hamburger
Menu
Kategorie
Kategorie
Książki - wyszukiwanie
Książki
Zabawki
Puzzle
Gry planszowe
Audiobooki
Muzyka
Filmy

Kalendarz premier z dnia 2020.04.07

Poniżej znajduję się lista książek oraz innych produktów, które ukazały się tego dnia, czyli we wtorek 7 kwietnia 2020 roku. Na pierwszym miejscu znajduje się Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata (Robert G. Fresson), na drugim Sieć Alice (Kate Quinn). Kolejny produkt to Mózg psychopaty (wyd. 2020) (James Fallon) oraz Pora na potwora, wydanie 2 (Aleksandra Mizielińska, Daniel Mizieliński).
1
Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Flaga na maszt! Przewodnik po flagach z całego świata
Dostępny78 szt.

Lektura obowiązkowa dla wszystkich flagomaniaków! Dlaczego na fladze Stanów Zjednoczonych jest 13 pasów? Co symbolizuje wielkie czerwone koło na środku flagi Japonii? Jak wyglądały herby i bandery dawnych królestw? Który kraj ma na fladze papugę, a który parasol? Czy flaga może być kwadratowa, trójkątna albo w ząbki? Słońca, gwiazdy, krzyże, lwy, orły i smoki – barwny świat flag może przyprawić o zawrót głowy. Skąd się wzięły i co oznaczają ich kolory i widoczne na nich symbole? Dzięki temu przewodnikowi poznacie wszystkie ich tajemnice. Są tu flagi współczesne i chorągwie dawnych imperiów, flagi dobrze znane i te z dalekich krajów, a nawet spoza naszej planety! A każda z nich skrywa w sobie fascynującą opowieść o dziejach i ambicjach kraju, którego jest znakiem. Pora na wyprawę w tysiąc flag dookoła świata!

49,90 zł
30,94 zł

Rabat 38,0%
oszczędzasz 18,96 zł

2
Sieć Alice - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sieć Alice
Dostępny49 szt.

„Porywająca historia kobiety szpiega z wielką wojną w tle. Wspaniała powieść, gwarantuję, że ją pokochacie” – – Reese Witherspoon. Dwie wojny, dwie kobiety, jedna tajemnica 1947, Wielka Brytania. Charlie przybywa do Europy na polecenie rodziców. Ma się tu pozbyć „kłopotu” i uniknąć obyczajowego skandalu. Tak naprawdę dziewczyna marzy o odnalezieniu ukochanej kuzynki, która zaginęła podczas wojennej zawieruchy. Ślady prowadzą do małej francuskiej restauracji skrywającej ponurą tajemnicę… 1915, Francja. Eve otrzymuje zadanie – musi nawiązać romans z niemieckim kolaborantem i zdemaskować go. Do tego zobowiązuje ją przysięga sieci Alice – organizacji kobiet szpiegów ukrywających się pod pseudonimami kwiatów. Cena, jaką zapłaci za swoją misję, będzie bardzo wysoka. A okazja do zemsty pojawi się dopiero po kolejnej wojnie… Oparta na prawdziwej historii królowej szpiegów, pełna zaskakujących zwrotów akcji, powieść historyczna Kate Quinn łączy ze sobą nie tylko czasy dwóch wojen światowych. To przede wszystkim intrygujące spotkanie bohaterek, które pozornie dzieli wszystko, ale łączy bezgraniczna odwaga. Najwyższą cenę za wywoływane przez mężczyzn wojny zawsze płacą kobiety. Jednak to właśnie one nigdy nie tracą nadziei. • Ponad 2 000 000 sprzedanych egzemplarzy • Bestseller „The New York Times”

44,90 zł
33,23 zł

Rabat 26,0%
oszczędzasz 11,67 zł

3
Mózg psychopaty (wyd. 2020) - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
44,90 zł
36,82 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,08 zł

4
Pora na potwora, wydanie 2 - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pora na potwora, wydanie 2
Dostępny59 szt.

A gdyby tak zwierzaki pozamieniały się głowami? Albo nogami, brzuchami czy ogonami? A do tego jeszcze pożyczyły sobie kawałek od UFO? Jak by wtedy wyglądały? I jak by się nazywały? W tej wariackiej książce-układance każda strona podzielona jest na trzy części. Możecie przewracać je bez końca, tworząc coraz to nowe stwory o dziwacznych nazwach. A może znajdą się wśród nich także zwierzęta, które dobrze znacie? Książeczka całokartonowa.

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

5
Dlaczego nie nazywam siebie gejem? Jak zrozumiałem moją seksualność i odnalazłem harmonię - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dlaczego nie nazywam siebie gejem? Jak zrozumiałem moją seksualność i ...
Dostępny14 szt.

Daniel C. Mattson kilkanaście lat angażował się w relacje homoseksualne. Droga poszukiwania szczęścia, spełnienia i wolności doprowadziła go z powrotem do Kościoła i życia w czystości. Na jego opowieść składają się własne przeżycia, splecione z odniesieniami do nauki Kościoła katolickiego o homoseksualizmie i czystości. Opowiada szczerze i konkretnie, bez uników. Uczciwie i uniwersalnie pisze o samotności i zmaganiu. To zapis podróży przez życie – by wreszcie odnaleźć swoją prawdziwą tożsamość jako umiłowanego dziecka Bożego. Książka składa się z pięciu części. W pierwszej autor opowiada historię swojego życia. Pisze: „Moje zmaganie z Bogiem i stanie się na pewien czas synem marnotrawnym. Opisuję, w jaki sposób ostatecznie pogodziłem te skłonności z wiarą w Boga oraz jak przechodząc przez dolinę łez, odkryłem, że miejsce dla kogoś ze skłonnościami homoseksualnymi znajduje się w Kościele katolickim”. W drugiej części, bardziej filozoficznej, Mattson udowadnia, że świat rozpaczliwie potrzebuje seksualnej normalności, zakorzenionej w odzyskiwaniu rzeczywistości. Wyjaśnia, w jaki sposób staliśmy się społeczeństwem odkrywającym własną tożsamość nie poprzez rzeczywistość, ale poprzez siłę własnych uczuć i emocji. Trzecia część jest opisem własnych zmagań z życiem w czystości, które można praktykować jedynie dzięki łasce i mocy Bożej. Autor wyjaśnia: Musimy być dla siebie wyrozumiali, w pokorze uznając własne słabości. Sugeruję praktyczne kroki, które pomogły mi w życiu w czystości, i badam mądrość świętych, którzy wyprzedzili nas w drodze do wieczności, szczególnie tych, którzy sami zmagali się z praktykowaniem cnoty czystości. Kolejna część poświęcona jest darowi przyjaźni oraz pokusie, jaki może on ze sobą nieść, szczególnie w kontekście osób o skłonnościach homoseksualnych: Kończę tę część omówieniem paradoksalnej prawdy, że nawet samotność może stać się źródłem wielkiej radości i pocieszenia. Piąta, ostatnia część publikacji, zawiera refleksję nad kluczowymi wnioskami autora na temat cnoty pokory i wielkoduszności w życiu każdego, kto pragnie żyć w czystości. „Osoby o skłonnościach homoseksualnych „są wezwane do wypełniania woli Bożej w swoim życiu i – jeśli są chrześcijanami – do złączenia z ofiarą krzyża Pana trudności, jakie mogą napotykać z powodu swojej kondycji” (KKK 2358). Są one „wezwane do czystości” i poniżamy je, myśląc, że nie są w stanie osiągnąć tej cnoty, która jest cnotą dla wszystkich uczniów. Jak wszyscy członkowie Kościoła, „mogą i powinny przybliżać się one – stopniowo i zdecydowanie – do doskonałości chrześcijańskiej”, co jest powołaniem wszystkich ochrzczonych (KKK 2359). Te słowa Katechizmu są cenne, ponieważ wyrażają autentyczną miłość duszpasterską” – kard. Robert Sarah we wstępie.

39,90 zł
35,91 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,99 zł

6
Barbie Fashionistas. FXL54 / FBR37 Modna Barbie z protezą - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Barbie Fashionistas. FXL54 / FBR37 Modna Barbie z protezą
Barbie, Mattel
Dostępny100 szt.

Poznaj serię niepowtarzalnych lalek Barbie Fashionistas! Każda z nich ma unikalny, niepowtarzalny styl. Znajdziesz tu pełen przekrój modowych trendów. Całości dopełniają modne fryzury i unikalny makijaż. Wszystko to sprawia, że Barbie wygląda naprawdę zniewalająco. Z Barbie możesz być kim chcesz! W opakowaniu znajduje się Barbie z protezą nogi, która ma na sobie niebieską sukienkę. Wysokość lalki: ok. 29.0 cm

43,90 zł
39,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,39 zł

7
Przeznaczeni do wielkości! Poczucie misji w polityce zagranicznej Przypadek Rosji - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Przeznaczeni do wielkości! Poczucie misji w polityce zagranicznej Przy...
Dostępny93 szt.

Wielość książek poświęconych współczesnej Rosji może przyprawić o zawrót głowy. Badacze tego niewątpliwie fascynującego państwa niejednokrotnie zastanawiają się, czy istnieją jeszcze jakieś białe plamy warte opisania i przybliżenia Czytelnikowi. Niewielu uznałoby za terra incognita mesjanizm, powszechnie uważany za zjawisko głęboko zakorzenione w rosyjskiej kulturze politycznej. Jednak wyniki kilkuletnich badań prowadzonych przez Autorkę i przedstawionych w tej książce pozwalają rzucić nowe światło na ten problem. Poczucie misji obecne w polityce zagranicznej nie jest rosyjską ?patologią?, ale zjawiskiem powszechnym w aktywności międzynarodowej państw. Motywy misyjne pojawiające się we współczesnej polityce nie są też związane wyłącznie z tradycją religijną. Stanowią one ważny komponent formowania tożsamości, kształtowania ambicji statusowych, a także czynnik w budowaniu poczucia bezpieczeństwa państw. Wnikliwa analiza współczesnego rosyjskiego mesjanizmu przynosi nowe, świeże spojrzenie na tożsamość, historię i politykę zagraniczną dzisiejszej Rosji. Destined for Greatness! A Sense of Mission in Foreign Policy. The Case of Russia A sense of mission, present in foreign policy is not a Russian pathology, but a common occurrence in international activity of states. Mission themes which appear in contemporary politics are not connected to religious tradition, but they are a key factor in forming identity, shaping status ambitions and building the sense of state security. The in-depth analysis of contemporary Russian messianism brings a fresh, new look at identity, history and foreign policy of today?s Russia.

39,00 zł
32,76 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 6,24 zł

8
Rozszywacz 1029 szary EAGLE - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rozszywacz 1029 szary EAGLE
Dostępny7 szt.

metalowa konstrukcjaobudowa z trwałego tworzywauniwersalny3 lata gwarancji

4,90 zł
4,07 zł

Rabat 16,9%
oszczędzasz 0,83 zł

9
Collegium Maius w Poznaniu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Collegium Maius w Poznaniu
Dostępny13 szt.

Monografia z serii "Zabytki Poznania" poświęcona Collegium Maius. Autorzy, Maciej Michalski i Zenon Pałat, prezentują dzieje powstania, architekturę, program ideowy oraz funkcjonalny siedziby pruskiej Komisji Kolonizacyjnej przy obecnej ul. Fredry w Poznaniu oraz historię gmachu od 1918 roku do współczesności. Na kartach książki omówiono przekształcenia, zmiany funkcji budynku, przebudowy, powojennej odbudowy oraz późniejszych remontów. Tekst jest bogato ilustrowany ikonografią archiwalną i zdjęciami współczesnymi Piotra Skórnickiego.

15,00 zł
12,60 zł

Rabat 16,0%
oszczędzasz 2,40 zł

10
Bajeczki na dobranoc - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajeczki na dobranoc
Dostępny10 szt.

Przystępnie napisane i ślicznie zilustrowane bajki, idealne do czytania przed snem.Dzieci z przyjemnością posłuchają takich klasycznych opowieści, jak: Kot w Butach, Czerwony Kapturek, Piękna i Bestia.

13,00 zł
9,88 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,12 zł

11
Bajki, bajeczki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Bajki, bajeczki
NiedostępnyBrak

W książce zebrane zostały baśnie klasyczne zarówno te bardziej jak i mniej znane. Wspaniałym tekstom towarzyszą równie piękne ilustracje Anny i Lecha Stefaniaków. Znakomity pomysł na prezent!

13,00 zł
9,88 zł

Rabat 24,0%
oszczędzasz 3,12 zł

12
Pasja - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Pasja
NiedostępnyBrak

Historia Fabiana, zawodowego gracza w polo, najbardziej romantycznego i kipiącego energią bohatera w całej twórczości Kosińskiego. Niczym współczesny `błędny rycerz` przemierza Amerykę luksusowym karawaningiem w poszukiwaniu wciąż nowych przygód, niebezpieczeństw, wrażeń i romansów.

25,40 zł
20,32 zł

Rabat 20,0%
oszczędzasz 5,08 zł

13
Lokalne, regionalne, czy globalne? Problemy społeczne Śląska Opolskiego: kryzys demograficzny, migracje, rynek pracy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Lokalne, regionalne, czy globalne? Problemy społeczne Śląska Opolskieg...
Dostępny9 szt.

Książka o teraźniejszości Śląska Opolskiego jest swoistym podsumowaniem moich doświadczeń badawczych oraz zaangażowania w sferę praktyki społecznej. Zajmuję się w niej ważnymi problemami społecznymi o charakterze globalnym, które odzwierciedlają się w regionie opolskim i w jego społecznościach lokalnych, powodując dotkliwe społeczne skutki. Prowadzę swoje rozważania na tle zróżnicowanych wątków tradycji badań problemów społecznych w międzywojennej polskiej socjologii oraz polskich badań socjologicznych podejmowanych na Śląsku Opolskim po II wojnie światowej do czasów transformacji ustrojowej. Ukazuję zróżnicowane wątki tematyczne badań problemów społecznych Opolszczyzny, m.in. problemy integracji społecznej zróżnicowanej etnicznie ludności, konfliktów etnicznych, dominacji kulturowej, jak również problemów środowiska naturalnego (katastrofy powodzi), bezrobocia, migracji i wielu innych. Szczególnym przedmiotem swoich rozważań czynię trzy dominujące problemy społeczne Śląska Opolskiego: kryzys demograficzny, migrację oraz opolski rynek pracy. Uwidaczniam społeczne skutki, które dotykają regionalną społeczność oraz społeczności lokalne. Najbardziej dotkliwe są procesy depopulacji wynikające z nasilonych migracji zagranicznych i wewnętrznych oraz przemian świadomościowych i przekształceń stylów życia w bogatych krajach europejskich, które zaczęły przenikać na Opolszczyznę. Przedstawiam opracowane przez opolskich socjologów i demografów mechanizmy zaradcze, a wśród nich koncepcję Specjalnej Strefy Demograficznej (Opolskie dla rodziny), której realizację rozpoczęły władze samorządowe województwa opolskiego. Teresa Sołdra-Gwiżdż, dr hab., prof. UO, socjolog, absolwentka socjologii UJ, doktoryzowała się i habilitowała na Uniwersytecie Jagiellońskim. Po studiach podjęła pracę w Instytucie Śląskim w Opolu, a następnie w Uniwersytecie Opolskim. Tematyka związana ze Śląskiem stanowi wiodący obszar jej zainteresowań. Z tego zakresu opublikowała wiele prac naukowych, m.in. książki: Między rzeczywistością lokalną i regionalną. Wybrane instytucje społeczne Śląska Opolskiego (1997), i Socjologia wobec Śląska – jedność czy wielość (2010). Interesuje się także problemami młodzieży, socjologią stosunków etnicznych, problemami społecznymi oraz rynkiem pracy. Koordynatorka i kierowniczka wielu projektów badawczych, w latach 2006‒2012 pełniła funkcję sekretarza Komisji Regionalnej Polityki Społecznej Komitetu Nauk o Pracy i Polityce Społecznej PAN. W latach 2007‒2012 była dyrektorką Państwowego Instytutu Naukowego - Instytutu Śląskiego w Opolu.

47,00 zł
33,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 13,16 zł

14
Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postępu - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Okultystyczne korzenie światowej rewolucji. Ezoteryka w służbie postęp...
NiedostępnyBrak

Co komunizm ma wspólnego z tradycją ezoteryczną, ze starożytnymi orfikami i gnozą? Sam Karol Marks miał osobiście niewiele wspólnego z orfizmem, ale korzenie idei, które gorliwie wyznawał, sięgają zamierzchłej starożytności. Kiedy z ideologii zdrapiemy pokost propagandy, ze zdziwieniem dokopiemy się do głęboko ezoterycznej natury komunizmu. Do prawdy tak zaskakującej, że zdumiałaby wielu zagorzałych komunistów, wierzących, że wyznają ideologię wolną od wszelkich konotacji religijnych, ideologię opartą na materialistycznych założeniach naukowych, a nie na przesądach. Bo komunizm to w gruncie rzeczy zbiór kilku ezoterycznych dogmatów: • materializm (monizm) i związane z tym zakwestionowanie widzialnej rzeczywistości, • przyjęcie dialektyki jako metody myślenia akceptującej absurd (sprzeczność), • odrzucenie własności prywatnej i wszelkiej hierarchii. U podstaw tej teologii stoi zaś przekonanie, że człowiek jest bogiem, najwyższym stworzeniem we wszechświecie, które ma prawo stanowić o tym, co dobre i złe. W praktyce – to ostatnie przekonanie ograniczało się dziwnym trafem do wąskiej grupy nadludzi, którzy rościli sobie prawo do decydowania o życiu i śmierci podległych sobie mas. Głosili oni, a część wierzyła, że zbudują dla bliźnich/braci/towarzyszy idealny świat. Szkoda, że ta wiara, jako głęboko utopijna, ładnie brzmiący „przesąd światło ćmiący” prowadzi ich zawsze do tragedii, a ich zamierzenia szlachetnych ideowców niezmiennie kończą się zbrodnią.

39,90 zł
29,13 zł

Rabat 27,0%
oszczędzasz 10,77 zł

15
Puzzle 1000 elementów. Mediterranean Places. Śródziemnomorskie Włochy - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Mediterranean Places. Śródziemnomorskie Włochy
Ravensburger, 1000
Dostępny114 szt.

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Układanie puzzli wspomaga koncentrację, uczy spostrzegawczości i cierpliwości, nie pozostaje też bez wpływu na zdolności motoryczne. To także wspaniała aktywność dla dużych i małych i okazja do wspólnego spędzenia czasu. Część serii „Mediterranean Places” Wymiary opakowania: 37.0 x 27.0 x 6.0 cm Wymiary obrazka po ułożeniu: 70.0 x 50.0 cm

60,50 zł
54,45 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,05 zł

16
Ośmiokropka i inne ekowierszyki - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ośmiokropka i inne ekowierszyki
Dostępny153 szt.

Dbajmy o naszą Ziemię, dbajmy o nasze zdrowie, garść ekowierszy niech w tym nam pomoże. Ośmiokropka oraz inne wierszyki o tematyce ekologicznej dla dzieci młodszych i starszych.

22,00 zł
15,84 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 6,16 zł

17
Zrównoważony rozwój społ.-gospo. jednostek... - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Zrównoważony rozwój społ.-gospo. jednostek...
NiedostępnyBrak

W opracowaniu przedstawiono wyniki analizy i oceny poszczególnych województw i na tej podstawie sformułowano wnioski przydatne dla innych samorządów terytorialnych w Polsce. Do badań wykorzystano 16 zmiennych wyjaśniających rozwój społeczno-gospodarczy powiatów jako zbioru gmin i zastosowano punktację sumaryczną jako syntetyczną miarę rozwoju. W pracy zamieszczono wyniki analizy dla 6 województw wykazujących się najwyższym współczynnikiem rozwoju na mieszkańca.

28,00 zł
25,76 zł

Rabat 8,0%
oszczędzasz 2,24 zł

18
Puzzle 100 elementów XXL. Królicze selfie - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 100 elementów XXL. Królicze selfie
Ravensburger, 100
NiedostępnyBrak

Puzzle Ravensburger charakteryzują się wysoką jakością. Przez ponad 100 lat cieszą dzieci i dorosłych na całym świecie. Idealne kształty i obrazy dla każdego wieku. Puzzle Ravensburger uczą dzieci cennych umiejętności, wykorzystując funkcję nauki poprzez zabawę.

35,10 zł
31,59 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,51 zł

19
Nie wiem czy będę CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Nie wiem czy będę CD
Dostępny12 szt.

Tracklista:1. Wybujałe2. Rzeki3. Nie wiem, czy będę4. Sanatoria5. Zamarznę6. 227. Jak to będzie8. Niebiescy9. Blask10. Nie popędzaj11. Patchwork12. Dobre zakończenie

39,90 zł
37,91 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,99 zł

20
Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Sposób na trudne dziecko. Przyjazna terapia behawioralna
NiedostępnyBrak

Co zrobić, gdy dziecko na odmowę kupna zabawki reaguje wybuchem złości? Jak wydawać polecenia, by przyniosły pożądany skutek? W jaki sposób chwalić i nagradzać pozytywne zachowania? Jak ma postąpić ma nauczyciel, gdy uczniowie spóźniają się na lekcje, a na zajęciach zachowują się nieodpowiednio? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań znajdziesz w niniejszej książce. Autorzy, mający bogate doświadczenie w pracy z dziećmi sprawiającymi problemy wychowawcze, przedstawiają proste, lecz skuteczne metody radzenia sobie z trudnymi i niepożądanymi zachowaniami. Omawiają najczęstsze błędy popełniane przez rodziców i nauczycieli oraz podpowiadają, jak się z nimi uporać. Dzieci z trudnymi zachowaniami wymagają zdecydowanie więcej uwagi i czasu niż te, które nie sprawiają żadnych kłopotów. Jeśli Wasze dziecko ma trudny temperament, musicie mu poświęcić maksimum uwagi, by dać mu szansę na dobry rozwój. Jeśli jednak Wasze dziecko zaczyna płakać, gdy próbujecie wejść do sklepu drzwiami z napisem „wyjście”, potrzebujecie zupełnie innego poradnika – jak sprawić, by dziecko nauczyło się łamać zasady.

49,90 zł
40,92 zł

Rabat 18,0%
oszczędzasz 8,98 zł

21
Dotyk anioła - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Dotyk anioła
NiedostępnyBrak

Angel jest synonimem czystości, idealnym przykładem wrodzonej skromności i uosobieniem anielskiej dobroci. Jest też bardzo religijna. Kocha otaczający ją świat, uwielbia ludzi i zwierzęta. Brad to przeciwieństwo Angel – porywczy, pewny siebie, cyniczny. Na co dzień kat, który bez skrupułów zabija ludzi dla pieniędzy. Krótko mówiąc, Bradley to bardzo niebezpieczny mężczyzna, którego lepiej omijać na swojej drodze. Jedno spotkanie w Las Vegas, jedna noc… Jedna nieprzemyślana decyzja, a życie tych dwojga zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy po zakrapianej nocy Angel budzi się w łóżku obcego faceta, natychmiast postanawia wszystko naprawić i sprowadzić swe życie na właściwie tory. Niemniej Brad, który już poprzedniego wieczoru uległ pokusie, nie będąc w stanie odmówić pięknej kobiecie, ma na ten temat odmienne zdanie. Postanawia zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę. Co w efekcie wyniknie ze związku, który początkowo opiera się jedynie na dzikiej namiętności? Czy on zdoła pokochać i stać się człowiekiem, którego ona w nim widzi od początku? Czy ona okiełzna mężczyznę, do którego pała uczuciem tak gorącym, niczym wrota piekieł i ogniste czeluści? Jeśli sądzicie, że dobro jest w stanie zwyciężyć zło, a miłość może uleczyć każdą, nawet najbrudniejszą duszę, to koniecznie sięgnijcie po tę książkę, by się przekonać, czy to rzeczywiście prawda…

34,90 zł
26,18 zł

Rabat 25,0%
oszczędzasz 8,72 zł

22
Puzzle 1000 elementów. Wizarding World. Harry Potter. Quidditch - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 1000 elementów. Wizarding World. Harry Potter. Quidditch
Winning Moves, 1000
Dostępny42 szt.

Ten wyjątkowy zestaw puzzli, składający się z 1000 elementów, przedstawia najciekawsze momenty rozgrywek w Quidditch. Wczuj się w ten niezwykły klimat i przenieś się do świata Harrego Pottera. Sprawdź, jak szybko uda ci się je ułożyć, patrząc na obrazek na pudełku! Wykonane z wysokiej jakości materiałów, precyzyjne wycięcia, idealne dopasowanie elementów, odporne na zaginanie, rozwijają zdolności manualne.

55,00 zł
47,30 zł

Rabat 14,0%
oszczędzasz 7,70 zł

23
The Best. Jaskółka Uwięziona CD - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Best. Jaskółka Uwięziona CD
Dostępny10 szt.

Wszyscy lubimy rzeczy, które są The Best, czyli najlepsze z najlepszych, wyjątkowe. Ta zasada dotyczy wszystkich aspektów życia, a kiedy myślimy o muzyce, to jest to już całkowicie oczywiste, że chcemy słuchać największych przebojów ulubionych wykonawców. Starannie wyselekcjonowane płyty z tej serii to największe hity a każdy album to kilkanaście dobrze znanych kompozycji, które na trwałe zapisały się w historii polskiej muzyki. W tym przypadku są to słynne utwory w wykonaniu Stana Borysa, m.in. Jaskółka uwięziona, Spacer dziką plażą, Biały krzyż oraz Litania.

25,90 zł
24,61 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 1,29 zł

24
Roblox Celebrity. Ghost Forces, Phantom - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Roblox Celebrity. Ghost Forces, Phantom
TM Toys
NiedostępnyBrak

Opakowanie zawiera 1 figurkę z akcesoriami, przewodnik kolekcjonera oraz ekskluzywny Virtualny kod do odblokowania zawartości w grze. To obowiązkowa zabawka dla wszystkich fanów „Robloxa”!

56,10 zł
50,49 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 5,61 zł

25
Marker Suchościeralny BIC Velleda Ecolutions 1751 czerwony Ścięta Końcówka pudełko 12 szt. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker Suchościeralny BIC Velleda Ecolutions 1751 czerwony Ścięta Końc...
BIC
Dostępny12 szt.

Marker ekologiczny, tusz na bazie alkoholu, praktycznie bezwonny. Obudowa wykonana w 51 z materiałów przetworzonych o średnicy 20 mm i długości 13,8 cm zawiera 4.9 g tuszu. Zblokowana końcówka pisząca nie ugina sie i nie cofa się pod naciskiem. Skuwka i zakończenie w kolorze tuszu. Piktogramy na korpusie informujące o przeznaczeniu markera. Tusz łatwy do usunięcia nawet po kilku dniach. Ścięta akrylowa końcówka szerokość linii pisania 3,7 mm 5,5 mm. Zgodny z normami nie zawiera toksyn i metali ciężkich ASTM D-4236 EN71-3, ASTM F 963, 16 CFR 1303, 91/338/EEC. Oznaczenie producenta oraz kraju pochodzenia na korpusie. Kod kreskowy na produkcie.

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

26
Blok rysunkowy A4/20k Kol 80g Spa030 A 10 - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
4,40 zł
4,22 zł

Rabat 4,1%
oszczędzasz 0,18 zł

27
Marker Suchościeralny BIC Velleda Ecolutions 1751 zielony Ścięta Końcówka pudełko 12 szt. - Artykuły papiernicze i biurowe
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Marker Suchościeralny BIC Velleda Ecolutions 1751 zielony Ścięta Końcó...
BIC
NiedostępnyBrak

Marker ekologiczny, tusz na bazie alkoholu, praktycznie bezwonny. Obudowa wykonana w 51 z materiałów przetworzonych o średnicy 20 mm i długości 13,8 cm zawiera 4.9 g tuszu. Zblokowana końcówka pisząca nie ugina sie i nie cofa się pod naciskiem. Skuwka i zakończenie w kolorze tuszu. Piktogramy na korpusie informujące o przeznaczeniu markera. Tusz łatwy do usunięcia nawet po kilku dniach. Ścięta akrylowa końcówka szerokość linii pisania 3,7 mm 5,5 mm. Zgodny z normami nie zawiera toksyn i metali ciężkich ASTM D-4236 EN71-3, ASTM F 963, 16 CFR 1303, 91/338/EEC. Oznaczenie producenta oraz kraju pochodzenia na korpusie. Kod kreskowy na produkcie.

55,90 zł
53,11 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 2,79 zł

28
Auta. DXV99 Charlie Checker i Zygzak McQueen - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV99 Charlie Checker i Zygzak McQueen
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Te dwupaki to podwójna radość! W każdym opakowaniu znajduje się dwóch bohaterów. Przywołają niezapomniane sceny z filmu, a dodatkową atrakcją jest umieszczona na pudełku dekoracja, przedstawiająca wybrany kadr. Baw się w odtwarzanie ulubionych scen! Wymiary opakowania: 21.9 x 5.3 x 6.6 cm

62,90 zł
56,61 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 6,29 zł

29
Klocki Kwiatowe wróżki Zaczarowany domek Zestaw - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
96,90 zł
87,21 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 9,69 zł

30
Puzzle 2000 elementów Disney czarne charaktery - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
129,99 zł
116,99 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 13,00 zł

31
Puzzle 3D 54 elementy. Szkatułka Trolle - Puzzle
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Puzzle 3D 54 elementy. Szkatułka Trolle
Ravensburger, 54
NiedostępnyBrak

Puzzle Ravensburger to doskonała jakość wykonania. Puzzle przeznaczone są dla całej rodziny. Rozwijają kreatywność i spostrzegawczość. Różnorodność kształtów, idealnie pasujące do siebie elementy, wyraźne motywy na puzzlach – to wszystko charakteryzuje tę markę. Części są odporne na zginanie, wyprodukowane z materiałów ekologicznych.

45,20 zł
40,68 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,52 zł

32
Auta. DXV29 Samochód Jonas Carvers - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Jonas Carvers
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Ta seria pojazdów z bajek „Cars” to doskonała okazja do powiększenia swojej kolekcji autek o nowe, nietuzinkowe modele. Pośród nich znajdziemy postacie z animacji opowiadającej o przygodach samochodów, biorących udział w wyścigu o złoty tłok. Zbierz wszystkich bohaterów, by móc odgrywać ulubione sceny z filmu! Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Wymiary opakowania: 14.0 x 16.0 x 4.0 cm

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

33
Hot Wheels. GLC93 Track Builder. Zestaw do rozbudowy, nieograniczone zakręty - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Hot Wheels. GLC93 Track Builder. Zestaw do rozbudowy, nieograniczone z...
Hot Wheels, Mattel
NiedostępnyBrak

Zestawy do rozbudowy umożliwia kreatywną zabawę poprzez rozbudowę i łączenie istniejących zestawów. Wielofunkcyjne elementy mogą być stosowane w różnych kombinacjach zabawa wyzwala kreatywność i zachęca do podejmowania kolejnych wyzwań. Za pomocą tych dodatkowych zestawów do rozbudowy dzieci mogą zmieniać swoje układy torów, ponadto zachęca do rozwijania kreatywności i krytycznego myślenia poprzez rozbudowę i łączenie istniejących zestawów. Wymiary opakowania: 30.5 x 19.1 x 5.7 cm

73,90 zł
66,51 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 7,39 zł

34
Auta. DXV29 Samochód Kris Revstopski - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Kris Revstopski
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Ta seria pojazdów z bajek „Cars” to doskonała okazja do powiększenia swojej kolekcji autek o nowe, nietuzinkowe modele. Pośród nich znajdziemy postacie z animacji opowiadającej o przygodach samochodów, biorących udział w wyścigu o złoty tłok. Zbierz wszystkich bohaterów, by móc odgrywać ulubione sceny z filmu! Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3 roku życia. Wymiary opakowania: 14.0 x 16.0 x 4.0 cm

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

35
Auta. DXV29 Samochód Basic Bill - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Basic Bill
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Ta seria pojazdów z bajek „Cars” to doskonała okazja do powiększenia swojej kolekcji autek o nowe, nietuzinkowe modele. Pośród nich znajdziemy postacie z animacji opowiadającej o przygodach samochodów, biorących udział w wyścigu o złoty tłok. Zbierz wszystkich bohaterów, by móc odgrywać ulubione sceny z filmu! Produkt przeznaczony jest dla dzieci od 3. roku życia. Wymiary opakowania: 14.0 x 16.0 x 4.0 cm

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

36
Auta. DXV29 Samochód Miguel Camino - Zabawki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Auta. DXV29 Samochód Miguel Camino
Cars, Mattel
NiedostępnyBrak

Bohaterów filmu „Auta” 3 produkcji Disney Pixar nadjeżdżają! Niezwykle różnorodny asortyment nowych, znanych z filmu pojazdów w skali 1:55. Wzbogać swoją kolekcję dzięki tym autom z charakterem. A jeśli jeszcze jej nie masz zacznij zbierać już dziś! Wymiary opakowania: 14.0 x 16.0 x 4.0 cm

31,90 zł
28,71 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,19 zł

37
Ginekologia dziecięca i dziewczęca Najczęstsze problemy - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ginekologia dziecięca i dziewczęca Najczęstsze problemy
Dostępny150 szt.

Szósty numer pod redakcją naukową prof. Lidii Hirnle skierowany jest do praktykujących ginekologów-położników oraz pediatrów. Konsultacje w dziedzinie ginekologii dziecięcej obejmują diagnostykę i leczenie zaburzeń ze strony narządu rodnego u dziewczynek przed 18. rokiem życia. Z uwagi na specyfikę zaburzeń okresu pokwitania wskazane jest, aby konsultacje udzielane były przez ginekologa mającego doświadczenie w zakresie leczenia nieprawidłowości narządu rodnego i gospodarki hormonalnej dzieci oraz przez pediatrę. W numerze omówiono m.in.: Stany zapalne pochwy i sromu. Są one jedną z najczęstszych przyczyn konsultacji lekarskich z zakresu ginekologii dziecięcej. Schorzenia te dotyczą pacjentek w każdym wieku, jednak ich etiologia i leczenie znacząco różnią się u dzieci w porównaniu z pacjentkami po zakończonym okresie dojrzewania. Z uwagi na ograniczony dostęp do ginekologów dziecięcych oraz wydłużony okres oczekiwania na wizytę, pacjentki w pierwszej kolejności trafiają do pediatrów, którzy odpowiadają za rozpoczęcie procesu diagnostyczno-leczniczego. Bolesne miesiączkowanie. Wynika ono z przyczyn konstytucjonalnych i anatomicznych (wady wrodzone). Może też być objawem rozwijającej się endometriozy. W rozdziale szczegółowo omówiono m.in. terapię, której celem jest przede wszystkim zniesienie dolegliwości bólowych, zahamowanie postępu choroby i ochronę przyszłej płodności. Zrośnięcie warg sromowych u dziewczynek, które jest również częstym powodem konsultacji u pediatrów i ginekologów dziecięcych. W pracy analizującej grupę ponad 400 dziewcząt wyliczono, że schorzenie to było przyczyną 6,1% konsultacji. Zaburzenia żywienia - m.in. anoreksja i bulimia, które należą do najbardziej śmiertelnych chorób psychicznych i mają swoje konsekwencje ginekologiczne w postaci zaburzeń miesiączkowania, a czasem całkowitego zaniku miesiączek. Zespół policystycznych jajników (PCOS). Rozpoznanie tej jednostki chorobowej nastręcza trudności od dziesięcioleci, ponieważ zespół może mieć różną ekspresję. Wielokrotnie analizowano i modyfikowano kryteria rozpoznania, a dyskusje wciąż trwają. Nadal nie ma kryteriów rozpoznania PCOS dotyczących wyłącznie nastolatek. Zaleca się stosowanie kryteriów rotterdamskich z 2004 roku z uwzględnieniem pewnych modyfikacji.+

79,00 zł
60,99 zł

Rabat 22,8%
oszczędzasz 18,01 zł

38
Rebel Ideas - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Rebel Ideas
NiedostępnyBrak

An inspiring book about creative problem-solving from the bestselling author of BOUNCE, BLACK BOX THINKING and YOU ARE AWESOME. Where do the best ideas come from? And how do we apply these ideas to the problems we face - at work, in the education of our children, and in the biggest shared challenges of our age: rising obesity, terrorism and climate change? In this bold and inspiring new book, Matthew Syed - the bestselling author of BOUNCE and BLACK BOX THINKING - argues that individual intelligence is no longer enough; that the only way to tackle these complex problems is to harness the power of our 'cognitive diversity'. REBEL IDEAS is a fascinating journey through the science of team performance. It draws on psychology, economics, anthropology and genetics, and takes lessons from a dazzling range of case-studies, including the catastrophic intelligence failings of the CIA before 9/11, a communication breakdown at the top of Mount Everest, and a moving tale of deradicalization in America's deep South. It is book that will strengthen any company, institution or team, but it also offers many individual applications too: the remarkable benefits of personalised nutrition, advice on how to break free of the echo chambers that surround us, and tips on how we can all develop an 'outsider mindset'. REBEL IDEAS offers a radical blueprint for creative problem-solving. It challenges hierarchies, encourages constructive dissent and forces us to think again about where the best ideas come from.

47,00 zł
39,95 zł

Rabat 15,0%
oszczędzasz 7,05 zł

39
The Bookshop on the Shore - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Bookshop on the Shore
NiedostępnyBrak

Escape to the Scottish Highlands where a tiny bookshop perches on the edge of a loch Zoe is a single mother, sinking beneath the waves trying to cope by herself in London. Hari, her gorgeous little boy is perfect in every way - except for the fact that he just doesn't speak, at all. When her landlord raises the rent on her flat, Zoe doesn't know where to turn. Then Hari's aunt suggests Zoe could move to Scotland to help run a bookshop. Going from the lonely city to a small village in the Highlands could be the change Zoe and Hari desperately need. Faced with an unwelcoming boss, a moody, distant bookseller named Ramsay Urquart, and a band of unruly children, Zoe wonders if she's made the right decision. But Hari has found his very first real friend, and no one could resist the beauty of the loch glinting in the summer sun. If only Ramsay would just be a little more approachable...

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

40
Across the Void - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Across the Void
NiedostępnyBrak

Silent Night drifts across the ruins of a wrecked spaceship, listing helplessly in the black. A sole woman, May, stirs within - the last person left alive of a disastrous first manned mission to Europa, a moon of Jupiter. There is only one person who can help her - her ex-husband Stephen, a NASA scientist who was heading up the mission back on Earth. Until, that is, she broke his heart and he left both her and the mission. As May fights for life, Stephen finds his own life is under threat, putting both of them at risk. In this twisty, gasp-inducing thriller, when each breath is a fight for survival, their relationship is the difference between life and death. 'Science fiction with a generous helping of humanity - the best kind of speculative writing' -- CHRISTINA DALCHER, AUTHOR OF VOX 'The best survival thriller since THE MARTIAN' -- JOHN MARRS, AUTHOR OF THE ONE

38,00 zł
34,20 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 3,80 zł

41
Serving The Servant Remembering Kurt Cobain - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Serving The Servant Remembering Kurt Cobain
NiedostępnyBrak

In the wake of the twenty-fifth anniversary of Kurt Cobain's death comes a new perspective on one of the most compelling icons of our time - and the only book written by someone who knew him. In early 1991, top music manager Danny Goldberg agreed to take on Nirvana, a critically acclaimed new band from the underground music scene in Seattle. He had no idea that the band's leader, Kurt Cobain, would become a pop-culture icon with a legacy arguably at the level of John Lennon, Michael Jackson, or Elvis Presley. Danny worked with Kurt from 1990 to 1994, the most impactful period of Kurt's life. This key time saw the stratospheric success of Nevermind turn Nirvana into the most successful rock band in the world and make punk and grunge household names; Kurt met and married the brilliant but mercurial Courtney Love and their relationship became a lightning rod for critics; their daughter Frances Bean was born; and, finally, Kurt's public struggles with addiction ended in a devastating suicide that would alter the course of rock history. Throughout, Danny stood by Kurt's side as manager, and close friend. Drawing on Danny's own memories of Kurt, files which previously have not been made public, and interviews with, among others, Kurt's close family, friends and former bandmates, SERVING THE SERVANT sheds an entirely new light on these critical years. Casting aside the common obsession with the angst and depression that seemingly drove Kurt, SERVING THE SERVANT is an exploration of his brilliance in every aspect of rock and roll, his compassion, his ambition, and the legacy he wrought - one that has lasted decades longer than his career did. Danny Goldberg explores what it is about Kurt Cobain that still resonates today, even with a generation who wasn't alive until after Kurt's death. In the process, he provides a portrait of an icon unlike any that have come before.

47,00 zł
42,30 zł

Rabat 10,0%
oszczędzasz 4,70 zł

42
Chosen Ones - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Chosen Ones
NiedostępnyBrak

The mesmerising adult debut from Veronica Roth, #1 New York Times bestselling author of Divergent. They were the Chosen Ones. Saving the world made them heroes. Saving it again might destroy them. When Sloane Andrews and her friends defeated the Dark One, and saved the world, it nearly cost them everything. Ten years later, they are still struggling to put the battle behind them and reclaim their lives. After all, the rest of the world has moved on . . . so why can?t they? Of the five, Sloane has had the hardest time adjusting. Everyone else blames the PTSD ­­- and her huge attitude problem ? but really, she?s hiding secrets from them . . . secrets that keep her tied to the past and alienate her from the only four people in the world who understand her. On the tenth anniversary of the Dark One?s defeat, something unthinkable happens: one of the Chosen Ones dies. When the others gather for the funeral, they discover the Dark One?s ultimate goal was much bigger than they, the government, or even prophecy could have foretold ? bigger than the world itself.

71,00 zł
67,45 zł

Rabat 5,0%
oszczędzasz 3,55 zł

43
Graphic Design School - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Graphic Design School
NiedostępnyBrak

Graphic Design School is organized into two main sections, ?principles? and ?practice?. The first section deals with the fundamentals of design, such as composition, hierarchy, layout, typography, grid structure, colour and so on. The second section puts these basics into practice, and gives information about studio techniques and production issues relevant to a number of different graphic design disciplines. The last part of the second section provides an overview of some of the different career choices open to students entering the graphic design field. This seventh edition of Graphic Design School features all-new assignments and fully updated reading lists. Over a third of the images are entirely new, and include a mix of professional work and outstanding student pieces. In addition, Part II: Practice Plus features new software and revisits old print technologies ? for example, risograph printing and screen printing ? which are becoming increasingly popular forms of production again.

82,00 zł
44
The Street Photographer?s Manual - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Street Photographer?s Manual
NiedostępnyBrak

The Street Photographer?s Manual celebrates the spirit of street photography with inspiring instruction to help you capture the perfect urban moment. Through twenty simple project tutorials on subjects such as ?Sequences?, ?Shadows? and ?Objects?, as well as illustrated profiles of twenty internationally acclaimed street photographers, including Bruce Gilden, Nils Jorgensen and Trent Parke, author David Gibson gives you a visual tour of the medium ? perfect for the aspiring street photographer. This new edition showcases captivating work by emerging artists on the street photography scene, updated advice on Instagram, and a foreword by leading street photographer Matt Stuart.

73,00 zł
45
Secrets of the Universe - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Secrets of the Universe
NiedostępnyBrak

How did our universe come to exist? Why do stars shine? Is there life beyond the Earth? For millennia, humans have looked to the celestial sphere to explain the cosmos, first recording the movements of the Moon 25,000 years ago. Since the Enlightenment and the dawn of the space age, scientists have been unravelling cosmic mysteries, and raising astonishing new questions for future generations to answer. Today we live in an age of unprecedented astronomical revelation, from the discovery of water on Mars to the detection of gravitational waves and the first photograph of a black hole. Paul Murdin explains the science behind these discoveries, along with the passions, struggles and quirks of fate that made them some of the most intriguing dramas of their times, demonstrating how human ingenuity and technological innovation have expanded our knowledge of the Universe beyond anything our ancestors ? even as recently as a generation ago ? could ever have imagined.

53,00 zł
46
Making Living Lovely - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Making Living Lovely
NiedostępnyBrak

Making interior design choices can be daunting in a world flooded with trend-setting Instagram posts and Pinterest boards. Russell and Jordan specialize in designing homes for clients who know what they love but struggle to know where to start. Their fresh approach is nothing short of a design revolution, enabling readers to free their homes by creating interiors that express their personality and address their needs. This essential companion will equip readers with new ways to see their interiors and give them the confidence to create a home that helps them to live better. In eight chapters, Russell and Jordan cover everything from how to handle original features, use colour, pattern and texture, choose materials and curate objects. Focusing on people and how we use our spaces, this book also covers finding one?s style, cohabiting and design compromises, exploring one?s creativity and rediscovering the fun in interior design. Box-outs and tips throughout offer practical guidance on where to start, as well as a range of examples from the designers? own work and that of key designers around the world.

100,00 zł
47
Elementarne formy życia religijnego - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Elementarne formy życia religijnego
Dostępny17 szt.

Jedna z najważniejszych prac Émile?a Durkheima, niekwestionowanego klasyka myśli społecznej, która obecnie stanowi nie tylko podstawową lekturę na kursach uniwersyteckich z zakresu socjologii czy antropologii, ale też ciągle pozostaje bogatym źródłem inspiracji dla badaczy. Durkheim przedstawia w niej zarys swoich głównych koncepcji, takich jak fakt społeczny czy świadomość zbiorowa, w początkach XX wieku prekursorskich, dziś uznawanych za elementarz socjologii. Po przeczytaniu tej książki wyłoni się ogólna konkluzja, że religia jest w najwyższym stopniu rzeczą społeczną. Wyobrażenia religijne są wyobrażeniami zbiorowymi wyrażającymi rzeczywistości zbiorowe, a obrzędy to także rodzaj działań, który poczyna się jedynie w łonie zgrupowania ludzi i który ma służyć wzbudzaniu, utrzymywaniu lub odnawianiu pewnych stanów umysłowych owej grupy. Jeżeli jednak kategorie wywodzą się z religii, to powinny mieć one w sobie coś z natury wspólnej wszystkim faktom religijnym: także one powinny być rzeczami społecznymi, tworami zbiorowego myślenia. A przynajmniej - ponieważ przy obecnym stanie wiedzy o tym przedmiocie należy się wystrzegać każdej skrajnie radykalnej tezy - uzasadnione jest przypuszczenie, że obfitują w elementy społeczne. (Z tekstu)

94,00 zł
82,72 zł

Rabat 12,0%
oszczędzasz 11,28 zł

48
Ja, menedżer - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Ja, menedżer
Dostępny155 szt.

Książka przedstawia fragment wyrwany z życia młodego zdolnego menedżera, który właśnie otrzymuje posadę dyrektora i rozpoczyna karierę w jednej z pierwszych spółek notowanych na Warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. Formalna praca przeplata się z nieformalnymi działaniami, które pokazują zniekształcony obraz funkcjonowania spółki, ale są niezbędne do osiągnięcia zamierzonych korzyści. Menedżer, nazywany złotym lub cudownym chłopcem, odnosi sukcesy w pracy. Wzbudza nie tylko zainteresowanie otaczających go kobiet, ale i zazdrość tych, którzy poprzez intrygi usiłują pozbawić go pozycji i rozgrywać jego sukcesy jako własne. Książka relacjonuje codzienność menedżera, jego pracę, życie prywatne, w tym liczne romanse. Ukazuje także obok sukcesów niebezpieczeństwa i pułapki, jakie niesie ze sobą szybka kariera. Książka przeznaczona jest dla dorosłego czytelnika.

36,00 zł
25,92 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,08 zł

49
Półmrok - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
Półmrok
NiedostępnyBrak

Piotr Woskowicz powieścią ?Półmrok? debiutuje na rynku literackim. Urodził się w 1976 roku i wychował z dala od miejskiego zgiełku. Jest absolwentem Wydziału Mechanicznego Politechniki Krakowskiej, lecz nie pracuje w wyuczonym zawodzie. Natchnienie do pisania znajduje w podróżach ? zwłaszcza do Włoch ? lub podczas rowerowych przejażdżek będących jego głównym hobby. Tworzy beletrystykę, w której elementy dramatu i thrillera łączy z kwestiami dotykającymi sfery duchowości człowieka. Czasem błaha z pozoru sytuacja może się stać zarzewiem wydarzeń, które potrafią wywrócić życie zwyczajnej włoskiej rodziny do góry nogami. Giulia jest młodą kobietą. Ma kochającego męża i pięcioletniego synka. Mieszka wraz z nimi w Mediolanie, wiodąc życie nieróżniące się od życia większości młodych włoskich rodzin. Giulia ma także młodszą siostrę spełniającą się jako zawodniczka pierwszoligowej drużyny siatkówki oraz przyjaciółkę, z którą pracuje w jednej firmie. Odnosi sukcesy w zawodzie, do którego nigdy nie spodziewała się trafić i który nie ma najmniejszego związku z jej wykształceniem. Ma także kochających rodziców. Jej życie toczy się niemal sielankowo. Któregoś dnia jednak wszystko się zmienia. Od tej pory nic już nie jest takie samo jak przedtem. Szczęście, choć osiągnięte nie bez trudu, musi ustąpić walce o przeszłość, przyszłość, rodzinę, miłość i? życie.

39,00 zł
28,08 zł

Rabat 28,0%
oszczędzasz 10,92 zł

50
The Details Iconic Mens Accessories - Książki
Schowek
Księgarnia - Przybliżenie
The Details Iconic Mens Accessories
Dostępny2 szt.

The Details identifies the authentic classics amongst men's accessories and explains how each item has developed. The book tells the stories of their design; the brand, company, or iconic figure that started it all; and how each item has shaped the way men dress today. The leather biker boot, as we know it today, takes its stylistic cues from the toughened boots worn by the loggers and railway engineers of the American industrial revolution. The origins of the ubiquitous baseball cap can be traced back to the New York Knick's team caps of 1849 ? which were made of straw. From classic diving watches to the simple pocket square, The Details examines the most important of men's accessories and offers a complete guide to choosing your own examples.

99,00 zł
78,21 zł

Rabat 21,0%
oszczędzasz 20,79 zł

Wróć do góry