. Pojemność: 600 ml. Możesz skompletować je z modelem plecaka CUBE 20015ST, piórnikiem, workiem i lunch boxem!

27,00 zł
22,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,05 zł

30
Kobieta bez grobu. Historia mojej ciotki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Promocja
Kobieta bez grobu. Historia mojej ciotki
Dostępny58 szt.

Kronikę Dolnej Styrii tworzy wielowiekowe współistnienie dwóch żywiołów narodowych. Do I wojny światowej dominowali mieszkańcy niemieckojęzyczni, próbujący pozbawić Słoweńców równych praw. Gdy w 1919 roku władzę objęli Słoweńcy, zwalniano z pracy niemieckich nauczycieli i urzędników, wielu z nich musiało z dnia na dzień opuścić kraj. Kiedy w 1941 roku Hitler napadł na Jugosławię, natychmiast wydał rozkaz, by Dolną Styrię znowu uczynić niemiecką. W 1945 roku karta ponownie się odwróciła, przynosząc kres niemieckiej mniejszości na tym terenie. W wyniku prześladowań Niemców w Jugosławii w 1945 roku zginęła w obozie w Hrastovcu Pauline Drolc. Nieśmiała kobieta, o której nawet sąsiedzi wiedzieli niewiele. Pauline była żoną Słoweńca, miejscowego organisty, ale jednocześnie siostrą narodowych socjalistów, antysemitów, członków SS i Gestapo. Martin Pollack próbuje odpowiedzieć na pytanie, dlaczego jego stryjeczna babka Pauline zginęła. I tak historia zwykłej cichej kobiety, mieszkanki Tüffer w Dolnej Styrii, przeradza się w opowieść o splątanych losach austriackiej rodziny żyjącej na terenie obecnej Słowenii, skomplikowanych stosunkach narodowościowych, burzach wojen światowych, zmieniających się ideologiach i podziałach politycznych.

34,90 zł
20,94 zł

Rabat 40,0%
oszczędzasz 13,96 zł

31
Cienkopis Graph Peps Deco 4 kolory MAPED - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Cienkopis Graph Peps Deco 4 kolory MAPED
NiedostępnyBrak

Cienkopis Graph'Peps Deco. Uniwersalna linia cienkopisów dla każdego, do użycia w szkole, w domu i w biurze. Końcówka oprawiona w metal. Grubość końcówki 0,4mm. Bezpieczna, wentylowana skuwka z klipsem. Ergonomiczny, trójkątny kształt poprawia komfort pisania. Korpus zdobiony błyszczącymi wzorami w kolorze tuszu. Blister 4 szt. kolory fancy (błękitny, zielony, różowy, pomarańczowy).

12,60 zł
32
Nożyczki kreatywne Kidicraft 13cm 3szt MAPED - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nożyczki kreatywne Kidicraft 13cm 3szt MAPED
Dostępny49 szt.

Plastikowe nożyczki kreatywne KIDICRAFT dla młodszych dzieci. Trzy rodzaje ostrzy: proste, fale i zygzaki. Trzy kolory i motywy na obudowie nożyczek: słonik, krokodyl i rekin. Bezpieczne, nie tną skóry, włosów ani ubrań, nie przewodzą prądu. Najbardziej lubiany przez dzieci wzór zygzak wbudowany w obudowę z klipem, który redukuje wysiłek niezbędny do cięcia. Blister 3 sztuki.

17,40 zł
33
Najstarsze klątwy. Czerwone Zwoje Magii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Najstarsze klątwy. Czerwone Zwoje Magii
Dostępny188 szt.

Najbardziej znane na świecie uniwersum Nocnych Łowców doczekało się porywającej serii o Magnusie i Alecu. Cassandra Clare powraca z opowieścią o parze shipowanej przez miliony czytelników! Jedyne, o czym marzył Magnus Bane, to podróż po Europie z Alekiem Lightwoodem – Nocnym Łowcą, który wbrew przeciwnościom losu w końcu został jego chłopakiem. Jednak gdy tylko para zadomawia się w Paryżu, przybywa stary przyjaciel z wiadomościami o sławiącym demona kulcie zwanym Szkarłatną Ręką. Kult został lata temu założony przez Magnusa dla żartu, teraz pod nowym przywództwem dąży do wywołania chaosu na całym świecie. Magnus i Alec wyruszają w pogoń po Europie, aby wyśledzić Szkarłatną Rękę i ich nieuchwytnego nowego przywódcę, zanim zgrupowanie spowoduje więcej szkód. Magnus i Alec będą musieli zaufać sobie bardziej niż kiedykolwiek – nawet jeśli oznacza to ujawnienie tajemnic, które chcieli zatrzymać tylko dla siebie.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

34
Czarownice, mieszczki, pokutnice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Czarownice, mieszczki, pokutnice
Dostępny59 szt.

„Siła książki Michała Ślubowskiego tkwi w wyborze herstorycznej perspektywy, której dotąd próżno szukać w gdańskiej historiografii. Przedstawia postaci wybranych kobiet, mniej lub bardziej znanych, które żyły i umierały, pracowały i kochały w dawnym Gdańsku. To historia także obyczajów, tradycji i zmagania się z przeciwnościami losu. Ponadto Ślubowskiego cechuje niezwykła umiejętność narracji, snucia opowieści o niełatwych czasach i często dramatycznych wyborach, dzięki czemu Czarownice… czyta się jednym tchem. Tak udany debiut wydawniczy tylko zaostrza apetyt na kolejne książki tego autora, których będę niecierpliwie wyczekiwał”. – dr Jan Daniluk, historyk Uniwersytetu Gdańskiego, badacz i popularyzator dziejów Gdańska i Sopotu Michał Ślubowski (ur. 1992) – absolwent Wydziału Historycznego UG, przewodnik po Górze Gradowej i Oliwie. Twórca strony Gedanarium, poświęconej historii Gdańska i życiu jego mieszkańców. Otrzymał Stypendium Kulturalne Miasta Gdańska (2019), współpracuje z wieloma instytucjami kultury w mieście. Mieszka z żoną w Oliwie.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

35
Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Muzyka sfer. Teksty o poetkach i poetach
Dostępny3 szt.

Janusz Drzewucki jest krytykiem literackim, poetą, dziennikarzem, wydawcą, redaktorem miesięcznika „Twórczość” i też przewodniczącym jury Nagrody Literackiej m. st. Warszawy. Jest człowiekiem, który od dekad uważnie czyta i poznaje meandry twórczości takich twórców jak Wisława Szymborska, Julia Hartwig, Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz, Zbigniew Herbert i wielu, wielu innych. Muzyka sfer jest jego kolejną książką krytyczno-literacką. Jak sam autor zauważa we wstępie: „Gdy przed ponad czterema dekadami zacząłem studiować filologię polską i pewnego jesiennego sobotniego ranka znalazłem się w jeszcze pustej czytelni głównej Biblioteki Jagiellońskiej, przyszło mi do głowy, że być może wszyscy poeci – autorzy książek stojących na półkach otaczających mnie z wszystkich stron – w każdej chwili, a zatem także w tej chwili czytają równocześnie swoje wiersze, jedni głośniej, drudzy ciszej, jedni wolniej, drudzy szybciej. Wszak poeci, wielcy poeci, są niczym ciała niebieskie. W bibliotece, tylko w bibliotece, można czasami usłyszeć muzykę sfer. Nie znaczy to jednak, że poezję winno się czytać tylko w bibliotece. Nic z tych rzeczy”. Muzyka sfer jest więc przejmującym świadectwem dojrzałej i wnikliwej lektury jednych z najwybitniejszych poetek i poetów XX i XXI wieku.

49,90 zł
26,95 zł

Rabat 46,0%
oszczędzasz 22,95 zł

36
Dwugłos o "Pieśni nad Pieśniami" - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dwugłos o "Pieśni nad Pieśniami"
Dostępny48 szt.

Papież Franciszek, cytując św. Efrema, napisał o Biblii: „Twoje słowo ma wiele różnych aspektów, tak jak liczne są perspektywy tych, którzy je badają” (Aperuit illis,2). W sposób szczególny odnosi się to do Pieśni nad Pieśniami. Wprawdzie historyczny autor, podający się za króla Salomona, wyraził w niej w poetycki sposób miłość dwojga zakochanych, niemniej jednak na przestrzeni wieków odkrywano w niej rozmaite znaczenia: Miłość Boga do Izraela, Chrystusa do Kościoła lub duszy ludzkiej, wzorzec dla chrześcijańskich małżonków lub mistyczną relację pomiędzy Bogiem a człowiekiem. Dwoje autorów książki przedstawia dwa różne podejścia do tekstu Pieśni nad Pieśniami. Małgorzata Piotrkowska-Dankowska, kobieta, polonistka i teolog, mężatka, idąc szlakami współczesnych badań literackich oraz doświadczenia św. Teresy od Dzieciątka Jezus, wprowadza czytelnika w humanistyczną głębię poematu biblijnego. Krzysztof Bardski, mężczyzna, prezbiter Kościoła Katolickiego, biblista, tłumacz wielu ksiąg Pisma świętego, dzieli się bogactwem starożytnych i średniowiecznych interpretacji. Odrębne, lecz uzupełniające się nawzajem spojrzenia na ten sam tekst biblijny zapraszają do otwarcia się na głębię i bogactwo znaczeń Słowa Bożego.

39,90 zł
28,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 11,17 zł

37
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera, część 3. King. Tom 7 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera, część 3. King. Tom 7
Dostępny41 szt.

Wielki finał bestsellerowej serii King, która przyprawia o szybsze bicie serca Kiedy myślisz, że wiesz o jej bohaterach już wszystko, T.M. Frazier w ostatnim tomie gwarantuje emocjonalną jazdę bez trzymanki! Gdy się poznali, Dre była dla niego piękną nieznajomą potrzebującą pomocy i wsparcia. Teraz stała się dla Preppy’ego kimś znacznie więcej – rodziną, o którą będzie walczył do utraty tchu. Mężczyzna w muszce jest bardziej zdeterminowany niż kiedykolwiek. Musi ocalić swoich najbliższych. Pragnie zemsty i nie zamierza odpuścić.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

38
Od Zasmyk do Skrobowa. Przeciw UPA... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Od Zasmyk do Skrobowa. Przeciw UPA...
Dostępny7 szt.

Wspomnienia żołnierza z oddziału Jastrzębia,który przeszedł szlak bojowy z 27. Wołyńską Dywizją Piechoty AK od samoobrony w Zasmykach, do rozbrojenia w Skrobowie.

35,90 zł
25,85 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,05 zł

39
Opatrzność i przeznaczenie - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wyprzedaż
Opatrzność i przeznaczenie
Dostępny2 szt.

Miłość Boga towarzyszy nam od samego początku, od chwili narodzenia i wiernie prowadzi nas na spotkanie ze Sobą. Bóg przecież nie każe błądzić nam po pustyni świata, lecz wskazuje każdemu z nas jeden jasny cel nasze przeznaczenie czyli zbawienie, wspólnotę ze Sobą! W Swojej Opatrzności opiekuje się nami, wiernie towarzyszy i prowadzi. Bóg kładąc przed nami wiele różnych możliwości, widzi konsekwencje każdej naszej decyzji i zaprasza nas do przygody z Doskonałością. Tylko od nas zależy, czy z tej możliwości skorzystamy!

34,90 zł
17,45 zł

Rabat 50,0%
oszczędzasz 17,45 zł

40
Wprowadzenie do projektowania układów zwrotnic zestawów głośnikowych. - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Wprowadzenie do projektowania układów zwrotnic zestawów głośnikowych.
Dostępny150 szt.

Niniejszy poradnik został napisany z myślą o pasjonatach elektroniki i elektroakustyki pragnących samodzielnie zajmować się projektowaniem, pomiarami i montażem układów zwrotnic zestawów głośnikowych. Główną zaletą tej publikacji jest jej praktyczność wynikająca z opisu poszczególnych zagadnień w sposób przystępny, przy użyciu licznych przykładów. Książka stanowi doskonałą bazę do prowadzenia we własnym zakresie eksperymentów z różnymi rodzajami filtrów elektrycznych. Z uwagi na to, że tematyka zwrotnic pasywnych jest podejmowana w wielu publikacjach w sposób zdawkowy, a na forach internetowych występuje bardzo wiele sprzecznych ze sobą informacji na ten temat, tym bardziej warto zaopatrzyć się w to, swego rodzaju, kompendium wiedzy. Autor książki nie poprzestaje bowiem na zsyntetyzowaniu informacji teoretycznych dotyczących projektowania zwrotnic, ale idzie o krok dalej i opisuje konkretne zagadnienia praktyczne, z jakimi miał do czynienia podczas swojej kariery zawodowej. Publikacja wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu na informacje, które z natury rzeczy są trudno dostępne i z pewnością przyczyni się do powstania wielu ciekawych projektów układów zwrotnic zestawów głośnikowych wykonanych przez czytelników. Magister inżynier Tomasz Łysek jest absolwentem Politechniki Poznańskiej. Na co dzień mieszka i pracuje we Wrześni jako elektronik. Jego zainteresowania naukowe koncentrują się na projektowaniu, konstrukcji i montażu układów elektronicznych, takich jak wzmacniacze lampowe, wzmacniacze tranzystorowe, filtry elektryczne, odbiorniki radiowe, generatory i wobulatory. W wolnym czasie zajmuje się renowacją polskich i radzieckich urządzeń elektronicznych wyprodukowanych w czasach socjalistycznych.

44,00 zł
39,16 zł

Rabat 11,0%
oszczędzasz 4,84 zł

41
Ludzie nie ideologia - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ludzie nie ideologia
Dostępny122 szt.

W 2005 roku kilkutysięczna Parada Równości przeszła ulicami Warszawy mimo zakazu ówczesnego prezydenta Warszawy, Lecha Kaczyńskiego. Przez kolejne lata temat mniejszości seksualnych nie schodził z medialnych nagłówków, znane postacie robiły coming outy, wrastała świadomość społeczna na temat dyskryminacji osób LGBT, Marsze Równości odbywały się niemal w całej Polsce, a do Sejmu wybrano nieheteronormatywnych posłów i posłanki. W ostatnim czasie skrót LGBT prawicowi politycy próbują skojarzyć z niejasną ideologią, warto więc oddać głos samym zainteresowanym i zapytać o ich codzienne życie i rodzinę, ale też homofobię z którą się stykają, stosunek do polityki, miłości i seksu. Z zebranych w książce wywiadów wyłania się obraz najważniejszych tematów społeczności LGBT ostatnich 15 lat. Szczerze o swoim życiu mówi zarówno sołtyska Grzebieniska, jak i wielkomiejska draq queen. Są rozmowy z osobami znanymi z pierwszych stron gazet, od Roberta Biedronia, przez Sylwię Chutnik, Jacka Dehnela, aż po Margot. Częścią tej społeczności są też takie osoby jak matka lesbijki Agnieszka Holland, czy sojuszniczka Maria Peszek. To w tych opowieściach zawarte są nie tylko narracje o społecznych procesach, ale przede wszystkim doświadczenie życia w Polsce ostatnich lat – są ludzie, nie ideologia.

49,90 zł
36,93 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 12,97 zł

42
Worek na obuwie ST.RIGHT SO-01 korony CACA - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Worek na obuwie ST.RIGHT SO-01 korony CACA
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Funkcjonalność: worek na obuwie lub strój gimnastyczny posiada podwójne boczne sznurki, które umożliwiają noszenie worka w rękach, na ramieniu oraz na plecach Wymiary: 34 cm x 43 cm

18,90 zł
17,01 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 1,89 zł

43
Bidon Motylki 20025st - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Motylki 20025st
Dostępny14 szt.

Przeźroczyste bidony z kolorowym nadrukiem. Posiadają słomkę i wygodny ustnik. Nowoczesne oraz praktyczne butelki na napoje, zamykane nakrętką. Znakomicie nadają się zarówno dla uczniów, jak i dla sportowców. Pojemność: 600 ml. Możesz skompletować je z modelem plecaka CUBE 20018ST, piórnikiem, workiem i lunch boxem!

27,00 zł
22,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,05 zł

44
Skóra z tysiąca bestii - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Skóra z tysiąca bestii
Dostępny25 szt.

Stphane Fert brawurowo interpretuje stare baśnie. Tym razem wziął na warsztat baśnie braci Grimm, a właściwie jedną z nich – „Wieloskórkę”. Zinterpretował ją po swojemu i dostarczył w nasze ręce przecudną opowieść o silnych kobietach i mężczyznach gnanych żądzami. Zły król-czarownik, po śmierci swojej pięknej żony, postanawia poślubić swoją córkę. Gdy zostaje odrzucony, skazuję ją na ból i cierpienie. Tak zaczyna się opowieść pełna zwrotów i dwuznacznych postaci. Warto sprawdzić co się stanie jeśli książę jest delikatny i zafascynowanych florą, a księżniczka jest uroczą ogrzycą. Dobra wróżka ma aparycję czarownicy. Daj się przenieś w świat baśni, który wyemancypował się i znów stał się tajemniczy. Skóra z tysiąca baśni to mroczna i piękna opowieść. Okrutna i delikatna. Dramatyczna i zabawna.

69,00 zł
49,68 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 19,32 zł

45
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera, część 1. King. Tom 5 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Preppy. Życie i śmierć Samuela Clearwatera, część 1. King. Tom 5
Dostępny38 szt.

Kontynuacja bestsellerowej serii King – historia Preppy’ego Samuel Clearwater najbardziej w swoim życiu docenia oddanych przyjaciół, pyszne naleśniki, dobre awantury i ostry seks. Kiedy jeden z jego najlepszych kumpli trafia do więzienia, postanawia zrobić wszystko, aby jego córki nie zabrała opieka społeczna. Andrea to zagubiona dziewczyna, gotowa sprzedać wszystko co ma za kolejną dawkę heroiny. Gdy jest już u kresu wytrzymałości, spotyka mężczyznę w muszce, który tak jak ona zdążył poznać ciemne strony życia. To spotkanie nada nowy tor ich życiu i… śmierci. Dla większości śmierć oznacza koniec. Dla Dre i Preppy’ego okaże się dopiero początkiem.

39,90 zł
29,53 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 10,37 zł

46
Bidon Street 20022st - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bidon Street 20022st
Dostępny8 szt.

Przeźroczyste bidony z kolorowym nadrukiem. Posiadają słomkę i wygodny ustnik. Nowoczesne oraz praktyczne butelki na napoje, zamykane nakrętką. Znakomicie nadają się zarówno dla uczniów, jak i dla sportowców. Pojemność: 600 ml. Możesz skompletować je z modelem plecaka CUBE 20018ST, piórnikiem, workiem i lunch boxem!

27,00 zł
22,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 4,05 zł

47
Śląsk moja ojczyzna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Śląsk moja ojczyzna
NiedostępnyBrak

Książki tej nie można umieścić w żaden szablon, ona jest za bardzo urozmaicona. Zaczynając od dziecięcej ciekawości, odkryć pięknej natury i społeczeństwa, tematyka ta leci jak przez ważkę noszona z ciekawostkami i zapatrzeniem na śląską krainę. Tu i tam w prozaiczną treść wkrada się nagle jakiś wierszyk, malowany obraz, albo jakiś ciekawy cudak z barwnego szkła. Humor dowcip, krytyczna ocena, a przede wszystkim optymistyczne nastawienie, tworzą razem funkcję przewodnika.

10,00 zł
8,50 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 1,50 zł

48
Plecak szkolny 4-komorowy, różowe psiaki - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Plecak szkolny 4-komorowy, różowe psiaki
St. Majewski
NiedostępnyBrak

Plecak szkolny został zaprojektowany i wykonany według najnowszych trendów i potrzeb uczniów. Jest bardzo funkcjonalny, ma 4 pojemne komory, 2 kieszenie zewnętrzne oraz 1 dodatkową kieszeń wewnętrzną. Funkcjonalność: • 4 komory, • 2 kieszenie zewnętrzne, • kieszeń wewnętrzna, • wewnętrzna kieszeń pokryta polarem, • wyjście na słuchawki, • organizer z zawieszką na klucze. Komfort i bezpieczeństwo: • profilowane, ergonomiczne plecy, dodatkowo usztywnione, • miękkie szelki z regulacją długości, • wzmocniony gąbką spód plecaka, • pas mostkowy, • wzmocniona rączka, • uchwyty do suwaka głównej komory pozwalają na założenie zabezpieczenia kłódkowego luz z szyfrowaniem TSA, • elementy odblaskowe, • materiał wodoodporny. Wymiary: • wysokość 40.0 cm, • szerokość 28.0 cm, • głębokość 18.0 cm. Waga: 550 g Pojemność: 22 litry

103,90 zł
93,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 10,39 zł

49
O wdzięczności - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
O wdzięczności
Dostępny12 szt.

Kiedy proste i zwyczajne sprawy, drobne z pozoru gesty stają się nadzwyczajne? Wtedy, kiedy potrafimy się z nich cieszyć i je docenić, kiedy umiemy być za nie wdzięczni. A jak nauczyć dziecko wdzięczności? Pomocne elfy na wszystko znajdą sposób. Podpowiedzą dzieciom i rodzicom, o co z tą wdzięcznością chodzi.

14,90 zł
10,73 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 4,17 zł

50
Fajerwerki nad otuliną - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Fajerwerki nad otuliną
Dostępny16 szt.

Może i nie da się dwa razy wejść do tej samej rzeki, ale da się dwukrotnie zadebiutować w tym samym wydawnictwie. Łukasz Nicpan jest tego dowodem. W 1980 roku opublikował w PIW-ie swój pierwszy tom poetycki Czyste ratownictwo. Dokładnie 40 lat później publikuje u nas swoją pierwszą autorską książkę prozatorską. Fajerwerki nad otuliną wymykają się literackim opisom, ale też… fizyce. To rodzaj dziennika-niedziennika. Pełne poezji – wszak ostatnio za swój tomik Łukasz Nicpan dostał Nagrodę Bednarczyków – obserwacje i zapiski układają się w roku z życia narratora. Nie jest to jednak rok kalendarzowy ani astronomiczny – ale zbiór dni, spotkań i spostrzeżeń, w których realizm przeplata się z magią. Całość układa się w spójną, fascynującą opowieść o człowieku, który odnalazł swój azyl w otulinie Puszczy Kampinoskiej. I z tego dystansu obserwuje życie.

45,00 zł
33,30 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,70 zł

Wróć do góry